Administration - en to bg translation catalogue (2271 entries)

en: Introducing a modern new&nbsp;design
bg: Нов модерен дизайн

en: Modern aesthetic
bg: Естетичен външен вид

en: The new WordPress dashboard has a fresh, uncluttered design that embraces clarity and simplicity.
bg: Новото табло на WordPress е с освежен, изчистен дизайн - ясен и прост.

en: Clean typography
bg: Изчистена типография

en: The Open Sans typeface provides simple, friendly text that is optimized for both desktop and mobile viewing. It&#8217;s even open source, just like WordPress.
bg: Текстовете са в Open Sans, който осигурява приветлива работна среда независимо дали използвате десктоп или мобилната версия. Шрифтът е с отворен код също като WordPress.

en: Refined contrast
bg: Подобрен контраст

en: We think beautiful design should never sacrifice legibility. With superior contrast and large, comfortable type, the new design is easy to read and a pleasure to navigate.
bg: Според нас красивият дизайн не трябва да пречи на четимостта. С подобрения контраст и подходящия шрифт, новият дизайн подпомага четенето и е улеснява навигацията.

en: WordPress on every&nbsp;device
bg: WordPress на всички устройства

en: We all access the internet in different ways. Smartphone, tablet, notebook, desktop &mdash; no matter what you use, WordPress will adapt and you&#8217;ll feel right at home.
bg: Всички ползваме интернет различно. През телефон, таблет, лаптоп, десктоп компютър. Независимо какво използвате, WordPress се адаптира, за да е удобно за вас.

en: High definition at high&nbsp;speed
bg: Висока резолюция и бързина

en: WordPress is sharper than ever with new vector-based icons that scale to your screen. By ditching pixels, pages load significantly faster, too.
bg: WordPress е по-ярък от всякога с новите векторни икони, които се оразмеряват заедно с екрана ви. А без излишните пиксели страниците се зареждат по-бързо.

en: Pick a color
bg: Изберете си цвят

en: We&#8217;ve included eight color schemes so you can pick your favorite. Choose from any of them below to change it instantly.
bg: Добавихме осем цветови палитри, от които да изберете. Опитайте да изберете любимата си отдолу - променя се веднага.

en: To change your color scheme later, just <a href="%1$s">visit your profile</a>.
bg: Можете да промените цветовата схема в <a href="%1$s">профила си</a>.

en: Refined theme management
bg: Подобрено управление на темите

en: The new themes screen lets you survey your themes at a glance. Or want more information? Click to discover more. Then sit back and use your keyboard&#8217;s navigation arrows to flip through every theme you&#8217;ve got.
bg: Новият екран за темите дава бърз обзор на всички инсталирани теми. За повече информация натиснете върху всяка тема. Можете да навигирате между темите и през клавиатурата си.

en: Smoother widget experience
bg: По-лесно управление на джаджите

en: Drag-drag-drag. Scroll-scroll-scroll. Widget management can be complicated. With the new design, we&#8217;ve worked to streamline the widgets&nbsp;screen.
bg: Безкрайно влачене. Безкрайно скролване. Управлението на джаджите може да бъде наистина сложно. В новия дизайн опитваме да подобрим екрана с джаджите.

en: Have a large monitor? Multiple widget areas stack side-by-side to use the available space. Using a tablet? Just tap a widget to add it.
bg: Работите на огромен монитор? Използвайте няколко колони джаджи, за да запълните цялото пространство. В момента сте на таблет? Просто натиснете върху джаджа, за да я добавите.

en: Twenty Fourteen, a sleek new magazine&nbsp;theme
bg: Twenty Fourteen, красива нова медийна тема

en: Turn your blog into a&nbsp;magazine
bg: Превърнете блога си в списание

en: Create a beautiful magazine-style site with WordPress and Twenty Fourteen. Choose a grid or a slider to display featured content on your homepage. Customize your site with three widget areas or change your layout with two page templates.
bg: Новата тема по подразбиране Twenty Fourteen превръща блога ви в красив медиен сайт. Изберете мрежа от публикации или слайдер за избрано съдържание на начална страница. Три отделни зони за джаджи и два различни шаблона за страници.

en: With a striking design that does not compromise our trademark simplicity, Twenty Fourteen is our most intrepid default theme yet.
bg: С покоряващ дизайн, но без компромиси с вече познатата ви простота и лекота, Twenty Fourteen е най-смелата тема по подразбиране до момента.

en: Keeping your site up to date is important for your site&#8217;s security, and makes the internet a safer place for you and your readers.
bg: Поддържането на сайта ви обновен е важно за неговата сигурност и прави интернет по-безопасно място за читателите ви.

en: Search installed themes...
bg: Търсене в инсталираните теми...

en: If an update is available, you&#8127;ll see a notification appear in the Toolbar and navigation menu.
bg: Ако има налични обновления, ще видите съобщение за това в лентата с инструменти и менюто на администрацията.

en: <strong>WordPress</strong> &mdash; Updating your WordPress installation is a simple one-click procedure: just <strong>click on the &#8220;Update Now&#8221; button</strong> when you are notified that a new version is available.
bg: <strong>WordPress</strong> &mdash; Да обновите инталацията си е въпрос на един клик: просто <strong> натиснете бутона &#8220;Обновяване сега&#8221; </strong> когато получите съобщение за наличие на нова версия.

en: In most cases, WordPress will automatically apply maintenance and security updates in the background for you.
bg: В повечето случаи WordPress ще обновява автоматично малките версии за поддръжка и сигурност.

en: <strong>Translations</strong> &mdash; The files translating WordPress into your language are updated for you whenever any other updates occur. But if these files are out of date, you can <strong>click the &#8220;Update Translations&#8221;</strong> button.
bg: <strong>Преводи</strong> &mdash; Файловете за превод на WordPress на вашия език се обновяват заедно с останалите неща. Но ако тези файлове имат по-нова версия, използвайте бутона <strong>&#8220;Обновяване на превода&#8221;</strong>.

en: On this screen, you can update to the latest version of WordPress, as well as update your themes and plugins from the WordPress.org repositories.
bg: Тук можете да обновите WordPress, темите и разширенията си до последната версия.

en: <strong>Themes and Plugins</strong> &mdash; To update individual themes or plugins from this screen, use the checkboxes to make your selection, then <strong>click on the appropriate &#8220;Update&#8221; button</strong>. To update all of your themes or plugins at once, you can check the box at the top of the section to select all before clicking the update button.
bg: <strong>Теми и разширения</strong> &mdash; Маркирайте темите и плъгините, които искате да обновите, и <strong>натиснете бутона за обновяване</strong>. За да обновите всички теми и разширения наведнъж, използвайте кутийката най-горе вляво преди да натиснете бутона за обновяване.

en: Welcome to WordPress&nbsp;%s
bg: Добре дошли в WordPress %s

en: Thank you for updating to WordPress %s, the most beautiful WordPress&nbsp;yet.
bg: Благодарим ви, че обновихте до WordPress %s, най-красивият WordPress досега.

en: If you would like to see more themes to choose from, click on the &#8220;Add New&#8221; button and you will be able to browse or search for additional themes from the <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Theme Directory</a>. Themes in the WordPress.org Theme Directory are designed and developed by third parties, and are compatible with the license WordPress uses. Oh, and they&#8217;re free!
bg: През бутона за добавяне на нови теми ще стигнете до темите в <a href="%s" target="_blank">хранилището на WordPress.org</a>. Темите там са създадени от външни дизайнери и разработчици, но са със същия лиценз като WordPress. И са безплатни!

en: Fixed Layout
bg: Фиксирана ширина

en: Fluid Layout
bg: Променлива ширина

en: Responsive Layout
bg: Адаптивен дизайн

en: %s Post | %s Posts
bg[0]: %s Публикация
bg[1]: %s Публикации

en: %s Page | %s Pages
bg[0]: %s Страница
bg[1]: %s Страници

en: %s Comment | %s Comments
bg[0]: %s Коментар
bg[1]: %s Коментари

[ctx: comments]
en: %s in moderation | %s in moderation
bg[0]: %s за одобрение
bg[1]: %s за одобрение

en: M jS
bg: j M

en: %s MB Space Allowed
bg: %s MB налично място

en: %1$s MB (%2$s%%) Space Used
bg: %1$s MB (%2$s%%) Използвано пространство

en: Theme Details
bg: Повече за темата

en: When this setting is in effect, a reminder is shown in the At a Glance box of the Dashboard that says, &#8220;Search Engines Discouraged,&#8221; to remind you that your site is not being crawled.
bg: Когато тази настройка е включена, ще видите напомнящо съобщение на екрана "Накратко" в таблото, че търсачките не виждат сайта.

en: At a Glance
bg: Накратко

[ctx: theme]
en: Active:
bg: Активирана

en: Accessibility Ready
bg: Достъпност

en: This is a child theme of %s.
bg: Това е дъщерна тема на %s.

en: This screen is used for managing your installed themes. Aside from the default theme(s) included with your WordPress installation, themes are designed and developed by third parties.
bg: Този екран се използва за управление на инсталираните теми. Освен темите по подразбиране в WordPress, има теми, които се рисуват и разработват от трети страни.

en: Hover or tap to see Activate and Live Preview buttons
bg: Посочете или натиснете, за да видите бутоните за активиране и предварителен преглед.

en: Click on the theme to see the theme name, version, author, description, tags, and the Delete link
bg: Натиснете върху темата, за да видите името, версията, автора, описанието, етикетите и връзката ѝ за изтриване.

en: Click Customize for the current theme or Live Preview for any other theme to see a live preview
bg: Натиснете Настройки за активираната тема или Предварителен преглед за всяка друга, за да видите как изглежда.

en: The current theme is displayed highlighted as the first theme.
bg: Активираната тема се показва най-отгоре.

en: Tap or hover on any theme then click the Live Preview button to see a live preview of that theme and change theme options in a separate, full-screen view. You can also find a Live Preview button at the bottom of the theme details screen. Any installed theme can be previewed and customized in this way.
bg: Посочете или натиснете върху всяка от темите и използвайте Предварителен преглед, за да видите как изглежда. Промените в настройките на темата се правят в отделен екран на цяла ширина. В долния край на екрана с подробностите за темата също има бутон за предварителен преглед. Всяка инсталирана тема може да бъде прегледана и променена.

en: The theme being previewed is fully interactive &mdash; navigate to different pages to see how the theme handles posts, archives, and other page templates. The settings may differ depending on what theme features the theme being previewed supports. To accept the new settings and activate the theme all in one step, click the Save &amp; Activate button above the menu.
bg: Докато правите предварителен преглед, темата е напълно интерактивна. Навигацията работи, можете да разгледате различни елементи, да проверите как изглеждат страниците, публикациите, архива и другите шаблони на темата. Настойките са различни в зависимост от това каква функционалност поддържа темата, която разглеждате. Бутонът "Запазване и активация" ще запази текущите настройки и ще активира темата, която разглеждате и променяте в момента.

en: When previewing on smaller monitors, you can use the collapse icon at the bottom of the left-hand pane. This will hide the pane, giving you more room to preview your site in the new theme. To bring the pane back, click on the collapse icon again.
bg: Когато разглеждате на по-малки екрани, иконата за свиване в долния ляв край на екрана прибира менюто. Така ще имат повече място, за да разгледате сайта с новата тема. За да върнете менюто, просто натиснете иконата отново.

en: To activate a widget drag it to a sidebar or click on it. To deactivate a widget and delete its settings, drag it back.
bg: За да активирате джаджа, придърпайте я в страничната лента и натиснете върху нея. За да деактивирате и изтриете настройките, придърпайте я обратно извън страничната лента.

en: %1$s rating based on %2$s rating | %1$s rating based on %2$s ratings
bg[0]: Рейтинг %1$s на базата на %2$s оценка
bg[1]: Рейтинг %1$s на базата на %2$s оценки

en: %s rating
bg: %s рейтинг

en: This screen shows an individual user all of their sites in this network, and also allows that user to set a primary site. They can use the links under each site to visit either the frontend or the dashboard for that site.
bg: Екранът показва на потребителите всички сайтове в мрежата, като също така им позволява да избират главен сайт от тях. Под всеки сайт има връзки, позволяващи достъп до неговата публична част, или администрация.

en: Rollback Error: [%1$s] %2$s
bg: Възникна грешка при отмяна на обновленията: [%1$s] %2$s

en: Error: [%1$s] %2$s
bg: Грешка: [%1$s] %2$s

en: The following plugins were successfully updated:
bg: Следните разширения бяха успешно обновени:

en: The following themes were successfully updated:
bg: Следните теми бяха успешно обновени:

en: The following translations were successfully updated:
bg: Следните преводи бяха успешно обновени:

en: The following plugins failed to update:
bg: Възникна грешка при обновяването на следните разширения:

en: The following themes failed to update:
bg: Възникна грешка при обновяването на следните теми:

en: The following translations failed to update:
bg: Възникна грешка при обновяването на следните преводи:

en: Unable to submit this form, please refresh and try again.
bg: Възникна грешка при изпращането на тази форма, моля презаредете страницата и опитайте отново.

en: <strong>Screen Options</strong> - Use the Screen Options tab to choose which Dashboard boxes to show.
bg: <strong>Настройки на изгледа</strong> - използвайте Настройки на изгледа, за да изберете кои елементи да бъдат видими на таблото.

en: <strong>Site Content</strong> - Displays a summary of the content on your site and identifies which theme and version of WordPress you are using.
bg: <strong>Съдържание на сайта</strong> - Кратко описание на съдържанието на вашия сайт, информация за темата и версията на WordPress, които използвате.

en: <strong>Activity</strong> - Shows the upcoming scheduled posts, recently published posts, and the most recent comments on your posts and allows you to moderate them.
bg: <strong>Активност</strong> - показва предстоящите публикации, наскоро публикуваните, както и последните коментари по ваши публикации и ви позволява да ги модерирате.

en: <strong>Quick Draft</strong> - Allows you to create a new post and save it as a draft. Also displays links to the 5 most recent draft posts you've started.
bg: <strong>Бърза чернова</strong> - позволява да създадете нова публикация и да я запазите като чернова. Показва и връзки към последнети 5 чернови, които сте започнали.

en: <strong>WordPress News</strong> - Latest news from the official WordPress project, the <a href="http://planet.wordpress.org/">WordPress Planet</a>, and popular and recent plugins.
bg: <strong>WordPress Новини</strong> - актуални новини за официалния WordPress проект, нови и популярни WordPress разширения от <a href="http://planet.wordpress.org/">WordPress Planet</a>

en: <strong>WordPress News</strong> - Latest news from the official WordPress project, the <a href="http://planet.wordpress.org/">WordPress Planet</a>.
bg: <strong>WordPress новини</strong> - актуални новини за WordPress от <a href="http://planet.wordpress.org/">WordPress Planet</a>.

en: Oops, you don&#8217;t have access to add new drafts.
bg: Нямате достъп да добавяте нови чернови

en: Are you sure you want to delete this theme?
    
    Click 'Cancel' to go back, 'OK' to confirm the delete.
bg: Сигурни ли сте, че изкате да изтриете тази тема?
    
    Натиснете 'Cancel' за отмяна, 'OK' за потвърждение

en: Add New Theme
bg: Добавяне на нова тема

[ctx: Add new theme]
en: Add New
bg: Добави

en: Update Available
bg: Има налично обновление

en: Close overlay
bg: Затвори

en: Show previous theme
bg: Показване на предишната тема

en: Show next theme
bg: Показване на следващата тема

en: Add Widget
bg: Добавяне на джаджа

en: Activity
bg: Активност

en: WordPress site: %s
bg: WordPress сайт: %s

en: SUCCESS: WordPress was successfully updated to %s
bg: Успех! WordPress бе успешно обновена до %s

en: FAILED: WordPress failed to update to %s
bg: ГРЕШКА: WordPress не успя да се обнови до %s

en: SUCCESS: %s
bg: Успешно: %s

en: FAILED: %s
bg: Неуспешно: %s

en: 
    BETA TESTING?
    =============
    
    This debugging email is sent when you are using a development version of WordPress.
    
    If you think these failures might be due to a bug in WordPress, could you report it?
     * Open a thread in the support forums: http://wordpress.org/support/forum/alphabeta
     * Or, if you're comfortable writing a bug report: http://core.trac.wordpress.org/
    
    Thanks! -- The WordPress Team
bg: 
    БЕТА ТЕСТВАНЕ?
    ===============
    
    Този email се изпраща, когато използвате версия за разработчици на WordPress.
    
    Ако мислите, че има грешки, причинени от бъг в WordPress - моля, съобщете ги по един от следните начини:
    
     * Може да отворите тема във форумите за поддръжка: http://wordpress.org/support/forum/alphabeta
     * Ако сте сигурни, че е бъг, може да напишете репорт: http://core.trac.wordpress.org/
    
    Благодарим! 
    Екипът на WordPress

en: [%s] There were failures during background updates
bg: [%s] Възникнаха грешки по време на автоматичните обновления

en: [%s] Background updates have finished
bg: [%s] Автоматичните обновления приключиха

en: UPDATE LOG
bg: История на обновленията

en: Quick Draft
bg: Бърза чернова

en: WordPress News
bg: Новини за WordPress

en: WordPress %1$s running %2$s theme.
bg: WordPress %1$s използва темата %2$s.

en: What&#8217;s on your mind?
bg: За какво си мислите?

[ctx: drafts]
en: View all
bg: Преглед на всички

en: Drafts
bg: Чернови

en: Publishing Soon
bg: Предстоящо публикуване

en: Recently Published
bg: Наскоро публикувано

en: No activity yet!
bg: Все още няма активност!

en: See %s more&hellip;
bg: Преглед на още %s&hellip;

en: Today
bg: Днес

en: Tomorrow
bg: Утре

en: Popular Plugin
bg: Популярно разширение

en: Manage Uploads
bg: Управление на файловете

en: The update cannot be installed because we will be unable to copy some files. This is usually due to inconsistent file permissions.
bg: Версията не може да бъде инсталирана защото няма да можем да копираме някои файлове. Това обикновено се дължи на несъответствие в разрешения достъп до файловете.

en: WordPress %s is also now available.
bg: WordPress %s може да бъде инсталиран.

en: Your site at %1$s experienced a critical failure while trying to update WordPress to version %2$s.
bg: Сайтът %1$s се счупи докато се опитваше да инсталира версия %2$s на WordPress.

en: Your site was running version %s.
bg: Сайтът ви използваше версия %s.

en: Update Translations
bg: Обновяване на превода

en: Updating translations for %1$s (%2$s)&#8230;
bg: Обновяване на превода на %1$s (%2$s)&#8230;

en: Translations for %s
bg: Превод на %s

en: [%1$s] Your site has updated to WordPress %2$s
bg: [%1$s] Сайтът ви е обновен до WordPress %2$s

en: [%1$s] WordPress %2$s is available. Please update!
bg: [%1$s] WordPress %2$s е наличен. Моля обновете!

en: [%1$s] URGENT: Your site may be down due to a failed update
bg: [%1$s] ВАЖНО: Сайтът ви може да не е достъпен заради грешка с обновяването

en: Howdy! Your site at %1$s has been updated automatically to WordPress %2$s.
bg: Привет! Сайтът ви %1$s беше обновен автоматично до WordPress %2$s.

en: No further action is needed on your part.
bg: Няма нужда да правите нищо.

en: For more on version %s, see the About WordPress screen:
bg: За подробности за версия %s прегледайте екрана „За WordPress“:

en: Please update your site at %1$s to WordPress %2$s.
bg: Обновете сайта си %1$s до WordPress %2$s.

en: We tried but were unable to update your site automatically.
bg: Не успяхме да обновим сайта ви автоматично.

en: Updating is easy and only takes a few moments:
bg: Обновяването е лесно и отнема няколко секунди:

en: Your site at %1$s experienced a critical failure while trying to update to the latest version of WordPress, %2$s.
bg: Сайтът %1$s даде грешка докато се опитваше да обнови до последната версия на WordPress, %2$s.

en: This means your site may be offline or broken. Don't panic; this can be fixed.
bg: Това означава, че сайтът ви може да е офлайн или счупен. Не се плашете, това не е фатално и може да бъде оправено.

en: Please check out your site now. It's possible that everything is working. If it says you need to update, you should do so:
bg: Проверете сайта си сега. Възможно е всичко да работи. Ако видите надпис, че трябва да обновите, направете го.

en: Keeping your site updated is important for security. It also makes the internet a safer place for you and your readers.
bg: Поддържането на сайта ви до последната версия е важно от гледна точка на сигурността. Освен това така интернет е по-безопасен за вас и посетителите на сайта ви.

en: If you experience any issues or need support, the volunteers in the WordPress.org support forums may be able to help.
bg: Ако имате нужда от помощ, доброволците от форумите за поддръжка на WordPress.org вероятно могат да помогнат.

en: You also have some plugins or themes with updates available. Update them now:
bg: Има няколко теми и разширения готови за обновяване. Обновете сега:

en: The WordPress Team
bg: Екипът на WordPress

en: We have some data that describes the error your site encountered.
bg: Имаме описание на грешката, която се получи.

en: Your hosting company, support forum volunteers, or a friendly developer may be able to use this information to help you:
bg: Тази информация ще е полезна на хостинг компанията ви, доброволците във форума за поддръжка или ваш приятел програмист, за да ви помогнат:

en: Error code: %s
bg: Код на грешката: %s

en: ERROR: %s
bg: ГРЕШКА: %s

en: This content is currently locked.
bg: Съдържанието е заключено в момента.

en: If you take over, %s will be blocked from continuing to edit.
bg: Ако поемете, %s няма да може да продължи да редактира.

en: If you need to re-install version %s, you can do so here or download the package and re-install manually:
bg: Ако се наложи да преинсталирате версия %s, може да го направите от тук или да свалите версията и да я преинсталирате ръчно:

en: Future security updates will be applied automatically.
bg: Отсега нататък версиите за сигурност ще бъдат инсталирани автоматично.

en: Translations
bg: Превод

en: Your translations are all up to date.
bg: Преводът ви е актуален.

en: Some of your translations are out of date.
bg: Някои части от превода не са актуални.

en: Some of your translations need updating. Sit tight for a few more seconds while we update them as well.
bg: Има по-нова преведена версия. Изчакайте още няколко секунди, докато обновим и превода.

en: The translation is up to date.
bg: Последната версия на превода е готова.

en: Downloading translation from <span class="code">%s</span>&#8230;
bg: Изтегляне на превод от <span class="code">%s</span>&#8230;

en: Translation update failed.
bg: Неуспешен опит за обновяване на превода.

en: Translation updated successfully.
bg: Успешно обновяване на превода.

en: Updating theme: %s
bg: Обновяване на тема: %s

en: Updating plugin: %s
bg: Обновяване на разширение: %s

en: There is not enough free disk space to complete the update.
bg: Обновяването не може да бъде довършено, няма достатъчно място.

en: Comment must be manually approved
bg: Коментарът трябва да бъде одобрен ръчно

en: The sizes listed below determine the maximum dimensions in pixels to use when adding an image to the Media Library.
bg: Размерът отдолу показва максималните размери в пиксели на изображенията, които можете да добавите в библиотеката с файлове.

en: By default WordPress uses web <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>s which have question marks and lots of numbers in them; however, WordPress offers you the ability to create a custom URL structure for your permalinks and archives. This can improve the aesthetics, usability, and forward-compatibility of your links. A <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Permalinks">number of tags are available</a>, and here are some examples to get you started.
bg: По подразбиране Wordpress използва web <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>s които имат въпросителни и много числа, но WordPress предлага и възможност да създадете собствена URL структура за вашите линкове и архив. В резултат линковете могат да изглеждат по-добре, да са по-ползваеми и по-лесни за изпращане. Има <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Permalinks">няколко варианта</a>, както и примери, от които да изберете.

en: Upgrading to a newer version of the same theme will override changes made here. To avoid this, consider creating a <a href="%s" target="_blank">child theme</a> instead.
bg: Ако обновите до по-нова версия на темата, ще изтриете промените, които са направени тук. За да избегнете това, вместо да правите промени тук, създайте <a href="%s" target="_blank">дъщерна тема</a>.

en: Create a brand new user and add them to this site.
bg: Създайте нов потребител и го добавете към сайта.

en: Dear user,
    
    You recently requested to have the administration email address on
    your site changed.
    If this is correct, please click on the following link to change it:
    ###ADMIN_URL###
    
    You can safely ignore and delete this email if you do not want to
    take this action.
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
bg: Привет,
    
    Наскоро сте поискали смяна на администраторския имейл адрес на
    сайта си.
    Ако това е така,  последвайте този линк, за да го промените:
    ###ADMIN_URL###
    
    Спокойно можете да изтриете или игнорирате това писмо, ако сте променили намерението си
    
    Този имейл е изпратен до ###EMAIL###
    
    Поздрави,
    ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Looking for %1$s in %2$s
bg: Търсене за %1$s в %2$s

en: The language pack is missing either the <code>.po</code> or <code>.mo</code> files.
bg: На този език му липсва или <code>.po</code> или <code>.mo</code> файл.

en: Attempting to roll back to previous version.
bg: Опитваме се да върнем предишната версия.

en: Due to an error during updating, WordPress has rolled back to your previous version.
bg: По време на ъпдейта стана грешка, WordPress се върна на предишната версия.

en: Updating to WordPress %s
bg: Обновяване до WordPress %s

en: The checksum of the file (%1$s) does not match the expected checksum value (%2$s).
bg: Проверената стойност на файла (%1$s) не съвпада с очакваната стойност (%2$s).

en: This password will not be stored on the server.
bg: Паролата няма да бъде запазена на сървъра.

en: File size:
bg: Размер:

en: Preparing to install the latest version&#8230;
bg: Подготовка за инсталация на последна версия&#8230;

en: Copying the required files&#8230;
bg: Копиране на нужните файлове&#8230;

en: Please provide a valid username.
bg: Моля въведете валидно потребителско име.

en: The username you provided has invalid characters.
bg: Това потребителско име съдържа невалидни символи.

en: Your passwords do not match. Please try again.
bg: Паролите не съвпадат. Опитайте отново.

en: You must provide an email address.
bg: Трябва да въведете имейл адрес.

en: Sorry, that isn&#8217;t a valid email address. Email addresses look like <code>username@example.com</code>.
bg: За съжаление това не е валиден имейл адрес. Те изглеждат ето така: <code>username@example.com</code>.

en: Your theme does not natively support menus, but you can use them in sidebars by adding a &#8220;Custom Menu&#8221; widget on the <a href="%s">Widgets</a> screen.
bg: Темата ви не поддръжа менщта, но може да използвате страничните колони и да добавите свое меню в джаджа от секцията с <a href="%s">Джаджи</a>.

en: Menus can be displayed in locations defined by your theme, even used in sidebars by adding a &#8220;Custom Menu&#8221; widget on the <a href="%1$s">Widgets</a> screen. If your theme does not support the custom menus feature (the default themes, %2$s and %3$s, do), you can learn about adding this support by following the Documentation link to the side.
bg: Менютата се показват на места, определени от темата ви или се добавят в страничната колона в джаджа (в секция <a href="%1$s">Джаджи</a> ) Ако темата ви не поддържа функционалност за собствени менюта (темите по подразбиране %2$s and %3$s поддръжат), научете как да добавите такива от документацията отстрани.

en: <strong>Clicking the arrow to the right of any menu item</strong> in the editor will reveal a standard group of settings. Additional settings such as link target, CSS classes, link relationships, and link descriptions can be enabled and disabled via the Screen Options tab.
bg: <strong>Натискане на стрелката в дясно от всеки елемент на менюто</strong> в редактора щще покаже стандартен списък настройки. Настройките за поведението на линка, CSS класове, описание на линковете се включват и изключват от секцията "Настройки на екрана"

en: IP address:
bg: IP адрес:

en: Category added.
bg: Категорията е добавена

en: Category deleted.
bg: Категорията е изтрита.

en: Category updated.
bg: Категорията е обновена.

en: Category not added.
bg: Категорията не беше добавена.

en: Category not updated.
bg: Категорията не беше обновена.

en: Categories deleted.
bg: Категориите са изтрити.

en: Tag added.
bg: Етикетът е добавен.

en: Tag deleted.
bg: Етикетът е изтрит.

en: Tag updated.
bg: Етикетът е обновен.

en: Tag not added.
bg: Етикетът не е добавен.

en: Tag not updated.
bg: Етикетът не е обновен.

en: Tags deleted.
bg: Етикетите са изтрити.

en: %s post not updated, somebody is editing it. | %s posts not updated, somebody is editing them.
bg[0]: %s не беше обновен, някой го редактира в момента.
bg[1]: %s posts не бяха обновени, някой ги редактира в момента.

en: %s post permanently deleted. | %s posts permanently deleted.
bg[0]: %s беше изтрит завинаги.
bg[1]: %s бяха изтрити завинаги.

en: %s post moved to the Trash. | %s posts moved to the Trash.
bg[0]: %s е преместен в Кошчето.
bg[1]: %s са преместени в Кошчето.

en: %s post restored from the Trash. | %s posts restored from the Trash.
bg[0]: %s е възстановен от Кошчето.
bg[1]: %s са възстановени от Кошчето.

en: %s page updated. | %s pages updated.
bg[0]: %s страницата е обновена.
bg[1]: %s страниците са обновени.

en: %s page not updated, somebody is editing it. | %s pages not updated, somebody is editing them.
bg[0]: %s страницата не е обновена, някой я редактира.
bg[1]: %s страниците не са обновени, някой ги редактира.

en: %s page permanently deleted. | %s pages permanently deleted.
bg[0]: %s страницата е изтрита завинаги.
bg[1]: %s страниците са изтрити завинаги.

en: %s page moved to the Trash. | %s pages moved to the Trash.
bg[0]: %s страницата е преместена в Кошчето.
bg[1]: %s страниците са преместени в Кошчето.

en: %s page restored from the Trash. | %s pages restored from the Trash.
bg[0]: %s страницата е възстановена от Кошчето.
bg[1]: %s страниците са възстановени от Кошчето.

en: Compare two different revisions by <strong>selecting the &#8220;Compare any two revisions&#8221; box</strong> to the side.
bg: <strong>Изберете „Сравняване на две версии“ </strong>, за да разгледате едновременно две различни версии на съдържанието.

en: Compare Revisions
bg: Сравняване на версиите

en: View, compare, and restore other versions of this content on the improved revisions screen.
bg: Можете да прегледате, сравнявате и възстановявате различни варианти на това съдържание в подобрения екран за управление на версии.

en: Edit Lock
bg: Редактиране на заключването

en: Someone else is editing this. No need to refresh; the lock will disappear when they&#8217;re done.
bg: Някой друг редактира това в момента. Няма нужда да презареждате; Съдържанието ще бъде отключено, когато е свободно за редакция.

en: Compare any two revisions
bg: Сравняване на две версии

en: "%1$s" from %2$s by %3$s.
bg: "%1$s", албум: %2$s от %3$s.

en: "%1$s" from %2$s.
bg: "%1$s", албум: %2$s.

en: "%1$s" by %2$s.
bg: "%1$s" от %2$s.

en: Your site is configured to keep only the last %s revisions.
bg: Вашият сайт е настроен да запомня само последните %s версии.

en: Revisions: %s
bg: Версии: %s

[ctx: revisions]
en: Browse
bg: Преглед

en: Autosave by %s
bg: Автоматично запазване по %s

en: Current Revision by %s
bg: Текуща версия от %s

en: Restore This Autosave
bg: Възстановяване на тази автоматично запазена версия

en: Revision by %s
bg: Версии от %s

en: <strong>Connection lost.</strong> Saving has been disabled until you&#8217;re reconnected.
bg: <strong>Връзката е прекъсната.</strong> Записът е спрян, докато връзката бъде възстановена.

en: We&#8217;re backing up this post in your browser, just in case.
bg: Записваме резервно копие на тази публикация във вашият браузър за всеки случай.

en: Sorry, something went wrong. The requested comparison could not be loaded.
bg: Съжаляваме, стана грешка. Поисканото сравнение не може да бъде заредено.

[ctx: Background Attachment]
en: Attachment
bg: Прикачен файл

en: You can proportionally scale the original image. For best results the scaling should be done before performing any other operations on it like crop, rotate, etc. Note that images can only be scaled down, not up.
bg: Можете да преоразмерите оригиналното изображение пропорционално. Препоръчваме да преоразмерите изображението преди да прилагате други промени като изрязване или завъртане. Имайте предвид, че изображенията могат да бъдат намалени, но не и увеличени.

en: Repeat New Password
bg: Повторно въвеждане на новата парола

en: Repeat Password
bg: Повтаряне на паролата

en: Add menu items from the column on the left.
bg: Добавяне на елементи в менюто от колоната в ляво.

en: Plugins extend and expand the functionality of WordPress. You may automatically install plugins from the <a href="%1$s">WordPress Plugin Directory</a> or upload a plugin in .zip format via <a href="%2$s">this page</a>.
bg: Разширенията добавят функционалност към WordPress. Можете автоматично да инсталирате разширения от <a href="%1$s">Секцията с разширения за WordPress (WordPress Plugin Directory)</a> или да качите разширение в .zip формат през <a href="%2$s">тази страница</a>.

en: The package contains no files.
bg: Пакетът не съдържа файлове.

en: The theme contains no files.
bg: Темата не съдържа файлове.

en: An error occurred while updating %1$s: <strong>%2$s</strong>
bg: Възникна грешка с обновяването на %1$s: <strong>%2$s</strong>

en: To navigate between revisions, <strong>drag the slider handle left or right</strong> or <strong>use the Previous or Next buttons</strong>.
bg: За да се разгледате версиите, <strong>придърпайте плъзгача наляво или надясно</strong> или използвайте бутоните <strong>Предишна или Следваща</strong>.

en: Loading&hellip;
bg: Зареждане

en: Error in moving to trash.
bg: Грешка при преместването в кошчето

en: Error in restoring from trash.
bg: Грешка при възстановяване от кошчето.

en: The item you are trying to move to the Trash no longer exists.
bg: Атрибутът, който се опитвате да преместите в Кошчето, вече не съществува.

en: The item you are trying to restore from the Trash no longer exists.
bg: Атрибутът, който се опитвате да възстановите от Кошчето, вече не съществува.

en: This item has already been deleted.
bg: Атрибутът вече е изтрит.

en: Drag each item into the order you prefer. Click the arrow on the right of the item to reveal additional configuration options.
bg: Придърпайте атрибутите в реда, в който са ви нужни. Натиснете на стрелката вдясно от тях, за да видите допълнителните възможности за настройка.

en: If you haven&#8217;t yet created any menus, <strong>click the &#8217;create a new menu&#8217; link</strong> to get started
bg: Ако все още не сте създали менютата си, натиснете <strong>"Създаване на ново меню"</strong>, за да започнете.

en: This screen is used for managing your content revisions.
bg: Това е екранът за управление на версиите на вашето съдържание.

en: Revisions are saved copies of your post or page, which are periodically created as you update your content. The red text on the left shows the content that was removed. The green text on the right shows the content that was added.
bg: Версиите са записани копия на ваша публикация или страница, които периодично се създават докато обновявате съдържанието си. Червеният текст отляво показва съдържание, което сте премахнали. Зеленият текст отдясно показва новото добавено съдържание.

en: From this screen you can review, compare, and restore revisions:
bg: Екранът служи за преглеждане, сравняване и възстановявате на версии:

en: To restore a revision, <strong>click Restore This Revision</strong>.
bg: За да възстановите версия, натиснете <strong>Възстановяване на тази версия</strong>.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Revision_Management" target="_blank">Revisions Management</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Revision_Management" target="_blank">Управление на версиите</a>

[ctx: Followed by post revision info]
en: To:
bg: До:

[ctx: Followed by post revision info]
en: From:
bg: От:

[ctx: Button label for a previous revision]
en: Previous
bg: Предишна

[ctx: Button label for a next revision]
en: Next
bg: Следваща

en: Menu locations updated.
bg: Разположенията на менютата са обновени.

[ctx: revision date short format]
en: j M @ G:i
bg: d.m @ G:i

en: %1$s by %2$s.
bg: %1$s от %2$s.

en: Released: %d.
bg: Издаден: %d.

en: Track %1$s of %2$s.
bg: Запис %1$s от %2$s.

en: Track %1$s.
bg: Запис %1$s.

en: Genre: %s.
bg: Жанр: %s.

en: Mime-type:
bg: MIME-тип:

en: Year:
bg: Година:

en: Genre:
bg: Жанр:

en: Bitrate:
bg: Качество (bitrate):

en: Audio Format:
bg: Аудио формат:

en: Audio Codec:
bg: Аудио кодек:

en: Saving revision...
bg: Запис на версията...

en: Your latest changes were saved as a revision.
bg: Последните ви промени бяха запазени като нова версия.

en: This screen is used for managing your custom navigation menus.
bg: Този екран служи за управляването на вашите собствени менюта.

en: From this screen you can:
bg: Екранът служи за:

en: Create, edit, and delete menus
bg: Създавате, редактирате и изтривате менюта

en: Add, organize, and modify individual menu items
bg: Добавяте, организирате и променяте менюта

en: The menu management box at the top of the screen is used to control which menu is opened in the editor below.
bg: Карето за управление на менютата в началото на екрана се използва за да определите кое меню да отворите за редакция.

en: To edit an existing menu, <strong>choose a menu from the drop down and click Select</strong>
bg: За да редактирате съществуващо меню, <strong>изберете го от падащото меню и натиснете "Избор"</strong>.

en: You can assign theme locations to individual menus by <strong>selecting the desired settings</strong> at the bottom of the menu editor. To assign menus to all theme locations at once, <strong>visit the Manage Locations tab</strong> at the top of the screen.
bg: Можете да определите къде да разположите конкретно меню като <strong>изберете подходящите настройки</strong> в дъното на меню редактора. За да определите менюта на всички позиции, които темата позволява едновременно, <strong>отидете на Настройки на разположенията</strong> в най-горната част на екрана.

en: Menu Management
bg: Управление на менютата

en: Each custom menu may contain a mix of links to pages, categories, custom URLs or other content types. Menu links are added by selecting items from the expanding boxes in the left-hand column below.
bg: Всяко специално меню може да съдържа комбинация от връзки към страници, категории, външни препратки или други типове съдържание. Връзките в менютата се добавят като изберете типа връзка от разширяващите се карета в лявата колона отдолу.

en: Add one or several items at once by <strong>selecting the checkbox next to each item and clicking Add to Menu</strong>
bg: Можете да добавите няколко връзки едновременно като <strong>маркирате чекбокса до всяка от тях и натиснете Добавяне към менюто</strong>

en: To add a custom link, <strong>expand the Links section, enter a URL and link text, and click Add to Menu</strong>
bg: За да добавите външна препратка, <strong>разгънете секцията Връзки, добавете адрес и текст за връзката и натиснете Добавяне към менюто</strong>

en: To reorganize menu items, <strong>drag and drop items with your mouse or use your keyboard</strong>. Drag or move a menu item a little to the right to make it a submenu
bg: За да пренаредите елементите в менюто, <strong>придърпайте всеки елемент с мишката до правилното място или изполвайте клавиатурата си</strong>. Придърпайте или преместете елемент от менюто леко вдясно под друг елемент, за да го направите подменю.

en: Delete a menu item by <strong>expanding it and clicking the Remove link</strong>
bg: За да изтриете елемент от менюто <strong>разширете го и натиснете Изтриване на връзка</strong>

en: Editing Menus
bg: Редактиране на менютата

en: This screen is used for globally assigning menus to locations defined by your theme.
bg: В тази секция се определят разположенията на различни менюта в темата.

en: To assign menus to one or more theme locations, <strong>select a menu from each location&#8217;s drop down.</strong> When you&#8217;re finished, <strong>click Save Changes</strong>
bg: За да поставите меню на една или няколко позиции в темата, <strong>изберете меню за всяка позиция от нейното падащо меню.</strong> След като приключите, <strong>натиснете Запазване на промените</strong>

en: To edit a menu currently assigned to a theme location, <strong>click the adjacent &#8217;Edit&#8217; link</strong>
bg: За да редактирате меню, поставено на определена позиция в темата, <strong>натиснете прилежащия му бутон &#8217;Редактиране&#8217;</strong>

en: To add a new menu instead of assigning an existing one, <strong>click the &#8217;Use new menu&#8217; link</strong>. Your new menu will be automatically assigned to that theme location
bg: За да добавите ново меню на мястото на вече съществуващо <strong>натиснете  &#8217;Добавяне на ново меню&#8217;</strong>. Новото ви меню ще бъде автоматично добавено на тази позиция в темата.

en: Edit Menus
bg: Редактиране на менюта

en: Manage Locations
bg: Управление на разположенията

en: Theme Location
bg: Разположение в темата

en: Assigned Menu
bg: Зададено меню

en: Select a Menu
bg: Избор на меню

[ctx: menu]
en: Edit
bg: Редактиране

[ctx: menu]
en: Use new menu
bg: Ново меню

en: Restore This Revision
bg: Възстановяване на тази версия

en: Move up one
bg: Преместване нагоре

en: Move down one
bg: Преместване надолу

en: Move to the top
bg: Преместване най-горе

en: Move under %s
bg: Преместване под %s

en: Move out from under %s
bg: Преместване навън под %s

en: Under %s
bg: Под %s

en: Out from under %s
bg: Навън под %s

en: %1$s. Menu item %2$d of %3$d.
bg: %1$s. Позиция %2$d от %3$d.

en: %1$s. Sub item number %2$d under %3$s.
bg: %1$s. Подменю номер %2$d под %3$s.

en: Capabilities
bg: Права

en: Denied: %s
bg: Недостъпен: %s

en: Move
bg: Преместване

en: Up one
bg: Едно нагоре

en: Down one
bg: Едно надолу

en: To the top
bg: Най-горе

en: Menu Structure
bg: Структура на менюто

en: Menu Settings
bg: Настройки на менюто

en: The backup of this post in your browser is different from the version below.
bg: Резервното копие на тази публикация във вашият браузър е различно от версията по-долу.

en: Restore the backup.
bg: Възстановяване на резервното копие.

en: Post restored successfully.
bg: Публикацията беше успешно възстановена.

en: Undo.
bg: Отмяна.

en: Draft created on %1$s at %2$s
bg: Черновата е създадена на %1$s в %2$s

en: %s has taken over and is currently editing.
bg: %s е поел редакцията и в момента редактира.

en: Take over
bg: Поемане на редакцията

en: You cannot move this item to the Trash. %s is currently editing.
bg: Не можете да преместите това. В момента %s редактира.

en: Edit your menu below, or <a href="%s">create a new menu</a>.
bg: Редактиране на вашето меню или <a href="%s">създаване на ново</a>.

en: Select a menu to edit:
bg: Избор на меню за редакция:

en: or <a href="%s">create a new menu</a>.
bg: или <a href="%s">създаване ново меню</a>.

en: Thank you for Updating! Please visit the <a href="%s">Upgrade Network</a> page to update all your sites.
bg: Благодарим за обновяването! Посетете страницата <a href="%s">Обновяване на мрежата</a> за да обновите всичките си сайтове.

en: All right, sparky! You&#8217;ve made it through this part of the installation. WordPress can now communicate with your database. If you are ready, time now to&hellip;
bg: Чудесно! Направихте успешно тази част от инсталацията. WordPress вече може да се свързва с вашата база от данни. Следваща стъпка&hellip;

en: sub item
bg: подменю

en: Link Text
bg: Текст на връзката

en: <strong>%1$s</strong> has been updated.
bg: <strong>%1$s</strong> беше обновено.

en: Selected menus have been successfully deleted.
bg: Избраните менюта бяха успешно изтрити.

en: -- Select --
bg: -- Избор --

en: Menu 1
bg: Меню 1

en: Edit your default menu by adding or removing items. Drag each item into the order you prefer. Click Create Menu to save your changes.
bg: Можете да редактирате менюто по подразбиране като добавите или премахнете елементи. Подредете менюто като придърпате всеки елемент на желаната от вас позиция. Натиснете Създаване на меню, за да запазите промените.

en: Give your menu a name above, then click Create Menu.
bg: Изберете име на менюто горе, след което натиснете Създаване на меню.

en: Auto add pages
bg: Автоматично добавяне на страници

en: Automatically add new top-level pages to this menu
bg: Автоматично добавяне на новите страници от първо ниво

en: Theme locations
bg: Разположения в темата

en: (Currently set to: %s)
bg: (Текущо зададено: %s)

en: The Documentation menu below the editor lists the PHP functions recognized in the plugin file. Clicking Look Up takes you to a web page about that particular function.
bg: Менюто Документация под редактора показва списък на всички PHP функции, разпознати във файла на разширението. Ако натиснете Преглед, ще се прехвърлите на страница за конкретната функция.

en: Look Up
bg: Преглед

en: For PHP files, you can use the Documentation dropdown to select from functions recognized in that file. Look Up takes you to a web page with reference material about that particular function.
bg: За PHP файлове, използвайте падащото меню Документация и изберете функциите, разпознати в този файл. Преглед ще ви прехвърли на страница със свързани материали за тази конкретна функция.

en: %s is currently editing
bg: %s в момента редактира

en: You can upload and insert media (images, audio, documents, etc.) by clicking the Add Media button. You can select from the images and files already uploaded to the Media Library, or upload new media to add to your page or post. To create an image gallery, select the images to add and click the &#8220;Create a new gallery&#8221; button.
bg: Можете да качвате и вмъквате медийни файлове (изображения, звук, документи и т.н.) като натиснете бутона Добавяне на файл. Можете да изберете от вече качените в библиотеката изображения и файлове или да добавите нови. За да създадете галерия, изберете изображенията, които желаете да добавите и натиснете бутона &#8220;Създаване на нова галерия&#8221;.

en: You can also embed media from many popular websites including Twitter, YouTube, Flickr and others by pasting the media URL on its own line into the content of your post/page. Please refer to the Codex to <a href="http://codex.wordpress.org/Embeds">learn more about embeds</a>.
bg: Можете да вграждате и файлове от други страници като Twitter, YouTube, Flickr и т.н. като вмъкнете адреса (URL) на файла на самостоятелен ред в съдържанието на вашата страница или публикация. Препоръчваме да прегледате Codex, за да научите <a href="http://codex.wordpress.org/Embeds">повече за вграждането</a>.

en: New Media Manager
bg: Нов мениджър на файлове

en: Uploading files and creating image galleries has a whole new look. Check it out!
bg: Качването на файлове и създаването на галерии е напълно преобразено. Непременно го вижте!

en: Image rotation is not supported by your web host.
bg: Въртенето не изображения не се поддържа от вашия хост.

en: If you are looking to use the link manager, please install the <a href="%s">Link Manager</a> plugin.
bg: Ако търсите секцията за управление на връзки, моля инсталирайте разширението <a href="%s">Link Manager</a>.

en: Manage <a href="%1$s">widgets</a> or <a href="%2$s">menus</a>
bg: Управление на <a href="%1$s">джаджи</a> или <a href="%2$s">менюта</a>

en: To use a background image, simply upload it or choose an image that has already been uploaded to your Media Library by clicking the &#8220;Choose Image&#8221; button. You can display a single instance of your image, or tile it to fill the screen. You can have your background fixed in place, so your site content moves on top of it, or you can have it scroll with your site.
bg: За да добавите фон, качете изображението, което искате да използвате или изберете вече добавено такова от библиотеката чрез бутона &#8220;Избор на изображение&#8221;. Фонът може да показва изображението веднъж или да го повтаря като мозайка, така че да запълни целия екран. Можете да фиксирате задния план, така че съдържанието на сайта да се движи над него или да изберете фонът да се движи заедно с вашия сайт.

en: Don&#8217;t forget to click &#8220;Save Changes&#8221; when you&#8217;re done!
bg: Не забравяйте да натиснете &#8220;Запазване на промените&#8221; след като свършите!

en: The title field and the big Post Editing Area are fixed in place, but you can reposition all the other boxes using drag and drop. You can also minimize or expand them by clicking the title bar of each box. Use the Screen Options tab to unhide more boxes (Excerpt, Send Trackbacks, Custom Fields, Discussion, Slug, Author) or to choose a 1- or 2-column layout for this screen.
bg: Полето на заглавието и голямата \"Област за редактиране на публикация\" са с постоянна позиция, но всички други карета се управляват с придърпване и поставяне на желаните места. Менютата се свиват и разтварят с натискане на заглавната лента на всяко каре. От таба \"Настройка на изгледа\" се показват допълнителните карета (Резюме, Изпращане на обратни връзки, Собствени полета, Дискусия, Кратко име, Автор) и се избира оформлението на текущия екран - дали да е с една или две колони.

en: Inserting Media
bg: Вмъкване на файлове

en: Several boxes on this screen contain settings for how your content will be published, including:
bg: Няколко карета от този екран съдържат настройки за публикуване на съдржанието като:

en: <strong>Format</strong> - Post Formats designate how your theme will display a specific post. For example, you could have a <em>standard</em> blog post with a title and paragraphs, or a short <em>aside</em> that omits the title and contains a short text blurb. Please refer to the Codex for <a href="http://codex.wordpress.org/Post_Formats#Supported_Formats">descriptions of each post format</a>. Your theme could enable all or some of 10 possible formats.
bg: <strong>Формат</strong> - Форматът на публикацията обозначава как вашата тема ще показва определена публикация. Например, може да имате <em>стандартна</em> публикация в блога със заглавие и параграфи или кратка <em>странична бележка</em>, която изключва заглавието и съдържа кратък встъпителен текст. Прегледайте в Codex <a href="http://codex.wordpress.org/Post_Formats#Supported_Formats">описанията на видовете формати на публикации</a>. Вашата тема може да позволява всички или няколко от общо десет формата.

en: Publish Settings
bg: Настройки за публикуване

en: <strong>Parent</strong> - Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have child categories for Bebop and Big Band. Totally optional. To create a subcategory, just choose another category from the Parent dropdown.
bg: <strong>Родител</strong> - Категориите, за разлика от етикетите, могат да имат йерархия. Може да имате категория &quote;Джаз&quote;, а под нея дъщерни категории &quote;Би-боп&quote; или &quote;Фюжън&quote;. За да създадете подкатегория, изберете друга категория от падащото меню на &quote;Родител&quote;.

en: <strong>Box Controls</strong> - Click the title bar of the box to expand or collapse it. In addition, some boxes have configurable content, and will show a &#8220;Configure&#8221; link in the title bar if you hover over it.
bg: <strong>Управление на каретата</strong> - Натиснете върху лентата със заглавието на карето, за да го разтворите или свиете. Съдържанието на някои карета трябва да бъде настроено и те и ще покажат връзка &#8220;Конфигуриране&#8221; в лентата със заглавието при преминаване с мишката върху нея.

en: When changing themes, there is often some variation in the number and setup of widget areas/sidebars and sometimes these conflicts make the transition a bit less smooth. If you changed themes and seem to be missing widgets, scroll down on this screen to the Inactive Widgets area, where all of your widgets and their settings will have been saved.
bg: Когато променяте тема, често се получават разлики в номерата или настройките на секциите за джаджи и/или страничните колони и понякога тези конфликти правят промените не особено приятни. Ако сте променили темата и изглежда като да ви липсват джаджи, отидете по-надолу на тази страница в секцията Неактивни джаджи, където всичките ви джаджи настройките им ще са запазени.

en: You are using the multi-file uploader. Problems? Try the <a href="%1$s" target="%2$s">browser uploader</a> instead.
bg: Използвате мулти-файлов мениджър за качване. Ако имате проблеми, опитайте с <a href="%1$s" target="%2$s">мениджъра на браузъра</a>.

[ctx: media item]
en: Edit
bg: Редактиране

[ctx: color]
en: Default: %s
bg: По подразбиране: %s

[ctx: column name]
en: Uploaded to
bg: Качено в

en: The uploaded file is not a valid image. Please try again.
bg: Каченият файл не е валидно изображение. Моля, опитайте отново.

en: Choose a Background Image
bg: Избор на картинка за фон

en: Choose a Custom Header
bg: Избор на заглавка (основно изображение) на сайта.

en: You can also choose a background color by clicking the Select Color button and either typing in a legitimate HTML hex value, e.g. &#8220;#ff0000&#8221; for red, or by choosing a color using the color picker.
bg: Можете също да избирате цвят за фона като натиснете Избор на цвят и напишете стандартна шестнадесетична HTML стойност, напр. &#8220;#ff0000&#8221; за червено. Или изберете цвят от палитрата.

en: In the Header Text section of this page, you can choose whether to display this text or hide it. You can also choose a color for the text by clicking the Select Color button and either typing in a legitimate HTML hex value, e.g. &#8220;#ff0000&#8221; for red, or by choosing a color using the color picker.
bg: В частта Заглавие на тази страница се избира дали да се показва или не заглавния текст. Промяната на цвета става с Избор на цвят или стандартна HTML стойност, например &#8220;#ff0000&#8221; за червено или избор на цвят от палитрата.

en: Theme Customizer Options
bg: Опции за промяна на темата

en: You can choose whether or not your site will be crawled by robots, ping services, and spiders. If you want those services to ignore your site, click the checkbox next to &#8220;Discourage search engines from indexing this site&#8221; and click the Save Changes button at the bottom of the screen. Note that your privacy is not complete; your site is still visible on the web.
bg: Можете да изберете дали вашият сайт ще бъде индексиран от търсачки, ping услуги, както и интернет &#8220;паяци&#8221. Ако искате тези услуги да игнорират вашия сайт, поставете отметка в квадратчето до &#8220;Не позволявай на търсачките да индексират този сайт&#8221; и натиснете бутона Запазване на промените в долната част на екрана. Имайте предвид, че неприкосновеността не е пълна и вашият сайт все още е видим в интернет.

en: More Actions
bg: Още действия

en: Turn comments on or off
bg: Включване или изключване на коментарите

en: Learn more about getting started
bg: Помощ за начинаещи

en: File URL:
bg: Адрес на файла:

en: In the <strong>In Response To</strong> column, there are three elements. The text is the name of the post that inspired the comment, and links to the post editor for that entry. The View Post link leads to that post on your live site. The small bubble with the number in it shows the number of approved comments that post has received. If the bubble is gray, you have moderated all comments for that post. If it is blue, there are pending comments. Clicking the bubble will filter the comments screen to show only comments on that post.
bg: В колоната <strong>В отговор на</strong> има три елемента. Текстът е името на публикацията, за която е коментарът и води към редактиране на публикацията. Препратката &quot;Преглед на публикацията&quot; води към съответната публикация в сайта. Малкото балонче с число показва броя на одобрените коментари, които е получила тази публикация. Ако то е синьо, значи има чакащи коментари. Натискане върху балончето ще филтрира екрана с коментари и ще покаже само коментарите от тази публикация.

en: Used: %1$s%% of %2$s
bg: Използвано: %1$s%% от %2$s

en: ID #%1$s: %2$s <strong>The current user will not be deleted.</strong>
bg: ID #%1$s: %2$s <strong>Настоящият потребител няма да бъде изтрит.</strong>

en: ID #%1$s: %2$s <strong>The current user will not be removed.</strong>
bg: ID #%1$s: %2$s <strong>Настоящият потребител няма да бъде премахнат.</strong>

en: ID #%1$s: %2$s <strong>You don't have permission to remove this user.</strong>
bg: ID #%1$s: %2$s <strong>Нямате право да премахнете този потребител.</strong>

en: Please select an option.
bg: Моля изберете опция.

en: <strong>ERROR</strong>: The email address is already used.
bg: <strong>ГРЕШКА</strong>: Този имейл адрес вече се използва.

en: $image needs to be an WP_Image_Editor object
bg: $image трябва да бъде WP_Image_Editor обект

en: Use WP_Image_Editor::rotate
bg: Използвайте WP_Image_Editor::rotate

en: Use WP_Image_Editor::flip
bg: Използване на WP_Image_Editor::flip

en: The privacy options group has been removed. Use another settings group.
bg: Групата с настройки на личните данни беше премахната. Ползвайте друга група с настройки.

en: WordPress is not notifying any <a href="http://codex.wordpress.org/Update_Services">Update Services</a> because of your site&#8217;s <a href="%s">visibility settings</a>.
bg: WordPress няма да ви уведоми за <a href="http://codex.wordpress.org/Update_Services">Нови Обновления</a>, заради <a href="%s">настройките за видимост</a> на сайта ви.

en: Search Engines Discouraged
bg: Търсещите машини са спрени

en: Welcome to WordPress!
bg: Добре дошли в WordPress!

en: We&#8217;ve assembled some links to get you started:
bg: Ето няколко примерни връзки като за начало:

en: Get Started
bg: Първи стъпки

en: or, <a href="%s">change your theme completely</a>
bg: или <a href="%s">смяна на темата</a>

en: Next Steps
bg: Следващи стъпки

en: Edit your front page
bg: Променете началната страница

en: Add additional pages
bg: Добавяне на още страници

en: Add a blog post
bg: Създаване на публикация

en: Write your first blog post
bg: Първата ви публикация

en: Add an About page
bg: Добавяне на  страница &quot;За нас&quot;

en: View your site
bg: Преглед на сайта

en: Uploaded on: <b>%1$s</b>
bg: Качено на: <b>%1$s</b>

en: If you have marked plugins as favorites on WordPress.org, you can browse them here.
bg: Ако сте избрали разширения в WordPress.org като любими, те са тук.

en: Your WordPress.org username:
bg: Потребителско име в WordPress.org:

en: Get Favorites
bg: Извеждане на любимите

en: The "%s" options group has been removed. Use another settings group.
bg: Групата с настройки "%s" беше премахната. Ползвайте друга група с настройки.

en: Welcome to WordPress %1$s. You will be redirected to the About WordPress screen. If not, click <a href="%2$s">here</a>.
bg: Добре дошли в WordPress %1$s. Ако не бъдете пренасочени към екрана "Относно WordPress", натиснете <a href="%2$s">тук</a>.

en: You can also control the display of your content in RSS feeds, including the maximum numbers of posts to display and whether to show full text or a summary.
bg: Можете да контролирате показването на вашето съдържание в RSS потока, включително максималния показван брой публикации, както и дали да се показва пълния текст или само резюме.

en: Search Engine Visibility
bg: Видимост на сайта за търсещи машини

en: Allow search engines to index this site
bg: Позволяване на търсещите машини да индексират сайта

en: Discourage search engines from indexing this site
bg: Не позволявайте на търсещите машини да индексират този сайт

en: It is up to search engines to honor this request.
bg: Спазването на това условие зависи от търсещите машини.

en: If you know what you&#8217;re looking for, Search is your best bet. The Search screen has options to search the WordPress.org Plugin Directory for a particular Term, Author, or Tag. You can also search the directory by selecting popular tags. Tags in larger type mean more plugins have been labeled with that tag.
bg: Ако знаете точно от какво имате нужда, ползвайте директно формата за Търсене. Екранът за търсене предлага критерии, по които да търсите в директорията с разширения на WordPress.org по ключова дума, автор или етикет. Разгледайте и списъка с най-популярни етикети. Етикет с по-голям текст означава, че с него са обозначени много разширения в директорията.

en: You can also browse a user&#8217;s favorite plugins, by using the Favorites link in the upper left of the screen and entering their WordPress.org username.
bg: За да разгледате любимите разширения на даден потребител, използвайте връзката &quot;Любими&quot; в горния ляв край на екрана и потърсете потребителското му име в WordPress.org

en: If you want to install a plugin that you&#8217;ve downloaded elsewhere, click the Upload link in the upper left. You will be prompted to upload the .zip package, and once uploaded, you can activate the new plugin.
bg: Ако желаете да инсталирате разширение, което сте свалили от друго място, използвайте връзката &quot;Качване&quot; горе вляво. Ще имате възможност да качите .zip архив, след което да активирате разширението.

en: If for any reason this automatic file creation doesn&#8217;t work, don&#8217;t worry. All this does is fill in the database information to a configuration file. You may also simply open <code>wp-config-sample.php</code> in a text editor, fill in your information, and save it as <code>wp-config.php</code>.
bg: Ако по някаква причина автоматичното създаване на файл не работи, не се притеснявайте. Целта на това е попълване на информация за базата от данни във файла с настройки. Можете да го направите и ръчно като отворите <code>wp-config-sample.php</code> в текстов редактор, попълните вашата информация и го запишете като <code>wp-config.php</code>.

en: Below you should enter your database connection details. If you&#8217;re not sure about these, contact your host.
bg: По-долу трябва да въведете данните за връзка с вашата база от данни. Ако не сте сигурни, моля свържете се с вашият хостинг администратор.

en: Sorry, but I can&#8217;t write the <code>wp-config.php</code> file.
bg: Съжаляваме, но файлът <code>wp-config.php</code> не може да бъде записан.

en: After you&#8217;ve done that, click &#8220;Run the install.&#8221;
bg: След като сте готови с това, натиснете на &#8220;Инсталиране&#8221;.

en: Settings saved and theme activated. <a href="%s">Visit site</a>
bg: Настройките са запазени и темата е активирана. <a href="%s">Към сайта</a>

en: This <a href="%1$s">child theme</a> requires its parent theme, %2$s.
bg: Тази <a href="%1$s">дъщерна тема</a> има нужда от родителската тема %2$s.

en: This screen allows you to edit four fields for metadata in a file within the media library.
bg: Този екран ви позволява да редактирате четири полета за метаданните на файл от библиотеката.

[ctx: Plugin Installer]
en: Favorites
bg: Любими

en: Flexible Header
bg: Гъвкаво заглавно изображение

en: Attribute all posts to:
bg: Приписване на всички публикации на:

en: Delete all posts.
bg: Изтриване на всички публикации.

en: What should be done with posts owned by this user? | What should be done with posts owned by these users?
bg[0]: Какво да се случи с публикациите на този потребител?
bg[1]: Какво да се случи с публикациите на тези потребители?

en: To install the theme so you can preview it with your site&#8217;s content and customize its theme options, click the "Install" button at the top of the left-hand pane. The theme files will be downloaded to your website automatically. When this is complete, the theme is now available for activation, which you can do by clicking the "Activate" link, or by navigating to your Manage Themes screen and clicking the "Live Preview" link under any installed theme&#8217;s thumbnail image.
bg: За да инсталирате темата, да я прегледате със съдържанието на вашия сайт и да промените настройките ѝ, натиснете бутона &quot;Инсталиране&quot; най-горе на лентата вляво. Темата ще бъде свалена автоматично в администрацията. След като бъде изтеглена я активирайте като натиснете на връзката &quot;Включване&quot; или като отидете на екрана Управление на теми и натиснете връзката &quot;Предварителен преглед&quot; Всяка предварително добавена тема може да бъде прегледане преди активация.

en: The <a href="http://codex.wordpress.org/Glossary#Character_set">character encoding</a> of your site (UTF-8 is recommended)
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Glossary#Character_set">Кодировка на символите</a> за вашия сайт (препоръчва се UTF-8)

en: In the editing area the Tab key enters a tab character. To move below this area by pressing Tab, press the Esc key followed by the Tab key.
bg: В полето за редактиране клавишът Tab вмъква символ за табулация. За да преминете надолу, използвайки клавиша Tab, натиснете последователно клавишите Esc и Tab.

[ctx: widget]
en: Add
bg: Добавяне

[ctx: widget]
en: Edit
bg: Редактиране

en: This is an example page. It's different from a blog post because it will stay in one place and will show up in your site navigation (in most themes). Most people start with an About page that introduces them to potential site visitors. It might say something like this:
    
    <blockquote>Hi there! I'm a bike messenger by day, aspiring actor by night, and this is my blog. I live in Los Angeles, have a great dog named Jack, and I like pi&#241;a coladas. (And gettin' caught in the rain.)</blockquote>
    
    ...or something like this:
    
    <blockquote>The XYZ Doohickey Company was founded in 1971, and has been providing quality doohickeys to the public ever since. Located in Gotham City, XYZ employs over 2,000 people and does all kinds of awesome things for the Gotham community.</blockquote>
    
    As a new WordPress user, you should go to <a href="%s">your dashboard</a> to delete this page and create new pages for your content. Have fun!
bg: Това е примерна страница. Тя е различна от публикация в блога, защото винаги остава на едно място и ще се показва в менюто на вашия сайт (в повечето теми). Повечето хора започват със страницата &quot;За нас&quot;, която ги представя на посетителите на сайта. В нея обикновено пише нещо подобно:
    
    <blockquote>Здравейте! През деня съм разносвач на вестници, а нощно време амбициозен човек на изкуството и това е моят блог. Живея в София, имам готино куче на име Шаро и обичам студена ракия с лед. (И нощни разходки из Велико Търново.)</blockquote>
    
    ...или нещо такова:
    
    <blockquote>Компанията &quot;Дрънкулки АБВ&quot; е основана през 1971г. и оттогава предоставя дрънкулки на обществото. АБВ се намира в гр. Каспичан, за нея работят 200 човека и прави страхотни неща за обществото в цяла България.</blockquote>
    
    Като нов ползвател на WordPress отидете във <a href="%s">вашето табло</a> и изтрийте тази страница. След това създайте своя такава.
    
    Весело!

en: Hi, this is a comment.
    To delete a comment, just log in and view the post&#039;s comments. There you will have the option to edit or delete them.
bg: Здравейте, това е коментар.
    За да изтриете коментар, влезте и прегледайте коментарите в публикациите. Там имате опция за редактирането или изтриването им.

en: Search by tag
bg: Търсене по етикет

en: Search by author
bg: Търсене по автор

en: Search by keyword
bg: Търсене по ключова дума

en: Type of search
bg: Вид търсене

en: Screen Options Tab
bg: Раздел "Настройки на изгледа"

en: Contextual Help Tab
bg: Контекстуален бутон за Помощ

en: Sorry, you have used your space allocation. Please delete some files to upload more files.
bg: Съжаляваме, вече сте използвали заделеното ви пространство. Моля, изтрийте файлове, за да качите нови.

en: Sorry, you have used all of your storage quota of %s MB.
bg: Съжаляваме, използвали сте цялото пространство, на което имате право - %s MB.

en: Select comment
bg: Избор на коментар

en: Select %s
bg: Избиране на %s

en: Tags can be selectively converted to categories using the <a href="%s">tag to category converter</a>.
bg: Етикетите могат да бъдат превърнати в категории през <a href="%s">Конвертора на етикети в категории</a>.

en: You can delete Link Categories in the Bulk Action pull-down, but that action does not delete the links within the category. Instead, it moves them to the default Link Category.
bg: Можете да изтриете &quot;Категориите връзки&quot; от падащото меню &quot;Групови действия&quot;, но това действие не изтрива връзките в категорията. Вместо това ги премества в категорията връзки по подразбиране.

en: Creating a Page is very similar to creating a Post, and the screens can be customized in the same way using drag and drop, the Screen Options tab, and expanding/collapsing boxes as you choose. This screen also has the distraction-free writing space, available in both the Visual and Text modes via the Fullscreen buttons. The Page editor mostly works the same as the Post editor, but there are some Page-specific features in the Page Attributes box:
bg: Да създадете Страница е почти същото като да създадете Публикация, а елементите на екрана могат да бъде настроени по същия начин - с влачене и пускане през екрана &quot;Настройка на изгледа&quot; и разтягане и свиване на каретата. Този екран разполага и с режим за писане без разсейване, който е наличен и във визуалния, и в текстовия режим на редактора чрез бутоните за писане на цял екран. Редакторът на страници обикновено е същият като редактора на публикации, но има и някои специфични за страницата възможности в карето &quot;Атрибути на страницата&quot;:

en: <strong>Post editor</strong> - Enter the text for your post. There are two modes of editing: Visual and Text. Choose the mode by clicking on the appropriate tab. Visual mode gives you a WYSIWYG editor. Click the last icon in the row to get a second row of controls. The Text mode allows you to enter HTML along with your post text. Line breaks will be converted to paragraphs automatically. You can insert media files by clicking the icons above the post editor and following the directions. You can go to the distraction-free writing screen via the Fullscreen icon in Visual mode (second to last in the top row) or the Fullscreen button in Text mode (last in the row). Once there, you can make buttons visible by hovering over the top area. Exit Fullscreen back to the regular post editor.
bg: <strong>Редактор на публикациите</strong> - Въвежда текста за вашата публикация. Има два режима за редактиране: Визуален и Текстов. Изберете режима като натиснете върху съответния таб. Визуалният режим ви предоставя WYSIWYG (What You See Is What You Get - в превод: Получавате това, което виждате) редактор. Натиснете последната икона, за да видите втория ред с бутони. Текстовият режим ви позволява да въвеждате и HTML код заедно с текста на публикацията. Новите редове ще бъдат конвертирани автоматично в параграфи. Файлове се вмъкват с натискане върху иконите над редактора на публикации. След това има указания, следвайте ги. Възползвайте се от &quot;Писане на цял екран без разсейване&quot; като натиснете иконата за цял екран на Визуалния редактор (втората отзад напред) или бутона На цял екран в режим Текст (последен). Стигнете ли дотам, направете бутоните видими като поставите мишката върху горната част на екрана. &quot;Изход от цял екран&quot; връща обратно към нормалния изглед.

en: You can select an image to be shown at the top of your site by uploading from your computer or choosing from your media library. After selecting an image you will be able to crop it.
bg: Изберете изображение за началото на сайта като го качите от компютъра си или го изберете от библиотеката с файлове. След като изберете изображение ще можете да го преоразмерите или изрежете.

en: Main content
bg: Основно съдържание

en: Skip to main content
bg: Към основното съдържание

en: You can set a custom image header for your site. Simply upload the image and crop it, and the new header will go live immediately. Alternatively, you can use an image that has already been uploaded to your Media Library by clicking the &#8220;Choose Image&#8221; button.
bg: Може да добавите собствено изображение за заглавката на вашият сайт. Качете изображението и го изрежете и новата заглавка ще се обнови веднага. Друг начин е да ползвате изображение, което е било качено във вашата &quot;Библиотека с файлове&quot; като натиснете на бутона &#8220;Избор на изображение&#8221;.

en: Skip Cropping, Publish Image as Is
bg: Пропускане на изрязването, публикуване на изображението без промени

en: You are previewing %s
bg: Вие преглеждате %s

en: Select Image
bg: Избор на изображение

en: Or choose an image from your media library:
bg: Или изберете изображение от библиотеката с файлове:

en: Choose Image
bg: Избор на изображение

en: Click the Live Preview links in the Available Themes list below to customize and preview another theme before activating it.
bg: Натиснете връзката &quot;Предварителен преглед&quot; в списъка с Налични теми, за да настроите и прегледате друга тема преди да я активирате.

en: Customize %s
bg: Настройки %s

en: Collapse
bg: Свиване

en: New Feature: Choose Image from Library
bg: Ново: Избор на изображение от библиотеката

en: Want to use an image you uploaded earlier? Select it from your media library instead of uploading it again.
bg: Може би желаете да използвате картинка, която вече сте качили? Изберете я от библиотеката с файлове, вместо да я качвате отново.

en: New Feature: Customizer
bg: Новo: Настройки на темата

en: Click Customize to change the header, background, title and menus of the current theme, all in one place.
bg: Натиснете &quot;Настройки&quot;, за да промените заглавката, фона, заглавието и менютата на текущата тема от едно място.

en: If you don&#8217;t want a header image to be displayed on your site at all, click the &#8220;Remove Header Image&#8221; button at the bottom of the Header Image section of this page. If you want to re-enable the header image later, you just have to select one of the other image options and click &#8220;Save Changes&#8221;.
bg: Ако изобщо не желаете да се показва заглавно изображение на вашият сайт, натиснете бутона &#8220;Изтриване на заглавното изображение&#8221; под секцията &quot;Заглавно изображение&quot; на същата страница. Ако по-късно искате отново да я покажете, просто изберете едно от другите изображения и натиснете &#8220;Запис на промените&#8221;.

en: You attempted to edit an item that isn&#8217;t an attachment. Please go back and try again.
bg: Опитахте да редактирате елемент, който не е прикачен. Моля, върнете се назад и опитайте отново.

[ctx: plugin]
en: Installed
bg: Инсталирано

en: This theme is already installed and is up to date
bg: Тази тема вече е инсталирана и обновена.

[ctx: theme]
en: Installed
bg: Инсталирана

en: Once you have generated a list of themes, you can preview and install any of them. Click on the thumbnail of the theme you&#8217;re interested in previewing. It will open up in a full-screen Preview page to give you a better idea of how that theme will look.
bg: Прегледайте и инсталирайте една от предварително добавените теми. Натиснете на снимката на темата, която искате да прегледате. Тя ще се отвори в отделна страница за преглед на цял екран, за да ви даде по-добра представа за това как ще изглежда на сайта.

en: Previewing and Installing
bg: Преглед и инсталиране

en: Previewing and Customizing
bg: Преглед и настройки на темата

en: You are using the browser&#8217;s built-in file uploader. The WordPress uploader includes multiple file selection and drag and drop capability. <a href="#">Switch to the multi-file uploader</a>.
bg: Използвате вградения в браузъра мениджър за качване на файлове. Мениджърът на WordPress дава възможност за избор на много файлове едновременно и придърпване и пускане. <a href="#">Превключване към мултифайлов мениджър за качване</a>.

en: Preview %s
bg: Преглед на %s

en: Categories have hierarchy, meaning that you can nest sub-categories. Tags do not have hierarchy and cannot be nested. Sometimes people start out using one on their posts, then later realize that the other would work better for their content.
bg: Категориите имат йерархия, за да създавате подкатегории. Етикетите нямат йерархия и не могат да имат подетикети. Някои хора започват да използват категории в техните публикации и по-късно разбират, че етикетите ще са по-подходящи за тяхното съдържание. Или обратното.

en: The Categories and Tags Converter link on this screen will take you to the Import screen, where that Converter is one of the plugins you can install. Once that plugin is installed, the Activate Plugin &amp; Run Importer link will take you to a screen where you can choose to convert tags into categories or vice versa.
bg: Връзката &quot;Конвертор на категории и етикети&quot; ще ви отведе към Екрана за импортиране, където този Конвертор е едно от разширенията, които са достъпни за инсталиране. Когато разширението се инсталира, връзката &quot;Активиране на разширението и стартиране на импортирането&quot; ще ви отведе към екран, в който да изберете да конвертирате етикети в категории или обратното.

en: Live Preview
bg: Предварителен преглед

en: This screen is used to customize the header section of your theme.
bg: Този екран служи за настройки на заглавната секция на вашата тема.

en: You can choose from the theme&#8217;s default header images, or use one of your own. You can also customize how your Site Title and Tagline are displayed.
bg: Можете да изберете от заглавните изображения по подразбиране на темата или да използвате ваши собствени. Можете и да направите настройки на &quot;Заглавието на сайта&quot; и &quot;Краткото описание&quot;.

en: Some themes come with additional header images bundled. If you see multiple images displayed, select the one you&#8217;d like and click the &#8220;Save Changes&#8221; button.
bg: Някои теми имат вградени допълнителни заглавни изображения. Ако виждате много изображения, харесайте си едно и натиснете бутона &#8220;Запис на промените&#8221;.

en: If your theme has more than one default header image, or you have uploaded more than one custom header image, you have the option of having WordPress display a randomly different image on each page of your site. Click the &#8220;Random&#8221; radio button next to the Uploaded Images or Default Images section to enable this feature.
bg: Ако вашата тема разполага с повече от едно заглавно изображение или сте качили повече от едно собствено заглавно изображение, можете да изберете WordPress да показва различно изображение на случаен принцип на всяка страница от сайта ви. Изберете радио бутона &#8220;Случайно&#8221;, който се намира до секцията &quot;Качени изображения&quot; или &quot;Изображение по подразбиране&quot;, за да разрешите тази функция.

en: For most themes, the header text is your Site Title and Tagline, as defined in the <a href="%1$s">General Settings</a> section.
bg: При повечето теми текстовете в заглавката са &quot;Заглавието на сайта&quot; и &quot;Краткото описание&quot;, които се попълват в секция <a href="%1$s">Общи настройки</a>.

en: Configuration Error
bg: Грешка в настройките

en: Your <code>wp-config.php</code> file has an empty database table prefix, which is not supported.
bg: Вашият файл <code>wp-config.php</code> има празен префикс на базата от данни, който не се поддържа.

en: Revert to the <strong>Browser Uploader</strong> by clicking the link below the drag and drop box.
bg: Преминете към <strong>Мениджър за качване файлове на браузъра</strong> като натиснете върху връзката под карето за придърпване и пускане.

en: User deleted. | %s users deleted.
bg[0]: Потребителят бе изтрит.
bg[1]: %s потребителя бяха изтрити.

en: New user created. <a href="%s">Edit user</a>
bg: Нов потребител бе създаден. <a href="%s">Редактиране на потребителя</a>

en: Could not copy files. You may have run out of disk space.
bg: Файловете не могат да бъдат копирани. Може би не ви достига дисково пространство.

en: Search for themes by keyword.
bg: Търсене на теми по ключова дума.

en: Find a theme based on specific features.
bg: Търсене на тема по определени критерии.

en: In all likelihood, these items were supplied to you by your Web Host. If you do not have this information, then you will need to contact them before you can continue. If you&#8217;re all ready&hellip;
bg: По всяка вероятност тези артикули са ви предоставени от вашия уеб хостинг. Ако не разполагате с тази информация, трябва да се свържете с тях преди да продължите.

en: This theme is broken.
bg: Тази тема е повредена.

en: Version:
bg: Версия:

en: Set as background
bg: Задаване като фон

en: Set as header
bg: Задаване като заглавка

en: Customize &#8220;%s&#8221;
bg: Персонализиране &#8220;%s&#8221;

en: Edit comment
bg: Редактиране

en: Restore
bg: Възстановяване

en: Actions
bg: Действия

en: Collapse Sidebar
bg: Свиване на страничната колона

en: Media
bg: Файлове

en: Add
bg: Добавяне

en: Edit Link
bg: Редактиране

en: Keyword
bg: Ключова дума

en: This theme requires a parent theme. Checking if it is installed&#8230;
bg: Тази тема се нуждае от съответната родителска тема. Проверете дали е инсталирана&#8230;

en: Preparing to install <strong>%1$s %2$s</strong>&#8230;
bg: Подготовка за инсталация <strong>%1$s %2$s</strong>&#8230;

en: The parent theme, <strong>%1$s %2$s</strong>, is currently installed.
bg: Родителската тема, <strong>%1$s %2$s</strong>, е инсталирана.

en: Successfully installed the parent theme, <strong>%1$s %2$s</strong>.
bg: Успешно инсталиране на родителската тема, <strong>%1$s %2$s</strong>.

en: <strong>The parent theme could not be found.</strong> You will need to install the parent theme, <strong>%s</strong>, before you can use this child theme.
bg: <strong>Темата родител не може да бъде намерена.</strong> Необходимо е да инсталирате темата родител <strong>%s</strong> преди да ползвате тази дъщерна тема.

en: Header Text
bg: Текст на заглавката

en: Show header text with your image.
bg: Показване на заглавния текст заедно с изображението.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%1$s">View version %3$s details</a> or <a href="%4$s" %5$s>update now</a>.
bg: Има нова версия на %1$s. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%1$s">Вижте подробности за версия %3$s</a> или <a href="%4$s" %5$s>обновете сега</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a> or <a href="%5$s">update now</a>.
bg: Има нова версия на %1$s . <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">Вижте подробности за версия %4$s</a> или <a href="%5$s">обновете сега</a>.

en: By %s.
bg: От %s.

en: Add comment
bg: Добавяне на коментар

en: Add new Comment
bg: Добавяне на нов коментар

en: Add Comment
bg: Добавяне на коментар

en: Broken Theme:
bg: Повредена тема:

en: Broken <span class="count">(%s)</span> | Broken <span class="count">(%s)</span>
bg[0]: Повередена <span class="count">(%s)</span>
bg[1]: Повредени <span class="count">(%s)</span>

en: Light
bg: Светла

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from comment and trackback spam</strong>. It keeps your site protected from spam even while you sleep. To get started: 1) Click the "Activate" link to the left of this description, 2) <a href="http://akismet.com/get/?return=true">Sign up for an Akismet API key</a>, and 3) Go to your Akismet configuration page, and save your API key.
bg: Използван от милиони, Akismet е вероятно най-добрият начин на света <strong>да предпазите вашия блог от коментари и спам с обратни връзки</strong>. Той предпазва вашия сайт от спам дори докато спите. За да започнете 1) Натиснете на връзката &quot;Активиране&quot; отляво на описанието му, 2) <a href="http://akismet.com/get/?return=true">Регистрирайте си  Akismet API  ключ</a> и 3) Отидете на страницата с настройки на Akismet и запишете вашия API ключ.

en: Hello Dolly
bg: Здравей Доли

en: This is not just a plugin, it symbolizes the hope and enthusiasm of an entire generation summed up in two words sung most famously by Louis Armstrong: Hello, Dolly. When activated you will randomly see a lyric from <cite>Hello, Dolly</cite> in the upper right of your admin screen on every page.
bg: Това не е просто разширение, то символизира надеждата и ентусиазма на цяло едно поколение, събрани в две думи, изпяти от Луис Армстронг: Hello, Dolly. Когато се активира, вие ще виждате случайни куплети от <cite>Hello, Dolly</cite> в горният десен ъгъл във всяка страница на вашия администраторски екран.

en: Show on screen
bg: Видими на екрана

en: <strong>Welcome</strong> - Shows links for some of the most common tasks when setting up a new site.
bg: <strong>Добре дошли</strong> - Показва връзки за някои от най-често използваните задачи, когато се настройва нов сайт.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a>. <em>Automatic update is unavailable for this theme.</em>
bg: Има нова версия на %1$s . <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">Вижте подробности за версия %4$s</a>. <em>Тази тема няма възможност за автоматично обновяване.</em>

[ctx: Welcome panel]
en: Welcome
bg: Добре дошли

[ctx: default GMT offset or timezone string]
en: 0
bg: Europe/Sofia

en: Images should be at least <strong>%1$d pixels</strong> wide.
bg: Изображенията трябва да бъдат широки поне <strong>%1$d пиксела</strong>.

en: Suggested height is <strong>%1$d pixels</strong>.
bg: Предложената височина е <strong>%1$d пиксела</strong>.

en: Images should be at least <strong>%1$d pixels</strong> tall.
bg: Изображенията трябва да бъдат високи поне <strong>%1$d пиксела</strong>.

[ctx: Howdy]
en: Welcome
bg: Добре дошли

en: Suggested width is <strong>%1$d pixels</strong>.
bg: Препоръчителната ширина е <strong>%1$d пиксела</strong>.

en: I'm sure I want to permanently disable my site, and I am aware I can never get it back or use %s again.
bg: Сигурен съм, че желая завинаги да деактивирам моя сайт и съм наясно, че никога не мога да го получа обратно или да използвам %s отново.

en: Delete My Site Permanently
bg: Изтриване на моя сайт завинаги

en: Delete My Site
bg: Изтриване на моя сайт

en: Remember, once deleted your site cannot be restored.
bg: Запомнете, че веднъж изтрит, сайтът не може да бъде възстановен.

en: I'm sorry, the link you clicked is stale. Please select another option.
bg: Хм, връзката върху която натиснахте е с изтекла давност. Моля, изберете друга опция.

en: Thank you for using %s, your site has been deleted. Happy trails to you until we meet again.
bg: Благодарим, че използвахте %s, вашият сайт беше изтрит. На добър път и до скоро!

en: If you do not want to use your %s site any more, you can delete it using the form below. When you click <strong>Delete My Site Permanently</strong> you will be sent an email with a link in it. Click on this link to delete your site.
bg: Ако не желаете да използвате повече вашия сайт %s, изтрийте го през формата долу. Когато натиснете на <strong>Изтриване на моя сайт завинаги</strong>, ще ви бъде изпратен имейл с връзка. Натиснете върху нея, за да изтриете вашия сайт.

en: You do not have sufficient permissions to delete this site.
bg: Нямате права да триете този сайт.

en: Thank you. Please check your email for a link to confirm your action. Your site will not be deleted until this link is clicked.
bg: Благодарим ви. Моля проверете електронната си поща, за да потвърдите действието. Сайтът ви няма да бъде изтрит преди да потвърдите.

en: Dear User,
    You recently clicked the 'Delete Site' link on your site and filled in a
    form on that page.
    If you really want to delete your site, click the link below. You will not
    be asked to confirm again so only click this link if you are absolutely certain:
    ###URL_DELETE###
    
    If you delete your site, please consider opening a new site here
    some time in the future! (But remember your current site and username
    are gone forever.)
    
    Thanks for using the site,
    Webmaster
    ###SITE_NAME###
bg: Здравейте,
    Наскоро сте натиснали върху връзката &quot;Изтриване на сайт&quot; на вашия сайт и сте попълнили
    формуляра на тази страница.
    Ако наистина желаете да изтриете сайта си, натиснете връзката по-долу. Няма да ви бъде
    поискано потвърждение отново, така че натиснете върху връзката само ако сте напълно сигурни:
    ###URL_DELETE###
    
    Ако изтриете сайта си, ще се радваме да помислите за създаване на нов сайт тук!
    (Но запомнете, че сегашните ви сайт и потребителско име
    ще са безвъзвратно изгубени.)
    
    Благодарим, че използвахте сайта,
    Администратор
    ###SITE_NAME###

en: This file is too big. Files must be less than %1$s KB in size.
bg: Файлът е твърде голям. Файловете трябва да са по-малки от %1$s KB.

en: You have used your space quota. Please delete files before uploading.
bg: Изразходили сте позволеното дисково пространстово. Необходимо е да изтриете файлове, преди да качвате отново.

en: Back
bg: Назад

en: [%s] New Admin Email Address
bg: [%s] Нов администраторски email адрес

en: Dear user,
    
    You recently requested to have the email address on your account changed.
    If this is correct, please click on the following link to change it:
    ###ADMIN_URL###
    
    You can safely ignore and delete this email if you do not want to
    take this action.
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
bg: Здравейте,
    
    Подали сте заявка за смяна на имейл адреса на вашия профил.
    Ако това е така, моля последвайте тази връзка, за да го промените:
    ###ADMIN_URL###
    
    Можете да игнорирате и изтриете този имейл, ако не желаете
    правите тези промени.
    
    Този имейл е изпратен до ###EMAIL###
    
    Поздрави,
    Екипът на ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Your email address has not been updated yet. Please check your inbox at %s for a confirmation email.
bg: Вашият имейл адрес все още не е бил актуализиран. Моля, проверете входящата си поща в %s за потвърдителен имейл.

en: GB
bg: ГБ

en: MB
bg: МБ

en: [%s] New Email Address
bg: [%s] Нов имейл адрес

en: Network Disable
bg: Изключване за мрежата

en: Sorry, you must delete files before you can upload any more.
bg: Необходимо е да изтриете файлове, преди да качвате още.

en: Enabled <span class="count">(%s)</span> | Enabled <span class="count">(%s)</span>
bg[0]: Разрешени <span class="count">(%s)</span>
bg[1]: Разрешени <span class="count">(%s)</span>

en: Theme
bg: Тема

en: You do not appear to have any themes available at this time.
bg: Към момента нямате теми на разположение.

en: No themes found.
bg: Няма намерени теми.

en: Visit Dashboard
bg: Към таблото

en: Your Sites
bg: Вашите сайтове

en: If you reached this screen by accident and meant to visit one of your own sites, here are some shortcuts to help you find your way.
bg: Ако достигнете случайно до този екран, а сте смятали да посетите някой от вашите сайтове, тук ще видите някои препратки за бърз достъп, които ще ви помогнат да се ориентирате.

[ctx: user]
en: Not Spam
bg: Не е спамър

en: Disabled <span class="count">(%s)</span> | Disabled <span class="count">(%s)</span>
bg[0]: Изключена <span class="count">(%s)</span>
bg[1]: Изключени <span class="count">(%s)</span>

en: Open this theme in the Theme Editor
bg: Отваряне на темата в редактора на теми

en: Disable this theme
bg: Изключване на темата

en: Enable this theme
bg: Включване на темата

[ctx: user]
en: Mark as Spam
bg: Отбелязване като спамър

en: You attempted to access the "%1$s" dashboard, but you do not currently have privileges on this site. If you believe you should be able to access the "%1$s" dashboard, please contact your network administrator.
bg: Опитахте се да достъпите "%1$s" табло, но в момента нямате правомощия за този сайт. Ако смятате, че трябва да можете да влезете в "%1$s" табло, моля свържете се с вашия мрежови администратор.

en: MB (Leave blank for network default)
bg: МБ (Оставете празно за стойността по подразбиране)

en: Visit theme homepage
bg: Към страницата на темата

en: British English
bg: Британски английски

en: View Site
bg: Преглед на сайта

en: Super Admin <span class="count">(%s)</span> | Super Admins <span class="count">(%s)</span>
bg[0]: Супер администратор <span class="count">(%s)</span>
bg[1]: Супер администратори <span class="count">(%s)</span>

en: American English
bg: Американски английски

en: Primary Site
bg: Главен сайт

en: Visit Theme Site
bg: Към сайта на темата

en: Delete this theme
bg: Изтриване на темата

en: Site Upload Space Quota
bg: Квота за качване в сайта

en: Disable
bg: Изключване

en: Not enough space to upload. %1$s KB needed.
bg: Няма достатъчно пространство за качване. Нужни са %1$s KB.

en: English
bg: Английски

en: You must be a member of at least one site to use this page.
bg: Трябва да сте регистриран за поне един сайт, за да използвате тази страница.

en: Global Settings
bg: Глобални настройки

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_My_Sites_Screen" target="_blank">Documentation on My Sites</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_My_Sites_Screen" target="_blank">Документация относно "Моите сайтове"</a>

en: You do not have sufficient permissions to view this page.
bg: Нямате права да виждате тази страница.

en: The primary site you chose does not exist.
bg: Основният сайт, който избрахте, не съществува.

en: Up until WordPress version 3.0, what is now called a Multisite Network had to be installed separately as WordPress MU (multi-user).
bg: До версия 3.0 на WordPress това, което сега се нарича Мулти-сайт мрежа, трябваше да се инсталира отделно като WordPress MU (multi-user).

en: Sorry, I need a wp-config-sample.php file to work from. Please re-upload this file from your WordPress installation.
bg: Съжаляваме, необходим ни е файлът wp-config-sample.php, от който да работим. Моля опитайте да качите отново този файл от вашата WordPress инсталация.

en: The file 'wp-config.php' already exists. If you need to reset any of the configuration items in this file, please delete it first. You may try <a href='%s'>installing now</a>.
bg: Файлът 'wp-config.php' вече съществува. Ако трябва да възстановите някаква информация в този файл, моля първо я изтрийте. Можете да опитате да <a href='%s'>инсталирате сега</a>.

en: The file 'wp-config.php' already exists one level above your WordPress installation. If you need to reset any of the configuration items in this file, please delete it first. You may try <a href='install.php'>installing now</a>.
bg: Файлът 'wp-config.php' вече съществува едно ниво над вашата инсталация на WordPress. Ако трябва да възстановите някаква информация в този файл, моля първо я изтрийте. Можете да опитате да <a href='install.php'>инсталирате сега</a>.

en: WordPress &rsaquo; Setup Configuration File
bg: WordPress &rsaquo; Настройка на конфигурационния файл

en: Welcome to WordPress. Before getting started, we need some information on the database. You will need to know the following items before proceeding.
bg: Добре дошли в WordPress. Преди да започнем е необходимо да знаете следните неща за базата от данни.

en: Database name
bg: Име на базата от данни

en: Database username
bg: Потребител за базата от данни

en: Database password
bg: Парола за базата от данни

en: Database host
bg: Хост за базата от данни

en: Table prefix (if you want to run more than one WordPress in a single database)
bg: Представка на таблиците (в случай, че желаете да използвате повече от един WordPress в една и съща база от данни)

en: Let&#8217;s go!
bg: Да действаме!

en: Database Name
bg: Име на базата от данни

en: The name of the database you want to run WP in.
bg: Имета на базата от данни, с която ще ползвате WP.

[ctx: example username]
en: username
bg: потребителско име

en: Your MySQL username
bg: Потребителско име за MySQL

[ctx: example password]
en: password
bg: парола

en: &hellip;and your MySQL password.
bg: &hellip;и парола за MySQL.

en: Database Host
bg: Хост на базата от данни

en: You should be able to get this info from your web host, if <code>localhost</code> does not work.
bg: Трябва да можете да получите тази информация от вашият уеб хостинг, ако <code>localhost</code> не работи.

en: Table Prefix
bg: Представка на таблиците

en: If you want to run multiple WordPress installations in a single database, change this.
bg: Променете това, в случай че желаете да имате много инсталации на WordPress в една база от данни.

en: You can create the <code>wp-config.php</code> manually and paste the following text into it.
bg: Можете да създадете <code>wp-config.php</code> ръчно и да поставите този текст в него.

en: Run the install
bg: Инсталиране

en: To allow use of this page to automatically repair database problems, please add the following line to your <code>wp-config.php</code> file. Once this line is added to your config, reload this page.
bg: За да разрешите ползването на тази страница за автоматично поправяне на проблеми с базата от данни, моля добавете следния ред към вашият <code>wp-config.php</code> файл. След като добавите този ред, презаредете тази страница.

en: No comments awaiting moderation.
bg: Няма коментари, очакващи модерация.

[ctx: Plugin installer section title]
en: Changelog
bg: Списък с промени

[ctx: Plugin installer section title]
en: Other Notes
bg: Други бележки

[ctx: Plugin installer section title]
en: FAQ
bg: ЧЗВ

[ctx: Plugin installer section title]
en: Installation
bg: Инсталиране

[ctx: Plugin installer section title]
en: Description
bg: Описание

[ctx: Plugin installer section title]
en: Screenshots
bg: Изображения

en: If you just want to get an idea of what&#8217;s available, you can browse Featured, Popular, and Newest plugins by using the links in the upper left of the screen. These sections rotate regularly.
bg: Ако искате да разгледате какви разширения са налични в директорията, можете да разгледате разделите Избрани, Популярни или Нови разширения като използвате съответните връзки над полето за търсене. Тези раздели се сменят периодично.

en: If you like, you may enter custom structures for your category and tag <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>s here. For example, using <code>topics</code> as your category base would make your category links like <code>http://example.org/%stopics/uncategorized/</code>. If you leave these blank the defaults will be used.
bg: Тук можете да въведете собствена структура за <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr> адресите на вашите категории и етикети. Например използването на <code>темите</code> като основа за вашите категории ще модифицира адресите на категориите по следния начин <code>http://example.org/%stopics/uncategorized/</code>. Ако го оставите празно, ще се използват стойностите по подразбиране.

en: You should update your web.config now.
bg: Сега трябва да обновите вашият web.config файл.

en: You are about to delete this link '%s'
     'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
bg: Връзката '%s' ще бъде изтрита
     'Отказ' за прекратяване, 'OK' за потвърждаване.

en: Plugin Homepage &#187;
bg: Страница на разширението &#187;

en: You can export a file of your site&#8217;s content in order to import it into another installation or platform. The export file will be an XML file format called WXR. Posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags can be included. You can choose for the WXR file to include only certain posts or pages by setting the dropdown filters to limit the export by category, author, date range by month, or publishing status.
bg: Можете да експортирате файл от съдържанието на вашия сайт с цел да го импортирате в друга инсталация или платформа. Експортираният файл ще бъде в XML формат, наречен WXR. Може да включва публикации, страници, коментари, собствени полета, категории и етикети. Може да изберете WXR файлът да включва само някои публикации или страници като настроите падащите филтри да ограничават експорта по категории, автор, период от време, по месеци или статус на публикуване.

en: Failed to repair the %1$s table. Error: %2$s
bg: Неуспешно поправяне на таблица %1$s . Грешка: %2$s

en: Standard time begins on: <code>%s</code>.
bg: Стандартното време започва на: <code>%s</code>.

en: New users will receive an email letting them know they&#8217;ve been added as a user for your site. This email will also contain their password. Check the box if you don&#8217;t want the user to receive a welcome email.
bg: Новите потребители ще получат уведомителен имейл, че са добавени като потребители във вашия сайт. Този имейл ще съдържа тяхната парола. Поставете отметка в квадратчето ако не желаете потребителят да получава имейл.

en: The plugin generated %d characters of <strong>unexpected output</strong> during activation. If you notice &#8220;headers already sent&#8221; messages, problems with syndication feeds or other issues, try deactivating or removing this plugin.
bg: Това разширение генерира %d символи <strong>unexpected output</strong> (неочаквано извеждане) по време на активацията. Ако видите съобщения &#8220;headers already sent&#8221; , проблеми с обединени хранилища или други, опитайте да деактивирате или премахнете това разширение.

en: Updating this theme will lose any customizations you have made. 'Cancel' to stop, 'OK' to update.
bg: При обновяването на тази тема ще се изгубят всички допълнително направени или разработвани от вас промени. Натиснете „Отказ” за спиране и „Добре” за обновяване.

en: You can filter the list of users by User Role using the text links in the upper left to show All, Administrator, Editor, Author, Contributor, or Subscriber. The default view is to show all users. Unused User Roles are not listed.
bg: Можете да филтрирате списъка от потребители по потребителска роля като използвате текстовите препратки горе вляво, за да покажете Всички, Администратор, Редактор, Автор, Сътрудник или Потребител. Изгледа по подразбиране показва всички потребители. Неизползваните потребителски роли не са в списъка.

en: You are using a development version of WordPress. You can update to the latest nightly build automatically or download the nightly build and install it manually:
bg: Вие използвате версията за разработчици на WordPress. Можете да обновите до последната версия (обновява се на 24 часа) автоматично или да я инсталирате ръчно:

en: Post via email settings allow you to send your WordPress install an email with the content of your post. You must set up a secret e-mail account with POP3 access to use this, and any mail received at this address will be posted, so it&#8217;s a good idea to keep this address very secret.
bg: Настройките за публикуване чрез имейл ви позволяват да изпращате съдържание за в сайта си чрез електронна поща. За целта трябва да регистрирате таен имейл адрес с POP3 достъп. Съдържанието на всяко писмо, изпратено до този адрес, ще бъде публикувано на сайта. Затова ви съветваме да пазите този адрес в тайна.

en: There are unsaved changes that will be lost. 'OK' to continue, 'Cancel' to return to the Image Editor.
bg: Има незапазени промени, които ще бъдат загубени. Натиснете „OK”, за да продължите, „Отказ”, за да се върнете към Редактора на изображения.

en: In previous versions of WordPress, all importers were built-in. They have been turned into plugins since most people only use them once or infrequently.
bg: В предишни версии на WordPress, всички импортери бяха вградени. Тъй като повечето потребители ги използват само веднъж или много рядко, в момента всеки импортер е отделно разширение.

en: The active theme is broken. Reverting to the default theme.
bg: Активната тема е повредена. Превключване към основната тема.

en: Image could not be processed. Please go back and try again.
bg: Грешка при обработката на изображението. Моля, върнете се и опитайте отново.

en: The %1$s table is not okay. It is reporting the following error: %2$s. WordPress will attempt to repair this table&hellip;
bg: Нещо не е наред с таблицата %1$s. Връща се следната грешка: %2$s. WordPress ще се опита да поправи тази таблица&hellip;

en: There is an autosave of this post that is more recent than the version below. <a href="%s">View the autosave</a>
bg: Има автоматично запазена версия на тази публикация, която е по-скорошна от версията по-долу. <a href="%s">Преглед на автоматичния запис</a>

en: Repairs complete. Please remove the following line from wp-config.php to prevent this page from being used by unauthorized users.
bg: Поправките са готови. Моля премахнете следния ред от wp-config.php, за да не позволите ползването на тази страница от неупълномощени потребители.

en: WordPress can automatically look for some common database problems and repair them. Repairing can take a while, so please be patient.
bg: WordPress може да потърси автоматично някои често срещани проблеми и да ги поправи. Поправянето може да отнеме малко време, бъдете търпеливи.

en: WordPress can also attempt to optimize the database. This improves performance in some situations. Repairing and optimizing the database can take a long time and the database will be locked while optimizing.
bg: WordPress може също така да опита да оптимизира базата от данни. Това подобрява производителността в някои случаи. Поправянето и оптимизирането на базата данни може да отнеме дълго време; базата данни ще остане заключена по време на оптимизирането.

en: Enter the email address or username of an existing user on this network to invite them to this site. That person will be sent an email asking them to confirm the invite.
bg: Въведете имейл или потребителско име на съществуващ потребител от тази мрежа, за да го поканите в този сайт. Ще му бъде изпратен имейл за потвърждаване на поканата.

en: An avatar is an image that follows you from weblog to weblog appearing beside your name when you comment on avatar enabled sites. Here you can enable the display of avatars for people who comment on your site.
bg: Аватарът е изображение, което ви следва в интернет и се показва заедно с вашето име когато коментирате в сайтове с разрешени аватари. Тук можете да разрешите показването на аватари за хората, които коментират във вашия сайт.

en: <strong>Warning:</strong> Making changes to active plugins is not recommended. If your changes cause a fatal error, the plugin will be automatically deactivated.
bg: <strong>Внимание:</strong> Редактирането на включени разширения не се препоръчва. Ако промените доведат до фатална грешка, разширението ще бъде автоматично изключено.

en: Enter the email address of an existing user on this network to invite them to this site. That person will be sent an email asking them to confirm the invite.
bg: Въведете имейл на съществуващ потребител от тази мрежа, за да го поканите в този сайт. Ще му бъде изпратен имейл за потвърждение на поканата.

en: Contributing Developers
bg: Основни разработчици

en: Show Toolbar when viewing site
bg: Показване на лентата с инструменти в сайта

en: <strong>Version %1$s</strong> addressed a security issue and fixed %2$s bug. | <strong>Version %1$s</strong> addressed a security issue and fixed %2$s bugs.
bg[0]: <strong>Версия %1$s</strong> решава проблем със сигурността и поправя %2$s бъг.
bg[1]: <strong>Версия %1$s</strong> решава проблем със сигурността и поправя %2$s бъга.

en: For more information, see <a href="%s">the release notes</a>.
bg: За повече информация, вижте <a href="%s">бележките към обновлението</a>.

en: <strong>Version %1$s</strong> addressed some security issues and fixed %2$s bug. | <strong>Version %1$s</strong> addressed some security issues and fixed %2$s bugs.
bg[0]: <strong>Версия %1$s</strong> решава няколко проблема със сигурността и поправя %2$s бъг.
bg[1]: <strong>Версия %1$s</strong> решава няколко проблема със сигурността и поправя %2$s бъга.

en: <strong>Version %1$s</strong> addressed %2$s bug. | <strong>Version %1$s</strong> addressed %2$s bugs.
bg[0]: <strong>Версия %1$s</strong> поправя %2$s бъг.
bg[1]: <strong>Версия %1$s</strong> поправя %2$s бъга.

en: Welcome to your WordPress Dashboard! This is the screen you will see when you log in to your site, and gives you access to all the site management features of WordPress. You can get help for any screen by clicking the Help tab in the upper corner.
bg: Добре дошли в таблото на WordPress! Това е екранът, който ще виждате, когато влизате във вашия сайт и който ви дава достъп до всички функции за управление на сайта. Може да получите помощ за всеки екран, като натиснете секцията "Помощ" в горния десен ъгъл.

en: Maintenance and Security Release | Maintenance and Security Releases
bg[0]: Версия с добавки за поддръжка и защита
bg[1]: Версии с добавки за поддръжка и защита

en: What&#8217;s New
bg: Новости

en: Security Release | Security Releases
bg[0]: Версия с добавки за защита
bg[1]: Версии с добавки за защита

en: Maintenance Release | Maintenance Releases
bg[0]: Версия с добавки за поддръжка
bg[1]: Версии с добавки за поддръжка

en: <strong>Version %1$s</strong> addressed a security issue. | <strong>Version %1$s</strong> addressed some security issues.
bg[0]: <strong>Версия %1$s</strong> решава проблем със сигурността.
bg[1]: <strong>Версия %1$s</strong> решава няколко проблема със сигурността.

en: This screen allows you to choose your default permalink structure. You can choose from common settings or create custom URL structures.
bg: Този екран ви дава възможност да променяте структурата на постоянните връзки. Може да изберете от общи настройки или да създадете собствени URL структури.

en: Return to Updates
bg: Обратно към новите версии

en: Welcome to WordPress %1$s. <a href="%2$s">Learn more</a>.
bg: Добре дошли в WordPress %1$s. <a href="%2$s">Научете повече</a>.

en: Adding Categories
bg: Добавяне на категории

en: Adding Tags
bg: Добавяне на етикети

en: Troubleshooting
bg: Откриване на проблеми

en: You can upload media files here without creating a post first. This allows you to upload files to use with posts and pages later and/or to get a web link for a particular file that you can share. There are three options for uploading files:
bg: От тук можете да качвате мултимедийни файлове без преди това да трябва да създавате нова публикация. Това ви позволява да качвате файлове, които после да използвате в публикации и страници и/или да вземете връзка за конкретен файл, който бихте искали да споделите. Има три опции за качване на файлове:

en: You must assign a password to the new user, which they can change after logging in. The username, however, cannot be changed.
bg: Трябва да зададете парола на новия потребител, която той ще може да промени след като влезе в системата. Потребителското име обаче няма да може да бъде променено.

en: If you want to convert your categories to tags (or vice versa), use the <a href="%s">Categories and Tags Converter</a> available from the Import screen.
bg: Ако искате да превърнете категориите си в етикети (или обратното), използвайте <a href="%s">инструментът за категории и етикети</a>, достъпен от екрана за Внасяне на данни.

en: Remember to click the Add New User button at the bottom of this screen when you are finished.
bg: След като приключите не забравяйте да натиснете бутона за добавяне на потребител най-долу на екрана.

en: Once you&#8217;ve saved the download file, you can use the Import function in another WordPress installation to import the content from this site.
bg: След като сте записали изтегления файл можете да използвате функцията за внасяне на данни (import) в друга инсталация на WordPress, за да прехвърлите съдържанието от този сайт.

en: Screen Display
bg: Показване на екрана

en: Attaching Files
bg: Прикачване на файлове

en: Here is a basic overview of the different user roles and the permissions associated with each one:
bg: Основна информация за различните потребителски роли и правата на всяка от тях:

en: User Roles
bg: Портебителски роли

en: To add a new user to your site, fill in the form on this screen and click the Add New User button at the bottom.
bg: За да добавите нов потребител в сайта си попълнете формуляра на този екран и натиснете "Добавяне на потребител" най-долу на екрана.

en: Moderating Comments
bg: Модериране на коментари

en: Subscribers can read comments/comment/receive newsletters, etc. but cannot create regular site content.
bg: Абонатите могат да четат коментари/коментират/получават писма с новини и т.н., но не могат да добавят съдържание в сайта.

en: If the importer you need is not listed, <a href="%s">search the plugin directory</a> to see if an importer is available.
bg: Ако в списъка липсва услуга за импортиране, от която се нуждаете, <a href="%s">потърсете в хранилището с разширения</a> и вижте дали там има такава.

en: When using Bulk Edit, you can change the metadata (categories, author, etc.) for all selected posts at once. To remove a post from the grouping, just click the x next to its name in the Bulk Edit area that appears.
bg: Когато използвате Масови действия, можете да променяте допълнителната информация (категории, автор и т.н.) за всички избрани публикации едновременно. За да изключите публикация от групата, просто натиснете (x) до името ѝ в списъка за Масово редактиране.

en: Available Actions
bg: Възможни действия

en: Authors can publish and manage their own posts, and are able to upload files.
bg: Авторите могат да създават и редактират свои публикации, както и да качват файлове.

en: How to Update
bg: Как да обновите

en: This screen provides access to all of your posts. You can customize the display of this screen to suit your workflow.
bg: Този екран показва всички ваши публикации. Можете да настроите какво и как да се показва на този екран, така че да ви е максимално удобно.

en: You can also edit or move multiple posts to the trash at once. Select the posts you want to act on using the checkboxes, then select the action you want to take from the Bulk Actions menu and click Apply.
bg: Можете също да редактирате или преместите наведнъж множество публикации в кошчето. Маркирайте публикациите като ползвате отметките в квадратчетата, след което изберете желаното действие от менюто &quot;Масови действия&quot; и натиснете &quot;Прилагане&quot;.

en: Adding Plugins
bg: Добавяне на разширения

en: Screen Content
bg: Съдържание на екрана

en: You can customize the display of this screen&#8217;s contents in a number of ways:
bg: Можете да настроите какво да се показва на този екран по много различни начини:

en: Adding Themes
bg: Добавяне на теми

en: Delete brings you to the Delete Users screen for confirmation, where you can permanently remove a user from your site and delete their posts. You can also delete multiple users at once by using Bulk Actions.
bg: Изтриване ви отвежда към екрана Изтриване на потребители, за да потвърдите. Там можете да премахнете завинаги потребител от вашия сайт и да изтриете неговите публикации. Можете да изтриете и много потребители едновременно като използвате &quot;Групови действия&quot;.

en: Remove allows you to remove a user from your site. It does not delete their posts. You can also remove multiple users at once by using Bulk Actions.
bg: Премахване ви позволява да изтриете потребител от вашия сайт. Това не изтрива неговите публикации. Можете да премахнете и много потребители наведнъж като използвате &quot;Групови действия&quot;.

en: Plugins hook into WordPress to extend its functionality with custom features. Plugins are developed independently from the core WordPress application by thousands of developers all over the world. All plugins in the official <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Plugin Directory</a> are compatible with the license WordPress uses. You can find new plugins to install by searching or browsing the Directory right here in your own Plugins section.
bg: Разширенията добавят функционалност към WordPress. Те се разработват независимо от ядрото на WordPress, благодарение на хиляди независими разработчици от целия свят. Всички разширения в официалната  <a href="%s" target="_blank">Директория с разширения на WordPress.org</a> са съвместими с лиценза, който ползва WordPress. Можете да намерите и инсталирате нови и полезни разширения, като ги потърсите и прегледате в директорията или директно в секция Разширения на вашия WordPress сайт.

en: Permalinks are the permanent URLs to your individual pages and blog posts, as well as your category and tag archives. A permalink is the web address used to link to your content. The URL to each post should be permanent, and never change &#8212; hence the name permalink.
bg: Постоянните връзки са адреси (URL) на отделни страници и блогове, архив на категории и етикети. Постоянната връзка е интернет адресът, сочещ към вашето съдържание. (URL) адресът на всяка публикация трябва да бъде постоянен и никога не се променя &#8212; оттам и името постоянна връзка.

en: Many people choose to use &#8220;pretty permalinks,&#8221; URLs that contain useful information such as the post title rather than generic post ID numbers. You can choose from any of the permalink formats under Common Settings, or can craft your own if you select Custom Structure.
bg: Повечето хора използват &#8220;логични постоянни връзки&#8221;, (URL) адреси, които съдържат полезна информация като заглавието на публикацията, а не просто идентификатор с номер на публикацията. Можете да изберете някой от форматите за постоянна връзка от Общи настройки или да създадете свой собствен, ако изберете Различна структура.

en: Common Settings
bg: Общи настройки

en: Custom Structures
bg: Собствени структури

en: Uploading Files allows you to choose the folder and path for storing your uploaded files.
bg: Качване на файлове ви позволява да изберете папката и пътя за съхраняване на качените файлове.

en: You can submit content in several different ways; this screen holds the settings for all of them. The top section controls the editor within the dashboard, while the rest control external publishing methods. For more information on any of these methods, use the documentation links.
bg: Съдържание може да се пубикува по няколко различни начина - този екран съдържа настройки за всеки от тях. Горната част контролира редактора в рамките на таблото, а останалите контролират външните методи за публикуване. За повече информация относно някой от тези методи използвайте връзките към документацията.

en: Installing themes on Multisite can only be done from the Network Admin section.
bg: Инсталирането на теми върху мултисайт може да се направи само от раздела &quot;Мрежов администратор&quot;.

en: If you want site visitors to be able to register themselves, as opposed to by the site administrator, check the membership box. A default user role can be set for all new users, whether self-registered or registered by the site admin.
bg: Ако желаете посетителите на сайта да могат да се регистрират сами, а не от администратор, сложете отметка в квадратчето "членство". Ролята на потребител по подразбиране може да бъде зададена за всички нови потребители, независимо дали са се регистрирали сами или са добавени от администратор.

en: Post Via Email
bg: Публикуване през имейл

en: If desired, WordPress will automatically alert various services of your new posts.
bg: Ако желаете, WordPress ще уведомява автоматично различни услуги за вашите нови публикации.

en: This screen provides many options for controlling the management and display of comments and links to your posts/pages. So many, in fact, they won&#8217;t all fit here! :) Use the documentation links to get information on what each discussion setting does.
bg: Този екран предоставя много настройки за управление и показване на коментари и препратки към вашите публикации или страници. Толкова много, че всъщност не се побират всички! :) Използвайте препратките към документацията, за да получите информация какво прави всяка настройка на дискусиите.

en: You can change your password, turn on keyboard shortcuts, change the color scheme of your WordPress administration screens, and turn off the WYSIWYG (Visual) editor, among other things. You can hide the Toolbar (formerly called the Admin Bar) from the front end of your site, however it cannot be disabled on the admin screens.
bg: Можете да промените паролата си, да включите клавишните комбинации, да промените цветовата схема на администраторските екрани на вашия WordPress, да изключите WYSIWYG (визуалният) редактор и други неща. Можете да скриете &quot;Лентата с инструменти&quot; (доскоро известна като &quot;Администраторска лента с инструменти&quot;) от горната част на самия сайт, но в администраторските екрани тя не може да бъде забранена.

en: Inactive Sidebar (not used)
bg: Неактивна странична колона (не се ползва)

en: This sidebar is no longer available and does not show anywhere on your site. Remove each of the widgets below to fully remove this inactive sidebar.
bg: Страничната колона не е активна и не се показва никъде във вашият сайт. Махнете всяка от джаджите в нея, за да я премахнете напълно.

en: <strong>Drag and drop</strong> your files into the area below. Multiple files are allowed.
bg: <strong>Завлечете</strong> файлове в полето долу. Позволено е качване на няколко файла наведнъж.

en: Clicking <strong>Select Files</strong> opens a navigation window showing you files in your operating system. Selecting <strong>Open</strong> after clicking on the file you want activates a progress bar on the uploader screen.
bg: При натискане на <strong>Избор на файлове</strong> се отваря процорец показващ файлове от вашия компютър. След <strong>избиране</strong> на файл се показва лента, изразяваща прогреса на качване.

en: You can create groups of links by using Link Categories. Link Category names must be unique and Link Categories are separate from the categories you use for posts.
bg: Можете да създавате групи връзки като използвате Категории Връзки. Имената на категориите връзки трябва да са уникални. Категориите връзки са различни от категориите на публикациите.

en: Removing and Reusing
bg: Премахване и използване наново

en: You can assign keywords to your posts using <strong>tags</strong>. Unlike categories, tags have no hierarchy, meaning there&#8217;s no relationship from one tag to another.
bg: Назначете ключови думи към вашите публикации чрез полето <strong>етикети</strong>. За разлика от категориите, етикетите не са йерархични, което значи че няма определена връзка между тях.

en: Missing Widgets
bg: Липсващи джаджи

en: You can manage comments made on your site similar to the way you manage posts and other content. This screen is customizable in the same ways as other management screens, and you can act on comments using the on-hover action links or the Bulk Actions.
bg: Коментарите в сайта се управляват както останалата част от съдържанието, а екранът се персонализира по същия начин като останалите екрани за управление. Можете да променяте статуса на коментарите от връзките, които се появяват когато сте ги посочили с курсора или през менюто за масови действия.

en: In the <strong>Author</strong> column, in addition to the author&#8217;s name, email address, and blog URL, the commenter&#8217;s IP address is shown. Clicking on this link will show you all the comments made from this IP address.
bg: В колоната <strong>Автор</strong> заедно с името, пощата и адресът към блога на автора се вижда и IP адресът, от който е направен коментара. Натиснете на тази връзка, за да видите всички коментари, направени от този IP адрес.

en: Links in the Toolbar at the top of the screen connect your dashboard and the front end of your site, and provide access to your profile and helpful WordPress information.
bg: Връзките в лентата с инструменти в горната част на екрана свързват таблото и публичната част на сайта ви, както и дават достъп до вашия профил и помощна информация за WordPress.

en: Deleting Links
bg: Изтриване на връзки

en: Hovering over a row reveals action links: Edit, Delete Permanently, and View. Clicking Edit or on the media file&#8217;s name displays a simple screen to edit that individual file&#8217;s metadata. Clicking Delete Permanently will delete the file from the media library (as well as from any posts to which it is currently attached). View will take you to the display page for that file.
bg: Поставянето на мишката над ред от таблицата показва връзки за действия: "редактиране", "безвъзвратно изтриване" и "преглед". При натискане на "редактиране" (или на името на файла) се показва екран, където можете да редактирате допълнителната информация за файла. При натискане на "безвъзвратно изтриване" ще изтриете файла от библиотеката с файлове (както и от всички публикации, в които е бил използван). "Преглед" ще ви отведе до страницата за преглед на този файл.

en: Managing pages is very similar to managing posts, and the screens can be customized in the same way.
bg: Управлението на страници е много близко до управлението на публикации и екраните могат да бъдат променяни по същия начин.

en: You can also perform the same types of actions, including narrowing the list by using the filters, acting on a page using the action links that appear when you hover over a row, or using the Bulk Actions menu to edit the metadata for multiple pages at once.
bg: Можете също да изпълнявате сходни действия, включително ограничаване на списъка, като използвате филтрите от връзките, които се показват, когато минете с мишката върху някой ред или като ползвате менюто &quot;Групови действия&quot;, за да редактирате метаданните на няколко страници наведнъж.

en: If a media file has not been attached to any post, you will see that in the Attached To column, and can click on Attach File to launch a small popup that will allow you to search for a post and attach the file.
bg: Ако файлът не е прикачен към публикация, ще видите това в колоната &quot;Прикачен към&quot; и с натискане на &quot;Добавяне на файл&quot;, ще активирате малък изскачащ прозорец, в който да потърсите публикация и да прикачите файла.

en: All the files you&#8217;ve uploaded are listed in the Media Library, with the most recent uploads listed first. You can use the Screen Options tab to customize the display of this screen.
bg: Всички качени файлове се показват в библиотеката с файлове, като най-скорошните са най-отгоре. В раздела "Настройки на изгледа" може да промените изгледа на този екран.

en: Pages are similar to posts in that they have a title, body text, and associated metadata, but they are different in that they are not part of the chronological blog stream, kind of like permanent posts. Pages are not categorized or tagged, but can have a hierarchy. You can nest pages under other pages by making one the &#8220;Parent&#8221; of the other, creating a group of pages.
bg: Страниците си приличат с публикациите по това, че имат заглавие, основен текст и съответните метаданни, но са различни по това, че не са част от хронологическата блог верига. Те са нещо като постоянни или статични публикации. Страниците не могат да принадлежат към категории, нито да им бъдат добавяни етикети, но могат да имат йерархия. Можете да влагате страници под други страници, като направите една &#8220;родител&#8221; на друга, създавайки група от страници.

en: Many people take advantage of keyboard shortcuts to moderate their comments more quickly. Use the link to the side to learn more.
bg: Много хора се възползват от клавишните комбинации, за да редактират коментарите по-бързо. Използвайте връзката отстрани, за да научите повече.

en: In the <strong>Comment</strong> column, above each comment it says &#8220;Submitted on,&#8221; followed by the date and time the comment was left on your site. Clicking on the date/time link will take you to that comment on your live site. Hovering over any comment gives you options to approve, reply (and approve), quick edit, edit, spam mark, or trash that comment.
bg: Над всеки коментар в колона <strong>Коментар</strong> ще видите &#8220;Публикувано на,&#8221; и датата и времето, когато е коментарът е изпратен. Натискането на препратката дата/време ще ви отведе директно към този коментар в сайта. Поставянето на мишката върху някой от коментарите ще ви покаже опциите за одобряване, отговор (и одобряване), бързо редактиране, редактиране, маркиране като спам или изпращане в кошчето.

en: Links may be separated into Link Categories; these are different than the categories used on your posts.
bg: Връзките могат да бъдат разделени на &quot;Категории връзки&quot;; Това не са същите категории, които ползвате за публикациите.

en: <a href="%s">Learn more about WordPress %s</a>.
bg: <a href="%s">Научете повече за WordPress %s</a>.

en: Managing Pages
bg: Управление на страници

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many users to list per screen using the Screen Options tab.
bg: От раздела "Настройки на изгледа" скривате и показвате колони според нуждите си и решавате колко потребителя да виждате на един екран.

en: <strong>Preview</strong> will show you what your draft post will look like if you publish it. View will take you to your live site to view the post. Which link is available depends on your post&#8217;s status.
bg: <strong>Преглед</strong> ще ви покаже как ще изглежда черновата ви когато я публикувате. &quot;Изглед&quot; ще ви отведе към работещият сайт, за да видите публикацията. Коя препратка е налична зависи от статуса на публикацията.

en: Hovering over a row in the users list will display action links that allow you to manage users. You can perform the following actions:
bg: При поставяне на курсора върху някой ред от списъка с потребители ще се покаже списък с действия, които ви позволяват да управлявате потребителите. Можете да извършвате следните действия:

en: <strong>Trash</strong> removes your post from this list and places it in the trash, from which you can permanently delete it.
bg: <strong>Кошче</strong> премахва вашите публикации от текущия списък и ги поставя в кошчето, от което може да ги изтриете завинаги.

en: <strong>Quick Edit</strong> provides inline access to the metadata of your post, allowing you to update post details without leaving this screen.
bg: <strong>Бързо редактиране</strong> осигурява достъп за редакция на метаданните на вашата публикация директно в списъка. Основното предимство е, че така променяте данните за публикацията без да излизате от текущия екран.

en: <strong>Edit</strong> takes you to the editing screen for that post. You can also reach that screen by clicking on the post title.
bg: <strong>Редактиране</strong> ви отвежда към екрана за редактиране на тази публикация. До този екран се стига и като натиснете върху заглавието на публикацията.

en: Edit takes you to the editable profile screen for that user. You can also reach that screen by clicking on the username.
bg: &quot;Редактиране&quot; ви отвежда към екран за редактиране на профила на този потребител. До този екран се стига и с натискане върху потребителското име.

en: You can view all posts made by a user by clicking on the number under the Posts column.
bg: Можете да прегледате всички публикации от даден потребител като щракнете върху числото под колоната &quot;Публикация&quot;.

en: Because this is a multisite installation, you may add accounts that already exist on the Network by specifying a username or email, and defining a role. For more options, such as specifying a password, you have to be a Network Administrator and use the hover link under an existing user&#8217;s name to Edit the user profile under Network Admin > All Users.
bg: Понеже това е мулти-сайт инсталация, можете да добавяте регистрации, които вече съществуват в мрежата, като зададете потребителско име или имейл адрес и дефинирате роля. За повече настройки, например задаване на парола, трябва да сте мрежови администратор и да ползвате връзка, която се появява под съществуващо потребителско име, за да редактирате профила под Мрежови администратор > Всички потребители.

en: Likely direct inclusion of wp-admin/includes/template.php in order to use add_meta_box(). This is very wrong. Hook the add_meta_box() call into the add_meta_boxes action instead.
bg: Вероятно е директното включване на wp-admin/includes/template.php с цел използване на add_meta_box(). Това е много грешно. Вместо това закачете извикването add_meta_box() към действието add_meta_boxes.

en: Welcome to WordPress %s
bg: Добре дошли в WordPress %s

en: Go to Dashboard &rarr; Home
bg: Към таблото &rarr; Начало

en: Return to Dashboard &rarr; Updates
bg: Обратно към Табло &rarr; Обновления

en: WordPress is created by a worldwide team of passionate individuals.
bg: WordPress се създава от международен екип от ентусиасти.

en: We&#8217;ve combined the admin bar and the old Dashboard header into one persistent toolbar. Hover over the toolbar items to see what&#8217;s new.
bg: Обединихме администраторската лента и старата заглавна част на Таблото в новата лента с инструменти. Поставете мишката върху лентата, за да разгледате новите неща.

en: New Feature: Saving Widgets
bg: Ново: Запазване на джаджите

en: Network Admin is now located in the My Sites menu.
bg: Мрежовата администрация сега се намира в менюто "Моите сайтове"

en: If you change your mind and revert to your previous theme, we&#8217;ll put the widgets back the way you had them.
bg: Ако решите да се върнете към предишната тема, ще върнем и джаджите с настройките им.

en: New Feature: Toolbar
bg: Ново: Лента с инструменти

en: Core Developers
bg: WordPress разработчици

en: Customize Your Site
bg: Настройки на сайта

en: Your browser has some limitations uploading large files with the multi-file uploader. Please use the browser uploader for files over 100MB.
bg: Вашият браузър има някои ограничения за качване на големи файлове с мулти-файловия мениджър. За файлове над 100MB използвайте мениджъра за качване на браузъра си.

en: Profile updated.
bg: Профилът е обновен.

en: Hi,
    
    You've been invited to join '%1$s' at
    %2$s with the role of %3$s.
    
    Please click the following link to confirm the invite:
    %4$s
bg: Привет,
    
    Имате покана да се присъедините към '%1$s' в
    %2$s като %3$s.
    
    Моля, последвайте връзката, за да приемете поканата:
    %4$s

en: Core Developer
bg: WordPress Разработчик

en: The package could not be installed.
bg: Пакетът не може да бъде инсталиран.

en: The plugin contains no files.
bg: Разширението не съдържа файлове.

en: No valid plugins were found.
bg: Не бяха открити валидни разширения.

en: The theme is missing the <code>style.css</code> stylesheet.
bg: В темата липсва файлът <code>style.css</code>.

en: The theme is missing the <code>index.php</code> file.
bg: В темата липсва файлът <code>index.php</code>.

en: The <code>style.css</code> stylesheet doesn't contain a valid theme header.
bg: Вашият <code>style.css</code> не съдържа валидна заглавна част.

en: Attachment Post URL
bg: Адрес (URL) на публикацията на файла

[ctx: admin menu]
en: All Links
bg: Всички

[ctx: Uploader: Drop files here - or - Select Files]
en: or
bg: или

en: Drop files here
bg: Пускане на файловете тук

en: %s plugins
bg: %s разширения

en: %s plugin
bg: %s разширение

en: Successfully optimized the %s table.
bg: Таблицата %s бе оптимизирана успешно.

en: Failed to optimize the %1$s table. Error: %2$s
bg: Грешка при оптимизиране на таблицата %1$s. Грешка: %2$s

en: Successfully repaired the %s table.
bg: Таблицата %s бе успешно поправена.

en: The %s table is already optimized.
bg: Таблицата %s вече е оптимизирана.

en: The %s table is okay.
bg: Таблицата %s е наред.

en: View version %1$s details
bg: Подробности за версия %1$s

en: Install the Tumblr importer to import posts &amp; media from Tumblr using their API.
bg: Инсталирайте Tumblr importer за да внесете на публикации и медия от Tumblr посредством тяхното API.

en: <a href="%1$s" class="update-browser-link">Update %2$s</a> or learn how to <a href="%3$s" class="browse-happy-link">browse happy</a>
bg: <a href="%1$s" class="update-browser-link">Обновете %2$s</a> или научете как да <a href="%3$s" class="browse-happy-link">"браузвате щастливи"</a>

en: Scale images to match the large size selected in %1$simage options%2$s (%3$d &times; %4$d).
bg: Оразмеряване на изображенията, така че да съвпадат с големия размер, избран в %1$sнастройки на изображенията%2$s (%3$d &times; %4$d).

en: Audio, Video, or Other File
bg: Аудио, видео или друг файл

en: Insert media from another website
bg: Вмъкване на медиен елемент от друг сайт

en: <strong>ERROR</strong>: options page not found.
bg: <strong>ГРЕШКА</strong>: страницата с настройките не е намерена.

en: <strong>ERROR:</strong> There was an error connecting to the server, Please verify the settings are correct.
bg: <strong>ГРЕШКА:</strong> Възникна грешка при свързването със сървъра. Моля, проверете, дали са настройките са правилни.

en: ERROR: you are replying to a comment on a draft post.
bg: Грешка: Отговаряте на коментар по публикация, която е чернова.

en: ERROR: please type a comment.
bg: Грешка: Моля, напишете коментар.

en: The left-hand navigation menu provides links to all of the WordPress administration screens, with submenu items displayed on hover. You can minimize this menu to a narrow icon strip by clicking on the Collapse Menu arrow at the bottom.
bg: Лявото навигационно меню служи за връзка с всички административни екрани на WordPress, с подменюта, които се показват при разполагане на мишката върху тях. Можете да смалите менюто до тясна линия с икони, като натиснете на стрелката "Свиване" най-отдолу.

en: <strong>Drag and Drop</strong> - To rearrange the boxes, drag and drop by clicking on the title bar of the selected box and releasing when you see a gray dotted-line rectangle appear in the location you want to place the box.
bg: <strong>Влачене и пускане</strong> - За да пренаредите кутийките, влачете и пуснете, чрез натискане и влачене на заглавната лента на избраната кутийка и пускане, когато се появи правоъгълник от сива пунктирана линия на мястото, където искате да поставите кутийката.

en: You can use the following controls to arrange your Dashboard screen to suit your workflow. This is true on most other administration screens as well.
bg: Може да използвате тези инструменти, за да организирате административния си плот, така че да пасне най-добре на начина ви на работа. Това важи и за повечето от останалите административни екрани.

en: Overview
bg: Накратко

en: Updates %s
bg: Обновления %s

en: Search results for &#8220;%s&#8221;
bg: Резултати от търсене за &#8220;%s&#8221;

en: You can&#8217;t give users that role.
bg: Нямате право да давате такава потребителска роля.

en: Update Available <span class="count">(%s)</span> | Update Available <span class="count">(%s)</span>
bg[0]: Има обновления <span class="count">(%s)</span>
bg[1]: Има обновления <span class="count">(%s)</span>

en: Click to view entire list of files which will be deleted
bg: Натиснете, за да видите целия списък с файлове, които ще бъдат изтрити

en: <strong>%1$s</strong> by <em>%2$s</em>
bg: <strong>%1$s</strong> от <em>%2$s</em>

en: Caution:
bg: Внимание:

en: Add New User
bg: Добавяне на нов потребител

[ctx: users per page (screen options)]
en: Users
bg: потребителя

en: You do not have sufficient permissions to manage options for this site.
bg: Нямате достатъчно права, за да управлявате настройките на този сайт.

[ctx: plugin editor]
en: Editor
bg: Редактор

en: Installed Plugins
bg: Инсталирани

en: Confirm Deletion
bg: Потвърждаване на изтриването

en: Deactivate
bg: Изключване

en: Version %s
bg: Версия %s

en: By %s
bg: От %s

en: User added.
bg: Потребителят е добавен.

en: View
bg: Преглед

en: Super Admin
bg: Супер админ

en: You can&#8217;t remove users.
bg: Нямате право да премахвате потребители.

en: <a href="http://wordpress.org/support/" target="_blank">Support Forums</a>
bg: <a href="http://bg.forums.wordpress.org/" target="_blank">Форуми за поддръжка</a>

en: Changed roles.
bg: Ролите бяха променени.

en: User removed from this site.
bg: Потребителят бе премахнат от сайта.

en: Search Users
bg: Търсене в потребителите

en: Add Existing User
bg: Добавяне на съществуващ потребител

en: Role
bg: Роля

[ctx: users]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
bg[0]: Всички <span class="count">(%s)</span>
bg[1]: Всички <span class="count">(%s)</span>

en: For more information:
bg: За повече информация:

[ctx: user]
en: Add New
bg: Нов

[ctx: theme editor]
en: Editor
bg: Редактор

en: Delete
bg: Изтриване

en: All Users
bg: Всички

en: Attributes
bg: Атрибути

en: Install
bg: Инсталиране

en: Plugins %s
bg: Разширения %s

en: Delete Site
bg: Изтриване на сайта

en: About Pages
bg: За страниците

en: Customizing This Display
bg: Настройки на изгледа

en: Title and Post Editor
bg: Редактор на заглавие и публикация

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Tags_Screen" target="_blank">Documentation on Tags</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Tags_Screen" target="_blank">Документация относно "Етикети"</a>

en: Note: Neither of these options blocks access to your site &mdash; it is up to search engines to honor your request.
bg: Забележка: Нито един от тези варианти не блокира достъпа до сайта ви - търсачките решават дали да се съобразят с вашата заявка.

en: Post name
bg: Име на публикация

en: This importer is not installed. Please install importers from <a href="%s">the main site</a>.
bg: Този импортер не е инсталиран. Моля, инсталирайте го от <a href="%s">основния сайт</a>.

en: E-mail Address
bg: Имейл адрес

en: Site Language
bg: Език на сайта

en: Attempt to notify any blogs linked to from the article
bg: Опит за известяване на всички блогове, към които има връзка в публикацията.

en: Hi,
    You've been invited to join '%1$s' at
    %2$s with the role of %3$s.
    If you do not want to join this site please ignore
    this email. This invitation will expire in a few days.
    
    Please click the following link to activate your user account:
    %%s
bg: Здравейте,
    Бяхте покакени да се присъедините към '%1$s' в
    %2$s като %3$s.
    Ако не желаете да се присъедините към този сайт, моля не обръщайте внимание
    на това писмо. Тази покана ще изтече след няколко дни.
    
    Последвайте тази връзка, ако желаете да активирате профила си:
    %%s

en: Full Width Template
bg: Шаблон с ширината на целия екран

en: Post Formats
bg: Формати на публикацията

en: Featured Images
bg: Картинки за публикациите

en: Featured Image Header
bg: Картинки за публикациите в заглавната част

en: It looks like you're using an old version of <a href='%s'>%s</a>. For the best WordPress experience, please update your browser.
bg: Изглежда, че използвате стара версия на <a href='%s'>%s</a>. За най-приятна работа с WordPress, моля обновете браузъра си.

en: It looks like you're using an insecure version of <a href='%s'>%s</a>. Using an outdated browser makes your computer unsafe. For the best WordPress experience, please update your browser.
bg: Използвате несигурна версия на <a href='%s'>%s</a>. За по-приятна работа с WordPress, моля обновете браузъра си.

en: There are some invalid menu items. Please check or delete them.
bg: В менюто има невалидни елементи. Моля, проверете отново, или ги изтрийте.

en: %s (Invalid)
bg: %s (невалидно)

[ctx: plugin name]
en: Name
bg: Име

[ctx: term name]
en: Name
bg: Име

[ctx: meta name]
en: Name
bg: Име

en: [%s] Your site invite
bg: [%s] Покана за сайт

[ctx: theme name]
en: Name
bg: Име

[ctx: link name]
en: Name
bg: Име

en: Icon Design
bg: Дизайн на иконите

en: You can find additional themes for your site by using the Theme Browser/Installer on this screen, which will display themes from the <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Theme Directory</a>. These themes are designed and developed by third parties, are available free of charge, and are compatible with the license WordPress uses.
bg: Можете да намерите допълнителни теми за сайт си, като използвате Браузъра/Инсталатора на теми на тази страница, където са изброени темите от <a href="%s" target="_blank">официалното хранилище на WordPress.org</a>. Всички теми там създадени от външни разработчици, напълно безплатни са и са съвместими с лиценза на WordPress.

en: Re-install Now
bg: Преинсталация

en: The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini.
bg: Размерът на файла, който се опитвате да качите, надвишава стойността от php.ini стойност (upload_max_filesize).

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form.
bg: Каченият файл, надвишава ограничението MAX_FILE_SIZE указано в HTML формуляра.

en: If your bookmarks toolbar is hidden: copy the code below, open your Bookmarks manager, create new bookmark, type Press This into the name field and paste the code into the URL field.
bg: Ако лентата ви с отметки е скрита: копирайте кода по-долу, отворете вашият създайте нова отметка в браузъра си, напишете "Натисни това" в полето за име, и поставете кода в полето за адрес.

en: Core Committer
bg: Разработчик по ядрото

en: Guest Committer
bg: Гостуващ разработчик

en: External Libraries
bg: Външни библиотеки

en: Add:
bg: Добавяне:

en: Add Photos
bg: Добавяне на снимки

en: Available Tools
bg: Налични инструменти

en: Network Setup
bg: Конфигурация на мрежата

en: User Experience Lead
bg: Ръководител „Потребителско изживяване“

[ctx: Translate this to be the equivalent of English Translators in your language for the credits page Translators section]
en: Translators
bg: Преводачи

en: WordPress grows when people like you tell their friends about it, and the thousands of businesses and services that are built on and around WordPress share that fact with their users. We&#8217;re flattered every time someone spreads the good word, just make sure to <a href="%s">check out our trademark guidelines</a> first.
bg: WordPress расте когато хората като вас разказват на приятелите си за него и когато хилядите фирми и услуги, които са изградени и работят с WordPress споделят този факт с  потребители си. Поласкани сме всеки път, когато някой каже добра дума. Запознайте се с <a href="%s">условията за използване на запазената марка WordPress</a>.

en: Every plugin and theme in WordPress.org&#8217;s directory is 100%% GPL or a similarly free and compatible license, so you can feel safe finding <a href="%1$s">plugins</a> and <a href="%2$s">themes</a> there. If you get a plugin or theme from another source, make sure to <a href="%3$s">ask them if it&#8217;s GPL</a> first. If they don&#8217;t respect the WordPress license, we don&#8217;t recommend them.
bg: Всяко разширение и тема в официалните хранилища на WordPress.org са 100%% GPL съвместими, така че да се чувствате сигурни когато теглите <a href="%1$s"> разширения </a> или <a href="%2$s">теми</a> от там. Ако намерите разширение или тема от друг източник, не забравяйте първо да <a href="%3$s">ги попитайте дали лицензът им е съвместим с GPL</a>. Ако те не се съобразяват с лиценза на WordPress, не ги препоръчваме.

en: WordPress is Free and open source software, built by a distributed community of mostly volunteer developers from around the world. WordPress comes with some awesome, worldview-changing rights courtesy of its <a href="%s">license</a>, the GPL.
bg: WordPress е безплатен и свободен, създаден от разпределена общност от доброволци по целия ​​свят. WordPress ви дава  страхотни, променящи мирогледа права с любезното съдействие на <a href="%s">GPL лиценза</a>.

en: Lead Developer
bg: Главен разработчик

en: Developer
bg: Разработчик

en: Extended Core Team
bg: Разширен екип

en: Want to see your name in lights on this page? <a href="%s">Get involved in WordPress</a>.
bg: Искате ли да видите името си на тази страница? <a href="%s">Включете се в разработката на WordPress</a>

en: Credits
bg: Заслуги

[ctx: removing-widget]
en: Deactivate
bg: Изключване

en: Cofounder, Project Lead
bg: Съ-основател, лидер на проекта

en: Internationalization
bg: Интернационализация

en: Core Contributors to WordPress %s
bg: Виновници за WordPress %s

en: Recent Rockstars
bg: Скорошни звезди

en: All Comments
bg: Всички коментари

en: WordPress is created by a <a href="%1$s">worldwide team</a> of passionate individuals. <a href="%2$s">Get involved in WordPress</a>.
bg: WordPress се създава от <a href="%1$s">екип по целия свят</a> от страстни личности. <a href="%2$s">Включете се в разработката WordPress</a>.

en: Project Leaders
bg: Ръководители на проекта

en: Designer
bg: Дизайнер

en: You have the freedom to run the program, for any purpose.
bg: Имате свободата да ползвате програмата за каквато и да е цел;

en: You have access to the source code, the freedom to study how the program works, and the freedom to change it to make it do what you wish.
bg: Имате достъп до изходния код и свободата да изучавате как работи програмата и да я променяте.

en: You have the freedom to redistribute copies of the original program so you can help your neighbor.
bg: Имате свободата да разпространявате копия на WordPress.

en: You have the freedom to distribute copies of your modified versions to others. By doing this you can give the whole community a chance to benefit from your changes.
bg: Имате свободата да подобрявате програмата и да давате на другите достъп до подобренията. Така ще спечели цялото общество около WordPress.

en: You are using an insecure browser!
bg: Използвате несигурен браузър!

en: Your browser is out of date!
bg: Браузърът ви е стара версия!

en: Don&#8217;t you wish all software came with these freedoms? So do we! For more information, check out the <a href="http://www.fsf.org/">Free Software Foundation</a>.
bg: Не ви ли се иска всеки софтуер да идваше с тези свободи? На нас също! За повече информация, вижте <a href="http://www.fsf.org/">Фондацията за свободен софтуер</a>.

en: Freedoms
bg: Свободи

en: You can use one of these cool headers or show a random one on each page.
bg: Можете да използвате някоя от тези снимки или да показвате случайно при всяко презареждане.

en: If you don&lsquo;t want to upload your own image, you can use one of these cool headers, or show a random one.
bg: Ако не искате да качите ваше собствено, използвайте едно от тези страхотни изображения, които ще се показват на случаен ред при презареждане.

en: You can choose one of your previously uploaded headers, or show a random one.
bg: Изберете някое предварително качено изображение или да се показва някое случайно.

en: Collapse menu
bg: Свиване

en: Drop-ins are advanced plugins in the <code>%s</code> directory that replace WordPress functionality when present.
bg: Drop-Ins са разширения в директорията <code>%s</code>, които могат да заместват функционалност от ядрото на WordPress.

en: Files in the <code>%s</code> directory are executed automatically.
bg: Файловете в директорията <code>%s</code> се изпълняват автоматично.

en: <strong>Random:</strong> Show a different image on each page.
bg: <strong>Случайно: </strong> Показване на различно изображение на всяка страница.

en: Uploaded Images
bg: Качени изображения

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Uploading Media Files</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen" target="_blank">Документация за качване на файлове</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Your_Profile_Screen" target="_blank">Documentation on User Profiles</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Your_Profile_Screen" target="_blank">Документация за потребителските профили</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Permalinks_Screen" target="_blank">Documentation on Permalinks Settings</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Permalinks_Screen" target="_blank">Документация за постоянни връзки</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Categories_Screen" target="_blank">Documentation on Categories</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Categories_Screen" target="_blank">Документация на категории</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Link_Categories_Screen" target="_blank">Documentation on Link Categories</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Link_Categories_Screen" target="_blank">Документация на категории с връзки</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Widgets_Screen" target="_blank">Documentation on Widgets</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Widgets_Screen" target="_blank">Документация за джаджи</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Menus_Screen" target="_blank">Documentation on Menus</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Menus_Screen" target="_blank">Документация за менюта</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen#Edit_Media" target="_blank">Documentation on Edit Media</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen#Edit_Media" target="_blank">Документация за редактиране на качени файлове</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Screen#Editing_Individual_Pages" target="_blank">Documentation on Editing Pages</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Screen#Editing_Individual_Pages" target="_blank">Документация за редактиране на страници</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Library_Screen" target="_blank">Documentation on Media Library</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Library_Screen" target="_blank">Документация относно медийната библиотека</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Screen" target="_blank">Documentation on Tools</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Screen" target="_blank">Документация за Разни</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Header_Screen" target="_blank">Documentation on Custom Header</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Header_Screen" target="_blank">Документация за избор на заглавно изображение</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Export_Screen" target="_blank">Documentation on Export</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Export_Screen" target="_blank">Документация за експортиране</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_General_Screen" target="_blank">Documentation on General Settings</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_General_Screen" target="_blank">Документация за общи настройки</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Media_Screen" target="_blank">Documentation on Media Settings</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Media_Screen" target="_blank">Документация за настройки на качените файлове</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_Updates_Screen" target="_blank">Documentation on Updating WordPress</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_Updates_Screen" target="_blank">Документация за обновяване на WordPress</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Writing and Editing Posts</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Add_New_Screen" target="_blank">Документация за създаване и редактиране на публикации</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Administration_Screens#Comments" target="_blank">Documentation on Comments</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Administration_Screens#Comments" target="_blank">Документация за коментари</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Users</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Screen" target="_blank">Документация за управление на потребители</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Discussion_Screen" target="_blank">Documentation on Discussion Settings</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Discussion_Screen" target="_blank">Документация за настройки на коментарите</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Creating Links</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Add_New_Screen" target="_blank">Документация за Създаване на връзки</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Reading_Screen" target="_blank">Documentation on Reading Settings</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Reading_Screen" target="_blank">Документация за настройки за четене</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Plugins_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Installing Plugins</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Plugins_Add_New_Screen" target="_blank">Документация за инсталиране на разширения</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Posts</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Screen" target="_blank">Документация за управление на публикации</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_Screen" target="_blank">Documentation on Dashboard</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_Screen" target="_blank">Документация на таблото</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Plugins_Editor_Screen" target="_blank">Documentation on Editing Plugins</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Plugins_Editor_Screen" target="_blank">Документация за редактиране на разширения</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Background_Screen" target="_blank">Documentation on Custom Background</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Background_Screen" target="_blank">Документация за избор фон</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Import_Screen" target="_blank">Documentation on Import</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Import_Screen" target="_blank">Документация за импортиране</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Pages</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Screen" target="_blank">Документация за управление на страници</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Adding New Pages</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Add_New_Screen" target="_blank">Документация за създаване на нови страници</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Writing_Screen" target="_blank">Documentation on Writing Settings</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Writing_Screen" target="_blank">Документация за настройки за писане</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Links</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Screen" target="_blank">Документация за управление на връзки</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Adding New Users</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Add_New_Screen" target="_blank">Документация за добавяне на нови потребители</a>

en: Layout
bg: Разположение

en: Save failed
bg: Грешка при записа

en: You have specified this user for deletion: | You have specified these users for deletion:
bg[0]: Определили сте този потребител за изтриване:
bg[1]: Определили сте тези потребители за изтриване:

en: &larr; Back to Users
bg: &larr; Назад към Потребителите

[ctx: paging]
en: %1$s of %2$s
bg: %1$s от%2$s

en: %s Page Template
bg: Шаблон за страница %s

en: Post Format:
bg: Формат на публикацията:

en: This plugin may be active on other sites in the network. | These plugins may be active on other sites in the network.
bg[0]: Разширението може да е включено на други сайтове в мрежата
bg[1]: Разширението може да са включени на други сайтове в мрежата

en: You cannot delete a plugin while it is active on the main site.
bg: Не можете да изтриете разширение, докато е включено на основния сайт.

en: Default Post Format
bg: Формат по подразбиране

en: You do not have sufficient permissions to update this site.
bg: Нямате право да променяте този сайт.

[ctx: user]
en: Add Existing
bg: Добавяне на съществуващ

[ctx: user]
en: Add New User
bg: Добавяне на потребител

en: Add New User
bg: Добавяне на потребител

en: Add Existing User
bg: Добавяне на съществуващ потребител

en: Any edits to files from this screen will be reflected on all sites in the network.
bg: Всяка промяна в този екран ще се отрази на всички сайтове в мрежата.

[ctx: user]
en: Add Existing User
bg: Добавяне на съществуващ потребител

en: Press This is a bookmarklet that makes it easy to blog about something you come across on the web. You can use it to just grab a link, or to post an excerpt. Press This will even allow you to choose from images included on the page and use them in your post. Just drag the Press This link on this screen to your bookmarks bar in your browser, and you&#8217;ll be on your way to easier content creation. Clicking on it while on another website opens a popup window with all these options.
bg: "Натисни ме" е малък бутон за браузъра ви (bookmarklet), който позволява да взимате съдържание от интернет страниците и да ги публикувате бързо. Може да го използвате за да вземете връзка или за да публикувате откъс. "Натисни ме" дори ви позволява да изберете изображения които да бъдат вмъкнати на страницата и да ги използвате във вашата статия. Просто изтеглете с мишката "Натисни ме" връзката към края на вашият браузър, където се намира полето с отметки.  Цъкайки върху "Натисни ме" иконката или етикета, разглеждайки друга страница, ще ви бъде поднесен прозорец с всички тези възможности.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Writing_a_Plugin" target="_blank">Documentation on Writing Plugins</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Writing_a_Plugin" target="_blank">Документация за създаване на Разширения</a>

en: The boxes on your Dashboard screen are:
bg: На таблото ви има следните секции:

en: This screen lists all the existing users for your site. Each user has one of five defined roles as set by the site admin: Site Administrator, Editor, Author, Contributor, or Subscriber. Users with roles other than Administrator will see fewer options in the dashboard navigation when they are logged in, based on their role.
bg: Този екран показва списък на всички съществуващи потребители на вашия сайт. Всеки потребител има една от петте дефинирани роли, зададена от администратора: Администратор, Редактор, Автор, Сътрудник или Абонат. Потребителите чиито роли са различни от Администратор ще виждат по-малко опции в менюто на таблото, когато те са се влезли в системата, в зависимост от ролите си.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Permalinks" target="_blank">Documentation on Using Permalinks</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Permalinks" target="_blank">Документация за използване на постоянни връзки</a>

en: If you want to make changes but don&#8217;t want them to be overwritten when the plugin is updated, you may be ready to think about writing your own plugin. For information on how to edit plugins, write your own from scratch, or just better understand their anatomy, check out the links below.
bg: Ако искате да направите промени, но не&#8217; искате те да бъдат заменени, когато обновявате разширението, може би е време да помислите за създаването на свое собствено разширение. За информация относно редактиране на разширения, как да създадете свое  или просто, за да разберете по-добре тяхната структура, вижте връзките по-долу.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Roles_and_Capabilities" target="_blank">Descriptions of Roles and Capabilities</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Roles_and_Capabilities" target="_blank">Описание на ролите и правомощията</a>

en: sample-page
bg: примерна-страница

en: Sample Page
bg: Примерна страница

en: Retro (Generated)
bg: Ретро (генериран)

en: You only have one theme enabled for this site right now. Visit the Network Admin to <a href="%1$s">enable</a> or <a href="%2$s">install</a> more themes.
bg: В момента в този сайт е включена само една тема. <a href="%1$s">Включете</a> или <a href="%2$s">инсталирайте</a> още теми.

en: You only have one theme enabled for this site right now. Visit the Network Admin to <a href="%1$s">enable</a> more themes.
bg: В момента в този сайт е включена само една тема. <a href="%1$s">Включете</a> още теми.

en: Super admin privileges cannot be removed because this user has the network admin email.
bg: Супер-администраторските привилегии не могат да бъдат премахнати, защото административния имейл адрес на мрежата от сайтове принадлежи на този потребител.

en: You only have one theme installed right now. Live a little! You can choose from over 1,000 free themes in the WordPress.org Theme Directory at any time: just click on the <a href="%s">Install Themes</a> tab above.
bg: В момента имате само една инсталирана тема. Имате избор от над 1000  безплатни теми в официалното хранилище за теми на WordPress.org. Можете да ги разгледате и инсталирате от раздела <a href="%s">Инсталиране на теми</a> по-горе.

en: One or more database tables are unavailable. To allow WordPress to attempt to repair these tables, press the &#8220;Repair Database&#8221; button. Repairing can take a while, so please be patient.
bg: Една, или повече таблици от базата от данни, са недостъпни. За да разрешите на WordPress да се опита да ги поправи, натиснете бутона &#8222;Поправка на базата от данни&#8220; Поправката може да отнеме известно време, така че бъдете търпеливи!

en: Visual Editor RTL Stylesheet
bg: Стил на визуалния редактор (отдясно на ляво)

en: This child theme inherits templates from a parent theme, %s.
bg: Тази дъщерна тема наследява шаблона от родителската тема,%s.

en: This is a file in your current parent theme.
bg: Този файл е част от родителската тема.

en: Network Enable
bg: Разрешаване за мрежата

en: An error has occurred. Please reload the page and try again.
bg: Възникна грешка. Презаредете страницата и опитайте отново.

en: Your WordPress database has been successfully updated!
bg: Структурата на базата от данни бе успешно обновена.

en: Update WordPress Database
bg: Обновяване на базата от данни на WordPress

en: You are about to install WordPress %s <strong>in English (US).</strong> There is a chance this update will break your translation. You may prefer to wait for the localized version to be released.
bg: На път сте да инсталирате WordPress %s <strong>на английски.</strong>. Има шанс обновяването да създаде проблеми с текущия превод. Може да изчакате, докато излезе локализирана версия на вашия език.

en: The update process may take a little while, so please be patient.
bg: Обновяването може да отнеме известно време, моля, бъдете търпеливи.

en: WordPress &rsaquo; Update
bg: WordPress &rsaquo; Обновяване

en: Update Complete
bg: Обновяването завърши успешно

en: Database Update Required
bg: Необходимо е обновяване на базата от данни

en: WordPress has been updated! Before we send you on your way, we have to update your database to the newest version.
bg: WordPress беше обновен успешно! Преди да продължите, трябва да обновите и структурата на базата си от данни.

en: No Update Required
bg: Не е необходимо обновяване

en: Plugin updated successfully.
bg: Разширението е обновено успешно.

en: Update Theme
bg: Обновяване на тема

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%1$s">View version %3$s details</a>. <em>Automatic update is unavailable for this theme.</em>
bg: Излязла е нова версия на %1$. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%1$s">Вижте подробности за версия %3$</a>. <em>Не е достъпно автоматично обновяване за тази тема.</em>

en: Plugin update failed.
bg: Обновяването на разширението бе неуспешно.

en: Theme update failed.
bg: Обновяването на темата беше неуспешно.

en: Theme updated successfully.
bg: Темата е обновена успешно.

en: Update Plugin
bg: Обновяване на разширение

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a>. <em>Automatic update is unavailable for this plugin.</em>
bg: Излязла е нова версия на %1$s. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">Вижте подробности за версия %4$</a>. <em>Не е достъпно автоматично обновяване за това разширение.</em>

en: Update package not available.
bg: Няма нова версия на пакета.

en: Date range:
bg: Времеви интервал:

en: This will contain all of your posts, pages, comments, custom fields, terms, navigation menus and custom posts.
bg: Съдържа всичките ви публикации, страници, коментари, собствени полета, категории, етикети, навигационни менюта и собствени типове публикации.

en: Choose what to export
bg: Изберете какво да експортирате

en: Authors:
bg: Автори:

en: All content
bg: Цялото съдържание

[ctx: themes]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
bg[0]: Всички <span class="count">(%s)</span>
bg[1]: Всички <span class="count">(%s)</span>

en: Sorry, this file type is not permitted for security reasons.
bg: С оглед на сигурността качването на този тип файлове не е разрешено.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">More information</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">Повече информация</a>

[ctx: column name]
en: In Response To
bg: В отговор на

en: Submitted on <a href="%1$s">%2$s at %3$s</a>
bg: Изпратен на <a href="%1$s">%2$s в %3$s</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Comment_Spam" target="_blank">Documentation on Comment Spam</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Comment_Spam" target="_blank">Документация за спам в коментари</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">Documentation on Keyboard Shortcuts</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">Документация за клавишни комбинации</a>

en: The Available Widgets section contains all the widgets you can choose from. Once you drag a widget into a sidebar, it will open to allow you to configure its settings. When you are happy with the widget settings, click the Save button and the widget will go live on your site. If you click Delete, it will remove the widget.
bg: Секцията Налични джаджи съдържа всички джаджи. След като издърпате някоя джаджа в страничната лента, тя ще се отвори, за да ви позволи да конфигурирате настройките ѝ. Когато сте готови, натиснете върху Запис и джаджата ще се покаже на сайта. Бутонът Изтриване премахва джаджата.

en: Remember to click Update Media to save metadata entered or changed.
bg: Не забравяйте да натиснете Запис на файл, за да запишете информацията за изображението.

en: Note that you crop the image by clicking on it (the Crop icon is already selected) and dragging the cropping frame to select the desired part. Then click Save to retain the cropping.
bg: Забележете, че изрязването на изображението става след натиснете върху него (иконата Изрязване вече е избрана) и избор на желаната област с рамката. Накрая натиснете Запис, за да запазите изображението.

en: For images only, you can click on Edit Image under the thumbnail to expand out an inline image editor with icons for cropping, rotating, or flipping the image as well as for undoing and redoing. The boxes on the right give you more options for scaling the image, for cropping it, and for cropping the thumbnail in a different way than you crop the original image. You can click on Help in those boxes to get more information.
bg: В Изображения натиснете Редактиране на изображение под картинката, за да изведете вградения редактор на изображения с икони за изрязване, завъртане, или обръщане на изображението, както и за отмяна и довършване. Кутиите от дясно ви дават повече опции за мащабиране на изображението, за изрязването му, както и за изрязване на малката картинка по различен начин от изрязването на оригиналното изображение. Можете да натиснете Помощ за повече информация.

en: This screen allows you to edit five fields for metadata in a file within the media library.
bg: Този екран позволява да редактирате пет полета за метаданни във файл, в рамките на медийната библиотека.

en: E-mail or Username
bg: Имейл или потребителско име

en: Add the user without sending them a confirmation email.
bg: Добавяне на потребителя без да му бъде изпратено писмо за потвърждение.

en: Search Installed Themes
bg: Търсене в инсталираните теми

en: Enable this theme for all sites in this network
bg: Разрешаване на темата за всички сайтове в тази мрежа

en: <strong>Please Note:</strong> Any customizations you have made to theme files will be lost. Please consider using <a href="%s">child themes</a> for modifications.
bg: <strong>Забележка:</strong> всички промени по файловете на темата ще бъдат загубени. Ако искате да промените темата, използвайте <a href="%s">дъщерна тема</a>.

[ctx: posts]
en: Sticky <span class="count">(%s)</span> | Sticky <span class="count">(%s)</span>
bg[0]: Залепена <span class="count">(%s)</span>
bg[1]: Залепени <span class="count">(%s)</span>

en: Please select one or more plugins to update.
bg: Изберете едно или повече разширения за обновяване.

en: Please select one or more themes to update.
bg: Изберете една или повече теми за обновяване.

en: Last checked on %1$s at %2$s.
bg: Последна проверка на %1$s в %2$s.

en: Check Again
bg: Нещо ново?

en: The update process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
bg: Процесът на обновяване започва. При някои хостове обновяването може да отнеме време – моля за търпение.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time">Documentation on date and time formatting</a>.
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time">Документация за форматиране на дата и час</a>.

en: You&rsquo;re using the auto-generated password for your account. Would you like to change it to something easier to remember?
bg: Използвате автоматично-генерираната парола за вашия профил. Искате ли да я смените на нещо по-лесно за запомняне?

en: RTL Language Support
bg: RTL Езикова поддръжка

en: Editor Style
bg: Собствен стил на редактора

en: Front Page Posting
bg: Публикуване от заглавната страница

en: Translation Ready
bg: Поддържа преводи

en: You are not allowed to edit this comment.
bg: Нямате право да редактирате този коментар.

en: To perform the requested action, WordPress needs to access your web server.
bg: За да извърши поисканото действие, WordPress се нуждае от достъп до вашия уеб-сървър.

en: Current page
bg: Текуща страница

en: Go to the previous page
bg: Към предишната страница

en: Go to the next page
bg: Към следващата страница

en: Go to the last page
bg: Към последната страница

en: 1 item | %s items
bg[0]: 1 запис
bg[1]: %s записа

en: No matching users were found.
bg: Не бяха намерени потребители.

en: No themes match your request.
bg: Не бяха намерени теми, които да отговарят на търсенето ви.

en: Go to the first page
bg: Към първата страница

en: Search Sites
bg: Търсене в сайтовете

en: Create a New User
bg: Създаване на нов потребител

en: You have %1$s and %2$s.
bg: Имате %1$s и %2$s.

en: %s site | %s sites
bg[0]: %s сайт
bg[1]: %s сайта

en: %s user | %s users
bg[0]: %s потребител
bg[1]: %s потребителя

en: <strong>Important:</strong> before updating, please <a href="http://codex.wordpress.org/WordPress_Backups">back up your database and files</a>. For help with updates, visit the <a href="http://codex.wordpress.org/Updating_WordPress">Updating WordPress</a> Codex page.
bg: <strong>Важно:</strong> преди обновяване, <a href="http://codex.wordpress.org/bg:WordPress_Backups">направете резервно копие на данните и файловете си</a>.

en: (Signup has been disabled. Only members of this site can comment.)
bg: (Регистрацията е изключена. Само потребителите на сайта могат да коментират.)

en: You can update to <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %2$s</a> automatically or download the package and install it manually:
bg: Може да обновите до WordPress %2$s автоматично или да я свалите и инсталирате ръчно:

en: New users will receive an email letting them know they&#8217;ve been added as a user for your site. By default, this email will also contain their password. Uncheck the box if you don&#8217;t want the password to be included in the welcome email.
bg: Новите потребители ще получат писмо, което ги уведомява, че вече са регистрирани във вашия сайт. По подразбиране писмото съдържа и тяхната парола. Ако не искате паролата да бъде включена в писмото, махнете отметката от кутийката за изпращане на парола.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%1$s">View version %3$s details</a>.
bg: Излязла е нова версия на %1$s. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%1$s">Вижте подробности за версия %3$s</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a>.
bg: Излязла е нова версия на %1$s. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">Вижте подробности за версия %4$s</a>.

en: Go to themes page
bg: Към страницата с темите

en: Go to plugins page
bg: Към страницата с разширенията

en: Go to WordPress Updates page
bg: Към страницата с обновленията на WordPress

en: %s (Pending)
bg: %s (чакащо)

en: Click Save Menu to make pending menu items public.
bg: Натиснете на Запис, за да станат всички чакащи елементи публични.

en: Storage Space
bg: Пространство за съхранение

en: Create a New Site
bg: Създаване на нов сайт

[ctx: plugins per page (screen options)]
en: Plugins
bg: разширения

[ctx: items per page (screen options)]
en: Media items
bg: файла

[ctx: comments per page (screen options)]
en: Comments
bg: коментара

en: Images of exactly <strong>%1$d &times; %2$d pixels</strong> will be used as-is.
bg: Картинки с размери точно <strong>%1$d &times; %2$d pixels</strong> ще бъдат използвани непроменени.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Themes#Adding_New_Themes" target="_blank">Documentation on Adding New Themes</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Themes#Adding_New_Themes" target="_blank">Документация за добавяне на теми</a>

en: Crop and Publish
bg: Изрязване и публикуване

en: You can find additional plugins for your site by using the <a href="%1$s">Plugin Browser/Installer</a> functionality or by browsing the <a href="%2$s" target="_blank">WordPress Plugin Directory</a> directly and installing new plugins manually. To manually install a plugin you generally just need to upload the plugin file into your <code>/wp-content/plugins</code> directory. Once a plugin has been installed, you can activate it here.
bg: Добавянето на нови разширения става през <a href="%1$s">вградения инсталатор</a> или като изтеглите разширението от <a href="%2$s" target="_blank">официалното хранилище на WordPress.org</a> и го добавите ръчно. За ръчна инсталация изтеглете, разархивирайте и добавете файловете на разширението в <code>/wp-content/plugins</code>. След инсталация разширенията се активират от тук.

en: XFN stands for <a href="http://gmpg.org/xfn/" target="_blank">XHTML Friends Network</a>, which is optional. WordPress allows the generation of XFN attributes to show how you are related to the authors/owners of the site to which you are linking.
bg: XFN идва от <a href="http://gmpg.org/xfn/" target="_blank">XHTML Friends Network</a> (XHTML мрежа от приятели), което е опционално. WordPress позволява генерирането на XFN атрибути, които показват как сте свързани към авторите/собствениците на сайта, към който давате връзки.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Managing_Plugins#Plugin_Management" target="_blank">Documentation on Managing Plugins</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Managing_Plugins#Plugin_Management" target="_blank">Документация за управлението на разширенията</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Template_Tags" target="_blank">Documentation on Template Tags</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Template_Tags" target="_blank">Документация за Template Tags</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Editing_Files" target="_blank">Documentation on Editing Files</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Editing_Files" target="_blank">Документация за редактирането на файлове</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Themes" target="_blank">Documentation on Using Themes</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Themes" target="_blank">Документация за теми</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Theme_Development" target="_blank">Documentation on Theme Development</a>
bg: <a href="http://codex.wordpress.org/Theme_Development" target="_blank">Документация за разработката на теми</a>

en: FTP Password
bg: Парола за FTP

en: FTP Username
bg: Потребителско име за FTP

en: FTP/SSH Password
bg: Парола за FTP/SSH

en: FTP/SSH Username
bg: Потребителско име за FTP/SSH

en: You can choose what&#8217;s displayed on the front page of your site. It can be posts in reverse chronological order (classic blog), or a fixed/static page. To set a static home page, you first need to create two <a href="%s">Pages</a>. One will become the front page, and the other will be where your posts are displayed.
bg: Можете да изберете какво да се показва на начална страница на сайта. Това могат да бъдат Публикации, сортирани обратно-хронологично (последните се показват първи) (класически блог), или някоя статична страница. Ако искате да бъде страница, трябва да създадете две <a href="%s">страници</a>. Едната ще бъде началната страница, а другата – за последните ви публикации.

en: The Optional fields let you customize the &#8220;category&#8221; and &#8220;tag&#8221; base names that will appear in archive URLs. For example, the page listing all posts in the &#8220;Uncategorized&#8221; category could be <code>/topics/uncategorized</code> instead of <code>/category/uncategorized</code>.
bg: Двете полета, които се намират в секцията &#8220;Още&#8221;, ви позволяват да зададете представка за архивните страници за категории и етикети, които ще се появяват в адресите. Пример: адресът на архивната страница, която ще показва всички Публикации, публикувани в категорията &#8220;Без категория&#8221; може да изглежда така <code>/topics/без-категория</code> вместо стандартното <code>/category/без-категория</code>.

en: The following themes are installed but incomplete. Themes must have a stylesheet and a template.
bg: Следните теми са инсталирани, но са непълни. Темите трябва да притежават списък със стилове (stylesheet) и шаблон (template).

en: When you assign multiple categories or tags to a post, only one can show up in the permalink: the lowest numbered category. This applies if your custom structure includes <code>%category%</code> or <code>%tag%</code>.
bg: Когато зададете повече от една категория или етикет в една публикация, само една от тях ще се показва в постоянната връзка – това ще е категорията или етикетът, който е добавен преди останалите. Това е в случай че вашата структура за постоянни връзки включва <code>%category%</code> или <code>%tag%</code>.

en: If you pick an option other than Default, your general URL path with structure tags, terms surrounded by <code>%</code>, will also appear in the custom structure field and your path can be further modified there.
bg: Ако изберете настройка, различна от тази по подразбиране, основният адрес на сайта, съдържащ структурни елементи, оградени с <code>%</code>, ще се появи и в полето със структурата на връзките, откъдето ще можете да го промените.

en: Many themes show some sidebar widgets by default until you edit your sidebars, but they are not automatically displayed in your sidebar management tool. After you make your first widget change, you can re-add the default widgets by adding them from the Available Widgets area.
bg: Много теми по подразбиране имат джаджи в страничната си лента, но не ви дават да ги редактирате. След първата промяна, която направите, добавете отново джаджите по подразбиране от полето за налични джаджи .

en: If you want to remove the widget but save its setting for possible future use, just drag it into the Inactive Widgets area. You can add them back anytime from there. This is especially helpful when you switch to a theme with fewer or different widget areas.
bg: Ако желаете да премахнете джаджата, но да запазите настройките за евентуална бъдеща употреба, завлачете я в полето Изключени джаджи. По всяко време можете да активирате обратно джаджите от това поле. Това е особено полезно, когато се прехвърляте на нова тема с по-малко или по-различни джаджи.

en: To add a new user for your site, click the Add New button at the top of the screen or Add New in the Users menu section.
bg: За да добавите нов потребител в сайта, натиснете бутона „Нов“ в горната част на екрана или „Нов потребител" в секция Потребителско меню.

en: You can set maximum sizes for images inserted into your written content; you can also insert an image as Full Size.
bg: Можете да зададете максимални размери за изображенията, вмъкнати в текстовото съдържание; можете също да вмъкнете изображение в пълен размер.

en: Most themes display the site title at the top of every page, in the title bar of the browser, and as the identifying name for syndicated feeds. The tagline is also displayed by many themes.
bg: Повечето теми показват заглавието на сайта в горната част на всяка страница, в полето за заглавие на браузъра, и като идентификационно име за хранилки. Подзаглавието също е видимо в много от темите.

en: <strong>Order</strong> - Pages are usually ordered alphabetically, but you can choose your own order by entering a number (1 for first, etc.) in this field.
bg: <strong>Ред</strong> - Страниците обикновено са подредени по азбучен ред, но можете да изберете ваш собствен такъв, като въведете числен номер (1 за първата и т.н.) в това поле.

en: Please enter your FTP or SSH credentials to proceed.
bg: Моля, въведете FTP или SSH данни за да продължите.

en: Please enter your FTP credentials to proceed.
bg: Въведете FTP данни за да продължите.

en: If you do not remember your credentials, you should contact your web host.
bg: Ако не помните вашето име и парола, свържете се с вашия хостинг доставчик.

en: You can Upload a theme manually if you have already downloaded its ZIP archive onto your computer (make sure it is from a trusted and original source). You can also do it the old-fashioned way and copy a downloaded theme&#8217;s folder via FTP into your <code>/wp-content/themes</code> directory.
bg: Може да качите тема ръчно, ако разполагате с неин свален ZIP архив (уверете се, че е от сигурен и оригинален източник). Или като копирате по FTP папката със свалената тема, във вашата <code>/wp-content/themes</code> директория.

en: Your profile contains information about you (your &#8220;account&#8221;) as well as some personal options related to using WordPress.
bg: Профилът ви съдържа както информация за вас, така и личните ви настройки за WordPress.

en: Pages are similar to Posts in that they have a title, body text, and associated metadata, but they are different in that they are not part of the chronological blog stream, kind of like permanent posts. Pages are not categorized or tagged, but can have a hierarchy. You can nest Pages under other Pages by making one the &#8220;Parent&#8221; of the other, creating a group of Pages.
bg: Страниците са подобни на публикациите по това, че те също имат заглавие, основен текст и асоциирани с тях метаданни. Разликата е в това, че страниците не са част от хронологичния блог-поток, а по-скоро могат да бъдат определени като постоянни публикации. Страниците не могат да принадлежат към категории, нито да им бъдат присвоявани етикети, но те могат да имат своя йерархия. Можете да влагате страници в други такива, които да направите техни &#8222;Родители&#8220;, като по този начин създавате групи от страници.

en: <strong>Send Trackbacks</strong> - Trackbacks are a way to notify legacy blog systems that you&#8217;ve linked to them. Enter the URL(s) you want to send trackbacks. If you link to other WordPress sites they&#8217;ll be notified automatically using pingbacks, and this field is unnecessary.
bg: <strong>Изпращане на Trackback</strong> - Trackback е начин да съобщите на стари блог-системи, че сте създали връзка към тях. Въведете адресите към които искате да изпратите trackback. Ако създадете връзки към други WordPress сайтове, те ще бъдат уведомени автоматично чрез pingback, така че това поле ще е ненужно.

en: Contributors can write and manage their posts but not publish posts or upload media files.
bg: Сътрудниците могат да пишат и редактират собствени публикации, но не могат да ги публикуват и да качват файлове.

en: Administrators have access to all the administration features.
bg: Администраторите имат достъп до всички администраторски функции.

en: You can use the editor to make changes to any of your plugins&#8217; individual PHP files. Be aware that if you make changes, plugins updates will overwrite your customizations.
bg: Можете да използвате редактора, за да правите промени във всяко от разширенията, както и в отделни PHP файлове. Имайте предвид, че ако правите промени, при обновяването на разширенията те ще се изгубят, тъй като файловете ще бъдат презаписани.

en: You can add links here to be displayed on your site, usually using <a href="%s">Widgets</a>. By default, links to several sites in the WordPress community are included as examples.
bg: Тук можете да добавите връзки, които да се показват във вашия сайт, обикновено чрез <a href="%s">Джаджи</a>. Първоначално връзки към няколко сайтове на WordPress общността са включени като примери.

en: If you delete a link, it will be removed permanently, as Links do not have a Trash function yet.
bg: Изтриването на връзката я премахва безвъзвратно. За връзките все още няма Кошче.

en: Don&#8217;t forget to click on the Save Changes button when you are finished.
bg: Не забравяйте да щракнете на бутона Запис, когато приключите.

en: You can customize the look of your site without touching any of your theme&#8217;s code by using a custom background. Your background can be an image or a color.
bg: Можете да промените начина, по който изглежда сайтът ви, без да променяте нищо по кода на темата като използвате собствен фон. Фонът може да е изображение или цвят.

en: <strong>Slug</strong> - The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
bg: <strong>Slug</strong> - кратко име на публикацията, подходящо за употреба в адреси (url). Съдържа само малки букви, цифри и тирета.

en: You can also create posts with the <a href="%s">Press This bookmarklet</a>.
bg: Също така можете да създавате публикации с бутона <a href="%s">Натисни ме</a>.

en: Your username cannot be changed, but you can use other fields to enter your real name or a nickname, and change which name to display on your posts.
bg: Потребителското име не може да бъде променено, но можете да използвате другите полета за да въведете истинското си име или псевдоним и да изберете кое име да се показва на сайта.

en: Required fields are indicated; the rest are optional. Profile information will only be displayed if your theme is set up to do so.
bg: Задължителните полета са отбелязани; всички останали се попълват по желание. Информацията за профила ви ще се извежда единствено ако темата е настроена да я извежда.

en: Remember to click the Update Profile button when you are finished.
bg: Не забравяйте да натиснете бутона Запис на профила когато сте готови с промените.

en: Editors can publish posts, manage posts as well as manage other people&#8217;s posts, etc.
bg: Редакторите могат да публикуват, да управляват собствените си и тези на други хора публикации и т.н.

en: You can also moderate the comment from this screen using the Status box, where you can also change the timestamp of the comment.
bg: Коментарът се редактира и от този екран в колоната Състояние. От там се променя и  датата на публикуване.

en: You can edit the information left in a comment if needed. This is often useful when you notice that a commenter has made a typographical error.
bg: Можете да редактирате съдържанието на коментара, ако е необходимо. Това е полезно, когато искате да поправите дребна грешка в коментара.

en: Enter menu name here
bg: Въведете име на менюто

en: UTC means Coordinated Universal Time.
bg: UTC е „координирано универсално време“ (средно гринуичко време).

en: The fields on this screen determine some of the basics of your site setup.
bg: Полетата на екрана определят някои от основните положения в настройката на сайта ви.

en: This screen contains the settings that affect the display of your content.
bg: Този екран съдържа настройки, които може да повлияят на начина на показване на  съдържанието ви.

en: You must click the Save Changes button at the bottom of the screen for new settings to take effect.
bg: Натиснете върху бутона Запазване на промените в долната част на екрана, за да влязат в сила новите настройки.

en: The WordPress URL and the Site URL can be the same (example.com) or different; for example, having the WordPress core files (example.com/wordpress) in a subdirectory instead of the root directory.
bg: Адресът на инсталацията на WordPress и адресът на сайта могат да бъдат еднакви (example.com) или различни; например, основните WordPress файлове са в поддиректория (example.com/wordpress), вместо в главната.

en: The boxes for link name, web address, and description have fixed positions, while the others may be repositioned using drag and drop. You can also hide boxes you don&#8217;t use in the Screen Options tab, or minimize boxes by clicking on the title bar of the box.
bg: Панелите за името на връзката, адреса ѝ и описанието имат фиксирани позиции, а другите могат да бъдат разместени чрез влачене. Можете и да скриете кутийки които не използвате в раздела Настройка на изгледа, или да минимизирате панели, като натиснете на заглавната им част.

en: While your site is being updated, it will be in maintenance mode. As soon as your updates are complete, your site will return to normal.
bg: Докато сайтът ви се обновява, той ще остане в режим „Поддръжка“. След приключване на обновяването, ще се върне в нормалното си състояние.

en: Your plugins are all up to date.
bg: Всички разширения са с най-новата си версия.

en: You have the latest version of WordPress.
bg: Имате последната версия на WordPress.

en: Your themes are all up to date.
bg: Всички теми са с най-новата си версия.

en: An updated version of WordPress is available.
bg: Налична е нова версия на WordPress.

en: Original: %s
bg: Оригинално: %s

en: Function Name&hellip;
bg: Име на функция&hellip;

en: Activate importer
bg: Включване на импортер

en: You can add or edit links on this screen by entering information in each of the boxes. Only the link&#8217;s web address and name (the text you want to display on your site as the link) are required fields.
bg: Можете да добавяте или редактирате връзки в този екран, като въвеждате информация във всеки панел. Само адресът и името на връзката (текстът който искате да се покаже на сайта като връзка) са задължителни.

en: Return to Importers
bg: Обратно към инструментите за внасяне

en: Activate Plugin &amp; Run Importer
bg: Включване на разширението и пускане на импортера

en: Categories can be selectively converted to tags using the <a href="%s">category to tag converter</a>.
bg: Категориите могат избирателно да бъдат превърнати в етикети посредством <a href="%s">конвертора</a>.

[ctx: nav menu front page title]
en: Home: %s
bg: Начало: %s

en: ERROR:
bg: Грешка:

en: The <strong>%s</strong> importer is invalid or is not installed.
bg: Импортерът <strong>%s</strong> е повреден или не е инсталиран.

en: Page Attributes
bg: Атрибути на страницата

en: Need help? Use the Help tab in the upper right of your screen.
bg: Имате нужда от помощ? Използвайте раздела "Помощ" горе вдясно на екрана.

en: This screen lists links to plugins to import data from blogging/content management platforms. Choose the platform you want to import from, and click Install Now when you are prompted in the popup window. If your platform is not listed, click the link to search the plugin directory for other importer plugins to see if there is one for your platform.
bg: Тук има препратки към разширения за внасяне на данни от системи за управление на съдържание или блогове. Изберете платформата, от която искате да внесете и натиснете Инсталиране в изскачащия прозорец. Ако вашата платформа не е налична, натиснете на връзката за търсене в директорията с разширения за да проверите дали има наличен вносител за вашата платформа.

en: Once generated, your WXR file can be imported by another WordPress site or by another blogging platform able to access this format.
bg: Когато бъде генериран вашият WXR файл може да бъде импортиран в друг WordPress сайт или в блог платформа, която поддържа този формат.

en: You can customize the display of this screen using the Screen Options tab and/or the dropdown filters above the links table.
bg: Можете да настроите този екран като използвате раздела "Настройки на изгледа" и/или филтрите над таблицата с връзки.

en: Choose a plugin to edit from the menu in the upper right and click the Select button. Click once on any file name to load it in the editor, and make your changes. Don&#8217;t forget to save your changes (Update File) when you&#8217;re finished.
bg: Изберете разширение, което да редактирате, от падащото меню вдясно на вашия екран и натиснете бутона Избор. Натиснете веднъж на името на някой от файловете в списъка и неговото съдържание ще се зареди в редактора. След като направите промените в редактора, натиснете бутона Запис (най-долу).

en: Most of the time, plugins play nicely with the core of WordPress and with other plugins. Sometimes, though, a plugin&#8217;s code will get in the way of another plugin, causing compatibility issues. If your site starts doing strange things, this may be the problem. Try deactivating all your plugins and re-activating them in various combinations until you isolate which one(s) caused the issue.
bg: В повечето случаи разширенията нямат проблеми с ядрото на WordPress, както и с останалите разширения. Все пак е възможно с отделни случаи кодът на дадено разширение да е в конфликт с други и да има проблем със съвместимостта. Ако сайтът ви започне да се държи странно, възможно е точно това да е проблемът. Опитайте да деактивирате всички разширения и да ги активирате отново едно по едно и в различни комбинации, докато откриете това, което предизвиква проблема.

en: Widgets may be used multiple times. You can give each widget a title, to display on your site, but it&#8217;s not required.
bg: Джаджите може да се ползват многократно. Може да поставите заглавие на всяка джаджа (което ще се вижда на сайта), но не е задължително.

en: Enabling Accessibility Mode, via Screen Options, allows you to use Add and Edit buttons instead of using drag and drop.
bg: Включването на „Режим на достъпност“, чрез Настройки на изгледа ви позволява да използвате Добави и Редактирай бутони, вместо чрез влачене.

en: You can use the Theme Editor to edit the individual CSS and PHP files which make up your theme.
bg: Можете да използвате Редактора на теми, за да променяте CSS и PHP файловете, които изграждат темата ви.

en: Begin by choosing a theme to edit from the dropdown menu and clicking Select. A list then appears of all the template files. Clicking once on any file name causes the file to appear in the large Editor box.
bg: Започнете с избора на тема за редактиране от падащото меню и натиснете Избери. Ще видите списъка на всички шаблонни файлове. С натискането върху всяко име, файла се появява в голяма кутия Редактор.

en: Widgets are independent sections of content that can be placed into any widgetized area provided by your theme (commonly called sidebars). To populate your sidebars/widget areas with individual widgets, drag and drop the title bars into the desired area. By default, only the first widget area is expanded. To populate additional widget areas, click on their title bars to expand them.
bg: Джаджите представляват самостоятелни секции със съдържание, което може да бъде поставяно във всеки от предвидените за целта раздели (често наричани странични ленти). Изпълването на страничните ленти с джаджи става като провлачите заглавната лента на съответната джаджа до желания раздел. По подразбиране, само първият раздел за джаджи (странична лента) е показан. За да поставите джаджа в друг раздел, натиснете на заглавната му лента, за да го разширите и тогава провлачете желаните джаджи в него.

en: You can Search for themes by keyword, author, or tag, or can get more specific and search by criteria listed in the feature filter. Alternately, you can browse the themes that are Featured, Newest, or Recently Updated. When you find a theme you like, you can preview it or install it.
bg: Търсенето на теми става по ключова дума, автор, етикети или по критерии, които можете да изберете през филтъра. Вижте и категориите предпочитани, най-нови или наскоро обновените. Когато си харесате тема, прегледайте я и я инсталирайте.

en: <strong>Advice:</strong> think very carefully about your site crashing if you are live-editing the theme currently in use.
bg: <strong>Съвет:</strong> редактирането „на живо“ на темата, която е активна в момента, може да причини проблеми с функционирането на сайта.

en: After typing in your edits, click Update File.
bg: След въвеждане на промените, натиснете Запис.

en: (no parent)
bg: (без родител)

en: <strong>Template</strong> - Some themes have custom templates you can use for certain pages that might have additional features or custom layouts. If so, you&#8217;ll see them in this dropdown menu.
bg: <strong>Шаблон</strong> – някои теми предлагат шаблони, които да използвате за определени страници. Тези шаблони имат допълнителни опции или възможности за оформяне според предпочитанията на потребителя. Ако тема ви предлага такива шаблони, те ще са в този падащ списък.

en: <strong>Parent</strong> - You can arrange your pages in hierarchies. For example, you could have an &#8220;About&#8221; page that has &#8220;Life Story&#8221; and &#8220;My Dog&#8221; pages under it. There are no limits to how many levels you can nest pages.
bg: <strong>Родител</strong> - Подредете страниците си в йерархии. Например, бихте могли да имате страница &#8220;За мен&#8221;, която съдържа страниците &#8220;История на живота ми&#8221; и &#8220;Моето куче&#8221;. Няма никакви ограничения за това колко дълбоко да влагате страници.

en: All updates have been completed.
bg: Обновяванията са завършени.

en: When adding a new tag on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
bg: Когато добавяте етикет на този екран, ще попълните следните полета:

en: You can use categories to define sections of your site and group related posts. The default category is &#8220;Uncategorized&#8221; until you change it in your <a href="%s">writing settings</a>.
bg: Можете да използвате категории, за да разделите сайта си на секции и да групирате подобни публикации. Категорията по подразбиране е "Без-категория", докато не я промените в <a href="%s">настройките за публикуване</a>.

en: What&#8217;s the difference between categories and tags? Normally, tags are ad-hoc keywords that identify important information in your post (names, subjects, etc) that may or may not recur in other posts, while categories are pre-determined sections. If you think of your site like a book, the categories are like the Table of Contents and the tags are like the terms in the index.
bg: Каква е разликата между категориите и етикетите? Етикетите са ключови думи, избрани в момента на публикуване, които маркират важна информация в публикацията (имена, лица и т.н.). Етикетите могат да се повтарят и в други публикации, но може и да се използват еднократно. От друга страна, категориите са предварително определени секции. Ако мислите за Вашия сайт като за книга, категориите могат да бъдат определени като съдържание, докато етикетите са по-скоро азбучния указател.

en: You can change the display of this screen using the Screen Options tab to set how many items are displayed per screen and to display/hide columns in the table.
bg: Използвайте "Настройка на изгледа" (най-горе вдясно), за да зададете по колко реда да се показват на страница, както и за да показвате/скривате колони от таблицата.

en: <strong>Description</strong> - The description is not prominent by default; however, some themes may display it.
bg: <strong>Описание</strong> &ndash; описанието не е видимо по подразбиране, но някои теми може да го показват.

en: <strong>Name</strong> - The name is how it appears on your site.
bg: <strong>Име</strong> - Името се използва за заглавие на сайта ви.

en: When adding a new category on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
bg: Когато добавяте категория на този екран, ще попълните следните полета:

en: You can narrow the list by file type/status using the text link filters at the top of the screen. You also can refine the list by date using the dropdown menu above the media table.
bg: Списъкът има филтър по тип на файл/статус най-горе на тази страница. Филтрирате по дата през падащото меню над таблицата.

en: Default Images
bg: Изображения по подразбиране

en: Crop Header Image
bg: Изрязване на заглавното изображение

en: This will remove the header image. You will not be able to restore any customizations.
bg: Това ще премахне заглавното изображение. Няма да имате възможност да възстановите настройките.

en: Remove Header Image
bg: Изтриване на заглавното изображение

en: Reset Image
bg: Връщане на началното изображение.

en: This will restore the original header image. You will not be able to restore any customizations.
bg: Това ще възстанови първоначалното изображение в заглавната част. Няма да можете да възстановите никакви допълнителни настройки.

en: Restore Original Header Image
bg: Връщане на началната заглавна картинка

en: Text Color
bg: Цвят на текста

en: Image Upload Error
bg: Грешка при качването на изображението

en: You need Javascript to choose a part of the image.
bg: Javascript трябва да е включен за да може да изберете част от изображението.

en: A yellow row means the comment is waiting for you to moderate it.
bg: Жълтият ред означава, че коментарът изчаква модерация.

en: Edit this item
bg: Редактиране

en: Edit this item inline
bg: Редактиране на записа на място

en: Restore this item from the Trash
bg: Възстановяване от кошчето

en: Move this item to the Trash
bg: Преместване в кошчето

en: Delete this item permanently
bg: Изтриване завинаги

en: Allow comments.
bg: Разрешаване на коментарите.

en: Install the LiveJournal importer to import posts from LiveJournal using their API.
bg: Инсталиране на LiveJournal вносител за внасяне а публикации от LiveJournal чрез техния API.

en: Return to WordPress Updates
bg: Обратно към новите версии

en: <strong>Publish</strong> - You can set the terms of publishing your post in the Publish box. For Status, Visibility, and Publish (immediately), click on the Edit link to reveal more options. Visibility includes options for password-protecting a post or making it stay at the top of your blog indefinitely (sticky). Publish (immediately) allows you to set a future or past date and time, so you can schedule a post to be published in the future or backdate a post.
bg: <strong>Публикуване</strong> – оттук се задават определени атрибути на публикацията. За Състояние, Видимост и Публикуване (незабавно), натиснете връзката Редактиране, за да се покажат допълнителните настройки. Видимостта включва възможности за защита с парола на дадена публикация, или „залепването“ ѝ на главната страница на сайта. Незабавното публикуване позволява да зададете бъдещ или минал момент, така че да планирате публикацията да се появи в определен бъдещ момент или да изглежда, че е публикувана по-рано.

en: <strong>Featured Image</strong> - This allows you to associate an image with your post without inserting it. This is usually useful only if your theme makes use of the featured image as a post thumbnail on the home page, a custom header, etc.
bg: <strong>Картинка за публикацията</strong> ви позволява да свържете изображение с публикацията, без да го вмъквате вътре. Това е полезно само ако темата поддържа картинка на публикация и я показва по някакъв начин в заглавката на страницата или в списък статии.

en: <strong>Title</strong> - Enter a title for your post. After you enter a title, you&#8217;ll see the permalink below, which you can edit.
bg: <strong>Заглавие</strong> - Въведете заглавие на публикацията си. След като бъде въведено, ще видите постоянната връзка към публикацията отдолу, която може да бъде променяна.

en: <strong>Discussion</strong> - You can turn comments and pings on or off, and if there are comments on the post, you can see them here and moderate them.
bg: <strong>Коментари</strong> &ndash; От тук се включват или изключват и ping-овете. Коментарите по дадения пост се виждат и редактират на тази страница.

en: You can refine the list to show only posts in a specific category or from a specific month by using the dropdown menus above the posts list. Click the Filter button after making your selection. You also can refine the list by clicking on the post author, category or tag in the posts list.
bg: Списъкът може да показва само публикации в определена категория или определен месец. Настройката се прави през падащите менюта над списъка с публикации. Натиснете бутона Филтриране след като изберете критерии. Списъкът може да бъде ограничен още като кликнете на автор на публикация, категория или етикет от списъка с публикации.

en: You can view posts in a simple title list or with an excerpt. Choose the view you prefer by clicking on the icons at the top of the list on the right.
bg: Можете да видите публикациите си в прост списък със заглавия или с откъси. Изберете предпочитания от вас изглед, натискайки съответстващата икона вдясно над списъка.

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many posts to list per screen using the Screen Options tab.
bg: От раздела "Настройки на изгледа" скривате и показвате колони според нуждите си и определяте колко публикации да се виждат на един екран.

en: You can filter the list of posts by post status using the text links in the upper left to show All, Published, Draft, or Trashed posts. The default view is to show all posts.
bg: Можете да филтрирате списъка от публикации по статус, използвайки връзките горе вляво, като изберете да покажете Всички, Публикувани, Чернови или тези в Кошчето. Стандартният изглед показва всички публикации.

en: You can customize the display of this screen in a number of ways:
bg: Можете да променяте изгледа на екрана по следните начини:

en: Hovering over a row in the posts list will display action links that allow you to manage your post. You can perform the following actions:
bg: Минавайки над колона в списъка с публикациите ще се появят връзки с възможните действия за управления на публикациите ви. Можете да изпълните следните действия:

en: Search Installed Plugins
bg: Търсене в инсталираните приложения

en: Your theme does not support navigation menus or widgets.
bg: Темата не поддържа менюта и джаджи.

en: &#8220;%s&#8221; has failed to upload due to an error
bg: &#8220;%s&#8221; не успя да бъде качен поради грешка

en: Categories and Tags Converter
bg: Конвертор на етикети и категории

en: Install the category/tag converter to convert existing categories to tags or tags to categories, selectively.
bg: Инсталирайте преобразувателя за категории/етикети за да прехвърлите съществуващите категории в етикети или етикети в категории.

en: There is a pending change of your e-mail to <code>%1$s</code>. <a href="%2$s">Cancel</a>
bg: Има непотвърдена промяна на вашия имейл адрес към <code>%1$s</code>. <a href="%2$s">Отказ</a>

en: Most Recent
bg: Най-нови

en: End Date
bg: Крайна дата

en: Start Date
bg: Начална дата

en: Install the WordPress importer to import posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags from a WordPress export file.
bg: Инсталиране на WordPress импортери за внасяне на публикации, страници, коментари, собствени полета, категории и етикети от експорт файл на WordPress.

en: Install the RSS importer to import posts from an RSS feed.
bg: Инсталиране на RSS импортер за импортиране на публикации от RSS хранилка.

en: Install the blogroll importer to import links in OPML format.
bg: Инсталиране на блогрол импортер за импортиране на връзки в OPML формат.

en: Install the Movable Type importer to import posts and comments from a Movable Type or TypePad blog.
bg: Инсталиране на импортер за Movable Type за импортиране на публикации и коментари от Movable Type и TypePad блогове.

en: Install the Blogger importer to import posts, comments, and users from a Blogger blog.
bg: Инсталиране на Blogger импортер за импортиране на публикации, коментар и потребители от Blogger блог.

en: Install importer
bg: Инсталиране на импортер

[ctx: site]
en: Mark as Spam
bg: Отбелязване като спам

[ctx: Theme stylesheets in theme editor]
en: Styles
bg: Стилове

[ctx: Plugin Installer]
en: Tag
bg: Етикет

[ctx: Theme Installer]
en: Tag
bg: Етикет

[ctx: verb]
en: Clear
bg: Изчистване

[ctx: Taxonomy Description]
en: Description
bg: Описание

[ctx: Taxonomy Slug]
en: Slug
bg: Кратко име

[ctx: Taxonomy Name]
en: Name
bg: Име

[ctx: Taxonomy Parent]
en: Parent
bg: Родител

[ctx: adjective]
en: Pending
bg: Чакащ

[ctx: comment]
en: Mark as Spam
bg: Отбелязване като спам

en: Remove Background Image
bg: Премахване на фоновото изображение

en: Comments on &#8220;%s&#8221;
bg: Коментари по &#8222;%s&#8220;

en: The Walker class named <strong>%s</strong> does not exist.
bg: Не съществува Walker клас с име <strong>%s</strong>.

en: Show advanced menu properties
bg: Показване на допълнителните настройки за менюто

en: You have version %1$s installed. Update to %2$s.
bg: Вашата версия е %1$s. Обновете до %2$s.

[ctx: nav menu home label]
en: Home
bg: Начало

en: Enable
bg: Разрешаване

[ctx: site]
en: Registered
bg: Регистриран

[ctx: site]
en: Not Spam
bg: Не е спам

[ctx: user]
en: Registered
bg: Регистриран

[ctx: verb; site]
en: Archive
bg: Архивиране

[ctx: site]
en: Spam
bg: Спам

[ctx: comment]
en: Not Spam
bg: Не е спам

en: This will restore the original background image. You will not be able to restore any customizations.
bg: Това ще върне първоначалната картинка. Няма да можете да върнете никои от промените си.

en: Create Menu
bg: Създаване на меню

en: Your new WordPress site has been successfully set up at:
    
    %1$s
    
    You can log in to the administrator account with the following information:
    
    Username: %2$s
    Password: %3$s
    
    We hope you enjoy your new site. Thanks!
    
    --The WordPress Team
    http://wordpress.org/
bg: Вашият нов WordPress сайт беше успешно настроен на:
    
    %1$s
    
    Можете да влезете като администратор със следните данни:
    
    Потребителско име: %2$s
    Парола: %3$s
    
    Благодарим ви и се надяваме да харесате новия си сайт.
    
    -- Екипът на WordPress
    http://wordpress.org/

en: WordPress Blog
bg: WordPress блог

en: &mdash; No role for this site &mdash;
bg: &mdash; Без роля за този сайт &mdash;

en: Use Press This to clip text, images and videos from any web page. Then edit and add more straight from Press This before you save or publish it in a post on your site.
bg: Използвайте „Натисни ме“, за да вземете текст, картинки или видео от която и да е уеб страница. След това може да го редактирате директно от „Натисни ме“ преди да го запазите като чернова или да го публикувате.

en: Remove Users from Site
bg: Изтриване на потребители от сайта

en: You are not allowed to create posts or drafts on this site.
bg: Нямате право да създавате публикации или чернови в този сайт.

en: Custom site deleted message.
bg: Собствено съобщение за изтрит сайт.

en: Custom site suspended message.
bg: Собствено съобщение за спрян сайт.

en: Custom site inactive message.
bg: Собствено съобщение за все още неактивиран сайт.

en: No sites found.
bg: Не бяха намерени сайтове.

en: Trackbacks are a way to notify legacy blog systems that you&#8217;ve linked to them. If you link other WordPress sites they&#8217;ll be notified automatically using <a href="http://codex.wordpress.org/Introduction_to_Blogging#Managing_Comments" target="_blank">pingbacks</a>, no other action necessary.
bg: Trackback е начин да уведомите по-стари блог системи, че сте написали нещо с връзка към тях. Ако сте сложили връзка към WordPress блог, то той ще бъде уведомен автоматично.

en: You are not allowed to create pages on this site.
bg: Нямате право да създавате страници в този сайт.

en: My Site
bg: Моят сайт

en: New WordPress Site
bg: Нов WordPress сайт

en: You do not have sufficient permissions to update themes for this site.
bg: Нямате достатъчно права за обновяването на темите.

en: You do not have sufficient permissions to update plugins for this site.
bg: Нямате право да обновявате разширения.

en: You do not have sufficient permissions to install themes on this site.
bg: Нямате правомощия да инсталирате теми на този сайт.

en: You do not have sufficient permissions to edit templates for this site.
bg: Нямате правомощия да редактирате шаблони на този сайт.

en: You do not have sufficient permissions to activate plugins for this site.
bg: Нямате право да включвате разширения в този сайт.

en: You do not have sufficient permissions to install plugins on this site.
bg: Нямате право да инсталирате разрешения на този сайт.

en: You do not have sufficient permissions to deactivate plugins for this site.
bg: Нямате правомощия да изключвате разширения на този сайт.

en: You do not have sufficient permissions to delete plugins for this site.
bg: Нямате правомощия за изтриване на разширения от този сайт.

en: You do not have sufficient permissions to add links to this site.
bg: Нямате право да добавяте връзки в този сайт.

en: You do not have sufficient permissions to edit the links for this site.
bg: Нямате правомощия да редактирате връзките на този сайт.

en: You do not have sufficient permissions to export the content of this site.
bg: Нямате правомощия да изнасяте съдържание от този сайт.

en: You do not have sufficient permissions to import content in this site.
bg: Не разполагате с нужните права, за да импортирате съдържание в сайта.

en: If you have posts or comments in another system, WordPress can import those into this site. To get started, choose a system to import from below:
bg: Ако имате публикации или коментари в друга система, WordPress може да ги вмъкнете тук. Изберете система, от която да импортирате:

en: There are no plugins installed on this site.
bg: Няма инсталирани разширения на този сайт.

en: You do not have sufficient permissions to edit plugins for this site.
bg: Нямате право да редактирате разширенията в този сайт.

en: No items.
bg: Няма елементи.

en: Menu Name
bg: Име на менюто

en: CSS Classes
bg: CSS класове

en: Navigation Label
bg: Текст на връзката

en: To use a subdomain configuration, you must have a wildcard entry in your DNS. This usually means adding a <code>*</code> hostname record pointing at your web server in your DNS configuration tool.
bg: За да ползвате под-домейни за блоговете си, трябва да имате wildcard запис в DNS. Това обикновено означава добавяне на <code>*</code> символ сочещ към уеб сървъра във вашата DNS конфигурация.

en: The installer attempted to contact a random hostname (<code>%1$s</code>) on your domain.
bg: Инсталаторът се опита да се свърже със случаен адрес (<code>%1$s</code>) от вашия домейн.

en: Usernames can have only alphanumeric characters, spaces, underscores, hyphens, periods and the @ symbol.
bg: Потребителските имена могат да съдържат само букви, интервали, долни тирета, тирета, точки и символа @.

en: Move down
bg: Преместване надолу

en: The menu item has been successfully deleted.
bg: Изтриването беше успешно.

en: Move up
bg: Нагоре

en: Try again
bg: Повторен опит

en: Please provide a custom field name.
bg: Трябва да дадете има на потребителското поле.

en: Display Options
bg: Настройки на изгледа

en: You have specified these users for removal:
bg: Избрали сте тези потребители за изтриване:

en: User deletion is not allowed from this screen.
bg: Изтриването на потребители е непозволено от тук.

en: You can&#8217;t delete that user.
bg: Не можете да изтриете този потребител.

en: Confirm Removal
bg: Потвърждаване на изтриването

en: There are no valid users selected for removal.
bg: Няма валидни потребители избрани за изтриване.

en: You can't remove the current user.
bg:  Не можете да изтриете текущия потребител.

en: Other users have been removed.
bg: Други потребители са премахнати.

en: %1$s updated successfully.
bg: %1$s бе обновен успешно.

en: Show Details
bg: Подробности

en: Hide Details
bg: Скриване

en: Yes, take me to my profile page
bg: Да. Искам да си променя паролата.

en: Your chosen password.
bg: Паролата, която сте избрали.

en: No thanks, do not remind me again
bg: Не, благодаря. Моля, не ми напомняйте отново.

en: You are not allowed to move this item out of the Trash.
bg: Нямате право да преместите този запис извън Кошчето.

en: Error in deleting.
bg: Грешка при изтриването

en: Error in restoring from Trash.
bg: Грешка при връщането от Кошчето.

en: You are not allowed to restore this item from the Trash.
bg: Нямате право да върнете този запис в Кошчето.

en: Error in moving to Trash.
bg: Грешка при местенето в Кошчето.

en: %s comment restored from the Trash | %s comments restored from the Trash
bg[0]: %s коментар бе върнат от Кошчето.
bg[1]: %s коментара бяха върнати от Кошчето.

en: %s comment moved to the Trash. | %s comments moved to the Trash.
bg[0]: %s коментар бе преместен в Кошчето.
bg[1]: %s коментара бяха преместени в Кошчето.

en: You are not allowed to move this item to the Trash.
bg: Нямате право да преместите този запис в Кошчето.

en: The following themes have new versions available. Check the ones you want to update and then click &#8220;Update Themes&#8221;.
bg: Следните теми имат налични нови версии. Изберете тези, които искате да обновите след което натиснете &#8222;Обновяване на темите&#8220;.

en: User has been added to your site.
bg: Потребителят беше добавен в сайта.

en: That user is already a member of this site.
bg: Този потребител вече е регистриран.

en: Invitation email sent to user. A confirmation link must be clicked for them to be added to your site.
bg: На потребителя е изпратен имейл, съдържащ покана. Той трябва да последва връзката за потвърждение, за да бъде добавен към Вашия сайт.

en: The following plugins have new versions available. Check the ones you want to update and then click &#8220;Update Plugins&#8221;.
bg: Следните разширения имат налични нови версии. Изберете тези, които искате да обновите след което натиснете &#8220;Обновяване на разширенията&#8221;.

en: The <code>%1$s</code> setting is unregistered. Unregistered settings are deprecated. See http://codex.wordpress.org/Settings_API
bg: Настройката <code>%1$s</code> не е регистрирана. Такива вече не се употребяват. Погледнете http://codex.wordpress.org/Settings_API

en: This will remove the background image. You will not be able to restore any customizations.
bg: Изображението за фон ще бъде изтрито. Ще загубите всички промени, които сте правили по него.

en: You did not select an item for editing.
bg: Не сте избрали нищо за редактиране.

en: Only the current theme is available to you. Contact the %s administrator for information about accessing additional themes.
bg: Само тази тема е налична в момента. Свържете се с администратора на %s относно получаване достъп до други теми.

en: Author Template
bg: Шаблон за публикации на автор

en: Visual Editor Stylesheet
bg: Стилове за визуалния редактор

en: Tag Template
bg: Шаблон за етикет

en: Page saved.
bg: Страницата бе записана.

en: This plugin is already installed and is up to date
bg: Разширението е вече инсталирано и с най-новата си версия.

en: More information about %s
bg: Повече информация за %s

en: Update Now
bg: Обновяване

en: Grant this user super admin privileges for the Network.
bg: Предоставяне на достъп до мрежата като супер администратор.

en: Important:
bg: Важно:

en: This user has super admin privileges.
bg: Този потребител е супер администратор.

en: Remove featured image
bg: Изтриване на картинка за публикацията

en: Featured Image
bg: Картинка на публикацията

en: Update to version %s
bg: Обновяване до версия %s

en: You are about to archive the site %s.
bg: Предстои да архивирате сайта %s.

en: You are about to unspam the site %s.
bg: С това действие ще премахнете %s от списъка със спам.

en: You are about to mark the site %s as spam.
bg: Предстои сайтът %s да бъде отбелязан като спам.

en: You are about to delete the site %s.
bg: Предстои да бъде изтрит сайт %s.

en: You are about to unarchive the site %s.
bg: С това действие ще разархивирате сайта %s.

en: You cannot modify this Taxonomy.
bg: Нямате право да редактирате тази категоризация.

en: items
bg: публикации

en: Usernames cannot be changed.
bg: Потребителското име не може да бъде променяно.

en: The menu has been successfully deleted.
bg: Менюто беше успешно изтрито.

en: Your site is asking search engines not to index its content
bg: Сайтът ви не дава търсачките да индексират съдържанието му

en: You do not have sufficient permissions to manage plugins for this site.
bg: Нямате право да управлявате разширенията в този сайт.

en: Enter the address here if you want your site homepage <a href="http://codex.wordpress.org/Giving_WordPress_Its_Own_Directory">to be different from the directory</a> you installed WordPress.
bg: Ако желаете адресът на блога ви да е <a href="http://codex.wordpress.org/Giving_WordPress_Its_Own_Directory">различен от директорията</a>, в която сте инсталирали WordPress, въведете го тук.

en: In a few words, explain what this site is about.
bg: Обяснете с няколко думи за какво е сайта.

en: Site Visibility
bg: Видимост на сайта

en: The miscellaneous options group has been removed. Use another settings group.
bg: Настройките Разни бяха премахнати. Използвайте друга група от настройки.

en: The description will be displayed in the menu if the current theme supports it.
bg: Описанието ще бъде показано в менюто, ако темата го поддържа.

en: You do not have sufficient permissions to modify unregistered settings for this site.
bg: Нямате право да правите промени по нерегистрирани настройки за този сайт.

en: There is a pending change of the admin e-mail to <code>%1$s</code>. <a href="%2$s">Cancel</a>
bg: Има непотвърдена промяна на имейл адреса на администратора към <code>%1$s</code>. <a href="%2$s">Отказ</a>

en: Title Attribute
bg: Подсказка (атрибут title)

en: Link Target
bg: Цел на връзката

en: CSS Classes (optional)
bg: CSS класове (незадължително)

en: Save Menu
bg: Запис на менюто

en: A password will be automatically generated for you if you leave this blank.
bg: Ако оставите това поле празно ще ви бъде избрана случайна парола.

en: Password, twice
bg: Парола, два пъти

en: Updating Theme %1$s (%2$d/%3$d)
bg: Обновяване на тема %1$s (%2$d/%3$d)

en: You must provide a domain name.
bg: Трябва да посочите име на домейн.

en: You must provide a name for your network of sites.
bg: Трябва да въведете име на мрежата ви от сайтове.

en: The network already exists.
bg: Мрежата вече съществува.

en: You must provide a valid e-mail address.
bg: Трябва да въведете валиден имейл адрес.

en: This resulted in an error message: %s
bg: Съобщение за грешка: %s

en: You can still use your site but any subdomain you create may not be accessible. If you know your DNS is correct, ignore this message.
bg: Все още можете да използвате сайта си, но всички поддомейни, които създадете, може да бъдат недостъпни. Ако знаете, че DNS-а ви е правилен, игнорирайте това съобщение.

en: Notice:
bg: Забележка:

en: Get Shortlink
bg: Кратка връзка

en: Updating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
bg: Обновяване на разширение %1$s (%2$d/%3$d)

en: The update of %1$s failed.
bg: Грешка при обновяване на %1$s.

en: The password you chose during the install.
bg: Паролата, която сте избрали по време на инсталация.

en: User already exists. Password inherited.
bg: Потребителят вече съществува. Ще бъде използвана старата му парола.

en: You cannot update because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires MySQL version %2$s or higher. You are running version %3$s.
bg: Не може да обновите, защото WordPress %1$s има нужда от MySQL версия %2$s или по-нова. В момента използвате MySQL версия %3$s.

en: WordPress updated successfully
bg: Успешно обновяване на WordPress

en: Update WordPress
bg: Обновяване на WordPress

en: Update Plugins
bg: Обновяване на разширенията

en: You cannot update because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher. You are running version %3$s.
bg: Не може да обновите, защото WordPress %1$s има нужда от PHP версия %2$s или по-нова. В момента използвате PHP версия %3$s.

en: You cannot update because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher and MySQL version %3$s or higher. You are running PHP version %4$s and MySQL version %5$s.
bg: Не може да обновите, защото WordPress %1$s има нужда от PHP версия %2$s или по-нова и MySQL версия %3$s или по-нова. В момента използвате PHP версия %4$s и версия %5$s.

en: WordPress Updates
bg: Обновявания за WordPress

en: Edit Menu Item
bg: Редактиране на елемент от менюто

en: This address is used for admin purposes. If you change this we will send you an e-mail at your new address to confirm it. <strong>The new address will not become active until confirmed.</strong>
bg: Този адрес се използва за административни цели. Ако го промените, ще ви изпратим имейл на новия адрес, за да потвърдите промяната. <strong>Новият адрес няма да бъде активен докато не бъде получено потвърждение.</strong>

en: Daylight saving time begins on: <code>%s</code>.
bg: Лятното часово време започва на: <code>%s</code>.

en: <strong>%1$s</strong> by <em>%2$s</em> (will also <strong>delete its data</strong>)
bg: <strong>%1$s</strong> от <em>%2$s</em> (също така ще <strong>изтрие данните му</strong>)

en: You are about to remove the following plugin: | You are about to remove the following plugins:
bg[0]: Ще премахнете следното разширение:
bg[1]: Ще премахнете следните разширения:

en: Delete Plugin | Delete Plugins
bg[0]: Изтриване на разширение
bg[1]: Изтриване на разширения

en: Are you sure you wish to delete these files and data?
bg: Сигурни ли сте че искате да изтриете тези файлове и данни?

en: Yes, Delete these files and data
bg: Да, изтрийте тези файлове и данни

en: Requires <code>%s</code> in <code>wp-config.php</code>.
bg: Изисква <code>%s</code> в <code>wp-config.php</code>.

en: Inactive:
bg: Неактивно:

en: Must-Use <span class="count">(%s)</span> | Must-Use <span class="count">(%s)</span>
bg[0]: MU разширения <span class="count">(%s)</span>
bg[1]: MU разширения <span class="count">(%s)</span>

en: Go to Dashboard
bg: Към таблото

en: Please enter a valid menu name.
bg: Моля въведете валидно име на менюто.

en: Delete Menu
bg: Изтриване

en: Menu Item
bg: Елемент на меню

en: View All
bg: Всички

en: Add to Menu
bg: Добавяне към менюто

en: This timezone is currently in daylight saving time.
bg: Тази часова зона в момента е в лятно часово време.

en: This timezone does not observe daylight saving time.
bg: Тази часова зона не използва лятно часово време.

en: Executed before Multisite is loaded.
bg: Изпълнява се преди зареждане на кода за мрежа от сайтове (multisite).

en: External object cache.
bg: Външен обектен кеш.

en: Custom maintenance message.
bg: Собствено съобщение за режим „Поддръжка“.

en: Custom install script.
bg: Собствен инсталатор.

en: Custom database error message.
bg: Собствено съобщение за грешка на базата от данни.

en: File is empty. Please upload something more substantial.
bg: Файлът е празен. Качете нещо по-съществено.

en: Install %s
bg: Инсталиране на %s

en: Custom database class.
bg: Собствен клас за работа с базата от данни.

en: Advanced caching plugin.
bg: Разширение за кеширане

en: You cannot install because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires MySQL version %2$s or higher. You are running version %3$s.
bg: Не може да инсталирате WordPress %1$s, защото се изисква MySQL версия %2$s или по-висока. Текущата версия на MySQL е %3$s.

en: You cannot install because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher. You are running version %3$s.
bg: Не може да инсталирате WordPress %1$s, защото се изисква PHP версия %2$s или по-висока. Текущата версия на PHP е %3$s.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> is available! Please notify the site administrator.
bg: Излезе <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a>! Уведомете администратора на сайта.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> is available! <a href="%2$s">Please update now</a>.
bg: Излезе <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a>! <a href="%2$s">Обновете инсталацията си</a>.

en: You cannot install because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher and MySQL version %3$s or higher. You are running PHP version %4$s and MySQL version %5$s.
bg: Не може да инсталирате WordPress %1$s, защото се изисква PHP версия %2$s или по-висока и MySQL версия %2$s или по-висока. Текущата версия на PHP е %4$s, а на MySQL – %5$s.

en: You are about to activate the site %s
bg: Предстои да бъде активиран сайта %s

en: You are about to deactivate the site %s
bg: Предстои да деактивирате сайта %s

en: This comment is currently marked as spam.
bg: В момента коментарът е отбелязан като спам.

en: Moderate Comment
bg: Модериране на коментар

en: This comment is currently approved.
bg: В момента коментарът е одобрен.

en: This comment is already approved.
bg: Коментарът вече е одобрен

en: This comment is currently in the Trash.
bg: В момента коментарът е в кошчето.

en: Repeat
bg: Повторение

en: This comment is already in the Trash.
bg: Коментарът вече е в Кошчето.

en: View Trash
bg: Преглед на Кошчето

en: This comment is already marked as spam.
bg: Коментарът вече е маркиран като спам.

en: Screen Options
bg: Настройки на изгледа

en: Screen Layout
bg: Разположение в страницата

en: Number of Columns:
bg: Брой колони:

en: Feature Filter
bg: Търсене по характеристики

en: Tan
bg: Мандаринена

en: Dark
bg: Тъмна

en: One Column
bg: Една колона

en: Two Columns
bg: Две колони

en: Three Columns
bg: Три колони

en: Four Columns
bg: Четири колони

en: Left Sidebar
bg: Лява странична лента

en: Right Sidebar
bg: Дясна странична лента

en: Features
bg: Характеристики

en: Custom Colors
bg: Потребителски цветове

en: Theme Options
bg: Допълнителни настройки

en: Threaded Comments
bg: Отговори на коментари

en: Sticky Post
bg: Публикации, залепени на началната страница

en: Microformats
bg: Микроформати

en: Subject
bg: Тема

en: Holiday
bg: Празнична

en: Photoblogging
bg: Фотоблог

en: Seasonal
bg: Сезонна

en: Find Themes
bg: Търсене на теми

en: Install a theme in .zip format
bg: Инсталиране на тема от zip файл

en: If you have a theme in a .zip format, you may install it by uploading it here.
bg: Ако имате тема във формат .zip може да я инсталирате като я качите тук.

en: Details
bg: Подробности

en: Theme Install
bg: Инсталиране на теми

en: Version: %s
bg: Версия: %s

en: Unable to locate WordPress theme directory.
bg: Директорията за теми не беше намерена.

en: Could not fully remove the theme %s.
bg: Не цялата тема %s беше изтрита.

en: The update cannot be installed because WordPress %1$s requires PHP version %2$s or higher and MySQL version %3$s or higher. You are running PHP version %4$s and MySQL version %5$s.
bg: Обновлението не може да бъде инсталирано, тъй като WordPress %1$s изисква PHP версия %2$s или по-висока и MySQL версия %3$s или по-висока. В момента използвате PHP версия %4$s и MySQL версия %5$s.

en: The update cannot be installed because WordPress %1$s requires PHP version %2$s or higher. You are running version %3$s.
bg: Обновлението не може да бъде инсталирано, тъй като WordPress %1$s изисква PHP версия %2$s или по-висока. В момента използвате PHP версия %3$s.

en: The update cannot be installed because WordPress %1$s requires MySQL version %2$s or higher. You are running version %3$s.
bg: Обновлението не може да бъде инсталирано, тъй като WordPress %1$s изисква MySQL версия %2$s или по-висока. В момента използвате MySQL версия %3$s.

en: Verifying the unpacked files&#8230;
bg: Проверяване на разархивираните файлове&hellip;

en: The update could not be unpacked
bg: Грешка при разархивиране

en: Upgrading database&#8230;
bg: Обновяване структурата на базата от данни&hellip;

en: You are using a development version (%1$s). Cool! Please <a href="%2$s">stay updated</a>.
bg: Използвате версия, която още се пече (%1$s). Яко! Останете <a href="%2$s">на гребена на вълната</a>.

en: <a href="%1$s">Get Version %2$s</a>
bg: <a href="%1$s">Вземете версия %2$s</a>

en: You are using <span class="b">WordPress %s</span>.
bg: Използвате <span class="b">WordPress %s</span>.

en: Update to %s
bg: Обновяване до %s

en: Latest
bg: Най-нови

en: An automated WordPress update has failed to complete - <a href="%s">please attempt the update again now</a>.
bg: Автоматичното обновление беше неуспешно - <a href="%s">моля, опитайте отново</a>.

en: An automated WordPress update has failed to complete! Please notify the site administrator.
bg: Автоматичното обновление беше неуспешно. Моля, уведомете администратора на блога.

en: <strong><em>Note that password</em></strong> carefully! It is a <em>random</em> password that was generated just for you.
bg: <strong><em>Обърнете внимание на паролата!</em></strong> Тя е <em>случайно</em> генерирана специално за вас.

[ctx: Default category slug]
en: Uncategorized
bg: без-категория

en: Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start blogging!
bg: Добре дошли в света на WordPress. Това е първата ви публикация. Редактирайте я или я изтрийте. Приятно писане!

en: Hello world!
bg: Здравей, свят!

en: Mr WordPress
bg: WordPress-чо

en: <strong>ERROR</strong>: You entered your new password only once.
bg: <strong>Грешка</strong>: въвели сте паролата си само веднъж.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter your password.
bg: <strong>Грешка</strong>: Моля въведете парола си.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter your password twice.
bg: <strong>Грешка</strong>: Моля въведете два пъти парола си.

en: <strong>ERROR</strong>: Passwords may not contain the character "\".
bg: <strong>Грешка</strong>: Паролата ви не трябва да съдържа "\".

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter the same password in the two password fields.
bg: <strong>Грешка</strong>: Моля въведете еднакви пароли в двете полета.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter an e-mail address.
bg: <strong>Грешка</strong>: моля въведете имейл адрес.

en: No matching users were found!
bg: Няма намерени потребители!

en: WordPress &rsaquo; Installation
bg: Инсталация на WordPress &raquo;

en: User Name
bg: Потребителско име

en: User(s) already exists.
bg: Потребителят вече съществува.

en: Your E-mail
bg: Вашият имейл

en: Double-check your email address before continuing.
bg: Проверете още веднъж имейл адреса преди да продължите.

en: Install WordPress
bg: Инсталиране на WordPress

en: Insufficient Requirements
bg: Непокрити изисквания

en: Welcome to the famous five minute WordPress installation process! You may want to browse the <a href="%s">ReadMe documentation</a> at your leisure. Otherwise, just fill in the information below and you&#8217;ll be on your way to using the most extendable and powerful personal publishing platform in the world.
bg: Здравейте! Това е 5-минутната инсталация на WordPress. Ако имате време, разгледайте файла <a href="%s">Прочети ме</a>. Ако бързате, само попълнете полетата по-долу, за да започнете да използвате WordPress&nbsp;–&nbsp;най-гъвкавата и мощна персонална система за управление на съдържание в света.

en: Information needed
bg: Необходима информация

en: Please provide the following information. Don&#8217;t worry, you can always change these settings later.
bg: Не се притеснявайте, тези настройки могат да бъдат променени после.

en: Success!
bg: Готово!

en: WordPress has been installed. Were you expecting more steps? Sorry to disappoint.
bg: Инсталацията ви премина успешно.

en: Add New Link
bg: Нова връзка

[ctx: link]
en: Add New
bg: Нова връзка

en: %s link deleted. | %s links deleted
bg[0]: Изтрита беше една връзка.
bg[1]: Изтрити бяха %s връзки.

en: Search Links
bg: Търсене

en: Visit %s
bg: Посетете страницата на %s

en: No links found.
bg: Не са открити връзки.

en: XML error: %1$s at line %2$s
bg: XML грешка: %1$s на ред %2$s

en: Link not found.
bg: Връзката не е открита

en: WordPress &rsaquo; Database Repair
bg: WordPress &rsaquo; Поправка на базата от данни

en: Some database problems could not be repaired. Please copy-and-paste the following list of errors to the <a href="%s">WordPress support forums</a> to get additional assistance.
bg: Не беше възможно да се поправят някои от проблемите на базата от данни. Моля, копирайте следния списък от грешки и го покажете във <a href="%s">форумите за поддръжка на WordPress</a> за да получите допълнителна помощ.

en: Repair Database
bg: Поправка на базата от данни

en: Repair and Optimize Database
bg: Поправка и оптимизация на базата от данни

en: Upload New Media
bg: Качване на нов файл

en: You are not allowed to edit this attachment.
bg: Нямате право да редактирате този прикачен файл.

en: You attempted to edit an attachment that doesn&#8217;t exist. Perhaps it was deleted?
bg: Опитвате се да редактирате прикачен файл, който не съществува. Може би е бил изтрит?

en: You can&#8217;t edit this attachment because it is in the Trash. Please move it out of the Trash and try again.
bg: Не може да редактирате този прикачен файл, защото е в Кошчето. Върнете го оттам и опитайте отново.

en: Media attachment updated.
bg: Информацията за качения файл бе променена

en: Update Media
bg: Запис на файл

en: Library
bg: Библиотека

[ctx: file]
en: Add New
bg: Качване

en: Comments %s
bg: Коментари %s

en: Appearance
bg: Външен вид

[ctx: plugin]
en: Add New
bg: Добавяне на още

en: Profile
bg: Профил

en: Your Profile
bg: Моят профил

en: Tools
bg: Разни

[ctx: settings screen]
en: General
bg: Общи

en: Writing
bg: Публикуване

en: Reading
bg: Четене

en: Privacy
bg: Сигурност

en: Permalinks
bg: Постоянни връзки

en: Multisite support is not enabled.
bg: Поддръжката на множество сайтове не е включена.

en: Domain
bg: Домейн

en: Last Updated
bg: Последно обновен

en: Archived
bg: Архивиран

en: Mature
bg: Съдържание за възрастни

en: Deleted
bg: Изтрит

en: Unarchive
bg: Разархивиране

en: Visit
bg: Към сайта

en: Never
bg: Никога

en: Only showing first 5 users.
bg: Показват се само първите 5 потребителя.

en: More
bg: Още

en: Update Themes
bg: Обновяване на темите

en: No users found.
bg: Няма намерени потребители.

en: Discussion Settings
bg: Настройки за коментарите

en: Default article settings
bg: Настройки по подразбиране за публикациите

en: These settings may be overridden for individual articles.
bg: Тези настройки могат да бъдат променени индивидуално за всяка публикация.

en: Other comment settings
bg: Други настройки за коментари

en: Comment author must fill out name and e-mail
bg: Авторът на коментар трябва да попълни името и имейл адреса си.

en: Users must be registered and logged in to comment
bg: Потребителите трябва да са регистрирани, за да могат да коментират

en: Automatically close comments on articles older than %s days
bg: Автоматично изключване на коментарите по публикации по-стари от %s дена

en: Enable threaded (nested) comments %s levels deep
bg: Включване на отговори на коментари %s нива навътре

en: last
bg: последната

en: first
bg: първата

en: Break comments into pages with %1$s top level comments per page and the %2$s page displayed by default
bg: Разделяне на коментарите на страници с по %1$s коментара на страница и по подразбиране се показва %2$s страница

en: older
bg: по-старите

en: newer
bg: по-новите

en: Comments should be displayed with the %s comments at the top of each page
bg: Най-отгоре на всяка страница трябва да се показват %s коментари

en: E-mail me whenever
bg: Уведомяване на администратора когато

en: Anyone posts a comment
bg: Някой публикува коментар

en: A comment is held for moderation
bg: Коментар е задържан за одобрение

en: Before a comment appears
bg: Преди да се покаже коментар

en: Comment author must have a previously approved comment
bg: Авторът на коментар трябва да има предишен одобрен коментар

en: Comment Moderation
bg: Одобрение на коментарите

en: Hold a comment in the queue if it contains %s or more links. (A common characteristic of comment spam is a large number of hyperlinks.)
bg: Задържане на коментар в опашката, ако съдържа %s или повече връзки. (Обичайна характеристика на спам коментарите е, че съдържат много връзки.)

en: When a comment contains any of these words in its content, name, URL, e-mail, or IP, it will be held in the <a href="edit-comments.php?comment_status=moderated">moderation queue</a>. One word or IP per line. It will match inside words, so &#8220;press&#8221; will match &#8220;WordPress&#8221;.
bg: Ако коментар съдържа някоя от тези думи в текста си, Интернет адреса, имейл адреса или IP адреса си, ще бъде задържан в <a href="edit-comments.php?comment_status=moderated">опашката за  одобрение</a>. Всяка дума или IP адрес трябва да бъдат на отделен ред. Разпознават се и части от думи, така че &#8222;press&#8220; ще хване и &#8222;WordPress&#8220;.

en: Comment Blacklist
bg: Черен списък за коментари

en: When a comment contains any of these words in its content, name, URL, e-mail, or IP, it will be marked as spam. One word or IP per line. It will match inside words, so &#8220;press&#8221; will match &#8220;WordPress&#8221;.
bg: Всеки коментар, който съдържа някоя от тези думи в съдържанието, името, имейл адреса или IP адреса си, ще бъде отбелязан като спам. Части от думи също се смятат за съвпадение - ако в списъка имате думата &#8222;press&#8220;, коментари съдържащи &#8222;WordPress&#8220; също ще съвпаднат. Поставяйте по една дума на ред.

en: Avatars
bg: Аватари

en: Avatar Display
bg: Показване на аватар

en: Show Avatars
bg: О, да, с аватари

en: Maximum Rating
bg: Максимална оценка

en: G &#8212; Suitable for all audiences
bg: G &#8212; подходящо за всички

en: PG &#8212; Possibly offensive, usually for audiences 13 and above
bg: PG &#8212; възможно е да има обидно съдържание, подходящо за 13-годишни и нагоре

en: R &#8212; Intended for adult audiences above 17
bg: R &#8212; за възрастни

en: X &#8212; Even more mature than above
bg: X &#8212; за още по-непоклатими хора

en: Default Avatar
bg: Аватар по подразбиране

en: For users without a custom avatar of their own, you can either display a generic logo or a generated one based on their e-mail address.
bg: За потребителите, които си нямат аватар може да показвате неутрална картинка или да изберете някои от генерираните изображения на база имейл адреса им.

en: Mystery Man
bg: Мистериозният човек

en: Blank
bg: Без аватар

en: Gravatar Logo
bg: Логото на Gravatar

en: Identicon (Generated)
bg: Идентикон (генериран)

en: Wavatar (Generated)
bg: Уаватар (генериран)

en: MonsterID (Generated)
bg: Чудовище (генерирано)

en: General Settings
bg: Общи настройки

[ctx: timezone date format]
en: Y-m-d G:i:s
bg: d.m.Y G:i:s

en: This address is used for admin purposes, like new user notification.
bg: Този адрес се ползва само за административни цели, като за уведомяване при нови потребители.

en: Membership
bg: Членство

en: Anyone can register
bg: Всеки може да се регистрира

en: New User Default Role
bg: Роля по подразбиране за нови потребители

en: Timezone
bg: Часова зона

en: <abbr title="Coordinated Universal Time">UTC</abbr> time is <code>%s</code>
bg: Часът по Гринуич е <code>%s</code>

en: Local time is <code>%1$s</code>
bg: Местното време е <code>%1$s</code>

en: Choose a city in the same timezone as you.
bg: Изберете град от вашата часова зона.

en: This timezone is currently in standard time.
bg: Тази часова зона момента <strong>не</strong> е в лятно часово време.

en: Custom:
bg: Друг:

en: Week Starts On
bg: Седмицата започва в

en: Media Settings
bg: Настройки за качени файлове

en: Image sizes
bg: Размери на изображения

en: Thumbnail size
bg: Малко изображение

en: Crop thumbnail to exact dimensions (normally thumbnails are proportional)
bg: Изрязване до точно тези размери (обикновено умалените изображения са със същите пропорции)

en: Medium size
bg: Средно изображение

en: Max Width
bg: Максимална широчина

en: Max Height
bg: Максимална височина

en: Large size
bg: Голямо изображение

en: Embeds
bg: Вмъкване на мултимедия

en: Uploading Files
bg: Качване на файлове

en: Store uploads in this folder
bg: Запазване на качените файлове в тази директория

en: Default is <code>wp-content/uploads</code>
bg: По подразбиране е <code>wp-content/uploads</code>

en: Full URL path to files
bg: Пълен адрес (URL) до качените файлове

en: Configuring this is optional. By default, it should be blank.
bg: Настройката на това поле не е задължителна. По подразбиране е празно

en: Organize my uploads into month- and year-based folders
bg: Организиране на качени файлове в директории по месец и година

en: Permalink Settings
bg: Настройки за постоянните връзки

en: Permalink structure updated. Remove write access on web.config file now!
bg: Структурата на постоянните връзки бе обновена. Може да премахнете правата за писане по web.config!

en: You should update your .htaccess now.
bg: Сега трябва да обновите .htaccess.

en: Permalink structure updated.
bg: Структурата е променена

en: Day and name
bg: Дата и име

en: Month and name
bg: Месец и име

en: Numeric
bg: По номер на публикацията

en: Custom Structure
bg: Различна структура

en: Optional
bg: Още

en: Category base
bg: Префикс за категориите

en: Tag base
bg: Префикс за етикетите

en: If you temporarily make your <code>web.config</code> file writable for us to generate rewrite rules automatically, do not forget to revert the permissions after rule has been saved.
bg: Ако временно дадете права за писане по <code>web.config</code>, за да може правилата да бъдат генерирани автоматично, не забравяйте да ги премахнете след края на операцията.

en: If the root directory of your site were <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">writable</a>, we could do this automatically, but it isn&#8217;t so this is the url rewrite rule you should have in your <code>web.config</code> file. Create a new file, called <code>web.config</code> in the root directory of your site. Click in the field and press <kbd>CTRL + a</kbd> to select all. Then insert this code into the <code>web.config</code> file.
bg: Ако в основната директория на сайта <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">беше позволено писането</a>, можеше да го направим автоматично, но тъй като не е ето правилата, които трябва да имате във файла си <code>web.config</code>. Създайте нов файл с име <code>web.config</code> в основната директория на сайта си. Щракнете в полето по-долу и натиснете <kbd>CTRL + a</kbd>, за да маркирате всичко. След това поставете текста във файла <code>web.config</code>.

en: If you temporarily make your site&#8217;s root directory writable for us to generate the <code>web.config</code> file automatically, do not forget to revert the permissions after the file has been created.
bg: Ако временно разрешите писането в основната директория на сайта, за да генерираме файла <code>web.config</code>, не забравяйте след това да върнете старите права.

en: If your <code>.htaccess</code> file were <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">writable</a>, we could do this automatically, but it isn&#8217;t so these are the mod_rewrite rules you should have in your <code>.htaccess</code> file. Click in the field and press <kbd>CTRL + a</kbd> to select all.
bg: Тъй като вашият <code>.htaccess</code> не е <a href="http://codex.wordpress.org/bg:Make_a_Directory_Writable">с права за писане</a> трябва да сложите следните правила във вашия <code>.htaccess</code> файл. Влезте в полето и натиснете <kbd>CTRL + a</kbd>, за да маркирате всичко.

en: Reading Settings
bg: Настройки за четене

en: A <a href="%s">static page</a> (select below)
bg: <a href="%s">Статична страница</a> (изберете долу)

en: Front page: %s
bg: Начална страница: %s

en: Posts page: %s
bg: Страница за публикации: %s

en: <strong>Warning:</strong> these pages should not be the same!
bg: <strong>Внимание:</strong> тези страници не трябва да бъдат еднакви!

en: Blog pages show at most
bg: В блога се показват най-много

en: posts
bg: Публикации

en: Syndication feeds show the most recent
bg: Хранилките показват последните

en: For each article in a feed, show
bg: За всяка публикация в хранилката се показва

en: Full text
bg: Пълен текст

en: Summary
bg: Резюме

en: Encoding for pages and feeds
bg: Кодировка на публикациите, страниците и хранилките:

en: Writing Settings
bg: Настройки за публикуване

en: Formatting
bg: Форматиране

en: Convert emoticons like <code>:-)</code> and <code>:-P</code> to graphics on display
bg: Превръщане на емотиконите като <code>:-)</code> и <code>:-P</code> в изображения

en: WordPress should correct invalidly nested XHTML automatically
bg: Нека WordPress поправя невалиден XHTML код автоматично

en: Default Post Category
bg: Категория по подразбиране за публикации

en: Default Link Category
bg: Категория по подразбиране за връзки

en: Post via e-mail
bg: Публикуване чрез имейл

en: To post to WordPress by e-mail you must set up a secret e-mail account with POP3 access. Any mail received at this address will be posted, so it&#8217;s a good idea to keep this address very secret. Here are three random strings you could use: <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>.
bg: За да публикувате в WordPress по имейл, трябва да настроите тайна пощенска кутия с POP3 достъп. Всяко писмо получено в тази пощенска кутия ще бъде публикувано, така че е добра идея да пазите адреса в тайна. Ето три случайни имена, които можете да използвате: <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>.

en: Mail Server
bg: Пощенски сървър

en: Port
bg: Порт

en: Login Name
bg: Потребителско име

en: Default Mail Category
bg: Категория по подразбиране за публикациите по имейл

en: Update Services
bg: Услуги за обновяване

en: When you publish a new post, WordPress automatically notifies the following site update services. For more about this, see <a href="http://codex.wordpress.org/Update_Services">Update Services</a> on the Codex. Separate multiple service <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>s with line breaks.
bg: При нова публикация, WordPress може да уведоми услугите за обновяване. За да научите повече за тези услуги вижте <a href="http://codex.wordpress.org/bg:Update_Services">Update Services</a> в Кодекса. Разделете адресите на услугите с нови редове.

en: All Settings
bg: Всички настройки

en: Edit Plugins
bg: Редактиране на разширения

en: No such file exists! Double check the name and try again.
bg: Не съществува такъв файл. Проверете името и опитайте отново, благодаря.

en: Files of this type are not editable.
bg: Файлове от този тип не могат да бъдат редактирани.

en: File edited successfully.
bg: Файлът е редактиран успешно.

en: This plugin has been deactivated because your changes resulted in a <strong>fatal error</strong>.
bg: Разширението бе изключено, защото промените ви предизвикаха <strong>фатална грешка</strong>.

en: Editing <strong>%s</strong> (active)
bg: Редактиране на <strong>%s</strong> (включено)

en: Browsing <strong>%s</strong> (active)
bg: Преглед на <strong>%s</strong> (включено)

en: Editing <strong>%s</strong> (inactive)
bg: Редактиране на <strong>%s</strong> (изключено)

en: Browsing <strong>%s</strong> (inactive)
bg: Преглед на <strong>%s</strong> (изключено)

en: Select plugin to edit:
bg: Избор на разширение за редактиране:

en: Plugin Files
bg: Файлове на разширения

en: Documentation:
bg: Документация:

en: Update File and Attempt to Reactivate
bg: Запис и опит за повторно включване

en: Update File
bg: Запис

en: You need to make this file writable before you can save your changes. See <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">the Codex</a> for more information.
bg: Преди да запишете промените си, уверете се, че <a href="http://codex.wordpress.org/bg:Changing_File_Permissions" title="Как да дадем право на сървъра да променя някои файлове"> сървъра има право да променя файловете</a>..

[ctx: Plugin Installer]
en: Featured
bg: Избрани

[ctx: Plugin Installer]
en: Popular
bg: Популярни

[ctx: Plugin Installer]
en: Newest
bg: Нови

en: Are you sure you wish to delete these files?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете тези файлове?

en: Yes, Delete these files
bg: Да, искам да бъдат изтрити

en: No, Return me to the plugin list
bg: Не, искам да се върна в списъка с разширения

en: Plugins extend and expand the functionality of WordPress. Once a plugin is installed, you may activate it or deactivate it here.
bg: Разширенията подобряват и увеличават функционалността на WordPress. След като едно разширение бъде инсталирано, може да го включвате и изключвате от тази страница.

en: If something goes wrong with a plugin and you can&#8217;t use WordPress, delete or rename that file in the <code>%s</code> directory and it will be automatically deactivated.
bg: Ако поради някое разширение имате проблеми с ползването на WordPress изтрийте или преименувайте файла му в директорията <code>%s</code> и то ще бъде изключено автоматично.

en: The plugin <code>%s</code> has been <strong>deactivated</strong> due to an error: %s
bg: Разширението <code>%s</code> беше <strong>изключено</strong> поради грешка: %s.

en: Plugin could not be activated because it triggered a <strong>fatal error</strong>.
bg: Разширението не може да бъде включено, тъй като предизвиква <strong>фатална грешка</strong>.

en: Plugin could not be deleted due to an error: %s
bg: Разширението не може да бъде изтрито поради грешка: %s

en: The selected plugins have been <strong>deleted</strong>.
bg: Избраните разширения бяха <strong>изтрити</strong>.

en: Plugin <strong>activated</strong>.
bg: Разширението бе <strong>включено</strong>.

en: Selected plugins <strong>activated</strong>.
bg: Избраните разширения бяха <strong>включени</strong>.

en: Plugin <strong>deactivated</strong>.
bg: Разширението бе <strong>изключено</strong>.

en: Selected plugins <strong>deactivated</strong>.
bg: Избраните разширения бяха <strong>изключени</strong>.

en: No out of date plugins were selected.
bg: Всички разширения са с последните си версии.

en: Deactivate this plugin
bg: Изключване на разширението

en: Network Deactivate
bg: Изключване за цялата мрежа

en: Activate this plugin for all sites in this network
bg: Активирайте разширението за всички сайтове в тази мрежа

en: Network Activate
bg: Включване за цялата мрежа

en: Open this file in the Plugin Editor
bg: Отваряне на файла в Редактора за разширения

en: Delete this plugin
bg: Изтриване на това разширение

en: Visit plugin site
bg: Към страницата на разширението

en: Clear List
bg: Изчистване на списъка

[ctx: plugins]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
bg[0]: Всички <span class="count">(%s)</span>
bg[1]: Всички <span class="count">(%s)</span>

en: Active <span class="count">(%s)</span> | Active <span class="count">(%s)</span>
bg[0]: Включено <span class="count">(%s)</span>
bg[1]: Включени <span class="count">(%s)</span>

en: Recently Active <span class="count">(%s)</span> | Recently Active <span class="count">(%s)</span>
bg[0]: Включвано скоро <span class="count">(%s)</span>
bg[1]: Включвани скоро <span class="count">(%s)</span>

en: Inactive <span class="count">(%s)</span> | Inactive <span class="count">(%s)</span>
bg[0]: Изключенo <span class="count">(%s)</span>
bg[1]: Изключени <span class="count">(%s)</span>

en: No plugins found.
bg: Няма намерени разширения

en: You do not appear to have any plugins available at this time.
bg: Няма налични разширения.

en: You attempted to edit an item that doesn&#8217;t exist. Perhaps it was deleted?
bg: Опитвате се да редактирате елемент, който не съществува. Може би е изтрит?

en: You are not allowed to edit this item.
bg: Нямате право да редактирате този запис.

en: You can&#8217;t edit this item because it is in the Trash. Please restore it and try again.
bg: Не може да редактирате този запис, защото е в Кошчето. Моля, възстановете го и опитайте отново.

en: Unknown post type.
bg: Неизвестен тип публикация

en: Embed Code
bg: Код за вмъкване

en: Insert Video
bg: Вмъкване на видео

en: Click to insert.
bg: Натиснете върху картинка, за да я вмъкнете

en: Unable to retrieve images or no images on page.
bg: Няма изображения на тази страница.

en: click images to select
bg: Натиснете върху картинка, за да я изберете:

en: Add from URL
bg: Добавяне от адрес

en: Your post has been saved.
bg: Публикацията бе записана.

en: View post
bg: Преглед на публикацията

en: Close Window
bg: Затваряне на прозореца

en: Insert an Image
bg: Вмъкване на изображение

en: Embed a Video
bg: Вмъкване на видео

en: via
bg: през

en: Compare Revisions of &#8220;%1$s&#8221;
bg: Сравняване на версии на &#8222;%1$s&#8220;

en: Tags:
bg: Етикети:

en: Edit Themes
bg: Редактиране на теми

en: The requested theme does not exist.
bg: Темата не съществува.

en: Select theme to edit:
bg: Избор на тема за редактиране:

en: Templates
bg: Шаблони

en: Oops, no such file exists! Double check the name and try again, merci.
bg: Не съществува такъв файл. Проверете името и опитайте отново, благодаря.

[ctx: Theme Installer]
en: Featured
bg: Избрани

[ctx: Theme Installer]
en: Newest
bg: Нови

[ctx: Theme Installer]
en: Recently Updated
bg: Обновени наскоро

en: New theme activated. <a href="%s">Visit site</a>
bg: Темата е активирана. <a href="%s">Към блога</a>

en: Theme deleted.
bg: Темата бе изтрита.

en: Current Theme
bg: Текуща тема

en: You are about to delete this theme '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
bg: Наистина ли искате да изтриете темата '%s'?

en: Broken Themes
bg: Развалени теми

en: Press This is a bookmarklet: a little app that runs in your browser and lets you grab bits of the web.
bg: Натисни ме е малък бутон за браузъра ви, който ви позволява да взимате малки парченца от интернет страниците и да ги публикувате бързо

en: Drag-and-drop the following link to your bookmarks bar or right click it and add it to your favorites for a posting shortcut.
bg: Завлачете долната връзка до лентата ви с отметки или натиснете с десен бутон и я добавете към любимите си връзки. Така ще можете бързо и лесно да създавате нови публикации.

en: Download nightly build
bg: Сваляне на работната версия

en: Download %s
bg: Сваляне на %s

en: Hide this update
bg: Скриване на обновлението

en: Bring back this update
bg: Връщане на обновлението

en: This localized version contains both the translation and various other localization fixes. You can skip upgrading if you want to keep your current translation.
bg: Локализираната версия съдържа освен превода на WordPress, също така и добавки за по-добра работа на български. Ако искате да запазите текущия си превод, може да пропуснете това обновление.

en: Show hidden updates
bg: Показване на скритите версии за обновяване

en: Hide hidden updates
bg: Скриване на скритите версии за обновяване

en: Compatibility with WordPress %1$s: 100%% (according to its author)
bg: Съвместимост с WordPress %1$s: 100%% (според автора)

en: Compatibility with WordPress %1$s: %2$d%% (%3$d "works" votes out of %4$d total)
bg: Съвместимост с WordPress %1$s: %2$d%% (%3$d гласа &#8222;работи&#8220; от общо %4$d)

en: Compatibility with WordPress %1$s: Unknown
bg: Съвместимост с WordPress %1$s: неизвестна

en: Installation Failed
bg: Грешка при инсталацията

en: Plugin Reactivation
bg: Изключване и включване на разширение

en: Plugin reactivated successfully.
bg: Разширението бе изключено и включено успешно

en: Plugin failed to reactivate due to a fatal error.
bg: Разширението не може да бъде включено, тъй като предизвиква <strong>фатална грешка</strong>.

en: Installing Plugin: %s
bg: Инсталиране на разширение: %s

en: Upload Plugin
bg: Качване на разширение

en: Installing Plugin from uploaded file: %s
bg: Инсталиране на разширение от качен файл: %s

en: Installing Theme: %s
bg: Инсталиране на тема: %s

en: Upload Theme
bg: Качване на тема

en: Installing Theme from uploaded file: %s
bg: Инсталиране на тема от качен файл: %s

en: Your WordPress database is already up-to-date!
bg: Вече имате най-новата версия на структурата на базата от данни.

en: %s queries
bg: %s заявки

en: %s seconds
bg: %s секунди

en: You are not allowed to scan for lost attachments.
bg: Нямате право да търсите изгубени прикачени файлове.

en: You are not allowed to move this post to the trash.
bg: Нямате право да местите тази публикация в Кошчето

en: You are not allowed to move this post out of the trash.
bg: Нямате право да връщате тази публикация от Кошчето.

en: You are not allowed to delete this post.
bg: Нямате право да изтриете тази публикация.

en: Reattached %d attachment. | Reattached %d attachments.
bg[0]: Един файл беше прикачен отново.
bg[1]: %d файла бяха прикачени отново.

en: Media attachment permanently deleted. | %d media attachments permanently deleted.
bg[0]: Файлът беше безвъзвратно изтрит.
bg[1]: %d файла бяха безвъзвратно изтрити.

en: Media attachment moved to the trash. | %d media attachments moved to the trash.
bg[0]: Файлът беше преместен в Кошчето.
bg[1]: %d файла бяха преместени в Кошчето.

en: Media attachment restored from the trash. | %d media attachments restored from the trash.
bg[0]: Файлът беше върнат от Кошчето.
bg[1]: %d файла бяха върнати от Кошчето.

en: Media permanently deleted.
bg: Файлът бе изтрит завинаги.

en: Error saving media attachment.
bg: Грешка при записване на прикачения файл.

en: Media moved to the trash.
bg: Файлът беше преместен в Кошчето.

en: Media restored from the trash.
bg: Файлът беше върнат от Кошчето.

[ctx: uploaded files]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
bg[0]: Всички <span class="count">(%s)</span>
bg[1]: Всички <span class="count">(%s)</span>

[ctx: detached files]
en: Unattached <span class="count">(%s)</span> | Unattached <span class="count">(%s)</span>
bg[0]: Неприкачени <span class="count">(%s)</span>
bg[1]: Неприкачени <span class="count">(%s)</span>

[ctx: uploaded files]
en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
bg[0]: Кошче <span class="count">(%s)</span>
bg[1]: Кошче <span class="count">(%s)</span>

en: Attach to a post
bg: Прикачане

en: Scan for lost attachments
bg: Търсене на изгубени прикачени файлове

en: Edit User
bg: Редактиране

en: Use https
bg: Използване на https

en: Always use https when visiting the admin
bg: Използване винаги на https в администрацията

en: You do not have permission to edit this user.
bg: Нямате право да редактирате информацията за този потребител.

en: User updated.
bg: Информацията за потребителя е обновена.

en: Personal Options
bg: Лични настройки

en: Visual Editor
bg: Визуален редактор

en: Disable the visual editor when writing
bg: Изключване на визуалния редактор за публикации и страници

en: Admin Color Scheme
bg: Цветова гама на администрацията

en: Enable keyboard shortcuts for comment moderation.
bg: Включване на клавишните комбинации за модерация на коментари.

en: First Name
bg: Име

en: Last Name
bg: Фамилия

en: Nickname
bg: Псевдоним

en: Display name publicly as
bg: Показване като

en: Contact Info
bg: За връзка

en: About Yourself
bg: За теб

en: About the user
bg: Относно потребителя

en: Biographical Info
bg: Биографична информация

en: Share a little biographical information to fill out your profile. This may be shown publicly.
bg: Тук може да споделите малко подробности за вас и живота ви. Тази информация може да бъде показвана публично.

en: New Password
bg: Нова парола

en: If you would like to change the password type a new one. Otherwise leave this blank.
bg: Ако желаете да смените паролата, въведете новата тук. В противен случай оставете полето празно.

en: Type your new password again.
bg: Напишете паролата още веднъж.

en: Additional Capabilities
bg: Допълнителни способности

en: Update Profile
bg: Запис на профила

en: Update User
bg: Запис на потребителя

en: [%s] Joining confirmation
bg: [%s] Потвърждение за приемане

en: Invitation email sent to new user. A confirmation link must be clicked before their account is created.
bg: Покана е изпратена по имейл на новия потребител. Трябва да се натисне на потвърждаващата връзка, за да се активира потребителя.

en: Send Password?
bg: Изпращане на парола?

en: Send this password to the new user by email.
bg: Изпращане на паролата по имейл.

en: Skip Confirmation Email
bg: Пропускане на потвърждаващия имейл

en: You can&#8217;t edit that user.
bg: Нямате право да редактирате този потребител.

en: You can&#8217;t delete users.
bg: Не можете да изтривате потребители.

en: Delete Users
bg: Изтриване на потребители

en: There are no valid users selected for deletion.
bg: Няма избрани валидни потребители за изтриване.

en: New user created.
bg: Създаден бе нов потребител

en: The current user&#8217;s role must have user editing capabilities.
bg: Текущата потребителска роля трябва да има права за редактиране.

en: Other user roles have been changed.
bg: Променени са други потребителски роли.

en: You can&#8217;t delete the current user.
bg: Не можете да изтриете текущия потребител.

en: Other users have been deleted.
bg: Другите потребители бяха изтрити.

en: Change role to&hellip;
bg: Промяна на ролята на&hellip;

en: Change
bg: Промяна

en: Inactive Widgets
bg: Изключени джаджи

en: The theme you are currently using isn&#8217;t widget-aware, meaning that it has no sidebars that you are able to change. For information on making your theme widget-aware, please <a href="http://codex.wordpress.org/Widgetizing_Themes">follow these instructions</a>.
bg: Или темата ви не поддържа джаджи, или няма дефинирани странични ленти. За повече информация как да промените темата си, така че да поддържа джаджи, <a href="http://codex.wordpress.org/bg:Widgetizing_Themes">следвайте инструкциите</a>.

en: Widget %s
bg: Джаджа %s

en: Select both the sidebar for this widget and the position of the widget in that sidebar.
bg: Изберете на коя странична лента на на кое място в нея да се покаже джаджата.

en: Position
bg: Позиция

en: Save Widget
bg: Запис

en: Changes saved.
bg: Промените са записани.

en: Error while saving.
bg: Грешка при запис.

en: Error in displaying the widget settings form.
bg: Грешка при показването на формуляра за настройка на джаджата.

en: Available Widgets
bg: Налични джаджи

en: Drag widgets here to remove them from the sidebar but keep their settings.
bg: Завлачете джаджа тук, за да я премахнете от лентата, но да запазите настройките й.

en: Categories:
bg: Категории:

en: Permanently Delete Comment
bg: Изтриване на коментар завинаги

en: You are about to approve the following comment:
bg: Следният коментар ще бъде одобрен и ще се покаже в блога:

en: Approve Comment
bg: Одобряване

en: Unknown action.
bg: Неизвестно действие

en: Custom Background
bg: Собствен фон

en: Background updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
bg: Фонът беше обновен. <a href="%s">Към сайта</a>, вижте как изглежда.

en: Choose an image from your computer:
bg: Избор на картинка от вашия компютър:

en: Custom Header
bg: Собствено заглавно изображение

en: Header updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
bg: Заглавното изображение беше обновено. <a href="%s">Посетете сайта</a>, за да видите как изглежда.

en: Image Processing Error
bg: Грешка при обработката на изображението

en: Choose the part of the image you want to use as your header.
bg: Избор на част от картинката, която да използвате в заглавието на блога.

en: You do not have permission to customize headers.
bg: Нямате право да променяте заглавното изображение.

en: Edit &#8220;%s&#8221;
bg: Редактиране &#8222;%s&#8220;

en: Trash
bg: Кошче

en: View &#8220;%s&#8221;
bg: Преглед &#8222;%s&#8220;

en: Unpublished
bg: Непубликувана

en: Y/m/d g:i:s A
bg: d.m.Y G:i:s

en: %s from now
bg: след %s

en: (Unattached)
bg: (неприкачен)

en: Attach
bg: Прикачане

en: %s pending
bg: %s чакащи

en: No media attachments found.
bg: Не бяха намерени прикачени файлове.

en: %s comment approved | %s comments approved
bg[0]: един одобрен коментар
bg[1]: %s одобрени коментара

en: %s comment marked as spam. | %s comments marked as spam.
bg[0]: %s коментар маркиран като спам.
bg[1]: %s коментара маркирани като спам.

en: %s comment restored from the spam | %s comments restored from the spam
bg[0]: %s коментар бе върнат от спам
bg[1]: %s коментара бяха върнати от спам

en: %s comment permanently deleted | %s comments permanently deleted
bg[0]: %s коментар беше изтрит завинаги
bg[1]: %s коментара бяха изтрити завинаги

[ctx: comments]
en: All | All
bg[0]: Всички
bg[1]: Всички

en: Pending <span class="count">(<span class="pending-count">%s</span>)</span> | Pending <span class="count">(<span class="pending-count">%s</span>)</span>
bg[0]: Чакащи <span class="count">(<span class="pending-count">%s</span>)</span>
bg[1]: Чакащи <span class="count">(<span class="pending-count">%s</span>)</span>

en: Approved | Approved
bg[0]: Одобрен
bg[1]: Одобрени

en: Spam <span class="count">(<span class="spam-count">%s</span>)</span> | Spam <span class="count">(<span class="spam-count">%s</span>)</span>
bg[0]: Спам <span class="count">(<span class="spam-count">%s</span>)</span>
bg[1]: Спам <span class="count">(<span class="spam-count">%s</span>)</span>

en: Trash <span class="count">(<span class="trash-count">%s</span>)</span> | Trash <span class="count">(<span class="trash-count">%s</span>)</span>
bg[0]: Кошче <span class="count">(<span class="trash-count">%s</span>)</span>
bg[1]: Кошче <span class="count">(<span class="trash-count">%s</span>)</span>

en: Search Comments
bg: Търсене в коментарите

en: Displaying %s&#8211;%s of %s
bg: Показани са %s&#8211;%s от %s

en: Bulk Actions
bg: Масови действия

en: Unapprove
bg: Неодобряване

en: Approve
bg: Одобряване

en: Move to Trash
bg: Преместване в Кошчето

en: Show all comment types
bg: Показване на всички типове коментари

en: Filter
bg: Филтриране

en: Empty Spam
bg: Изтриване на спама

en: Empty Trash
bg: Изпразване на Кошчето

en: No comments found.
bg: Не бяха намерени коментари.

en: Post updated. <a href="%s">View post</a>
bg: Публикацията бе обновена. <a href="%s">Преглед</a>

en: Custom field updated.
bg: Потребителското поле е обновено.

en: Custom field deleted.
bg: Потребителските полета са изтрити.

en: Post updated.
bg: Публикацията бе обновена.

en: Post restored to revision from %s
bg: Публикацията бе възстановена до версия %s

en: Post published. <a href="%s">View post</a>
bg: Публикувана. <a href="%s">Преглед</a>

en: Post saved.
bg: Публикацията бе записана.

en: Post submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview post</a>
bg: Публикацията бе изпратена. <a target="_blank" href="%s">Преглед</a>

en: Post scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview post</a>
bg: Публикацията е планирана за: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Преглед</a>

en: M j, Y @ G:i
bg: d.m.Y G:i

en: Post draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview post</a>
bg: Черновата бе обновена. <a target="_blank" href="%s">Преглед</a>

en: Page updated. <a href="%s">View page</a>
bg: Страницата бе обновена. <a href="%s">Преглед</a>

en: Page updated.
bg: Страницата бе обновена.

en: Page restored to revision from %s
bg: Публикацията бе възстановена до версия %s

en: Page published. <a href="%s">View page</a>
bg: Публикувана. <a href="%s">Преглед</a>

en: Page submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview page</a>
bg: Страницата бе изпратена.  <a target="_blank" href="%s">Преглед</a>

en: Page scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview page</a>
bg: Страницата беше планирана за: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Преглед</a>

en: Page draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview page</a>
bg: Черновата бе обновена. <a target="_blank" href="%s">Преглед</a>

en: Send Trackbacks
bg: Изпращане на trackbacks

en: Custom Fields
bg: Потребителски полета

en: Discussion
bg: Коментари

en: Slug
bg: Кратко име

en: Last edited by %1$s on %2$s at %3$s
bg: Последна редакция от %1$s на %2$s в %3$s

en: Last edited on %1$s at %2$s
bg: Последна редакция на %1$s в %2$s

en: View Comment
bg: Преглед на коментара

en: Submitted on: <b>%1$s</b>
bg: Изпратен на: <b>%1$s</b>

en: Update Comment
bg: Редактиране

en: Name:
bg: Име:

en: E-mail (%s):
bg: Имейл (%s)

en: send e-mail
bg: изпращане на имейл

en: E-mail:
bg: Имейл:

en: visit site
bg: към сайта

en: URL (%s):
bg: URL (%s)

en: The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
bg: &#8222;Кратко име&#8220; е версия на името, подходяща за използване в адреси. Най-често е само от малки букви и съдържа само букви, цифри и тире.

en: The description is not prominent by default; however, some themes may show it.
bg: Описанието не се показва по подразбиране, но някои теми може да ги използват.

en: <a href="%s">Links</a> / Edit Link
bg: <a href="%s">Публикувайте отново</a>

en: Update Link
bg: Запис

en: <a href="%s">Links</a> / Add New Link
bg: <a href="%s">Връзки</a> / Нова

en: Link Relationship (XFN)
bg: Отношение към човека, чиято е страницата (XFN)

en: Link added.
bg: Връзката е добавена.

en: Example: Nifty blogging software
bg: Пример: готина система за блогване

en: Web Address
bg: Адрес

en: Example: <code>http://wordpress.org/</code> &#8212; don&#8217;t forget the <code>http://</code>
bg: Пример: <code>http://bg.wordpress.org/</code> &#8212; не забравяйте <code>http://</code>

en: This will be shown when someone hovers over the link in the blogroll, or optionally below the link.
bg: Този текст ще се показва, когато някой мине с мишката върху връзката

en: The name is how it appears on your site.
bg: Това е името, което ще се показва на сайта ви.

en: Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have children categories for Bebop and Big Band. Totally optional.
bg: Категориите, за разлика от етикетите, са в йерархия. Може да имате категория Jazz и в нея да имате подкатегории за Bebop и Big Band.

en: Item added.
bg: Добавянето беше успешно.

en: Item deleted.
bg: Изтриването беше успешно.

en: Item updated.
bg: Обновяването беше успешно.

en: Item not added.
bg: Грешка при добавяне.

en: Items deleted.
bg: Изтриването беше успешно.

en: <strong>Note:</strong><br />Deleting a category does not delete the posts in that category. Instead, posts that were only assigned to the deleted category are set to the category <strong>%s</strong>.
bg: <strong>Забележка:</strong><br /> Изтриването на категория не изтрива публикациите в нея. Публикациите, които са били  само в тази категория, ще бъдат прехвърлени в <strong>%s</strong>.

en: You are not allowed to delete this item.
bg: Нямате право да изтривате този запис.

en: %s post updated. | %s posts updated.
bg[0]: %s публикация беше обновена.
bg[1]: %s публикацията бяха обновени.

[ctx: posts]
en: Mine <span class="count">(%s)</span> | Mine <span class="count">(%s)</span>
bg[0]: Мои <span class="count">(%s)</span>
bg[1]: Мои <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
bg[0]: Всички <span class="count">(%s)</span>
bg[1]: Всички <span class="count">(%s)</span>

en: Show all dates
bg: По всяко време

en: View all categories
bg: Всички категории

en: List View
bg: Списък

en: Excerpt View
bg: Откъси

en: Export
bg: Експорт

en: When you click the button below WordPress will create an XML file for you to save to your computer.
bg: Когато натиснете бутона по-долу WordPress ще създаде XML файл, който може да запазите на компютъра си.

en: This format, which we call WordPress eXtended RSS or WXR, will contain your posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags.
bg: Форматът на генерирания файл, който се нарича WordPress разширен RSS, или WXR, съдържа всичките ви публикации, коментари, собствени полета, категории и етикети.

en: Download Export File
bg: Сваляне на XML файла

en: No importers are available.
bg: Няма налични импортери.

en: Continue
bg: Напред

en: Posts
bg: Публикации

en: Movable Type and TypePad
bg: Movable Type или TypePad

en: Blogroll
bg: Връзки

en: Could not update link in the database
bg: Грешка при обновяването на връзката

en: Could not insert link into the database
bg: Грешка при вмъкването на връзката

en: Changing to %s
bg: Смяна на директорията към %s

en: Found %s
bg: Намерена %s

en: The ftp PHP extension is not available
bg: FTP разширението за PHP не е заредено.

en: FTP hostname is required
bg: Липсва адрес на FTP сървъра

en: FTP username is required
bg: Липсва потребителско име

en: FTP password is required
bg: Липсва парола

en: Failed to connect to FTP Server %1$s:%2$s
bg: Грешка при свързване с FTP сървъра: %1$s:%2$s

en: Username/Password incorrect for %s
bg: Грешно потребителско име/парола за %s

en: The ssh2 PHP extension is not available
bg: Разширението ssh2 за PHP не е налично

en: The ssh2 PHP extension is available, however, we require the PHP5 function <code>stream_get_contents()</code>
bg: Разширението ssh2 за PHP е налично, но изисква функцията <code>stream_get_contents()</code> от PHP 5

en: SSH2 hostname is required
bg: Липсва адрес на SSH2 сървъра

en: SSH2 username is required
bg: Липсва потребителско име

en: SSH2 password is required
bg: Липсва парола

en: Failed to connect to SSH2 Server %1$s:%2$s
bg: Грешка при свързване с FTP сървъра: %1$s:%2$s

en: Public and Private keys incorrect for %s
bg: Грешен публичен и частен ключ за %s

en: Unable to perform command: %s
bg: Грешка при изпълнение на команда: %s

en: Invalid Data provided.
bg: Невалидни данни.

en: Could not access filesystem.
bg: Неуспешен достъп до файловата система.

en: Filesystem error.
bg: Грешка във файловата система.

en: Unable to locate WordPress Root directory.
bg: Директорията на WordPress не беше намерена.

en: Unable to locate WordPress Content directory (wp-content).
bg: Директорията за потребителско съдържание (wp-content) не беше намерена.

en: Unable to locate WordPress Plugin directory.
bg: Директорията за разширения не беше намерена.

en: Unable to locate WordPress Theme directory.
bg: Не беше открита директорията с теми на WordPress.

en: Unable to locate needed folder (%s).
bg: Директорията %s не беше намерена.

en: Download failed.
bg: Грешка при сваляне на обновлението

en: Installing the latest version&#8230;
bg: Инсталиране на последната версия&hellip;

en: Destination folder already exists.
bg: Директорията вече съществува.

en: Could not create directory.
bg: Грешка при създаване на директорията.

en: Incompatible Archive.
bg: Несъвместим тип архив.

en: Enabling Maintenance mode&#8230;
bg: Включване в режим на поддръжка&hellip;

en: Disabling Maintenance mode&#8230;
bg: Изключване от режим на поддръжка&hellip;

en: The plugin is at the latest version.
bg: Имате най-новата версия на това разширение.

en: Downloading update from <span class="code">%s</span>&#8230;
bg: Сваляне на нова версия от <span class="code">%s</span>&#8230;

en: Unpacking the update&#8230;
bg: Разархивиране на обновлението&hellip;

en: Removing the old version of the plugin&#8230;
bg: Изтриване на старата версия на разширението&hellip;

en: Could not remove the old plugin.
bg: Грешка при премахване на старата версия.

en: Install package not available.
bg: Липсва пакета за обновяване.

en: Downloading install package from <span class="code">%s</span>&#8230;
bg: Сваляне на инсталационния архив от <span class="code">%s</span>&#8230;

en: Unpacking the package&#8230;
bg: Разархивиране&hellip;

en: Installing the plugin&#8230;
bg: Инсталиране на разширението&#8230;

en: Plugin install failed.
bg: Грешка при инсталирането на разширението.

en: Plugin installed successfully.
bg: Разширението беше инсталирано успешно.

en: The theme is at the latest version.
bg:  Имате най-новата версия на тази тема.

en: Removing the old version of the theme&#8230;
bg: Изтриване на старата версия на темата&hellip;

en: Could not remove the old theme.
bg: Грешка при премахване на старата версия.

en: Installing the theme&#8230;
bg: Инсталиране на темата&hellip;

en: Theme install failed.
bg: Грешка при инсталиране на темата.

en: Theme installed successfully.
bg: Темата беше инсталирана успешно.

en: WordPress is at the latest version.
bg: Имате най-новата версия на WordPress.

en: Could not copy files.
bg: Грешка при копиране на файловете.

en: Activate this plugin
bg: Включване на разширението

en: Activate Plugin
bg: Включване на разширението

en: Return to Plugins page
bg: Обратно към страницата с разширенията

en: Successfully installed the plugin <strong>%s %s</strong>.
bg: Разширението <strong>%s %s</strong> беше успешно инсталирано.

en: Return to Plugin Installer
bg: Обратно към инсталатора на разширения

en: Successfully installed the theme <strong>%1$s %2$s</strong>.
bg: Темата <strong>%1$s %2$s</strong> беше успешно инсталирана.

en: Preview &#8220;%s&#8221;
bg: Преглед на &#8222;%s&#8220;

en: Activate &#8220;%s&#8221;
bg: Активиране на &#8222;%s&#8220;

en: Return to Theme Installer
bg: Обратно към инсталатора на теми

en: Themes page
bg: Страница с темите

en: Return to Themes page
bg: Обратно към страницата с темите

en: Please select a file
bg: Моля, изберете файл

en: The uploaded file could not be moved to %s.
bg: Каченият файл не може да бъде преместен в %s.

en: Right Now
bg: В момента

en: http://planet.wordpress.org/
bg: http://bg.wordpress.org/redir/planet

en: http://planet.wordpress.org/feed/
bg: http://bg.wordpress.org/redir/planet/feed

en: Other WordPress News
bg: Други новини за WordPress

en: View all
bg: Всички

en: Configure
bg: Настройки

en: Press This
bg: Натисни ме

en: Submit for Review
bg: Изпращане за преглед

en: Approve this comment
bg: Одобряване

en: Unapprove this comment
bg: Неодобряване

en: Reply to this comment
bg: Отговор

en: Mark this comment as spam
bg: Отбелязване на този коментар като спам

[ctx: verb]
en: Spam
bg: Спам

en: Move this comment to the trash
bg: Преместване на коментара в Кошчето

[ctx: verb]
en: Trash
bg: Към Кошчето

en: From %1$s on %2$s%3$s
bg: От %1$s по %2$s%3$s

en: [Pending]
bg: [чака одобрение]

[ctx: dashboard]
en: %1$s on %2$s
bg: %1$s по %2$s

en: Loading&#8230;
bg: Зареждане...

en: This widget requires JavaScript.
bg: Тази джаджа се нуждае от JavaScript.

en: Main Index Template
bg: Основен шаблон

en: RTL Stylesheet
bg: RTL Стилове

en: Popup Comments
bg: Прозорче с коментари

en: Category Template
bg: Шаблон за категории

en: Page Template
bg: Шаблон за страница

en: Search Results
bg: Резултати от търсенето

en: Search Form
bg: Формуляр за търсене

en: Single Post
bg: Публикация

en: 404 Template
bg: Шаблон за грешка 404

en: Links Template
bg: Шаблон за връзки

en: Theme Functions
bg: Функции в темата

en: Attachment Template
bg: Шаблон за качени файлове

en: Image Attachment Template
bg: Шаблон за качени файлове (картинки)

en: Video Attachment Template
bg: Шаблон за качени файлове (видео)

en: Audio Attachment Template
bg: Шаблон за качени файлове (аудио)

en: Application Attachment Template
bg: Шаблон за качени файлове (приложения)

en: my-hacks.php (legacy hacks support)
bg: my-hacks.php (поддръжка на старите хакове)

en: .htaccess (for rewrite rules )
bg: .htaccess (правила за адреса)

en: Comments Template
bg: Шаблон за коментари

en: Popup Comments Template
bg: Шаблон за прозорче с коментари

en: Sorry, can&#8217;t edit files with &#8220;..&#8221; in the name. If you are trying to edit a file in your WordPress home directory, you can just type the name of the file in.
bg: Нямате право да редактирате файлове с &#8222;..&#8220; в името. Ако се опитвате да редактирате файл в основната директория на WordPress, въведете само името на файла.

en: The uploaded file exceeds the <code>upload_max_filesize</code> directive in <code>php.ini</code>.
bg: Опитвате се да качите файл, чийто размер надвишава стойността на <code>upload_max_filesize</code> в <code>php.ini</code>.

en: The uploaded file exceeds the <em>MAX_FILE_SIZE</em> directive that was specified in the HTML form.
bg: Опитвате се да качите файл, чийто размер надвишава стойността на <em>MAX_FILE_SIZE</em> в HTML формуляра.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
bg: Не бе качен целия файл, а само част от него.

en: No file was uploaded.
bg: Файлът не беше качен

en: Missing a temporary folder.
bg: Липсва временна директория.

en: Failed to write file to disk.
bg: Неуспех при записването на файла на диска.

en: File upload stopped by extension.
bg: Качването на файла бе спряно от разширение на PHP.

en: Invalid form submission.
bg: Невалидни данни!

en: File is empty. Please upload something more substantial. This error could also be caused by uploads being disabled in your php.ini or by post_max_size being defined as smaller than upload_max_filesize in php.ini.
bg: Файлът е празен. Моля, качете нещо по-съществено. Тази грешка може да е причинена и от забранено качване на файлове във вашия php.ini или ако post_max_size е по-малък от upload_max_filesize отново в php.ini.

en: Specified file failed upload test.
bg: Опа! Този файл не е бил качен през HTTP POST.

en: File is empty. Please upload something more substantial. This error could also be caused by uploads being disabled in your php.ini.
bg: Файлът е празен. Моля качете файл с някакво съдържание. Също така проверете дали качването на файлове не е забранено във вашия php.ini файл.

en: Specified file does not exist.
bg: Файлът не съществува.

en: Invalid URL Provided.
bg: Грешен адрес.

en: Could not create Temporary file.
bg: Грешка при създаване на временен файл.

en: Could not retrieve file from archive.
bg: Грешка при извличане на файл от архива.

en: Could not extract file from archive.
bg: Грешка при извличане на файл от архива.

en: Could not copy file.
bg: Грешка при копиране на файл.

en: Empty archive.
bg: Празен архив.

en: Connection Information
bg: Информация за връзката

en: Hostname
bg: Адрес на сървъра

en: Authentication Keys
bg: Ключове

en: Public Key:
bg: Публичен:

en: Private Key:
bg: Частен:

en: Enter the location on the server where the keys are located. If a passphrase is needed, enter that in the password field above.
bg: Въведете пътя до ключовете. Ако има нужда от парола за ключа ви, въведете я по-горе.

en: Connection Type
bg: Тип на връзката

en: Proceed
bg: Напред

en: Image data does not exist. Please re-upload the image.
bg: Липсва информация за изображението. Моля качете го отново.

en: Crop
bg: Изрязване

en: Rotate counter-clockwise
bg: Завъртане обратно на часовниковата стрелка

en: Rotate clockwise
bg: Завъртане по часовниковата стрелка

en: Flip vertically
bg: Обръщане вертикално

en: Flip horizontally
bg: Обръщане хоризонтално

en: Scale Image
bg: Преоразмеряване

en: Original dimensions %s
bg: Оригинални размери: %s

en: Restore Original Image
bg: Връщане до оригиналното изображение

en: Discard any changes and restore the original image.
bg: Отмяна на всички промени и връщане на оригиналното изображение.

en: Previously edited copies of the image will not be deleted.
bg: Предишните редакции на изображението няма да бъдат изтрити.

en: Restore image
bg: Връщане на изображение

en: Image Crop
bg: Изрязване от картинка

en: (help)
bg: (помощ)

en: The image can be cropped by clicking on it and dragging to select the desired part. While dragging the dimensions of the selection are displayed below.
bg: Изображението може да бъде изрязано като натиснете върху него и влачите, за да маркирате желаната част. Докато влачите, отдолу ще виждате размерите на избраното.

en: Keyboard Shortcuts
bg: Клавишни комбинации

en: Crop Aspect Ratio
bg: Отношение на отрязъка

en: You can specify the crop selection aspect ratio then hold down the Shift key while dragging to lock it. The values can be 1:1 (square), 4:3, 16:9, etc. If there is a selection, specifying aspect ratio will set it immediately.
bg: Може да зададете съотношение на отрязъка и след това да задържите Shift, докато влачите, за да го приложите. Възможните отношения са 1:1 (квадрат), 4:3, 16:9 и т.н. Ако вече има избран регион, промяната на отношението ще промени и него.

en: Crop Selection
bg: Маркиране на отрязъка

en: Once started, the selection can be adjusted by entering new values (in pixels). Note that these values are scaled to approximately match the original image dimensions. The minimum selection size equals the thumbnail size as set in the Media settings.
bg: След като е маркирана някаква част, тя може да бъде променяна като се въведат нови стойности (в пиксели). Тези стойности се променят така че да отговарят на отношението в оригиналното изображение. Минималният размер е равен на минималния размер в страницата за настройки на файловете.

en: Aspect ratio:
bg: Отношение:

en: Selection:
bg: Избрана част:

en: Thumbnail Settings
bg: Настройки на умалените изображения

en: The thumbnail image can be cropped differently. For example it can be square or contain only a portion of the original image to showcase it better. Here you can select whether to apply changes to all image sizes or make the thumbnail different.
bg: Умаленото изображение може да е изрязано по друг начин. Например може да бъде квадрат, който съдържа само част от оригиналното изображение, за да го покаже по-добре. Тук може да изберете дали да приложите промените върху всички размери или да промените отрязъка.

en: Current thumbnail
bg: Текущо умалено изображение

en: Apply changes to:
bg: Прилагане на промените върху:

en: All image sizes
bg: Всички размери

en: All sizes except thumbnail
bg: Всички размери без умаления

en: Cannot load image metadata.
bg: Грешка при зареждане на информацията от изображението.

en: Cannot save image metadata.
bg: Грешка при запазването на информацията за изображението.

en: Image metadata is inconsistent.
bg: Неконсистентна информация за изображението.

en: Image restored successfully.
bg: Изображението беше върнато успешно.

en: Unable to create new image.
bg: Грешка при създаването на новото изображение

en: Error while saving the scaled image. Please reload the page and try again.
bg: Грешка при записването на преоразмереното изображение. Моля презаредете страницата и опитайте отново.

en: Nothing to save, the image has not changed.
bg: Нищо не се е променило.

en: Unable to save the image.
bg: Грешка при запазване на изображението.

en: Image saved
bg: Изображението бе записано.

en: From Computer
bg: От компютъра ви

en: From URL
bg: От интернет адрес

en: Gallery
bg: Галерия

en: Gallery (%s)
bg: Галерия (%s)

en: Uploads
bg: Качване

en: File URL
bg: Адрес на файла

en: Alt text for the image, e.g. &#8220;The Mona Lisa&#8221;
bg: Алтернативен текст за картинката, например &#8222;Мона Лиза&#8220;

en: Empty Title filled from filename.
bg: Празно заглавие, ще се използва името на файла

en: Order
bg: Подредба

en: Location of the uploaded file.
bg: Местоположение на качения файл.

en: Show
bg: Показване

en: Hide
bg: Скриване

en: File name:
bg: Име на файла:

en: File type:
bg: Тип на файла:

en: Upload date:
bg: Дата на качване:

en: Dimensions:
bg: Размери:

en: Insert into Post
bg: Вмъкване в публикацията

en: You are about to delete <strong>%s</strong>.
bg: Наистина ли искате да изтриете <strong>%s</strong>?

en: Add media files from your computer
bg: Добавяне на файлове от компютъра ви

en: Save all changes
bg: Запазване на всички промени

en: All Tabs:
bg: Всички под-прозорци:

en: Sort Order:
bg: Подредба:

en: Ascending
bg: Нарастващ

en: Descending
bg: Намаляващ

en: Link thumbnails to:
bg: Връзка на умаленото изображение към:

en: Image File
bg: Файлът с изображението

en: Order images by:
bg: Подреждане на изображенията по:

en: Menu order
bg: Както са подредени по-горе

en: Date/Time
bg: Време

en: Random
bg: Случайно

en: Order:
bg: Ред:

en: Gallery columns:
bg: Брой колони:

en: Update gallery settings
bg: Обновяване на настройките

en: Search Media
bg: Търсене

en: All Types
bg: Всички типове

en: Filter &#187;
bg: Филтър&#187;

en: Image Caption
bg: Кратко описание

en: Link Image To:
bg: Връзка на изображението към:

en: Link to image
bg: Връзка към изображението

en: Link text, e.g. &#8220;Ransom Demands (PDF)&#8221;
bg: Текст на връзката, например &#8222;Ободрителните напитки в нашия дом (PDF)&#8220;

en: Preview Changes
bg: Преглед на промените

en: Status:
bg: Статус:

en: Visibility:
bg: Достъпност:

en: Password protected
bg: Защитена с парола

en: Stick this post to the front page
bg: Залепяне на публикацията на началната страница

en: Scheduled for: <b>%1$s</b>
bg: Планирана за: <b>%1$s</b>

en: Published on: <b>%1$s</b>
bg: Публикувана на: <b>%1$s</b>

en: Publish <b>immediately</b>
bg: Публикуване <b>веднага</b>

en: Schedule for: <b>%1$s</b>
bg: Планиране за:<b>%1$s</b>

en: Publish on: <b>%1$s</b>
bg: Публикуване на: <b>%1$s</b>

en: Most Used
bg: Най-използвани

en: + Add New Category
bg: + Нова категория

en: New category name
bg: Име на новата категория

en: Excerpts are optional hand-crafted summaries of your content that can be used in your theme. <a href="http://codex.wordpress.org/Excerpt" target="_blank">Learn more about manual excerpts.</a>
bg: Откъсът е незадължително резюме на текста, което може да бъде използвано от темата ви. <a href="http://codex.wordpress.org/Excerpt" target="_blank">Може да научите повече за потребителските откъси.</a>

en: Already pinged:
bg: Вече ping-нат

en: Send trackbacks to:
bg: Изпращане на trackbacks към:

en: Separate multiple URLs with spaces
bg: Разделете Интернет адресите с интервали

en: Custom fields can be used to add extra metadata to a post that you can <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Custom_Fields" target="_blank">use in your theme</a>.
bg: Може да използвате потребителските полета, за да <a href="http://codex.wordpress.org/bg:Using_Custom_Fields" target="_blank">добавите информация към публикациите си</a>.

en: Allow <a href="%s" target="_blank">trackbacks and pingbacks</a> on this page.
bg: Позволяване на <a href="%s" target="_blank">pingback</a> на тази страница.

en: Show comments
bg: Показване на коментарите

en: Parent
bg: Родител

en: Main Page (no parent)
bg: Основна страница (без родителска)

en: Default Template
bg: Шаблон по подразбиране

en: Visit Link
bg: Посещаване не страницата

en: Keep this link private
bg: Нека тези връзки са скрити

en: You are about to delete this link '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
bg: Наистина ли искате да изтриете връзката '%s'?

en: <code>_blank</code> &mdash; new window or tab.
bg: <code>_blank</code> &mdash; нов прозорец или таб.

en: <code>_top</code> &mdash; current window or tab, with no frames.
bg: <code>_top</code> &mdash; същият прозорец или таб, без frame-ове.

en: <code>_none</code> &mdash; same window or tab.
bg: <code>_none</code> &mdash; същия прозорец или таб.

en: Choose the target frame for your link.
bg: Изберете къде да се отварят връзките ви.

en: rel:
bg: <a href="http://gmpg.org/xfn/">XFN</a> връзка:

en: identity
bg: самоличност

en: another web address of mine
bg: друга моя Интернет страница

en: friendship
bg: приятелство

en: contact
bg: контакт

en: acquaintance
bg: познат

en: friend
bg: приятел

en: none
bg: Няма

en: physical
bg: физическа

en: met
bg: срещали сме се

en: professional
bg: професионална

en: co-worker
bg: работим заедно

en: colleague
bg: колега

en: geographical
bg: географска

en: co-resident
bg: съгражданин

en: neighbor
bg: съсед

en: family
bg: семейна

en: child
bg: дете

en: kin
bg: роднина

en: parent
bg: родител

en: sibling
bg: брат/сестра

en: spouse
bg: съпруг(а)

en: romantic
bg: интимна

en: muse
bg: муза

en: crush
bg: флирт

en: date
bg: гадже

en: sweetheart
bg: възлюбен

en: If the link is to a person, you can specify your relationship with them using the above form. If you would like to learn more about the idea check out <a href="http://gmpg.org/xfn/">XFN</a>.
bg: Ако връзката е към човек, може да укажете отношението си с него/нея. За да научите повече за идеята, посетете <a href="http://gmpg.org/xfn/">страницата на  XFN</a>.

en: Image Address
bg: Адрес на изображение:

en: RSS Address
bg: Адрес на RSS хранилка

en: Notes
bg: Бележки

en: Rating
bg: Оценка

en: (Leave at 0 for no rating.)
bg: (Ако не искате да име рейтинг оставете 0)

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
bg: Нямате право на достъп до тази страница.

en: Popular tags
bg: Популярни етикети

en: You may also browse based on the most popular tags in the Plugin Directory:
bg: Можете също да търсите разширения с най-често срещаните етикети от wordpress.org:

en: Search Plugins
bg: Търсене на разширения

en: Install a plugin in .zip format
bg: Инсталиране на разширение от zip файл

en: If you have a plugin in a .zip format, you may install it by uploading it here.
bg: Ако имате разширение във формат .zip, може да го инсталирате като го качите тук.

en: Plugin zip file
bg: Zip файл на разширението

en: Install Now
bg: Инсталиране

en: No plugins match your request.
bg: Не бяха намерени разширения

en: (based on %s rating) | (based on %s ratings)
bg[0]: (от %s глас)
bg[1]: (от  %s гласа)

en: Plugin Install
bg: Инсталиране на разширения

en: Install Update Now
bg: Обновяване

en: Newer Version (%s) Installed
bg: Инсталирана е по-нова версия (%s)

en: Latest Version Installed
bg: Последна инсталирана версия

en: FYI
bg: Информация

en: Author:
bg: Автор:

en: Last Updated:
bg: Последно обновяване:

en: Requires WordPress Version:
bg: Изисква версия:

en: %s or higher
bg: %s или по-висока

en: Compatible up to:
bg: Съвместим до версия:

en: Downloaded:
bg: Свалено:

en: %s time | %s times
bg[0]: един път
bg[1]: %s пъти

en: WordPress.org Plugin Page &#187;
bg: Страница на разширението в WordPress.org &#187;

en: Average Rating
bg: Средна оценка

en: <strong>Warning:</strong> This plugin has <strong>not been tested</strong> with your current version of WordPress.
bg: <strong>Внимание:</strong> разширението <strong>не е тествано</strong> за вашата версия на WordPress.

en: <strong>Warning:</strong> This plugin has <strong>not been marked as compatible</strong> with your version of WordPress.
bg: <strong>Внимание:</strong> разширението не е отбелязано като <strong>съвместимо</strong> с вашата версия на WordPress.

en: The <code>%1$s</code> plugin header is deprecated. Use <code>%2$s</code> instead.
bg: <code>%1$s</code> вече не трябва да се ползва. Моля, използвайте <code>%2$s</code>.

en: Visit plugin homepage
bg: Интернет страницата на разширението

en: The plugin generated unexpected output.
bg: Разширението генерира неочакван резултат.

en: One of the plugins is invalid.
bg: Някое от разширенията е невалидно

en: Could not fully remove the plugin(s) %s.
bg: Разширението %s не може да бъде премахнато напълно.

en: Invalid plugin path.
bg: Невалиден път на разширение.

en: Plugin file does not exist.
bg: Файлът, свързан с това разширение, не съществува.

en: The plugin does not have a valid header.
bg: Разширението няма валидна заглавна част.

en: You are not allowed to edit pages as this user.
bg: Нямате право да редактирате страници.

en: You are not allowed to edit posts as this user.
bg: Нямате право да редактирате публикации.

en: You are not allowed to edit pages.
bg: Нямате право да редактирате тази страница.

en: You are not allowed to edit posts.
bg: Нямате право да редактирате тази публикация.

en: Auto Draft
bg: Автоматична Чернова

en: Click to edit this part of the permalink
bg: Натиснете, за да редактирате тази част от връзката

en: Temporary permalink. Click to edit this part.
bg: Временна връзка. Натиснете, за да редактирате.

en: Permalink:
bg: Връзка:

en: Change Permalinks
bg: Промяна на постоянните връзки

en: Preview not available. Please save as a draft first.
bg: За преглед трябва да сте записали първо черновата.

en: Just another WordPress site
bg: Поредният WordPress сайт

en: Just another %s site
bg: Поредният %s сайт

[ctx: User role]
en: Administrator
bg: Администратор

[ctx: User role]
en: Editor
bg: Редактор

[ctx: User role]
en: Author
bg: Автор

[ctx: User role]
en: Contributor
bg: Сътрудник

[ctx: User role]
en: Subscriber
bg: Потребител

en: Welcome to <a href="SITE_URL">SITE_NAME</a>. This is your first post. Edit or delete it, then start blogging!
bg: Добре дошли в <a href="SITE_URL">SITE_NAME</a>. Това е първата ви публикация. Редактирайте я или я изтрийте и започнете блогването!

en: Warning! Wildcard DNS may not be configured correctly!
bg: Внимание! Wildcard DNS може да не бъде конфигуриран правилно!

en: Quick Edit
bg: Бързо редактиране

en: Quick&nbsp;Edit
bg: Бързо&nbsp;редактиране

[ctx: column name]
en: Title
bg: Заглавие

[ctx: column name]
en: File
bg: Файл

[ctx: column name]
en: Date
bg: Дата

[ctx: column name]
en: Comment
bg: Коментар

en: Relationship
bg: Отношение към човека, чиято е страницата (XFN)

en: Visible
bg: Видима

en: Bulk Edit
bg: Масово редактиране

en: &mdash; No Change &mdash;
bg: &mdash; Без промяна &mdash;

en: &ndash;OR&ndash;
bg: &ndash;ИЛИ&ndash;

en: Allow
bg: Позволяване

en: Do not allow
bg: Забраняване

en: Allow Comments
bg: Коментарите са разрешени

en: Allow Pings
bg: Trackback и pingback са разрешени

en: Sticky
bg: Залепена

en: Not Sticky
bg: Не е залепена

en: Make this post sticky
bg: Залепяне на публикацията

en: Missed schedule
bg: Пропуснато планирано публикуване

en: Last Modified
bg: Последна промяна

en: View posts by this author
bg: Преглед на публикациите на този автор.

en: In reply to <a href="%1$s">%2$s</a>.
bg: В отговор на <a href="%1$s">%2$s</a>.

en: Y/m/d \a\t g:ia
bg: d.m.Y \в G:i

en: Reply to Comment
bg: Отговор на коментар

en: Submit Reply
bg: Изпращане

en: Comment by %s moved to the trash.
bg: Коментарът от %s беше преместен в Кошчето?

en: Comment by %s marked as spam.
bg: Коментарът от %s беше отбелязан като спам.

en: Value
bg: Стойност

en: Key
bg: Ключ

en: Add New Custom Field:
bg: Добавяне на ново потребителско поле:

en: Enter new
bg: Ново поле

en: Add Custom Field
bg: Добавяне на потребителско поле

en: Before you can upload your import file, you will need to fix the following error:
bg: Преди да качите файла за импортиране трябва да поправите следната грешка:

en: Choose a file from your computer:
bg: Избор на файл:

en: Maximum size: %s
bg: Максимален размер: %s

en: Upload file and import
bg: Качване и импортиране от файл

en: Click to toggle
bg: Натиснете за промяна

en: Find Posts or Pages
bg: Търсене на публикации и страници

en: Install Plugins
bg: Инсталиране на разширения

en: Install Themes
bg: Инсталиране на теми

en: Manage Themes
bg: Теми

[ctx: post state]
en: Pending
bg: Чакаща

en: Enable accessibility mode
bg: Включване на режим на достъпност

en: Disable accessibility mode
bg: Изключване на режим на достъпност

en: Comment %d does not exist
bg: Коментарът %d не съществува

en: You did not enter a category name.
bg: Необходимо е да въведете име на категория.

en: Sorry, you must be logged in to reply to a comment.
bg: Трябва да влезете, за да отговорите на коментар.

en: Please provide a custom field value.
bg: Моля, въведете стойност на потребителското поле.

en: User <a href="#%s">%s</a> added
bg: Потребителят <a href="#%s">%s</a> бе добавен.

en: g:i:s a
bg: G:i:s

en: Draft saved at %s.
bg: Черновата беше записана в %s.

en: Someone
bg: Някой

en: You are not allowed to edit this page.
bg: Нямате право да редактирате тази страница.

en: You are not allowed to edit this post.
bg: Нямате право да редактирате тази публикация.

en: Saving is disabled: %s is currently editing this page.
bg: Записът е забранен: %s в момента редактира тази страница.

en: Saving is disabled: %s is currently editing this post.
bg: Записът е забранен: %s в момента редактира тази публикация.

en: Item not updated.
bg: Грешка при обновяване.

en: Date
bg: Дата

en: Status
bg: Статус

en: Scheduled
bg: Планирана

en: Thank you for creating with <a href="http://wordpress.org/">WordPress</a>.
bg: Благодарим ви, че създавате с <a href="http://bg.wordpress.org/">WordPress</a>.

en: Invalid plugin page
bg: Невалидна страница на разширение

en: Cannot load %s.
bg: Грешка при зареждане на %s.

en: You are not allowed to import.
bg: Нямате право да импортирате.

en: Import
bg: Импорт

en: Edit Comment
bg: Редактиране

en: Oops, no comment with this ID.
bg: Няма коментар с такъв идентификатор.

en: Go back
bg: Назад

en: You are not allowed to edit comments on this post.
bg: Нямате право да редактирате коментарите по тази публикация.

en: This comment is in the Trash. Please move it out of the Trash if you want to edit it.
bg: Коментарът е в Кошчето. Преместете го от Кошчето, ако искате да го редактирате.

en: You are about to mark the following comment as spam:
bg: Вие сте на път да маркирате следния коментар като спам:

en: Spam Comment
bg: Маркиране като спам

en: You are about to move the following comment to the Trash:
bg: Наистина ли искате да преместите коментарите в Кошчето:

en: Trash Comment
bg: Преместване на коментар в Кошчето

en: You are about to delete the following comment:
bg: Следният коментар ще бъде изтрит:
