Administration - en to eu translation catalogue (2270 entries)

en: Introducing a modern new&nbsp;design
eu: Diseinu moderno berria

en: Modern aesthetic
eu: Itxura modernoa

en: The new WordPress dashboard has a fresh, uncluttered design that embraces clarity and simplicity.
eu: WordPressen lanleku berriak, garbitasun eta sinpletasuna bultzatzen dituen diseinua du

en: Clean typography
eu: Tipografia garbia

en: The Open Sans typeface provides simple, friendly text that is optimized for both desktop and mobile viewing. It&#8217;s even open source, just like WordPress.
eu: Open Sans tipografiak, mahaigain zein eskuko gailuetarako egokitutako tipografia dauka. Gainera software librea da, WordPress bera bezala

en: Refined contrast
eu: Kontraste findua

en: We think beautiful design should never sacrifice legibility. With superior contrast and large, comfortable type, the new design is easy to read and a pleasure to navigate.
eu: Diseinu ederrak irakurgarritasuna ez duela sakrifikatu behar uste dugu. Kontraste handiagoerakin, eta letra-mota handiago eta erosoagoarekin, diseinu berria irakurterraza eta nabigatzeko atsegina da.

en: WordPress on every&nbsp;device
eu: WordPress edozein dispositibotan

en: We all access the internet in different ways. Smartphone, tablet, notebook, desktop &mdash; no matter what you use, WordPress will adapt and you&#8217;ll feel right at home.
eu: Internetera dispositibo ezberdinetatik sartzen gara. Telefonoak, tabletak, mahaigainekoak &mdash; berdin da zer darabilzun, WordPress zure beharretara egokituko da.

en: High definition at high&nbsp;speed
eu: Definizio handia, abiadura handian.

en: WordPress is sharper than ever with new vector-based icons that scale to your screen. By ditching pixels, pages load significantly faster, too.
eu: WordPress sekula baino finagoa da, zure pantailaren tamainara egokitzen diren ikonoekin. Pixelak kenduz, orrialdeak azkarragoak ere badira.

en: Pick a color
eu: Aukeratu kolorea.

en: We&#8217;ve included eight color schemes so you can pick your favorite. Choose from any of them below to change it instantly.
eu: Zortzi kolore-eskema eskaintzen dizkizugu gustukoen duzuna hautatzeko. Aukeratu behean eta berehala aplikatuko dira.

en: To change your color scheme later, just <a href="%1$s">visit your profile</a>.
eu: Geroago zure kolore-eskema aldatzeko <a href="%1$s">zoaz zure profilaren orrialdera</a>.

en: Refined theme management
eu: Itxuren kudeaketa findua

en: The new themes screen lets you survey your themes at a glance. Or want more information? Click to discover more. Then sit back and use your keyboard&#8217;s navigation arrows to flip through every theme you&#8217;ve got.
eu: Itxuren pantaila berriak zure itxurak begirada baten ikusteko aukera ematen dizu. Informazio gehiago nahi duzu? Egin klik gehiago jakiteko. Gero erabili teklatuko gezien teklak aurrera eta atzera egiteko.

en: Smoother widget experience
eu: Widget errazagoak

en: Drag-drag-drag. Scroll-scroll-scroll. Widget management can be complicated. With the new design, we&#8217;ve worked to streamline the widgets&nbsp;screen.
eu: Arrastatu-arrastatu-arrastatu. Scroll-scroll-scroll. Widgetak kudeatzea zaila izan daiteke. Diseinu berriarekin esperientzia hobetu nahi izan dugu.

en: Have a large monitor? Multiple widget areas stack side-by-side to use the available space. Using a tablet? Just tap a widget to add it.
eu: Pantaila handia duzu? Widget area guztiak elkarren ondoan agertuko dira espazioa ondo aprobetxatzeko. Tableta darabilzu? Egin klik widget baten gainean gehitzeko.

en: Twenty Fourteen, a sleek new magazine&nbsp;theme
eu: Twenty Fourteen, aldizkari-itxura berria

en: Turn your blog into a&nbsp;magazine
eu: Bihurtu zure bloga aldizkari

en: Create a beautiful magazine-style site with WordPress and Twenty Fourteen. Choose a grid or a slider to display featured content on your homepage. Customize your site with three widget areas or change your layout with two page templates.
eu: Sortu aldizkari-itxura duen gune bat WordPress eta Twenty Fourteen erabiliz. Aukeratu saretxo edo slider eran erakutsiko diren elementu destakatuak orrialde nagusian. Pertsonalizatu zure gunea hiru widget areak erabiliz edo aldatu antolaketa bi txantiloi erabiliz.

en: With a striking design that does not compromise our trademark simplicity, Twenty Fourteen is our most intrepid default theme yet.
eu: Orainarteko itxura ausartena da Twenty Fourteen

en: Keeping your site up to date is important for your site&#8217;s security, and makes the internet a safer place for you and your readers.
eu: Zure gunea eguneratuta edukitzea garrantzitsua da segurtasunaren ikuspuntutik eta Internet zure irakurleentzako leku seguruago egiten du.

en: Search installed themes...
eu: Instalatutako itxurak bilatzen...

en: If an update is available, you&#8127;ll see a notification appear in the Toolbar and navigation menu.
eu: Eguneraketa bat badago, erraminta-barran jakinarazpen bat ikusiko duzu.

en: <strong>WordPress</strong> &mdash; Updating your WordPress installation is a simple one-click procedure: just <strong>click on the &#8220;Update Now&#8221; button</strong> when you are notified that a new version is available.
eu: <strong>WordPress</strong> &mdash; Zure WordPress instalazioa eguneratzea klik-bateko prozedura erraz bat da: <strong>Eguneratu orain</strong>en egin klik bertsio berri bat dagoenean.

en: In most cases, WordPress will automatically apply maintenance and security updates in the background for you.
eu: Gehienetan, WordPressek automatikoki egingo du eguneraketa atzeko planoan, zuk ezer egin behar gabe.

en: <strong>Translations</strong> &mdash; The files translating WordPress into your language are updated for you whenever any other updates occur. But if these files are out of date, you can <strong>click the &#8220;Update Translations&#8221;</strong> button.
eu: <strong>Itzulpneak</strong> &mdash; WordPress zure hizkuntzan jartzeko fitxategiak beste edozein eguneraketarekin batera ekarriko dira. Fitxategi hauek eguneratu gabe baldin badituzu egin klik <strong>Itzulpenak eguneratu</strong>n eta eguneratu egingo dira.

en: On this screen, you can update to the latest version of WordPress, as well as update your themes and plugins from the WordPress.org repositories.
eu: Pantaila honetan WordPressen azken bertsiora eguneratu dezakezu zure instalazioa eta baita zure itxurak eta pluginak eguneratu ere.

en: <strong>Themes and Plugins</strong> &mdash; To update individual themes or plugins from this screen, use the checkboxes to make your selection, then <strong>click on the appropriate &#8220;Update&#8221; button</strong>. To update all of your themes or plugins at once, you can check the box at the top of the section to select all before clicking the update button.
eu: <strong>Itxurak eta pluginak</strong> &mdash; itxurak edo pluginak banan-banan hemendik eguneratu ditzakezu, erabili aukeraketa-kutxak eguneratu beharrekoak hautatzeko, jarraian egin klik dagokion <strong>Eguneratu</strong> botoian. Guztiak batera eguneratzeko, gainean dagoen laukian egin klik.

en: Welcome to WordPress&nbsp;%s
eu: Ongi etorri WordPress&nbsp;%s-(e)ra

en: Thank you for updating to WordPress %s, the most beautiful WordPress&nbsp;yet.
eu: Eskerrik asko WordPress %s ra eguneratzeagatik, orain arteko  WordPress ederrena.

en: If you would like to see more themes to choose from, click on the &#8220;Add New&#8221; button and you will be able to browse or search for additional themes from the <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Theme Directory</a>. Themes in the WordPress.org Theme Directory are designed and developed by third parties, and are compatible with the license WordPress uses. Oh, and they&#8217;re free!
eu: Itxura gehiagoren artean aukeratzeko, egin klik "Gehitu berria" botoian eta <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Itxura Direktorioko</a> itxurak bilatu ditzakezu. WordPress.org Itxura Direktorioko itxurak hirugarrenek egindakoak dira eta WordPressen lizentziarekin bateragarriak dira. Ah, eta doakoak dira!

en: Fixed Layout
eu: Antolaketa finkoa

en: Fluid Layout
eu: Antolaketa likidoa

en: Responsive Layout
eu: Antolaketa arduratsua

en: %s Post | %s Posts
eu[0]: Bidalketa %s
eu[1]: %s bidalketa

en: %s Page | %s Pages
eu[0]: Orrialde %s
eu[1]: %s orrialde

en: %s Comment | %s Comments
eu[0]: Erantzun %s
eu[1]: %s erantzun

[ctx: comments]
en: %s in moderation | %s in moderation
eu[0]: Erantzun %s moderazio kolan
eu[1]: %s erantzun moderazio kolan

en: M jS
eu: Y-m-d

en: %s MB Space Allowed
eu: Onartutako edukiera %s MB

en: %1$s MB (%2$s%%) Space Used
eu: Erabilitako edukiera: %1$s MB (%2$s%%)

en: Theme Details
eu: Itxuraren ingurukoak

en: When this setting is in effect, a reminder is shown in the At a Glance box of the Dashboard that says, &#8220;Search Engines Discouraged,&#8221; to remind you that your site is not being crawled.
eu: Aukeratuta dagoenean "Begirada baten" kutxan ohar bat agertuko da "Bilaketa motoreak desgaituta" dioen ohar bat agertuko da.

en: At a Glance
eu: Begirada baten

[ctx: theme]
en: Active:
eu: Aktibo:

en: Accessibility Ready
eu: Irisgarritasunerako prest

en: This is a child theme of %s.
eu: Hau %s itxuraren umea da.

en: This screen is used for managing your installed themes. Aside from the default theme(s) included with your WordPress installation, themes are designed and developed by third parties.
eu: Instalatutako itxurak kudeatzeko pantaila da hau. Defektuzkoez gain, hirugarrenek ere egiten dituzte itxurak.

en: Hover or tap to see Activate and Live Preview buttons
eu: Pasatu gainetik edo klik egin Aktibatu eta Zuzenean Ikusi botoiak ikusteko

en: Click on the theme to see the theme name, version, author, description, tags, and the Delete link
eu: Egin klik itxuran bere izena, bertsioa, egilea, deskribapena, etiketak eta Ezabatu lotura ikusteko.

en: Click Customize for the current theme or Live Preview for any other theme to see a live preview
eu: Egin klik uneko itxuraren Pertsonalizatun edo beste edozein itxuraren Zuzenean Ikusi botoietan, zuzeneko aurreikuspena ikusteko.

en: The current theme is displayed highlighted as the first theme.
eu: Uneko itxura, lehenengo bezala markatuta agertzen da.

en: Tap or hover on any theme then click the Live Preview button to see a live preview of that theme and change theme options in a separate, full-screen view. You can also find a Live Preview button at the bottom of the theme details screen. Any installed theme can be previewed and customized in this way.
eu: Egin klik itxuran edo jarri sagua gainean itxuraren gainean zuzeneko aurrebista ikusteko eta itxuraren aukerak beste leiho baten eta pantaila osoan aldatzeko. Itxuraren xehetasunen pantailan ere baduzu aurreikusteko aukera. Instalatutako edozein itxuraren aurrebista ikusi dezakezu horrela.

en: The theme being previewed is fully interactive &mdash; navigate to different pages to see how the theme handles posts, archives, and other page templates. The settings may differ depending on what theme features the theme being previewed supports. To accept the new settings and activate the theme all in one step, click the Save &amp; Activate button above the menu.
eu: Aurreikusten den itxura guztiz erabilgarria da &mdash; orrialdeetan zehar nabigatu dezakezu itxura osorik ikusteko. Aukerak, ordea, ezberdinak izan daitezke itxura bakoitzaren konfigurazio aukeren arabera. Ezarpen berriak onartu eta itxura aldi berean aktibatzeko egin klik menuaren gaineko Gorde eta Aktibatu botoian.

en: When previewing on smaller monitors, you can use the collapse icon at the bottom of the left-hand pane. This will hide the pane, giving you more room to preview your site in the new theme. To bring the pane back, click on the collapse icon again.
eu: Pantaila txikiagoetan aurreikusteko, ezkerreko panela ezkutatu egin dezakezu horretarako botoia erabiliz. Horrela itxura hori pantailan nola ikusiko den hobeto ikusiko duzu. Botoian berriz klik eginez menua berriz agertuko da.

en: To activate a widget drag it to a sidebar or click on it. To deactivate a widget and delete its settings, drag it back.
eu: Widget bat aktibatzeko arrastatu alboko-barra batera edo klik egin gainean. Desaktibatu eta ezabatzeko, arrastatu alboko barratik kanpora.

en: %1$s rating based on %2$s rating | %1$s rating based on %2$s ratings
eu[0]: Puntuazioa %1$s puntuazio %2$s en oinarrituta
eu[1]: Puntuazioa %1$s %2$s puntuaziotan oinarrituta

en: %s rating
eu: %s puntuazioa

en: This screen shows an individual user all of their sites in this network, and also allows that user to set a primary site. They can use the links under each site to visit either the frontend or the dashboard for that site.
eu: Pantaila honek erabiltzaile bati sareko bere gune guztien berri ematen dio, eta gainera bere gune nagusia zein den ezartzeko aukera ere ematen dio. Gune bakoitzaren azpiko loturak erabiliz gunearen lan-lekura joan daiteke erabiltzailea.

en: Rollback Error: [%1$s] %2$s
eu: Atzera botatzerakoan errorea: [%1$s] %2$s

en: The following plugins were successfully updated:
eu: Plugin hauek ondo eguneratu dira:

en: The following themes were successfully updated:
eu: Itxura hauek ondo eguneratu dira:

en: The following translations were successfully updated:
eu: Itzulpen hauek ondo eguneratu dira:

en: The following plugins failed to update:
eu: Plugin hauek ondo ez dira ondo eguneratu:

en: The following themes failed to update:
eu: Itxura hauek ondo ez dira ondo eguneratu:

en: The following translations failed to update:
eu: Itzulpen hauek ondo ez dira ondo eguneratu:

en: Unable to submit this form, please refresh and try again.
eu: Ezin izan da formularioa bidali, freskatu orrialdea eta saiatu berriz.

en: <strong>Screen Options</strong> - Use the Screen Options tab to choose which Dashboard boxes to show.
eu: <strong>Pantaila Aukerak</strong> - Erabili Pantaila Aukeren fitxa, lan-lekuko kutxak aldatzeko.

en: <strong>Site Content</strong> - Displays a summary of the content on your site and identifies which theme and version of WordPress you are using.
eu: <strong>Guneko edukia</strong> - Zure guneko edukiaren laburpen bat erakusten du eta baita zure itxura eta WordPress bertsioa zein den ere.

en: <strong>Activity</strong> - Shows the upcoming scheduled posts, recently published posts, and the most recent comments on your posts and allows you to moderate them.
eu: <strong>Mugimendua</strong> - Programatutako bidalketak, azken bidalketak eta azken komentarioak agertzen dira bertan.

en: <strong>Quick Draft</strong> - Allows you to create a new post and save it as a draft. Also displays links to the 5 most recent draft posts you've started.
eu: <strong>Zirriborro azkarra</strong> - Bidalketa berri bat idatzi eta zirriborro bezala gordetzeko. Azken 5 zirriborroetarako loturak ere agertzen dira.

en: <strong>WordPress News</strong> - Latest news from the official WordPress project, the <a href="http://planet.wordpress.org/">WordPress Planet</a>, and popular and recent plugins.
eu: <strong>WordPress Berriak</strong> - WordPress proiektu ofizialaren azken berria, <a href="http://planet.wordpress.org/">WordPress Planeta</a> eta azken pluginak.

en: <strong>WordPress News</strong> - Latest news from the official WordPress project, the <a href="http://planet.wordpress.org/">WordPress Planet</a>.
eu: <strong>WordPress berriak</strong> - WordPress proiektuaren azken berriak, <a href="http://planet.wordpress.org/">WordPress Planeta</a>.

en: Oops, you don&#8217;t have access to add new drafts.
eu: Oops, ez duzu azken zirriborroetara sartzerik.

en: Are you sure you want to delete this theme?
    
    Click 'Cancel' to go back, 'OK' to confirm the delete.
eu: Itxura hau ezabatu nahi duzu?
    
    Egin klik 'Utzi'n atzera joateko edo 'OK'n ezabatzeko

en: Add New Theme
eu: Itxura berria gehitu

[ctx: Add new theme]
en: Add New
eu: Berria gehitu

en: Update Available
eu: Eguneraketa eskuragarri

en: Close overlay
eu: Itxi

en: Show previous theme
eu: Aurreko itxura erakutsi

en: Show next theme
eu: Hurrengo itxura erakutsi

en: Add Widget
eu: Widgeta gehitu

en: Activity
eu: Aktibitatea

en: WordPress site: %s
eu: WordPress gunea: %s

en: SUCCESS: WordPress was successfully updated to %s
eu: ONDO: WordPress ondo eguneratu da %s bertsiora

en: FAILED: WordPress failed to update to %s
eu: ERROREA: Huts egin du WordPress %s bertsiora eguneratzean

en: SUCCESS: %s
eu: ONDO!: %s

en: FAILED: %s
eu: ERROREA: %s

en: 
    BETA TESTING?
    =============
    
    This debugging email is sent when you are using a development version of WordPress.
    
    If you think these failures might be due to a bug in WordPress, could you report it?
     * Open a thread in the support forums: http://wordpress.org/support/forum/alphabeta
     * Or, if you're comfortable writing a bug report: http://core.trac.wordpress.org/
    
    Thanks! -- The WordPress Team
eu: 
    BETA PROBATAN?
    ==============
    
    Mezu hau WordPressen garapen-bertsio bat erabiltzen ari zarenean bidaltzen da.
    
    Arazo hauek WordPressen huts-en bat dela-eta gertatu direla uste baduzu, esaiguzu, bai?
     * Ireki harri berri bat gure laguntza-foroan: http://wordpress.org/support/forum/alphabeta
     * Edo, errore-txostenak idazten badakizu, egin hemen: http://core.trac.wordpress.org/
    
    Eskerrik asko! -- WordPress garatzaile taldea

en: [%s] There were failures during background updates
eu: [%s] Errorea gertatu da atzeko-planoko eguneraketak egitean

en: [%s] Background updates have finished
eu: [%s] Atzeko planoko eguneraketak ondo bukatu dira.

en: UPDATE LOG
eu: EGUNERAKETA LOGA

en: Quick Draft
eu: Zirriborro azkarra

en: WordPress News
eu: WordPress Berriak

en: WordPress %1$s running %2$s theme.
eu: WordPress %1$s %2$s itxurarekin.

en: What&#8217;s on your mind?
eu: Zer diozu?

[ctx: drafts]
en: View all
eu: Dena ikusi

en: Drafts
eu: Zirriborroak

en: Publishing Soon
eu: Laster argitaratzen

en: Recently Published
eu: Orain dela gutxi argitaratuta

en: No activity yet!
eu: Oraindik ez dago aktibitaterik!

en: See %s more&hellip;
eu: %s gehiago ikusi&hellip;

en: Today
eu: Gaur

en: Tomorrow
eu: Bihar

en: Popular Plugin
eu: Plugin ospetsuak

en: Manage Uploads
eu: Igoerak kudeatu

en: The update cannot be installed because we will be unable to copy some files. This is usually due to inconsistent file permissions.
eu: Eguneraketa ezin da instalatu ezin ditugulako fitxategi batzuk kopiatu. Normalean fitxategien baimenen arazoa izaten da.

en: WordPress %s is also now available.
eu: WordPress %s eskuragarri dago.

en: Your site at %1$s experienced a critical failure while trying to update WordPress to version %2$s.
eu: %1$s webgunean errore larria gertatu da WordPress %2$s bertsiora eguneratzean.

en: Your site was running version %s.
eu: Zure webguneak %s bertsioa zuen.

en: Update Translations
eu: Itzulpenak eguneratu

en: Updating translations for %1$s (%2$s)&#8230;
eu: Itzulpenak eguneratzen %1$s (%2$s)&#8230;

en: Translations for %s
eu: %s itzulpenak

en: [%1$s] Your site has updated to WordPress %2$s
eu: [%1$s] Zure webgunea WordPress %2$sra eguneratu da

en: [%1$s] WordPress %2$s is available. Please update!
eu: [%1$s] WordPress %2$s argitaratu da. Eguneratu mesedez!

en: [%1$s] URGENT: Your site may be down due to a failed update
eu: [%1$s] ARAZO LARRIA: Zure webgunea erorita egon daiteke eguneraketak huts egin duelako

en: Howdy! Your site at %1$s has been updated automatically to WordPress %2$s.
eu: Iepa! Zure %1$s webgunea automatikoki WordPress %2$sra eguneratu da.

en: No further action is needed on your part.
eu: Ez duzu beste ezer egin behar.

en: For more on version %s, see the About WordPress screen:
eu: %s bertsioari buruzko informazio gehiago lortzeko, ikusi WordPress-i buruzko orrialdea:

en: Please update your site at %1$s to WordPress %2$s.
eu: Eguneratu %1$s WordPress webgunea %2$sra.

en: We tried but were unable to update your site automatically.
eu: Zure webgunea automatikoki eguneratzen saiatu gara baina ezin izan dugu.

en: Updating is easy and only takes a few moments:
eu: Eguneraketa erraza da eta pare bat minutuan egiten da:

en: Your site at %1$s experienced a critical failure while trying to update to the latest version of WordPress, %2$s.
eu: %1$s webgunean errore larria gertatu da WordPress-en azken bertsiora eguneratzerakoan, %2$s.

en: This means your site may be offline or broken. Don't panic; this can be fixed.
eu: Zure webgunea erorita edo apurtuta egon daitekeela esan nahi du honek. Lasai, ez larritu; erraz konpondu daiteke.

en: Please check out your site now. It's possible that everything is working. If it says you need to update, you should do so:
eu: Sartu webgunera orain. Gerta daiteke guztia martxan egotea. Eguneratzea behar duela badio, eguneratu:

en: Keeping your site updated is important for security. It also makes the internet a safer place for you and your readers.
eu: Webgunea eguneratuta edukitzea oso garrantzitsua da segurtasuna dela-eta. Gainera Internet leku seguruago bat izaten laguntzen du, bai zuretzat eta baita zure irakurleentzat ere.

en: If you experience any issues or need support, the volunteers in the WordPress.org support forums may be able to help.
eu: Arazoren bat baduzu eta laguntza behar baduzu, WordPress.org-eko foroetako bolondresek lagundu zaitzakete agian.

en: You also have some plugins or themes with updates available. Update them now:
eu: Plugin edo itxura batzuen eguneraketak daude. Eguneratu orain:

en: The WordPress Team
eu: WordPress taldea

en: We have some data that describes the error your site encountered.
eu: Webgunean gertatu den arazoa deskribatzen duen datuak ditugu.

en: Your hosting company, support forum volunteers, or a friendly developer may be able to use this information to help you:
eu: Ostataze enpresak, foroetako bolondresak edo garatzaile batek informazio hau erabiliz lagundu zaitzake:

en: Error code: %s
eu: Errore kodea: %s

en: ERROR: %s
eu: ERROREA: %s

en: This content is currently locked.
eu: Eduki hau blokeatuta dago.

en: If you take over, %s will be blocked from continuing to edit.
eu: Zuretzat hartzen baduzu, %s erabiltzaileak ezingo du aldatzen jarraitu.

en: If you need to re-install version %s, you can do so here or download the package and re-install manually:
eu: %s bertsioa berinstalatu behar baduzu, hemen egin dezakezu hori edo bestela deskargatu paketea eta instalatu eskuz.

en: Future security updates will be applied automatically.
eu: Etorkizunean gerta daitezkeen segurtasun-eguneraketak automatikoki aplikatuko dira.

en: Translations
eu: Itzulpenak.

en: Your translations are all up to date.
eu: Itzulpenak eguneratuta daude

en: Some of your translations are out of date.
eu: Itzulpen batzuk iraungita daude.

en: Some of your translations need updating. Sit tight for a few more seconds while we update them as well.
eu: Itzulpen batzuk eguneratzea beharrezkoa da. Itxaron pixka batean horiek ere eguneratzen ditugun artean.

en: The translation is up to date.
eu: Itzulpenak eguneratuta daude.

en: Downloading translation from <span class="code">%s</span>&#8230;
eu: Itzulpena deskargatzen <span class="code">%s</span>&#8230;

en: Translation update failed.
eu: Itzulpenak eguneratzeak huts egin du.

en: Translation updated successfully.
eu: Itzulpenak ondo eguneratu dira.

en: Updating theme: %s
eu: Itxura eguneratzen: %s

en: Updating plugin: %s
eu: Plugina eguneratzen: %s

en: There is not enough free disk space to complete the update.
eu: Ez dago eguneraketa burutzeko beste leku libre diskoan.

en: Comment must be manually approved
eu: Iruzkina eskuz onartu behar da

en: The sizes listed below determine the maximum dimensions in pixels to use when adding an image to the Media Library.
eu: Hemen adierazten diren tamainak, Media Liburutegira irudiak gehitzerakoan onartuko diren pixel kopuru maximoak adierazten dituzte.

en: By default WordPress uses web <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>s which have question marks and lots of numbers in them; however, WordPress offers you the ability to create a custom URL structure for your permalinks and archives. This can improve the aesthetics, usability, and forward-compatibility of your links. A <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Permalinks">number of tags are available</a>, and here are some examples to get you started.
eu: WordPress-en galdera ikur eta zenbakiak dituzten <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>ak erabiltzen ditu; hala ere zuk nahi duzun bezalako URLak ere eduki ditzakezu. Honek itxura eta erabilgarritasuna hobetu dezakete. <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Permalinks">Hainbat etiketa erabili ditzakezu</a>, and here zure helbideak konfiguratzeko, eta jarraian hainbat adibide dituzu.

en: Upgrading to a newer version of the same theme will override changes made here. To avoid this, consider creating a <a href="%s" target="_blank">child theme</a> instead.
eu: Bertsio berri batera eguneratzean hemen egindako aldaketak galtzea esan nahi du. Hori ekiditeko, sortu ezazu  <a href="%s" target="_blank">itxuraren haur bat</a>.

en: Create a brand new user and add them to this site.
eu: Webgune honentzako erabiltzaile berria sortu.

en: Dear user,
    
    You recently requested to have the administration email address on
    your site changed.
    If this is correct, please click on the following link to change it:
    ###ADMIN_URL###
    
    You can safely ignore and delete this email if you do not want to
    take this action.
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
eu: Erabiltzaile hori,
    
    Zure webguneko kudeatzailearen eposta helbidea aldatzeko
    eskatu duzu.
    Hori horrela bada, egin klik helbide honetan aldaketa egiteko:
    ###ADMIN_URL###
    
    Ez baduzu helbidea aldatu nahi, mezu hau lasai asko ezabatu
    dezakezu.
    
    Mezu hau helbide honetara bidali dugu: ###EMAIL###
    
    Agur bero bat,
    ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Looking for %1$s in %2$s
eu: %1$s %2$s bilatzen

en: The language pack is missing either the <code>.po</code> or <code>.mo</code> files.
eu: Hizkuntza paketean <code>.po</code> edo <code>.mo</code> fitxategiak falta dira.

en: Attempting to roll back to previous version.
eu: Aurreko bertsiora joaten.

en: Due to an error during updating, WordPress has rolled back to your previous version.
eu: Eguneratzean gertu den errore bat dela eta WordPress-en aurreko bertsiora itzuli gara.

en: Updating to WordPress %s
eu: WordPress %s ra eguneratzen

en: The checksum of the file (%1$s) does not match the expected checksum value (%2$s).
eu: Fitxategiaren egiaztatze-gakoa ez da zuzena (%1$s da eta %2$s behar luke).

en: This password will not be stored on the server.
eu: Pasahitza ez da zerbitzarian gordeko.

en: File size:
eu: Fitxategiaren tamaina

en: Preparing to install the latest version&#8230;
eu: Azken bertsioa instalatzeko prestatzen&#8230;

en: Copying the required files&#8230;
eu: Beharrezko fitxategiak kopiatzen&#8230;

en: Please provide a valid username.
eu: Idatzi erabiltzaile izen zuzen bat.

en: The username you provided has invalid characters.
eu: Idatzi duzun erabiltzaile-izenak karaktere okerrak ditu.

en: Your passwords do not match. Please try again.
eu: Pasahitzak ez dira berdinak. Saiatu berriz mesedez.

en: You must provide an email address.
eu: Eposta helbidea derrigorrezkoa da.

en: Sorry, that isn&#8217;t a valid email address. Email addresses look like <code>username@example.com</code>.
eu: Eposta helbide hori ez da zuzena. Eposta helbideak horrelakoak dira <code>erabiltzailea@adibidea.com</code>

en: Your theme does not natively support menus, but you can use them in sidebars by adding a &#8220;Custom Menu&#8221; widget on the <a href="%s">Widgets</a> screen.
eu: Itxura honek ezin ditu WordPress-en menuak erabili, baina widgetetan erabili ditzakezu menuok &#8220;Pertsonalizatutako Menua&#8221; widgeta erabiliz <a href="%s">Widgeten</a> pantailan.

en: Menus can be displayed in locations defined by your theme, even used in sidebars by adding a &#8220;Custom Menu&#8221; widget on the <a href="%1$s">Widgets</a> screen. If your theme does not support the custom menus feature (the default themes, %2$s and %3$s, do), you can learn about adding this support by following the Documentation link to the side.
eu: Menuak zure itxuran definitutako lekuetan erakutsi daitezke, gainera aldameneko barran ere erakutsi daitezke &#8220;Pertsonalizatutako Menua&#8221; widgeta <a href="%1$s">Widgeten</a> pantailan erabiliz. Zure itxuran ezin badira pertsonalizatutako menuak erabili (defektuzko itxuretan, %2$s eta %3$sn erabili daitezke), aldamenean dagoen Dokumentazioaren lotura erabiliz lor dezakezu informazio gehiago.

en: <strong>Clicking the arrow to the right of any menu item</strong> in the editor will reveal a standard group of settings. Additional settings such as link target, CSS classes, link relationships, and link descriptions can be enabled and disabled via the Screen Options tab.
eu: <strong>Menuko elementuen eskuinean dagoen gezian klik eginez</strong> defektuzko ezarpenak agertuko dira. Loturaren helburua, CSS klaseak, loturaren erlazio-informazioa eta loturaren deskribapena Pantailaren aukerak fitxa erabiliz aktibatu eta desaktibatu daitezke.

en: IP address:
eu: IP helbidea:

en: Category added.
eu: Kategoria gehitu da.

en: Category deleted.
eu: Kategoria ezabatuta.

en: Category updated.
eu: Kategoria eguneratuta.

en: Category not added.
eu: Kategoria ez da gehitu.

en: Category not updated.
eu: Kategoria ez da eguneratu.

en: Categories deleted.
eu: Kategoriak ezabatuta.

en: Tag added.
eu: Etiketa gehituta.

en: Tag deleted.
eu: Etiketa ezabatuta.

en: Tag updated.
eu: Etiketa eguneratuta.

en: Tag not added.
eu: Etiketa ez da gehitu.

en: Tag not updated.
eu: Etiketa ez da eguneratu.

en: Tags deleted.
eu: Etiketak ezabatuta.

en: %s post not updated, somebody is editing it. | %s posts not updated, somebody is editing them.
eu[0]: bidalketa %s ez da eguneratu, norbait editatzen ari da.
eu[1]: %s bidalketa ez dira eguneratu, norbait editatzen ari da.

en: %s post permanently deleted. | %s posts permanently deleted.
eu[0]: Bidalketa %s betiko ezabatu da.
eu[1]: %s bidalketa betiko ezabatu dira.

en: %s post moved to the Trash. | %s posts moved to the Trash.
eu[0]: Bidalketa %s zakarrontzira mugitu da.
eu[1]: %s bidalketa zakarrontzira mugitu dira.

en: %s post restored from the Trash. | %s posts restored from the Trash.
eu[0]: Bidalketa %s zakarrontzitik errekuperatuta.
eu[1]: %s bidalketa zakarrontzitik errekuperatuta.

en: %s page updated. | %s pages updated.
eu[0]: Orrialde %s eguneratuta.
eu[1]: %s orrialde eguneratuta.

en: %s page not updated, somebody is editing it. | %s pages not updated, somebody is editing them.
eu[0]: Orrialde %s ez da eguneratu, norbait editatzen ari da.
eu[1]: %s orrialde ez dira eguneratu, norbait editatzen ari da.

en: %s page permanently deleted. | %s pages permanently deleted.
eu[0]: Orrialde %s betiko ezabatu da.
eu[1]: %s orrialde betiko ezabatu dira.

en: %s page moved to the Trash. | %s pages moved to the Trash.
eu[0]: Orrialde %s zakarrontzira mugituta.
eu[1]: %s orrialde zakarrontzira mugituta.

en: %s page restored from the Trash. | %s pages restored from the Trash.
eu[0]: Orrialde %s zakarrontzitik berrezarrita
eu[1]: %s orrialde zakarrontzitik berrezarrita.

en: Compare two different revisions by <strong>selecting the &#8220;Compare any two revisions&#8221; box</strong> to the side.
eu: Alderatu bi berrikusketa alboko <strong>&#8220;Konparatu bi berrikusketa&#8221;</strong> kutxa aukeratuz.

en: Compare Revisions
eu: Alderatu berrikusketak

en: View, compare, and restore other versions of this content on the improved revisions screen.
eu: Ikusi, alderatu eta berreskuratu edukien beste bertsio batzuk berrikusketa pantailaren hobekuntzei esker.

en: Edit Lock
eu: Edizioa blokeatuta

en: Someone else is editing this. No need to refresh; the lock will disappear when they&#8217;re done.
eu: Beste norbait dabil hau editatzen. Ez duzu birkargatu behar, blokeoa desagertu egingo da besteak amaitzen duenean.

en: Compare any two revisions
eu: Alderatu bi berrikusketa

en: "%1$s" from %2$s by %3$s.
eu: "%1$s". Albuma: %2$s. Artista: %3$s.

en: "%1$s" from %2$s.
eu: "%1$s". Albuma: %2$s.

en: "%1$s" by %2$s.
eu: "%1$s". Artista: %2$s.

en: Your site is configured to keep only the last %s revisions.
eu: Zure webgunea azken %s berrikusketak soilik gordetzeko konfiguratuta dago.

en: Revisions: %s
eu: Berrikusketak: %s

[ctx: revisions]
en: Browse
eu: Arakatu

en: Autosave by %s
eu: %s erabiltzaileak autogordeta

en: Current Revision by %s
eu: Uneko berrikusketa, %s erabiltzailearena

en: Restore This Autosave
eu: Berreskuratu hau

en: Revision by %s
eu: %s erabiltzailearen berrikusketa

en: <strong>Connection lost.</strong> Saving has been disabled until you&#8217;re reconnected.
eu: <strong>Konexioa eten egin da.</strong> Ezin duzu berriz gorde konexioa berreskuratu arte.

en: We&#8217;re backing up this post in your browser, just in case.
eu: Badaezpada ere, bidalketa hau zure nabigatzailean gordetzen ari gara

en: Sorry, something went wrong. The requested comparison could not be loaded.
eu: Barkatu, hutsen bat gertatu da.  Eskatutako alderaketa ezin izan da kargatu.

[ctx: Background Attachment]
en: Attachment
eu: Eranskina

en: You can proportionally scale the original image. For best results the scaling should be done before performing any other operations on it like crop, rotate, etc. Note that images can only be scaled down, not up.
eu: Jatorrizko irudia proportzioan eskala dezakezu. Emaitz onenak lortzeko, moztea, biratzea edo bestelako edozein ekintza egin aurretik aplikatu behar da eskalatzea. Aipatu irudiak eskalan txikitu bakarrik egin daitezkela, ez handitu.

en: Repeat New Password
eu: Errepikatu pasahitz berria

en: Repeat Password
eu: Errepikatu pasahitza

en: Add menu items from the column on the left.
eu: Gehitu menuko elementuak ezkerreko zutabetik.

en: Plugins extend and expand the functionality of WordPress. You may automatically install plugins from the <a href="%1$s">WordPress Plugin Directory</a> or upload a plugin in .zip format via <a href="%2$s">this page</a>.
eu: Plugin-ek WordPress-en funtzionaltasunak hedatu eta zabaltzen dituzte. Plugin-ak automatikoki instala ditzakezu <a href="%1$s">WordPress-eko plugin-en direktoriotik</a> edo <a href="%2$s">orrialde honen</a> bitartez plugin bat .zip formatuan igo dezakezu.

en: The package contains no files.
eu: Paketeak ez du fitxategirik.

en: The theme contains no files.
eu: Itxura-paketeak ez du fitxategirik.

en: An error occurred while updating %1$s: <strong>%2$s</strong>
eu: Errore bat gertatu da %1$s eguneratzean: <strong>%2$s</strong>

en: To navigate between revisions, <strong>drag the slider handle left or right</strong> or <strong>use the Previous or Next buttons</strong>.
eu: Berrikusketetan zehar nabigatzeko <strong>eraman sliderra ezkerretik eskuinera</strong> edo <strong>Aurrekoak edo Hurrengoak boitoiak erabili</strong>.

en: Loading&hellip;
eu: Kargatzen&hellip;

en: Error in moving to trash.
eu: Errorea zakarrontzira botatzean.

en: Error in restoring from trash.
eu: Errorea zakarrontzitik berreskuratzean.

en: The item you are trying to move to the Trash no longer exists.
eu: Zakarrontzira mugitzen saiatzen ari zaren elementua ezabatuta dago jada.

en: The item you are trying to restore from the Trash no longer exists.
eu: Zakarrontzitik ateratzen saiatu zaren elementua ez dago jada.

en: This item has already been deleted.
eu: Elementu hori ezabatuta dago jada.

en: Drag each item into the order you prefer. Click the arrow on the right of the item to reveal additional configuration options.
eu: Arrastatu elementuak nahi dituzun ordenean. Egin klik elementuaren eskuineko gezian ezarpen gehigarriak ikusteko.

en: If you haven&#8217;t yet created any menus, <strong>click the &#8217;create a new menu&#8217; link</strong> to get started
eu: Ez baduzu menurik sortu <strong>egin klik 'menu berria sortu' loturan</strong>.

en: This screen is used for managing your content revisions.
eu: Zure edukiaren berrikusketak kudeatzeko pantaila da hau.

en: Revisions are saved copies of your post or page, which are periodically created as you update your content. The red text on the left shows the content that was removed. The green text on the right shows the content that was added.
eu: Zure orrialde edo sarreren gordetako bertsioak dira berrikusketak, zu edukia aldatzen ari zaren artean sortzen dira. Ezkerrean agertzen den testu gorriak edukia ezabatu egin dela esan nahi du. Eskuineko eduki berdeak edukia gehitu egin dela esan nahi du.

en: From this screen you can review, compare, and restore revisions:
eu: Pantaila honetan, gordetako errebisioak ikusi, alderatu eta berrezarri ditzakezu:

en: To restore a revision, <strong>click Restore This Revision</strong>.
eu: Berrikuspena berrezartzeko, <strong>egin klik Berrezarri errebisio hau</strong>.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Revision_Management" target="_blank">Revisions Management</a>
eu: <a href="http://codex.wordpress.org/Revision_Management" target="_blank">Berrikusketen kudeaketa</a>

[ctx: Followed by post revision info]
en: To:
eu: Nora:

[ctx: Followed by post revision info]
en: From:
eu: Nondik:

[ctx: Button label for a previous revision]
en: Previous
eu: Aurrekoa

[ctx: Button label for a next revision]
en: Next
eu: Hurrengoa

en: Menu locations updated.
eu: Menuen kokapenak eguneratuak.

[ctx: revision date short format]
en: j M @ G:i
eu: Y m d - G:s

en: %1$s by %2$s.
eu: %1$s Artista: %2$s.

en: Released: %d.
eu: Kaleratua: %d.

en: Track %1$s of %2$s.
eu: %1$s pista %2$s-(e)tik.

en: Track %1$s.
eu: %1$s pista.

en: Genre: %s.
eu: Generoa: %s.

en: Mime-type:
eu: Fitxategi mota:

en: Year:
eu: Urtea:

en: Genre:
eu: Generoa:

en: Bitrate:
eu: Bit-emaria:

en: Audio Format:
eu: Audio formatua:

en: Audio Codec:
eu: Audio kodek-a:

en: Saving revision...
eu: Berrikusketa gordetzen

en: Your latest changes were saved as a revision.
eu: Zure azken aldaketak berrikusketa gisa gorde dira.

en: This screen is used for managing your custom navigation menus.
eu: Pantaila honetan zure nabigazio menu pertsonalizatuak kudeatu ditzakezu.

en: From this screen you can:
eu: Pantaila honetan egin ditzakezunak:

en: Create, edit, and delete menus
eu: Menuak sortu, editatu eta ezabatu

en: Add, organize, and modify individual menu items
eu: Menu-elementuak gehitu, antolatu eta banaka aldatu

en: The menu management box at the top of the screen is used to control which menu is opened in the editor below.
eu: Goian agertzen den menu kudeaketarako kutxa, beheko editorean zein menu erabili aukeratzeko da.

en: To edit an existing menu, <strong>choose a menu from the drop down and click Select</strong>
eu: Menu bat aldatzeko, <strong>aukeratu menua aukeraketa-kutxan eta egin klik Aukeratun</strong>.

en: You can assign theme locations to individual menus by <strong>selecting the desired settings</strong> at the bottom of the menu editor. To assign menus to all theme locations at once, <strong>visit the Manage Locations tab</strong> at the top of the screen.
eu: Menu bakoitzari itxurako kokapen bat ezarri diezaiokezu, horretarako <strong>aukeratu dagokion ezarpena</strong> menu editorearen azpian. Menuak kokapen guztietan batera ezartzeko <strong>joan Kokapenak kudeatu</strong> fitxara.

en: Menu Management
eu: Menu kudeaketa

en: Each custom menu may contain a mix of links to pages, categories, custom URLs or other content types. Menu links are added by selecting items from the expanding boxes in the left-hand column below.
eu: Menu pertsonalizatu bakoitzak, orrialdeak, kategoriak, URL pertsonalizatuak edo beste elementu-mota batzuk izan ditzake. Menuko loturak, ezkerreko zutabeko aukera-kutxetan klik eginez aukeratzen dira.

en: Add one or several items at once by <strong>selecting the checkbox next to each item and clicking Add to Menu</strong>
eu: Gehitu elementu bat edo gehiago <strong>elementu bakoitzaren ondoko kutxa aukeratu eta Menura gehitu sakatuz</strong> gehitu.

en: To add a custom link, <strong>expand the Links section, enter a URL and link text, and click Add to Menu</strong>
eu: Lotura pertsonalizatu bat gehitzeko <strong>zabaldu loturen atala, idatzi URLa, izenburua eta egin klik Menura gehitu</strong> aukeran.

en: To reorganize menu items, <strong>drag and drop items with your mouse or use your keyboard</strong>. Drag or move a menu item a little to the right to make it a submenu
eu: Menuko elementuak antolatzeko, <strong>arrastatu eta jaregin elementuak sagua erabiliz edo erabili teklatua</strong>. Arrastatu edo mugitu elementua eskuinera azpimenua sortzeko.

en: Delete a menu item by <strong>expanding it and clicking the Remove link</strong>
eu: Ezabatu menuko elementu bat <strong>zabalduz eta Lotura ezabatu</strong>n klik eginez.

en: Editing Menus
eu: Menuak editatzen

en: This screen is used for globally assigning menus to locations defined by your theme.
eu: Pantaila hau menuak zure itxuran definitutuako kokalekuetara esleitzeko da.

en: To assign menus to one or more theme locations, <strong>select a menu from each location&#8217;s drop down.</strong> When you&#8217;re finished, <strong>click Save Changes</strong>
eu: Menuak kokaleku bat baino gehiagotan esleitzeko, <strong>aukeratu kokaleku bakoitzaren kutxan</strong>. Amaitzen duzunean, <strong>egin klik Gorde aldaketak</strong> aukeran.

en: To edit a menu currently assigned to a theme location, <strong>click the adjacent &#8217;Edit&#8217; link</strong>
eu: Kokaleku baten esleitutako menua aldatzeko <strong>egin klik aldameneko 'Editatu' loturan</strong>.

en: To add a new menu instead of assigning an existing one, <strong>click the &#8217;Use new menu&#8217; link</strong>. Your new menu will be automatically assigned to that theme location
eu: Menu berri bat gehitzeko dagoen bat esleitu beharrean, <strong>egin klik Menu berria erabili loturan</strong>. Menu berria automatikoki esleituko da kokapen horretan.

en: Edit Menus
eu: Editatu menuak

en: Manage Locations
eu: Kudeatu kokapenak

en: Theme Location
eu: Itxura kokapena

en: Assigned Menu
eu: Esleitutako menua

en: Select a Menu
eu: Aukeratu menu bat

[ctx: menu]
en: Edit
eu: Editatu

[ctx: menu]
en: Use new menu
eu: Erabili menu berria

en: Restore This Revision
eu: Berrikusketa hau berrezarri.

en: Move up one
eu: Eraman bat gorago

en: Move down one
eu: Eraman bat beherago

en: Move to the top
eu: Eraman gorarte

en: Move under %s
eu: Eraman %s azpira

en: Move out from under %s
eu: %s azpitik kendu

en: Under %s
eu: %s azpian

en: Out from under %s
eu: %s azpitik kendu

en: %1$s. Menu item %2$d of %3$d.
eu: %1$s. %3$d(e)tik %2$d. menu-elementua.

en: %1$s. Sub item number %2$d under %3$s.
eu: %1$s. %3$d-(e)ko %2$d. elementu atala.

en: Capabilities
eu: Ahalmenak

en: Denied: %s
eu: Ukatua: %s

en: Move
eu: Mugitu

en: Up one
eu: Bat gorago

en: Down one
eu: Bat begerago

en: To the top
eu: Gorarte

en: Menu Structure
eu: Menu egitura

en: Menu Settings
eu: Menu ezarpenak

en: The backup of this post in your browser is different from the version below.
eu: Bidalketa honen zure nabigatzaileko babeskopia, ondoko bertsio honen ezberdina da.

en: Restore the backup.
eu: Berreskuratu babeskopia.

en: Post restored successfully.
eu: Bidalketa ondo berreskuratu da.

en: Undo.
eu: Desegin.

en: Draft created on %1$s at %2$s
eu: Zirriborroaren sorrera data %1$s - %2$s

en: %s has taken over and is currently editing.
eu: %s kontrola hartu du eta bera ari da editan.

en: Take over
eu: Kontrola hartu

en: You cannot move this item to the Trash. %s is currently editing.
eu: Ezin duzu elementu hau zakarrontzira eraman. %s editatzen ari da.

en: Edit your menu below, or <a href="%s">create a new menu</a>.
eu: Editatu zure menua edo <a href="%s">sortu berri bat</a>.

en: Select a menu to edit:
eu: Aukeratu menu bat editatzeko:

en: or <a href="%s">create a new menu</a>.
eu: edo <a href="%s">sortu menu berri bat</a>.

en: Thank you for Updating! Please visit the <a href="%s">Upgrade Network</a> page to update all your sites.
eu: Eskerrik asko eguneratzeagatik! Bisitatu <a href="%s">Eguneratu sarea</a> orrialdea zure gune guztiak eguneratzeko.

en: All right, sparky! You&#8217;ve made it through this part of the installation. WordPress can now communicate with your database. If you are ready, time now to&hellip;
eu: Dena ondo! Instalazioaren zati hau egin duzu. WordPress orain zure datu-basearekin komunikatu daiteke. Prest bazaude, goazen aurrera &hellip;

en: sub item
eu: elementu atala

en: Link Text
eu: Loturaren testua

en: <strong>%1$s</strong> has been updated.
eu: <strong>%1$s</strong>  eguneratu da.

en: Selected menus have been successfully deleted.
eu: Aukeratutako menuak ondo ezabatu dira

en: -- Select --
eu: -- Aukeratu --

en: Menu 1
eu: 1 menua

en: Edit your default menu by adding or removing items. Drag each item into the order you prefer. Click Create Menu to save your changes.
eu: Editatu defektuzko menua elementuak gehituz edo kenduz. Ordenatu elementuak nahi duzun bezala elementu bakoitza arrastatuz. Egin klik "Sortu Menua" aukerak aldaketak gordetzeko.

en: Give your menu a name above, then click Create Menu.
eu: Goian emaiozu izen bat zure menuari eta gero egin klik Sortu Menuan.

en: Auto add pages
eu: Automatikoki gehitu orrialdeak

en: Automatically add new top-level pages to this menu
eu: Automatikoki gehitu goi-mailako orrialde berriak menu honetara

en: Theme locations
eu: Itxuren kokapenak

en: (Currently set to: %s)
eu: (Unekoa %s da)

en: The Documentation menu below the editor lists the PHP functions recognized in the plugin file. Clicking Look Up takes you to a web page about that particular function.
eu: Editorearen azpian dagoen Dokumentazioa menuak, zerrenda batean biltzen ditu plugin fitxategiko PHP funtzioak. Bilatun klik eginez, funtzio horrexeri buruzko web orrialde batera joango zara.

en: Look Up
eu: Bilatu

en: For PHP files, you can use the Documentation dropdown to select from functions recognized in that file. Look Up takes you to a web page with reference material about that particular function.
eu: PHP fitxategietarako, Dokumentazioa goitibehera erabil dezakezu fitxategi horretako funtzioak aukeratzeko. Bilaturen bidez, funtzio partikular horri buruzko erreferentziazko materiala duen web orrialde batera joango zara.

en: %s is currently editing
eu: %s editatua izaten ari da

en: You can upload and insert media (images, audio, documents, etc.) by clicking the Add Media button. You can select from the images and files already uploaded to the Media Library, or upload new media to add to your page or post. To create an image gallery, select the images to add and click the &#8220;Create a new gallery&#8221; button.
eu: Mediak (irudiak, audioa, dokumentuak eta abar) igo ditzakezu Gehitu Media botoian klik eginez. Mediatekan dagoeneko igota dauden irudi eta fitxategiak hauta ditzakezu edo media berri bat igo dezakezu, zure bidalketa edo orrialdera gehitu dadin. Irudi galeria bat sortzeko, aukeratu gehitu nahi dituzun fitxategiak eta egin klik &#8220;Sortu galeria berria&#8221; botoian.

en: You can also embed media from many popular websites including Twitter, YouTube, Flickr and others by pasting the media URL on its own line into the content of your post/page. Please refer to the Codex to <a href="http://codex.wordpress.org/Embeds">learn more about embeds</a>.
eu: Webgune ezagun askotatik ere media fitxategiak kapsulatu ditzakezu, Twitter, YouTube, Flickr eta beste batzuk barne. horretarako, media fitxategiaren URLa bidalketaren/orrialdearen edukian, berezko lerro batetan itsatsi behar duzu. <a href="http://codex.wordpress.org/Embeds">Kapsulaketei buruz gehiago ikasteko</a>, Codex-ean begiratu.

en: New Media Manager
eu: Media berrien kudeatzailea

en: Uploading files and creating image galleries has a whole new look. Check it out!
eu: Fitxategiak igo eta irudi galeriak sortzea itxura guztiz berritua du. Emaiozu begirada bat!

en: Image rotation is not supported by your web host.
eu: Zure web ostalariak ez du irudi biraketa onartzen.

en: If you are looking to use the link manager, please install the <a href="%s">Link Manager</a> plugin.
eu: Esteka kudeatzailea erabili nahi baduzu, instalatu mesedez <a href="%s">Link Manager</a> plugin-a.

en: Manage <a href="%1$s">widgets</a> or <a href="%2$s">menus</a>
eu: Kudeatu <a href="%1$s">widget-ak</a> edo <a href="%2$s">menuak</a>

en: To use a background image, simply upload it or choose an image that has already been uploaded to your Media Library by clicking the &#8220;Choose Image&#8221; button. You can display a single instance of your image, or tile it to fill the screen. You can have your background fixed in place, so your site content moves on top of it, or you can have it scroll with your site.
eu: Atzeko-planoko irudi bat erabiltzeko, igotzea besterik ez duzu edo dagoeneko Mediatekara igo duzun bat aukeratzeko &#8220;Aukeratu irudia&#8221; botoian klik egitea. Zure irudia behin bakarrik agertu daiteke edo mosaiko bat osatuz errepikatuta agertu daiteke. Atzeko-planoa leku berean finko mantendu dezakezu (guneko edukia bere gainetik mugituz) edo atzeko-planoa edukiarekin batera pantailan behera mugitu daiteke.

en: Don&#8217;t forget to click &#8220;Save Changes&#8221; when you&#8217;re done!
eu: Ez ahaztu &#8220;Gorde Aldaketak&#8221; klikatzen amaitzen duzunean!

en: The title field and the big Post Editing Area are fixed in place, but you can reposition all the other boxes using drag and drop. You can also minimize or expand them by clicking the title bar of each box. Use the Screen Options tab to unhide more boxes (Excerpt, Send Trackbacks, Custom Fields, Discussion, Slug, Author) or to choose a 1- or 2-column layout for this screen.
eu: Izenburu eremuaren eta Bidalketaren Edizio Gunearen kokalekua finkoa da, baina beste kutxa gutiak lekuz alda ditzakezu arrastatu eta jareginez. Kutxa bakoitzaren izenburu-barran klik eginez minimizatu edo zabaldu ditzakezu. Pantaila Aukerak fitxa erabili kutxa gehiago erakusteko (Laburpena, Bidali Aipuak, Pertsonalizatutako Eremuak, Eztabaida, Slug-a, Egilea) edo pantaila honen diseinua zutabe bat edo bikoa izatea aukeratzeko.

en: Inserting Media
eu: Media txertatzen

en: Several boxes on this screen contain settings for how your content will be published, including:
eu: Pantaila honetako kutxa askok, zure edukia nola argitaratuko den ezarpenak dituzte, hauek barne:

en: <strong>Format</strong> - Post Formats designate how your theme will display a specific post. For example, you could have a <em>standard</em> blog post with a title and paragraphs, or a short <em>aside</em> that omits the title and contains a short text blurb. Please refer to the Codex for <a href="http://codex.wordpress.org/Post_Formats#Supported_Formats">descriptions of each post format</a>. Your theme could enable all or some of 10 possible formats.
eu: <strong>Formatua</strong> - Bidalketa formatuak zure itxurak bidalketa jakin bat nola erakutsiko duen adierazten du. Adibidez, bidalketa <em>estandarra</em> izan dezakezu izenburu eta parrafoekin, edo <em>albo batera</em> titulurik gabe eta testu zati labur bat. Mesedez, jo Codex-era <a href="http://codex.wordpress.org/Post_Formats#Supported_Formats">bidalketa formatu bakoitzaren deskripzio bat</a> izateko. Zure itxurak aukera guztiak edo hamar aukeretatik batenbat izan gaitua izan dezake.

en: Publish Settings
eu: Argitaraketa ezarpenak

en: <strong>Parent</strong> - Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have child categories for Bebop and Big Band. Totally optional. To create a subcategory, just choose another category from the Parent dropdown.
eu: <strong>Gurasoa</strong> - Kategoriek, etiketek ez bezala, hierarkia bat izan dezakete. Jazz izeneko kategoria izan dezakezu eta, honen azpian Bebop eta Big Band izeneko azpi-kategoriak. Aukerazkoa erabat. Azpi-kategoria bat sortzeko, Gurasoa  goitibehera zerrendatik beste kategoria bat aukeratzea besterik ez duzu.

en: <strong>Box Controls</strong> - Click the title bar of the box to expand or collapse it. In addition, some boxes have configurable content, and will show a &#8220;Configure&#8221; link in the title bar if you hover over it.
eu: <strong>Kutxa kontrolak</strong> - Kutxa zabaldu eta tolesteko, egizu klik kutxako izenburu-barran. Eduki konfiguragarria duten kutxek &#8220;Konfiguratu&#8221; esteka erakusten dute izenburu-barraren gainetik pasatzerakoan.

en: When changing themes, there is often some variation in the number and setup of widget areas/sidebars and sometimes these conflicts make the transition a bit less smooth. If you changed themes and seem to be missing widgets, scroll down on this screen to the Inactive Widgets area, where all of your widgets and their settings will have been saved.
eu: Itxurak aldatzean, widget guneen/albo-barren kopurua eta ezarpenak aldatu ohi dira eta gatazkatxo hauek trantsizioa zertxobait zailtzen dute. Itxurak aldatu badituzu eta widget-ak falta direla badirudi, pantailan behera egin Ezgaitutako Widget-en gunera, han zure widget guztiak beraien ezarpenekin gordeta aurkituko bait dituzu.

en: You are using the multi-file uploader. Problems? Try the <a href="%1$s" target="%2$s">browser uploader</a> instead.
eu: Hainbat fitxategiko igotzailea erabiltzen zaude. Arazorik? Ba bere ordez, saiatu <a href="%1$s" target="%2$s">nabigatzaileko igotzailearekin</a>.

[ctx: media item]
en: Edit
eu: Editatu

[ctx: color]
en: Default: %s
eu: Lehenetsia: %s

[ctx: column name]
en: Uploaded to
eu: Hona igota

en: The uploaded file is not a valid image. Please try again.
eu: Fitxategi hau ez da irudi bat. Saiatu berriz mesedez.

en: Choose a Background Image
eu: Aukeratu atzeko planoko irudi bat

en: Choose a Custom Header
eu: Aukeratu goiburu pertsonalizatu bat

en: You can also choose a background color by clicking the Select Color button and either typing in a legitimate HTML hex value, e.g. &#8220;#ff0000&#8221; for red, or by choosing a color using the color picker.
eu: Atzeko-planoko kolore bat aukera dezakezu. Horretarako, Aukeratu Kolorea botoian klik egin eta HTML balore egoki bat idatz dezakezu (adibidez &#8220;#ff0000&#8221; gorriarentzat), edo kolore hautatzailea erabil dezakezu.

en: In the Header Text section of this page, you can choose whether to display this text or hide it. You can also choose a color for the text by clicking the Select Color button and either typing in a legitimate HTML hex value, e.g. &#8220;#ff0000&#8221; for red, or by choosing a color using the color picker.
eu: Orrialde honetako Goiburuko Testua atalean, testu hau erakustea ala ezkutatzea aukeratu dezakezu. Testuaren kolorea ere aukera dezakezu. Horretarako, Aukeratu Kolorea botoian klik egin eta HTML balore egoki bat idatz dezakezu (adibidez &#8220;#ff0000&#8221; gorriarentzat), edo kolore hautatzailea erabil dezakezu.

en: Theme Customizer Options
eu: Itxura pertsonalizatzailearen aukerak

en: You can choose whether or not your site will be crawled by robots, ping services, and spiders. If you want those services to ignore your site, click the checkbox next to &#8220;Discourage search engines from indexing this site&#8221; and click the Save Changes button at the bottom of the screen. Note that your privacy is not complete; your site is still visible on the web.
eu: Robotek, ping zerbitzuek eta armiarmek zure gunea jarraitzea edo ez hautatu dezakezu. Zerbitzu hauek zure gunea ez ikustea nahi baduzu, egin klik &#8220;Ez baimendu bilaketa-motorrek gune hau indexatzerik&#8221; ondoan dagoen kontrol-laukian eta pantailaren behekaldean dagoen Gorde Aldaketak botoian. Aipatu zure pribatutasuna osoa ez dela; zure gunea oraindik ikusgai dago web-ean.

en: More Actions
eu: Ekintza gehiago

en: Turn comments on or off
eu: Gaitu/ezgaitu iruzkinak

en: Learn more about getting started
eu: Ikasi gehiago lehen urratsei buruz

en: File URL:
eu: Fitxategiaren URLa:

en: In the <strong>In Response To</strong> column, there are three elements. The text is the name of the post that inspired the comment, and links to the post editor for that entry. The View Post link leads to that post on your live site. The small bubble with the number in it shows the number of approved comments that post has received. If the bubble is gray, you have moderated all comments for that post. If it is blue, there are pending comments. Clicking the bubble will filter the comments screen to show only comments on that post.
eu: <strong>Honi erantzunez</strong> zutabean hiru elementu daude. Testua, erantzunari dagokion bidalketaren izena da, eta bidalketa hori editatzeko lotura. Ikusi Bidalketa estekak zure webgunera eramango zaitu, bidalketa horretara hain zuzen ere. Barnean zenbakia duen burbuilak, bidalketa horrek jasotako eta onartutako iruzkin kopurua erakusten du. Burbuila grisa bada, bidalketa horren iruzkin guztiak moderatu dituzu. Urdina bada, moderatzeke dauden iruzkinak daude. Burbuilan klik eginez gero, iruzkinak iragaziko dira, iruzkin pantailan bidalketa horren iruzkinak bakarrik erakutsiz.

en: Used: %1$s%% of %2$s
eu: Erabilita: %2$s(e)tik %%1$s%

en: ID #%1$s: %2$s <strong>The current user will not be deleted.</strong>
eu: ID #%1$s: %2$s <strong>Egungo erabiltzailea ez da ezabatuko.</strong>

en: ID #%1$s: %2$s <strong>The current user will not be removed.</strong>
eu: ID #%1$s: %2$s <strong>Egungo erabiltzailea ez da kenduko.</strong>

en: ID #%1$s: %2$s <strong>You don't have permission to remove this user.</strong>
eu: ID #%1$s: %2$s <strong>Ez duzu baimenik erabiltzaile hau kentzeko.</strong>

en: Please select an option.
eu: Hautatu aukera bat mesedez.

en: <strong>ERROR</strong>: The email address is already used.
eu: <strong>ERROREA</strong>: E-posta erabilita dago.

en: $image needs to be an WP_Image_Editor object
eu: $image WP_Image_Editor objektua izan behar du

en: Use WP_Image_Editor::rotate
eu: Erabili WP_Image_Editor::rotate

en: Use WP_Image_Editor::flip
eu: Erabili WP_Image_Editor::flip

en: The privacy options group has been removed. Use another settings group.
eu: Pribatutasun aukeren multzoa kendu egin da. Erabili beste ezarpen multzo bat.

en: WordPress is not notifying any <a href="http://codex.wordpress.org/Update_Services">Update Services</a> because of your site&#8217;s <a href="%s">visibility settings</a>.
eu: Zure gunearen <a href="%s">pribatutasun ezarpenengatik</a> WordPress ez da inolako <a href="http://codex.wordpress.org/Update_Services">zerbitzu eguneraketarik</a> jakinarazten ari.

en: Search Engines Discouraged
eu: Bilaketa-motorrak ez baimenduak

en: Welcome to WordPress!
eu: Ongi etorria WordPress-era!

en: We&#8217;ve assembled some links to get you started:
eu: Lehen urratsak ematen laguntzeko esteka batzuk bildu ditugu:

en: Get Started
eu: Eman lehen urratsak

en: or, <a href="%s">change your theme completely</a>
eu: edo, <a href="%s">aldatu itxura osoa</a>

en: Next Steps
eu: Hurrengo pausuak

en: Edit your front page
eu: Editatu azaleko orria

en: Add additional pages
eu: Gehitu orrialde gehiago

en: Add a blog post
eu: Gehitu blog bidalketa bat

en: Write your first blog post
eu: Idatzi zure lehenego bidalketa blogean

en: Add an About page
eu: Gehitu Honi Buruz orrialde bat

en: View your site
eu: Ikusi gunea

en: Uploaded on: <b>%1$s</b>
eu: Hona igota: <b>%1$s</b>

en: If you have marked plugins as favorites on WordPress.org, you can browse them here.
eu: WordPress.org-en plugin-ak gogoko bezala markatu badituzu, hemen arakatu ditzakezu.

en: Your WordPress.org username:
eu: WordPress.org erabiltzaile-izena:

en: Get Favorites
eu: Lortu Gogokoak

en: The "%s" options group has been removed. Use another settings group.
eu: "%s" aukeren multzoa kendu egin da. Erabili beste ezarpen multzo bat.

en: Welcome to WordPress %1$s. You will be redirected to the About WordPress screen. If not, click <a href="%2$s">here</a>.
eu: Ongi etorri WordPress %1$s(e)ra. WordPress-eko Honi Buruz pantailara berbideratua izango zara. Bestela, egin klik <a href="%2$s">hemen</a>.

en: You can also control the display of your content in RSS feeds, including the maximum numbers of posts to display and whether to show full text or a summary.
eu: RSS jarioetan zure edukiak nola erakutsi ere kontrolatu dezakezu, erakusten diren gehienezko bidalketa kopurua barne eta baita testu osoa edo laburpena bakarrik erakusten den ere.

en: Search Engine Visibility
eu: Bilaketa-motorraren ikusgaitasuna

en: Allow search engines to index this site
eu: Baimendu bilaketa motorrek gune hau indexatzea.

en: Discourage search engines from indexing this site
eu: Ez baimendu bilaketa-motorrek gune hau indexatzerik

en: It is up to search engines to honor this request.
eu: Bilaketa motorrek erabakiko dute kasurik egin edo ez.

en: If you know what you&#8217;re looking for, Search is your best bet. The Search screen has options to search the WordPress.org Plugin Directory for a particular Term, Author, or Tag. You can also search the directory by selecting popular tags. Tags in larger type mean more plugins have been labeled with that tag.
eu: Zeren bila zabiltzan badakizu, Bilatu da behar duzuna. Bilatu pantailak, WordPress.org-eko plugin direktorioan termino, egile edo etiketa zehatz baten bitartez bilatzeko aukera ematen du. Etiketa erabilienak hautatuz ere egin ditzakezu bilaketak direktorioan. Etiketaren tipografia zenbat eta handiagoa, orduan eta plugin gehiago etiketa horrekin etiketatuak izan direla esan nahi du.

en: You can also browse a user&#8217;s favorite plugins, by using the Favorites link in the upper left of the screen and entering their WordPress.org username.
eu: Erabiltzaile baten gogoko plugin-ak ere bila ditzakezu, pantailaren goiko aldean ezkerrean dagoen Gogokoak estekan klik eginez eta WordPress.org-eko erabiltzaile-izen bat sartuz.

en: If you want to install a plugin that you&#8217;ve downloaded elsewhere, click the Upload link in the upper left. You will be prompted to upload the .zip package, and once uploaded, you can activate the new plugin.
eu: Beste nonbaitera deskargatu duzun plugin bat instalatu nahi baduzu, egizu klik goiko aldean ezkerrean dagoen Igo estekan. .zip paketea igotzeko eskatuko zaizu eta behin igotakoan, plugin berria gaitu ahalko duzu.

en: If for any reason this automatic file creation doesn&#8217;t work, don&#8217;t worry. All this does is fill in the database information to a configuration file. You may also simply open <code>wp-config-sample.php</code> in a text editor, fill in your information, and save it as <code>wp-config.php</code>.
eu: Arrazoiren batenbatik fitxategia automatikoki sortzeak ez badu funtzionatzen, lasai. Honek fitxategi horretan datu-basearen inguruko informazioa besterik ez du idazten. Zure <code>wp-config-sample.php</code> fitxategia ireki, zure informazioarekin bete eta <code>wp-config.php</code> izenarekin gorde dezakezu efektu bera lortzeko.

en: Below you should enter your database connection details. If you&#8217;re not sure about these, contact your host.
eu: Zure datu-basera konektatzeko datuak sartu behar dituzu. Inolako zalantzarik baduzu, jarri kontaktuan zure ostalariarekin.

en: Sorry, but I can&#8217;t write the <code>wp-config.php</code> file.
eu: Ezin dut <code>wp-config.php</code> fitxategia idatzi.

en: After you&#8217;ve done that, click &#8220;Run the install.&#8221;
eu: Hori egin ondoren, egin klik &#8220;Instalazioa abiatu&#8221; estekan.

en: Settings saved and theme activated. <a href="%s">Visit site</a>
eu: Ezarpenak gorde eta itxura gaitu da. <a href="%s">Gunera joan</a>

en: This <a href="%1$s">child theme</a> requires its parent theme, %2$s.
eu: <a href="%1$s">Seme-itxura</a> honek, bere %2$s guraso-itxura behar du.

en: This screen allows you to edit four fields for metadata in a file within the media library.
eu: Pantaila honetan mediatekako fitxategi baten metadatuetako lau eremu edita ditzakezu.

[ctx: Plugin Installer]
en: Favorites
eu: Gogokoak

en: Flexible Header
eu: Goiburu malgua

en: Attribute all posts to:
eu: Esleitu honi bidalketa guztiak:

en: Delete all posts.
eu: Ezabatu bidalketa guztiak.

en: What should be done with posts owned by this user? | What should be done with posts owned by these users?
eu[0]: Zer egin beharko litzateke erabiltzaile honen bidalketa eta estekekin?
eu[1]: Zer egin beharko litzateke erabiltzaile hauen bidalketa eta estekekin?

en: To install the theme so you can preview it with your site&#8217;s content and customize its theme options, click the "Install" button at the top of the left-hand pane. The theme files will be downloaded to your website automatically. When this is complete, the theme is now available for activation, which you can do by clicking the "Activate" link, or by navigating to your Manage Themes screen and clicking the "Live Preview" link under any installed theme&#8217;s thumbnail image.
eu: Itxura instalatzeko, egin klik "Instalatu" botoian. Itxuraren fitxategiak automatikoki deskargatuko dira. Bukatzean, itxura aktibatu dezakezu "Aktibatu" loturak klik eginez.

en: The <a href="http://codex.wordpress.org/Glossary#Character_set">character encoding</a> of your site (UTF-8 is recommended)
eu: Zure gunearen <a href="http://codex.wordpress.org/Glossary#Character_set">karaktere-kodifikazioa</a> (UTF-8 gomendatzen da)

en: In the editing area the Tab key enters a tab character. To move below this area by pressing Tab, press the Esc key followed by the Tab key.
eu: Edizio gunean Tab teklak tab karakterea txertatzen du. Tab sakatuz gune hau baino beherago joateko, sakatu ezazu Esc tekla eta ondoren Tab tekla.

[ctx: widget]
en: Add
eu: Gehitu

[ctx: widget]
en: Edit
eu: Editatu

en: This is an example page. It's different from a blog post because it will stay in one place and will show up in your site navigation (in most themes). Most people start with an About page that introduces them to potential site visitors. It might say something like this:
    
    <blockquote>Hi there! I'm a bike messenger by day, aspiring actor by night, and this is my blog. I live in Los Angeles, have a great dog named Jack, and I like pi&#241;a coladas. (And gettin' caught in the rain.)</blockquote>
    
    ...or something like this:
    
    <blockquote>The XYZ Doohickey Company was founded in 1971, and has been providing quality doohickeys to the public ever since. Located in Gotham City, XYZ employs over 2,000 people and does all kinds of awesome things for the Gotham community.</blockquote>
    
    As a new WordPress user, you should go to <a href="%s">your dashboard</a> to delete this page and create new pages for your content. Have fun!
eu: Hau adibide orrialde bat da. Blog-eko bidalketa baten ezberdina da, leku bakarrean egongo delako eta zure guneko nabigazioan agertuko delako (itxura gehienetan). Jende gehiena Honi Buruz orrialde batekin hasten da, bisitariei beraien buru aurkeztuz. Honelako zerbait esan zenezake:
    
    <blockquote>Kaixo! Egunez bizikletaz doan banatzailea naiz, gauez aktore irrikatua naiz, eta hau nire bloga da. Basaurin bizi naiz, Beltz izena duen txakur eder bat daukat, eta sagardoa dut gustoko. (Eta euritan bustitzea atsegin dut)</blockquote>
    
    ...edo honelako zerbait:
    
    <blockquote>XYZ Mollarri Enpresa 1971ean sortu zen, eta orduandik kalitatezko sagardoa eskeini die bezeroei. Hernanin kokatua, Mollarrik 200 pertsona baino gehiagori ematen die lan eta Hernani eta inguruko herrietan komunitatearen aldeko lan mordoa egiten du.</blockquote>
    
    WordPress-ko erabiltzaile berri bezala, <a href="%s">zure arbelera</a> joan behar zenuke orrialde hau ezabatzera eta zure edukiarekin berri bat sortzera. Gozatu!

en: Hi, this is a comment.
    To delete a comment, just log in and view the post&#039;s comments. There you will have the option to edit or delete them.
eu: Kaixo, hau iruzkin bat da.
    Iruzkin bat ezabatzeko, hasi saioa eta ikusi bidalketaren iruzkinak. Bertan, iruzkinak editatu edo ezabatzeko aukera izango duzu.

en: Search by tag
eu: Bilatu etiketagatik

en: Search by author
eu: Bilatu egileagatik

en: Search by keyword
eu: Bilatu gako-hitzagatik

en: Type of search
eu: Bilaketa mota

en: Screen Options Tab
eu: Pantaila aukeren fitxa

en: Contextual Help Tab
eu: Testuinguruko laguntza fitxa

en: Sorry, you have used your space allocation. Please delete some files to upload more files.
eu: Zuri dagokizun toki guztia erabili duzu. Fitxategi gehiago igotzeko ezabatu fitxategi batzuk.

en: Sorry, you have used all of your storage quota of %s MB.
eu: %s MBeko zure biltegiratze kuota osoa erabili duzu.

en: Select comment
eu: Aukeratu iruzkina

en: Select %s
eu: Hautatu %s

en: Tags can be selectively converted to categories using the <a href="%s">tag to category converter</a>.
eu: Hautatutako etiketa batzuk kategoriak bihur daitezke <a href="%s">Kategoria eta etiketa bihurgailua</a> erabiliz.

en: You can delete Link Categories in the Bulk Action pull-down, but that action does not delete the links within the category. Instead, it moves them to the default Link Category.
eu: Esteka Kategoriak ezabatu ditzakezu Multzokako ekintzen menuan, baina horrek ez ditu estekak kategoriatik ezabatzen. Horren ordez, lehenetsitako Esteka Kategoriara mugitzen ditu.

en: Creating a Page is very similar to creating a Post, and the screens can be customized in the same way using drag and drop, the Screen Options tab, and expanding/collapsing boxes as you choose. This screen also has the distraction-free writing space, available in both the Visual and Text modes via the Fullscreen buttons. The Page editor mostly works the same as the Post editor, but there are some Page-specific features in the Page Attributes box:
eu: Orrialde bat sortzea Bidalketa bat sortzearen oso antzekoa da, eta pantailak era berean pertsonalizatu daitezke, arrastatu eta jareginez, Pantaila Aukerak fitxaren bitartez eta aukeratzen dituzun kutxak zabalduz/tolestuz. Pantaila honek ere, distrazio gabeko gune bat du, bai modu Bisualean, bai Testu moduan, Pantaila Osoa botoiaren bitartez ikus dezakezuna. Orrialde editorea Bidalketa editorearen oso antzera dabil, baina Orrialdearen Atributuak kutxan orrialdeentzako ezaugarri espezifiko batzuk ditu:

en: <strong>Post editor</strong> - Enter the text for your post. There are two modes of editing: Visual and Text. Choose the mode by clicking on the appropriate tab. Visual mode gives you a WYSIWYG editor. Click the last icon in the row to get a second row of controls. The Text mode allows you to enter HTML along with your post text. Line breaks will be converted to paragraphs automatically. You can insert media files by clicking the icons above the post editor and following the directions. You can go to the distraction-free writing screen via the Fullscreen icon in Visual mode (second to last in the top row) or the Fullscreen button in Text mode (last in the row). Once there, you can make buttons visible by hovering over the top area. Exit Fullscreen back to the regular post editor.
eu: <strong>Bidalketa editorea</strong> - Sartu zure bidalketaren testua. Editatzeko modu bi daude: Bisuala eta Testua. Aukeratu modua fitxa egokian klik eginez. Modu Bisualak WYSIWYG editore bat eskaintzen dizu. Egin klik lehen lerroko azken ikonoan kontrolak dituen bigarren lerro bat ikusteko. Testu moduak zure bidalketaren HTMLa sartzea ahalbidetzen dizu. Puntu eta bereiz bakoitza paragrafo batetan bihurtzen da automatikoki. Media fitxategi bat txertatu dezakezu bidalketa editorearen goikaldean dagoen ikonoak erabiliz eta jarraibideak jarraituz. Distrazio gabeko gunera joan zaitezke Pantaila Osoa ikonoaren bitartez; modu Bisualean, goiko lerroan azken-aurrekoa, Testu moduan, lerroko azkena. Bertan zaudenean, botoiak bistaratu ditzakezu goiko areatik pasatuz. Pantaila Osotik atera zaitez ohiko bidalketa editorera itzultzeko.

en: You can select an image to be shown at the top of your site by uploading from your computer or choosing from your media library. After selecting an image you will be able to crop it.
eu: Gunearen goikaldean agertuko den irudi bat aukeratu dezakezu, zure ordenagailutik igoz edo zure mediatekatik hautatuz. Irudia aukeratutakoan mozteko aukera izango duzu.

en: Main content
eu: Eduki nagusia

en: Skip to main content
eu: Jauzi egin eduki nagusira

en: You can set a custom image header for your site. Simply upload the image and crop it, and the new header will go live immediately. Alternatively, you can use an image that has already been uploaded to your Media Library by clicking the &#8220;Choose Image&#8221; button.
eu: Zure gunean goiburu irudi pertsonalizatua ezar dezakezu. Irudia igo eta moztu besterik ez duzu berehalaxe goiburu berriaz gozatzeko. Dagoeneko zure Mediatekara igota dagoen irudi bat ere erabil dezakezu &#8220;Aukeratu irudia&#8221; botoian klik eginez.

en: Skip Cropping, Publish Image as Is
eu: Utzi mozteari, publikatu irudia den bezala

en: You are previewing %s
eu: %s aurreikusten zaude

en: Select Image
eu: Aukeratu irudia

en: Or choose an image from your media library:
eu: Edo aukeratu irudi bat zure mediatekatik:

en: Choose Image
eu: Aukeratu irudia

en: Click the Live Preview links in the Available Themes list below to customize and preview another theme before activating it.
eu: Egin klik Zuzenean Aurreikusi esteketan, azpiko itxuren zerrendan, gaitu aurretik beste itxura bat pertsonalizatu eta aurreikusi ahal izateko.

en: Customize %s
eu: %s pertsonalizatu

en: Collapse
eu: Tolestu

en: New Feature: Choose Image from Library
eu: Ezaugarri berria: Irudia Mediatekatik hautatzea

en: Want to use an image you uploaded earlier? Select it from your media library instead of uploading it again.
eu: Lehendik igo duzun irudi bat erabili nahi duzu? Hautatu ezazu mediatekatik berriz igo ordez.

en: New Feature: Customizer
eu: Ezaugarri berria: Pertsonalizatzailea

en: Click Customize to change the header, background, title and menus of the current theme, all in one place.
eu: Egin klik Pertsonalizatun indarrean dagoen itxuraren goiburua, atzeko-planoa, izenburua eta menuak aldatzeko, dena leku bakarrean.

en: If you don&#8217;t want a header image to be displayed on your site at all, click the &#8220;Remove Header Image&#8221; button at the bottom of the Header Image section of this page. If you want to re-enable the header image later, you just have to select one of the other image options and click &#8220;Save Changes&#8221;.
eu: Zure gunean inolako goiburu irudirik egoterik nahi ez baduzu, egin klik orrialde honen Goiburuko Irudia atalaren behekaldean dagoen &#8220;Kendu goiburuko irudia&#8221; botoian. Geroago goiburu irudia berriz gaitu nahi baduzu, beste irudi aukeraren bat hautatu eta &#8220;Gorde aldaketak-en&#8221; klik egitea besterik ez duzu.

en: You attempted to edit an item that isn&#8217;t an attachment. Please go back and try again.
eu: Eranskina ez den bidalketa bat editatzen saiatu zara. Mesedez atzera joan eta berriz saiatu.

[ctx: plugin]
en: Installed
eu: Instalatuta

en: This theme is already installed and is up to date
eu: Itxura hau dagoeneko instalatuta eta eguneratuta dago

[ctx: theme]
en: Installed
eu: Instalatuta

en: Once you have generated a list of themes, you can preview and install any of them. Click on the thumbnail of the theme you&#8217;re interested in previewing. It will open up in a full-screen Preview page to give you a better idea of how that theme will look.
eu: Itxura bat baino gehiago dituzunean, euretako edozein aurreikusi edo instalatu dezakezu. Egin klik iruditxoan aurreikuspena lortzeko. Pop-leiho baten irekiko da, bere itxura ikus dezazun.

en: Previewing and Installing
eu: Aurreikusten eta instalatzen

en: Previewing and Customizing
eu: Aurreikusten eta pertsonalizatzen

en: You are using the browser&#8217;s built-in file uploader. The WordPress uploader includes multiple file selection and drag and drop capability. <a href="#">Switch to the multi-file uploader</a>.
eu: Nabigatzaileak dakarren fitxategi igotzailea erabiltzen zaude. WordPress-en igotzailearekin hainbat fitxategi batera aukeratu daitezke eta arrastatu eta jaregin ahalmena du. <a href="#">Aldatu hainbat fitxategiko igotzailera</a>.

en: Preview %s
eu: Aurrebista %s

en: Categories have hierarchy, meaning that you can nest sub-categories. Tags do not have hierarchy and cannot be nested. Sometimes people start out using one on their posts, then later realize that the other would work better for their content.
eu: Kategoriek hierarkia dute, hau da, azpi-kategoriak eduki ditzakete. Etiketek, aldiz, ez dute hierarkiarik eta ezin dira habiratu. Batzuetan, jendea bietako bat erabiltzen hasten da bere bidalketetan eta gero bere edukientzako bestea hobeto datorkiola konturatzen da.

en: The Categories and Tags Converter link on this screen will take you to the Import screen, where that Converter is one of the plugins you can install. Once that plugin is installed, the Activate Plugin &amp; Run Importer link will take you to a screen where you can choose to convert tags into categories or vice versa.
eu: Pantaila honetako Kategoria eta Etiketa Bihurgailua estekak, Inportatu pantailara eramango zaitu eta han bihurgailu hau dago instalatu dezakezun plugin-en artean. Plugin-a instalatutakoan, Gaitu Plugin-a eta Exekutatu Inportatzailea estekak, etiketak kategorietan bihurtzea edo alderantzizkoa egitea aukeratzen usten dizun pantailara eramango zaitu.

en: Live Preview
eu: Zuzenean aurreikusi

en: This screen is used to customize the header section of your theme.
eu: Pantaila hau zure itxurako goiburua pertsonalizatzeko erabiltzen da.

en: You can choose from the theme&#8217;s default header images, or use one of your own. You can also customize how your Site Title and Tagline are displayed.
eu: Itxuraren lehenetsitako goiburu irudi bat hautatu dezakezu edo zure bat erabili. Gunearen Izenburua eta azpi-izenburua ere pertsonalizatu ditzakezu.

en: Some themes come with additional header images bundled. If you see multiple images displayed, select the one you&#8217;d like and click the &#8220;Save Changes&#8221; button.
eu: Itxura batzuek goiburu irudi gehigarriak dakartzate. Irudi bat baino gehiago erakusten bazaizkizu, hautatu gogoko duzuna eta egin klik &#8220;Gorde aldaketak&#8221; botoian.

en: If your theme has more than one default header image, or you have uploaded more than one custom header image, you have the option of having WordPress display a randomly different image on each page of your site. Click the &#8220;Random&#8221; radio button next to the Uploaded Images or Default Images section to enable this feature.
eu: Zure itxurak lehenetsitako goiburu irudi bat baino gehiago badu edo zuk pertsonalizatutako goiburu bat baino gehiago igo baduzu, aukera duzu WordPress-ek guneko orrialde bakoitzean ausazko irudi ezberdin bat erakusteko. Ezaugarri hau gaitzeko, egin klik Igotako Irudiak edo Lehenetsitako Irudiak atalaren ondoan dagoen &#8220;Ausaz&#8221; aukera-botoian.

en: For most themes, the header text is your Site Title and Tagline, as defined in the <a href="%1$s">General Settings</a> section.
eu: Itxura gehienetan, goiburuko testua <a href="%1$s">Ezarpen orokorretan</a> zehazten diren guneko izenburua eta azpi-izenburua dira.

en: Configuration Error
eu: Konfigurazio errorea

en: Your <code>wp-config.php</code> file has an empty database table prefix, which is not supported.
eu: Zure <code>wp-config.php</code> fitxategiak taulen aurrizkia hutsik du eta hori ez da onartzen.

en: Revert to the <strong>Browser Uploader</strong> by clicking the link below the drag and drop box.
eu: Itzuli <strong>Nabigatzaileko Igotzailera</strong> arrastatu eta jaregin kutxaren azpian dagoen estekan klik eginez.

en: User deleted. | %s users deleted.
eu[0]: Erabiltzailea ezabatu da.
eu[1]: %s erabiltzaile ezabatu dira.

en: New user created. <a href="%s">Edit user</a>
eu: Erabiltzaile berria sortu da.  <a href="%s">Editatu erabiltzailea</a>

en: Could not copy files. You may have run out of disk space.
eu: Ezin izan dira fitxategiak kopiatu. Baliteke diskoa beteta egotea.

en: Search for themes by keyword.
eu: Bilatu itxurak gako-hitzagatik.

en: Find a theme based on specific features.
eu: Aurkitu itxura bat ezaugarri zehatzen arabera.

en: In all likelihood, these items were supplied to you by your Web Host. If you do not have this information, then you will need to contact them before you can continue. If you&#8217;re all ready&hellip;
eu: Datu hauek zure web ostalariak eman behar dizkizu. Ez badizkizu eman, jar zaitez berarekin kontaktuan. Prest bazaude, goazen aurrera &hellip;

en: This theme is broken.
eu: Itxura hau apurtuta dago.

en: Version:
eu: Bertsioa:

en: Set as background
eu: Ezarri atzeko planorako

en: Set as header
eu: Ezarri goiburu bezala

en: Customize &#8220;%s&#8221;
eu: &#8220;%s&#8221; pertsonalizatu

en: Edit comment
eu: Iruzkina aldatu

en: Restore
eu: Berrezarri

en: Actions
eu: Ekintzak

en: Collapse Sidebar
eu: Tolestu albo-barra

en: Add
eu: Gehitu

en: Blavatar
eu: Blavatar-a

en: Edit Link
eu: Esteka aldatu

en: Keyword
eu: Gako-hitza

en: This theme requires a parent theme. Checking if it is installed&#8230;
eu: Itxura honek guraso-itxura bat behar du. Egiaztatu ea instalatuta dagoen&#8230;

en: Preparing to install <strong>%1$s %2$s</strong>&#8230;
eu: <strong>%1$s %2$s</strong> instalatzeko prestatzen&#8230;

en: The parent theme, <strong>%1$s %2$s</strong>, is currently installed.
eu: <strong>%1$s %2$s</strong> guraso-itxura dagoeneko instalatuta dago.

en: Successfully installed the parent theme, <strong>%1$s %2$s</strong>.
eu: <strong>%1$s %2$s</strong> guraso-itxura ondo instalatu da.

en: <strong>The parent theme could not be found.</strong> You will need to install the parent theme, <strong>%s</strong>, before you can use this child theme.
eu: <strong>Ezin izan da guraso-itxura aurkitu.</strong> Seme-itxura hau instalatu aurretik, <strong>%s</strong> guraso-itxura instalatu behar duzu.

en: Header Text
eu: Goiburuko testua

en: Show header text with your image.
eu: Erakutsi goiburuko testua zure irudiarekin batera.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%1$s">View version %3$s details</a> or <a href="%4$s" %5$s>update now</a>.
eu: %1$s(r)en bertsio berri bat eskuragarri dago. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%1$s">Ikusi %3$s bertsioaren oharrak</a> edo <a href="%4$s" %5$s>eguneratu orain</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a> or <a href="%5$s">update now</a>.
eu: %1$s(e)ren bertsio berri bat eskuragarri dago. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">Ikusi %4$s bertsioaren oharrak</a> edo <a href="%5$s">eguneratu orain</a>.

en: By %s.
eu: Garatzailea: %s.

en: Add comment
eu: Gehitu iruzkina

en: Add new Comment
eu: Gehitu iruzkin berria

en: Add Comment
eu: Gehitu iruzkina

en: Broken Theme:
eu: Apurtutako itxura:

en: Broken <span class="count">(%s)</span> | Broken <span class="count">(%s)</span>
eu[0]: Apurtua <span class="count">(%s)</span>
eu[1]: Apurtuak <span class="count">(%s)</span>

en: Light
eu: Arina

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from comment and trackback spam</strong>. It keeps your site protected from spam even while you sleep. To get started: 1) Click the "Activate" link to the left of this description, 2) <a href="http://akismet.com/get/?return=true">Sign up for an Akismet API key</a>, and 3) Go to your Akismet configuration page, and save your API key.
eu: Milioika pertsonak erabilia, Akismet, ziurrenik, <strong>zure bloga zabor-iruzkinetatik eta zabor-aipuetatik babesteko</strong> munduko sistemarik onena da. Lotan zauden bitartean ere zure gunea spam-arengandik babestu mantentzen du. Hasteko: 1) Egin klik deskribapen honen ezkerretara dagoen "Gaitu" estekan, 2) <a href="http://akismet.com/get/?return=true">Izena eman Akismet API gako bat lortzeko</a>, eta 3) Joan Akismet-en konfigurazio orrialdera eta sartu API gakoa.

en: This is not just a plugin, it symbolizes the hope and enthusiasm of an entire generation summed up in two words sung most famously by Louis Armstrong: Hello, Dolly. When activated you will randomly see a lyric from <cite>Hello, Dolly</cite> in the upper right of your admin screen on every page.
eu: Hau plugin bat baino gehiago da; belaunaldi oso baten esperantzen eta gogoen sinboloa da, Louis Armstrong-ek abestuak ezagun egin zituen bi hitzetan bilduak: Hello, Dolly. Aktibatuta dagoenean, <cite>Hello, Dolly</cite> kantaren auzazko olerki bat ikusiko duzu admin pantaila guztietako goikaldean.

en: Show on screen
eu: Erakutsi pantailan

en: <strong>Welcome</strong> - Shows links for some of the most common tasks when setting up a new site.
eu: <strong>Ongi etorri</strong> - Gune berri bat ezartzean egiten diren atasa arruntenen esteka batzuk erakusten ditu.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a>. <em>Automatic update is unavailable for this theme.</em>
eu: %1$s(e)ren bertsio berri bat eskuragarri dago. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">Ikusi %4$s bertsioaren oharrak</a>. <em> Eguneraketa automatikoak ez daude eskuragarri itxura honentzako.</em>

[ctx: Welcome panel]
en: Welcome
eu: Ongi etorri

[ctx: default GMT offset or timezone string]
en: 0
eu: 1

en: Images should be at least <strong>%1$d pixels</strong> wide.
eu: Irudiek gutxienez <strong>%1$d pixel-eko</strong> zabalera izan behar dute.

en: Suggested height is <strong>%1$d pixels</strong>.
eu: Gomendatutako altuera <strong>%1$d pixel</strong> dira.

en: Images should be at least <strong>%1$d pixels</strong> tall.
eu: Irudiek gutxienez <strong>%1$d pixel-eko</strong> altuera izan behar dute.

[ctx: Howdy]
en: Welcome
eu: Ongi etorri

en: Suggested width is <strong>%1$d pixels</strong>.
eu: Gomendatutako zabalera <strong>%1$d pixel</strong> dira.

en: I'm sure I want to permanently disable my site, and I am aware I can never get it back or use %s again.
eu: Ziur nago nire gunea behin betiko ezgaitu nahi dudala eta jakinaren gainean nago ezingo dudala %s leheneratu edo berriro erabili.

en: Delete My Site Permanently
eu: Ezabatu nire gunea behin betiko

en: Delete My Site
eu: Ezabatu nire gunea

en: Remember, once deleted your site cannot be restored.
eu: Gogoratu behin zure gunea ezabatu eta gero ezin dela leheneratu.

en: I'm sorry, the link you clicked is stale. Please select another option.
eu: Klik egin duzun esteka zaharkituta dago. Hautatu beste aukera bat mesedez.

en: Thank you for using %s, your site has been deleted. Happy trails to you until we meet again.
eu: Eskerrik asko %s erabiltzeagatik, zure gunea ezabatu egin da. Ondo segi eta ikusi arte.

en: If you do not want to use your %s site any more, you can delete it using the form below. When you click <strong>Delete My Site Permanently</strong> you will be sent an email with a link in it. Click on this link to delete your site.
eu: Zure %s gunea ez baduzu gehiago erabili nahi, azpiko inprimakia erabiliz ezaba dezakezu. <strong>Ezabatu nire gunea behin betiko</strong> sakatzean, esteka bat duen e-posta bat bidaliko zaizu. Egin klik estekan zure gunea ezabatzeko.

en: You do not have sufficient permissions to delete this site.
eu: Ez daukazu gune hau ezabatzeko baimen nahikorik.

en: Thank you. Please check your email for a link to confirm your action. Your site will not be deleted until this link is clicked.
eu: Eskerrik asko. Ekintza berresteko esteka jasotzeko, egiaztatu zure e-posta. Zure gunea ez da ezabatuko esteka honetan klik egin arte.

en: Dear User,
    You recently clicked the 'Delete Site' link on your site and filled in a
    form on that page.
    If you really want to delete your site, click the link below. You will not
    be asked to confirm again so only click this link if you are absolutely certain:
    ###URL_DELETE###
    
    If you delete your site, please consider opening a new site here
    some time in the future! (But remember your current site and username
    are gone forever.)
    
    Thanks for using the site,
    Webmaster
    ###SITE_NAME###
eu: Erabiltzaile hori,
    Duela gutxi zure gunean 'Ezabatu gunea' estekan klik egin duzu eta inprimaki
    bat bete duzu orrialde horretan.
    Benetan zure gunea ezabatu nahi baduzu, egin klik azpiko estekan. Ez zaizu
    berrespenik eskatuko berriro beraz egizu klik esteka honetan benetan ziur
    baldin bazaude:
    ###URL_DELETE###
    
    Zure gunea ezabatzen baduzu, pentsa ezazu etorkizunean hemen gune berri bat
    zabaltzea! (Baina gogoratu zure uneko gunea eta erabiltzaile-izena betirako
    galdu direla.)
    
    Eskerrik asko gunea erabiltzeagatik,
    Web arduraduna
    ###SITE_NAME###

en: This file is too big. Files must be less than %1$s KB in size.
eu: Fitxategia handiegia da. Fitxategiek %1$s KB baino txikiagoak izan behar dute.

en: You have used your space quota. Please delete files before uploading.
eu: Zure tokiaren kuota erabili duzu. Ezabatu fitxategiak ezer igo aurretik mesedez.

en: Back
eu: Atzera

en: [%s] New Admin Email Address
eu: [%s] Admnistratzaile berriaren e-posta helbide

en: Dear user,
    
    You recently requested to have the email address on your account changed.
    If this is correct, please click on the following link to change it:
    ###ADMIN_URL###
    
    You can safely ignore and delete this email if you do not want to
    take this action.
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
eu: Erabiltzaile hori,
    
    Zure kontuaren e-posta helbide aldatzea eskatu
    duzu duela gutxi.
    Hau zuzena bada, aldaketa burutzeko egin klik ondorengo estekan:
    ###ADMIN_URL###
    
    Ekintza hau burutu nahi ez baduzu, arazorik gabe ezikus eta ezaba
    dezakezu e-posta hau.
    
    E-posta hau ###EMAIL### helbidera igorri da
    
    Goraintziak,
    ###SITENAME### guneko taldea
    ###SITEURL###

en: Your email address has not been updated yet. Please check your inbox at %s for a confirmation email.
eu: Zure e-posta helbidea ez da eguneratu oraindik. Egiaztatu zure sarrera-ontzia (%s) berrespen-mezurako.

en: [%s] New Email Address
eu: [%s] E-posta helbide berria

en: Network Disable
eu: Sarea ezgaitu

en: Sorry, you must delete files before you can upload any more.
eu: Fitxategiak ezabatu behar dituzu gehiago igo ahal izateko.

en: Enabled <span class="count">(%s)</span> | Enabled <span class="count">(%s)</span>
eu[0]: Gaituta <span class="count">(%s)</span>
eu[1]: Gaituta <span class="count">(%s)</span>

en: Theme
eu: Itxura

en: You do not appear to have any themes available at this time.
eu: Ez dirudi oraintxe itxura bat ere eskuragarri duzunik.

en: No themes found.
eu: Ez da itxurarik aurkitu.

en: Visit Dashboard
eu: Arbelera joan

en: Your Sites
eu: Zure guneak

en: If you reached this screen by accident and meant to visit one of your own sites, here are some shortcuts to help you find your way.
eu: Nahi gabe iritsi baldin bazara pantaila honetaraino eta benetan zure beste gune baten bila besterik ez baldin bazenbiltzan, hona hemen lasterbide batzuk laguntzeko zeure bidea azkarrago topatzen.

[ctx: user]
en: Not Spam
eu: Ez da zaborra

en: Disabled <span class="count">(%s)</span> | Disabled <span class="count">(%s)</span>
eu[0]: Ezgaituta <span class="count">(%s)</span>
eu[1]: Ezgaituta <span class="count">(%s)</span>

en: Open this theme in the Theme Editor
eu: Ireki itxura hau Itxura editorean

en: Disable this theme
eu: Ezgaitu itxura hau

en: Enable this theme
eu: Gaitu itxura hau

[ctx: user]
en: Mark as Spam
eu: Markatu zabor bezala

en: You attempted to access the "%1$s" dashboard, but you do not currently have privileges on this site. If you believe you should be able to access the "%1$s" dashboard, please contact your network administrator.
eu: "%1$s" arbela atzitzen saiatu zara, baina oraingoz ez dituzu behar diren baimenak gune horretan horrela ibiltzeko. Uste baduzu "%1$s" arbela atzitzeko baimena eman behar zaizula, mesedez, jar zaitez sareko administratzailearekin harremanetan.

en: MB (Leave blank for network default)
eu: MB (hutsik utziz gero sarean lehenetsitakoa)

en: Visit theme homepage
eu: Joan itxuren orrialdera

en: British English
eu: Ingelesa (Britainia Handia)

en: View Site
eu: Gunea ikusi

en: Super Admin <span class="count">(%s)</span> | Super Admins <span class="count">(%s)</span>
eu[0]: Super Admin <span class="count">(%s)</span>
eu[1]: Super Adminak <span class="count">(%s)</span>

en: American English
eu: Ingelesa (Ameriketako Estatu Batuak)

en: Primary Site
eu: Gune nagusia

en: Visit Theme Site
eu: Joan guneko itxurara

en: Delete this theme
eu: Ezabatu itxura hau

en: Site Upload Space Quota
eu: Gunearen igotzeko tokiaren kuota

en: Disable
eu: Ezgaitu

en: Not enough space to upload. %1$s KB needed.
eu: Toki libre nahikorik ez igotzeko. %1$s KB behar dira.

en: English
eu: Ingelesa

en: You must be a member of at least one site to use this page.
eu: Gutxienez gune bateko kide izan beharra daukazu orrialde hau erabili ahal izateko.

en: Global Settings
eu: Ezarpen orokorrak

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_My_Sites_Screen" target="_blank">Documentation on My Sites</a>
eu: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_My_Sites_Screen" target="_blank">Nire guneen dokumentazioa</a>

en: You do not have sufficient permissions to view this page.
eu: Ez daukazu orrialde hau ikusteko baimen nahikorik.

en: The primary site you chose does not exist.
eu: Aukeratu duzun gune nagusia ez da existitzen.

en: Up until WordPress version 3.0, what is now called a Multisite Network had to be installed separately as WordPress MU (multi-user).
eu: WordPress 3.0 bertsiorarte, orain "Gune-anitzen Sarea" (Multisite Network) deitzen dena, aparte instalatu beharra zegoen WordPress MU (multi-user) izenarekin.

en: Sorry, I need a wp-config-sample.php file to work from. Please re-upload this file from your WordPress installation.
eu: wp-config-sample.php fitxategi bat behar dut lan egiteko. Igo ezazu berriz fitxategi hau zure WordPress instalaziotik.

en: The file 'wp-config.php' already exists. If you need to reset any of the configuration items in this file, please delete it first. You may try <a href='%s'>installing now</a>.
eu: 'wp-config.php' fitxategia dagoeneko existitzen da. Fitxategian konfigurazio elementuren bat berrezarri beharra baduzu, lehenik ezabatu ezazu mesedez. <a href='%s'>Orain instalatzen</a> saia zaitezke.

en: The file 'wp-config.php' already exists one level above your WordPress installation. If you need to reset any of the configuration items in this file, please delete it first. You may try <a href='install.php'>installing now</a>.
eu: Zure WordPress instalazioa baino maila bat gorago badago jada 'wp-config.php' izeneko fitxategia. Fitxategi horretako ezarpenen bat aldatu nahi baduzu, ezabatu ezazu fitxategia lehenengo. <a href='install.php'>Instalatzen saiatu zaitezke orain</a>.

en: WordPress &rsaquo; Setup Configuration File
eu: WordPress &rsaquo; Ezarpenen konfigurazio fitxategia

en: Welcome to WordPress. Before getting started, we need some information on the database. You will need to know the following items before proceeding.
eu: Ongi etorri WordPress-era. Hasi aurretik, informazio batzuk datu-basean egotea behar dugu. Jarraitu aurretik ondoko datuak jakin behar dituzu.

en: Database name
eu: Datu-basearen izena

en: Database username
eu: Datu-basearen erabiltzailea

en: Database password
eu: Datu-basearen pasahitza

en: Database host
eu: Datu-base ostalaria

en: Table prefix (if you want to run more than one WordPress in a single database)
eu: Taulen aurrizkia (datu-base bakarrean WordPress bat baino gehiago gorde nahi baduzu)

en: Let&#8217;s go!
eu: Goazemank!

en: Database Name
eu: Datu-base izena

en: The name of the database you want to run WP in.
eu: WordPress-ek erabiltzea nahi duzun datu-basearen izena.

[ctx: example username]
en: username
eu: erabiltzaile-izena

en: Your MySQL username
eu: MYSQL erabiltzailea

[ctx: example password]
en: password
eu: pasahitza

en: &hellip;and your MySQL password.
eu: &hellip;eta zure MySQL pasahitza.

en: Database Host
eu: Datu-base ostalaria

en: You should be able to get this info from your web host, if <code>localhost</code> does not work.
eu: Informazio hau zure web ostalaritik lortu beharko dugu, <code>localhost</code> ez badabil.

en: Table Prefix
eu: Taulen aurrizkia

en: If you want to run multiple WordPress installations in a single database, change this.
eu: Datu-base bakarrean WordPress instalazio anitzak gorde nahi badituzu, aldatu hau.

en: You can create the <code>wp-config.php</code> manually and paste the following text into it.
eu: <code>wp-config.php</code> fitxategia eskuz sor dezakezu eta ondoko testua bertan kopiatu.

en: Run the install
eu: Instalazioa abiatu

en: To allow use of this page to automatically repair database problems, please add the following line to your <code>wp-config.php</code> file. Once this line is added to your config, reload this page.
eu: Orrialde honek zure datu-basea automatikoki konpontzeko aukera izan dezan, mesedez gehitu ondorengo lerroa zure <code>wp-config.php</code> fitxategira. Lerroa zure konfiguraziora gehitutakoan, birkargatu orrialde hau.

en: No comments awaiting moderation.
eu: Ez dago iruzkinik moderatzeko zain.

[ctx: Plugin installer section title]
en: Changelog
eu: Aldaketa egunkaria

[ctx: Plugin installer section title]
en: Other Notes
eu: Bestelako oharrak

[ctx: Plugin installer section title]
en: Installation
eu: Instalazioa

[ctx: Plugin installer section title]
en: Description
eu: Deskribapena

[ctx: Plugin installer section title]
en: Screenshots
eu: Pantaila argazkiak

en: If you just want to get an idea of what&#8217;s available, you can browse Featured, Popular, and Newest plugins by using the links in the upper left of the screen. These sections rotate regularly.
eu: Erabilgarri zer dagoen ikusteko, pantailako goiko aldean ezkerrean dauden estekak erabiliz, plugin nabarmendutakoak, ezagunenak eta berrienak araka ditzakezu. Atal horiek erregularki biratzen dira.

en: If you like, you may enter custom structures for your category and tag <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>s here. For example, using <code>topics</code> as your category base would make your category links like <code>http://example.org/%stopics/uncategorized/</code>. If you leave these blank the defaults will be used.
eu: Nahi baduzu, zure kategorien eta etiketen <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>entzako egitura pertsonalizatuak sar ditzakezu hemen. Adibidez, zure kategoria oinarri bezala <code>topics</code> erabiliz gero, <code>http://adibidea.org/%stopics/sailkatugabeak/</code> bezalako kategoria-estekak lortuko dituzu. Hutsik usten baduzu, lehenetsitakoak erabiliko dira.

en: You should update your web.config now.
eu: Orain web.config fitxategia eguneratu beharko zenuke.

en: You are about to delete this link '%s'
     'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
eu: '%s' esteka ezabatzear zaude. 
     'Utzi' gelditzeko, 'Ados' ezabatzeko.

en: Plugin Homepage &#187;
eu: Plugin-en hasiera orria &#187;

en: You can export a file of your site&#8217;s content in order to import it into another installation or platform. The export file will be an XML file format called WXR. Posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags can be included. You can choose for the WXR file to include only certain posts or pages by setting the dropdown filters to limit the export by category, author, date range by month, or publishing status.
eu: Zure guneko edukia fitxategi batera esporta dezakezu, gero beste instalazio edo plataforma batean inportatzeko. Esportazio fitxategia XML formatudun WXR izeneko fitxategi bat izango da. Bidalketak, orrialdeak, iruzkinak, pertsonalizatutako eremuak, kategoriak eta etiketak barruan sar ditzakezu. WXR fitxategian bidalketa edo orrialde zehatz batzuk bakarrik sartzea muga dezakezu ondoko goitibehera iragazkien bitartez: kategoria, egilea, data tarteak hileka edo argitaraketa-egoera.

en: Failed to repair the %1$s table. Error: %2$s
eu: Huts egin du %1$s taula konpontzeak. Errorea: %2$s

en: Standard time begins on: <code>%s</code>.
eu: Ordu estandarraren hasiera: <code>%s</code>.

en: New users will receive an email letting them know they&#8217;ve been added as a user for your site. This email will also contain their password. Check the box if you don&#8217;t want the user to receive a welcome email.
eu: Erabiltzaile berriek e-posta bat jasoko dute zure guneko erabiltzaile berri bezala gehituak izan direla esanez. E-posta honek beraien pasahitza ere izango du. Laukian marka jarri erabiltzaileak ongi etorri e-posta jasotzerik nahi ez baduzu.

en: The plugin generated %d characters of <strong>unexpected output</strong> during activation. If you notice &#8220;headers already sent&#8221; messages, problems with syndication feeds or other issues, try deactivating or removing this plugin.
eu: Gaitzea burutzen ari zela, plugin-ak %d karaktere sortu ditu <strong>espero gabeko irteera</strong> bezala. &#8220;Goiburuak dagoeneko bidaliak&#8221; mezuak ikusiz gero, sindikazio jarioekin edo beste gairen batekin arazoak izanez gero, saia zaitez plugin-a ezgaitzen edo kentzen.

en: Updating this theme will lose any customizations you have made. 'Cancel' to stop, 'OK' to update.
eu: Itxura hau eguneratuz, egin dituzun pertsonalizazioak galduko dira. 'Utzi' gelditzeko, 'Ados' eguneratzeko.

en: You can filter the list of users by User Role using the text links in the upper left to show All, Administrator, Editor, Author, Contributor, or Subscriber. The default view is to show all users. Unused User Roles are not listed.
eu: Erabiltzaile-zerrenda erabiltzaile-rolaren arabera iragaz dezakezu, goiko aldeko ezkerreko estekak erabiliz: Guztia, Administratzailea, Editorea, Egilea, Laguntzailea edo Harpideduna. Lehenetsitako ikuspegia erabiltzaile guztiak erakusteko da. Erabili gabeko erabiltzaile-rolak ez dira agertzen.

en: You are using a development version of WordPress. You can update to the latest nightly build automatically or download the nightly build and install it manually:
eu: WordPress-en garapeneko bertsioa erabiltzen ari zara. Azkenengo garapen-bertsiora automatikoki eguneratu dezakezu zure instalazioa edo berau eskuz instalatu:

en: Post via email settings allow you to send your WordPress install an email with the content of your post. You must set up a secret e-mail account with POP3 access to use this, and any mail received at this address will be posted, so it&#8217;s a good idea to keep this address very secret.
eu: E-posta bidez argitaratzeko ezarpenek, zure WordPress instalaziora e-posta mezu bat argitaratu nahi duzun edukiarekin bildatzea ahalbidetzen dute. Hau erabiltzeko POP3 salbidea duen e-posta kontu sekretu bat sortu behar duzu, eta helbide honetan jasotzen den mezu oro argitaratuko da. Beraz, helbide hau oso sekretu mantentzea komeni da.

en: There are unsaved changes that will be lost. 'OK' to continue, 'Cancel' to return to the Image Editor.
eu: Gorde gabeko aldaketak daude eta galdu egingo dira. 'Ados' jarraitzeko, ''Utzi" Irudi Editorera itzultzeko.

en: In previous versions of WordPress, all importers were built-in. They have been turned into plugins since most people only use them once or infrequently.
eu: WordPress-en aurreko bertsioetan inportatzaileak barneratuak zeuden. Orain plugin-ak bihurtu dira, erabiltzaile gehienek behin bakarrik edo oso noizean behin erabiltzen bait dituztela.

en: The active theme is broken. Reverting to the default theme.
eu: Gaitutako itxura apurtuta dago. Lehenetsitako itxura ezarri da.

en: Image could not be processed. Please go back and try again.
eu: Irudia ezin izan da prozesatu. Mesedez, atzera joan eta berriz saiatu.

en: The %1$s table is not okay. It is reporting the following error: %2$s. WordPress will attempt to repair this table&hellip;
eu: %1$s taula ez dago ondo. Ondoko errorea ematen ari da: %2$s. WordPress taula hau konpontzen saiatuko da&hellip;

en: There is an autosave of this post that is more recent than the version below. <a href="%s">View the autosave</a>
eu: Bidalketa honen bertsio auto-gordea, azpian dagoen bertsioa baino berriagoa da. <a href="%s">Ikusi bertsio auto-gordea</a>

en: Repairs complete. Please remove the following line from wp-config.php to prevent this page from being used by unauthorized users.
eu: Konponketak amaitu dira. Mesedez, kendu ezazu ondorengo lerroa wp-config.php fitxategitik, baimenik ez duten erabiltzaileek orrialde hau erabil dezaten eragozteko.

en: WordPress can automatically look for some common database problems and repair them. Repairing can take a while, so please be patient.
eu: WordPress-ek automatikoki datubasean izaten diren arazo ohikoenak aztertu eta konpondu ditzake. Konponketak apur bat iraun dezake, izan pazientzia pixka bat mesedez.

en: WordPress can also attempt to optimize the database. This improves performance in some situations. Repairing and optimizing the database can take a long time and the database will be locked while optimizing.
eu: WordPress datu-basea optimizatzen saia daiteke. Egoera batzutan, honek abiadura hobetzen du. Datu-basea konpontzea eta optimizatzeak luze jo dezake eta prozesuak irauten duen bitartean datu-basea blokeatuta egongo da.

en: Enter the email address or username of an existing user on this network to invite them to this site. That person will be sent an email asking them to confirm the invite.
eu: Sartu sare honetan existitzen den erabiltzaile baten e-posta helbidea edo erabiltzaile-izena, gune honetara gonbidatzeko. Pertsona horiek e-posta bat jasoko dute gonbidapena onartu nahi duten galdetuz.

en: An avatar is an image that follows you from weblog to weblog appearing beside your name when you comment on avatar enabled sites. Here you can enable the display of avatars for people who comment on your site.
eu: Avatar bat, weblog batetik bestera jarraitzen zaituen irudi bat da, avatarrak gaituta dituzten gunetan iruzkin bat egiten duzunean, zure izenaren ondoan agertuz. Hemen, zure gunean avatarrak erakustea gaitu dezakezu.

en: <strong>Warning:</strong> Making changes to active plugins is not recommended. If your changes cause a fatal error, the plugin will be automatically deactivated.
eu: <strong>Abisua:</strong> Gaitutako plugin-ei aldaketarik egitea ez da gomendatzen. Zure aldaketek errore larri bat sortuz gero, plugin-a automatikoki ezgaituko da.

en: Enter the email address of an existing user on this network to invite them to this site. That person will be sent an email asking them to confirm the invite.
eu: Sartu sare honetan existitzen den erabiltzaile baten e-posta helbidea, gune honetara gonbidatzeko. Pertsona horiek e-posta bat jasoko dute gonbidapena onartu nahi duten galdetuz.

en: Contributing Developers
eu: Garatzaileak

en: Show Toolbar when viewing site
eu: Ikusi tresna-barra gunea bistaratzean

en: <strong>Version %1$s</strong> addressed a security issue and fixed %2$s bug. | <strong>Version %1$s</strong> addressed a security issue and fixed %2$s bugs.
eu[0]: <strong>%1$s bertsioak</strong> segurtasun arazo bat eta akats %2$s konpontzen ditu.
eu[1]: <strong>%1$s bertsioak</strong> segurtasun arazo bat eta %2$s akats konpontzen ditu.

en: For more information, see <a href="%s">the release notes</a>.
eu: Informazio gehiagorako, ikusi <a href="%s">argitalpenaren oharrak</a>.

en: <strong>Version %1$s</strong> addressed some security issues and fixed %2$s bug. | <strong>Version %1$s</strong> addressed some security issues and fixed %2$s bugs.
eu[0]: <strong>%1$s bertsioak</strong> zenbait segurtasun arazo eta akats %2$s konpontzen ditu.
eu[1]: <strong>%1$s bertsioak</strong> zenbait segurtasun arazo eta %2$s akats konpontzen ditu.

en: <strong>Version %1$s</strong> addressed %2$s bug. | <strong>Version %1$s</strong> addressed %2$s bugs.
eu[0]: <strong>%1$s bertsioak</strong> akats %2$s konpontzen du.
eu[1]: <strong>%1$s bertsioak</strong> %2$s akats konpontzen ditu.

en: Welcome to your WordPress Dashboard! This is the screen you will see when you log in to your site, and gives you access to all the site management features of WordPress. You can get help for any screen by clicking the Help tab in the upper corner.
eu: Ongi etorri WordPress-eko arbelera! Pantaila hau da saioa hasterakoan ikusiko duzuna eta WordPress-eko gune-kudeaketa tresna guztietarako sarbidea ematen du. Edozein pantailarako laguntza eskura dezakezu goiko ertzeko Laguntza fitxan klik eginez.

en: Maintenance and Security Release | Maintenance and Security Releases
eu[0]: Mantenu eta segurtasun argitalpena
eu[1]: Mantenu eta segurtasun argitalpenak

en: What&#8217;s New
eu: Zer berri

en: Security Release | Security Releases
eu[0]: Segurtasun argitalpena
eu[1]: Segurtasun argitalpenak

en: Maintenance Release | Maintenance Releases
eu[0]: Mantenu argitalpena
eu[1]: Mantenu argitalpenak

en: <strong>Version %1$s</strong> addressed a security issue. | <strong>Version %1$s</strong> addressed some security issues.
eu[0]: <strong>%1$s bertsioak</strong> segurtasun arazo bat konpontzen du.
eu[1]: <strong>%1$s bertsioak</strong> zenbait segurtasun arazo konpontzen ditu.

en: This screen allows you to choose your default permalink structure. You can choose from common settings or create custom URL structures.
eu: Pantaila honek lehenetsitako esteka iraunkorrak hautatzeko aukera ematen dizu. Ohiko ezarpen bat aukeratu edo pertsonalizatutako URL egitura bat sortu dezakezu.

en: Return to Updates
eu: Eguneraketetara itzuli

en: Welcome to WordPress %1$s. <a href="%2$s">Learn more</a>.
eu: Ongi etorri WordPress-erako %1$s. <a href="%2$s">Gehiago ikasi</a>.

en: Adding Categories
eu: Kategoriak gehitzen

en: Adding Tags
eu: Fitxak gehitzen

en: Troubleshooting
eu: Arazoak konpondu

en: You can upload media files here without creating a post first. This allows you to upload files to use with posts and pages later and/or to get a web link for a particular file that you can share. There are three options for uploading files:
eu: Hemen media fitxategiak igo ditzakezu aurretik bidalketarik sortu gabe. Honekin fitxategiak igotzeko aukera izango duzu ondoren zure bidalketetan eta orrialdetan erabiltzeko edo partekatu nahi duzun fitxategi zehatz baten esteka lortzeko. Fitxategiak igotzeko hiru aukera daude:

en: You must assign a password to the new user, which they can change after logging in. The username, however, cannot be changed.
eu: Saioa hasi ondoren aldatu dezaketen pasahitz bat esleitu beharko zenioke erabiltzaile berriari. Erabiltzailea, aldiz, ezin liteke aldatu.

en: If you want to convert your categories to tags (or vice versa), use the <a href="%s">Categories and Tags Converter</a> available from the Import screen.
eu: Zure kategoriak etiketa bihurtu nahi badituzu (edo alderantziz), erabil ezazu <a href="%s">Kategoria eta etiketa bihurgailua</a>, Inportatu pantailan eskuragarri dagoena.

en: Remember to click the Add New User button at the bottom of this screen when you are finished.
eu: Gogoratu pantaila hontako oinean Gehitu Erabiltzaile Berria botoia sakatzea amaitzen duzunean.

en: Once you&#8217;ve saved the download file, you can use the Import function in another WordPress installation to import the content from this site.
eu: Deskarga fitxategia gordetakoan, beste WordPress batetan Inportazio funtzioa erabil dezakezu gune honetako edukia bertan inportatzeko.

en: Screen Display
eu: Pantailan erakutsiko

en: Attaching Files
eu: Fitxategiak atxikitzen

en: Here is a basic overview of the different user roles and the permissions associated with each one:
eu: Hemen erabiltzaile-rol ezberdinen eta hauei loturiko baimenen aurreikuspen bat:

en: User Roles
eu: Erabiltzaile-rolak

en: To add a new user to your site, fill in the form on this screen and click the Add New User button at the bottom.
eu: Zure gunera erabiltzaile berri bat gehitzeko, bete orrialde honetako inprimakia eta sakatu Gehitu erabiltzaile berria botoia behealdean.

en: Moderating Comments
eu: Iruzkinak moderatzen

en: Subscribers can read comments/comment/receive newsletters, etc. but cannot create regular site content.
eu: Harpidedunek iruzkinak irakurri, iruzkinak egin, buletinak jaso e.a. egin dezakete baina ezin dute gunearen eduki arrunta sortu.

en: If the importer you need is not listed, <a href="%s">search the plugin directory</a> to see if an importer is available.
eu: Behar duzun inportatzailea ez badago zerrendaturik, <a href="%s">bilatu plugin direktorioan</a> inportatzaileren bat eskuragarri dagoen edo ez ikusteko.

en: When using Bulk Edit, you can change the metadata (categories, author, etc.) for all selected posts at once. To remove a post from the grouping, just click the x next to its name in the Bulk Edit area that appears.
eu: Multzo-edizioa erabiltzen duzunean, hautatutako mezu guztien metadatu (kategoriak, egilea, etab.) guztiak batera alda ditzakezu. Multzotik mezu bat kendu nahi baduzu, egin klik bere izenaren ondoan dagoen X horretan eta kitto.

en: Available Actions
eu: Ekintza eskuragarriak

en: Authors can publish and manage their own posts, and are able to upload files.
eu: Egileek beren bidalketak argitaratu eta editatu ditzakete eta fitxategiak igotzeko gai dira.

en: How to Update
eu: Nola eguneratu

en: This screen provides access to all of your posts. You can customize the display of this screen to suit your workflow.
eu: Pantaila honek zure bidalketa guztietako sarbidea ematen du. Pantailaren bistaratzea pertsonalizatu daiteke zure beharrak asetzeko.

en: You can also edit or move multiple posts to the trash at once. Select the posts you want to act on using the checkboxes, then select the action you want to take from the Bulk Actions menu and click Apply.
eu: Nahi izanez gero bidalketa multzo oso bat batera editatu edo zakarrontzira mugi dezakezu. Hautatu eraldatu nahi dituzun bidalketak ondoan dituzten laukietan markak eginez eta gero, hautatu ezazu egin nahi duzun eragiketa Multzokako Ekintzen menuan. Azkenik, egin klik Aplikatun.

en: Adding Plugins
eu: Plugin-ak gehitzen

en: Screen Content
eu: Pantaila edukia

en: You can customize the display of this screen&#8217;s contents in a number of ways:
eu: Pantaila honetako edukien bistaratzea pertsonalizatu dezakezu zenbait modura:

en: Adding Themes
eu: Itxurak gehitzen

en: Delete brings you to the Delete Users screen for confirmation, where you can permanently remove a user from your site and delete their posts. You can also delete multiple users at once by using Bulk Actions.
eu: Ezabatuk, Ezaba Erabiltzaileak pantailara eramango zaitu baieztapenerako. Han erabiltzaile bat betirako ezabatu ahal izango duzu, eta baita bere bidalketak ere. Erabiltzaile asko batera ezabatu ditzakezu Multzokako Ekintzak erabiliz.

en: Remove allows you to remove a user from your site. It does not delete their posts. You can also remove multiple users at once by using Bulk Actions.
eu: Kenduren bitartez, zure gunetik erabiltzaile bat kendu dezakezu. Horrek ez ditu bere bildaketak kentzen. Erabiltzaile asko batera kendu ditzakezu Multzokako Ekintzak erabiliz.

en: Plugins hook into WordPress to extend its functionality with custom features. Plugins are developed independently from the core WordPress application by thousands of developers all over the world. All plugins in the official <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Plugin Directory</a> are compatible with the license WordPress uses. You can find new plugins to install by searching or browsing the Directory right here in your own Plugins section.
eu: Plugin-ak WordPress-en krokatzen dira, bere funtzionalitateak ezaugarri pertsonalizatuekin hedatuz. Plugin-ak WordPress aplikazioaren muinetik era independentean garatzen dituzte mundu osoko milaka garatzailek. <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Plugin Direktorio</a> ofizialeko plugin guztiak bateragarriak dira WordPress-ek darabilen lizentziarekin. Plugin berriak aurkitzeko, direktorioan bilatu edota zuzenean nabigatu dezakezu direktorioan zehar zure Plugin-ak atalean.

en: Permalinks are the permanent URLs to your individual pages and blog posts, as well as your category and tag archives. A permalink is the web address used to link to your content. The URL to each post should be permanent, and never change &#8212; hence the name permalink.
eu: Esteka iraunkorrak zure orrialdeen eta blog bidalketen URL iraunkor eta banakakoak dira, baita kategorien eta etiketen artxiboena ere. Esteka iraunkor bat zure edukiak kanpotik estekatzeko web helbidea da. Bidalketa bakoitzaren URLa iraunkorra izan behar luke, inoiz aldatzen ez dena &#8212; hortik dator iraunkorra deitzea.

en: Many people choose to use &#8220;pretty permalinks,&#8221; URLs that contain useful information such as the post title rather than generic post ID numbers. You can choose from any of the permalink formats under Common Settings, or can craft your own if you select Custom Structure.
eu: Jende askok &#8220;esteka iraunko politak&#8221; erabiltzen dituzte, bidalketaren ID zenbakia duten URL motzen ordez, bidalketaren izena bezalako informazio erabilgarria erakusten duten URLekin. Zuk nahi duzun esteka iraunkorren formatua, Ohiko Ezarpenak atalean hautatu dezakezu edo Egitura Pertsonalizatua hautatzen baduzu, zure formatua sortu dezakezu.

en: Common Settings
eu: Ohiko ezarpenak

en: Custom Structures
eu: Egitura Pertsonalizatuak

en: Uploading Files allows you to choose the folder and path for storing your uploaded files.
eu: Fitxategiak igotzea kargatutako fitxategien karpeta eta bide-izena aukeratzea ahalbidetzen du.

en: You can submit content in several different ways; this screen holds the settings for all of them. The top section controls the editor within the dashboard, while the rest control external publishing methods. For more information on any of these methods, use the documentation links.
eu: Edukia modu askotara bidal dezakezu; pantaila honek modu guzti horientzako ezarpenak ditu. Goiko atalak arbelean dagoen editorea kontrolatzen du, eta gainontzekoek beste argitaraketa metodoak kontrolatzen dituzte. Metodo hauetakoren bati buruzko informazio gehiagorako, erabili dokumentazio estekak.

en: Installing themes on Multisite can only be done from the Network Admin section.
eu: Gune-anitzeko instalazioetan itxurak instalatzea Sareko Admin ataletik bakarrik egin daiteke.

en: If you want site visitors to be able to register themselves, as opposed to by the site administrator, check the membership box. A default user role can be set for all new users, whether self-registered or registered by the site admin.
eu: Guneko bisitariak euren kabuz erregistratzea nahi baduzu, guneko administratzaileak egin beharrean, markatu partaidetza laukia. Erabiltzaile berri guztientzat lehenetsitako erabiltzaile-rol bat ezar dezakezu, nahiz eta euren kabuz edo administratzailearen bitartez erregistratu.

en: Post Via Email
eu: E-posta bidez argitaratu

en: If desired, WordPress will automatically alert various services of your new posts.
eu: Nahi izanez gero, WordPress-ek zerbitzu batzuk automatikoki ohartuko ditu zure bidalketa berriez.

en: This screen provides many options for controlling the management and display of comments and links to your posts/pages. So many, in fact, they won&#8217;t all fit here! :) Use the documentation links to get information on what each discussion setting does.
eu: Pantaila honek hainbat aukera ematen ditu iruzkinen kudeaketa eta bistaratzeari buruz. Hainbat dira, ezen ez direla hemen sartuko! :) Erabili dokumentazioko estekak eztabaida ezarpen bakoitzak egiten duenari buruz informazioa jasotzeko.

en: You can change your password, turn on keyboard shortcuts, change the color scheme of your WordPress administration screens, and turn off the WYSIWYG (Visual) editor, among other things. You can hide the Toolbar (formerly called the Admin Bar) from the front end of your site, however it cannot be disabled on the admin screens.
eu: Besteak beste, zure pasahitza alda dezakezu, laster-teklak piztu ditzakezu, WordPress-eko administrazio pantailetako kolore eskema alda dezakezu eta WYSIWYG editorea (Bisuala) itzal dezakezu. Gunearen aurreko aldetik Tresna-barra (lehen Admin Barra deitzen zena) kendu dezakezu, baina administrazio pantailetan beti dago gaituta.

en: Inactive Sidebar (not used)
eu: Albo-barra ezgaitua (ez erabilia)

en: This sidebar is no longer available and does not show anywhere on your site. Remove each of the widgets below to fully remove this inactive sidebar.
eu: Albo-barra jada ez dago erabilgarri eta ez da zure guneko inon erakusten. Kendu itzazu azpiko widget-ak ezgaituta dagoen albo-barra guztiz kentzeko.

en: <strong>Drag and drop</strong> your files into the area below. Multiple files are allowed.
eu: <strong>Arrastatu eta jaregin</strong> fitxategiak azpiko gunetara. Hainbat fitxategirekin batera lan egin dezakezu.

en: Clicking <strong>Select Files</strong> opens a navigation window showing you files in your operating system. Selecting <strong>Open</strong> after clicking on the file you want activates a progress bar on the uploader screen.
eu: <strong>Hautatu fitxategiak</strong> estekan klik eginez, beste nabigazio leiho bat irekitzen da, zure sistema eragileko fitxategiak erakusten dituen. Nahi duzun fitxategian klik egin ondoren <strong>Ireki</strong> hautatuz, igotzailearen pantailan aurrerapen-barra gaituko da.

en: You can create groups of links by using Link Categories. Link Category names must be unique and Link Categories are separate from the categories you use for posts.
eu: Esteka Kategoriak erabiliz esteka taldeak sor ditzakezu. Esteken kategorien izenak bakarrak izan behar dute eta Esteken Kategoriak eta zure bidalketetan erabiliko dituzun kategoriak ez dira bateratuko.

en: Removing and Reusing
eu: Kentzen eta berrerabiltzen

en: You can assign keywords to your posts using <strong>tags</strong>. Unlike categories, tags have no hierarchy, meaning there&#8217;s no relationship from one tag to another.
eu: Zure bidalketei gako-hitz bana esleitu diezaizkiezu <strong>etiketak</strong> erabiliz. Kategoriak ez bezala, etiketek ez dute hierarkiarik, hau da, etiketen artean ez dago inolako harremanik.

en: Missing Widgets
eu: Falta diren windget-ak

en: You can manage comments made on your site similar to the way you manage posts and other content. This screen is customizable in the same ways as other management screens, and you can act on comments using the on-hover action links or the Bulk Actions.
eu: Zure guneko iruzkinak bidalketak eta beste edukiaren antzera kudeatu ditzakezu. Pantaila hau beste kudeaketa-pantailen antzera pertsonalizatu dezakezu eta iruzkinetan eragin dezakezu ekintza estekak edota Multzokako ekintzak erabiliz.

en: In the <strong>Author</strong> column, in addition to the author&#8217;s name, email address, and blog URL, the commenter&#8217;s IP address is shown. Clicking on this link will show you all the comments made from this IP address.
eu: <strong>Egilea</strong> zutabean, egilearen izena, e-posta eta blogaren helbideaz gain, iruzkina egin duenaren IP helbidea ere erakusten da. Esteka horretan klik eginda IP helbide horretatik egin diren iruzkin guztiak erakutsiko dira.

en: Links in the Toolbar at the top of the screen connect your dashboard and the front end of your site, and provide access to your profile and helpful WordPress information.
eu: Pantailaren goialdeko tresna-barrako estekek arbela eta gunearen aurrealdea konektatzen dituzte, gainera, profilerako sarbidea eta WordPress-i buruzko informazio erabilgarria ematen dute.

en: Deleting Links
eu: Estekak ezabatzen

en: Hovering over a row reveals action links: Edit, Delete Permanently, and View. Clicking Edit or on the media file&#8217;s name displays a simple screen to edit that individual file&#8217;s metadata. Clicking Delete Permanently will delete the file from the media library (as well as from any posts to which it is currently attached). View will take you to the display page for that file.
eu: Lerro baten gainetik pasatzerakoan estekaren bat erakutsiko zaizu: Editatu, Ezabatu Betiko, eta Ikusi. Klik eginez gero Editatu horretan edo klik eginez gero media fitxategiaren izenean, pantaila sinple bat agertuko zaizu fitxategiaren metadatuak editatzeko. Klik eginez gero Ezabatu Betiko horretan fitxategia mediatekatik betiko ezabatuko da  (eta ezabatuko da, baita, edozein mezutara erantsita badago ere). Ikusi horretan klik eginez gero, fitxategiaren orrialdea erakutsiko zaizu.

en: Managing pages is very similar to managing posts, and the screens can be customized in the same way.
eu: Orrialdeak kudeatzea bidalketak kudeatzeren antzekoa da, eta pantailak modu berdinean pertsonalizatu daitezke.

en: You can also perform the same types of actions, including narrowing the list by using the filters, acting on a page using the action links that appear when you hover over a row, or using the Bulk Actions menu to edit the metadata for multiple pages at once.
eu: Bestalde, ekintza antzekoak egin ditzakezu, iragazkien bidez zerrenda murriztea ere baduzu, orrian lerro baten gainetik pasatzen zarenean agertzen den estekaren gainean eraginda, edo bestela hainbat orri batera editatzeko  "Multzokako ekintzen" menua erabiliz.

en: If a media file has not been attached to any post, you will see that in the Attached To column, and can click on Attach File to launch a small popup that will allow you to search for a post and attach the file.
eu: Media fitxategi bat ez bada bidalketa baten ere erantsi, Erantsita zutabean ikusiko duzu, eta Erantsi Fitxategian klik egin ahal izango duzu, laster-leiho txiki batetan media fitxategi hori zein bidalketan erantsi nahi duzun zehazteko.

en: All the files you&#8217;ve uploaded are listed in the Media Library, with the most recent uploads listed first. You can use the Screen Options tab to customize the display of this screen.
eu: Kargatu dituzun fitxategi guztiak Mediatekan daude zerrendaturik, azkenekoak lehenago erakutsiz. Pantaila Aukerak fitxa erabil dezakezu pantaila honetan erakusten dena pertsonalizatzeko.

en: Pages are similar to posts in that they have a title, body text, and associated metadata, but they are different in that they are not part of the chronological blog stream, kind of like permanent posts. Pages are not categorized or tagged, but can have a hierarchy. You can nest pages under other pages by making one the &#8220;Parent&#8221; of the other, creating a group of pages.
eu: Orriek mezuen antza dute. Badute izenburu bat, testu bat, eta hainbat metadatu barnean, baina badute berdina ez den zerbait: ez daude menuen segida kronologikoari loturik; mezu estatikoak legez egonean egoten dira. Orriak ez dira kategoriez edo etiketez markatzen baina hierarkia bat izan dezakete. Zuk orri bat beste orri baten azpian txertatu ahal duzu, &#8220;enborrak&#8221; eta adarrak izango balira legez. Bestalde, orri multzoak ere sor ditzakezu.

en: Many people take advantage of keyboard shortcuts to moderate their comments more quickly. Use the link to the side to learn more.
eu: Hainbatek laster-teklak erabiltzen dute iruzkinak arinago moderatzeko. Alboko esteka erabili gehiago jakiteko.

en: In the <strong>Comment</strong> column, above each comment it says &#8220;Submitted on,&#8221; followed by the date and time the comment was left on your site. Clicking on the date/time link will take you to that comment on your live site. Hovering over any comment gives you options to approve, reply (and approve), quick edit, edit, spam mark, or trash that comment.
eu: <strong>Iruzkina</strong> zutabean, iruzkin bakoitzaren gainean &#8220;Noiz bidalia&#8221; esaten du, jarraian iruzkina zure gunean egin zen data eta ordua adieraziz. Data/ordua estekan klik egiteak webguneko iruzkinera eramaten du. Sagua gainetik pasatzeak, iruzkina onartu, erantzun (eta onartu), arin editatu, editatu, zabor modura markatu edo zakarrontzira bidaltzeko aukerak ematen ditu.

en: Links may be separated into Link Categories; these are different than the categories used on your posts.
eu: Estekak Esteka Kategorietan banatu daitezke; kategoria hauek zure bidalketetan erabilitako kategorien ezberdinak dira.

en: <a href="%s">Learn more about WordPress %s</a>.
eu: <a href="%s">Ikasi gehiago WordPress %s honi buruz</a>.

en: Managing Pages
eu: Orrialdeak kudeatzen

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many users to list per screen using the Screen Options tab.
eu: Pantaila Aukerak fitxan, zure beharren arabera, zutabeak erakutsi/ezkutatu ditzakezu eta pantaila bakoitzean zenbat erabiltzaile zerrendatuko diren erabaki.

en: <strong>Preview</strong> will show you what your draft post will look like if you publish it. View will take you to your live site to view the post. Which link is available depends on your post&#8217;s status.
eu: <strong>Aurreikusi</strong>k zirriborroaren itxura erakusten du, argitaratuko balitz. Ikusi estekak gunera eramaten du bidalketa ikusteko. Esteka hau bidalketaren egoeraren arabera dago eskuragarri.

en: Hovering over a row in the users list will display action links that allow you to manage users. You can perform the following actions:
eu: Erabiltzaile zerrendako lerro baten gainetik pasatzean, erabiltzaileak kudeatzea ahalbidetzen duten ekintzen estekak erakusten dira. Egin ditzakezun ekintzak ondokoak dira:

en: <strong>Trash</strong> removes your post from this list and places it in the trash, from which you can permanently delete it.
eu: <strong>Zakarrontzia</strong>k bidalketa zerrendatik kendu eta zakarrontzian jartzen du, gero handik behin-betiko ezabatu daitekeelarik.

en: <strong>Quick Edit</strong> provides inline access to the metadata of your post, allowing you to update post details without leaving this screen.
eu: <strong>Edizio azkarrak</strong> bidalketaren metadatuetara sarbidea ematen du, pantaila utzi gabe bidalketaren zehaztasunak eguneratzeko aukera emanez.

en: <strong>Edit</strong> takes you to the editing screen for that post. You can also reach that screen by clicking on the post title.
eu: <strong>Editatu</strong>-k bidalketa horren edizio pantailara eramaten du. Pantaila horretara, bidalketaren izenburuan klik eginda ere hel daiteke.

en: Edit takes you to the editable profile screen for that user. You can also reach that screen by clicking on the username.
eu: Editatuk erabiltzaile horren profila editatzeko pantailara zaramatza. Erabiltzaile-izenean klik eginez ere pantaila horretara heldu zaitezke.

en: You can view all posts made by a user by clicking on the number under the Posts column.
eu: Erabiltzaile batek egin dituen bidalketa guztiak ikus ditzakezu Bidalketa zutabearen azpiko zenbakian klik eginez.

en: Because this is a multisite installation, you may add accounts that already exist on the Network by specifying a username or email, and defining a role. For more options, such as specifying a password, you have to be a Network Administrator and use the hover link under an existing user&#8217;s name to Edit the user profile under Network Admin > All Users.
eu: Hau gune anitzeko instalazioa denez, dagoeneko sarean existitzen diren kontuak gehitu zenitzake erabiltzaile edo eposta gehituta, eta rol bat definituaz. Aukera gehiagotarako, pasahitza zehaztea adibidez, Sareko Administratzaile izan behar duzu eta existitzen den erabiltzaile baten izenaren gainetik pasatzean agertzen den esteka sakatu erabiltzaile horren profila editatzeko, Sareko Administratzailea > Erabiltzaile Guztiak atalean.

en: Likely direct inclusion of wp-admin/includes/template.php in order to use add_meta_box(). This is very wrong. Hook the add_meta_box() call into the add_meta_boxes action instead.
eu: add_meta_box() erabiltzeko wp-admin/includes/template.php fitxategietan zuzenean txertatzea  asmakeria da. Hau oso gaizki dago. Horren ordez, add_meta_boxes ekintzan add_meta_box() deia aldatu ezazu.

en: Welcome to WordPress %s
eu: Ongi etorria WordPress %s(e)ra

en: Go to Dashboard &rarr; Home
eu: Joan hona: Arbela &rarr; Hasiera

en: Return to Dashboard &rarr; Updates
eu: Itzuli hona: Arbela &rarr; Eguneraketak

en: WordPress is created by a worldwide team of passionate individuals.
eu: WordPress norbanako grinatsu talde internazional batek sortzen du.

en: We&#8217;ve combined the admin bar and the old Dashboard header into one persistent toolbar. Hover over the toolbar items to see what&#8217;s new.
eu: Administrazio-barra eta goiburuko arbel zaharra bateratu ditugu tresna-barra iraunkor bakar batetan. Tresna-barrako elementuen gainetik pasatu zer berri dagoen ikusteko.

en: New Feature: Saving Widgets
eu: Ezaugarri berria: Widget-ak gordetzea

en: Network Admin is now located in the My Sites menu.
eu: Sareko Admin orain Nire Guneak menuan dago.

en: If you change your mind and revert to your previous theme, we&#8217;ll put the widgets back the way you had them.
eu: Iritziz aldatzen baduzu eta aurretik zeneukan itxurara itzuli nahi baduzu, widget-ak zeuden bezala jarriko ditugu.

en: New Feature: Toolbar
eu: Ezaugarri berria: Tresna-barra

en: Core Developers
eu: Muin garatzaileak

en: Customize Your Site
eu: Pertsonalizatu zure gunea

en: Your browser has some limitations uploading large files with the multi-file uploader. Please use the browser uploader for files over 100MB.
eu: Zure nabigatzaileak muga batzuk ditu hainbat fitxategiko igotzailearekin fitxategi handiak igotzeko. Erabil ezazu nabigatzaileko igotzailea 100MBetik gorako fitxategiekin.

en: Profile updated.
eu: Profila eguneratuta.

en: Hi,
    
    You've been invited to join '%1$s' at
    %2$s with the role of %3$s.
    
    Please click the following link to confirm the invite:
    %4$s
eu: Kaixo
    
    '%1$s'(r)ekin bat egiteko gonbidapena jaso duzu
    %2$s gunean %3$s gisa.
    
    Egin klik ondorengo estekan gonbidapena baieztatzeko:
    %4$s

en: Core Developer
eu: Garatzaile nagusia

en: The package could not be installed.
eu: Ezin izan da paketea instalatu.

en: The plugin contains no files.
eu: Plugin-ak ez dauka fitxategirik.

en: No valid plugins were found.
eu: Ez da baliozko plugin-ik aurkitu.

en: The theme is missing the <code>style.css</code> stylesheet.
eu: Itxurari <code>style.css</code> estilo-orria falta zaio.

en: The theme is missing the <code>index.php</code> file.
eu: Itxurari <code>index.php</code> fitxategia falta zaio.

en: The <code>style.css</code> stylesheet doesn't contain a valid theme header.
eu: <code>style.css</code> estilo-orriak ez du baliozko itxura goibururik.

en: Attachment Post URL
eu: Eranskinaren bidalketa URLa

[ctx: admin menu]
en: All Links
eu: Esteka guztiak

[ctx: Uploader: Drop files here - or - Select Files]
en: or
eu: edo

en: Drop files here
eu: Fitxategiak hemen bota

en: %s plugins
eu: %s plugin

en: %s plugin
eu: plugin %s

en: Successfully optimized the %s table.
eu: %s taula ondo optimizatu da.

en: Failed to optimize the %1$s table. Error: %2$s
eu: %1$s taularen optimizaketak huts egin du. Errorea: %2$s

en: Successfully repaired the %s table.
eu: %s taula ondo konpondu da.

en: The %s table is already optimized.
eu: %s taula dagoeneko optimizatuta dago.

en: The %s table is okay.
eu: %s taula ondo dago.

en: View version %1$s details
eu: Ikusi %1$s bertsioaren zehaztasunak.

en: Install the Tumblr importer to import posts &amp; media from Tumblr using their API.
eu: Instalatu Tumblr inportatzailea APIa erabiliz Tumblr-etik bidalketak eta mediak inportatzeko.

en: <a href="%1$s" class="update-browser-link">Update %2$s</a> or learn how to <a href="%3$s" class="browse-happy-link">browse happy</a>
eu: <a href="%1$s" class="update-browser-link">%2$s eguneratu</a> edo ikasi nola <a href="%3$s" class="browse-happy-link">nabigatu zoriontsu</a>

en: Scale images to match the large size selected in %1$simage options%2$s (%3$d &times; %4$d).
eu: Eskalatu irudiak %1$simage options%2$s(e)n hautatutako luzeera tamainarekin bat etortzeko. (%3$d &times; %4$d).

en: Audio, Video, or Other File
eu: Audioa, bideoa edo bestelako fitxategia

en: Insert media from another website
eu: Txertatu beste webgune bateko irudia

en: <strong>ERROR</strong>: options page not found.
eu: <strong>ERROREA</strong>: aukeren orrialdea ez da aurkitu.

en: <strong>ERROR:</strong> There was an error connecting to the server, Please verify the settings are correct.
eu: <strong>ERROREA:</strong> Errore bat gertatu da zerbitzarira konektatzean. Egiaztatu ezarpenak ongi daudela.

en: ERROR: you are replying to a comment on a draft post.
eu: ERROREA: zirriborro bidalketa baten iruzkina erantzuten zaude.

en: ERROR: please type a comment.
eu: ERROREA: idatz ezazu iruzkina.

en: The left-hand navigation menu provides links to all of the WordPress administration screens, with submenu items displayed on hover. You can minimize this menu to a narrow icon strip by clicking on the Collapse Menu arrow at the bottom.
eu: Ezkerraldeko nabigazio menuan estekak dituzu WordPress-en administrazio pantaila guztietara, menu-elementuak bistaratu edo ezkutatu ditzakezu. Menu osoa ikono-banda estu batera minimiza dezakezu beheko Menua Tolestu gezia klikatuta.

en: <strong>Drag and Drop</strong> - To rearrange the boxes, drag and drop by clicking on the title bar of the selected box and releasing when you see a gray dotted-line rectangle appear in the location you want to place the box.
eu: <strong>Arrastatu eta jaregin</strong> - Kutxak birrantolatzeko, arrastatu eta jaregin ezazu nahi duzun kutxa bere izenburu-barran klik eginez eta utzi nahi duzun leku berrian puntu-lerroko kutxa gris bat agertzen dela ikustean kutxa jareginez.

en: You can use the following controls to arrange your Dashboard screen to suit your workflow. This is true on most other administration screens as well.
eu: Ondoko kontrolak erabil ditzakezu Arbelaren pantaila antolatzeko eta zure lan egiteko erara egokitzeko. Beste administrazio pantaila gehienetan berdin egin dezakezu.

en: Overview
eu: Gainbegirada

en: Updates %s
eu: Eguneraketak %s

en: Search results for &#8220;%s&#8221;
eu: Bilaketaren emaitzak &#8220;%s&#8221; katerako

en: You can&#8217;t give users that role.
eu: Ezin diezu erabiltzaileei eginkizun hori eman.

en: Update Available <span class="count">(%s)</span> | Update Available <span class="count">(%s)</span>
eu[0]: Eguneraketa eskuragarri <span class="count">(%s)</span>
eu[1]: Eguneraketa eskuragarri <span class="count">(%s)</span>

en: Click to view entire list of files which will be deleted
eu: Egin klik ezabatuko diren fitxategi guztien zerrenda ikusteko

en: <strong>%1$s</strong> by <em>%2$s</em>
eu: <strong>%1$s</strong>, egilea: <em>%2$s</em>

en: Caution:
eu: Kontuz:

en: Add New User
eu: Gehitu erabiltzaile berria

[ctx: users per page (screen options)]
en: Users
eu: Erabiltzaileak

en: You do not have sufficient permissions to manage options for this site.
eu: Ez daukazu baimen nahikorik gune honetako aukerak kudeatzeko.

[ctx: plugin editor]
en: Editor
eu: Editorea

en: Installed Plugins
eu: Instalatutako plugin-ak

en: Confirm Deletion
eu: Berretsi ezabatzea

en: Deactivate
eu: Ezgaitu

en: Version %s
eu: %s bertsioa

en: By %s
eu: Garatzailea: %s

en: User added.
eu: Erabiltzailea gehitu da.

en: View
eu: Ikusi

en: Super Admin
eu: Super administratzaile

en: You can&#8217;t remove users.
eu: Ezin dituzu erabiltzaileak kendu.

en: <a href="http://wordpress.org/support/" target="_blank">Support Forums</a>
eu: <a href="http://wordpress.org/support/" target="_blank">Laguntza-foroak</a>

en: Changed roles.
eu: Eginkizunak aldatu dira.

en: User removed from this site.
eu: Erabiltzailea gune honetatik kendu da.

en: Search Users
eu: Bilatu erabiltzaileak

en: Add Existing User
eu: Gehitu badagoen erabiltzailea

en: Role
eu: Eginkizuna

[ctx: users]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
eu[0]: Guztia <span class="count">(%s)</span>
eu[1]: Guztiak <span class="count">(%s)</span>

en: For more information:
eu: Informazio gehiagorako:

[ctx: user]
en: Add New
eu: Gehitu berria

[ctx: theme editor]
en: Editor
eu: Editorea

en: Delete
eu: Ezabatu

en: All Users
eu: Erabiltzaile guztiak

en: Attributes
eu: Atributuak

en: Install
eu: Instalatu

en: Plugins %s
eu: Plugin-ak %s

en: Delete Site
eu: Ezabatu gunea

en: About Pages
eu: Honi buruz orrialdeak

en: Customizing This Display
eu: Bistaratze hau pertsonalizatu

en: Title and Post Editor
eu: Izenburu eta bidalketa editorea

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Tags_Screen" target="_blank">Documentation on Tags</a>
eu: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Post_Tags_Screen" target="_blank">Bidalketa-etiketen dokumentazioa</a>

en: Note: Neither of these options blocks access to your site &mdash; it is up to search engines to honor your request.
eu: Oharra: Aukera hauetako batek ere ez du zure gunera sarbidea blokeatuko &mdash; bilaketa motoreei dagokie zure eskaria betetzea.

en: Post name
eu: Bidalketa izena

[ctx: sample permalink structure]
en: sample-post
eu: adibide-bidalketa

[ctx: sample permalink base]
en: archives
eu: artxiboak

en: This importer is not installed. Please install importers from <a href="%s">the main site</a>.
eu: Inportatzaile hau ez dago instalaturik. Instalatu inportatzaileak <a href="%s">gune nagusitik</a> mesedez.

en: E-mail Address
eu: E-posta helbidea

en: Site Language
eu: Guneko hizkuntza

en: Attempt to notify any blogs linked to from the article
eu: Saiatu bidalketa honetatik estekatutako blogak jakinarazten

en: Hi,
    You've been invited to join '%1$s' at
    %2$s with the role of %3$s.
    If you do not want to join this site please ignore
    this email. This invitation will expire in a few days.
    
    Please click the following link to activate your user account:
    %%s
eu: Kaixo
    '%1$s'(r)ekin bat egiteko gonbidapena jaso duzu
    %2$s gunean %3$s gisa.
    Ez baduzu gune honekin bat egin nahi, ezikusi
    mezu hau. Gonbidapena egun gutxi barru iraungiko da.
    
    Egin klik ondorengo estekan zure erabiltzaile-kontua aktibatzeko:
    %%s

en: Full Width Template
eu: Zabalera osoko txantiloia

en: Post Formats
eu: Bidalketa formatuak

en: Featured Images
eu: Nabarmendutako irudia

en: Featured Image Header
eu: Nabarmendutako goiburu-irudia

en: It looks like you're using an old version of <a href='%s'>%s</a>. For the best WordPress experience, please update your browser.
eu: <a href='%s'>%s</a> nabigatzailearen bertsio zahar bat erabiltzen ari zarela dirudi. WordPress-en esperientziarik onena izateko, eguneratu zure nabigatzailea mesedez.

en: It looks like you're using an insecure version of <a href='%s'>%s</a>. Using an outdated browser makes your computer unsafe. For the best WordPress experience, please update your browser.
eu: Badirudi segurua ez den <a href='%s'>%s</a> nabigatzailearen bertsio darabilkizula. Zaharkitutako nabigatzaile bat erabiltzeak zure ordenagailua arriskuan jartzen du. WordPress esperientzia onena izateko, eguneratu zure nabigatzailea mesedez.

en: There are some invalid menu items. Please check or delete them.
eu: Menu-elementu batzuk baliogabeak dira. Zuzendu edo ezabatu itzazu.

en: %s (Invalid)
eu: %s (Baliogabea)

[ctx: plugin name]
en: Name
eu: Izena

[ctx: term name]
en: Name
eu: Izena

[ctx: meta name]
en: Name
eu: Izena

en: [%s] Your site invite
eu: [%s] Zure gunearen gonbidapena

[ctx: theme name]
en: Name
eu: Izena

[ctx: link name]
en: Name
eu: Izena

en: Icon Design
eu: Ikono diseinua

en: You can find additional themes for your site by using the Theme Browser/Installer on this screen, which will display themes from the <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Theme Directory</a>. These themes are designed and developed by third parties, are available free of charge, and are compatible with the license WordPress uses.
eu: Zure webgunearentzako itxura gehiago Itxura bilatzailea erabiliz aurkitu ditzakezu pantaila honetan, bertan <a href="%s" target="_blank">WordPress.org-eko itxura direktorioko</a> itxurak agertuko dira. Itxura hauek hirugarrenek egindakoak dira, ez duzu ezer ordaindu behar eta WordPress-ek erabiltzen duen lizentziarekin bateragarriak dira.

en: Re-install Now
eu: Berrinstalatu orain

en: The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini.
eu: Igotako fitxategiak php.ini-ko upload_max_filesize zuzentaraua gainditzen du.

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form.
eu: Igotako fitxategiak HTML formularioan zehaztutako MAX_FILE_SIZE araua gainditzen du.

en: If your bookmarks toolbar is hidden: copy the code below, open your Bookmarks manager, create new bookmark, type Press This into the name field and paste the code into the URL field.
eu: Zure laster-marken barra ezkutuan badago: ondoko kodea kopiatu, zure laster-marken kudeatzailea ireki, laster-marka berri bat sortu, idatzi Sakatu Hau izenaren eremuan eta itsatsi kodea URL eremuan.

en: Core Committer
eu: Committer nagusia

en: Guest Committer
eu: Commiter gonbidatuak

en: External Libraries
eu: Kanpoko liburutegiak

en: Add:
eu: Gehitu:

en: Add Photos
eu: Gehitu argazkiak

en: Available Tools
eu: Eskuragarri dauden tresnak

en: Network Setup
eu: Sareko ezarpenak

en: User Experience Lead
eu: Erabiltzaile-esperientzia zuzendaria

[ctx: Translate this to be the equivalent of English Translators in your language for the credits page Translators section]
en: Translators
eu: Itzultzaileak

en: WordPress grows when people like you tell their friends about it, and the thousands of businesses and services that are built on and around WordPress share that fact with their users. We&#8217;re flattered every time someone spreads the good word, just make sure to <a href="%s">check out our trademark guidelines</a> first.
eu: WordPress-ek gora egiten du zu bezalakoek lagunei kontuari buruz hitz egiten dietenean. Munduan zehar milaka negozio eta zerbitzu partekatzen dute software hau bere bezeroekin. Ohorea handia izango litzateke guretzat zu bezalako batek  <a href="%s">gure markari buruz </a>hitz egingo balu.

en: Every plugin and theme in WordPress.org&#8217;s directory is 100%% GPL or a similarly free and compatible license, so you can feel safe finding <a href="%1$s">plugins</a> and <a href="%2$s">themes</a> there. If you get a plugin or theme from another source, make sure to <a href="%3$s">ask them if it&#8217;s GPL</a> first. If they don&#8217;t respect the WordPress license, we don&#8217;t recommend them.
eu: WordPress.org-eko direktorioan dauden plugin eta itxura guztiak %100 GPL dira edo antzeko lizentzia libre eta baterigarria dute. Beraz, lasai asko bilatu itzazu <a href="%1$s">plugin-ak</a> eta <a href="%2$s">itxurak</a> bertan. Plugin edo itxura bat beste nonbaitetik lortzen baduzu, lehenik eta behin <a href="%3$s">galdetu ezazu GPL motakoa den</a>. Ez badute WordPress-en lizentzia errespetatzen, ez ditugu gomendatzen.

en: WordPress is Free and open source software, built by a distributed community of mostly volunteer developers from around the world. WordPress comes with some awesome, worldview-changing rights courtesy of its <a href="%s">license</a>, the GPL.
eu: WordPress Librea da, open source softwarea da, mundu zabaleko hainbat borondatezkoek sortua eta banatua. WordPress honek badauka GPL <a href="%s">lizentzia</a>.

en: Lead Developer
eu: Garapen burua

en: Developer
eu: Garatzailea

en: Extended Core Team
eu: Talde nagusia luzatua

en: Want to see your name in lights on this page? <a href="%s">Get involved in WordPress</a>.
eu: Zure izena orrialde honetan agertzeko aukeratua izatea nahi duzu? <a href="%s">Parte hartu WordPress-en</a>.

en: Credits
eu: Kredituak

[ctx: removing-widget]
en: Deactivate
eu: Ezgaitu

en: Cofounder, Project Lead
eu: Fundatzailekidea, proiektu-zuzendaria

en: Internationalization
eu: Internazionalizazioa

en: Core Contributors to WordPress %s
eu: WordPress %s(e)ko laguntzaile nagusiak

en: Recent Rockstars
eu: Rock izar berriak

en: All Comments
eu: Iruzkin guztiak

en: WordPress is created by a <a href="%1$s">worldwide team</a> of passionate individuals. <a href="%2$s">Get involved in WordPress</a>.
eu: WordPress norbanako grinatsu <a href="%1$s">talde batek</a> sortzen du. <a href="%2$s">Parte hartu WordPress-en</a>.

en: Project Leaders
eu: Proiektu-buruak

en: Designer
eu: Diseinatzailea

en: You have the freedom to run the program, for any purpose.
eu: Programa exekutatzeko askatasuna duzu, edozein asmorekin.

en: You have access to the source code, the freedom to study how the program works, and the freedom to change it to make it do what you wish.
eu: Iturburu-kodera sarrera duzu, programa nola dabilen ikasteko askatasuna duzu eta baita programa aldatzeko ere, zuk nahi duzuna egin dezan.

en: You have the freedom to redistribute copies of the original program so you can help your neighbor.
eu: Programa originalaren kopiak zabaltzeko askatasuna duzu zure auzokoa lagundu dezakezularik.

en: You have the freedom to distribute copies of your modified versions to others. By doing this you can give the whole community a chance to benefit from your changes.
eu: Zure aldaketetik sortzen dituzun bertsioen kopiak zabaltzeko askatasuna duzu. Hau eginez, komunitate osoari eskaintzen diozu zure aldaketetatik onura lortzeko aukera.

en: You are using an insecure browser!
eu: Erabiltzen ari zaren nabigatzailea ez da segurua!

en: Your browser is out of date!
eu: Zure nabigatzailea zahartuta dago!

en: Don&#8217;t you wish all software came with these freedoms? So do we! For more information, check out the <a href="http://www.fsf.org/">Free Software Foundation</a>.
eu: Ez al zenuke nahi software guztiak askatasun hauekin etortzerik? Guk ere bai! Informazio gehiagorako ikusi <a href="http://www.fsf.org/">Software Askearentzako Fundazioa</a>.

en: Freedoms
eu: Askatasunak

en: You can use one of these cool headers or show a random one on each page.
eu: Goiburu polit hauetako bat erabil dezakezu edo ausazko bat erakutsi orrialde bakoitzean.

en: If you don&lsquo;t want to upload your own image, you can use one of these cool headers, or show a random one.
eu: Ez baduzu zure irudia igo nahi, goiburu polit hauetakoren bat erabil dezakezu edo ausazko bat erakutsi.

en: You can choose one of your previously uploaded headers, or show a random one.
eu: Aurretik igo dituzun gohiburuetako bat aukeratu dezakezu edo ausazko bat erakutsi.

en: Collapse menu
eu: Tolestu menua

en: Drop-ins are advanced plugins in the <code>%s</code> directory that replace WordPress functionality when present.
eu: Drop-inak <code>%s</code> direktorioan dauden eta WordPress-en funtzionaltasuna ordezkatzen duten plugin aurreratuak dira.

en: Files in the <code>%s</code> directory are executed automatically.
eu: <code>%s</code> direktorioko fitxategiak automatikoki exekutatzen dira.

en: <strong>Random:</strong> Show a different image on each page.
eu: <strong>Ausazkoa:</strong> Orrialde bakoitzean irudi desberdina erakutsi.

en: Uploaded Images
eu: Igotako irudiak

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Uploading Media Files</a>
eu: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen" target="_blank">Media fitxategiak igotzeko dokumentazioa</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Your_Profile_Screen" target="_blank">Documentation on User Profiles</a>
eu: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Your_Profile_Screen" target="_blank">Erabiltzaile-profilaren dokumentazioa</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Permalinks_Screen" target="_blank">Documentation on Permalinks Settings</a>
eu: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Permalinks_Screen" target="_blank">Esteka iraunkorren ezarpenen dokumentazioa</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Categories_Screen" target="_blank">Documentation on Categories</a>
eu: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Categories_Screen" target="_blank">Kategorien dokumentazioa</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Link_Categories_Screen" target="_blank">Documentation on Link Categories</a>
eu: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Link_Categories_Screen" target="_blank">Esteka Kategorien dokumentazioa</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Widgets_Screen" target="_blank">Documentation on Widgets</a>
eu: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Widgets_Screen" target="_blank">Widget-en dokumentazioa</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Menus_Screen" target="_blank">Documentation on Menus</a>
eu: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Menus_Screen" target="_blank">Menuen dokumentazioa</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen#Edit_Media" target="_blank">Documentation on Edit Media</a>
eu: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen#Edit_Media" target="_blank">Media editatzeko dokumentazioa</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Screen#Editing_Individual_Pages" target="_blank">Documentation on Editing Pages</a>
eu: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Screen#Editing_Individual_Pages" target="_blank">Orrialdeak editatzeko dokumentazioa</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Library_Screen" target="_blank">Documentation on Media Library</a>
eu: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Library_Screen" target="_blank">Mediatekaren dokumentazioa</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Screen" target="_blank">Documentation on Tools</a>
eu: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Screen" target="_blank">Tresnen dokumentazioa</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Header_Screen" target="_blank">Documentation on Custom Header</a>
eu: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Header_Screen" target="_blank">Pertsonalizatutako gohiburuaren dokumentazioa</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Export_Screen" target="_blank">Documentation on Export</a>
eu: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Export_Screen" target="_blank">Esportatzeko dokumentazioa</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_General_Screen" target="_blank">Documentation on General Settings</a>
eu: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_General_Screen" target="_blank">Ezarpen orokorren dokumentazioa</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Media_Screen" target="_blank">Documentation on Media Settings</a>
eu: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Media_Screen" target="_blank">Media-ezarpenen dokumentazioa</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_Updates_Screen" target="_blank">Documentation on Updating WordPress</a>
eu: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_Updates_Screen" target="_blank">WordPress eguneratzeko dokumentazioa</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Writing and Editing Posts</a>
eu: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Add_New_Screen" target="_blank">Bidalketak idazteko eta editatzeko dokumentazioa</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Administration_Screens#Comments" target="_blank">Documentation on Comments</a>
eu: <a href="http://codex.wordpress.org/Administration_Screens#Comments" target="_blank">Iruzkinen dokumentazioa</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Users</a>
eu: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Screen" target="_blank">Erabiltzaileak kudeatzeko dokumentazioa</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Discussion_Screen" target="_blank">Documentation on Discussion Settings</a>
eu: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Discussion_Screen" target="_blank">Eztabaida-ezarpenen dokumentazioa</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Creating Links</a>
eu: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Add_New_Screen" target="_blank">Estekak sortzeko dokumentazioa</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Reading_Screen" target="_blank">Documentation on Reading Settings</a>
eu: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Reading_Screen" target="_blank">Irakurketa-ezarpenen dokumentazioa</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Plugins_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Installing Plugins</a>
eu: <a href="http://codex.wordpress.org/Plugins_Add_New_Screen" target="_blank">Plugin-ak instalatzeko dokumentazioa</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Posts</a>
eu: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Posts_Screen" target="_blank">Bidalketak kudeatzeko dokumentazioa</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_Screen" target="_blank">Documentation on Dashboard</a>
eu: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_Screen" target="_blank">Arbelaren dokumentazioa</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Plugins_Editor_Screen" target="_blank">Documentation on Editing Plugins</a>
eu: <a href="http://codex.wordpress.org/Plugins_Editor_Screen" target="_blank">Plugin-ak editatzeko dokumentazioa</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Background_Screen" target="_blank">Documentation on Custom Background</a>
eu: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Background_Screen" target="_blank">Pertsonalizatutako atzeko-planoen dokumentazioa</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Import_Screen" target="_blank">Documentation on Import</a>
eu: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Import_Screen" target="_blank">Inportatzeko dokumentazioa</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Pages</a>
eu: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Screen" target="_blank">Orrialdeak kudeatzeko dokumentazioa</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Adding New Pages</a>
eu: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Add_New_Screen" target="_blank">Orrialde berriak gehitzeko dokumentazioa</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Writing_Screen" target="_blank">Documentation on Writing Settings</a>
eu: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Writting_Screen" target="_blank">Idazketa-ezarpenen dokumentazioa</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Links</a>
eu: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Screen" target="_blank">Estekak kudeatzeko dokumentazioa</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Adding New Users</a>
eu: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Add_New_Screen" target="_blank">Erabiltzaile berriak gehitzeko dokumentazioa</a>

en: Layout
eu: Diseinua

en: Save failed
eu: Gordetzeak huts egin du

en: You have specified this user for deletion: | You have specified these users for deletion:
eu[0]: Erabiltzaile hau zehaztu duzu ezabatzeko:
eu[1]: Erabiltzaile hauek zehaztu dituzu ezabatzeko:

en: &larr; Back to Users
eu: &larr; Itzuli erabiltzailetara

[ctx: paging]
en: %1$s of %2$s
eu: %2$s/%1$s

en: %s Page Template
eu: %s orrialde-txantiloia

en: Post Format:
eu: Bidalketaren formatua:

en: This plugin may be active on other sites in the network. | These plugins may be active on other sites in the network.
eu[0]: Plugin hau sareko beste gune batzuetan gaituta egon daiteke.
eu[1]: Plugin hauek sareko beste gune batzuetan gaituta egon daitezke.

en: You cannot delete a plugin while it is active on the main site.
eu: Ezin duzu plugin bat ezabatu gune nagusian gaituta dagoen bitartean.

en: Default Post Format
eu: Bidalketen lehenetsitako formatua

en: You do not have sufficient permissions to update this site.
eu: Ez daukazu gune hau eguneratzeko baimen nahikorik.

[ctx: user]
en: Add Existing
eu: Gehitu dagoen bat

[ctx: user]
en: Add New User
eu: Gehitu erabiltzaile berria

en: Add New User
eu: Gehitu erabiltzaile berria

en: Add Existing User
eu: Gehitu badagoen erabiltzailea

en: Any edits to files from this screen will be reflected on all sites in the network.
eu: Pantaila honetako edozein fitxategiri egindako aldaketak sareko gune guztietan islatuko dira.

[ctx: user]
en: Add Existing User
eu: Gehitu badagoen erabiltzailea

en: Press This is a bookmarklet that makes it easy to blog about something you come across on the web. You can use it to just grab a link, or to post an excerpt. Press This will even allow you to choose from images included on the page and use them in your post. Just drag the Press This link on this screen to your bookmarks bar in your browser, and you&#8217;ll be on your way to easier content creation. Clicking on it while on another website opens a popup window with all these options.
eu: 'Sakatu hau' laster-marka bat da, sarean topatzen duzun zerbaiten inguruan idaztea errazagoa izan dadin. Esteka bat gorde edo laburpen bat argitaratzeko erabil dezakezu. 'Sakatu hau' botoiak orrialdeko irudien artean aukeratzen ere utziko dizu, gero zure bidalketan erabiltzeko. Edukiak sortzeko bide zuzen eta errazagoa izateko, pantaila honetako 'Sakatu hau' esteka zure nabigatzaileko laster-marken barrara arrastatu besterik ez duzu egin behar. Beste webgune batean zaudenean bertan klik eginez gero, aukera hauek guztiak dituen laster-leiho bat irekiko da.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Writing_a_Plugin" target="_blank">Documentation on Writing Plugins</a>
eu: <a href="http://codex.wordpress.org/Writing_a_Plugin" target="_blank">Plugin-ak idazteko dokumentazioa</a>

en: The boxes on your Dashboard screen are:
eu: 'Arbela' pantailako kutxak ondorengoak dira:

en: This screen lists all the existing users for your site. Each user has one of five defined roles as set by the site admin: Site Administrator, Editor, Author, Contributor, or Subscriber. Users with roles other than Administrator will see fewer options in the dashboard navigation when they are logged in, based on their role.
eu: Pantaila honek zure guneko erabiltzaile guztiak zerrendatzen ditu. Erabiltzaile bakoitzak guneko administratzaileak zehaztu dituen bost roletatik bat du: Administratzailea, Editorea, Egilea, Laguntzailea edo Harpideduna. Administratzailea ez den rolen bat duten erabiltzaileek, aukera gutxiago ikusiko dituzte nabigazio arbelean saioa hasten dutenean.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Permalinks" target="_blank">Documentation on Using Permalinks</a>
eu: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Permalinks" target="_blank">Esteka iraunkorrak erabiltzeko dokumentazioa</a>

en: If you want to make changes but don&#8217;t want them to be overwritten when the plugin is updated, you may be ready to think about writing your own plugin. For information on how to edit plugins, write your own from scratch, or just better understand their anatomy, check out the links below.
eu: Aldaketak egin nahi badituzu baina ez baduzu hauek gainidaztea nahi plugin-a eguneratzen denean, zure plugin propioa idazten hastea pentsatu behar zenuke. Plugin-ak nola editatu edo hutsetik nola idatzi jakiteko edo, besterik gabe hauen anatomia ulertzeko, begiratu azpiko estekak.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Roles_and_Capabilities" target="_blank">Descriptions of Roles and Capabilities</a>
eu: <a href="http://codex.wordpress.org/Roles_and_Capabilities" target="_blank">Eginkizun eta gaitasunen deskribapenak</a>

en: sample-page
eu: adibide-orrialdea

en: Sample Page
eu: Adibide-orrialdea

en: Retro (Generated)
eu: Retro (sortua)

en: You only have one theme enabled for this site right now. Visit the Network Admin to <a href="%1$s">enable</a> or <a href="%2$s">install</a> more themes.
eu: Itxura bakarra duzu gaituta oraintxe bertan gune honetan. Zoaz Sareko Admin-era itxura gehiago <a href="%1$s">gaitu</a> edo <a href="%2$s">instalatzeko</a>.

en: You only have one theme enabled for this site right now. Visit the Network Admin to <a href="%1$s">enable</a> more themes.
eu: Itxura bakarra duzu gaituta oraintxe bertan gune honetan. Zoaz Sareko Admin-era itxura gehiago <a href="%1$s">gaitzeko</a>.

en: Super admin privileges cannot be removed because this user has the network admin email.
eu: Super admin pribilegioak ezin dira kendu erabiltzaile honek sareko administratzailearen e-posta duelako.

en: You only have one theme installed right now. Live a little! You can choose from over 1,000 free themes in the WordPress.org Theme Directory at any time: just click on the <a href="%s">Install Themes</a> tab above.
eu: Une honetan itxura bakarra daukazu instalatuta. Emaiozu bizi apur bat! 1.000 doako itxura baino gehiagoren artean aukera dezakezu edozein unetan WordPress.org guneko itxuren direktorioan: besterik gabe egin klik goiko <a href="%s">Instalatu itxurak</a> fitxan.

en: One or more database tables are unavailable. To allow WordPress to attempt to repair these tables, press the &#8220;Repair Database&#8221; button. Repairing can take a while, so please be patient.
eu: Datu-baseko taula bat edo gehiago ez daude eskuragarri. WordPress taula horiek konpontzen saiatzea baimentzeko, sakatu &#8220;Konpondu datu-basea&#8221; botoian. Konpontzeak denbora bat har lezake, izan pazientzia beraz.

en: Visual Editor RTL Stylesheet
eu: Editore bisualaren RTL estilo-orria

en: This child theme inherits templates from a parent theme, %s.
eu: Seme-itxura honek, %s guraso-itxuraren txantiloiak oinordetzan hartzen ditu.

en: This is a file in your current parent theme.
eu: Fitxategi hau guraso-itxurarena da.

en: Network Enable
eu: Sarearen gaitzea

en: An error has occurred. Please reload the page and try again.
eu: Errorea gertatu da. Berritu orrialdea eta saiatu berriro.

en: Your WordPress database has been successfully updated!
eu: Zure WordPress datu-basea ongi eguneratu da!

en: Update WordPress Database
eu: Eguneratu WordPress datu-basea

en: You are about to install WordPress %s <strong>in English (US).</strong> There is a chance this update will break your translation. You may prefer to wait for the localized version to be released.
eu: WordPress %s <strong>ingelesez (US)</strong> instalatzear zaude. Eguneraketa honekin zure itzulpena hondatzeko aukera dago. Agian nahiago izango duzu lokalizatutako bertsioa argitaratu arte itxarotea.

en: The update process may take a little while, so please be patient.
eu: Eguneraketa prozesuak denbora pixka bat har lezake, izan pazientzia mesedez.

en: WordPress &rsaquo; Update
eu: WordPress &rsaquo; Eguneratu

en: Update Complete
eu: Eguneraketa burututa

en: Database Update Required
eu: Datu-basearen eguneraketa beharrezkoa

en: WordPress has been updated! Before we send you on your way, we have to update your database to the newest version.
eu: WordPress eguneratu egin da! Zure kasa jarraitu aurretik, datu-basea bertsio berrienera eguneratu behar dugu.

en: No Update Required
eu: Ez da eguneraketarik behar

en: Plugin updated successfully.
eu: Plugin-a ondo eguneratu da.

en: Update Theme
eu: Eguneratu itxura

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%1$s">View version %3$s details</a>. <em>Automatic update is unavailable for this theme.</em>
eu: %1$s itxuraren bertsio berri bat eskuragarri dago. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%1$s">Ikusi %3$s bertsioaren xehetasunak</a>. <em>Eguneraketa automatikoa ez dago eskuragarri itxura honentzat.</em>

en: Plugin update failed.
eu: Plugin-aren eguneraketak huts egin du.

en: Theme update failed.
eu: Itxuraren eguneraketak huts egin du.

en: Theme updated successfully.
eu: Itxura ondo eguneratu da.

en: Update Plugin
eu: Eguneratu plugin-a

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a>. <em>Automatic update is unavailable for this plugin.</em>
eu: %1$s plugin-aren bertsio berri bat eskuragarri dago. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">Ikusi %4$s bertsioaren zahaztasunak</a>. <em>Bertsio-berritze automatikoa ez dago eskuragarri plugin honentzat.</em>

en: Update package not available.
eu: Eguneraketa-paketea ez dago eskuragarri.

en: Date range:
eu: Data tartea:

en: This will contain all of your posts, pages, comments, custom fields, terms, navigation menus and custom posts.
eu: Honek  zure bidalketa, orrialde, iruzkin, pertsonalizatutako eremu, termino, nabigazio-menu eta pertsonalizatutako bidalketa guztiak izango ditu.

en: Choose what to export
eu: Aukeratu zer esportatu behar den

en: Authors:
eu: Egileak:

en: All content
eu: Eduki guztia

[ctx: themes]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
eu[0]: Guztiak <span class="count">(%s)</span>
eu[1]: Guztiak <span class="count">(%s)</span>

en: Sorry, this file type is not permitted for security reasons.
eu: Segurtasun arrazoiengatik fitxategi mota hau ez dago baimendurik.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">More information</a>
eu: <a href="http://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">Argibide gehiago</a>

[ctx: column name]
en: In Response To
eu: Honi erantzunez

en: Submitted on <a href="%1$s">%2$s at %3$s</a>
eu: Bidaltze-data: <a href="%1$s">%2$s, %3$s</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Comment_Spam" target="_blank">Documentation on Comment Spam</a>
eu: <a href="http://codex.wordpress.org/Comment_Spam" target="_blank">Spam iruzkinen dokumentazioa</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">Documentation on Keyboard Shortcuts</a>
eu: <a href="http://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">Laster-teklen dokumentazioa</a>

en: The Available Widgets section contains all the widgets you can choose from. Once you drag a widget into a sidebar, it will open to allow you to configure its settings. When you are happy with the widget settings, click the Save button and the widget will go live on your site. If you click Delete, it will remove the widget.
eu: 'Widget erabilgarriak' atalean daude aukera ditzakezun widget guztiak. Widget bat alboko barrara arrastatzen duzunean, ireki egingo da bere ezarpenak konfigura ditzazun. Widget-aren ezarpenekin gustura zaudenean, egin klik 'Gorde' botoian eta widgeta zure gunean eskuragarri egongo da. 'Ezabatu' botoian klik eginez gero, widget-a kenduko duzu.

en: Remember to click Update Media to save metadata entered or changed.
eu: Gogoratu 'Eguneratu media' botoian klik egiteaz sartutako edo aldatutako metadatuak gordetzeko.

en: Note that you crop the image by clicking on it (the Crop icon is already selected) and dragging the cropping frame to select the desired part. Then click Save to retain the cropping.
eu: Irudia moztu dezakezu bere gainean klik eginez (Moztu ikonoa dagoeneko aukeratuta dago) eta mozketa laukia arrastatuz nahi duzun zatia aukeratuz. Gero egintzazu klik Gorde gainean mozketa gordetzeko.

en: For images only, you can click on Edit Image under the thumbnail to expand out an inline image editor with icons for cropping, rotating, or flipping the image as well as for undoing and redoing. The boxes on the right give you more options for scaling the image, for cropping it, and for cropping the thumbnail in a different way than you crop the original image. You can click on Help in those boxes to get more information.
eu: Irudientzako soilik; iruditxoaren azpiko Editatu Irudian klik egin dezakezu irudi editore bat bistaratzeko, non irudiak moztu, biratu edo bestaldera itzultzeko ikonoak, zein desegin eta berregin aukerak azalduko zaizkizun. Eskuineko kutxek aukera gehiago emango dizkizute irudia eskalatzeko, mozteko eta iruditxoa originalaren beste era batera mozteko. Laguntzan klik egin dezakezu kutxa hoien inguruan informazio gehiago eskuratzeko.

en: This screen allows you to edit five fields for metadata in a file within the media library.
eu: Pantaila honetan mediatekako fitxategi baten metadatuetako bost eremu edita ditzakezu.

en: E-mail or Username
eu: E-posta edo erabiltzaile-izena

en: Add the user without sending them a confirmation email.
eu: Gehitu erabiltzailea berrespenerako e-postarik bidali gabe.

en: Search Installed Themes
eu: Instalatutako plugin-ak bilatu

en: Enable this theme for all sites in this network
eu: Gaitu itxura hau sare honetako gune guztientzat

en: <strong>Please Note:</strong> Any customizations you have made to theme files will be lost. Please consider using <a href="%s">child themes</a> for modifications.
eu: <strong>Kontuz:</strong> Itxura-fitxategiei egindako pertsonalizazio guztiak galdu egingo dira. Aldaketentzako eduki ezazu kontuan <a href="%s">ume-itxurak</a> erabiltzea.

[ctx: posts]
en: Sticky <span class="count">(%s)</span> | Sticky <span class="count">(%s)</span>
eu[0]: Itsaskorra <span class="count">(%s)</span>
eu[1]: Itsaskorrak <span class="count">(%s)</span>

en: Please select one or more plugins to update.
eu: Hautatu eguneratzeko plugin bat edo gehiago.

en: Please select one or more themes to update.
eu: Hautatu eguneratzeko plugin bat edo gehiago.

en: Last checked on %1$s at %2$s.
eu: Azken egiaztapena: %1$s - %2$s.

en: Check Again
eu: Egiaztatu berriro

en: The update process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
eu: Eguneraketa-prozesua hasten ari da. Prozesuak denbora pixka bat har lezake zenbait ostalaritan, izan pazientzia mesedez.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time">Documentation on date and time formatting</a>.
eu: <a href="http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time">Dataren eta orduaren formatuaren gaineko dokumentazioa</a>.

en: You&rsquo;re using the auto-generated password for your account. Would you like to change it to something easier to remember?
eu: Automatikoki sortutako pasahitza ari zara erabiltzen zure kontuarentzat. Gogoratzeko errazagoa den zerbaitera aldatu nahi duzu?

en: RTL Language Support
eu: RTL hizkuntzen euskarria

en: Editor Style
eu: Editorearen estiloa

en: Front Page Posting
eu: Azaleko orrian argitaratzea

en: Translation Ready
eu: Itzultzeko prest

en: You are not allowed to edit this comment.
eu: Ez daukazu iruzkin hau editatzeko baimenik.

en: To perform the requested action, WordPress needs to access your web server.
eu: Eskatutako ekintza burutzeko, WordPress-ek zure web zerbitzaria atzitu behar du.

en: Current page
eu: Uneko orrialdea

en: Go to the previous page
eu: Joan aurreko orrialdera

en: Go to the next page
eu: Joan hurrengo orrialdera

en: Go to the last page
eu: Joan azken orrialdera

en: 1 item | %s items
eu[0]: elementu 1
eu[1]: 2 elementu

en: No matching users were found.
eu: Ez da bat datorren erabiltzailerik aurkitu.

en: No themes match your request.
eu: Ez dago zure eskaerarekin bat datorren itxurarik.

en: Go to the first page
eu: Joan lehenengo orrialdera

en: Search Sites
eu: Bilatu guneak

en: Create a New User
eu: Sortu erabiltzaile berria

en: You have %1$s and %2$s.
eu: %1$s eta %2$s dauzkazu.

en: %s site | %s sites
eu[0]: Gune %s
eu[1]: %s gune

en: %s user | %s users
eu[0]: Erabiltzaile %s
eu[1]: %s erabiltzaile

en: <strong>Important:</strong> before updating, please <a href="http://codex.wordpress.org/WordPress_Backups">back up your database and files</a>. For help with updates, visit the <a href="http://codex.wordpress.org/Updating_WordPress">Updating WordPress</a> Codex page.
eu: <strong>Garrantzitsua:</strong> eguneratu aurretik, egin <a href="http://codex.wordpress.org/WordPress_Backups">zure fitxategien eta datu-basearen babeskopia</a>. Eguneraketen inguruko laguntza jasotzeko, Codex-eko <a href="http://codex.wordpress.org/Updating_WordPress">WordPress eguneratzen</a> orrialdera joan.

en: (Signup has been disabled. Only members of this site can comment.)
eu: (Izen-ematea ezgaitu egin da. Gune honetako kideek soilik egin ditzakete iruzkinak.)

en: You can update to <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %2$s</a> automatically or download the package and install it manually:
eu: <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %2$s</a> bertsiora automatikoki egunera dezakezu edo paketea deskargatu eta eskuz instalatu:

en: New users will receive an email letting them know they&#8217;ve been added as a user for your site. By default, this email will also contain their password. Uncheck the box if you don&#8217;t want the password to be included in the welcome email.
eu: Erabiltzaile berriek e-posta bat jasoko duten zure guneko erabiltzaile gisa gehitu direla jakinarazteko. Lehenetsita, e-posta honek beraien pasahitza ere edukiko du. Kendu laukiaren marka ez baduzu nahi engietorri e-postak pasahitza edukitzerik.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%1$s">View version %3$s details</a>.
eu: %1$s itxurarenen bertsio berri bat eskuragarri dago. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%1$s">Ikusi %3$s bertsioaren xehetasunak</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a>.
eu: %1$s plugin-aren bertsio berri bat eskuragarri dago. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">Ikusi %4$s bertsioaren zahaztasunak</a>.

en: Go to themes page
eu: Joan itxuren orrialdera

en: Go to plugins page
eu: Joan plugin-en orrialdera

en: Go to WordPress Updates page
eu: Joan WordPress-en eguneraketen orrialdera

en: %s (Pending)
eu: %s (Zain)

en: Click Save Menu to make pending menu items public.
eu: Egin klik &#8217;Gorde menua&#8217; aukeran gorde gabe dauden menu-elementuak publiko egiteko.

en: Storage Space
eu: Biltegiratze tokia

en: Create a New Site
eu: Sortu gune berria

[ctx: plugins per page (screen options)]
en: Plugins
eu: Plugin-ak

[ctx: items per page (screen options)]
en: Media items
eu: Media elementuak

[ctx: comments per page (screen options)]
en: Comments
eu: Iruzkinak

en: Images of exactly <strong>%1$d &times; %2$d pixels</strong> will be used as-is.
eu: <strong>%1$d &times; %2$d</strong> pixeleko irudiak dauden bezala erabiliko dira.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Themes#Adding_New_Themes" target="_blank">Documentation on Adding New Themes</a>
eu: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Themes#Adding_New_Themes" target="_blank">Itxura berriak gehitzeko dokumentazioa</a>

en: Crop and Publish
eu: Moztu eta argitaratu

en: You can find additional plugins for your site by using the <a href="%1$s">Plugin Browser/Installer</a> functionality or by browsing the <a href="%2$s" target="_blank">WordPress Plugin Directory</a> directly and installing new plugins manually. To manually install a plugin you generally just need to upload the plugin file into your <code>/wp-content/plugins</code> directory. Once a plugin has been installed, you can activate it here.
eu: Zure gunerako plugin gehiago aurki ditzakezu <a href="%1$s">plugin arakatzaile/instalatzaile</a> funtzionaltasuna erabiliz edo <a href="%2$s" target="_blank">WordPress-eko plugin-en direktorioa</a> arakatuz eta eskuz instalatuz. Plugin bat eskuz instalatzeko, oro har nahikoa da plugin-aren fitxategia zure <code>/wp-content/plugins</code> direktoriora igotzea. Behin plugin-a instalatuta, hemendik aktiba dezakezu.

en: XFN stands for <a href="http://gmpg.org/xfn/" target="_blank">XHTML Friends Network</a>, which is optional. WordPress allows the generation of XFN attributes to show how you are related to the authors/owners of the site to which you are linking.
eu: <a href="http://gmpg.org/xfn/" target="_blank">XHTML Lagunen sarea</a> esan nahi du XFNk, eta aukerakoa da. WordPress-ek XFN atributuak sortzen baimentzen du, lotura izaten ari zaren gunearen egile/jabeekin zer-nolako harremana duzun erakusteko.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Managing_Plugins#Plugin_Management" target="_blank">Documentation on Managing Plugins</a>
eu: <a href="http://codex.wordpress.org/Managing_Plugins#Plugin_Management" target="_blank">Plugin-ak kudeatzeko dokumentazioa</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Template_Tags" target="_blank">Documentation on Template Tags</a>
eu: <a href="http://codex.wordpress.org/Template_Tags" target="_blank">Txantiloi-etiketen gaineko dokumentazioa</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Editing_Files" target="_blank">Documentation on Editing Files</a>
eu: <a href="http://codex.wordpress.org/Editing_Files" target="_blank">Fitxategiak editatzeko dokumentazioa</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Themes" target="_blank">Documentation on Using Themes</a>
eu: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Themes" target="_blank">Itxurak erabiltzeko dokumentazioa</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Theme_Development" target="_blank">Documentation on Theme Development</a>
eu: <a href="http://codex.wordpress.org/Theme_Development" target="_blank">Itxurak garatzeko dokumentazioa</a>

en: FTP Password
eu: FTP pasahitza

en: FTP Username
eu: FTP erabiltzaile-izena

en: FTP/SSH Password
eu: FTP/SSH pasahitza

en: FTP/SSH Username
eu: FTP/SSH erabiltzaile-izena

en: You can choose what&#8217;s displayed on the front page of your site. It can be posts in reverse chronological order (classic blog), or a fixed/static page. To set a static home page, you first need to create two <a href="%s">Pages</a>. One will become the front page, and the other will be where your posts are displayed.
eu: Zure guneko aurreko orrialdean zer bistaratu aukera dezakezu. Mezuak izan daitezke, alderantzizko ordena kronologikoan (blog klasikoa), edo konpondutako orrialdea edo orrialde estatiko bat. Hasierako orrialde estatiko bat ezartzeko, lehenengo bi <a href="%s">Orrialde</a> sortu behar dituzu. Bata aurreko orrialdea bilakatuko da, eta bestea zure mezuak bistaratuko diren orrialdea horixe izango da.

en: The Optional fields let you customize the &#8220;category&#8221; and &#8220;tag&#8221; base names that will appear in archive URLs. For example, the page listing all posts in the &#8220;Uncategorized&#8221; category could be <code>/topics/uncategorized</code> instead of <code>/category/uncategorized</code>.
eu: &#8217;Aukerakoa&#8217; eremuen bidez, pertsonalizatu egin ditzakezu URLetan agertuko diren &#8220;kategoria&#8221; eta &#8220;etiketa&#8221; elementuen oinarrizko izenak. Adibidez, &#8220;Kategoriarik gabe&#8221; kategorian mezu guztiak zerrenda batean biltzen dituen orrialdeak izan litezke <code>/topics/sailkatugabeak</code>, <code>/category/sailkatugabeak</code> beharrean.

en: The following themes are installed but incomplete. Themes must have a stylesheet and a template.
eu: Hurrengo itxura hauek instalatuta daude baina ez osorik. Itxurek estilo-orria eta txantiloia eduki behar dute.

en: When you assign multiple categories or tags to a post, only one can show up in the permalink: the lowest numbered category. This applies if your custom structure includes <code>%category%</code> or <code>%tag%</code>.
eu: Mezu bati kategoria edo etiketa asko esleitzen badizkiozu, bakar bat erakuts daiteke lotura etengabean. Hori aplikatuko da zure pertsonalizatutako egiturak barne hartzen baditu <code>%kategoria%</code> edo <code>%etiketa%</code> elementuak.

en: If you pick an option other than Default, your general URL path with structure tags, terms surrounded by <code>%</code>, will also appear in the custom structure field and your path can be further modified there.
eu: Lehenetsitakoa ez den beste aukera bat hautatzen baduzu, zure egitura etiketadun URL bide-izen orokorra, <code>%</code> kodearen bidez inguratutako gaiak, bezeroaren egitura eremuan ere agertuko dira, eta zure bide-izena hor bertan aldatu ahal izango duzu.

en: Many themes show some sidebar widgets by default until you edit your sidebars, but they are not automatically displayed in your sidebar management tool. After you make your first widget change, you can re-add the default widgets by adding them from the Available Widgets area.
eu: Gai askok widget batzuk erakusten dituzte albo-barran, zuk lehenetsitako albo-barra editatzen ez duzun bitartean. Widget hauek ez dira automatikoki erakusten zure albo-barra kudeatzeko tresnan. Zure lehen widget aldaketa egiten duzunean, lehenetsitako widget-ak berriz gehitu ditzakezu Wirdget Erabilgarriak eremutik.

en: If you want to remove the widget but save its setting for possible future use, just drag it into the Inactive Widgets area. You can add them back anytime from there. This is especially helpful when you switch to a theme with fewer or different widget areas.
eu: Widget-a kendu nahi baduzu baina haren ezarpenak gordez beste batean erabiltzeko, arrastatu ezazu &#8217;Ezgaitutako widget-ak&#8217; gunera. Noiznahi berreskura ditzakezu hortik. Hau bereziki lagungarria da widget eremu murritzagoa edo diferenteak dituen itxura batera aldatzen zarenean.

en: To add a new user for your site, click the Add New button at the top of the screen or Add New in the Users menu section.
eu: Zure gunean beste erabiltzaile bat gehitzeko, egin klik pantailan goiko aldeko &#8217;Gehitu beste bat&#8217; botoian edo &#8217;Gehitu beste bat erabiltzaileetan&#8217; menu atalean.

en: You can set maximum sizes for images inserted into your written content; you can also insert an image as Full Size.
eu: Tamaina maximoak ezar ditzakezu idatzizko edukietan txertatutako irudientzat; irudiak tamaina osoan ere txerta ditzakezu.

en: Most themes display the site title at the top of every page, in the title bar of the browser, and as the identifying name for syndicated feeds. The tagline is also displayed by many themes.
eu: Gai gehienek orrialde bakoitzaren goiko aldean bistaratzen dute gunearen izenburua, zirriborroaren izenburu-barran, eta banatutako kanaletarako identifikazio izen gisa. Azpi-izenburua ere gai askoren bidez bistaratzen da.

en: <strong>Order</strong> - Pages are usually ordered alphabetically, but you can choose your own order by entering a number (1 for first, etc.) in this field.
eu: <strong>Ordena</strong> - Orrialdeak normalean alfabetikoki ordenatzen dira, baina gainean zure ordena propioa aukera dezakezu eremu honetan zenbaki bat idatziz (lehengorako 1, etab.).

en: Please enter your FTP or SSH credentials to proceed.
eu: Jarraitzeko, idatzi zure FTP edo SSH kredentzialak.

en: Please enter your FTP credentials to proceed.
eu: Jarraitzeko, idatzi zure FTP kredentzialak.

en: If you do not remember your credentials, you should contact your web host.
eu: Ez badituzu zure kredentzialak gogoratzen, zure web ostalariarekin jarri behar zinateke harremanetan.

en: You can Upload a theme manually if you have already downloaded its ZIP archive onto your computer (make sure it is from a trusted and original source). You can also do it the old-fashioned way and copy a downloaded theme&#8217;s folder via FTP into your <code>/wp-content/themes</code> directory.
eu: Gai bat deskargatu dezakezu eskuz, deskargatuta badauzkazu haren ZIP fitxategiak zure ordenagailura (iturri leial eta jatorrizkoa izan dadila). Modu zaharra erabiliz ere egin dezakezu, eta kopiatu deskargaturiko gaien karpeta bat FTP bidez zure <code>/wp-content/themes</code> direktoriora.

en: Your profile contains information about you (your &#8220;account&#8221;) as well as some personal options related to using WordPress.
eu: Zure profilak zuri buruzko informazioa du (zure &#8220;kontua&#8221;) eta baita WordPress erabiltzearekin lotutako hainbat aukera pertsonal ere.

en: Pages are similar to Posts in that they have a title, body text, and associated metadata, but they are different in that they are not part of the chronological blog stream, kind of like permanent posts. Pages are not categorized or tagged, but can have a hierarchy. You can nest Pages under other Pages by making one the &#8220;Parent&#8221; of the other, creating a group of Pages.
eu: Orrialdeak mezuen berdintsuak dira, izenburu bat, testua eta loturiko metadatuak dituzten aldetik, baina desberdinak dira blog kronologikoaren jarioaren parte ez diren aldetik, etengabeko mezuak kasu. Orrialdeak ez dira kategorietan sartzen edo etiketatzen, baina hierarkia bat izan dezakete. Orrialdeak habiara ditzakezu beste orrialde batzuetan, bata bestearen senide eginez, orrialdeen talde bat sortuz.

en: <strong>Send Trackbacks</strong> - Trackbacks are a way to notify legacy blog systems that you&#8217;ve linked to them. Enter the URL(s) you want to send trackbacks. If you link to other WordPress sites they&#8217;ll be notified automatically using pingbacks, and this field is unnecessary.
eu: <strong>Bidali aipuak</strong> - Aipua blog bat estekatu duzula adierazteko bidea da. Idatzi aipuak bidali nahi dizkiezun URLak. WordPress-eko beste guneren bat estekatzen baduzu pingback-ak erabiliz berehala adieraziko zaio eta eremu hau ez da beharrezkoa.

en: Contributors can write and manage their posts but not publish posts or upload media files.
eu: Laguntzaileek beraien bidalketak idatzi eta kudea ditzakete baina ezin dituzte bidalketak argitaratu edo media fitxategiak igo.

en: Administrators have access to all the administration features.
eu: Administratzaileek administrazio-funtzio guztiak atzi ditzakete.

en: You can use the editor to make changes to any of your plugins&#8217; individual PHP files. Be aware that if you make changes, plugins updates will overwrite your customizations.
eu: Editorea erabil dezakezu zure edozein plugin-en PHP fitxategi indibidualak aldatzeko. Kontuan izan aldaketak egiten badituzu plugin-en eguneraketek zure egokitzapenak gainjarriko dituztela.

en: You can add links here to be displayed on your site, usually using <a href="%s">Widgets</a>. By default, links to several sites in the WordPress community are included as examples.
eu: Zure gunean (oro har <a href="%s">widget-ak</a> erabiliz) bistaratuko diren estekak gehi ditzakezu hemen. Lehenetsita, WordPress komunitateko hainbat gunetarako estekak daude adibide gisa.

en: If you delete a link, it will be removed permanently, as Links do not have a Trash function yet.
eu: Esteka bat ezabatuz gero, betiko kenduko da, estekek ez baitaukate zakarrontzi funtziorik oraindik.

en: Don&#8217;t forget to click on the Save Changes button when you are finished.
eu: Ez ahaztu &#8217;Gorde aldaketak&#8217; botoian klik egiteaz behin amaitu ondoren.

en: You can customize the look of your site without touching any of your theme&#8217;s code by using a custom background. Your background can be an image or a color.
eu: Zure gunearen itxura pertsonaliza dezakezu zure itxuren koderik ikutu gabe, pertsonalizatutako atzeko-planoa erabiliz. Zure atzeko-planoa irudia edo kolorea izan daiteke.

en: <strong>Slug</strong> - The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
eu: <strong>Slug</strong> - Slug-a izenaren URL irakurterraza da. Oro har minuskulaz agertzen da eta letrak, zenbakiak eta marrak izan ditzake soilik.

en: You can also create posts with the <a href="%s">Press This bookmarklet</a>.
eu: <a href="%s">Argitaratu hau bookmarklet-a</a> erabilita ere sor ditzakezu bidalketak.

en: Your username cannot be changed, but you can use other fields to enter your real name or a nickname, and change which name to display on your posts.
eu: Zure erabiltzaile-izena ezin da aldatu, baina beste eremu batzuk erabil ditzakezu zure benetako izena edo ezizena idazteko, eta zure mezuetan zein izen bistaratu aldatzeko.

en: Required fields are indicated; the rest are optional. Profile information will only be displayed if your theme is set up to do so.
eu: Beharrezko eremuak markatuta daude; gainontzekoak aukerazkoak dira. Zure itxura horretarako prestatuta badago bakarrik bistaratuko da profilaren informazioa.

en: Remember to click the Update Profile button when you are finished.
eu: Gogoratu amaitu eta gero Eguneratu profila botoian klik egiteaz.

en: Editors can publish posts, manage posts as well as manage other people&#8217;s posts, etc.
eu: Editoreek bidalketak argitaratu eta kudea ditzakete eta baita beste pertsonen bidalketak, etab. ere.

en: You can also moderate the comment from this screen using the Status box, where you can also change the timestamp of the comment.
eu: Iruzkina pantaila honetatik ere modera dezakezu egoera-kutxa erabilita, zeinetan iruzkinaren ordu-zigilua ere alda dezakezun.

en: You can edit the information left in a comment if needed. This is often useful when you notice that a commenter has made a typographical error.
eu: Beharrezkoa izanez gero, iruzkin bateko informazioa edita dezakezu. Hau askotan erabilgarria da iruzkin batean errore tipografikoren bat dagoela konturatzen bazara.

en: Enter menu name here
eu: Sartu menuaren izena hemen

en: UTC means Coordinated Universal Time.
eu: UTC siglen esanahia Koordinatutako Denbora Unibertsala da.

en: The fields on this screen determine some of the basics of your site setup.
eu: Pantaila honetako eremuek zure guneko ezarpenaren oinarriak zehazten ditu.

en: This screen contains the settings that affect the display of your content.
eu: Pantaila honek zure edukiaren bistaratzean eragina duten ezarpenak dauzka.

en: You must click the Save Changes button at the bottom of the screen for new settings to take effect.
eu: Pantailaren azpiko Gorde aldaketak botoian klik egin behar duzu ezarpen berriek eragina izan dezaten.

en: The WordPress URL and the Site URL can be the same (example.com) or different; for example, having the WordPress core files (example.com/wordpress) in a subdirectory instead of the root directory.
eu: WordPress URLa eta guneko URLa berdinak (example.com) edo desberdinak izan daitezke; adibidez, WordPress nukleoko fitxategiak (example.com/wordpress) azpidirektorio batean edukitzea erro-direktorioan beharrean.

en: The boxes for link name, web address, and description have fixed positions, while the others may be repositioned using drag and drop. You can also hide boxes you don&#8217;t use in the Screen Options tab, or minimize boxes by clicking on the title bar of the box.
eu: Estekaren izena, webgunearen helbidea eta deskribapena idazteko koadroek leku jakinak dituzte, baina besteak lekuz alda daitezke arrastatu eta jaregitea erabiliz. &#8217;Pantailako aukerak&#8217; fitxan erabiltzen ez dituzun kuxak ere ezkuta ditzakezu, edo kutxak minimizatu kutxako izenburu-barran klik eginez.

en: While your site is being updated, it will be in maintenance mode. As soon as your updates are complete, your site will return to normal.
eu: Zure gunea eguneratu artean, mantentze-moduan egongo da. Behin eguneraketak osatzen direnean, zure gunea lehengora itzuliko da.

en: Your plugins are all up to date.
eu: Zure plugin guztiak eguneratuta daude.

en: You have the latest version of WordPress.
eu: WordPress-en azken bertsioa duzu.

en: Your themes are all up to date.
eu: Zure itxura guztiak eguneratuta daude.

en: An updated version of WordPress is available.
eu: WordPress-en bertsio berri bat eskuragarri dago.

en: Original: %s
eu: Jatorrizkoa: %s

en: Function Name&hellip;
eu: Funtzio-izena&hellip;

en: Activate importer
eu: Aktibatu inportatzailea

en: You can add or edit links on this screen by entering information in each of the boxes. Only the link&#8217;s web address and name (the text you want to display on your site as the link) are required fields.
eu: Pantaila honetan estekak gehi edo edita ditzakezu koadro bakoitzean informazioa jarriz. Estekaren webgunearen helbidea eta izena (esteka gisa zure gunean bistaratu nahi duzun testua) beharrezkoak dira.

en: Return to Importers
eu: Itzuli inportatzaileetara

en: Activate Plugin &amp; Run Importer
eu: Gaitu plugin-a eta exekutatu inportatzailea

en: Categories can be selectively converted to tags using the <a href="%s">category to tag converter</a>.
eu: Hautatutako kategoria batzuk etiketak bihur daitezke <a href="%s">Kategoria eta etiketa bihurgailua</a> erabiliz.

[ctx: nav menu front page title]
en: Home: %s
eu: Hasiera: %s

en: ERROR:
eu: ERROREA:

en: The <strong>%s</strong> importer is invalid or is not installed.
eu: <strong>%s</strong> inportatzailea baliogabea da edo ez dago instalatuta.

en: Page Attributes
eu: Orrialdearen atributuak

en: Need help? Use the Help tab in the upper right of your screen.
eu: Laguntza behar duzula? Erabili pantailan goian eskuinaldean dagoen Laguntza fitxa.

en: This screen lists links to plugins to import data from blogging/content management platforms. Choose the platform you want to import from, and click Install Now when you are prompted in the popup window. If your platform is not listed, click the link to search the plugin directory for other importer plugins to see if there is one for your platform.
eu: Pantaila honek, blogak/edukiak kudeatzeko plataformetatik datuak inportatzeko plugin-ak zerrendatzen ditu. Aukeratu zein plataformatik inportatu nahi duzun, eta agertuko den laster-leihoak galdetzen dizunean, egin klik Instalatu Orainen. Zure plataforma zerrendan ez badago, egin klik plugin direktorioaren estekan, ea zure plataformarako beste plugin inportatzaileren bat dagoen.

en: Once generated, your WXR file can be imported by another WordPress site or by another blogging platform able to access this format.
eu: Behin sortuz gero, beste WordPress gune batek edo formatu hau atzi dezakeen beste edozein blogeatze plataforma batek inporta dezake zure WXR fitxategia.

en: You can customize the display of this screen using the Screen Options tab and/or the dropdown filters above the links table.
eu: Pantailaren aukerak fitxa eta/edo esteken taularen gaineko goitibeherako iragazkiak erabilita pertsonaliza dezakezu pantaila honen bistaratzea.

en: Choose a plugin to edit from the menu in the upper right and click the Select button. Click once on any file name to load it in the editor, and make your changes. Don&#8217;t forget to save your changes (Update File) when you&#8217;re finished.
eu: Aukeratu editatzeko plugin bat goian eskuin aldean dagoen menuan, eta egin klik &#8217;Aukeratu&#8217; botoian. Egin klik behin editorean kargatzeko edozein fitxategi izenen gainean, eta egin zure aldaketak. Ez ahaztu zure aldaketak gordetzea (Eguneratu fitxategia) amaitzen duzunean.

en: Most of the time, plugins play nicely with the core of WordPress and with other plugins. Sometimes, though, a plugin&#8217;s code will get in the way of another plugin, causing compatibility issues. If your site starts doing strange things, this may be the problem. Try deactivating all your plugins and re-activating them in various combinations until you isolate which one(s) caused the issue.
eu: Gehienetan, plugin-ak ondo ezkontzen dira WordPress-en nukleoarekin eta beste plugin-ekin. Batzuetan, hala ere, plugin baten kodea beste plugin baten bidean gurutzatuko da, eta bateragarritasun arazoak izango dira. Zure gunea gauza arraroak egiten hasten bada, hori izan liteke arazoa. Saiatu zure plugin guztiak ezgaitzen eta konbinazio askotan berriro gaitzen, arazoa zerk sortu duen jakiten duzun arte.

en: Widgets may be used multiple times. You can give each widget a title, to display on your site, but it&#8217;s not required.
eu: Widget-a askotan erabil daiteke. Widget bakoitzari izenburu bat eman diezaiokezu, zure gunean bistaratzeko, baina ez da beharrezkoa.

en: Enabling Accessibility Mode, via Screen Options, allows you to use Add and Edit buttons instead of using drag and drop.
eu: Pantaila Aukeren bitartez irisgarritasun modua gaitzen baduzu, Gehitu eta Editatu botoiak erabiltzeko aukera izango dizu, arrastatu eta jaregitea erabili ordez.

en: You can use the Theme Editor to edit the individual CSS and PHP files which make up your theme.
eu: Itxuraren editorea erabil dezakezu zure itxura osatzen duten CSS eta PHP fitxategiak editatzeko.

en: Begin by choosing a theme to edit from the dropdown menu and clicking Select. A list then appears of all the template files. Clicking once on any file name causes the file to appear in the large Editor box.
eu: Lehenengo, editatzeko gai bat aukeratu goitibehera menutik, eta egin klik &#8217;Aukeratu&#8217; botoian. Orduan, fitxategien txantiloi guztien zerrenda bat agertuko da. Edozein fitxategiren izenaren gainean klik eginez, &#8217;Editorea&#8217; botoian agertuko da fitxategi hori.

en: Widgets are independent sections of content that can be placed into any widgetized area provided by your theme (commonly called sidebars). To populate your sidebars/widget areas with individual widgets, drag and drop the title bars into the desired area. By default, only the first widget area is expanded. To populate additional widget areas, click on their title bars to expand them.
eu: Widget-ak edukien gune independenteak dira eta zure themeak hornitzen dituen gune zehatz batzutan jarri daitezke (albo-barrak deitu ohi direnetan). Zure albo-barra/widget gunetan widget-ak sartzeko, arrastatu eta jaregin itzazu izenburu-barrak nahi dituzun gunean. Lehenespen gisa, lehenengo widget gunea bakarrik dago zabalduta. Widget gune gehiago betetzeko, egin klik beraien izenburu-barretan, zabal daitezen.

en: You can Search for themes by keyword, author, or tag, or can get more specific and search by criteria listed in the feature filter. Alternately, you can browse the themes that are Featured, Newest, or Recently Updated. When you find a theme you like, you can preview it or install it.
eu: Itxurak gako-hitzen, egilearen edo etiketen arabera bilatu ditzakezu, edo zehatzago egin eta iragazkiko zerrendako irizpideen bidez bilatu. Itxura Nabarmenduak, Berriak edo Berriki Eguneratuak dauden arabera ere araka ditzakezu. Gustuko itxura bat aurkitzen duzunean, aurreikusi egin dezakezu eta baita instalatu ere.

en: <strong>Advice:</strong> think very carefully about your site crashing if you are live-editing the theme currently in use.
eu: <strong>Aholkua:</strong> ondo pentsatu gunearen uneko itxura zuzenean editatzen ari bazara zure gunea honda baitezake.

en: After typing in your edits, click Update File.
eu: Edizioa egin ondoren, egin klik Eguneratu fitxategia botoian.

en: (no parent)
eu: (gurasorik ez)

en: <strong>Template</strong> - Some themes have custom templates you can use for certain pages that might have additional features or custom layouts. If so, you&#8217;ll see them in this dropdown menu.
eu: <strong>Txantiloia</strong> - Itxura batzuk pertsonalizatutako txantiloiak dituzte zeinak ezaugarri gehigarriak edo pertsonalizatutako diseinua izango duten orrialde batzuetarako erabil ditzakezu. Baiezkoan, goian ikusiko dituzu.

en: <strong>Parent</strong> - You can arrange your pages in hierarchies. For example, you could have an &#8220;About&#8221; page that has &#8220;Life Story&#8221; and &#8220;My Dog&#8221; pages under it. There are no limits to how many levels you can nest pages.
eu: <strong>Gurasoa</strong> - Zure orrialdeak hierarkiatan antola ditzakezu. Adibidez, &#8220;Bizitzako kontuak&#8221; eta &#8220;Nire zakurra&#8221; orrialdeak azpian dauzakn &#8220;Honi buruz&#8221; orrialdea izan zenezake. Orrialdeen habiaratzearen sakoneran ez dago mugarik.

en: All updates have been completed.
eu: Eguneraketa guztiak osatu dira.

en: When adding a new tag on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
eu: Pantaila honetan etiketa berri bat gehitzean, ondorengo eremuak beteko dituzu:

en: You can use categories to define sections of your site and group related posts. The default category is &#8220;Uncategorized&#8221; until you change it in your <a href="%s">writing settings</a>.
eu: Zure guneko zatiak definitu eta erlazionatutako bidalketak multzokatzeko erabil ditzakezu kategoriak. Lehenetsitako kategoria &#8220;Sailkatu gabeak&#8221; da zure <a href="%s">idazketa-ezarpenetan</a> aldatzen duzun arte.

en: What&#8217;s the difference between categories and tags? Normally, tags are ad-hoc keywords that identify important information in your post (names, subjects, etc) that may or may not recur in other posts, while categories are pre-determined sections. If you think of your site like a book, the categories are like the Table of Contents and the tags are like the terms in the index.
eu: Zein ezberdintasun dago kategorien eta etiketen artean? Normalean, etiketak berariazko gako-hitzak izaten dira, eta zure mezuaren informazio garrantzitsua identifikatzen dute (izenak, gaiak eta abar), beste mezu batzuetan egon daitekeen informazio bera; kategoriak, berriz, aurrez zehazturik daude. Zure gunea liburutzat hartuko bazenu, kategoriak edukien aurkibidea izango lirateke, eta etiketak, berriz, aurkibideko terminoak.

en: You can change the display of this screen using the Screen Options tab to set how many items are displayed per screen and to display/hide columns in the table.
eu: Pantaila honen bistaratzea alda dezakezu, &#8217;Pantailako aukerak&#8217; erabiliz, ezartzeko pantaila bakoitzean zenbat elementu dauden bistaratuta eta bistaratzeko/ezkutatzeko taulako zutabeak.

en: <strong>Description</strong> - The description is not prominent by default; however, some themes may display it.
eu: <strong>Deskribapena</strong> - Lehenetsita, deskribapena ez da bistaratzen, nahiz eta zenbait itxurek erakuts dezaketen.

en: <strong>Name</strong> - The name is how it appears on your site.
eu: <strong>Izena</strong> - Izena gunean agertuko dena da.

en: When adding a new category on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
eu: Pantaila honetan kategoria berri bat gehitzean, ondorengo eremuak beteko dituzu:

en: You can narrow the list by file type/status using the text link filters at the top of the screen. You also can refine the list by date using the dropdown menu above the media table.
eu: Zerrenda findu dezakezu fitxategi mota/egoeraren bidez, pantailaren goiko aldeko testu loturen iragazkiak erabiliz. Dataren bidez ere findu dezakezu zerrenda, multimedia taularen behe aldeko goitibehera menua erabiliz.

en: Default Images
eu: Lehenetsitako irudiak

en: Crop Header Image
eu: Moztu goiburuko irudia

en: This will remove the header image. You will not be able to restore any customizations.
eu: Honek goiburuko irudia kenduko du. Ezin izango dituzu pertsonalizazioak berreskuratu.

en: Remove Header Image
eu: Kendu goiburuko irudia

en: Reset Image
eu: Berrezarri irudia

en: This will restore the original header image. You will not be able to restore any customizations.
eu: Honek jatorrizko goiburuko irudia berrezarriko du. Ezin izango dituzu pertsonalizazioak berreskuratu.

en: Restore Original Header Image
eu: Berrezarri jatorrizko goiburuko irudia

en: Text Color
eu: Testuaren kolorea

en: Image Upload Error
eu: Errorea irudia igotzean

en: You need Javascript to choose a part of the image.
eu: JavaScript behar duzu irudiaren zati bat aukeratzeko.

en: A yellow row means the comment is waiting for you to moderate it.
eu: Errenkada horiak zure iruzkina moderatzeko zain dagoela esan nahi du.

en: Edit this item
eu: Editatu elementu hau

en: Edit this item inline
eu: Editatu elementua lerroan

en: Restore this item from the Trash
eu: Leheneratu elementua zakarrontzitik

en: Move this item to the Trash
eu: Bota elementua zakarrontzira

en: Delete this item permanently
eu: Ezabatu elementua behin betiko

en: Allow comments.
eu: Baimendu iruzkinak.

en: Install the LiveJournal importer to import posts from LiveJournal using their API.
eu: Instalatu LiveJournal-eko inportatzailea bidalketak inportatzeko LiveJournal-eko APIa erabilita.

en: Return to WordPress Updates
eu: Itzuli WordPress-en eguneraketetara

en: <strong>Publish</strong> - You can set the terms of publishing your post in the Publish box. For Status, Visibility, and Publish (immediately), click on the Edit link to reveal more options. Visibility includes options for password-protecting a post or making it stay at the top of your blog indefinitely (sticky). Publish (immediately) allows you to set a future or past date and time, so you can schedule a post to be published in the future or backdate a post.
eu: <strong>Publikatu</strong> - &#8217;Publikatu&#8217; koadroan jar ditzakezu zure mezua publikatzeko baldintzak. &#8217;Egoera&#8217;, &#8217;Ikusgaitasuna&#8217; eta &#8217;Publikatu&#8217; (berehala) eremuetarako, klik egin &#8217;Editatu&#8217; loturan aukera gehiago ikusteko. &#8217;Ikusgaitasuna&#8217;-k aukera ematen du mezu bat pasahitzarekin babesteko edo mezu hori mugarik gabe zure blogaren goiko aldean edukitzeko. &#8217;Publikatu&#8217;-k (berehala) baimentzen dizu ezartzen etorkizuneko edo lehenaldiko eguna eta ordua, horrela, mezu bat etorkizunean iragartzeko programatu dezakezu, edo mezuari lehenagoko egunen bat jarri.

en: <strong>Featured Image</strong> - This allows you to associate an image with your post without inserting it. This is usually useful only if your theme makes use of the featured image as a post thumbnail on the home page, a custom header, etc.
eu: <strong>Nabarmendutako irudia</strong> - Horrek baimentzen dizu irudi bat zure mezuarekin lotzen, mezu hori sartu gabe. Hori normalean erabilgarria da zure itxurak irudia erabiltzen badu hasiera orrialdeko koadro txikiko bidalketa gisa, goiburu pertsonalizatua eta abar.

en: <strong>Title</strong> - Enter a title for your post. After you enter a title, you&#8217;ll see the permalink below, which you can edit.
eu: <strong>Izenburua</strong> - Sartu izenburua zure bidalketarako. Izenburua sartu ondoren, editatu dezakezun esteka iraunkorra ikusiko duzu azpian.

en: <strong>Discussion</strong> - You can turn comments and pings on or off, and if there are comments on the post, you can see them here and moderate them.
eu: <strong>Eztabaida</strong> - Iruzkinak eta ping-ak jar edo ken ditzakezu, eta mezuan iruzkinak badaude, hemen ikus ditzakezu eta bertan moldatu.

en: You can refine the list to show only posts in a specific category or from a specific month by using the dropdown menus above the posts list. Click the Filter button after making your selection. You also can refine the list by clicking on the post author, category or tag in the posts list.
eu: Zerrenda findu dezakezu, kategoria zehatz bateko mezuak edo hil zehatz batekoak bakarrik erakusteko, mezuen zerrendaren beheko goitibeherako menuak erabiliz. &#8217;Iragazi&#8217; botoian klik egin zure aukeraketa egin ondoren. Zerrenda findu dezakezu baita ere mezuen zerrendan mezuaren egilean, kategorian edo etiketan klik eginez.

en: You can view posts in a simple title list or with an excerpt. Choose the view you prefer by clicking on the icons at the top of the list on the right.
eu: Bidalketak izenburu zerrenda sinple batetan ikus ditzakezu edo laburpen batekin. Aukeratu gustukoen duzun ikuspegia eskuineko zerrendaren gaineko ikonoetan klik eginez.

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many posts to list per screen using the Screen Options tab.
eu: Zutabeak ezkuta/bistara ditzakezu zure beharretan oinarrituta, eta erabaki pantaila bakoitzean zenbat mezu zerrendatu &#8217;Pantailako mezuak&#8217; erabiliz.

en: You can filter the list of posts by post status using the text links in the upper left to show All, Published, Draft, or Trashed posts. The default view is to show all posts.
eu: Bidalketa-zerrenda bidalketa-egoeraren arabera iragaz dezakezu, goiko aldeko ezkerreko estekak erabiliz: Guztia, Argitaratuta, Zirriborroa edo Zaborra. Lehenetsitako ikuspegia bidalketa guztiak erakusteko da.

en: You can customize the display of this screen in a number of ways:
eu: Pantaila honen bistaratzea hainbat modutan pertsonaliza dezakezu:

en: Hovering over a row in the posts list will display action links that allow you to manage your post. You can perform the following actions:
eu: Mezuen zerrendako errenkada bat nabarmentzeak bistaratu egingo ditu ekintzen loturak, eta, horrela, zure posta kudeatu ahal izango duzu. Hurrengo ekintza hauek bete ditzakezu:

en: Search Installed Plugins
eu: Instalatutako plugin-ak bilatu

en: Your theme does not support navigation menus or widgets.
eu: Zure itxurak ez ditu nabigazio-menuak edo widget-ak onartzen.

en: &#8220;%s&#8221; has failed to upload due to an error
eu: &#8220;%s&#8221; igotzeak huts egin du errore bat dela eta

en: Categories and Tags Converter
eu: Kategoria eta etiketa bihurgailua

en: Install the category/tag converter to convert existing categories to tags or tags to categories, selectively.
eu: Instalatu Kategoria eta Etiketa Bihurgailua zuk hautatutako kategoriak etiketetan edo zuk hautatutako etiketak kategorietan bihurtzeko.

en: There is a pending change of your e-mail to <code>%1$s</code>. <a href="%2$s">Cancel</a>
eu: Zure e-posta helbideko aldaketa bat zain dago (<code>%1$s</code>). <a href="%2$s">Utzi</a>

en: Most Recent
eu: Azkenaldikoa

en: End Date
eu: Bukaera-data

en: Start Date
eu: Hasiera-data

en: Install the WordPress importer to import posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags from a WordPress export file.
eu: Instalatu WordPress inportatzailea bidalketak, orrialdeak, iruzkinak, pertsonalizatutako eremuak, kategoriak eta etiketak WordPress-eko esportazio fitxategi batetik inportatzeko.

en: Install the RSS importer to import posts from an RSS feed.
eu: Instalatu RSS inportatzailea bidalketak RSS jario batetik inportatzeko.

en: Install the blogroll importer to import links in OPML format.
eu: Instalatu blogroll inportatzailea estekak OPML formatuan inportatzeko.

en: Install the Movable Type importer to import posts and comments from a Movable Type or TypePad blog.
eu: Instalatu Movable Type-ko inportatzailea bidalketak eta iruzkinak Movable Type edo TypePad blog batetik inportatzeko.

en: Install the Blogger importer to import posts, comments, and users from a Blogger blog.
eu: Instalatu Blogger-eko inportatzailea bidalketak, iruzkinak eta erabiltzaileak inportatzeko Blogger-eko blogetik.

en: Install importer
eu: Instalatu inportatzailea

[ctx: site]
en: Mark as Spam
eu: Markatu zabor bezala

[ctx: Theme stylesheets in theme editor]
en: Styles
eu: Estiloak

[ctx: Plugin Installer]
en: Tag
eu: Etiketa

[ctx: Theme Installer]
en: Tag
eu: Etiketa

[ctx: verb]
en: Clear
eu: Garbitu

[ctx: Taxonomy Description]
en: Description
eu: Deskribapena

[ctx: Taxonomy Slug]
en: Slug
eu: Slug-a

[ctx: Taxonomy Name]
en: Name
eu: Izena

[ctx: Taxonomy Parent]
en: Parent
eu: Gurasoa

[ctx: adjective]
en: Pending
eu: Zain

[ctx: comment]
en: Mark as Spam
eu: Markatu zabor bezala

en: Remove Background Image
eu: Kendu atzeko planoko irudia

en: Comments on &#8220;%s&#8221;
eu: &#8220;%s&#8221; bidalketako iruzkinak

en: The Walker class named <strong>%s</strong> does not exist.
eu: <strong>%s</strong> izeneko Walker klasea ez dago.

en: Show advanced menu properties
eu: Erakutsi menuaren propietate aurreratuak

en: You have version %1$s installed. Update to %2$s.
eu: %1$s bertsioa daukazu instalatuta. Eguneratu %2$s bertsiora.

[ctx: nav menu home label]
en: Home
eu: Hasiera

en: Enable
eu: Gaitu

[ctx: site]
en: Registered
eu: Erregistratuta

[ctx: site]
en: Not Spam
eu: Ez da zaborra

[ctx: user]
en: Registered
eu: Erregistratuta

[ctx: verb; site]
en: Archive
eu: Artxibatu

[ctx: site]
en: Spam
eu: Zaborra

[ctx: comment]
en: Not Spam
eu: Ez da zaborra

en: This will restore the original background image. You will not be able to restore any customizations.
eu: Honek jatorrizko atzeko planoko irudia berrezarriko du. Ezin izango dituzu pertsonalizazioak berreskuratu.

en: Create Menu
eu: Sortu menua

en: Your new WordPress site has been successfully set up at:
    
    %1$s
    
    You can log in to the administrator account with the following information:
    
    Username: %2$s
    Password: %3$s
    
    We hope you enjoy your new site. Thanks!
    
    --The WordPress Team
    http://wordpress.org/
eu: Zure WordPress gune berria ondo instalatu da ondoko lekuan:
    
    %1$s
    
    Administratzaile bezala saioa has dezakezu honako informazioarekin:
    
    Erabiltzaile-izena: %2$s
    Pasahitza: %3$s
    
    Espero dugu zure gune berria gustuko izatea. Mila esker!
    
    --WordPress Taldea
    http://wordpress.org/

en: WordPress Blog
eu: WordPress bloga

en: &mdash; No role for this site &mdash;
eu: &mdash; Eginkizunik ez gune honetarako &mdash;

en: Use Press This to clip text, images and videos from any web page. Then edit and add more straight from Press This before you save or publish it in a post on your site.
eu: Erabili Argitaratu hau testua, irudiak eta bideoak edozein web orrialdetik mozteko. Gero editatu eta gauza gehiago gehi ditzakezu argitaratu aurretik bidalketa txukunago uzteko.

en: Remove Users from Site
eu: Kendu erabiltzaileak gunetik

en: You are not allowed to create posts or drafts on this site.
eu: Gune honetan ez daukazu bidalketak edo zirriborroak sortzeko baimenik.

en: Custom site deleted message.
eu: Ezabatutako gunearen pertsonalizatutako mezua.

en: Custom site suspended message.
eu: Suspenditutako gunearen pertsonalizatutako mezua.

en: Custom site inactive message.
eu: Aktibatu gabeko gunearen pertsonalizatutako mezua.

en: No sites found.
eu: Ez da gunerik aurkitu.

en: Trackbacks are a way to notify legacy blog systems that you&#8217;ve linked to them. If you link other WordPress sites they&#8217;ll be notified automatically using <a href="http://codex.wordpress.org/Introduction_to_Blogging#Managing_Comments" target="_blank">pingbacks</a>, no other action necessary.
eu: Aipua blog bat estekatu duzula adierazteko bidea da. WordPress-eko beste guneren bat estekatzen baduzu <a href="http://codex.wordpress.org/Introduction_to_Blogging#Managing_Comments" target="_blank">pingback-ak</a> erabiliz berehala adieraziko zaio, ez da beste ekintzarik behar.

en: You are not allowed to create pages on this site.
eu: Gune honetan ez daukazu orrialdeak sortzeko baimenik.

en: My Site
eu: Nire gunea

en: New WordPress Site
eu: WordPress gune berria

en: You do not have sufficient permissions to update themes for this site.
eu: Ez daukazu gune honetan itxurak eguneratzeko baimen nahikorik.

en: You do not have sufficient permissions to update plugins for this site.
eu: Ez daukazu baimen nahikorik gune honetarako plugin-ak eguneratzeko.

en: You do not have sufficient permissions to install themes on this site.
eu: Ez daukazu gune honetan itxurak instalatzeko baimen nahikorik.

en: You do not have sufficient permissions to edit templates for this site.
eu: Ez daukazu gune honetan txantiloiak editatzeko baimen nahikorik.

en: You do not have sufficient permissions to activate plugins for this site.
eu: Ez daukazu baimen nahikorik gune honetarako plugin-ak aktibatzeko.

en: You do not have sufficient permissions to install plugins on this site.
eu: Ez daukazu gune honetan plugin-ak instalatzeko baimen nahikorik.

en: You do not have sufficient permissions to deactivate plugins for this site.
eu: Ez daukazu baimen nahikorik gune honetarako plugin-ak desgaitzeko.

en: You do not have sufficient permissions to delete plugins for this site.
eu: Ez daukazu baimen nahikorik gune honetarako plugin-ak ezabatzeko.

en: You do not have sufficient permissions to add links to this site.
eu: Ez daukazu baimen nahikorik gune honetan estekak gehitzeko.

en: You do not have sufficient permissions to edit the links for this site.
eu: Ez daukazu baimen nahikorik gune honetako estekak editatzeko.

en: You do not have sufficient permissions to export the content of this site.
eu: Ez daukazu baimen nahikorik gune honetako edukiak esportatzeko.

en: You do not have sufficient permissions to import content in this site.
eu: Ez daukazu baimen nahikorik gune honetan edukiak inportatzeko.

en: If you have posts or comments in another system, WordPress can import those into this site. To get started, choose a system to import from below:
eu: Beste sistemaren batean bidalketa edo iruzkinik baduzu, WordPress-ek gune honetara inporta ditzake. Hasteko, hautatu zein sistematik inportatu nahi duzun:

en: There are no plugins installed on this site.
eu: Ez dago pluginik instalatuta gune honetan.

en: You do not have sufficient permissions to edit plugins for this site.
eu: Ez daukazu gune honetan plugin-ak editatzeko baimen nahikorik.

en: No items.
eu: Elementurik ez.

en: Menu Name
eu: Menuaren izena

en: CSS Classes
eu: CSS klaseak

en: Navigation Label
eu: Nabigazio etiketa

en: To use a subdomain configuration, you must have a wildcard entry in your DNS. This usually means adding a <code>*</code> hostname record pointing at your web server in your DNS configuration tool.
eu: Azpidomeinu konfigurazioa erabiltzeko, komodin-sarrera bat izan behar duzu zure DNSan. Honek oro har esan nahi du zure web zerbitzarira zuzendutako <code>*</code> ostalari-izen sarrera bat gehitu behar duzula zure DNS konfigurazio-tresnan.

en: The installer attempted to contact a random hostname (<code>%1$s</code>) on your domain.
eu: Instalatzailea zure domeinuan ausazko ostalari-izen bat (<code>%1$s</code>) kontaktaktatzen saiatu da.

en: Usernames can have only alphanumeric characters, spaces, underscores, hyphens, periods and the @ symbol.
eu: Alfazenbakizko karaktereak, zuriuneak, azpimarrak, marratxoak, puntuak eta @ sinboloak izan ditzakete bakarrik erabiltzaile-izenek.

en: Move down
eu: Eraman beherantz

en: The menu item has been successfully deleted.
eu: Menu-elementua ondo ezabatu da.

en: Move up
eu: Eraman gorantz

en: Try again
eu: Saiatu berriro

en: Please provide a custom field name.
eu: Eman ezazu pertsonalizatutako eremuaren izena mesedez.

en: Display Options
eu: Bistaratzeko aukerak

en: You have specified these users for removal:
eu: Erabiltzaile hauek zehaztu dituzu kentzeko:

en: User deletion is not allowed from this screen.
eu: Erabiltzaileak ezabatzea ez da onartzen pantaila honetatik.

en: You can&#8217;t delete that user.
eu: Ezin duzu erabiltzaile hori ezabatu.

en: Confirm Removal
eu: Berretsi kentzea

en: There are no valid users selected for removal.
eu: Ez da baliozko erabiltzailerik hautatu kentzeko.

en: You can't remove the current user.
eu: Ezin duzu uneko erabiltzailea kendu.

en: Other users have been removed.
eu: Beste erabiltzaileak kendu egin dira.

en: %1$s updated successfully.
eu: %1$s ondo eguneratu da.

en: Show Details
eu: Erakutsi xehetasunak

en: Hide Details
eu: Ezkutatu xehetasunak

en: Yes, take me to my profile page
eu: Bai, eraman nazazu nire profilaren orrialdera

en: Your chosen password.
eu: Aukeratutako pasahitza.

en: No thanks, do not remind me again
eu: Ez mila esker, ez iezadazu gogoratu berriro

en: You are not allowed to move this item out of the Trash.
eu: Ez daukazu elementu hau zakarrontzitik ateratzeko baimenik.

en: Error in deleting.
eu: Errorea ezabatzean.

en: Error in restoring from Trash.
eu: Errorea zakarrontzitik leheneratzean.

en: You are not allowed to restore this item from the Trash.
eu: Ez daukazu elementu hau zakarrontzitik leheneratzeko baimenik.

en: Error in moving to Trash.
eu: Errorea zakarrontzira botatzean.

en: %s comment restored from the Trash | %s comments restored from the Trash
eu[0]: Iruzkin %s zakarrontzitik atera da
eu[1]: %s iruzkin zakarrontzitik atera dira

en: %s comment moved to the Trash. | %s comments moved to the Trash.
eu[0]: Iruzkin %s zakarrontzira bota da.
eu[1]: %s iruzkin zakarrontzira bota dira.

en: You are not allowed to move this item to the Trash.
eu: Ez daukazu elementu hau zakarrontzira botatzeko baimenik.

en: The following themes have new versions available. Check the ones you want to update and then click &#8220;Update Themes&#8221;.
eu: Ondorengo itxurek bertsio berriak eskura dituzte. Markatu eguneratu nahi dituzunak eta egin klik &#8220;Eguneratu itxurak&#8221; botoian.

en: User has been added to your site.
eu: Erabiltzailea zure gunean gehitu da.

en: That user is already a member of this site.
eu: Erabiltzaile hori dagoeneko gune honetako kide da.

en: Invitation email sent to user. A confirmation link must be clicked for them to be added to your site.
eu: Gonbidapen e-posta erabiltzaileari bidali zaio. Berrespen-estekan klik egin behar da erabiltzailea zure gunean gehi dadin.

en: The following plugins have new versions available. Check the ones you want to update and then click &#8220;Update Plugins&#8221;.
eu: Ondorengo plugin-ek bertsio berriak eskura dituzte. Markatu eguneratu nahi dituzunak eta egin klik &#8220;Eguneratu plugin-ak&#8221; botoian.

en: The <code>%1$s</code> setting is unregistered. Unregistered settings are deprecated. See http://codex.wordpress.org/Settings_API
eu: <code>%1$s</code> ezarpena erregistratu gabea da. Erregistratu gabeko ezarpenak zaharkituta daude. Ikusi http://codex.wordpress.org/Settings_API

en: This will remove the background image. You will not be able to restore any customizations.
eu: Honek atzeko planoko irudia kenduko du. Ezin izango dituzu pertsonalizazioak berreskuratu.

en: You did not select an item for editing.
eu: Ez duzu editatzeko elementurik hautatu.

en: Only the current theme is available to you. Contact the %s administrator for information about accessing additional themes.
eu: Uneko itxura duzu bakarrik eskura. Jar zaitez harremanetan %s(e)ko administratzailearekin itxura gehigarriak atzitzeko informazioa eskuratzeko.

en: Author Template
eu: Egilearen txantiloia

en: Visual Editor Stylesheet
eu: Editore bisualaren estilo-orria

en: Tag Template
eu: Etiketaren txantiloia

en: Page saved.
eu: Orrialdea gorde da.

en: This plugin is already installed and is up to date
eu: Plugin hau dagoeneko instalatuta eta eguneratuta dago

en: More information about %s
eu: %s(r)i buruzko informazio gehiago

en: Update Now
eu: Eguneratu orain

en: Grant this user super admin privileges for the Network.
eu: Eman erabiltzaile honi sarerako super administratzaile pribilegioak.

en: Important:
eu: Garrantzitsua:

en: This user has super admin privileges.
eu: Erabiltzaile honek super administratzaile pribilegioak ditu.

en: Remove featured image
eu: Kendu nabarmendutako irudia

en: Featured Image
eu: Nabarmendutako irudia

en: Update to version %s
eu: Eguneratu %s bertsiora

en: You are about to archive the site %s.
eu: %s gunea artxibatzear zaude.

en: You are about to unspam the site %s.
eu: %s gunea zaborretatik kentzear zaude.

en: You are about to mark the site %s as spam.
eu: %s gunea zabor gisa markatzear zaude.

en: You are about to delete the site %s.
eu: %s gunea ezabatzear zaude.

en: You are about to unarchive the site %s.
eu: %s gunea artxibotik kentzear zaude.

en: You cannot modify this Taxonomy.
eu: Ezin duzu taxonomia hau editatu.

en: items
eu: elementuak

en: Usernames cannot be changed.
eu: Erabiltzaile-izenak ezin dira aldatu.

en: The menu has been successfully deleted.
eu: Menua ondo ezabatu da.

en: Your site is asking search engines not to index its content
eu: Zure guneak bilaketa-motorrek edukia ez indexatzeko eskatzen du

en: You do not have sufficient permissions to manage plugins for this site.
eu: Ez daukazu baimen nahikorik gune honetarako plugin-ak kudeatzeko.

en: Enter the address here if you want your site homepage <a href="http://codex.wordpress.org/Giving_WordPress_Its_Own_Directory">to be different from the directory</a> you installed WordPress.
eu: Zure gunearen hasiera-orria WordPress instalatu zenueneko <a href="http://codex.wordpress.org/Giving_WordPress_Its_Own_Directory">direktorioaren ezberdina</a> izatea nahi baduzu, sartu helbidea hemen.

en: In a few words, explain what this site is about.
eu: Azal ezazu hitz gutxitan gune hau zeri buruz den.

en: Site Visibility
eu: Gunearen ikusgaitasuna

en: The miscellaneous options group has been removed. Use another settings group.
eu: Denetariko aukeren multzoa kendu egin da. Erabili beste ezarpen multzo bat.

en: The description will be displayed in the menu if the current theme supports it.
eu: Deskribapena menuan bistaratuko da, uneko itxurak onartzen badu.

en: You do not have sufficient permissions to modify unregistered settings for this site.
eu: Ez daukazu baimen nahikorik gune honetarako erregistratu gabeko ezarpenak aldatzeko.

en: There is a pending change of the admin e-mail to <code>%1$s</code>. <a href="%2$s">Cancel</a>
eu: Administratzailearen e-posta helbidearen aldaketa bat zain dago (<code>%1$s</code>). <a href="%2$s">Utzi</a>

en: Title Attribute
eu: Izenburu atributua

en: Link Target
eu: Estekaren helburua

en: CSS Classes (optional)
eu: CSS klaseak (aukerazkoa)

en: Save Menu
eu: Gorde menua

en: A password will be automatically generated for you if you leave this blank.
eu: Pasahitza automatikoki sortuko da hau hutsik utziz gero.

en: Password, twice
eu: Pasahitza, birritan

en: Updating Theme %1$s (%2$d/%3$d)
eu: %1$s itxura eguneratzen (%2$d/%3$d)

en: You must provide a domain name.
eu: Domeinu-izen bat eman behar duzu.

en: You must provide a name for your network of sites.
eu: Zure guneen sarerako izen bat eman behar duzu.

en: The network already exists.
eu: Sarea badago lehendik ere.

en: You must provide a valid e-mail address.
eu: Baliozko e-posta helbide bat eman behar duzu.

en: This resulted in an error message: %s
eu: Errore-mezua eragin du honek: %s

en: You can still use your site but any subdomain you create may not be accessible. If you know your DNS is correct, ignore this message.
eu: Oraindik zure gunea erabil dezakezu baina sortutako azpidomeinuak ezingo dira atzitu. Zure DNSak ondo daudela badakizu, ezikusi mezu hau.

en: Notice:
eu: Oharra:

en: Get Shortlink
eu: Lortu esteka laburra

en: Updating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
eu: %1$s plugin eguneratzen (%2$d/%3$d)

en: The update of %1$s failed.
eu: %1$s(r)en eguneraketak huts egin du.

en: The password you chose during the install.
eu: Instalazioan aukeratu zenuen pasahitza.

en: User already exists. Password inherited.
eu: Erabiltzailea badago. Pasahitza heredatu da.

en: You cannot update because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires MySQL version %2$s or higher. You are running version %3$s.
eu: Ezin da eguneratu <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> bertsioak MySQL %2$s bertsioa edo berriagoa behar buelako. %3$s bertsioa daukazu.

en: WordPress updated successfully
eu: WordPress ondo eguneratu da

en: Update WordPress
eu: Eguneratu WordPress

en: Update Plugins
eu: Eguneratu plugin-ak

en: You cannot update because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher. You are running version %3$s.
eu: Ezin da eguneratu <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> bertsioak PHP %2$s bertsioa edo berriagoa behar buelako. %3$s bertsioa daukazu.

en: You cannot update because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher and MySQL version %3$s or higher. You are running PHP version %4$s and MySQL version %5$s.
eu: Ezin da eguneratu <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> bertsioak PHP %2$s bertsioa edo berriagoa eta MySQL %3$s bertsioa edo berriagoa behar dituelako. PHP %4$s eta MySQL %5$s bertsioak dauzkazu.

en: WordPress Updates
eu: WordPress eguneraketak

en: Edit Menu Item
eu: Editatu menu-elementua

en: This address is used for admin purposes. If you change this we will send you an e-mail at your new address to confirm it. <strong>The new address will not become active until confirmed.</strong>
eu: Helbide hau administrazio kontuetarako erabiltzen da. Hori aldatzen baduzu, e-posta mezu bat bidaliko dizugu zure helbide berrira, egiaztatzeko. <strong>Helbide berria ez da martxan jarriko egiaztatu arte.</strong>

en: Daylight saving time begins on: <code>%s</code>.
eu: Udako orduaren hasiera: <code>%s</code>.

en: <strong>%1$s</strong> by <em>%2$s</em> (will also <strong>delete its data</strong>)
eu: <strong>%1$s</strong>, egilea: <em>%2$s</em> (bere <strong>datuak ere ezabatuko ditu</strong>)

en: You are about to remove the following plugin: | You are about to remove the following plugins:
eu[0]: Ondoko plugin-a kentzear zaude:
eu[1]: Ondoko plugin-ak kentzear zaude:

en: Delete Plugin | Delete Plugins
eu[0]: Ezabatu plugin-a
eu[1]: Ezabatu plugin-ak

en: Are you sure you wish to delete these files and data?
eu: Ziur zaude fitxategi eta datu hauek ezabatu nahi dituzula?

en: Yes, Delete these files and data
eu: Bai, ezabatu fitxategi eta datu hauek

en: Requires <code>%s</code> in <code>wp-config.php</code>.
eu: <code>%s</code> behar du <code>wp-config.php</code> fitxategian.

en: Inactive:
eu: Desaktibatuta:

en: Must-Use <span class="count">(%s)</span> | Must-Use <span class="count">(%s)</span>
eu[0]: Erabili beharrekoa <span class="count">(%s)</span>
eu[1]: Erabili beharrekoak <span class="count">(%s)</span>

en: Go to Dashboard
eu: Joan arbelara

en: Please enter a valid menu name.
eu: Idatzi baliozko menu-izena.

en: Delete Menu
eu: Ezabatu menua

en: Menu Item
eu: Menu-elementua

en: View All
eu: Ikusi dena

en: Add to Menu
eu: Gehitu menura

en: This timezone is currently in daylight saving time.
eu: Ordu-zona hau udako orduan dago.

en: This timezone does not observe daylight saving time.
eu: Ordu-zona honek ez du udako ordurik betetzen.

en: Drop-ins <span class="count">(%s)</span> | Drop-ins <span class="count">(%s)</span>
eu[0]: Drop-in-ak <span class="count">(%s)</span>
eu[1]: Drop-in-ak <span class="count">(%s)</span>

en: Executed before Multisite is loaded.
eu: Gune-anitza kargatu aurretik exekutatua.

en: External object cache.
eu: Kanpoko objektuaren katxea.

en: Custom maintenance message.
eu: Pertsonalizatutako mantentze-mezua.

en: Custom install script.
eu: Pertsonalizatutako instalazio script-a.

en: Custom database error message.
eu: Pertsonalizatutako datu-basearen errore-mezua.

en: File is empty. Please upload something more substantial.
eu: Fitxategia hutsik dago. Igo ganorazko zerbait mesedez.

en: Install %s
eu: Instalatu %s

en: Custom database class.
eu: Pertsonalizatutako datu-basearen klasea.

en: Advanced caching plugin.
eu: Katxeatze aurreratuko plugin-a.

en: You cannot install because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires MySQL version %2$s or higher. You are running version %3$s.
eu: Ezin da instalatu <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> bertsioak MySQL %2$s bertsioa edo berriagoa behar buelako. %3$s bertsioa daukazu.

en: You cannot install because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher. You are running version %3$s.
eu: Ezin da instalatu <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> bertsioak PHP %2$s bertsioa edo berriagoa behar buelako. %3$s bertsioa daukazu.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> is available! Please notify the site administrator.
eu: <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> eskuragarri dago! Jakinaraz iezaiozu gunearen administratzaileari.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> is available! <a href="%2$s">Please update now</a>.
eu: <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> eskuragarri dago! <a href="%2$s">Eguneratu orain</a>.

en: You cannot install because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher and MySQL version %3$s or higher. You are running PHP version %4$s and MySQL version %5$s.
eu: Ezin da instalatu <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> bertsioak PHP %2$s bertsioa edo berriagoa eta MySQL %3$s bertsioa edo berriagoa behar dituelako. PHP %4$s eta MySQL %5$s bertsioak dauzkazu.

en: You are about to activate the site %s
eu: %s gunea aktibatzear zaude

en: You are about to deactivate the site %s
eu: %s gunea desaktibatzear zaude

en: This comment is currently marked as spam.
eu: Iruzkin hau zabor gisa markatuta dago.

en: Moderate Comment
eu: Moderatu iruzkina

en: This comment is currently approved.
eu: Iruzkin hau onartuta dago.

en: This comment is already approved.
eu: Iruzkin hau dagoeneko onartuta dago.

en: This comment is currently in the Trash.
eu: Iruzkin hau une honetan zakarrontzian dago.

en: Repeat
eu: Errepikatu

en: This comment is already in the Trash.
eu: Iruzkin hau dagoeneko zakarrontzian dago.

en: View Trash
eu: Ikusi zakarrontzia

en: This comment is already marked as spam.
eu: Iruzkin hau dagoeneko zabor gisa markatuta dago.

en: Screen Options
eu: Pantaila aukerak

en: Screen Layout
eu: Pantaila-diseinua

en: Number of Columns:
eu: Zutabe kopurua:

en: Feature Filter
eu: Ezaugarrien iragazkia

en: Tan
eu: Marroiska

en: Dark
eu: Iluna

en: One Column
eu: Zutabe bat

en: Two Columns
eu: Bi zutabe

en: Three Columns
eu: Hiru zutabe

en: Four Columns
eu: Lau zutabe

en: Left Sidebar
eu: Ezkerreko albo-barra

en: Right Sidebar
eu: Eskuineko albo-barra

en: Features
eu: Ezaugarriak

en: Custom Colors
eu: Pertsonalizatutako koloreak

en: Theme Options
eu: Itxuraren aukerak

en: Threaded Comments
eu: Haritutako iruzkinak

en: Sticky Post
eu: Bidalketa itsaskorra

en: Microformats
eu: Mikroformatuak

en: Subject
eu: Gaia

en: Holiday
eu: Oporrak

en: Photoblogging
eu: Fotobloga

en: Seasonal
eu: Urtarokoa

en: Find Themes
eu: Bilatu itxurak

en: Install a theme in .zip format
eu: Instalatu itxura .zip formatuan

en: If you have a theme in a .zip format, you may install it by uploading it here.
eu: Itxura .zip formatuan baduzu, hemen igota instalatu dezakezu.

en: Details
eu: Xehetasunak

en: Theme Install
eu: Instalatu itxura

en: Version: %s
eu: Bertsioa: %s

en: Unable to locate WordPress theme directory.
eu: Ezin da WordPress-eko itxuren direktorioa aurkitu.

en: Could not fully remove the theme %s.
eu: Ezin izan da %s itxura erabat kendu.

en: The update cannot be installed because WordPress %1$s requires PHP version %2$s or higher and MySQL version %3$s or higher. You are running PHP version %4$s and MySQL version %5$s.
eu: Eguneraketa ezin da instalatu WordPress %1$s bertsioak PHP %2$s bertsioa edo berriagoa eta MySQL %3$s bertsioa edo handiagoa behar dituelako. PHP %4$s eta MySQL %5$s bertsioak dauzkazu.

en: The update cannot be installed because WordPress %1$s requires PHP version %2$s or higher. You are running version %3$s.
eu: Eguneraketa ezin da instalatu WordPress %1$s bertsioak PHP %2$s bertsioa edo berriagoa behar duelako. %3$s bertsioa daukazu.

en: The update cannot be installed because WordPress %1$s requires MySQL version %2$s or higher. You are running version %3$s.
eu: Eguneraketa ezin da instalatu WordPress %1$s bertsioak MySQL %2$s bertsioa edo berriagoa behar buelako. %3$s bertsioa daukazu.

en: Verifying the unpacked files&#8230;
eu: Despaketatutako fitxategiak egiaztatzen&#8230;

en: The update could not be unpacked
eu: Eguneraketa ezin izan da despaketatu

en: Upgrading database&#8230;
eu: Datu-basea bertsio-berritzen&#8230;

en: You are using a development version (%1$s). Cool! Please <a href="%2$s">stay updated</a>.
eu: Garapen bertsioa (%1$s) erabiltzen ari zara. Primeran! <a href="%2$s">Mantendu eguneraturik</a>.

en: <a href="%1$s">Get Version %2$s</a>
eu: <a href="%1$s">Eskuratu %2$s bertsioa</a>

en: You are using <span class="b">WordPress %s</span>.
eu: <span class="b">WordPress %s</span> erabiltzen ari zara.

en: Update to %s
eu: Eguneratu %s(e)ra

en: Latest
eu: Berrienak

en: An automated WordPress update has failed to complete - <a href="%s">please attempt the update again now</a>.
eu: WordPress-en eguneraketa automatikoak huts egin du - <a href="%s">saiatu eguneraketa berriro egiten</a>.

en: An automated WordPress update has failed to complete! Please notify the site administrator.
eu: WordPress-en eguneraketa automatikoak huts egin du! Jakinaraz iezaziozu gunearen administratzaileari.

en: <strong><em>Note that password</em></strong> carefully! It is a <em>random</em> password that was generated just for you.
eu: <strong>Kontu handiz <em>gorde ezazu pasahitza</em></strong>! Zuretzat soilik sortu den <em>ausazko</em> pasahitza da.

[ctx: Default category slug]
en: Uncategorized
eu: Sailkatugabeak

en: Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start blogging!
eu: Ongi etorri WordPress-era. Hauxe da zure lehenengo bidalketa. Aukera duzu editatu edo ezabatzeko, ondoren hasi blogeatzen!

en: Hello world!
eu: Kaixo mundua!

[ctx: Default post slug]
en: hello-world
eu: kaixo-mundua

en: Mr WordPress
eu: WordPress Jn

en: <strong>ERROR</strong>: You entered your new password only once.
eu: <strong>ERROREA</strong>: Zure pasahitz berria behin bakarrik idatzi duzu.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter your password.
eu: <strong>ERROREA</strong>: Sar ezazu zure pasahitza.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter your password twice.
eu: <strong>ERROREA</strong>: Sar ezazu zure pasahitza birritan.

en: <strong>ERROR</strong>: Passwords may not contain the character "\".
eu: <strong>ERROREA</strong>: Pasahitzek ezin dute "\" karakterea eduki.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter the same password in the two password fields.
eu: <strong>ERROREA</strong>: Idatz ezazu pasahitz berdina bi eremuetan.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter an e-mail address.
eu: <strong>ERROREA</strong>: Idatzi e-posta helbide bat.

en: No matching users were found!
eu: Ez da bat datorren erabiltzailerik aurkitu!

en: WordPress &rsaquo; Installation
eu: WordPress &rsaquo; Instalazioa

en: User Name
eu: Erabiltzaile-izena

en: User(s) already exists.
eu: Erabiltzailea(k) badago/badaude dagoeneko.

en: Your E-mail
eu: Zure e-posta

en: Double-check your email address before continuing.
eu: Egiaztatu birritan e-posta helbide jarraitu aurretik.

en: Install WordPress
eu: Instalatu WordPress

en: Insufficient Requirements
eu: Gutxieneko beharrak ez dira betetzen

en: Welcome to the famous five minute WordPress installation process! You may want to browse the <a href="%s">ReadMe documentation</a> at your leisure. Otherwise, just fill in the information below and you&#8217;ll be on your way to using the most extendable and powerful personal publishing platform in the world.
eu: Ongi etorri WordPress-en bost minutuko instalazio-prozesu famatura! Agian <a href="%s">ReadMe dokumentazioa</a> arakatu nahiko duzu astia duzunean. Bestela, aski duzu beheko informazioa betetzea eta argitaratze pertsonalera zuzendutako munduko plataformarik hedagarriena eta boteretsuena erabiltzeko prest izango zara.

en: Information needed
eu: Beharrezko informazioa

en: Please provide the following information. Don&#8217;t worry, you can always change these settings later.
eu: Sar ezazu ondorengo informazioa mesedez. Ez larritu, ezarpen hauek beranduago ere alda ditzakezu.

en: Success!
eu: Eginda!

en: WordPress has been installed. Were you expecting more steps? Sorry to disappoint.
eu: WordPress instalatu da. Urrats gehiago espero zenituen? Ba zorionez ez da horrela :-)

en: Add New Link
eu: Gehitu esteka berria

[ctx: link]
en: Add New
eu: Gehitu berria

en: %s link deleted. | %s links deleted
eu[0]: Esteka %s ezabatu da.
eu[1]: %s esteka ezabatu dira.

en: Search Links
eu: Bilatu Estekak

en: Visit %s
eu: Bisitatu %s

en: No links found.
eu: Ez da estekarik aurkitu.

en: XML error: %1$s at line %2$s
eu: XML errorea: %1$s %2$s. lerroan

en: Link not found.
eu: Ez da estekarik aurkitu.

en: WordPress &rsaquo; Database Repair
eu: WordPress &rsaquo; Datu-basea konpontzea

en: Some database problems could not be repaired. Please copy-and-paste the following list of errors to the <a href="%s">WordPress support forums</a> to get additional assistance.
eu: Datu-basearen arazo batzuk ezin izan dira konpondu. Laguntza gehiago jasotzeko, kopiatu eta itsatsi ondorengo errore-zerrenda <a href="%s">WordPress-eko laguntza-foroetan</a>.

en: Repair Database
eu: Konpondu datu-basea

en: Repair and Optimize Database
eu: Konpondu eta optimizatu datu-basea

en: Upload New Media
eu: Igo media berria

en: You are not allowed to edit this attachment.
eu: Ez daukazu eranskin hau editatzeko baimenik.

en: You attempted to edit an attachment that doesn&#8217;t exist. Perhaps it was deleted?
eu: Ez dagoen eranskin bat editatzen saiatu zara. Ezabatuta dago agian?

en: You can&#8217;t edit this attachment because it is in the Trash. Please move it out of the Trash and try again.
eu: Ezin duzu eranskin hau ezabatu zakarrontzian dagoelako. Atera ezazu zakarrontzitik eta saiatu berriro.

en: Media attachment updated.
eu: Mediaren eranskina eguneratu da.

en: Update Media
eu: Eguneratu media

en: Library
eu: Mediateka

[ctx: file]
en: Add New
eu: Gehitu berria

en: Comments %s
eu: Iruzkinak %s

en: Appearance
eu: Aurkezpena

[ctx: plugin]
en: Add New
eu: Gehitu berria

en: Profile
eu: Profila

en: Your Profile
eu: Zure profila

en: Tools
eu: Tresnak

[ctx: settings screen]
en: General
eu: Orokorra

en: Writing
eu: Idazketa

en: Reading
eu: Irakurketa

en: Privacy
eu: Pribatutasuna

en: Permalinks
eu: Esteka iraunkorrak

en: Multisite support is not enabled.
eu: Gune-anitzen euskarria ez dago gaiturik.

en: Domain
eu: Domeinua

en: Last Updated
eu: Azken eguneraketa

en: Archived
eu: Artxibatuta

en: Mature
eu: Heldua

en: Deleted
eu: Ezabatuta

en: Unarchive
eu: Kendu artxibotik

en: Visit
eu: Bisitatu

en: Never
eu: Inoiz ez

en: Only showing first 5 users.
eu: Soilik lehenengo bost erabiltzaileak erakusten.

en: More
eu: Gehiago

en: Update Themes
eu: Eguneratu itxurak

en: No users found.
eu: Ez da erabiltzailerik aurkitu.

en: Discussion Settings
eu: Eztabaida-ezarpenak

en: Default article settings
eu: Lehenetsitako postaren ezarpenak

en: These settings may be overridden for individual articles.
eu: Ezarpen hauek alda daitezke artikulu bakoitzeko.

en: Other comment settings
eu: Iruzkinen bestelako ezarpenak

en: Comment author must fill out name and e-mail
eu: Iruzkinaren egileak izena eta e-posta bete behar ditu

en: Users must be registered and logged in to comment
eu: Erabiltzaileak erregistratuta eta identifikatuta egon behar dira iruzkinak egiteko

en: Automatically close comments on articles older than %s days
eu: Itxi automatikoki iruzkinak %s egun baino zaharragoak diren bidalketetan

en: Enable threaded (nested) comments %s levels deep
eu: Gaitu haritutako (habiaratuak) iruzkinak %s mailako sakoneran

en: last
eu: azken

en: first
eu: lehen

en: Break comments into pages with %1$s top level comments per page and the %2$s page displayed by default
eu: Banandu iruzkinak orrialdeetan, orrialde bakoitzeko goi-mailan %1$s iruzkinekin eta lehenetsita %2$s orrialdea bistaratuz

en: older
eu: zaharrenak

en: newer
eu: berrienak

en: Comments should be displayed with the %s comments at the top of each page
eu: Iruzkinetan bistaratu iruzkin %s orrialde bakoitzaren goialdean

en: E-mail me whenever
eu: Bidal iezadazu e-posta

en: Anyone posts a comment
eu: Edonork iruzkin bat egitean

en: A comment is held for moderation
eu: Iruzkina moderatua izateko utzi denean

en: Before a comment appears
eu: Iruzkina agertu baino lehen

en: Comment author must have a previously approved comment
eu: Iruzkinaren egileak aurreko batean onartutako iruzkinen bat eduki behar du

en: Comment Moderation
eu: Iruzkinen moderazioa

en: Hold a comment in the queue if it contains %s or more links. (A common characteristic of comment spam is a large number of hyperlinks.)
eu: Utzi iruzkina itxarote-zerrendan, %s esteka baino gehiago baditu. (Ohikoa izaten da zabor iruzkinetan esteka asko egotea.)

en: When a comment contains any of these words in its content, name, URL, e-mail, or IP, it will be held in the <a href="edit-comments.php?comment_status=moderated">moderation queue</a>. One word or IP per line. It will match inside words, so &#8220;press&#8221; will match &#8220;WordPress&#8221;.
eu: Iruzkin batek hitz hauetako edozein daukanean edukian, izenean, URLan, e-postan edo IPan, <a href="edit-comments.php?comment_status=moderated">moderazio ilaran</a> mantenduko da. Hitz edo IP bat lerroko. Hitzen barruan ere bilatuko du, beraz &#8220;press&#8221; jarrita &#8220;WordPress&#8221; ere sartuko da.

en: Comment Blacklist
eu: Iruzkinen zerrenda beltza

en: When a comment contains any of these words in its content, name, URL, e-mail, or IP, it will be marked as spam. One word or IP per line. It will match inside words, so &#8220;press&#8221; will match &#8220;WordPress&#8221;.
eu: Iruzkin batek hitz hauetako edozein daukanean edukian, izenean, URLan, e-postan edo IPan, zabor bezala markatuko da. Hitz edo IP bat lerroko. Hitzen barruan ere bilatuko du, beraz &#8220;press&#8221; jarrita &#8220;WordPress&#8221; ere sartuko da.

en: Avatars
eu: Avatar-ak

en: Avatar Display
eu: Avatar bistaratzea

en: Show Avatars
eu: Ikusi Avatar-ak

en: Maximum Rating
eu: Gehienezko balorazioa

en: G &#8212; Suitable for all audiences
eu: G &#8212; Entzulego ororentzat egokia

en: PG &#8212; Possibly offensive, usually for audiences 13 and above
eu: PG &#8212; Baliteke laidotzea, batez ere 13 urte edo gutxiagoko entzulegoarentzat

en: R &#8212; Intended for adult audiences above 17
eu: R &#8212; 17 urte baino gehiagoko nagusientzako zuzendua

en: X &#8212; Even more mature than above
eu: X &#8212; Goikoa baino helduagoa behintzat

en: Default Avatar
eu: Lehenetsitako avatar irudia

en: For users without a custom avatar of their own, you can either display a generic logo or a generated one based on their e-mail address.
eu: Pertsonalizatutako avatar irudirik ez duten erabiltzaileentzat, besterik ezeko logoa edo e-posta helbidean oinarrituta sortzen dena bistara dezakezu.

en: Mystery Man
eu: Pertsona ezezaguna

en: Blank
eu: Hutsa

en: Gravatar Logo
eu: Gravatar logoa

en: Identicon (Generated)
eu: Identicon (sortua)

en: Wavatar (Generated)
eu: Wavatar (sortua)

en: MonsterID (Generated)
eu: MonsterID (sortua)

en: General Settings
eu: Ezarpen orokorrak

en: This address is used for admin purposes, like new user notification.
eu: Helbide hau administrazio helburuetarako bakarrik erabiliko da, erabiltzaile berrien jakinarazpenerako, adibidez.

en: Membership
eu: Partaidetza

en: Anyone can register
eu: Edonor erregistra daiteke

en: New User Default Role
eu: Erabiltzaile berriarentzat lehenetsitako eginkizuna

en: Timezone
eu: Ordu eremua

en: <abbr title="Coordinated Universal Time">UTC</abbr> time is <code>%s</code>
eu: <abbr title="Coordinated Universal Time">UTC</abbr> ordua <code>%s</code> da

en: Local time is <code>%1$s</code>
eu: Ordu lokala <code>%1$s</code> da

en: Choose a city in the same timezone as you.
eu: Aukeratu hiri bat zure ordu-zona berdinean.

en: This timezone is currently in standard time.
eu: Ordu-zona hau ordu estandarrean dago.

en: Custom:
eu: Pertsonalizatua:

en: Week Starts On
eu: Astea egun honetan hasten da

en: Media Settings
eu: Media ezarpenak

en: Image sizes
eu: Irudiaren tamainak

en: Thumbnail size
eu: Iruditxoaren tamaina

en: Crop thumbnail to exact dimensions (normally thumbnails are proportional)
eu: Irudia moztu dimentsio zehatzetara (normalean iruditxoak proportzionalak dira)

en: Medium size
eu: Tamaina ertaina

en: Max Width
eu: Zabalera maximoa

en: Max Height
eu: Garaiera maximoa

en: Large size
eu: Tamaina handia

en: Embeds
eu: Kapsulatutakoak

en: Uploading Files
eu: Fitxategiak igotzea

en: Store uploads in this folder
eu: Igotako fitxategiak karpeta honetan gorde

en: Default is <code>wp-content/uploads</code>
eu: Lehenetsitakoa <code>wp-content/uploads</code> da

en: Full URL path to files
eu: Fitxategietara URL bide osoa

en: Configuring this is optional. By default, it should be blank.
eu: Hau konfiguratzea hautazkoa da. Lehenetsita hutsik dago.

en: Organize my uploads into month- and year-based folders
eu: Igotako fitxategiak hilabete eta urtekako karpetetan antolatu

en: Permalink Settings
eu: Esteka iraunkorren ezarpenak

en: Permalink structure updated. Remove write access on web.config file now!
eu: Esteka iraunkorren egitura eguneratu egin da. Kendu web.config fitxategiaren idazketa-baimenak orain!

en: You should update your .htaccess now.
eu: Zure .htaccess fitxategia eguneratu behar zenuke orain.

en: Permalink structure updated.
eu: Esteka iraunkorren egitura eguneratu egin da.

en: Day and name
eu: Eguna eta izena

en: Month and name
eu: Hila eta izena

en: Numeric
eu: Zenbakizkoa

en: Custom Structure
eu: Pertsonalizatutako egitura

en: Optional
eu: Aukerakoa

en: Category base
eu: Kategorien oinarria

en: Tag base
eu: Etiketen oinarria

en: If your <code>web.config</code> file were <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">writable</a>, we could do this automatically, but it isn&#8217;t so this is the url rewrite rule you should have in your <code>web.config</code> file. Click in the field and press <kbd>CTRL + a</kbd> to select all. Then insert this rule inside of the <code>/&lt;configuration&gt;/&lt;system.webServer&gt;/&lt;rewrite&gt;/&lt;rules&gt;</code> element in <code>web.config</code> file.
eu: Zure <code>web.config</code> fitxategia <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">idazgarria</a> balitz, hau automatikoki egin genezake, baina ez da kasua, beraz hemen dituzu url rewrite arauak <code>web.config</code> fitxategian jartzeko. Egin klik eremuan eta <kbd>CTRL + a</kbd> sakatu guztia hautatzeko. Gero txertatu arau hau <code>web.config</code> fitxategiko <code>/&lt;configuration&gt;/&lt;system.webServer&gt;/&lt;rewrite&gt;/&lt;rules&gt;</code> elementuaren barnean.

en: If you temporarily make your <code>web.config</code> file writable for us to generate rewrite rules automatically, do not forget to revert the permissions after rule has been saved.
eu: Behin-behinean zure <code>web.config</code> fitxategia idazgarri egiten badiguzu rewrite arauak automatikoki sortzeko, behin araua gorde eta gero ez ahaztu baimenak berriro zeuden bezala uzten.

en: If the root directory of your site were <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">writable</a>, we could do this automatically, but it isn&#8217;t so this is the url rewrite rule you should have in your <code>web.config</code> file. Create a new file, called <code>web.config</code> in the root directory of your site. Click in the field and press <kbd>CTRL + a</kbd> to select all. Then insert this code into the <code>web.config</code> file.
eu: Zure gunearen erro direktorioa <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">idazgarria</a> balitz, hau automatikoki egin genezake, baina ez da kasu, beraz hemen dituzu url rewrite arauak <code>web.config</code> fitxategian jartzeko. Sortu <code>web.config</code> izeneko fitxategi berri bat zure gunearen erro direktorioan. Egin klik eremuan eta sakatu <kbd>CTRL + a</kbd> dena hautatzeko. Ondoren txertatu kode hau <code>web.config</code> fitxategian.

en: If you temporarily make your site&#8217;s root directory writable for us to generate the <code>web.config</code> file automatically, do not forget to revert the permissions after the file has been created.
eu: Behin-behinean zure gunearen erro direktorioa idazgarria egin baduzu <code>web.config</code> fitxategia automatikoki sor dezagun, ez ahaztu behin fitxategia sortu ondoren baimenak leheneratzeaz.

en: If your <code>.htaccess</code> file were <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">writable</a>, we could do this automatically, but it isn&#8217;t so these are the mod_rewrite rules you should have in your <code>.htaccess</code> file. Click in the field and press <kbd>CTRL + a</kbd> to select all.
eu: Zure <code>.htaccess</code> fitxategia <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">idazgarria</a> balitz, hau automatikoki egin genezake, baina ez da kasua, beraz hemen dituzu mod_rewrite arauak <code>.htaccess</code> fitxategian jartzeko. Egin klik eremuan eta <kbd>CTRL + a</kbd> sakatu guztia hautatzeko.

en: Reading Settings
eu: Irakurketa-ezarpenak

en: A <a href="%s">static page</a> (select below)
eu: <a href="%s">Orrialde estatiko bat</a> (aukeratu behean)

en: Front page: %s
eu: Hasiera orrialdea: %s

en: Posts page: %s
eu: Bidalketen orrialdea: %s

en: <strong>Warning:</strong> these pages should not be the same!
eu: <strong>Abisua:</strong> orrialde hauek ez lirateke berdinak izan behar!

en: Blog pages show at most
eu: Erakutsi blog orrialdeetan gehienez

en: posts
eu: bidalketa

en: Syndication feeds show the most recent
eu: Erakutsi sindikazio-jarioetan azken

en: For each article in a feed, show
eu: Jarioko artikulu bakoitzeko, erakutsi

en: Full text
eu: Testu osoa

en: Summary
eu: Laburpena

en: Encoding for pages and feeds
eu: Orrialde eta jarioen kodeketa

en: Writing Settings
eu: Idazketa-ezarpenak

en: Formatting
eu: Formatua

en: Convert emoticons like <code>:-)</code> and <code>:-P</code> to graphics on display
eu: <code>:-)</code> eta <code>:-P</code> bezalako emotikonoak irudi bilakatu

en: WordPress should correct invalidly nested XHTML automatically
eu: WordPress-ek automatikoki zuzenduko beharko lituzke gaizki lotutako XHTML etiketak

en: Default Post Category
eu: Bidalketen lehenetsitako kategoria

en: Default Link Category
eu: Esteken lehenetsitako kategoria

en: Post via e-mail
eu: Bidalketa e-posta bidez egitea

en: To post to WordPress by e-mail you must set up a secret e-mail account with POP3 access. Any mail received at this address will be posted, so it&#8217;s a good idea to keep this address very secret. Here are three random strings you could use: <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>.
eu: WordPress-en e-posta bidez argitaratzeko POP3 atzipena duen ezkutuko e-posta kontu bat finkatu behar duzu. Helbide honetan jasotzen duzun edozein mezu edo bidalketa argitaratu egingo da. Hortaz, eduki sekretupean e-posta helbidea. Hona hemen erabil ditzakezun ausazko hiru kate: <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>.

en: Mail Server
eu: Posta-zerbitzaria

en: Port
eu: Ataka

en: Login Name
eu: Erabiltzaile-izena

en: Default Mail Category
eu: Postaren lehenetsitako kategoria

en: Update Services
eu: Eguneraketa zerbitzuak

en: When you publish a new post, WordPress automatically notifies the following site update services. For more about this, see <a href="http://codex.wordpress.org/Update_Services">Update Services</a> on the Codex. Separate multiple service <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>s with line breaks.
eu: Bidalketa berri bat argitaratzean, WordPress-ek automatikoki jakinarazten ditu ondorengo eguneraketa zerbitzuak. Honi buruz gehiago jakiteko, ikus <a href="http://codex.wordpress.org/Update_Services">Eguneraketa zerbitzuak</a> Codex gunean. Banandu zerbitzuen <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>ak lerro-jauziekin.

en: All Settings
eu: Ezarpen guztiak

en: Edit Plugins
eu: Editatu plugin-ak

en: No such file exists! Double check the name and try again.
eu: Ene, fitxategi hori ez dago! Ondo erreparatu izenari eta saiatu berriro.

en: Files of this type are not editable.
eu: Mota honetako fitxategiak ezin dira editatu.

en: File edited successfully.
eu: Fitxategia ondo editatu da.

en: This plugin has been deactivated because your changes resulted in a <strong>fatal error</strong>.
eu: Plugin hau ezgaitu egin da zure aldaketek <strong>errore larri bat</strong> eragin dutelako.

en: Editing <strong>%s</strong> (active)
eu: <strong>%s</strong> editatzen (gaitua)

en: Browsing <strong>%s</strong> (active)
eu: <strong>%s</strong> arakatzen (gaitua)

en: Editing <strong>%s</strong> (inactive)
eu: <strong>%s</strong> editatzen (ezgaitua)

en: Browsing <strong>%s</strong> (inactive)
eu: <strong>%s</strong> arakatzen (ezgaitua)

en: Select plugin to edit:
eu: Hautatu editatzeko plugin-a:

en: Plugin Files
eu: Plugin-en fitxategiak

en: Documentation:
eu: Dokumentazioa:

en: Update File and Attempt to Reactivate
eu: Eguneratu fitxategia eta saiatu berraktibatzen

en: Update File
eu: Eguneratu fitxategia

en: You need to make this file writable before you can save your changes. See <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">the Codex</a> for more information.
eu: Fitxategia idazgarri egin behar duzu aldaketak gorde ahal izateko. Irakurri <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions" >Codex-a</a> informazio gehiagorako.

[ctx: Plugin Installer]
en: Featured
eu: Nabarmenduak

[ctx: Plugin Installer]
en: Popular
eu: Erabilienak

[ctx: Plugin Installer]
en: Newest
eu: Berrienak

en: Are you sure you wish to delete these files?
eu: Ziur zaude fitxategi hauek ezabatu nahi dituzula?

en: Yes, Delete these files
eu: Bai, ezabatu fitxategiak

en: No, Return me to the plugin list
eu: Ez, itzuli plugin-en zerrendara

en: Plugins extend and expand the functionality of WordPress. Once a plugin is installed, you may activate it or deactivate it here.
eu: Plugin-ek WordPress-en funtzionaltasunak hedatu eta zabaltzen dituzte. Behin plugin bat instalatu eta gero, hemendik gaitu edo ezgaitu dezakezu.

en: If something goes wrong with a plugin and you can&#8217;t use WordPress, delete or rename that file in the <code>%s</code> directory and it will be automatically deactivated.
eu: Plugin batekin zerbait gaizki joan eta WordPress ezin bada erabili, fitxategi hori ezabatu edo izenez alda ezazu <code>%s</code> direktorioan eta horrela automatikoki ezgaituko da.

en: The plugin <code>%s</code> has been <strong>deactivated</strong> due to an error: %s
eu: <code>%s</code> plugin-a <strong>ezgaitu</strong> da errore bat dela eta: %s

en: Plugin could not be activated because it triggered a <strong>fatal error</strong>.
eu: Plugin-a ezin izan da gaitu <strong>errore larri bat</strong> eragin duelako.

en: Plugin could not be deleted due to an error: %s
eu: Plugin-a ezin izan da ezabatu errore bat dela eta: %s

en: The selected plugins have been <strong>deleted</strong>.
eu: Aukeratutako plugin-ak <strong>ezabatu</strong> dira.

en: Plugin <strong>activated</strong>.
eu: Plugin-a <strong>gaitu</strong> da.

en: Selected plugins <strong>activated</strong>.
eu: Aukeratutako plugin-ak <strong>gaitu</strong> dira.

en: Plugin <strong>deactivated</strong>.
eu: Plugin-a <strong>ezgaitu da</strong>.

en: Selected plugins <strong>deactivated</strong>.
eu: Aukeratutako plugin-ak <strong>ezgaitu</strong> dira.

en: No out of date plugins were selected.
eu: Ez da eguneratu gabeko pluginik hautatu.

en: Deactivate this plugin
eu: Ezgaitu plugin hau

en: Network Deactivate
eu: Desaktibatu sarean

en: Activate this plugin for all sites in this network
eu: Gaitu plugin hau sare honetako gune guztietarako

en: Network Activate
eu: Gaitu sarean

en: Open this file in the Plugin Editor
eu: Ireki fitxategi hau plugin editorearekin

en: Delete this plugin
eu: Ezabatu plugin hau

en: Visit plugin site
eu: Joan plugin-aren gunera

en: Clear List
eu: Garbitu zerrenda

[ctx: plugins]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
eu[0]: Guztiak <span class="count">(%s)</span>
eu[1]: Guztiak <span class="count">(%s)</span>

en: Active <span class="count">(%s)</span> | Active <span class="count">(%s)</span>
eu[0]: Aktibatuta <span class="count">(%s)</span>
eu[1]: Aktibatuta <span class="count">(%s)</span>

en: Recently Active <span class="count">(%s)</span> | Recently Active <span class="count">(%s)</span>
eu[0]: Azkenaldian aktibatuta <span class="count">(%s)</span>
eu[1]: Azkenaldian aktibatuta <span class="count">(%s)</span>

en: Inactive <span class="count">(%s)</span> | Inactive <span class="count">(%s)</span>
eu[0]: Mugimendurik gabe <span class="count">(%s)</span>
eu[1]: Mugimendurik gabe <span class="count">(%s)</span>

en: No plugins found.
eu: Ez da pluginik aurkitu.

en: You do not appear to have any plugins available at this time.
eu: Ez dirudi plugin eskuragarrik dagoenik orain.

en: You attempted to edit an item that doesn&#8217;t exist. Perhaps it was deleted?
eu: Ez dagoen elementu bat editatzen saiatu zara. Ezabatuta dago agian?

en: You are not allowed to edit this item.
eu: Ez daukazu elementu hau editatzeko baimenik.

en: You can&#8217;t edit this item because it is in the Trash. Please restore it and try again.
eu: Ezin duzu elementu hau ezabatu zakarrontzian dagoelako. Leheneratu ezazu eta saiatu berriro.

en: Unknown post type.
eu: Bidalketa mota ezezaguna.

en: Embed Code
eu: Kapsulatu kodea

en: Insert Video
eu: Txertatu bideoa

en: Click to insert.
eu: Egin klik txertatzeko.

en: Unable to retrieve images or no images on page.
eu: Ezin dira irudiak eskuratu edo ez dago irudirik orrialdean.

en: click images to select
eu: hautatzeko egin klik irudietan

en: Add from URL
eu: Gehitu URLtik

en: Your post has been saved.
eu: Zure bidalketa gorde egin da.

en: View post
eu: Ikusi bidalketa

en: Close Window
eu: Itxi leihoa

en: Insert an Image
eu: Txertatu irudia

en: Embed a Video
eu: Kapsulatu bideo bat

en: via
eu: iturria:

en: Compare Revisions of &#8220;%1$s&#8221;
eu: Alderatu &#8220;%1$s&#8221; berrikusketarekin bat datozenak

en: Tags:
eu: Etiketak:

en: Edit Themes
eu: Editatu itxurak

en: The requested theme does not exist.
eu: Eskatutako itxura ez dago.

en: Select theme to edit:
eu: Hautatu editatzeko itxura:

en: Templates
eu: Txantiloiak

en: Oops, no such file exists! Double check the name and try again, merci.
eu: Ene, fitxategi hori ez da existitzen! Ondo erreparatu izenari eta saiatu berriro.

[ctx: Theme Installer]
en: Featured
eu: Nabarmenduak

[ctx: Theme Installer]
en: Newest
eu: Berrienak

[ctx: Theme Installer]
en: Recently Updated
eu: Azkenaldian eguneratuak

en: New theme activated. <a href="%s">Visit site</a>
eu: Itxura berria gaitu da. <a href="%s">Gunera joan</a>

en: Theme deleted.
eu: Itxura ezabatu da.

en: Current Theme
eu: Egungo itxura

en: You are about to delete this theme '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
eu: Itxura hau ezabatzear zaude: '%s'
      'Utzi' gelditzeko, 'Ados' ezabatzeko.

en: Broken Themes
eu: Apurtutako itxurak

en: Press This is a bookmarklet: a little app that runs in your browser and lets you grab bits of the web.
eu: Argitaratu hau bookmarklet bat da: nabigatzailean exekutatzen den eta webeko zatiak hartzen dituen aplikazio txikia.

en: Drag-and-drop the following link to your bookmarks bar or right click it and add it to your favorites for a posting shortcut.
eu: Arrastatu eta jaregin ezazu ondorengo esteka zure laster-marken barrara edo egin eskuin-klika eta gehi ezazu zure laster-marketara bidalketa egiteko lasterbidea izateko.

en: Download nightly build
eu: Deskargatu gaueroko bertsioa

en: Download %s
eu: Deskargatu %s

en: Hide this update
eu: Ezkutatu eguneraketa hau

en: Bring back this update
eu: Eraman atzera eguneraketa hau

en: This localized version contains both the translation and various other localization fixes. You can skip upgrading if you want to keep your current translation.
eu: Lokalizatutako bertsio honek itzulpena eta bestelako lokalizazio-konponketak ere baditu. Uneko itzulpena mantendu nahi baduzu, bertsio-berritzea bazter dezakezu.

en: Show hidden updates
eu: Erakutsi ezkutuko eguneraketak

en: Hide hidden updates
eu: Ezkutatu ezkutuko eguneraketak

en: Compatibility with WordPress %1$s: 100%% (according to its author)
eu: WordPress %1$s bertsioarekin bateragarritasuna: %%100 (egilearen arabera)

en: Compatibility with WordPress %1$s: %2$d%% (%3$d "works" votes out of %4$d total)
eu: WordPress %1$s bertsioarekin bateragarritasuna: %%%2$d (%4$d/%3$d botu badabiltzala)

en: Compatibility with WordPress %1$s: Unknown
eu: WordPress %1$s bertsioarekin bateragarritasuna: Ezezaguna

en: Installation Failed
eu: Instalazioak huts egin du

en: Plugin Reactivation
eu: Plugin-a bergaitzea

en: Plugin reactivated successfully.
eu: Plugin-a ondo bergaitu da.

en: Plugin failed to reactivate due to a fatal error.
eu: Plugin-a ezin da bergaitu errore larri bat eragin duelako.

en: Installing Plugin: %s
eu: Plugin-a instalatzen: %s

en: Upload Plugin
eu: Igo plugin-a

en: Installing Plugin from uploaded file: %s
eu: Plugin-a igotako fitxategitik instalatzen: %s

en: Installing Theme: %s
eu: Itxura instalatzen: %s

en: Upload Theme
eu: Igo itxura

en: Installing Theme from uploaded file: %s
eu: Itxura igotako fitxategitik instalatzen: %s

en: Your WordPress database is already up-to-date!
eu: Zure WordPress datu-basea eguneratuta dago!

en: %s queries
eu: %s galdera

en: %s seconds
eu: %s segundo

en: You are not allowed to scan for lost attachments.
eu: Ez duzu galdutako eranskinak eskaneatzeko baimenik.

en: You are not allowed to move this post to the trash.
eu: Ez daukazu bidalketa hau zakarrontzira botatzeko baimenik.

en: You are not allowed to move this post out of the trash.
eu: Ez daukazu bidalketa hau zakarrontzitik ateratzeko baimenik.

en: You are not allowed to delete this post.
eu: Ezin duzu bidalketa hau ezabatu.

en: Reattached %d attachment. | Reattached %d attachments.
eu[0]: Eranskin %d berriro erantsi da.
eu[1]: %d eranskin berriro erantsi dira.

en: Media attachment permanently deleted. | %d media attachments permanently deleted.
eu[0]: Media-eranskina behin betiko ezabatu da.
eu[1]: %d media-eranskin behin betiko ezabatu dira.

en: Media attachment moved to the trash. | %d media attachments moved to the trash.
eu[0]: Media-eranskina zakarrontzira bota da.
eu[1]: %d media-eranskin zakarrontzira bota dira.

en: Media attachment restored from the trash. | %d media attachments restored from the trash.
eu[0]: Media-eranskina zakarrontzitik atera da.
eu[1]: %d media-eranskin zakarrontzitik atera dira.

en: Media permanently deleted.
eu: Media behin betiko ezabatu da.

en: Error saving media attachment.
eu: Errorea media eranskina gordetzean.

en: Media moved to the trash.
eu: Media zakarrontzira bota da.

en: Media restored from the trash.
eu: Media zakarrontzitik leheneratu da.

[ctx: uploaded files]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
eu[0]: Guztiak <span class="count">(%s)</span>
eu[1]: Guztiak <span class="count">(%s)</span>

[ctx: detached files]
en: Unattached <span class="count">(%s)</span> | Unattached <span class="count">(%s)</span>
eu[0]: Erantsi gabea <span class="count">(%s)</span>
eu[1]: Erantsi gabeak <span class="count">(%s)</span>

[ctx: uploaded files]
en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
eu[0]: Zakarrontzia <span class="count">(%s)</span>
eu[1]: Zakarrontzia <span class="count">(%s)</span>

en: Attach to a post
eu: Erantsi bidalketa bati

en: Scan for lost attachments
eu: Eskaneatu galdutako eranskinak

en: Edit User
eu: Editatu erabiltzailea

en: Use https
eu: Erabili https

en: Always use https when visiting the admin
eu: Erabili beti https admin-era joatean

en: You do not have permission to edit this user.
eu: Ez daukazu erabiltzaile hau editatzeko baimenik.

en: User updated.
eu: Erabiltzailea eguneratu da.

en: Personal Options
eu: Aukera pertsonalak

en: Visual Editor
eu: Editore bisuala

en: Disable the visual editor when writing
eu: Ezgaitu editore aurreratua idaztean

en: Admin Color Scheme
eu: Kudeatu kolore-konbinazioa

en: Enable keyboard shortcuts for comment moderation.
eu: Gaitu laster-teklak iruzkinak moderatzeko.

en: First Name
eu: Izena

en: Last Name
eu: Abizena

en: Nickname
eu: Ezizena

en: Display name publicly as
eu: Publikoki bistaratzeko izena

en: Contact Info
eu: Harremanetarako informazioa

en: About Yourself
eu: Zuri buruz

en: About the user
eu: Erabiltzaileari buruz

en: Biographical Info
eu: Informazio biografikoa

en: Share a little biographical information to fill out your profile. This may be shown publicly.
eu: Partekatu informazio biografikoa zure profila osatzeko. Hau publikoki erakuts liteke.

en: New Password
eu: Pasahitz berria

en: If you would like to change the password type a new one. Otherwise leave this blank.
eu: Pasahitza aldatu nahi baduzu, idatzi berri bat. Bestela, hutsik utzi.

en: Type your new password again.
eu: Idatzi berriro zure pasahitz berria.

en: Additional Capabilities
eu: Gaitasun gehigarriak

en: Update Profile
eu: Eguneratu profila

en: Update User
eu: Eguneratu erabiltzailea

en: [%s] Joining confirmation
eu: [%s] Bat egiteko berrespena

en: Invitation email sent to new user. A confirmation link must be clicked before their account is created.
eu: Gonbidapen e-posta erabiltzaile berriari bidali zaio. Berrespen-estekan klik egin behar da kontua sortu aurretik.

en: Send Password?
eu: Bidali pasahitza?

en: Send this password to the new user by email.
eu: Bidali pasahitza erabiltzaile berriari e-posta bidez.

en: Skip Confirmation Email
eu: Saltatu berrespenerako e-posta

en: You can&#8217;t edit that user.
eu: Ezin duzu erabiltzaile hori editatu.

en: You can&#8217;t delete users.
eu: Ezin dituzu erabiltzaileak ezabatu.

en: Delete Users
eu: Ezabatu erabiltzaileak

en: There are no valid users selected for deletion.
eu: Ez da baliozko erabiltzailerik hautatu ezabatzeko.

en: New user created.
eu: Erabiltzaile berria sortu da.

en: The current user&#8217;s role must have user editing capabilities.
eu: Oraingo erabiltzailearen eginkizunak erabiltzaileak editatzeko gaitasunak eduki behar ditu.

en: Other user roles have been changed.
eu: Beste erabiltzaile-rolak aldatu dira.

en: You can&#8217;t delete the current user.
eu: Ezin duzu egungo erabiltzailea ezabatu.

en: Other users have been deleted.
eu: Beste erabiltzaileak ezabatu dira.

en: Change role to&hellip;
eu: Aldatu eginkizuna&hellip;

en: Change
eu: Aldatu

en: Inactive Widgets
eu: Ezgaitutako widget-ak

en: The theme you are currently using isn&#8217;t widget-aware, meaning that it has no sidebars that you are able to change. For information on making your theme widget-aware, please <a href="http://codex.wordpress.org/Widgetizing_Themes">follow these instructions</a>.
eu: Uneko itxura ez da widget-ak ulertzeko gai, hau da, ez dauka aldatzeko moduko albo-barrarik. Zure itxura widget-ak erabiltzeko gai nola molda dezakezun jakiteko, <a href="http://codex.wordpress.org/Widgetizing_Themes">jarrai itzazu argibide hauek</a>.

en: Widget %s
eu: %s Widget-a

en: Select both the sidebar for this widget and the position of the widget in that sidebar.
eu: Aukeratu widget-aren albo-barra eta baita albo-barra barruan izan behar duen kokalekua ere.

en: Position
eu: Kokalekua

en: Save Widget
eu: Widget-a Gorde

en: Changes saved.
eu: Aldaketak gorde egin dira.

en: Error while saving.
eu: Errorea aldaketak gordetzean.

en: Error in displaying the widget settings form.
eu: Errorea widget-aren egokitze formularioa erakusterakoan.

en: Available Widgets
eu: Eskuragarri dauden widget-ak

en: Drag widgets here to remove them from the sidebar but keep their settings.
eu: Arrastatu itzazu hona albo-barratik kendu nahi dituzun widget-ak, baina beraien ezarpenak mantenduz.

en: Categories:
eu: Kategoriak:

en: Permanently Delete Comment
eu: Ezabatu iruzkina behin betiko

en: You are about to approve the following comment:
eu: Ondoko iruzkina onartzear zaude:

en: Approve Comment
eu: Onartu iruzkina

en: Unknown action.
eu: Ekintza ezezaguna.

en: Custom Background
eu: Atzeko plano pertsonalizatua

en: Background updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
eu: Bidalketa eguneratu da. <a href="%s">Zure gunera</a> joan nola geratu den ikusteko.

en: Choose an image from your computer:
eu: Aukeratu irudi bat zure disko lokaletik:

en: Custom Header
eu: Goiburu pertsonalizatua

en: Header updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
eu: Goiburua eguneratu da. <a href="%s">Zure gunera</a> joan nola geratu den ikusteko.

en: Image Processing Error
eu: Errorea irudia prozesatzean

en: Choose the part of the image you want to use as your header.
eu: Aukeratu webgunearen goiburuan agertzea nahi duzun irudiaren zatia.

en: You do not have permission to customize headers.
eu: Ez daukazu goiburuak pertsonalizatzeko baimenik.

en: Edit &#8220;%s&#8221;
eu: Editatu &#8220;%s&#8221;

en: Trash
eu: Zakarrontzia

en: View &#8220;%s&#8221;
eu: Ikusi &#8220;%s&#8221;

en: Unpublished
eu: Argitaratu gabea

en: Y/m/d g:i:s A
eu: Y/m/d G:i:s

en: %s from now
eu: %s oraindik

en: (Unattached)
eu: (Erantsi gabe)

en: Attach
eu: Erantsi

en: %s pending
eu: %s itxaroten

en: No media attachments found.
eu: Ez da media eranskinik aurkitu.

en: %s comment approved | %s comments approved
eu[0]: Iruzkin %s onartua
eu[1]: %s iruzkin onartuak

en: %s comment marked as spam. | %s comments marked as spam.
eu[0]: Iruzkin %s zabor bezala markatua.
eu[1]: %s iruzkin zabor bezala markatuak.

en: %s comment restored from the spam | %s comments restored from the spam
eu[0]: Iruzkin %s zaborretik itzulia
eu[1]: %s iruzkin zaborretik itzuliak

en: %s comment permanently deleted | %s comments permanently deleted
eu[0]: Iruzkin %s behin betiko ezabatu da
eu[1]: %s iruzkin behin betiko ezabatu dira

[ctx: comments]
en: All | All
eu[0]: Guztiak
eu[1]: Guztiak

en: Pending <span class="count">(<span class="pending-count">%s</span>)</span> | Pending <span class="count">(<span class="pending-count">%s</span>)</span>
eu[0]: Zain <span class="count">(<span class="pending-count">%s</span>)</span>
eu[1]: Zain <span class="count">(<span class="pending-count">%s</span>)</span>

en: Approved | Approved
eu[0]: Onartua
eu[1]: Onartuak

en: Spam <span class="count">(<span class="spam-count">%s</span>)</span> | Spam <span class="count">(<span class="spam-count">%s</span>)</span>
eu[0]: Zaborra <span class="count">(<span class="spam-count">%s</span>)</span>
eu[1]: Zaborra <span class="count">(<span class="spam-count">%s</span>)</span>

en: Trash <span class="count">(<span class="trash-count">%s</span>)</span> | Trash <span class="count">(<span class="trash-count">%s</span>)</span>
eu[0]: Zakarrontzia <span class="count">(<span class="trash-count">%s</span>)</span>
eu[1]: Zakarrontzia <span class="count">(<span class="trash-count">%s</span>)</span>

en: Search Comments
eu: Bilatu iruzkinak

en: Displaying %s&#8211;%s of %s
eu: Ikusgai: %s&#8211;%s / %s

en: Bulk Actions
eu: Multzokako ekintzak

en: Unapprove
eu: Gaitzetsi

en: Approve
eu: Onartu

en: Move to Trash
eu: Bota zakarrontzira

en: Show all comment types
eu: Erakutsi iruzkin mota guztiak

en: Pings
eu: Ping-ak

en: Filter
eu: Iragazi

en: Empty Spam
eu: Hustu zaborra

en: Empty Trash
eu: Hustu zakarrontzia

en: No comments found.
eu: Ez da iruzkinik aurkitu.

en: Post updated. <a href="%s">View post</a>
eu: Bidalketa eguneratu da. <a href="%s">Ikusi bidalketa</a>

en: Custom field updated.
eu: Pertsonalizatutako eremua eguneratu da.

en: Custom field deleted.
eu: Pertsonalizatutako eremua ezabatu da.

en: Post updated.
eu: Bidalketa eguneratu da.

en: Post restored to revision from %s
eu: Bidalketa berrezarri da %s(e)ko berrikuspenetik

en: Post published. <a href="%s">View post</a>
eu: Bidalketa argitaratu da. <a href="%s">Ikusi bidalketa</a>

en: Post saved.
eu: Bidalketa gorde da.

en: Post submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview post</a>
eu: Bidalketa bidali da. <a target="_blank" href="%s">Aurreikusi bidalketa</a>

en: Post scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview post</a>
eu: Bidalketa programatu da: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Aurreikusi bidalketa</a>

en: M j, Y @ G:i
eu: Y(\e)\k\o M  j - G:i(\e)\t\a\n

en: Post draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview post</a>
eu: Bidalketaren zirriborroa eguneratu da. <a target="_blank" href="%s">Aurreikusi bidalketa</a>

en: Page updated. <a href="%s">View page</a>
eu: Orrialdea eguneratu da. <a href="%s">Ikusi orrialdea</a>

en: Page updated.
eu: Orrialdea eguneratu da.

en: Page restored to revision from %s
eu: Orrialdea %s(e)tik hartu da berrikusia izateko

en: Page published. <a href="%s">View page</a>
eu: Orrialdea argitaratu da. <a href="%s">Ikusi orrialdea</a>

en: Page submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview page</a>
eu: Orrialdea bidali da. <a target="_blank" href="%s">Aurreikusi orrialdea</a>

en: Page scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview page</a>
eu: Orrialdea programatu da: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Aurreikusi orrialdea</a>

en: Page draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview page</a>
eu: Orrialdearen zirriborroa eguneratu da. <a target="_blank" href="%s">Aurreikusi orrialdea</a>

en: Send Trackbacks
eu: Bidali aipuak

en: Custom Fields
eu: Pertsonalizatutako eremuak

en: Discussion
eu: Eztabaida

en: Slug
eu: Slug-a

en: Last edited by %1$s on %2$s at %3$s
eu: Azken editorea: %1$s, noiz: %2$s - %3$s

en: Last edited on %1$s at %2$s
eu: Azken edizioa: %1$s - %2$s

en: View Comment
eu: Ikusi iruzkina

en: Submitted on: <b>%1$s</b>
eu: Noiz bidalia: <b>%1$s</b>

en: Update Comment
eu: Eguneratu iruzkina

en: Name:
eu: Izena:

en: E-mail (%s):
eu: E-posta (%s):

en: send e-mail
eu: bidali e-posta

en: E-mail:
eu: E-posta:

en: visit site
eu: gunera joan

en: URL (%s):
eu: URLa (%s):

en: URL:
eu: URLa:

en: The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
eu: Slug-a izenaren URL irakurterraza da. Oro har minuskulaz agertzen da eta letrak, zenbakiak eta marrak izan ditzake soilik.

en: The description is not prominent by default; however, some themes may show it.
eu: Lehenetsita, deskribapena ez da bistaratzen, nahiz eta zenbait itxurek erakuts dezaketen.

en: <a href="%s">Links</a> / Edit Link
eu: <a href="%s">Estekak</a> / Editatu esteka

en: Update Link
eu: Eguneratu esteka

en: <a href="%s">Links</a> / Add New Link
eu: <a href="%s">Estekak</a> / Gehitu esteka berria

en: Link Relationship (XFN)
eu: Esteken erlazioak (XFN)

en: Link added.
eu: Esteka gehitu da.

en: Example: Nifty blogging software
eu: Eredua: blogentzako sofware polita

en: Web Address
eu: Web helbidea

en: Example: <code>http://wordpress.org/</code> &#8212; don&#8217;t forget the <code>http://</code>
eu: Adibidea: <code>http://wordpress.org/</code> &#8212; ez ahaztu <code>http://</code>

en: This will be shown when someone hovers over the link in the blogroll, or optionally below the link.
eu: Norbait blogroll-eko estekaren gainetik pasatzen denean erakutsiko da, edo, aukeran, estekaren ostean.

en: The name is how it appears on your site.
eu: Izena gunean agertuko dena da.

en: Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have children categories for Bebop and Big Band. Totally optional.
eu: Kategoriek, etiketek ez bezala, hierarkia bat izan dezakete. Jazz izeneko kategoria izan dezakezu eta, honen azpian Bebop eta Big Band izeneko azpi-kategoriak. Aukerazkoa erabat.

en: Item added.
eu: Elementua gehitu da.

en: Item deleted.
eu: Elementua ezabatu da.

en: Item updated.
eu: Elementua eguneratu da.

en: Item not added.
eu: Elementua ez da gehitu.

en: Items deleted.
eu: Elementuak ezabatu dira.

en: <strong>Note:</strong><br />Deleting a category does not delete the posts in that category. Instead, posts that were only assigned to the deleted category are set to the category <strong>%s</strong>.
eu: <strong>Oharra:</strong><br />Kategoria bat ezabatzean, kategoria horretako bidalketak ez dira ezabatzen. Horren ordez, kategoria horretara bakarrik esleituta zeuden bidalketei <strong>%s</strong> kategoria esleitzen zaie.

en: You are not allowed to delete this item.
eu: Ez daukuzu elementu hau ezabatzeko baimenik.

en: %s post updated. | %s posts updated.
eu[0]: Bidalketa %s eguneratua.
eu[1]: %s bidalketa eguneratuak.

[ctx: posts]
en: Mine <span class="count">(%s)</span> | Mine <span class="count">(%s)</span>
eu[0]: Nirea <span class="count">(%s)</span>
eu[1]: Nireak <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
eu[0]: Guztia <span class="count">(%s)</span>
eu[1]: Guztiak <span class="count">(%s)</span>

en: Show all dates
eu: Ikusi data guztiak

en: View all categories
eu: Ikus kategoria guztiak

en: List View
eu: Zerrenda ikuspegia

en: Excerpt View
eu: Laburpenaren ikuspegia

en: Export
eu: Esportatu

en: When you click the button below WordPress will create an XML file for you to save to your computer.
eu: Ondoko botoia sakatzen duzunean, WordPress-ek zure ordenagailuan gorde dezakezun XML fitxategi bat sortuko du.

en: This format, which we call WordPress eXtended RSS or WXR, will contain your posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags.
eu: WordPress eXtended RSS edo WXR deitzen dugun formatu honek, zure bidalketa, orrialde, iruzkin, pertsonalizatutako eremuak, kategoriak eta etiketak izango ditu bere barruan.

en: Download Export File
eu: Jaitsi esportazio fitxategia

en: No importers are available.
eu: Ez dago inportatzailerik eskuragarri.

en: Continue
eu: Jarraitu

en: Posts
eu: Bidalketak

en: Movable Type and TypePad
eu: Movable Type eta TypePad

en: Blogroll
eu: Blogroll-a

en: Could not update link in the database
eu: Ezin izan da esteka datu-basean eguneratu

en: Could not insert link into the database
eu: Ezin izan da esteka datu-basean txertatu

en: Changing to %s
eu: %s(e)ra aldatzen

en: Found %s
eu: Bilatu %s

en: The ftp PHP extension is not available
eu: PHPren ftp gehigarria ez dago eskuragarri

en: FTP hostname is required
eu: FTP ostalari-izena beharrezkoa da

en: FTP username is required
eu: FTP erabiltzaile-izena beharrezkoa da

en: FTP password is required
eu: FTP pasahitza beharrezkoa da

en: Failed to connect to FTP Server %1$s:%2$s
eu: Huts egin du %1$s:%2$s FTP-zerbitzarira konektatzean

en: Username/Password incorrect for %s
eu: Erabiltzaile-izen/Pasahitz okerrak %s(r)entzat

en: The ssh2 PHP extension is not available
eu: PHPren ssh2 gehigarria ez dago eskuragarri

en: The ssh2 PHP extension is available, however, we require the PHP5 function <code>stream_get_contents()</code>
eu: PHPren ssh2 gehigarria eskura dago; halere, PHP5en <code>stream_get_contents()</code> funtzioa behar dugu

en: SSH2 hostname is required
eu: SSH2 ostalari-izena beharrezkoa da

en: SSH2 username is required
eu: SSH2 erabiltzaile-izena beharrezkoa da

en: SSH2 password is required
eu: SSH2 pasahitza beharrezkoa da

en: Failed to connect to SSH2 Server %1$s:%2$s
eu: Huts egin du %1$s:%2$s SSH2 zerbitzarira konektatzean

en: Public and Private keys incorrect for %s
eu: Gako publiko eta pribatuak okerrak dira %s(r)entzat

en: Unable to perform command: %s
eu: Ezin da komandoa egikaritu: %s

en: Invalid Data provided.
eu: Emandako datuak baliogabeak dira.

en: Could not access filesystem.
eu: Ezin izan da fitxategi-sistema atzitu.

en: Filesystem error.
eu: Fitxategi-sistemaren errorea.

en: Unable to locate WordPress Root directory.
eu: Ezin da WordPress-en erro direktorioa aurkitu.

en: Unable to locate WordPress Content directory (wp-content).
eu: Ezin da WordPress-eko edukien direktorioa (wp-content) aurkitu.

en: Unable to locate WordPress Plugin directory.
eu: Ezin da WordPress-eko plugin-en direktorioa aurkitu.

en: Unable to locate WordPress Theme directory.
eu: Ezin da WordPress-eko itxuren direktorioa aurkitu.

en: Unable to locate needed folder (%s).
eu: Ezin da beharrezko direktorioa aurkitu (%s).

en: Download failed.
eu: Deskargak huts egin du.

en: Installing the latest version&#8230;
eu: Azken bertsioa instalatzen&#8230;

en: Destination folder already exists.
eu: Helburu-karpeta badago dagoeneko.

en: Could not create directory.
eu: Ezin izan da direktorioa sortu.

en: Incompatible Archive.
eu: Artxibo bateraezina.

en: Enabling Maintenance mode&#8230;
eu: Mantentze modua martxan jartzen&#8230;

en: Disabling Maintenance mode&#8230;
eu: Mantentze modua desgaitzen&#8230;

en: The plugin is at the latest version.
eu: Plugin-a azken bertsioan dago.

en: Downloading update from <span class="code">%s</span>&#8230;
eu: Eguneraketa <span class="code">%s</span>(e)tik deskargatzen&#8230;

en: Unpacking the update&#8230;
eu: Eguneraketa despaketatzen&#8230;

en: Removing the old version of the plugin&#8230;
eu: Plugin-aren bertsio zaharra kentzen&#8230;

en: Could not remove the old plugin.
eu: Ezin izan da plugin zaharra kendu.

en: Install package not available.
eu: Instalazio paketea ez dago eskuragarri.

en: Downloading install package from <span class="code">%s</span>&#8230;
eu: Instalazio-paketea <span class="code">%s</span>(e)tik deskargatzen&#8230;

en: Unpacking the package&#8230;
eu: Paketea despaketatzen&#8230;

en: Installing the plugin&#8230;
eu: Plugin-a instalatzen&#8230;

en: Plugin install failed.
eu: Plugin-aren instalazioak huts egin du.

en: Plugin installed successfully.
eu: Plugin-a ondo instalatu da.

en: The theme is at the latest version.
eu: Itxuraren azken bertsioa da hau.

en: Removing the old version of the theme&#8230;
eu: Itxuraren bertsio zaharra kentzen&#8230;

en: Could not remove the old theme.
eu: Ezin izan da itxura zaharra kendu.

en: Installing the theme&#8230;
eu: Itxura instalatzen&#8230;

en: Theme install failed.
eu: Itxuraren instalazioak huts egin du.

en: Theme installed successfully.
eu: Itxura ondo instalatu da.

en: WordPress is at the latest version.
eu: WordPress-en azken bertsioa da hau.

en: Could not copy files.
eu: Ezin izan dira fitxategiak kopiatu.

en: Activate this plugin
eu: Gaitu plugin hau

en: Activate Plugin
eu: Gaitu plugin-a

en: Return to Plugins page
eu: Itzuli plugin-en orrialdera

en: Successfully installed the plugin <strong>%s %s</strong>.
eu: <strong>%s %s</strong> plugin-a ondo instalatu da.

en: Return to Plugin Installer
eu: Itzuli plugin instalatzailera

en: Successfully installed the theme <strong>%1$s %2$s</strong>.
eu: <strong>%1$s %2$s</strong> itxura ondo instalatu da.

en: Preview &#8220;%s&#8221;
eu: Aurreikusi &#8220;%s&#8221;

en: Activate &#8220;%s&#8221;
eu: Gaitu &#8220;%s&#8221;

en: Return to Theme Installer
eu: Itzuli itxuraren instalatzailera

en: Themes page
eu: Itxuren orrialdea

en: Return to Themes page
eu: Itzuli itxuren orrialdera

en: Please select a file
eu: Hautatu fitxategi bat mesedez

en: The uploaded file could not be moved to %s.
eu: Igotako fitxategia ezin izan da %s(e)ra mugitu.

en: Right Now
eu: Oraintxe bertan

en: Other WordPress News
eu: WordPress-en beste albisteak

en: View all
eu: Ikusi dena

en: Configure
eu: Konfiguratu

en: Press This
eu: Argitaratu hau

en: Submit for Review
eu: Bidali berrikuspenerako

en: Approve this comment
eu: Onetsi iruzkin hau

en: Unapprove this comment
eu: Ezetsi iruzkin hau

en: Reply to this comment
eu: Erantzun iruzkin honi

en: Mark this comment as spam
eu: Markatu iruzkin hau zabor bezala

[ctx: verb]
en: Spam
eu: Zaborra

en: Move this comment to the trash
eu: Bota iruzkina zakarrontzira

[ctx: verb]
en: Trash
eu: Zakarrontzia

en: From %1$s on %2$s%3$s
eu: %1$s(e)k, %2$s%3$s bidalketan

en: [Pending]
eu: [Zain]

[ctx: dashboard]
en: %1$s on %2$s
eu: %1$s, noiz: %2$s

en: Loading&#8230;
eu: Kargatzen&#8230;

en: This widget requires JavaScript.
eu: Widget honek beharrezkoa du JavaScript.

en: Main Index Template
eu: Indize nagusiaren txantiloia

en: RTL Stylesheet
eu: RTL estilo-orria

en: Popup Comments
eu: Laster-leiho iruzkinak

en: Footer
eu: Orrialde-oina

en: Category Template
eu: Kategorien txantiloia

en: Page Template
eu: Orrialde txantiloia

en: Search Results
eu: Bilaketaren emaitzak

en: Search Form
eu: Bilaketa inprimakia

en: Single Post
eu: Bidalketa bakarra

en: 404 Template
eu: 404 txantiloia

en: Links Template
eu: Esteken txantiloia

en: Theme Functions
eu: Itxuraren funtzioak

en: Attachment Template
eu: Eranskinen txantiloia

en: Image Attachment Template
eu: Irudi-eranskinen txantiloia

en: Video Attachment Template
eu: Bideo-eranskinen txantiloia

en: Audio Attachment Template
eu: Audio-eranskinen txantiloia

en: Application Attachment Template
eu: Aplikazio-eranskinen txantiloia

en: my-hacks.php (legacy hacks support)
eu: my-hacks.php (hack zaharren euskarria)

en: .htaccess (for rewrite rules )
eu: .htaccess (arauak berridazteko)

en: Comments Template
eu: Iruzkinen txantiloia

en: Popup Comments Template
eu: Laster-leiho iruzkinen txantiloia

en: Sorry, can&#8217;t edit files with &#8220;..&#8221; in the name. If you are trying to edit a file in your WordPress home directory, you can just type the name of the file in.
eu: Ezin da fitxategirik editatu baldin eta izenean &#8220;..&#8221; agertzen bada. Zure WordPress-en direktorio nagusiko fitxategi bat editatzen saiatzen ari bazara, idatzi fitxategiaren izena besterik gabe.

en: The uploaded file exceeds the <code>upload_max_filesize</code> directive in <code>php.ini</code>.
eu: Igotako fitxategiak <code>php.ini</code>-ko <code>upload_max_filesize</code> araua gainditzen du.

en: The uploaded file exceeds the <em>MAX_FILE_SIZE</em> directive that was specified in the HTML form.
eu: Igotako fitxategiak HTML formularioan zehaztutako <em>MAX_FILE_SIZE</em> araua gainditzen du.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
eu: Igotako fitxategiaren zati bat bakarrik kargatu da.

en: No file was uploaded.
eu: Ez da fitxategirik igo.

en: Missing a temporary folder.
eu: Behin-behineko karpeta bat falta da.

en: Failed to write file to disk.
eu: Ezin izan da fitxategia diskoan idatzi.

en: File upload stopped by extension.
eu: Luzapenagatik gelditu da artxiboaren karga prozesua.

en: Invalid form submission.
eu: Formularioaren baliogabeko bidalketa.

en: File is empty. Please upload something more substantial. This error could also be caused by uploads being disabled in your php.ini or by post_max_size being defined as smaller than upload_max_filesize in php.ini.
eu: Fitxategia hutsik dago. Igo ezazu fundamentuzko zerbait. Errore hau php.ini fitxategian igoerak ezgaituta daudelako ere izan daiteke, edo post_max_size parametroaren balioa upload_max_size parametroarena baino txikiagoa delako ere bai.

en: Specified file failed upload test.
eu: Zehaztutako fitxategiak igoera-froga ez du gainditu.

en: File is empty. Please upload something more substantial. This error could also be caused by uploads being disabled in your php.ini.
eu: Fitxategia hutsik dago. Igo edukia daukan fitxategi bat. Errore hau php.ini-ko konfigurazioan fitxategiak igotzea ezgaituta dagoelako ere izan daiteke.

en: Specified file does not exist.
eu: Zehaztutako fitxategia ez dago.

en: Invalid URL Provided.
eu: Emandako URLa baliogabea da.

en: Could not create Temporary file.
eu: Ezin izan da behin-behineko fitxategia sortu.

en: Could not retrieve file from archive.
eu: Ezin izan da fitxategia artxibotik eskuratu.

en: Could not extract file from archive.
eu: Ezin izan da fitxategia artxibotik erauzi.

en: Could not copy file.
eu: Ezin izan da fitxategiak kopiatu.

en: Empty archive.
eu: Artxibo hutsa.

en: Connection Information
eu: Konexioaren informazioa

en: Hostname
eu: Ostalari-izena

en: Authentication Keys
eu: Egiaztatze-gakoak

en: Public Key:
eu: Gako publikoa:

en: Private Key:
eu: Gako pribatua:

en: Enter the location on the server where the keys are located. If a passphrase is needed, enter that in the password field above.
eu: Sartu gakoak dauden zerbitzariaren helbidea. Pasaesaldia beharrezkoa bada, sar ezazu goiko pasahitzaren eremuan.

en: Connection Type
eu: Konexio mota

en: Proceed
eu: Jarraitu

en: Image data does not exist. Please re-upload the image.
eu: Irudiaren datuak ez daude. Igo berriro irudia mesedez.

en: Crop
eu: Moztu

en: Rotate counter-clockwise
eu: Biratu ordulariaren aurkako norantzan

en: Rotate clockwise
eu: Biratu ordulariaren norantzan

en: Flip vertically
eu: Irauli bertikalki

en: Flip horizontally
eu: Irauli horizontalki

en: Scale Image
eu: Eskalatu irudia

en: Original dimensions %s
eu: Jatorrizko neurriak %s

en: Restore Original Image
eu: Berrezarri jatorrizko irudia

en: Discard any changes and restore the original image.
eu: Baztertu edozein aldaketa eta berrezarri jatorrizko irudia.

en: Previously edited copies of the image will not be deleted.
eu: Aurretik editatutako irudiaren kopiak ez dira ezabatuko.

en: Restore image
eu: Berrezarri irudia

en: Image Crop
eu: Irudia moztea

en: (help)
eu: (laguntza)

en: The image can be cropped by clicking on it and dragging to select the desired part. While dragging the dimensions of the selection are displayed below.
eu: Gainean klik eginda eta nahi den zatia hautatzeko arrastatuz moztu daiteke irudia. Arrastatu ahala, hautapenaren neurriak azpian bistaratzen dira.

en: Keyboard Shortcuts
eu: Laster-teklak

en: Crop Aspect Ratio
eu: Aspektu-erlazioa moztea

en: You can specify the crop selection aspect ratio then hold down the Shift key while dragging to lock it. The values can be 1:1 (square), 4:3, 16:9, etc. If there is a selection, specifying aspect ratio will set it immediately.
eu: Mozteko aspektu-erlazioa zehaztu dezakezu eta blokeatzeko Shift tekla sakatuta mantendu arrastatu bitartean. Balioak 1:1 (karratua), 4:3, 16:9, ... izan daitezke. Hautapenik balego, aspektu-erlazioa zehaztean berehala ezarriko da.

en: Crop Selection
eu: Hautapena moztea

en: Once started, the selection can be adjusted by entering new values (in pixels). Note that these values are scaled to approximately match the original image dimensions. The minimum selection size equals the thumbnail size as set in the Media settings.
eu: Behin hasita, balio berriak sartuz (pixeletan) doitu daiteke hautapena. Konturatu balio hauek irudiaren jatorrizko neurriekin bat etortzeko eskalatzen direla. Media ezarpenetan ezarritako iruditxoaren tamainaren balio bera du hautapen minimoaren tamainak.

en: Aspect ratio:
eu: Aspektu-erlazioa:

en: Selection:
eu: Hautapena:

en: Thumbnail Settings
eu: Iruditxoaren ezarpenak

en: The thumbnail image can be cropped differently. For example it can be square or contain only a portion of the original image to showcase it better. Here you can select whether to apply changes to all image sizes or make the thumbnail different.
eu: Iruditxoa hainbat eratara moztu daiteke. Adibidez, laukia izan daiteke edo jatorrizko irudiaren zati bat bakarrik har dezake zati hori hobeto erakusteko. Aldaketak irudi tamaina guztiei aplikatzea edo iruditxoa ezberdina egitea hauta dezakezu hemen.

en: Current thumbnail
eu: Uneko iruditxoa

en: Apply changes to:
eu: Aplikatu aldaketak honi:

en: All image sizes
eu: Irudi-tamaina guztiei

en: All sizes except thumbnail
eu: Tamaina guztiei iruditxoari izan ezik

en: Cannot load image metadata.
eu: Ezin dira irudiaren metadatuak kargatu.

en: Cannot save image metadata.
eu: Ezin dira irudiaren metadatuak gorde.

en: Image metadata is inconsistent.
eu: Irudiaren metadatuak kontraesankorrak dira.

en: Image restored successfully.
eu: Irudia ondo berreskuratu da.

en: Unable to create new image.
eu: Ezin da irudi berria sortu.

en: Error while saving the scaled image. Please reload the page and try again.
eu: Errorea eskalatutako irudia gordetzean. Berritu orrialdea eta saiatu berriro mesedez.

en: Nothing to save, the image has not changed.
eu: Gordetzeko ezer ez, irudia ez da aldatu.

en: Unable to save the image.
eu: Ezin da irudia gorde.

en: Image saved
eu: Irudia gorde da

en: From Computer
eu: Ordenagailutik

en: From URL
eu: URLtik

en: Gallery
eu: Galeria

en: Gallery (%s)
eu: Galeria (%s)

en: Uploads
eu: Igotakoak

en: File URL
eu: Fitxategiaren URLa

en: Alt text for the image, e.g. &#8220;The Mona Lisa&#8221;
eu: Irudiaren testu alternatiboa, adib. &#8220;Mona Lisa&#8221;

en: Empty Title filled from filename.
eu: Izenburu hutsa fitxategi-izenarekin betea.

en: Order
eu: Hurrenkera

en: Location of the uploaded file.
eu: Kargatutako fitxategia non dagoen.

en: Show
eu: Erakutsi

en: Hide
eu: Ezkutatu

en: File name:
eu: Fitxategi-izena:

en: File type:
eu: Fitxategi mota:

en: Upload date:
eu: Igoera-data:

en: Dimensions:
eu: Neurriak:

en: Insert into Post
eu: Txertatu bidalketan

en: You are about to delete <strong>%s</strong>.
eu: <strong>%s</strong> ezabatzear zaude.

en: Add media files from your computer
eu: Gehitu media fitxategiak zure ordenagailutik

en: Save all changes
eu: Gorde aldaketa guztiak

en: All Tabs:
eu: Fitxa guztiak:

en: Sort Order:
eu: Hurrenkera:

en: Ascending
eu: Gorakorra

en: Descending
eu: Beherakorra

en: Link thumbnails to:
eu: Estekatu iruditxoak:

en: Image File
eu: Irudi-fitxategira

en: Order images by:
eu: Ordenatu irudiak:

en: Menu order
eu: Menuaren ordena

en: Date/Time
eu: Data/Ordua

en: Random
eu: Ausaz

en: Order:
eu: Hurrenkera:

en: Gallery columns:
eu: Galeriaren zutabeak:

en: Update gallery settings
eu: Eguneratu galeriaren ezarpenak

en: Search Media
eu: Bilatu media

en: All Types
eu: Mota guztiak

en: Filter &#187;
eu: Iragazi &#187;

en: Image Caption
eu: Irudiaren goiburukoa

en: Link Image To:
eu: Estekatu irudia:

en: Link to image
eu: Irudira esteka

en: Link text, e.g. &#8220;Ransom Demands (PDF)&#8221;
eu: Estekaren testua, adib. &#8220;Oinak (PDF)&#8221;

en: Preview Changes
eu: Aurreikusi aldaketak

en: Status:
eu: Egoera:

en: Visibility:
eu: Ikusgaitasuna:

en: Password protected
eu: Pasahitzez babestua

en: Stick this post to the front page
eu: Finkatu bidalketa hau azaleko orrialdean

en: Scheduled for: <b>%1$s</b>
eu: Programatua: <b>%1$s</b>

en: Published on: <b>%1$s</b>
eu: Noiz argitaratua: <b>%1$s</b>

en: Publish <b>immediately</b>
eu: Argitaratu <b>oraintxe bertan</b>

en: Schedule for: <b>%1$s</b>
eu: Programatu: <b>%1$s</b>

en: Publish on: <b>%1$s</b>
eu: Noiz argitaratu: <b>%1$s</b>

en: Most Used
eu: Erabilienak

en: + Add New Category
eu: + Gehitu kategoria berria

en: New category name
eu: Kategoria berriaren izena

en: Excerpts are optional hand-crafted summaries of your content that can be used in your theme. <a href="http://codex.wordpress.org/Excerpt" target="_blank">Learn more about manual excerpts.</a>
eu: Laburpenak zure edukiaren eskuz egindako aukerako aterakinak dira. <a href="http://codex.wordpress.org/Excerpt" target="_blank">Eskuzko laburpenei buruzko argibde gehiago.</a>

en: Already pinged:
eu: Dagoeneko ping egindakoak:

en: Send trackbacks to:
eu: Bidali aipuak hona:

en: Separate multiple URLs with spaces
eu: Banatu URL ezberdinak hutsuneekin

en: Custom fields can be used to add extra metadata to a post that you can <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Custom_Fields" target="_blank">use in your theme</a>.
eu: Pertsonalizatutako eremuak bidalketa bati eransten ahal zaizkion metadatu gehigarriak dira eta <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Custom_Fields" target="_blank">zure itxuran erabil</a> ditzakezu.

en: Allow <a href="%s" target="_blank">trackbacks and pingbacks</a> on this page.
eu: Baimendu <a href="%s" target="_blank">aipuak eta pingback-ak</a> orrialde honetan.

en: Show comments
eu: Erakutsi iruzkinak

en: Parent
eu: Gurasoa

en: Main Page (no parent)
eu: Orrialde nagusia (gurasogabea)

en: Default Template
eu: Lehenetsitako txantiloia

en: Visit Link
eu: Bisitatu esteka

en: Keep this link private
eu: Mantendu esteka pribatu gisa

en: You are about to delete this link '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
eu: Esteka hau ezabatzear zaude: '%s'
      'Utzi' gelditzeko, 'Ados' ezabatzeko.

en: <code>_blank</code> &mdash; new window or tab.
eu: <code>_blank</code> &mdash; leiho edo fitxa berria.

en: <code>_top</code> &mdash; current window or tab, with no frames.
eu: <code>_top</code> &mdash; uneko leiho edo fitxa, markorik gabe.

en: <code>_none</code> &mdash; same window or tab.
eu: <code>_none</code> &mdash; leiho edo fitxa bera.

en: Choose the target frame for your link.
eu: Aukeratu zure estekaren helburu-markoa.

en: identity
eu: identitatea

en: another web address of mine
eu: nire beste web helbide bat

en: friendship
eu: adiskidetasuna

en: contact
eu: kontaktua

en: acquaintance
eu: ezaguna

en: friend
eu: laguna

en: none
eu: bat ere ez

en: physical
eu: fisikoa

en: met
eu: inoiz ezagututakoa

en: professional
eu: profesionala

en: co-worker
eu: lankidea

en: colleague
eu: taldekidea

en: geographical
eu: geografikoa

en: co-resident
eu: bizikidea

en: neighbor
eu: auzokidea

en: family
eu: familia

en: child
eu: seme-alaba

en: kin
eu: senidea

en: parent
eu: gurasoa

en: sibling
eu: anai-arreba

en: spouse
eu: ezkontidea

en: romantic
eu: erromantikoa

en: muse
eu: musa

en: crush
eu: maiteñoa

en: date
eu: zita

en: sweetheart
eu: neskalagun/mutilagun

en: If the link is to a person, you can specify your relationship with them using the above form. If you would like to learn more about the idea check out <a href="http://gmpg.org/xfn/">XFN</a>.
eu: Esteka pertsona batenganakoa bada, zure berarekiko erlazioa adieraz dezakezu goiko formularioa erabiliz. Ideia honi buruz gehiago jakin nahi izanez gero begiratu <a href="http://gmpg.org/xfn/">XFN</a>.

en: Image Address
eu: Irudiaren helbidea

en: RSS Address
eu: RSSaren helbidea

en: Notes
eu: Oharrak

en: Rating
eu: Puntuazioa

en: (Leave at 0 for no rating.)
eu: (Utzi 0 puntuaziorik ez emateko.)

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
eu: Ez daukazu orrialde honetan sartzeko baimen nahikorik.

en: Popular tags
eu: Etiketa erabilienak

en: You may also browse based on the most popular tags in the Plugin Directory:
eu: Plugin Direktorioko etiketa erabilienen arabera ere araka dezakezu:

en: Search Plugins
eu: Bilatu plugin-ak

en: Install a plugin in .zip format
eu: Instalatu plugin-a .zip formatuan

en: If you have a plugin in a .zip format, you may install it by uploading it here.
eu: Plugin-a .zip formatuan baduzu, hemen igota instalatu dezakezu.

en: Plugin zip file
eu: Plugin-aren zip fitxategia

en: Install Now
eu: Instalatu orain

en: No plugins match your request.
eu: Ez dago zure eskaerarekin bat datorren pluginik.

en: (based on %s rating) | (based on %s ratings)
eu[0]: (puntuazio %sean oinarritua)
eu[1]: (%s puntuazioan oinarrituta)

en: Plugin Install
eu: Plugin-aren instalazioa

en: Install Update Now
eu: Instalatu eguneraketa orain

en: Newer Version (%s) Installed
eu: Bertsio berriagoa (%s) instalatuta

en: Latest Version Installed
eu: Instalatutako azken bertsioa

en: FYI
eu: Zure informaziorako

en: Author:
eu: Egilea:

en: Last Updated:
eu: Azken eguneraketa:

en: Requires WordPress Version:
eu: WordPress bertsio hau behar du:

en: %s or higher
eu: %s edo handiagoa

en: Compatible up to:
eu: Bateragarria bertsio honetaraino:

en: Downloaded:
eu: Deskargatuta:

en: %s time | %s times
eu[0]: behin
eu[1]: %s aldiz

en: WordPress.org Plugin Page &#187;
eu: WordPress.org plugin-en orrialdea &#187;

en: Average Rating
eu: Batez besteko puntuazioa

en: <strong>Warning:</strong> This plugin has <strong>not been tested</strong> with your current version of WordPress.
eu: <strong>Abisua:</strong> Plugin hau <strong>ez da probatu</strong> zure uneko WordPress bertsioarekin.

en: <strong>Warning:</strong> This plugin has <strong>not been marked as compatible</strong> with your version of WordPress.
eu: <strong>Abisua:</strong> Plugin hau <strong>ez da markatu bateragarri gisa</strong> zure WordPress bertsioarekin.

en: The <code>%1$s</code> plugin header is deprecated. Use <code>%2$s</code> instead.
eu: <code>%1$s</code> plugin-aren goiburua zaharkituta dago. Erabili <code>%2$s</code> horren ordez.

en: Visit plugin homepage
eu: Joan plugin-aren webgunera

en: The plugin generated unexpected output.
eu: Plugin-ak espero gabeko irteera sortu du.

en: One of the plugins is invalid.
eu: Pluginetako bat baliogabea da.

en: Could not fully remove the plugin(s) %s.
eu: Ezin izan da/dira %s plugin-a(k) erabat kendu.

en: Invalid plugin path.
eu: Pluginerako bide baliogabea.

en: Plugin file does not exist.
eu: Plugin fitxategia ez da existitzen.

en: The plugin does not have a valid header.
eu: Plugin-ak ez du baliozko goibururik.

en: You are not allowed to edit pages as this user.
eu: Erabiltzaile honekin ez daukazu orrialdeak editatzeko baimenik.

en: You are not allowed to edit posts as this user.
eu: Erabiltzaile honekin ez daukazu bidalketak editatzeko baimenik.

en: You are not allowed to edit pages.
eu: Ez duzu orrialdeak editatzeko baimenik.

en: You are not allowed to edit posts.
eu: Ez duzu bidalketak editatzeko baimenik.

en: Auto Draft
eu: Zirriborro automatikoa

en: Click to edit this part of the permalink
eu: Egin klik esteka iraunkorraren zati hau editatzeko

en: Temporary permalink. Click to edit this part.
eu: Behin-behineko esteka iraunkorra. Egin klik zati hau aldatzeko.

en: Permalink:
eu: Esteka iraunkorra:

en: Change Permalinks
eu: Aldatu esteka iraunkorrak

en: Preview not available. Please save as a draft first.
eu: Aurrebista ez dago eskuragarri. Gorde zirriborro gisa lehenago.

en: Just another WordPress site
eu: Beste WordPress gune bat besterik ez

en: Just another %s site
eu: Beste %s gune bat besterik ez

[ctx: User role]
en: Administrator
eu: Administratzailea

[ctx: User role]
en: Editor
eu: Editorea

[ctx: User role]
en: Author
eu: Egilea

[ctx: User role]
en: Contributor
eu: Laguntzailea

[ctx: User role]
en: Subscriber
eu: Harpideduna

en: Welcome to <a href="SITE_URL">SITE_NAME</a>. This is your first post. Edit or delete it, then start blogging!
eu: Ongi etorri <a href="SITE_URL">SITE_NAME</a>(e)ra. Hauxe da zure lehenengo bidalketa. Aukera duzu editatu edo ezabatzeko, ondoren hasi blogeatzen!

en: Warning! Wildcard DNS may not be configured correctly!
eu: Kontuz! DNS komodina agian ezingo da ondo konfiguratu!

en: Quick Edit
eu: Edizio azkarra

en: Quick&nbsp;Edit
eu: Edizio&nbsp;azkarra

[ctx: column name]
en: Title
eu: Izenburua

[ctx: column name]
en: File
eu: Fitxategia

[ctx: column name]
en: Date
eu: Data

[ctx: column name]
en: Comment
eu: Iruzkin

en: Relationship
eu: Erlazioa

en: Visible
eu: Ikusgai

en: Bulk Edit
eu: Editatu multzoka

en: &mdash; No Change &mdash;
eu: &mdash; Aldaketarik ez &mdash;

en: &ndash;OR&ndash;
eu: &ndash;EDO&ndash;

en: Allow
eu: Onartu

en: Do not allow
eu: Ez onartu

en: Allow Comments
eu: Baimendu iruzkinak

en: Allow Pings
eu: Baimendu ping-ak

en: Sticky
eu: Itsaskorra

en: Not Sticky
eu: Ez itsaskorra

en: Make this post sticky
eu: Bidalketa hau itsaskorra egin

en: Missed schedule
eu: Programatutakoa saltatu da

en: Last Modified
eu: Azken aldaketa

en: View posts by this author
eu: Ikusi egile honen bidalketak

en: In reply to <a href="%1$s">%2$s</a>.
eu: <a href="%1$s">%2$s</a>(r)i erantzunez.

en: Y/m/d \a\t g:ia
eu: Y/m/d \a\t G:i

en: Reply to Comment
eu: Erantzun iruzkinari

en: Submit Reply
eu: Bidali erantzuna

en: Comment by %s moved to the trash.
eu: %s(r)en iruzkina zakarrontzira bota da.

en: Comment by %s marked as spam.
eu: %s(r)en iruzkina zabor gisa markatu da.

en: Value
eu: Balorea

en: Key
eu: Gakoa

en: Add New Custom Field:
eu: Gehitu pertsonalizatutako eremu berria:

en: Enter new
eu: Sartu berria

en: Add Custom Field
eu: Gehitu pertsonalizatutako eremua

en: Before you can upload your import file, you will need to fix the following error:
eu: Zure inportazio-fitxategia igo aurretik, ondorengo errorea konpondu beharko duzu:

en: Choose a file from your computer:
eu: Hautatu fitxategi bat zure ordenagailuan:

en: Maximum size: %s
eu: Gehienezko neurria: %s

en: Upload file and import
eu: Igo fitxategia eta inportatu

en: Click to toggle
eu: Egin klik txandakatzeko

en: Find Posts or Pages
eu: Bilatu bidalketak edo orrialdeak

en: Install Plugins
eu: Instalatu plugin-ak

en: Install Themes
eu: Instalatu itxurak

en: Manage Themes
eu: Kudeatu itxurak

[ctx: post state]
en: Pending
eu: Zain

en: Enable accessibility mode
eu: Gaitu irisgarritasun modua

en: Disable accessibility mode
eu: Ezgaitu irisgarritasun modua

en: Comment %d does not exist
eu: %d iruzkina ez dago

en: You did not enter a category name.
eu: Ez duzu idatzi kategoria-izenik.

en: Sorry, you must be logged in to reply to a comment.
eu: Iruzkin bati erantzun ahal izateko saioa hasi behar duzu.

en: Please provide a custom field value.
eu: Eman ezazu pertsonalizatutako eremuaren balioa mesedez.

en: User <a href="#%s">%s</a> added
eu: <a href="#%s">%s</a> erabiltzailea gehitu da

en: g:i:s a
eu: G:i

en: Draft saved at %s.
eu: Zirriborroa %s(e)an gordea.

en: Someone
eu: Norbait

en: You are not allowed to edit this page.
eu: Ez daukazu orrialde hau aldatzeko baimenik.

en: You are not allowed to edit this post.
eu: Ez daukazu bidalketa hau aldatzeko baimenik.

en: Saving is disabled: %s is currently editing this page.
eu: Gordetzea ezgaituta dago: une honetan %s orrialde hau editatzen ari da.

en: Saving is disabled: %s is currently editing this post.
eu: Gordetzea ezgaituta dago: une honetan %s bidalketa hau editatzen ari da.

en: Item not updated.
eu: Elementua ez da eguneratu.

en: Date
eu: Data

en: Status
eu: Egoera

en: Scheduled
eu: Programatuta

en: Thank you for creating with <a href="http://wordpress.org/">WordPress</a>.
eu: Eskerrik asko <a href="http://wordpress.org/">WordPress</a> erabiltzeagatik.

en: Invalid plugin page
eu: Plugin orrialde baliogabea

en: Cannot load %s.
eu: Ezin da %s kargatu.

en: You are not allowed to import.
eu: Ez daukazu inportatzeko baimenik.

en: Import
eu: Inportatu

en: Edit Comment
eu: Editatu iruzkina

en: Oops, no comment with this ID.
eu: Ene, ez dago iruzkinik ID honekin.

en: Go back
eu: itzuli

en: You are not allowed to edit comments on this post.
eu: Ez daukazu bidalketa honen iruzkinak editatzeko baimenik.

en: This comment is in the Trash. Please move it out of the Trash if you want to edit it.
eu: Iruzkin hau zakarrontzian dago. Editatu nahi baduzu, atera ezazu zakarrontzitik.

en: You are about to mark the following comment as spam:
eu: Hurrengo iruzkinak zaborra bezala markatzear zaude:

en: Spam Comment
eu: Zabor iruzkina

en: You are about to move the following comment to the Trash:
eu: Hurrengo iruzkina zakarrontzira mugitzear zaude:

en: Trash Comment
eu: Zakarrontziko iruzkina

en: You are about to delete the following comment:
eu: Ondoko iruzkina ezabatzear zaude:
