Administration - en to hu translation catalogue (2261 entries)

en: Introducing a modern new&nbsp;design
hu: Egy modern új forma bemutatása

en: Modern aesthetic
hu: Modern esztétikus

en: The new WordPress dashboard has a fresh, uncluttered design that embraces clarity and simplicity.
hu: Az új WordPress vezérlőpult friss, letisztult formavilággal rendelkezik, amely magán hordozza az áttekinthetőség és egyszerűség jegyeit.

en: Clean typography
hu: Tiszta tipográfia

en: The Open Sans typeface provides simple, friendly text that is optimized for both desktop and mobile viewing. It&#8217;s even open source, just like WordPress.
hu: Az Open Sans betűtípus nagyszerű, barátságos szövegolvasást biztosít mind az asztali számítógépek, mind a mobileszközök esetében. Ugyanúgy nyílt forráskódú, mint a WordPress.

en: Refined contrast
hu: Kifinomult kontraszt

en: We think beautiful design should never sacrifice legibility. With superior contrast and large, comfortable type, the new design is easy to read and a pleasure to navigate.
hu: Mi úgy tartjuk, hogy az olvashatóságot sohasem szabad feláldozni a forma kedvéért. Kiváló kontraszt, és nagy, kellemes betűtípus, amellyel könnyebb az olvasás, és öröm a navigáció.

en: WordPress on every&nbsp;device
hu: WordPress minden eszközön

en: We all access the internet in different ways. Smartphone, tablet, notebook, desktop &mdash; no matter what you use, WordPress will adapt and you&#8217;ll feel right at home.
hu: A felhasználók a legkülönfélébb módon  csatlakoznak az internetre: okostelefonnal, tablettel, notebookkal vagy asztali számítógéppel. Teljesen mindegy, hogy mit használunk, a WordPress bármihez alkalmazkodik, és otthonosan érezzük vele magunkat bármilyen eszközön is dolgozunk.

en: High definition at high&nbsp;speed
hu: Nagy sebesség mellett magas felbontás

en: WordPress is sharper than ever with new vector-based icons that scale to your screen. By ditching pixels, pages load significantly faster, too.
hu: A WordPress megjelenítése élesebb, mint bármikor, az új vektor alapú ikonokkal, amelyek teljesen a képernyőhöz idomulnak. A pixel csatornák által az oldalak beolvasása észrevehetően gyorsabb.

en: Pick a color
hu: Válasszunk színt

en: We&#8217;ve included eight color schemes so you can pick your favorite. Choose from any of them below to change it instantly.
hu: A nyolc színsémából biztosan kiválaszthatjuk a kedvünkre valót. Bármelyiket választjuk az alul lévők közül, a változás azonnali lesz.

en: To change your color scheme later, just <a href="%1$s">visit your profile</a>.
hu: A színséma később is módosítható a <a href="%1$s">Saját adatlap</a> résznél.

en: Refined theme management
hu: Kifinomult sablonkezelés

en: The new themes screen lets you survey your themes at a glance. Or want more information? Click to discover more. Then sit back and use your keyboard&#8217;s navigation arrows to flip through every theme you&#8217;ve got.
hu: Az új sablonkezelő felület lehetővé teszi, hogy sablonainkat egy pillantás alatt áttekintsük. Vagy bővebb információra van szükségünk? Egy kattintással továbbléphetünk. Aztán dőljünk hátra, és használjuk a billentyűzet nyíl gombjait minden létező sablonunk teljes felfedezéséhez.

en: Smoother widget experience
hu: Gördülékenyebb widget-érzés

en: Drag-drag-drag. Scroll-scroll-scroll. Widget management can be complicated. With the new design, we&#8217;ve worked to streamline the widgets&nbsp;screen.
hu: Húzás-húzás-húzás. Görgetés-görgetés-görgetés. A widget-kezelés bonyolult tud lenni. Az új design-nal áramvonalassá alakítjuk a widget képernyőt.

en: Have a large monitor? Multiple widget areas stack side-by-side to use the available space. Using a tablet? Just tap a widget to add it.
hu: Nagy monitorunk van? Több widget terület egymás mellett elhelyezve kihasználja a rendelkezésre álló helyet. Tabletet használunk? Elég csak megérinteni egy widgetet a hozzáadáshoz.

en: Twenty Fourteen, a sleek new magazine&nbsp;theme
hu: Twenty Fourteen, egy letisztult új magazin sablon

en: Turn your blog into a&nbsp;magazine
hu: Legyen a honlapunk egy magazin

en: Create a beautiful magazine-style site with WordPress and Twenty Fourteen. Choose a grid or a slider to display featured content on your homepage. Customize your site with three widget areas or change your layout with two page templates.
hu: Hozzunk létre egy csodálatos magazin stílusú honlapot a WordPress-szel, és a Twenty Fourteen sablonnal. Válasszunk a honlapunk kezdőlapján, a kiemelt tartalmaink megjelenítéséhez, rácsos nézetet vagy egy slidert. Használjuk ki a három widget terület adta lehetőséget, vagy a két oldal mintasablon használatával módosítsuk az elrendezést.

en: With a striking design that does not compromise our trademark simplicity, Twenty Fourteen is our most intrepid default theme yet.
hu: A feltűnően új megjelenéssel, ami nem veszélyezteti a védjegyünkké vált egyszerűséget, a 2014 az eddigi legrettenthetetlenebb alapértelmezett sablon.

en: Keeping your site up to date is important for your site&#8217;s security, and makes the internet a safer place for you and your readers.
hu: A honlap biztonsága szempontjából kiemelten fontos dolog, hogy mindig legyünk napra készen a frissítésekkel. Ezzel az internet biztonságosabbá válhat nekünk és a felhasználóinknak egyaránt.

en: Search installed themes...
hu: Telepített sablonok keresése...

en: If an update is available, you&#8127;ll see a notification appear in the Toolbar and navigation menu.
hu: Amennyiben egy frissítés elérhetővé válik, az Eszköztáron és a navigációs menüben egy figyelmeztetés fog megjelenni.

en: <strong>WordPress</strong> &mdash; Updating your WordPress installation is a simple one-click procedure: just <strong>click on the &#8220;Update Now&#8221; button</strong> when you are notified that a new version is available.
hu: <strong>WordPress</strong> &mdash; a telepített Wordpress frissítése rendkívül egyszerű művelet, csak <strong>kattintsunk a  &#8220;Frissítés most&#8221; gombra</strong>, ha a frissítés elérhetőségét jelző figyelmeztetés megjelenik.

en: In most cases, WordPress will automatically apply maintenance and security updates in the background for you.
hu: A legtöbb esetben a Wordpress a háttérben elvégzi a karbantartó és a biztonsági frissítéseket.

en: <strong>Translations</strong> &mdash; The files translating WordPress into your language are updated for you whenever any other updates occur. But if these files are out of date, you can <strong>click the &#8220;Update Translations&#8221;</strong> button.
hu: <strong>Fordítások</strong> &mdash; A WordPress nyelvi fájljainak frissítése megtörténik, ha más egyéb dolog is frissül. Amennyiben ezek a fájlok nem érhetőek el, <strong>kattintsunk a &#8220;Fordítások frissítése&#8221;</strong> gombra.

en: On this screen, you can update to the latest version of WordPress, as well as update your themes and plugins from the WordPress.org repositories.
hu: Ezen a képernyő felületen frissíthetjük a WordPress-t a legutóbbi verzióra, és ugyanezt megtehetjük a Wordpress.org könyvtárból származó sablonainkkal és bővítményeinkkel is.

en: <strong>Themes and Plugins</strong> &mdash; To update individual themes or plugins from this screen, use the checkboxes to make your selection, then <strong>click on the appropriate &#8220;Update&#8221; button</strong>. To update all of your themes or plugins at once, you can check the box at the top of the section to select all before clicking the update button.
hu: <strong>Sablonok és Bővítmények</strong> &mdash; Ezen a képernyőn az egyes sablonok vagy bővítmények frissítéséhez használjuk ezen a képernyőn a megfelelő jelölőnégyzetet, majd <strong>kattintsunk a kívánt  &#8220;Frissítés&#8221; gombra</strong>.

en: Welcome to WordPress&nbsp;%s
hu: Üdvözlet! Itt a WordPress&nbsp;%s!

en: Thank you for updating to WordPress %s, the most beautiful WordPress&nbsp;yet.
hu: A WordPress %s az eddigi legszebb WordPress kiadás. Köszönjük szépen a frissítést!

en: If you would like to see more themes to choose from, click on the &#8220;Add New&#8221; button and you will be able to browse or search for additional themes from the <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Theme Directory</a>. Themes in the WordPress.org Theme Directory are designed and developed by third parties, and are compatible with the license WordPress uses. Oh, and they&#8217;re free!
hu: Amennyiben további sablonokat szeretnék választani, akkor kattintsunk az &#8220;Új hozzáadása&#8221; gombra, amelynek következtében tallózhatunk, keresgélhetünk a számtalan sablon között a <a href="%s" target="_blank">WordPress.org sablon könyvtár</a>ában. A WordPress.org sablon könyvtárban található sablonokat külső partnerek készítik a WordPress-szel azonos licenccel. Ééés! Természetesen, ingyenesek!

en: Fixed Layout
hu: Rögzített elrendezés

en: Fluid Layout
hu: Nyúlékony elrendezés

en: Responsive Layout
hu: Felbontás fogékony elrendezés

en: %s Post | %s Posts
hu[0]: %s bejegyzés
hu[1]: %s bejegyzés

en: %s Page | %s Pages
hu[0]: %s oldal
hu[1]: %s oldal

en: %s Comment | %s Comments
hu[0]: %s hozzászólás
hu[1]: %s hozzászólás

[ctx: comments]
en: %s in moderation | %s in moderation
hu[0]: %s vár moderációra
hu[1]: %s vár moderációra

en: M jS
hu: Y-m-d

en: %s MB Space Allowed
hu: %s MB felhasználható tárhely

en: %1$s MB (%2$s%%) Space Used
hu: %1$s MB (%2$s%%) felhasznált tárhely

en: Theme Details
hu: Sablon részletek

en: When this setting is in effect, a reminder is shown in the At a Glance box of the Dashboard that says, &#8220;Search Engines Discouraged,&#8221; to remind you that your site is not being crawled.
hu: Amennyiben ez a beállítás van érvényben, egy emlékeztető fog látszódni a Vezérlőpulton lévő  &#8220;Helyzetjelentés &#8221; dobozban: &#8220;Keresőrobotok kitiltva.&#8221;, amely arra emlékeztet bennünket, hogy megkértük a keresőszoftvereket, hogy ne térképezzék fel az oldalainkat.

en: At a Glance
hu: Egy percben

[ctx: theme]
en: Active:
hu: Bekapcsolva:

en: Accessibility Ready
hu: Gyengénlátók számára is használható

en: This is a child theme of %s.
hu: %s sablon gyermek sablonja.

en: This screen is used for managing your installed themes. Aside from the default theme(s) included with your WordPress installation, themes are designed and developed by third parties.
hu: Ezen a képernyőn a már telepített sablonokat kezelhetjük. A sablonok, a WordPress telepítéssel érkezőkön kívül, harmadik fél által lettek tervezve és fejlesztve.

en: Hover or tap to see Activate and Live Preview buttons
hu: A nem használt sablonok képe fölé húzva a mutatót, vagy rájuk kattintva láthatjuk a Bekapcsolás és az Élő előnézet gombokat.

en: Click on the theme to see the theme name, version, author, description, tags, and the Delete link
hu: A sablonra történő kattintáskor láthatjuk a sablon nevét, verzióját, szerzőjét, címkéit és a Törlés hivatkozást

en: Click Customize for the current theme or Live Preview for any other theme to see a live preview
hu: Kattintás után az aktuális sablon testre szabható, vagy megtekinthető bármelyik sablon előnézete

en: The current theme is displayed highlighted as the first theme.
hu: Az aktuális sablont kiemelten jelenítjük meg, az első sablonként.

en: Tap or hover on any theme then click the Live Preview button to see a live preview of that theme and change theme options in a separate, full-screen view. You can also find a Live Preview button at the bottom of the theme details screen. Any installed theme can be previewed and customized in this way.
hu: Érintsük meg bármelyik sablont, vagy húzzuk fölé a mutatót, majd kattintsunk az Élő előnézet gombra ahhoz, hogy megtekintsük, miként nézne ki élőben az adott sablon, illetve módosíthatjuk a sablon beállításait, miközben a hatást teljes képernyőn figyelhetjük. Az Élő előnézet gombot alul, a sablon részletei résznél található. Bármelyik telepített sablont ezzel a módszerrel megtekinthetünk, illetőleg módosíthatunk.

en: The theme being previewed is fully interactive &mdash; navigate to different pages to see how the theme handles posts, archives, and other page templates. The settings may differ depending on what theme features the theme being previewed supports. To accept the new settings and activate the theme all in one step, click the Save &amp; Activate button above the menu.
hu: A sablon az előnézet során teljesen interaktív &mdash; a különböző oldalak közötti navigáció során megtekinthetjük, hogy miként kezeli a bejegyzéseket, archívumot és a különböző oldal mintasablonokat. A beállításoktól függően eltérőek lehetnek a sablon szolgáltatásai az előnézetben és a valóságban. Az új beállítások mentése és bekapcsolása egyetlen lépésben történhet, csak a menü alján lévő Mentés &amp; Bekapcsolás gombra kell kattintani.

en: When previewing on smaller monitors, you can use the collapse icon at the bottom of the left-hand pane. This will hide the pane, giving you more room to preview your site in the new theme. To bring the pane back, click on the collapse icon again.
hu: Amennyiben az előnézetet kisebb monitoron tesszük meg, a bal oldali panel alján lévő gombra kattintva a nézetet kisebbre vehetjük, a megjelenést összezárhatjuk. Ezzel elrejtjük a panelt, és így több teret biztosíthatunk a sablon megtekintéséhez. A panelt ismét megjeleníthetjük, ha ugyanerre az ikonra mégegyszer kattintunk.

en: To activate a widget drag it to a sidebar or click on it. To deactivate a widget and delete its settings, drag it back.
hu: Egy widget bekapcsolása úgy történik, hogy ráhúzzuk az oldalsávra, vagy rákattintunk. A kikapcsoláshoz és a beállításainak törléséhez vissza kell húzni a widgetet a helyére.

en: %1$s rating based on %2$s rating | %1$s rating based on %2$s ratings
hu[0]: %1$s -  %2$s értékelés alapján
hu[1]: %1$s -  %2$s értékelés alapján

en: %s rating
hu: %s értékelés

en: This screen shows an individual user all of their sites in this network, and also allows that user to set a primary site. They can use the links under each site to visit either the frontend or the dashboard for that site.
hu: Ezen a képernyőn mutatjuk az egyes felhasználók összes honlapját a hálózatban, és lehetővé teszi hogy a felhasználó beállítsa az elsődleges honlapját. Minden oldalon használni tudjuk a hivatkozásokat amelyek a felhasználói felületre, vagy a vezérlőpultra mutatnak.

en: Rollback Error: [%1$s] %2$s
hu: Visszaállítási hiba: [%1$s] %2$s

en: Error: [%1$s] %2$s
hu: Hiba: [%1$s] %2$s

en: The following plugins were successfully updated:
hu: A következő bővítmények sikeresen frissítésre kerültek:

en: The following themes were successfully updated:
hu: A következő sablonok sikeresen frissítésre kerültek:

en: The following translations were successfully updated:
hu: A következő fordítások sikeresen frissítésre kerültek:

en: The following plugins failed to update:
hu: A következő bővítmények frissítésekor hiba történt:

en: The following themes failed to update:
hu: A következő sablonok frissítése nem sikerült:

en: The following translations failed to update:
hu: A következő fordítások frissítése nem sikerült:

en: Unable to submit this form, please refresh and try again.
hu: Nem sikerült az űrlap elküldése, az oldal frissítését követően küldjük el újra.

en: <strong>Screen Options</strong> - Use the Screen Options tab to choose which Dashboard boxes to show.
hu: <strong>Mit lássunk?</strong> - ezt a fület a Vezérlőpult látható dobozainak kiválasztásához használjuk, vagyis ahhoz, hogy az egyes admin képernyőkön melyik elemeket akarjuk látni.

en: <strong>Site Content</strong> - Displays a summary of the content on your site and identifies which theme and version of WordPress you are using.
hu: <strong>Honlap tartalom</strong> - Megjelenít egy összegzést a honlap tartalmáról, és beazonosítja, hogy a WordPress melyik verziója fut, és melyik sablonnal.

en: <strong>Activity</strong> - Shows the upcoming scheduled posts, recently published posts, and the most recent comments on your posts and allows you to moderate them.
hu: <strong>Történések</strong> - Itt láthatóak, az időzített bejegyzések, legutóbb közzétett bejegyzések és a legfrissebb hozzászólások, hogy moderálhassuk őket.

en: <strong>Quick Draft</strong> - Allows you to create a new post and save it as a draft. Also displays links to the 5 most recent draft posts you've started.
hu: <strong>Gyors vázlat</strong> - Lehetővé teszi, hogy új bejegyzést hozzunk létre és vázlatként mentsük. Az indulásnál ugyancsak megmutatja a legutóbbi hozzászólásokat, és lehetőséget ad a moderálásukra.

en: <strong>WordPress News</strong> - Latest news from the official WordPress project, the <a href="http://planet.wordpress.org/">WordPress Planet</a>, and popular and recent plugins.
hu: <strong>WordPress Hírek</strong> - Legutóbbi hírek a WordPressről , a <a href="http://planet.wordpress.org/">WordPress Planet</a>ről, népszerű és új bővítményekről.

en: <strong>WordPress News</strong> - Latest news from the official WordPress project, the <a href="http://planet.wordpress.org/">WordPress Planet</a>.
hu: <strong>WordPress hírek</strong> <a href="http://planet.wordpress.org/" target="_blank">WordPress Planet</a>, a WordPress hivatalos projektjének legutóbbi hírei.

en: Oops, you don&#8217;t have access to add new drafts.
hu: Hoppá, nincs jogosultságunk új vázlat hozzáadásához!

en: Are you sure you want to delete this theme?
    
    Click 'Cancel' to go back, 'OK' to confirm the delete.
hu: Biztosan törölni akarjuk ezt a sablont?
    
    'Kilépés' gombra kattintani a művelet megszakításához, vagy az 'OK' gombra a megerősítéshez.

en: Add New Theme
hu: Új sablon hozzáadása

[ctx: Add new theme]
en: Add New
hu: Új hozzáadása

en: Update Available
hu: Frissítés elérhető

en: Close overlay
hu: Bezár

en: Show previous theme
hu: Előző sablon

en: Show next theme
hu: Következő sablon

en: Add Widget
hu: Widget hozzáadása

en: Activity
hu: Történések

en: WordPress site: %s
hu: WordPress honlap: %s

en: SUCCESS: WordPress was successfully updated to %s
hu: SIKERES: WordPress sikeresen frissítve %s verzióra

en: FAILED: WordPress failed to update to %s
hu: HIBA: Nem sikerült a WordPress frissítése a %s verzióra

en: SUCCESS: %s
hu: SIKER: %s

en: FAILED: %s
hu: HIBA: %s

en: 
    BETA TESTING?
    =============
    
    This debugging email is sent when you are using a development version of WordPress.
    
    If you think these failures might be due to a bug in WordPress, could you report it?
     * Open a thread in the support forums: http://wordpress.org/support/forum/alphabeta
     * Or, if you're comfortable writing a bug report: http://core.trac.wordpress.org/
    
    Thanks! -- The WordPress Team
hu: 
    BÉTA TESZTELÉS?
    
    ===============
    
    Ez a hibakereső levél akkor kerül kiküldésre, ha a WordÍPress fejlesztői verziója van használatban.
    
    Amennyiben arra gyanakszunk, hogy ezek a hibák lehetséges Wordpress hibák, akkor mindenképpen tudassuk a közösséggel:
    * A http://wordpress.org/support/forum/alphabeta címen nyissunk neki témát, vagy
    * ha egyszerűbb számunkra, akkor írjunk emailt a http://core.trac.wordpress.org/ címre
    
    Köszönjük szépen! -- WordPress Közösség

en: [%s] There were failures during background updates
hu: [%s] A háttérben történő frissítés során hibák fordultak elő.

en: [%s] Background updates have finished
hu: [%s] frissítés a háttérben befejezve

en: UPDATE LOG
hu: FRISSÍTÉSI NAPLÓ

en: Quick Draft
hu: Gyors vázlat

en: WordPress News
hu: WordPress hírek

en: WordPress %1$s running %2$s theme.
hu: WordPress %1$s verzió, %2$s sablonnal.

en: What&#8217;s on your mind?
hu: Írjuk ide ami éppen a fejünkben jár...

[ctx: drafts]
en: View all
hu: Összes mutatása

en: Drafts
hu: Vázlatok

en: Publishing Soon
hu: Hamarosan kiadásra kerül

en: Recently Published
hu: Legutóbb közzétéve

en: No activity yet!
hu: Még nem történt semmi.

en: See %s more&hellip;
hu: %s bővebben...&hellip;

en: Today
hu: ma

en: Tomorrow
hu: holnap

en: Popular Plugin
hu: Népszerű bővítmény

en: Manage Uploads
hu: Feltöltések kezelése

en: The update cannot be installed because we will be unable to copy some files. This is usually due to inconsistent file permissions.
hu: A frissítés nem került telepítésre, mivel néhány fájlt nem lehetett átmásolni. Ez általában akkor fordul elő, ha nem megfelelőek (nem következetesek) a fájl hozzáférési engedélyek.

en: WordPress %s is also now available.
hu: Már elérhető a WordPress %s verziója.

en: Your site at %1$s experienced a critical failure while trying to update WordPress to version %2$s.
hu: A honlap %1$s verziója kritikus hibát észlelt a WordPress %2$s verzióra történő frissítés során.

en: Your site was running version %s.
hu: Honlapunk a %s verzióval üzemelt.

en: Update Translations
hu: Fordítás frissítése

en: Updating translations for %1$s (%2$s)&#8230;
hu: Fordítások frissítése %1$s (%2$s)&#8230;

en: Translations for %s
hu: %s fordítása

en: [%1$s] Your site has updated to WordPress %2$s
hu: [%1$s] honlap a WordPress %2$s verzióra frissítve

en: [%1$s] WordPress %2$s is available. Please update!
hu: [%1$s] WordPress %2$s verziója már elérhető. Frissítsünk!

en: [%1$s] URGENT: Your site may be down due to a failed update
hu: [%1$s] SÜRGŐS: A honlap leállt egy frissítési hiba miatt.

en: Howdy! Your site at %1$s has been updated automatically to WordPress %2$s.
hu: Üdvözlet! A %1$s honlap automatikusan frissítésre került a WordPress %2$s, legfrissebb, verziójára.

en: No further action is needed on your part.
hu: A részünkről nincs további teendő.

en: For more on version %s, see the About WordPress screen:
hu: A WordPress %s kiadás újdonságaival kapcsolatban nézzük meg ezt a képernyőt:

en: Please update your site at %1$s to WordPress %2$s.
hu: Frissítsük honlapunkat a %1$s verzióról a WordPress %2$s verziójára.

en: We tried but were unable to update your site automatically.
hu: Megpróbáltuk, de sajnos nem sikerül automatikusan frissíteni a honlapot.

en: Updating is easy and only takes a few moments:
hu: A frissítés könnyű, és csak pár mozdulat:

en: Your site at %1$s experienced a critical failure while trying to update to the latest version of WordPress, %2$s.
hu: %1$s honlapunk súlyos hibát érzékelt a WordPress legújabb %2$s verziójának frissítése során.

en: This means your site may be offline or broken. Don't panic; this can be fixed.
hu: Ez azt jelenti, hogy a honlap nem elérhető, vagy hibás. Semmi pánik: meg lehet javítani.

en: Please check out your site now. It's possible that everything is working. If it says you need to update, you should do so:
hu: Ellenőrizzük a honlapunkat. Lehetséges, hogy minden rendesen működik. Ha azt írja, hogy frissítésre van szükség, a következőt tegyük:

en: Keeping your site updated is important for security. It also makes the internet a safer place for you and your readers.
hu: A honlap frissen tartása biztonsági szempontból fontos. Ezzel az olvasóink számára is az internetet egy biztonságosabb hellyé tehetjük.

en: If you experience any issues or need support, the volunteers in the WordPress.org support forums may be able to help.
hu: Ha bármilyen hibát tapasztalunk, vagy segítségre van szükségünk a WordPress Magyarország fórumának önkéntesei valószínűleg örömmel állnak rendelkezésre.

en: You also have some plugins or themes with updates available. Update them now:
hu: További bővítmény vagy sablon frissítések érhetőek el. Frissítsünk, most:

en: The WordPress Team
hu: WordPress Magyarország csapata

en: We have some data that describes the error your site encountered.
hu: Van itt néhány adat, ami pontosan leírja a felmerült problémát:

en: Your hosting company, support forum volunteers, or a friendly developer may be able to use this information to help you:
hu: A tárhely szolgáltatónak, önkénteseknek a fórumon, vagy egy barátságos fejlesztő számára ezek az információk sokat segíthetnek:

en: Error code: %s
hu: Hibakód: %s

en: ERROR: %s
hu: HIBA: %s

en: This content is currently locked.
hu: Ez a tartalom jelenleg zárolva van.

en: If you take over, %s will be blocked from continuing to edit.
hu: Ha átvesszük, %s nem fog tudni tovább szerkeszteni.

en: If you need to re-install version %s, you can do so here or download the package and re-install manually:
hu: Amennyiben a %s verzió újra telepítésére lenne szükségünk, azt meg tudjuk tenni itt, vagy letöltjük a csomagot, és kézzel telepítjük:

en: Future security updates will be applied automatically.
hu: A jövőbeni biztonsági frissítéseket automatikusan végrehajtjuk,

en: Translations
hu: Fordítás

en: Your translations are all up to date.
hu: A fordítások naprakészek.

en: Some of your translations are out of date.
hu: Néhány fordítás felett már egy kicsit eljárt az idő.

en: Some of your translations need updating. Sit tight for a few more seconds while we update them as well.
hu: Néhány dolgot a fordításban frissíteni kell. Csak néhány másodpercet vesz igénybe.

en: The translation is up to date.
hu: A fordítás naprakész.

en: Downloading translation from <span class="code">%s</span>&#8230;
hu: A letöltés a <span class="code">%s</span>&#8230; helyről folyamatban van

en: Translation update failed.
hu: Hiba történt a fordítás frissítése során.

en: Translation updated successfully.
hu: A fordítás frissítése megtörtént.

en: Updating theme: %s
hu: %s sablon frissítése

en: Updating plugin: %s
hu: %s bővítmény frissítése

en: There is not enough free disk space to complete the update.
hu: Nincs elegendő szabad tárhely a frissítés elvégzéséhez.

en: Comment must be manually approved
hu: A hozzászólást kézzel kell engedélyezni

en: The sizes listed below determine the maximum dimensions in pixels to use when adding an image to the Media Library.
hu: Az alul található méretlista meghatározza a maximális méretek használatát pixelben, amikor a média könyvtárhoz egy képet adunk.

en: By default WordPress uses web <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>s which have question marks and lots of numbers in them; however, WordPress offers you the ability to create a custom URL structure for your permalinks and archives. This can improve the aesthetics, usability, and forward-compatibility of your links. A <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Permalinks">number of tags are available</a>, and here are some examples to get you started.
hu: Alapértelmezésben a WordPress kérdőjelből és sok számjegyből álló webes <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr> címeket használ; azonban a WordPress lehetőséget biztosít a saját felépítésű URL-ek használatára a közvetlen hivatkozásokhoz és archívumhoz. Ez a lehetőség javíthatja a hivatkozásaink megjelenésének szemrevalóságát, használhatóságát és előre-kompatibilitását.<a href="http://codex.wordpress.org/Using_Permalinks">címkék száma elérhető</a>,és van néhány minta amely segíthet a használatban.

en: Upgrading to a newer version of the same theme will override changes made here. To avoid this, consider creating a <a href="%s" target="_blank">child theme</a> instead.
hu: Egy sablon frissítése újabb verzióra felül fogja írni a módosításainkat. Ha nem akarjuk elveszíteni az esetlegesen sok munkánkat, meg kell fontolni helyette a  <a href="%s" target="_blank">származtatott (gyermek) sablon</a> létrehozását.

en: Create a brand new user and add them to this site.
hu: Hozzunk létre egy új felhasználót, és adjuk ehhez a honlaphoz.

en: Dear user,
    
    You recently requested to have the administration email address on
    your site changed.
    If this is correct, please click on the following link to change it:
    ###ADMIN_URL###
    
    You can safely ignore and delete this email if you do not want to
    take this action.
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
hu: Kedves Felhasználó!
    
    Érkezett a honlap kezelőjéhez egy kérelem, amelyben
    email cím módosításának kérelme volt.
    Amennyiben valóban ez volt a szándék, akkor a módosítás végrehajtásához a következő hivatkozásra kell kattintani:
     ###ADMIN_URL###
    
    Amennyiben meggondoltuk magunkat, akkor ezt a levelet nyugodtan figyelmen kívül lehet hagyni, és törölni
    a módosítás nem kerül végrehajtásra.
    
    Ez a levél a következő címre került kiküldésre: ###EMAIL###
    
    Üdvözlettel:
     
    ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Looking for %1$s in %2$s
hu: %1$s keresése %2$s között

en: The language pack is missing either the <code>.po</code> or <code>.mo</code> files.
hu: A nyelvi csomagban a <code>.po</code> vagy a <code>.mo</code> fájlok egyike hibás.

en: Attempting to roll back to previous version.
hu: Kísérletet teszünk az előző verzió visszaállítására.

en: Due to an error during updating, WordPress has rolled back to your previous version.
hu: Hiba történt a frissítés során, a WordPress visszaállítja az előző verziót.

en: Updating to WordPress %s
hu: Frissítés a WordPress %s verzióra

en: The checksum of the file (%1$s) does not match the expected checksum value (%2$s).
hu: A fájl (%1$s) ellenőrző értéke nem egyezik az elvárt értékkel (%2$s).

en: This password will not be stored on the server.
hu: A jelszó nem lesz eltárolva a szerveren.

en: File size:
hu: Fájlméret:

en: Preparing to install the latest version&#8230;
hu: A legutóbbi verzió előkészítése a telepítéshez&#8230;

en: Copying the required files&#8230;
hu: A kívánt fájlok másolása&#8230;

en: Please provide a valid username.
hu: Érvényes felhasználói nevet kell megadni.

en: The username you provided has invalid characters.
hu: A felhasználói név meg nem engedett karaktereket tartalmaz.

en: Your passwords do not match. Please try again.
hu: Nem egyeznek a jelszavak. Próbáljuk meg ismét.

en: You must provide an email address.
hu: Az email címet meg kell adni.

en: Sorry, that isn&#8217;t a valid email address. Email addresses look like <code>username@example.com</code>.
hu: Elnézést, de az email cím hibásnak tűnik. Egy email címnek valahogy így kellene kinéznie: <code>felhasznalonev@mintadomain.hu</code>.

en: Your theme does not natively support menus, but you can use them in sidebars by adding a &#8220;Custom Menu&#8221; widget on the <a href="%s">Widgets</a> screen.
hu: Ez a sablon nem támogatja az eredeti menüt, de a <a href="%s">Widget</a>  területen lévő &#8220;Saját menü&#8221; widget használatával az oldalsávon megjeleníthető a menü.

en: Menus can be displayed in locations defined by your theme, even used in sidebars by adding a &#8220;Custom Menu&#8221; widget on the <a href="%1$s">Widgets</a> screen. If your theme does not support the custom menus feature (the default themes, %2$s and %3$s, do), you can learn about adding this support by following the Documentation link to the side.
hu: A menük megjelenítése a sablon által meghatározott helyen történik, de használjuk az oldalsávon is az &#8220;Egyedi menü&#8221; lehetőséget is, amelyet a <a href="%1$s">Widgetek</a> résznél adhatunk az oldalsávhoz.
    Amennyiben a sablonunk nem támogatja az egyedi menü lehetőséget (a %2$s és %3$s alapértelmezett sablonok támogatják), akkor a következő dokumentációs hivatkozást követve kaphatunk segítséget arról,, hogy milyen módon tudjuk ezt a funkciót használni.

en: <strong>Clicking the arrow to the right of any menu item</strong> in the editor will reveal a standard group of settings. Additional settings such as link target, CSS classes, link relationships, and link descriptions can be enabled and disabled via the Screen Options tab.
hu: A szerkesztőben <strong>kattintsunk a menüelem jobb oldalán lévő nyílra</strong>, és meg fog jelenni a beállítási lehetőségek csoportja. A további beállítások, mint a hivatkozás célja, a CSS osztályok, a hivatkozások kapcsolatai és a hivatkozások leírása, be- és kikapcsolhatóak a beállítási felületen.

en: IP address:
hu: IP cím:

en: Category added.
hu: Kategória létrehozva.

en: Category deleted.
hu: Kategória törölve.

en: Category updated.
hu: Kategória frissítve.

en: Category not added.
hu: A kategória nem lett létrehozva.

en: Category not updated.
hu: A kategória nem került frissítésre.

en: Categories deleted.
hu: Kategóriák törölve.

en: Tag added.
hu: Címke hozzáadva.

en: Tag deleted.
hu: Címke törölve.

en: Tag updated.
hu: Címke frissítve.

en: Tag not added.
hu: A címke nem lett hozzáadva.

en: Tag not updated.
hu: A címke nem került frissítésre.

en: Tags deleted.
hu: Címkék törölve.

en: %s post not updated, somebody is editing it. | %s posts not updated, somebody is editing them.
hu[0]: %s bejegyzés nem frissült, mivel valaki éppen szerkeszti.
hu[1]: %s bejegyzés nem frissült, mivel valaki éppen szerkeszti őket.

en: %s post permanently deleted. | %s posts permanently deleted.
hu[0]: %s bejegyzés véglegesen törölve.
hu[1]: %s bejegyzés véglegesen törölve.

en: %s post moved to the Trash. | %s posts moved to the Trash.
hu[0]: %s bejegyzés a lomtárba helyezve
hu[1]: %s bejegyzés a lomtárba helyezve

en: %s post restored from the Trash. | %s posts restored from the Trash.
hu[0]: %s bejegyzés helyreállítva a lomtárból
hu[1]: %s bejegyzés helyreállítva a lomtárból

en: %s page updated. | %s pages updated.
hu[0]: %s oldal frissítve.
hu[1]: %s oldal frissítve.

en: %s page not updated, somebody is editing it. | %s pages not updated, somebody is editing them.
hu[0]: %s oldal nem lett frissítve, mivel éppen valaki szerkeszti.
hu[1]: %s oldal nem lett frissítve, mivel éppen valaki szerkeszti őket.

en: %s page permanently deleted. | %s pages permanently deleted.
hu[0]: %s oldal véglegesen törlésre került.
hu[1]: %s oldal véglegesen törlésre került.

en: %s page moved to the Trash. | %s pages moved to the Trash.
hu[0]: %s oldal a lomtárba helyezve.
hu[1]: %s oldal a lomtárba helyezve.

en: %s page restored from the Trash. | %s pages restored from the Trash.
hu[0]: %s oldal a lomtárból helyreállítva.
hu[1]: %s oldal a lomtárból helyreállítva.

en: Compare two different revisions by <strong>selecting the &#8220;Compare any two revisions&#8221; box</strong> to the side.
hu: Bármely két változat összehasonlításához <strong>kattintsunk a &#8220;Bármely két változat összehasonlítása&#8221; dobozra</strong> oldalt.

en: Compare Revisions
hu: Változatok összehasonlítása

en: View, compare, and restore other versions of this content on the improved revisions screen.
hu: A megújult változatokat kezelő képernyőn ennek a tartalomnak a megtekintése, összehasonlítása és visszaállítása is lehetséges.

en: Edit Lock
hu: Szerkesztés zárolás

en: Someone else is editing this. No need to refresh; the lock will disappear when they&#8217;re done.
hu: Valaki jelenleg is szerkeszti. Nem szükséges frissítés; a zárolás eltűnik, amint a másik művelet befejeződött.

en: Compare any two revisions
hu: Bármely két változat összehasonlítása

en: "%1$s" from %2$s by %3$s.
hu: %3$s %2$s albumáról a(z) "%1$s" szám

en: "%1$s" from %2$s.
hu: %2$s albumból a(z) "%1$s" szám

en: "%1$s" by %2$s.
hu: %2$s albumból a(z) "%1$s" szám

en: Your site is configured to keep only the last %s revisions.
hu: Az oldal úgy van beállítva, hogy csak az utolsó %s változatot tartsa meg.

en: Revisions: %s
hu: Változatok: %s

[ctx: revisions]
en: Browse
hu: Böngészés

en: Autosave by %s
hu: %s automatikus mentése

en: Current Revision by %s
hu: %s aktuális változata

en: Restore This Autosave
hu: Ennek az automatikus mentésnek a visszaállítása

en: Revision by %s
hu: %s változat

en: <strong>Connection lost.</strong> Saving has been disabled until you&#8217;re reconnected.
hu: <strong>Megszakadt a kapcsolat.</strong> Az ismételt kapcsolódásig a mentés kikapcsolva.

en: We&#8217;re backing up this post in your browser, just in case.
hu: Ezt a bejegyzést - csak ebben az esetben - elmentjük a böngészőben.

en: Sorry, something went wrong. The requested comparison could not be loaded.
hu: Elnézést, valami gond van. A kért összehasonlítást nem sikerült betölteni.

[ctx: Background Attachment]
en: Attachment
hu: Melléklet

en: You can proportionally scale the original image. For best results the scaling should be done before performing any other operations on it like crop, rotate, etc. Note that images can only be scaled down, not up.
hu: Az eredeti képet arányosan átméretezhetjük. A legjobb eredményt akkor érhetjük el, ha az átméretezés előtt minden szükséges műveletet elvégzünk, mint pl. a körbevágást, a forgatást, stb. Ne feledjük, hogy a képeket csak kicsinyíteni tudjuk, nagyítani nem.

en: Repeat New Password
hu: Ismételjük meg az új jelszót

en: Repeat Password
hu: Ismételjük meg a jelszót

en: Add menu items from the column on the left.
hu: Menütétel hozzáadása a bal oldali oszlopból

en: Plugins extend and expand the functionality of WordPress. You may automatically install plugins from the <a href="%1$s">WordPress Plugin Directory</a> or upload a plugin in .zip format via <a href="%2$s">this page</a>.
hu: A bővítmények növelik és bővítik a WordPress lehetőségeit. Bővítményeket automatikusan telepíthetünk a <a href="%1$s">WordPress bővítménytár</a>ából, vagy másik lehetséges telepítési mód a bővítmény feltöltése .zip formátumban <a href="%2$s">ezen az oldalon keresztül</a>.

en: The package contains no files.
hu: A csomagban nincsenek fájlok.

en: The theme contains no files.
hu: A sablon csomagban nincsenek fájlok.

en: An error occurred while updating %1$s: <strong>%2$s</strong>
hu: %1$s frissítése közben hiba történt: <strong>%2$s</strong>

en: To navigate between revisions, <strong>drag the slider handle left or right</strong> or <strong>use the Previous or Next buttons</strong>.
hu: A változatok közötti navigációhoz <strong>a slider bal illetve jobb oldali jelzőjét húzzuk a kívánt helyre</strong> vagy <strong>használjuk az 'Előző' vagy 'Következő" gombokat</strong>.

en: Loading&hellip;
hu: Betöltés&hellip;

en: Error in moving to trash.
hu: Nem sikerült a Lomtárba helyezni.

en: Error in restoring from trash.
hu: Sikertelen visszaállítás.

en: The item you are trying to move to the Trash no longer exists.
hu: Amit a Lomtárba szerettünk volna áthelyezni, már nem létezik.

en: The item you are trying to restore from the Trash no longer exists.
hu: A visszaállítandó elem már nem található.

en: This item has already been deleted.
hu: Már törlésre került.

en: Drag each item into the order you prefer. Click the arrow on the right of the item to reveal additional configuration options.
hu: Húzzunk minden tételt az általunk kívánt helyre. A tétel jobb oldalán, a nyílra kattintva további beállítási lehetőségek válnak láthatóvá.

en: If you haven&#8217;t yet created any menus, <strong>click the &#8217;create a new menu&#8217; link</strong> to get started
hu: Amennyiben még nem hoztunk létre egyetlen menüt sem <strong>kattintsunk az &#8217;Új menü létrehozása&#8217; hivatkozásra</strong>

en: This screen is used for managing your content revisions.
hu: Ez a képernyő a tartalom változatainak kezelésére szolgál.

en: Revisions are saved copies of your post or page, which are periodically created as you update your content. The red text on the left shows the content that was removed. The green text on the right shows the content that was added.
hu: Az változatok a bejegyzés, vagy oldal tartalmának időszakos mentései. A piros szöveg a baloldalon azt jelzi, hogy mely részek kerültek törlésre, a zöld részek jobbra pedig az új hozzáadott részeket jelölik.

en: From this screen you can review, compare, and restore revisions:
hu: Ezen a képernyőn átnézhetjük, összehasonlíthatjuk és visszaállíthatjuk a változatokat:

en: To restore a revision, <strong>click Restore This Revision</strong>.
hu: Egy változat visszaállításához kattintsunk a <strong>Változat visszaállítására</strong>.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Revision_Management" target="_blank">Revisions Management</a>
hu: <a href="http://codex.wordpress.org/Revision_Management" target="_blank">Változatok kezelése</a>

[ctx: Followed by post revision info]
en: To:
hu: Címzett:

[ctx: Followed by post revision info]
en: From:
hu: Feladó:

[ctx: Button label for a previous revision]
en: Previous
hu: Előző

[ctx: Button label for a next revision]
en: Next
hu: Következő

en: Menu locations updated.
hu: Menü helyek frissítve

[ctx: revision date short format]
en: j M @ G:i
hu: Y-m-d  H:i

en: %1$s by %2$s.
hu: %2$s - &#8220;%1$s&#8221;.

en: Released: %d.
hu: Megjelenés: %d.

en: Track %1$s of %2$s.
hu: %1$s/%2$s track.

en: Genre: %s.
hu: Műfaj: %s.

en: Mime-type:
hu: Mime típus:

en: Year:
hu: Év:

en: Genre:
hu: Műfaj:

en: Bitrate:
hu: Bitráta:

en: Audio Format:
hu: Audió formátum:

en: Audio Codec:
hu: Audió codek:

en: Saving revision...
hu: Változat mentése...

en: Your latest changes were saved as a revision.
hu: A legutóbbi változatok előzményként kerültek mentésre..

en: This screen is used for managing your custom navigation menus.
hu: Ez a képernyő a navigációs menük kezelésére való.

en: From this screen you can:
hu: Ezen a képernyőn lehetséges:

en: Create, edit, and delete menus
hu: Létrehozni, szerkeszteni és törölni menüket

en: Add, organize, and modify individual menu items
hu: Hozzáadni, szerkeszteni és módosítani az egyedi menü elemeket

en: The menu management box at the top of the screen is used to control which menu is opened in the editor below.
hu: A képernyő tetején lévő menükezelő doboz használatával ellenőrizhető, hogy melyik menü van nyitva az alsó szerkesztőben.

en: To edit an existing menu, <strong>choose a menu from the drop down and click Select</strong>
hu: Egy létező menü szerkesztéséhez <strong>válasszunk egy menüt a legördülő listából, majd kattintsunk a 'Választás'-ra</strong>

en: You can assign theme locations to individual menus by <strong>selecting the desired settings</strong> at the bottom of the menu editor. To assign menus to all theme locations at once, <strong>visit the Manage Locations tab</strong> at the top of the screen.
hu: Az egyéni menü helye kijelölhető a menü-szerkesztő alsó részén a <strong>kívánt beállítások kiválasztása</strong> résznél. Az összes sablonhely egyidejű kijelöléséhez a képernyő tetején lévő <strong>Helyek kezelése fül</strong> részt használjuk.

en: Menu Management
hu: Menü kezelő

en: Each custom menu may contain a mix of links to pages, categories, custom URLs or other content types. Menu links are added by selecting items from the expanding boxes in the left-hand column below.
hu: Minden egyes egyedi menü oldalak hivatkozásait, kategóriákat, saját hivatkozásokat, vagy egyéb tartalom típusokat vegyesen tartalmazhat. A menütételek hivatkozásait a bal oldali dobozokból lehet kiválasztani.

en: Add one or several items at once by <strong>selecting the checkbox next to each item and clicking Add to Menu</strong>
hu: Egy vagy több elem felvételéhez <strong>válasszuk ki a jelölőnégyzetet az elem mellett majd kattintsunk a Hozzáadás a menühöz gombra</strong>

en: To add a custom link, <strong>expand the Links section, enter a URL and link text, and click Add to Menu</strong>
hu: Egyedi hivatkozás hozzáadásához <strong>nyissuk ki a Hivatkozások részt, adjuk meg a címet, a hivatkozás szövegét, majd kattintsunk a Hozzáadás a menühöz gombra</strong>

en: To reorganize menu items, <strong>drag and drop items with your mouse or use your keyboard</strong>. Drag or move a menu item a little to the right to make it a submenu
hu: A menüpontok átrendezése történhet az <strong>egérrel, a húzd és dobd módszerrel, illetve a billentyűzettel</strong>. A menüpont húzása vagy mozgatása során tőle egy kicsit jobbra egy almenü látható.

en: Delete a menu item by <strong>expanding it and clicking the Remove link</strong>
hu: Menü elem törléséhez <strong>nyissuk ki, majd kattintsunk az Eltávolításra</strong>

en: Editing Menus
hu: Menük szerkesztése

en: This screen is used for globally assigning menus to locations defined by your theme.
hu: Ez a képernyő arra való, hogy menüket rendeljünk a sablonban definiált helyekhez.

en: To assign menus to one or more theme locations, <strong>select a menu from each location&#8217;s drop down.</strong> When you&#8217;re finished, <strong>click Save Changes</strong>
hu: A menük egy vagy több megjelenési helyhez történő kijelöléséhez <strong>válasszunk ki egy menüt minden legördülő listából</strong>. Amikor végeztünk, ne feledjünk kattintani a <strong>Változások mentése</strong> feliratra.

en: To edit a menu currently assigned to a theme location, <strong>click the adjacent &#8217;Edit&#8217; link</strong>
hu: Egy már hozzárendelt menü szerkesztéséhez, <strong>kattintsunk a szomszédos  &#8217;Szerkesztés&#8217; hivatkozásra</strong>

en: To add a new menu instead of assigning an existing one, <strong>click the &#8217;Use new menu&#8217; link</strong>. Your new menu will be automatically assigned to that theme location
hu: A meglévő menü kiválasztása helyett új menüt is adhatunk hozzá az <strong> &#8217;Új menü&#8217; hivatkozás</strong> használatával.

en: Edit Menus
hu: Menük kezelése

en: Manage Locations
hu: Menü megjelenési helyek kezelése

en: Theme Location
hu: Sablon hely

en: Assigned Menu
hu: Hozzárendelt menük

en: Select a Menu
hu: Válasszunk menüt

[ctx: menu]
en: Edit
hu: Szerkesztés

[ctx: menu]
en: Use new menu
hu: Új menü használata

en: Restore This Revision
hu: Állítsuk vissza ezt a változatot

en: Move up one
hu: Eggyel feljebb

en: Move down one
hu: Eggyel lejjebb

en: Move to the top
hu: Legfelülre

en: Move under %s
hu: %s alá

en: Move out from under %s
hu: %s alól vegyük ki a tételt

en: Under %s
hu: %s alá

en: Out from under %s
hu: %s alól távolítsuk el

en: %1$s. Menu item %2$d of %3$d.
hu: %1$s. Menü tétel: %2$d./ %3$d.

en: %1$s. Sub item number %2$d under %3$s.
hu: %1$s. %3$s szülő tétel %2$d. eleme

en: Capabilities
hu: Képességek

en: Denied: %s
hu: Elutasítva: %s

en: Move
hu: Mozgatás

en: Up one
hu: Fel egyet

en: Down one
hu: Le egyet

en: To the top
hu: Legfelülre

en: Menu Structure
hu: Menü szerkezet

en: Menu Settings
hu: Menü beállítások

en: The backup of this post in your browser is different from the version below.
hu: Ennek a bejegyzésnek a böngészőben lévő mentése más, mint az alul látható verzió.

en: Restore the backup.
hu: Mentésből visszaállítva.

en: Post restored successfully.
hu: Bejegyzés sikeresen visszaállítva.

en: Undo.
hu: Visszavonva.

en: Draft created on %1$s at %2$s
hu: Vázlat létrehozva %1$s kategóriában %2$s-kor

en: %s has taken over and is currently editing.
hu: %s átvétel alatt, és jelenleg szerkesztés alatt áll.

en: Take over
hu: Átvétel

en: You cannot move this item to the Trash. %s is currently editing.
hu: %s jelenleg szerkesztés alatt áll, ezért nem mozgatható a lomtárba.

en: Edit your menu below, or <a href="%s">create a new menu</a>.
hu: Szerkesszük a lenti menüt, vagy <a href="%s">hozzunk létre újat</a>.

en: Select a menu to edit:
hu: Válasszunk ki egy menüt szerkesztésre:

en: or <a href="%s">create a new menu</a>.
hu: vagy <a href="%s">hozzunk létre új menüt</a>.

en: Thank you for Updating! Please visit the <a href="%s">Upgrade Network</a> page to update all your sites.
hu: Köszönjük a frissítést! Látogassunk el a <a href="%s">Hálózat frissítése</a> oldalra, hogy a többi webhelyet is felfrissítsünk.

en: All right, sparky! You&#8217;ve made it through this part of the installation. WordPress can now communicate with your database. If you are ready, time now to&hellip;
hu: Minden rendben! A telepítés ezen részével végeztünk, a WordPress képes kapcsolatot teremteni az adatbázissal. Ha készen vagyunk, ideje továbblépni &hellip;

en: sub item
hu: altétel

en: Link Text
hu: Hivatkozás szöveg

en: <strong>%1$s</strong> has been updated.
hu: <strong>%1$s</strong> frissítve

en: Selected menus have been successfully deleted.
hu: A kiválasztott menü sikeresen törölve.

en: -- Select --
hu: -- Választás --

en: Menu 1
hu: 1. menü

en: Edit your default menu by adding or removing items. Drag each item into the order you prefer. Click Create Menu to save your changes.
hu: Szerkesszük az alapértelmezett menüt tételek hozzáadásával, elvételével. Húzzuk át a tételt a kívánt rendbe, majd kattintsunk a 'Menü létrehozása' feliratra a módosítások mentéséhez.

en: Give your menu a name above, then click Create Menu.
hu: Adjunk nevet fent a menühöz, majd kattintsunk a Menü létrehozására.

en: Auto add pages
hu: Automatikus oldal hozzáadás

en: Automatically add new top-level pages to this menu
hu: Automatikusan adjuk hozzá az új első szintű oldalakat ehhez a menühöz

en: Theme locations
hu: Sablon helye

en: (Currently set to: %s)
hu: (Jelenlegi beállítás: %s)

en: The Documentation menu below the editor lists the PHP functions recognized in the plugin file. Clicking Look Up takes you to a web page about that particular function.
hu: A lenti Dokumentáció menüben listázzuk a bővítmény fájlban felismert PHP funkciókat. Kattintsunk a Kikeresésre amely az adott funkcióval kapcsolatos oldalra visz.

en: Look Up
hu: Kikeresés

en: For PHP files, you can use the Documentation dropdown to select from functions recognized in that file. Look Up takes you to a web page with reference material about that particular function.
hu: PHP fájlokhoz használjuk a Dokumentáció lenyílómenüt, ami tartalmazza a fájlban felismert funkcióneveket. A kikeresés pedig az adott funkció oldalára visz, amely a részletes leírását tartalmazza.

en: %s is currently editing
hu: %s jelenleg szerkeszti

en: You can upload and insert media (images, audio, documents, etc.) by clicking the Add Media button. You can select from the images and files already uploaded to the Media Library, or upload new media to add to your page or post. To create an image gallery, select the images to add and click the &#8220;Create a new gallery&#8221; button.
hu: A Média hozzáadása gombra kattintással feltölthetőek és beilleszthetők médiák (képek, hang, dokumentum, stb.).  Választhatunk a Médiatárba már feltöltött állományok közül, vagy feltölthetünk új médiát, és hozzáadhatjuk egy oldalhoz, vagy bejegyzéshez. Képgaléria létrehozásához, válasszunk képeket és kattintsunk a &#8220;Galéria létrehozása&#8221; gombra.

en: You can also embed media from many popular websites including Twitter, YouTube, Flickr and others by pasting the media URL on its own line into the content of your post/page. Please refer to the Codex to <a href="http://codex.wordpress.org/Embeds">learn more about embeds</a>.
hu: Beilleszthetünk médiát számos népszerű weboldalról, ideértve a Twitter-t, YouTube-ot Flickr-t és továbbiakat is, úgy, hogy beillesztjük a média URL-t a megfelelő sorba, a bejegyzés, vagy oldal tartalmában. További információk a Codex oldalon találhatóak a <a href="http://codex.wordpress.org/Embeds">további információk a beillesztésekről</a> részben, angolul.

en: New Media Manager
hu: Új médiakezelő

en: Uploading files and creating image galleries has a whole new look. Check it out!
hu: Fájl feltöltésnek és kép galéria létrehozásnak teljesen új kinézete van. Próbáljuk ki!

en: Image rotation is not supported by your web host.
hu: A kép forgatást nem támogatja a tárhely szolgáltató.

en: If you are looking to use the link manager, please install the <a href="%s">Link Manager</a> plugin.
hu: Ha a hivatkozásokat szeretnénk kezelni telepítsük a <a href="%s">Hivatkozás kezelő</a> bővítményt.

en: Manage <a href="%1$s">widgets</a> or <a href="%2$s">menus</a>
hu: Kezeljük a <a href="%1$s">widgeteket</a> vagy a <a href="%2$s">menüket</a>

en: To use a background image, simply upload it or choose an image that has already been uploaded to your Media Library by clicking the &#8220;Choose Image&#8221; button. You can display a single instance of your image, or tile it to fill the screen. You can have your background fixed in place, so your site content moves on top of it, or you can have it scroll with your site.
hu: Háttér-kép használatához egyszerűen fel kell tölteni a kép-fájlt, aztán az alul lévő képernyőn kiválasztani a lehetőségek közül. Megjeleníthető egy képként, vagy mozaikkép-szerűen kitöltve vele a képernyőt. A képet rögzített háttérként lehet használni, ilyenkor a tartalom mozdul el a rögzített háttér fölött, vagy gördülhet együtt az oldallal is.

en: Don&#8217;t forget to click &#8220;Save Changes&#8221; when you&#8217;re done!
hu: Ne felejtsünk el a Mentés gombra kattintani, amikor végeztünk!

en: The title field and the big Post Editing Area are fixed in place, but you can reposition all the other boxes using drag and drop. You can also minimize or expand them by clicking the title bar of each box. Use the Screen Options tab to unhide more boxes (Excerpt, Send Trackbacks, Custom Fields, Discussion, Slug, Author) or to choose a 1- or 2-column layout for this screen.
hu: A cím-mező, és a nagy bejegyzés-szerkesztő terület rögzített helyzetű, de az összes többi doboz a fogd és dobd módszerrel átrendezhető. Lehetőség van mindegyik doboz méretének minimalizálására vagy kinyitására a címsávukra történő kattintással. A Mit lássunk?-funkció szolgál egy, vagy több doboz elrejtésére (Kivonat, Visszakövetés, Egyedi mező, Interakció, Slug, Szerző), vagy a képernyő 1 vagy 2 oszlopos elrendezésére.

en: Inserting Media
hu: Média beillesztése

en: Several boxes on this screen contain settings for how your content will be published, including:
hu: Számos dobozt tartalmaz ezen a képernyőn olyan lehetőséget, amely arra vonatkozik, hogy miként fog a tartalom megjelenni a közzététel során:

en: <strong>Format</strong> - Post Formats designate how your theme will display a specific post. For example, you could have a <em>standard</em> blog post with a title and paragraphs, or a short <em>aside</em> that omits the title and contains a short text blurb. Please refer to the Codex for <a href="http://codex.wordpress.org/Post_Formats#Supported_Formats">descriptions of each post format</a>. Your theme could enable all or some of 10 possible formats.
hu: <strong>Formátum</strong> - A bejegyzés formátumok meghatározzák, hogy miként fog a sablonunk megjeleníteni egy speciális bejegyzést.
    Például, ha van egy <em>alap</em> blogbejegyzésünk címmel, bekezdésekkel, vagy egy rövid <em>aside</em>, amelyik kihagyja a címet és egy rövid fülszöveget tartalmaz. A Codex-ben <a href="http://codex.wordpress.org/Post_Formats#Supported_Formats">minden egyes bejegyzés formátum leírás</a> megtalálható. A sablonban akár az összes, akár a lehetséges 10 formátumból bármennyi bekapcsolható.

en: Publish Settings
hu: Közzétételi beállítások

en: <strong>Parent</strong> - Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have child categories for Bebop and Big Band. Totally optional. To create a subcategory, just choose another category from the Parent dropdown.
hu: <strong>Szülő</strong> - A kategóriákat - a címkékkel ellentétben - hierarchiába lehet rendezni. Lehet például egy Jazz kategória, az alatt pedig további két (vagy több) alkategória Bepop és Big Band néven. Ez a lehetőség teljesen opcionális, határt csak a fantázia szabhat. Csak ki kell választani a kívánt kategóriát a szülő legördülő menüből.

en: <strong>Box Controls</strong> - Click the title bar of the box to expand or collapse it. In addition, some boxes have configurable content, and will show a &#8220;Configure&#8221; link in the title bar if you hover over it.
hu: <strong>Doboz irányítás</strong> - Egy-egy doboz összecsukásához/kinyitásához a doboz címsorára kell kattintani. Néhány doboznál lehetőség van a tartalom konfigurálására is. Ezeknél a dobozoknál - ha a mutatót a címsor fölé húzzuk - meg fog jelenni egy &#8220;Beállítás&#8221; hivatkozás. A hivatkozásra kattintva az adott doboz tartalmának beállítása lehetővé válik.

en: When changing themes, there is often some variation in the number and setup of widget areas/sidebars and sometimes these conflicts make the transition a bit less smooth. If you changed themes and seem to be missing widgets, scroll down on this screen to the Inactive Widgets area, where all of your widgets and their settings will have been saved.
hu: Amikor sablon váltunk, általában az oldalsávok számának és beállításának megváltozásával jár, és ezek módosítása nem megy mindig simán. Ezért, ha sablon váltás után, egy widgetünk eltűnt, az Inaktív területen meg fogjuk találni, valamennyi beállításával együtt.

en: You are using the multi-file uploader. Problems? Try the <a href="%1$s" target="%2$s">browser uploader</a> instead.
hu: A több fájlos feltöltő van használatban. Hibásan működik? Használjuk helyette a <a href="%1$s" target="%2$s">böngésző alapú feltöltőt</a>.

[ctx: media item]
en: Edit
hu: Szerkesztés

[ctx: color]
en: Default: %s
hu: Alapértelmezett: %s

[ctx: column name]
en: Uploaded to
hu: Feltöltve

en: The uploaded file is not a valid image. Please try again.
hu: A feltöltött fájl nem kép. Próbáljuk újra.

en: Choose a Background Image
hu: Válasszunk háttérképet.

en: Choose a Custom Header
hu: Válasszunk egyedi hátteret

en: You can also choose a background color by clicking the Select Color button and either typing in a legitimate HTML hex value, e.g. &#8220;#ff0000&#8221; for red, or by choosing a color using the color picker.
hu: Választhatunk háttér színt, a Szín kiválasztása gombbal, vagy megadhatunk egy helyes HTML hexa értéket , pl. &#8220;#ff0000&#8221; a vöröshöz, vagy választhatunk szín a pipetta használatával is.

en: In the Header Text section of this page, you can choose whether to display this text or hide it. You can also choose a color for the text by clicking the Select Color button and either typing in a legitimate HTML hex value, e.g. &#8220;#ff0000&#8221; for red, or by choosing a color using the color picker.
hu: A fejrész szöveg részben eldönthetjük, hogy szertnénk-e megjeleníteni a szöveget, vagy inkább rejtsük el.
    Választhatunk színt, a Szín kiválasztása gombbal, vagy megadhatunk egy helyes HTML hexa értéket , pl. &#8220;#ff0000&#8221; a vöröshöz, vagy választhatunk szín a pipetta használatával is.

en: Theme Customizer Options
hu: Sablon tesztreszabás beállításai

en: You can choose whether or not your site will be crawled by robots, ping services, and spiders. If you want those services to ignore your site, click the checkbox next to &#8220;Discourage search engines from indexing this site&#8221; and click the Save Changes button at the bottom of the screen. Note that your privacy is not complete; your site is still visible on the web.
hu: Eldönthetjük, hogy a honlapunkon engedélyezzük-e a keresőrobotok, az visszajelzés-szolgáltatások és a honlap feltérképezések működését. Ha azt szeretnénk, hogy ezek a szolgáltatások figyelmen kívül hagyják az oldalunkat, válasszuk ki a &#8220;Megtiltjuk a kereső motoroknak, hogy bejárják az oldalunkat.&#8221; melletti jelölő négyzetet, majd mentsük a módosításokat. Fontos, hogy ettől még az oldalunk nincs teljesen védve, mivel a honlap - a cím ismeretében - bárki számára látható a weben.

en: More Actions
hu: További műveletek

en: Turn comments on or off
hu: Hozzászólások ki és bekapcsolása

en: Learn more about getting started
hu: Tudjunk meg többet a kezdeti lépésekről.

en: File URL:
hu: Fájl URL:

en: In the <strong>In Response To</strong> column, there are three elements. The text is the name of the post that inspired the comment, and links to the post editor for that entry. The View Post link leads to that post on your live site. The small bubble with the number in it shows the number of approved comments that post has received. If the bubble is gray, you have moderated all comments for that post. If it is blue, there are pending comments. Clicking the bubble will filter the comments screen to show only comments on that post.
hu: A <strong>Mihez szóltak hozzá?</strong> oszlopban három elem található: 1. A bejegyzés címe, amelyhez a hozzászólás született, és egy hivatkozás a bejegyzés-szerkesztőhöz. 2. Az alatta lévő &#8220;#&#8221; (közvetlen hivatkozás) szimbólum a honlapon lévő bejegyzéshez vezet. 3. A kis buborék, a benne lévő számmal azt mutatja, hogy a bejegyzéshez hány hozzászólás érkezett. Amennyiben a buborék színe szürke, azt mutatja, hogy valamennyi hozzászólás moderációra került. A kék szín a függőben lévő hozzászólásokat jelzi. A buborékra történő kattintással csak az adott bejegyzéshez tartozó hozzászólások megjelenítését szűrhetjük.

en: Used: %1$s%% of %2$s
hu: Felhasznált: %1$s%% -  %2$s

en: ID #%1$s: %2$s <strong>The current user will not be deleted.</strong>
hu: ID #%1$s: %2$s <strong>Az aktuális felhasználót nem lehet törölni.</strong>

en: ID #%1$s: %2$s <strong>The current user will not be removed.</strong>
hu: ID #%1$s: %2$s <strong>Az aktuális felhasználót nem lehet eltávolítani.</strong>

en: ID #%1$s: %2$s <strong>You don't have permission to remove this user.</strong>
hu: ID #%1$s: %2$s <strong>Nincs megfelelő jogosultságunk a felhasználó eltávolításához.</strong>

en: Please select an option.
hu: Válasszunk egy lehetőséget.

en: <strong>ERROR</strong>: The email address is already used.
hu: <strong>HIBA</strong>: Az e-mail cím már használatban van.

en: $image needs to be an WP_Image_Editor object
hu: $image-nek egy WP_Image_Editor objektumnak kell lennie

en: Use WP_Image_Editor::rotate
hu: Használjuk a WP_Image_Editor::rotate lehetőséget

en: Use WP_Image_Editor::flip
hu: Használjuk a WP_Image_Editor::flip lehetőséget

en: The privacy options group has been removed. Use another settings group.
hu: Az adatvédelmi beállítások eltávolításra kerültek. Használjunk egy másik beállítási csoportot.

en: WordPress is not notifying any <a href="http://codex.wordpress.org/Update_Services">Update Services</a> because of your site&#8217;s <a href="%s">visibility settings</a>.
hu: A WordPress nem értesít egyetlen <a href="http://codex.wordpress.org/Update_Services">frissítési szolgáltatót</a> sem, a honlapunk <a href="%s">láthatósági beállításai miatt</a>.

en: Search Engines Discouraged
hu: A kereső motorok le vannak tiltva

en: Welcome to WordPress!
hu: Üdvözlet a WordPress-csapattól!

en: We&#8217;ve assembled some links to get you started:
hu: Összegyűjtöttünk pár hivatkozást, amelyek a kezdéshez segítséget nyújtanak:

en: Get Started
hu: Kezdjük el

en: or, <a href="%s">change your theme completely</a>
hu: vagy <a href="%s">változtassuk meg a sablonunkat teljesen</a>

en: Next Steps
hu: Következő lépés

en: Edit your front page
hu: Kezdőoldal szerkesztése

en: Add additional pages
hu: További oldalak hozzáadása

en: Add a blog post
hu: Bejegyzés hozzáadása

en: Write your first blog post
hu: Az első saját bejegyzés megírása

en: Add an About page
hu: Adjunk hozzá egy önmagunkról szóló oldalt

en: View your site
hu: Tekintsük meg a honlapot

en: Uploaded on: <b>%1$s</b>
hu: Feltöltve: <b>%1$s</b>

en: If you have marked plugins as favorites on WordPress.org, you can browse them here.
hu: Ha egy bővítményt kedvencnek jelöltük a WordPress.org-on, itt fogjuk látni őket.

en: Your WordPress.org username:
hu: A WordPress.org felhasználónevünk:

en: Get Favorites
hu: Kedvencekhez

en: The "%s" options group has been removed. Use another settings group.
hu: "%s" beállítási csoport eltávolításra került. Használjunk másikat.

en: Welcome to WordPress %1$s. You will be redirected to the About WordPress screen. If not, click <a href="%2$s">here</a>.
hu: Üdvözlet a WordPress %1$s verziótól! Most átirányításra kerülünk az 'Amit a WordPress-ről tudni kell' képernyőre. Ha ez mégsem történne meg, kattintsunk <a href="%2$s">ide</a>.

en: You can also control the display of your content in RSS feeds, including the maximum numbers of posts to display and whether to show full text or a summary.
hu: Szabályozhatjuk az RSS hírfolyam tartalmát, a maximális bejegyzés-szám változtatásával, és annak kiválasztásával együtt, hogy a teljes szöveget, vagy csak a kivonatukat tesszük közzé.

en: Search Engine Visibility
hu: Keresőmotor láthatóság

en: Allow search engines to index this site
hu: Engedélyezzük a kereső motoroknak, hogy bejárják az oldalunkat.

en: Discourage search engines from indexing this site
hu: Megtiltjuk a kereső motoroknak, hogy bejárják az oldalunkat.

en: It is up to search engines to honor this request.
hu: A kereső motoron múlik, hogy tiszteletben tartja-e ezt a beállítást.

en: If you know what you&#8217;re looking for, Search is your best bet. The Search screen has options to search the WordPress.org Plugin Directory for a particular Term, Author, or Tag. You can also search the directory by selecting popular tags. Tags in larger type mean more plugins have been labeled with that tag.
hu: Ha tudjuk mit szeretnénk, a Keresés a legjobb módja. A Keresés képernyőn lehetőség van a WordPress.org bővítménytárban keresi kifejezések, szerzők, vagy címkék alapján. Lehetőségünk van a bővítménytárban keresni népszerű címkék szerint is. A nagyobb méretű címke azt jelenti, hogy sok bővítményt láttak el ezzel a címkével.

en: You can also browse a user&#8217;s favorite plugins, by using the Favorites link in the upper left of the screen and entering their WordPress.org username.
hu: Lehetőség van egy felhasználó kedvenc bővítményei között böngészni is, a Kedvencek hivatkozásra kattintva, a képernyő bal felső sarkában, majd meg kell adni a WordPress.org felhasználónevüket.

en: If you want to install a plugin that you&#8217;ve downloaded elsewhere, click the Upload link in the upper left. You will be prompted to upload the .zip package, and once uploaded, you can activate the new plugin.
hu: Amennyiben máshonnan letöltött bővítményt szeretnénk hozzáadni, kattintsunk a Feltöltés gombra, a bal felső részen. A bővítményt .zip formátumban tömörítve kell feltölteni, majd a sikeres feltöltést követően az új bővítményt bekapcsolhatjuk.

en: If for any reason this automatic file creation doesn&#8217;t work, don&#8217;t worry. All this does is fill in the database information to a configuration file. You may also simply open <code>wp-config-sample.php</code> in a text editor, fill in your information, and save it as <code>wp-config.php</code>.
hu: Ha bármilyen okból nem működik az automatikus fájl-létrehozás, nem kell aggódni. Csak annyi történik, hogy az adatbázis információkat kitölti a konfigurációs fájlban. Egy szövegszerkesztővel (nem Word!) meg kell nyitni a <code>wp-config-sample.php</code> fájlt és kitölteni az információkat, majd elmenteni <code>wp-config.php</code> néven.

en: Below you should enter your database connection details. If you&#8217;re not sure about these, contact your host.
hu: Lejjebb meg kell adni az adatbázis kapcsolat tulajdonságait. Ha nem vagyunk biztosak bennük, fel kell venni a kapcsolatot a szolgáltatóval.

en: Sorry, but I can&#8217;t write the <code>wp-config.php</code> file.
hu: Sajnos, a <code>wp-config.php</code> fájl nem írható.

en: After you&#8217;ve done that, click &#8220;Run the install.&#8221;
hu: Miután készen vagyunk, kattintsunk a &#8220;Telepítés megkezdése&#8221; gombra.

en: Settings saved and theme activated. <a href="%s">Visit site</a>
hu: Beállítások mentésre, a sablon pedig aktiválásra került. <a href="%s">Honlap megtekintése</a>

en: This <a href="%1$s">child theme</a> requires its parent theme, %2$s.
hu: A <a href="%1$s">gyermek sablon</a> igényli a(z) %2$s, szülő, sablon jelenlétét.

en: This screen allows you to edit four fields for metadata in a file within the media library.
hu: Ez a képernyő lehetőséget ad arra, hogy egy Médiatárban található fájl meta adatait szerkesszük.

[ctx: Plugin Installer]
en: Favorites
hu: Kedvencek

en: Flexible Header
hu: Rugalmas fejléc

en: Attribute all posts to:
hu: Bejegyzések átruházása:

en: Delete all posts.
hu: Összes bejegyzés törlése.

en: What should be done with posts owned by this user? | What should be done with posts owned by these users?
hu[0]: Mi történjen azokkal a bejegyzésekkel, amelyeket ez a felhasználó hozott létre?
hu[1]: Mi történjen azokkal a bejegyzésekkel, amelyeket ezek a felhasználók hoztak létre?

en: To install the theme so you can preview it with your site&#8217;s content and customize its theme options, click the "Install" button at the top of the left-hand pane. The theme files will be downloaded to your website automatically. When this is complete, the theme is now available for activation, which you can do by clicking the "Activate" link, or by navigating to your Manage Themes screen and clicking the "Live Preview" link under any installed theme&#8217;s thumbnail image.
hu: Ahhoz, hogy megnézhessük, hogyan is néz ki ez a sablon a honlapunk tartalmával és, hogy testre tudjuk szabni a beállításokat, kattintsunk a "Telepítés" gombra a baloldali rész tetején. A sablon fájljai automatikusan le fognak töltődni. Amikor a letöltés véget ér, a sablon bekapcsolható a "Bekapcsolás" feliratú hivatkozással, vagy a telepített sablonok oldalán az "Élő előnézet" hivatkozásra kattintva a sablon előnézeti képe alatt.

en: The <a href="http://codex.wordpress.org/Glossary#Character_set">character encoding</a> of your site (UTF-8 is recommended)
hu: A honlapon használt <a href="http://codex.wordpress.org/Glossary#Character_set">karakterkódolás</a> (UTF-8 ajánlott)

en: In the editing area the Tab key enters a tab character. To move below this area by pressing Tab, press the Esc key followed by the Tab key.
hu: A szerkesztő területen, a Tab billentyű lenyomása egy tab karaktert illeszt be. A szerkesztő felületbe kilépéshez nyomjuk meg az Esc billentyűt, majd a Tab-ot.

[ctx: widget]
en: Add
hu: Hozzáadás

[ctx: widget]
en: Edit
hu: Szerkesztés

en: This is an example page. It's different from a blog post because it will stay in one place and will show up in your site navigation (in most themes). Most people start with an About page that introduces them to potential site visitors. It might say something like this:
    
    <blockquote>Hi there! I'm a bike messenger by day, aspiring actor by night, and this is my blog. I live in Los Angeles, have a great dog named Jack, and I like pi&#241;a coladas. (And gettin' caught in the rain.)</blockquote>
    
    ...or something like this:
    
    <blockquote>The XYZ Doohickey Company was founded in 1971, and has been providing quality doohickeys to the public ever since. Located in Gotham City, XYZ employs over 2,000 people and does all kinds of awesome things for the Gotham community.</blockquote>
    
    As a new WordPress user, you should go to <a href="%s">your dashboard</a> to delete this page and create new pages for your content. Have fun!
hu: Ez egy mintaoldal, egy WordPress-alapú honlap egy oldalának létrehozásához. Az oldal különbözik a bejegyzéstől, mert az oldal állandóan látszik a honlap menüjében, a navigáció során (a legtöbb sablonban). Az emberek többsége használja a Névjegy oldalt, amely arra szolgál, hogy a lehetséges látogatói számára elmondjanak magukról, vállalkozásukról, a honlapról néhány jellemző mondatot. Egyik lehetséges megoldás erre pl.:
    
    <blockquote>Helló Emberek!Ezt a fordítást a WordPress Magyarország Fordítói csapata végezte. Sok száz munkaórát fektettünk abba, hogy ezt a remek tartalomkezelő rendszert anyanyelvünkön, magyarul használhassa mindenki.</blockquote>
    
    .... vagy egy másik példa:
    <blockquote>A<strong> WordPress Magyarország</strong> tulajdonképpen a kezdetektől létezik anélkül, hogy kihirdette volna létét. <strong>A WordPress Magyarország egy Közösség!</strong> - a nyílt forráskódú, zseniális WordPress tartalomkezelő rendszer alkalmazására, megismerésére, tanulására szövetkeztünk.</blockquote>
    
    Új WordPress-felhasználóként a <a href="%s">Vezérlőpult</a>ba lépve ez az oldal törölhető, módosítható, és új oldalak hozhatóak létre saját tartalommal. Jó szórakozást kíván a WordPress Nemzeközi Közössége!

en: Hi, this is a comment.
    To delete a comment, just log in and view the post&#039;s comments. There you will have the option to edit or delete them.
hu: Szia, ez egy hozzászólás.
    Egy hozzászólás törléséhez, egyszerűen csak be kell jelentkeznünk, és megtekinteni a bejegyzés hozzászólásait, ahol lehetőségünk van a hozzászólások törlésére.

en: Search by tag
hu: Címke szerinti keresés

en: Search by author
hu: Szerző szerinti keresés

en: Search by keyword
hu: Kulcsszó szerinti keresés

en: Type of search
hu: Keresés típusa

en: Screen Options Tab
hu: Mit lássunk?-fül

en: Contextual Help Tab
hu: Segítség fül

en: Sorry, you have used your space allocation. Please delete some files to upload more files.
hu: Sajnos, kimerítettük a felhasználható maximális tárhely méretünket. Töröljünk meglévő fájlokat, mielőtt újat töltenénk fel.

en: Sorry, you have used all of your storage quota of %s MB.
hu: Sajnos, felhasználtuk a teljes %s MB tárhelyet.

en: Select comment
hu: Hozzászólás kiválasztása

en: Select %s
hu: %s kiválasztása

en: Tags can be selectively converted to categories using the <a href="%s">tag to category converter</a>.
hu: A címkéket egyesével is kategóriákká lehet átalakítani a <a href="%s">címkét kategóriává alakítóval</a>.

en: You can delete Link Categories in the Bulk Action pull-down, but that action does not delete the links within the category. Instead, it moves them to the default Link Category.
hu: A hivatkozás-kategóriák a Csoportos művelet használatával törölhetőek, de a művelet során a kategórián belüli hivatkozások nem törlődnek, hanem az alapértelmezett hivatkozás-kategóriába kerülnek átmozgatásra.

en: Creating a Page is very similar to creating a Post, and the screens can be customized in the same way using drag and drop, the Screen Options tab, and expanding/collapsing boxes as you choose. This screen also has the distraction-free writing space, available in both the Visual and Text modes via the Fullscreen buttons. The Page editor mostly works the same as the Post editor, but there are some Page-specific features in the Page Attributes box:
hu: Egy oldalt létrehozni éppen olyan egyszerű, mint egy bejegyzést írni, és a megjelenés szerkesztésére is van néhány mód, csak választanunk kell; fogd és vidd módszer, Mit lássunk?-fül, kinyíló/összezáródó dobozok. Ez a képernyő is tartalmazza a zavartalan írás lehetőségét  mind grafikus, mind HTML módban, a teljes képernyő gombra kattintást követően. Az Oldal szerkesztése szinte teljesen ugyanúgy működik, mint a Bejegyzések szerkesztése, csak van néhány oldal-specifikus tulajdonság az Oldalak tulajdonságai dobozban:

en: <strong>Post editor</strong> - Enter the text for your post. There are two modes of editing: Visual and Text. Choose the mode by clicking on the appropriate tab. Visual mode gives you a WYSIWYG editor. Click the last icon in the row to get a second row of controls. The Text mode allows you to enter HTML along with your post text. Line breaks will be converted to paragraphs automatically. You can insert media files by clicking the icons above the post editor and following the directions. You can go to the distraction-free writing screen via the Fullscreen icon in Visual mode (second to last in the top row) or the Fullscreen button in Text mode (last in the row). Once there, you can make buttons visible by hovering over the top area. Exit Fullscreen back to the regular post editor.
hu: <strong>Bejegyzés szerkesztő</strong> - Adjuk meg a bejegyzés szövegét. Két módja van a szerkesztésnek: grafikus vagy szöveges. A választáshoz kattintsunk a megfelelő fülre. A grafikus módban kapunk egy WYSIWYG szerkesztőt. A sor utolsó ikonjára kattintással kapunk egy második sornyi vezérlő ikont is. A szöveges mód lehetőséget biztosít arra, hogy HTML kódot adjuk a bejegyzés szövegéhez. A sortörések új bekezdésekké lesznek alakítva. Lehetőségünk van média fájlokat beilleszteni is, a megfelelő ikonra kattintva. Lehetőségünk van, zavartalan módban használni a szerkesztő felületet, a Teljesképernyő ikonra kattintva, ez a grafikus módban (az utolsó előtti ikon az első sorban) vagy a Teljesképernyő gomb a szöveges módban (utolsó ikon a sorban). A szerkesztő gombokat, a képernyő felső részéhez közelítve lehet láthatóvá tenni. A kilépés, vissza visz a megszokott bejegyzés szerkesztőhöz.

en: You can select an image to be shown at the top of your site by uploading from your computer or choosing from your media library. After selecting an image you will be able to crop it.
hu: Az oldal tetejére választhatunk egy képet, amelyet feltölthetünk a számítógépünkről, vagy kiválaszthatjuk a Médiatárból is. Miután kiválasztottuk a képet meg is vághatjuk.

en: Main content
hu: Fő tartalom

en: Skip to main content
hu: Tovább a tartalomhoz

en: You can set a custom image header for your site. Simply upload the image and crop it, and the new header will go live immediately. Alternatively, you can use an image that has already been uploaded to your Media Library by clicking the &#8220;Choose Image&#8221; button.
hu: Lehetséges egyedi képet beállítani fejrészként az oldalunkra. Egyszerűen csak feltöltjük a képet, megvágjuk, és az új fejrész már meg is jelent. Lehetőség van még arra is, hogy egy már a Médiatárba feltöltött képet használjunk fel, ehhez kattintsunk a &#8220;Kép kiválasztása&#8221; gombra.

en: Skip Cropping, Publish Image as Is
hu: Kivágás kihagyása, tegyük közzé a képet ahogyan van

en: You are previewing %s
hu: %s előnézetét látjuk

en: Select Image
hu: Kép kiválasztása

en: Or choose an image from your media library:
hu: Vagy válasszunk egy képet a Médiatárból:

en: Choose Image
hu: Kép kiválasztása

en: Click the Live Preview links in the Available Themes list below to customize and preview another theme before activating it.
hu: Kattintsunk az Élő előnézet hivatkozásokra az Elérhető sablonok listájában, hogy testreszabjuk vagy megtekintsünk más sablonokat is aktiválás előtt.

en: Customize %s
hu: %s testreszabása

en: Collapse
hu: Összecsukás

en: New Feature: Choose Image from Library
hu: Új funkció: Válasszunk képet a Médiatárból

en: Want to use an image you uploaded earlier? Select it from your media library instead of uploading it again.
hu: Olyan képet szeretnénk használni, amelyet korábban töltöttünk fel? Válasszuk ki a Médiatárból, ahelyett, hogy újra feltöltenénk.

en: New Feature: Customizer
hu: Új funkció: Testreszabó

en: Click Customize to change the header, background, title and menus of the current theme, all in one place.
hu: Kattintsunk a Testreszabásra, hogy az aktuális sablon fejlécét, hátterét, címét és menüit megváltoztassuk egy helyen.

en: If you don&#8217;t want a header image to be displayed on your site at all, click the &#8220;Remove Header Image&#8221; button at the bottom of the Header Image section of this page. If you want to re-enable the header image later, you just have to select one of the other image options and click &#8220;Save Changes&#8221;.
hu: Ha a honlapunkon egyáltalán nem szeretnénk a fejrészben képet használni, kattintsunk a &#8220;Fejrész-kép eltávolítása&#8221;  gombra ezen az oldalon, a fejrész-kép kiválasztó rész alatt. Ha később újra szeretnénk engedélyezni ezt a lehetőséget, válasszunk egyet az elérhető képek közül és kattintsunk a &#8220;Változások mentése&#8221; gombra.

en: You attempted to edit an item that isn&#8217;t an attachment. Please go back and try again.
hu: Megpróbáltunk egy olyan elemet szerkeszteni amely nem csatolmány. Menjünk vissza és próbáljuk újra.

[ctx: plugin]
en: Installed
hu: Telepítve

en: This theme is already installed and is up to date
hu: Ez a sablon már telepítve van, és legutóbbi verziója van használatban

[ctx: theme]
en: Installed
hu: Telepítve

en: Once you have generated a list of themes, you can preview and install any of them. Click on the thumbnail of the theme you&#8217;re interested in previewing. It will open up in a full-screen Preview page to give you a better idea of how that theme will look.
hu: Ha már van sablon listánk, bármelyik előnézetét megtekinthetjük, vagy bekapcsolhatjuk Az előnézeti képre kattintva, megnézhetjük az oldalunkat élőben ezzel a sablonnak. Ez egy teljes méretű új ablakban megfogja nyitni a honlapunkat, és megmutatja pontosan hogyan is mutatna az oldalunk a kiválasztott sablonnal.

en: Previewing and Installing
hu: Előnézet és telepítés

en: Previewing and Customizing
hu: Előnézet és testreszabás

en: You are using the browser&#8217;s built-in file uploader. The WordPress uploader includes multiple file selection and drag and drop capability. <a href="#">Switch to the multi-file uploader</a>.
hu: A böngésző beépített fájl feltöltője van jelenleg használatban. A WordPress fájl feltöltőjével lehetséges több fájlt, akár egérrel ráhúzással is. <a href="#">Váltsunk a több fájlos feltöltőre</a>.

en: Preview %s
hu: %s előnézet

en: Categories have hierarchy, meaning that you can nest sub-categories. Tags do not have hierarchy and cannot be nested. Sometimes people start out using one on their posts, then later realize that the other would work better for their content.
hu: A kategóriákat lehetséges alá és fölé rendelni, ezáltal alkategóriákat kialakítani. A címkék között nem lehetséges ilyen szerkezetet kialakítani. A felhasználók általában elkezdik egyiket használni, majd később rájövünk, hogy talán a másik jobban illik a tartalom rendszerezéséhez.

en: The Categories and Tags Converter link on this screen will take you to the Import screen, where that Converter is one of the plugins you can install. Once that plugin is installed, the Activate Plugin &amp; Run Importer link will take you to a screen where you can choose to convert tags into categories or vice versa.
hu: A kategória és címke konvertáló hivatkozás az Importáló képernyőre fog vinni, amelyen a kategória és címke konvertáló egy a feltelepíthető bővítmények közül. Amint a bővítmény telepítésre került az Aktiválás &amp; Importáló futtatása hivatkozás egy olyan képernyőre fog vinni, ahol címkéket kategóriákká lehet konvertálni, és akár fordítva is.

en: Live Preview
hu: Élő előnézet

en: This screen is used to customize the header section of your theme.
hu: Ez a képernyő arra szolgál, hogy testreszabjuk a használatban lévő sablon fejlécét.

en: You can choose from the theme&#8217;s default header images, or use one of your own. You can also customize how your Site Title and Tagline are displayed.
hu: Választható a sablon saját fejrész képe, vagy akár egy saját is használható. Ugyancsak testreszabható, hogy miként szeretnék a honlap címét és címkesorát megjeleníteni.

en: Some themes come with additional header images bundled. If you see multiple images displayed, select the one you&#8217;d like and click the &#8220;Save Changes&#8221; button.
hu: Néhány sablon további fejrész képekkel érkezik. Ha több kép jelenik meg, akkor válasszuk ki azt az egyet, amit használni szeretnénk és kattintsunk a &#8220;Változások mentése&#8221; gombra.

en: If your theme has more than one default header image, or you have uploaded more than one custom header image, you have the option of having WordPress display a randomly different image on each page of your site. Click the &#8220;Random&#8221; radio button next to the Uploaded Images or Default Images section to enable this feature.
hu: Ha a sablonunkban több, mint egy alapértelmezett, vagy feltöltött egyedi fejrész kép van, lehetőségünk van arra, hogy a WordPress oldaltöltésenként véletlenszerűen egyet megjelenítsen közülük. Kattintsunk a &#8220;Véletlenszerű&#8221; rádió gombra a feltöltött kép, vagy az alapértelmezett képek mellett ennek a funkciónak az engedélyezéséhez.

en: For most themes, the header text is your Site Title and Tagline, as defined in the <a href="%1$s">General Settings</a> section.
hu: A legtöbb sablon esetében a fejléc szövege és a címsor az <a href="%1$s">Általános beállítások</a> részben módosítható.

en: Configuration Error
hu: Beállítási hiba

en: Your <code>wp-config.php</code> file has an empty database table prefix, which is not supported.
hu: A <code>wp-config.php</code> fájlban üres a tábla előtag, ami nem támogatott.

en: Revert to the <strong>Browser Uploader</strong> by clicking the link below the drag and drop box.
hu: Visszatérhetünk a <strong>Böngésző alapú feltöltőhöz</strong> a feltöltő doboz alatti hivatkozásra kattintással.

en: User deleted. | %s users deleted.
hu[0]: Felhasználó törölve.
hu[1]: %s felhasználó törölve.

en: New user created. <a href="%s">Edit user</a>
hu: Új felhasználó létrehozva. <a href="%s">Felhasználó szerkesztése</a>

en: Could not copy files. You may have run out of disk space.
hu: Nem sikerült a fájlok másolása, lehet, hogy megtelt a lemez.

en: Search for themes by keyword.
hu: Sablonok keresése kulcsszó alapján.

en: Find a theme based on specific features.
hu: Egy sablon keresése megadott részletek alapján.

en: In all likelihood, these items were supplied to you by your Web Host. If you do not have this information, then you will need to contact them before you can continue. If you&#8217;re all ready&hellip;
hu: Ezeket az információkat általában  a tárhely szolgáltatónk biztosítja számunka. Ha nem rendelkezünk minden szükséges információval, akkor ezt be kell szerezni, enélkül nem lehetséges folytatni. Ha készen állunk &hellip;

en: This theme is broken.
hu: Ez a sablon sérült.

en: Version:
hu: Verzió:

en: Set as background
hu: Beállítás háttérként

en: Set as header
hu: Beállítás fejléc képként

en: Customize &#8220;%s&#8221;
hu: &#8220;%s&#8221; testreszabása

en: Edit comment
hu: Hozzászólás szerkesztése

en: Restore
hu: Helyreállítás

en: Actions
hu: Műveletek

en: Collapse Sidebar
hu: Oldalsáv összecsukása

en: Media
hu: Médiatár

en: Add
hu: Hozzáadás

en: Edit Link
hu: Hivatkozás szerkesztése

en: Keyword
hu: Kulcsszó

en: This theme requires a parent theme. Checking if it is installed&#8230;
hu: Ehhez a sablonhoz szülő sablon megléte szükséges. Ellenőrizzük, hogy telepítve van-e&#8230;

en: Preparing to install <strong>%1$s %2$s</strong>&#8230;
hu: <strong>%1$s %2$s</strong> előkészítése a telepítéshez &#8230;

en: The parent theme, <strong>%1$s %2$s</strong>, is currently installed.
hu: A szülő sablon - <strong>%1$s %2$s</strong> - már telepítve van.

en: Successfully installed the parent theme, <strong>%1$s %2$s</strong>.
hu: <strong>%1$s %2$s</strong> szülősablon sikeresen telepítve.

en: <strong>The parent theme could not be found.</strong> You will need to install the parent theme, <strong>%s</strong>, before you can use this child theme.
hu: <strong>A szülő sablon nem található.</strong> A kiválasztott sablon használatához előtt telepítenünk kell a következő szülő sablont: <strong>%s</strong>.

en: Header Text
hu: Fejrész szöveg

en: Show header text with your image.
hu: Mutassuk a fejrész szöveget az általunk megadott képpel.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%1$s">View version %3$s details</a> or <a href="%4$s" %5$s>update now</a>.
hu: Az új %1$s verzió már elérhető. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%1$s"> %3$s verzió részleteinek megtekintése</a>, vagy <a href="%4$s" %5$s>automatikus frissítés</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a> or <a href="%5$s">update now</a>.
hu: Az új %1$s verzió már elérhető. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s"> A legfrissebb %4$s változat részletei itt tekinthetőek meg</a>, vagy <a href="%5$s">automatikus frissítés</a>.

en: By %s.
hu: Szerző: %s

en: Add comment
hu: Hozzászólás

en: Add new Comment
hu: Új hozzászólás

en: Add Comment
hu: Hozzászólás

en: Broken Theme:
hu: Sérült sablon

en: Broken <span class="count">(%s)</span> | Broken <span class="count">(%s)</span>
hu[0]: Sérült <span class="count">(%s)</span>
hu[1]: Sérült <span class="count">(%s)</span>

en: Light
hu: Világos

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from comment and trackback spam</strong>. It keeps your site protected from spam even while you sleep. To get started: 1) Click the "Activate" link to the left of this description, 2) <a href="http://akismet.com/get/?return=true">Sign up for an Akismet API key</a>, and 3) Go to your Akismet configuration page, and save your API key.
hu: A milliók által használt Akismet valószínűleg a legjobb módja annak, hogy <strong>megvédjük blogunkat a hozzászólás és visszakövetés formájában érkező kéretlen üzenetektől</strong>. Védelmet biztosít az oldalunknak, miközben alszunk. A használat elkezdéséhez: 1) Kattintsunk a "Bekapcsolás" hivatkozásra a leírás bal oldalán, 2) <a href="http://akismet.com/get/?return=true">Regisztráljunk Akismet API kulcsért</a>, és 3) Menjünk az <a href="admin.php?page=akismet-key-config">Akismet beállítások</a> oldalra, adjuk meg az API kulcsunkat, és mentsük el.

en: This is not just a plugin, it symbolizes the hope and enthusiasm of an entire generation summed up in two words sung most famously by Louis Armstrong: Hello, Dolly. When activated you will randomly see a lyric from <cite>Hello, Dolly</cite> in the upper right of your admin screen on every page.
hu: Ez nem csak egy bővítmény, egy egész generáció reményét és lelkesedését tartalmazza két szóba sűrítve melyet leghíresebben Louis Armstrong énekelt: Hello, Dolly. Miután bekapcsoljuk ezt a bővítményt, az adminisztrációs felületen véletlenszerű sorok fognak megjelenni a képernyő jobb felső sarkában a <cite>Hello, Dolly</cite>ból.

en: Show on screen
hu: Legyen látható

en: <strong>Welcome</strong> - Shows links for some of the most common tasks when setting up a new site.
hu: <strong>Üdvözlet!</strong> - A megadott hivatkozások egy új honlap telepítésekor a leggyakrabban elvégzendő feladatokra mutatnak.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a>. <em>Automatic update is unavailable for this theme.</em>
hu: Az új %1$s verzió már elérhető. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s"> %4$s verzió részletei</a>. <em>Ehhez a sablonhoz nem elérhető az automatikus frissítés.</em>

[ctx: Welcome panel]
en: Welcome
hu: Üdvözlet!

en: %1$s-%2$s
hu: %1$s - %2$s

en: Images should be at least <strong>%1$d pixels</strong> wide.
hu: A képeknek legalább <strong>%1$d pixel</strong> széles méretűeknek kell lenniük.

en: Suggested height is <strong>%1$d pixels</strong>.
hu: Ajánlott magasság <strong>%1$d pixel</strong>.

en: Images should be at least <strong>%1$d pixels</strong> tall.
hu: A képeknek legalább <strong>%1$d pixel</strong> magas méretűeknek kell lenniük.

[ctx: Howdy]
en: Welcome
hu: Üdvözlet!

en: Suggested width is <strong>%1$d pixels</strong>.
hu: Ajánlott szélesség <strong>%1$d pixel</strong>.

en: I'm sure I want to permanently disable my site, and I am aware I can never get it back or use %s again.
hu: Biztos vagyok benne, hogy véglegesen törölni kívánom a honlapomat, és tudomásul veszem, hogy a későbbiekben sem kaphatom vissza, és nem használhatom többé: %s .

en: Delete My Site Permanently
hu: A honlapom végleges törlése

en: Delete My Site
hu: Honlapom törlése

en: Remember, once deleted your site cannot be restored.
hu: Emlékeztető: a törölt honlap többé már nem állítható vissza!

en: I'm sorry, the link you clicked is stale. Please select another option.
hu: Elnézést, a hivatkozás érvényessége lejárt. Másik lehetőséget kell választani.

en: Thank you for using %s, your site has been deleted. Happy trails to you until we meet again.
hu: Köszönjük, hogy a(z) %s szolgáltatását használta, a honlap törlésre került. Kellemes utat a viszontlátásig!

en: If you do not want to use your %s site any more, you can delete it using the form below. When you click <strong>Delete My Site Permanently</strong> you will be sent an email with a link in it. Click on this link to delete your site.
hu: Amennyiben a(z) %s honlapot nem kívánjuk használni a továbbiakban, törölhető az alábbi űrlap használatával. A <strong>Honlapom végleges törlése</strong> feliratra történő kattintást követően egy email fog érkezni a regisztrációkor megadott címre, amely a jóváhagyó hivatkozást tartalmazza. A honlap törléséhez a jóváhagyó hivatkozásra kell kattintani.

en: You do not have sufficient permissions to delete this site.
hu: Nincs megfelelő jogosultság ezen honlap törléséhez.

en: Thank you. Please check your email for a link to confirm your action. Your site will not be deleted until this link is clicked.
hu: Köszönjük szépen! Ellenőrizni kell az email fiókot a megerősítő hivatkozásért. A honlap nem kerül törlésre, amíg a hivatkozásra történő kattintással jóváhagyásra nem kerül a törlés.

en: Dear User,
    You recently clicked the 'Delete Site' link on your site and filled in a
    form on that page.
    If you really want to delete your site, click the link below. You will not
    be asked to confirm again so only click this link if you are absolutely certain:
    ###URL_DELETE###
    
    If you delete your site, please consider opening a new site here
    some time in the future! (But remember your current site and username
    are gone forever.)
    
    Thanks for using the site,
    Webmaster
    ###SITE_NAME###
hu: Kedves Felhasználó!
    Nem olyan régen a 'Honlap törlése' hivatkozásra kattintás után az oldalon
    található űrlap kitöltésre került.
    Amennyiben a honlap végleges törlése a valódi szándék, akkor ezt az alul látható hivatkozásra kattintással kell megerősíteni.
    Nem lesz több ellenőrző kérdés,ezért csak akkor kattintsunk rá, ha teljesen biztosak vagyunk a dologban!
    ###URL_DELETE###
    
    Ha már törlésre kerül ez a honlap, akkor érdemes elgondolkodni egy új honlap
    létrehozásán a jövőben. (De emlékezzünk rá: a jelenlegi honlap és felhasználói név
    visszavonhatatlanul a múlté lesz!
    
    Köszönjük, szépen az eddigi együttműködést!
    Webmester
    SITE_NAME

en: This file is too big. Files must be less than %1$s KB in size.
hu: A fájl méret túl nagy. A fájloknak %1$s KB-nál kisebbnek kell lenniük.

en: You have used your space quota. Please delete files before uploading.
hu: A személyes rendelkezésre álló hely teljesen felhasználásra került. A feltöltéshez néhány korábbi fájlt törölni kell.

en: Back
hu: Vissza

en: [%s] New Admin Email Address
hu: [%s] Új admin email cím

en: Dear user,
    
    You recently requested to have the email address on your account changed.
    If this is correct, please click on the following link to change it:
    ###ADMIN_URL###
    
    You can safely ignore and delete this email if you do not want to
    take this action.
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
hu: Kedves Felhasználó!
    
    Nemrégiben jelzés érkezett a rendszer felé a felhasználói fiók email címének megváltoztatására.
    Amennyiben továbbra is fennáll a változtatás igénye, az alábbi hivatkozásra kell kattintani:
    ###ADMIN_URL###
    
    Ammennyiben a szándék változott, akkor egyszerűen figyelmen kívül kell hagyni ezt az üzenetet, és
    ez a levél nyugodtan törölhető.
    
    Ez a levél a(z) ###EMAIL### email címre került kiküldésre.
    
    Üdvözlettel:
    ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Your email address has not been updated yet. Please check your inbox at %s for a confirmation email.
hu: Az email cím még nem került módosításra. Kérjük, a(z) %s címre küldött hivatkozásra kattintani, amennyiben a szándék valóban megerősítésre került.

en: [%s] New Email Address
hu: [%s] Új email cím

en: Network Disable
hu: Kikapcsolás a hálózatban

en: Sorry, you must delete files before you can upload any more.
hu: Elnézést, további fájlok feltöltéséhez, előbb törölni kell néhányat a már feltöltöttek közül.

en: Enabled <span class="count">(%s)</span> | Enabled <span class="count">(%s)</span>
hu[0]: Bekapcsolt <span class="count">(%s)</span>
hu[1]: Bekapcsolt <span class="count">(%s)</span>

en: Theme
hu: Sablon

en: You do not appear to have any themes available at this time.
hu: Úgy tűnik, egyetlen elérhető sablon sincs.

en: No themes found.
hu: Nem találhatóak sablonok

en: Visit Dashboard
hu: Vezérlőpult megtekintése

en: Your Sites
hu: Honlapjaim

en: If you reached this screen by accident and meant to visit one of your own sites, here are some shortcuts to help you find your way.
hu: Ha erre a képernyőre véletlenül találtunk rá, és máshol szerettünk volna kikötni itt van néhány hivatkozás, ami segíthet eligazodni.

[ctx: user]
en: Not Spam
hu: Nem spam

en: Disabled <span class="count">(%s)</span> | Disabled <span class="count">(%s)</span>
hu[0]: Kikapcsolva <span class="count">(%s)</span>
hu[1]: Kikapcsolva <span class="count">(%s)</span>

en: Open this theme in the Theme Editor
hu: A sablon megnyitása a sablonszerkesztőben

en: Disable this theme
hu: Sablon kikapcsolása

en: Enable this theme
hu: Sablon bekapcsolása

[ctx: user]
en: Mark as Spam
hu: Spamnek jelölés

en: You attempted to access the "%1$s" dashboard, but you do not currently have privileges on this site. If you believe you should be able to access the "%1$s" dashboard, please contact your network administrator.
hu: Nem sikerült elérni a(z)  "%1$s" vezérlőpultot, mert jelenleg nem rendelkezünk megfelelő jogosultsággal. Amennyiben korábban sikerült elérni a(z) "%1$s" vezérlőpultot, akkor lépjünk kapcsolatba a hálózat adminisztrátorával.

en: MB (Leave blank for network default)
hu: MB (üresen kell hagyni a hálózat alapértelmezett értékhez)

en: Visit theme homepage
hu: Látogatás a sablon honlapjára

en: British English
hu: Brit angol

en: View Site
hu: Honlap megtekintése

en: Super Admin <span class="count">(%s)</span> | Super Admins <span class="count">(%s)</span>
hu[0]: Főadmin <span class="count">(%s)</span>
hu[1]: Főadmin <span class="count">(%s)</span>

en: American English
hu: Amerikai angol

en: Primary Site
hu: Elsődleges honlap

en: Visit Theme Site
hu: Látogatás a sablon honlapjára

en: Delete this theme
hu: Sablon törlése

en: Site Upload Space Quota
hu: Honlap feltöltési hely mérete

en: Disable
hu: Kikapcsolás

en: Not enough space to upload. %1$s KB needed.
hu: Nincs elég hely a feltöltéshez.  %1$s KB szükséges.

en: English
hu: Angol

en: You must be a member of at least one site to use this page.
hu: Legalább regisztrált felhasználónak kell lenni valamelyik honlapon az oldal használatához.

en: Global Settings
hu: Általános beállítások

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_My_Sites_Screen" target="_blank">Documentation on My Sites</a>
hu: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_My_Sites_Screen" target="_blank">A honlapok dokumentációja</a>

en: You do not have sufficient permissions to view this page.
hu: Nincs megfelelő jogosultság az oldal megtekintéséhez.

en: The primary site you chose does not exist.
hu: A választott elsődleges honlap nem létezik.

en: Up until WordPress version 3.0, what is now called a Multisite Network had to be installed separately as WordPress MU (multi-user).
hu: WordPress 3.0-ig azt, amit most Multi-site Hálózatnak nevezünk, külön kellett telepíteni WordPress MU néven.

en: Sorry, I need a wp-config-sample.php file to work from. Please re-upload this file from your WordPress installation.
hu: Elnézést, a továbblépéshez szükséges a wp-config-sample.php fájl. Töltsük fel újra ezt a fájlt a WordPress telepítőjéből.

en: The file 'wp-config.php' already exists. If you need to reset any of the configuration items in this file, please delete it first. You may try <a href='%s'>installing now</a>.
hu: A 'wp-config.php' fájl már létezik. Amennyiben szükség van bármelyik konfigurációs tétel alaphelyzetre állítására, akkor először törölni kell ezt a fájlt. Próbáljuk meg most <a href='%s'>telepíteni</a>.

en: The file 'wp-config.php' already exists one level above your WordPress installation. If you need to reset any of the configuration items in this file, please delete it first. You may try <a href='install.php'>installing now</a>.
hu: A wp-config.php fájl már létezik egy könyvtárral a WordPress telepítő könyvtára fölött. Ha szeretnénk újra állítani annak a fájlnak a beállításait, először töröljük le. Majd megpróbálkozhatunk a <a href='install.php'>telepítéssel</a>.

en: WordPress &rsaquo; Setup Configuration File
hu: WordPress &rsaquo; Telepítő fájl beállítások

en: Welcome to WordPress. Before getting started, we need some information on the database. You will need to know the following items before proceeding.
hu: Köszönjük a WordPress tartalomkezelő használatát! A kezdéshez szükség lesz az adatbázis kapcsolódási adatokra.

en: Database name
hu: Adatbázis neve

en: Database username
hu: Adatbázis felhasználói név

en: Database password
hu: Adatbázis jelszó

en: Database host
hu: Adatbázis kiszolgáló

en: Table prefix (if you want to run more than one WordPress in a single database)
hu: Tábla előtag (amennyiben egynél több WordPress-t szeretnénk futtatni egy adatbázisból)

en: Let&#8217;s go!
hu: Rajta!

en: Database Name
hu: Adatbázis neve

en: The name of the database you want to run WP in.
hu: Adatbázis neve

[ctx: example username]
en: username
hu: felhasznalonev

en: Your MySQL username
hu: MySQL felhasználói név

[ctx: example password]
en: password
hu: jelszo

en: &hellip;and your MySQL password.
hu: &hellip; és a MySQL jelszó.

en: Database Host
hu: Adatbázis kiszolgáló

en: You should be able to get this info from your web host, if <code>localhost</code> does not work.
hu: Ezt az adatot a tárhely szolgáltatótól lehet megkérdezni, ha a <code>localhost</code> nem lenne megfelelő.

en: Table Prefix
hu: Tábla előtag

en: If you want to run multiple WordPress installations in a single database, change this.
hu: Amennyiben több WordPress telepítést szeretnénk egy adatbázisból üzemeltetni, cseréljük ki ezt.

en: You can create the <code>wp-config.php</code> manually and paste the following text into it.
hu: A <code>wp-config.php</code> létrehozható manuálisan és a következő szöveget kell bele másolni:

en: Run the install
hu: Telepítés megkezdése

en: To allow use of this page to automatically repair database problems, please add the following line to your <code>wp-config.php</code> file. Once this line is added to your config, reload this page.
hu: Ennek az oldalnak a használatának engedélyezése teszi lehetővé az adatbázis hibáinak automatikus javítását, melyhez be kell másolni a következő sort a <code>wp-config.php</code> fájlba. A bemásolást követően az oldalt a böngészőben frissíteni kell.

en: No comments awaiting moderation.
hu: Nincs rendszer-moderációra várakozó hozzászólás.

[ctx: Plugin installer section title]
en: Changelog
hu: Változás

[ctx: Plugin installer section title]
en: Other Notes
hu: Egyéb megjegyzés

[ctx: Plugin installer section title]
en: FAQ
hu: GYIK

[ctx: Plugin installer section title]
en: Installation
hu: Telepítés

[ctx: Plugin installer section title]
en: Description
hu: Leírás

[ctx: Plugin installer section title]
en: Screenshots
hu: Képernyőmentések

en: If you just want to get an idea of what&#8217;s available, you can browse Featured, Popular, and Newest plugins by using the links in the upper left of the screen. These sections rotate regularly.
hu: Ha, csak ötletet szeretnénk kapni arról, hogy mik érhetőek el, böngészhetünk a Kiemelt, Népszerű, Legújabb és Legutóbb frissített bővítmények között a képernyő bal felső részén. Ezekben részekben a tartalom folyamatosan változik.

en: If you like, you may enter custom structures for your category and tag <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>s here. For example, using <code>topics</code> as your category base would make your category links like <code>http://example.org/%stopics/uncategorized/</code>. If you leave these blank the defaults will be used.
hu: Ha szeretnénk, megadhatunk saját struktúrát a kategóriák és címkék <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>címéhez. Például használhatjuk a <code>temak</code> kifejezést kategória előtagként, és a kategória hivatkozások így fognak kinézni <code>http://example.org/%stopics/nincs-kategorizalva/</code>. Ha üresen hagyjuk, az alapbeállítások lesznek használatban.

en: You should update your web.config now.
hu: Most kellene módosítani a web.config fájl!

en: You are about to delete this link '%s'
     'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
hu:  Biztosan törlésre kerül ez a hivatkozás '%s'?
     'Mégse', ha nem, 'OK' a törléshez.

en: Plugin Homepage &#187;
hu: Bővítmény weboldala  &#187;

en: You can export a file of your site&#8217;s content in order to import it into another installation or platform. The export file will be an XML file format called WXR. Posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags can be included. You can choose for the WXR file to include only certain posts or pages by setting the dropdown filters to limit the export by category, author, date range by month, or publishing status.
hu: Lehetőség van a honlap tartalmát egy exportfájlba gyűjteni, majd azt egy másik telepítésbe, vagy platformba importálni. Az export fájl egy XML fájlformátum, amelyet WXR-nek nevezünk. Bejegyzések, oldalak, hozzászólások, egyéni mezők, kategóriák és címkék csatolhatók. Lehetőség van szűrőfeltételeket beállítani, hogy a WXR fájl csak bizonyos adatot, szerzőt, kategóriát, címkét, valamennyi bejegyzést és oldalt tartalmazzon, bizonyos közzétételi állapotokat tartalmazzon.

en: Failed to repair the %1$s table. Error: %2$s
hu: Nem sikerült megjavítani a következő táblát: %1$s. Hiba: %2$s

en: Standard time begins on: <code>%s</code>.
hu: Az alapidő kezdete: <code>%s</code>.

en: New users will receive an email letting them know they&#8217;ve been added as a user for your site. This email will also contain their password. Check the box if you don&#8217;t want the user to receive a welcome email.
hu: Az új felhasználók kapni fognak egy levelet, ami tudatja velük, hogy felhasználóként hozzá lettek adva a honlaphoz. Az email tartalmazza a jelszavát is. Ha nem szeretnénk az üdvözlő emailt küldeni, jelöljük be ezt a jelölődobozban.

en: The plugin generated %d characters of <strong>unexpected output</strong> during activation. If you notice &#8220;headers already sent&#8221; messages, problems with syndication feeds or other issues, try deactivating or removing this plugin.
hu: A bővítmény %d karaktert generált az aktiválás <strong>váratlan eredményeként</strong>. Ha észlelünk &#8220;headers already sent&#8221; üzeneteket, RSS problémákat vagy bármilyen hibát, kapcsoljuk ki vagy töröljük a bővítményt.

en: Updating this theme will lose any customizations you have made. 'Cancel' to stop, 'OK' to update.
hu: A sablon frissítésével elveszik minden változás, ami a sablonban eddig történt. 'Mégsem' a megállításhoz, 'OK' a frissítéshez.

en: You can filter the list of users by User Role using the text links in the upper left to show All, Administrator, Editor, Author, Contributor, or Subscriber. The default view is to show all users. Unused User Roles are not listed.
hu: A bal felső rész Felhasználói szerepek használatával a felhasználók szűrhetőek; mutassa az Összes, az Adminisztrátor, a Szerkesztő, a Szerző, a Közreműködő és a Feliratkozó szerepköröket. Alapértelmezésben az összes felhasználó látható. Nem használt felhasználói szerepkörök nem kerülnek megjelenítésre.

en: You are using a development version of WordPress. You can update to the latest nightly build automatically or download the nightly build and install it manually:
hu: Ez a WordPress fejlesztői verziója. A legfrissebb fejlesztői verzióra automatikusan lehet frissíteni, vagy kézzel letölteni, majd telepíteni:

en: Post via email settings allow you to send your WordPress install an email with the content of your post. You must set up a secret e-mail account with POP3 access to use this, and any mail received at this address will be posted, so it&#8217;s a good idea to keep this address very secret.
hu: A WordPress-be emailen keresztül történő bejegyzés írásához létre kell hozni egy titkos POP3-as postafiókot. Azok a levelek, amelyek ebbe a postafiókba érkeznek, automatikusan megjelennek a honlapon, ezért érdemes ezt a címet nagyon titokban tartani.

en: There are unsaved changes that will be lost. 'OK' to continue, 'Cancel' to return to the Image Editor.
hu: Az el nem mentett változások el fognak veszni. 'OK' a folytatáshoz, 'Megszakítás' vissza a képszerkesztőhöz

en: In previous versions of WordPress, all importers were built-in. They have been turned into plugins since most people only use them once or infrequently.
hu: A WordPress korábbi verzióiban minden importáló beépített volt, de a 3.0-ás verzió óta bővítménnyé váltak, mivel a legtöbben csak ritkán használják ezeket.

en: The active theme is broken. Reverting to the default theme.
hu: A jelenleg használt sablon sérült. Visszaálltunk az alapértelmezettre.

en: Image could not be processed. Please go back and try again.
hu: A képet nem sikerült feldolgozni. Lépjünk vissza és próbáljuk meg újra.

en: The %1$s table is not okay. It is reporting the following error: %2$s. WordPress will attempt to repair this table&hellip;
hu: %1$s tábla hibás. A következő hibák jelentkeznek: %2$s. A WordPress megpróbálja megjavítani &hellip;

en: There is an autosave of this post that is more recent than the version below. <a href="%s">View the autosave</a>
hu: Van egy automatikusan mentett verziója ennek a bejegyzésnek, ami frissebb, mint az alul lévő változat. <a href="%s">Az automatikus mentés megtekintése</a>

en: Repairs complete. Please remove the following line from wp-config.php to prevent this page from being used by unauthorized users.
hu: A javítási művelet befejeződött. A wp-config.php fájlból el kell távolítani a következő sort, hogy megelőzzük a jogosulatlan használatot.

en: WordPress can automatically look for some common database problems and repair them. Repairing can take a while, so please be patient.
hu: A WordPress automatikusan megkeres és javít néhány egyszerűbb, általánosabb adatbázis-hibát. Ez a művelet eltarthat egy kis ideig, reméljük, nem teszi nagyon próbára az idegeket... :)

en: WordPress can also attempt to optimize the database. This improves performance in some situations. Repairing and optimizing the database can take a long time and the database will be locked while optimizing.
hu: WordPress megpróbálja optimalizálni az adatbázist. Ez gyakran teljesítménynövekedést eredményez. A javítás és az optimalizálás hosszú időt vehet igénybe, és ez alatt az adatbázis zárolva lesz.

en: Enter the email address or username of an existing user on this network to invite them to this site. That person will be sent an email asking them to confirm the invite.
hu: Adjuk meg egy létező felhasználó email címét vagy nevét a honlapra történő meghíváshoz. A meghívott egy emailt kap amelyben a meghívás elfogadásának megerősítésére kérjük fel.

en: An avatar is an image that follows you from weblog to weblog appearing beside your name when you comment on avatar enabled sites. Here you can enable the display of avatars for people who comment on your site.
hu: Az avatar egy kép, amely az interneten keresztül kíséri a tulajdonosát, és mindig megjelenik a neve mellett, amikor egy olyan oldalon szól hozzá, amely támogatja ezt a funkciót. Itt beállítható, hogy ez a funkció engedélyezett legyen-e a honlapon hozzászólók számára.

en: <strong>Warning:</strong> Making changes to active plugins is not recommended. If your changes cause a fatal error, the plugin will be automatically deactivated.
hu: <strong>Figyelem:<strong> Bekapcsolt bővítményt módosítani egy kicsit kockázatos. Ha a változtatás hibát generál, a bővítmény automatikusan kikapcsolódik.

en: Enter the email address of an existing user on this network to invite them to this site. That person will be sent an email asking them to confirm the invite.
hu: Adjuk meg egy létező felhasználó email címét a honlapra történő meghíváshoz. A meghívott egy emailt kap amelyben meg kell erősítenie a meghívás elfogadását.

en: Contributing Developers
hu: És akik még ehhez a kiadáshoz hozzájárultak

en: Show Toolbar when viewing site
hu: Eszköztár mutatása az oldal megtekintésekor

en: <strong>Version %1$s</strong> addressed a security issue and fixed %2$s bug. | <strong>Version %1$s</strong> addressed a security issue and fixed %2$s bugs.
hu[0]: <strong>%1$s verzió</strong> egy biztonsági rést, és %2$s hibát javított.
hu[1]: <strong>%1$s verzió</strong> egy biztonsági rést, és %2$s hibát javított.

en: For more information, see <a href="%s">the release notes</a>.
hu: További információk: <a href="%s">Verzió információk</a>.

en: <strong>Version %1$s</strong> addressed some security issues and fixed %2$s bug. | <strong>Version %1$s</strong> addressed some security issues and fixed %2$s bugs.
hu[0]: <strong>%1$s verzió</strong> biztonsági réseket, és %2$s hibát javított.
hu[1]: <strong>%1$s verzió</strong> biztonsági réseket, és %2$s hibát javított.

en: <strong>Version %1$s</strong> addressed %2$s bug. | <strong>Version %1$s</strong> addressed %2$s bugs.
hu[0]: <strong>%1$s verzió</strong> %2$s hibát javít.
hu[1]: <strong>%1$s verzió</strong> %2$s hibát javít.

en: Welcome to your WordPress Dashboard! This is the screen you will see when you log in to your site, and gives you access to all the site management features of WordPress. You can get help for any screen by clicking the Help tab in the upper corner.
hu: Üdvözlet a WordPress vezérlőpultjánál! Ez a képernyő akkor látható, ha a honlapunkra bejelentkeztünk, és a WordPress honlapunk szolgáltatásait  kívánjuk beállítani, kezelni. A súgó minden helyen előhívható a felső sávon található "Súgó" fülre történő kattintással.

en: Maintenance and Security Release | Maintenance and Security Releases
hu[0]: Karbantartó és biztonsági frissítés
hu[1]: Karbantartó és biztonsági frissítések

en: What&#8217;s New
hu: Újdonságok

en: Security Release | Security Releases
hu[0]: Biztonsági frissítés
hu[1]: Biztonsági frissítések

en: Maintenance Release | Maintenance Releases
hu[0]: Hibajavító frissítés
hu[1]: Hibajavító frissítések

en: <strong>Version %1$s</strong> addressed a security issue. | <strong>Version %1$s</strong> addressed some security issues.
hu[0]: <strong>%1$s verzió</strong> egy biztonsági hibát javít.
hu[1]: <strong>%1$s verzió</strong> néhány biztonsági hibát javít.

en: This screen allows you to choose your default permalink structure. You can choose from common settings or create custom URL structures.
hu: Ezen a lépernyőn lehetőségünk van az oldal alapértelmezett hivatkozás szerkezetét kiválasztani. Lehetséges általánosan elterjedt szerkezetet közül választani, vagy teljesen sajátot létrehozni.

en: Return to Updates
hu: Vissza a frissítésekhez

en: Welcome to WordPress %1$s. <a href="%2$s">Learn more</a>.
hu: Üdvözlet a WordPress %1$s verziójától! <a href="%2$s" target="_blank">További tudnivalók</a>.

en: Adding Categories
hu: Kategória hozzáadása

en: Adding Tags
hu: Címke hozzáadása

en: Troubleshooting
hu: Hibaelhárítás

en: You can upload media files here without creating a post first. This allows you to upload files to use with posts and pages later and/or to get a web link for a particular file that you can share. There are three options for uploading files:
hu: Bejegyzés létrehozása nélkül is van lehetőség médiafájlokat feltölteni. Ezzel lehetőség nyílik a fájlok későbbi használatár bejegyzésekben, vagy oldalakban, esetleg egy különálló hivatkozáson megosztani a fájlt. Háromféle mód van fájlok feltöltésére:

en: You must assign a password to the new user, which they can change after logging in. The username, however, cannot be changed.
hu: Az új felhasználó számára egy jelszót is meg kell adni, amelyet maj a belépését követően módosítani tud. A felhasználói név nem módosítható.

en: If you want to convert your categories to tags (or vice versa), use the <a href="%s">Categories and Tags Converter</a> available from the Import screen.
hu: Amennyiben szeretnénk a kategóriákat címkévé konvertálni (vagy éppen fordítva) akkor használjuk az Importálás képernyőről elérhető <a href="%s">Kategória és Címke konverter</a>t.

en: Remember to click the Add New User button at the bottom of this screen when you are finished.
hu: Befejezésül ne felejtsünk kattintani a képernyő alján megtalálható Új felhasználó hozzáadása feliratra.

en: Once you&#8217;ve saved the download file, you can use the Import function in another WordPress installation to import the content from this site.
hu: Ahogy elmentettük a fájlt, már használható is egy másik WordPress oldal Importáló funkciójából, a tartalom költöztetésére erről az oldalról.

en: Screen Display
hu: Képernyőelrendezés

en: Attaching Files
hu: Fájlok csatolása

en: Here is a basic overview of the different user roles and the permissions associated with each one:
hu: Ez itt egy általános áttekintés a különböző felhasználói jogkörökről és a hozzájuk tartozó jogokról:

en: User Roles
hu: Felhasználói szerepek

en: To add a new user to your site, fill in the form on this screen and click the Add New User button at the bottom.
hu: Új felhasználó hozzáadásához a képernyőn látható űrlapot kell kitölteni, majd az alul található Új felhasználó hozzáadása feliratra kattintani.

en: Moderating Comments
hu: Hozzászólás-moderáció

en: Subscribers can read comments/comment/receive newsletters, etc. but cannot create regular site content.
hu: A feliratkozók elolvashatják a hozzászólásokat, hozzászólhatnak, kaphatnak hírleveleket stb., de nem hozhatnak létre tartalmakat a honlapon.

en: If the importer you need is not listed, <a href="%s">search the plugin directory</a> to see if an importer is available.
hu: Amennyiben egy importálót nem találunk a listán, <a href="%s">keressünk rá a bővítmény gyűjteményben</a> hogy kiderüljön elérhető-e.

en: When using Bulk Edit, you can change the metadata (categories, author, etc.) for all selected posts at once. To remove a post from the grouping, just click the x next to its name in the Bulk Edit area that appears.
hu: Lehetőségünk van több bejegyzés egyidejű szerkesztésére is. A jelölődobozok bejelölésével kiválaszthatóak a szerkeszteni szándékozott bejegyzések, majd a Csoportos műveletek közül a Szerkesztést kell választani és kattintani az Alkalmaz feliratra. Ezt követően van lehetőség a metaadatok (kategóriák, szerzők stb.) cseréjére, módosítására egy menetben. Egy bejegyzést a Csoportok műveletekből kivonni nagyon egyszerű, csak a Csoportos műveletek területen - a név mellett - lévő jelölődoboz X-re kell kattintani.

en: Available Actions
hu: Elérhető műveletek

en: Authors can publish and manage their own posts, and are able to upload files.
hu: A szerzők közzétehetik és szerkeszthetik a saját bejegyzéseiket, és lehetőségük van fájlokat feltölteni.

en: How to Update
hu: Hogyan frissítsünk?

en: This screen provides access to all of your posts. You can customize the display of this screen to suit your workflow.
hu: Ezen a képernyőn lehet kezelni valamennyi bejegyzésünket. A megjelenést pedig testre lehet szabni, hogy mégjobban megfeleljen az igényeinknek.

en: You can also edit or move multiple posts to the trash at once. Select the posts you want to act on using the checkboxes, then select the action you want to take from the Bulk Actions menu and click Apply.
hu: Lehetséges egyszerre több bejegyzést szerkeszteni, vagy a Lomtárba mozgatni. Válasszuk ki a bejegyzéseket, amelyekkel foglalkozni szeretnénk a jelölő négyzetekkel, ez után válasszuk ki a tevékenységet, a Csoportművelet menüből és kattintsunk az Alkalmaz gombra.

en: Adding Plugins
hu: Bővítmények hozzáadása

en: Screen Content
hu: Képernyő tartalom

en: You can customize the display of this screen&#8217;s contents in a number of ways:
hu: A megjelenés testreszabásának többféle lehetősége van:

en: Adding Themes
hu: Sablonok hozzáadása

en: Delete brings you to the Delete Users screen for confirmation, where you can permanently remove a user from your site and delete their posts. You can also delete multiple users at once by using Bulk Actions.
hu: Törlésre kattintás után egy megerősítő képernyőre kerülünk, ahol véglegesen törölhetjük a felhasználót, és törölhetjük a bejegyzéseit. Egyszerre több felhasználó is törölhető a Csoportműveletek használatával.

en: Remove allows you to remove a user from your site. It does not delete their posts. You can also remove multiple users at once by using Bulk Actions.
hu: Az eltávolítás lehetőséget ad arra, hogy eltávolítsunk egy felhasználót a honlapról. Ezzel nem törlődnek a felhasználó bejegyzései. Természetesen egyszerre több felhasználó is eltávolítható a Csoportműveletek használatával.

en: Plugins hook into WordPress to extend its functionality with custom features. Plugins are developed independently from the core WordPress application by thousands of developers all over the world. All plugins in the official <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Plugin Directory</a> are compatible with the license WordPress uses. You can find new plugins to install by searching or browsing the Directory right here in your own Plugins section.
hu: A bővítmények a WordPress képességeit egészítik ki egyedi tulajdonságokkal. A bővítményeket, a világ minden tájról a WordPresstől függetlenül több ezer fejlesztő készíti. Minden bővítmény, amely megtalálható a <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Bővítmény Gyűjtemény</a>ben kompatibilis a  WordPress licencel. Új telepíthető bővítményeket keresni, és a gyűjteményben böngészni itt a Bővítmények részben lehet.

en: Permalinks are the permanent URLs to your individual pages and blog posts, as well as your category and tag archives. A permalink is the web address used to link to your content. The URL to each post should be permanent, and never change &#8212; hence the name permalink.
hu: A közvetlen hivatkozások olyan URL-ek, amelyek a blog bejegyzésekre vagy oldalakra mutatnak, valamint kategória és címke archívumokra. A közvetlen hivatkozás a web cím, amelyet arra használunk, hogy hivatkozni tudjunk az oldalra. A bejegyzésekre mutató hivatkozás nem szoktak változni, és követlenül a bejegyzésre mutatnak, innen származik a nevük.

en: Many people choose to use &#8220;pretty permalinks,&#8221; URLs that contain useful information such as the post title rather than generic post ID numbers. You can choose from any of the permalink formats under Common Settings, or can craft your own if you select Custom Structure.
hu: Sok felhasználó választja a &#8220;mutatós hivatkozásokat&#8221; amelyek hasznos információkat tartalmaznak. Például a bejegyzés címét, az általános bejegyzés azonosító szám helyett. Bármely közvetlen hivatkozás típus közül választhatunk a Közös beállítások között, vagy kialakíthatjuk a magunk által kitalált szerkezetet a Saját szerkezet részben.

en: Common Settings
hu: Közös beállítások

en: Custom Structures
hu: Saját szerkezetek

en: Uploading Files allows you to choose the folder and path for storing your uploaded files.
hu: Fájl feltöltése részben lehetőségünk van a könyvtárat és útvonala - ahol a feltöltött fájlokat tároljuk - módosítani.

en: You can submit content in several different ways; this screen holds the settings for all of them. The top section controls the editor within the dashboard, while the rest control external publishing methods. For more information on any of these methods, use the documentation links.
hu: A tartalom feltöltésének többféle módja is lehetséges; ezen a képernyőn ezek beállításait találhatjuk meg. A felső részen az adminisztrátori, míg a többi részen a külső közzétételi módot szabályozhatjuk. További részletes információkat az alul lévő hivatkozásra történő kattintással szerezhetünk.

en: Installing themes on Multisite can only be done from the Network Admin section.
hu: Új sablont telepíteni MultiSite rendszerben csak a Hálózat kezelő részben lehetséges.

en: If you want site visitors to be able to register themselves, as opposed to by the site administrator, check the membership box. A default user role can be set for all new users, whether self-registered or registered by the site admin.
hu: Ha szeretnénk, hogy a honlap látogatói regisztrálhassák magukat, hogy ne a honlap adminisztrátorának kelljen hozzáadni őket az oldalhoz, akkor pipáljuk ki ezt a lehetőséget. Beállítható egy alapértelmezett felhasználói szerepkör, amelyet minden regisztráló megkap attól függetlenül, hogy önmaguk regisztráltak, vagy adminisztrátor regisztrálta őket.

en: Post Via Email
hu: Bejegyzés emailen keresztül

en: If desired, WordPress will automatically alert various services of your new posts.
hu: Ha szeretnénk, a WordPress automatikusan értesít különböző szolgáltatásokat arról, hogy új bejegyzés született.

en: This screen provides many options for controlling the management and display of comments and links to your posts/pages. So many, in fact, they won&#8217;t all fit here! :) Use the documentation links to get information on what each discussion setting does.
hu: Ezen a részen van lehetőség beállítani a hozzászólások és hivatkozások megjelenítésének szabályait. Sok lehetőség van itt, de nem az összes; az alul található hivatkozásra kattintás elvezet minket a további lehetőségek széles tárházába. ;)

en: You can change your password, turn on keyboard shortcuts, change the color scheme of your WordPress administration screens, and turn off the WYSIWYG (Visual) editor, among other things. You can hide the Toolbar (formerly called the Admin Bar) from the front end of your site, however it cannot be disabled on the admin screens.
hu: Lehetőség van jelszó változtatásra, gyorsbillentyűk bekapcsolására, a WordPress belső színsémájának megváltoztatására, és a grafikus szerkesztő (WYSIWYG) kikapcsolására, és még sok minden másra. Az Eszköztár (régi nevén Admin sáv) elrejthető a honlap külső részén, azonban nem lehet kikapcsolni az adminisztrációs felületeken.

en: Inactive Sidebar (not used)
hu: Kikapcsolt oldalsáv (nincs használatban)

en: This sidebar is no longer available and does not show anywhere on your site. Remove each of the widgets below to fully remove this inactive sidebar.
hu: Ez az oldalsáv már nincs használatban és sehol sem jelenik meg az oldalon. Valamennyi widget eltávolításával eltüntethető ez a használaton kívüli oldalsáv.

en: <strong>Drag and drop</strong> your files into the area below. Multiple files are allowed.
hu: <strong>Fogd és ejtsd</strong> a fájlokat erre a területre. Több fájl engedélyezett.

en: Clicking <strong>Select Files</strong> opens a navigation window showing you files in your operating system. Selecting <strong>Open</strong> after clicking on the file you want activates a progress bar on the uploader screen.
hu: <strong>Fájl kiválasztása</strong> gombra kattintás után egy navigációs ablak jelenik meg, amely fájlokat jelenít meg az operációs rendszerből. A <strong>Megnyitás</strong> gombra kattintás bekapcsol egy folyamatjelzőt a feltöltő képernyőn.

en: You can create groups of links by using Link Categories. Link Category names must be unique and Link Categories are separate from the categories you use for posts.
hu: A Hivatkozás-kategóriák használatával hivatkozások csoportjait lehet létrehozni. A Hivatkozás-kategória nevének egyedinek kell lennie, és különböznie kell a bejegyzéseknél használatos kategóriák nevétől is.

en: Removing and Reusing
hu: Eltávolítás és újra felhasználás

en: You can assign keywords to your posts using <strong>tags</strong>. Unlike categories, tags have no hierarchy, meaning there&#8217;s no relationship from one tag to another.
hu: Kulcsszavakat rendelhetünk a bejegyzésekhez a <strong>címkék</strong> használatával. A kategóriákkal ellentétben, a címkéknek nincs hierarchiája, ami annyit tesz, hogy nincs kapcsolat az egyes címkék között.

en: Missing Widgets
hu: Hiányzó widgetek

en: You can manage comments made on your site similar to the way you manage posts and other content. This screen is customizable in the same ways as other management screens, and you can act on comments using the on-hover action links or the Bulk Actions.
hu: Az oldalon tett hozzászólások kezelése éppen olyan egyszerű, mint a bejegyzések és egyéb tartalmak kezelése. Ez a képernyő ugyanúgy testreszabható, mint az egyéb kezelőfelületek, és a hozzászólásoknál használhatóak az on-hover, vagy a csoportos műveletek.

en: In the <strong>Author</strong> column, in addition to the author&#8217;s name, email address, and blog URL, the commenter&#8217;s IP address is shown. Clicking on this link will show you all the comments made from this IP address.
hu: A <strong>Szerző</strong> oszlopban összefoglalva láthatjuk a szerzők nevét, email címét, honlapjuk URL címét, a hozzászólók IP címe is látható. Egy kattintás, és látható az összes hozzászólás, amely az adott IP címről történt.

en: Links in the Toolbar at the top of the screen connect your dashboard and the front end of your site, and provide access to your profile and helpful WordPress information.
hu: A képernyő tetején látható "Eszköztár" a vezérlőpulthoz és a honlap megjelenési oldalához biztosít kapcsolatot, valamint kapcsolódást a saját adatlaphoz, és a WordPress használatát segítő információkhoz.

en: Deleting Links
hu: Hivatkozások törlése

en: Hovering over a row reveals action links: Edit, Delete Permanently, and View. Clicking Edit or on the media file&#8217;s name displays a simple screen to edit that individual file&#8217;s metadata. Clicking Delete Permanently will delete the file from the media library (as well as from any posts to which it is currently attached). View will take you to the display page for that file.
hu: Az egeret egy sor fölé húzva megjelennek a műveleti hivatkozások: a <em>Szerkeszt</em>, a <em>Végleges törlés</em>, és a <em>Megtekintés</em>. A <em>Szerkeszt</em> feliratra, vagy a médiafájl nevére kattintva megjelenik egy egyszerű szerkesztőfelület, amelyen a fájl meta adatait lehet módosítani. A <em>Végleges törlés</em>re kattintással a fájl a médiakönyvtárból törlésre kerül (vele együtt azokból a bejegyzésekből is, amelyekhez csatolva volt). A <em>Megtekintés</em>-re kattintva a fájl tartalma egy oldalon megjelenik.

en: Managing pages is very similar to managing posts, and the screens can be customized in the same way.
hu: Az oldalak kezelése nagyon hasonló a bejegyzések kezeléséhez, és a képernyőt is hasonló módon lehet testreszabni.

en: You can also perform the same types of actions, including narrowing the list by using the filters, acting on a page using the action links that appear when you hover over a row, or using the Bulk Actions menu to edit the metadata for multiple pages at once.
hu: Ugyancsak el lehet játszadozni az azonos típusú műveletekkel, beleértve a listák szűkítését is, a szűrők használatával. Az oldal alakításához szükséges műveleti gombok megjelennek, ha egy adott oldal-sor fölé húzzuk az egeret, vagy a <em>Csoportos műveletek</em> menüvel egyidőben több oldal metaadata is szerkeszthető.

en: If a media file has not been attached to any post, you will see that in the Attached To column, and can click on Attach File to launch a small popup that will allow you to search for a post and attach the file.
hu: Amennyiben egy média fájl nincs egyetlen bejegyzéshez sem kapcsolva, akkor ez a Csatolva mezőben látszik, és a Csatolásra kattintva egy kis ablakban kiválaszthatjuk, a bejegyzést, vagy oldalt, amihez a fájlt csatolni szeretnénk.

en: All the files you&#8217;ve uploaded are listed in the Media Library, with the most recent uploads listed first. You can use the Screen Options tab to customize the display of this screen.
hu: Minden feltöltött fájl a Média könyvtárba kerül, ahol a legutóbb feltöltött elemek kerülnek előre. A <em>Mit lássunk?</em> fülön testre lehet szabni a megjelenítést.

en: Pages are similar to posts in that they have a title, body text, and associated metadata, but they are different in that they are not part of the chronological blog stream, kind of like permanent posts. Pages are not categorized or tagged, but can have a hierarchy. You can nest pages under other pages by making one the &#8220;Parent&#8221; of the other, creating a group of pages.
hu: Az oldalak hasonlóak a bejegyzésekhez, rendelkezhetnek címmel, tartalmi résszel, és meta adatokkal, de különböznek abban, hogy nem részei a blog időfolyamának, így ők valójában állandó bejegyzések. Az oldalakat nem lehet kategorizálni, vagy címkékkel ellátni, de lehetséges hierarchiába szervezni őket. Lehetséges az egyes oldalakat, egy másik oldal alá helyezni, úgy, hogy beállítunk egy másik oldalt &#8220;Szülőnek&#8221;, és így tudunk oldalakat csoportosítani, hierarchiába szervezni.

en: Many people take advantage of keyboard shortcuts to moderate their comments more quickly. Use the link to the side to learn more.
hu: Sokan részesítik előnyben a gyorsbillentyűket a hozzászólások fürgébb moderálása érdekében. Bővebben a lenti hivatkozásra kattintást követően.

en: In the <strong>Comment</strong> column, above each comment it says &#8220;Submitted on,&#8221; followed by the date and time the comment was left on your site. Clicking on the date/time link will take you to that comment on your live site. Hovering over any comment gives you options to approve, reply (and approve), quick edit, edit, spam mark, or trash that comment.
hu: A <strong>Hozzászólás</strong> oszlopban, az egyes hozzászólások felett a &#8220;Hozzászólás:&#8221; mutatja a honlapon történt hozzászólás dátumát és időpontját. A dátumra/időpontra kattintva megtekinthető ahogyan a hozzászólás a honlapon megjelent. Amikor a hozzászólás fölé visszük az egeret, lehetőségünk van elfogadni, válaszolni (és elfogadni), helyben szerkeszteni, szerkeszteni, kéretlen üzenetté minősíteni, vagy lomtárba helyezni.

en: Links may be separated into Link Categories; these are different than the categories used on your posts.
hu: A hivatkozásokat kategóriákba lehet rendezni, ezek a kategóriák nem azonosak a bejegyzéseknél használt kategóriákkal.

en: <a href="%s">Learn more about WordPress %s</a>.
hu: <a href="%s">Tudjunk meg mégtöbbet a WordPress %s verziójáról</a>.

en: Managing Pages
hu: Oldalak kezelése

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many users to list per screen using the Screen Options tab.
hu: A Képernyő beállításai fül használatával az egyedi kívánságnak és döntésnek megfelelően elrejthetőek/megjeleníthetőek oszlopok és az, hogy mennyi felhasználót szeretnénk látni egy képernyőn

en: <strong>Preview</strong> will show you what your draft post will look like if you publish it. View will take you to your live site to view the post. Which link is available depends on your post&#8217;s status.
hu: Az <strong>Előnézet</strong> használatával megnézhetjük vázlatunk bejegyzés közzétételét követő, majdani kinézetét. A megtekintés közvetlenül az élő honlapon fog megtörténni. A hivatkozás elérhetősége függ a bejegyzés állapotától.

en: Hovering over a row in the users list will display action links that allow you to manage users. You can perform the following actions:
hu: Ha a sor fölé mozgatjuk az egeret, megjelennek a felhasználók kezeléséhez elérhető műveletek hivatkozásai. A következő műveleteket lehet elvégezni:

en: <strong>Trash</strong> removes your post from this list and places it in the trash, from which you can permanently delete it.
hu: A <strong>Lomtár</strong> lehetőséget ad eltávolítani a a bejegyzést a listából és a Lomtárba helyezi, ahonnan a bejegyzés véglegesen törölhető.

en: <strong>Quick Edit</strong> provides inline access to the metadata of your post, allowing you to update post details without leaving this screen.
hu: A <strong>Gyorsszerkesztés</strong> helyben szerkesztési lehetőséget biztosít a bejegyzés meta adataihoz, és a bejegyzés tulajdonságaihoz a képernyő elhagyása nélkül.

en: <strong>Edit</strong> takes you to the editing screen for that post. You can also reach that screen by clicking on the post title.
hu: A <strong>Szerkesztés</strong> link a bejegyzés szerkesztő képernyőre visz. Ez a képernyő a bejegyzés címére kattintással is elérhető.

en: Edit takes you to the editable profile screen for that user. You can also reach that screen by clicking on the username.
hu: A Szerkesztés hivatkozás a bejegyzés szerkesztő képernyőjére visz bennünket. Ez a képernyő a bejegyzés címére kattintással is elérhető.

en: You can view all posts made by a user by clicking on the number under the Posts column.
hu: Valamennyi, az adott felhasználó által jegyzett bejegyzés megtekinthető a Bejegyzés oszlopban látható számjegyre történő kattintással.

en: Because this is a multisite installation, you may add accounts that already exist on the Network by specifying a username or email, and defining a role. For more options, such as specifying a password, you have to be a Network Administrator and use the hover link under an existing user&#8217;s name to Edit the user profile under Network Admin > All Users.
hu: Mivel ez egy Multisite telepítés, lehetséges a hálózaton már létező felhasználókat hozzáadni, a felhasználónevük, vagy email címük megadásával, és egy szerepkör meghatározásával. További lehetőségekhez, mint például jelszó megadáshoz Hálózat Adminisztrátornak kell lenni, és Hálózat-kezelő > Összes felhasználó oldalon a felhasználó neve fölé mozgatva az egeret a Szerkesztés lehetőséget választani.

en: Likely direct inclusion of wp-admin/includes/template.php in order to use add_meta_box(). This is very wrong. Hook the add_meta_box() call into the add_meta_boxes action instead.
hu: Úgy tűnik, hogy a  wp-admin/includes/template.php fájl közvetlenül kerül meghívásra az oldalból az add_meta_box() függvény eléréséhez. Ez nagyon helytelen. Fűzzük bele inkább az add_meta_box() hívást az add_meta_boxes hívásba helyette.

en: Welcome to WordPress %s
hu: Itt van a WordPress %s!

en: Go to Dashboard &rarr; Home
hu: Vezérlőpulthoz &rarr; Kezdőlap

en: Return to Dashboard &rarr; Updates
hu: Vezérlőpulthoz &rarr; Frissítések

en: WordPress is created by a worldwide team of passionate individuals.
hu: A WordPress az elkötelezett, lelkes egyének világméretű csapatának alkotása.

en: We&#8217;ve combined the admin bar and the old Dashboard header into one persistent toolbar. Hover over the toolbar items to see what&#8217;s new.
hu: Az admin sávot és a régi vezérlőpult fejrészt  egységes eszköztárrá dolgoztuk össze. A mutatót az eszköztár fölé húzva tekinthetjük meg az újdonságokat.

en: New Feature: Saving Widgets
hu: Új szolgáltatás: widgetek mentése

en: Network Admin is now located in the My Sites menu.
hu: A "Hálózati admin" a "Honlapjaim" menübe került elhelyezésre.

en: If you change your mind and revert to your previous theme, we&#8217;ll put the widgets back the way you had them.
hu: Ha meggondolnánk magunkat, és visszatérnénk a régi sablonra, a widgetek ugyanott lesznek, ahol korábban hagytuk őket.

en: New Feature: Toolbar
hu: Új szolgáltatás: Eszköztár

en: Core Developers
hu: Főfejlesztők

en: Customize Your Site
hu: A honlap testreszabása

en: Your browser has some limitations uploading large files with the multi-file uploader. Please use the browser uploader for files over 100MB.
hu: A több fájl feltöltő használatát nagyobb fájlok esetén a használatos böngésző beállításai, lehetőségei korlátozhatják. 100 MB-nál nagyobb fájlok esetén inkább a böngésző alapú feltöltést használjuk.

en: Profile updated.
hu: Adatlap frissítve.

en: Hi,
    
    You've been invited to join '%1$s' at
    %2$s with the role of %3$s.
    
    Please click the following link to confirm the invite:
    %4$s
hu: Üdvözlet!
    '%1$s' nevű felhasználótól felkérés érkezett együttműködésre, a(z)
    %2$s címről - %3$s jogosultságra.
    Az elfogadáshoz a következő hivatkozásra kell kattintani:
    %4$s

en: Core Developer
hu: főfejlesztő

en: The package could not be installed.
hu: A csomag nem telepíthető.

en: The plugin contains no files.
hu: A bővítmény nem tartalmaz fájlokat.

en: No valid plugins were found.
hu: Érvénytelen bővítményeket találtunk.

en: The theme is missing the <code>style.css</code> stylesheet.
hu: Hiányzik a sablonból az <code>style.css</code> fájl.

en: The theme is missing the <code>index.php</code> file.
hu: Hiányzik a sablonból az <code>index.php</code> fájl.

en: The <code>style.css</code> stylesheet doesn't contain a valid theme header.
hu: A <code>style.css</code> stíluslap nem tartalmaz helyes sablon fejlécet.

en: Attachment Post URL
hu: Csatolmány küldés URL

[ctx: admin menu]
en: All Links
hu: Összes hivatkozás

[ctx: Uploader: Drop files here - or - Select Files]
en: or
hu: vagy

en: Drop files here
hu: Húzzuk ide a fájlt

en: %s plugins
hu: %s bővítmény

en: %s plugin
hu: %s bővítmény

en: Successfully optimized the %s table.
hu: %s tábla optimalizálása sikeres.

en: Failed to optimize the %1$s table. Error: %2$s
hu: Nem sikerült optimalizálni a következő táblát: %1$s. Hiba: %2$s

en: Successfully repaired the %s table.
hu: %s tábla sikeresen megjavítva.

en: The %s table is already optimized.
hu: %s tábla optimalizálva.

en: The %s table is okay.
hu: %s tábla rendben van.

en: View version %1$s details
hu: %1$s verzió részletei

en: Install the Tumblr importer to import posts &amp; media from Tumblr using their API.
hu: A Tumblr importáló telepítése a bejegyzések &amp; média importálásához a Tumblr API használatával.

en: <a href="%1$s" class="update-browser-link">Update %2$s</a> or learn how to <a href="%3$s" class="browse-happy-link">browse happy</a>
hu: <p><a href="%1$s" class="update-browser-link">A böngésző frissítéshez kattintsunk ide: %2$s</a> vagy olvassuk el, hogyan <a href="%3$s" class="browse-happy-link">böngésszünk nagyobb megelégedéssel</a></p>

en: Scale images to match the large size selected in %1$simage options%2$s (%3$d &times; %4$d).
hu: Méretezzük át a képeket a %1$skép beállításoknál%2$s megadott legnagyobb méretűre (%3$d &times; %4$d).

en: Audio, Video, or Other File
hu: Hang-, videó- vagy egyéb fájl

en: Insert media from another website
hu: Kép beillesztése másik weboldalról

en: <strong>ERROR</strong>: options page not found.
hu: <strong>HIBA!</strong> A beállítások oldal nem található!

en: <strong>ERROR:</strong> There was an error connecting to the server, Please verify the settings are correct.
hu: <strong>Hiba:</strong> Nem sikerült csatlakozni a kiszolgálóra, ellenőrizni kell a beállított adatok helyességét.

en: ERROR: you are replying to a comment on a draft post.
hu: Hiba: egy vázlathoz tartozó hozzászólásra nem lehet válaszolni!

en: ERROR: please type a comment.
hu: Hiba: üres hozzászólás.

en: The left-hand navigation menu provides links to all of the WordPress administration screens, with submenu items displayed on hover. You can minimize this menu to a narrow icon strip by clicking on the Collapse Menu arrow at the bottom.
hu: A bal oldali navigációs menüben valamennyi hivatkozás megtalálható ami a WordPress teljes vezérléséhez, működtetéséhez szükséges. A további almenük megjelennek, amennyiben a kurzort a menüsor fölé húzzuk. A menüsáv mérete csökkenthető az alul lévő "Összezárás" ikonra történő kattintással.

en: <strong>Drag and Drop</strong> - To rearrange the boxes, drag and drop by clicking on the title bar of the selected box and releasing when you see a gray dotted-line rectangle appear in the location you want to place the box.
hu: <strong>Fogd-és-vidd</strong> - A dobozokat a fogd-és-vidd módszerrel lehet tetszőleges helyre mozgatni úgy, hogy a mozgatni kívánt doboz címsorára kattintunk, majd a dobozt a kívánt hely irányába mozgatjuk. Egy szürke, szaggatott vonallal határolt négyzet fog megjelenni azon a helyen, ahova a doboz elhelyezhető. Ha a hely alkalmas számunkra, akkor csak el kell engedni a doboz húzását, és az a jelölt helyre fog automatikusan illeszkedni.

en: You can use the following controls to arrange your Dashboard screen to suit your workflow. This is true on most other administration screens as well.
hu: A <em>Vezérlőpult</em> képernyőbeállításainál a továbbiakban felsorolt lehetőségeink vannak ahhoz, hogy az adminisztrációs felület megjelenését a saját elképzelésünknek megfelelően alakítsuk. (Ez igaz a legtöbb adminisztrációs megjelenítési felületre is.)

en: Overview
hu: Áttekintés

en: Updates %s
hu: Frissítések %s

en: Search results for &#8220;%s&#8221;
hu: &#8220;%s&#8221; kifejezésre történő keresés eredménye

en: You can&#8217;t give users that role.
hu: Felhasználói jogok módosítása nem engedélyezett.

en: Update Available <span class="count">(%s)</span> | Update Available <span class="count">(%s)</span>
hu[0]: Frissítés <span class="count">(%s)</span>
hu[1]: Frissítés <span class="count">(%s)</span>

en: Click to view entire list of files which will be deleted
hu: Kattintás ide a törlendő fájlok teljes listájának a megtekintéséhez

en: <strong>%1$s</strong> by <em>%2$s</em>
hu: <strong>%1$s</strong> Szerző: <em>%2$s</em>

en: Caution:
hu: Figyelem:

en: Add New User
hu: Új felhasználó létrehozása

[ctx: users per page (screen options)]
en: Users
hu: Felhasználók

en: You do not have sufficient permissions to manage options for this site.
hu: Nincs megfelelő jogosultság a beállítások kezeléséhez ezen a honlapon.

[ctx: plugin editor]
en: Editor
hu: Szerkesztő

en: Installed Plugins
hu: Telepített bővítmények

en: Confirm Deletion
hu: Törlés megerősítése

en: Deactivate
hu: Kikapcsol

en: Version %s
hu: %s verzió

en: By %s
hu: Szerző: %s

en: User added.
hu: Felhasználó hozzáadva

en: View
hu: Megtekintés

en: Super Admin
hu: Szuper admin

en: You can&#8217;t remove users.
hu: Felhasználó eltávolítása nem engedélyezett.

en: <a href="http://wordpress.org/support/" target="_blank">Support Forums</a>
hu: <a href="http://wordpress.org/support/" target="_blank">Fórum</a> (angol) és <a href="http://kozosseg.wphu.org/" target="_blank">Fórum</a> (magyar)

en: Changed roles.
hu: Szerepkör megváltoztatva.

en: User removed from this site.
hu: Felhasználó eltávolítva a honlapról.

en: Search Users
hu: Felhasználó keresése

en: Add Existing User
hu: Létező felhasználó hozzáadása

en: Role
hu: Szerepkör

[ctx: users]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
hu[0]: Összes <span class="count">(%s)</span>
hu[1]: Összes <span class="count">(%s)</span>

en: For more information:
hu: További információk:

[ctx: user]
en: Add New
hu: Új hozzáadása

[ctx: theme editor]
en: Editor
hu: Szerkesztő

en: Delete
hu: Törlés

en: All Users
hu: Összes felhasználó

en: Attributes
hu: Tulajdonságok

en: Install
hu: Telepítés

en: Plugins %s
hu: Bővítmények %s

en: Delete Site
hu: Honlap törlése

en: About Pages
hu: Az oldalról

en: Customizing This Display
hu: A megjelenés testreszabása

en: Title and Post Editor
hu: Címsor és bejegyzés szerkesztő

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Tags_Screen" target="_blank">Documentation on Tags</a>
hu: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Post_Tags_Screen" target="_blank">Bejegyzések címkéinek dokumentációja</a> (angol)

en: Note: Neither of these options blocks access to your site &mdash; it is up to search engines to honor your request.
hu: Megjegyzés: Ezen opciók egyike sem gátolja meg az oldalhoz való hozzáférést  &mdash; a keresőmotoron múlik, hogy tiszteletben tartja-e az utasítást.

en: Post name
hu: Bejegyzés címe

[ctx: sample permalink structure]
en: sample-post
hu: minta-bejegyzés

[ctx: sample permalink base]
en: archives
hu: archivum

en: This importer is not installed. Please install importers from <a href="%s">the main site</a>.
hu: Az importáló nincs telepítve. <a href="%s">Telepítés a főoldalról</a>.

en: E-mail Address
hu: Email cím

en: Site Language
hu: A honlap nyelve

en: Attempt to notify any blogs linked to from the article
hu: Megpróbálja értesíteni a bejegyzésről az összes hivatkozott blogot.

en: Hi,
    You've been invited to join '%1$s' at
    %2$s with the role of %3$s.
    If you do not want to join this site please ignore
    this email. This invitation will expire in a few days.
    
    Please click the following link to activate your user account:
    %%s
hu: Üdvözlet!
    Felkérés érkezett együttműködésre '%1$s' nevű felhasználótól, a
    %2$s címről  - %3$s jogosultságra.
    Amennyiben nem kívánunk csatlakozni, ezt az emailt
    figyelmen kívül kell hagyni, a meghívó pár nap múlva elévül.
    
    Amennyiben csatlakozni szeretnénk, akkor a következő hivatkozást követve lehet aktiválni felhasználói fiókot:
    %%s

en: Full Width Template
hu: Teljes szélességű sablonminta

en: Post Formats
hu: Bejegyzés formátumok

en: Featured Images
hu: Kiemelt képek

en: Featured Image Header
hu: Kiemelt fejrész-kép

en: It looks like you're using an old version of <a href='%s'>%s</a>. For the best WordPress experience, please update your browser.
hu: Úgy tűnik, hogy a(z) <a href="%1$s">%2$s</a> egy régebbi verziója van használatban! Ahhoz, hogy a WordPress által nyújtott felhasználói élmény még teljesebb legyen, célszerű a böngészőt frissíteni.

en: It looks like you're using an insecure version of <a href='%s'>%s</a>. Using an outdated browser makes your computer unsafe. For the best WordPress experience, please update your browser.
hu: Úgy tűnik, hogy a(z) <a href='%s'>%s</a> egy nem biztonságos verziója van használatban. Egy elavult böngésző használata nagyban csökkenti a számítógép biztonságát. Ahhoz, hogy a WordPress által nyújtott felhasználói élmény még teljesebb legyen, frissítsünk böngészőt.

en: There are some invalid menu items. Please check or delete them.
hu: Néhány érvénytelen menü-tételt találtunk. Ellenőrizni kellene őket, vagy törölni...

en: %s (Invalid)
hu: %s (hibás)

[ctx: plugin name]
en: Name
hu: Név

[ctx: term name]
en: Name
hu: Név

[ctx: meta name]
en: Name
hu: Név

en: [%s] Your site invite
hu: [%s] együttműködésre felkérés

[ctx: theme name]
en: Name
hu: Név

[ctx: link name]
en: Name
hu: Név

en: Icon Design
hu: Ikon grafika

en: You can find additional themes for your site by using the Theme Browser/Installer on this screen, which will display themes from the <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Theme Directory</a>. These themes are designed and developed by third parties, are available free of charge, and are compatible with the license WordPress uses.
hu: Ezen az oldalon további sablonokat tölthetünk le az oldalunkhoz a Sablonkereső/Telepítő használatával, amely a <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Sablon gyűjtemény</a> sablonjait mutatja meg. Ezeket a sablonokat független személyek készítették, és ingyenesen felhasználhatóvá tették, a WordPress felhasználói licencével azonos feltételek mellett.

en: Re-install Now
hu: Újra telepítés most

en: The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini.
hu: A feltöltött fájl elérte a php.ini fájlban beállított <code>upload_max_filesize</code> értéket!

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form.
hu: A feltöltött fájl elérte <em>MAX_FILE_SIZE</em> HTML paraméterben beállított értéket.

en: If your bookmarks toolbar is hidden: copy the code below, open your Bookmarks manager, create new bookmark, type Press This into the name field and paste the code into the URL field.
hu: Ha a könyvjelzők eszköztárunk rejtve van, másoljuk le a lenti kódot, nyissuk meg a Könyvjelző kezelőt, hozzunk létre egy új könyvjelzőt, gépeljük be, hogy Press This a név mezőbe, és illesszük be a kódot a cím helyére.

en: Core Committer
hu: rész-fejlesztő

en: Guest Committer
hu: vendég fejlesztő

en: External Libraries
hu: Külső könyvtárak

en: Add:
hu: Hozzáad:

en: Add Photos
hu: Képek hozzáadása

en: Available Tools
hu: Elérhető eszközök

en: Network Setup
hu: Hálózat telepítés

en: User Experience Lead
hu: felhasználói élmény vezető

[ctx: Translate this to be the equivalent of English Translators in your language for the credits page Translators section]
en: Translators
hu: Fordítók

en: WordPress grows when people like you tell their friends about it, and the thousands of businesses and services that are built on and around WordPress share that fact with their users. We&#8217;re flattered every time someone spreads the good word, just make sure to <a href="%s">check out our trademark guidelines</a> first.
hu: A WordPress szédületes növekedése annak köszönhető, hogy az emberek szívesen beszélnek róla barátaiknak, valamint szolgáltatások és üzletek ezrei épülnek a WordPress köré, és ezt megosztják a felhasználóikkal. Számunkra hízelgő, ha bármikor is ejt rólunk valaki egy jó szót, de előbb nem árt, ha először <a href="%s">ellenőrizzük a védjegyhasználati útmutatót</a>.

en: Every plugin and theme in WordPress.org&#8217;s directory is 100%% GPL or a similarly free and compatible license, so you can feel safe finding <a href="%1$s">plugins</a> and <a href="%2$s">themes</a> there. If you get a plugin or theme from another source, make sure to <a href="%3$s">ask them if it&#8217;s GPL</a> first. If they don&#8217;t respect the WordPress license, we don&#8217;t recommend them.
hu: A  WordPress.org-on található valamennyi sablon és bővítmény 100%% GPL vagy hasonló ingyenes és kompatibilis licenccel rendelkezik, így biztonságosan válogathatunk a <a href="%1$s">bővítmények</a> és <a href="%2$s">sablonok</a> között. Ha másmilyen forrásból származó bővítményünk, vagy sablonunk van, használat előtt <a href="%3$s">bizonyosodjunk meg róla, hogy rendelkezik-e GPL licenccel</a>. Ha nem tartják tiszteletben a WordPress licencét, akkor nem javasoljuk a használatát.

en: WordPress is Free and open source software, built by a distributed community of mostly volunteer developers from around the world. WordPress comes with some awesome, worldview-changing rights courtesy of its <a href="%s">license</a>, the GPL.
hu: A WordPress ingyenes és nyílt forráskódú szoftver, amelyet a világ minden részén élő közösség, többnyire önkéntesek elkötelezett csoportja fejleszt. A WordPress egy nagyszerű, világszemlélet-formáló szerzői jogi <a href="%s">licenc</a>cel érkezik, amit GPL-nek hívunk.

en: Lead Developer
hu: vezető fejlesztő

en: Developer
hu: fejlesztő

en: Extended Core Team
hu: Bővített fejlesztői csapat

en: Want to see your name in lights on this page? <a href="%s">Get involved in WordPress</a>.
hu: Szeretnénk a nevünket mi is kiemelten viszontlátni ezen az oldalon? <a href="%s">Legyek én is részese a WordPress-élménynek</a>!

en: Credits
hu: Stáblista

[ctx: removing-widget]
en: Deactivate
hu: Kikapcsol

en: Cofounder, Project Lead
hu: Társ alapító, projektvezető

en: Internationalization
hu: Nemzetköziesítés

en: Core Contributors to WordPress %s
hu: WordPress %s fő közreműködői

en: Recent Rockstars
hu: Legutóbbi csillagok

en: All Comments
hu: Összes hozzászólás

en: WordPress is created by a <a href="%1$s">worldwide team</a> of passionate individuals. <a href="%2$s">Get involved in WordPress</a>.
hu: A WordPress az elkötelezett, lelkes egyének<a href="%1$s"> világméretű csapatának</a> alkotása. <a href="%2$s">Mi is legyünk részesei a WordPress-élménynek</a>!

en: Project Leaders
hu: Projektvezetők

en: Designer
hu: grafikus

en: You have the freedom to run the program, for any purpose.
hu: Az alkalmazás szabadon futtatható, bármilyen céllal.

en: You have access to the source code, the freedom to study how the program works, and the freedom to change it to make it do what you wish.
hu: A forráskód hozzáférhető, szabadon tanulmányozható a működése, és bármelyik része szabadon módosítható.

en: You have the freedom to redistribute copies of the original program so you can help your neighbor.
hu: Szabadon terjeszthető az eredeti alkalmazás, ezzel is segítve felebarátainkat.

en: You have the freedom to distribute copies of your modified versions to others. By doing this you can give the whole community a chance to benefit from your changes.
hu: Szabadon terjeszthető másoknak a saját módosításunk is, ezáltal a közösségeknek is megadva a lehetőséget, hogy hasznukra váljon a módosítás.

en: You are using an insecure browser!
hu: FIGYELEM! A használt böngésző nem biztonságos!

en: Your browser is out of date!
hu: A használt böngésző elavult!

en: Don&#8217;t you wish all software came with these freedoms? So do we! For more information, check out the <a href="http://www.fsf.org/">Free Software Foundation</a>.
hu: Nem lenne jó, ha minden szoftver ilyen szabadságjogokkal jelenne meg? Szerintünk is! További információ a <a href="http://www.fsf.org/">Free Software Foundation</a> oldalain található.

en: Freedoms
hu: Szabadságok

en: You can use one of these cool headers or show a random one on each page.
hu: Használjunk egyet ezekből a remek fejrészekből, vagy oldalanként mást- és mást jelenítsünk meg véletlenszerűen.

en: If you don&lsquo;t want to upload your own image, you can use one of these cool headers, or show a random one.
hu: Ha nem szeretnénk saját képet feltölteni, akkor választhatunk a lenti csodás képek közül, vagy véletlenszerűen jelenik meg egy.

en: You can choose one of your previously uploaded headers, or show a random one.
hu: Az előzetesen feltöltött fejrészeket lehet használni, vagy véletlenszerűen egy fejrészt.

en: Collapse menu
hu: Összezárás

en: Drop-ins are advanced plugins in the <code>%s</code> directory that replace WordPress functionality when present.
hu: Drop-in-ek különleges bővítmények a(z) <code>%s</code> könyvtárban, amelyek alapvető WordPress funkciókat cserélnek ki, ha jelen vannak.

en: Files in the <code>%s</code> directory are executed automatically.
hu: A(z) <code>%s</code> könyvtárban lévő fájlok automatikusan végrehajtódnak.

en: <strong>Random:</strong> Show a different image on each page.
hu: <strong>Véletlenszerű:</strong> Minden oldalnak külön képet jelenít meg.

en: Uploaded Images
hu: Feltöltött képek

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Uploading Media Files</a>
hu: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen" target="_blank">Médiafájlok frissítésének dokumentációja</a> (angol)

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Your_Profile_Screen" target="_blank">Documentation on User Profiles</a>
hu: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Your_Profile_Screen" target="_blank">Felhasználói adatlap dokumentációja</a> (angol)

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Permalinks_Screen" target="_blank">Documentation on Permalinks Settings</a>
hu: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Permalinks_Screen" target="_blank">Közvetlen hivatkozások beállításainak dokumentációja</a> (angol)

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Categories_Screen" target="_blank">Documentation on Categories</a>
hu: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Categories_Screen" target="_blank">Kategóriák dokumentációja</a> (angol)

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Link_Categories_Screen" target="_blank">Documentation on Link Categories</a>
hu: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Link_Categories_Screen" target="_blank">Hivatkozás-kategóriák dokumentációja</a> (angol)

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Widgets_Screen" target="_blank">Documentation on Widgets</a>
hu: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Widgets_Screen" target="_blank">Widgetek dokumentációja</a> (angol)

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Menus_Screen" target="_blank">Documentation on Menus</a>
hu: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Menus_Screen" target="_blank">Menük dokumentációja</a> (angol)

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen#Edit_Media" target="_blank">Documentation on Edit Media</a>
hu: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen#Edit_Media" target="_blank">Médiafájlok szerkesztésének dokumentációja</a> (angol)

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Screen#Editing_Individual_Pages" target="_blank">Documentation on Editing Pages</a>
hu: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Pages_Screen#Editing_Individual_Pages" target="_blank">Oldalak szerkesztésének dokumentációja</a> (angol)

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Library_Screen" target="_blank">Documentation on Media Library</a>
hu: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Library_Screen" target="_blank">Média könyvtár dokumentációja</a> (angol)

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Screen" target="_blank">Documentation on Tools</a>
hu: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Tools_Screen" target="_blank">Eszközök dokumentációja</a> (angol)

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Header_Screen" target="_blank">Documentation on Custom Header</a>
hu: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Header_Screen" target="_blank">Fejrész testreszabásának dokumentációja</a> (angol)

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Export_Screen" target="_blank">Documentation on Export</a>
hu: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Export_Screen" target="_blank">Exportálás dokumentációja </a> (angol)

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_General_Screen" target="_blank">Documentation on General Settings</a>
hu: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_General_Screen" target="_blank">Általános beállítások dokumentációja</a> (angol)

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Media_Screen" target="_blank">Documentation on Media Settings</a>
hu: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Media_Screen">Médiafájlok beállításainak dokumentációja</a> (angol)

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_Updates_Screen" target="_blank">Documentation on Updating WordPress</a>
hu: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_Updates_Screen" target="_blank">WordPress frissítésének dokumentációja</a> (angol)

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Writing and Editing Posts</a>
hu: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Add_New_Screen" target="_blank">Bejegyzések írása és szerkesztése dokumentáció</a> (angol)

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Administration_Screens#Comments" target="_blank">Documentation on Comments</a>
hu: <a href="http://codex.wordpress.org/Administration_Screen#Comments" target="_blank">Hozzászólások dokumentációja</a> (angol)

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Users</a>
hu: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Users_Screen" target="_blank">Felhasználók kezelése dokumentáció</a> (angol)

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Discussion_Screen" target="_blank">Documentation on Discussion Settings</a>
hu: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Discussion_Screen" target="_blank">Interakció beállításainak dokumentációja</a> (angol)

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Creating Links</a>
hu: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Add_New_Screen" target="_blank">Hivatkozások létrehozásának dokumentációja</a> (angol)

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Reading_Screen" target="_blank">Documentation on Reading Settings</a>
hu: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Reading_Screen" target="_blank">Olvasási beállítások dokumentációja</a> (angol)

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Plugins_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Installing Plugins</a>
hu: <a href="http://codex.wordpress.org/Plugins_Add_New_Screen" target="_blank"> Bővítmények telepítésének dokumentációja</a> (angol)

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Posts</a>
hu: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Posts_Screen" target="_blank">Bejegyzések kezelése dokumentáció</a> (angol)

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_Screen" target="_blank">Documentation on Dashboard</a>
hu: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_Screen" target="_blank">Vezérlőpult dokumentációja</a> (angol nyelvű)

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Plugins_Editor_Screen" target="_blank">Documentation on Editing Plugins</a>
hu: <a href="http://codex.wordpress.org/Plugins_Editor_Screenl" target="_blank">Bővítmények szerkesztésének dokumentációja</a> (angol)

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Background_Screen" target="_blank">Documentation on Custom Background</a>
hu: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Background_Screen" target="_blank">Egyedi háttér dokumentációja</a> (angol)

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Import_Screen" target="_blank">Documentation on Import</a>
hu: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Import_Screen" target="_blank">Importálás dokumentációja</a> (angol)

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Pages</a>
hu: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Pages_Screen" target="_blank">Oldalak kezelésének dokumentációja</a> (angol)

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Adding New Pages</a>
hu: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Add_New_Screen" target="_blank">Új oldalak létrehozásának dokumentációja</a> (angol)

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Writing_Screen" target="_blank">Documentation on Writing Settings</a>
hu: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Writing_Screen" target="_blank">Szerkesztési beállítások dokumentációja</a> (angol)

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Links</a>
hu: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Screen" target="_blank">Hivatkozások kezelésének dokumentációja</a> (angol)

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Adding New Users</a>
hu: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Add_New_Screen" target="_blank">Új felhasználók hozzáadása dokumentáció</a> (angol)

en: Layout
hu: Elrendezés

en: Save failed
hu: Hiba a mentés közben

en: You have specified this user for deletion: | You have specified these users for deletion:
hu[0]: Az alábbi felhasználó törlésre lett kijelölve:
hu[1]: Az alábbi felhasználók törlésre lettek kijelölve:

en: &larr; Back to Users
hu: &larr; Vissza a Felhasználókhoz

[ctx: paging]
en: %1$s of %2$s
hu: %1$s. / %2$s

en: %s Page Template
hu: %s oldal sablonminta

en: Post Format:
hu: Bejegyzés formája:

en: This plugin may be active on other sites in the network. | These plugins may be active on other sites in the network.
hu[0]: Ez a bővítmény a Hálózat más oldalai számára aktiválható.
hu[1]: Ezek a bővítmények a Hálózat más oldalai számára aktiválhatóak.

en: You cannot delete a plugin while it is active on the main site.
hu: A bővítmény addig nem törölhető, amíg a főoldalon be van kapcsolva.

en: Default Post Format
hu: Alapértelmezett bejegyzés-forma

en: You do not have sufficient permissions to update this site.
hu: Nincs megfelelő jogosultság ezen honlap szerkesztéséhez.

[ctx: user]
en: Add Existing
hu: Létező felhasználó hozzáadása

[ctx: user]
en: Add New User
hu: Új felhasználó létrehozása

en: Add New User
hu: Új felhasználó létrehozása

en: Add Existing User
hu: Létező felhasználó hozzáadása

en: Any edits to files from this screen will be reflected on all sites in the network.
hu: Bármely fájl módosítása ezen a képernyőn kihat a hálózat valamennyi honlapjára.

[ctx: user]
en: Add Existing User
hu: Létező felhasználó hozzáadása

en: Press This is a bookmarklet that makes it easy to blog about something you come across on the web. You can use it to just grab a link, or to post an excerpt. Press This will even allow you to choose from images included on the page and use them in your post. Just drag the Press This link on this screen to your bookmarks bar in your browser, and you&#8217;ll be on your way to easier content creation. Clicking on it while on another website opens a popup window with all these options.
hu: A Press This kisalkalmazás elképesztően könnyűvé teszi a blogolást bármiről a világhálón. Úgy használható, hogy megragadunk egy hivatkozást, vagy egy kivonatot. A Press This lehetőséget ad arra is, hogy akár egy képet is kiválasszunk a kiszemelt weboldalról, és ezt közzétegyük a bejegyzésben. Csak az ezen oldalon lévő a Press This hivatkozást be kell tenni a kedvenc keresőnk könyvjelzői közé, és ezzel már úton is vagyunk a tartalom könnyed létrehozása felé.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Writing_a_Plugin" target="_blank">Documentation on Writing Plugins</a>
hu: <a href="http://codex.wordpress.org/Writing_a_Plugin" target="_blank">Bővítmények írásának dokumentációja</a> (angol)

en: The boxes on your Dashboard screen are:
hu: A Vezérlőpulton elérhető dobozok:

en: This screen lists all the existing users for your site. Each user has one of five defined roles as set by the site admin: Site Administrator, Editor, Author, Contributor, or Subscriber. Users with roles other than Administrator will see fewer options in the dashboard navigation when they are logged in, based on their role.
hu: Ezen a képernyőn az oldal felhasználói kerültek listázásra. Egy-egy felhasználónak öt szerepköre, felhasználói szintje lehetséges, amelyet az oldal adminisztrátora állít be: Adminisztrátor, Szerkesztő, Szerző, Közreműködő, vagy Feliratkozó. Az Adminisztrátornál kisebb szerepkörrel, felhasználói jogosultsággal rendelkezők bejelentkezésük után - a felhasználói szintüknek megfelelően - kevesebb lehetőséget érhetnek el a Vezérlőpulton.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Permalinks" target="_blank">Documentation on Using Permalinks</a>
hu: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Permalinks" target="_blank">Közvetlen hivatkozások használatának dokumentációja</a> (angol)

en: If you want to make changes but don&#8217;t want them to be overwritten when the plugin is updated, you may be ready to think about writing your own plugin. For information on how to edit plugins, write your own from scratch, or just better understand their anatomy, check out the links below.
hu: Ha szeretnénk módosítani a bővítményeket, de nem szeretnénk, hogy ezek egy frissítéssel felülíródjanak, akkor el kell gondolkodni egy saját bővítmény írásán. A bővítmények módosítással, vagy új bővítmény írásával kapcsolatban, vagy egyszerűen csak a működésük alaposabb megismerése érdekében érdemes megtekinteni az alábbi hivatkozási helyet.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Roles_and_Capabilities" target="_blank">Descriptions of Roles and Capabilities</a>
hu: <a href="http://codex.wordpress.org/Roles_and_Capabilities" target="_blank">Felhasználói szerepek és lehetőségek dokumentációja</a> (angol)

en: sample-page
hu: ez-egy-minta-oldal

en: Sample Page
hu: Ez egy minta oldal

en: Retro (Generated)
hu: Retro  (Generált)

en: You only have one theme enabled for this site right now. Visit the Network Admin to <a href="%1$s">enable</a> or <a href="%2$s">install</a> more themes.
hu: Jelenleg csak egy sablon van bekapcsolva. A hálózati adminisztrátornak kell  <a href="%1$s">bekapcsolni</a> vagy <a href="%2$s">telepíteni</a> további sablonokat.

en: You only have one theme enabled for this site right now. Visit the Network Admin to <a href="%1$s">enable</a> more themes.
hu: Jelenleg, csak egyetlen sablon van engedélyezve. A hálózat kezelőben lehetséges <a href="%1$s">további sablonok bekapcsolása</a>.

en: Super admin privileges cannot be removed because this user has the network admin email.
hu: A főadmin jogosultságot nem lehet elvenni ettől a felhasználótól, mivel az övé a hálózati adminisztrációs e-mail cím.

en: You only have one theme installed right now. Live a little! You can choose from over 1,000 free themes in the WordPress.org Theme Directory at any time: just click on the <a href="%s">Install Themes</a> tab above.
hu: Csak egy sablon van telepítve.  Több mint 1000 ingyenes sablon közül lehet választani a WordPress.org sablongyűjteményének oldaláról, bármikor, csak egy kattintás a <a href="%s">Sablonok telepítése</a> fülre.

en: One or more database tables are unavailable. To allow WordPress to attempt to repair these tables, press the &#8220;Repair Database&#8221; button. Repairing can take a while, so please be patient.
hu: Egy, vagy több adattábla nem érhető el. Az &#8220;Adatbázis javítása&#8221; feliratra történő kattintással engedélyezzük, hogy a WordPress helyreállítsa a táblákat. A művelet eltarthat egy kis ideig... csak nyugi... :)

en: Visual Editor RTL Stylesheet
hu: Grafikus szerkesztő RTL (jobbról-balra-mód) stíluslap

en: This child theme inherits templates from a parent theme, %s.
hu: Ez a sablon a következő sablonból örökli a fájlokat: %s.

en: This is a file in your current parent theme.
hu: Ez a fájl a szülő sablonhoz tartozik.

en: Network Enable
hu: Bekapcsolás a hálózatban

en: An error has occurred. Please reload the page and try again.
hu: Hiba történt a művelet közben. Frissítsük a böngészőben az oldalt, majd próbálkozzunk újra!

en: Your WordPress database has been successfully updated!
hu: A WordPress adatbázis sikeresen frissítve!

en: Update WordPress Database
hu: WordPress adatbázis frissítése

en: You are about to install WordPress %s <strong>in English (US).</strong> There is a chance this update will break your translation. You may prefer to wait for the localized version to be released.
hu: A  WordPress %s verzió <strong>angol nyelvű (US)</strong> változatának telepítési előkészülete van folyamatban. Lehetséges, hogy ennek a frissítésnek nyelvi fájlja össze fog akadni a jelenleg használatban lévő fordítással. Tanácsos lenne megvárni a lefordított verzió megjelenését.

en: The update process may take a little while, so please be patient.
hu: Türelem! A frissítés eltarthat egy ideig...

en: WordPress &rsaquo; Update
hu: WordPress &rsaquo; frissítés

en: Update Complete
hu: A frissítés elkészült.

en: Database Update Required
hu: Az adatbázis frissítése szükséges

en: WordPress has been updated! Before we send you on your way, we have to update your database to the newest version.
hu: A WordPress frissítve! Mielőtt útnak indítanánk, az adatbázist frissíteni kell az új verzióra.

en: No Update Required
hu: Nem kell új verziót telepíteni

en: Plugin updated successfully.
hu: Bővítmény frissítve.

en: Update Theme
hu: Sablon frissítése

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%1$s">View version %3$s details</a>. <em>Automatic update is unavailable for this theme.</em>
hu: Az új %1$s verzió már elérhető. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%1$s"> %3$s verzió részleteinek megtekintése</a> <em>az automatikus frissítés nem érhető el ehhez a sablonhoz</em>.

en: Plugin update failed.
hu: Bővítmény frissítése sikertelen!

en: Theme update failed.
hu: A sablon frissítése sikertelen!

en: Theme updated successfully.
hu: A sablonfrissítés sikeresen megtörtént!

en: Update Plugin
hu: Bővítmény frissítése

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a>. <em>Automatic update is unavailable for this plugin.</em>
hu: Az új %1$s verzió már elérhető. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s"> A legfrissebb %4$s változat részletei itt tekinthetőek meg</a>. <em>Ennek a bővítménynek nem érhető el automatikus frissítése</em>.

en: Update package not available.
hu: Frissítő csomag nem elérhető.

en: Date range:
hu: Dátum intervallum:

en: This will contain all of your posts, pages, comments, custom fields, terms, navigation menus and custom posts.
hu: Tartalmazni fogja az összes bejegyzést, oldalt, hozzászólást, egyedi mezőt, navigációs menüt és egyedi bejegyzéseket.

en: Choose what to export
hu: Kiválasztás exportálásra

en: Authors:
hu: Szerzők:

en: All content
hu: Minden tartalom

[ctx: themes]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
hu[0]: Összes <span class="count">(%s)</span>
hu[1]: Összes <span class="count">(%s)</span>

en: Sorry, this file type is not permitted for security reasons.
hu: Sajnos, ezt a fájltípus biztonsági okokból tiltott.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">More information</a>
hu: <a href="http://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">További információ</a> (angol)

[ctx: column name]
en: In Response To
hu: Mihez szóltak hozzá?

en: Submitted on <a href="%1$s">%2$s at %3$s</a>
hu: Hozzászólás: <a href="%1$s">%2$s - %3$s</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Comment_Spam" target="_blank">Documentation on Comment Spam</a>
hu: <a href="http://codex.wordpress.org/Comment_Spam" target="_blank">Spam hozzászólások dokumentációja</a> (angol)

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">Documentation on Keyboard Shortcuts</a>
hu: <a href="http://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">Gyorsbillentyűk dokumentációja</a> (angol)

en: The Available Widgets section contains all the widgets you can choose from. Once you drag a widget into a sidebar, it will open to allow you to configure its settings. When you are happy with the widget settings, click the Save button and the widget will go live on your site. If you click Delete, it will remove the widget.
hu: Az elérhető widgetek rész tartalmazza az összes widgetet, melyek közül szabadon lehet választani. Amint az oldalsávba kerül egy, kinyílik - lehetőséget adva a beállítások módosításához. Ha elégedettek vagyunk a widget beállításaival, akkor kattintsunk a Mentés gombra, és a widget üzemelni kezd a honlapon. A widget eltávolítása a Törlésre kattintással lehetséges.

en: Remember to click Update Media to save metadata entered or changed.
hu: Ne feledkezzünk meg az Média frissítése feliratra kattintani, ha befejeztük a módosításokat...

en: Note that you crop the image by clicking on it (the Crop icon is already selected) and dragging the cropping frame to select the desired part. Then click Save to retain the cropping.
hu: A képet úgy lehetséges vágni, hogy rákattintunk (a kivágás ikon már ki van választva) és a vágó keretet a kívánt részhez húzzuk. Ezután kattintsunk a Mentés gombra, hogy a változás mentéséhez.

en: For images only, you can click on Edit Image under the thumbnail to expand out an inline image editor with icons for cropping, rotating, or flipping the image as well as for undoing and redoing. The boxes on the right give you more options for scaling the image, for cropping it, and for cropping the thumbnail in a different way than you crop the original image. You can click on Help in those boxes to get more information.
hu: A képeknél kattintsunk a Kép szerkesztésére az előnézet alatt, hogy megjelenhessen a szerkesztő, amivel kivágni, forgatni vagy tükrözni lehet a képünket, és természetesen visszavonni, vagy újra elvégezni a műveletet. A doboz a jobb oldala további lehetőségeket is rejt, a kép méretezésére vágás előtt, vagy az előnézeti kép az eredetitől eltérő vágására. A Segítség dobozra kattintva kaphatunk további információkat.

en: This screen allows you to edit five fields for metadata in a file within the media library.
hu: Ez a képernyő öt mező szerkesztését teszi lehetővé egy médiakönyvtárban lévő fájlban

en: E-mail or Username
hu: Email cím vagy felhasználónév

en: Add the user without sending them a confirmation email.
hu: Felhasználó hozzáadása megerősítő email kiküldése nélkül.

en: Search Installed Themes
hu: Telepített sablonok keresése

en: Enable this theme for all sites in this network
hu: A sablon aktiválása a hálózat valamennyi honlapján

en: <strong>Please Note:</strong> Any customizations you have made to theme files will be lost. Please consider using <a href="%s">child themes</a> for modifications.
hu: <strong>FIGYELEM!</strong> A korábbi sablonmódosítások el fognak veszni. Javasoljuk a <a href="%s">származtatott sablonok</a> használatának megfontolását a módosításhoz.

[ctx: posts]
en: Sticky <span class="count">(%s)</span> | Sticky <span class="count">(%s)</span>
hu[0]: Ragadós <span class="count">(%s)</span>
hu[1]: Ragadós <span class="count">(%s)</span>

en: Please select one or more plugins to update.
hu: Egy vagy több bővítmény kijelölése frissítésre

en: Please select one or more themes to update.
hu: Egy vagy több sablon kijelölése frissítésre

en: Last checked on %1$s at %2$s.
hu: Legutóbbi ellenőrzés: %1$s - %2$s

en: Check Again
hu: Ismételt ellenőrzés

en: The update process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
hu: A frissítés folyamata megkezdődött. Türelem! A frissítési folyamat kiszolgálónként eltérő időtartamú lehet.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time">Documentation on date and time formatting</a>.
hu: <a href="http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time">Dátumformázási segítség</a> (angol)

en: You&rsquo;re using the auto-generated password for your account. Would you like to change it to something easier to remember?
hu: FIGYELEM! Még mindig az automatikusan generált jelszó van használatban! Nem kellene kicserélni valami könnyebben megjegyezhetőre?

en: RTL Language Support
hu: Jobbról balra nyelv (RTL) támogatása

en: Editor Style
hu: CSS szerkesztés

en: Front Page Posting
hu: Főoldali bejegyzés beküldés

en: Translation Ready
hu: Fordításra előkészítve

en: You are not allowed to edit this comment.
hu: Nincs jogosultság a hozzászólás módosításához.

en: To perform the requested action, WordPress needs to access your web server.
hu: A kért művelet végrehajtásához a WordPress-nek csatlakoznia kell a tárhely szerveréhez.

en: Current page
hu: Aktuális oldal

en: Go to the previous page
hu: Ugrás az előző oldalra

en: Go to the next page
hu: Ugrás a következő oldalra

en: Go to the last page
hu: Ugrás az utolsó oldalra

en: 1 item | %s items
hu[0]: 1 tétel
hu[1]: %s tétel

en: No matching users were found.
hu: Nincs ilyen felhasználó. (Nem lett elírva valami?)

en: No themes match your request.
hu: Nincs a keresésnek megfelelő sablon.

en: Go to the first page
hu: Első oldal

en: Search Sites
hu: Honlap keresése

en: Create a New User
hu: Új felhasználó létrehozása

en: You have %1$s and %2$s.
hu: Összesen %1$s és %2$s van a rendszerben.

en: %s site | %s sites
hu[0]: %s honlap
hu[1]: %s honlap

en: %s user | %s users
hu[0]: %s felhasználó
hu[1]: %s felhasználó

en: <strong>Important:</strong> before updating, please <a href="http://codex.wordpress.org/WordPress_Backups">back up your database and files</a>. For help with updates, visit the <a href="http://codex.wordpress.org/Updating_WordPress">Updating WordPress</a> Codex page.
hu: <strong>Fontos:</strong> frissítés előtt ajánlatos készíteni <a href="http://codex.wordpress.org/WordPress_Backups">biztonsági mentést az adatbázisról és fájlokról</a>. További frissítésről szóló információ a <a href="http://codex.wordpress.org/Updating_WordPress"> WordPress Codex frissítés</a> oldalon.

en: (Signup has been disabled. Only members of this site can comment.)
hu: (Regisztráció kikapcsolva. Csak a regisztrált felhasználók szólhatnak hozzá.)

en: You can update to <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %2$s</a> automatically or download the package and install it manually:
hu: A <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %2$s</a> verzióra történő frissítés automatikusan lehetséges, vagy a telepítőcsomag letöltését követően a telepítés kézzel végezhető el:

en: New users will receive an email letting them know they&#8217;ve been added as a user for your site. By default, this email will also contain their password. Uncheck the box if you don&#8217;t want the password to be included in the welcome email.
hu: Az új felhasználók kapni fognak egy levelet, ami tudatja velük, hogy hozzá lettek adva az oldalhoz. Alapbeállításban ez a levél tartalmazza a jelszót is. Ha nem szeretnénk az üdvözlő levélben mellékelni a jelszót, vegyük ki a pipát ebből a dobozból.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%1$s">View version %3$s details</a>.
hu: Az új %1$s verzió már elérhető. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%1$s"> %3$s verzió részleteinek megtekintése</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a>.
hu: Az új %1$s verzió már elérhető. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s"> A legfrissebb %4$s változat részletei itt tekinthetőek meg</a>.

en: Go to themes page
hu: Sablonok oldal

en: Go to plugins page
hu: Bővítmények oldalra

en: Go to WordPress Updates page
hu: WordPress frissítési oldal

en: %s (Pending)
hu: %s (Függőben)

en: Click Save Menu to make pending menu items public.
hu: Kattintás a Menü mentésére, hogy a folyamatban lévő menü elemeket megjelenítsük.

en: Storage Space
hu: Tárhely méret

en: Create a New Site
hu: Új honlap létrehozása

[ctx: plugins per page (screen options)]
en: Plugins
hu: Bővítmények

[ctx: items per page (screen options)]
en: Media items
hu: Média elemek

[ctx: comments per page (screen options)]
en: Comments
hu: Hozzászólások

en: Images of exactly <strong>%1$d &times; %2$d pixels</strong> will be used as-is.
hu: Az eredeti képméret <strong>%1$d &times; %2$d pixel</strong>, ebben a méretben használjuk.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Themes#Adding_New_Themes" target="_blank">Documentation on Adding New Themes</a>
hu: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Themes#Adding_New_Themes" target="_blank">Új sablonok hozzáadásának dokumentációja</a> (angol)

en: Crop and Publish
hu: Körbevágás és Közzététel

en: You can find additional plugins for your site by using the <a href="%1$s">Plugin Browser/Installer</a> functionality or by browsing the <a href="%2$s" target="_blank">WordPress Plugin Directory</a> directly and installing new plugins manually. To manually install a plugin you generally just need to upload the plugin file into your <code>/wp-content/plugins</code> directory. Once a plugin has been installed, you can activate it here.
hu: A honlaphoz az új <a href="%1$s">Bővítménykereső/Telepítő</a> funkcióval lehet bővítményeket keresni, vagy a keresővel a <a href="%2$s" target="_blank">WordPress bővítmény könyvtár</a>ból közvetlenül és kézzel telepíteni. A <em>kézi telepítés</em> során a bővítményt általában fel kell tölteni a <code>wp-content/plugins</code> könyvtárba. Amint egy bővítmény telepítésre került, utána itt lehet bekapcsolni.

en: XFN stands for <a href="http://gmpg.org/xfn/" target="_blank">XHTML Friends Network</a>, which is optional. WordPress allows the generation of XFN attributes to show how you are related to the authors/owners of the site to which you are linking.
hu: XFN rövidítés jelentése az <a href="http://gmpg.org/xfn/" target="_blank">XHTML Friends Network</a>, ami opcionális. A WordPress támogatja a hivatkozások XFN tulajdonságainak generálását, amivel megmutathatjuk, milyen kapcsolatban állunk a hivatkozott oldal szerzőjével/tulajdonosával.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Managing_Plugins#Plugin_Management" target="_blank">Documentation on Managing Plugins</a>
hu: <a href="http://codex.wordpress.org/Managing_Plugins#Plugin_Management" target="_blank">Bővítmények kezelése dokumentáció</a> (angol)

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Template_Tags" target="_blank">Documentation on Template Tags</a>
hu: <a href="http://codex.wordpress.org/Template_Tags" target="_blank">Template tags dokumentációja</a> (angol)

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Editing_Files" target="_blank">Documentation on Editing Files</a>
hu: <a href="http://codex.wordpress.org/Editing_Files" target="_blank">Fájlok szerkesztésének dokumentációja</a> (angol)

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Themes" target="_blank">Documentation on Using Themes</a>
hu: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Themes" target="_blank">Sablonok használatának dokumentációja</a> (angol)

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Theme_Development" target="_blank">Documentation on Theme Development</a>
hu: <a href="http://codex.wordpress.org/Theme_Development" target="_blank">Sablonfejlesztés dokumentációja</a> (angol)

en: FTP Password
hu: FTP jelszó

en: FTP Username
hu: FTP felhasználónév

en: FTP/SSH Password
hu: FTP/SSH jelszó

en: FTP/SSH Username
hu: FTP/SSH felhasználónév

en: You can choose what&#8217;s displayed on the front page of your site. It can be posts in reverse chronological order (classic blog), or a fixed/static page. To set a static home page, you first need to create two <a href="%s">Pages</a>. One will become the front page, and the other will be where your posts are displayed.
hu: Kiválasztható, hogy melyik oldal legyen a honlap kezdőlapja. A honlap kezdőlapja vagy a  bejegyzések változtatható időrendi megjelenítésű oldala (klasszikus blog), vagy egy állandó/statikus oldal. Állandó oldal kezdőlapként történő megjelenítéséhez legalább kettő <a href="%s">Oldal</a>t kell létrehozni, az egyik lesz a főoldal, a másikon pedig a bejegyzések kerülnek megjelenítésre.

en: The Optional fields let you customize the &#8220;category&#8221; and &#8220;tag&#8221; base names that will appear in archive URLs. For example, the page listing all posts in the &#8220;Uncategorized&#8221; category could be <code>/topics/uncategorized</code> instead of <code>/category/uncategorized</code>.
hu: Ezek az opcionális mezők lehetőséget adnak arra, hogy testre szabjuk a kategória, vagy címke alapneveket, amelyek megjelennek az URL-ben. Például a 'Nem kategorizált' bejegyzések címe lehet a <code>/temak/nemkategorizalt</code> az alapertelmezett <code>/category/nemkategorizalt</code> helyett.

en: The following themes are installed but incomplete. Themes must have a stylesheet and a template.
hu: A következő sablonok hiányosak. A sablonoknak rendelkeznie kell egy stíluslappal és egy sablonmintával.

en: When you assign multiple categories or tags to a post, only one can show up in the permalink: the lowest numbered category. This applies if your custom structure includes <code>%category%</code> or <code>%tag%</code>.
hu: Amikor több kategóriát vagy címkét rendelünk egy bejegyzéshez, akkor csak egy jelenhet meg a közvetlen hivatkozásban, ez pedig a legalacsonyabb azonosító számú kategória. Ez a szabály akkor lép életbe, ha a közvetlen hivatkozás struktúrában használatban van a <code>%category%</code> vagy <code>%tag%</code>.

en: If you pick an option other than Default, your general URL path with structure tags, terms surrounded by <code>%</code>, will also appear in the custom structure field and your path can be further modified there.
hu: Ha az alapértelmezettől eltérőt választunk, az URL struktúránkban lévő címkék és kifejezések <code>%</code> jelek közé kerülnek, és az egyedi struktúra mezőbe kerülnek a további módosíthatóság érdekében.

en: Many themes show some sidebar widgets by default until you edit your sidebars, but they are not automatically displayed in your sidebar management tool. After you make your first widget change, you can re-add the default widgets by adding them from the Available Widgets area.
hu: Sok téma egészen addig alap widgeteket mutat, amíg az oldalsávok nem kerülnek módosításra. Viszont, az alap widgetek nem fognak megjelenni a widget szerkesztő eszközben. Miután megtörtént az első widget változás, újra hozzá lehet adni azokat az Elérhető widgetek területről.

en: If you want to remove the widget but save its setting for possible future use, just drag it into the Inactive Widgets area. You can add them back anytime from there. This is especially helpful when you switch to a theme with fewer or different widget areas.
hu: Amennyiben el akarjuk távolítani a widgetet, de a jövőbeni használatához el akarjuk tárolni a beállításait, akkor csak egyszerűen húzzuk az Inaktív widgetek területre. Innen bármikor visszaállíthatjuk őket. Ez akkor lehet nagy segítség, ha kevesebb számú, vagy különböző widget területtel rendelkező sablonokat kapcsolgatunk ki-, be.

en: To add a new user for your site, click the Add New button at the top of the screen or Add New in the Users menu section.
hu: Új felhasználó hozzáadásához a képernyő felső részén található Új felhasználó hozzáadása feliratra kell kattintani, vagy a Felhasználók menü részben lévő Új hozzáadás feliratra.

en: You can set maximum sizes for images inserted into your written content; you can also insert an image as Full Size.
hu: Meg lehet adni a szövegbe illeszthető kép maximális méretét, valamint a képet teljes méretben is be lehet illeszteni.

en: Most themes display the site title at the top of every page, in the title bar of the browser, and as the identifying name for syndicated feeds. The tagline is also displayed by many themes.
hu: A legtöbb sablon megjeleníti a honlap elnevezését minden oldal tetején, a böngésző címsorában, és mint azonosító nevet az RSS hírcsatornában. A honlap egysoros leírását is sok sablon megjeleníti.

en: <strong>Order</strong> - Pages are usually ordered alphabetically, but you can choose your own order by entering a number (1 for first, etc.) in this field.
hu: <strong>Sorrend</strong> - Az oldalakat általában (az angol) abc szerinti sorrendbe rendezzük, de a fenti szám átírásával megváltoztatható a megjelenítés sorrendje. (1 az első, 2 a második és így tovább)

en: Please enter your FTP or SSH credentials to proceed.
hu: A művelethez meg kell adni az FTP vagy SSH adatokat.

en: Please enter your FTP credentials to proceed.
hu: A művelethez meg kell adni az FTP adatokat.

en: If you do not remember your credentials, you should contact your web host.
hu: Amennyiben az adatokra nem emlékeznénk, akkor fel kell venni a kapcsolatot a tárhely-szolgáltatóval.

en: You can Upload a theme manually if you have already downloaded its ZIP archive onto your computer (make sure it is from a trusted and original source). You can also do it the old-fashioned way and copy a downloaded theme&#8217;s folder via FTP into your <code>/wp-content/themes</code> directory.
hu: Amennyiben ZIP formában letöltésre került egy sablon a számítógépre, akkor kézzel is feltölthető ZIP formában (de, érdemes róla megbizonyosodni, hogy megbízható és eredeti forrásból származik). Esetleg régimódian, FTP-n keresztül is fel lehet tölteni a letöltött sablont, a <code>wp-content/themes</code> könyvtárba.

en: Your profile contains information about you (your &#8220;account&#8221;) as well as some personal options related to using WordPress.
hu: Az adatlap oldal információkat tartalmaz a felhasználóról (&#8220;felhasználói fiók&#8221;) valamint, néhány WordPress használatával kapcsolatos beállítást is.

en: Pages are similar to Posts in that they have a title, body text, and associated metadata, but they are different in that they are not part of the chronological blog stream, kind of like permanent posts. Pages are not categorized or tagged, but can have a hierarchy. You can nest Pages under other Pages by making one the &#8220;Parent&#8221; of the other, creating a group of Pages.
hu: Az oldalak hasonlóak a bejegyzésekhez, rendelkezhetnek címmel, tartalmi résszel, és meta adatokkal, de különböznek abban, hogy nem részei a blog időfolyamának, így ők valójában állandó bejegyzések. Az oldalakat nem lehet kategorizálni, vagy címkékkel ellátni, de lehetséges rangsorolni őket. Lehetséges az egyes oldalakat, egy másik oldal alá helyezni, úgy, hogy beállítunk egy másik oldalt &#8220;Szülőnek&#8221;, és így tudunk oldalakat csoportosítani, hierarchiába szervezni.

en: <strong>Send Trackbacks</strong> - Trackbacks are a way to notify legacy blog systems that you&#8217;ve linked to them. Enter the URL(s) you want to send trackbacks. If you link to other WordPress sites they&#8217;ll be notified automatically using pingbacks, and this field is unnecessary.
hu: <strong>Visszakövetések küldése</strong> Visszakövetések küldése egy mód arra, hogy jelezzük másik honlapok felé, hogy hivatkozunk rájuk. Meg kell adni az URL(ek) címét amely(ek)nek visszakövetést akarunk küldeni. Ha másik WordPress oldalakra hivatkozunk, automatikus értesítést kapnak erről a visszajelzések használatával, és akkor ezen mező használata felesleges.

en: Contributors can write and manage their posts but not publish posts or upload media files.
hu: A közreműködők írhatnak új bejegyzést, és szerkeszthetik is azt, de nem tudják közzétenni azokat, és média fájlokat felölteni sem.

en: Administrators have access to all the administration features.
hu: Az adminisztrátorok természetesen minden adminisztrációs lehetőséget elérhetnek.

en: You can use the editor to make changes to any of your plugins&#8217; individual PHP files. Be aware that if you make changes, plugins updates will overwrite your customizations.
hu: A szerkesztővel bármely bővítmény PHP fájlját meg lehet változtatni. Viszont, azt fejben kell tartanunk, hogy a változások a bővítmény frissítésekor elvesznek.

en: You can add links here to be displayed on your site, usually using <a href="%s">Widgets</a>. By default, links to several sites in the WordPress community are included as examples.
hu: Ezen a részen a honlapon megjelenítendő hivatkozásokat lehet hozzáadni. A hivatkozások megjelenítése általában <a href="%s">Widget</a>ekkel történik. Alapértelmezés szerint több WordPress közösségre mutató hivatkozás is található itt mintaként.

en: If you delete a link, it will be removed permanently, as Links do not have a Trash function yet.
hu: Amennyiben egy hivatkozást törlünk, az véglegesen törlésre kerül. A hivatkozásokhoz még nem tartozik Lomtár funkció.

en: Don&#8217;t forget to click on the Save Changes button when you are finished.
hu: Ne felejtsünk el kattintani a Módosítások mentése gombra, ha végeztünk!

en: You can customize the look of your site without touching any of your theme&#8217;s code by using a custom background. Your background can be an image or a color.
hu: A saját (egyedi) háttér használatával a honlap kinézete módosítható, testreszabható anélkül, hogy a sablon kódjait piszkálgatni kellene. A háttér lehet egy kép, vagy egy szín.

en: <strong>Slug</strong> - The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
hu: <strong>Keresőbarát név</strong> - A  &#8220;slug&#8221; a név URL-barát elnevezése. Leggyakrabban kisbetűket (angol abc), számokat és elválasztójelet tartalmaz.

en: You can also create posts with the <a href="%s">Press This bookmarklet</a>.
hu: Bejegyzések a <a href="%s">Press This bookmarklet</a> segítségével szintén létrehozhatóak.

en: Your username cannot be changed, but you can use other fields to enter your real name or a nickname, and change which name to display on your posts.
hu: A felhasználói név nem változtatható meg, de a további mezők használatával megadható az igazi név, vagy becenév, és beállítható, hogy melyik név jelenjen meg a bejegyzéseknél.

en: Required fields are indicated; the rest are optional. Profile information will only be displayed if your theme is set up to do so.
hu: A kötelező mezők jelzettek: alapvetően opcionálisak. Az adatlap információk csak akkor fognak megjelenni, ha a sablon beállítása ezek megjelenítésére vannak beállítva.

en: Remember to click the Update Profile button when you are finished.
hu: Ne feledkezzünk meg az Adatlap frissítése feliratra kattintani, ha befejeztük a módosításokat...

en: Editors can publish posts, manage posts as well as manage other people&#8217;s posts, etc.
hu: A szerkesztők publikálhatják a bejegyzéseket, szerkeszthetik őket, és más emberek bejegyzéseit is, stb.

en: You can also moderate the comment from this screen using the Status box, where you can also change the timestamp of the comment.
hu: Az Állapot doboz használatával ugyancsak moderálható a hozzászólás, ahol a hozzászólás időbélyegzőjét szintén lehet módosítani.

en: You can edit the information left in a comment if needed. This is often useful when you notice that a commenter has made a typographical error.
hu: Amennyiben szükséges, a hozzászólásban lévő információ szerkeszthető. Ez különösen akkor lehet hasznos, ha azt észleljük, hogy egy hozzászóló betűhibát vétett.

en: Enter menu name here
hu: Itt kell a menü nevét megadni

en: UTC means Coordinated Universal Time.
hu: UTC = Coordinated Universal Time (egyezményes koordinált világidő: az a hivatkozási időzóna, amelyhez a Föld többi időzónáját viszonyítjuk)

en: The fields on this screen determine some of the basics of your site setup.
hu: Ezen a képernyőn lévő mezők segítségével lehet dönteni a honlap néhány alapbeállításáról.

en: This screen contains the settings that affect the display of your content.
hu: Ez a képernyő azokat a beállításokat tartalmazza, amelyek érintik a tartalmak megjelenítését.

en: You must click the Save Changes button at the bottom of the screen for new settings to take effect.
hu: A képernyő alján lévő <em>Módosítások mentése</em> feliratra kell kattintani az új beállítások érvényesüléséhez.

en: The WordPress URL and the Site URL can be the same (example.com) or different; for example, having the WordPress core files (example.com/wordpress) in a subdirectory instead of the root directory.
hu: A WordPress URL és a honlap UL lehet azonos (peldaul.hu) vagy különbözhetnek is; pl.a WordPress fájlok a főkönyvtár helyett lehetnek egy alkönyvtárban is (pelda.hu/wordpress).

en: The boxes for link name, web address, and description have fixed positions, while the others may be repositioned using drag and drop. You can also hide boxes you don&#8217;t use in the Screen Options tab, or minimize boxes by clicking on the title bar of the box.
hu: A hivatkozás neve, a webcím és a leírás dobozok helyzete rögzített, minden más a fogd-és-húzd módszerrel áthelyezhető. A Mit lássunk? résznél el lehet rejteni a dobozokat, amelyek nem használunk, vagy a doboz címsorára történő kattintással a doboz mérete minimalizálható.

en: While your site is being updated, it will be in maintenance mode. As soon as your updates are complete, your site will return to normal.
hu: A frissítés folyamata alatt a honlap karbantartási üzemmódba kapcsolódik. A frissítés befejezésekor ebből az üzemmódból normál üzemmódra fog visszatérni.

en: Your plugins are all up to date.
hu: Valamennyi bővítmény a legfrissebb verziójú.

en: You have the latest version of WordPress.
hu: Ez a legfrissebb WordPress verzió!

en: Your themes are all up to date.
hu: Valamennyi sablon a legfrissebb verziójú.

en: An updated version of WordPress is available.
hu: Figyelem! Új WordPress verzió jelent meg!

en: Original: %s
hu: %s eredeti

en: Function Name&hellip;
hu: Funkció neve &hellip;

en: Activate importer
hu: Importáló bekapcsolása

en: You can add or edit links on this screen by entering information in each of the boxes. Only the link&#8217;s web address and name (the text you want to display on your site as the link) are required fields.
hu: A dobozokba történő információk megadásával ezen a képernyőn lehetőség van hivatkozás hozzáadására és/vagy módosítására. Csak a hivatkozás webcíme és neve (ez utóbbi szövegét úgy megadni, ahogyan a honlapunkon szeretnénk látni) a kötelezően megadandó mező.

en: Return to Importers
hu: Vissza az importálóhoz

en: Activate Plugin &amp; Run Importer
hu: Bekapcsolás &amp; Importáló futtatása

en: Categories can be selectively converted to tags using the <a href="%s">category to tag converter</a>.
hu: A kategóriákat a <a href="%s">Kategóriából --> Címkévé alakító</a> segítségével címkévé lehet alakítani.

[ctx: nav menu front page title]
en: Home: %s
hu: Kezdőlap: %s

en: ERROR:
hu: HIBA:

en: The <strong>%s</strong> importer is invalid or is not installed.
hu: A(z) <strong>%s</strong> importáló érvénytelen, vagy nincs telepítve.

en: Page Attributes
hu: Oldal tulajdonságok

en: Need help? Use the Help tab in the upper right of your screen.
hu: Segítségre van szükség? Ehhez használjuk a jobb felső sarokban lévő Súgó fület.

en: This screen lists links to plugins to import data from blogging/content management platforms. Choose the platform you want to import from, and click Install Now when you are prompted in the popup window. If your platform is not listed, click the link to search the plugin directory for other importer plugins to see if there is one for your platform.
hu: Ezen a képernyőn listázásra kerültek azok a hivatkozások, amelyek egy bővítmény segítségével lehetővé teszik más blogrendszerekből/platformokból történő importálást. Ki kell választani azt a platformot amelyből szeretnénk importálni adatokat, majd a felugró ablakban a <em>Telepítés most</em> feliratra kattintani. Amennyiben az a platform, amelyből szeretnénk importálni, nem szerepel a listán, akkor kattintsunk az alul lévő hivatkozásra, amely a bővítmények könyvtárának importáló bővítményeihez vezet, ahol kiválaszthatjuk a platformunknak megfelelő bővítményt.

en: Once generated, your WXR file can be imported by another WordPress site or by another blogging platform able to access this format.
hu: A generálás után kapott WXR fájl bármely WordPress honlapba importálható, vagy akár más blog-platformba is, amely támogatja ezt a formátumot.

en: You can customize the display of this screen using the Screen Options tab and/or the dropdown filters above the links table.
hu: Ezen képernyő megjelenítése a Mit lássunk?-fül és/vagy legördülő lista segítségével testre szabható a táblázat felett.

en: Choose a plugin to edit from the menu in the upper right and click the Select button. Click once on any file name to load it in the editor, and make your changes. Don&#8217;t forget to save your changes (Update File) when you&#8217;re finished.
hu: A jobb felső részen látható legördülő listából ki kell választani azt a bővítményt, amelyet szerkeszteni kívánunk, majd a menü melletti <em>Választás</em> gombra kattintani. Bármelyik kiválasztott fájl nevére kattintva a fájl tartalma a szerkesztő mezőbe kerül, és tetszés szerint lehet módosítani. A munka végeztével nem szabad elfeledkezni a módosítások mentéséről (<em>Fájl módosítása</a>)!

en: Most of the time, plugins play nicely with the core of WordPress and with other plugins. Sometimes, though, a plugin&#8217;s code will get in the way of another plugin, causing compatibility issues. If your site starts doing strange things, this may be the problem. Try deactivating all your plugins and re-activating them in various combinations until you isolate which one(s) caused the issue.
hu: A legtöbb bővítmény gond nélkül működik együtt a WordPress eredeti fájljaival és más bővítményekkel. Néha azonban előfordul, hogy egy bővítmény kódja egy másik bővítmény kódjával ütközik, és kompatibilitási gondot okoz. Amennyiben a honlap működése közben furcsaságokat tapasztalunk, akkor ez is egy lehetséges ok. Meg kell próbálni valamennyi bővítményt kikapcsolni, majd egyesével visszakapcsolva megnézni az eredményt, hogy fennáll-e még a probléma, így fellelhetőek lehetnek az ütköző bővítmények.

en: Widgets may be used multiple times. You can give each widget a title, to display on your site, but it&#8217;s not required.
hu: A widgetek egy részét többször is fel lehet használni. Minden widgetnek lehet címet adni, ami meg is jelenik, már ez nem kötelező.

en: Enabling Accessibility Mode, via Screen Options, allows you to use Add and Edit buttons instead of using drag and drop.
hu: A Mit lássunk? részben lévő Akadálymentes üzemmód bekapcsolásával elérhetővé válnak a Hozzáadás és Szerkesztés gombok, a megfelelő helyre húzás helyett.

en: You can use the Theme Editor to edit the individual CSS and PHP files which make up your theme.
hu: A Sablon Szerkesztő a sablonok CSS és PHP fájljainak szerkesztésére való.

en: Begin by choosing a theme to edit from the dropdown menu and clicking Select. A list then appears of all the template files. Clicking once on any file name causes the file to appear in the large Editor box.
hu: Egy sablon szerkesztését a legördülő menüből történő kiválasztásával kezdjük - kiválasztjuk a kívánt sablon nevét, majd a Választás gombra kattintunk, melynek hatására a sablon valamennyi fájlja megjelenik egy listában, a jobb oldalon. A szerkeszteni kívánt fájl nevére kattintva annak tartalma megjelenik a nagy szerkesztő dobozban.

en: Widgets are independent sections of content that can be placed into any widgetized area provided by your theme (commonly called sidebars). To populate your sidebars/widget areas with individual widgets, drag and drop the title bars into the desired area. By default, only the first widget area is expanded. To populate additional widget areas, click on their title bars to expand them.
hu: A widgetek a tartalomtól független részek, amelyeket bármelyik widgetek fogadására alkalmas területen elhelyezhetünk a sablonban (legelterjedtebben az oldalsávon). Az oldalsávba/widget területre egy önálló widgetet úgy telepítünk, hogy  megfogjuk, és a kívánt területre húzzuk a widget címsorát. Alaphelyzetben csak az első widget terület van kinyitva. A további területre történő telepítéshez egyszerűen a címsorra kell kattintani, és a terület kinyílik.

en: You can Search for themes by keyword, author, or tag, or can get more specific and search by criteria listed in the feature filter. Alternately, you can browse the themes that are Featured, Newest, or Recently Updated. When you find a theme you like, you can preview it or install it.
hu: Lehetőség van sablonok keresésére kulcsszó, szerző vagy címke szerint, vagy további feltételek alapján, a keresési lista szűrőjének beállítási módosításaival. Másik lehetőség a keresésre a Kiemelt, a Legújabb vagy a Legutóbb frissített sablonok közötti keresés. Amennyiben egy nekünk tetsző sablonra találunk, akkor megtekinthetjük az előnézeti képét, vagy lehet telepíteni.

en: <strong>Advice:</strong> think very carefully about your site crashing if you are live-editing the theme currently in use.
hu: <strong>Tanács:</strong> Soha ne feledkezzünk meg arról, hogy akár a honlap megjelenítését is lehetetlenné tehetjük, ha az éppen használatos sablont élőben szerkesztgetjük.

en: After typing in your edits, click Update File.
hu: Miután begépeltük a változásokat, kattintsunk a Fájl módosítására.

en: (no parent)
hu: (nincs szülő)

en: <strong>Template</strong> - Some themes have custom templates you can use for certain pages that might have additional features or custom layouts. If so, you&#8217;ll see them in this dropdown menu.
hu: <strong>Sablonminta</strong> - Néhány sablon saját sablonmintákkal rendelkezik olyan lapokhoz, amelyek további tulajdonságokkal, vagy egyedi kinézettel rendelkeznek. Ha ez így van, ez ebben a legördülő menüben látható.

en: <strong>Parent</strong> - You can arrange your pages in hierarchies. For example, you could have an &#8220;About&#8221; page that has &#8220;Life Story&#8221; and &#8220;My Dog&#8221; pages under it. There are no limits to how many levels you can nest pages.
hu: <strong>Szülő</strong> - Az oldalak hierarchikusan rendezhetőek, például lehet egy &#8220;Rólunk&#8221; oldal, aminek aloldalai: &#8220;Az életünk története&#8221; és &#8220;A kutyánk&#8221;. Nincs megszabva, hogy milyen mélységig lehet oldalakat ilyen módon egymás alá rendezni.

en: All updates have been completed.
hu: Valamennyi frissítés megtörtént.

en: When adding a new tag on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
hu: Új címke létrehozásakor a következő mezőket fogjuk kitölteni:

en: You can use categories to define sections of your site and group related posts. The default category is &#8220;Uncategorized&#8221; until you change it in your <a href="%s">writing settings</a>.
hu: A Kategóriák arra szolgálnak, hogy a honlap összetartozó témáit meghatározzuk és csoportosítsuk a használatukkal. Az alapértelmezett kategória mindaddig az &#8220;Egyéb&#8221; kategória, amíg az <a href="%s">írás beállításai</a> részben ez megváltoztatásra nem kerül.

en: What&#8217;s the difference between categories and tags? Normally, tags are ad-hoc keywords that identify important information in your post (names, subjects, etc) that may or may not recur in other posts, while categories are pre-determined sections. If you think of your site like a book, the categories are like the Table of Contents and the tags are like the terms in the index.
hu: Mi a különbség a kategóriák és a címkék között? Normál esetben, a címkék olyan alkalmi szavak, amelyek egy bejegyzés fontos információt hordozó szavait jelölik meg (nevek, események, kifejezések, stb.). Lehet, hogy ismétlődnek, de az is, hogy nem, a további bejegyzésekben. A kategóriák előre meghatározott részek. Amennyiben azt képzeljük el, hogy a honlapunk olyan, mint egy könyv, akkor a kategóriák jelentik a tartalomjegyzéket, a címkék pedig a szójegyzéket.

en: You can change the display of this screen using the Screen Options tab to set how many items are displayed per screen and to display/hide columns in the table.
hu: A Mit lássunk?-fül használatával módosítható, hogy mennyi tételt szeretnék képernyőnként megjeleníteni és megmutatni/elrejteni oszlopokat a táblázatban.

en: <strong>Description</strong> - The description is not prominent by default; however, some themes may display it.
hu: <strong>Leírás</strong> - A leírás alaphelyzetben nem jelenik meg, de ez néhány sablonnál másképpen is lehet.

en: <strong>Name</strong> - The name is how it appears on your site.
hu: <strong>Név</strong> - A név, ahogyan a honlapon megjelenik.

en: When adding a new category on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
hu: Új kategória létrehozásakor a következő mezőket fogjuk kitölteni:

en: You can narrow the list by file type/status using the text link filters at the top of the screen. You also can refine the list by date using the dropdown menu above the media table.
hu: A képernyő tetején lévő szöveges hivatkozás használatával a lista szűkíthető a fájlok típusa/állapota szerint. A Médiakönyvtár táblázat feletti legördülő lista használatával dátum szerint finomítható a szűrés.

en: Default Images
hu: Alapértelmezett képek

en: Crop Header Image
hu: Fejrész kép körbevágása

en: This will remove the header image. You will not be able to restore any customizations.
hu: Ez a művelet eltávolítja a fejrész képet. A művelet végleges, nem lehet visszaállítani a korábbi állapotot!

en: Remove Header Image
hu: Fejrész-kép eltávolítása

en: Reset Image
hu: Kép alaphelyzetbe

en: This will restore the original header image. You will not be able to restore any customizations.
hu: Ez a művelet helyreállítja az eredeti fejrész-képet. A művelet végleges, nem lehet visszaállítani a korábbi állapotot!

en: Restore Original Header Image
hu: Eredeti fejrész-kép visszaállítása

en: Text Color
hu: Szöveg színe

en: Image Upload Error
hu: Kép feltöltési hiba

en: You need Javascript to choose a part of the image.
hu: A kép egy részének kijelöléséhez a JavaScriptnek bekapcsolt állapotban kell lennie.

en: A yellow row means the comment is waiting for you to moderate it.
hu: A sárga sor azt jelenti, hogy a hozzászólás moderálásra várakozik.

en: Edit this item
hu: Ezen tétel szerkesztése

en: Edit this item inline
hu: Az elem helyben szerkesztése

en: Restore this item from the Trash
hu: Ezen tétel helyreállítása a lomtárból

en: Move this item to the Trash
hu: Ezen tétel lomtárba helyezése

en: Delete this item permanently
hu: Ezen tétel végleges törlése

en: Allow comments.
hu: Hozzászólások engedélyezése

en: Install the LiveJournal importer to import posts from LiveJournal using their API.
hu: LiveJournal importáló telepítése a bejegyzések importálásához a LiveJournal API-n keresztül.

en: Return to WordPress Updates
hu: Vissza a WordPress frissítésekhez

en: <strong>Publish</strong> - You can set the terms of publishing your post in the Publish box. For Status, Visibility, and Publish (immediately), click on the Edit link to reveal more options. Visibility includes options for password-protecting a post or making it stay at the top of your blog indefinitely (sticky). Publish (immediately) allows you to set a future or past date and time, so you can schedule a post to be published in the future or backdate a post.
hu: <strong>Közzététel</strong> - A közzétételi dobozban a bejegyzés közzétételének időpontja állítható be. Az Állapot, a Nyilvánosság, a Közzététel (azonnal) további szerkesztéséhez a Szerkesztés hivatkozásra kell kattintani, ahol további lehetőségeket is találhatunk. A Láthatóság résznél van mód egy-egy bejegyzést jelszóval védeni, vagy kijelölni, hogy állandóan a honlapon látszódjék (ragadós). A Közzététel (azonnal) résznél van lehetőség beállítani egy jövőbeni, vagy múltbeli dátumot és időpontot, így egy bejegyzést elő lehet jegyezni közzétételre egy jövőbeni időpontra, vagy akár vissza is lehet dátumozni egy múltbéli időpontra.

en: <strong>Featured Image</strong> - This allows you to associate an image with your post without inserting it. This is usually useful only if your theme makes use of the featured image as a post thumbnail on the home page, a custom header, etc.
hu: <strong>Kiemelt kép</strong> - Ezzel a funkcióval lehetőség van egy kép bejegyzéshez rendelésére, anélkül, hogy ezt a bejegyzésbe illesztenénk. Ennek akkor van értelme, ha a sablon támogatja a bejegyzés bélyegképet a főoldalon, és az egyedi fejrészeket.

en: <strong>Title</strong> - Enter a title for your post. After you enter a title, you&#8217;ll see the permalink below, which you can edit.
hu: <strong>Címsor</strong> - A bejegyzésnek címet kell adni. A címsor megadását követően alatta megjelenik a közvetlen hivatkozása, amely szerkeszthető is.

en: <strong>Discussion</strong> - You can turn comments and pings on or off, and if there are comments on the post, you can see them here and moderate them.
hu: <strong>Bejegyzések/Hozzászólások kezelése</strong> - A hozzászólások, és a visszajelzések ki/bekapcsolhatóak, valamint, ha érkezett egy hozzászólás egybejegyzéshez, akkor az itt látható és moderálható.

en: You can refine the list to show only posts in a specific category or from a specific month by using the dropdown menus above the posts list. Click the Filter button after making your selection. You also can refine the list by clicking on the post author, category or tag in the posts list.
hu: További finomítási lehetőség a bejegyzések megjelenítésének kiválasztása egy adott kategóriából, vagy egy meghatározott hónapból a bejegyzés lista alatt található legördülő lista segítségével. A szűrés gombra történő kattintás után van lehetőség a döntésünk szerinti helyzet kiválasztására. A kattintással a lista beállítását finomítani lehet szerzőre, kategóriára, vagy éppen címkére.

en: You can view posts in a simple title list or with an excerpt. Choose the view you prefer by clicking on the icons at the top of the list on the right.
hu: A bejegyzéseknek a címe jelenik meg, vagy a bejegyzés kivonata. A megjelenés módjának kiválasztása a lista jobb felső részén látható ikonok egyikére történő kattintással történik.

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many posts to list per screen using the Screen Options tab.
hu: A Mit lássunk?-fül használatával az egyedi kívánságnak és döntésnek megfelelően elrejthetőek/megjeleníthetőek oszlopok és az, hogy mennyi bejegyzést szeretnénk látni egy képernyőn

en: You can filter the list of posts by post status using the text links in the upper left to show All, Published, Draft, or Trashed posts. The default view is to show all posts.
hu: A bal felső rész szöveges hivatkozás használatával a bejegyzések állapotuk szerint szűrhetőek; mutassa az Összes, Közzétett, Vázlat vagy Lomtár bejegyzést. Alaphelyzetben az Összes bejegyzést mutatja.

en: You can customize the display of this screen in a number of ways:
hu: A megjelenés testreszabásának többféle lehetősége van:

en: Hovering over a row in the posts list will display action links that allow you to manage your post. You can perform the following actions:
hu: Ha a sor fölé mozgatjuk az egeret, megjelennek a bejegyzés kezeléséhez elérhető műveletek hivatkozásai. A következő műveleteket lehet elvégezni:

en: Search Installed Plugins
hu: Telepített bővítmények keresése

en: Your theme does not support navigation menus or widgets.
hu: A sablon nem támogatja a menü navigációt vagy a widgeteket.

en: &#8220;%s&#8221; has failed to upload due to an error
hu: &#8220;%s&#8221; feltöltési hiba egy hiba következtében

en: Categories and Tags Converter
hu: Kategória és címke konvertáló

en: Install the category/tag converter to convert existing categories to tags or tags to categories, selectively.
hu: Kategória / Címke konverter telepítése a létező kategóriák címkékké, vagy címkék kategóriákká konvertálásához, kiválasztás szerint.

en: There is a pending change of your e-mail to <code>%1$s</code>. <a href="%2$s">Cancel</a>
hu: Függőben lévő email változtatási kérelem: <code>%1$s</code>. <a href="%2$s">Megszakítás</a>

en: Most Recent
hu: Legfrissebb

en: End Date
hu: Befejezési dátum

en: Start Date
hu: Kezdeti dátum

en: Install the WordPress importer to import posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags from a WordPress export file.
hu: WordPress importáló telepítése bejegyzések, oldalak, hozzászólások, egyedi mezők, kategóriák és címkék importálásához egy WordPress export fájlból.

en: Install the RSS importer to import posts from an RSS feed.
hu: RSS importáló telepítése a bejegyzések importálásához RSS-ből

en: Install the blogroll importer to import links in OPML format.
hu: A blogtárlat importáló telepítése hivatkozások importálásához OPML formátumból.

en: Install the Movable Type importer to import posts and comments from a Movable Type or TypePad blog.
hu: Movable Type importáló telepítése a bejegyzések és hozzászólások importálásához Movable Type, vagy Typepad blogból.

en: Install the Blogger importer to import posts, comments, and users from a Blogger blog.
hu: A Blogger importáló telepítése a bejegyzések, hozzászólások és felhasználók importálásához egy Blogger-ből

en: Install importer
hu: Importáló telepítése

[ctx: site]
en: Mark as Spam
hu: Spamnek jelölés

[ctx: Theme stylesheets in theme editor]
en: Styles
hu: Stíluslapok

[ctx: Plugin Installer]
en: Tag
hu: Címke

[ctx: Theme Installer]
en: Tag
hu: Címke

[ctx: verb]
en: Clear
hu: Törlés

[ctx: Taxonomy Description]
en: Description
hu: Leírás

[ctx: Taxonomy Slug]
en: Slug
hu: Keresőbarát név

[ctx: Taxonomy Name]
en: Name
hu: Név

[ctx: Taxonomy Parent]
en: Parent
hu: Szülő

[ctx: adjective]
en: Pending
hu: Függőben

[ctx: comment]
en: Mark as Spam
hu: Spamnek jelölés

en: Remove Background Image
hu: Háttér-kép eltávolítása

en: Comments on &#8220;%s&#8221;
hu: &#8220;%s&#8221; című bejegyzés hozzászólásai

en: The Walker class named <strong>%s</strong> does not exist.
hu: <strong>%s</strong> nevű Walker class nem létezik.

en: Show advanced menu properties
hu: Mutassa a bővített menü részleteit

en: You have version %1$s installed. Update to %2$s.
hu: Jelenleg a(z) %1$s verzió van telepítve. Frissítés a(z) %2$s verzióra!

[ctx: nav menu home label]
en: Home
hu: Kezdőlap

en: Enable
hu: Bekapcsolás

[ctx: site]
en: Registered
hu: Regisztrálva

[ctx: site]
en: Not Spam
hu: Nem spam

[ctx: user]
en: Registered
hu: Regisztrálva

[ctx: verb; site]
en: Archive
hu: Összes bejegyzés

[ctx: site]
en: Spam
hu: spam

[ctx: comment]
en: Not Spam
hu: Nem spam

en: This will restore the original background image. You will not be able to restore any customizations.
hu: Ez a művelet eltávolítja a háttér-képet. A művelet végleges, nem lehet visszaállítani a korábbi állapotot!

en: Create Menu
hu: Menü létrehozása

en: Your new WordPress site has been successfully set up at:
    
    %1$s
    
    You can log in to the administrator account with the following information:
    
    Username: %2$s
    Password: %3$s
    
    We hope you enjoy your new site. Thanks!
    
    --The WordPress Team
    http://wordpress.org/
hu: Az új WordPress honlap sikeresen beállításra került:
    
    %1$s
    
    Az adminisztrációs felületre a következő információk birtokában lehet belépni:
    
    Felhasználónév: %2$s
    Jelszó: %3$s
    
    Reméljük, öröm lesz a használat! Sok sikert!
    
    --A WordPress Magyarország Csapata--
    http://wphu.org/

en: WordPress Blog
hu: WordPress.org legfrissebb hírei

en: &mdash; No role for this site &mdash;
hu: &mdash; A honlaphoz nem tartozik szerepkör &mdash;

en: Use Press This to clip text, images and videos from any web page. Then edit and add more straight from Press This before you save or publish it in a post on your site.
hu: A Press This használatával bármelyik weblapról lehet honlapunkhoz kapcsolni tartalmakat. A kívánt rész kiválasztását követően szerkesztés és még néhány dolog hozzáadása a Press This-ből, majd mentés vagy közzététel a honlapunkon.

en: Remove Users from Site
hu: Felhasználók eltávolítása a honlapról

en: You are not allowed to create posts or drafts on this site.
hu: Nincs jogosultság bejegyzések, vagy vázlatok létrehozásához ezen az oldalon.

en: Custom site deleted message.
hu: Egyedi honlap törölt üzenet.

en: Custom site suspended message.
hu: Egyedi felfüggesztett honlap üzenet

en: Custom site inactive message.
hu: Egyedi honlap inaktiválva üzenet

en: No sites found.
hu: Nincs honlap találat.

en: Trackbacks are a way to notify legacy blog systems that you&#8217;ve linked to them. If you link other WordPress sites they&#8217;ll be notified automatically using <a href="http://codex.wordpress.org/Introduction_to_Blogging#Managing_Comments" target="_blank">pingbacks</a>, no other action necessary.
hu: Visszakövetések küldése egy mód arra, hogy jelezzük másik honlapok felé, hogy hivatkozunk rájuk. Ha másik WordPress honlapokra hivatkozunk, automatikus értesítést kapnak erről a <a href="http://codex.wordpress.org/Introduction_to_Blogging#Managing_Comments" target="_blank">visszajelzések</a> segítségével, semmi más tennivaló nincs.

en: You are not allowed to create pages on this site.
hu: Nincs jogosultság ezen a honlapon oldalakat létrehozni.

en: My Site
hu: Honlapom

en: New WordPress Site
hu: Új WordPress honlap

en: You do not have sufficient permissions to update themes for this site.
hu: Nincs megfelelő jogosultság a sablonok frissítéséhez ezen a honlapon.

en: You do not have sufficient permissions to update plugins for this site.
hu: Nincs megfelelő jogosultság a bővítmények frissítéséhez ezen a honlapon.

en: You do not have sufficient permissions to install themes on this site.
hu: Nincs megfelelő jogosultság a sablonok telepítéséhez ezen a honlapon.

en: You do not have sufficient permissions to edit templates for this site.
hu: Nincs megfelelő jogosultság a sablonminták módosításához ezen a honlapon.

en: You do not have sufficient permissions to activate plugins for this site.
hu: Nincs megfelelő jogosultság a bővítmények bekapcsolásához ezen a honlapon.

en: You do not have sufficient permissions to install plugins on this site.
hu: Nincs megfelelő jogosultság a bővítmény telepítéséhez.

en: You do not have sufficient permissions to deactivate plugins for this site.
hu: Nincs megfelelő jogosultság a bővítmények kikapcsolásához ezen a honlapon.

en: You do not have sufficient permissions to delete plugins for this site.
hu: Nincs megfelelő jogosultság a bővítmények törléséhez ezen a honlapon.

en: You do not have sufficient permissions to add links to this site.
hu: Nincs megfelelő jogosultság a hivatkozások hozzáadásához ezen a honlapon.

en: You do not have sufficient permissions to edit the links for this site.
hu: Nincs megfelelő jogosultság a hivatkozások szerkesztéséhez ezen a honlapon.

en: You do not have sufficient permissions to export the content of this site.
hu: Nincs megfelelő jogosultság a honlap tartalmának exportálásához.

en: You do not have sufficient permissions to import content in this site.
hu: Nincs megfelelő jogosultság a tartalom importálásához ezen a honlapon.

en: If you have posts or comments in another system, WordPress can import those into this site. To get started, choose a system to import from below:
hu: A WordPress képes importálni másik blogban található bejegyzéseket, hozzászólásokat. Először ki kell választani a másik, használatos (importálandó) rendszert:

en: There are no plugins installed on this site.
hu: Ezen a honlapon nincs bővítmény telepítve.

en: You do not have sufficient permissions to edit plugins for this site.
hu: Nincs megfelelő jogosultság a bővítmények szerkesztéséhez ezen a honlapon.

en: No items.
hu: Nincsenek tételek

en: Menu Name
hu: Menü neve

en: CSS Classes
hu: CSS osztályok

en: Navigation Label
hu: Navigációs címke

en: To use a subdomain configuration, you must have a wildcard entry in your DNS. This usually means adding a <code>*</code> hostname record pointing at your web server in your DNS configuration tool.
hu: Aldomaines konfiguráció használatához engedélyezni kell a DNS joker bejegyzéseket (wildcard). Ez általában azt jelenti, hogy fel kell venni a <code>*</code> aldomaint, és a webszerverre irányítani, a DNS konfigurációs eszközben.

en: The installer attempted to contact a random hostname (<code>%1$s</code>) on your domain.
hu: A telepítő kísérletett tett a kapcsolódásra a domain egyik véletlen névkiszolgálójához (<code>%1$s</code>).

en: Usernames can have only alphanumeric characters, spaces, underscores, hyphens, periods and the @ symbol.
hu: A felhasználói nevek csak alfanumerikus karaktereket, szóközt, aláhúzást, kötőjelet, pontot és az @ jelet tartalmazhatnak.

en: Move down
hu: Mozgatás lefelé

en: The menu item has been successfully deleted.
hu: A menütétel sikeresen törölve.

en: Move up
hu: Mozgatás felfelé

en: Try again
hu: Próbáljuk meg újra.

en: Please provide a custom field name.
hu: Az egyedi mezőnek nevet kell adni!

en: Display Options
hu: Megjelenítés beállításai

en: You have specified these users for removal:
hu: Az alábbi felhasználók törlésre lettek kijelölve:

en: User deletion is not allowed from this screen.
hu: Felhasználó törlése erről a helyről nem engedélyezett.

en: You can&#8217;t delete that user.
hu: Felhasználó törlése nem engedélyezett.

en: Confirm Removal
hu: Eltávolítás megerősítése

en: There are no valid users selected for removal.
hu: Nincsenek jóváhagyott, eltávolításra kijelölt felhasználók.

en: You can't remove the current user.
hu: Az aktuális felhasználó törlése nem engedélyezett.

en: Other users have been removed.
hu: A többi felhasználó eltávolításra került.

en: %1$s updated successfully.
hu: %1$s sikeresen frissítve!

en: Show Details
hu: Részletek megtekintése

en: Hide Details
hu: Részletek elrejtése

en: Yes, take me to my profile page
hu: Igen, menjünk az adatlapomhoz!

en: Your chosen password.
hu: A választott jelszó

en: No thanks, do not remind me again
hu: Nem, köszönöm szépen! Nem fogom megint elfelejteni.

en: You are not allowed to move this item out of the Trash.
hu: Nincs jogosultság ennek a tételnek a lomtárból történő áthelyezéséhez.

en: Error in deleting.
hu: Hiba törlés közben....

en: Error in restoring from Trash.
hu: Hiba a lomtárból történő visszahelyezés közben...

en: You are not allowed to restore this item from the Trash.
hu: Nincs megfelelő jogosultság ennek a tételnek a lomtárból történő visszaállításához.

en: Error in moving to Trash.
hu: Hiba a lomtárba helyezés közben....

en: %s comment restored from the Trash | %s comments restored from the Trash
hu[0]: %s hozzászólás visszahelyezve a lomtárból
hu[1]: %s hozzászólás visszahelyezve a lomtárból

en: %s comment moved to the Trash. | %s comments moved to the Trash.
hu[0]: %s hozzászólás lomtárba helyezve
hu[1]: %s hozzászólás lomtárba helyezve

en: You are not allowed to move this item to the Trash.
hu: Nincs megfelelő jogosultság ennek a tételnek a lomtárba helyezéséhez.

en: The following themes have new versions available. Check the ones you want to update and then click &#8220;Update Themes&#8221;.
hu: A következő sablon(ok) frissítése már elérhető. Be kell jelölni a frissítendő sablont, majd kattintás a &#8220;Sablon frissítése&#8220; feliratra.

en: User has been added to your site.
hu: Felhasználó hozzáadva a honlaphoz.

en: That user is already a member of this site.
hu: A felhasználó már tagja ennek a honlapnak.

en: Invitation email sent to user. A confirmation link must be clicked for them to be added to your site.
hu: Meghívólevél elküldve a felhasználónak. A visszaigazoló hivatkozásra kell  kattintani, hogy a honlapunkhoz hozzáadhassuk.

en: The following plugins have new versions available. Check the ones you want to update and then click &#8220;Update Plugins&#8221;.
hu: A következő bővítmények frissítése már elérhető. Be kell jelölni a frissítendő bővítményt, majd kattintás a &#8220;Bővítmény frissítése&#8220; feliratra

en: The <code>%1$s</code> setting is unregistered. Unregistered settings are deprecated. See http://codex.wordpress.org/Settings_API
hu: A(z) <code>%1$s</code> beállítás nem regisztrált. A nem regisztrált beállítások nem ajánlottak.( http://codex.wordpress.org/Settings_API)

en: This will remove the background image. You will not be able to restore any customizations.
hu: Ez a művelet eltávolítja a háttér-képet. A művelet végleges, nem lehet visszaállítani a korábbi állapotot!

en: You did not select an item for editing.
hu: Nem került kijelölésre tétel a szerkesztéshez!

en: Only the current theme is available to you. Contact the %s administrator for information about accessing additional themes.
hu: Csak az aktuális sablon érhető el. Keressük meg %s adminisztrátort a további elérhető sablonokkal kapcsolatosan.

en: Author Template
hu: Szerző sablonminta

en: Visual Editor Stylesheet
hu: Grafikus szerkesztő stíluslap

en: Tag Template
hu: Címke sablonminta

en: Page saved.
hu: Oldal elmentve

en: This plugin is already installed and is up to date
hu: Ez a bővítmény már telepítve van, és a legfrissebb verziójú.

en: More information about %s
hu: További információ %s

en: Update Now
hu: Frissítés most!

en: Grant this user super admin privileges for the Network.
hu: Ezen felhasználó számár Hálózati Szuper Admin jogok adása.

en: Important:
hu: Fontos:

en: This user has super admin privileges.
hu: Ez a felhasználó Szuper Admin jogokkal rendelkezik.

en: Remove featured image
hu: Kiemelt kép eltávolítása

en: Featured Image
hu: Kiemelt kép

en: Update to version %s
hu: Frissítés %s verzióra

en: You are about to archive the site %s.
hu: Biztosan archiváljuk ezt a honlapot: %s?

en: You are about to unspam the site %s.
hu: Biztosan nem spam ez a honlap: %s?

en: You are about to mark the site %s as spam.
hu: Biztos, hogy spamnek minősítjük ezt a honlapot: %s ?

en: You are about to delete the site %s.
hu: Biztosan törölni szeretnénk ezt a honlapot: %s?

en: You are about to unarchive the site %s.
hu: Biztosan visszaállítjuk ezt a honlapot az archív állapotból: %s?

en: You cannot modify this Taxonomy.
hu: Ezt a Taxonomy-t nem módosíthatja.

en: items
hu: hír jelenjen meg.

en: Usernames cannot be changed.
hu: A felhasználói nevet nem lehet módosítani!

en: The menu has been successfully deleted.
hu: A menü sikeresen törölve.

en: Your site is asking search engines not to index its content
hu: A honlap tartalmának indexelése a keresőrobotok számára nem engedélyezett!

en: You do not have sufficient permissions to manage plugins for this site.
hu: Nincs megfelelő jogosultság a bővítmények kezeléséhez ezen a blogon.

en: Enter the address here if you want your site homepage <a href="http://codex.wordpress.org/Giving_WordPress_Its_Own_Directory">to be different from the directory</a> you installed WordPress.
hu: Itt kell megadni a címet, ha a honlap elérési címe <a href="http://codex.wordpress.org/Giving_WordPress_Its_Own_Directory">eltér a WordPress telepítési címétől</a>.

en: In a few words, explain what this site is about.
hu: Néhány szóban érdemes leírni, hogy miről is szól ez a honlap.

en: Site Visibility
hu: A honlap nyilvánossága

en: The miscellaneous options group has been removed. Use another settings group.
hu: Az egyéb beállítások csoport eltávolítva. Másik beállítási csoportot kell használni.

en: The description will be displayed in the menu if the current theme supports it.
hu: A leírás a menüben fog megjelenni, amennyiben a használt sablon támogatja a megjelenítést.

en: You do not have sufficient permissions to modify unregistered settings for this site.
hu: Nincs megfelelő jogosultság ezen a honlapon módosítani regisztráció nélkül a beállításokat.

en: There is a pending change of the admin e-mail to <code>%1$s</code>. <a href="%2$s">Cancel</a>
hu: Függőben lévő admin email változtatási kérelem. Jóváhagyás <code>%1$s</code>. <a href="%2$s">Kilépés</a>

en: Title Attribute
hu: Cím tulajdonságok

en: Link Target
hu: Hivatkozás cél

en: CSS Classes (optional)
hu: CSS osztályok (opcionális)

en: Save Menu
hu: Menü mentése

en: A password will be automatically generated for you if you leave this blank.
hu: Amennyiben ez a mező üresen marad, a jelszó automatikusan fog generálódni.

en: Password, twice
hu: Jelszó, kétszer

en: Updating Theme %1$s (%2$d/%3$d)
hu: %1$s sablon frissítése... (%2$d/%3$d)

en: You must provide a domain name.
hu: Meg kell adni egy domain nevet.

en: You must provide a name for your network of sites.
hu: Meg kell adni egy nevet a honlapok hálózatának.

en: The network already exists.
hu: A hálózat már létezik.

en: You must provide a valid e-mail address.
hu: Valós email címet kell megadni.

en: This resulted in an error message: %s
hu: Hibaüzenet: %s

en: You can still use your site but any subdomain you create may not be accessible. If you know your DNS is correct, ignore this message.
hu: Ettől függetlenül használható lesz az oldal, de a létrehozott aldomainek lehet hogy nem lesznek elérhetőek.Ha tudod, hogy a DNS beállításaid jók, ezt az üzenetet figyelmen kívül hagyhatod.

en: Notice:
hu: Figyelmeztetés:

en: Get Shortlink
hu: Rövidített URL

en: Updating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
hu: %1$s (%2$d/%3$d) bővítmény frissítése

en: The update of %1$s failed.
hu: %1$s frissítése sikertelen

en: The password you chose during the install.
hu: A jelszó a telepítés során került meghatározásra.

en: User already exists. Password inherited.
hu: A felhasználó már létezik. A jelszó öröklődött.

en: You cannot update because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires MySQL version %2$s or higher. You are running version %3$s.
hu: A frissítés nem lehetséges, mivel a <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> verziójához a MySQL %2$s  vagy magasabb verziójával kell rendelkezni. Rendelkezésre áll a MySQL %3$s verziója.

en: WordPress updated successfully
hu: WordPress sikeresen frissítve!

en: Update WordPress
hu: WordPress frissítés

en: Update Plugins
hu: Bővítmények frissítése

en: You cannot update because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher. You are running version %3$s.
hu: A frissítés nem lehetséges, mivel a <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> verziójához a PHP %2$s verziója, vagy magasabb verzió szükséges. Rendelkezésre áll a PHP  %3$s verziója.

en: You cannot update because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher and MySQL version %3$s or higher. You are running PHP version %4$s and MySQL version %5$s.
hu: A frissítés nem lehetséges, mivel a <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> verziójához a PHP %2$s verziója, vagy magasabb verzió szükséges, és a MySQL %3$s  vagy magasabb verziójával kell rendelkezni. Rendelkezésre áll a PHP  %4$s és a MySQL %5$s verziói.

en: WordPress Updates
hu: WordPress frissítés

en: Edit Menu Item
hu: Menütétel szerkesztése

en: This address is used for admin purposes. If you change this we will send you an e-mail at your new address to confirm it. <strong>The new address will not become active until confirmed.</strong>
hu: Ez a cím az Admin szándékainak megfelelően használatos. Ha ezt megváltoztatjuk, a rendszer küldeni fog egy emailt az új címre, kérve a szándék megerősítését. <strong>Az új cím csak a megerősítés után válik aktívvá.</strong>

en: Daylight saving time begins on: <code>%s</code>.
hu: A nyári időszámítás kezdete: <code>%s</code>.

en: <strong>%1$s</strong> by <em>%2$s</em> (will also <strong>delete its data</strong>)
hu: <strong>%1$s</strong> Szerző: <em>%2$s</em> ( <strong>az adatai is törlésre kerülnek</strong>)

en: You are about to remove the following plugin: | You are about to remove the following plugins:
hu[0]: Az alábbi bővítmény eltávolításra kerül:
hu[1]: Az alábbi bővítmények eltávolításra kerülnek:

en: Delete Plugin | Delete Plugins
hu[0]: Bővítmény törlése
hu[1]: Bővítmények törlése

en: Are you sure you wish to delete these files and data?
hu: Egészen bizonyos, hogy ez a fájl és adat törlésre kerüljön?

en: Yes, Delete these files and data
hu: Igen, töröljük ezt a fájlt és adatot

en: Requires <code>%s</code> in <code>wp-config.php</code>.
hu: <code>%s</code> beállításra szükség van a <code>wp-config.php</code> fájlban.

en: Inactive:
hu: Kikapcsolva:

en: Must-Use <span class="count">(%s)</span> | Must-Use <span class="count">(%s)</span>
hu[0]: Használni kell <span class="count">(%s)</span>
hu[1]: Használni kell <span class="count">(%s)</span>

en: Go to Dashboard
hu: Vissza a Vezérlőpulthoz

en: Please enter a valid menu name.
hu: Érvényes menünevet kell megadni.

en: Delete Menu
hu: Menü törlése

en: Menu Item
hu: Menü tétel

en: View All
hu: Összes

en: Add to Menu
hu: Hozzáadás a menühöz

en: This timezone is currently in daylight saving time.
hu: Ebben az időzónában jelenleg nyári időszámítás van érvényben.

en: This timezone does not observe daylight saving time.
hu: Ebben az időzónában nincs nyári időszámítás.

en: Drop-ins <span class="count">(%s)</span> | Drop-ins <span class="count">(%s)</span>
hu[0]: Bedobott <span class="count">(%s)</span>
hu[1]: Bedobott <span class="count">(%s)</span>

en: Executed before Multisite is loaded.
hu: A multisite beolvasása előtt futtatott.

en: External object cache.
hu: Külső objektum gyorstár.

en: Custom maintenance message.
hu: Egyedi karbantartási üzenet.

en: Custom install script.
hu: Egyedi telepítő szkript.

en: Custom database error message.
hu: Egyedi adatbázis hiba üzenet.

en: File is empty. Please upload something more substantial.
hu: A fájl üres. Valami tartalmasabbat kellene feltölteni...

en: Install %s
hu: %s telepítése

en: Custom database class.
hu: Egyedi adatbázis osztály.

en: Advanced caching plugin.
hu: Fejlett gyorsítótár bővítmény

en: You cannot install because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires MySQL version %2$s or higher. You are running version %3$s.
hu: A telepítés nem lehetséges, mivel a <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> verziója a MySQL %2$s verzióját igényli, vagy annál magasabbat. A rendelkezésre álló MySQL verziója: %3$s.

en: You cannot install because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher. You are running version %3$s.
hu: A telepítés nem lehetséges, mivel a <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> verziója igényli a PHP %2$s verzióját, vagy annál magasabbat. A rendelkezésre álló PHP verzió: %3$s.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> is available! Please notify the site administrator.
hu: A <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> verziója megjelent! Meg kellene mondani a honlap adminisztrátorának... :)

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> is available! <a href="%2$s">Please update now</a>.
hu: A <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> verziója megjelent! <a href="%2$s">Frissítés pár kattintással!</a>.

en: You cannot install because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher and MySQL version %3$s or higher. You are running PHP version %4$s and MySQL version %5$s.
hu: A frissítést nem lehet telepíteni, mivel a <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> verziója  legalább  PHP %2$s verziót vagy újabbat, és MySQL %3$s verziót vagy újabbat igényel. A szerveren PHP %4$s  és MySQL %5$s található.

en: You are about to activate the site %s
hu: Biztosan aktiváljuk ezt a honlapot: %s ?

en: You are about to deactivate the site %s
hu: Biztosan kikapcsoljuk ezt a honlapot: %s ?

en: This comment is currently marked as spam.
hu: A hozzászólás spamnek van jelölve

en: Moderate Comment
hu: Hozzászólás-moderáció

en: This comment is currently approved.
hu: A hozzászólás megjelenítése engedélyezve.

en: This comment is already approved.
hu: Ez a hozzászólás már elfogadásra került.

en: This comment is currently in the Trash.
hu: A hozzászólás a lomtárban van

en: Repeat
hu: Ismétlés

en: This comment is already in the Trash.
hu: Ez a hozzászólás már a lomtárban van.

en: View Trash
hu: Lomtár megtekintése

en: This comment is already marked as spam.
hu: Ez a hozzászólás már spamnek van jelölve

en: Screen Options
hu: Mit lássunk?

en: Screen Layout
hu: Képernyőelrendezés

en: Number of Columns:
hu: Oszlopok száma:

en: Feature Filter
hu: Jellemző szűrő

en: Tan
hu: Napbarnított

en: Dark
hu: Sötét

en: One Column
hu: Egy oszlop

en: Two Columns
hu: Két oszlop

en: Three Columns
hu: Három oszlop

en: Four Columns
hu: Négy oszlop

en: Left Sidebar
hu: Bal oldalsáv

en: Right Sidebar
hu: Jobb oldalsáv

en: Features
hu: Tulajdonságok

en: Custom Colors
hu: Saját színek

en: Theme Options
hu: Sablon beállítások

en: Threaded Comments
hu: Összerendezett hozzászólások

en: Sticky Post
hu: Ragadós

en: Microformats
hu: Mikroformátum

en: Subject
hu: Tárgy

en: Holiday
hu: Szabadság

en: Photoblogging
hu: Fotóblog

en: Seasonal
hu: Szezonális

en: Find Themes
hu: Sablon keresése

en: Install a theme in .zip format
hu: Sablon telepítése .zip formátumban

en: If you have a theme in a .zip format, you may install it by uploading it here.
hu: Ha egy sablon .zip formátumban van meg, akkor úgy telepíthető, hogy egyszerűen ide kell feltölteni.

en: Details
hu: Részletek

en: Theme Install
hu: Sablon telepítése

en: Version: %s
hu: Verzió: %s

en: Unable to locate WordPress theme directory.
hu: Nem sikerült megtalálni a WordPress sablon könyvtárát.

en: Could not fully remove the theme %s.
hu: %s sablon eltávolítása nem történt meg teljesen

en: The update cannot be installed because WordPress %1$s requires PHP version %2$s or higher and MySQL version %3$s or higher. You are running PHP version %4$s and MySQL version %5$s.
hu: A frissítést nem lehet telepíteni, mivel a WordPresshez %1$s legalább  PHP %2$s verzió vagy újabb és MySQL %3$s verzió vagy újabb szükséges. A szerveren, pedig PHP %4$s  és MySQL %5$s található.

en: The update cannot be installed because WordPress %1$s requires PHP version %2$s or higher. You are running version %3$s.
hu: A frissítést nem lehet telepíteni, mivel a WordPresshez %1$s legalább  PHP %2$s verzió vagy újabb szükséges. A szerveren, pedig %3$s verzió található.

en: The update cannot be installed because WordPress %1$s requires MySQL version %2$s or higher. You are running version %3$s.
hu: A frissítést nem lehet telepíteni, mivel a WordPresshez %1$s legalább  MySQL %2$s verzió vagy újabb szükséges. A szerveren futó verzió, pedig %3$s.

en: Verifying the unpacked files&#8230;
hu: Kicsomagolt fájlok ellenőrzése...&#8230;

en: The update could not be unpacked
hu: A frissítést nem lehet kicsomagolni

en: Upgrading database&#8230;
hu: Adatbázis frissítése...&#8230;

en: You are using a development version (%1$s). Cool! Please <a href="%2$s">stay updated</a>.
hu: %1$s fejlesztői verzió. Remek! Nem ártana a <a href="%2$s"> frissítés</a>! :)

en: <a href="%1$s">Get Version %2$s</a>
hu: <a href="%1$s">%2$s verzió letöltése</a>

en: You are using <span class="b">WordPress %s</span>.
hu: A jelenleg használt verzió: <span class="b">WordPress %s</span>

en: Update to %s
hu: Frissítés %s verzióra

en: Latest
hu: Legfrissebb

en: An automated WordPress update has failed to complete - <a href="%s">please attempt the update again now</a>.
hu: Az automatikus WordPress frissítést nem sikerült befejezni - a <a href="%s">frissítést újra el kell végezni</a>.

en: An automated WordPress update has failed to complete! Please notify the site administrator.
hu: Az automatikus WordPress frissítést nem sikerült befejezni! Értesíteni kellene a honlap adminisztrátorát!

en: <strong><em>Note that password</em></strong> carefully! It is a <em>random</em> password that was generated just for you.
hu: <strong><em>Jól meg kell jegyezni ezt a jelszót (vagy felírni)</em></strong>, mert ez egy <em>véletlenszerűen</em> generált jelszó.

[ctx: Default category slug]
en: Uncategorized
hu: Egyéb

en: Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start blogging!
hu: Üdvözlet! Ez az első saját WordPress-bejegyzés. Módosítható, vagy törölhető, aztán megkezdhető a honlap tartalommal történő feltöltése!

en: Hello world!
hu: Helló Világ!

[ctx: Default post slug]
en: hello-world
hu: hello-vilag

en: Mr WordPress
hu: WordPress Magyarország

en: <strong>ERROR</strong>: You entered your new password only once.
hu: <strong>HIBA</strong>: Az új jelszó csak egyszer került megadásra.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter your password.
hu: <strong>HIBA</strong>: Be kell írni a jelszót!

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter your password twice.
hu: <strong>HIBA</strong>: Be kell írni a jelszót (kétszer)!

en: <strong>ERROR</strong>: Passwords may not contain the character "\".
hu: <strong>HIBA</strong>: A jelszó nem tartalmazhatja a "\" karaktert.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter the same password in the two password fields.
hu: <strong>HIBA</strong>: Ugyanazt a jelszót kell mindkét jelszó mezőbe írni!

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter an e-mail address.
hu: <strong>HIBA</strong>: Egy email címet meg kell adni.

en: No matching users were found!
hu: Nincs ilyen felhasználó. (Nem lett elírva valami?)

en: WordPress &rsaquo; Installation
hu: WordPress &rsaquo; telepítés

en: User Name
hu: Felhasználónév

en: User(s) already exists.
hu: A felhasználó már létezik.

en: Your E-mail
hu: Email címe

en: Double-check your email address before continuing.
hu: A folytatás előtt nagyon gondosan ellenőrizzük az email cím helyességét.

en: Install WordPress
hu: WordPress telepítése

en: Insufficient Requirements
hu: Nem teljesülő elvárások

en: Welcome to the famous five minute WordPress installation process! You may want to browse the <a href="%s">ReadMe documentation</a> at your leisure. Otherwise, just fill in the information below and you&#8217;ll be on your way to using the most extendable and powerful personal publishing platform in the world.
hu: Üdvözlet! Ez itt a WordPress híres, 5-perces telepítőprogramja! Érdemes átolvasni az ilyenkor szokásos <a href="%s">Olvass.el oldalt</a>, de akár bele is vághatunk azonnal a telepítésbe. Egyébként, csak ki kell tölteni alul az információs táblázatot, és lehetővé válik a világ legrugalmasabb és legjelentősebb személyes közzétételi platformjának használata.

en: Information needed
hu: Alapadatok

en: Please provide the following information. Don&#8217;t worry, you can always change these settings later.
hu: Meg kell adni a következő információkat! Nem kell aggódni, ezek később bármikor megváltoztathatóak.

en: Success!
hu: Sikerült!

en: WordPress has been installed. Were you expecting more steps? Sorry to disappoint.
hu: WordPress telepítve. Bocsánatot kérünk attól, akinek csalódást okoztunk azzal, hogy további lépésekre számított....

en: Add New Link
hu: Új hivatkozás hozzáadása

[ctx: link]
en: Add New
hu: Új hozzáadása

en: %s link deleted. | %s links deleted
hu[0]: %s hivatkozás törölve.
hu[1]: %s hivatkozás törölve.

en: Search Links
hu: Hivatkozások keresése

en: Visit %s
hu: %s megtekintése

en: No links found.
hu: Nem található hivatkozás.

en: XML error: %1$s at line %2$s
hu: XML hiba: %1$s a(z) %2$s. sorban

en: Link not found.
hu: Nem találtunk megfelelő hivatkozást.

en: WordPress &rsaquo; Database Repair
hu: WordPress &rsaquo; adatbázis javítása

en: Some database problems could not be repaired. Please copy-and-paste the following list of errors to the <a href="%s">WordPress support forums</a> to get additional assistance.
hu: Néhány adatbázis hibát nem tudunk javítani. A következő hibalistát ki kell másolni (Ctrl+C - Ctrl+V), a <a href="%s">WordPress támogatói fórum</a> bővebb segítséget ad.

en: Repair Database
hu: Adatbázis javítása....

en: Repair and Optimize Database
hu: Adatbázis javítása és optimalizálása

en: Upload New Media
hu: Új médiafájl feltöltése

en: You are not allowed to edit this attachment.
hu: Nincs jogosultság a csatolmány módosításához.

en: You attempted to edit an attachment that doesn&#8217;t exist. Perhaps it was deleted?
hu: Egy olyan csatolmányt választottunk ki a szerkesztésre, amelyik nem létezik. Talán valaki törölte?

en: You can&#8217;t edit this attachment because it is in the Trash. Please move it out of the Trash and try again.
hu: Ezt a mellékletet nem lehet szerkeszteni, mivel a lomtárban van. A módosítás elvégzéséhez először el kell mozgatni a lomtárból.

en: Media attachment updated.
hu: Média csatolmány frissítve

en: Update Media
hu: Média fájl frissítése

en: Library
hu: Médiatár

[ctx: file]
en: Add New
hu: Új hozzáadása

en: Comments %s
hu: Hozzászólás %s

en: Appearance
hu: Megjelenés

[ctx: plugin]
en: Add New
hu: Új hozzáadása

en: Profile
hu: Adatlap

en: Your Profile
hu: Saját adatlap

en: Tools
hu: Eszközök

[ctx: settings screen]
en: General
hu: Általános

en: Writing
hu: Írás

en: Reading
hu: Olvasás

en: Privacy
hu: Adatvédelem

en: Permalinks
hu: Közvetlen hivatkozások

en: Multisite support is not enabled.
hu: A hálózati támogatás nincs bekapcsolva.

en: Last Updated
hu: Utoljára frissítve

en: Archived
hu: Archivált

en: Mature
hu: Korosztályos

en: Deleted
hu: Törölt

en: Unarchive
hu: Visszaállít

en: Visit
hu: Megnéz

en: Never
hu: Soha

en: Only showing first 5 users.
hu: Csak az első 5 felhasználó látható.

en: More
hu: (tovább...)

en: Update Themes
hu: Sablonok frissítése

en: No users found.
hu: Nincs ilyen felhasználó.

en: Discussion Settings
hu: Bejegyzések/hozzászólások kezelésének beállításai

en: Default article settings
hu: Bejegyzések alapbeállításai:

en: These settings may be overridden for individual articles.
hu: Ezek a beállítások felülbírálhatóak a bejegyzés írásakor.

en: Other comment settings
hu: Hozzászólások további beállításai:

en: Comment author must fill out name and e-mail
hu: A hozzászólás írójának meg kell adnia a nevét és email címét

en: Users must be registered and logged in to comment
hu: Hozzászólás írásához regisztráció és bejelentkezés szükséges

en: Automatically close comments on articles older than %s days
hu: Hozzászólások automatikus zárolása, ha a bejegyzés régebbi, mint %s nap

en: Enable threaded (nested) comments %s levels deep
hu: Hozzászólások csoportosításának engedélyezése %s szintű mélységig

en: last
hu: utolsó

en: first
hu: első

en: Break comments into pages with %1$s top level comments per page and the %2$s page displayed by default
hu: Hozzászólások oldalakra bontása, úgy hogy %1$s hozzászólás kerül egy oldalra és az %2$s oldal jelenik meg alapértelmezettként.

en: older
hu: korábbi

en: newer
hu: újabb

en: Comments should be displayed with the %s comments at the top of each page
hu: A hozzászólásokat úgy lehet megjeleníteni, hogy a(z) %s hozzászólás kerül mindegyik oldal felső részére

en: E-mail me whenever
hu: Kapjak e-mail értesítést, ha

en: Anyone posts a comment
hu: valaki hozzászól egy bejegyzéshez

en: A comment is held for moderation
hu: egy hozzászólás a moderációra várakozik

en: Before a comment appears
hu: Mielőtt egy hozzászólás megjelenik

en: Comment author must have a previously approved comment
hu: a hozzászólás írójának kell lennie korábban elfogadott hozzászólásának

en: Comment Moderation
hu: Hozzászólás moderálása:

en: Hold a comment in the queue if it contains %s or more links. (A common characteristic of comment spam is a large number of hyperlinks.)
hu: A hozzászólás a moderációra várakozók közé kerül, amennyiben több mint %s hivatkozást tartalmaz. (A hozzászólás-spam-ek közös ismertetőjele a hivatkozások nagy száma.)

en: When a comment contains any of these words in its content, name, URL, e-mail, or IP, it will be held in the <a href="edit-comments.php?comment_status=moderated">moderation queue</a>. One word or IP per line. It will match inside words, so &#8220;press&#8221; will match &#8220;WordPress&#8221;.
hu: Ha a hozzászólás szövege, a név, az email cím, az URL, vagy az IP cím tartalmazza a dobozban (alul) lévő szavak valamelyikét, akkor a <a href="edit-comments.php?comment_status=moderated">moderációra várakozó</a> hozzászólások közé kerül. Egy szó, vagy egy IP soronként. A szavakat külön sorba kell írni! Figyelem! A szűrő nem csak egész szavakra működik, tehát a "press" szó esetén a "WordPress" kifejezés is egyezést mutat.

en: Comment Blacklist
hu: Hozzászólás feketelista:

en: When a comment contains any of these words in its content, name, URL, e-mail, or IP, it will be marked as spam. One word or IP per line. It will match inside words, so &#8220;press&#8221; will match &#8220;WordPress&#8221;.
hu: Ha a hozzászólás szövege, a név, az email cím, az URL, vagy az IP cím tartalmazza a dobozban (alul) lévő szavak valamelyikét, akkor a <a href="edit-comments.php?comment_status=moderated">moderációra várakozó</a> hozzászólások közé kerül. Egy szó, vagy egy IP soronként. Figyelem! A szűrő nem csak egész szavakra működik, tehát a "press" szó esetén a "WordPress" kifejezés is egyezést mutat.

en: Avatars
hu: Avatarok

en: Avatar Display
hu: Avatar megjelenítése

en: Show Avatars
hu: Avatarok mutatása

en: Maximum Rating
hu: Maximális értékelés

en: G &#8212; Suitable for all audiences
hu: G &#8212; Korosztályra való tekintet nélkül megtekinthető.

en: PG &#8212; Possibly offensive, usually for audiences 13 and above
hu: PG &#8212; Lehetséges, hogy durva, általában csak 13 évesnél idősebbeknek

en: R &#8212; Intended for adult audiences above 17
hu: R &#8212; Csak felnőtteknek, vagyis 18 éven felülieknek

en: X &#8212; Even more mature than above
hu: X &#8212; A fentieknél még idősebbeknek

en: Default Avatar
hu: Alapértelmezett Avatar

en: For users without a custom avatar of their own, you can either display a generic logo or a generated one based on their e-mail address.
hu: Annak a felhasználónak, akinek nincs saját avatar képe, megjeleníthető egy általános logó, vagy az e-mail cím alapján generálható neki egy avatar.

en: Blank
hu: Üres

en: Gravatar Logo
hu: Gravatar logó

en: Identicon (Generated)
hu: Identicon (Generált)

en: Wavatar (Generated)
hu: Wavatar (Generált)

en: MonsterID (Generated)
hu: MonsterID (Generált)

en: General Settings
hu: Általános beállítások

[ctx: timezone date format]
en: Y-m-d G:i:s
hu: Y-m-d - H:i

en: This address is used for admin purposes, like new user notification.
hu: Ez a cím admin célokat szolgál, pl. az új felhasználók értesítése

en: Membership
hu: Tagság

en: Anyone can register
hu: Bárki regisztrálhat

en: New User Default Role
hu: Új felhasználó alapértelmezett jogosultsága

en: Timezone
hu: Időzóna

en: <abbr title="Coordinated Universal Time">UTC</abbr> time is <code>%s</code>
hu: <acronym title="Egyezményes koordinált világidő">UTC</acronym> szerinti idő: %s

en: Local time is <code>%1$s</code>
hu: A helyi idő <code>%1$s</code>

en: Choose a city in the same timezone as you.
hu: Egy város kiválasztása a velünk azonos időzónából (tartózkodási helyünkkel egyező, vagy ahhoz legközelebbi földrajzi nevekből).

en: This timezone is currently in standard time.
hu: Ebben az időzónában jelenleg téli időszámítás van érvényben.

en: Custom:
hu: Egyéni:

en: Week Starts On
hu: A hét első napja

en: Media Settings
hu: Kép / Videó beállítások

en: Image sizes
hu: Képméretek

en: Thumbnail size
hu: Bélyegkép mérete

en: Crop thumbnail to exact dimensions (normally thumbnails are proportional)
hu: A bélyegképet pontos méretre kell vágni ! (Általában a bélyegképek méretarányosak)

en: Medium size
hu: Közepes méret

en: Max Width
hu: Maximális szélesség

en: Max Height
hu: Maximális magasság

en: Large size
hu: Nagy méret

en: Embeds
hu: Beágyazások

en: Uploading Files
hu: Fájl feltöltése

en: Store uploads in this folder
hu: Feltöltött elemek tárolása ebben a könyvtárban

en: Default is <code>wp-content/uploads</code>
hu: Alaphelyzetben <code>wp-content/uploads</code>

en: Full URL path to files
hu: Teljes elérési út a fájlokhoz

en: Configuring this is optional. By default, it should be blank.
hu: Ez a beállítás opcionális, alapértelmezés szerint üres.

en: Organize my uploads into month- and year-based folders
hu: A feltöltött elemek csoportosítása év-hó nevű könyvtárakba

en: Permalink Settings
hu: Közvetlen hivatkozások beállításai

en: Permalink structure updated. Remove write access on web.config file now!
hu: Közvetlen hivatkozások szerkezete frissítve. Most már eltávolítható az írási jog a web.config fájlról!

en: You should update your .htaccess now.
hu: Most módosítandó a .htaccess fájl.

en: Permalink structure updated.
hu: Közvetlen hivatkozások szerkezete módosítva.

en: Day and name
hu: Nap és bejegyzés címe

en: Month and name
hu: Hónap és bejegyzés címe

en: Numeric
hu: Számjegyek

en: Custom Structure
hu: Saját szerkezet

en: Optional
hu: Egyéb lehetőségek

en: Category base
hu: Kategória alap-előtag

en: Tag base
hu: Címke alap-előtag

en: If your <code>web.config</code> file were <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">writable</a>, we could do this automatically, but it isn&#8217;t so this is the url rewrite rule you should have in your <code>web.config</code> file. Click in the field and press <kbd>CTRL + a</kbd> to select all. Then insert this rule inside of the <code>/&lt;configuration&gt;/&lt;system.webServer&gt;/&lt;rewrite&gt;/&lt;rules&gt;</code> element in <code>web.config</code> file.
hu: Ha a <code>web.config</code> fájlhoz a WordPress-nek <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">lenne írási joga</a>, akkor a változtatások automatikusan megtörténtek volna. De nincs, ezért ezt az url rewrite szabályt az adminisztrátornak kell a <code>web.config</code> fájlba helyezni. Klikk a mezőbe, és a <kbd>CTRL + a</kbd> billentyűkkel kijelölhető az egész. Ezután a <code>/&lt;configuration&gt;/&lt;system.webServer&gt;/&lt;rewrite&gt;/&lt;rules&gt;</code>-en belül ezt az elemet a <code>web.config</code> fájlba kell helyezni.

en: If you temporarily make your <code>web.config</code> file writable for us to generate rewrite rules automatically, do not forget to revert the permissions after rule has been saved.
hu: Ha átmenetileg írhatóvá tesszük a <code>web.config</code> fájlt az automatikus rewrite szabályok generálásához, ne feledkezzünk meg visszaállítani a hozzáférési jogokat, miután a szabályok mentésre kerültek.

en: If the root directory of your site were <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">writable</a>, we could do this automatically, but it isn&#8217;t so this is the url rewrite rule you should have in your <code>web.config</code> file. Create a new file, called <code>web.config</code> in the root directory of your site. Click in the field and press <kbd>CTRL + a</kbd> to select all. Then insert this code into the <code>web.config</code> file.
hu: Ha a <code>web.config</code> fájlhoz a WordPress-nek <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">írási joga</a> lenne, akkor a változtatások automatikusan megtörténtek volna. De nincs, ezért ezt az url rewrite szabályt az adminisztrátornak kell a <code>web.config</code> fájlba helyezni. Klikk a mezőbe, és a <kbd>CTRL + a</kbd> billentyűkkel kijelölhető az egész kód, majd a <code>web.config</code> fájlba kell helyezni.

en: If you temporarily make your site&#8217;s root directory writable for us to generate the <code>web.config</code> file automatically, do not forget to revert the permissions after the file has been created.
hu: Ha átmenetileg írhatóvá tesszük a <code>web.config</code> fájlt az automatikus rewrite szabályok generálásához, ne feledkezzünk meg visszaállítani a hozzáférési jogokat, miután a szabályok mentésre kerültek!

en: If your <code>.htaccess</code> file were <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">writable</a>, we could do this automatically, but it isn&#8217;t so these are the mod_rewrite rules you should have in your <code>.htaccess</code> file. Click in the field and press <kbd>CTRL + a</kbd> to select all.
hu: Ha a <code>.htaccess</code> fájlhoz a WordPress-nek <a href="http://codex.wordpress.org/Make_a_Directory_Writable">lenne írási joga</a>, akkor a változtatások automatikusan megtörténtek volna. De nincs, ezért ezeket a mod_rewrite szabályokat az adminisztrátornak kell a <code>.htaccess</code> fájlba másolni. Klikk a mezőbe, és a <kbd>CTRL + a</kbd> billentyűkkel kijelölhető az egész.

en: Reading Settings
hu: Olvasási beállítások

en: A <a href="%s">static page</a> (select below)
hu: egy <a href="%s">statikus oldal</a> (alul a legördülő listából választható ki)

en: Front page: %s
hu: a statikus oldal kiválasztása: %s

en: Posts page: %s
hu: Bejegyzések oldalának kiválasztása: %s

en: <strong>Warning:</strong> these pages should not be the same!
hu: <strong>Figyelem:</strong> ezek az oldalak nem lehetnek azonosak!

en: Blog pages show at most
hu: A megjelenő oldal mutasson legfeljebb

en: posts
hu: bejegyzést.

en: Syndication feeds show the most recent
hu: Az RSS csatornában a legutóbbi

en: For each article in a feed, show
hu: Az RSS csatorna tartalma legyen a bejegyzés

en: Full text
hu: teljes szövege.

en: Summary
hu: összegzése.

en: Encoding for pages and feeds
hu: Az oldalak és hírcsatornák kódolása

en: Writing Settings
hu: Írási beállítások

en: Formatting
hu: Formázás

en: Convert emoticons like <code>:-)</code> and <code>:-P</code> to graphics on display
hu: Hangulatjel-ikonok, pl. <code>:-)</code> és <code>:-P</code> grafikus megjelenítése

en: WordPress should correct invalidly nested XHTML automatically
hu: A WordPress automatikusan javítsa ki a szabálytalan XHTML kódot

en: Default Post Category
hu: Bejegyzés alapértelmezett kategória:

en: Default Link Category
hu: Alapértelmezett hivatkozás-kategória:

en: Post via e-mail
hu: Bejegyzés emailen keresztül

en: To post to WordPress by e-mail you must set up a secret e-mail account with POP3 access. Any mail received at this address will be posted, so it&#8217;s a good idea to keep this address very secret. Here are three random strings you could use: <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>.
hu: A WordPress-be emailen keresztül történő bejegyzés írásához létre kell hozni egy titkos POP3-as postafiókot. Azok a levelek, amelyek ebbe a postafiókba érkeznek, automatikusan megjelennek a honlapon, ezért érdemes ezt a címet nagyon titokban tartani. Itt van néhány véletlenszerűen előállított karakter, amit névként használni lehet a fiók létrehozásához: <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>.

en: Mail Server
hu: Levelező szerver

en: Login Name
hu: Kapcsolat neve

en: Default Mail Category
hu: Alapértelmezett email kategória

en: Update Services
hu: Értesítő szolgáltatások

en: When you publish a new post, WordPress automatically notifies the following site update services. For more about this, see <a href="http://codex.wordpress.org/Update_Services">Update Services</a> on the Codex. Separate multiple service <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>s with line breaks.
hu: Amikor egy új bejegyzés kerül közzétételre, a WordPress az alábbi szervereknek küld értesítést. Ezekről bővebben a <a href="http://codex.wordpress.org/Update_Services">Update Services  (angol)</a> oldalon olvasható. Ha több <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr> kerül megadásra, mindegyiket új sorba kell írni!

en: All Settings
hu: Összes beállítás

en: Edit Plugins
hu: Bővítmény szerkesztése

en: No such file exists! Double check the name and try again.
hu: Ilyen fájl nem létezik! A név újbóli ellenőrzése után mégegyszer meg kell próbálni!

en: Files of this type are not editable.
hu: Ezen típusú fájlok nem szerkeszthetőek.

en: File edited successfully.
hu: Sikeres fájlmódosítás.

en: This plugin has been deactivated because your changes resulted in a <strong>fatal error</strong>.
hu: Ez a bővítmény ki lett kapcsolva, mert a módosítása <strong>végzetes hibát</strong> okozott.

en: Editing <strong>%s</strong> (active)
hu: <strong>%s</strong> módosítása (bekapcsolva)

en: Browsing <strong>%s</strong> (active)
hu: <strong>%s</strong> megtekintése (bekapcsolva)

en: Editing <strong>%s</strong> (inactive)
hu: <strong>%s</strong> módosítása (kikapcsolva)

en: Browsing <strong>%s</strong> (inactive)
hu: <strong>%s</strong> megtekintése (kikapcsolva)

en: Select plugin to edit:
hu: Bővítmény kiválasztása szerkesztéshez:

en: Plugin Files
hu: Bővítmény fájlok

en: Documentation:
hu: Dokumentáció:

en: Update File and Attempt to Reactivate
hu: Fájl módosítása és kísérlet a bekapcsolásra

en: Update File
hu: Fájl módosítása

en: You need to make this file writable before you can save your changes. See <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">the Codex</a> for more information.
hu: Módosítások mentése előtt a fájlnak írhatónak kell lennie. Meg kell nézni <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">a WordPress Biblia (Codex)</a>(angol) vonatkozó részét további információkért.

[ctx: Plugin Installer]
en: Featured
hu: Kiemelt

[ctx: Plugin Installer]
en: Popular
hu: Népszerű

[ctx: Plugin Installer]
en: Newest
hu: Legújabb

en: Are you sure you wish to delete these files?
hu: Egészen bizonyos, hogy ez a fájl törlendő?

en: Yes, Delete these files
hu: Igen, töröljük ezt a fájlt

en: No, Return me to the plugin list
hu: Nem, a Bővítmények oldalra akarok visszamenni!

en: Plugins extend and expand the functionality of WordPress. Once a plugin is installed, you may activate it or deactivate it here.
hu: A bővítmények növelik és gazdagítják a WordPress képességeit. Amennyiben egy bővítmény telepítve van, akkor itt lehetséges be- illetve kikapcsolni.

en: If something goes wrong with a plugin and you can&#8217;t use WordPress, delete or rename that file in the <code>%s</code> directory and it will be automatically deactivated.
hu: Ha valami hiba történik, és egy bővítmény miatt nem lehet használni a WordPress-t, le kell törölni, vagy át kell nevezni a hozzá tartozó fájlt a <code>%s</code> könyvtárban, így az automatikusan kikapcsolt állapotba kerül.

en: The plugin <code>%s</code> has been <strong>deactivated</strong> due to an error: %s
hu: <code>%s</code> bővítmény <strong>kikapcsolásra került</strong> a következő hiba miatt: %s

en: Plugin could not be activated because it triggered a <strong>fatal error</strong>.
hu: A bővítmény bekapcsolása nem sikerült, mert <strong>végzetes hibát</strong> generált.

en: Plugin could not be deleted due to an error: %s
hu: A bővítmény törlése nem sikerült, mert a következő <strong>hiba</strong> történt: %s

en: The selected plugins have been <strong>deleted</strong>.
hu: A kiválasztott bővítmény <strong>törölve</strong> lett.

en: Plugin <strong>activated</strong>.
hu: Bővítmény <strong>bekapcsolva</strong>.

en: Selected plugins <strong>activated</strong>.
hu: A kiválasztott bővítmények <strong>bekapcsolva</strong>.

en: Plugin <strong>deactivated</strong>.
hu: Bővítmény <strong>kikapcsolva</strong>.

en: Selected plugins <strong>deactivated</strong>.
hu: A kiválasztott bővítmények <strong>kikapcsolva</strong>.

en: No out of date plugins were selected.
hu: Nincsenek frissíthető bővítmények kiválasztva.

en: Deactivate this plugin
hu: Bővítmény kikapcsolása

en: Network Deactivate
hu: Hálózati kikapcsolás

en: Activate this plugin for all sites in this network
hu: A bővítmény bekapcsolása a hálózat valamennyi honlapján

en: Network Activate
hu: Hálózati bekapcsolás

en: Open this file in the Plugin Editor
hu: Fájl megnyitása a Bővítmény szerkesztőben

en: Delete this plugin
hu: A bővítmény törlése

en: Visit plugin site
hu: A bővítmény honlapja

en: Clear List
hu: Lista törlése

[ctx: plugins]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
hu[0]: Összes <span class="count">(%s)</span>
hu[1]: Összes <span class="count">(%s)</span>

en: Active <span class="count">(%s)</span> | Active <span class="count">(%s)</span>
hu[0]: Bekapcsolva <span class="count">(%s)</span>
hu[1]: Bekapcsolva <span class="count">(%s)</span>

en: Recently Active <span class="count">(%s)</span> | Recently Active <span class="count">(%s)</span>
hu[0]: Legutóbb aktív <span class="count">(%s)</span>
hu[1]: Legutóbb aktív <span class="count">(%s)</span>

en: Inactive <span class="count">(%s)</span> | Inactive <span class="count">(%s)</span>
hu[0]: Kikapcsolva <span class="count">(%s)</span>
hu[1]: Kikapcsolva <span class="count">(%s)</span>

en: No plugins found.
hu: Nem található bővítmény!

en: You do not appear to have any plugins available at this time.
hu: Úgy tűnik, egyetlen elérhető bővítmény sincs.

en: You attempted to edit an item that doesn&#8217;t exist. Perhaps it was deleted?
hu: Egy olyan oldal került  kiválasztva szerkesztésre, amely nem létezik. Talán valaki törölte?

en: You are not allowed to edit this item.
hu: Nincs jogosultság a szerkesztéshez.

en: You can&#8217;t edit this item because it is in the Trash. Please restore it and try again.
hu: Ez a tétel nem szerkeszthető, mert a lomtárban van. A szerkesztéshez előbb a lomtárból vissza kell helyezni.

en: Unknown post type.
hu: Ismeretlen küldés-típus

en: Embed Code
hu: Kód beillesztése

en: Insert Video
hu: Videó beszúrása

en: Click to insert.
hu: Kattintás a beillesztéshez

en: Unable to retrieve images or no images on page.
hu: Nem visszanyerhetők a képek, vagy az oldalon nincsenek képek.

en: click images to select
hu: Kattintás a képre a kiválasztáshoz

en: Add from URL
hu: Hozzáadás hivatkozásból

en: Your post has been saved.
hu: Bejegyzés elmentve.

en: View post
hu: Bejegyzés megtekintése

en: Close Window
hu: Ablak bezárása

en: Insert an Image
hu: Kép beszúrása

en: Embed a Video
hu: Videó beillesztése

en: via
hu: útján

en: Compare Revisions of &#8220;%1$s&#8221;
hu: &#8220;%1$s&#8221; változatainak összehasonlítása

en: Tags:
hu: Címkék:

en: Edit Themes
hu: Sablon szerkesztése

en: The requested theme does not exist.
hu: A kért sablon nem létezik.

en: Select theme to edit:
hu: Sablon kiválasztása szerkesztéshez:

en: Templates
hu: Sablonminták

en: Oops, no such file exists! Double check the name and try again, merci.
hu: Hoppá, ilyen fájl nem létezik! A név újbóli ellenőrzése után mégegyszer!

[ctx: Theme Installer]
en: Featured
hu: Kiemelt

[ctx: Theme Installer]
en: Newest
hu: Legújabb

[ctx: Theme Installer]
en: Recently Updated
hu: Legutóbb frissítve

en: New theme activated. <a href="%s">Visit site</a>
hu: Az új sablon bekapcsolva. <a href="%s">A honlap megtekintése</a>

en: Theme deleted.
hu: Sablon törölve.

en: Current Theme
hu: Aktuális sablon

en: You are about to delete this theme '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
hu: Biztosan törölhető a(z) '%s' sablon?'
    'Megszakítás', ha nem 'OK', ha törlés.

en: Broken Themes
hu: Sérült sablon

en: Press This is a bookmarklet: a little app that runs in your browser and lets you grab bits of the web.
hu: A Press This egy bookmarklet: egy kisalkalmazás (angol szóval: applet), egy olyan hivatkozás, amely egy JavaScript kódot tartalmaz. A Press This alkalmazásakor végrehajtódik a kódban foglalt utasítás, a böngészőben fut és lehetővé teszi a weben található írások, képek, videók összeszedését, és honlapunkon történő megjelenítését.

en: Drag-and-drop the following link to your bookmarks bar or right click it and add it to your favorites for a posting shortcut.
hu: Ezt a hivatkozást a könyvjelzők közé lehet húzni, vagy jobb kattintás után a kedvencekhez adható.

en: Download nightly build
hu: A legfrissebb fejlesztői verzió letöltése

en: Download %s
hu: %s letöltése

en: Hide this update
hu: Frissítés elrejtése

en: Bring back this update
hu: Visszatérés erre a frissítésre

en: This localized version contains both the translation and various other localization fixes. You can skip upgrading if you want to keep your current translation.
hu: Ez a lokalizált változat tartalmazza a fordítást és a különféle egyéb lokalizációs hibák javítását is. A frissítés megszakítható, ha az aktuális fordítás használatára lenne szükség.

en: Show hidden updates
hu: Rejtett frissítések mutatása

en: Hide hidden updates
hu: Rejtett frissítések elrejtése

en: Compatibility with WordPress %1$s: 100%% (according to its author)
hu: WordPress %1$s kompatibilitás: 100%% (a szerző szerint)

en: Compatibility with WordPress %1$s: %2$d%% (%3$d "works" votes out of %4$d total)
hu: WordPress %1$s kompatibilitás: %2$d%%  (%3$d "működik" az összesen %4$d szavazatból)

en: Compatibility with WordPress %1$s: Unknown
hu: WordPress %1$s kompatibilitás: ismeretlen

en: Installation Failed
hu: Telepítési hiba

en: Plugin Reactivation
hu: Bővítmény újraaktiválása....

en: Plugin reactivated successfully.
hu: Bővítmény újra bekapcsolva.

en: Plugin failed to reactivate due to a fatal error.
hu: A bővítmény bekapcsolása nem sikerült, mert <strong>végzetes hibát</strong> generált.

en: Installing Plugin: %s
hu: %s bővítmény telepítése

en: Upload Plugin
hu: Bővítmény feltöltése

en: Installing Plugin from uploaded file: %s
hu: Bővítmény telepítése a feltöltött %s fájlból

en: Installing Theme: %s
hu: %s sablon telepítése

en: Upload Theme
hu: Sablon feltöltése

en: Installing Theme from uploaded file: %s
hu: Sablon telepítése feltöltött fájlból: %s

en: Your WordPress database is already up-to-date!
hu: A WordPress-adatbázis már frissítve van.

en: %s queries
hu: %s lekérdezés

en: %s seconds
hu: %s másodperc

en: You are not allowed to scan for lost attachments.
hu: Nincs jogosultság elveszett mellékletek közt keresni.

en: You are not allowed to move this post to the trash.
hu: Nincs megfelelő jogosultság a bejegyzés lomtárba helyezéséhez.

en: You are not allowed to move this post out of the trash.
hu: Nincs megfelelő jogosultság a bejegyzés lomtárból történő áthelyezéséhez.

en: You are not allowed to delete this post.
hu: Nincs jogosultság az üzenet törléséhez.

en: Reattached %d attachment. | Reattached %d attachments.
hu[0]: %d melléklet újra csatolva
hu[1]: %d melléklet újra csatolva

en: Media attachment permanently deleted. | %d media attachments permanently deleted.
hu[0]: Média csatolmány véglegesen törölve
hu[1]: %d média csatolmány véglegesen törölve

en: Media attachment moved to the trash. | %d media attachments moved to the trash.
hu[0]: média csatolmány lomtárba helyezve
hu[1]: %d média csatolmány lomtárba helyezve

en: Media attachment restored from the trash. | %d media attachments restored from the trash.
hu[0]: média csatolmány visszaállítása a lomtárból
hu[1]: %d média csatolmány visszaállítása a lomtárból

en: Media permanently deleted.
hu: Média véglegesen törölve

en: Error saving media attachment.
hu: Hiba a kép / videó melléklet mentésekor.

en: Media moved to the trash.
hu: Média lomtárba helyezve

en: Media restored from the trash.
hu: Média visszahelyezése a lomtárból

[ctx: uploaded files]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
hu[0]: Összes <span class="count">(%s)</span>
hu[1]: Összes <span class="count">(%s)</span>

[ctx: detached files]
en: Unattached <span class="count">(%s)</span> | Unattached <span class="count">(%s)</span>
hu[0]: Leválasztva <span class="count">(%s)</span>
hu[1]: Leválasztva <span class="count">(%s)</span>

[ctx: uploaded files]
en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
hu[0]: Lomtárban <span class="count">(%s)</span>
hu[1]: Lomtárban <span class="count">(%s)</span>

en: Attach to a post
hu: Bejegyzéshez hozzárendelés

en: Scan for lost attachments
hu: Keresés elveszett mellékletek közt

en: Edit User
hu: Felhasználó módosítása

en: Use https
hu: Https használata

en: Always use https when visiting the admin
hu: Mindig célszerű https-t használni, ha adminként jelentkezünk be

en: You do not have permission to edit this user.
hu: Nincs jogosultság a felhasználó módosításhoz.

en: User updated.
hu: Felhasználó módosítva.

en: Personal Options
hu: Személyes beállítások

en: Visual Editor
hu: Grafikus szerkesztő

en: Disable the visual editor when writing
hu: Szövegszerkesztő kikapcsolása bejegyzés írásakor

en: Admin Color Scheme
hu: Admin színséma

en: Enable keyboard shortcuts for comment moderation.
hu: Gyorsbillentyűk bekapcsolása a hozzászólás moderálásához

en: First Name
hu: Keresztnév

en: Last Name
hu: Családi név

en: Nickname
hu: Becenév

en: Display name publicly as
hu: Nyilvánosan megjelenő név

en: Contact Info
hu: Kapcsolati adatok

en: About Yourself
hu: Bemutatkozás

en: About the user
hu: A felhasználóról

en: Biographical Info
hu: Életrajzi információ

en: Share a little biographical information to fill out your profile. This may be shown publicly.
hu: Néhány személyes adat beírásával megosztató a nyilvánossággal a legszükségesebb életrajzi információ. Sohase feledjük, hogy ez bármikor nyilvános lehet; kényes adatokat ne adjunk meg!

en: New Password
hu: Új jelszó

en: If you would like to change the password type a new one. Otherwise leave this blank.
hu: Jelszóváltoztatás esetén az új jelszót kell ideírni, egyébként maradjon üres.

en: Type your new password again.
hu: Az új jelszót mégegyszer meg kell adni.

en: Additional Capabilities
hu: További képességek

en: Update Profile
hu: Adatlap módosítása

en: Update User
hu: Felhasználó módosítása

en: [%s] Joining confirmation
hu: [%s] együttműködés visszaigazolási kérelme

en: Invitation email sent to new user. A confirmation link must be clicked before their account is created.
hu: A meghívás továbbítva a leendő felhasználó felé. A megerősítő hivatkozásra kattintás után fog létrejönni a felhasználói fiók.

en: Send Password?
hu: Új jelszó küldése?

en: Send this password to the new user by email.
hu: Jelszó küldése e-mailben az új felhasználónak.

en: Skip Confirmation Email
hu: Megerősítő email kihagyása

en: You can&#8217;t edit that user.
hu: Felhasználói adatok módosítása nem engedélyezett.

en: You can&#8217;t delete users.
hu: Felhasználók törlése nem engedélyezett.

en: Delete Users
hu: Felhasználók törlése

en: There are no valid users selected for deletion.
hu: Nincsenek törlésre kijelölt felhasználók.

en: New user created.
hu: Új felhasználó létrehozva.

en: The current user&#8217;s role must have user editing capabilities.
hu: Az aktuális felhasználó nem rendelkezik a felhasználók módosítási jogával.

en: Other user roles have been changed.
hu: A többi felhasználói szerepkör megváltoztatva.

en: You can&#8217;t delete the current user.
hu: Az aktuális felhasználó törlése nem engedélyezett.

en: Other users have been deleted.
hu: A többi felhasználó törölve.

en: Change role to&hellip;
hu: Szerepkör váltás&hellip;

en: Change
hu: Módosítás

en: Inactive Widgets
hu: Kikapcsolt widgetek

en: The theme you are currently using isn&#8217;t widget-aware, meaning that it has no sidebars that you are able to change. For information on making your theme widget-aware, please <a href="http://codex.wordpress.org/Widgetizing_Themes">follow these instructions</a>.
hu: Ez az üzenet azért jelenik meg, mert a használt sablon nem képes widgeteket megjeleníteni, azaz nem rendelkezik oldalsávval. Miként tehető a widget-baráttá? Bővebben a <a href="http://codex.wordpress.org/Widgetizing_Themes">Codexen (angolul)</a>.

en: Select both the sidebar for this widget and the position of the widget in that sidebar.
hu: Választható a widget részére oldalsáv, és az oldalsávon pozíció a widget számára.

en: Position
hu: Pozíció

en: Save Widget
hu: Widget mentése

en: Changes saved.
hu: Változások elmentve.

en: Error while saving.
hu: Hiba történt a mentés közben

en: Error in displaying the widget settings form.
hu: Hiba a widget beállítási űrlap megjelenítésekor.

en: Available Widgets
hu: Elérhető widgetek

en: Drag widgets here to remove them from the sidebar but keep their settings.
hu: A widgetek oldalsávból történő elhúzása az eltávolításukhoz itt történik, de a beállításaik megmaradnak.

en: Categories:
hu: Kategóriák:

en: Permanently Delete Comment
hu: Hozzászólás végleges törlése

en: You are about to approve the following comment:
hu: Biztosan elfogadjuk ezt a hozzászólást?

en: Approve Comment
hu: Hozzászólás jóváhagyása

en: Unknown action.
hu: Ismeretlen tevékenység

en: Custom Background
hu: Háttér testreszabása

en: Background updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
hu: Háttér frissítve! <a href="%s">Honlap megtekintése</a>, hogy mit is alkottunk?

en: Choose an image from your computer:
hu: Egy kép kiválasztása a saját számítógépről:

en: Custom Header
hu: Fejrész testreszabása

en: Header updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
hu: Fejrész frissítve. <a href="%s">Honlap megtekintése</a>, hogy mit is csináltunk?

en: Image Processing Error
hu: Képfeldolgozási hiba

en: Choose the part of the image you want to use as your header.
hu: Ki kell jelölni a képnek azt a részét, amit a fejrészben szeretnénk látni.

en: You do not have permission to customize headers.
hu: Nincs megfelelő jogosultság a fejrész testreszabásához.

en: Edit &#8220;%s&#8221;
hu: &#8220;%s&#8221; szerkesztése

en: Trash
hu: Lomtár

en: View &#8220;%s&#8221;
hu: &#8220;%s&#8221; megtekintése

en: Unpublished
hu: Nincs közzétéve

en: Y/m/d g:i:s A
hu: Y-m-d  H:i

en: %s from now
hu: %s mostantól

en: (Unattached)
hu: (Leválasztva)

en: Attach
hu: Csatolás

en: %s pending
hu: %s függőben

en: No media attachments found.
hu: Nincs média csatolmány

en: %s comment approved | %s comments approved
hu[0]: %s hozzászólás elfogadva
hu[1]: %s hozzászólás elfogadva

en: %s comment marked as spam. | %s comments marked as spam.
hu[0]: %s hozzászólás spamnek minősítve
hu[1]: %s hozzászólás spamnek minősítve

en: %s comment restored from the spam | %s comments restored from the spam
hu[0]: %s hozzászólás törölve a spam tárolóból
hu[1]: %s hozzászólás törölve a spam tárolóból

en: %s comment permanently deleted | %s comments permanently deleted
hu[0]: %s hozzászólás véglegesen törölve
hu[1]: %s hozzászólás véglegesen törölve

[ctx: comments]
en: All | All
hu[0]: Összes hozzászólás
hu[1]: Összes hozzászólás

en: Pending <span class="count">(<span class="pending-count">%s</span>)</span> | Pending <span class="count">(<span class="pending-count">%s</span>)</span>
hu[0]: Függőben <span class="count">(<span class="pending-count">%s</span>)</span>
hu[1]: Függőben <span class="count">(<span class="pending-count">%s</span>)</span>

en: Approved | Approved
hu[0]: Elfogadva
hu[1]: Elfogadva

en: Trash <span class="count">(<span class="trash-count">%s</span>)</span> | Trash <span class="count">(<span class="trash-count">%s</span>)</span>
hu[0]: Lomtárban <span class="count">(<span class="trash-count">%s</span>)</span>
hu[1]: Lomtárban <span class="count">(<span class="trash-count">%s</span>)</span>

en: Search Comments
hu: Hozzászólások keresése

en: Displaying %s&#8211;%s of %s
hu: %s - %s-ig az összesen %s-ből

en: Bulk Actions
hu: Csoportművelet

en: Unapprove
hu: Elutasítás

en: Approve
hu: Elfogadás

en: Move to Trash
hu: Lomtárba helyezés

en: Show all comment types
hu: Hozzászólás-típusok

en: Pings
hu: Visszajelzések

en: Filter
hu: Szűrő

en: Empty Spam
hu: Spam-tároló ürítése

en: Empty Trash
hu: Lomtár ürítése

en: No comments found.
hu: Nem találtunk hozzászólást!

en: Post updated. <a href="%s">View post</a>
hu: Bejegyzés módosítva. <a href="%s">Bejegyzés megtekintése</a>

en: Custom field updated.
hu: Egyedi mező frissítve.

en: Custom field deleted.
hu: Egyedi mező törölve.

en: Post updated.
hu: Bejegyzés frissítve.

en: Post restored to revision from %s
hu: Bejegyzés korábbi változata visszaállítva ebből: %s

en: Post published. <a href="%s">View post</a>
hu: Bejegyzés közzétéve. <a href="%s">Bejegyzés megtekintése</a>

en: Post saved.
hu: Bejegyzés elmentve.

en: Post submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview post</a>
hu: Bejegyzés elküldve <a target="_blank" href="%s">Előnézet</a>

en: Post scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview post</a>
hu: Bejegyzés előjegyezve: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Bejegyzés előnézete</a>

en: M j, Y @ G:i
hu: Y. F j.  l -  H:i

en: Post draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview post</a>
hu: Bejegyzés vázlata frissítve <a target="_blank" href="%s">Bejegyzés előnézete</a>

en: Page updated. <a href="%s">View page</a>
hu: Oldal frissítve. <a href="%s">Oldal megtekintése</a>

en: Page updated.
hu: Oldal frissítve

en: Page restored to revision from %s
hu: Oldal visszaállítva ebből a változatból: %s

en: Page published. <a href="%s">View page</a>
hu: Oldal közzétéve. <a href="%s">Oldal megtekintése</a>

en: Page submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview page</a>
hu: Oldal elmentve. <a target="_blank" href="%s">Oldal előnézet</a>

en: Page scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview page</a>
hu: Oldal előjegyezve: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Oldal előnézet</a>

en: Page draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview page</a>
hu: Oldal vázlat frissítve. <a target="_blank" href="%s">Oldal előnézet</a>

en: Send Trackbacks
hu: Visszakövetés (trackback) küldése

en: Custom Fields
hu: Egyedi mezők

en: Discussion
hu: Interakció

en: Slug
hu: Keresőbarát név

en: Last edited by %1$s on %2$s at %3$s
hu: Legutóbb szerkesztette: %1$s (%2$s - %3$s)

en: Last edited on %1$s at %2$s
hu: Legutóbbi módosítás: %1$s - %2$s

en: View Comment
hu: Hozzászólás megtekintése

en: Submitted on: <b>%1$s</b>
hu: Elküldve: <b>%1$s</b>

en: Update Comment
hu: Hozzászólás módosítása

en: Name:
hu: Név:

en: send e-mail
hu: E-mail küldése

en: visit site
hu: Az oldal megtekintése

en: The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
hu: A &#8220;slug&#8221; a név keresőbarát verziója. Tipikusan kisbetűket, számokat, és alulvonást tartalmaz.

en: The description is not prominent by default; however, some themes may show it.
hu: A leírás alaphelyzetben nem jelenik meg, de ez néhány sablonban másképpen is lehet.

en: <a href="%s">Links</a> / Edit Link
hu: <a href="%s">Hivatkozások</a> / Hivatkozás szerkesztése

en: Update Link
hu: Hivatkozás frissítése

en: <a href="%s">Links</a> / Add New Link
hu: <a href="%s">Hivatkozások</a> / Új hivatkozás hozzáadása

en: Link Relationship (XFN)
hu: Hivatkozás kapcsolati minősége (XFN)

en: Link added.
hu: Hivatkozás hozzáadva

en: Example: Nifty blogging software
hu: Például: WordPress Magyarország Fórum

en: Web Address
hu: Honlap címe

en: Example: <code>http://wordpress.org/</code> &#8212; don&#8217;t forget the <code>http://</code>
hu: Példa: <code>http://forum.wpm.hu</code> &#8212; nem elfelejteni az elejére írni, hogy <code>http://</code>!

en: This will be shown when someone hovers over the link in the blogroll, or optionally below the link.
hu: Ez akkor jelenik meg, amikor valaki egy hivatkozás fölé, esetleg alá, húzza az egeret a blogtárlatban.

en: The name is how it appears on your site.
hu: A név - ahogyan a honlapon megjelenik.

en: Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have children categories for Bebop and Big Band. Totally optional.
hu: A kategóriákat - a címkékkel ellentétben - hierarchiába lehet rendezni. Lehet például egy Jazz kategória, az alatt pedig további két (vagy több) alkategória Bepop és Big Band néven. Ez a lehetőség teljesen tetszőleges, határt csak a fantázia szabhat.

en: Item added.
hu: Tétel hozzáadva

en: Item deleted.
hu: Tétel törölve

en: Item updated.
hu: Tétel frissítve

en: Item not added.
hu: Tétel nem került hozzáadásra

en: Items deleted.
hu: Tétel törölve

en: <strong>Note:</strong><br />Deleting a category does not delete the posts in that category. Instead, posts that were only assigned to the deleted category are set to the category <strong>%s</strong>.
hu: <strong>Megjegyzés:</strong><br />Egy kategória törlésekor nem törlődnek a hozzá tartozó bejegyzések. Azok a bejegyzések, melyek egyedül a törölt kategóriához tartoztak, átkerülnek a(z) <strong>%s</strong> kategóriába.

en: You are not allowed to delete this item.
hu: Nincs megfelelő jogosultság a tétel törléséhez!

en: %s post updated. | %s posts updated.
hu[0]: %s bejegyzés frissítve.
hu[1]: %s bejegyzés frissítve.

[ctx: posts]
en: Mine <span class="count">(%s)</span> | Mine <span class="count">(%s)</span>
hu[0]: Saját <span class="count">(%s)</span>
hu[1]: Saját <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
hu[0]: Összes <span class="count">(%s)</span>
hu[1]: Összes <span class="count">(%s)</span>

en: Show all dates
hu: Dátum mutatása

en: View all categories
hu: Összes kategória

en: List View
hu: Lista

en: Excerpt View
hu: Kivonat megtekintése

en: Export
hu: Exportálás

en: When you click the button below WordPress will create an XML file for you to save to your computer.
hu: Indítás után a WordPress egy XML fájlt fog készíteni, amit majd le kell menteni a saját gépre.

en: This format, which we call WordPress eXtended RSS or WXR, will contain your posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags.
hu: Ez az a fájl amit WordPress eXtended RSS-nek vagy WXR-nek hívunk, és tartalmazza az összes bejegyzést, hozzászólást, egyedi mezőt és címkét.

en: Download Export File
hu: Export fájl letöltése

en: No importers are available.
hu: Nincs elérhető import modul.

en: Continue
hu: Folytatás

en: Posts
hu: Bejegyzés

en: Movable Type and TypePad
hu: Movable Type és Typepad

en: Blogroll
hu: Blogtárlat

en: Could not update link in the database
hu: Nem sikerült frissíteni a hivatkozást az adatbázisban

en: Could not insert link into the database
hu: Nem sikerült beilleszteni a hivatkozást az adatbázisba.

en: Changing to %s
hu: Változtatás erre: %s.

en: Found %s
hu: %s találat

en: The ftp PHP extension is not available
hu: Az ftp PHP kiterjesztés nem érhető el

en: FTP hostname is required
hu: FTP cím megadása kötelező

en: FTP username is required
hu: FTP felhasználó megadása kötelező

en: FTP password is required
hu: FTP jelszó megadása kötelező

en: Failed to connect to FTP Server %1$s:%2$s
hu: Nem sikerült kapcsolódni az FTP kiszolgálóhoz %1$s:%2$s

en: Username/Password incorrect for %s
hu: Felhasználónév/Jelszó nem megfelelő %s

en: The ssh2 PHP extension is not available
hu: Az ssh2 PHP kiterjesztés nem érhető el

en: The ssh2 PHP extension is available, however, we require the PHP5 function <code>stream_get_contents()</code>
hu: Az ssh2 PHP kiterjesztés ugyan elérhető, de szükséges még a PHP 5 <code>stream_get_contents()</code> nevű funkció.

en: SSH2 hostname is required
hu: SSH2 cím megadása kötelező

en: SSH2 username is required
hu: SSH2 felhasználó megadása kötelező

en: SSH2 password is required
hu: SSH2 jelszó megadása kötelező

en: Failed to connect to SSH2 Server %1$s:%2$s
hu: Nem sikerült kapcsolódni az SSH2 kiszolgálóhoz %1$s:%2$s

en: Public and Private keys incorrect for %s
hu: %s számára a nyilvános- és a magánkulcs hibás

en: Unable to perform command: %s
hu: A parancs végrehajtása sikertelen: %s

en: Invalid Data provided.
hu: Hibás adatelőkészítés.

en: Could not access filesystem.
hu: Nem sikerül elérni a fájlrendszert

en: Filesystem error.
hu: Fájlrendszer hiba

en: Unable to locate WordPress Root directory.
hu: Nem sikerült megtalálni a WordPress telepítési könyvtárát.

en: Unable to locate WordPress Content directory (wp-content).
hu: Nem sikerült megtalálni a WordPress könyvtárát (wp-content)

en: Unable to locate WordPress Plugin directory.
hu: Nem sikerült megtalálni a WordPress bővítmény könyvtárát.

en: Unable to locate WordPress Theme directory.
hu: Nem sikerült megtalálni a WordPress sablon könyvtárát.

en: Unable to locate needed folder (%s).
hu: Nem sikerült megtalálni a szükséges könyvtárát (%s).

en: Download failed.
hu: Sikertelen letöltés.

en: Installing the latest version&#8230;
hu: Legfrissebb verzió telepítése &#8230;

en: Destination folder already exists.
hu: A könyvtár már létezik.

en: Could not create directory.
hu: Nem sikerült könyvtárat létrehozni.

en: Incompatible Archive.
hu: Inkompatibilis archívum.

en: Enabling Maintenance mode&#8230;
hu: Karbantartás üzemmód bekapcsolása &#8230;

en: Disabling Maintenance mode&#8230;
hu: Karbantartás üzemmód kikapcsolása &#8230;

en: The plugin is at the latest version.
hu: A bővítmény a lehető legfrissebb.

en: Downloading update from <span class="code">%s</span>&#8230;
hu: Frissítés letöltése: <span class="code">(%s)</span> &#8230;

en: Unpacking the update&#8230;
hu: Frissítés kicsomagolása...&#8230;

en: Removing the old version of the plugin&#8230;
hu: A bővítmény régi verziójának eltávolítása....&#8230;

en: Could not remove the old plugin.
hu: A régi bővítmény eltávolítása sikertelen.

en: Install package not available.
hu: Nem áll rendelékezésre telepítő csomag.

en: Downloading install package from <span class="code">%s</span>&#8230;
hu: Telepítőcsomag letöltése: <span class="code">%s</span>&#8230;

en: Unpacking the package&#8230;
hu: Csomag kitömörítése &#8230;

en: Installing the plugin&#8230;
hu: Bővítmény telepítése...&#8230;

en: Plugin install failed.
hu: <strong>Bővítmény telepítése sikertelen!</strong>

en: Plugin installed successfully.
hu: <strong>Bővítmény sikeresen telepítve!</strong>

en: The theme is at the latest version.
hu: A sablon a lehető legfrissebb.

en: Removing the old version of the theme&#8230;
hu: A sablon régi verziójának eltávolítása....&#8230;

en: Could not remove the old theme.
hu: A régi sablon eltávolítása sikertelen.

en: Installing the theme&#8230;
hu: A sablon telepítése.&#8230;

en: Theme install failed.
hu: <strong>Sablontelepítési hiba!</strong>

en: Theme installed successfully.
hu: <strong>Sablon telepítése sikeres!</strong>

en: WordPress is at the latest version.
hu: A WordPress a lehető legfrissebb.

en: Could not copy files.
hu: A fájlok másolása nem sikerült

en: Activate this plugin
hu: Bővítmény bekapcsolása

en: Activate Plugin
hu: Bővítmény bekapcsolása

en: Return to Plugins page
hu: Vissza a bővítmények oldalra

en: Successfully installed the plugin <strong>%s %s</strong>.
hu: Sikeres bővítmény-telepítés: <strong>%s %s</strong>.

en: Return to Plugin Installer
hu: Vissza a bővítmény-telepítőhöz

en: Successfully installed the theme <strong>%1$s %2$s</strong>.
hu: <strong>%1$s %2$s</strong> sablon sikeres telepítése.

en: Preview &#8220;%s&#8221;
hu: &#8220;%s&#8221; előnézete

en: Activate &#8220;%s&#8221;
hu: &#8220;%s&#8221; bekapcsolása

en: Return to Theme Installer
hu: Vissza a sablontelepítőhöz

en: Themes page
hu: Sablonok oldala

en: Return to Themes page
hu: Vissza a sablonok oldalra

en: Please select a file
hu: Egy fájlt választása

en: The uploaded file could not be moved to %s.
hu: A feltöltött fájlt nem tudtam átmásolni %s.

en: Right Now
hu: Összefoglaló a jelenlegi állapotról

en: Other WordPress News
hu: WordPress Planet hírei

en: View all
hu: Összes megtekintése

en: Configure
hu: Beállítás

en: Submit for Review
hu: Elküld megtekintésre

en: Approve this comment
hu: Hozzászólás jóváhagyása

en: Unapprove this comment
hu: Hozzászólás moderálása

en: Reply to this comment
hu: Válasz ehhez a hozzászóláshoz

en: Mark this comment as spam
hu: Hozzászólás spamnak minősítése

en: Move this comment to the trash
hu: A hozzászólás lomtárba helyezése

[ctx: verb]
en: Trash
hu: Lomtár

en: From %1$s on %2$s%3$s
hu: %1$s hozzászólása ehhez: %2$s%3$s

en: [Pending]
hu: [Függőben]

[ctx: dashboard]
en: %1$s on %2$s
hu: %1$s > %2$s

en: Loading&#8230;
hu: Betöltés&#8230;

en: This widget requires JavaScript.
hu: Ennek a widgetnek a használatához JavaScript szükséges.

en: Main Index Template
hu: Fő mintasablon

en: RTL Stylesheet
hu: RTL stíluslap

en: Popup Comments
hu: Hozzászólások felugró ablakban

en: Footer
hu: Lábrész

en: Category Template
hu: Kategória sablonminta

en: Page Template
hu: Oldal sablonminta

en: Search Results
hu: Keresési eredmények

en: Search Form
hu: Keresés űrlap

en: Single Post
hu: Bejegyzés

en: 404 Template
hu: 404 sablonminta

en: Links Template
hu: Hivatkozások sablon

en: Theme Functions
hu: Sablon funkciók

en: Attachment Template
hu: Csatolmány sablonminta

en: Image Attachment Template
hu: Képmelléklet sablonminta

en: Video Attachment Template
hu: Videómelléklet sablonminta

en: Audio Attachment Template
hu: Audiómelléklet sablonminta

en: Application Attachment Template
hu: Alkalmazás melléklet sablonminta

en: my-hacks.php (legacy hacks support)
hu: my-hacks.php (támogatás)

en: .htaccess (for rewrite rules )
hu: .htaccess (rewrite szabályokhoz)

en: Comments Template
hu: Hozzászólások sablonminta

en: Popup Comments Template
hu: Felugróablakos hozzászólások sablonminta

en: Sorry, can&#8217;t edit files with &#8220;..&#8221; in the name. If you are trying to edit a file in your WordPress home directory, you can just type the name of the file in.
hu: Bocsánat, de nem szerkeszthető olyan fájl, aminek a nevében &#8220;..&#8221; szerepel. Ha olyan fájlt kellene módosítani, ami a WordPress főkönyvtárában van, akkor csak az állomány nevét kell beírni.

en: The uploaded file exceeds the <code>upload_max_filesize</code> directive in <code>php.ini</code>.
hu: A feltöltött fájl elérte a <code>upload_max_filesize</code> paraméterben beállított értéket (<code>php.ini</code>).

en: The uploaded file exceeds the <em>MAX_FILE_SIZE</em> directive that was specified in the HTML form.
hu: A feltöltött fájl elérte <em>MAX_FILE_SIZE</em> paraméterben beállított értéket.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
hu: A feltöltött fájlt csak részben sikerült feltölteni.

en: No file was uploaded.
hu: Nincs feltöltött fájl.

en: Missing a temporary folder.
hu: Hiányzó munkakönyvtár.

en: Failed to write file to disk.
hu: Hiba a fájl lemezre írásakor.

en: File upload stopped by extension.
hu: Egy bővítmény megszakította a fájl feltöltést.

en: Invalid form submission.
hu: Szabálytalan adatok.

en: File is empty. Please upload something more substantial. This error could also be caused by uploads being disabled in your php.ini or by post_max_size being defined as smaller than upload_max_filesize in php.ini.
hu: A fájl üres. A feltöltendő fájlnak kell lennie valami tartalmának is. A hibát az is okozhatja, hogy a feltöltés nincs engedélyezve a php.ini-ben, vagy a post_max_size által meghatározott méret kisebb, mint a php.ini fájlban meghatározott upload_max_filesize.

en: Specified file failed upload test.
hu: A megadott fájl feltöltése sikertelen.

en: File is empty. Please upload something more substantial. This error could also be caused by uploads being disabled in your php.ini.
hu: A fájl üres. Ezt a hibát az is okozhatja, hogy a feltöltés nincs engedélyezve a php.ini-ben.

en: Specified file does not exist.
hu: A megadott fájl nem létezik.

en: Invalid URL Provided.
hu: Érvénytelen URL került megadásra!

en: Could not create Temporary file.
hu: Nem sikerült az átmeneti fájl létrehozása!

en: Could not retrieve file from archive.
hu: Nem sikerül a fájl helyreállítása a régi fájlból.

en: Could not extract file from archive.
hu: Nem sikerül a fájl kibontása az archívumból.

en: Could not copy file.
hu: A fájl másolása nem lehetséges.

en: Empty archive.
hu: Üres archívum

en: Connection Information
hu: Kapcsolódási információ

en: Hostname
hu: Szervernév

en: Authentication Keys
hu: Hitelesítő kulcsok

en: Public Key:
hu: Nyilvános kulcs:

en: Private Key:
hu: Magánkulcs:

en: Enter the location on the server where the keys are located. If a passphrase is needed, enter that in the password field above.
hu: Meg kell adni a helyet a szerveren, ahol a kulcsok megtalálhatóak. Amennyiben jelszó is szükséges, azt a fenti mezőbe kell beírni.

en: Connection Type
hu: Kapcsolat típusa

en: Proceed
hu: Tovább

en: Image data does not exist. Please re-upload the image.
hu: Képadatok nem állnak rendelkezésre. A képet újból fel kell tölteni.

en: Crop
hu: Körbevágás

en: Rotate counter-clockwise
hu: Elforgatás az órajárással ellentétes irányba

en: Rotate clockwise
hu: Elforgatás az órajárással egyezően

en: Flip vertically
hu: Függőleges irányú csere

en: Flip horizontally
hu: Vízszintes átfordítás

en: Scale Image
hu: Kép átméretezés

en: Original dimensions %s
hu: Eredeti méret %s

en: Restore Original Image
hu: Eredeti kép visszaállítása

en: Discard any changes and restore the original image.
hu: Figyelmen kívül hagyja a változásokat és az eredeti képet állítja vissza.

en: Previously edited copies of the image will not be deleted.
hu: A korábbi, képen végzett szerkesztéseket nem fogja törölni.

en: Restore image
hu: Kép visszaállítása

en: Image Crop
hu: Kép körbevágása

en: (help)
hu: (súgó)

en: The image can be cropped by clicking on it and dragging to select the desired part. While dragging the dimensions of the selection are displayed below.
hu: A képet rákattintással és a kívánt rész mozgatásával lehet méretre vágni. A mozgatás ideje alatt a kiválasztott arányok alul láthatóak.

en: Keyboard Shortcuts
hu: Gyorsbillentyűk

en: Crop Aspect Ratio
hu: Képarány körbevágása

en: You can specify the crop selection aspect ratio then hold down the Shift key while dragging to lock it. The values can be 1:1 (square), 4:3, 16:9, etc. If there is a selection, specifying aspect ratio will set it immediately.
hu: A kép körbevágása a választott képaránynak megfelelően a Shift billentyű lenyomásával tehető meg - addig kell lenyomva tartani, amíg a kívánt méretre mozgatjuk. Az érték lehet 1:1 (négyzet), 4:3, 16:9, stb. Amint kész a kiválasztás, a képarány beállítása azonnal megtörténik.

en: Crop Selection
hu: Körbevágás kiválasztása

en: Once started, the selection can be adjusted by entering new values (in pixels). Note that these values are scaled to approximately match the original image dimensions. The minimum selection size equals the thumbnail size as set in the Media settings.
hu: Kezdés után, a kijelölt rész beállítás lehetséges új érték (pixelben) megadásával. Ezek az értékek körülbelül az eredeti kép méreteihez igazodnak. A minimális kijelölési méret egyenlő az bélyegképhez beállított mérettel a Médiatár beállításokban.

en: Aspect ratio:
hu: Képarány:

en: Selection:
hu: Választás:

en: Thumbnail Settings
hu: Bélyegkép beállítások

en: The thumbnail image can be cropped differently. For example it can be square or contain only a portion of the original image to showcase it better. Here you can select whether to apply changes to all image sizes or make the thumbnail different.
hu: A bélyegképet másképpen is lehet vágni. Például lehet négyzet alakú, vagy csak egy darabja az eredetinek, hogy jobban megmutassa a lényeget. Itt lehet kiválasztani, hogy a módosítások minden méretre érvényesek-e, vagy a bélyegkép különböző.

en: Current thumbnail
hu: Aktuális bélyegkép

en: Apply changes to:
hu: Módosítások mentése:

en: All image sizes
hu: Képméretek

en: All sizes except thumbnail
hu: Valamennyi méret, kivéve bélyegkép

en: Cannot load image metadata.
hu: A kép metaadatai nem olvashatóak be.

en: Cannot save image metadata.
hu: A kép metaadatát nem lehet elmenteni.

en: Image metadata is inconsistent.
hu: A kép metaadata ellentmondásos.

en: Image restored successfully.
hu: Kép helyreállítása sikeres!

en: Unable to create new image.
hu: Nem lehetséges új kép létrehozása

en: Error while saving the scaled image. Please reload the page and try again.
hu: Hiba történt a mentés közben. A böngészőoldal frissítését követően próbáljuk meg újra!

en: Nothing to save, the image has not changed.
hu: Semmi nem került mentésre, a kép nem lett változtatva

en: Unable to save the image.
hu: A kép mentése nem lehetséges

en: Image saved
hu: Kép elmentve

en: From Computer
hu: Számítógépről

en: From URL
hu: Hivatkozásból

en: Gallery
hu: Galéria

en: Gallery (%s)
hu: Galéria (%s)

en: Uploads
hu: Feltöltések

en: File URL
hu: Fájl URL

en: Alt text for the image, e.g. &#8220;The Mona Lisa&#8221;
hu: Alternatív szöveg a képhez,  pl.&#8220;Az ásító inas&#8221;

en: Empty Title filled from filename.
hu: Üres cím fájlnévből kerül kitöltésre.

en: Order
hu: Sorrend

en: Location of the uploaded file.
hu: Feltöltött fájl helye

en: Show
hu: Mutat

en: Hide
hu: Elrejtés

en: File name:
hu: Fájlnév:

en: File type:
hu: Fájltípus:

en: Upload date:
hu: Feltöltés ideje:

en: Dimensions:
hu: Méretek:

en: Insert into Post
hu: Bejegyzésbe illesztés

en: You are about to delete <strong>%s</strong>.
hu: Biztosan törlésre van szánva <strong>%s</strong>?

en: Add media files from your computer
hu: Média fájl hozzáadása saját gépről:

en: Save all changes
hu: Módosítások mentése

en: All Tabs:
hu: Valamennyi fül:

en: Sort Order:
hu: Sorrend:

en: Ascending
hu: Növekvő

en: Descending
hu: Csökkenő

en: Link thumbnails to:
hu: Bélyegkép hivatkozás:

en: Image File
hu: Képfájl

en: Order images by:
hu: Képek sorbarendezése:

en: Menu order
hu: Menü sorrend

en: Date/Time
hu: Dátum/Idő

en: Random
hu: Véletlenszerű

en: Order:
hu: Sorrend:

en: Gallery columns:
hu: Galéria oszlopok:

en: Update gallery settings
hu: Galéria beállítások frissítése

en: Search Media
hu: Médiafájl keresése

en: All Types
hu: Minden típus

en: Filter &#187;
hu: Szűrés &#187;

en: Image Caption
hu: Kép felirata

en: Link Image To:
hu: Képhivatkozás:

en: Link to image
hu: Link egy képre

en: Link text, e.g. &#8220;Ransom Demands (PDF)&#8221;
hu: Hivatkozás szövege, pl. "Kázmér és Huba (PDF)"

en: Preview Changes
hu: Előnézet

en: Status:
hu: Állapot:

en: Visibility:
hu: Nyilvánosság:

en: Password protected
hu: Jelszóval védett

en: Stick this post to the front page
hu: Legyen folyamatosan a kezdőoldalon!

en: Scheduled for: <b>%1$s</b>
hu: Időzített megjelenés:<b>%1$s</b>

en: Published on: <b>%1$s</b>
hu: Közzétéve:<br>%1$s</b>

en: Publish <b>immediately</b>
hu: <b>Azonnal</b> közzétenni

en: Schedule for: <b>%1$s</b>
hu: Időzített megjelenés:<br>%1$s</b>

en: Publish on: <b>%1$s</b>
hu: Közzététel:<br>%1$s</b>

en: Most Used
hu: Leggyakoribb

en: + Add New Category
hu: + Új hivatkozás-kategória létrehozása

en: New category name
hu: Új kategória neve:

en: Excerpts are optional hand-crafted summaries of your content that can be used in your theme. <a href="http://codex.wordpress.org/Excerpt" target="_blank">Learn more about manual excerpts.</a>
hu: A kivonat a bejegyzés összegzése, amit a sablonban lehet alkalmazni. <a href="http://codex.wordpress.org/Excerpt" target="_blank">Több információ a kivonat használatáról</a>

en: Already pinged:
hu: Visszajelzések:

en: Send trackbacks to:
hu: Visszakövetés (trackback) küldése:

en: Separate multiple URLs with spaces
hu: Több cím megadásakor az URL-címeket szóközzel kell elválasztani

en: Custom fields can be used to add extra metadata to a post that you can <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Custom_Fields" target="_blank">use in your theme</a>.
hu: Egyedi mezők hozzáadása arra való, hogy további meta adatokat adjunk a bejegyzésekhez, amelyek <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Custom_Fields" target="_blank">felhasználhatóak a sablonban</a>.

en: Allow <a href="%s" target="_blank">trackbacks and pingbacks</a> on this page.
hu: A <a href="%s" target="_blank">visszakövetések és visszajelzések</a> engedélyezése ezen az oldalon.

en: Show comments
hu: Hozzászólások megtekintése

en: Parent
hu: Szülő

en: Main Page (no parent)
hu: Főoldal (nincs szülő-oldala)

en: Default Template
hu: Alapértelmezett

en: Visit Link
hu: Hivatkozás követése

en: Keep this link private
hu: Tartsuk ezt a hivatkozást titokban

en: You are about to delete this link '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
hu:  Biztosan töröljük ez a hivatkozást:'%s'?
     'Mégse', ha nem, 'OK' a törléshez.

en: <code>_blank</code> &mdash; new window or tab.
hu: <code>_blank</code> &mdash; új ablak vagy fül

en: <code>_top</code> &mdash; current window or tab, with no frames.
hu: <code>_top</code> &mdash; jelenlegi ablak vagy fül, frames nélkül

en: <code>_none</code> &mdash; same window or tab.
hu: <code>_none</code> &mdash; ugyanabban az ablakban vagy fülön

en: Choose the target frame for your link.
hu: A hivatkozásra történő kattintást követően a megnyitás milyen módon történjék (a cél hol nyíljon meg).

en: identity
hu: azonosság

en: another web address of mine
hu: másik honlapom

en: friendship
hu: baráti

en: contact
hu: kapcsolat

en: acquaintance
hu: ismerős

en: friend
hu: barát

en: none
hu: egyik sem

en: physical
hu: fizikai

en: met
hu: személyes

en: professional
hu: szakmai

en: co-worker
hu: munkatárs

en: colleague
hu: kolléga

en: geographical
hu: földrajzi

en: co-resident
hu: lakótárs

en: neighbor
hu: szomszéd

en: family
hu: családi

en: child
hu: gyerek

en: kin
hu: rokon

en: parent
hu: szülő

en: sibling
hu: testvér

en: spouse
hu: házastárs

en: romantic
hu: romantikus

en: muse
hu: múzsa

en: crush
hu: szerelmem

en: date
hu: dátum

en: sweetheart
hu: szerető

en: If the link is to a person, you can specify your relationship with them using the above form. If you would like to learn more about the idea check out <a href="http://gmpg.org/xfn/">XFN</a>.
hu: Amennyiben ez a hivatkozás egy meghatározott személyre utal, a fenti űrlapon megadható, hogy milyen a kapcsolat jellege. Bővebb információ: <a href="http://gmpg.org/xfn/" target="_blank">XFN</a>

en: Image Address
hu: Kép címe:

en: RSS Address
hu: RSS cím:

en: Notes
hu: Jegyzetek

en: Rating
hu: Értékelés

en: (Leave at 0 for no rating.)
hu: (0-nál nincs értékelés)

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
hu: Nincs megfelelő jogosultság az oldal megtekintéséhez.

en: Popular tags
hu: Népszerű címkék

en: You may also browse based on the most popular tags in the Plugin Directory:
hu: A legnépszerűbb címkék a WordPress.org bővítmények könyvtárában:

en: Search Plugins
hu: Bővítmények keresése

en: Install a plugin in .zip format
hu: Bővítmény telepítése .zip formátumban

en: If you have a plugin in a .zip format, you may install it by uploading it here.
hu: Ha a bővítmény .zip formátumban van meg, akkor úgy telepíthető, hogy egyszerűen ide kell feltölteni.

en: Plugin zip file
hu: Bővítmény zip fájl

en: Install Now
hu: Telepítés most

en: No plugins match your request.
hu: Nincs a keresésnek megfelelő bővítmény.

en: (based on %s rating) | (based on %s ratings)
hu[0]: (%s szavazat alapján)
hu[1]: (%s szavazat alapján)

en: Plugin Install
hu: Bővítmény telepítése

en: Install Update Now
hu: Frissítés telepítése most

en: Newer Version (%s) Installed
hu: Frissebb verzió (%s) telepítve

en: Latest Version Installed
hu: Legfrissebb verzió telepítve

en: FYI
hu: Információk

en: Author:
hu: Szerző:

en: Last Updated:
hu: Legutóbbi frissítés:

en: Requires WordPress Version:
hu: Szükséges WordPress verzió: %s.

en: %s or higher
hu: %s, vagy magasabb

en: Compatible up to:
hu: A kompatibilitás eddig a verzióig szól:

en: Downloaded:
hu: Letöltve:

en: %s time | %s times
hu[0]: %s alkalommal
hu[1]: %s alkalommal

en: WordPress.org Plugin Page &#187;
hu: WordPress.org bővítmények oldala &#187;

en: Average Rating
hu: Átlagos értékelés

en: <strong>Warning:</strong> This plugin has <strong>not been tested</strong> with your current version of WordPress.
hu: <srong>Figyelem:</strong>Ez a bővítmény <strong>nincs tesztelve</strong> a honlapon jelenleg üzemelő WordPress verzióval!

en: <strong>Warning:</strong> This plugin has <strong>not been marked as compatible</strong> with your version of WordPress.
hu: <srong>Figyelem:</strong> Ez a bővítmény úgy tűnik <strong>nem kompatibilis</strong> a jelenleg a honlapon üzemelő WordPress verzióval.

en: The <code>%1$s</code> plugin header is deprecated. Use <code>%2$s</code> instead.
hu: A(z) <code>%1$s</code> bővítmény fejrész nem támogatott. Helyette <code>%2$s</code> használatos.

en: Visit plugin homepage
hu: Meg kell látogatni a bővítmények oldalát (plugin homepage)

en: The plugin generated unexpected output.
hu: A bővítmény váratlan kimenetet produkált.

en: One of the plugins is invalid.
hu: Valamelyik bővítmény hibás.

en: Could not fully remove the plugin(s) %s.
hu: %s bővítmény eltávolítása nem történt meg teljesen

en: Invalid plugin path.
hu: Hibás bővítmény elérési út

en: Plugin file does not exist.
hu: A bővítmény fájl nem létezik.

en: The plugin does not have a valid header.
hu: A bővítménynek nincs szabványos fejrésze.

en: You are not allowed to edit pages as this user.
hu: Más felhasználó oldalának módosításához nincs jogosultság.

en: You are not allowed to edit posts as this user.
hu: Más felhasználó bejegyzésének módosításához nincs jogosultság.

en: You are not allowed to edit pages.
hu: Nincs jogosultság az oldalak módosításhoz.

en: You are not allowed to edit posts.
hu: Nincs jogosultság a bejegyzések módosításhoz.

en: Auto Draft
hu: Automatikus vázlat

en: Click to edit this part of the permalink
hu: A közvetlen hivatkozás ezen részének szerkesztéséhez kattintsunk ide

en: Temporary permalink. Click to edit this part.
hu: Ideiglenes közvetlen hivatkozás. Kattintással módosítható ez a rész.

en: Permalink:
hu: Közvetlen hivatkozás:

en: Change Permalinks
hu: Közvetlen hivatkozás módosítása

en: Preview not available. Please save as a draft first.
hu: Az előnézet nem érhető el. Először vázlatként kell menteni.

en: Just another WordPress site
hu: ... egy újabb WordPress honlap...

en: Just another %s site
hu: ...egy újabb %s honlap...

[ctx: User role]
en: Administrator
hu: Adminisztrátor

[ctx: User role]
en: Editor
hu: Szerkesztő

[ctx: User role]
en: Author
hu: Szerző

[ctx: User role]
en: Contributor
hu: Közreműködő

[ctx: User role]
en: Subscriber
hu: Feliratkozó

en: Welcome to <a href="SITE_URL">SITE_NAME</a>. This is your first post. Edit or delete it, then start blogging!
hu: Üdvözlet a(z) <a href="SITE_URL">SITE_NAME</a> honlapon. Ez az első bejegyzés, amelyet a WordPress Magyarország Csapata előkészített a honlap tulajdonosának. Törölhető, tetszőlegesen szerkeszthető, és már kezdődhet is a honlap tartalommal történő feltöltésének szép és fárasztó folyamata!<br />Sok sikert!

en: Warning! Wildcard DNS may not be configured correctly!
hu: Figyelem! A DNS joker bejegyzések (wildcard) úgy tűnik nincsenek helyesen beállítva!

en: Quick Edit
hu: Szerkesztés

en: Quick&nbsp;Edit
hu: Gyorsszerkesztés

[ctx: column name]
en: Title
hu: Címsor

[ctx: column name]
en: File
hu: Fájl

[ctx: column name]
en: Date
hu: Közzétéve

[ctx: column name]
en: Comment
hu: Hozzászólás

en: Relationship
hu: Kapcsolat

en: Visible
hu: Látható

en: Bulk Edit
hu: Csoportos szerkesztés

en: &mdash; No Change &mdash;
hu: &mdash; Nincs változás &mdash;

en: &ndash;OR&ndash;
hu: &mdash; VAGY &mdash;

en: Allow
hu: Engedélyez

en: Do not allow
hu: Nem engedélyezett

en: Allow Comments
hu: Hozzászólások engedélyezése

en: Allow Pings
hu: Visszajelzések engedélyezése

en: Sticky
hu: Ragadós

en: Not Sticky
hu: Nem 'ragadós'

en: Make this post sticky
hu: Megjelölés 'ragadós'-ként

en: Missed schedule
hu: Hibás időzítés

en: Last Modified
hu: Módosítva

en: View posts by this author
hu: A szerző bejegyzései

en: In reply to <a href="%1$s">%2$s</a>.
hu: Válasz <a href="%1$s">%2$s</a> hozzászólására

en: Y/m/d \a\t g:ia
hu: Y-m-d  H:i

en: Reply to Comment
hu: Válasz a hozzászóláshoz

en: Submit Reply
hu: Válasz elküldése

en: Comment by %s moved to the trash.
hu: %s hozzászólása lomtárba helyezve

en: Comment by %s marked as spam.
hu: %s hozzászólása spamnek minősítve

en: Value
hu: Érték

en: Key
hu: Kulcs

en: Add New Custom Field:
hu: Új egyedi mező hozzáadása:

en: Enter new
hu: Új megadása

en: Add Custom Field
hu: Egyedi mező hozzáadása

en: Before you can upload your import file, you will need to fix the following error:
hu: Mielőtt az importfájl feltöltésre kerülne, a következő hiba javítására lenne szükség:

en: Choose a file from your computer:
hu: Fájl kiválasztása saját gépről:

en: Maximum size: %s
hu: Maximális méret: %s

en: Upload file and import
hu: Fájl feltöltése és importálása

en: Click to toggle
hu: Bővebben kikapcsolás/bekapcsolás

en: Find Posts or Pages
hu: Bejegyzések, vagy oldalak keresése

en: Install Plugins
hu: Bővítmények telepítése

en: Install Themes
hu: Sablonok telepítése

en: Manage Themes
hu: Sablonkezelő

[ctx: post state]
en: Pending
hu: Függőben

en: Enable accessibility mode
hu: Akadálymentes üzemmód be

en: Disable accessibility mode
hu: Akadálymentes üzemmód ki

en: Comment %d does not exist
hu: %d hozzászólás nem létezik

en: You did not enter a category name.
hu: Nem lett kategórianév megadva.

en: Sorry, you must be logged in to reply to a comment.
hu: Sajnálom, de a hozzászólásra válaszoláshoz bejelentkezés szükséges.

en: Please provide a custom field value.
hu: Az egyedi mezőnek értéket kell adni!

en: User <a href="#%s">%s</a> added
hu: <a href="#%s">%s</a> felhasználó létrehozva

en: g:i:s a
hu: H:i:s

en: Draft saved at %s.
hu: Vázlat mentve: %s

en: Someone
hu: Valaki

en: You are not allowed to edit this page.
hu: Nincs jogosultság az oldal módosításához.

en: You are not allowed to edit this post.
hu: Nincs jogosultság a bejegyzés módosításához.

en: Saving is disabled: %s is currently editing this page.
hu: Automatikus mentés kikapcsolva: %s éppen szerkeszti ezt az oldalt.

en: Saving is disabled: %s is currently editing this post.
hu: Automatikus mentés kikapcsolva: %s éppen szerkeszti ezt a bejegyzést.

en: Item not updated.
hu: A tétel nem frissült.

en: Date
hu: Közzétéve

en: Status
hu: Állapot

en: Scheduled
hu: Ütemezve

en: Thank you for creating with <a href="http://wordpress.org/">WordPress</a>.
hu: Köszönjük <a href="http://wphu.org/">WordPress</a>! | <small>Fordítás: <a href="http://djz.hu" target="_blank">DjZoNe</a> & <a href="http://wpforditas.farkasonline.net" target="_blank">FYGureout</a></small>

en: Invalid plugin page
hu: Hibás bővítmény oldal

en: Cannot load %s.
hu: %s betöltése sikertelen!

en: You are not allowed to import.
hu: Nincs megfelelő jogosultság az importáláshoz.

en: Import
hu: Importálás

en: Edit Comment
hu: Hozzászólás szerkesztése

en: Oops, no comment with this ID.
hu: Elnézést, nincs hozzászólás ezzel az azonosítóval (ID).

en: Go back
hu: Vissza

en: You are not allowed to edit comments on this post.
hu: Nincs megfelelő jogosultság a bejegyzéshez tartozó hozzászólás módosításához.

en: This comment is in the Trash. Please move it out of the Trash if you want to edit it.
hu: Ez a bejegyzés a lomtárban van. Szerkesztése csak a lomtárból történő visszahelyezés után lehetséges.

en: You are about to mark the following comment as spam:
hu: Biztosan spam ez a hozzászólás?

en: Spam Comment
hu: Igen, ez spam!

en: You are about to move the following comment to the Trash:
hu: Biztosan a lomtárban a helye ennek a hozzászólásnak?

en: Trash Comment
hu: Hozzászólást a lomtárba

en: You are about to delete the following comment:
hu: Biztos, hogy törlésre lett ítélve ez a hozzászólás?
