Administration - en to tr translation catalogue (2270 entries)

en: Introducing a modern new&nbsp;design
tr: Yeni ve modern bir tasarım

en: Modern aesthetic
tr: Modern estetik

en: The new WordPress dashboard has a fresh, uncluttered design that embraces clarity and simplicity.
tr: Yeni WordPress başlangıç ekranı taze, düzenli tasarımı ile anlaşılırlığı ve basitliği kucaklıyor.

en: Clean typography
tr: Temiz tipografi

en: The Open Sans typeface provides simple, friendly text that is optimized for both desktop and mobile viewing. It&#8217;s even open source, just like WordPress.
tr: Open Sans yazı biçimi sade, arkadaş canlısı bir metin arabirimi ile hem masaüstü hem mobil görünüm için ideal. Hem de WordPress gibi açık kaynak kodlu.

en: Refined contrast
tr: Arıtılmış kontrast

en: We think beautiful design should never sacrifice legibility. With superior contrast and large, comfortable type, the new design is easy to read and a pleasure to navigate.
tr: Güzel bir tasarımın okunabilirliği öldürmemesi gerektiğini düşünüyoruz. Gelişmiş kontrast ve büyük, rahat tipi ile yeni tasarım okuması kolay, dolaşması keyifli bir hale dönüştü.

en: WordPress on every&nbsp;device
tr: Her cihazda WordPress

en: We all access the internet in different ways. Smartphone, tablet, notebook, desktop &mdash; no matter what you use, WordPress will adapt and you&#8217;ll feel right at home.
tr: Hepimiz internete farkı cihazlardan ulaşıyoruz. Akıllı telefonlar, tabletler, dizüstü bilgisayarlar, masaüstü bilgisayarlar &mdash; ne kullanırsanız kullanın WordPress uyum sağlayarak evinizde hissetmenizi sağlar.

en: High definition at high&nbsp;speed
tr: Yüksek hızlarda yüksek çözünürlük

en: WordPress is sharper than ever with new vector-based icons that scale to your screen. By ditching pixels, pages load significantly faster, too.
tr: Yeni vektör tabanlı ikonlar ile WordPress hiç olmadığı kadar keskin. Piksellerden kurtularak sayfa yüklenme hızını da büyük ölçüde artırdık.

en: Pick a color
tr: Bir renk geçin

en: We&#8217;ve included eight color schemes so you can pick your favorite. Choose from any of them below to change it instantly.
tr: Favorinizi seçmek için sekiz yeni renk paleti ekledik. Aşağıdan bir tanesini seçebilirsiniz, anında uygulanacaktır.

en: To change your color scheme later, just <a href="%1$s">visit your profile</a>.
tr: Renk paletinizi daha sonra değiştirmek isterseniz <a href="%1$s">profilinizi görüntüleyin</a>.

en: Refined theme management
tr: Hassaslaştırılmış tema yönetimi

en: The new themes screen lets you survey your themes at a glance. Or want more information? Click to discover more. Then sit back and use your keyboard&#8217;s navigation arrows to flip through every theme you&#8217;ve got.
tr: Yeni temalar ekranı tüm temalasınıza bir bakışta göz atmanıza olanak sağlıyor. Daha fazla bilgiye mi ihtiyacınız var. Keşfet bağlantısına tıklayın. Daha sonra arkanıza yaslanın ve klavye ok tuşları ile temalarınız arasında gezinin.

en: Smoother widget experience
tr: Daha iyi bileşen deneyimi

en: Drag-drag-drag. Scroll-scroll-scroll. Widget management can be complicated. With the new design, we&#8217;ve worked to streamline the widgets&nbsp;screen.
tr: Sürükle, sürükle, sürükle. Kaydır, kaydır, kaydır. Bileşen yönetimi yeri geldiğinde çok karmaşık olabiliyor. Yeni tasarım ile bileşenler ekranını çok daha iyi bir hale getirdik.

en: Have a large monitor? Multiple widget areas stack side-by-side to use the available space. Using a tablet? Just tap a widget to add it.
tr: Büyük bir monitörünüz mü var? Var olan alanı kullanmak için bileşen alanlarını yan yana sıralayın. Tablet mi kullanıyorsunuz? Bir bileşene tıklayın ve eklensin.

en: Twenty Fourteen, a sleek new magazine&nbsp;theme
tr: Yirmi Ondört, yeni bir magazin teması

en: Turn your blog into a&nbsp;magazine
tr: Blogunuzu bir magazine çevirin

en: Create a beautiful magazine-style site with WordPress and Twenty Fourteen. Choose a grid or a slider to display featured content on your homepage. Customize your site with three widget areas or change your layout with two page templates.
tr: WordPress ve Yirmi Ondört ile harikulade, magazin stilli bir site oluşturun. Bir tabla ya da kaydırıcı seçerek ana sayfanızda öne çıkan içeriği gösterebilirsiniz. Üç bileşen alanı ya da iki sayfa şablonu ile sitenizi istediğiniz gibi özelleştirin.

en: With a striking design that does not compromise our trademark simplicity, Twenty Fourteen is our most intrepid default theme yet.
tr: Alışılmış sadeliği kaybetmeden etkileyici bir tasarıma sahip olan Yirmi Ondört teması şu ana kadarki en cesur varsayılan tema diyebiliriz.

en: Keeping your site up to date is important for your site&#8217;s security, and makes the internet a safer place for you and your readers.
tr: Sitenizi güncel tutmak sizin açınızdan önemli olduğu gibi, hem sizin, hem ziyaretçilerinizin güvenliği açısından da önemlidir.

en: Search installed themes...
tr: Yüklü temalarda ara...

en: If an update is available, you&#8127;ll see a notification appear in the Toolbar and navigation menu.
tr: Eğer bir güncelleme uygun durumdaysa araç çubuğunda ve dolaşım menüsünde bilgilendirme göreceksiniz.

en: <strong>WordPress</strong> &mdash; Updating your WordPress installation is a simple one-click procedure: just <strong>click on the &#8220;Update Now&#8221; button</strong> when you are notified that a new version is available.
tr: <strong>WordPress</strong> &mdash; WordPress kurulumunuzu güncellemek tek tıklamalık basit bir iş: yeni bir sürüm bildirildiğinde sadece <strong>&#8220;Şimdi güncelle&#8221; tuşuna tıklayın</strong>.

en: In most cases, WordPress will automatically apply maintenance and security updates in the background for you.
tr: Çoğu zaman WordPress bakım ve güvenlik güncellemelerini arka planda sizin için otomatik olarak yapar.

en: <strong>Translations</strong> &mdash; The files translating WordPress into your language are updated for you whenever any other updates occur. But if these files are out of date, you can <strong>click the &#8220;Update Translations&#8221;</strong> button.
tr: <strong>Çeviriler</strong> &mdash; WordPress kurulumunuzu dilinize çeviren dil dosyaları her güncelleme ile beraber güncellenirler. Fakat bu dosyalar güncelliğini yitirirlerse <strong>&#8220;Çevrileri güncelle&#8221; tuşuna basın</strong>.

en: On this screen, you can update to the latest version of WordPress, as well as update your themes and plugins from the WordPress.org repositories.
tr: Bu ekranda en son WordPress sürümüne güncelleme yapabilir, tema ve eklenilerinizi WordPress.org depolarından güncelleyebilirsiniz.

en: <strong>Themes and Plugins</strong> &mdash; To update individual themes or plugins from this screen, use the checkboxes to make your selection, then <strong>click on the appropriate &#8220;Update&#8221; button</strong>. To update all of your themes or plugins at once, you can check the box at the top of the section to select all before clicking the update button.
tr: <strong>Temalar ve eklentiler</strong> &mdash; Bu ekrandan tekil olarak tema ve eklenti güncellemek isterseniz, seçim kutucuklarını kullanarak seçimlerinizi yapın ve daha sonra <strong>ilgili &#8220;Güncelle&#8221; tuşu</strong> ile güncellemeyi yapın. Tüm tema ve eklentilerinizi güncellemek için bu bölümün başında yer alan kutuyu işaretleyin ve güncelle tuşunu kullanın.

en: Welcome to WordPress&nbsp;%s
tr: WordPress %s sürümüne hoşgeldiniz

en: Thank you for updating to WordPress %s, the most beautiful WordPress&nbsp;yet.
tr: WordPress %s sürümüne yükselttiğiniz için teşekkürler, şu ana kadarki en güzel WordPress.

en: If you would like to see more themes to choose from, click on the &#8220;Add New&#8221; button and you will be able to browse or search for additional themes from the <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Theme Directory</a>. Themes in the WordPress.org Theme Directory are designed and developed by third parties, and are compatible with the license WordPress uses. Oh, and they&#8217;re free!
tr: Eğer seçmek için daha fazla tema istiyorsanız &#8220;Yeni ekle&#8221; tuşuna basıp, <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Tema Dizini</a>nden arama yapabilirsiniz. WordPress.org Tema Dizinindeki temalar üçüncü partiler tarafından tasarlanıp geliştirilmiş olup, WordPress lisansı ile uyumlıdır. Ayrıca, ücretsizdirler!

en: Fixed Layout
tr: Sabit düzen

en: Fluid Layout
tr: Esnek düzen

en: Responsive Layout
tr: Uyumlu düzen

en: %s Post | %s Posts
tr[0]: %s Yazı
tr[1]: %s Yazı

en: %s Page | %s Pages
tr[0]: %s Sayfa
tr[1]: %s Sayfa

en: %s Comment | %s Comments
tr[0]: %s Yorum
tr[1]: %s Yorum

[ctx: comments]
en: %s in moderation | %s in moderation
tr[0]: %s onay sırasında
tr[1]: %s onay sırasında

en: M jS
tr: j M

en: %s MB Space Allowed
tr: %s MB kota

en: %1$s MB (%2$s%%) Space Used
tr: %1$s MB (%2$s%%) kullanılan kota

en: Theme Details
tr: Tema detayları

en: When this setting is in effect, a reminder is shown in the At a Glance box of the Dashboard that says, &#8220;Search Engines Discouraged,&#8221; to remind you that your site is not being crawled.
tr: Bu özellik devrede olduğunda Başlangıç ekranındaki Bir bakışta kutusunda bir uyarı size Arama motorlarının engellendiğini, sitenizin taranmadığını hatırlatır.

en: At a Glance
tr: Bir bakışta

[ctx: theme]
en: Active:
tr: Etkin:

en: Accessibility Ready
tr: Erişilebilir

en: This is a child theme of %s.
tr: Bu %s temasının alt temasıdır.

en: This screen is used for managing your installed themes. Aside from the default theme(s) included with your WordPress installation, themes are designed and developed by third parties.
tr: Bu ekran yüklü temalarınızın yönetilmesi için kullanılır. Varsayılan temanın/temaların haricinde üçüncü partiler tarafından tasarlanıp, geliştirilmiş temalar da buradadır.

en: Hover or tap to see Activate and Live Preview buttons
tr: Etkinleştir ve Canlı önizleme tuşları için fare imlecini gezdirin ya da tıklayın

en: Click on the theme to see the theme name, version, author, description, tags, and the Delete link
tr: Temaya tıklarak ismini, sürümünü, geliştiricisini, açıklamasını, etiketlerini ve silme bağlantısını görebilirsiniz

en: Click Customize for the current theme or Live Preview for any other theme to see a live preview
tr: Geçerli tema için Özelleştir tuşuna basarak ya da  herhangi bir tema için Canlı önizleme tuşuna basarak önizleme yapabilirsiniz.

en: The current theme is displayed highlighted as the first theme.
tr: Geçerli tema, temaların arasında ilk sırada öne çıkarılmış olarak gösterilir.

en: Tap or hover on any theme then click the Live Preview button to see a live preview of that theme and change theme options in a separate, full-screen view. You can also find a Live Preview button at the bottom of the theme details screen. Any installed theme can be previewed and customized in this way.
tr: Bir temanın üzerine fare imlecinizi sürükleyip ya da bir temaya tıklayıp ve sonrasında Canlı önizleme tuşuna basarak ilgili tema için önizlemeyi açabilir, ayrı bir ekranda ayarlarını değiştirebilirsiniz. Ayrıca Canlı önizleme tuşunu tema detayları penceresinin en altında da bulabilirsiniz. Yüklenmiş herhangi bir tema bu şekilde izlenebilir ve özelleştirilebilir.

en: The theme being previewed is fully interactive &mdash; navigate to different pages to see how the theme handles posts, archives, and other page templates. The settings may differ depending on what theme features the theme being previewed supports. To accept the new settings and activate the theme all in one step, click the Save &amp; Activate button above the menu.
tr: Görüntülediğiniz tema tamamıyla etkileşimlidir &mdash; farklı sayfalarda gezinerek temanın yazıları, arşivleri ve diğer sayfa şablonlarını nasıl yönettiğini görebilirsiniz. Bu ayar temadan temaya farklılık gösterebilir. Yeni ayarları kaydetmek ve etkinleştirmek için menünün üstünde yer alan Kaydet ve Etkinleştir tuşuna basın.

en: When previewing on smaller monitors, you can use the collapse icon at the bottom of the left-hand pane. This will hide the pane, giving you more room to preview your site in the new theme. To bring the pane back, click on the collapse icon again.
tr: Küçük monitörlerde önizleme yaparken sol menüde yer alan toplama simgesini kullanabilirsiniz. Bu şekilde pano kapanacak ve önizleme için daha fazla yer kalacaktır. Paneli geri açmak için simgeye tekrar tıklayabilirsiniz.

en: To activate a widget drag it to a sidebar or click on it. To deactivate a widget and delete its settings, drag it back.
tr: Bir bileşeni etkinleştirmek için bir yan sütuna sürükleyin ya da üzerine tıklayın. Etkisizleştirmek ve ayarlarını sıfırlamak için geri sürükleyin.

en: %1$s rating based on %2$s rating | %1$s rating based on %2$s ratings
tr[0]: %2$s oy üzerinden %1$s puan
tr[1]: %2$s oy üzerinden %1$s puan

en: %s rating
tr: %s puan

en: This screen shows an individual user all of their sites in this network, and also allows that user to set a primary site. They can use the links under each site to visit either the frontend or the dashboard for that site.
tr: Bu ekran bir kullancının bu ağdaki tüm sitelerini gösterir ve kullanıcının birincil sitesini seçmesine olanak sağlar. Her bir sitenin altındaki bağlantıları kullanarak siteleri ziyaret edebilir ya da yönetim paneline ulaşabilirler.

en: Rollback Error: [%1$s] %2$s
tr: Geri alma hatası: [%1$s] %2$s

en: Error: [%1$s] %2$s
tr: Hata: [%1$s] %2$s

en: The following plugins were successfully updated:
tr: Aşağıdaki eklentiler başarıyla güncellendi.

en: The following themes were successfully updated:
tr: Aşağıdaki temalar başarıyla güncellendi.

en: The following translations were successfully updated:
tr: Aşağıdaki çeviriler başarıyla güncellendi:

en: The following plugins failed to update:
tr: Aşağıdaki eklentiler güncellenemedi:

en: The following themes failed to update:
tr: Aşağıdaki temalar güncellenemedi:

en: The following translations failed to update:
tr: Aşağıdaki çeviriler güncellenemedi:

en: Unable to submit this form, please refresh and try again.
tr: Form gönderilemedi, sayfayı yenileyip tekrar deneyin.

en: <strong>Screen Options</strong> - Use the Screen Options tab to choose which Dashboard boxes to show.
tr: <strong>Ekran ayarları</strong> - Hangi başlangıç kutularının gözükeceğini Ekran ayarları sekmesinden seçebilirsiniz.

en: <strong>Site Content</strong> - Displays a summary of the content on your site and identifies which theme and version of WordPress you are using.
tr: <strong>Site içeriği</strong> - Sitenizin bir özetini gösterir ve hangi temayı, hangi WordPress sürümünü kullandığınızı gösterir.

en: <strong>Activity</strong> - Shows the upcoming scheduled posts, recently published posts, and the most recent comments on your posts and allows you to moderate them.
tr: <strong>Etkinlik</strong> - Yakında yayınlanacak yazılar, yayınlanmış olanları gösterir. Yazılarınıza yeni yapılmış yorumları gösterir ve onaylamanıza olanak sağlar.

en: <strong>Quick Draft</strong> - Allows you to create a new post and save it as a draft. Also displays links to the 5 most recent draft posts you've started.
tr: <strong>Hızlı taslak</strong> - Yeni bir yazıya başlayıp taslak olarak kaydetmenizi sağlar. Ayrıca başlamış olduğunuz son beş taslak yazıyı gösterir.

en: <strong>WordPress News</strong> - Latest news from the official WordPress project, the <a href="http://planet.wordpress.org/">WordPress Planet</a>, and popular and recent plugins.
tr: <strong>WordPress Haberleri</strong> - <a href="http://planet.wordpress.org/">WordPress Dünyası</a>, en güncel ve popüler eklentiler, WordPress projesi ile ilgili en son haberler.

en: <strong>WordPress News</strong> - Latest news from the official WordPress project, the <a href="http://planet.wordpress.org/">WordPress Planet</a>.
tr: <strong>WordPress Haberleri</strong> - <a href="http://planet.wordpress.org/">WordPress Dünyası</a>, WordPress projesi ile ilgili en son haberler.

en: Oops, you don&#8217;t have access to add new drafts.
tr: Yeni taslak eklemek için izniniz yok.

en: Are you sure you want to delete this theme?
    
    Click 'Cancel' to go back, 'OK' to confirm the delete.
tr: Bu temayı silmek istediğinizden emin misiniz?
    
    'İptal' tuşuna basarak geri dönebilir, 'Tamam' tuşuna basarak silebilirsiniz.

en: Add New Theme
tr: Yeni tema ekle

[ctx: Add new theme]
en: Add New
tr: Yeni ekle

en: Update Available
tr: Güncelleme var

en: Close overlay
tr: Pencereyi kapat

en: Show previous theme
tr: Önceki temayı göster

en: Show next theme
tr: Sonraki temayı göster

en: Add Widget
tr: Bişleşen ekle

en: Activity
tr: Aktivite

en: WordPress site: %s
tr: WordPress sitesi: %s

en: SUCCESS: WordPress was successfully updated to %s
tr: BAŞARILI: WordPress %s sürümüne başarıyla yükseltildi

en: FAILED: WordPress failed to update to %s
tr: BAŞARISIZ: WordPress %s sürümüne yükseltilemedi

en: SUCCESS: %s
tr: BAŞARILI: %s

en: FAILED: %s
tr: BAŞARISIZ: %s

en: 
    BETA TESTING?
    =============
    
    This debugging email is sent when you are using a development version of WordPress.
    
    If you think these failures might be due to a bug in WordPress, could you report it?
     * Open a thread in the support forums: http://wordpress.org/support/forum/alphabeta
     * Or, if you're comfortable writing a bug report: http://core.trac.wordpress.org/
    
    Thanks! -- The WordPress Team
tr: 
    BETA TESTİ Mİ YAPIYORSUNUZ?
    ===========================
    
    Bu ayıklama e-postası WordPress geliştirme sürümlerinden birini kullanıyorsanız gönderilir.
    
    Eğer bu problemlerin WordPress ile ilgili hatalardan kaynaklandığını düşünüyorsanız rapor eder misiniz?
    * http://wordpress.org/support/forum/alphabeta adresinde bir başlık açabilirsiniz.
    * Ya da hata raporu yazma konusunda iyiyseniz http://core.trac.wordpress.org/ adresinden bir rapor hazırlayabilirsiniz.
    
    Teşekkürler! -- WordPress Ekibi

en: [%s] There were failures during background updates
tr: [%s] Arka plan güncellemelerinde hatalar oluştu

en: [%s] Background updates have finished
tr: [%s] Arka plan güncellemeleri bitti

en: UPDATE LOG
tr: GÜNCELLEME KÜTÜĞÜ

en: Quick Draft
tr: Hızlı taslak

en: WordPress News
tr: WordPress haberler

en: WordPress %1$s running %2$s theme.
tr: %2$s teması ile WordPress %1$s.

en: What&#8217;s on your mind?
tr: Aklınızda ne var?

[ctx: drafts]
en: View all
tr: Tümünü görüntüle

en: Drafts
tr: Taslaklar

en: Publishing Soon
tr: Yakında yayınlanacaklar

en: Recently Published
tr: Yeni yayınlanmış

en: No activity yet!
tr: Henüz aktivite yok!

en: See %s more&hellip;
tr: %s daha fazla gör&hellip;

en: Today
tr: Bugün

en: Tomorrow
tr: Yarın

en: Popular Plugin
tr: Beğenilen eklentiler

en: Manage Uploads
tr: Yüklemeleri yönet

en: The update cannot be installed because we will be unable to copy some files. This is usually due to inconsistent file permissions.
tr: Bazı dosyalar kopyalanamadığı için güncelleme yapılamıyor. Bu genelde tutarsız dosya izinlerinden kaynaklanır.

en: WordPress %s is also now available.
tr: WordPress %s uygulanabilir.

en: Your site at %1$s experienced a critical failure while trying to update WordPress to version %2$s.
tr: Siteniz %1$s WordPress %2$s sürümüne güncellenirken kritik bir hata ile karşılaştı.

en: Your site was running version %s.
tr: %s sürümünü kullanıyorsunuz.

en: Update Translations
tr: Çevirileri güncelle

en: Updating translations for %1$s (%2$s)&#8230;
tr: %1$s (%2$s) için çeviriler güncelleniyor&#8230;

en: Translations for %s
tr: %s için çeviriler

en: [%1$s] Your site has updated to WordPress %2$s
tr: [%1$s] Siteniz WordPress %2$s sürümüne güncellendi

en: [%1$s] WordPress %2$s is available. Please update!
tr: [%1$s] WordPress %2$s indirilebilir durumda. Lütfen güncelleyin!

en: [%1$s] URGENT: Your site may be down due to a failed update
tr: [%1$s] ACİL: Siteniz başarısız bir güncelleme yüzünden kapalı olabilir

en: Howdy! Your site at %1$s has been updated automatically to WordPress %2$s.
tr: Merhaba! %1$s siteniz otomatik olarak WordPress %2$s sürümüne güncellendi.

en: No further action is needed on your part.
tr: Sizin tarafınızda başka bir şey yapmanıza gerek yok.

en: For more on version %s, see the About WordPress screen:
tr: %s sürümü hakkında daha fazla bilgi için WordPress hakkında ekranına bakın:

en: Please update your site at %1$s to WordPress %2$s.
tr: Lütfen %1$s sitenizi WordPress %2$s sürümüne yükseltin.

en: We tried but were unable to update your site automatically.
tr: Denedik ama sitenizi otomatik olarak güncelleyemedik.

en: Updating is easy and only takes a few moments:
tr: Güncelleme çok kolaydır ve sadece bir kaç dakikanızı alır:

en: Your site at %1$s experienced a critical failure while trying to update to the latest version of WordPress, %2$s.
tr: Siteniz %1$s WordPress son sürümü %2$s sürümüne güncellenirken kritik bir hata ile karşılaştı.

en: This means your site may be offline or broken. Don't panic; this can be fixed.
tr: Bu sitenizin kapalı ya da bozuk olduğu anlamına gelebilir. Panik yapmayın, her şey düzeltilebilir.

en: Please check out your site now. It's possible that everything is working. If it says you need to update, you should do so:
tr: Lütfen öncelikle sitenizi kontrol edin. Her şey düzgün çalışıyor da olabilir. Eğer güncelleme yapmanız gerektiği yazıyorsa yapmalısınız:

en: Keeping your site updated is important for security. It also makes the internet a safer place for you and your readers.
tr: Sitenizi güncel tutmanız güvenlik açısından çok önemlidir. Ayrıca hem sizin için hem okuyucularınız için interneti daha güvenli bir yer yapar.

en: If you experience any issues or need support, the volunteers in the WordPress.org support forums may be able to help.
tr: Eğer bir sorunla karşılaşırsanız ya da desteğe ihtiyacınız olursa destek forumları ya da facebook sayfamızdaki gönüllüler yardımcı olabilir.

en: You also have some plugins or themes with updates available. Update them now:
tr: Ayrıca bazı temalar ya da eklentilerde güncellemeler var. Lütfen güncelleyin:

en: The WordPress Team
tr: WordPress ekibi

en: We have some data that describes the error your site encountered.
tr: Sitenizde karşılaştığınız hatayı açıklayan bazı veriler var.

en: Your hosting company, support forum volunteers, or a friendly developer may be able to use this information to help you:
tr: Yer sağlayıcı firmanız, destek olabilecek kişiler ya da dost bir geliştirici bu bilgiler ile size yardımcı olabilir:

en: Error code: %s
tr: Hata kodu: %s

en: ERROR: %s
tr: HATA: %s

en: This content is currently locked.
tr: İçerik şu an erişilemez.

en: If you take over, %s will be blocked from continuing to edit.
tr: Eğer üzerinize alırsanız %s daha fazla düzenleme yapamayacak.

en: If you need to re-install version %s, you can do so here or download the package and re-install manually:
tr: %s sürümünü yeniden kurmanız gerekliyse buradan yapabilir ya da paketi indirip kendiniz tekrar kurabilirsiniz:

en: Future security updates will be applied automatically.
tr: Gelecek güvenlik güncellemeleri otomatik uygulanacak.

en: Translations
tr: Çeviriler

en: Your translations are all up to date.
tr: Çevirileriniz güncel.

en: Some of your translations are out of date.
tr: Bazı çevirilerin zamanı geçmiş.

en: Some of your translations need updating. Sit tight for a few more seconds while we update them as well.
tr: Bazı çevirilerinizin de güncellenmesi gerekiyor. Biz güncelleme yaparken siz arkanıza yaslanın ve bir kaç saniye daha bekleyin.

en: The translation is up to date.
tr: Çeviriler güncel.

en: Downloading translation from <span class="code">%s</span>&#8230;
tr: Çeviri yükleniyor <span class="code">%s</span>&#8230;

en: Translation update failed.
tr: Çeviri güncellemesi başarısız.

en: Translation updated successfully.
tr: Çeviriler başarıyla güncellendi.

en: Updating theme: %s
tr: Tema güncelleniyor: %s

en: Updating plugin: %s
tr: Eklenti güncelleniyor: %s

en: There is not enough free disk space to complete the update.
tr: Bu güncellemeye devam edebilmek için gerekli disk alanı yok.

en: Comment must be manually approved
tr: Yorum el ile onaylanmalı

en: The sizes listed below determine the maximum dimensions in pixels to use when adding an image to the Media Library.
tr: Listelenen boyutlar ortam kütüphanesine görsel eklerken kullanılacak en yüksek piksel boylarını gösterir.

en: By default WordPress uses web <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>s which have question marks and lots of numbers in them; however, WordPress offers you the ability to create a custom URL structure for your permalinks and archives. This can improve the aesthetics, usability, and forward-compatibility of your links. A <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Permalinks">number of tags are available</a>, and here are some examples to get you started.
tr: Varsayılan olarak WordPress içinde soru işaretleri ve bir çok rakam içeren web <abbr title="Universal Resource Locator - Evrensel Kaynak Konumlandırıcı">URL</abbr>leri kullanır. Ne var ki WordPress size yazılarınız ve arşivleriniz için özel adres yapıları oluşturma olanağı da sağlıyor. Bu bağlantılarınızı estetik, kullanılabilirlik ve uyumluluk açılarından geliştiriyor. <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Permalinks">Bir çok etiket</a> ve örnek ile iyi bir başlangıç yapabilirsiniz.

en: Upgrading to a newer version of the same theme will override changes made here. To avoid this, consider creating a <a href="%s" target="_blank">child theme</a> instead.
tr: Temanın daha yeni bir sürümüne geçmek yapılan değişikliklerin üzerine yazacaktır. Bunu engellemek için <a href="%s" target="_blank">Alt tema</a> kullanmayı unutmayın.

en: Create a brand new user and add them to this site.
tr: Yepyeni bir kullanıcı oluşturup bu siteye ekleyin.

en: Dear user,
    
    You recently requested to have the administration email address on
    your site changed.
    If this is correct, please click on the following link to change it:
    ###ADMIN_URL###
    
    You can safely ignore and delete this email if you do not want to
    take this action.
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
tr: Sevgili kullanıcı,
    
    Yakın zamanda sitenizin yönetici e-posta adresini değiştirmek istediniz.
    Eğer bu geçerli bir istekse aşağıdaki bağlantıya tıklayıp değiştirebilirsiniz:
    ###ADMIN_URL###
    
    Eğer bu işlemi yapmak istemiyorsanız bu e-postayı göz ardı edebilirsiniz.
    
    Bu e-posta ###EMAIL### adresine gönderilmiştir.
    
    Saygılar,
    ###SITENAME### ahalisi
    ###SITEURL###

en: Looking for %1$s in %2$s
tr: %2$s içinde %1$s için göz atılıyor

en: The language pack is missing either the <code>.po</code> or <code>.mo</code> files.
tr: Çeviri paketinde <code>.po</code> ya da <code>.mo</code> dosyaları eksik.

en: Attempting to roll back to previous version.
tr: Bir önceki sürüme dönülmeye çalışılıyor.

en: Due to an error during updating, WordPress has rolled back to your previous version.
tr: Güncelleme sırasında oluşan bir hata yüzünden WordPress önceki sürüme geri döndü.

en: Updating to WordPress %s
tr: WordPress %s sürümüne güncelleniyor

en: The checksum of the file (%1$s) does not match the expected checksum value (%2$s).
tr: Dosya kontrol değeri (%1$s) beklenen kontrol değeriyle (%2$s) uyuşmuyor.

en: This password will not be stored on the server.
tr: Parola sunucu üzerinde kaydedilmiyor.

en: File size:
tr: Dosya boyutu:

en: Preparing to install the latest version&#8230;
tr: Son sürüm yüklenmeye hazırlanıyor&#8230;

en: Copying the required files&#8230;
tr: Gerekli dosyalar kopyalanıyor&#8230;

en: Please provide a valid username.
tr: Lütfen geçerli bir kullanıcı adı girin.

en: The username you provided has invalid characters.
tr: Girdiğiniz kullanıcı adı geçersiz karakterler içeriyor.

en: Your passwords do not match. Please try again.
tr: Parolalarınız eşleşmiyor. Lütfen tekrar deneyin.

en: You must provide an email address.
tr: Bir e-posta adresi girmelisiniz.

en: Sorry, that isn&#8217;t a valid email address. Email addresses look like <code>username@example.com</code>.
tr: Üzgünüz, geçerli bir e-posta adresi girmediniz. E-posta adresleri şu şekilde gözükür <code>hesap@alanadi.com</code>.

en: Your theme does not natively support menus, but you can use them in sidebars by adding a &#8220;Custom Menu&#8221; widget on the <a href="%s">Widgets</a> screen.
tr: Temanız menüleri desteklemiyor ama <a href="%s">Bileşenler</a> ekranında yer alan &#8220;Özel menü&#8221; bileşeni ile yan sütuna menü ekleyebilirsiniz.

en: Menus can be displayed in locations defined by your theme, even used in sidebars by adding a &#8220;Custom Menu&#8221; widget on the <a href="%1$s">Widgets</a> screen. If your theme does not support the custom menus feature (the default themes, %2$s and %3$s, do), you can learn about adding this support by following the Documentation link to the side.
tr: Menüler temanız tarafından belirlenen alanlarda gösterilebilir. <a href="%1$s">Bileşenler</a> sayfasındaki &#8220;Özel menü&#8221; bileşeni ile yan sütunda bile gösterilebilir. Eğer temanız özel menüleri desteklemiyorsa (Varsayılan temalar %2$s ve %3$s destekliyor) yan tarafta yer alan belge bağlantısı ile nasıl bu özelliği etkinleştirebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

en: <strong>Clicking the arrow to the right of any menu item</strong> in the editor will reveal a standard group of settings. Additional settings such as link target, CSS classes, link relationships, and link descriptions can be enabled and disabled via the Screen Options tab.
tr: <strong>Menü elemanlarının sağında yer alan okalra tıklayarak</strong> belirli ayarların olduğu standart bir düzenleyiciyi açabilirsiniz. Ek ayarlar, örneğin bağlantı hedefi, CSS sınıfı, bğalantı ilişkileri ve bağlantı açıklamaları gibi, Ekran seçenekleri sekmesinden açılıp, kapatılabilir.

en: IP address:
tr: IP adresi:

en: Category added.
tr: Kategori eklendi.

en: Category deleted.
tr: Kategori silindi.

en: Category updated.
tr: Kategori güncellendi.

en: Category not added.
tr: Kategori eklenmedi.

en: Category not updated.
tr: Kategori güncellenmedi.

en: Categories deleted.
tr: Kategoriler silindi.

en: Tag added.
tr: Etiket eklendi.

en: Tag deleted.
tr: Etiket silindi.

en: Tag updated.
tr: Etiket güncellendi.

en: Tag not added.
tr: Etiket eklenmedi.

en: Tag not updated.
tr: Etiket güncellenmedi.

en: Tags deleted.
tr: Etiket silindi.

en: %s post not updated, somebody is editing it. | %s posts not updated, somebody is editing them.
tr[0]: %s yazı güncellenmedi, birisi düzenliyor.
tr[1]: %s yazı güncellenmedi, birisi düzenliyor.

en: %s post permanently deleted. | %s posts permanently deleted.
tr[0]: %s yazı kalıcı olarak silindi.
tr[1]: %s yazı kalıcı olarak silindi.

en: %s post moved to the Trash. | %s posts moved to the Trash.
tr[0]: %s yazı çöpe taşındı.
tr[1]: %s yazı çöpe taşındı.

en: %s post restored from the Trash. | %s posts restored from the Trash.
tr[0]: %s yazı çöpten geri alındı.
tr[1]: %s yazı çöpten geri alındı.

en: %s page updated. | %s pages updated.
tr[0]: %s sayfa güncellendi.
tr[1]: %s sayfa güncellendi.

en: %s page not updated, somebody is editing it. | %s pages not updated, somebody is editing them.
tr[0]: %s sayfa güncellenmedi, birisi düzenliyor.
tr[1]: %s sayfa güncellenmedi, birisi düzenliyor.

en: %s page permanently deleted. | %s pages permanently deleted.
tr[0]: %s sayfa kalıcı olarak silindi.
tr[1]: %s sayfa kalıcı olarak silindi.

en: %s page moved to the Trash. | %s pages moved to the Trash.
tr[0]: %s sayfa çöpe taşındı.
tr[1]: %s sayfa çöpe taşındı.

en: %s page restored from the Trash. | %s pages restored from the Trash.
tr[0]: %s sayfa çöpten geri getirildi.
tr[1]: %s sayfa çöpten geri getirildi.

en: Compare two different revisions by <strong>selecting the &#8220;Compare any two revisions&#8221; box</strong> to the side.
tr: İki farklı sürümü <strong>&#8220;Herhangi iki sürümü karşılaştır&#8221;</strong> seçeneği ile yanyana karşılaştırabilirsiniz.

en: Compare Revisions
tr: Sürümleri karşılaştırma

en: View, compare, and restore other versions of this content on the improved revisions screen.
tr: Bu içeriğin farklı sürümlerini görüntüleme, karşılaştırma ve geri alma işlemlerini geliştirilmiş sürüm ekranlarından yapabilirsiniz.

en: Edit Lock
tr: Düzenleme kilidi

en: Someone else is editing this. No need to refresh; the lock will disappear when they&#8217;re done.
tr: Bunu bir başkası düzenliyor. Sayfayı yenilemeye gerek yok. İşleri bittiğinde kilit ortadan kalkacaktır.

en: Compare any two revisions
tr: Herhangi iki sürümü karşılaştır

en: "%1$s" from %2$s by %3$s.
tr: "%1$s", %2$s, %3$s.

en: "%1$s" from %2$s.
tr: "%1$s", %2$s.

en: "%1$s" by %2$s.
tr: "%1$s" yazarı: %2$s.

en: Your site is configured to keep only the last %s revisions.
tr: Siteniz sadece son %s sürümü saklamak üzere ayarlanmış.

en: Revisions: %s
tr: Sürümler: %s

[ctx: revisions]
en: Browse
tr: Göz at

en: Autosave by %s
tr: %s tarafından otomatik kaydedilmiş

en: Current Revision by %s
tr: %s tarafından oluşturulmuş mevcut sürüm

en: Restore This Autosave
tr: Bu otomatik kaydedilmiş sürüme geri dön

en: Revision by %s
tr: %s tarafından oluşturulmuş sürüm

en: <strong>Connection lost.</strong> Saving has been disabled until you&#8217;re reconnected.
tr: <strong>Bağlantı koptu.</strong> Bağlantınız düzelene kadar kayıt eylemleri devre dışı bırakıldı.

en: We&#8217;re backing up this post in your browser, just in case.
tr: Her ihtimale karşı, bu yazıyı tarayıcınıza yedekliyoruz.

en: Sorry, something went wrong. The requested comparison could not be loaded.
tr: Üzgünüz, bir şeyler ters gitti. İstenen karşılaştırma yüklenemedi.

[ctx: Background Attachment]
en: Attachment
tr: Ek

en: You can proportionally scale the original image. For best results the scaling should be done before performing any other operations on it like crop, rotate, etc. Note that images can only be scaled down, not up.
tr: Orijinal görseli oranlarına göre boyutlandırabilirsiniz. En iyi sonuç için boyutlandırma işlemini kesme, döndürme vb işlemlerden önce yapmalısınız. Unutmayın ki görseller sadece küçültülebilirler, büyütülemezler.

en: Repeat New Password
tr: Yeni şifreyi tekrar yazın

en: Repeat Password
tr: Şifreyi tekrar yazın

en: Add menu items from the column on the left.
tr: Soldaki sütundan menü elemanları ekleyin.

en: Plugins extend and expand the functionality of WordPress. You may automatically install plugins from the <a href="%1$s">WordPress Plugin Directory</a> or upload a plugin in .zip format via <a href="%2$s">this page</a>.
tr: Eklentiler Wordpress&#8217;in yeteneklerini artırır. Eklentileri otomatik olarak <a href="%1$s">WordPress Eklenti Dizini</a>nden yükleyebilir ya da bir .zip dosyası olarak <a href="%2$s">bu sayfadan</a> yükleyebilirsiniz.

en: The package contains no files.
tr: Paket dosya içermiyor.

en: The theme contains no files.
tr: Tema dosya içermiyor.

en: An error occurred while updating %1$s: <strong>%2$s</strong>
tr: %1$s güncellenirken bir hata oluştu: <strong>%2$s</strong>

en: To navigate between revisions, <strong>drag the slider handle left or right</strong> or <strong>use the Previous or Next buttons</strong>.
tr: Sürümler arasında gezinmek için <strong>tutacağı sağa ya da sola sürükleyin</strong> ya da <strong>Önceki veya Sonraki tuşlarını kullanın</strong>.

en: Loading&hellip;
tr: Yükleniyor&hellip;

en: Error in moving to trash.
tr: Çöpe taşınırken hata oluştu.

en: Error in restoring from trash.
tr: Çöpten geri alırken hata oluştu.

en: The item you are trying to move to the Trash no longer exists.
tr: Çöpe taşımaya çalıştığınız öğe bulunmuyor.

en: The item you are trying to restore from the Trash no longer exists.
tr: Artık var olmayan bir öğeyi çöpten geri almaya çalışıyorsunuz.

en: This item has already been deleted.
tr: Bu öğe daha önce silinmiş.

en: Drag each item into the order you prefer. Click the arrow on the right of the item to reveal additional configuration options.
tr: Her öğeyi tercih ettiğiniz sıraya taşıyın. Öğenin sağında yer alan ok tuşuna basarak daha fazla seçenek ortaya çıkartabilirsiniz.

en: If you haven&#8217;t yet created any menus, <strong>click the &#8217;create a new menu&#8217; link</strong> to get started
tr: Henüz menü oluşturmadıysanız <strong>&#8217;Yeni menü oluştur&#8217; tuşuna basarak</strong> başlayabilirsiniz

en: This screen is used for managing your content revisions.
tr: Bu ekran içerik sürümlerinizi yönetmek için kullanılır.

en: Revisions are saved copies of your post or page, which are periodically created as you update your content. The red text on the left shows the content that was removed. The green text on the right shows the content that was added.
tr: Sürümler siz içeriğini güncelledikçe yazılarınızın ya da sayfalarınızın otomatik olarak oluşturulan kopyalarıdır. Soldaki kırmızı metin(ler) çıkartılan içeriği gösterir. Sağdaki yeşil metin(ler) de eklenen içeriği gösterir.

en: From this screen you can review, compare, and restore revisions:
tr: Bu ekrandan sürümleri görüntüleyebilir, karşılaştırabilir ve geri alabilirsiniz:

en: To restore a revision, <strong>click Restore This Revision</strong>.
tr: Bir sürümü geri getirmek için <strong>Bu sürümü geri getir tuşuna basın</strong>.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Revision_Management" target="_blank">Revisions Management</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Revision_Management" target="_blank">Sürüm yönetimi</a>

[ctx: Followed by post revision info]
en: To:
tr: Kime:

[ctx: Followed by post revision info]
en: From:
tr: Kimden:

[ctx: Button label for a previous revision]
en: Previous
tr: Önceki

[ctx: Button label for a next revision]
en: Next
tr: Sonraki

en: Menu locations updated.
tr: Menü konumları güncellendi.

en: %1$s by %2$s.
tr: %1$s, %2$s.

en: Released: %d.
tr: Yayın: %d.

en: Track %1$s of %2$s.
tr: Şarkı %1$s/%2$s.

en: Track %1$s.
tr: Şarkı %1$s.

en: Genre: %s.
tr: Tür: %s.

en: Mime-type:
tr: Dosya tipi:

en: Year:
tr: Yıl:

en: Genre:
tr: Tür:

en: Bitrate:
tr: Bit oranı:

en: Audio Format:
tr: Ses biçimi:

en: Audio Codec:
tr: Ses kodeği:

en: Saving revision...
tr: Sürüm kaydediliyor...

en: Your latest changes were saved as a revision.
tr: Son değişiklikleriniz bir sürüm olarak kaydedildi.

en: This screen is used for managing your custom navigation menus.
tr: Bu ekran özel dolaşım menülerinizi yönetmek için kullanılır.

en: From this screen you can:
tr: Bu ekranda yapabilecekleriniz:

en: Create, edit, and delete menus
tr: Menüleri oluşturma, düzenleme ve silme

en: Add, organize, and modify individual menu items
tr: Ekleme, organize etme ve menü elemanlarını değiştirme

en: The menu management box at the top of the screen is used to control which menu is opened in the editor below.
tr: Ekranın üst kısmında yer alan menü yönetim kutusu aşağıdaki düzenleme alanında hangi menünün açılacağını belirler.

en: To edit an existing menu, <strong>choose a menu from the drop down and click Select</strong>
tr: Var olan bir menüyü düzenlemek için <strong>aşağı açılır listeden bir menü seçin ve seç tuşuna basın</strong>

en: You can assign theme locations to individual menus by <strong>selecting the desired settings</strong> at the bottom of the menu editor. To assign menus to all theme locations at once, <strong>visit the Manage Locations tab</strong> at the top of the screen.
tr: İlgili menülere tema konumları atamak için menü düzenleyicisinin altında <strong>istenen ayarı seçmeniz</strong> yeterlidir. Menüleri tüm tema konumlarına bir kerede atamak için ekranın üstünde yer alan <strong>Konumları yönet sekmesine bakın</strong>

en: Menu Management
tr: Menü yönetimi

en: Each custom menu may contain a mix of links to pages, categories, custom URLs or other content types. Menu links are added by selecting items from the expanding boxes in the left-hand column below.
tr: Her bir özel menü sayfalara ya da yazılara bağlantılar, kategoriler, özel adresler ya da diğer dosya tiplerini içerebilir. Menü bağlantıları sol tarafta yer alan sütundaki kutular ile eklenebilir.

en: Add one or several items at once by <strong>selecting the checkbox next to each item and clicking Add to Menu</strong>
tr: <strong>Sol tarafındaki kutucuğu işaretleyip, menüye ekle tuşuna basarak</strong> aynı anda birden çok öğeyi menüye ekleyebilirsiniz.

en: To add a custom link, <strong>expand the Links section, enter a URL and link text, and click Add to Menu</strong>
tr: Özel bağlantı eklemek için <strong>Bağlantılar bölümünü genişletin, bir adres ve metin girin, menüye ekle tuşuna basın.</strong>

en: To reorganize menu items, <strong>drag and drop items with your mouse or use your keyboard</strong>. Drag or move a menu item a little to the right to make it a submenu
tr: Menüleri yeniden organize etmek için <strong>farenizle sürükleyip bırakın ya da klavyenizi kullanın</strong>. Bir menü elemanını hafif sağa alarak alt menü haline getirebilirsiniz.

en: Delete a menu item by <strong>expanding it and clicking the Remove link</strong>
tr: Bir menü elemanını <strong>aşağı doğru genişletip Kaldır bağlantısını kullanarak silebilirsiniz.</strong>

en: Editing Menus
tr: Menüleri düzenleme

en: This screen is used for globally assigning menus to locations defined by your theme.
tr: Bu ekran temanız tarafından tanımlanmış alanlara menü atamalarınız için kullanılır.

en: To assign menus to one or more theme locations, <strong>select a menu from each location&#8217;s drop down.</strong> When you&#8217;re finished, <strong>click Save Changes</strong>
tr: Bir ya da birden çok alana menü atamak için <strong>her alanın açılır listesinden bir menü seçin</strong>. İşiniz bittiğinde <strong>Değşiklikleri kaydet tuşuna basın</strong>

en: To edit a menu currently assigned to a theme location, <strong>click the adjacent &#8217;Edit&#8217; link</strong>
tr: Bir tema konumuna atanmış bir menüyü düzenlemek için <strong>İlgili &#8217;Düzenle&#8217; bağlantısını kullanın.</strong>

en: To add a new menu instead of assigning an existing one, <strong>click the &#8217;Use new menu&#8217; link</strong>. Your new menu will be automatically assigned to that theme location
tr: Var olanı kullanmak yerine yeni bir menü eklemek için <strong>&#8217;Yeni menü kullan&#8217; bağlantısına tıklayın.</strong> Yeni menünüz otomatik olarak ilgili menü konumuna atanacaktır.

en: Edit Menus
tr: Menüleri düzenle

en: Manage Locations
tr: Konumları düzenle

en: Theme Location
tr: Tema konumu

en: Assigned Menu
tr: Atanan menü

en: Select a Menu
tr: Bir menü seçin

[ctx: menu]
en: Edit
tr: Düzenle

[ctx: menu]
en: Use new menu
tr: Yeni menü kullan

en: Restore This Revision
tr: Bu sürüme döndür

en: Move up one
tr: Bir yukarı taşı

en: Move down one
tr: Bir aşağı taşı

en: Move to the top
tr: En üste taşı

en: Move under %s
tr: %s altına taşı

en: Move out from under %s
tr: %s altından çıkar

en: Under %s
tr: %s altına

en: Out from under %s
tr: %s altından dışarı

en: %1$s. Menu item %2$d of %3$d.
tr: %1$s. Menü elemanı %2$d / %3$d.

en: %1$s. Sub item number %2$d under %3$s.
tr: %1$s. %3$s altındaki %2$d alt eleman numarası .

en: Capabilities
tr: Yetenekler

en: Denied: %s
tr: Reddedildi: %s

en: Move
tr: Taşı

en: Up one
tr: Bir yukarı

en: Down one
tr: Bir aşağı

en: To the top
tr: Tepeye

en: Menu Structure
tr: Menü yapısı

en: Menu Settings
tr: Menü ayarları

en: The backup of this post in your browser is different from the version below.
tr: Bu yazının tarayıcınızdaki yedeği aşağıdaki sürümden farklı.

en: Restore the backup.
tr: Yedekten geri döndür.

en: Post restored successfully.
tr: Yazı başarıyla geri döndürüldü.

en: Undo.
tr: Geri al.

en: Draft created on %1$s at %2$s
tr: Taslak %1$s %2$s tarihinde oluşturuldu

en: %s has taken over and is currently editing.
tr: %s yazıyı üstüne almış ve şu an düzenliyor.

en: Take over
tr: Üzerine al

en: You cannot move this item to the Trash. %s is currently editing.
tr: Bu yazıyı çöpe taşıyamazsınız. %s şu anda yazıyı düzenliyor.

en: Edit your menu below, or <a href="%s">create a new menu</a>.
tr: Menünüzü aşağıdan düzenleyin ya da <a href="%s">yeni bir menü oluşturun</a>.

en: Select a menu to edit:
tr: Düzenlemek için bir menü seçin:

en: or <a href="%s">create a new menu</a>.
tr: ya da <a href="%s">yeni bir menü oluşturun</a>.

en: Thank you for Updating! Please visit the <a href="%s">Upgrade Network</a> page to update all your sites.
tr: Güncellediğiniz için teşekkürler! <a href="%s">Ağı güncelle</a> sayfasını ziyaret ederek tüm sitelerinizi güncelleyin.

en: All right, sparky! You&#8217;ve made it through this part of the installation. WordPress can now communicate with your database. If you are ready, time now to&hellip;
tr: İşte bu! Yüklemenin bu aşamasını başarıyla tamamladın. WordPress bundan sonra veritabanı ile iletişim kurabilir. Eğer hazırsanız başlayalım&hellip;

en: sub item
tr: alt eleman

en: Link Text
tr: Bağlantı metni

en: <strong>%1$s</strong> has been updated.
tr: <strong>%1$s</strong> güncellendi.

en: Selected menus have been successfully deleted.
tr: Seçilen menüler başarıyla silindi.

en: -- Select --
tr: -- Seç --

en: Menu 1
tr: Menü 1

en: Edit your default menu by adding or removing items. Drag each item into the order you prefer. Click Create Menu to save your changes.
tr: Varsayılan menünüzü eleman ekleyip ya da çıkartıp düzenleyin. Her bir elemanı istediğiniz sıraya taşıyın. Menü oluştur tuşuna basarak değişiklikleri kaydedin.

en: Give your menu a name above, then click Create Menu.
tr: Menünüze üst kısımdan bir isim verin ve Yeni menü oluştur tuşuna basın.

en: Auto add pages
tr: Sayfaları otomatik ekle

en: Automatically add new top-level pages to this menu
tr: Üst seviye sayfaları bu menüye otomatik olarak ekle

en: Theme locations
tr: Tema konumları

en: (Currently set to: %s)
tr: (Mevcut ayar: %s)

en: The Documentation menu below the editor lists the PHP functions recognized in the plugin file. Clicking Look Up takes you to a web page about that particular function.
tr: Düzenleme bölümünün altında yer alan belge menüsü eklenti dosyasında tanımlanan PHP fonksiyonlarıın listesidir. Tanıma bak tuşuna basarsanız ilgili fonksiyon hakkında daha fazla bilgi alabileceğiniz sayfaya yönlendirilirsiniz.

en: Look Up
tr: Tanıma bak

en: For PHP files, you can use the Documentation dropdown to select from functions recognized in that file. Look Up takes you to a web page with reference material about that particular function.
tr: PHP dosyaları için açılır menüden o dosyada tanımlanmış olan fonksiyonların belgelerine ulaşabilirsiniz. Tanıma bak tuşu ilgili fonksiyon ile ilgili referans materyallerin olduğu web sayfasına yönlendirir.

en: %s is currently editing
tr: %s şu anda düzenliyor

en: You can upload and insert media (images, audio, documents, etc.) by clicking the Add Media button. You can select from the images and files already uploaded to the Media Library, or upload new media to add to your page or post. To create an image gallery, select the images to add and click the &#8220;Create a new gallery&#8221; button.
tr: Ortam ekle tuşuna basarak ortam dosyalarını (Görsel, ses dosyası, dokümanlar vs) yükleyebilir ve ekleyebilirsiniz. Ortam kütüphanesine eklenmiş görselleri ve dosyaları seçebilir, yeni ortam dosyaları yükleyebilir ve bunları sayfa ya da yazılara ekleyebilirsiniz. Bir görsel galerisi oluşturmak için görselleri seçip &#8220;Yeni galeri oluştur&#8221; tuşuna basın.

en: You can also embed media from many popular websites including Twitter, YouTube, Flickr and others by pasting the media URL on its own line into the content of your post/page. Please refer to the Codex to <a href="http://codex.wordpress.org/Embeds">learn more about embeds</a>.
tr: Sayfanızın/yazınızın içerik alanına Twitter, YouTube, Flickr vb sitelerdeki ortam dosyalarının adreslerini boş bir satıra yapıştırarak ortam öğelerini gömebilirsiniz. Belgelere göz atarak <a href="http://codex.wordpress.org/Embeds">bu konuda daha fazla bilgi</a> edinebilirsiniz.

en: New Media Manager
tr: Yeni ortam yöneticisi

en: Uploading files and creating image galleries has a whole new look. Check it out!
tr: Dosya yükleme ve görsel galerisi oluşturma yepyeni bir yüze kavuştu. Bir göz atın!

en: Image rotation is not supported by your web host.
tr: Görsel döndürme sunucunuz tarafından desteklenmiyor.

en: If you are looking to use the link manager, please install the <a href="%s">Link Manager</a> plugin.
tr: Eğer gözleriniz bağlantı yöneticisini aradıysa <a href="%s">Bağlantı yöneticisi</a> eklentisini yükleyin.

en: Manage <a href="%1$s">widgets</a> or <a href="%2$s">menus</a>
tr: <a href="%1$s">Bileşenleri</a> ya da <a href="%2$s">menüleri</a> yönet

en: To use a background image, simply upload it or choose an image that has already been uploaded to your Media Library by clicking the &#8220;Choose Image&#8221; button. You can display a single instance of your image, or tile it to fill the screen. You can have your background fixed in place, so your site content moves on top of it, or you can have it scroll with your site.
tr: Bir arka plan görseli kullanmak için dosya yükleyin ya da &#8220;Görsel seç&#8221; ortam kütüphanesinden yüklenmiş bir görseli seçin. Görselinizi tek başına gösterebilir, arka plana döşeyebilir ya da gerebilirsiniz. Arka planınızı sabitleyebilirsiniz de, böylece siteniz kaydırma çubuğu ile aşağı kaysa da arka plan görseli sabit kalır.

en: Don&#8217;t forget to click &#8220;Save Changes&#8221; when you&#8217;re done!
tr: İşiniz bittiğinde &#8220;Değişiklikleri kaydet&#8221; tuşuna basmayı unutmayın!

en: The title field and the big Post Editing Area are fixed in place, but you can reposition all the other boxes using drag and drop. You can also minimize or expand them by clicking the title bar of each box. Use the Screen Options tab to unhide more boxes (Excerpt, Send Trackbacks, Custom Fields, Discussion, Slug, Author) or to choose a 1- or 2-column layout for this screen.
tr: Başlık alanı ve büyük yazı düzenleme alanı yerlerine sabitlenmiştir, geri kalan kutuları sürükle bırak ile yer değiştirebilirsiniz. Ayrıca başlıklarına tıklayarak kutuları açıp kapatabilirsiniz. Ekran seçenekleri kısmından daha fazla kutu (Özet, Geri izlemeleri gönder, Özel alanlar, Tartışma, Kısa isim, Yazar) açabilir ya da 1 veya 2 sütunlu düzenlerden birini seçebilirsiniz.

en: Inserting Media
tr: Ortam ekleme

en: Several boxes on this screen contain settings for how your content will be published, including:
tr: Bu ekrandaki bir çok kutu içeriğinizin nasıl yayınlanacağı ile ilgili ayarlar içerir, mesela:

en: <strong>Format</strong> - Post Formats designate how your theme will display a specific post. For example, you could have a <em>standard</em> blog post with a title and paragraphs, or a short <em>aside</em> that omits the title and contains a short text blurb. Please refer to the Codex for <a href="http://codex.wordpress.org/Post_Formats#Supported_Formats">descriptions of each post format</a>. Your theme could enable all or some of 10 possible formats.
tr: <strong>Biçim</strong> - Yazı biçimleri belli bir yazının nasıl görüntüleneceğini belirler. Örneğin, başlık ve paragraflardan oluşan <em>standard</em> bir yazınız olabileceği gibi <em>özet</em> diyebileceğimiz sadece başlık ve kısa bir metinden oluşan yazılarınız da olabilir. Lütfen her bir yazı biçimi için <a href="http://codex.wordpress.org/Post_Formats#Supported_Formats">belgelere</a> başvurun. Temanızda 10 biçimin tümü ya da bir kısmı etkin olabilir.

en: Publish Settings
tr: Yayınlama ayarları

en: <strong>Parent</strong> - Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have child categories for Bebop and Big Band. Totally optional. To create a subcategory, just choose another category from the Parent dropdown.
tr: <strong>Üst</strong> - Kategoriler, etiketlerin tersine bir hiyerarşiye sahiptirler. Jazz isimli bir kategorinin altında Bebop ve Big Band isimli alt kategorileriniz olabilir. Tamamen seçime bağlı. Bir alt kategori oluşturmak için Üst kategori kutusundan başka bir kategori seçin.

en: <strong>Box Controls</strong> - Click the title bar of the box to expand or collapse it. In addition, some boxes have configurable content, and will show a &#8220;Configure&#8221; link in the title bar if you hover over it.
tr: <strong>Kutu kontrolleri</strong> - Kutunun başlık kısmına tıklayarak açıp kapatın, ek olarak bazı kutuların özel ayarları olabilir, bu ayarlara fare imlecinizi başlık üzerine getirdiğinizde ortaya çıkan &#8220;Ayarla&#8221; tuşuna basark ulaşabilirsiniz.

en: When changing themes, there is often some variation in the number and setup of widget areas/sidebars and sometimes these conflicts make the transition a bit less smooth. If you changed themes and seem to be missing widgets, scroll down on this screen to the Inactive Widgets area, where all of your widgets and their settings will have been saved.
tr: Temaları değiştirirken temaya ait bileşen alanları, yan sütunlar vb öğeler sorun oluşturabilir ve rahat bir geçiş yapamayabilirsiniz. Eğer tema değiştirdiyseniz ve eksik bileşen görüyorsanız bu sayfanın altında yer alan etkin olmayan bileşenler alanından bileşene bakabilirsiniz. Bu alanda tüm bileşenler ayarlarıyla beraber saklanırlar.

en: You are using the multi-file uploader. Problems? Try the <a href="%1$s" target="%2$s">browser uploader</a> instead.
tr: Çoklu dosya yükleyicisini kullanıyorsunuz. Problem mi var? Bir de <a href="%1$s" target="%2$s">tarayıcı yükleyicisini</a> deneyin.

[ctx: media item]
en: Edit
tr: Düzenle

[ctx: color]
en: Default: %s
tr: Varsayılan: %s

[ctx: column name]
en: Uploaded to
tr: Yüklenen yer

en: The uploaded file is not a valid image. Please try again.
tr: Yüklenen dosya geçerli bir görsel dosyası değil. Lütfen tekrar deneyin.

en: Choose a Background Image
tr: Bir arka plan görseli seçin

en: Choose a Custom Header
tr: Özel bir başlık seçin

en: You can also choose a background color by clicking the Select Color button and either typing in a legitimate HTML hex value, e.g. &#8220;#ff0000&#8221; for red, or by choosing a color using the color picker.
tr: Arka plan rengini Renk seç tuşuna basarak ve geçerli bir HTML kodu, örneğin kırmızı için &#8220;#ff0000&#8221; ya da renk seçici ile seçebilirsiniz.

en: In the Header Text section of this page, you can choose whether to display this text or hide it. You can also choose a color for the text by clicking the Select Color button and either typing in a legitimate HTML hex value, e.g. &#8220;#ff0000&#8221; for red, or by choosing a color using the color picker.
tr: Bu sayfanın başlık metni kısmında, metnin görüntülenip görüntülenmeyeceğini belirleyebilirsiniz. Metin rengini Renk seç tuşuna basarak ve geçerli bir HTML kodu, örneğin kırmızı için &#8220;#ff0000&#8221; ya da renk seçici ile seçebilirsiniz.

en: Theme Customizer Options
tr: Tema özelleştirici seçenekleri

en: You can choose whether or not your site will be crawled by robots, ping services, and spiders. If you want those services to ignore your site, click the checkbox next to &#8220;Discourage search engines from indexing this site&#8221; and click the Save Changes button at the bottom of the screen. Note that your privacy is not complete; your site is still visible on the web.
tr: Sitenizin robotlar, ping servisleri ve örümcekler tarafından taranmasına karar verebilirsiniz. Eğer bu servislerin sitenizi görmezden gelmesini isterseniz ilgili kutuyu işaretleyin ve değişiklikleri kaydet tuşuna basın. Bu webde tam bir gizlilik sağlamaz, hata görünür durumdasınız.

en: More Actions
tr: Daha fazla eylem

en: Turn comments on or off
tr: Yorumları aç ya da kapat

en: Learn more about getting started
tr: Başlamak için daha fazlasını öğrenin

en: File URL:
tr: Dosya adresi:

en: In the <strong>In Response To</strong> column, there are three elements. The text is the name of the post that inspired the comment, and links to the post editor for that entry. The View Post link leads to that post on your live site. The small bubble with the number in it shows the number of approved comments that post has received. If the bubble is gray, you have moderated all comments for that post. If it is blue, there are pending comments. Clicking the bubble will filter the comments screen to show only comments on that post.
tr: <strong>Cevaben</strong> sütununda üç eleman vardır. Metin, yorumun yazılmasına sebep olan yazının ismidir ve tıkladığınızda düzenlemenize olanak sağlar. Yazıyı göster bağlantısı sizi canlı sitenizdeki ilgili yazıya yönlendirir. Küçük baloncuk içinde yazının kaç tane onaylanmış yorumu olduğu gösterilir. Eğer baloncuk gri ise bu yazı ile ilgili tüm yorumları kontrol etmemişsiniz demektir. Eğer mavi ise bekleyen yorumlar var demektir. Baloncuğa tıklarsanız sadece bu yazının yorumları görüntülenecek şekilde filtre uygulanır.

en: Used: %1$s%% of %2$s
tr: Kullanılan: %1$s%% / %2$s

en: ID #%1$s: %2$s <strong>The current user will not be deleted.</strong>
tr: No #%1$s: %2$s <strong>Mevcut kullanıcı silinmeyecek.</strong>

en: ID #%1$s: %2$s
tr: No #%1$s: %2$s

en: ID #%1$s: %2$s <strong>The current user will not be removed.</strong>
tr: No #%1$s: %2$s <strong>Mevcut kullanıcı silinmeyecek</strong>

en: ID #%1$s: %2$s <strong>You don't have permission to remove this user.</strong>
tr: No #%1$s: %2$s <strong>Bu kullanıcıyı silmek için yeterli izniniz yok.</strong>

en: Please select an option.
tr: Lütfen bir seçenek seçin.

en: <strong>ERROR</strong>: The email address is already used.
tr: <strong>HATA</strong>: E-posta adresi kullanılıyor.

en: $image needs to be an WP_Image_Editor object
tr: $image bir WP_Image_Editor nesnesi olmalı

en: Use WP_Image_Editor::rotate
tr: WP_Image_Editor::rotate kullan

en: Use WP_Image_Editor::flip
tr: WP_Image_Editor::flip kullan

en: The privacy options group has been removed. Use another settings group.
tr: Gizlilik seçenek grubu kaldırıldı. Başka bir seçenek grubu kullanın.

en: WordPress is not notifying any <a href="http://codex.wordpress.org/Update_Services">Update Services</a> because of your site&#8217;s <a href="%s">visibility settings</a>.
tr: <a href="%s">Gizlilik ayarları</a>nız nedeniyle WordPress herhangi bir <a href="http://codex.wordpress.org/Update_Services">güncelleme servisi</a>ni bilgilendirmiyor.

en: Search Engines Discouraged
tr: Arama motorları engellendi

en: Welcome to WordPress!
tr: WordPress&#8217;e hoşgeldiniz!

en: We&#8217;ve assembled some links to get you started:
tr: Başlamanız için bir kaç bağlantıyı bir araya getirdik:

en: Get Started
tr: Başlangıç

en: or, <a href="%s">change your theme completely</a>
tr: ya da <a href="%s">temanızı tamamen değiştirin</a>

en: Next Steps
tr: Sonraki adımlar

en: Edit your front page
tr: Ön sayfanızı düzenleyin

en: Add additional pages
tr: Yeni sayfalar eklein

en: Add a blog post
tr: Bir blog yazısı ekleyin

en: Write your first blog post
tr: İlk blog yazınızı yazın

en: Add an About page
tr: Bir hakkında sayfası ekleyin

en: View your site
tr: Sitenizi görüntüleyin

en: Uploaded on: <b>%1$s</b>
tr: Yüklenme tarihi: <b>%1$s</b>

en: If you have marked plugins as favorites on WordPress.org, you can browse them here.
tr: Eğer WordPress.org üzerinde favori olarak işaretlediğiniz eklentiler varsa, buradan onlara bakabilirsiniz.

en: Your WordPress.org username:
tr: WordPress.org kullanıcı adı:

en: Get Favorites
tr: Favorileri getir

en: The "%s" options group has been removed. Use another settings group.
tr: "%s" seçenek grubu silindi. Başka bir seçenek grubu kullanın.

en: Welcome to WordPress %1$s. You will be redirected to the About WordPress screen. If not, click <a href="%2$s">here</a>.
tr: WordPress %1$s sürümüne hoşgeldiniz. WordPress hakkında sayfasına yönlendirileceksiniz. İstemiyorsanız, <a href="%2$s">buraya</a> tıklayın.

en: You can also control the display of your content in RSS feeds, including the maximum numbers of posts to display and whether to show full text or a summary.
tr: RSS beslemelerinizde içeriğinizin nasıl görüntüleneceğini de belirleyebilirsiniz, kaç yazı görüntüleneceği ve özet ya da yazının tamamı mı görüntülensin, belirleyebilirsiniz.

en: Search Engine Visibility
tr: Arama motoru görünürlüğü

en: Allow search engines to index this site
tr: Arama motorlarının bu siteyi indekslemelerine izin ver

en: Discourage search engines from indexing this site
tr: Arama motorlarının bu siteyi indekslemelerine engel olmaya çalış

en: It is up to search engines to honor this request.
tr: Bu isteğe uymak arama motorlarına kalmış bir şey.

en: If you know what you&#8217;re looking for, Search is your best bet. The Search screen has options to search the WordPress.org Plugin Directory for a particular Term, Author, or Tag. You can also search the directory by selecting popular tags. Tags in larger type mean more plugins have been labeled with that tag.
tr: Eğer neye bakacağınızı biliyorsanız Arama sizin en büyük yardımcınız. Arama ekranı WordPress.org eklenti dizininde terim, yazar ya da etiket ile arama yapabilmenizi sağlar. Ayrıca popüler etiketleri seçerek de arama yapabilirsiniz. Daha büyük gözüken etiketler, o etiket ile etiketlenmiş daha fazla eklenti olduğunu gösterir.

en: You can also browse a user&#8217;s favorite plugins, by using the Favorites link in the upper left of the screen and entering their WordPress.org username.
tr: Ayrıca bir kullanıcının en beğendiği eklentilere de göz atabilirsiniz. Ekranın sol üstünde yer alan favoriler bağlantısını kullanarak, WordPress.org kullanıcı ismini girerek görüntüleyebilirsiniz.

en: If you want to install a plugin that you&#8217;ve downloaded elsewhere, click the Upload link in the upper left. You will be prompted to upload the .zip package, and once uploaded, you can activate the new plugin.
tr: Başka bir yerden indirdiğiniz bir eklentiyi kurmak isterseniz, sol üstte yer alan yükleme bağlantısını kullanın. .zip paketini yüklemeniz istenecektir, yüklendikten sonra yeni eklentinizi etkinleştirebilirsiniz.

en: If for any reason this automatic file creation doesn&#8217;t work, don&#8217;t worry. All this does is fill in the database information to a configuration file. You may also simply open <code>wp-config-sample.php</code> in a text editor, fill in your information, and save it as <code>wp-config.php</code>.
tr: Eğer herhangi bir sebeple otomatik dosya oluşturma çalışmazsa endişe etmeyin. Zaten yapılan işlem tüm veritabanı bilgilerinin bir dosyaya kaydedilmesidir. İsterseniz bir metin düzenleyici ile <code>wp-config-sample.php</code> dosyasını açıp, bilgileri doldurduktan sonra <code>wp-config.php</code> olarak kaydedebilirsiniz.

en: Below you should enter your database connection details. If you&#8217;re not sure about these, contact your host.
tr: Aşağıya veritabanınızın bağlantı bilgilerini girmelisiniz. Eğer bu bilgilerden emin değilseniz sunucu firmanız ile irtibata geçin.

en: Sorry, but I can&#8217;t write the <code>wp-config.php</code> file.
tr: Üzgünüm, <code>wp-config.php</code> dosyasına yazılamıyor.

en: After you&#8217;ve done that, click &#8220;Run the install.&#8221;
tr: İşiniz bittikten sonra &#8220;Kurulumu başlat&#8221; tuşuna basın.

en: Settings saved and theme activated. <a href="%s">Visit site</a>
tr: Ayarlar kaydedildi ve tema etkinleştirildi. <a href="%s">Siteyi ziyaret et</a>

en: This <a href="%1$s">child theme</a> requires its parent theme, %2$s.
tr: Bu <a href="%1$s">alt tema</a> kök temayı arıyor, %2$s.

en: This screen allows you to edit four fields for metadata in a file within the media library.
tr: Bu ekran ortam kütüphanesindeki bir dosyanın bilgi alanlarını düzenleyebilmenize olanak sağlar.

[ctx: Plugin Installer]
en: Favorites
tr: Favoriler

en: Flexible Header
tr: Esnek başlık

en: Attribute all posts to:
tr: Her yazıya eklenecek özellik:

en: Delete all posts.
tr: Tüm yazıları sil.

en: What should be done with posts owned by this user? | What should be done with posts owned by these users?
tr[0]: Bu kullanıcı tarafından yazılmış yazılara ne yapılsın?
tr[1]: Bu kullanıcılar tarafından yazılmış yazılara ne yapılsın?

en: To install the theme so you can preview it with your site&#8217;s content and customize its theme options, click the "Install" button at the top of the left-hand pane. The theme files will be downloaded to your website automatically. When this is complete, the theme is now available for activation, which you can do by clicking the "Activate" link, or by navigating to your Manage Themes screen and clicking the "Live Preview" link under any installed theme&#8217;s thumbnail image.
tr: Sitenizin içeriği ile ön izleme yapabilmeniz ve özelleştirebilmeniz için sol panoda yer alan "Yükle" tuşunu kullanarak tema yükleyebilirsiniz. Tema dosyaları otomatik olarak sitenize indirilecektir. Bu işlem bittiğinde "Etkinleştir" tuşuna basarak temayı etkinleştirebilir ya da temaların küçük resimlerinin altında yer alan "Canlı ön izleme" tuşuna basarak açabileceğiniz ön izleme ekranından etkinleştirebilirsiniz.

en: The <a href="http://codex.wordpress.org/Glossary#Character_set">character encoding</a> of your site (UTF-8 is recommended)
tr: Sitenizin <a href="http://codex.wordpress.org/Glossary#Character_set">karakter kodlaması</a> (UTF-8 önerilir)

en: In the editing area the Tab key enters a tab character. To move below this area by pressing Tab, press the Esc key followed by the Tab key.
tr: Düzenleme alanında Tab tuşu sekme karakteri ekler. Bu alandan klavye kullanarak ayrılmak isterseniz önce Esc tuşuna ardından Tab tuşuna basın.

[ctx: widget]
en: Add
tr: Ekle

[ctx: widget]
en: Edit
tr: Düzenle

en: This is an example page. It's different from a blog post because it will stay in one place and will show up in your site navigation (in most themes). Most people start with an About page that introduces them to potential site visitors. It might say something like this:
    
    <blockquote>Hi there! I'm a bike messenger by day, aspiring actor by night, and this is my blog. I live in Los Angeles, have a great dog named Jack, and I like pi&#241;a coladas. (And gettin' caught in the rain.)</blockquote>
    
    ...or something like this:
    
    <blockquote>The XYZ Doohickey Company was founded in 1971, and has been providing quality doohickeys to the public ever since. Located in Gotham City, XYZ employs over 2,000 people and does all kinds of awesome things for the Gotham community.</blockquote>
    
    As a new WordPress user, you should go to <a href="%s">your dashboard</a> to delete this page and create new pages for your content. Have fun!
tr: Bu örnek bir sayfadır. Bir blog yazısından farklıdır çünkü belirli bir yerde sabit olarak kalır ve temanızın dolaşım menüsünde başlığı görüntülenir(çoğu tema destekler). Bir çok insan potansiyel ziyaretçilerini karşılamak adına bir Hakkında sayfası kullanır. Şuna benzeyen bir sayfa:
    
    <blockquote>Merhaba! Gündüzleri bisikletli kurye, geceleri ise hevesli bir aktörüm, burası da benim blogum. İstanbul&#8217;da yaşıyorum, Bıdık isminde harika bir köpeğim var ve pi&#241;a colada içmeyi seviyorum. (Ve yağmura yakalanmayı.)</blockquote>\n
    
    ...ya da bunun gibi bir şeyler:
    
    <blockquote>XYZ firması 1971&#8217;de kurulmuştur ve kurulduğundan bu yana kaliteli şeyler üretmektedir. Gotham şehrinde konuşlanmış olan XYZ firması 2.000&#8217;in üzerinde çalışanı ile Gotham şehri için her şeyin en iyisini yapmaya çalışmaktadır.</blockquote>
    
    Yeni bir WordPress kullanıcısı olarak öncelikle <a href="%s">başlangıç sayfasına</a> giderek bu sayfayı silip kendi sayfalarınızı oluşturmalısınız. İyi eğlenceler!

en: Hi, this is a comment.
    To delete a comment, just log in and view the post&#039;s comments. There you will have the option to edit or delete them.
tr: Merhaba bu bir yorumdur.
    Bir yorumu silmek için giriş yapıp yazının yorumlarına göz atın. Orada düzenleme ve silme seçenekleriniz sizi bekliyor.

en: Search by tag
tr: Etikete göre ara

en: Search by author
tr: Yazara göre ara

en: Search by keyword
tr: Anahtar kelimeye göre ara

en: Type of search
tr: Arama tipi

en: Screen Options Tab
tr: Ekran seçenekleri sekmesi

en: Contextual Help Tab
tr: İçeriksel yardım sekmesi

en: Sorry, you have used your space allocation. Please delete some files to upload more files.
tr: Üzgünüz, size ayrılmış alanın tamamını kullanmışsınız. Lütfen bazı dosyaları silerek yükleme için daha çok yer açın.

en: Sorry, you have used all of your storage quota of %s MB.
tr: Üzgünüz, %s MB kotanızın tamamını kullanmış durumdasınız.

en: Select comment
tr: Yorumu seç

en: Select %s
tr: Seç %s

en: Tags can be selectively converted to categories using the <a href="%s">tag to category converter</a>.
tr: <a href="%s">Etiket kategori dönüştürücü</a> ile, seçtiğiniz etiketleri kategoriye dönüştürebilirsiniz.

en: You can delete Link Categories in the Bulk Action pull-down, but that action does not delete the links within the category. Instead, it moves them to the default Link Category.
tr: Toplu işlemler açılır kutusundan Bağlantı kategorilerini silebilirsiniz. Fakat bu işlem, ilgili kategorideki bağlantıları silmez, bunun yerine varsayılan kategoriye atanırlar.

en: Creating a Page is very similar to creating a Post, and the screens can be customized in the same way using drag and drop, the Screen Options tab, and expanding/collapsing boxes as you choose. This screen also has the distraction-free writing space, available in both the Visual and Text modes via the Fullscreen buttons. The Page editor mostly works the same as the Post editor, but there are some Page-specific features in the Page Attributes box:
tr: Bir sayfa oluşturmak yazı oluşturmaya benzer. Ekranlar aynı şekilde sürükle bırak yaparak ya da Ekran seçenekleri sekmesinden özelleştirilebilir. Ayrıca yine yazı yazma ekranında olduğu gibi tam ekran modu hem görsel düzenleyicide hem de HTML düzenleyicide yer almaktadır. Büyük ölçüde yazı oluşturma ekranı ile aynıdır ama sayfalara özel bazı özellikler de barındırır:

en: <strong>Post editor</strong> - Enter the text for your post. There are two modes of editing: Visual and Text. Choose the mode by clicking on the appropriate tab. Visual mode gives you a WYSIWYG editor. Click the last icon in the row to get a second row of controls. The Text mode allows you to enter HTML along with your post text. Line breaks will be converted to paragraphs automatically. You can insert media files by clicking the icons above the post editor and following the directions. You can go to the distraction-free writing screen via the Fullscreen icon in Visual mode (second to last in the top row) or the Fullscreen button in Text mode (last in the row). Once there, you can make buttons visible by hovering over the top area. Exit Fullscreen back to the regular post editor.
tr: <strong>Yazı düzenleyici</strong> - Yazınız için metninizi girin. İki türlü düzenleme modu mevcuttur: görsel ve HTML. İlgili sekmeye tıklayarak istediğiniz modu etkinleştirebilirsiniz. Görsel mod size WYSIWYG düzenleyiciyi açar. İlk ikon sırasının sonuna yer alan ikon ile ikinci bir sıra kontrole ulaşabilirsiniz. HTML modu size yazının ham HTML halini düzenleme imkanı sağlar. Yazı editörünün üzerinde yer alan ikon ile ortam dosyaları ekleyebilirsiniz. Dikkatinizi dağıtacak her şeyden uzaklaşarak yazmanızı sağlayacak tam ekran modu görsel modda (ilk sırada sondan ikinci ikon) ya da HTML modunda (sıranın sonundaki tuş) ile rahatça yazılarınızı yazabilirsiniz. Tam ekran modunda sayfanın üstüne imlecinizi yaklaştırarak tuşları görünür kılabilirsiniz. Tam ekran modundan çıkarak normal yazı düzenleyicisine dönebilirsiniz.

en: You can select an image to be shown at the top of your site by uploading from your computer or choosing from your media library. After selecting an image you will be able to crop it.
tr: Bilgisayarınızdan yükleyerek ya da ortam kütüphanenizden seçerek sitenizin üst tarafında görüntülenecek bir görsel seçebilirsiniz. Seçtikten sonra kırpma işlemi de yapabilirsiniz.

en: Main content
tr: Ana içerik

en: Skip to main content
tr: Ana içeriğe atla

en: You can set a custom image header for your site. Simply upload the image and crop it, and the new header will go live immediately. Alternatively, you can use an image that has already been uploaded to your Media Library by clicking the &#8220;Choose Image&#8221; button.
tr: Siteniz için özel bir başlık resmi belirleyebilirsiniz. Sadece resmi yükleyin ve kırpın, ve yeni başlık hemen yayına girecektir. Bir başka yol olarak, hali hazırda ortam kütüphanenizde bulunan bir resmi de &#8220;Resim Seç&#8221; tuşu ile seçip kullanabilirsiniz.

en: Skip Cropping, Publish Image as Is
tr: Kırpmayı pas geç, resmi olduğu gibi yayına al

en: You are previewing %s
tr: %s temasınında önizleme yapmaktasınız

en: Select Image
tr: Görsel seç

en: Or choose an image from your media library:
tr: Ya da ortam kütüphanenizden bir görsel seçin:

en: Choose Image
tr: Görsel seç

en: Click the Live Preview links in the Available Themes list below to customize and preview another theme before activating it.
tr: İstedğiniz temayı etkinleştirmeden önce kullanılabilir temalar listesinden temanın altında yer alan canlı ön izleme bağlantısına tıklayarak ön izleme yapın ve özelleştirin.

en: Customize %s
tr: %s&#8217;i düzenle

en: Collapse
tr: Gizle

en: New Feature: Choose Image from Library
tr: Yeni özellik: Kütüphaneden görsel seçme

en: Want to use an image you uploaded earlier? Select it from your media library instead of uploading it again.
tr: Önceden yüklediğiniz bir görseli mi kullanmak istiyorsunuz? Yeniden yüklemek yerine ortam kütüphanenizden seçin.

en: New Feature: Customizer
tr: Yeni özellik: Özelleştirici

en: Click Customize to change the header, background, title and menus of the current theme, all in one place.
tr: Özelleştir tuşuna basarak kullanılan tema için üst kısmı, arka planı, başlığı ve menüleri tek bir yerden değiştirebilirsiniz.

en: If you don&#8217;t want a header image to be displayed on your site at all, click the &#8220;Remove Header Image&#8221; button at the bottom of the Header Image section of this page. If you want to re-enable the header image later, you just have to select one of the other image options and click &#8220;Save Changes&#8221;.
tr: Eğer sitenizde bir başlık görseli kullanmak istemiyorsanız Başlık görseli bölümünün altında yer alan &#8220;Başlık görselini kaldır&#8221; tuşuna basın. Daha sonra başlık görselini tekrar kullanmak istediğinizde diğer seçeneklerden birini seçip &#8220;Değişiklikleri kaydet&#8221; tuşuna basmanız yeterli.

en: You attempted to edit an item that isn&#8217;t an attachment. Please go back and try again.
tr: Ek olmayan bir elemanı düzenlemeye çalıştınız. Lütfen geri dönüp tekrar deneyin.

[ctx: plugin]
en: Installed
tr: Yüklenenler

en: This theme is already installed and is up to date
tr: Bu tema zaten kurulu ve en güncel halde

[ctx: theme]
en: Installed
tr: Yüklenenler

en: Once you have generated a list of themes, you can preview and install any of them. Click on the thumbnail of the theme you&#8217;re interested in previewing. It will open up in a full-screen Preview page to give you a better idea of how that theme will look.
tr: Bir tema listesi oluşturduğunuzda istediğiniz temada ön izleme yapabilir ya da kurabilirsiniz. İlgilendiğiniz temanın küçük resmine tıklayarak ön izleme yapabilirsiniz. Bir pencere açılarak sitenizin bu tema ile nasıl görüntüleneceği ile ilgili bir fikir sahibi olmanızı sağlayacaktır.

en: Previewing and Installing
tr: Ön izleme ve yükleme

en: Previewing and Customizing
tr: Ön izleme ve özelleştirme

en: You are using the browser&#8217;s built-in file uploader. The WordPress uploader includes multiple file selection and drag and drop capability. <a href="#">Switch to the multi-file uploader</a>.
tr: Tarayıcınızın dahili yükleyicisini kullanıyorsunuz. WordPress yükleyicisi çoklu dosya seçimi, sürükle bırak yetenekleri gibi becerilere sahiptir. <a href="#">Çoklu dosya yükleyicisine geç</a>.

en: Preview %s
tr: Ön izleme %s

en: Categories have hierarchy, meaning that you can nest sub-categories. Tags do not have hierarchy and cannot be nested. Sometimes people start out using one on their posts, then later realize that the other would work better for their content.
tr: Kategorilerde hiyerarşi vardır, yani alt kategoriler oluşturabilirsiniz. Etiketlerde ise hiyerarşi yoktur. Bazen insanlar yazılarında birini kullanmaya başlıyorlar ama daha sonra içerikleri için diğerinin daha iyi olduğunu fark edebiliyorlar.

en: The Categories and Tags Converter link on this screen will take you to the Import screen, where that Converter is one of the plugins you can install. Once that plugin is installed, the Activate Plugin &amp; Run Importer link will take you to a screen where you can choose to convert tags into categories or vice versa.
tr: Kategori ve etiket dönüştürücü sizi içeri aktarma ekranına götürecektir. Orada isteğinize göre bir içeri aktarıcı kurulumu yapabileceksiniz. Eklenti kurulduktan sonra etkinleştir ve aktarıyıcı çalıştır bağlantısı sizi etiketleri kategorilere ya da tam tersini yapabileceğiniz ekrana ulaştıracaktır.

en: Live Preview
tr: Bağlantı önizleme

en: This screen is used to customize the header section of your theme.
tr: Bu ekran temanızın başlık bölümünü özelleştirmek için kullanılır.

en: You can choose from the theme&#8217;s default header images, or use one of your own. You can also customize how your Site Title and Tagline are displayed.
tr: İsterseniz temanın varsayılan başlık görsellerini kullanabilir, isterseniz kendi görselinizi kullanabilirsiniz. Ayrıca site başlığınızın ve sloganınızın nasıl gözükeceğini de özelleştirebilirsiniz.

en: Some themes come with additional header images bundled. If you see multiple images displayed, select the one you&#8217;d like and click the &#8220;Save Changes&#8221; button.
tr: Bazı temalar ek başlık görselleri ile beraber gelirler. Eğer birden çok görsel görürseniz, beğendiğiniz birini seçin ve &#8220;Ayarları kaydet&#8221; tuşuna basın.

en: If your theme has more than one default header image, or you have uploaded more than one custom header image, you have the option of having WordPress display a randomly different image on each page of your site. Click the &#8220;Random&#8221; radio button next to the Uploaded Images or Default Images section to enable this feature.
tr: Eğer temanızın birden çok varsayılan başlık görseli varsa ya da siz birden çok başlık görseli yüklediyseniz, WordPress rastgele bir tanesini gösterecek şekilde ayarlanabilir. Varsayılan görseller ya da yüklenen görseller alanının yanında yer alan &#8220;Rastgele&#8221; kutusunu seçerek bu özelliği etkinleştirebilirsiniz.

en: For most themes, the header text is your Site Title and Tagline, as defined in the <a href="%1$s">General Settings</a> section.
tr: Çoğu tema için başlık metni <a href="%1$s">Genel ayarlar</a> bölümünde tanımladığınız sitenizin başlığı ve sloganınızdır.

en: Configuration Error
tr: Ayar hatası

en: Your <code>wp-config.php</code> file has an empty database table prefix, which is not supported.
tr: <code>wp-config.php</code> dosyanızda veritabanı ön eki alanı boş, bu tip bir kullanım desteklenmiyor.

en: Revert to the <strong>Browser Uploader</strong> by clicking the link below the drag and drop box.
tr: Sürükle bırak kutusunun altında yer alan bağlantıya tıklayarak <strong>Tarayıcı yükleyicisi</strong>ne geri dönebilirsiniz.

en: User deleted. | %s users deleted.
tr[0]: Kullanıcı silindi.
tr[1]: %s kullanıcı silindi.

en: New user created. <a href="%s">Edit user</a>
tr: Yeni kullanıcı oluşturuldu. <a href="%s">Kullanıcıyı düzenle</a>

en: Could not copy files. You may have run out of disk space.
tr: Dosyalar kopyalanamıyor. Disk alanı tükenmiş olabilir.

en: Search for themes by keyword.
tr: Temalarda anahtar kelime ile ara.

en: Find a theme based on specific features.
tr: Belirli özelliklere sahip temaları ara.

en: In all likelihood, these items were supplied to you by your Web Host. If you do not have this information, then you will need to contact them before you can continue. If you&#8217;re all ready&hellip;
tr: Bu bilgiler çok yüksek olasılıkla bulundurma firmanız tarafından size sağlanmışlardır. Eğer bu bilgiler elinizde yoksa devam etmeden önce bulundurma firmanızla irtibat kurun. Hazırsanız başlayalım&hellip;

en: This theme is broken.
tr: Bu tema bozuk.

en: Version:
tr: Sürüm:

en: Set as background
tr: Arka plan olarak belirle

en: Set as header
tr: Üst kısım olarak belirle

en: Customize &#8220;%s&#8221;
tr: Özelleştir &#8220;%s&#8221;

en: Edit comment
tr: Yorumu düzenle

en: Restore
tr: Geri al

en: Actions
tr: Eylemler

en: Collapse Sidebar
tr: Yan sütunu gizle

en: Media
tr: Ortam

en: Add
tr: Ekle

en: Edit Link
tr: Bağlantıyı düzenle

en: Keyword
tr: Anahtar kelime

en: This theme requires a parent theme. Checking if it is installed&#8230;
tr: Bu tema bir ebeveyn tema gerektiriyor. Yük olup olmadığı kontrol ediliyor&#8230;

en: Preparing to install <strong>%1$s %2$s</strong>&#8230;
tr: Yükleme hazırlanıyor <strong>%1$s %2$s</strong>&#8230;

en: The parent theme, <strong>%1$s %2$s</strong>, is currently installed.
tr: Ebeveyn tema <strong>%1$s %2$s</strong> kurulmuş durumda.

en: Successfully installed the parent theme, <strong>%1$s %2$s</strong>.
tr: Ebeveyn tema başarıyla kuruldu, <strong>%1$s %2$s</strong>.

en: <strong>The parent theme could not be found.</strong> You will need to install the parent theme, <strong>%s</strong>, before you can use this child theme.
tr: <strong>Ebeveyn tema bulunamadı.</strong> Bu alt temayı kullanabilmek için ebeveyn temayı (<strong>%s</strong>) kurmanız gerekir.

en: Header Text
tr: Başlık metni

en: Show header text with your image.
tr: Başlık metnini görsel ile beraber gösterin.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%1$s">View version %3$s details</a> or <a href="%4$s" %5$s>update now</a>.
tr: %1$s için yeni bir sürüm mevcut. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%1$s">%3$s sürümü detaylarını görüntüle</a> ya da <a href="%4$s" %5$s>otomatik güncelle</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a> or <a href="%5$s">update now</a>.
tr: %1$s için yeni bir sürüm mevcut. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">%4$s sürümü detaylarını görüntüle</a> ya da <a href="%5$s">otomatik güncelle</a>.

en: By %s.
tr: %s tarafından.

en: Add comment
tr: Yorum ekle

en: Add new Comment
tr: Yeni yorum ekle

en: Add Comment
tr: Yorum ekle

en: Broken Theme:
tr: Bozuk tema:

en: Broken <span class="count">(%s)</span> | Broken <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Bozuk <span class="count">(%s)</span>
tr[1]: Bozuk <span class="count">(%s)</span>

en: Light
tr: Açık

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from comment and trackback spam</strong>. It keeps your site protected from spam even while you sleep. To get started: 1) Click the "Activate" link to the left of this description, 2) <a href="http://akismet.com/get/?return=true">Sign up for an Akismet API key</a>, and 3) Go to your Akismet configuration page, and save your API key.
tr: Milyonlarca site tarafından kullanılan Akismet, <strong>blogunuzu spam yorum ve geri izlemelerden korumak için</strong> büyük ihtimalle en iyi araçtır. Başlamak için: 1) Bu açıklamanın solundaki "Etkinleştir" bağlantısına tıklayın, 2) <a href="http://akismet.com/get/?return=true">Akismet API anahtarı için kaydolun</a>, ve 3) <a href="admin.php?page=akismet-key-config">Akismet yönetim panelinize</a> girip API anahtarınızı kaydedin.

en: This is not just a plugin, it symbolizes the hope and enthusiasm of an entire generation summed up in two words sung most famously by Louis Armstrong: Hello, Dolly. When activated you will randomly see a lyric from <cite>Hello, Dolly</cite> in the upper right of your admin screen on every page.
tr: Bu sadece bir eklenti değildir, Louis Armstrong tarafından söylenen iki kelimeyi sembolize eder: <cite>Hello, Dolly</cite>. Bu eklenti etkinleştirildiğinde yönetim panelinin sağ üst köşesinde her sayfada rasgele sözler göreceksiniz. Not: Sözler İngilizcedir.

en: Show on screen
tr: Ekranda göster

en: <strong>Welcome</strong> - Shows links for some of the most common tasks when setting up a new site.
tr: <strong>Hoşgeldiniz</strong> - Yeni bir site oluştururken en çok kullanılan bağlantıları gösterir.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a>. <em>Automatic update is unavailable for this theme.</em>
tr: %1$s için yeni bir sürüm mevcut. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">%4$s sürümü detaylarını görüntüle</a>. <em>Bu tema için otomatik güncelleme mümkün değil.</em>

[ctx: Welcome panel]
en: Welcome
tr: Hoşgeldiniz

[ctx: default GMT offset or timezone string]
en: 0
tr: Europe/Istanbul

en: Images should be at least <strong>%1$d pixels</strong> wide.
tr: Görseller en az <strong>%1$d piksel</strong> genişliğinde olmalıdır.

en: Suggested height is <strong>%1$d pixels</strong>.
tr: Tavsiye edilen yükseklik <strong>%1$d pikseldir</strong>.

en: Images should be at least <strong>%1$d pixels</strong> tall.
tr: Görseller en az <strong>%1$d piksel</strong> yüksekliğinde olmalıdırlar.

[ctx: Howdy]
en: Welcome
tr: Hoşgeldiniz

en: Suggested width is <strong>%1$d pixels</strong>.
tr: Önerilen genişlik <strong>%1$d pikseldir</strong>.

en: I'm sure I want to permanently disable my site, and I am aware I can never get it back or use %s again.
tr: Sitemi tamamen etkisiz hale getirmek istediğimden eminim ve %s sitemi geri getiremeyeceğimin ve kullanamayacağımın farkındayım.

en: Delete My Site Permanently
tr: Sitemi kalıcı olarak sil

en: Delete My Site
tr: Sitemi sil

en: Remember, once deleted your site cannot be restored.
tr: Unutmayın, siteniz bir kere silindi mi geri dönüşü yoktur.

en: I'm sorry, the link you clicked is stale. Please select another option.
tr: Üzgünüm, tıkladığınız bağlantı eski. Lütfen başka bir tercihi seçin.

en: Thank you for using %s, your site has been deleted. Happy trails to you until we meet again.
tr: %s kullandığınız için teşekkürler, siteniz silindi. Bir daha görüşene kadar hoşça kalın.

en: If you do not want to use your %s site any more, you can delete it using the form below. When you click <strong>Delete My Site Permanently</strong> you will be sent an email with a link in it. Click on this link to delete your site.
tr: Eğer %s sitenizi artık kullanmak istemiyorsanız, aşağıdaki form yardımıyla sitenizi silebilrisiniz. <strong>Sitemi tamamen sil</strong> tuşuna bastığınızda e-posta adresinize bir bağlantı gönderilecektir. Silme işlemi için gönderilen bağlantıya tıklayın.

en: You do not have sufficient permissions to delete this site.
tr: Bu siteyi silmek için yeterli izniniz yok.

en: Thank you. Please check your email for a link to confirm your action. Your site will not be deleted until this link is clicked.
tr: Teşekkürler. Lütfen işleminize ait onay bağlantısı için e-postanızı kontrol edin. Onay bağlantısı tıklanmadığı sürece siteniz silinmeyecektir.

en: Dear User,
    You recently clicked the 'Delete Site' link on your site and filled in a
    form on that page.
    If you really want to delete your site, click the link below. You will not
    be asked to confirm again so only click this link if you are absolutely certain:
    ###URL_DELETE###
    
    If you delete your site, please consider opening a new site here
    some time in the future! (But remember your current site and username
    are gone forever.)
    
    Thanks for using the site,
    Webmaster
    ###SITE_NAME###
tr: Sevgili Kullanıcı, 
    Çok yakın bir zamanda sitenizde yer alan 'Siteyi sil' bağlantısına tıkladınız
    ve ilgili sayfadaki formu doldurdunuz.
    Eğer sitenizi gerçekten silmek istiyorsanız, aşağıdaki bağlantıya tıklayın.
    Bir daha onayınız alınmayacağı için gerçekten silmek istediğinizden eminseniz
    bağlantıya tıklayın:
    ###URL_DELETE###
    
    Eğer sitenizi silerseniz, lütfen gelecekte burada bir başka site açmayı
    göz önünde bulundurun! (Ama unuymayın ki şu anki kullanıcı adınız
    ve siteniz tamamen yok olacaktır.)
    
    Siteyi kullandığınız için teşekkürler,
    Site yöneticisi
    ###SITE_NAME###

en: This file is too big. Files must be less than %1$s KB in size.
tr: Dosya çok büyük. Dosyalar %1$s KB boyutundan daha küçük olmalıdır.

en: You have used your space quota. Please delete files before uploading.
tr: Disk kotanızı doldurdunuz. Lütfen yükleme yapmadan önce dosya siliniz.

en: Back
tr: Geri

en: [%s] New Admin Email Address
tr: [%s] yeni yönetici e-posta adresi

en: Dear user,
    
    You recently requested to have the email address on your account changed.
    If this is correct, please click on the following link to change it:
    ###ADMIN_URL###
    
    You can safely ignore and delete this email if you do not want to
    take this action.
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
tr: Sevgili kullanıcı,
    
    Yakın zamanda hesabınıza bağlı e-postanızın değiştirilmesini talep ettiniz.
    Eğer doğruysa, aşağıdaki bağlantıya tıklayarak değişimi gerçekleştirin:
    ###ADMIN_URL###
    
    Eğer bu işlemi gerçekleştirmek istemiyorsanız, bu e-postayı silebilir
    ya da görmezden gelebilirsiniz.
    
    Bu e-posta ###EMAIL### adresine gönderilmiştir.
    
    Saygular,
    ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Your email address has not been updated yet. Please check your inbox at %s for a confirmation email.
tr: E-posta adresiniz henüz güncellenmedi. Lütfen onay e-postası için %s gelen kutunuzu kontrol edin.

en: [%s] New Email Address
tr: [%s] yeni e-posta adresi

en: Network Disable
tr: Ağı etkisizleştir

en: Sorry, you must delete files before you can upload any more.
tr: Üzgünüz, daha fazla dosya yükleyebilmek için bazı dosyaları silmelisiniz.

en: Enabled <span class="count">(%s)</span> | Enabled <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Etkin <span class="count">(%s)</span>
tr[1]: Etkin <span class="count">(%s)</span>

en: Theme
tr: Tema

en: You do not appear to have any themes available at this time.
tr: Şu an için kullanılabilir durumda temanız yok gibi gözüküyor.

en: No themes found.
tr: Tema bulunamadı.

en: Visit Dashboard
tr: Başlangıca git

en: Your Sites
tr: Siteleriniz

en: If you reached this screen by accident and meant to visit one of your own sites, here are some shortcuts to help you find your way.
tr: Eğer bu sayfaya yanlışlıkla geldiyseniz ve sitelerinizden birini ziyaret etmek istiyorsanız, buyrun size yolunuzu bulmanıza yardım edecek bir kaç bağlantı.

[ctx: user]
en: Not Spam
tr: İstenmeyen Değil

en: Disabled <span class="count">(%s)</span> | Disabled <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Etkisiz <span class="count">(%s)</span>
tr[1]: Etkisiz <span class="count">(%s)</span>

en: Open this theme in the Theme Editor
tr: Bu temayı Tema Düzenleyici&#8217;de aç

en: Disable this theme
tr: Temayı etkisizleştir

en: Enable this theme
tr: Temayı etkinleştir

[ctx: user]
en: Mark as Spam
tr: İstenmeyen olarak işaretle

en: You attempted to access the "%1$s" dashboard, but you do not currently have privileges on this site. If you believe you should be able to access the "%1$s" dashboard, please contact your network administrator.
tr: "%1$s"  başlangıç sayfasına erişmeye çalıştınız fakat bu sitede yeterli yetkiniz yok. Eğer "%1$s" başlangıç sayfasına erişmeniz gerektiğini düşünüyorsanız ağ yöneticiniz ile irtibat kurun.

en: MB (Leave blank for network default)
tr: MB (Ağ varsayılanı için boş bırakın)

en: Visit theme homepage
tr: Ana sayfayı ziyaret et

en: British English
tr: İngiliz ingilizcesi

en: View Site
tr: Siteyi görüntüle

en: Super Admin <span class="count">(%s)</span> | Super Admins <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Süper yönetici <span class="count">(%s)</span>
tr[1]: Süper yönetici <span class="count">(%s)</span>

en: American English
tr: Amerikan ingilizcesi

en: Primary Site
tr: Birincil site

en: Visit Theme Site
tr: Tema sitesini ziyaret et

en: Delete this theme
tr: Bu temayı sil

en: Site Upload Space Quota
tr: Site yüklemesi depo alanı kotası

en: Disable
tr: Etkisizleştir

en: Not enough space to upload. %1$s KB needed.
tr: Yükleme için yer yetersiz. %1$s KB gerekli.

en: English
tr: İngilizce

en: You must be a member of at least one site to use this page.
tr: Bu sayfayı kullanabilmek için en az bir sitenin üyesi olmanız gerekmektedir.

en: Global Settings
tr: Genel Ayarlar

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_My_Sites_Screen" target="_blank">Documentation on My Sites</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_My_Sites_Screen" target="_blank">Sitelerim hakkında belge</a>

en: You do not have sufficient permissions to view this page.
tr: Bu sayfayı görüntülemek için yeterli izniniz yok.

en: The primary site you chose does not exist.
tr: Seçmiş olduğunuz birincil site mevut değil.

en: Up until WordPress version 3.0, what is now called a Multisite Network had to be installed separately as WordPress MU (multi-user).
tr: WordPress 3.0&#8217;a kadar, şu an çoklu site ağı denen yapı WordPress MU (mutl-user) olarak ayrıca yükleniyordu.

en: Sorry, I need a wp-config-sample.php file to work from. Please re-upload this file from your WordPress installation.
tr: Üzgünüm, çalışabilmem için wp-config-sample.php dosyasına ihtiyacım var. Lütfen dosyayı WordPress kurulum dosyalarından tekrar yükleyin.

en: The file 'wp-config.php' already exists. If you need to reset any of the configuration items in this file, please delete it first. You may try <a href='%s'>installing now</a>.
tr: 'wp-config.php' dosyası zaten mevcut. Eğer bu dosyadaki ayarları sıfırlamak istiyorsanız, öncelikle dosyayı silin. Şimdi <a href='%s'>kurulum yapmayı</a> deneyebilirsiniz.

en: The file 'wp-config.php' already exists one level above your WordPress installation. If you need to reset any of the configuration items in this file, please delete it first. You may try <a href='install.php'>installing now</a>.
tr: 'wp-config.php' dosyası kurulum yapılan klasörün bir üst klasöründe mevcut. Eğer bu dosyadaki ayarları sıfırlamak istiyorsanız, öncelikle dosyayı silin. Şimdi <a href='install.php'>kurulum yapmayı</a> deneyebilirsiniz

en: WordPress &rsaquo; Setup Configuration File
tr: WordPress &rsaquo; Yapılandırma Dosyası Ayarları

en: Welcome to WordPress. Before getting started, we need some information on the database. You will need to know the following items before proceeding.
tr: WordPress'e hoşgeldiniz. Kuruluma başlamadan önce, veritabanı üzerinden bazı bilgilerin alınması gerekiyor. Öncelikle sunucunuzda bir veritabanı yaratmış ve aşağıdaki öğelerin değerlerini biliyor olmalısınız.

en: Database name
tr: Veritabanı ismi

en: Database username
tr: Veritabanı kullanıcı adı

en: Database password
tr: Veritabanı parolası

en: Database host
tr: Veritabanı sunucusu

en: Table prefix (if you want to run more than one WordPress in a single database)
tr: Tablo ön eki (eğer tek veritabanında birden fazla WordPress çalıştıracaksanız)

en: Let&#8217;s go!
tr: Başlayalım!

en: Database Name
tr: Veritabanı ismi

en: The name of the database you want to run WP in.
tr: WP&#8217;yi çalıştıracağınız veritabanının adı.

[ctx: example username]
en: username
tr: kullaniciadi

en: Your MySQL username
tr: MySQL kullanıcı adınız

[ctx: example password]
en: password
tr: parola

en: &hellip;and your MySQL password.
tr: &hellip;MySQL kullanıcı adınız

en: Database Host
tr: Veritabanı sunucusu

en: You should be able to get this info from your web host, if <code>localhost</code> does not work.
tr: Eğer <code>localhost</code> çalışmazsa bulundurma firmanızdan bu değerin ne olması gerektiğini öğrenmelisiniz.

en: Table Prefix
tr: Tabloyu ön eki

en: If you want to run multiple WordPress installations in a single database, change this.
tr: Eğer bir veritabanında birden çok WordPress kurulumu kullanmak istiyorsanız bu değeri değiştirin.

en: You can create the <code>wp-config.php</code> manually and paste the following text into it.
tr: Kendiniz bir <code>wp-config.php</code> dosyası yarabilir ve aşağıdaki metni içine ekleyebilirsiniz.

en: Run the install
tr: Kurulum yap

en: To allow use of this page to automatically repair database problems, please add the following line to your <code>wp-config.php</code> file. Once this line is added to your config, reload this page.
tr: Eğer bu sayfanın veritabanı problemlerini otomatik olarak tamir etmeye çalışmasını isterseniz, aşağıdaki satırı <code>wp-config.php</code> dosyasına ekleyin. Satırı ekledikten sonra bu sayfayı yenileyin.

en: No comments awaiting moderation.
tr: Kontrol bekleyen yorum yok.

[ctx: Plugin installer section title]
en: Changelog
tr: Değişiklik listesi

[ctx: Plugin installer section title]
en: Other Notes
tr: Diğer notlar

[ctx: Plugin installer section title]
en: FAQ
tr: SSS

[ctx: Plugin installer section title]
en: Installation
tr: Kurulum

[ctx: Plugin installer section title]
en: Description
tr: Açıklama

[ctx: Plugin installer section title]
en: Screenshots
tr: Ekran görüntüleri

en: If you just want to get an idea of what&#8217;s available, you can browse Featured, Popular, and Newest plugins by using the links in the upper left of the screen. These sections rotate regularly.
tr: Eğer nelerin uygun olduğu hakkında bir fikir sahibi olmak isterseniz, ekranın sol üst köşesinde yer alan öne çıkarılanlar, en çok tutulanlar, yeniler ve yeni güncellenmiş eklentiler bağlantılarını kullanabilirsiniz. Bu alanlar düzenli olarak dönüşürler.

en: If you like, you may enter custom structures for your category and tag <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>s here. For example, using <code>topics</code> as your category base would make your category links like <code>http://example.org/%stopics/uncategorized/</code>. If you leave these blank the defaults will be used.
tr: İsterseniz, kategori ve etiket <abbr title="Evrensel Kaynak Konumlayıcısı">URL</abbr>&#8217;leriniz için özel yapılar tanımlayabilirsiniz. Mesela, kategori temeli olarak <kbd>konular</kbd> kodunu kullanırsanız, kategori bağlantıları <code>http://adresiniz.com/konular/kategorilenmemis/</code> şeklinde görünecek. Eğer boş bırakırsanız varsayılan değerler kullanılacaktır.

en: You should update your web.config now.
tr: web.config dosyanızı şimdi güncellemelisiniz.

en: You are about to delete this link '%s'
     'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
tr: '%s' bağlantısını silmek üzeresiniz.
    Silmek için 'Tamam', vazgeçmek için 'İptal' tuşunu kullanın.

en: Plugin Homepage &#187;
tr: Eklenti ana sayfası &#187;

en: You can export a file of your site&#8217;s content in order to import it into another installation or platform. The export file will be an XML file format called WXR. Posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags can be included. You can choose for the WXR file to include only certain posts or pages by setting the dropdown filters to limit the export by category, author, date range by month, or publishing status.
tr: Bir başka kuruluma ya da platforma aktarmak üzere, sitenizin tüm içeriğini dışarı aktarabilirsiniz. Dışarı aktardığınız dosya WXR adında XML biçiminde bir dosyadır. Yazılar, sayfalar, yorumlar, özel alanlar, kategoriler ve etiketler dahildir. WXR dosyasında yer alacak yazıları ya da sayfaları, açılır menülerde yer alan kategori, yazar, tarih aralığı ve yazı durumu gibi filtrelerle kendiniz belirleyebilirsiniz.

en: Failed to repair the %1$s table. Error: %2$s
tr: %1$s tablosu tamir edilemedi. Hata: %2$s

en: Standard time begins on: <code>%s</code>.
tr: Standart saat uygulaması başlangıcı: <code>%s</code>.

en: New users will receive an email letting them know they&#8217;ve been added as a user for your site. This email will also contain their password. Check the box if you don&#8217;t want the user to receive a welcome email.
tr: Yeni kullanıcılar sitenize bir kullanıcı olarak eklendiklerine dair e-posta alacaklar. Bu e-posta aynı zamanda parolalarını da içerecek. Kullanıcının hoşgeldiniz e-postası almasını istemiyorsanız kutucuğu işaretleyin.

en: The plugin generated %d characters of <strong>unexpected output</strong> during activation. If you notice &#8220;headers already sent&#8221; messages, problems with syndication feeds or other issues, try deactivating or removing this plugin.
tr: Eklenti etkinleştirme sırasında %d karakter uzunluğunda <strong>beklenmeyen çıktı</strong> oluşturdu. Eğer &#8220;başlıklar daha önce gönderildi&#8221; (&#8220;headers already sent&#8221;) mesajı, beslemelerde problemler ya da diğer problemlerle karşılaşırsanız bu eklentiyi etkisizleştirmeyi ya da kaldırmayı deneyin.

en: Updating this theme will lose any customizations you have made. 'Cancel' to stop, 'OK' to update.
tr: Bu temayı güncellerseniz yapmış olduğunuz tüm değişiklikleri kaybedebilirsiniz. Durmak için 'İptal', güncellemek için 'Tamam' tuşuna basın.

en: You can filter the list of users by User Role using the text links in the upper left to show All, Administrator, Editor, Author, Contributor, or Subscriber. The default view is to show all users. Unused User Roles are not listed.
tr: Sol üstte yer alan bağlantılar yardımıyla kullanıcıları şu şekilde filtreleyebilirsiniz: tümü, yönetici, editör, yazar, katılımcı ya da abone.Varsayılan görünümde tümü görüntülenir. Kullanılmayan kullanıcı rolleri listelenmez.

en: You are using a development version of WordPress. You can update to the latest nightly build automatically or download the nightly build and install it manually:
tr: WordPress geliştirme versiyonlarından birini kullanıyorsunuz. Otomatik olarak gecelik sürümlerden birisine güncelleyebilir ya da ilgili dosyayı indirerek kendiniz yükleme yapabilirsiniz:

en: Post via email settings allow you to send your WordPress install an email with the content of your post. You must set up a secret e-mail account with POP3 access to use this, and any mail received at this address will be posted, so it&#8217;s a good idea to keep this address very secret.
tr: E-posta ile gönderim sayesinde içeriği WordPress kurulumunuza e-posta vasıtası ile gönderebilirsiniz. Bunun için POP3 erişimi olan gizli bir e-posta hesabı kullanmalısınız, bu hesaba gönderilecek her içerik direkt yayınlanacağı için hesabı çok gizli tutmanız yararınıza olacaktır.

en: There are unsaved changes that will be lost. 'OK' to continue, 'Cancel' to return to the Image Editor.
tr: Henüz kaydedilmemiş değişiklikler mevcut. Devam etmek için 'Tamam'ı, Resim Düzenleyicisi'ne dönmek için 'İptal'i tıklayın.

en: In previous versions of WordPress, all importers were built-in. They have been turned into plugins since most people only use them once or infrequently.
tr: Daha önceki WordPress sürümlerinde tüm içe aktarıcılar dahili olarak bulunuyorlardı. Çok nadir kullanıldıkları için eklenti haline dönüştürüldüler.

en: The active theme is broken. Reverting to the default theme.
tr: Geçerli temanızda hata var. Varsayılan temaya geri dönülüyor.

en: Image could not be processed. Please go back and try again.
tr: Resim işlenemedi. Lütfen geri dönerek tekrar deneyin.

en: The %1$s table is not okay. It is reporting the following error: %2$s. WordPress will attempt to repair this table&hellip;
tr: %1$s tablosu düzgün değil. Şu hatayı raporluyor: %2$s. Wordpress bu tabloyu tamir etmeyi deneyecek.&hellip;

en: There is an autosave of this post that is more recent than the version below. <a href="%s">View the autosave</a>
tr: Bu yazının mevcut sürümden daha yeni, otomatik kaydedilmiş bir sürümü mevcut. <a href="%s">Otomatik kaydedilmiş sürümü göster</a>.

en: Repairs complete. Please remove the following line from wp-config.php to prevent this page from being used by unauthorized users.
tr: Tamirat tamamlandı. Lütfen kötü niyetli kullanıcıların bu özelliği amaçları doğrultusunda kullanamamaları için, aşağıdaki satırı wp-config.php dosyanızdan çıkartın.

en: WordPress can automatically look for some common database problems and repair them. Repairing can take a while, so please be patient.
tr: WordPress bazı genel veritabanı problemleri için araştırma yapabilir ve tamir edebilir. Tamir işlemi biraz sürebilir, lütfen sabırlı olsun.

en: WordPress can also attempt to optimize the database. This improves performance in some situations. Repairing and optimizing the database can take a long time and the database will be locked while optimizing.
tr: Ayrıca WordPress veritabanınızı daha iyi hale getirmeyi deneyebilir. Bazı durumlarda performans artışı sağlanır. Tamirat ve iyileştirme işlemleri uzun sürebilir ve bu süre içinde veritabanınız kilitli durumda kalır.

en: Enter the email address or username of an existing user on this network to invite them to this site. That person will be sent an email asking them to confirm the invite.
tr: Bu siteye davet etmek için ağ üzerinde var olan bir kullanıcının e-posta adresini ya da kullanıcı adını girin. Davetiyeyi onaylaması için ilgili kullanıcıya bir e-posta gönderilecektir.

en: An avatar is an image that follows you from weblog to weblog appearing beside your name when you comment on avatar enabled sites. Here you can enable the display of avatars for people who comment on your site.
tr: Bir avatar, sizi bir blogdan diğerine takip eder ve avatar seçeneği etkinleştirilmiş sitelerde yorumlarınızın yanında gözükür. Buradan blogunuza yorum yapan kullanıcılar için avatar gösterilmesi seçeneğini aktifleştirebilirsiniz.

en: <strong>Warning:</strong> Making changes to active plugins is not recommended. If your changes cause a fatal error, the plugin will be automatically deactivated.
tr: <strong>Uyarı:</strong> Etkin eklentiler üzerinde değişiklik yapmanız tavsiye edilmez. Yaptığınız değişiklikler bir hataya sebep olursa, eklenti otomatik olarak etkisizleştirilecek.

en: Enter the email address of an existing user on this network to invite them to this site. That person will be sent an email asking them to confirm the invite.
tr: Siteye davet etmek için var olan bir kullanıcının e-posta adresini girin. İlgili kullanıcıya daveti onaylaması için bir e-posta gönderilecektir.

en: Contributing Developers
tr: Katkıda bulunan geliştiriciler

en: Show Toolbar when viewing site
tr: Siteyi görüntülerken araç çubuğunu göster

en: <strong>Version %1$s</strong> addressed a security issue and fixed %2$s bug. | <strong>Version %1$s</strong> addressed a security issue and fixed %2$s bugs.
tr[0]: <strong>%1$s sürümü</strong> bir güvenlik açığı için çıkartıldı ve %2$s hatayı düzeltti.
tr[1]: <strong>%1$s sürümü</strong> bir güvenlik açığı için çıkartıldı ve %2$s hatayı düzeltti.

en: For more information, see <a href="%s">the release notes</a>.
tr: Daha fazla bilgi için <a href="%s">dağıtım notlarına</a> bakın.

en: <strong>Version %1$s</strong> addressed some security issues and fixed %2$s bug. | <strong>Version %1$s</strong> addressed some security issues and fixed %2$s bugs.
tr[0]: <strong>%1$s sürümü</strong> bazı güvenlik açıkları için çıkartıldı ve %2$s açığı kapattı.
tr[1]: <strong>%1$s sürümü</strong> bazı güvenlik açıkları için çıkartıldı ve %2$s açığı kapattı.

en: <strong>Version %1$s</strong> addressed %2$s bug. | <strong>Version %1$s</strong> addressed %2$s bugs.
tr[0]: <strong>%1$s sürümü</strong> %2$s açığını barındırıyor.
tr[1]: <strong>%1$s sürümü</strong> %2$s açıklarını barındırıyor.

en: Welcome to your WordPress Dashboard! This is the screen you will see when you log in to your site, and gives you access to all the site management features of WordPress. You can get help for any screen by clicking the Help tab in the upper corner.
tr: WordPress başlangıç ekranına hoş geldiniz! Bu ekran sitenize giriş yaptığınızda sizi karşılayan ekrandır ve size WordPress altyapısının sunduğu tüm yönetim imkanlarını sağlar. Herhangi bir ekranda yardıma ihtiyacınız olduğunda üst köşede yer alan Yardım tuşuna basabilirsiniz.

en: Maintenance and Security Release | Maintenance and Security Releases
tr[0]: Bakım ve Güvenlik dağıtımı
tr[1]: Bakım ve Güvenlik dağıtımları

en: What&#8217;s New
tr: Neler yeni

en: Security Release | Security Releases
tr[0]: Güvenlik dağıtımı
tr[1]: Güvenlik dağıtımları

en: Maintenance Release | Maintenance Releases
tr[0]: Bakım dağıtımı
tr[1]: Bakım dağıtımları

en: <strong>Version %1$s</strong> addressed a security issue. | <strong>Version %1$s</strong> addressed some security issues.
tr[0]: <strong>%1$s sürümü</strong> bir güvenlik açığı barındırıyor.
tr[1]: <strong>%1$s sürümü</strong> bazı güvenlik açıklarını barındırıyor.

en: This screen allows you to choose your default permalink structure. You can choose from common settings or create custom URL structures.
tr: Bu ekran, varsayılan kalıcı bağlantı yapısını seçmenize olanak sağlar. Genel ayarlardan birini kullanabilir ya da kendi özel adres yapınızı oluşturabilirsiniz.

en: Return to Updates
tr: Güncelleştirmelere geri dön

en: Welcome to WordPress %1$s. <a href="%2$s">Learn more</a>.
tr: WordPress %1$s&#8217;e hoşgeldiniz. <a href="%2$s">Daha fazla bilgi</a>.

en: Adding Categories
tr: Kategori eklemek

en: Adding Tags
tr: Etiket eklemek

en: Troubleshooting
tr: Sorun giderme

en: You can upload media files here without creating a post first. This allows you to upload files to use with posts and pages later and/or to get a web link for a particular file that you can share. There are three options for uploading files:
tr: Buradan bir yazı oluşturmadan ortam dosyaları yükleyebilirsiniz. Bu şekilde daha sonra bir yazı ya da sayfada kullanmak üzere ya da başka bir yerde paylaşmak üzere ilgili dosya için bir bağlantı edinebilirsiniz. Dosya yüklemek için üç seçeneğiniz var:

en: You must assign a password to the new user, which they can change after logging in. The username, however, cannot be changed.
tr: Yeni kullanıcıya bir parola atamalısınız. Giriş yaptıktan sonra değiştirilebilir. Bunun yanında kullanıcı adları değiştirlemez.

en: If you want to convert your categories to tags (or vice versa), use the <a href="%s">Categories and Tags Converter</a> available from the Import screen.
tr: Eğer kategorilerinizi etiketlere dönüştürmek (ya da tam tersini yapmak) isterseniz içe aktarma ekranından <a href="%s">Kategori ve etiket dönüştürücü</a>yü kullanın.

en: Remember to click the Add New User button at the bottom of this screen when you are finished.
tr: İşiniz bittiğinde ekranın altında yer alan yeni kullanıcı ekle tuşuna basmayı unutmayın.

en: Once you&#8217;ve saved the download file, you can use the Import function in another WordPress installation to import the content from this site.
tr: İndirme dosyasını kaydettikten sonra içe aktarma fonksiyonlarını kullanarak başka bir WordPress kurulumuna içeriğinizi aktarabilirsiniz.

en: Screen Display
tr: Ekran görünümü

en: Attaching Files
tr: Dosya eklemek

en: Here is a basic overview of the different user roles and the permissions associated with each one:
tr: Burada çeşitli kullanıcı rolleri ve her biri ile ilişkilendirilmiş izinler ile ilgili basit bir ön izleme bulabilirsiniz:

en: User Roles
tr: Kullanıcı rolleri

en: To add a new user to your site, fill in the form on this screen and click the Add New User button at the bottom.
tr: Sitenize yeni kullanıcı eklemek için, bu ekrandaki formu doldurun ve ekranın altında yer alan Yeni kullanıcı ekle tuşuna basın.

en: Moderating Comments
tr: Yorumları yönetmek

en: Subscribers can read comments/comment/receive newsletters, etc. but cannot create regular site content.
tr: Aboneler sadece yorumları okuyabilir, yorum yapabilir, bülten alabilir ama site içeriği oluşturamazlar.

en: If the importer you need is not listed, <a href="%s">search the plugin directory</a> to see if an importer is available.
tr: Eğer ihtiyacınız olan içeri aktarıcı listelenmemişse <a href="%s">eklenti dizini</a>ni araştırabilirsiniz.

en: When using Bulk Edit, you can change the metadata (categories, author, etc.) for all selected posts at once. To remove a post from the grouping, just click the x next to its name in the Bulk Edit area that appears.
tr: Toplu düzenleme kullanırken tüm yazılar için meta bilgilerini (kategori, yazar vb) bir kerede değiştirebilirsiniz. Grup içinden bir yazıyı çıkartmak için isminin yanında yer alan x tuşuna basın.

en: Available Actions
tr: Yapılabilecek işlemler

en: Authors can publish and manage their own posts, and are able to upload files.
tr: Yazarlar kendi yazılarını yayınlayabilir ve yönetebilirler, dosya yükleyebilirler.

en: How to Update
tr: Nasıl güncellemeli

en: This screen provides access to all of your posts. You can customize the display of this screen to suit your workflow.
tr: Bu ekran tüm yazılarınıza erişebilmenizi sağlar. Ekranı iş akışınıza uygun şekilde özelleştirebilirsiniz.

en: You can also edit or move multiple posts to the trash at once. Select the posts you want to act on using the checkboxes, then select the action you want to take from the Bulk Actions menu and click Apply.
tr: Ayrıca aynı anda birden çok dosyayı düzenleyebilir ya da çöpe taşıyabilirsiniz. İşlem yapmak istediğiniz yazıların kutularını işaretleyin, toplu işlem menüsünden bir eylem seçin ve uygula tuşuna basın.

en: Adding Plugins
tr: Eklenti eklemek

en: Screen Content
tr: Ekran içeriği

en: You can customize the display of this screen&#8217;s contents in a number of ways:
tr: Bu ekranın görünümünü bir kaç şekilde özelleştirebilirsiniz:

en: Adding Themes
tr: Tema eklemek

en: Delete brings you to the Delete Users screen for confirmation, where you can permanently remove a user from your site and delete their posts. You can also delete multiple users at once by using Bulk Actions.
tr: Sil tuşu karşınıza bir kullanıcıyı ve tüm yazılarını silebileceğiniz kullanıcı silme doğrulamasını getirecektir. Ayrıca toplu işlem bölümü ile aynı anda birden çok kullanıcı da silebilirsiniz.

en: Remove allows you to remove a user from your site. It does not delete their posts. You can also remove multiple users at once by using Bulk Actions.
tr: Kaldır bir kullanıcıyı sitenizden kaldırmak için kullanılıt. Yazıları silinmez. Ayrıca çoklu işlem kullanarak birden çok kullanıcıyı da aynı anda kaldırabilirsiniz

en: Plugins hook into WordPress to extend its functionality with custom features. Plugins are developed independently from the core WordPress application by thousands of developers all over the world. All plugins in the official <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Plugin Directory</a> are compatible with the license WordPress uses. You can find new plugins to install by searching or browsing the Directory right here in your own Plugins section.
tr: Eklentiler WordPress uygulamasına kancalar atarak uygulamayı çeşitli özellikler ile geliştirirler. Eklentiler çekirdek WordPress geliştiricilerinden ayrı olarak dünyanın çeşitli bölgelerinden binlerce geliştirici tarafından geliştirilirler. Resmi <a href="%s" target="_blank">WordPress.org eklenti dizini</a> içinde yer alan tüm eklentiler WordPress ile aynı lisansı kullanır. Yeni eklentiler bulmak için dizini araştırabilir ya da direkt sitenizin eklentiler bölümünü kullanabilirsiniz.

en: Permalinks are the permanent URLs to your individual pages and blog posts, as well as your category and tag archives. A permalink is the web address used to link to your content. The URL to each post should be permanent, and never change &#8212; hence the name permalink.
tr: Kalıcı bağlantılar, yazılarınız, sayfalarınız, etiket ve kategorileriniz için tanımlayıcı web adresleridir. Bir kalıcı bağlantı içeriğinize ulaşılabilmesi için kullanılan bir web adresidir. Her öğenin adresinin kalıcı olması gerekmektedir, bu yüzden siz de değiştirmeyin.

en: Many people choose to use &#8220;pretty permalinks,&#8221; URLs that contain useful information such as the post title rather than generic post ID numbers. You can choose from any of the permalink formats under Common Settings, or can craft your own if you select Custom Structure.
tr: Bir çok insan, jenerik bir id adresinden ziyade adres çubuğunda daha anlamlı bilgiler göstermek için &#8220;kalıcı bağlantılar&#8221;ı tercih ediyorlar. Genel ayarlar bölümünden istediğiniz biçimde bir kalıcı bağlantı yapısı seçebilir ya da kendi özel yapınızı oluşturabilirsiniz.

en: Common Settings
tr: Genel ayarlar

en: Custom Structures
tr: Özel yapılar

en: Uploading Files allows you to choose the folder and path for storing your uploaded files.
tr: Dosya yükleme size dosyalarınızın yükleneceği klasör ve yolları seçebilmenize olanak sağlar.

en: You can submit content in several different ways; this screen holds the settings for all of them. The top section controls the editor within the dashboard, while the rest control external publishing methods. For more information on any of these methods, use the documentation links.
tr: İçeriği bir çok değişil yolla gönderebilirsiniz; bu ekran tümü için ayarları içerir. Üst bölümde başlangıç  sayfasından ulaşabileceğiniz düzenleyici varken geri kalan kontroller dışardan yayınlama metodlarıdır. Bu metodlardan herhangi biri hakkında bilgi almak için ilgili belge bağlantılarını kullanın.

en: Installing themes on Multisite can only be done from the Network Admin section.
tr: Çoklu sitelere tema yükleme işlemi sadece Ağ yönetimi sayfalarından yapılabilir.

en: If you want site visitors to be able to register themselves, as opposed to by the site administrator, check the membership box. A default user role can be set for all new users, whether self-registered or registered by the site admin.
tr: Eğer site ziyaretçilerinin site yöneticisi yerine kendi başlarına üye olabilmelerini isterseniz, üyelik kutusunu işaretleyin. Yeni kullanıcılara ister yönetici tarafından oluşturulsun, ister kendileri kayıt olmuş olsun varsayılan bir rol atanacaktır.

en: Post Via Email
tr: E-posta ile gönder

en: If desired, WordPress will automatically alert various services of your new posts.
tr: Eğer istenirse WordPress bir çok servisi yeni yazılarınız ile ilgili bilgilendirebilir.

en: This screen provides many options for controlling the management and display of comments and links to your posts/pages. So many, in fact, they won&#8217;t all fit here! :) Use the documentation links to get information on what each discussion setting does.
tr: Bu ekran, yazı ve sayfalarınıza ait bağlantı ve yorumların görüntülenmesi ve yönetilmesine ilişkin bir çok seçenek sağlar. Hatta o kadar fazla ki, hepsi buraya sığmıyor! :) Belgeleri kullanarak her bir ayarın ne işe yaradığı ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

en: You can change your password, turn on keyboard shortcuts, change the color scheme of your WordPress administration screens, and turn off the WYSIWYG (Visual) editor, among other things. You can hide the Toolbar (formerly called the Admin Bar) from the front end of your site, however it cannot be disabled on the admin screens.
tr: Parolanızı değiştirebilir, kısayol tuşlarını açabilir, renk şemasını değiştirebilir, görsel editörü devde dışı bırakabilir ve daha bir çok şey yapabilirsiniz. Araç çubuğunu (önceki adı yönetim çubuğu) ön yüzde kapatabilirsiniz, ne var ki yönetim ekranlarında kapatılamamaktadır.

en: Inactive Sidebar (not used)
tr: Pasif yan sütun (kullanılmamış)

en: This sidebar is no longer available and does not show anywhere on your site. Remove each of the widgets below to fully remove this inactive sidebar.
tr: Bu yan sütun artık etkin değil ve sitenizin herhangi bir yerinde görüntülenmiyor. Lütfen bu pasif yan sütunu tamamıyla kaldırmak için her bir bileşeni çıkartın.

en: <strong>Drag and drop</strong> your files into the area below. Multiple files are allowed.
tr: Dosyalar aşağıdaki alana <strong>sürükleyip bırakın</strong>. Birden çok dosya ile işlem yapabilirsiniz.

en: Clicking <strong>Select Files</strong> opens a navigation window showing you files in your operating system. Selecting <strong>Open</strong> after clicking on the file you want activates a progress bar on the uploader screen.
tr: <strong>Dosya seç</strong> tuşuna bastığınızda işletim sisteminizdeki dosyaları gösteren bir pencere açılacaktır. Dosyaları seçtikten sonra <strong>Aç</strong> tuşuna bastığınızda işlem başlayacak ve yükleme ekranında ilerleme çubuğu görüntülenecektir.

en: You can create groups of links by using Link Categories. Link Category names must be unique and Link Categories are separate from the categories you use for posts.
tr: Bağlantı kategorilerini kullanarak bağlantı grupları oluşturabilirsiniz. Bağlantı kategorisi isimleri eşsiz olmalı ve bağlantı kategorileri yazı kategorilerinden ayrı olmalıdır.

en: Removing and Reusing
tr: Çıkartmak ve tekrar kullanmak

en: You can assign keywords to your posts using <strong>tags</strong>. Unlike categories, tags have no hierarchy, meaning there&#8217;s no relationship from one tag to another.
tr: <strong>Etiketler</strong>i kullanarak yazılarınıza anahtar kelimeler atayabilirsiniz. Kategorilerin aksine etiketlerde hiyerarşi yoktur, bu da etiketler arasında herhangi bir ilişki olmadığı anlamına gelir.

en: Missing Widgets
tr: Eksik bileşenler

en: You can manage comments made on your site similar to the way you manage posts and other content. This screen is customizable in the same ways as other management screens, and you can act on comments using the on-hover action links or the Bulk Actions.
tr: Sitenizdeki yorumları yine yazı ve diğer içerikler gibi yönetebilirsiniz. Bu ekran aynı diğer yönetim ekranları gibi özelleştirilebilir. Yorumların üzerine fare imleci ile geldiğinizde eylem bağlantıları çıkacaktır. İsterseniz toplu işlemler de yapabilirsiniz.

en: In the <strong>Author</strong> column, in addition to the author&#8217;s name, email address, and blog URL, the commenter&#8217;s IP address is shown. Clicking on this link will show you all the comments made from this IP address.
tr: <strong>Yazar</strong> sütununda, yazarın ismine ek olarak, e-posta adresi, blog adresi ve yorumcunun IP adresi de görüntülenir. Bu bğalantıya tıklarsanız ilgili IP adresinden yapılmış tüm yorumlara ulaşabilirsiniz.

en: Links in the Toolbar at the top of the screen connect your dashboard and the front end of your site, and provide access to your profile and helpful WordPress information.
tr: Ekranın tepesinde yer alan araç çubuğu başlangıç ekranınız ile sitenizin ön yüzünü birbirine bağlayarak, profilinize kolay erişim ve çeşitli WordPress bilgilerine erişim sağlar.

en: Deleting Links
tr: Bağlantıları silmek

en: Hovering over a row reveals action links: Edit, Delete Permanently, and View. Clicking Edit or on the media file&#8217;s name displays a simple screen to edit that individual file&#8217;s metadata. Clicking Delete Permanently will delete the file from the media library (as well as from any posts to which it is currently attached). View will take you to the display page for that file.
tr: Bir satırın üzerine fare imlecini getirirseniz eylem bağlantıları ortaya çıkar, düzenle, kalıcı olarak sil ve görüntüle. Düzenle tuşuna basarak ya da ortam dosyasının ismine basarak ilgili dosyanın meta bilgilerini değiştirebilirsiniz. Kalıcı olarak sil tuşu dosyayı ortam kütüphanesinden (ve bağlantılı olduğu yazılardan) kalıcı olarak silecektir.Görüntüle ilgili dosyayı görüntleyecektir.

en: Managing pages is very similar to managing posts, and the screens can be customized in the same way.
tr: Sayfaları yönetmek yazıları yönetmeye çok benzer ve ekranları da aynı şekilde özelleştirilebilir.

en: You can also perform the same types of actions, including narrowing the list by using the filters, acting on a page using the action links that appear when you hover over a row, or using the Bulk Actions menu to edit the metadata for multiple pages at once.
tr: Birden çok sayfa için filtreler kullanarak sonuçları daraltabilir, eylem bağlantılarını kullanabilir ya da toplu işlem menüsününden meta bilgilerini bir kerede değiştirebilirsiniz.

en: If a media file has not been attached to any post, you will see that in the Attached To column, and can click on Attach File to launch a small popup that will allow you to search for a post and attach the file.
tr: Eğer ortam dosyası herhangi bir yazıya bağlı değilse, bağlantı sütununda bunu görebilirsiniz ve bağla tuşuna basarak açılacak küçük pencereden bağlamak üzere bir yazı arayabilirsiniz.

en: All the files you&#8217;ve uploaded are listed in the Media Library, with the most recent uploads listed first. You can use the Screen Options tab to customize the display of this screen.
tr: Yüklediğiniz tüm dosyalar en güncel olanlar üst sıralarda olacak şekilde Ortam kütüphanesinde listelenirler. Ekran seçenekleri sekmesi ile bu ekranın görünümünü özelleştirebilirsiniz.

en: Pages are similar to posts in that they have a title, body text, and associated metadata, but they are different in that they are not part of the chronological blog stream, kind of like permanent posts. Pages are not categorized or tagged, but can have a hierarchy. You can nest pages under other pages by making one the &#8220;Parent&#8221; of the other, creating a group of pages.
tr: Sayfalar yazılara çok benzerler, başlık, metin alanı, ilişkili meta verileri vb. ama farklı oldukları nokta kronolojik bir sıralama izlemezler, sabitlenmiş yazılar gibi düşünebilirsiniz. Sayfalar kategorisiz ve etiketsiz olabilir, bunun yanında kendi içlerinde bir hiyerarşiye sahip olabilrler. Sayfaları diğer sayfalara, birini diğerinin &#8220;Ebeveyn&#8221;i olarak atayarak bağlayabilirsiniz. Böylece sayfa grupları oluşturabilirsiniz.

en: Many people take advantage of keyboard shortcuts to moderate their comments more quickly. Use the link to the side to learn more.
tr: Bir çok insan klavye kısayollarını kullanarak yorumları çok daha hızlı bir şekilde kontrol ediyorlar. Yandaki bağlantıyı kullanarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

en: In the <strong>Comment</strong> column, above each comment it says &#8220;Submitted on,&#8221; followed by the date and time the comment was left on your site. Clicking on the date/time link will take you to that comment on your live site. Hovering over any comment gives you options to approve, reply (and approve), quick edit, edit, spam mark, or trash that comment.
tr: <strong>Yorum</strong> sütununda, her bir yorumda &#8220;Gönderim tarihi&#8221; yazar ve takibinde yorumun yapıldığı tarih ve saat bilgisi bulunur. Bu tarih/zaman bağlantısına tıklarsanız siteniz üzerinde yayınlanmış olan yoruma yönlendirilirsiniz. Herhangi bir yorumun üzerine fare imlecini sürüklerseniz, onayla, cevapla (ve onayla), çabuk düzenle, düzenle, istenmeyen olarak işaretle ya da çöpe taşı seçeneklerine ulaşırsınız.

en: Links may be separated into Link Categories; these are different than the categories used on your posts.
tr: Bağlantılar yazılarda kullandığınız kategorilerden farklı olarak bağlantı kategorilerine ayrılmış olabilir.

en: <a href="%s">Learn more about WordPress %s</a>.
tr: <a href="%s">WordPress %s hakkında daha fazlasını öğrenin</a>.

en: Managing Pages
tr: Sayfaları yönetmek

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many users to list per screen using the Screen Options tab.
tr: Ekran seçenekleri sekmesinden ihtiyaçlarınıza göre sütunları gösterip gizleyebilir ve bir sayfada kaç kullanıcı görüntüleneceğine karar verebilirsiniz.

en: <strong>Preview</strong> will show you what your draft post will look like if you publish it. View will take you to your live site to view the post. Which link is available depends on your post&#8217;s status.
tr: <strong>Önizleme</strong> yazınızı yayınladığınızda nasıl gözükeceğinin önizlemesini yapabilmenize olanak sağlar. Canlı site üzerinde yazıyı görüntüleyecektir. Bu bağlantı yazınızın durumuna göre uygun olacaktır.

en: Hovering over a row in the users list will display action links that allow you to manage users. You can perform the following actions:
tr: Kullanıcı listesindeki herhangi bir kullanıcının üzerine fare imlecini getirdiğinizde kullanıcıları yönetmek için eylem bağlantılarına ulaşırsınız. Şu eylemleri gerçekleştirebilirsiniz:

en: <strong>Trash</strong> removes your post from this list and places it in the trash, from which you can permanently delete it.
tr: <strong>Çöp</strong> ilgili yazıyı bu listeden kaldırarak çöpe taşır, oradan da kalıcı olarak silebilirsiniz.

en: <strong>Quick Edit</strong> provides inline access to the metadata of your post, allowing you to update post details without leaving this screen.
tr: <strong>Hızlı düzenle</strong> ekrandan ayrılmadan yazının temel bilgilerini aynı ekran üzerinde değiştirebilmenize olanak sağlar.

en: <strong>Edit</strong> takes you to the editing screen for that post. You can also reach that screen by clicking on the post title.
tr: <strong>Düzenle</strong> sizi ilgili yazı için düzenleme ekranına götürür. Bu ekrana yazı başlığına tıklayarak da ulaşabilirsiniz.

en: Edit takes you to the editable profile screen for that user. You can also reach that screen by clicking on the username.
tr: Düzenle sizi ilgili kullanıcı için düzenlenebilir profil ekranına götürür. Bu ekrana kullanıcının kullanıcı adına tıklayarak da ulaşabilirsiniz.

en: You can view all posts made by a user by clicking on the number under the Posts column.
tr: Yazı sütununun altında yer alan sayıya tıklayarak bir kullanıcının yazdığı tüm yazılara ulaşabilirsiniz.

en: Because this is a multisite installation, you may add accounts that already exist on the Network by specifying a username or email, and defining a role. For more options, such as specifying a password, you have to be a Network Administrator and use the hover link under an existing user&#8217;s name to Edit the user profile under Network Admin > All Users.
tr: Çoklu site kurulumu olduğu için ağda var olan diğer kullanıcıları kullanıcı ismi ya da e-posta ile ekleyebilir, rollerini atayabilirsiniz. Daha fazla seçenek için, parola belirlemek vb, ağ yöneticisi olmalı ve Ağ yönetimi > Tüm kullanıcılar bölümünden ulaştığınız kullanıcının bağlantılarını kullanın.

en: Likely direct inclusion of wp-admin/includes/template.php in order to use add_meta_box(). This is very wrong. Hook the add_meta_box() call into the add_meta_boxes action instead.
tr: add_meta_box() kullanımı için wp-admin/includes/template.php direkt olarak dahil edilmiş görünüyor. Çok yanlış bir durum. Bunun yerine add_meta_boxes aksiyonuna kanca atarak add_meta_box() çağrısını kullanın.

en: Welcome to WordPress %s
tr: WordPress %s&#8217;e hoşgeldiniz

en: Go to Dashboard &rarr; Home
tr: Başlangıç ekranına git &rarr; Ana sayfa

en: Return to Dashboard &rarr; Updates
tr: Başlangıç ekranına geri dön &rarr; Güncellemeler

en: WordPress is created by a worldwide team of passionate individuals.
tr: WordPress dünya geneline yayılmış bir çok tutkulu katılımcı ile oluşturulmuştur.

en: We&#8217;ve combined the admin bar and the old Dashboard header into one persistent toolbar. Hover over the toolbar items to see what&#8217;s new.
tr: Yönetim çubuğu ve eski başlangıç sayfasının üst kısmını kalıcı bir araç çubuğuna çevirdik. Araç çubuğu elemanlarının üzerinde gezinerek neler yeni görebilirsiniz.

en: New Feature: Saving Widgets
tr: Yeni özellik: Bileşenleri kaydetme

en: Network Admin is now located in the My Sites menu.
tr: Ağ yöneticisi artık Benim sitelerim menüsü altında yer alıyor.

en: If you change your mind and revert to your previous theme, we&#8217;ll put the widgets back the way you had them.
tr: Eğer fikir değiştirir de eski temanıza dönmek isterseniz, eski bileşenlerinizi olduğu gibi geri yükleyeceğiz.

en: New Feature: Toolbar
tr: Yeni özellik: Araç çubuğu

en: Core Developers
tr: Çekirdek geliştiriciler

en: Customize Your Site
tr: Sitenizi özelleştirin

en: Your browser has some limitations uploading large files with the multi-file uploader. Please use the browser uploader for files over 100MB.
tr: Çoklu dosya yükleyicisi ile dosya yükleme ile ilgili tarayıcınızın bazı kısıtlamaları mevcut. Lütfen 100MB üstü dosyalar için tarayıcı yükleyicisini kullanın.

en: Profile updated.
tr: Profil güncellendi.

en: Hi,
    
    You've been invited to join '%1$s' at
    %2$s with the role of %3$s.
    
    Please click the following link to confirm the invite:
    %4$s
tr: Merhaba,
    
    %2$s içinde yer alan'%1$s' sitesine katılmak
    için davet edildiniz, rolünüz %3$s.
    
    Lütfen davetiyeyi onaylamak için aşağıdaki bağlantıya tıklayın:
    %4$s

en: Core Developer
tr: Çekirdek gelişticisi

en: The package could not be installed.
tr: Paket yüklenemedi.

en: The plugin contains no files.
tr: Eklenti dosya içermiyor.

en: No valid plugins were found.
tr: Geçerli eklenti bulunamadı.

en: The theme is missing the <code>style.css</code> stylesheet.
tr: Tema <code>style.css</code> stil dosyasını içermiyor.

en: The theme is missing the <code>index.php</code> file.
tr: Tema <code>index.php</code> dosyasını içermiyor.

en: The <code>style.css</code> stylesheet doesn't contain a valid theme header.
tr: <code>style.css</code> dosyası geçerli tema bilgisi içermiyor.

en: Attachment Post URL
tr: Ekli yazı adresi

[ctx: admin menu]
en: All Links
tr: Tüm bağlantılar

[ctx: Uploader: Drop files here - or - Select Files]
en: or
tr: ya da

en: Drop files here
tr: Dosyaları buraya bırakın

en: %s plugins
tr: %s eklenti

en: %s plugin
tr: %s eklenti

en: Successfully optimized the %s table.
tr: %s tablosu başarıyla iyileştirildi.

en: Failed to optimize the %1$s table. Error: %2$s
tr: %2$s tablosu iyileştirilemedi. Hata: %2$s

en: Successfully repaired the %s table.
tr: %s tablosu başarıyla tamir edildi.

en: The %s table is already optimized.
tr: %s tablosu zaten optimize edilmiş.

en: The %s table is okay.
tr: %s tablosunun durumu iyi.

en: View version %1$s details
tr: Sürüm %1$s detaylarını görüntüleyin

en: Install the Tumblr importer to import posts &amp; media from Tumblr using their API.
tr: Tumblr üzerinden API desteğiyle yazı ve ortam dosyalarını içeri aktarmak için Tumblr aktarıcısını yükleyin.

en: <a href="%1$s" class="update-browser-link">Update %2$s</a> or learn how to <a href="%3$s" class="browse-happy-link">browse happy</a>
tr: <a href="%1$s" class="update-browser-link">%2$s güncelleyin</a>  ya da nasıl <a href="%3$s" class="browse-happy-link">mutlu tarama</a> yapabileceğinizi öğrenin.

en: Scale images to match the large size selected in %1$simage options%2$s (%3$d &times; %4$d).
tr: %1$sGörsel seçenekleri%2$s bölümünde seçilmiş en büyük boya göre görselleri oranla (%3$d &times; %4$d).

en: Audio, Video, or Other File
tr: Ses, video ya da diğer dosya

en: Insert media from another website
tr: Bir başka siteden ortam dosyası ekle

en: <strong>ERROR</strong>: options page not found.
tr: <strong>HATA</strong>: seçenekler sayfası bulunamadı.

en: <strong>ERROR:</strong> There was an error connecting to the server, Please verify the settings are correct.
tr: <strong>Hata:</strong> Sunucuya bağlantı kurulurken hata oluştu, lütfen ayarların doğru olduğunu teyit edin.

en: ERROR: you are replying to a comment on a draft post.
tr: HATA: taslak durumundaki bir yoruma cevap yazıyorsunuz.

en: ERROR: please type a comment.
tr: HATA: lütfen bir yorum yazın.

en: The left-hand navigation menu provides links to all of the WordPress administration screens, with submenu items displayed on hover. You can minimize this menu to a narrow icon strip by clicking on the Collapse Menu arrow at the bottom.
tr: Sol taraftaki dolaşım menüsü tüm WordPress yönetim ekranlarına bağlantılar içerir. Fare imleci menülerin üzerine geldiğinde alt menüler görüntülenir. Alt kısımda yer alan küçük oklara basarak menüyü küçüktebilirsiniz.

en: <strong>Drag and Drop</strong> - To rearrange the boxes, drag and drop by clicking on the title bar of the selected box and releasing when you see a gray dotted-line rectangle appear in the location you want to place the box.
tr: <strong>Sürükle ve bırak</strong> - Kutuları yeniden düzenlemek için başlık alanına tıklayıp sürükleyin ve sonrasında istediğiniz yerdeki kesikli gri kutuların içine bırakın.

en: You can use the following controls to arrange your Dashboard screen to suit your workflow. This is true on most other administration screens as well.
tr: Bu kontroller ile başlangıç ekranınızı isteğinize göre düzenleyebilirsiniz. Bu ayarlar bir çok yönetim ekranında da aynı şekilde çalışır.

en: Overview
tr: Genel görünüm

en: Updates %s
tr: Güncellemeler %s

en: Search results for &#8220;%s&#8221;
tr: &#8220;%s&#8221; için arama sonuçları

en: You can&#8217;t give users that role.
tr: Kullanıcılara bu rolü atayamazsınız.

en: Update Available <span class="count">(%s)</span> | Update Available <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Güncelleme var <span class="count">(%s)</span>
tr[1]: Güncelleme var <span class="count">(%s)</span>

en: Click to view entire list of files which will be deleted
tr: Silinecek dosyaların tam listesini görmek için tıklayın

en: <strong>%1$s</strong> by <em>%2$s</em>
tr: <strong>%1$s</strong>, geliştirici: <em>%2$s</em>

en: Caution:
tr: Uyarı:

en: Add New User
tr: Yeni Kullanıcı Ekle

[ctx: users per page (screen options)]
en: Users
tr: Kullanıcılar

en: You do not have sufficient permissions to manage options for this site.
tr: Bu sitenin seçeneklerini yönetmek için yeterli izinlere sahip değilsiniz.

[ctx: plugin editor]
en: Editor
tr: Editör

en: Installed Plugins
tr: Yüklü eklentiler

en: Confirm Deletion
tr: Silmeyi Onayla

en: Deactivate
tr: Etkisizleştir

en: Version %s
tr: Sürüm %s

en: By %s
tr: Geliştirici: %s

en: User added.
tr: Kullanıcı eklendi.

en: View
tr: Görüntüle

en: Super Admin
tr: Süper yönetici

en: You can&#8217;t remove users.
tr: Kullanıcıları silemezsiniz.

en: <a href="http://wordpress.org/support/" target="_blank">Support Forums</a>
tr: <a href="http://www.wp-tr.org/forum/" target="_blank">Destek Forumları</a>

en: Changed roles.
tr: Kullanıcı konumu değiştirildi.

en: User removed from this site.
tr: Kullanıcı siteden çıkartıldı.

en: Search Users
tr: Kullanıcı Ara

en: Add Existing User
tr: Var olan kullanıcıyı ekle

en: Role
tr: Rol

[ctx: users]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Tümü <span class="count">(%s)</span>
tr[1]: Tümü <span class="count">(%s)</span>

en: For more information:
tr: Daha fazla bilgi için:

[ctx: user]
en: Add New
tr: Yeni ekle

[ctx: theme editor]
en: Editor
tr: Düzenleyici

en: Delete
tr: Sil

en: All Users
tr: Tüm kullanıcılar

en: Attributes
tr: Özellikler

en: Install
tr: Kur

en: Plugins %s
tr: Eklentiler %s

en: Delete Site
tr: Siteyi sil

en: About Pages
tr: Hakkında sayfaları

en: Customizing This Display
tr: Görüntüyü özelleştirme

en: Title and Post Editor
tr: Başlık ve yazı düzenleyicisi

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Tags_Screen" target="_blank">Documentation on Tags</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Tags_Screen" target="_blank">Etiketler ile ilgili belge</a>

en: Note: Neither of these options blocks access to your site &mdash; it is up to search engines to honor your request.
tr: Not: Bu seçeneklerin hiç biri sitenize erişimi engellemez. İsteğinize uymak arama motorlarına kalmıştır.

en: Post name
tr: Yazı ismi

[ctx: sample permalink structure]
en: sample-post
tr: ornek-yazi

[ctx: sample permalink base]
en: archives
tr: arsivler

en: This importer is not installed. Please install importers from <a href="%s">the main site</a>.
tr: Bu içe aktarıcı yüklenmemiş. Lütfen <a href="%s">ana sitedeki</a> içeri aktarıcılar arasından yükleyin.

en: E-mail Address
tr: E-posta adresi

en: Site Language
tr: Site lisanı

en: Attempt to notify any blogs linked to from the article
tr: Yazıda bağlantı verilen blogları haberdar etmeyi dene

en: Hi,
    You've been invited to join '%1$s' at
    %2$s with the role of %3$s.
    If you do not want to join this site please ignore
    this email. This invitation will expire in a few days.
    
    Please click the following link to activate your user account:
    %%s
tr: Merhaba,
    %2$s üzerindeki %1$s sitesine
    %3$s rolü ile katılmak üzere davet edildiniz.
    Eğer siteye katılmak istemiyorsanız bu e-postayı
    görmezden gelebilirsiniz. Bir kaç gün içinde davetiyenin süresi dolacaktır.
    
    Lütfen hesabınızı etkinleştirmek için aşağıdaki bağlantıya tıklayın:
    %%s

en: Full Width Template
tr: Tam genişli şablon

en: Post Formats
tr: Yazı biçimleri

en: Featured Images
tr: Öne çıkarılan görseller

en: Featured Image Header
tr: Öne çıkarılan görsel başlıkları

en: It looks like you're using an old version of <a href='%s'>%s</a>. For the best WordPress experience, please update your browser.
tr: Görünen o ki tarayıcınızın (<a href='%s'>%s</a>) eski bir sürümünü kullanıyorsunuz. En iyi WordPress deneyimi için tarayıcınızı yükseltin.

en: It looks like you're using an insecure version of <a href='%s'>%s</a>. Using an outdated browser makes your computer unsafe. For the best WordPress experience, please update your browser.
tr: Görünen o ki tarayıcınızın (<a href='%s'>%s</a>) güvenilir olmayan bir sürümünü kullanıyorsunuz. Eski bir tarayıcı bilgisayarınızın güvenliğini tehlikeye atar. En iyi WordPress deneyimi için tarayıcınızı yükseltin.

en: There are some invalid menu items. Please check or delete them.
tr: Bazı geçersiz menü elemanları mevcut. Lütfen kontrol edin ya da silin.

en: %s (Invalid)
tr: %s (Geçersiz)

[ctx: plugin name]
en: Name
tr: İsim

[ctx: term name]
en: Name
tr: İsim

[ctx: meta name]
en: Name
tr: İsim

en: [%s] Your site invite
tr: [%s] Site davetiniz

[ctx: theme name]
en: Name
tr: İsim

[ctx: link name]
en: Name
tr: İsim

en: Icon Design
tr: İkon tasarımı

en: You can find additional themes for your site by using the Theme Browser/Installer on this screen, which will display themes from the <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Theme Directory</a>. These themes are designed and developed by third parties, are available free of charge, and are compatible with the license WordPress uses.
tr: Bu ekrandaki tema tarayıcı/yükleyici ile <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Tema Dizini</a>nden temaları listeleyebilir, sitenize yeni temalar bulabilirsiniz. Bu temalar üçüncü partiler tarafından tasarlanmış ve geliştirilmiş olup, WordPress lisansı ile uyumludurlar ve tamamen ücretsizdirler.

en: Re-install Now
tr: Şimdi yeniden yükle

en: The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini.
tr: Yüklenen dosya php.ini dosyasındaki upload_max_filesize directive ile belirtilen limiti aşıyor.

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form.
tr: Yüklenen dosya HTML formundaki MAX_FILE_SIZE directive ile belirtilen limiti aşıyor.

en: If your bookmarks toolbar is hidden: copy the code below, open your Bookmarks manager, create new bookmark, type Press This into the name field and paste the code into the URL field.
tr: Eğer yer imleri araç çubuğunuz gizli ise: aşağıdaki kodu kopyalayın, yer imleri yöneticisini açın, yeni bir yer imi oluşturun, isim alanına Press This yazın ve URL alanına kopyaladığınız kodu yapıştırın.

en: Core Committer
tr: Çekirdek geliştirici

en: Guest Committer
tr: Misafir geliştirici

en: External Libraries
tr: Harici kütüphaneler

en: Add:
tr: Ekle:

en: Add Photos
tr: Fotoğraf ekle

en: Available Tools
tr: Uygun durumdaki araçlar

en: Network Setup
tr: Ağ ayarı

en: User Experience Lead
tr: Kullanıcı deneyimi lideri

[ctx: Translate this to be the equivalent of English Translators in your language for the credits page Translators section]
en: Translators
tr: Türkçe çeviri: <a href="http://www.karalamalar.net">Emre Erkan</a> - <a href="http://twitter.com/IzzetEmreErkan">twitter&#8217;da takip edin!</a>

en: WordPress grows when people like you tell their friends about it, and the thousands of businesses and services that are built on and around WordPress share that fact with their users. We&#8217;re flattered every time someone spreads the good word, just make sure to <a href="%s">check out our trademark guidelines</a> first.
tr: WordPress, sizin gibi insanların arkadaşlarına WordPress&#8217;i anlatması ve binlerce firmanın ve servisin WordPress etrafında konuşlanmış uygulamaları ile büyüyor ve bizler, her seferinde hakkımızda iyi bir şeyler söylendiğinde gururlanıyoruz. Sadece ilk önce <a href="%s">marka yönergelerimize</a> bir göz atsanız yeter.

en: Every plugin and theme in WordPress.org&#8217;s directory is 100%% GPL or a similarly free and compatible license, so you can feel safe finding <a href="%1$s">plugins</a> and <a href="%2$s">themes</a> there. If you get a plugin or theme from another source, make sure to <a href="%3$s">ask them if it&#8217;s GPL</a> first. If they don&#8217;t respect the WordPress license, we don&#8217;t recommend them.
tr: WordPress dizininde yer alan her eklenti ya da tema %%100 GPL uyumlu ya da benzer bir ücretsiz lisansa sahiptir, böylece rahatça <a href="%1$s">eklenti</a> ve <a href="%2$s">tema</a> bulabilirsiniz. Eğer bir başka kaynaktan eklenti ya da tema bulursanız <a href="%3$s">GPL olup olmadığını</a> sorun. Eğer WordPress lisansına saygı göstermiyorlarsa, kendilerini hiç bir şekilde önermiyoruz.

en: WordPress is Free and open source software, built by a distributed community of mostly volunteer developers from around the world. WordPress comes with some awesome, worldview-changing rights courtesy of its <a href="%s">license</a>, the GPL.
tr: WordPress ücretsiz ve açık kaynak kodlu, çoğunlukla dünyanın çeşitli bölgelerinde yaşayan, gönüllü geliştiriciler tarayından geliştirilmiştir. WordPress bazı harika, dünya görüşünüzü değiştirecek haklara sahip olduğunu <a href="%s">GPL lisansı</a> ile beraber gelmektedir.

en: Lead Developer
tr: Lider geliştirici

en: Developer
tr: Geliştirici

en: Extended Core Team
tr: Genişletilmiş çekirdek takım

en: Want to see your name in lights on this page? <a href="%s">Get involved in WordPress</a>.
tr: İsminizi bu sayfada görmek ister misiniz? <a href="%s">WordPress geliştirilmesine katkıda bulunun</a>.

en: Credits
tr: Emeği geçenler

[ctx: removing-widget]
en: Deactivate
tr: Etkisizleştir

en: Cofounder, Project Lead
tr: Kurucu ortak, proje lideri

en: Internationalization
tr: Uluslararasılaştırma

en: Core Contributors to WordPress %s
tr: WordPress %s için çekirdek geliştiriciler

en: Recent Rockstars
tr: Taze rock yıldızları

en: All Comments
tr: Tüm yorumlar

en: WordPress is created by a <a href="%1$s">worldwide team</a> of passionate individuals. <a href="%2$s">Get involved in WordPress</a>.
tr: WordPress dünyanın çeşitli yerlerinden <a href="%1$s">uluslararası bir ekip</a> ile oluşturulmuştur. <a href="%2$s">Siz de WordPress ailesine katılın</a>.

en: Project Leaders
tr: Proje liderleri

en: Designer
tr: Tasarımcı

en: You have the freedom to run the program, for any purpose.
tr: Ne için istiyorsanız o amaçla bu programı kullanmak için tam anlamıyla özgürsünüz.

en: You have access to the source code, the freedom to study how the program works, and the freedom to change it to make it do what you wish.
tr: Kaynak kodlara erişebilirsiniz. Programın nasıl çalıştığını inceleme ve isterseniz değiştirme özgürlüğüne sahipsiniz.

en: You have the freedom to redistribute copies of the original program so you can help your neighbor.
tr: Orijinal programın kopyalarını dağıtma, dolayısıyla komşunuza yardım edebilme özgürlüğüne sahipsiniz.

en: You have the freedom to distribute copies of your modified versions to others. By doing this you can give the whole community a chance to benefit from your changes.
tr: Değişiklik yaptığınız sürümü başkalarına dağıtma özgürlüğüne sahipsiniz. Bu sayede uygulamayı kullanan kişilere değişikliklerinizden faydalanma şansı tanımış olursunuz.

en: You are using an insecure browser!
tr: Güvensiz bir tarayıcı kullanıyorsunuz!

en: Your browser is out of date!
tr: Tarayıcınız çok eski kalmış!

en: Don&#8217;t you wish all software came with these freedoms? So do we! For more information, check out the <a href="http://www.fsf.org/">Free Software Foundation</a>.
tr: Tüm yazılımların bu özgürlüklerle beraber dağıtılmasını istemez misiniz? Biz istiyoruz! Daha fazla bilgi için <a href="http://www.fsf.org/">Free Software Foundation (Özgür Yazılım Oluşumu)</a> sitesine bir göz atın.

en: Freedoms
tr: Özgürlükler

en: You can use one of these cool headers or show a random one on each page.
tr: Bu havalı başlıklardan birini kullanabilir ya da her sayfada rastgele bir tane gösterebilirsiniz.

en: If you don&lsquo;t want to upload your own image, you can use one of these cool headers, or show a random one.
tr: Eğer kendi görselinizi yüklemek istemezseniz bu havalı başlıklardan birini kullanabilir ya da her sayfada rastgele bir tane gösterebilirsiniz.

en: You can choose one of your previously uploaded headers, or show a random one.
tr: Daha önce yüklediğiniz başlıklardan birini seçebilir ya da rastgele bir tane gösterebilirsiniz.

en: Collapse menu
tr: Menüyü daralt

en: Drop-ins are advanced plugins in the <code>%s</code> directory that replace WordPress functionality when present.
tr: Drop-in denen öğeler, <code>%s</code> dizininde yer alan ve WordPress fonksiyonlarını değiştirme becerilerine sahip gelişmiş eklentilerdir.

en: Files in the <code>%s</code> directory are executed automatically.
tr: <code>%s</code> dizinindeki dosyalar otomatik olarak çalıştırılırlar.

en: <strong>Random:</strong> Show a different image on each page.
tr: <strong>Rastgele:</strong> Her sayfada başka bir görsel göster.

en: Uploaded Images
tr: Yüklenen görseller

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Uploading Media Files</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen" target="_blank">Ortam dosyaları hakkında belge</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Your_Profile_Screen" target="_blank">Documentation on User Profiles</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Your_Profile_Screen" target="_blank">Kullanıcı profilleri hakkında belge</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Permalinks_Screen" target="_blank">Documentation on Permalinks Settings</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Permalinks_Screen" target="_blank">Kalıcı bağlantı ayarları hakkında belge</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Categories_Screen" target="_blank">Documentation on Categories</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Categories_Screen" target="_blank">Kategoriler hakkında belge</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Link_Categories_Screen" target="_blank">Documentation on Link Categories</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Link_Categories_Screen" target="_blank">Bağlantı kategorileri hakkında belge</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Widgets_Screen" target="_blank">Documentation on Widgets</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Widgets_Screen" target="_blank">Bileşenler hakkında belge</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Menus_Screen" target="_blank">Documentation on Menus</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Menus_Screen" target="_blank">Menüler hakkında belge</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen#Edit_Media" target="_blank">Documentation on Edit Media</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen#Edit_Media" target="_blank">Ortam dosyalarını düzenleme hakkında belge</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Screen#Editing_Individual_Pages" target="_blank">Documentation on Editing Pages</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Screen#Editing_Individual_Pages" target="_blank">Sayfaları düzenleme hakkında belge</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Library_Screen" target="_blank">Documentation on Media Library</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Library_Screen" target="_blank">Ortam kütüphanesi hakkında belge</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Screen" target="_blank">Documentation on Tools</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Screen" target="_blank">Araçlar hakkında belge</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Header_Screen" target="_blank">Documentation on Custom Header</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Header_Screen" target="_blank">Özel başlık hakkında belge</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Export_Screen" target="_blank">Documentation on Export</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Export_Screen" target="_blank">Dışarı aktarma hakkında belge</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_General_Screen" target="_blank">Documentation on General Settings</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_General_Screen" target="_blank">Genel ayarlar hakkında belge</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Media_Screen" target="_blank">Documentation on Media Settings</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Media_Screen" target="_blank">Ortam ayarları hakkında belge</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_Updates_Screen" target="_blank">Documentation on Updating WordPress</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_Updates_Screen" target="_blank">WordPress güncelleme belgesi</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Writing and Editing Posts</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Add_New_Screen" target="_blank">Yazı yazma ve düzenleme hakkında belge</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Administration_Screens#Comments" target="_blank">Documentation on Comments</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Administration_Screens#Comments" target="_blank">Yorumlar hakkında belge</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Users</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Screen" target="_blank">Kullanıcıları yönetme hakkında belge</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Discussion_Screen" target="_blank">Documentation on Discussion Settings</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Discussion_Screen" target="_blank">Tartışma ayarları hakkında belge</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Creating Links</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Add_New_Screen" target="_blank">Bağlantı oluşturma hakkında belge</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Reading_Screen" target="_blank">Documentation on Reading Settings</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Reading_Screen" target="_blank">Okuma ayarları hakkında belge</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Plugins_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Installing Plugins</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Plugins_Add_New_Screen" target="_blank">Eklenti yükleme hakkında belge</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Posts</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Screen" target="_blank">Yazıları yönetme hakkında belge</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_Screen" target="_blank">Documentation on Dashboard</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_Screen" target="_blank">Başlangıç sayfası hakkında belge</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Plugins_Editor_Screen" target="_blank">Documentation on Editing Plugins</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Plugins_Editor_Screen" target="_blank">Eklenti düzenleme hakkında belge</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Background_Screen" target="_blank">Documentation on Custom Background</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Background_Screen" target="_blank">Özel arka planlar hakkında belge</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Import_Screen" target="_blank">Documentation on Import</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Import_Screen" target="_blank">İçeri aktarma hakkında belge</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Pages</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Screen" target="_blank">Sayfaları yönetme hakkında belge</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Adding New Pages</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Add_New_Screen" target="_blank">Yeni sayfa ekleme belgesi</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Writing_Screen" target="_blank">Documentation on Writing Settings</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Writing_Screen" target="_blank">Yazma ayarları hakkında belge</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Links</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Screen" target="_blank">Bağlantıları yönetme hakkında belge</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Adding New Users</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Add_New_Screen" target="_blank">Yeni kullanıcılar ekleme belgesi</a>

en: Layout
tr: Yerleşim

en: Save failed
tr: Kayıt başarısız

en: You have specified this user for deletion: | You have specified these users for deletion:
tr[0]: Bu kullanıcıyı silmek için seçtiniz:
tr[1]: Bu kullanıcıları silmek için seçtiniz:

en: &larr; Back to Users
tr: &larr; Kullanıcılara geri dön

[ctx: paging]
en: %1$s of %2$s
tr: %1$s / %2$s

en: %s Page Template
tr: %s sayfa şablonu

en: Post Format:
tr: Yazı biçimi:

en: This plugin may be active on other sites in the network. | These plugins may be active on other sites in the network.
tr[0]: Bu eklenti ağdaki diğer sitelerde etkin olabilir.
tr[1]: Bu eklentiler ağdaki diğer sitelerde etkin olabilir.

en: You cannot delete a plugin while it is active on the main site.
tr: Ana sitede etkin durumdayken bir eklentiyi silemezsiniz.

en: Default Post Format
tr: Varsayılan yazı biçimi

en: You do not have sufficient permissions to update this site.
tr: Bu siteyi güncellemek için yeterli izne sahip değilsiniz.

[ctx: user]
en: Add Existing
tr: Var olanı ekle

[ctx: user]
en: Add New User
tr: Yeni kullanıcı ekle

en: Add New User
tr: Yeni kullanıcı ekle

en: Add Existing User
tr: Var olan kullanıcı ekle

en: Any edits to files from this screen will be reflected on all sites in the network.
tr: Bu ekran üzerinden dosyalarda yapılacak değişiklikler ağdaki tüm siteleri etkileyecektir.

[ctx: user]
en: Add Existing User
tr: Var olan kullanıcı ekle

en: Press This is a bookmarklet that makes it easy to blog about something you come across on the web. You can use it to just grab a link, or to post an excerpt. Press This will even allow you to choose from images included on the page and use them in your post. Just drag the Press This link on this screen to your bookmarks bar in your browser, and you&#8217;ll be on your way to easier content creation. Clicking on it while on another website opens a popup window with all these options.
tr: Press This, webde dolaşırken karşınıza çıkan şeyler hakkında kolayca blog girdisi oluşturabilmenize olanak sağlayan bir aparattır. Bir bağlantıyı yakalamak ya da kısa bir özet yazmak için kullanabilirsiniz. Ayrıca Press This ile ilgili sayfadaki görselleri yazınıza dahil edebilirsiniz. Bu ekranda yer alan Press This bağlantısını sürükleyip tarayıcınızın yer imleri araç çubuğuna bırakın. Bir başka sitedeyken bu yer imine tıkladığınızda tüm bunları yapmanızı sağlayacak pencereyi açacaktır.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Writing_a_Plugin" target="_blank">Documentation on Writing Plugins</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Writing_a_Plugin" target="_blank">Eklenti geliştirme belgesi</a>

en: The boxes on your Dashboard screen are:
tr: Başlangıç sayfanızdaki kutular:

en: This screen lists all the existing users for your site. Each user has one of five defined roles as set by the site admin: Site Administrator, Editor, Author, Contributor, or Subscriber. Users with roles other than Administrator will see fewer options in the dashboard navigation when they are logged in, based on their role.
tr: Bu ekran siteniz için var olan tüm kullanıcıları listeler. Her kullanıcı site yöneticisi tarafından atanmış beş rolden birine sahiptir: Site yöneticisi, editör, yazar, içerik sağlayıcı ya da abona. Yönetici rolüne sahip olmayan kullanıcılar, rollerine göre giriş yaptıklarında çok daha az seçenek ile karşılaşacaklar.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Permalinks" target="_blank">Documentation on Using Permalinks</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Permalinks" target="_blank">Kalıcı bağlantı kullanma belgesi</a>

en: If you want to make changes but don&#8217;t want them to be overwritten when the plugin is updated, you may be ready to think about writing your own plugin. For information on how to edit plugins, write your own from scratch, or just better understand their anatomy, check out the links below.
tr: Kendi değişikliklerinizi yapmak ve eklenti güncellendiğinde üzerlerine yazılmamalarını istiyorsanız, kendi eklentilerinizi yazmayı düşünmeye başlamalısınız. Eklentileri nasıl düzenleyebileceğinizi, nasıl sıfırdan yeni bir eklenti yazabileceğinizi öğrenmek ya da sadece anatomilerini anlamak için aşağıdaki bağlantılara bir göz atın.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Roles_and_Capabilities" target="_blank">Descriptions of Roles and Capabilities</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Roles_and_Capabilities" target="_blank">Roller ve yeteneklerin açıklamaları</a>

en: sample-page
tr: ornek-sayfa

en: Sample Page
tr: Örnek sayfa

en: Retro (Generated)
tr: Retro (Oluşturulan)

en: You only have one theme enabled for this site right now. Visit the Network Admin to <a href="%1$s">enable</a> or <a href="%2$s">install</a> more themes.
tr: Bu site için yalnızca bir tema yüklenmiş. Ağ yönetimi sayfasını ziyaret ederek daha fazla tema  <a href="%1$s">etkinleştirebilir</a> ya da <a href="%2$s">yükleyebilirsiniz</a>.

en: You only have one theme enabled for this site right now. Visit the Network Admin to <a href="%1$s">enable</a> more themes.
tr: Bu site için şu anda sadece bir tema etkinleştirilmiş. Daha fazla tema <a href="%1$s">etkinleştirmek</a> için Ağ Yönetimi bölümünü ziyaret edin.

en: Super admin privileges cannot be removed because this user has the network admin email.
tr: Süper yönetici yetkileri silinemez çünkü bu kullanıcı ağ yöneticisi e-postasına sahip.

en: You only have one theme installed right now. Live a little! You can choose from over 1,000 free themes in the WordPress.org Theme Directory at any time: just click on the <a href="%s">Install Themes</a> tab above.
tr: Şu an sadece bir tema yüklemişsiniz. Biraz keyfinize bakın! WordPress.org tema dizininden 1.000 küsur ücretsiz tema arasından istediğinizi seçebilirsiniz: sadece yukarıda yer alan <a href="%s">Tema yükle</a> bağlantısına tıklayın.

en: One or more database tables are unavailable. To allow WordPress to attempt to repair these tables, press the &#8220;Repair Database&#8221; button. Repairing can take a while, so please be patient.
tr: Bir ya da bir kaç veritabanı tablosu ulaşılamaz durumda. WordPress tarafından bu tabloların tamir edilmelerinin denenmesi için &#8220;Veritabanını tamir et&#8221; tuşuna basın. Bu işlem biraz sürebilir, lütfen sabırlı olun.

en: Visual Editor RTL Stylesheet
tr: Görsel düzenleyici RTL stil dosyası

en: This child theme inherits templates from a parent theme, %s.
tr: Bu alt tema bir ebeveyn temadan şablonlar miras almış, %s.

en: This is a file in your current parent theme.
tr: Mevcut ebeveyn temanızda bir dosya.

en: Network Enable
tr: Ağı etkinleştir

en: An error has occurred. Please reload the page and try again.
tr: Bir hata oluştu. Lütfen sayfayo yeniden yükleyin ve tekrar deneyin.

en: Your WordPress database has been successfully updated!
tr: WordPress veritabanınız başarıyla güncellendi!

en: Update WordPress Database
tr: WordPress veritabanını güncelle

en: You are about to install WordPress %s <strong>in English (US).</strong> There is a chance this update will break your translation. You may prefer to wait for the localized version to be released.
tr: WordPress %s sürümünü <strong>İngilizce (US)</strong> olarak yüklemek üzeresiniz. Bir ihtimal bu güncelleme bir şeyleri bozabilir. Yerelleştirilmiş sürümü beklemeyi tercih edebilirsiniz.

en: The update process may take a little while, so please be patient.
tr: Güncelleme süreci biraz zaman alabilir, lütfen sabırlı olun.

en: WordPress &rsaquo; Update
tr: WordPress &rsaquo; Güncelle

en: Update Complete
tr: Güncelleme tamamlandı

en: Database Update Required
tr: Veritabanı güncellemesi gerekiyor

en: WordPress has been updated! Before we send you on your way, we have to update your database to the newest version.
tr: WordPress güncellendi! Sizi yolunuza göndermeden önce veritabanını da en son sürüme güncellemeliyiz.

en: No Update Required
tr: Güncelleme gerekmiyor

en: Plugin updated successfully.
tr: Eklenti başarıyla güncellendi.

en: Update Theme
tr: Tema güncelle

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%1$s">View version %3$s details</a>. <em>Automatic update is unavailable for this theme.</em>
tr: %1$s için yeni bir sürüm mevcut. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%1$s">%3$s sürümü detaylarını görüntüle</a>. <em>Bu tema için otomatik güncelleme mümkün değil.</em>

en: Plugin update failed.
tr: Eklenti güncellemesi başarısız.

en: Theme update failed.
tr: Tema güncellemesi başarısız.

en: Theme updated successfully.
tr: Tema başarıyla güncellendi.

en: Update Plugin
tr: Eklentiyi güncelle

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a>. <em>Automatic update is unavailable for this plugin.</em>
tr: %1$s için yeni bir sürüm var. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">%4$s detaylarını görüntüle</a>. <em>Bu eklenti için otomatik güncelleme mümkün değil.</em>

en: Update package not available.
tr: Güncelleme paketi yok.

en: Date range:
tr: Tarih aralığı:

en: This will contain all of your posts, pages, comments, custom fields, terms, navigation menus and custom posts.
tr: Bu tüm yazılarınızı, sayfalarınızı, yorumlarınızı, özel alanlarınızı, etiketlerinizi, dolaşım menülerinizi ve özel yazılarınızı içerecektir.

en: Choose what to export
tr: Dışarı aktarılacak öğeleri seçin

en: Authors:
tr: Yazarlar:

en: All content
tr: Tüm içerik

[ctx: themes]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Tümü <span class="count">(%s)</span>
tr[1]: Tümü <span class="count">(%s)</span>

en: Sorry, this file type is not permitted for security reasons.
tr: Üzgünüm, bu dosya türüne güvenlik nedeniyle izin verilmiyor.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">More information</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">Daha fazla bilgi</a>

[ctx: column name]
en: In Response To
tr: Cevap olarak

en: Submitted on <a href="%1$s">%2$s at %3$s</a>
tr: <a href="%1$s">%2$s / %3$s</a> tarihinde gönderilmiş

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Comment_Spam" target="_blank">Documentation on Comment Spam</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Comment_Spam" target="_blank">İstenmeyen yorumlar hakkında belge</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">Documentation on Keyboard Shortcuts</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">Klavye kısayolları belgesi</a>

en: The Available Widgets section contains all the widgets you can choose from. Once you drag a widget into a sidebar, it will open to allow you to configure its settings. When you are happy with the widget settings, click the Save button and the widget will go live on your site. If you click Delete, it will remove the widget.
tr: Uygun bileşenler bölümü içinden seçebileceğini tüm bileşenleri listeler. Bir bileşeni sürükleyip yan sütuna bıraktığınızda ayarlarını düzenleyebileceğiniz bir alan açılır. Bileşen ayarlarından memnun olduğunuzda kaydet tuşuna basın ve bileşeniniz sitenizde yayına geçsin. Sil tuşuna basarsanız bileşen kaldırılacaktır.

en: Remember to click Update Media to save metadata entered or changed.
tr: Girdiğiniz bilgilerin güncellenmesi için Ortam bilgilerini güncelle tuşuna basmayı unutmayın.

en: Note that you crop the image by clicking on it (the Crop icon is already selected) and dragging the cropping frame to select the desired part. Then click Save to retain the cropping.
tr: Görselin üzerine tıklayarak (Kırpma ikonu seçili durumda) ve kırpma çerçevesini istediğiniz alana taşayarak görseli kırpabilirsiniz. Kırpma işlemini sonlandırmak için Kaydet tuşuna basın.

en: For images only, you can click on Edit Image under the thumbnail to expand out an inline image editor with icons for cropping, rotating, or flipping the image as well as for undoing and redoing. The boxes on the right give you more options for scaling the image, for cropping it, and for cropping the thumbnail in a different way than you crop the original image. You can click on Help in those boxes to get more information.
tr: Sadece görseller için, küçük resmin hemen altında yer alan görsel düzenle tuşuna basarak, basit düzenleme araçlarına, kırpma, döndürme, çevirme vb araçlara ulaşabilirsiniz. Sağ tarafta yer alan kutular görseli boyutlandırma, kırpma, küçük resmi orijinalinden daha farklı kırpma gibi daha fazla seçeneği olanaklı kılar. Kutuların içinde yer alan yardım tuşlarıyla daha fazla yardım alabilirsiniz.

en: This screen allows you to edit five fields for metadata in a file within the media library.
tr: Bu ekran ortam kütüphanesindeki bir dosyanın beş alanını düzenlemenize olanak sağlar.

en: E-mail or Username
tr: E-posta ya da kullanıcı adı

en: Add the user without sending them a confirmation email.
tr: Onaylama e-postası göndermeden kullanıcıyı ekle.

en: Search Installed Themes
tr: Yüklü temalarda ara

en: Enable this theme for all sites in this network
tr: Bu ağdaki tüm siteler için bu temayı etkinleştir

en: <strong>Please Note:</strong> Any customizations you have made to theme files will be lost. Please consider using <a href="%s">child themes</a> for modifications.
tr: <strong>Lütfen dikkat:</strong> Tema dosyalarında yapacağınız değişiklikler yok olacaktır. Lütfen değişiklikleriniz için <a href="%s">Alt temaları</a> kullanın.

[ctx: posts]
en: Sticky <span class="count">(%s)</span> | Sticky <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Yapışkan <span class="count">(%s)</span>
tr[1]: Yapışkan <span class="count">(%s)</span>

en: Please select one or more plugins to update.
tr: Lütfen güncellemek için bir ya da daha fazla eklenti seçin.

en: Please select one or more themes to update.
tr: Lütfen güncellemek için bir ya da daha fazla tema seçin.

en: Last checked on %1$s at %2$s.
tr: Son kontrol %1$s / %2$s.

en: Check Again
tr: Tekrar deneyin

en: The update process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
tr: Güncelleme işlemi başlıyor. Bu süreç bazı sunucularda uzun sürebilir, lütfen sabırlı olun.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time">Documentation on date and time formatting</a>.
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time">Tarih ve zaman biçimlendirme üzerine belge</a>.

en: You&rsquo;re using the auto-generated password for your account. Would you like to change it to something easier to remember?
tr: Hesabınız için otomatik oluşturulmuş bir parola kullanıyorsunuz. Hatırlaması daha kolay bir parola ile değiştirmek ister misiniz?

en: RTL Language Support
tr: Sağdan sola dil desteği

en: Editor Style
tr: Düzenleyici biçimi

en: Front Page Posting
tr: Ön sayfa yazısı

en: Translation Ready
tr: Çeviri hazır

en: You are not allowed to edit this comment.
tr: Bu yorumu düzenleme hakkınız yok.

en: To perform the requested action, WordPress needs to access your web server.
tr: İstediğiniz işlemi yapabilmek için WordPress web sunucunuza erişmelidir.

en: Current page
tr: Geçerli sayfa

en: Go to the previous page
tr: Önceki sayfaya git

en: Go to the next page
tr: Sonraki sayfaya git

en: Go to the last page
tr: Son sayfaya git

en: 1 item | %s items
tr[0]: %s öğe
tr[1]: %s öğe

en: No matching users were found.
tr: Eşleşen kullanıcı bulunamadı.

en: No themes match your request.
tr: İsteğinizle eşleşen tema bulunamadı.

en: Go to the first page
tr: İlk sayfaya git

en: Search Sites
tr: Sitelerde ara

en: Create a New User
tr: Yeni kullanıcı oluştur

en: You have %1$s and %2$s.
tr: %1$s ve %2$s sahibisiniz.

en: %s user | %s users
tr[0]: %s kullanıcı
tr[1]: %s kullanıcı

en: <strong>Important:</strong> before updating, please <a href="http://codex.wordpress.org/WordPress_Backups">back up your database and files</a>. For help with updates, visit the <a href="http://codex.wordpress.org/Updating_WordPress">Updating WordPress</a> Codex page.
tr: <strong>Önemli:</strong> güncellemeden önce, lütfen <a href="http://codex.wordpress.org/WordPress_Backups">veritabanınızı ve dosyalarınızı yedekleyin</a>. Güncellemeler ile ilgili yardım için <a href="http://codex.wordpress.org/Updating_WordPress">WordPress güncelleme</a> sayfasına göz atın.

en: http://wordpress.org/news/
tr: http://www.wp-tr.org/blog/

en: http://wordpress.org/news/feed/
tr: http://feeds.feedburner.com/wp-turkiye

en: (Signup has been disabled. Only members of this site can comment.)
tr: (Üyelik alımı kapatılmış. Sadece sitenin üyeleri yorum yapabilir.)

en: You can update to <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %2$s</a> automatically or download the package and install it manually:
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %2$s</a> sürümüne otomatik olarak güncelleyebilir ya da isterseniz indirip kendiniz kurabilirsiniz:

en: New users will receive an email letting them know they&#8217;ve been added as a user for your site. By default, this email will also contain their password. Uncheck the box if you don&#8217;t want the password to be included in the welcome email.
tr: Yeni kullanıcılar, sitenize kullanıcı olarak eklendiklerini bildirir bir e-posta alacaklar. Varsayılan olarak bu e-posta parolalarını da içerir. Eğer e-postanın parolaları içermemesini istiyorsanız bu kutudaki işareti kaldırın.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%1$s">View version %3$s details</a>.
tr: %1$s için yeni bir sürüm var. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%1$s">Sürüm %3$s detaylarına bakın</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a>.
tr: %1$s için yeni bir sürüm var. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">Sürüm %4$s detaylarına bakın</a>.

en: Go to themes page
tr: Tema sayfasına git

en: Go to plugins page
tr: Eklentiler sayfasına git

en: Go to WordPress Updates page
tr: WordPress güncelleme sayfasına git

en: %s (Pending)
tr: %s (Bekliyor)

en: Click Save Menu to make pending menu items public.
tr: Menüyü kaydet tuşuna basarak bekleyen menü elemanlarını yayınlayabilirsiniz.

en: Storage Space
tr: Depolama alanı

en: Create a New Site
tr: Yeni site oluştur

[ctx: plugins per page (screen options)]
en: Plugins
tr: Eklentiler

[ctx: items per page (screen options)]
en: Media items
tr: Ortam elemanları

[ctx: comments per page (screen options)]
en: Comments
tr: Yorumlar

en: Images of exactly <strong>%1$d &times; %2$d pixels</strong> will be used as-is.
tr: Tam olarak <strong>%1$d &times; %2$d piksel</strong> olan görseller oldukları gibi kullanılacaklar.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Themes#Adding_New_Themes" target="_blank">Documentation on Adding New Themes</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Themes#Adding_New_Themes" target="_blank">Yeni tema ekleme belgesi</a>

en: Crop and Publish
tr: Kırp ve yayınla

en: You can find additional plugins for your site by using the <a href="%1$s">Plugin Browser/Installer</a> functionality or by browsing the <a href="%2$s" target="_blank">WordPress Plugin Directory</a> directly and installing new plugins manually. To manually install a plugin you generally just need to upload the plugin file into your <code>/wp-content/plugins</code> directory. Once a plugin has been installed, you can activate it here.
tr: Siteniz için yeni eklentileri <a href="%1$s">eklenti tarayıcı/yükleyici</a> kullanarak bulabilirsiniz ya da <a href="%2$s" target="_blank">WordPress eklenti dizini</a>ne gidip eklentileri kendiniz yükleyebilirsiniz. Bir eklentiyi kendiniz yüklemek için genellikle eklenti dosyalarını <code>/wp-content/plugins</code> klasörüne yüklemelisiniz. Bir eklentiyi yükledikten sonra buradan etkinleştirebilirsiniz.

en: XFN stands for <a href="http://gmpg.org/xfn/" target="_blank">XHTML Friends Network</a>, which is optional. WordPress allows the generation of XFN attributes to show how you are related to the authors/owners of the site to which you are linking.
tr: XFN <a href="http://gmpg.org/xfn/" target="_blank">XHTML Friends Network</a> (XHTML arkadaş ağı) anlamına gelir ve seçime bağlıdır. WordPress, bağlantı verdiğiniz sitelerin yazarları/sahipleri ile nasıl bir bağa sahip olduğunuzu göstermek için XFN özelliklerinin oluşturulmasına izin verir.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Managing_Plugins#Plugin_Management" target="_blank">Documentation on Managing Plugins</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Managing_Plugins#Plugin_Management" target="_blank">Eklentileri yönetme belgesi</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Template_Tags" target="_blank">Documentation on Template Tags</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Template_Tags" target="_blank">Şablon etiketleri belgesi</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Editing_Files" target="_blank">Documentation on Editing Files</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Editing_Files" target="_blank">Dosyaları düzenleme belgesi</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Themes" target="_blank">Documentation on Using Themes</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Themes" target="_blank">Temaları kullanma hakkında belge</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Theme_Development" target="_blank">Documentation on Theme Development</a>
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Theme_Development" target="_blank">Tema geliştirme hakkında belge</a>

en: FTP Password
tr: FTP parolası

en: FTP Username
tr: FTP kullanıcı adı

en: FTP/SSH Password
tr: FTP/SSH parolası

en: FTP/SSH Username
tr: FTP/SSH kullanıcı adı

en: You can choose what&#8217;s displayed on the front page of your site. It can be posts in reverse chronological order (classic blog), or a fixed/static page. To set a static home page, you first need to create two <a href="%s">Pages</a>. One will become the front page, and the other will be where your posts are displayed.
tr: Sitenizin ön sayfasında ne gösterileceğini seçebilirsiniz. Azalan tarih sırası ile yazılarınızı gösterebilir (klasik blog), ya da sabit/statik bir sayfa gösterebilirsiniz. Statik bir ana sayfa belirlemek için öncelikle iki adet <a href="%s">sayfa</a> oluşturmalısınız. Bir tanesi ön sayfanız, diğeri de yazılarınızın gösterileceği sayfa olacaktır.

en: The Optional fields let you customize the &#8220;category&#8221; and &#8220;tag&#8221; base names that will appear in archive URLs. For example, the page listing all posts in the &#8220;Uncategorized&#8221; category could be <code>/topics/uncategorized</code> instead of <code>/category/uncategorized</code>.
tr: Seçime bağlı alanlar arşiv adreslerinde gözükecek &#8220;kategori&#8221; ve &#8220;etiket&#8221; temellerini özelleştirebilmenize olanak sağlar. Örneğin, &#8220;Genel&#8221; kategorisindeki tüm yazılar <code>/kategori/genel</code> yerine <code>/konular/genel</code> olabilir.

en: The following themes are installed but incomplete. Themes must have a stylesheet and a template.
tr: Şu temalar yüklü fakat eksik. Temaların stil dosyası ve bir şablonu olmalıdır.

en: When you assign multiple categories or tags to a post, only one can show up in the permalink: the lowest numbered category. This applies if your custom structure includes <code>%category%</code> or <code>%tag%</code>.
tr: Bir yazıya birden çok kategori ya da etiket atadığınızda, sadece bir tanesi kalıcı bağlantıda görüntülenir: en küçük kayıt numarasına sahip olan. Bu <code>%kategori%</code> or <code>%etiket%</code> gibi özel kalıcı bağlantılarında da bu şekildedir.

en: If you pick an option other than Default, your general URL path with structure tags, terms surrounded by <code>%</code>, will also appear in the custom structure field and your path can be further modified there.
tr: Varsayılan haricinde bir seçenek seçerseniz, etiket yapısı ile beraber genel adres yolunuz <code>%</code> ile sarılır ve özel yapı alanında görüntülenir, daha sonra da buradan değiştirebilirsiniz.

en: Many themes show some sidebar widgets by default until you edit your sidebars, but they are not automatically displayed in your sidebar management tool. After you make your first widget change, you can re-add the default widgets by adding them from the Available Widgets area.
tr: Bir çok tema varsayılan olarak siz düzenleyene kadar yan sütunlarda bileşenleri gösterir, fakat otomatik olarak yan sütun yönetim aracında gözükmez. İlk bileşen düzeltmesini yaptığınızda uygun durumdaki bileşenlerin arasından varsayılan bileşenleri tekrar ekleyebilirsiniz.

en: If you want to remove the widget but save its setting for possible future use, just drag it into the Inactive Widgets area. You can add them back anytime from there. This is especially helpful when you switch to a theme with fewer or different widget areas.
tr: Eğer bir bileşeni silerken gelecekte kullanmak üzere ayarlarını saklamak isterseniz, bileşeni etkisiz bileşenler arasına sürükleyip bırakın. İstediğiniz zaman oradan geri alabilirsiniz. Bu özellikle daha az ya da daha değişik bileşenlere sahip temalar arasında geçiş yaparken işinize yarayacaktır.

en: To add a new user for your site, click the Add New button at the top of the screen or Add New in the Users menu section.
tr: Sitenize yeni bir kullanıcı eklemek için, ekranın tepesindeki yeni kullanıcı butonuna basın ya da kullanıcılar menüsünden yeni ekle tuşuna basın.

en: You can set maximum sizes for images inserted into your written content; you can also insert an image as Full Size.
tr: Yazılı içeriğinize eklenebilecek görsellerin en büyük boyutlarını belirleyebilirsiniz; ayrıca görselleri tam boy da ekleyebilirsiniz.

en: Most themes display the site title at the top of every page, in the title bar of the browser, and as the identifying name for syndicated feeds. The tagline is also displayed by many themes.
tr: Bir çok tema her sayfanın başında, tarayıcının başlık alanında ve beslemelerde tanımlayıcı olarak site başlığını gösterir. Bir çok temada slogan da görüntülenir.

en: <strong>Order</strong> - Pages are usually ordered alphabetically, but you can choose your own order by entering a number (1 for first, etc.) in this field.
tr: <strong>Sıralama</strong> - Sayfalar genellikle alfabetik olarak sıralanır, fakat isterseniz bu alana sayı girerek (birinci için 1 vb.) kendiniz de belirleyebilirsiniz.

en: Please enter your FTP or SSH credentials to proceed.
tr: Lütfen devam etmek için FTP ya da SSH bilgilerinizi girin.

en: Please enter your FTP credentials to proceed.
tr: Lütfen devam etmek için FTP bilgilerinizi girin.

en: If you do not remember your credentials, you should contact your web host.
tr: Eğer giriş bilgilerinizi hatırlamıyorsanız, web barındırma firmanızla iletişime geçmelisiniz.

en: You can Upload a theme manually if you have already downloaded its ZIP archive onto your computer (make sure it is from a trusted and original source). You can also do it the old-fashioned way and copy a downloaded theme&#8217;s folder via FTP into your <code>/wp-content/themes</code> directory.
tr: Eğer ZIP dosyasını bilgisayarınıza indirdiyseniz (güvenilir ve orijinal bir kaynaktan indirdiğinize emin olunuz) temayı manuel olarak yükleyebilirsiniz. İsterseniz eski usül yöntemi kullanıp, indirdiğiniz temanın klasörünü FTP ile <code>/wp-content/themes</code> klasörüne gönderebilirsiniz.

en: Your profile contains information about you (your &#8220;account&#8221;) as well as some personal options related to using WordPress.
tr: Profiliniz sizin hakkınızda (&#8220;hesabınız&#8221;) ve WordPress kullanımız ile ilgili bazı kişisel seçeneklerin bilgisini içerir.

en: Pages are similar to Posts in that they have a title, body text, and associated metadata, but they are different in that they are not part of the chronological blog stream, kind of like permanent posts. Pages are not categorized or tagged, but can have a hierarchy. You can nest Pages under other Pages by making one the &#8220;Parent&#8221; of the other, creating a group of Pages.
tr: Sayfalar, başlıkları, içerikleri ve ilgili meta bilgileri olması açısından yazılara benzerler ama yazılardan farklı olarak kronolojik blog akışını takip etmezler, kalıcı yazılar gibidirler. Sayfalar kategorilendirilmez ve etiketlenmez ama bir hiyerarşiye sahip olabilirler. Bir yazıyı &#8220;Ebeveyn&#8221; yapıp diğerlerini ona bağlayarak bir grup oluşturabilirsiniz.

en: <strong>Send Trackbacks</strong> - Trackbacks are a way to notify legacy blog systems that you&#8217;ve linked to them. Enter the URL(s) you want to send trackbacks. If you link to other WordPress sites they&#8217;ll be notified automatically using pingbacks, and this field is unnecessary.
tr: <strong>Geri izlemeleri gönder</strong> - Geri izlemeler blog sistemleri arasında var olan, bloglara bağlantı verdiğinizi bildiren bir sistemdir. Geri izleme göndermek istediğiniz adres(ler)i yazınız. Eğer başka WordPress sitelerine bağlantı verecekseniz, otomatik olarak geri bildirim ile bilgilendirileceklerdir ve bu alan gereksiz olur.

en: Contributors can write and manage their posts but not publish posts or upload media files.
tr: İçerik sağlayıcılar yazı yazabilir ve kendi yazılarını yönetebilirler fakar yazı yayınlayamazlar ya da ortam dosyası gönderemezler.

en: Administrators have access to all the administration features.
tr: Yöneticiler tüm yönetici özelliklerine ulaşabilirler.

en: You can use the editor to make changes to any of your plugins&#8217; individual PHP files. Be aware that if you make changes, plugins updates will overwrite your customizations.
tr: Editör yardımıyla istediğiniz eklentide ilgili PHP dosyalarında değişiklikler yaparak düzenleyebilirsiniz. Unutmayın ki eklenti güncellenirken yaptığınız değişikliklerin üzerine yazılır.

en: You can add links here to be displayed on your site, usually using <a href="%s">Widgets</a>. By default, links to several sites in the WordPress community are included as examples.
tr: Buradan sitenizde gösterilecek bağlantılar ekleyebilirsiniz, genellikle <a href="%s">bileşenler</a>i kullanarak. Varsayılan olarak WordPress komünitesi ile ilgili bir kaç bağlantı örnek olarak eklenmiştir.

en: If you delete a link, it will be removed permanently, as Links do not have a Trash function yet.
tr: Henüz bağlantılar için çöp kutusu özelliği olmadığı için, bir bağlantı silerseniz kalıcı olarak silinecektir.

en: Don&#8217;t forget to click on the Save Changes button when you are finished.
tr: Bitirdiğiniz zaman değişiklikleri kaydet tuşuna basmayı unutmayın.

en: You can customize the look of your site without touching any of your theme&#8217;s code by using a custom background. Your background can be an image or a color.
tr: Temanızın koduna hiç dokunmadan, özel bir arka plan kullanarak sitenizin görüntüsünü değiştirebilirsiniz. Arka planınız bir görsel ya da renk olabilir.

en: <strong>Slug</strong> - The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
tr: <strong>Kısa isim</strong> - &#8220;Kısa isim&#8221; isimlerin web adresleriyle uyumlu halleridir. Genellikle tamamı küçük harflerden oluşur ve sadece harfler, rakamlar ve noktalama işaretleri içerir.

en: You can also create posts with the <a href="%s">Press This bookmarklet</a>.
tr: Ayrıca <a href="%s">Press This aparatı</a> ile de yazılar oluşturabilirsiniz.

en: Your username cannot be changed, but you can use other fields to enter your real name or a nickname, and change which name to display on your posts.
tr: Kullanıcı adınız değiştirilemez, ama diğer alanları kullanarak gerçek adınızı ya da takma isminizi girebilirsiniz ve yazılarda istediğinizi görüntüleyebilirsiniz.

en: Required fields are indicated; the rest are optional. Profile information will only be displayed if your theme is set up to do so.
tr: Gerekli alanlar belirtilmiştir, gerisi seçime bağlıdır. Profil bilgileri sadece temanız uygun şekilde yapılandırıldıysa gösterilir.

en: Remember to click the Update Profile button when you are finished.
tr: İşiniz bittiğinde profili güncelle tuşuna basmayı unutmayınız.

en: Editors can publish posts, manage posts as well as manage other people&#8217;s posts, etc.
tr: Editörler yazı yayınlayabilir, yazıları yönetebilir ve diğer kişilerin yazılarını da yönetebilirler vb.

en: You can also moderate the comment from this screen using the Status box, where you can also change the timestamp of the comment.
tr: Durum kutusunu kullanarak bu ekrandan yorumları kontrol edebilirsiniz, aynı yerden ayrıca yorumun zaman bilgisini de değiştirebilirsiniz.

en: You can edit the information left in a comment if needed. This is often useful when you notice that a commenter has made a typographical error.
tr: Eğer gerekirse bir yorumdaki bilgileri değiştirebilirsiniz. Bu genellikle bir yorumcu imla hatası vb bir hata yaptığında çok yardımcı olur.

en: Enter menu name here
tr: Menü ismini buraya girin

en: UTC means Coordinated Universal Time.
tr: UTC demek Koordine Evrensel Zaman demektir.

en: The fields on this screen determine some of the basics of your site setup.
tr: Bu ekrandaki alanlar sitenizin bazı basit ayarlarını belirler.

en: This screen contains the settings that affect the display of your content.
tr: Bu ekran içeriğinizin görünümü etkileyen ayarları içerir.

en: You must click the Save Changes button at the bottom of the screen for new settings to take effect.
tr: Yeni ayarların etkin olabilmesi için sayfanın altında yer alan değişiklikleri kaydet tuşuna basmalısınız.

en: The WordPress URL and the Site URL can be the same (example.com) or different; for example, having the WordPress core files (example.com/wordpress) in a subdirectory instead of the root directory.
tr: WordPress adresi ve site adresi aynı da olabilir (ornek.com), farklı da, örneğin WordPress çekirdek dosyaları kök klasör yerine (ornek.com/wordpress) gibi bir alt klasörde de yer alabilir.

en: The boxes for link name, web address, and description have fixed positions, while the others may be repositioned using drag and drop. You can also hide boxes you don&#8217;t use in the Screen Options tab, or minimize boxes by clicking on the title bar of the box.
tr: Bağlantı adı, web adresi ve açıklama alanları sabit konumluyken diğerlerinin konumları sürükle bırak yapılarak değiştirilebilir. Ayrıca ekran seçenekleri sekmesinde kullanmadığınız kutuları gizleyebilir ya da başlık çubuğundaki kutuya tıklayarak küçültebilirsiniz.

en: While your site is being updated, it will be in maintenance mode. As soon as your updates are complete, your site will return to normal.
tr: Siteniz güncellenirken bakım moduna alınacaktır. Güncelleme bittiğinde normale dönecektir.

en: Your plugins are all up to date.
tr: Tüm eklentileriniz güncel.

en: You have the latest version of WordPress.
tr: WordPress&#8217;in en son sürümünü kullanıyorsunuz.

en: Your themes are all up to date.
tr: Tüm temalarınız güncel.

en: An updated version of WordPress is available.
tr: WordPress&#8217;in güncellenmiş bir sürümü mevcut.

en: Original: %s
tr: Orijinal: %s

en: Function Name&hellip;
tr: Fonksiyon ismi&hellip;

en: Activate importer
tr: Aktarıcıyı etkinleştir

en: You can add or edit links on this screen by entering information in each of the boxes. Only the link&#8217;s web address and name (the text you want to display on your site as the link) are required fields.
tr: Her bir kutuya bilgiler girerek bu ekrandaki bağlantıları ekleyebilir ya da düzenleyebilirsiniz. Sadece bağlantıların web adresleri ve (sitenizde gözükecek olan) isimleri gerekli alanlardır.

en: Return to Importers
tr: Aktarıcılara geri dön

en: Activate Plugin &amp; Run Importer
tr: Eklentiyi etkinleştir ve aktarıyıcı çalıştır

en: Categories can be selectively converted to tags using the <a href="%s">category to tag converter</a>.
tr: Kategoriler seçime bağlı <a href="%s">kategoriden etikete dönüştürme</a> kullanılarak dönüştürülebilirler.

[ctx: nav menu front page title]
en: Home: %s
tr: Ana sayfa: %s

en: ERROR:
tr: HATA:

en: The <strong>%s</strong> importer is invalid or is not installed.
tr: <strong>%s</strong> içeri aktarıcısı geçersiz ya da yüklü değil.

en: Page Attributes
tr: Sayfa özellikleri

en: Need help? Use the Help tab in the upper right of your screen.
tr: Yardım mı lazım? Ekranınızın sağ üst köşesindeki yardım sekmesini kullanın.

en: This screen lists links to plugins to import data from blogging/content management platforms. Choose the platform you want to import from, and click Install Now when you are prompted in the popup window. If your platform is not listed, click the link to search the plugin directory for other importer plugins to see if there is one for your platform.
tr: Bu ekran blog uygulamaları/içerik yönetim platformlarından içeri veri aktaran eklentileri listeler. İçeri aktarmak istediğiniz platformu seçin ve açılan pencerede şimdi yükle tuşuna basın. Eğer platformunuz yüklü değilse, bağlantıya tıklayarak eklenti dizininde platformunuza uygun içeri aktarıcı bir eklenti var mı arayın.

en: Once generated, your WXR file can be imported by another WordPress site or by another blogging platform able to access this format.
tr: WXR dosyaları bir kere oluşturulduğunda başka WordPress sitelerinde ya da bu formatı kullanabilen diğer platformlarda içeri aktarmak için kullanılabilir.

en: You can customize the display of this screen using the Screen Options tab and/or the dropdown filters above the links table.
tr: Ekran seçenekleri sekmesini kullanarak ve/veya bağlantılar tablosunun üzerindeki açılır filtre menüsü ile bu ekranı özelleştirebilirsiniz.

en: Choose a plugin to edit from the menu in the upper right and click the Select button. Click once on any file name to load it in the editor, and make your changes. Don&#8217;t forget to save your changes (Update File) when you&#8217;re finished.
tr: Üst sağ taraftan düzenlemek istediğiniz eklentiyi seçin ve seç tuşuna basın. Düzenleyicide açıp değişiklik yapmak için herhangi bir dosya ismine bir kez tıklayın. İşiniz bittiğinde yaptığınız değişiklikleri kaydetmeyi (Dosyayı güncelle) unutmayın.

en: Most of the time, plugins play nicely with the core of WordPress and with other plugins. Sometimes, though, a plugin&#8217;s code will get in the way of another plugin, causing compatibility issues. If your site starts doing strange things, this may be the problem. Try deactivating all your plugins and re-activating them in various combinations until you isolate which one(s) caused the issue.
tr: Çoğu zaman eklentiler WordPress çekirdeği ile kardeş kardeş geçinirler. Yine de kimi zaman eklentiler, diğer eklentiler ile çakışabilir ve uyum sorunları ortaya çıkabilir. Eğer sitenizde garip sorunlarla karşılaşırsanız, sorun bu olabilir. Tüm eklentilerinizi etkisizleştirip, çeşitli kombinasyonlarda etkinleştirip, sorun çıkartan eklentiyi izole etmeyi deneyebilirsiniz.

en: Widgets may be used multiple times. You can give each widget a title, to display on your site, but it&#8217;s not required.
tr: Bileşenler birden çok kez kullanılabilirler. Her bileşene başlık verebilir, sitenizde görüntüleyebilirsiniz ama gerekli de değildir.

en: Enabling Accessibility Mode, via Screen Options, allows you to use Add and Edit buttons instead of using drag and drop.
tr: Ekran seçeneklerinden erişilebilirlik modunu açmanız, sürükle bırak yerine ekle ve düzenle tuşlarını kullanmanıza olanak sağlar.

en: You can use the Theme Editor to edit the individual CSS and PHP files which make up your theme.
tr: Tema düzenleyici ile temanızı oluşturan CSS ve PHP dosyalarını düzenleyebilirsiniz.

en: Begin by choosing a theme to edit from the dropdown menu and clicking Select. A list then appears of all the template files. Clicking once on any file name causes the file to appear in the large Editor box.
tr: Açılır menüden bir tema seçip seç tuşuna basarak başlayın. Tüm şablon dosyalarından oluşan bir liste açılacaktır. Herhangi bir dosya ismine basarsanız büyük düzenleme alanında açılacaktır.

en: Widgets are independent sections of content that can be placed into any widgetized area provided by your theme (commonly called sidebars). To populate your sidebars/widget areas with individual widgets, drag and drop the title bars into the desired area. By default, only the first widget area is expanded. To populate additional widget areas, click on their title bars to expand them.
tr: Bileşenler, temanız tarafından sağlanan, bileşen alanlarına (genellikle yan sütunlar) yerleştirilen bağımsız bölümlerdir. Yan sütununuzu/bileşen alanınızı doldurmak için, bileşenleri başlıklarından tutup belirtilen alan bırakın. Varsayılan olarak ilk bileşen alanı genişletilmiştir. Diğer bileşen alanlarının başlıklarına tıklayarak genişletip içlerini doldurabilirsiniz.

en: You can Search for themes by keyword, author, or tag, or can get more specific and search by criteria listed in the feature filter. Alternately, you can browse the themes that are Featured, Newest, or Recently Updated. When you find a theme you like, you can preview it or install it.
tr: Temaları anahtar kelimelere, yazarlarına ya da etiketlere göre ve hatta özellik filtresi ile arayabilirsiniz. Alternatif olarak öne çıkarılan, yeni ve güncellenmişlere de göz atabilirsiniz. Bir tema bulduğunuzda yükleyebilir ya da ön izleme yapabilirsiniz.

en: <strong>Advice:</strong> think very carefully about your site crashing if you are live-editing the theme currently in use.
tr: <strong>Öneri:</strong> Şu an kullanmakta olduğunuz temayı düzenlerken sitenizin bozulabileceğini de göz önünde bulundurun.

en: After typing in your edits, click Update File.
tr: Düzenlemelerinizi yaptıktan sonra, dosyayı güncelle tuşuna basın.

en: (no parent)
tr: (ebeveyn yok)

en: <strong>Template</strong> - Some themes have custom templates you can use for certain pages that might have additional features or custom layouts. If so, you&#8217;ll see them in this dropdown menu.
tr: <strong>Şablon</strong> - Bazı temalar ek özellikleri ya da özel yerleşimlere sahip belirli sayfalar için özel şablonlara sahip olabilir. Eğer varsa bunları açılır menüde göreceksiniz.

en: <strong>Parent</strong> - You can arrange your pages in hierarchies. For example, you could have an &#8220;About&#8221; page that has &#8220;Life Story&#8221; and &#8220;My Dog&#8221; pages under it. There are no limits to how many levels you can nest pages.
tr: <strong>Ebeveyn</strong> - Sayfalarınızı hiyerarşik olarak düzenleyebilirsiniz. Örneğin altında &#8220;Hayat hikayem&#8221; ve &#8220;Köpeğim&#8221; şeklinde iki sayfaya sahip bir &#8220;Hakkında&#8221; sayfanız olabilir. Alt alta kaç seviye oluşturacağınız konusunda limitsizsiniz.

en: All updates have been completed.
tr: Tüm güncellemeler tamamlandı.

en: When adding a new tag on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
tr: Bu ekranda yeni bir etiket eklerken şu alanları doldurun:

en: You can use categories to define sections of your site and group related posts. The default category is &#8220;Uncategorized&#8221; until you change it in your <a href="%s">writing settings</a>.
tr: Kategorileri kullanarak sitenizi bölümlendirebilir ve ilişkili yazıları gruplayabilirsiniz. <a href="%s">Yazma ayarları</a>ndan değiştirene kadar varsayılan kategori &#8220;Genel&#8221; kategorisidir.

en: What&#8217;s the difference between categories and tags? Normally, tags are ad-hoc keywords that identify important information in your post (names, subjects, etc) that may or may not recur in other posts, while categories are pre-determined sections. If you think of your site like a book, the categories are like the Table of Contents and the tags are like the terms in the index.
tr: Kategoriler ve etiketler arasındaki fark nedir? Normalde etiketler yazınız hakkında önemli bilgiler içeren, diğer yazılarda tekrarlama ihtimali olan anahtar kelimelerdir (isimler, konular vb.). Bunun yanında kategoriler önceden belirlenmiş bölümlerdir. Eğer sitenizi bir kitap gibi düşünürseniz, kategoriler kitabın içindekiler bölümü gibi, etiketler ise kitabın indeks bölümü gibidir.

en: You can change the display of this screen using the Screen Options tab to set how many items are displayed per screen and to display/hide columns in the table.
tr: Ekran seçenekleri sekmesinden kaç adet eleman gözükeceği ve tablodaki hangi sütunların gösterilip gizleneceği gibi ayarlar yaparak bu ekranın görünümünü değiştirebilirsiniz.

en: <strong>Description</strong> - The description is not prominent by default; however, some themes may display it.
tr: <strong>Açıklama</strong> - Açıklama varsayılan olarak gerekli değildir, yine de bazı temalar açıklamayı görüntüleyebilir.

en: <strong>Name</strong> - The name is how it appears on your site.
tr: <strong>İsim</strong> - İsmin sitenizde nasıl gözükeceğidir.

en: When adding a new category on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
tr: Yeni bir kategori eklerken şu alanları doldurmalısınız:

en: You can narrow the list by file type/status using the text link filters at the top of the screen. You also can refine the list by date using the dropdown menu above the media table.
tr: Ekranın tepesinde bulunan dosya tipi/durum filtrelerini kullanarak listeyi daraltabilirsiniz. Ayrıca ortam tablosunun altında yer alan açılır menü yardımı ile tarihe göre de listeyi daraltabilirsiniz.

en: Default Images
tr: Varsayılan görseller

en: Crop Header Image
tr: Başlık görselini kırp

en: This will remove the header image. You will not be able to restore any customizations.
tr: Bu işlem başlık görselini kaldıracaktır. Yaptığınız değişiklikleri geri alamayacaksınız.

en: Remove Header Image
tr: Başlık görselini kaldır

en: Reset Image
tr: Görseli sıfırla

en: This will restore the original header image. You will not be able to restore any customizations.
tr: Bu orijinal başlık görselini geri yükleyecektir. Hiç bir özelleştirmeyi geri yükleyemeyeceksiniz.

en: Restore Original Header Image
tr: Orijinal başlık görselini geri yükle

en: Text Color
tr: Metin rengi

en: Image Upload Error
tr: Görsel yükleme hatası

en: You need Javascript to choose a part of the image.
tr: Görselin belirli bir kısmını seçmek için JavaScript&#8217;e ihtiyacınız var.

en: A yellow row means the comment is waiting for you to moderate it.
tr: Sarı satır, sizin kontrolünüzü bekliyor anlamına gelmektedir.

en: Edit this item
tr: Bu elemanı düzenle

en: Edit this item inline
tr: Bu elemanı yerinde düzenle

en: Restore this item from the Trash
tr: Bu elemanı çöpten geri yükle

en: Move this item to the Trash
tr: Bu elemanı çöpe taşı

en: Delete this item permanently
tr: Bu elemanı kalıcı olarak sil

en: Allow comments.
tr: Yorumlara izin ver.

en: Install the LiveJournal importer to import posts from LiveJournal using their API.
tr: LiveJournal API&#8217;sini kullanarak LiveJournal&#8217;dan yazıları içeri aktarmak için LiveJournal aktarıcısını yükleyin.

en: Return to WordPress Updates
tr: WordPress güncellemelerine geri dön

en: <strong>Publish</strong> - You can set the terms of publishing your post in the Publish box. For Status, Visibility, and Publish (immediately), click on the Edit link to reveal more options. Visibility includes options for password-protecting a post or making it stay at the top of your blog indefinitely (sticky). Publish (immediately) allows you to set a future or past date and time, so you can schedule a post to be published in the future or backdate a post.
tr: <strong>Yayınlama</strong> - Yayınlama kutusunda yazılarınızı yayınlama ile ilgili ayarları yapabilirsiniz. Durum, görünürlük ve Yayınla (hemen) için düzenle bağlantısını kullanarak daha fazla seçenek açabilrsiniz. Görünürlük ile bir yazıyı parola korumalı yapabilir ya da sürekli olarak ilk sırada yer almasını (yapışkan yazı) sağlayabilirsiniz. Yayınla (hemen) ile bir yazıyı isterseniz gelecekteki bir tarihe zamanlayabilir, isterseniz geçmişte bir tarihte yayınlamış gibi gösterebilirsiniz.

en: <strong>Featured Image</strong> - This allows you to associate an image with your post without inserting it. This is usually useful only if your theme makes use of the featured image as a post thumbnail on the home page, a custom header, etc.
tr: <strong>Öne çıkarılmış görsel</strong> - Bu size görseli yazıya eklemeden yazıyla ilişkilendirebilmenize olanak sağlar. Bu genellikle temanız öne çıkarılmış görselleri destekliyorsa ya da ana sayfada küçük resim  ya da özel başlık vb. kullanıyorsa işe yarar.

en: <strong>Title</strong> - Enter a title for your post. After you enter a title, you&#8217;ll see the permalink below, which you can edit.
tr: <strong>Başlık</strong> - Yazınız için bir başlık girin. Başlık girdikten sonra aşağıda kalıcı bağlantıyı göreceksiniz, ki isterseniz değiştirebilirsiniz de.

en: <strong>Discussion</strong> - You can turn comments and pings on or off, and if there are comments on the post, you can see them here and moderate them.
tr: <strong>Tartışma</strong> - Yorumları ve bildirimleri açıp kapatabilir ve yazılarda yorumlar varsa burada görüp kontrol edebilirsiniz.

en: You can refine the list to show only posts in a specific category or from a specific month by using the dropdown menus above the posts list. Click the Filter button after making your selection. You also can refine the list by clicking on the post author, category or tag in the posts list.
tr: Yazıların üstünde yer alan açılır menü yardımıyla sadece belirli bir kategorideki yazıları ya da belirli bir aya ait yazıları gösterecek şekilde listeyi düzenleyebilirsiniz. Seçiminizi yaptıktan sonra Filtrele tuşuna basın. Ayrıca yazı listesinde yer alan yazar, kategori ya da etiketlere tıklayarak da listeyi düzenleyebilirsiniz.

en: You can view posts in a simple title list or with an excerpt. Choose the view you prefer by clicking on the icons at the top of the list on the right.
tr: Yazıları basit bir başlık listesi ile ya da özet görünümüyle görüntüleyebilirsiniz. Listenin üst sağında yer alan ikonlar yardımıyla tercih ettiğiniz görüntüyü seçin.

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many posts to list per screen using the Screen Options tab.
tr: Ekran seçenekleri sekmesi yardımıyla istediğiniz sütunları gösterebilir/gizleyebilir ya da bir sayfada kaç adet yazı listeleneceğini belirleyebilirsiniz.

en: You can filter the list of posts by post status using the text links in the upper left to show All, Published, Draft, or Trashed posts. The default view is to show all posts.
tr: Sol üstte yer alan Tümü, Yayındakiler, Taslaklar ve Çöp yazılar filtrelerini kullanarak yazılarınızı listeleyebilirsiniz. Varsayılan ayar tüm yazılardır.

en: You can customize the display of this screen in a number of ways:
tr: Bu ekranın görüntüsünü bir kaç değişik yolla özelleştirebilirsiniz:

en: Hovering over a row in the posts list will display action links that allow you to manage your post. You can perform the following actions:
tr: Bir satır üzerinde fare imleci ile gezdiğinizde yazıyı yönetebileceğiniz eylem bağlantıları ortaya çıkar. Şu eylemleri yapabilirsiniz:

en: Search Installed Plugins
tr: Yüklü eklentilerde ara

en: Your theme does not support navigation menus or widgets.
tr: Temanız menüleri ya da bileşenleri desteklemiyor.

en: &#8220;%s&#8221; has failed to upload due to an error
tr: Bir hata yüzünden &#8220;%s&#8221; dosya yükleyemedi

en: Categories and Tags Converter
tr: Kategori ve Etiket Dönüştürücü

en: Install the category/tag converter to convert existing categories to tags or tags to categories, selectively.
tr: Kategori/etiket dönüştürücüsünü yükleyerek, seçime bağlı olarak kategorileri etiketlere ya da etiketleri kategorilere dönüştürebilirsiniz.

en: There is a pending change of your e-mail to <code>%1$s</code>. <a href="%2$s">Cancel</a>
tr: E-posta adresinizin değişimi için bekliyor: <code>%1$s</code>. <a href="%2$s">İptal</a>

en: Most Recent
tr: En taze

en: End Date
tr: Bitiş tarihi

en: Start Date
tr: Başlangıç tarihi

en: Install the WordPress importer to import posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags from a WordPress export file.
tr: Yazıları, sayfaları, yorumları, özel alanları, kategorileri ve etiketleri bir WordPress aktarım dosyasından içe aktarmak için WordPress aktarıcısını yükleyin.

en: Install the RSS importer to import posts from an RSS feed.
tr: Bir RSS beslemesinden yazıları içeri aktarmak için RSS aktarıcısını yükleyin.

en: Install the blogroll importer to import links in OPML format.
tr: OPML formatında bağlantıları içeri aktarmak için blogroll aktarıcısını yükleyin.

en: Install the Movable Type importer to import posts and comments from a Movable Type or TypePad blog.
tr: Bir Movable Type ya da TypePad blogundan yazıları ve yorumları içeri aktarmak için Movable Type aktarıcısını yükleyin.

en: Install the Blogger importer to import posts, comments, and users from a Blogger blog.
tr: Bir Blogger blogundan yazıları, yorumları ve kullanıcıları içeri aktarmak için Blogger aktarıcısını yükleyin.

en: Install importer
tr: İçeri aktarıcıyı yükle

[ctx: site]
en: Mark as Spam
tr: İstenmeyen olarak işaretle

[ctx: Theme stylesheets in theme editor]
en: Styles
tr: Stiller

[ctx: Plugin Installer]
en: Tag
tr: Etiket

[ctx: Theme Installer]
en: Tag
tr: Etiket

[ctx: verb]
en: Clear
tr: Temizle

[ctx: Taxonomy Description]
en: Description
tr: Açıklama

[ctx: Taxonomy Slug]
en: Slug
tr: Kısa isim

[ctx: Taxonomy Name]
en: Name
tr: İsim

[ctx: Taxonomy Parent]
en: Parent
tr: Ebeveyn

[ctx: adjective]
en: Pending
tr: Bekleyen

[ctx: comment]
en: Mark as Spam
tr: İstenmeyen olarak işaretle

en: Remove Background Image
tr: Arka plan görselini kaldır

en: Comments on &#8220;%s&#8221;
tr: &#8220;%s&#8221; için yorumlar

en: The Walker class named <strong>%s</strong> does not exist.
tr: <strong>%s</strong> isimli sınıf mevcut değil.

en: Show advanced menu properties
tr: Gelişmiş menü özelliklerini göster

en: You have version %1$s installed. Update to %2$s.
tr: %1$s sürümü kurulu. %2$s sürümüne yükseltin.

[ctx: nav menu home label]
en: Home
tr: Başlangıç

en: Enable
tr: Etkinleştir

[ctx: site]
en: Registered
tr: Kayıtlı

[ctx: site]
en: Not Spam
tr: İstenmeyen değil

[ctx: user]
en: Registered
tr: Kayıtlı

[ctx: verb; site]
en: Archive
tr: Arşiv

[ctx: site]
en: Spam
tr: İstenmeyen

[ctx: comment]
en: Not Spam
tr: İstenmeyen değil

en: This will restore the original background image. You will not be able to restore any customizations.
tr: Bu işlem arka plan resmini geri getirecektir. Bu işlemden sonra yaptığınız özelleştirmelerin hiçbirini geri getiremezsiniz.

en: Create Menu
tr: Menü oluştur

en: Your new WordPress site has been successfully set up at:
    
    %1$s
    
    You can log in to the administrator account with the following information:
    
    Username: %2$s
    Password: %3$s
    
    We hope you enjoy your new site. Thanks!
    
    --The WordPress Team
    http://wordpress.org/
tr: Yeni WordPress siteniz başarılı bir şekilde kuruldu:
    
    %1$s
    
    Şimdi yönetici hesabınıza aşağıdaki bilgilerle girebilirsiniz:
    
    Kullanıcı adı: %2$s
    Parola: %3$s
    
    Yeni sitenizi  beğeneceğinizi umuyoruz. Teşekkürler!
    
    --WordPress Türkiye Ekibi
    http://www.wp-tr.org/

en: &mdash; No role for this site &mdash;
tr: &mdash; Bu blog için hiç rol yok &mdash;

en: Use Press This to clip text, images and videos from any web page. Then edit and add more straight from Press This before you save or publish it in a post on your site.
tr: Press This kullanarak herhangi bir web sitesinden yazı, görsel ya da video yakalayabilirsiniz. Daha sonra düzenleyip üzerinde çalıştıktan sonra blogunuzda bir yazıda kullanabilirsiniz.

en: Remove Users from Site
tr: Kullanıcıları siteden çıkart

en: You are not allowed to create posts or drafts on this site.
tr: Bu sitede yazı veya taslak oluşturmanıza izin verilmiyor.

en: Custom site deleted message.
tr: Özel site silindi mesajı.

en: Custom site suspended message.
tr: Özel site durduruldu mesajı.

en: Custom site inactive message.
tr: Özel site pasif mesajı.

en: No sites found.
tr: Hiç site bulunamadı.

en: Trackbacks are a way to notify legacy blog systems that you&#8217;ve linked to them. If you link other WordPress sites they&#8217;ll be notified automatically using <a href="http://codex.wordpress.org/Introduction_to_Blogging#Managing_Comments" target="_blank">pingbacks</a>, no other action necessary.
tr: Geri beslemeler blog sistemleri arasında blogların birbirlerine bağlantı verdiklerini haber veren bir mekanizmadır. Eğer başka bir WordPress sitesine <a href="http://codex.wordpress.org/Introduction_to_Blogging#Managing_Comments" target="_blank">geri bildirim</a> kullanarak bağlantı verirseniz otomatik olarak diğer site haberdar edilecektir, başka bir şey yapmanıza gerek yok.

en: You are not allowed to create pages on this site.
tr: Bu sitede sayfa oluşturmanıza izin verilmiyor.

en: My Site
tr: Benim sitem

en: New WordPress Site
tr: Yeni WordPress sitesi

en: You do not have sufficient permissions to update themes for this site.
tr: Bu sitenin temalarını güncellemek için yeterli yetkiniz yok.

en: You do not have sufficient permissions to update plugins for this site.
tr: Bu sitenin eklentilerini güncellemek için yeterli izinlere sahip değilsiniz.

en: You do not have sufficient permissions to install themes on this site.
tr: Bu siteye tema yüklemek için yeterli izinlere sahip değilsiniz.

en: You do not have sufficient permissions to edit templates for this site.
tr: Bu sitede şablonları düzenlemek için yeterli izinlere sahip değilsiniz.

en: You do not have sufficient permissions to activate plugins for this site.
tr: Bu sitenin eklentilerini aktifleştirmek için yeterli izinlere sahip değilsiniz.

en: You do not have sufficient permissions to install plugins on this site.
tr: Bu siteye eklenti yüklemek için gerekli izinlere sahip değilsiniz.

en: You do not have sufficient permissions to deactivate plugins for this site.
tr: Bu sitenin eklentilerini pasifleştirmek için yeterli izinlere sahip değilsiniz.

en: You do not have sufficient permissions to delete plugins for this site.
tr: Bu sitenin eklentilerini silmek için yeterli izinlere sahip değilsiniz.

en: You do not have sufficient permissions to add links to this site.
tr: Bu siteye bağlantı eklemek için yeterli izinlere sahip değilsiniz.

en: You do not have sufficient permissions to edit the links for this site.
tr: Bu sitede bağlantıları düzenlemek için yeterli izniniz yok.

en: You do not have sufficient permissions to export the content of this site.
tr: Bu sitenin içeriğini dışarı aktarmak için yeterli izinlere sahip değilsiniz.

en: You do not have sufficient permissions to import content in this site.
tr: Bu siteye dışardan içerik aktarmak için yeterli izinlere sahip değilsiniz.

en: If you have posts or comments in another system, WordPress can import those into this site. To get started, choose a system to import from below:
tr: Eğer başka bir sistemde yazı ya da yorumlarınız varsa, WordPress onları şu anki sitenize aktarabilir. Başlamak için, aktarılacak sistemi aşağıdan seçin:

en: There are no plugins installed on this site.
tr: Bu sitede hiç yüklü eklenti yok.

en: You do not have sufficient permissions to edit plugins for this site.
tr: Bu sitenin eklentilerini düzenlemek için yeterli izinlere sahip değilsiniz.

en: No items.
tr: Eleman yok.

en: Menu Name
tr: Menü ismi

en: CSS Classes
tr: CSS Sınıfları

en: Navigation Label
tr: Dolaşım etiketi

en: To use a subdomain configuration, you must have a wildcard entry in your DNS. This usually means adding a <code>*</code> hostname record pointing at your web server in your DNS configuration tool.
tr: Alt alan adı ayarlarını kullanmak istiyorsanız DNS kayıtlarınıza genel bir kayıt eklemeniz gerekiyor. Bu genellikle web sitenizin DNS ayarlarında <code>*</code> şeklinde bir sunucu kaydı oluşturmanız anlamına gelir.

en: The installer attempted to contact a random hostname (<code>%1$s</code>) on your domain.
tr: Yükleyici rastgele bir sunucu adını (<code>%1$s</code>) kullanmayı denedi.

en: Usernames can have only alphanumeric characters, spaces, underscores, hyphens, periods and the @ symbol.
tr: Kullanıcı isimleri sadece alfanümerik karakterler, boşluklar, alt çizgiler, tireler, noktalar ve @ sembolleri içerebilir.

en: Move down
tr: aşağı taşı

en: The menu item has been successfully deleted.
tr: Menü elemanı başarıyla silindi.

en: Move up
tr: Yukarı taşı

en: Try again
tr: Tekrar deneyin

en: Please provide a custom field name.
tr: Lütfen bir özel alan bilgisi girin.

en: Display Options
tr: Görüntüleme seçenekleri

en: You have specified these users for removal:
tr: Bu kullanıcıları silmek için seçtiniz:

en: User deletion is not allowed from this screen.
tr: Bu sayfadan kullanıcı silme işlemlerine izin verilmiyor.

en: You can&#8217;t delete that user.
tr: Bu kullanıcıyı silemezsiniz.

en: Confirm Removal
tr: Silmeyi onayla

en: There are no valid users selected for removal.
tr: Silmek için seçilen geçerli bir kullanıcı yok.

en: You can't remove the current user.
tr: Şu anki kullanıcıyı çıkartamazsınız.

en: Other users have been removed.
tr: Diğer kullanıcılar çıkartıldı.

en: %1$s updated successfully.
tr: %1$s başarıyla güncellendi.

en: Show Details
tr: Detayları göster

en: Hide Details
tr: Detayları gizle

en: Yes, take me to my profile page
tr: Evet, beni profil sayfama götür

en: Your chosen password.
tr: Seçmiş olduğunuz parola.

en: No thanks, do not remind me again
tr: Hayır teşekkürler, bunu bana bir daha hatırlatma

en: You are not allowed to move this item out of the Trash.
tr: Bu nesneyi çöpten geri almak için yeterli izinlere sahip değilsiniz.

en: Error in deleting.
tr: Silme işleminde hata.

en: Error in restoring from Trash.
tr: Çöpteki öğeyi geri yüklerken hata oluştu.

en: You are not allowed to restore this item from the Trash.
tr: Bu nesneyi çöpten geri almak için gerekli izne sahip değilsiniz.

en: Error in moving to Trash.
tr: Çöpe taşınırken hata oluştu.

en: %s comment restored from the Trash | %s comments restored from the Trash
tr[0]: %s yorum çöp kutusundan geri alındı
tr[1]: %s yorum çöp kutusundan geri alındı

en: %s comment moved to the Trash. | %s comments moved to the Trash.
tr[0]: %s yorum çöp kutusuna taşındı
tr[1]: %s yorum çöp kutusuna taşındı

en: You are not allowed to move this item to the Trash.
tr: Bu nesneyi çöpe taşımak için izniniz yok.

en: The following themes have new versions available. Check the ones you want to update and then click &#8220;Update Themes&#8221;.
tr: Aşağıdaki temaların yeni sürümüleri çıkmış. Güncelleştirmek istediklerinizi işaretleyin ve &#8220;Temaları güncelleştir&#8221; tuşuna basın.

en: User has been added to your site.
tr: Kullanıcı sitenize eklendi.

en: That user is already a member of this site.
tr: Bu kullanıcı zaten sitenizin bir üyesi.

en: Invitation email sent to user. A confirmation link must be clicked for them to be added to your site.
tr: Kullanıcıya davet e-postası gönderildi. Sitenize eklenebilmeleri için onay bağlantısına tıklamaları gerekmektedir.

en: The following plugins have new versions available. Check the ones you want to update and then click &#8220;Update Plugins&#8221;.
tr: Aşağıdaki eklentilerin yeni sürümüleri çıkmış. Güncelleştirmek istediklerinizi işaretleyin ve &#8220;Eklentileri güncelleştir&#8221; tuşuna basın.

en: The <code>%1$s</code> setting is unregistered. Unregistered settings are deprecated. See http://codex.wordpress.org/Settings_API
tr: <code>%1$s</code> ayarı kayıtlı değil. Kayıtlı olmayan ayarlar geçerliliğini yitirdi. http://codex.wordpress.org/Settings_API adresine bakın.

en: This will remove the background image. You will not be able to restore any customizations.
tr: Bu işlem arka plan resmini kaldıracaktır. Bu işlemden sonra yaptığınız özelleştirmelerin hiçbirini geri getiremezsiniz.

en: You did not select an item for editing.
tr: Düzenlemek için bir nesne seçmemişsiniz.

en: Only the current theme is available to you. Contact the %s administrator for information about accessing additional themes.
tr: Sadece şu anki tema sizin için uygun durumda. %s yöneticisi ile iletişime geçerek daha fazla tema hakkında bilgi alabilirsiniz.

en: Author Template
tr: Yazar şablonu

en: Visual Editor Stylesheet
tr: Görsel editörün biçim belgesi

en: Tag Template
tr: Etiket Şablonu

en: Page saved.
tr: Sayfa kaydedildi.

en: This plugin is already installed and is up to date
tr: Bu sürüm zaten yüklü ve güncel

en: More information about %s
tr: %s hakkında daha fazla bilgi

en: Update Now
tr: Şimdi güncelle

en: Grant this user super admin privileges for the Network.
tr: Bu kullanıcıya bu ağ için süper yönetici yetkilerini ver.

en: Important:
tr: Önemli:

en: This user has super admin privileges.
tr: Bu kullanıcının süper yönetici yetkileri var.

en: Remove featured image
tr: Öne çıkarılmış görseli kaldır

en: Featured Image
tr: Öne çıkan görsel

en: Update to version %s
tr: %s sürümüne güncelle

en: You are about to archive the site %s.
tr: %s sitesini arşivlemek üzeresiniz

en: You are about to unspam the site %s.
tr: %s sitesinin istenmeyen işaretini kaldırmak üzeresiniz

en: You are about to mark the site %s as spam.
tr: %s sitesini istenmeyen olarak işaretlemek üzeresiniz

en: You are about to delete the site %s.
tr: %s sitesini silmek üzeresiniz

en: You are about to unarchive the site %s.
tr: %s sitesini arşivden çıkarmak üzeresiniz

en: You cannot modify this Taxonomy.
tr: Bu etiketlemeyi değiştiremezsiniz.

en: items
tr: elemanlar

en: Usernames cannot be changed.
tr: Kullanıcı adları değiştirilemez.

en: The menu has been successfully deleted.
tr: Menü başarıyla silindi.

en: Your site is asking search engines not to index its content
tr: Siteniz, içeriğini arama motorlarının indekslememesini istiyor

en: You do not have sufficient permissions to manage plugins for this site.
tr: Bu sitenin eklentilerini yönetmek için yeterli izinlere sahip değilsiniz.

en: Enter the address here if you want your site homepage <a href="http://codex.wordpress.org/Giving_WordPress_Its_Own_Directory">to be different from the directory</a> you installed WordPress.
tr: Eğer site ana sayfanızın <a href="http://codex.wordpress.org/Giving_WordPress_Its_Own_Directory">WordPress&#8217;i yüklediğiniz dizinden farklı olmasını</a> istiyorsanız, adresi buraya girin.

en: In a few words, explain what this site is about.
tr: Kısaca, bu sitenin ne hakkında olduğunu açıklayın.

en: Site Visibility
tr: Site görünürlüğü

en: The miscellaneous options group has been removed. Use another settings group.
tr: Özel seçenekler grubu kaldırıldı. Başka bir seçenekler grubu kullanın.

en: The description will be displayed in the menu if the current theme supports it.
tr: Geçerli tema destekliyorsa, açıklama menüde yer alacaktır.

en: You do not have sufficient permissions to modify unregistered settings for this site.
tr: Bu sitede kayıtlı olmayan seçenekleri düzenlemek için yeterli izniniz yok.

en: There is a pending change of the admin e-mail to <code>%1$s</code>. <a href="%2$s">Cancel</a>
tr: Bekleyen bir yönetici e-postası değişimi işlemi var <code>%1$s</code>. <a href="%2$s">İptal</a>

en: Title Attribute
tr: Başlık özelliği

en: Link Target
tr: Bağlantı hedefi

en: CSS Classes (optional)
tr: CSS sınıfları (seçime bağlı)

en: Save Menu
tr: Menüyü kaydet

en: A password will be automatically generated for you if you leave this blank.
tr: Bu alanı boş bırakırsanız sizin için otomatik olarak bir parola oluşturulacaktır.

en: Password, twice
tr: Parolanız, iki kere

en: Updating Theme %1$s (%2$d/%3$d)
tr: Tema güncelleniyor %1$s (%2$d/%3$d)

en: You must provide a domain name.
tr: Bir alan adı sağlamanız gerekiyor.

en: You must provide a name for your network of sites.
tr: Site ağınız için bir isim belirtmelisiniz.

en: The network already exists.
tr: Ağ zaten var.

en: You must provide a valid e-mail address.
tr: Geçerli bir e-posta adresi sağlamanız gerekiyor.

en: This resulted in an error message: %s
tr: İşleminiz bir hata mesajı döndürdü: %s

en: You can still use your site but any subdomain you create may not be accessible. If you know your DNS is correct, ignore this message.
tr: Hala sitenizi kullanabilirsiniz fakat oluşturacağınız alt alan adlarına ulaşılamayabilir. Eğer DNS bilginizin doğru olduğundan eminseniz bu mesajı önemsemeyin.

en: Notice:
tr: Bildirim:

en: Get Shortlink
tr: Kısa adres edinin

en: Updating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
tr: Eklenti güncelleştiriliyor %1$s (%2$d/%3$d)

en: The update of %1$s failed.
tr: %1$s güncelleştirmesi başarısız.

en: The password you chose during the install.
tr: Yükleme sırasında seçmiş olduğunuz parola.

en: User already exists. Password inherited.
tr: Kullanıcı zaten mevcut. Parola alındı.

en: You cannot update because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires MySQL version %2$s or higher. You are running version %3$s.
tr: Güncelleme yapamıyorsunuz, çünkü <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a>, MySQL sürümü %2$s ya da daha yükseğini gerektirir. Siz şu an %3$s kullanıyorsunuz.

en: WordPress updated successfully
tr: WordPress başarıyla güncellendi

en: Update WordPress
tr: WordPress&#8217;i güncelle

en: Update Plugins
tr: Eklentileri güncelle

en: You cannot update because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher. You are running version %3$s.
tr: Güncelleme yapamıyorsunuz, çünkü <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a>, PHP sürümü %2$s ya da daha yükseğini gerektirir. Siz şu an %3$s kullanıyorsunuz.

en: You cannot update because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher and MySQL version %3$s or higher. You are running PHP version %4$s and MySQL version %5$s.
tr: Güncelleme yapamıyorsunuz, çünkü <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a>, PHP sürümü %2$s ya da daha yükseği ve MySQL sürümü %3$s ya da daha yükseğini gerektirir. Siz şu an PHP sürümü olarak %4$s ve MySQL sürümü olarak %5$s kullanıyorsunuz.

en: WordPress Updates
tr: WordPress güncellemeleri

en: Edit Menu Item
tr: Menü elemanını düzenle

en: This address is used for admin purposes. If you change this we will send you an e-mail at your new address to confirm it. <strong>The new address will not become active until confirmed.</strong>
tr: Bu adres yönetim ihtiyaçları için kullanılıyor. Eğer değiştirirseniz yeni adres doğrulamanız için e-posta ile gönderilecektir. <strong>Yeni adres doğrulanmadan etkinleşmeyecektir.</strong>

en: Daylight saving time begins on: <code>%s</code>.
tr: Yaz saati uygulaması başlangıcı: <code>%s</code>.

en: <strong>%1$s</strong> by <em>%2$s</em> (will also <strong>delete its data</strong>)
tr: <em>%2$s</em> tarafından <strong>%1$s</strong>  ayrıca <strong>verisini sil</strong>)

en: You are about to remove the following plugin: | You are about to remove the following plugins:
tr[0]: Şu eklentiyi kaldırmak üzeresiniz:
tr[1]: Şu eklentileri kaldırmak üzeresiniz:

en: Delete Plugin | Delete Plugins
tr[0]: Eklentiyi sil
tr[1]: Eklentileri sil

en: Are you sure you wish to delete these files and data?
tr: Bu dosyaları ve verileri silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Yes, Delete these files and data
tr: Evet, bu dosyaları ve verileri sil

en: Requires <code>%s</code> in <code>wp-config.php</code>.
tr: <code>wp-config.php</code> dosyasında <code>%s</code> gerekiyor.

en: Inactive:
tr: Etkisiz:

en: Must-Use <span class="count">(%s)</span> | Must-Use <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Mecburi <span class="count">(%s)</span>
tr[1]: Mecburi <span class="count">(%s)</span>

en: Go to Dashboard
tr: Başlangıca git

en: Please enter a valid menu name.
tr: Lütfen geçerli bir menü ismi giriniz.

en: Delete Menu
tr: Menüyü sil

en: Menu Item
tr: Menü nesnesi

en: View All
tr: Tümünü göster

en: Add to Menu
tr: Menüye ekle

en: This timezone is currently in daylight saving time.
tr: Mevcut zaman dilimi yaz saati uygulamasında.

en: This timezone does not observe daylight saving time.
tr: Bu zaman dilimi yaz saati uygulaması kullanmamaktadır.

en: Drop-ins <span class="count">(%s)</span> | Drop-ins <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Drop-in(ler) <span class="count">(%s)</span>
tr[1]: Drop-in(ler) <span class="count">(%s)</span>

en: Executed before Multisite is loaded.
tr: Çoklu site yüklenmeden önce çalıştırılır.

en: External object cache.
tr: Harici nesne önbelleği.

en: Custom maintenance message.
tr: Özel bakım mesajı.

en: Custom install script.
tr: Özel kurulum betiği.

en: Custom database error message.
tr: Özel veritabanı hata mesajı.

en: File is empty. Please upload something more substantial.
tr: Dosya boş. Lütfen kayda değer bir şeyler yükleyin.

en: Install %s
tr: Yükle %s

en: Custom database class.
tr: Özel veritabanı sınıfı.

en: Advanced caching plugin.
tr: Gelişmiş eklenti önbellekleme.

en: You cannot install because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires MySQL version %2$s or higher. You are running version %3$s.
tr: Yükleme yapamıyorsunuz, çünkü <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a>, MySQL sürümü %2$s ya da daha yükseğini gerektirir. Siz şu an %3$s kullanıyorsunuz.

en: You cannot install because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher. You are running version %3$s.
tr: Yükleme yapamıyorsunuz, çünkü <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a>, PHP sürümü %2$s ya da daha yükseğini gerektirir. Siz şu an %3$s kullanıyorsunuz.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> is available! Please notify the site administrator.
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> sürümü çıkmış! Lütfen site yöneticisine haber verin.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> is available! <a href="%2$s">Please update now</a>.
tr: <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> sürümü çıkmış! <a href="%2$s">Lütfen güncelleyin</a>.

en: You cannot install because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher and MySQL version %3$s or higher. You are running PHP version %4$s and MySQL version %5$s.
tr: Yükleme yapamıyorsunuz, çünkü <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a>, PHP sürümü %2$s ya da daha yükseği ve MySQL sürümü %3$s ya da daha yükseğini gerektirir. Siz şu an PHP sürümü olarak %4$s ve MySQL sürümü olarak %5$s kullanıyorsunuz.

en: You are about to activate the site %s
tr: %s sitesini etkinleştirmek üzeresiniz

en: You are about to deactivate the site %s
tr: %s sitesini etkisizleştirmek üzeresiniz

en: This comment is currently marked as spam.
tr: Bu yorum istenmeyen olarak işaretlenmiş..

en: Moderate Comment
tr: Yorumu denetle

en: This comment is currently approved.
tr: Bu yorum onaylanmış.

en: This comment is already approved.
tr: Bu yorum zaten onaylanmış.

en: This comment is currently in the Trash.
tr: Bu yorum şu an çöp tenekesinde.

en: Repeat
tr: Tekrarla

en: This comment is already in the Trash.
tr: Bu yorum zaten çöp tenekesinde.

en: View Trash
tr: Çöpe göz at

en: This comment is already marked as spam.
tr: Bu yorum zaten istenmeyen olarak işaretlenmiş.

en: Screen Options
tr: Ekran Tercihleri

en: Screen Layout
tr: Ekran Yerleşimi

en: Number of Columns:
tr: Sütun Sayısı:

en: Feature Filter
tr: Özellik Filtresi

en: Tan
tr: Esmer

en: Dark
tr: Koyu

en: One Column
tr: Bir Sütun

en: Two Columns
tr: İki Sütun

en: Three Columns
tr: Üç Sütun

en: Four Columns
tr: Dört Sütun

en: Left Sidebar
tr: Sol Menü

en: Right Sidebar
tr: Sağ Menü

en: Features
tr: Özellikler

en: Custom Colors
tr: Özel Renkler

en: Theme Options
tr: Tema Seçenekleri

en: Threaded Comments
tr: Kademeli Yorumlar

en: Sticky Post
tr: Sabit Yazı

en: Microformats
tr: Mikro Biçimler

en: Subject
tr: Konu

en: Holiday
tr: Tatil

en: Photoblogging
tr: Fotobloglama

en: Seasonal
tr: Sezonluk

en: Find Themes
tr: Tema Bul

en: Install a theme in .zip format
tr: .zip biçiminde bir tema kurun

en: If you have a theme in a .zip format, you may install it by uploading it here.
tr: Eğer elinizde .zip biçiminde bir tema varsa, buradan yükleyerek kurabilirsiniz.

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: Theme Install
tr: Tema Kurulumu

en: Version: %s
tr: Sürüm: %s

en: Unable to locate WordPress theme directory.
tr: WordPress tema dizinine ulaşılamadı.

en: Could not fully remove the theme %s.
tr: Tema tamamıyla kaldırılamıyor: %s.

en: The update cannot be installed because WordPress %1$s requires PHP version %2$s or higher and MySQL version %3$s or higher. You are running PHP version %4$s and MySQL version %5$s.
tr: Bu güncelleme yüklenemez, çünkü WordPress %1$s PHP sürüm %2$s ya da daha üstü ve MySQL sürüm %3$s ya da daha üstünü gerektiriyor. Şu an PHP sürümü olarak %4$s ve MySQL sürümü olarak %5$s kullanıyorsunuz.

en: The update cannot be installed because WordPress %1$s requires PHP version %2$s or higher. You are running version %3$s.
tr: Bu güncelleme yüklenemez, çünkü WordPress %1$s PHP sürüm %2$s ya da daha üstünü gerektiriyor. Şu an %3$s sürümünü kullanıyorsunuz.

en: The update cannot be installed because WordPress %1$s requires MySQL version %2$s or higher. You are running version %3$s.
tr: Bu güncelleme yüklenemez, çünkü WordPress %1$s MySQL sürüm %2$s ya da daha üstünü gerektiriyor. Şu an %3$s sürümünü kullanıyorsunuz.

en: Verifying the unpacked files&#8230;
tr: Açılan paketteki dosyalar doğrulanıyor&#8230;

en: The update could not be unpacked
tr: Güncelleme dosyası açılamadı.

en: Upgrading database&#8230;
tr: Veritabanı güncelleniyor&#8230;

en: You are using a development version (%1$s). Cool! Please <a href="%2$s">stay updated</a>.
tr: Şu anda bir geliştirme sürümü (%1$s) kullanıyorsunuz. Harika! Lütfen <a href="%2$s">en güncel sürümü kullanın</a>.

en: <a href="%1$s">Get Version %2$s</a>
tr: <a href="%1$s">%2$s sürümüne terfi edin</a>

en: You are using <span class="b">WordPress %s</span>.
tr: <span class="b">WordPress %s</span> kullanıyorsunuz.

en: Update to %s
tr: Güncelle: %s

en: Latest
tr: En Son

en: An automated WordPress update has failed to complete - <a href="%s">please attempt the update again now</a>.
tr: Otomatik WordPress güncelleme denemesi başarısız oldu - <a href="%s">lütfen tekrar güncellemeyi deneyin</a>.

en: An automated WordPress update has failed to complete! Please notify the site administrator.
tr: Otomatik WordPress güncelleme denemesi başarısız oldu! Lütfen site yöneticisine haber verin.

en: <strong><em>Note that password</em></strong> carefully! It is a <em>random</em> password that was generated just for you.
tr: <strong><em>Bu parolayı</em></strong> dikkatlice not alın! Bu, sizin için oluşturulmuş <em>rasgele</em> bir paroladır.

[ctx: Default category slug]
en: Uncategorized
tr: Genel

en: Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start blogging!
tr: WordPress&#8217;e hoş geldiniz. Bu sizin ilk yazınız. Bu yazıyı düzenleyin ya da silin. Sonra blog dünyasına adım atın!

en: Hello world!
tr: Merhaba dünya!

[ctx: Default post slug]
en: hello-world
tr: merhaba-dunya

en: Mr WordPress
tr: Bay WordPress

en: <strong>ERROR</strong>: You entered your new password only once.
tr: <strong>HATA</strong>: yeni parolanızı sadece bir kere yazdınız.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter your password.
tr: <strong>HATA</strong>: Lütfen parolanızı girin.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter your password twice.
tr: <strong>HATA</strong>: Lütfen parolanızı iki kere girin.

en: <strong>ERROR</strong>: Passwords may not contain the character "\".
tr: <strong>HATA</strong>: Parola "\" karakterini içermemeli.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter the same password in the two password fields.
tr: <strong>HATA</strong>: Lütfen aynı parolayı iki alana da yazın.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter an e-mail address.
tr: <strong>HATA</strong>: lütfen bir e-posta adresi girin.

en: No matching users were found!
tr: Eşleşen kullanıcı bulunamadı!

en: WordPress &rsaquo; Installation
tr: WordPress &rsaquo; Kurulum

en: User Name
tr: Kullanıcı adı

en: User(s) already exists.
tr: Kullanıcı(lar) zaten var.

en: Your E-mail
tr: E-posta Adresiniz

en: Double-check your email address before continuing.
tr: Devam etmeden önce e-posta adresinizi iki kere kontrol edin.

en: Install WordPress
tr: WordPress'i Kur

en: Insufficient Requirements
tr: Gereksinimler Eksik

en: Welcome to the famous five minute WordPress installation process! You may want to browse the <a href="%s">ReadMe documentation</a> at your leisure. Otherwise, just fill in the information below and you&#8217;ll be on your way to using the most extendable and powerful personal publishing platform in the world.
tr: Meşhur beş dakikalık WordPress kurulum işlemine hoşgeldiniz! Boş vaktinizde <a href="%s">Beni Oku</a> dosyasına göz atmak isteyebilirsiniz veya sadece aşağıdaki bilgileri doldurun ve yolunuza dünyanın en güçlü ve geliştirilebilir kişisel yayın platformu ile devam edin.

en: Information needed
tr: Bilgi gerekli

en: Please provide the following information. Don&#8217;t worry, you can always change these settings later.
tr: Lütfen aşağıdaki bilgileri doldurun. Merak etmeyin, bu bilgileri daha sonra istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz.

en: Success!
tr: Başarılı!

en: WordPress has been installed. Were you expecting more steps? Sorry to disappoint.
tr: WordPress kuruldu. Daha fazla adım mı bekliyordunuz? Özür dileriz. Hepsi bu kadar! :)

en: Add New Link
tr: Yeni Bağlantı Ekle

[ctx: link]
en: Add New
tr: Yeni ekle

en: %s link deleted. | %s links deleted
tr[0]: %s bağlantı silindi.
tr[1]: %s bağlantı silindi.

en: Search Links
tr: Bağlantılarda Ara

en: Visit %s
tr: %s sitesini ziyaret et

en: No links found.
tr: Hiç bağlantı bulunamadı.

en: XML error: %1$s at line %2$s
tr: XML hatası: %2$s satırında %1$s

en: Link not found.
tr: Bağlantı bulunamadı.

en: WordPress &rsaquo; Database Repair
tr: WordPress &rsaquo; Veritabanı tamiri

en: Some database problems could not be repaired. Please copy-and-paste the following list of errors to the <a href="%s">WordPress support forums</a> to get additional assistance.
tr: Bazı veritabanı problemleri tamir edilemeyebilir. Daha fazla destek için problem ile ilgili hataların listesini kopyalayıp <a href="%s">WordPress destek forumlarına</a> yapıştırın.

en: Repair Database
tr: Veritabanını tamir et

en: Repair and Optimize Database
tr: Veritabanını Tamir Et ve İyileştir

en: Upload New Media
tr: Yeni Ortam Yükle

en: You are not allowed to edit this attachment.
tr: Bu dosya ekini düzenlemek için izniniz yok.

en: You attempted to edit an attachment that doesn&#8217;t exist. Perhaps it was deleted?
tr: Var olmayan bir eklentiyi düzenlemeye çalıştınız. Silinmiş olabilir mi?

en: You can&#8217;t edit this attachment because it is in the Trash. Please move it out of the Trash and try again.
tr: Bu eklentiyi düzenleyemezsiniz çünkü eklenti çöp kutusunda. Lütfen çöp kutusundan dışarı taşıyıp tekrar deneyiniz.

en: Media attachment updated.
tr: Ortam dosya eki güncellendi.

en: Update Media
tr: Ortamları Güncelle

en: Library
tr: Kütüphane

[ctx: file]
en: Add New
tr: Yeni Ekle

en: Comments %s
tr: Yorumlar %s

en: Appearance
tr: Görünüm

[ctx: plugin]
en: Add New
tr: Yeni Ekle

en: Profile
tr: Profil

en: Your Profile
tr: Profiliniz

en: Tools
tr: Araçlar

[ctx: settings screen]
en: General
tr: Genel

en: Writing
tr: Yazma

en: Reading
tr: Okuma

en: Privacy
tr: Gizlilik

en: Permalinks
tr: Kalıcı Bağlantılar

en: Multisite support is not enabled.
tr: Çoklu site desteği aktif değil.

en: Domain
tr: Alan Adı

en: Last Updated
tr: Son Güncellenme

en: Archived
tr: Arşivlenmiş

en: Mature
tr: Yetişkin

en: Deleted
tr: Silinmiş

en: Unarchive
tr: Arşivden geri al

en: Visit
tr: Ziyaret Et

en: Never
tr: Hiçbir zaman

en: Only showing first 5 users.
tr: Sadece ilk 5 kullanıcı gösteriliyor.

en: More
tr: Daha fazla

en: Update Themes
tr: Temaları güncelle

en: No users found.
tr: Hiç kullanıcı bulunamadı.

en: Discussion Settings
tr: Tartışma Ayarları

en: Default article settings
tr: Varsayılan makale ayarları

en: These settings may be overridden for individual articles.
tr: Bu ayarlar istenilen yazılar için gözardı edilebilir.

en: Other comment settings
tr: Diğer yorum ayarları

en: Comment author must fill out name and e-mail
tr: Yorumu yazan isim ve e-posta adresini doldurmak zorunda

en: Users must be registered and logged in to comment
tr: Kullanıcılar yorum yapmak için kayıt olmalı ve giriş yapmalılar

en: Automatically close comments on articles older than %s days
tr: %s günden daha eski yazıları yoruma kapat

en: Enable threaded (nested) comments %s levels deep
tr: Kademeli yorumlara %s seviyesine kadar izin ver

en: last
tr: son

en: first
tr: ilk

en: Break comments into pages with %1$s top level comments per page and the %2$s page displayed by default
tr: Her sayfada %1$s üst seviye yorum olacak şekilde ve varsayılan olarak %2$s sayfa gösterilecek şekilde yorumları sayfalara böl

en: older
tr: daha eski

en: newer
tr: daha yeni

en: Comments should be displayed with the %s comments at the top of each page
tr: Yorumlar her sayfanın başında %s yorum olarak görünmeli

en: E-mail me whenever
tr: Şu durumlarda bana e-posta gönder

en: Anyone posts a comment
tr: Her yorum yapıldığında

en: A comment is held for moderation
tr: Bir yorum denetlenmek üzere beklemeye alındığında

en: Before a comment appears
tr: Bir yorum görünmeden önce

en: Comment author must have a previously approved comment
tr: Yorum yazanın önceden onaylanmış bir yorumu olmalı

en: Comment Moderation
tr: Yorum Denetimi

en: Hold a comment in the queue if it contains %s or more links. (A common characteristic of comment spam is a large number of hyperlinks.)
tr: Eğer bir yorum %s ve daha fazla bağlantı içeriyorsa onu beklemeye al. (İstenmeyen yorumların genel özelliği fazla sayıda dış bağlantı içermeleridir.)

en: When a comment contains any of these words in its content, name, URL, e-mail, or IP, it will be held in the <a href="edit-comments.php?comment_status=moderated">moderation queue</a>. One word or IP per line. It will match inside words, so &#8220;press&#8221; will match &#8220;WordPress&#8221;.
tr: Eğer bir yorumun içeriğinde, isminde, adresinde, e-posta adresinde ya da IP numarasında  bu kelimelerden biri varsa, <a href="edit-comments.php?comment_status=moderated">denetleme sırasına</a> alınacak. Her bir satıra bir kelime veya IP yazın. İçerikteki kelimeler de eşleşecektir, örneğin "press" kelimesi "WordPress" kelimesi ile eşleşecektir.

en: Comment Blacklist
tr: Yorumlar için Kara Liste

en: When a comment contains any of these words in its content, name, URL, e-mail, or IP, it will be marked as spam. One word or IP per line. It will match inside words, so &#8220;press&#8221; will match &#8220;WordPress&#8221;.
tr: Eğer bir yorumun içeriğinde, isminde, adresinde, e-posta adresinde ya da IP numarasında  bu kelimelerden biri varsa, istenmeyen olarak işaretlenecek. Her bir satıra bir kelime yazın. İçerikteki kelimeler de eşleşecek, örneğin "press" kelimesi "WordPress" kelimesi ile eşleşecek.

en: Avatars
tr: Avatarlar

en: Avatar Display
tr: Avatar Görünümü

en: Show Avatars
tr: Avatarları Göster

en: Maximum Rating
tr: En Yüksek Puan

en: G &#8212; Suitable for all audiences
tr: G &#8212; Tüm izleyiciler için uygun

en: PG &#8212; Possibly offensive, usually for audiences 13 and above
tr: PG &#8212; 13 yaş ve altındaki izleyiciler için uygun değil

en: R &#8212; Intended for adult audiences above 17
tr: R &#8212; 17 yaş ve üzeri olgun izleyiciler için uygun

en: X &#8212; Even more mature than above
tr: X &#8212; Yukarıdakinden daha da olgun izleyiciler için

en: Default Avatar
tr: Varsayılan Avatar

en: For users without a custom avatar of their own, you can either display a generic logo or a generated one based on their e-mail address.
tr: Özel avatarı olmayan kullanıcılar için isterseniz jenerik bir logo gösterebilir ya da e-posta adreslerini baz alan bir avatar oluşturabilirsiniz.

en: Mystery Man
tr: Gizemli Adam

en: Blank
tr: Boş

en: Gravatar Logo
tr: Gravatar Logosu

en: Identicon (Generated)
tr: Identicon (Oluşturulmuş)

en: Wavatar (Generated)
tr: Wavater (Oluşturulmuş)

en: MonsterID (Generated)
tr: MonsterID (Oluşturulmuş)

en: General Settings
tr: Genel Ayarlar

[ctx: timezone date format]
en: Y-m-d G:i:s
tr: d.m.Y H:i:s

en: This address is used for admin purposes, like new user notification.
tr: Bu adres sadece yönetim amaçlı kullanılacaktır, yeni kullanıcı bilgilendirmesi gibi.

en: Membership
tr: Üyelik

en: Anyone can register
tr: İsteyen herkes kayıt olabilsin

en: New User Default Role
tr: Yeni kullanıcının varsayılan rolü

en: Timezone
tr: Zaman dilimi

en: <abbr title="Coordinated Universal Time">UTC</abbr> time is <code>%s</code>
tr: <abbr title="Düzenli Evrensel Zaman">UTC</abbr> zamanı <code>%s</code>

en: Local time is <code>%1$s</code>
tr: Yerel zaman: <code>%1$s</code>

en: Choose a city in the same timezone as you.
tr: Sizinle aynı zaman diliminde olan bir şehir seçin.

en: This timezone is currently in standard time.
tr: Mevcut zaman dilimi standart zamanlamada.

en: Custom:
tr: Özel:

en: Week Starts On
tr: Haftanın Başladığı Gün

en: Media Settings
tr: Ortam Ayarları

en: Image sizes
tr: Resim boyutları

en: Thumbnail size
tr: Küçük resim boyutu

en: Crop thumbnail to exact dimensions (normally thumbnails are proportional)
tr: Küçük resmi tam boyutuna göre kırp (normalde bu işlem orana göre yapılır)

en: Medium size
tr: Orta boyut

en: Max Width
tr: En Büyük Genişlik

en: Max Height
tr: En Büyük Yükseklik

en: Large size
tr: Büyük boyut

en: Embeds
tr: Göm

en: Uploading Files
tr: Dosyalar yükleniyor

en: Store uploads in this folder
tr: Yüklemeleri bu klasörde sakla

en: Default is <code>wp-content/uploads</code>
tr: Varsayılan: <code>wp-content/uploads</code>

en: Full URL path to files
tr: Dosyalar için tam adres yolu

en: Configuring this is optional. By default, it should be blank.
tr: Bu ayar tamamen seçime bağlıdır, normalde boş olmalı.

en: Organize my uploads into month- and year-based folders
tr: Yüklemelerimi aylık -ve yıllık- bazda klasörlerde tut.

en: Permalink Settings
tr: Kalıcı Bağlantı Ayarları

en: Permalink structure updated. Remove write access on web.config file now!
tr: Kalıcı bağlantı yapısı güncellendi. Şimdi web.config dosyasındaki yazma erişimini kaldırın!

en: You should update your .htaccess now.
tr: Şimdi .htaccess dosyanızı güncellemeniz gerekiyor.

en: Permalink structure updated.
tr: Kalıcı bağlantı yapısı güncellendi.

en: Day and name
tr: Gün ve isim

en: Month and name
tr: Ay ve isim

en: Numeric
tr: Sayısal

en: Custom Structure
tr: Özel Yapı

en: Optional
tr: İsteğe Bağlı

en: Category base
tr: Kategori temeli

en: Tag base
tr: Etiket temeli

en: If your <code>web.config</code> file were <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">writable</a>, we could do this automatically, but it isn&#8217;t so this is the url rewrite rule you should have in your <code>web.config</code> file. Click in the field and press <kbd>CTRL + a</kbd> to select all. Then insert this rule inside of the <code>/&lt;configuration&gt;/&lt;system.webServer&gt;/&lt;rewrite&gt;/&lt;rules&gt;</code> element in <code>web.config</code> file.
tr: Eğer <code>web.config</code> dosyanız <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">yazılabilir</a> olsaydı, bunu otomatik olarak yapacaktık, ama öyle değil. <code>web.config</code> dosyanızda bulunması gereken kurallar bunlardır. Alana tıklayın ve hepsini seçmek için <kbd>CTRL + a</kbd> tuş kombinasyonunu kullanın. Daha sonra kopyaladığınız kodu <code>web.config</code> dosyanız içinde <code>/&lt;configuration&gt;/&lt;system.webServer&gt;/&lt;rewrite&gt;/&lt;rules&gt;</code> içine ekleyin.

en: If you temporarily make your <code>web.config</code> file writable for us to generate rewrite rules automatically, do not forget to revert the permissions after rule has been saved.
tr: Eğer geçici olarak bizim kalıcı bağlantı ayarlarını yapabilmemiz için <code>web.config</code> dosyasını yazılabilir olarak ayarladıysanız, ayarlar yapıldıktan sonra yazma iznini geri almayı unuymayın.

en: If the root directory of your site were <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">writable</a>, we could do this automatically, but it isn&#8217;t so this is the url rewrite rule you should have in your <code>web.config</code> file. Create a new file, called <code>web.config</code> in the root directory of your site. Click in the field and press <kbd>CTRL + a</kbd> to select all. Then insert this code into the <code>web.config</code> file.
tr: Eğer sitenizin kök dizini <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">yazılabilir</a> olsaydı, bunu otomatik olarak yapacaktık, ama öyle değil. <code>web.config</code> dosyanızda bulunması gereken url rewrite kuralları bunlardır. Sitenizin kök dizininde <code>web.config</code> isminde bir dosya oluşturun. Alana tıklayın ve hepsini seçmek için <kbd>CTRL + a</kbd> tuş kombinasyonunu kullanın. Daha sonra kopyaladığınız kodu <code>web.config</code> dosyanızın içine ekleyin.

en: If you temporarily make your site&#8217;s root directory writable for us to generate the <code>web.config</code> file automatically, do not forget to revert the permissions after the file has been created.
tr: Eğer <code>web.config</code> dosyasını otomatik olarak oluşturmamız için sitenizin kök dizinini geçici olarak yazılabilir yaptıysanız, dosya oluşturulduktan sonra yazma iznini geri almayı unutmayın.

en: If your <code>.htaccess</code> file were <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">writable</a>, we could do this automatically, but it isn&#8217;t so these are the mod_rewrite rules you should have in your <code>.htaccess</code> file. Click in the field and press <kbd>CTRL + a</kbd> to select all.
tr: Eğer <code>.htaccess</code> dosyanız <a href="http://codex.wordpress.org/Make_a_Directory_Writable">yazılabilir</a> olsaydı, bunu otomatik olarak yapacaktık, ama öyle değil. <code>.htaccess</code> dosyanızda bulunması gereken mod_rewrite kuralları bunlardır. Alana tıklayın ve hepsini seçmek için <kbd>CTRL + a</kbd> tuş kombinasyonunu kullanın.

en: Reading Settings
tr: Okuma Ayarları

en: A <a href="%s">static page</a> (select below)
tr: <a href="%s">Sabit sayfa</a> (aşağıda seçin)

en: Front page: %s
tr: Ön sayfa: %s

en: Posts page: %s
tr: Yazı sayfası: %s

en: <strong>Warning:</strong> these pages should not be the same!
tr: <strong>Uyarı:</strong> bu sayfalar aynı olmamalı!

en: Blog pages show at most
tr: En fazla gösterilecek blog sayfası adedi

en: posts
tr: yazı

en: Syndication feeds show the most recent
tr: Beslemelerde gösterilecek en güncel kayıt adedi

en: For each article in a feed, show
tr: Her yazı için, göster

en: Full text
tr: Tüm metin

en: Summary
tr: Özet

en: Encoding for pages and feeds
tr: Sayfalar ve beslemeler için karakter kodlaması

en: Writing Settings
tr: Yazma Ayarları

en: Formatting
tr: Biçimlendirme

en: Convert emoticons like <code>:-)</code> and <code>:-P</code> to graphics on display
tr: <code>:-)</code> ve <code>:-P</code> gibi ifadeleri yayımlarken grafiklere çevir.

en: WordPress should correct invalidly nested XHTML automatically
tr: Yerleştirilmiş geçersiz XHTML kodlarını WordPress otomatik olarak düzeltsin

en: Default Post Category
tr: Varsayılan Yazı Kategorisi

en: Default Link Category
tr: Varsayılan Bağlantı Kategorisi

en: Post via e-mail
tr: E-posta ile yazma

en: To post to WordPress by e-mail you must set up a secret e-mail account with POP3 access. Any mail received at this address will be posted, so it&#8217;s a good idea to keep this address very secret. Here are three random strings you could use: <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>.
tr: WordPress&#8217;e e-posta ile yazı yazmak için POP3 desteği olan gizli bir e-posta hesabını ayarlamanız gerekmektedir. Bu adresten gelen tüm postalar yayımlanır, bu nedenle bu adresi çok gizli tutmanız iyi bir fikirdir. Burada kullanabileceğiniz üç tane rasgele dizi bulunmaktadır: <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>.

en: Mail Server
tr: Posta sunucusu

en: Port
tr: Yazı

en: Login Name
tr: Giriş ismi

en: Default Mail Category
tr: Varsayılan posta kategorisi

en: Update Services
tr: Servisleri Güncelle

en: When you publish a new post, WordPress automatically notifies the following site update services. For more about this, see <a href="http://codex.wordpress.org/Update_Services">Update Services</a> on the Codex. Separate multiple service <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>s with line breaks.
tr: Yeni bir yazı yayımladığınızda, WordPress otomatik olarak aşağıdaki site güncelleme servislerini uyarır. Daha fazla bilgi için, WordPress belgelerinden <a href="http://codex.wordpress.org/Update_Services">Güncelleme Servislerine</a> bakın. Her bir servis adresini ayrı bir satıra yazın.

en: All Settings
tr: Tüm Ayarlar

en: Edit Plugins
tr: Eklentileri Yönet

en: No such file exists! Double check the name and try again.
tr: Böyle bir dosya yok! İsmi kontrol edip tekrar deneyin.

en: Files of this type are not editable.
tr: Bu tür dosyalar düzenlenemez.

en: File edited successfully.
tr: Dosya başarılı bir şekilde düzenlendi.

en: This plugin has been deactivated because your changes resulted in a <strong>fatal error</strong>.
tr: Bu eklenti etkisizleştirildi, çünkü yaptığınız değişikliklerin sonucunda <strong>önlenemeyen bir hata</strong> oluştu.

en: Editing <strong>%s</strong> (active)
tr: <strong>%s</strong> düzenleniyor (etkin)

en: Browsing <strong>%s</strong> (active)
tr: <strong>%s</strong> taranıyor (etkin)

en: Editing <strong>%s</strong> (inactive)
tr: <strong>%s</strong> düzenleniyor (pasif)

en: Browsing <strong>%s</strong> (inactive)
tr: <strong>%s</strong> taranıyor (pasif)

en: Select plugin to edit:
tr: Düzenlemek istediğiniz eklentiyi seçin:

en: Plugin Files
tr: Eklenti Dosyaları

en: Documentation:
tr: Belgeler:

en: Update File and Attempt to Reactivate
tr: Dosyayı Güncelle ve Yeniden Etkinleştirmeyi Dene

en: Update File
tr: Dosyayı Güncelle

en: You need to make this file writable before you can save your changes. See <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">the Codex</a> for more information.
tr: Yaptığınız değişiklikeri kaydetmeden önce dosyayı yazılabilir yapmanız gerekmektedir. Dosya izinleri ile ilgili <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">belgeye</a> bakabilirsiniz.

[ctx: Plugin Installer]
en: Featured
tr: Öne Çıkan

[ctx: Plugin Installer]
en: Popular
tr: Popüler

[ctx: Plugin Installer]
en: Newest
tr: En Yeni

en: Are you sure you wish to delete these files?
tr: Bu dosyaları silmek istediğinizden emin misiniz?

en: Yes, Delete these files
tr: Evet, bu dosyaları sil

en: No, Return me to the plugin list
tr: Hayır, beni eklenti listesine geri götür

en: Plugins extend and expand the functionality of WordPress. Once a plugin is installed, you may activate it or deactivate it here.
tr: Eklentiler WordPress&#8217;in işlevlerini artırır, geliştirir. Kurduğunuz eklentileri buradan etkinleştirebilir ya da etkisizleştirebilirsiniz.

en: If something goes wrong with a plugin and you can&#8217;t use WordPress, delete or rename that file in the <code>%s</code> directory and it will be automatically deactivated.
tr: Eğer bir eklentide sorun yaşanır ve WordPress&#8217;i kullanamazsanız, <code>%s</code> dizininin altındaki eklenti dosyasının ismini değiştirin ya da onu silin. Eklenti otomatik olarak etkisizleştirilecek.

en: The plugin <code>%s</code> has been <strong>deactivated</strong> due to an error: %s
tr: <code>%s</code> eklentisi bir hata yüzünden <strong>etkisizleştirildi</strong>. Hata: %s

en: Plugin could not be activated because it triggered a <strong>fatal error</strong>.
tr: Eklenti etkinleştirilemedi, çünkü <strong>önlenemeyen bir hataya</strong> sebep oldu.

en: Plugin could not be deleted due to an error: %s
tr: %s hatası yüzünden eklenti silinemiyor.

en: The selected plugins have been <strong>deleted</strong>.
tr: Seçilen eklentiler <strong>silindi</strong>.

en: Plugin <strong>activated</strong>.
tr: Eklenti <strong>etkinleştirildi</strong>.

en: Selected plugins <strong>activated</strong>.
tr: Seçilen eklentiler <strong>etkinleştirildi</strong>.

en: Plugin <strong>deactivated</strong>.
tr: Eklenti <strong>etkisizleştirildi</strong>.

en: Selected plugins <strong>deactivated</strong>.
tr: Seçilen eklentiler <strong>etkisizleştirildi</strong>.

en: No out of date plugins were selected.
tr: Hiç zamanı geçmiş eklenti seçilmedi.

en: Deactivate this plugin
tr: Bu eklentiyi etkisizleştir

en: Network Deactivate
tr: Ağı etkisizleştir

en: Activate this plugin for all sites in this network
tr: Bu eklentiyi ağdaki tüm siteler için etkinleştir

en: Network Activate
tr: Ağı etkinleştir

en: Open this file in the Plugin Editor
tr: Bu dosyayı düzenlemek üzere aç

en: Delete this plugin
tr: Bu eklentiyi sil

en: Visit plugin site
tr: Eklenti sitesini ziyaret et

en: Clear List
tr: Listeyi Temizle

[ctx: plugins]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Tümü <span class="count">(%s)</span>
tr[1]: Tümü <span class="count">(%s)</span>

en: Active <span class="count">(%s)</span> | Active <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Aktif <span class="count">(%s)</span>
tr[1]: Aktif <span class="count">(%s)</span>

en: Recently Active <span class="count">(%s)</span> | Recently Active <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Son zamanlarda aktif <span class="count">(%s)</span>
tr[1]: Son zamanlarda aktif <span class="count">(%s)</span>

en: Inactive <span class="count">(%s)</span> | Inactive <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Pasif <span class="count">(%s)</span>
tr[1]: Pasif <span class="count">(%s)</span>

en: No plugins found.
tr: Hiç eklenti bulunamadı.

en: You do not appear to have any plugins available at this time.
tr: Şu an için kullanılabilir herhangi bir eklenti mevcut değil.

en: You attempted to edit an item that doesn&#8217;t exist. Perhaps it was deleted?
tr: Mevcut olmayan bir nesneyi düzenlemeye çalıştınız. Belki daha önceden silinmiş olabilir mi?

en: You are not allowed to edit this item.
tr: Bu nesneyi düzenlemek için yetkiniz yok.

en: You can&#8217;t edit this item because it is in the Trash. Please restore it and try again.
tr: Bu nesneyi düzenleyemezsiniz çünkü kendisi çöp kutusunda. Lütfen çöp kutusundan geri alıp tekrar deneyiniz.

en: Unknown post type.
tr: Geçersiz yazı tipi.

en: Embed Code
tr: Kodu Göm

en: Insert Video
tr: Video Ekle

en: Click to insert.
tr: Eklemek için tıklayın.

en: Unable to retrieve images or no images on page.
tr: Sayfada resim yok ya da resimler getirilemiyor.

en: click images to select
tr: seçmek için resimlere tıklayın

en: Add from URL
tr: URL'den ekle

en: Your post has been saved.
tr: Yazınız kaydedildi.

en: View post
tr: Yazıyı görüntüle

en: Close Window
tr: Pencereyi Kapat

en: Insert an Image
tr: Bir Resim Ekle

en: Embed a Video
tr: Video Yerleştir

en: via
tr: ile

en: Compare Revisions of &#8220;%1$s&#8221;
tr: &#8220;%1$s&#8221; Sürümlerini Karşılaştır

en: Tags:
tr: Etiketler:

en: Edit Themes
tr: Temaları Düzenle

en: The requested theme does not exist.
tr: İstenen tema mevcut değil.

en: Select theme to edit:
tr: Düzenlemek istediğiniz temayı seçin:

en: Templates
tr: Şablonlar

en: Oops, no such file exists! Double check the name and try again, merci.
tr: Böyle bir dosya yok! İsmi kontrol edip tekrar deneyin, teşekkürler.

[ctx: Theme Installer]
en: Featured
tr: Öne Çıkan

[ctx: Theme Installer]
en: Newest
tr: En Yeni

[ctx: Theme Installer]
en: Recently Updated
tr: Yeni Güncellenenler

en: New theme activated. <a href="%s">Visit site</a>
tr: Yeni tema etkinleştirildi. <a href="%s">Siteyi görüntüle</a>

en: Theme deleted.
tr: Tema silindi.

en: Current Theme
tr: Kullanılan Tema

en: You are about to delete this theme '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
tr: Bu temayı silmek üzeresiniz: '%s'
     İptal etmek için 'Vazgeç', silmek için 'Tamam' düğmesine basın.

en: Broken Themes
tr: Sorunlu Temalar

en: Press This is a bookmarklet: a little app that runs in your browser and lets you grab bits of the web.
tr: Press This bir aparattır: Tarayıcınızda çalışan ve webden ufak parçalar yakalamanızı sağlayan ufak bir uygulamadır.

en: Drag-and-drop the following link to your bookmarks bar or right click it and add it to your favorites for a posting shortcut.
tr: Yazı gönderme kısayolu yaratmak için bu bağlantıyı yer imleri araç çubuğunuza sürükleyip bırakın ya da sağ tuşla tıklayıp favorilerinize ekleyin.

en: Download nightly build
tr: Gecelik sürümü indir

en: Download %s
tr: İndir: %s

en: Hide this update
tr: Bu güncellemeyi gizle

en: Bring back this update
tr: Bu güncellemeye geri dön

en: This localized version contains both the translation and various other localization fixes. You can skip upgrading if you want to keep your current translation.
tr: Bu yerelleştirilmiş sürüm hem yerel dosyaları hem de çeşitli yerelleştirme düzeltmelerini içeriyor. Eğer mevcut yerelleştirilmiş sürümü korumak istiyorsanız güncelleştirmeyi atlayabilirsiniz.

en: Show hidden updates
tr: Gizli güncellemeleri göster

en: Hide hidden updates
tr: Gizli güncellemeleri gizle

en: Compatibility with WordPress %1$s: 100%% (according to its author)
tr: WordPress %1$s ile uyumluluk: 100%% (geliştiriciye göre)

en: Compatibility with WordPress %1$s: %2$d%% (%3$d "works" votes out of %4$d total)
tr: WordPress %1$s ile uyumluluk: %2$d%% (toplam %4$d oydan %3$d tanesine göre "çalışıyor")

en: Compatibility with WordPress %1$s: Unknown
tr: WordPress %1$s ile uyumluluk: Bilinmiyor

en: Installation Failed
tr: Kurulum Başarısız

en: Plugin Reactivation
tr: Eklenti Yeniden Etkinleştirme

en: Plugin reactivated successfully.
tr: Eklenti başarılı bir şekilde yeniden etkinleştirildi.

en: Plugin failed to reactivate due to a fatal error.
tr: Önemli bir hata yüzünden eklenti yeniden etkinleştirilemedi.

en: Installing Plugin: %s
tr: Eklenti Kuruluyor: %s

en: Upload Plugin
tr: Eklenti Yükle

en: Installing Plugin from uploaded file: %s
tr: Yüklenmiş dosyadan Eklenti Kuruluyor: %s

en: Installing Theme: %s
tr: Tema yükleniyor: %s

en: Upload Theme
tr: Tema Yükle

en: Installing Theme from uploaded file: %s
tr: Yüklenmiş dosyadan Tema Kuruluyor: %s

en: Your WordPress database is already up-to-date!
tr: WordPress veritabanınız zaten güncel!

en: %s queries
tr: %s sorgu

en: %s seconds
tr: %s saniye

en: You are not allowed to scan for lost attachments.
tr: Kayıp ekleri taramak için izniniz yok.

en: You are not allowed to move this post to the trash.
tr: Bu yazıyı çöpe taşımak için gerekli izne sahip değilsiniz.

en: You are not allowed to move this post out of the trash.
tr: Bu yazıyı çöpten geri almak için gerekli izne sahip değilsiniz.

en: You are not allowed to delete this post.
tr: Bu yazıyı silmek için izniniz yok.

en: Reattached %d attachment. | Reattached %d attachments.
tr[0]: %d ek yeniden eklendi.
tr[1]: %d ek yeniden eklendi.

en: Media attachment permanently deleted. | %d media attachments permanently deleted.
tr[0]: %d medya tamamen silindi.
tr[1]: %d medya tamamen silindi.

en: Media attachment moved to the trash. | %d media attachments moved to the trash.
tr[0]: %d Medya eki çöpe taşındı.
tr[1]: %d Medya eki çöpe taşındı.

en: Media attachment restored from the trash. | %d media attachments restored from the trash.
tr[0]: %d Medya eki çöp kutusundan geri alındı.
tr[1]: %d Medya eki çöp kutusundan geri alındı.

en: Media permanently deleted.
tr: Medya tamamen silindi.

en: Error saving media attachment.
tr: Ortam dosya ekini kaydetme sırasında hata oluştu.

en: Media moved to the trash.
tr: Medya çöpe taşındı.

en: Media restored from the trash.
tr: Medya çöp kutusundan geri alındı.

[ctx: uploaded files]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Tümü <span class="count">(%s)</span>
tr[1]: Tümü <span class="count">(%s)</span>

[ctx: detached files]
en: Unattached <span class="count">(%s)</span> | Unattached <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Eksiz <span class="count">(%s)</span>
tr[1]: Eksiz <span class="count">(%s)</span>

[ctx: uploaded files]
en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Çöp <span class="count">(%s)</span>
tr[1]: Çöp <span class="count">(%s)</span>

en: Attach to a post
tr: Bir yazıya iliştir

en: Scan for lost attachments
tr: Kayıp dosya eklerini tara

en: Edit User
tr: Kullanıcı Bilgisini Düzenle

en: Use https
tr: https kullan

en: Always use https when visiting the admin
tr: Yönetim panelini ziyaret ederken her zaman https kullan

en: You do not have permission to edit this user.
tr: Kullanıcı bilgisini düzenlemek için izniniz yok.

en: User updated.
tr: Kullanıcı bilgisi güncellendi.

en: Personal Options
tr: Kişisel Tercihler

en: Visual Editor
tr: Görsel düzenleyici

en: Disable the visual editor when writing
tr: Yazarken görsel metin editörünü kullanma

en: Admin Color Scheme
tr: Yönetici Renk Planı

en: Enable keyboard shortcuts for comment moderation.
tr: Yorum denetimi için klavye kısayollarını etkinleştir.

en: First Name
tr: Ad

en: Last Name
tr: Soyad

en: Nickname
tr: Kullanıcı adı

en: Display name publicly as
tr: Herkes tarafından görülecek ad

en: Contact Info
tr: İletişim Bilgisi

en: About Yourself
tr: Hakkınızda

en: About the user
tr: Kullanıcı hakkında

en: Biographical Info
tr: Biyografik Bilgi

en: Share a little biographical information to fill out your profile. This may be shown publicly.
tr: Profilinizi oluşturmak için, biraz hayat hikayenizi anlatın. Bu alan, herkesçe görünebilir.

en: New Password
tr: Yeni Parola

en: If you would like to change the password type a new one. Otherwise leave this blank.
tr: Parolayı değiştirmek istiyorsanız yeni bir tane yazın, istemiyorsanız boş bırakın.

en: Type your new password again.
tr: Yeni parolanızı tekrar girin.

en: Additional Capabilities
tr: İlave Yetenekler

en: Update Profile
tr: Profili Güncelle

en: Update User
tr: Kullanıcı Bilgisini Güncelle

en: [%s] Joining confirmation
tr: [%s] Katılma onayı

en: Invitation email sent to new user. A confirmation link must be clicked before their account is created.
tr: Davet mesajı yeni kullanıcıya gönderildi. Hesap oluşturulmadan önce onay bağlantısı tıklanmalıdır.

en: Send Password?
tr: Yeni parola gönder?

en: Send this password to the new user by email.
tr: Bu parolayı yeni kullanıcıya e-posta ile gönder.

en: Skip Confirmation Email
tr: Doğrulama E-postasını Atla

en: You can&#8217;t edit that user.
tr: Bu kullanıcıyı düzenleyemezsiniz.

en: You can&#8217;t delete users.
tr: Kullanıcıları silemezsiniz.

en: Delete Users
tr: Kullanıcıları Sil

en: There are no valid users selected for deletion.
tr: Silmek için seçilen geçerli bir kullanıcı yok.

en: New user created.
tr: Yeni kullanıcı oluşturuldu.

en: The current user&#8217;s role must have user editing capabilities.
tr: Giriş yapılmış olan bu kullanıcının, düzenleme yetkisine sahip bir rolü olması gereklidir.

en: Other user roles have been changed.
tr: Diğer kullanıcı konumları değiştirildi.

en: You can&#8217;t delete the current user.
tr: Mevcut kullanıcıyı silemezsiniz.

en: Other users have been deleted.
tr: Diğer kullanıcılar silindi.

en: Change role to&hellip;
tr: Rolü değiştir&hellip;

en: Change
tr: Değiştir

en: Inactive Widgets
tr: Pasif Bileşenler

en: The theme you are currently using isn&#8217;t widget-aware, meaning that it has no sidebars that you are able to change. For information on making your theme widget-aware, please <a href="http://codex.wordpress.org/Widgetizing_Themes">follow these instructions</a>.
tr: Bu mesajı görüyorsunuz, çünkü temanız bileşenler (widgets) ile uyumlu değil. Yani şimdiki haliyle temanızın yan menüsünü bileşenler yardımıyla değiştiremezsiniz. Temanızı bileşenler ile uyumlu hale getirmek için lütfen <a href="http://codex.wordpress.org/Widgetizing_Themes">şu belgeye bakın</a>.

en: Widget %s
tr: Bileşenler %s

en: Select both the sidebar for this widget and the position of the widget in that sidebar.
tr: Bu bileşen için hem yan menüyü hem de bu yan menüde bileşenin konumunu seçin.

en: Position
tr: Konum

en: Save Widget
tr: Bileşeni Kaydet

en: Changes saved.
tr: Değişiklikler kaydedildi.

en: Error while saving.
tr: Kaydederken hata.

en: Error in displaying the widget settings form.
tr: Bileşen ayarları formunu gösterirken hata oluştu.

en: Available Widgets
tr: Mevcut Bileşenler

en: Drag widgets here to remove them from the sidebar but keep their settings.
tr: Bileşenleri buraya taşıyarak ayarları silinmeden yan menüden çıkarılmasını sağlayabilirsiniz.

en: Categories:
tr: Kategoriler:

en: Permanently Delete Comment
tr: Yorumu Kalıcı Olarak Sil

en: You are about to approve the following comment:
tr: Şu yorumu onaylamak üzeresiniz:

en: Approve Comment
tr: Yorumu Onayla

en: Unknown action.
tr: Bilinmeyen işlem.

en: Custom Background
tr: Özel arkaplan

en: Background updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
tr: Arkaplan güncellendi. Nasıl göründüğünü görmek için <a href="%s">sitenizi ziyaret edin</a>.

en: Choose an image from your computer:
tr: Bilgisayarınızdan bir resim seçin:

en: Custom Header
tr: Özel Başlık

en: Header updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
tr: Üst kısım güncellendi. Nasıl göründüğünü görmek için <a href="%s">sitenizi ziyaret edin</a>.

en: Image Processing Error
tr: Görsel işleme hatası

en: Choose the part of the image you want to use as your header.
tr: Üst kısım resmi olarak kullanmak istediğiniz resmin bir kısmını seçin.

en: You do not have permission to customize headers.
tr: Üst kısmı özelleştirmek için yetkiniz yok.

en: Edit &#8220;%s&#8221;
tr: &#8220;%s&#8221; Düzenle

en: Trash
tr: Çöp

en: View &#8220;%s&#8221;
tr: &#8220;%s&#8221; Görüntüle

en: Unpublished
tr: Yayımlanmamış

en: Y/m/d g:i:s A
tr: d.m.Y H:i:s

en: %s from now
tr: %s şimdiye

en: (Unattached)
tr: (Ek yok)

en: Attach
tr: İliştir

en: %s pending
tr: %s bekliyor

en: No media attachments found.
tr: Ekli ortam dosyası bulunamadı.

en: %s comment approved | %s comments approved
tr[0]: %s yorum onaylandı
tr[1]: %s yorum onaylandı

en: %s comment marked as spam. | %s comments marked as spam.
tr[0]: %s yorum istenmeyen olarak işaretlendi.
tr[1]: %s yorum istenmeyen olarak işaretlendi.

en: %s comment restored from the spam | %s comments restored from the spam
tr[0]: %s yorum istenmeyen listesinden çıkarıldı
tr[1]: %s yorum istenmeyen listesinden çıkarıldı

en: %s comment permanently deleted | %s comments permanently deleted
tr[0]: %s yorum kalıcı olarak silindi
tr[1]: %s yorum kalıcı olarak silindi

[ctx: comments]
en: All | All
tr[0]: Tümü
tr[1]: Tümü

en: Pending <span class="count">(<span class="pending-count">%s</span>)</span> | Pending <span class="count">(<span class="pending-count">%s</span>)</span>
tr[0]: Kontrol bekleyen <span class="count">(<span class="pending-count">%s</span>)</span>
tr[1]: Kontrol bekleyen <span class="count">(<span class="pending-count">%s</span>)</span>

en: Approved | Approved
tr[0]: Onaylanmış
tr[1]: Onaylanmış

en: Spam <span class="count">(<span class="spam-count">%s</span>)</span> | Spam <span class="count">(<span class="spam-count">%s</span>)</span>
tr[0]: İstenmeyen <span class="count">(<span class="spam-count">%s</span>)</span>
tr[1]: İstenmeyen <span class="count">(<span class="spam-count">%s</span>)</span>

en: Trash <span class="count">(<span class="trash-count">%s</span>)</span> | Trash <span class="count">(<span class="trash-count">%s</span>)</span>
tr[0]: Çöp <span class="count">(<span class="trash-count">%s</span>)</span>
tr[1]: Çöp <span class="count">(<span class="trash-count">%s</span>)</span>

en: Search Comments
tr: Yorumlarda Ara

en: Displaying %s&#8211;%s of %s
tr: %s&#8211;%s kayıtlar (toplam %s)

en: Bulk Actions
tr: Toplu İşlemler

en: Unapprove
tr: Onayı Kaldır

en: Approve
tr: Onayla

en: Move to Trash
tr: Çöpe taşı

en: Show all comment types
tr: Tüm yorum türlerini göster

en: Pings
tr: Pingler

en: Filter
tr: Filtre

en: Empty Spam
tr: İstenmeyenleri boşalt

en: Empty Trash
tr: Çöpü boşalt

en: No comments found.
tr: Yorum bulunamadı.

en: Post updated. <a href="%s">View post</a>
tr: Yazı güncellendi. <a href="%s">Yazıyı görüntüle</a>

en: Custom field updated.
tr: Özel alan güncellendi.

en: Custom field deleted.
tr: Özel alan silindi.

en: Post updated.
tr: Yazı güncellendi.

en: Post restored to revision from %s
tr: Yazı %s sürümünden geri getirildi

en: Post published. <a href="%s">View post</a>
tr: Yazı yayımlandı. <a href="%s">Yazıyı görüntüle</a>

en: Post saved.
tr: Yazı kaydedildi.

en: Post submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview post</a>
tr: Yazı gönderildi. <a target="_blank" href="%s">Yazıyı görüntüle</a>

en: Post scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview post</a>
tr: Yazı zamanlandı: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Önizleme</a>

en: M j, Y @ G:i
tr: d F Y @ H:i

en: Post draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview post</a>
tr: Yazı taslağı güncellendi. <a target="_blank" href="%s">Önizleme</a>

en: Page updated. <a href="%s">View page</a>
tr: Sayfa güncellendi. <a href="%s">Sayfayı görüntüle</a>

en: Page updated.
tr: Sayfa güncellendi.

en: Page restored to revision from %s
tr: Yazı %s sürümünden geri getirildi

en: Page published. <a href="%s">View page</a>
tr: Sayfa yayımlandı. <a href="%s">Sayfayı görüntüle</a>

en: Page submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview page</a>
tr: Sayfa gönderildi. <a target="_blank" href="%s">Sayfayı görüntüle</a>

en: Page scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview page</a>
tr: Sayfa zamanlandı: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Önizleme</a>

en: Page draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview page</a>
tr: Sayfa güncellendi. <a target="_blank" href="%s">Sayfayı görüntüle</a>

en: Send Trackbacks
tr: Geri İzlemeleri Gönder

en: Custom Fields
tr: Özel Alanlar

en: Discussion
tr: Tartışma

en: Slug
tr: Yazı Kısa İsmi

en: Last edited by %1$s on %2$s at %3$s
tr: En son %1$s tarafından %2$s tarihinde saat %3$s iken düzenlendi

en: Last edited on %1$s at %2$s
tr: En son %1$s tarihinde, saat %2$s iken düzenlendi

en: View Comment
tr: Yorumu Görüntüle

en: Submitted on: <b>%1$s</b>
tr: Gönderilme tarihi:<b>%1$s</b>

en: Update Comment
tr: Yorumu Güncelle

en: Name:
tr: İsim:

en: E-mail (%s):
tr: E-posta (%s):

en: send e-mail
tr: e-posta gönder

en: E-mail:
tr: E-posta:

en: visit site
tr: siteyi ziyaret et

en: The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
tr: &#8220;slug&#8221; yazı isminin URL versiyonudur. Genellikle tümü küçük harflerden oluşur, sadece harf, rakam ve tire içerir.

en: The description is not prominent by default; however, some themes may show it.
tr: Tanım bölümü varsayılan olarak ön planda değildir, yine de bazı temalar bu bölümü gösterebilir.

en: <a href="%s">Links</a> / Edit Link
tr: <a href="%s">Bağlantılar</a> / Bağlantıyı Düzenle

en: Update Link
tr: Bağlantıyı Güncelle

en: <a href="%s">Links</a> / Add New Link
tr: <a href="%s">Bağlantılar</a> / Yeni Bağlantı Ekle

en: Link Relationship (XFN)
tr: Bağlantı İlişkisi (XFN)

en: Link added.
tr: Bağlantı eklendi.

en: Example: Nifty blogging software
tr: Örneğin: Şık bloglama yazılımı

en: Web Address
tr: Web Adresi

en: Example: <code>http://wordpress.org/</code> &#8212; don&#8217;t forget the <code>http://</code>
tr: Örnek: <code>http://wordpress.org/</code> &#8212; <code>http://</code> kısmını yazmayı unutmayın

en: This will be shown when someone hovers over the link in the blogroll, or optionally below the link.
tr: Bu kısım birisi fareyi bağlantı üzerine getirdiğinde tercihinize bağlı olarak bağlantının üzerinde ya da altında gözükecektir.

en: The name is how it appears on your site.
tr: Sitenizde nasıl gösterileceği.

en: Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have children categories for Bebop and Big Band. Totally optional.
tr: Etiketlerin tersine kategoriler hiyerarşik bir yapıda olabilir. Jazz adında bir kategoriniz ve bu kategoriye bağlı Bebop ve Big Band adında alt kategorileriniz olabilir. Tamamen tercihinize kalmış.

en: Item added.
tr: Nesne eklendi.

en: Item deleted.
tr: Nesne silindi.

en: Item updated.
tr: Nesne güncellendi.

en: Item not added.
tr: Nesne eklenmedi.

en: Items deleted.
tr: Nesne silindi.

en: <strong>Note:</strong><br />Deleting a category does not delete the posts in that category. Instead, posts that were only assigned to the deleted category are set to the category <strong>%s</strong>.
tr: <strong>Not:</strong><br />Bir kategoriyi silmek o kategorideki yazıları ve bağlantıları silmez. Bunun yerine, yalnızca silinen kategoriye atanmış olan bağlantılar <strong>%s</strong> kategorisine atanırlar.

en: You are not allowed to delete this item.
tr: Bu nesneyi silmek için yetkiniz yok.

en: %s post updated. | %s posts updated.
tr[0]: %s yazı güncellendi.
tr[1]: %s yazı güncellendi.

[ctx: posts]
en: Mine <span class="count">(%s)</span> | Mine <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Benim <span class="count">(%s)</span>
tr[1]: Benim <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
tr[0]: Tüm <span class="count">(%s)</span>
tr[1]: Tüm <span class="count">(%s)</span>

en: Show all dates
tr: Tüm tarihleri göster

en: View all categories
tr: Tüm kategorileri görüntüle

en: List View
tr: Liste Görünümü

en: Excerpt View
tr: Alıntı Görünümü

en: Export
tr: Dışa Aktar

en: When you click the button below WordPress will create an XML file for you to save to your computer.
tr: Aşağıdaki düğmeye tıkladığınızda WordPress bilgisayarınıza kaydedebileceğiniz bir XML dosyası oluşturacak.

en: This format, which we call WordPress eXtended RSS or WXR, will contain your posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags.
tr: WordPress eXtended RSS veya WXR dediğimiz bu biçim yazılarınızı, sayfalarınızı, yorumlarınızı, özel alanlarınızı, kategorilerinizi ve etiketlerinizi içerecek.

en: Download Export File
tr: Aktarım Dosyasını İndir

en: No importers are available.
tr: Herhangi bir aktarıcı mevcut değil.

en: Continue
tr: Devam

en: Posts
tr: Yazılar

en: Movable Type and TypePad
tr: Movable Type ve TypePad

en: Could not update link in the database
tr: Bağlantı veritabanında güncellenemiyor

en: Could not insert link into the database
tr: Bağlantı veritabanına eklenemiyor

en: Changing to %s
tr: Şuna dönüştürülüyor: %s

en: Found %s
tr: %s bulundu

en: The ftp PHP extension is not available
tr: Ftp PHP uzantısı erişilebilir değil

en: FTP hostname is required
tr: FTP sunucu adı gerekli

en: FTP username is required
tr: FTP kullanıcı adı gerekli

en: FTP password is required
tr: FTP parolası gerekli

en: Failed to connect to FTP Server %1$s:%2$s
tr: FTP sunucusuna bağlanılamadı: %1$s:%2$s

en: Username/Password incorrect for %s
tr: %s için Kullanıcı Adı/Parola hatalı

en: The ssh2 PHP extension is not available
tr: ssh2 PHP uzantısı erişilebilir değil

en: The ssh2 PHP extension is available, however, we require the PHP5 function <code>stream_get_contents()</code>
tr: ssh2 PHP uzantısı erişilebilir durumda fakat <code>stream_get_contents()</code> fonksiyonu için PHP5 gerekiyor

en: SSH2 hostname is required
tr: SSH2 sunucu adı gerekli

en: SSH2 username is required
tr: SSH2 kullanıcı adı gerekli

en: SSH2 password is required
tr: SSH2 parolası gerekli

en: Failed to connect to SSH2 Server %1$s:%2$s
tr: SSH2 sunucusuna bağlanılamadı: %1$s:%2$s

en: Public and Private keys incorrect for %s
tr: %s için Genel ve Özel anahtarlar hatalı

en: Unable to perform command: %s
tr: Komut işlenemiyor: %s

en: Invalid Data provided.
tr: Geçersiz Veri sağlandı.

en: Could not access filesystem.
tr: Dosya sistemine ulaşılamıyor.

en: Filesystem error.
tr: Dosya sistemi hatası.

en: Unable to locate WordPress Root directory.
tr: WordPress Kök dizinine ulaşılamadı.

en: Unable to locate WordPress Content directory (wp-content).
tr: WordPress İçerik dizinine ulaşılamadı (wp-content).

en: Unable to locate WordPress Plugin directory.
tr: WordPress Eklenti dizinine ulaşılamadı.

en: Unable to locate WordPress Theme directory.
tr: WordPress Tema dizinine ulaşılamadı.

en: Unable to locate needed folder (%s).
tr: Gerekli klasöre ulaşılamadı (%s).

en: Download failed.
tr: Dosya indirme başarısız.

en: Installing the latest version&#8230;
tr: En son sürüm yükleniyor&#8230;

en: Destination folder already exists.
tr: Hedef klasör zaten var.

en: Could not create directory.
tr: Dizin oluşturulamadı.

en: Incompatible Archive.
tr: Uyumsuz arşiv.

en: Enabling Maintenance mode&#8230;
tr: Bakım modu etkinleştiriliyor&#8230;

en: Disabling Maintenance mode&#8230;
tr: Bakım modu etkisizleştiriliyor&#8230;

en: The plugin is at the latest version.
tr: Eklenti en son sürümünde.

en: Downloading update from <span class="code">%s</span>&#8230;
tr: <span class="code">%s</span> konumundan güncelleştirme yükleniyor&#8230;

en: Unpacking the update&#8230;
tr: Güncelleme paketi açılıyor&#8230;

en: Removing the old version of the plugin&#8230;
tr: Eklentinin eski versiyonu kaldırılıyor&#8230;

en: Could not remove the old plugin.
tr: Eski eklenti kaldırılamadı.

en: Install package not available.
tr: Kurulum paketi mevcut değil.

en: Downloading install package from <span class="code">%s</span>&#8230;
tr: Yükleme paketi <span class="code">%s</span> konumundan indiriliyor&#8230;

en: Unpacking the package&#8230;
tr: Paket açılıyor&#8230;

en: Installing the plugin&#8230;
tr: Eklenti yükleniyor&#8230;

en: Plugin install failed.
tr: Eklenti yükleme başarısız.

en: Plugin installed successfully.
tr: Eklenti başarıyla yüklendi.

en: The theme is at the latest version.
tr: Tema en son sürümünde.

en: Removing the old version of the theme&#8230;
tr: Temanın eski versiyonu kaldırılıyor&#8230;

en: Could not remove the old theme.
tr: Eski tema kaldırılamadı.

en: Installing the theme&#8230;
tr: Tema yükleniyor&#8230;

en: Theme install failed.
tr: Tema yükleme başarısız.

en: Theme installed successfully.
tr: Tema başarıyla yüklendi.

en: WordPress is at the latest version.
tr: WordPress en son sürümde.

en: Could not copy files.
tr: Dosyalar kopyalanamadı.

en: Activate this plugin
tr: Bu eklentiyi etkinleştir

en: Activate Plugin
tr: Eklentiyi Etkinleştir

en: Return to Plugins page
tr: Eklentiler sayfasına geri dön

en: Successfully installed the plugin <strong>%s %s</strong>.
tr: <strong>%s %s</strong> eklentisi başarılı bir şekilde kuruldu.

en: Return to Plugin Installer
tr: Eklenti Kurulumuna Geri Dön

en: Successfully installed the theme <strong>%1$s %2$s</strong>.
tr: <strong>%1$s %2$s</strong> teması başarılı bir şekilde kuruldu.

en: Preview &#8220;%s&#8221;
tr: Önizleme: &#8220;%s&#8221;

en: Activate &#8220;%s&#8221;
tr: Etkinleştir: &#8220;%s&#8221;

en: Return to Theme Installer
tr: Tema Kurulumuna Geri Dön

en: Themes page
tr: Tema sayfası

en: Return to Themes page
tr: Tema sayfasına geri dön

en: Please select a file
tr: Lütfen bir dosya seçin

en: The uploaded file could not be moved to %s.
tr: Yüklenen dosya buraya taşınamadı: %s.

en: Right Now
tr: Şu Anda

en: Other WordPress News
tr: Diğer WordPress Haberleri

en: View all
tr: Tümünü görüntüle

en: Configure
tr: Yapılandır

en: Submit for Review
tr: İnceleme için Gönder

en: Approve this comment
tr: Bu yorumu onayla

en: Unapprove this comment
tr: Bu yorumun onayını geri al

en: Reply to this comment
tr: Bu yorumu cevapla

en: Mark this comment as spam
tr: Bu yorumu istenmeyen olarak işaretle

[ctx: verb]
en: Spam
tr: İstenmeyen

en: Move this comment to the trash
tr: Bu yorumu çöpe taşı

[ctx: verb]
en: Trash
tr: Çöp

en: From %1$s on %2$s%3$s
tr: %2$s%3$s için %1$s tarafından

en: [Pending]
tr: [Bekliyor]

[ctx: dashboard]
en: %1$s on %2$s
tr: %2$s için %1$s

en: Loading&#8230;
tr: Yükleniyor&#8230;

en: This widget requires JavaScript.
tr: Bu bileşen JavaScript gerektiriyor.

en: Main Index Template
tr: Ana İndeks Şablonu

en: RTL Stylesheet
tr: RTL Stili

en: Popup Comments
tr: Açılır Pencere Yorumlar

en: Footer
tr: Alt Kısım

en: Category Template
tr: Kategori Şablonu

en: Page Template
tr: Sayfa Şablonu

en: Search Results
tr: Arama Sonuçları

en: Search Form
tr: Arama Formu

en: Single Post
tr: Tekil Yazı

en: 404 Template
tr: 404 Şablon

en: Links Template
tr: Bağlantı Şablonu

en: Theme Functions
tr: Tema İşlevleri

en: Attachment Template
tr: Dosya Eki Şablonu

en: Image Attachment Template
tr: Resim Dosya Eki Şablonu

en: Video Attachment Template
tr: Video Eki Şablonu

en: Audio Attachment Template
tr: Ses Dosyası Eki Şablonu

en: Application Attachment Template
tr: Uygulama Eki Şablonu

en: my-hacks.php (legacy hacks support)
tr: my-hacks.php (destek)

en: .htaccess (for rewrite rules )
tr: .htaccess (yeniden yazma kuralları için)

en: Comments Template
tr: Yorum Şablonu

en: Popup Comments Template
tr: Açılır Yorum Şablonu

en: Sorry, can&#8217;t edit files with &#8220;..&#8221; in the name. If you are trying to edit a file in your WordPress home directory, you can just type the name of the file in.
tr: Özür dileriz, içinde &#8220;..&#8221; geçen dosyalar düzenlenemiyor. Eğer WordPress ana dizinindeki bir dosyayı düzenlemek istiyorsanız, sadece dosyanın ismini yazmanız yeterli.

en: The uploaded file exceeds the <code>upload_max_filesize</code> directive in <code>php.ini</code>.
tr: Yüklenen dosya <code>php.ini</code>&#8217;de belirlenen <code>maksimum_yükleme_boyutu</code>nu aşıyor.

en: The uploaded file exceeds the <em>MAX_FILE_SIZE</em> directive that was specified in the HTML form.
tr: Yüklenen dosya HTML formunda belirtilen <em>MAKS_DOSYA_BOYUTU</em>&#8217;nu aşıyor.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
tr: Yüklenecek dosyanın sadece bir kısmı yüklendi.

en: No file was uploaded.
tr: Hiç dosya yüklenmedi.

en: Missing a temporary folder.
tr: Geçici klasör kayıp.

en: Failed to write file to disk.
tr: Diske yazma başarısız.

en: File upload stopped by extension.
tr: Dosya yüklemesi eklenti tarafından durduruldu.

en: Invalid form submission.
tr: Geçersiz form gönderimi.

en: File is empty. Please upload something more substantial. This error could also be caused by uploads being disabled in your php.ini or by post_max_size being defined as smaller than upload_max_filesize in php.ini.
tr: Dosya boş. Lütfen daha zengin bir şeyler yükleyin. Bu hata php.ini dosyanızda yüklemelerin engellenmiş olmasından ya da post_max_size değerinin upload_max_filesize değerinden küçük olmasından da kaynaklanabilir.

en: Specified file failed upload test.
tr: Belirlenen dosya, yükleme testinde başarısız oldu.

en: File is empty. Please upload something more substantial. This error could also be caused by uploads being disabled in your php.ini.
tr: Dosya boş. Lütfen kayda değer bir şeyler yükleyin. Bu hata php.ini dosyanızda yüklemelerin engellenmiş olmasından da kaynaklanabilir.

en: Specified file does not exist.
tr: Belirtilen dosya mevcut değil.

en: Invalid URL Provided.
tr: Geçersiz URL sağlandı.

en: Could not create Temporary file.
tr: Geçici dosya yaratılamıyor.

en: Could not retrieve file from archive.
tr: Arşivden dosya getirilemiyor.

en: Could not extract file from archive.
tr: Arşivden dosya çıkartılamıyor.

en: Could not copy file.
tr: Dosyalar kopyalanamıyor.

en: Empty archive.
tr: Boş arşiv.

en: Connection Information
tr: Bağlantı Bilgileri

en: Hostname
tr: Sunucu adı

en: Authentication Keys
tr: Doğrulama Anahtarları

en: Public Key:
tr: Genel Anahtar:

en: Private Key:
tr: Özel Anahtar:

en: Enter the location on the server where the keys are located. If a passphrase is needed, enter that in the password field above.
tr: Anahtarların bulunduğu sunucunun konumunu girin. Bir parola gerekliyse aşağıdaki alana girin.

en: Connection Type
tr: Bağlantı Türü

en: Proceed
tr: İlerle

en: Image data does not exist. Please re-upload the image.
tr: Görsel bilgileri bulunamadı. Lütfen görseli tekrar yükleyin.

en: Crop
tr: Kırp

en: Rotate counter-clockwise
tr: Saat yönünün tersine çevir

en: Rotate clockwise
tr: Saat yönünde çevir

en: Flip vertically
tr: Dikey döndür

en: Flip horizontally
tr: Yatayda çevir

en: Scale Image
tr: Görseli ölçekle

en: Original dimensions %s
tr: Orijinal Boyut %s

en: Restore Original Image
tr: Orijinal Görsele Geri Dön

en: Discard any changes and restore the original image.
tr: Tüm değişiklikleri iptal et ve orijinal resme geri dön.

en: Previously edited copies of the image will not be deleted.
tr: Görselin daha önce düzenlenmiş kopyaları silinmeyecektir.

en: Restore image
tr: Görseli eski haline getir

en: Image Crop
tr: Görsel Kırp

en: (help)
tr: (yardım)

en: The image can be cropped by clicking on it and dragging to select the desired part. While dragging the dimensions of the selection are displayed below.
tr: Görseli kırpmak için, üzerine tıklayın, taşıyın ve istediğiniz bölümü seçin. Taşıma sırasında yaptığınız seçimin boyutları aşağıda gözükecektir.

en: Keyboard Shortcuts
tr: Klavye Kısayolları

en: Crop Aspect Ratio
tr: En boy oranında kırp

en: You can specify the crop selection aspect ratio then hold down the Shift key while dragging to lock it. The values can be 1:1 (square), 4:3, 16:9, etc. If there is a selection, specifying aspect ratio will set it immediately.
tr: Kırpma seçim alanını belli bir en boy oranında sabitlemek için taşıma işlemini yaparken Shift tuşuna basılı tutun. Değerler 1:1 (kare), 4:3, 16:9 vs olabilir. Bir seçim varsa en boy oranını girmeniz otomatik olarak işlenmesini sağlar.

en: Crop Selection
tr: Seçimi kırp

en: Once started, the selection can be adjusted by entering new values (in pixels). Note that these values are scaled to approximately match the original image dimensions. The minimum selection size equals the thumbnail size as set in the Media settings.
tr: Başladıktan sonra seçimi piksel cinsinden değer girerek de yapabilirsiniz. Unutmayın ki bu değerler orijinal görsel boyutlarına en yakın olacak şekilde eşleştirileceklerdir. En küçük seçim boyutu Medya ayarlarında belirlenen küçük resim boyutu kadar olabilir.

en: Aspect ratio:
tr: En boy oranı:

en: Selection:
tr: Seçim:

en: Thumbnail Settings
tr: Küçük resim ayarları

en: The thumbnail image can be cropped differently. For example it can be square or contain only a portion of the original image to showcase it better. Here you can select whether to apply changes to all image sizes or make the thumbnail different.
tr: Küçük resim farklı şekilde kırpılabilir. Örneğin, kare olabilir ya da orijinal görselin belli bir kısmı kırpılabilir. Buaradan işlemin tüm görsel boyutlarına mı uygulanacağı ya da sadece küçük resmin mi farklı olacağını ayarlayabilirsiniz.

en: Current thumbnail
tr: Mevcut küçük resim

en: Apply changes to:
tr: Değişiklikleri uygula:

en: All image sizes
tr: Tüm görsel boyutları

en: All sizes except thumbnail
tr: Küçük resim hariç tüm boyutlar

en: Cannot load image metadata.
tr: Görselin meta bilgileri yüklenemedi.

en: Cannot save image metadata.
tr: Görselin meta bilgileri kaydedilemedi.

en: Image metadata is inconsistent.
tr: Görselin meta bilgileri tutarlı değil.

en: Image restored successfully.
tr: Görsel başarılı bir şekilde eski haline döndürüldü.

en: Unable to create new image.
tr: Yeni görsel oluşturulamadı.

en: Error while saving the scaled image. Please reload the page and try again.
tr: Ölçeklenen görsel kaydedilirken hata oluştu. Lütfen sayfayı yeniden yükleyerek tekrar deneyin.

en: Nothing to save, the image has not changed.
tr: Kaydedilecek bir şey yok. Görsel değiştirilmemiş.

en: Unable to save the image.
tr: Görsel kaydedilemedi.

en: Image saved
tr: Görsel kaydedildi

en: From Computer
tr: Bilgisayardan

en: From URL
tr: Adresten

en: Gallery
tr: Galeri

en: Gallery (%s)
tr: Galeri (%s)

en: Uploads
tr: Yüklemeler

en: File URL
tr: Dosya Adresi

en: Alt text for the image, e.g. &#8220;The Mona Lisa&#8221;
tr: Resim için alternatif metin, örneğin &#8220;Mona Lisa&#8221;

en: Empty Title filled from filename.
tr: Boş olan başlık dosya adından dolduruldu.

en: Order
tr: Sıralama

en: Location of the uploaded file.
tr: Yüklenmiş dosyanın konumu.

en: Show
tr: Göster

en: Hide
tr: Gizle

en: File name:
tr: Dosya ismi:

en: File type:
tr: Dosya türü:

en: Upload date:
tr: Yükleme tarihi:

en: Dimensions:
tr: Boyutlar:

en: Insert into Post
tr: Yazıya Dahil Et

en: You are about to delete <strong>%s</strong>.
tr: Şunu silmek üzeresiniz: <strong>%s</strong>.

en: Add media files from your computer
tr: Bilgisayarınızdan ortam dosyaları ekleyin

en: Save all changes
tr: Tüm değişiklikleri kaydet

en: All Tabs:
tr: Tüm Sekmeler:

en: Sort Order:
tr: Sıralama:

en: Ascending
tr: Artan

en: Descending
tr: Azalan

en: Link thumbnails to:
tr: Bağlantı küçük resmi:

en: Image File
tr: Resim Dosyası

en: Order images by:
tr: Resimleri sırala:

en: Menu order
tr: Menü sıralaması

en: Date/Time
tr: Tarih/Zaman

en: Random
tr: Rasgele

en: Order:
tr: Sıralama:

en: Gallery columns:
tr: Galeri sütunları:

en: Update gallery settings
tr: Galeri ayarlarını güncelle

en: Search Media
tr: Ortam Ara

en: All Types
tr: Tüm Türler

en: Filter &#187;
tr: Filtre &#187;

en: Image Caption
tr: Resim Altyazısı

en: Link Image To:
tr: Resim Bağlantısı:

en: Link to image
tr: Resme bağlantı

en: Link text, e.g. &#8220;Ransom Demands (PDF)&#8221;
tr: Bağlantı yazısı, örneğin &#8220;Talepler (PDF)&#8221;

en: Preview Changes
tr: Değişikliklerin Önizlemesi

en: Status:
tr: Durum:

en: Visibility:
tr: Görünürlük:

en: Password protected
tr: Parola korumalı

en: Stick this post to the front page
tr: Bu yazıyı ana sayfada sabitle

en: Scheduled for: <b>%1$s</b>
tr: Zamanlandı: <b>%1$s</b>

en: Published on: <b>%1$s</b>
tr: Yayımlandığı tarih: <b>%1$s</b>

en: Publish <b>immediately</b>
tr: <b>Hemen</b> yayımla

en: Schedule for: <b>%1$s</b>
tr: Zamanla: <b>%1$s</b>

en: Publish on: <b>%1$s</b>
tr: Yayımla: <b>%1$s</b>

en: Most Used
tr: En Çok Kullanılan

en: + Add New Category
tr: + Yeni Kategori Ekle

en: New category name
tr: Yeni kategori ismi

en: Excerpts are optional hand-crafted summaries of your content that can be used in your theme. <a href="http://codex.wordpress.org/Excerpt" target="_blank">Learn more about manual excerpts.</a>
tr: Özetler, temanız içinde tercihinize bağlı olarak kullanabileceğiniz özel bölümlerdir. <a href="http://codex.wordpress.org/Excerpt" target="_blank">Özetler ile ilgili daha fazla bilgi edinin.</a>

en: Already pinged:
tr: Zaten pinglenmiş:

en: Send trackbacks to:
tr: Geri izlemeleri gönder:

en: Separate multiple URLs with spaces
tr: Birden çok adresi boşlukla ayır

en: Custom fields can be used to add extra metadata to a post that you can <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Custom_Fields" target="_blank">use in your theme</a>.
tr: Özel alanlar yazılarınıza fazladan bölüm eklemenize olanak sağlar. <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Custom_Fields" target="_blank">Temanız içinde kullanabilirsiniz</a>.

en: Allow <a href="%s" target="_blank">trackbacks and pingbacks</a> on this page.
tr: Bu sayfada <a href="%s" target="_blank">geri izlemelere ve pinglemeye</a> izin ver.

en: Show comments
tr: Yorumları göster

en: Parent
tr: Üst

en: Main Page (no parent)
tr: Ana Sayfa (üst sayfa yok)

en: Default Template
tr: Varsayılan Şablon

en: Visit Link
tr: Bağlantıyı Ziyaret Et

en: Keep this link private
tr: Bu bağlantı özel kalsın

en: You are about to delete this link '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
tr: Bu bağlantıyı silmek üzeresiniz: '%s'
      İptal etmek için 'Vazgeç' , onaylamak için 'Tamam' düğmesine basın.

en: <code>_blank</code> &mdash; new window or tab.
tr: <code>_blank</code> &mdash; yeni pencere ya da sekme.

en: <code>_top</code> &mdash; current window or tab, with no frames.
tr: <code>_top</code> &mdash; çerçeve olmadan, şu anki pencere ya da sekme.

en: <code>_none</code> &mdash; same window or tab.
tr: <code>_none</code> &mdash; şu anki pencere ya da sekme.

en: Choose the target frame for your link.
tr: Bağlantınız için hedef çerçeveyi seçin.

en: rel:
tr: bağ:

en: identity
tr: kimlik

en: another web address of mine
tr: diğer internet adresim

en: friendship
tr: arkadaşlık

en: contact
tr: ilişki

en: acquaintance
tr: tanıdık

en: friend
tr: arkadaş

en: none
tr: hiçbiri

en: physical
tr: fiziksel

en: met
tr: arkadaş

en: professional
tr: mesleki

en: co-worker
tr: iş arkadaşı

en: colleague
tr: okul arkadaşı

en: geographical
tr: coğrafi

en: co-resident
tr: aynı yerden

en: neighbor
tr: komşu

en: family
tr: aile

en: child
tr: çocuk

en: kin
tr: akraba

en: parent
tr: ebeveyn

en: sibling
tr: kardeş

en: spouse
tr: eş

en: romantic
tr: romantik

en: muse
tr: ilham verici

en: crush
tr: tutkulu

en: date
tr: flört edilen

en: sweetheart
tr: sevgili

en: If the link is to a person, you can specify your relationship with them using the above form. If you would like to learn more about the idea check out <a href="http://gmpg.org/xfn/">XFN</a>.
tr: Eğer bağlantı bir kişiye veriliyorsa aşağıdaki form yardımıyla aranızdaki ilişkiyi belirtebilirsiniz. Bu fikir hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz <a href="http://gmpg.org/xfn/">XFN</a> web sitesini ziyaret edin.

en: Image Address
tr: Resim Adresi

en: RSS Address
tr: Besleme Adresi

en: Notes
tr: Notlar

en: Rating
tr: Oylama

en: (Leave at 0 for no rating.)
tr: (Oy vermeyecekseniz 0 olarak bırakın.)

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
tr: Bu sayfaya erişmek için yeterli izniniz yok.

en: Popular tags
tr: Popüler etiketler

en: You may also browse based on the most popular tags in the Plugin Directory:
tr: Ayrıca Eklenti Dizinindeki en popüler etiketlere göre eklentilere göz atabilirsiniz

en: Search Plugins
tr: Eklentilerde Ara

en: Install a plugin in .zip format
tr: Eklentiyi .zip biçiminde yükleyin

en: If you have a plugin in a .zip format, you may install it by uploading it here.
tr: Eğer elinizde .zip formatında bir eklenti varsa, buradan yükleyerek kurabilirsiniz.

en: Plugin zip file
tr: Eklenti zip dosyası

en: Install Now
tr: Şimdi Kur

en: No plugins match your request.
tr: İsteğinizle eşleşen eklenti yok.

en: (based on %s rating) | (based on %s ratings)
tr[0]: (%s oya dayanarak)
tr[1]: (%s oya dayanarak)

en: Plugin Install
tr: Eklenti Kurulumu

en: Install Update Now
tr: Güncellemeyi Şimdi Kur

en: Newer Version (%s) Installed
tr: Yeni Sürüm (%s) Kuruldu

en: Latest Version Installed
tr: En Son Sürüm Kuruldu

en: FYI
tr: Bilginize

en: Author:
tr: Yazar:

en: Last Updated:
tr: Son Güncellenme:

en: Requires WordPress Version:
tr: Gerekli WordPress Sürümü:

en: %s or higher
tr: %s ya da daha yüksek

en: Compatible up to:
tr: Uyumlu olduğu en yüksek sürüm:

en: Downloaded:
tr: İndirilen:

en: %s time | %s times
tr[0]: %s kere
tr[1]: %s kere

en: WordPress.org Plugin Page &#187;
tr: WordPress.org Eklenti Sayfası &#187;

en: Average Rating
tr: Ortalama Oy

en: <strong>Warning:</strong> This plugin has <strong>not been tested</strong> with your current version of WordPress.
tr: <strong>Uyarı:</strong> Bu eklenti şu anki WordPress sürümünüz ile <strong>test edilmedi</strong>.

en: <strong>Warning:</strong> This plugin has <strong>not been marked as compatible</strong> with your version of WordPress.
tr: <strong>Uyarı:</strong> Bu eklenti şu anki WordPress sürümünüz için <strong>uyumlu</strong> olarak işaretlenmemiş.

en: The <code>%1$s</code> plugin header is deprecated. Use <code>%2$s</code> instead.
tr: <code>%1$s</code> eklenti başlığı geçerliliğini yitirmiş. Yerine <code>%2$s</code> kullanın.

en: Visit plugin homepage
tr: Eklenti ana sayfasını ziyaret et

en: The plugin generated unexpected output.
tr: Eklenti beklenmeyen bir çıktı üretti.

en: One of the plugins is invalid.
tr: Eklentilerden bir tanesi geçersiz.

en: Could not fully remove the plugin(s) %s.
tr: Eklenti(ler) tamamıyla kaldırılamıyor: %s

en: Invalid plugin path.
tr: Geçersiz eklenti yolu.

en: Plugin file does not exist.
tr: Eklenti dosyası mevcut değil.

en: The plugin does not have a valid header.
tr: Eklenti geçerli bir tanımlama bölümüne sahip değil.

en: You are not allowed to edit pages as this user.
tr: Bu kullanıcı olarak sayfa düzenleme yetkiniz yok.

en: You are not allowed to edit posts as this user.
tr: Bu kullanıcı olarak yazı düzenleme yetkiniz yok.

en: You are not allowed to edit pages.
tr: Bu sayfaları düzenleme yetkiniz yok.

en: You are not allowed to edit posts.
tr: Bu yazıları düzenleme yetkiniz yok.

en: Auto Draft
tr: Otomatik taslak

en: Click to edit this part of the permalink
tr: Kalıcı bağlantının bu kısmını düzenlemek için tıklayın

en: Temporary permalink. Click to edit this part.
tr: Geçiçi -kalıcı bağlantı-. Bu parçayı düzenlemek için tıklayın.

en: Permalink:
tr: Kalıcı Bağlantı:

en: Change Permalinks
tr: Kalıcı Bağlantıları Değiştir

en: Preview not available. Please save as a draft first.
tr: Önizleme mevcut değil. Lütfen önce taslak olarak kaydedin.

en: Just another WordPress site
tr: Bir başka WordPress sitesi

en: Just another %s site
tr: Bir başka %s sitesi

[ctx: User role]
en: Administrator
tr: Yönetici

[ctx: User role]
en: Editor
tr: Editör

[ctx: User role]
en: Author
tr: Yazar

[ctx: User role]
en: Contributor
tr: İçerik Sağlayıcı

[ctx: User role]
en: Subscriber
tr: Abone

en: Welcome to <a href="SITE_URL">SITE_NAME</a>. This is your first post. Edit or delete it, then start blogging!
tr: <a href="SITE_URL">SITE_NAME</a> servisine hoşgeldiniz. Bu sizin ilk yazınız. Bu yazıyı düzenleyin ya da silin. Sonra blog dünyasına adım atın!

en: Warning! Wildcard DNS may not be configured correctly!
tr: Uyarı! Genel DNS doğru ayarlanmamış olabilir!

en: Quick Edit
tr: Hızlı Düzenle

en: Quick&nbsp;Edit
tr: Hızlı&nbsp;Düzenle

[ctx: column name]
en: Title
tr: Başlık

[ctx: column name]
en: File
tr: Dosya

[ctx: column name]
en: Date
tr: Tarih

[ctx: column name]
en: Comment
tr: Yorum

en: Relationship
tr: İlişki

en: Visible
tr: Görünür

en: Bulk Edit
tr: Toplu düzenleme

en: &mdash; No Change &mdash;
tr: &mdash; Değişiklik yok &mdash;

en: &ndash;OR&ndash;
tr: &ndash;ya da&ndash;

en: Allow
tr: İzin ver

en: Do not allow
tr: İzin verme

en: Allow Comments
tr: Yorumlara İzin Ver

en: Allow Pings
tr: Pinglere İzin Ver

en: Sticky
tr: Sabit

en: Not Sticky
tr: Sabit Değil

en: Make this post sticky
tr: Bu yazıyı sabit yap

en: Missed schedule
tr: Zamanlama kaçırıldı

en: Last Modified
tr: Son Değişiklik

en: View posts by this author
tr: Bu yazarın yazılarını görüntüle

en: In reply to <a href="%1$s">%2$s</a>.
tr: <a href="%1$s">%2$s</a> cevap olarak.

en: Y/m/d \a\t g:ia
tr: d.m.Y \a\t H:i

en: Reply to Comment
tr: Bu Yoruma Cevap Ver

en: Submit Reply
tr: Cevap Gönder

en: Comment by %s moved to the trash.
tr: %s tarafından yapılan yorum çöp kutusuna taşındı.

en: Comment by %s marked as spam.
tr: %s tarafından yapılan yorum istenmeyen olarak işaretlendi.

en: Value
tr: Değer

en: Key
tr: Anahtar

en: Add New Custom Field:
tr: Yeni özel alan ekle

en: Enter new
tr: Yeni girin

en: Add Custom Field
tr: Özel Alan Ekle

en: Before you can upload your import file, you will need to fix the following error:
tr: İçe aktarma dosyasını yüklemeden önce şu hataları gidermelisiniz:

en: Choose a file from your computer:
tr: Bilgisayarınızdan bir dosya seçin:

en: Maximum size: %s
tr: Maksimum boyut: %s

en: Upload file and import
tr: Dosya yükle ve içe aktar

en: Click to toggle
tr: Açmak/kapamak için tıklayın

en: Find Posts or Pages
tr: Yazı ya da Sayfa Bul

en: Install Plugins
tr: Eklenti Kur

en: Install Themes
tr: Tema Kur

en: Manage Themes
tr: Temaları Yönet

[ctx: post state]
en: Pending
tr: Bekliyor

en: Enable accessibility mode
tr: Erişilebilirlik modunu etkinleştir

en: Disable accessibility mode
tr: Erişilebilirlik modunu pasifleştir

en: Comment %d does not exist
tr: %d yorumu mevcut değil

en: You did not enter a category name.
tr: Kategori ismi girmediniz.

en: Sorry, you must be logged in to reply to a comment.
tr: Üzgünüz, bir yorumu cevaplamak için giriş yapmalısınız.

en: Please provide a custom field value.
tr: Lütfen bir özel alan bilgisi girin.

en: User <a href="#%s">%s</a> added
tr: Kullanıcı <a href="#%s">%s</a> eklendi

en: g:i:s a
tr: H:i:s

en: Draft saved at %s.
tr: Taslak kaydedildi %s.

en: Someone
tr: Birisi

en: You are not allowed to edit this page.
tr: Bu sayfayı düzenlemek için yetkiniz yok.

en: You are not allowed to edit this post.
tr: Bu yazıyı düzenlemek için yetkiniz yok.

en: Saving is disabled: %s is currently editing this page.
tr: Kaydetme pasif: %s şu anda bu sayfayı düzenliyor.

en: Saving is disabled: %s is currently editing this post.
tr: Kaydetme pasif: %s şu anda bu yazıyı düzenliyor.

en: Item not updated.
tr: Nesne güncellenmedi.

en: Date
tr: Tarih

en: Status
tr: Durum

en: Scheduled
tr: Zamanlanmış

en: Thank you for creating with <a href="http://wordpress.org/">WordPress</a>.
tr: <a href="http://www.wp-tr.org">WordPress</a> ile oluşturduğunuz için teşekkürler

en: Invalid plugin page
tr: Geçersiz eklenti sayfası

en: Cannot load %s.
tr: %s yüklenemiyor.

en: You are not allowed to import.
tr: İçe aktarma yetkiniz yok.

en: Import
tr: İçe Aktar

en: Edit Comment
tr: Yorumu Düzenle

en: Oops, no comment with this ID.
tr: Bu numaraya sahip hiç yorum yok.

en: Go back
tr: Geri dön

en: You are not allowed to edit comments on this post.
tr: Bu yazıya yapılmış yorumları düzenleme yetkiniz yok.

en: This comment is in the Trash. Please move it out of the Trash if you want to edit it.
tr: Bu yorum çöp kutusunda. Düzenlemek istiyorsanız önce çöp kutusundan çıkarmalısınız.

en: You are about to mark the following comment as spam:
tr: Şu yorumu istenmeyen olarak işaretlemek üzeresiniz:

en: Spam Comment
tr: İstenmeyen Yorum

en: You are about to move the following comment to the Trash:
tr: Şu yorumu çöpe taşımak üzeresiniz:

en: Trash Comment
tr: Yorumu Çöpe At

en: You are about to delete the following comment:
tr: Şu yorumu silmek üzeresiniz:
