Administration - en to ug translation catalogue (2265 entries)

en: "%1$s" by %2$s.
ug: %1$s:%2$s

en: "%1$s" from %2$s by %3$s.
ug: %1$s: %2$s%3$s دىكى ئىنكاس

en: "%1$s" from %2$s.
ug: "%1$s"، ئورنى %2$s.

en: $image needs to be an WP_Image_Editor object
ug: $image بىر WP_Image_Editor ئوبيېكتى بولۇشى كېرەك

en: %1$s MB (%2$s%%) Space Used
ug: ئىشلىتىلگەن بوشلۇق: %1$s MB، جەمئىي %2$s

en: %1$s by %2$s.
ug: %1$s، ئاپتورى: %2$s.

en: %1$s rating based on %2$s rating | %1$s rating based on %2$s ratings
ug[0]: %1$s دەرىجە، جەمئىي %2$s دەرىجە
ug[1]: %1$s دەرىجە، جەمئىي %2$s دەرىجە

en: %1$s updated successfully.
ug: %1$s ئوڭۇشلۇق يېڭىلاندى.

en: %1$s-%2$s
ug: %1$s:%2$s

en: %1$s. Menu item %2$d of %3$d.
ug: %1$s. تىزىملىك %2$d، %3$d.

en: %1$s. Sub item number %2$d under %3$s.
ug: %1$s. تارماق ئەزا نومۇرى %2$d، %3$s نىڭ ئاستىدا

en: %s (Invalid)
ug: %s (ئۈنۈمسىز)

en: %s (Pending)
ug: %s (تەستىق كۈتۈۋاتىدۇ)

en: %s Comment | %s Comments
ug[0]: %s باھا
ug[1]: %s باھا

en: %s MB Space Allowed
ug: %sMB بوشلۇقنى ئىشلەتكىلى بولىدۇ

en: %s Page | %s Pages
ug[0]: %s بەت
ug[1]: %s بەت

en: %s Page Template
ug: %s بەت قېلىپى

en: %s Post | %s Posts
ug[0]: %s يازما
ug[1]: %s يازما

en: %s comment approved | %s comments approved
ug[0]: %s باھا تەستىقلاندى
ug[1]: %s ئىنكاس تەستىقلاندى

en: %s comment marked as spam. | %s comments marked as spam.
ug[0]: %s باھاغا «ئەخلەت خەت» دەپ بەلگە قويۇلدى.
ug[1]: %s ئىنكاسقا سپەم دەپ بەلگە قويۇلدى.

en: %s comment moved to the Trash. | %s comments moved to the Trash.
ug[0]: %s باھا ئەخلەت ساندۇقىغا يۆتكىۋېتىلدى.
ug[1]: %s ئىنكاس ئەخلەت ساندۇقىغا يۆتكىۋېتىلدى.

en: %s comment permanently deleted | %s comments permanently deleted
ug[0]: %s باھا مەڭگۈلۈك ئۆچۈرۈلدى.
ug[1]: %s ئىنكاس مەڭگۈلۈك ئۆچۈرۈلدى.

en: %s comment restored from the Trash | %s comments restored from the Trash
ug[0]: %s باھا ئەخلەت ساندۇقىدىن ئەسلىگە كەلتۈرۈلدى
ug[1]: %s ئىنكاس ئەخلەت ساندۇقىدىن ئەسلىگە كەلتۈرۈلدى

en: %s comment restored from the spam | %s comments restored from the spam
ug[0]: %s باھا ئەخلەت خەتتىن ئەسلىگە كەلتۈرۈلدى
ug[1]: %s ئىنكاس سپەمدىن ئەسلىگە كەلتۈرۈلدى

en: %s from now
ug: ھازىرغىچە %s

en: %s has taken over and is currently editing.
ug: %s ئېلىپ بېرىلىۋاتىدۇ ھەمدە نۆۋەتتە تەھرىرلىنىۋاتىدۇ.

en: %s is currently editing
ug: %s نۆۋەتتە تەھرىرلىنىۋاتىدۇ

en: %s link deleted. | %s links deleted
ug[0]: %s ئۇلانما ئۆچۈرۈلدى.
ug[1]: %s ئۇلانما ئۆچۈرۈلدى.

en: %s or higher
ug: %s ياكى يۇقىرى

en: %s page moved to the Trash. | %s pages moved to the Trash.
ug[0]: %s بەت «ئەخلەت»كە يۆتكەلدى.
ug[1]: %s بەت «ئەخلەت»كە يۆتكەلدى.

en: %s page not updated, somebody is editing it. | %s pages not updated, somebody is editing them.
ug[0]: %s بەت يېڭىلانمىدى، بىرەيلەن ئۇنى تەھرىرلەۋاتىدۇ.
ug[1]: %s بەت يېڭىلانمىدى، بىرەيلەن ئۇنى تەھرىرلەۋاتىدۇ.

en: %s page permanently deleted. | %s pages permanently deleted.
ug[0]: %s بەت مەڭگۈلۈك ئۆچۈرۈلدى.
ug[1]: %s بەت مەڭگۈلۈك ئۆچۈرۈلدى.

en: %s page restored from the Trash. | %s pages restored from the Trash.
ug[0]: %s بەت «ئەخلەت»تىن ئەسلىگە قايتۇرۇلدى.
ug[1]: %s بەت «ئەخلەت»تىن ئەسلىگە قايتۇرۇلدى.

en: %s page updated. | %s pages updated.
ug[0]: %s بەت يېڭىلاندى.
ug[1]: %s بەت يېڭىلاندى.

en: %s pending
ug: تەستىق كۈتۈۋاتقىنى: %s

en: %s plugin
ug: %s قىستۇرما

en: %s plugins
ug: %s قىستۇرما

en: %s post moved to the Trash. | %s posts moved to the Trash.
ug[0]: %s يازما «ئەخلەت»كە يۆتكەلدى.
ug[1]: %s يازما «ئەخلەت»كە يۆتكەلدى.

en: %s post not updated, somebody is editing it. | %s posts not updated, somebody is editing them.
ug[0]: %s يازما يېڭىلانمىدى، بىرەيلەن ئۇنى تەھرىرلەۋاتىدۇ.
ug[1]: %s يازما يېڭىلانمىدى، بىرەيلەن ئۇنى تەھرىرلەۋاتىدۇ.

en: %s post permanently deleted. | %s posts permanently deleted.
ug[0]: %s يازما مەڭگۈلۈك ئۆچۈرۈلدى.
ug[1]: %s يازما مەڭگۈلۈك ئۆچۈرۈلدى.

en: %s post restored from the Trash. | %s posts restored from the Trash.
ug[0]: %s يازما «ئەخلەت»تىن ئەسلىگە قايتۇرۇلدى.
ug[1]: %s يازما «ئەخلەت»تىن ئەسلىگە قايتۇرۇلدى.

en: %s post updated. | %s posts updated.
ug[0]: %s يازما يېڭىلاندى.
ug[1]: %s يازما يېڭىلاندى.

en: %s queries
ug: %s لىق ئىزدەش

en: %s rating
ug: %s دەرىجە

en: %s seconds
ug: %s سېكۇنت

en: %s site | %s sites
ug[0]: %s توربەت
ug[1]: %s توربەت

en: %s time | %s times
ug[0]: %s قېتىم
ug[1]: %s قېتىم

en: %s user | %s users
ug[0]: %s ئىشلەتكۈچى
ug[1]: %s ئىشلەتكۈچى

en: &#8220;%s&#8221; has failed to upload due to an error
ug: خاتالىق كۆرۈلگەچكە &#8220;%s&#8221; نى يۈكلەش مەغلۇب بولدى

en: &hellip;and your MySQL password.
ug: &hellip;ۋە MySQL پارولىڭىز.

en: &larr; Back to Users
ug: &larr; ئىشلەتكۈچىلەر بېتىگە قايتىش

en: &mdash; No Change &mdash;
ug: &mdash; ئۆزگەرتىش يوق &mdash;

en: &mdash; No role for this site &mdash;
ug: &mdash; بۇ بىلوگقا دەرىجە كەتمەيدۇ &mdash;

en: &ndash;OR&ndash;
ug: &ndash;ياكى&ndash;

en: (Currently set to: %s)
ug: (نۆۋەتتە بېكىتىلگىنى: %s)

en: (Leave at 0 for no rating.)
ug: (باھالىمىسىڭىز 0 پېتى قويۇڭ.)

en: (Signup has been disabled. Only members of this site can comment.)
ug: )تىزىملىتىش چەكلەنگەن. پەقەت بۇ تور بېكەتنىڭ ئەزالىرى باھا يازالايدۇ.)

en: (Unattached)
ug: (يۈكلەنمىگەن)

en: (based on %s rating) | (based on %s ratings)
ug[0]: %s باھاغا ئاساسەن
ug[1]: %s باھاغا ئاساسەن

en: (help)
ug: (ياردەم)

en: (no parent)
ug: (مۇستەقىل)

en: + Add New Category
ug: + يېڭى سەھىپە قوشۇش

en: -- Select --
ug: -- تاللاش --

en: .htaccess (for rewrite rules )
ug: .htaccess (قائىدىلەرنى قايتا يېزىش ئۈچۈن)

en: 1 item | %s items
ug[0]: بىر پارچە
ug[1]: %s پارچە

en: 404 Template
ug: 404 قېلىپى

en: <a href="%1$s" class="update-browser-link">Update %2$s</a> or learn how to <a href="%3$s" class="browse-happy-link">browse happy</a>
ug: <a href="%1$s" class="update-browser-link">%2$ نى يېڭىلاڭs</a> ياكى <a href="%3$s" class="browse-happy-link">بەھۇزۇر زىيارەت قىلىش</a> ئۇسۇلىنى ئۆگىنىڭ.

en: <a href="%1$s">Get Version %2$s</a>
ug: <a href="%1$s">%2$s نەشرىگە ئېرىشىش</a>

en: <a href="%s">Learn more about WordPress %s</a>.
ug: <a href="%s">WordPress %s ھەققىدىكى تەپسىلاتلار</a>.

en: <a href="%s">Links</a> / Add New Link
ug: <a href="%s">ئۇلانمىلار</a> / يېڭىدىن ئۇلانما قوشۇش

en: <a href="%s">Links</a> / Edit Link
ug: <a href="%s">ئۇلانمىلار</a> / ئۇلانمىنى تەھرىرلەش

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Administration_Screens#Comments" target="_blank">Documentation on Comments</a>
ug: <a href="http://codex.wordpress.org/Administration_Screens#Comments" target="_blank">باھالارغا ئائىت ماتېرىياللار</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Background_Screen" target="_blank">Documentation on Custom Background</a>
ug: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Background_Screen" target="_blank">خاس تەگلىككە ئائىت ماتېرىياللار</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Header_Screen" target="_blank">Documentation on Custom Header</a>
ug: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Header_Screen" target="_blank">خاس بەت بېشىغا ئائىت ماتېرىياللار</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Menus_Screen" target="_blank">Documentation on Menus</a>
ug: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Menus_Screen" target="_blank">تىزىملىكلەرگە ئائىت ماتېرىياللار</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Widgets_Screen" target="_blank">Documentation on Widgets</a>
ug: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Widgets_Screen" target="_blank">كىچىك قوراللار ھەققىدىكى ماتېرىياللار</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Comment_Spam" target="_blank">Documentation on Comment Spam</a>
ug: <a href="http://codex.wordpress.org/Comment_Spam" target="_blank">باھا ئەخلەت خېتىگە ئائىت ماتېرىياللار</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_My_Sites_Screen" target="_blank">Documentation on My Sites</a>
ug: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_My_Sites_Screen" target="_blank">«توربەتلىرىم» گە ئائىت ماتېرىياللار</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_Screen" target="_blank">Documentation on Dashboard</a>
ug: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_Screen" target="_blank">باشقۇرۇش بېتىگە ئائىت ماتېرىياللار</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_Updates_Screen" target="_blank">Documentation on Updating WordPress</a>
ug: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_Updates_Screen" target="_blank">WordPress نى يېڭىلاشقا ئائىت ماتېرىياللار</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Editing_Files" target="_blank">Documentation on Editing Files</a>
ug: <a href="http://codex.wordpress.org/Editing_Files" target="_blank">ھۆججەت تەھرىرلەشكە ئائىت ماتېرىياللار</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time">Documentation on date and time formatting</a>.
ug: <a href="http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time">چېسلا ۋە ۋاقىت ئىپادىلەشكە ئائىت ماتېرىياللار</a>.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">Documentation on Keyboard Shortcuts</a>
ug: <a href="http://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">تېزلەتمە كۇنۇپكىلارغا ئائىت ماتېرىياللار/a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">More information</a>
ug: <a href="http://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts" target="_blank">تېخىمۇ كۆپ ئۇچۇرلار</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Creating Links</a>
ug: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Add_New_Screen" target="_blank">ئۇلانما قۇرۇشقا ئائىت ماتېرىياللار</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Link_Categories_Screen" target="_blank">Documentation on Link Categories</a>
ug: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Link_Categories_Screen" target="_blank">ئۇلانما سەھىپىلىرىگە ئائىت ماتېرىياللار</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Links</a>
ug: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Screen" target="_blank">ئۇلانما باشقۇرۇشقا ئائىت ماتېرىياللار</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Managing_Plugins#Plugin_Management" target="_blank">Documentation on Managing Plugins</a>
ug: <a href="http://codex.wordpress.org/Managing_Plugins#Plugin_Management" target="_blank">قىستۇرما باشقۇرۇشقا ئائىت ماتېرىياللار</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Uploading Media Files</a>
ug: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen" target="_blank">مېدىيا ھۆججەتلىرىنى يېڭىلاشقا ئائىت ماتېرىياللار</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen#Edit_Media" target="_blank">Documentation on Edit Media</a>
ug: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen#Edit_Media" target="_blank">مېدىيا تەھرىرلەشكە ئائىت ماتېرىياللار</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Library_Screen" target="_blank">Documentation on Media Library</a>
ug: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Library_Screen" target="_blank">مېدىيا ئامبىرىغا ئائىت ماتېرىياللار</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Adding New Pages</a>
ug: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Add_New_Screen" target="_blank">يېڭى بەت قوشۇشقا ئائىت ماتېرىياللار</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Pages</a>
ug: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Screen" target="_blank">بەت باشقۇرۇشقا ئائىت ماتېرىياللار</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Screen#Editing_Individual_Pages" target="_blank">Documentation on Editing Pages</a>
ug: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Screen#Editing_Individual_Pages" target="_blank">بەتلەرنى تەھرىرلەشكە ئائىت ماتېرىياللار</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Plugins_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Installing Plugins</a>
ug: <a href="http://codex.wordpress.org/Plugins_Add_New_Screen" target="_blank">قىستۇرما قاچىلاشقا ئائىت ماتېرىياللار</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Plugins_Editor_Screen" target="_blank">Documentation on Editing Plugins</a>
ug: <a href="http://codex.wordpress.org/Plugins_Editor_Screen" target="_blank">قىستۇرما تەھرىرلەشكە ئائىت ماتېرىياللار</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Writing and Editing Posts</a>
ug: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Add_New_Screen" target="_blank">يازمىلارنى يېزىش ۋە تەھرىرلەشكە ئائىت ماتېرىياللار</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Categories_Screen" target="_blank">Documentation on Categories</a>
ug: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Categories_Screen" target="_blank">سەھىپىلەرگە ئائىت ماتېرىياللار</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Posts</a>
ug: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Screen" target="_blank">يازما باشقۇرۇشقا ئائىت ماتېرىياللار</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Tags_Screen" target="_blank">Documentation on Tags</a>
ug: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Tags_Screen" target="_blank">خەتكۈشلەرگە ئائىت ماتېرىياللار</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Revision_Management" target="_blank">Revisions Management</a>
ug: <a href="http://codex.wordpress.org/Revision_Management" target="_blank">نۇسخا باشقۇرۇش</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Roles_and_Capabilities" target="_blank">Descriptions of Roles and Capabilities</a>
ug: <a href="http://codex.wordpress.org/Roles_and_Capabilities" target="_blank">ئىشلەتكۈچى دەرىجىسى ۋە ھوقۇقىقا ئائىت ماتېرىياللار</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Discussion_Screen" target="_blank">Documentation on Discussion Settings</a>
ug: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Discussion_Screen" target="_blank">مۇھاكىمە تەڭشەكلىرىگە ئائىت ماتېرىياللار</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_General_Screen" target="_blank">Documentation on General Settings</a>
ug: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_General_Screen" target="_blank">ئادەتتىكى تەڭشەكلەرگە ئائىت ماتېرىياللار</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Media_Screen" target="_blank">Documentation on Media Settings</a>
ug: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Media_Screen" target="_blank">مېدىيا تەڭشەكلىرىگە ئائىت ماتېرىياللار</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Permalinks_Screen" target="_blank">Documentation on Permalinks Settings</a>
ug: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Permalinks_Screen" target="_blank">مۇقىم ئۇلانما تەڭشەكلىرىگە ئائىت ئارخىپلار</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Reading_Screen" target="_blank">Documentation on Reading Settings</a>
ug: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Reading_Screen" target="_blank">ئوقۇش تەڭشەكلىرىگە ئائىت ماتېرىياللار</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Writing_Screen" target="_blank">Documentation on Writing Settings</a>
ug: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Writing_Screen" target="_blank">يېزىش تەڭشەكلىرىگە ئائىت ماتېرىياللار</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Template_Tags" target="_blank">Documentation on Template Tags</a>
ug: <a href="http://codex.wordpress.org/Template_Tags" target="_blank">قېلىپ تەگلىرىگە ئائىت ماتېرىياللار</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Theme_Development" target="_blank">Documentation on Theme Development</a>
ug: <a href="http://codex.wordpress.org/Theme_Development" target="_blank">باشتېما قۇرۇشقا ئائىت ماتېرىياللار</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Export_Screen" target="_blank">Documentation on Export</a>
ug: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Export_Screen" target="_blank">ئېكسپورتلاشقا ئائىت ماتېرىياللار</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Import_Screen" target="_blank">Documentation on Import</a>
ug: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Import_Screen" target="_blank">ئىمپورتلاشقا ئائىت ماتېرىياللار</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Screen" target="_blank">Documentation on Tools</a>
ug: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Screen" target="_blank">قوراللارغا ئائىت ماتېرىياللار</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Add_New_Screen" target="_blank">Documentation on Adding New Users</a>
ug: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Add_New_Screen" target="_blank">يېڭى ئىشلەتكۈچى قوشۇشقا ئائىت ماتېرىياللار</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Screen" target="_blank">Documentation on Managing Users</a>
ug: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Screen" target="_blank">ئىشلەتكۈچىلەرنى باشقۇرۇشقا ئائىت ماتېرىياللار</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Your_Profile_Screen" target="_blank">Documentation on User Profiles</a>
ug: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Your_Profile_Screen" target="_blank">ئىشلەتكۈچى ئارخىپىغا ئائىت ماتېرىياللار</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Permalinks" target="_blank">Documentation on Using Permalinks</a>
ug: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Permalinks" target="_blank">مۇقىم ئۇلانما ئىشلىتىشكە ئائىت ماتېرىياللار</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Themes" target="_blank">Documentation on Using Themes</a>
ug: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Themes" target="_blank">باشتېما ئىشلىتىشكە ئائىت ماتېرىياللار</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Themes#Adding_New_Themes" target="_blank">Documentation on Adding New Themes</a>
ug: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Themes#Adding_New_Themes" target="_blank">يېڭى باشتېما قوشۇش ھەققىدىكى ماتېرىياللار</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> is available! <a href="%2$s">Please update now</a>.
ug: <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s نەشرى</a> چىقتى! <a href="%2$s">ھازىرلا يېڭىلىۋېلىڭ</a>.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> is available! Please notify the site administrator.
ug: <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s نەشرى</a> چىقتى! توربەت باشقۇرغۇچىسىغا ئەسكەرتىپ قويۇڭ.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Writing_a_Plugin" target="_blank">Documentation on Writing Plugins</a>
ug: <a href="http://codex.wordpress.org/Writing_a_Plugin" target="_blank">قىستۇرما يېزىشقا ئائىت ماتېرىياللار</a>

en: <a href="http://wordpress.org/support/" target="_blank">Support Forums</a>
ug: <a href="http://wordpress.org/support/" target="_blank">WordPress قوللاش مۇنبىرى( ئىنگىلىزچە)</a>

en: <abbr title="Coordinated Universal Time">UTC</abbr> time is <code>%s</code>
ug: نۆۋەتتىكى <abbr title="خەلقئارا ئۆلچەملىك ۋاقىت">خەلقئارا ئۆلچەملىك ۋاقىت</abbr>: <code>%s</code>

en: <code>_blank</code> &mdash; new window or tab.
ug: <code>blank_</code> &mdash; يېڭى كۆزنەك ياكى بەتكۈچ.

en: <code>_none</code> &mdash; same window or tab.
ug: <code>none_</code> &mdash; ئوخشاش كۆزنەك ياكى بەتكۈچ.

en: <code>_top</code> &mdash; current window or tab, with no frames.
ug: <code>top_</code> &mdash; نۆۋەتتىكى كۆزنەك ياكى بەتكۈچ، رامكىسىز.

en: <strong>%1$s</strong> by <em>%2$s</em>
ug: <strong>%1$s</strong> ئاپتور: <em>%2$s</em>

en: <strong>%1$s</strong> by <em>%2$s</em> (will also <strong>delete its data</strong>)
ug: <strong>%1$s</strong> ئاپتورى: <em>%2$s</em> (يەنە قىستۇرما <strong>سانلىق مەلۇماتلىرىمۇ ئۆچۈرۈلىدۇ</strong>)

en: <strong>%1$s</strong> has been updated.
ug: <strong>%1$s</strong> يېڭىلاندى.

en: <strong><em>Note that password</em></strong> carefully! It is a <em>random</em> password that was generated just for you.
ug: <strong><em>بۇ پارولغا</em></strong> دىققەت قىلىڭ! بۇ پەقەت سىز ئۈچۈنلا <em>ئاپتوماتىك</em> ھاسىل قىلىنغان پارول.

en: <strong>Activity</strong> - Shows the upcoming scheduled posts, recently published posts, and the most recent comments on your posts and allows you to moderate them.
ug: <strong>«پائالىيەت»</strong> - كېلىۋاتقان كۈنتەرتىپتىكى يازمىلار، يېقىندا ئېلان قىلىنغان يازمىلار ۋە يازمىڭىزدىكى ئەڭ يېقىنقى باھالار ھەمدە ئۇلارنى باشقۇرۇش رۇخسەت قىلىدۇ.

en: <strong>Advice:</strong> think very carefully about your site crashing if you are live-editing the theme currently in use.
ug: strong>تەكلىپ:</strong> نۆۋەتتە ئىشلىتىلىۋاتقان باشتېمىنى جانلىق تەھرىرلەۋاتقان بولسىڭىز بېتىڭىزنىڭ بۇزۇلۇپ كېتىشىدىن قاتتىق ئېھتىيات قىلىڭ.

en: <strong>Box Controls</strong> - Click the title bar of the box to expand or collapse it. In addition, some boxes have configurable content, and will show a &#8220;Configure&#8221; link in the title bar if you hover over it.
ug: <strong>رامكا كونتروللىرى</strong> - رامكىنى يېيىش ياكى يىغىش ئۈچۈن رامكا تېمىسىنى چېكىڭ. ئۇندىن باشقا، بەزى رامكىلاردا سەپلەشكە بولىدىغان مەزمۇنلار بار بولۇپ، مائۇسنى ئۈستىگە توختاتسىڭىز، رامكا تېمىسىدا &#8220;«سەپلەش»&#8221; ئۇلانمىسى كۆرۈنىدۇ.

en: <strong>Clicking the arrow to the right of any menu item</strong> in the editor will reveal a standard group of settings. Additional settings such as link target, CSS classes, link relationships, and link descriptions can be enabled and disabled via the Screen Options tab.
ug: تەھرىرلىگۈچتىكى <strong>«ھەرقانداق تىزىملىك ئەزالىرىنىڭ ئوڭ تەرىپىدىكى ئىسترېلكىنى چېكىش»</strong> ئارقىلىق تەڭشەكلەرنىڭ ئۆلچەملىك گۇرۇپپىسىنى كۆرسىتىشكە بولىدۇ. ئۇلانما نىشانى، CSS تۈرلىرى، ئۇلانما مۇناسىۋەتلىرى ۋە ئۇلانما چۈشەندۈرۈشىگە ئوخشاش قوشۇمچە تەڭشەكلەر «ئېكران تاللانمىلىرى بەتكۈشى» ئارقىلىق ئىناۋەتلىك ۋە ئىناۋەتسىز قىلىنالايدۇ.

en: <strong>Connection lost.</strong> Saving has been disabled until you&#8217;re reconnected.
ug: <strong>ئۇلىنىش ئۈزۈك.</strong> قايتا ئۇلانغۇچە «ساقلاش» ئىناۋەتسىز.

en: <strong>Description</strong> - The description is not prominent by default; however, some themes may display it.
ug: <strong>چۈشەندۈرۈش</strong> - بۇ چۈشەندۈرۈش ئادەتتىكى ئەھۋالدا كۆرۈنمىسىمۇ، لېكىن بۇنى كۆرسىتىدىغان باشتېمىلارمۇ بار.

en: <strong>Discussion</strong> - You can turn comments and pings on or off, and if there are comments on the post, you can see them here and moderate them.
ug: <strong>مۇھاكىمە</strong> - باھا يېزىش، قايتما ئەۋەتىش قاتارلىقلارنى چەكلىگىلى ۋە ئاچقىلى بولىدۇ. يازمىغا باھا يېزىلغاندا، بۇ يەردە كۆرۈپ تەستىقلىغىلى بولىدۇ.

en: <strong>Drag and Drop</strong> - To rearrange the boxes, drag and drop by clicking on the title bar of the selected box and releasing when you see a gray dotted-line rectangle appear in the location you want to place the box.
ug: <strong>سۆرەپ تاشلاش</strong> - رامكىلارنى قايتا ئورۇنلاشتۇرۇش ئۈچۈن، تاللانغان رامكىنىڭ تېما بالدىقىنى چېكىپ، ئاندىن ئۇ رامكىنى سىز قويماقچى بولغان ئورۇنغا سۆرەپ، كۈل رەڭلىك ئۈزۈك سىزىقلىق تىك تۆتبۇلۇڭ ھاسىل بولغاندا ئاندىن ئۇنى قويۇپ بېرىڭ.

en: <strong>Drag and drop</strong> your files into the area below. Multiple files are allowed.
ug: ھۆججەتلىرىڭىزنى تۆۋەندىكى ئورۇنغا <strong>سۆرەپ تاشلاڭ</strong>. كۆپ ھۆججەت بولسىمۇ بولىدۇ.

en: <strong>ERROR:</strong> There was an error connecting to the server, Please verify the settings are correct.
ug: <strong>خاتالىق:</strong> مۇلازىمېتىرغا ئۇلاشتا خاتالىق كۆرۈلدى. تەڭشەكلەرنىڭ توغرا- خاتالىقىنى تەكشۈرۈپ بېقىڭ.

en: <strong>ERROR</strong>: Passwords may not contain the character "\".
ug: <strong>خاتالىق</strong>: پارولدا "\" بولماسلىقى كېرەك.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter an e-mail address.
ug: <strong>خاتالىق</strong>: ئېلېكتىرونلۇق خەت ئادرېسىڭىزنى كىرگۈزۈڭ.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter the same password in the two password fields.
ug: <strong>خاتالىق</strong>: ئوخشاش پارولنى ئىككى قېتىم كىرگۈزۈڭ.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter your password twice.
ug: <strong>خاتالىق</strong>: پارولىڭىزنى ئىككى قېتىم كىرگۈزۈڭ.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter your password.
ug: <strong>خاتالىق</strong>: پارولىڭىزنى كىرگۈزۈڭ.

en: <strong>ERROR</strong>: The email address is already used.
ug: <strong>خاتالىق</strong>: بۇ ئېلخەت ئادرېسى ئىشلىتىلگەن.

en: <strong>ERROR</strong>: You entered your new password only once.
ug: <strong>خاتالىق</strong>: يېڭى پارولىڭىزنى بىر قېتىملا كىرگۈزدىڭىز.

en: <strong>ERROR</strong>: options page not found.
ug: <strong>خاتالىق:</strong> تاللانمىلار بېتى تېپىلمىدى.

en: <strong>Edit</strong> takes you to the editing screen for that post. You can also reach that screen by clicking on the post title.
ug: <strong>تەھرىرلەش</strong> ئارقىلىق يازما تەھرىرلەش ئېكرانىغا يۆتكىلەلەيسىز. بۇ ئېكرانغا يەنە يازما تېمىسىنى چېكىش ئارقىلىقمۇ يۆتكىلەلەيسىز.

en: <strong>Featured Image</strong> - This allows you to associate an image with your post without inserting it. This is usually useful only if your theme makes use of the featured image as a post thumbnail on the home page, a custom header, etc.
ug: <strong>خىل سۈرەت</strong> - بۇ، رەسىمنى يازمىغا قىستۇرماي تۇرۇپ يازمىغا باغلاش رولىنى ئوينايدۇ. خىل سۈرەتنى توربەتتە كىچىك كۆرۈنۈش قىلىپ، ياكى ھەر بىر يازما ئۈچۈن باش سۈرەت قىلىپ كۆرسىتىدىغان ئۇسلۇبلاردا كۆپ ئىشلىتىلىدۇ.

en: <strong>Format</strong> - Post Formats designate how your theme will display a specific post. For example, you could have a <em>standard</em> blog post with a title and paragraphs, or a short <em>aside</em> that omits the title and contains a short text blurb. Please refer to the Codex for <a href="http://codex.wordpress.org/Post_Formats#Supported_Formats">descriptions of each post format</a>. Your theme could enable all or some of 10 possible formats.
ug: strong>فورمات</strong> - يازما فورماتلىرى باشتېمىڭىزنىڭ مەلۇم بىر يازمىدىكى كۆرۈنۈش شەكلىنى بەلگىلەيدۇ. مەسىلەن، تېما ۋە رەسىملەر بار بولغان <em>ئۆلچەملىك</em> بىلوگ يازمىسى ئىشلەتسىڭىزمۇ ياكى تېمىسىز قىسقا تېكىستنى ئۆز ئىچىگە ئالغان قىسقا <em>يانبايان</em> ئىشلەتسىڭىزمۇ بولىدۇ. ھەربىر يازما فورماتىنىڭ چۈشەندۈرۈلىشى ئۈچۈن <a href="http://codex.wordpress.org/Post_Formats#Supported_Formats"> دىكى Codex كە قاراڭ. باشتېمىڭىز 10 فورماتنىڭ ھەممىسىنى ياكى بەزىلىرىنى قوللايدۇ.

en: <strong>Important:</strong> before updating, please <a href="http://codex.wordpress.org/WordPress_Backups">back up your database and files</a>. For help with updates, visit the <a href="http://codex.wordpress.org/Updating_WordPress">Updating WordPress</a> Codex page.
ug: <strong>دىققەت:</strong> يېڭىلاشتىن بۇرۇن <a href="http://codex.wordpress.org/WordPress_Backups">ساندان ۋە ھۆججەتلىرىڭىزنى زاپاسلىۋېلىڭ</a>. يېڭىلاش ياردەملىرى ئۈچۈن كودېكستىكى <a href="http://codex.wordpress.org/Updating_WordPress">WordPress نى يېڭىلاش</a> بېتىنى زىيارەت قىلىڭ.

en: <strong>Name</strong> - The name is how it appears on your site.
ug: <strong>ئىسىم</strong> - تور بېتىڭىزدە مۇشۇ ئىسىمدا كۆرسىتىلىدۇ.

en: <strong>Note:</strong><br />Deleting a category does not delete the posts in that category. Instead, posts that were only assigned to the deleted category are set to the category <strong>%s</strong>.
ug:  <strong>كۆرسەتمە:</strong><br />سەھىپە ئۆچۈرۈلسىمۇ، ئۇنىڭدىكى يازمىلار ئۆچۈرۈلمەيدۇ. بەلكى ئۆچۈرۈلگەن سەھىپىدىكى يازمىلار <strong>%s</strong> سەھىپىسىگە يۆتكىۋېتىلىدۇ.

en: <strong>Order</strong> - Pages are usually ordered alphabetically, but you can choose your own order by entering a number (1 for first, etc.) in this field.
ug: strong>تىزىش</strong> - بەتلەر ئادەتتە ئېلىپبە تەرتىپى بويىچە تىزىلىدىغان بولۇپ، بۇ بۆلەككە ماس سان (مەسىلەن بىرىنچىسىگە 1) كىرگۈزۈش ئارقىلىق ئۆزىڭىز خالىغان تەرتىپتە تىزالايسىز.

en: <strong>Parent</strong> - Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have child categories for Bebop and Big Band. Totally optional. To create a subcategory, just choose another category from the Parent dropdown.
ug: <strong>ئانا سەھىپە</strong> - سەھىپىنىڭ خەتكۈشكە ئوخشىمايدىغان يېرى شۇكى، ئۇ قاتلاملىق مۇناسىۋەتكە ئىگە. سىز «خەلق ناخشىلىرى» دەپ بىر سەھىپە قۇرۇپ، بۇ سەھىپىنىڭ ئاستىدا يەنە «ئىلى خەلق ناخشىلىرى» ياكى «ئاتۇش خەلق ناخشىلىرى» دېگەندەك قىسمىي سەھىپىلەرنى ئىختىيارىڭىزچە قۇرالايسىز. قىسمىي سەھىپە قۇرۇش ئۈچۈن «ئانا سەھىپە» تىزىملىكىدىن ماس سەھىپىنى تاللاڭ.

en: <strong>Parent</strong> - You can arrange your pages in hierarchies. For example, you could have an &#8220;About&#8221; page that has &#8220;Life Story&#8221; and &#8220;My Dog&#8221; pages under it. There are no limits to how many levels you can nest pages.
ug: <strong>ئانا بەت</strong> - سىز بەتلەرنى قاتلاملىق قىلىپ تەشكىللىسىڭىز بولىدۇ. مەسىلەن، سىز «ھەققىدە» دەپ بىر بەت قۇرۇپ، ئۇنىڭ ئاستىغا يەنە «تارىخىم» ۋە «قىزىقىشىم» دېگەندەك بەتلەرنى قۇرالايسىز. بەتنىڭ قاتلاملىق دەرىجىسىگە ھېچقانداق چەكلىمە يوق.

en: <strong>Please Note:</strong> Any customizations you have made to theme files will be lost. Please consider using <a href="%s">child themes</a> for modifications.
ug: <strong>سەمىڭىزدە بولسۇن:</strong> باشتېما ھۆججىتىگە قارىتا ئۆزگەرتىشلەرنىڭ ھەممىسى يوققا چىقىدۇ. تەھرىرلىگەندە <a href="%s">بالا باشتېما</a> ئىشلىتىشنى ئويلىشىپ بېقىڭ.

en: <strong>Post editor</strong> - Enter the text for your post. There are two modes of editing: Visual and Text. Choose the mode by clicking on the appropriate tab. Visual mode gives you a WYSIWYG editor. Click the last icon in the row to get a second row of controls. The Text mode allows you to enter HTML along with your post text. Line breaks will be converted to paragraphs automatically. You can insert media files by clicking the icons above the post editor and following the directions. You can go to the distraction-free writing screen via the Fullscreen icon in Visual mode (second to last in the top row) or the Fullscreen button in Text mode (last in the row). Once there, you can make buttons visible by hovering over the top area. Exit Fullscreen back to the regular post editor.
ug: <strong>«يازما» تەھرىرلىگۈچ</strong> يازمىڭىزنىڭ تېكىستىنى كىرگۈزۈڭ. كۆرۈنمە تەھرىرلەش ۋە تېكىستلىك تەھرىرلەش دەپ ئىككى خىل تەھرىرلەش ھالىتى بار. تەھرىرلەش ھالىتىنى تاللاش ئۈچۈن، ماس بەتكۈشنى چېكىڭ. كۆرۈنمە ھالەتتە تەھرىرلەش ئىلىپ بارسىڭىز، نېمە كۆرسىڭىز شۇنداق ئۈنۈم ھاسىل بولىدۇ. تېكىستلىك ھالەتتە يازمىڭىزغا HTML كىرگۈزەلەيسىز. قۇر ئالماشتۇرۇشلىرى ئاپتوماتىك ھالدا پاراگرافقا ئالماشتۇرۇلىدۇ. يازما تەھرىرلىگۈچى ئۈستىدىكى سىنبەلگىلەرنى چېكىپ كۆرسەتمىلەرگە ئەگىشىش ئارقىلىق مېدىيا ھۆججىتى قىستۇرالايسىز. «كۆرۈنمە» ھالەتتە «تولۇق ئېكران» سىنبەلگىسى (ئۈستۈنكى قۇرنىڭ ئاخىرىدىن ساناپ ئىككىنچىسى) ياكى تېكىستلىك ھالەتتە «تولۇق ئېكران» كۇنۇپكىسى (قۇرنىڭ ئاخىرىدىكىسى) ئارقىلىق دەخلىسىز يېزىش ئېكرانىغا يۆتكىلەلەيسىز. يۆتكەلگەندىن كېيىن، كۇنۇپكىلارنىڭ ئۈستىگە مائۇسنى توختىتىپ تۇرۇش ئارقىلىق ئۇلارنى كۆرۈنىدىغان قىلالايسىز. ئادەتتىكى يازما تەھرىرلىگۈچىگە قايتىش ئۈچۈن«تولۇق ئېكران»دىن چېكىنىڭ.

en: <strong>Preview</strong> will show you what your draft post will look like if you publish it. View will take you to your live site to view the post. Which link is available depends on your post&#8217;s status.
ug: <strong>كۆرۈپ بېقىش</strong>نى ئىشلىتىپ يازما ئارگىنالىڭىز ئېلان قىلىنغاندىن كېيىنكى كۆرۈنۈش ئۈنۈمىنى كۆرەلەيسىز. «كۆرۈش» ئارقىلىق يازما كۆرىدىغان جانلىق بېكىتىڭىزگە يۆتكىلەلەيسىز. قايسى ئۇلانمىنى ئىشلەتكىلى بولۇشى يازمىڭىزنىڭ ھالىتىگە باغلىق.

en: <strong>Publish</strong> - You can set the terms of publishing your post in the Publish box. For Status, Visibility, and Publish (immediately), click on the Edit link to reveal more options. Visibility includes options for password-protecting a post or making it stay at the top of your blog indefinitely (sticky). Publish (immediately) allows you to set a future or past date and time, so you can schedule a post to be published in the future or backdate a post.
ug: <strong>ئېلان قىلىش</strong> - «ئېلان قىلىش» رامكىسىنى ئىشلىتىپ يازما ئېلان قىلىش شەرتلىرىنى بېكىتەلەيسىز. «ھالەتلەر»، «كۆرۈنۈشچانلىقى» ۋە  (دەرھال) «ئېلان قىلىش» ئۈچۈن، «تەھرىرلەش» ئۇلانمىسىنى چېكىپ، تېخىمۇ كۆپ تاللانمىلارنى كۆرسىتىڭ. «كۆرۈنۈشچانلىقى» يازما پارولىنى قوغدايدىغان ياكى ئۇنى بىلوگىڭىزنىڭ ئۈستىدە قەرەلسىز ساقلاپ قالىدىغان تاللانمىلارنى ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ. (دەرھال) «ئېلان قىلىش»نى ئىشلىتىپ كېيىنكى ياكى بۇرۇنقى چېسلا ۋە ۋاقىتنى بەلگىلەپ يازمىنىڭ كەلگۈسىدىكى ئېلان قىلىش ۋاقتىنى ياكى زاپاسلىنىش ۋاقتىنى ئورۇنلاشتۇرالايسىز.

en: <strong>Quick Draft</strong> - Allows you to create a new post and save it as a draft. Also displays links to the 5 most recent draft posts you've started.
ug: <strong>«يېقىنقى ئارگىناللار»</strong> - يېڭى يازما يېزىش ۋە ئۇنى ئارگىنال قىلىپ ساقلاشقا رۇخسەت قىلىدۇ. ئۇنىڭدىن باشقا يەنە سىز يېزىشقا باشلىغان ئەڭ يېڭى 5 ئارگىنال ئۇلانمىسىنى كۆرسىتىلىدۇ.

en: <strong>Quick Edit</strong> provides inline access to the metadata of your post, allowing you to update post details without leaving this screen.
ug: <strong>تېز تەھرىرلەش</strong> ئارقىلىق يازمىڭىزنىڭ مەلۇمات ئۇچۇرلىرىنى ئىچكى زىيارەت قىلىپ، يازما تەپسىلاتلىرىنى تۇرۇۋاتقان ئېكراندىن ئايرىلماي تۇرۇپ يېڭىلىيالايسىز.

en: <strong>Random:</strong> Show a different image on each page.
ug: <strong>ئىختىيارىي:</strong> ھەربىر بەتتە ئوخشىمىغان رەسىم كۆرسىتىپ بېرىدۇ.

en: <strong>Screen Options</strong> - Use the Screen Options tab to choose which Dashboard boxes to show.
ug: <strong>«ئېكران تاللانمىلىرى»</strong> - «ئېكران تاللانمىلىرى» بەتكۈشى ئارقىلىق كۆرسىتىدىغان «باشقۇرۇش تاختىسى» رامكىلىرىنى تاللاڭ.

en: <strong>Send Trackbacks</strong> - Trackbacks are a way to notify legacy blog systems that you&#8217;ve linked to them. Enter the URL(s) you want to send trackbacks. If you link to other WordPress sites they&#8217;ll be notified automatically using pingbacks, and this field is unnecessary.
ug: <strong>ئىزچى ئەۋەتىش</strong> - ئىزچى (Trackback) بولسا ئۇلانما قىلىنغانلىق خەۋىرىنى ئەسلى ئادرېسقا ئۇقتۇرۇش قىلىشتا قوللىنىلغان بىر خىل ئۇسۇل بولۇپ، كونا نەشردىكى بىلوگلاردا ئىشلىتىلگەن. ئىزچى ئەۋەتمەكچى بولغان ئادرېسنى كىرگۈزۈڭ. باشقا WordPress تور بېتىنى ئۇلانما قىلسىڭىز ئۇلارغا ئاپتوماتىك ھالدا قايتما ئارقىلىق خەۋەر قىلىنىدىغان بولغاچقا بۇ يەرنى تولدۇرۇشىڭىزنىڭ ھاجىتى يوق.

en: <strong>Site Content</strong> - Displays a summary of the content on your site and identifies which theme and version of WordPress you are using.
ug: <strong>«نۆۋەتتىكى ھالەت»</strong> - تور بېتىڭىزدىكى مەزمۇنلارنىڭ قىسقىچە ئىستاتىستىكىسى ۋە ئىشلىتىۋاتقان ئۇسلۇبىڭىز ۋە ئۇنىڭ نەشرىنى كۆرسىتىپ بېرىدۇ.

en: <strong>Slug</strong> - The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
ug: <strong>باشقا نام</strong> - &#8221; باشقىچە نام&#8220; بولسا ئۇلىنىش ئىچىدە ئىشلەتكىلى بولىدىغان ئىسىم بولۇپ، ئادەتتە كىچىك ھالەتتە يېزىلغان ھەرپ-بەلگىلەردىن تۈزۈلىدۇ. پەقەت ھەرپ، سان ۋە ئۇلانما بەلگىلەرنىلا ئىشلىتىشكە بولىدۇ.

en: <strong>Template</strong> - Some themes have custom templates you can use for certain pages that might have additional features or custom layouts. If so, you&#8217;ll see them in this dropdown menu.
ug: <strong>ئەندىزە</strong> - بەزى باشتېمىلاردا مەلۇم بەتلەر ئۈچۈن قوشۇمچە ئىقتىدار ياكى ئۆزى بەلگىلىگەن ئورۇنلاشتۇرۇشلارنى قوشىدىغان قېلىپلار تەمىنلەنگەن. ئەگەر ئىشلىتىۋاتقان باشتېمىڭىزدا تەمىنلەنگەن بولسا ئۈستىدىكى تىزىملىكتە كۆرەلەيسىز.

en: <strong>The parent theme could not be found.</strong> You will need to install the parent theme, <strong>%s</strong>, before you can use this child theme.
ug: <strong>ئانا ئۇسلۇب تېپىلمىدى.</strong> بۇ تارماق باشتېمىنى ئىشلىتىشتىن بۇرۇن ئانا باشتېما<strong>%s</strong>نى قاچىلاڭ.

en: <strong>Themes and Plugins</strong> &mdash; To update individual themes or plugins from this screen, use the checkboxes to make your selection, then <strong>click on the appropriate &#8220;Update&#8221; button</strong>. To update all of your themes or plugins at once, you can check the box at the top of the section to select all before clicking the update button.
ug: <strong>«باشتېمىلار ۋە قىستۇرۇلمىلار»</strong> &mdash; بۇ ئېكراندا ئايرىم باشتېمىلار ياكى قىستۇرۇلمىلارنى يېڭىلاش ئۈچۈن «تەكشۈرۈش رامكىسى» ئارقىلىق تاللاشنى جەزملەشتۈرۈڭ، ئاندىن <strong>مۇۋاپىق «يېڭىلاش» كۇنۇپكىسى</strong>نى چېكىڭ. بارلىق باشتېمىلار ياكى قىستۇرۇلمىلارنى بىرلا قېتىمدا يېڭىلاش ئۈچۈن ئەڭ ئۈستىدىكى تەكشۈرۈش رامكىسىنى تاللىسىڭىزلا بولىدۇ.

en: <strong>Title</strong> - Enter a title for your post. After you enter a title, you&#8217;ll see the permalink below, which you can edit.
ug: <strong>تېما</strong> - يازما تېمىسىنى كىرگۈزۈڭ. تېمىنى كىرگۈزگەندىن كېيىن ئاستى تەرەپتە تەھرىرلەشكە بولىدىغان مۇقىم ئۇلانمىنى كۆرەلەيسىز.

en: <strong>Translations</strong> &mdash; The files translating WordPress into your language are updated for you whenever any other updates occur. But if these files are out of date, you can <strong>click the &#8220;Update Translations&#8221;</strong> button.
ug: <strong>تەرجىمە</strong> &mdash; تىلىڭىزدىكى WordPress نىڭ تەرجىمە ھۆججەتلىرى باشقا ھەرقانداق يېڭىلانما يېڭىلانغاندا بىرلىكتە يېڭىلايدۇ. ئەمما بۇ ھۆججەتلەرنىڭ ۋاقتى ئۆتكەن بولسا،  <strong>«تەرجىمىلەرنى يېڭىلاش»</strong>كۇنۇپكىسىنى چەكسىڭىز بولىدۇ.

en: <strong>Trash</strong> removes your post from this list and places it in the trash, from which you can permanently delete it.
ug: <strong>سېۋەت</strong> يازمىڭىزنى بۇ ئۇلانمىدىن چىقىرىۋېتىپ، ئۇنى سېۋەتكە قويۇپ قويىدۇ. ئۇ يەردە ئۇنى مەڭگۈلۈك ئۆچۈرۈۋېتەلەيسىز.

en: <strong>Version %1$s</strong> addressed %2$s bug. | <strong>Version %1$s</strong> addressed %2$s bugs.
ug[0]: <strong>%1$s نەشرىدە</strong> %2$s يوچۇق بايقالدى.
ug[1]: <strong>%1$s نەشرىدە</strong> %2$s يوچۇق بايقالدى.

en: <strong>Version %1$s</strong> addressed a security issue and fixed %2$s bug. | <strong>Version %1$s</strong> addressed a security issue and fixed %2$s bugs.
ug[0]: <strong>%1$s نەشرىدە</strong> بىر بىخەتەرلىك مەسىلىسى بايقالغان ھەم %2$s خاتالىق ئوڭشالغان.
ug[1]: <strong>%1$s نەشرىدە</strong> بىر بىخەتەرلىك مەسىلىسى بايقالغان ھەم %2$s خاتالىق ئوڭشالغان.

en: <strong>Version %1$s</strong> addressed a security issue. | <strong>Version %1$s</strong> addressed some security issues.
ug[0]: <strong>%1$s نەشرىدە</strong> بىر بىخەتەرلىك مەسىلىسى ھەل قىلىندى..
ug[1]: <strong>%1$s نەشرىدە</strong> بىر نەچچە بىخەتەرلىك مەسىلىسى ھەل قىلىندى..

en: <strong>Version %1$s</strong> addressed some security issues and fixed %2$s bug. | <strong>Version %1$s</strong> addressed some security issues and fixed %2$s bugs.
ug[0]: <strong>%1$s نەشرىدە</strong> بىر قىسىم بىخەتەرلىك مەسىلىلىرى ھەل قىلىنىپ، %2$s  خاتالىق تۈزىتىلدى..
ug[1]: <strong>%1$s نەشرىدە</strong> بىر قىسىم بىخەتەرلىك مەسىلىلىرى ھەل قىلىنىپ، %2$s  خاتالىق تۈزىتىلدى..

en: <strong>Warning:</strong> Making changes to active plugins is not recommended. If your changes cause a fatal error, the plugin will be automatically deactivated.
ug: <strong>ئاگاھلاندۇرۇش:</strong> ئىشلىتىلىۋاتقان قىستۇرمىنى ئۆزگەرتىش تەۋسىيە قىلىنمايدۇ. ئۆزگەرتىشلىرىڭىز نەتىجىسىدە ئەجەللىك خاتالىق سادىر بولسا، بۇ قىستۇرما ئاپتوماتىك ھالدا ئىشلىتىشتىن توختىتىۋېتىلىدۇ.

en: <strong>Warning:</strong> This plugin has <strong>not been marked as compatible</strong> with your version of WordPress.
ug: <strong>دىققەت:</strong> بۇ قىستۇرما WordPress نىڭ سىز ئىشلىتىۋاتقان نەشرى بىلەن <strong>سىغىشىدۇ</strong> دېيىلمىگەن.

en: <strong>Warning:</strong> This plugin has <strong>not been tested</strong> with your current version of WordPress.
ug: <strong>ئاگاھلاندۇرۇش:</strong> بۇ قىستۇرما WordPress نىڭ سىز ئىشلىتىۋاتقان نەشرىدە <strong>سىناپ كۆرۈلمىگەن</strong>.

en: <strong>Warning:</strong> these pages should not be the same!
ug: <strong>ئاگاھلاندۇرۇش:</strong> بۇ يەردە ئوخشاش بەتلەر تاللانماسلىقى كېرەك!

en: <strong>Welcome</strong> - Shows links for some of the most common tasks when setting up a new site.
ug: <strong>مەرھابا</strong> - يېڭى توربەتنى تەڭشەشتە كۆپ ئورۇنلىنىدىغان مەشغۇلاتلارغا قارىتىلغان ئۇلانمىلار كۆرسىتىلىدۇ.

en: <strong>WordPress News</strong> - Latest news from the official WordPress project, the <a href="http://planet.wordpress.org/">WordPress Planet</a>, and popular and recent plugins.
ug: <strong>WordPress خەۋەرلىرى</strong> - WordPress ئورگان تەرەپ گۇرۇپپىسىدىن كەلگەن ئەڭ يېڭى خەۋەرلەر، <a href="http://planet.wordpress.org/">WordPress Planet</a>، ئالقىشلانغان يېقىنقى قىستۇرمىلار

en: <strong>WordPress News</strong> - Latest news from the official WordPress project, the <a href="http://planet.wordpress.org/">WordPress Planet</a>.
ug: <strong>WordPress خەۋەرلىرى</strong> - WordPress ئورگان تەرەپ گۇرۇپپىسىدىن كەلگەن ئەڭ يېڭى خەۋەرلەر، <a href="http://planet.wordpress.org/">WordPress Planet</a>.

en: <strong>WordPress</strong> &mdash; Updating your WordPress installation is a simple one-click procedure: just <strong>click on the &#8220;Update Now&#8221; button</strong> when you are notified that a new version is available.
ug: <strong>WordPress</strong>نى يېڭىلاش بىر چېكىش بىلەنلا ئەمەلگە ئاشىدىغان ئاددىي مەشغۇلات. يېڭى نەشرىنى ئىشلەتكىلى بولىدىغان ئۇقتۇرۇشىنى كۆرگەندە <strong>«دەرھال يېڭىلاش» كۇنۇپكىسى</strong>نى چەكسىڭىزلا بولىدۇ.

en: A <a href="%s">static page</a> (select below)
ug: بىر <a href="%s">ئىستاتىك بەت</a> (تۆۋەندىكىلەردىن تاللاڭ)

en: A comment is held for moderation
ug: بىرەر باھا تەستىقلاشقا سۇنۇلغاندا

en: A password will be automatically generated for you if you leave this blank.
ug: بۇ ئورۇننى بوش قويسىڭىز، پارولىڭىز ئاپتوماتىك ھاسىل قىلىپ بېرىلىدۇ.

en: A yellow row means the comment is waiting for you to moderate it.
ug: سېرىق قۇر باھايىڭىزنىڭ تەستىقلىشىڭىزنى كۈتۈۋاتقانلىقىنى بىلدۈرىدۇ.

en: About Pages
ug: بەتلەر ھەققىدە

en: About Yourself
ug: ئۆزىڭىز ھەققىدە

en: About the user
ug: ئىشلەتكۈچى ھەققىدە

en: Accessibility Ready
ug: زىيارەت قىلىنىشچانلىقى تەييار بولدى

en: Actions
ug: مەشغۇلاتلار

en: Activate &#8220;%s&#8221;
ug: &#8220;%s&#8221; نى قوزغىتىش

en: Activate Plugin
ug: قىستۇرمىنى قوزغىتىش

en: Activate Plugin &amp; Run Importer
ug: قىستۇرمىنى ئاكتىپلاش ۋە كىرگۈزگۈچنى قوزغىتىش

en: Activate importer
ug: كىرگۈزگۈچنى ئاكتىپلاش

en: Activate this plugin
ug: بۇ قىستۇرمىنى قوزغىتىش

en: Activate this plugin for all sites in this network
ug: بۇ قىستۇرما بۇ توردىكى بارلىق توربەتكە قارىتا قوزغىتىلىدۇ

en: Active <span class="count">(%s)</span> | Active <span class="count">(%s)</span>
ug[0]: ئاكتىپ <span class="count">(%s)</span>
ug[1]: ئاكتىپ <span class="count">(%s)</span>

en: Activity
ug: پائالىيەت

en: Add
ug: قوشۇش

en: Add Comment
ug: باھا قوشۇش

en: Add Custom Field
ug: ئۆزى بەلگىلەش بۆلىكى قوشۇش

en: Add Existing User
ug: مەۋجۇد ئىشلەتكۈچىنى قوشۇش

en: Add Existing User
ug: مەۋجۇد ئىشلەتكۈچى قوشۇش

en: Add New Custom Field:
ug: ئۆزى بەلگىلەپ يېڭى بۆلەك قوشۇش:

en: Add New Link
ug: يېڭى ئۇلانما قوشۇش

en: Add New Theme
ug: يېڭىدىن باشتېما قوشۇش

en: Add New User
ug: يېڭى ئىشلەتكۈچى قوشۇش

en: Add New User
ug: يېڭى ئىشلەتكۈچى قوشۇش

en: Add Photos
ug: رەسىم قوشۇش

en: Add Widget
ug: كىچىك قورالى قوشۇش

en: Add a blog post
ug: يېڭى يازما قوشۇش

en: Add additional pages
ug: يېڭى بەت قوشۇش

en: Add an About page
ug: «ھەققىدە» بېتىنى قوشۇڭ

en: Add comment
ug: باھا قوشۇش

en: Add from URL
ug: ئادرېستىن قوشۇش

en: Add media files from your computer
ug: كومپيۇتېرىڭىزدىكى مېدىيا ھۆججىتىدىن قوشۇڭ

en: Add menu items from the column on the left.
ug: سول تەرەپتىكى ئىستوندىن تىزىملىك ئەزالىرى قوشۇڭ

en: Add new Comment
ug: يېڭى باھا قوشۇش

[ctx: Add new theme]
en: Add New
ug: يېڭىدىن قوشۇش

en: Add one or several items at once by <strong>selecting the checkbox next to each item and clicking Add to Menu</strong>
ug: بىر قېتىمدا <strong>ھەربىر ئەزانىڭ يېنىدىكى تەكشۈرۈش رامكىسىنى تاللاش ۋە «تىزىملىككە قوشۇش» ئارقىلىق</strong>بىر ياكى بىرنەچچە ئەزالارنى قوشۇڭ

en: Add the user without sending them a confirmation email.
ug: ئىشلەتكۈچىلەر جەزملەش ئېلېكتىرونلۇق خېتى ئەۋەتىلمەيلا قوشۇلسۇن.

en: Add to Menu
ug: تىزىملىككە قوشۇش

en: Add, organize, and modify individual menu items
ug: خاس تىزىملىك ئەزالىرىنى قۇرۇش، رەتلەش ۋە ئۆزگەرتىش

en: Add:
ug: قوشۇش:

en: Adding Categories
ug: سەھىپە قوشۇش

en: Adding Plugins
ug: قىستۇرمىلارنى قوشۇش

en: Adding Tags
ug: خەتكۈش قوشۇش

en: Adding Themes
ug: باشتېما قوشۇش

en: Additional Capabilities
ug: باشقا ماتېرىياللار

en: Admin Color Scheme
ug: باشقۇرغۇچى رەڭ لايىھىسى

en: Administrators have access to all the administration features.
ug: باشقۇرغۇچى سالاھىيىتىدىكىلەر باشقۇرۇش خاسلىقلىرىنىڭ ھەممىسىنى ئىشلىتەلەيدۇ.

en: Advanced caching plugin.
ug: يۇقىرى دەرىجىلىك cache قىستۇرمىسى

en: After typing in your edits, click Update File.
ug: تەھرىرلەپ بولغاندىن كېيىن «ھۆججەتنى يېڭىلاش» نى چېكىڭ.

en: After you&#8217;ve done that, click &#8220;Run the install.&#8221;
ug: ئۇنى ئورۇنلاپ بولغاندىن كېيىن «قاچىلاشنى باشلاش» نى چېكىڭ.

en: All Comments
ug: بارلىق باھالار

en: All Settings
ug: بارلىق تەڭشەكلەر

en: All Tabs:
ug: بارلىق خەتكۈشلەر:

en: All Types
ug: بارلىق تىپلار

en: All Users
ug: بارلىق ئىشلەتكۈچىلەر

en: All content
ug: بارلىق مەزمۇن

en: All image sizes
ug: بارلىق سۈرەت چوڭلۇقلىرى

en: All right, sparky! You&#8217;ve made it through this part of the installation. WordPress can now communicate with your database. If you are ready, time now to&hellip;
ug: بولىدۇ، مۇبارەك بولسۇن! بۇ بۆلەكتىكى قاچىلاشنى تاماملىدىڭىز. ھازىر WordPress ساندانىڭىز بىلەن خەۋەرلىشىۋاتىدۇ. تەييارلانغان بولسىڭىز، ۋاقىت توشتى.

en: All sizes except thumbnail
ug: كىچىك كۆرۈنۈشتىن باشقا بارلىق چوڭلۇقلار

en: All the files you&#8217;ve uploaded are listed in the Media Library, with the most recent uploads listed first. You can use the Screen Options tab to customize the display of this screen.
ug: سىز يوللىغان بارلىق ھۆججەتلەر «مېدىيا ئامبىرى»دا ساقلاندى. يېقىندا يوللىغان ھۆججەت ئەڭ بېشىدا تىزىلىدۇ. بۇ «ئېكران تاللانمىلىرى» بەتكۈشىنى ئىشلىتىپ، بۇ ئېكراننىڭ كۆرۈنىشىنى ئىختىيارىي قىلالايسىز.

en: All updates have been completed.
ug: بارلىق يېڭىلاشلار تاماملاندى.

en: Allow
ug: رۇخسەت

en: Allow <a href="%s" target="_blank">trackbacks and pingbacks</a> on this page.
ug: بۇ بەتتە <a href="%s" target="_blank">ئىزچى ۋە قايتما</a> ئىشلىتىشكە رۇخسەت.

en: Allow Comments
ug: باھاغا رۇخسەت

en: Allow Pings
ug: Ping غا رۇخسەت

en: Allow comments.
ug: باھاغا رۇخسەت قىلىش.

en: Allow search engines to index this site
ug: ئىزدەش ماتورلىرىنىڭ بۇ توربەتنى ئىندېكسلىشىغا رۇخسەت

en: Already pinged:
ug: تەكشۈرۈپ بولۇنغانلار:

en: Alt text for the image, e.g. &#8220;The Mona Lisa&#8221;
ug: سۈرەت ئىزاھاتى، مەسىلەن، &#8220;مونا لىزا&#8221;

en: Always use https when visiting the admin
ug: باشقۇرۇش بېتىنى ئېچىشتا ھەر دائىم https ئىشلىتىلسۇن

en: American English
ug: ئامېرىكىچە ئىنگىلىز تىلى

en: An automated WordPress update has failed to complete - <a href="%s">please attempt the update again now</a>.
ug: WordPress نى ئاپتوماتىك يېڭىلاش تولۇق ئاخىرلاشمايلا مەغلۇب بولدى  - <a href="%s">ھازىر يەنە قايتا سىناپ بېقىڭ</a>.

en: An automated WordPress update has failed to complete! Please notify the site administrator.
ug: WordPress نى ئاپتوماتىك يېڭىلاش تولۇق ئاخىرلاشمايلا مەغلۇب بولدى. توربەت باشقۇرغۇچىڭىزغا خەۋەر قىلىڭ.

en: An avatar is an image that follows you from weblog to weblog appearing beside your name when you comment on avatar enabled sites. Here you can enable the display of avatars for people who comment on your site.
ug: باش سۈرەت بولسا باش سۈرەتنى كۆرسىتىش ئىقتىدارى ئېچىلغان بىلوگلاردا ئىنكاس يازغىنىڭىزدا ئىسمىڭىزنىڭ يان تەرىپىدە چىقىپ تۇرىدىغان سۈرەت بولۇپ، بۇ يەردە ئۆز بىلوگىڭىزنىڭ باش سۈرەت كۆرسىتىش ئىقتىدارىنى ئاچالايسىز.

en: An error has occurred. Please reload the page and try again.
ug: خاتالىق كۆرۈلدى. بۇ بەتنى قايتا ئېچىپ سىناپ بېقىڭ.

en: An error occurred while updating %1$s: <strong>%2$s</strong>
ug: %1$s غا يېڭىلىنىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: <strong>%2$s</strong>

en: An updated version of WordPress is available.
ug: WordPress نىڭ يېڭىلانغان نەشرى چىقتى.

en: Any edits to files from this screen will be reflected on all sites in the network.
ug: بۇ ئېكراندىكى ھۆججەتلەرگە بولغان ئۆزگەرتىش توردىكى بارلىق توربەتلەرگە تەسىر كۆرسىتىدۇ.

en: Anyone can register
ug: ھەركىم تىزىملىتالايدۇ

en: Anyone posts a comment
ug: بىرەيلەن باھا يازغاندا

en: Appearance
ug: كۆرۈنۈش

en: Application Attachment Template
ug: پىروگرامما قوشۇمچە ھۆججىتى قېلىپى

en: Apply changes to:
ug: ئۆزگەرتىشلەرنى تەدبىقلاش:

en: Approve
ug: تەستىقلاش

en: Approve Comment
ug: باھانى تەستىقلاش

en: Approve this comment
ug: بۇ باھانى تەستىقلاش

en: Approved | Approved
ug[0]: تەستىقلانغان
ug[1]: تەستىقلانغان

en: Archived
ug: ئارخىپلانغان

en: Are you sure you want to delete this theme?
    
    Click 'Cancel' to go back, 'OK' to confirm the delete.
ug: بۇ باشتېما '%s' نى راستتىنلا ئۆچۈرەمسىز؟
    «ئىناۋەتسىز»نى بېسىپ قايتىڭ، «ھەئە»نى بېسىپ ئۆچۈرۈڭ.

en: Are you sure you wish to delete these files and data?
ug: بۇ ھۆججەت ۋە سانلىق مەلۇماتلارنى راستىنلا ئۆچۈرەمسىز؟

en: Are you sure you wish to delete these files?
ug: بۇ ھۆججەتلەرنى راستتىنلا ئۆچۈرەمسىز؟

en: Ascending
ug: ئېشىش تەرتىپى

en: Aspect ratio:
ug: كەڭلىك- ئۇزۇنلۇق نىسبىتى:

en: Assigned Menu
ug: تەقسىملەنگەن تىزىملىكلەر

en: At a Glance
ug: كۆز يۈگۈرتۈش

en: Attach
ug: يۈكلەش

en: Attach to a post
ug: يازمىغا يۈكلەش

en: Attaching Files
ug: يۈك ھۆججىتى قوشۇش

en: Attachment Post URL
ug: قوشۇمچە ھۆججەت يازما ئادرېسى

en: Attachment Template
ug: قوشۇمچە ھۆججەت قېلىپى

en: Attempt to notify any blogs linked to from the article
ug: يازمىنى ئۇلانما قىلغان بارلىق بىلوگلارغا ئۇقتۇرۇش قىلىنسۇن

en: Attempting to roll back to previous version.
ug: ئىلگىرىكى نەشرىگە قايتىپ باقماقچى بولۇۋاتىدۇ...

en: Attribute all posts to:
ug: بارلىق يازمىلار ۋە ئۇلانمىلارنىڭ ئىگىدارلىق ھوقۇقى ئۆتكۈزۈپ بېرىلسۇن:

en: Attributes
ug: خاسلىق

en: Audio Attachment Template
ug: ئاۋاز قوشۇمچە ھۆججەت قېلىپى

en: Audio Codec:
ug: ئۈن كودى:

en: Audio Format:
ug: ئۈن فورماتى:

en: Audio, Video, or Other File
ug: ئۈن، سىن ياكى باشقا ھۆججەتلەر

en: Authentication Keys
ug: جەزملەشتۈرۈش ئاچقۇچى

en: Author Template
ug: ئاپتور قېلىپى

en: Author:
ug: ئاپتور:

en: Authors can publish and manage their own posts, and are able to upload files.
ug: ئاپتورلار يازما ئېلان قىلالايدۇ ھەم ئۆز يازمىلىرىنى باشقۇرالايدۇ، شۇنداقلا ھۆججەت يۈكلىيەلەيدۇ.

en: Authors:
ug: ئاپتورلار:

en: Auto Draft
ug: ئاپتوماتىك كوپىيە

en: Auto add pages
ug: ئاپتوماتىك بەت قوشۇش

en: Automatically add new top-level pages to this menu
ug: يېڭى ئەڭ ئۈستىدىكى بەتلەرنى بۇ تىزىملىككە ئاپتوماتىك قوشۇش

en: Automatically close comments on articles older than %s days
ug: %s كۈندىن ئاشقان يازمىلاردىكى باھالار ئاپتوماتىك ئېتىۋېتىلسۇن

en: Autosave by %s
ug:  ئاپتوماتىك ساقلىغۇچى: %s

en: Available Actions
ug: كۈچكە ئىگە مەشغۇلاتلار

en: Available Tools
ug: تەييار قوراللار

en: Available Widgets
ug: ئىشلەتكىلى بولىدىغان كىچىك قوراللار

en: Avatar Display
ug: باش سۈرەتنى كۆرسىتىش

en: Avatars
ug: باش سۈرەتلەر

en: Average Rating
ug: ئوتتۇرىچە باھا

en: Back
ug: قايتىش

[ctx: Background Attachment]
en: Attachment
ug:  قوشۇمچە ھۆججەت

en: Background updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
ug: تەگلىك رەسىمى يېڭىلاندى. قانداق بولغانلىقىنى بىلمەكچى بولسىڭىز <a href="%s">تور بېتىڭىزنى زىيارەت قىلىڭ</a>.

en: Because this is a multisite installation, you may add accounts that already exist on the Network by specifying a username or email, and defining a role. For more options, such as specifying a password, you have to be a Network Administrator and use the hover link under an existing user&#8217;s name to Edit the user profile under Network Admin > All Users.
ug: بۇ كۆپ بېكەت قاچىلىنىشى بولغانلىقى ئۈچۈن، بۇرۇنقى توردىكى ھېساباتلارنى ئىشلەتكۈچى نامى ياكى ئېلېكتىرونلۇق خەت ئادرېسىنى كۆرسىتىپ رول بەلگىلەش ئارقىلىق قوشالىشىڭىز مۇمكىن. پارول بەلگىلەشكە ئوخشاش تېخىمۇ كۆپ تاللانمىلار ئۈچۈن، سىزدە «تور باشقۇرغۇچى» كىملىكى بولۇشى كېرەك. مەۋجۇت ئىشلەتكۈچى نامى ئاستىدىكى توختىتىپ تۇرۇش ئۇلانمىسىنى ئىشلىتىپ، «تور باشقۇرغۇچى» > «بارلىق ئىشلەتكۈچى » ئاستىدىن ئىشلەتكۈچى ئارخىپىنى تەھرىرلىمسىڭىز بولمايدۇ.

en: Before a comment appears
ug: باھا كۆرۈنۈشتىن ئىلگىرى

en: Before you can upload your import file, you will need to fix the following error:
ug: ئىمپورتلاش ھۆججىتىڭىزنى يۈكلەشتىن بۇرۇن تۆۋەندىكى خاتالىقنى تۈزىتىشىڭىز كېرەك:

en: Begin by choosing a theme to edit from the dropdown menu and clicking Select. A list then appears of all the template files. Clicking once on any file name causes the file to appear in the large Editor box.
ug: ئاسما تىزىملىكتىن تەھرىرلەيدىغان باشتېمىنى تاللاپ، «تاللاش»نى چەكسىڭىز، بارلىق قېلىپ ھۆججەتلىرىنىڭ تىزىملىكى كۆرۈنىدۇ. ھەرقانداق ھۆججەتنىڭ نامىنى چەكسىڭىز، ئۇ ھۆججەت چوڭراق «تەھرىرلەش» رامكىسىدا كۆرۈنىدۇ.

en: Below you should enter your database connection details. If you&#8217;re not sure about these, contact your host.
ug: كېيىنكى قەدەمدە ساندانىڭىزنىڭ ئۇلىنىش تەپسىلاتىنى كىرگۈزۈشىڭىز لازىم. بىلەلمىگەن مەسىلىلەر بار بولسا تور مۇلازىمىتى تەمىنلىگۈچىڭىز بىلەن ئالاقىلىشىڭ.

en: Biographical Info
ug: تەرجىمىھال

en: Bitrate:
ug: بىت ئۆنۈمى:

en: Blank
ug: قۇرۇق

en: Blavatar
ug: بلاۋاتار

en: Blog pages show at most
ug: بىلوگ بەتلىرىدە كۆرسىتىلىدىغىنى ئەڭ كۆپ بولغاندا

en: Blogger
ug: بىلوگگېر

en: Break comments into pages with %1$s top level comments per page and the %2$s page displayed by default
ug: باھالار ھەر بىر بەتتە %1$s پارچىدىن بىرقانچە بەتتە كۆرسىتىلسۇن، سۈكۈتتىكى كۆرسىتىش بېتى %2$s بولسۇن

en: Bring back this update
ug: قايتىدىن يېڭىلاش

en: British English
ug: بىرىتانىيە ئىنگىلىز تىلى

en: Broken <span class="count">(%s)</span> | Broken <span class="count">(%s)</span>
ug[0]: بۇزۇلغان <span class="count">(%s)</span>
ug[1]: بۇزۇلغان <span class="count">(%s)</span>

en: Broken Theme:
ug: بۇزۇلغان باشتېما:

en: Broken Themes
ug: بۇزۇلغان باشتېمىلار

en: Browsing <strong>%s</strong> (active)
ug: نۆۋەتتە <strong>%s</strong> كۆرۈلۈۋاتىدۇ

en: Browsing <strong>%s</strong> (inactive)
ug: نۆۋەتتە <strong>%s</strong> كۆرۈلۈۋاتىدۇ

en: Bulk Actions
ug: مەشغۇلاتلار

en: Bulk Edit
ug: تۈركۈملەپ تەھرىرلەش

[ctx: Button label for a next revision]
en: Next
ug: كېيىنكى

[ctx: Button label for a previous revision]
en: Previous
ug: ئالدىنقى

en: By %s
ug: ئاپتورى: %s

en: By %s.
ug: ئاپتورى: %s

en: By default WordPress uses web <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>s which have question marks and lots of numbers in them; however, WordPress offers you the ability to create a custom URL structure for your permalinks and archives. This can improve the aesthetics, usability, and forward-compatibility of your links. A <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Permalinks">number of tags are available</a>, and here are some examples to get you started.
ug: WordPress سۈكۈت ھالەتتە سوئال بەلگىسى ۋە نۇرغۇن رەقەملەر بار تور <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr> نى ئىشلىتىدۇ. ئەمما WordPress مەڭگۈلۈك ئادرېس ۋە ئارخىپلارنىڭ ئىختىيارى URL قۇرۇلمىسىنى قۇرۇش ئىقتىدارى بىلەن تەمىن ئېتىدۇ. بۇ ئۇلانمىڭىزنىڭ گۈزەللىكى، ئىشلىتىشچانلىقى ۋە تارقىتىشقا ماسلىشىشچانلىقىنى يۇقىرى كۆتۈرەلەيدۇ.  <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Permalinks"> بەلگىلەرنىڭ سانىنى ئىشلىتىشكە بولىدۇ</a>، بۇ يەردە ئىشلىتىشنى باشلايدىغان نۇرغۇن مىساللار بار.

en: CSS Classes (optional)
ug: CSS Classes (ئىختىيارى)

en: Cannot load %s.
ug: %s نى قاچىلاشقا بولمىدى.

en: Cannot load image metadata.
ug: سۈرەت ئۇچۇرلىرىنى ئوقۇغىلى بولمىدى.

en: Cannot save image metadata.
ug: سۈرەت ئۇچۇرلىرىنى ساقلىغىلى بولمىدى.

en: Capabilities
ug: ماسلىشىشچانلىقى

en: Categories and Tags Converter
ug: سەھىپە ۋە خەتكۈشلەرنى ئايلاندۇرغۇچ

en: Categories can be selectively converted to tags using the <a href="%s">category to tag converter</a>.
ug:  سەھىپىنى <a href="%s">خەتكۈشكە ئايلاندۇرۇش</a> تىن پايدىلىنىپ، سەھىپىنى تاللاپ تۇرۇپ خەتكۈشكە ئايلاندۇرۇشقا بولىدۇ.

en: Categories deleted.
ug: سەھىپىلەر ئۆچۈرۈلدى.

en: Categories have hierarchy, meaning that you can nest sub-categories. Tags do not have hierarchy and cannot be nested. Sometimes people start out using one on their posts, then later realize that the other would work better for their content.
ug: سەھىپىلەر دەرىجە-قاتلامغا بۆلۈنگەن بولۇپ، تارماق سەھىپىلەرنى ئىشلەتسىڭىزمۇ بولىدۇ. بەلگىلەر دەرىجە-قاتلامغا ئايرىلمىغان بولۇپ، بۆلۈپ  ئىشلىتىشكە بولمايدۇ. بەزىدە كىشىلەر يازمىلىرىغا بىر سەھىپە ئىشلىتىپ بىر مەزگىل ئۆتكەندىن كېيىن، باشقا بىر سەھىپىنىڭ ئۆزىگە تېخىمۇ ياخشى ماس كېلىدىغانلىقىنى بايقايدۇ.

en: Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have children categories for Bebop and Big Band. Totally optional.
ug: سەھىپىنىڭ خەتكۈشكە ئوخشىمايدىغان يېرى شۇكى، ئۇ قاتلاملىق مۇناسىۋەتكە ئىگە. سىز «خەلق ناخشىلىرى» دەپ بىر سەھىپە قۇرۇپ، بۇ سەھىپىلەرنىڭ ئاستىدا يەنە «ئىلى خەلق ناخشىلىرى» ياكى «ئاتۇش خەلق ناخشىلىرى» دېگەندەك قىسمىي سەھىپىلەرنى ئىختىيارىڭىزچە قۇرالايسىز.

en: Categories:
ug: سەھىپىلەر:

en: Category Template
ug: سەھىپە قېلىپى

en: Category added.
ug: سەھىپە قوشۇلدى.

en: Category base
ug: سەھىپە سورتلاش قوشۇمچىسى

en: Category deleted.
ug: سەھىپە ئۆچۈرۈلدى.

en: Category not added.
ug: سەھىپە قوشۇلمىدى.

en: Category not updated.
ug: سەھىپە يېڭىلانمىدى.

en: Category updated.
ug: سەھىپە يېڭىلاندى.

en: Caution:
ug: دىققەت:

en: Change
ug: ئۆزگەرتىش

en: Change Permalinks
ug: مۇقىم ئۇلانمىلارنى ئۆزگەرتىش

en: Change role to&hellip;
ug: دەرىجىنى ئۆزگەرتىش...

en: Changed roles.
ug: دەرىجە ئۆزگەرتىلدى.

en: Changes saved.
ug: ئۆزگەرتىشلەر ساقلاندى.

en: Changing to %s
ug: %s گە ئۆزگەرتىش

en: Check Again
ug: قايتا تەكشۈرۈش

en: Choose Image
ug: سۈرەت تاللاش

en: Choose a Background Image
ug: تەگلىك سۈرىتىنى تاللاڭ

en: Choose a Custom Header
ug: خاس بەت بېشىنى تاللاڭ

en: Choose a city in the same timezone as you.
ug: ئوخشاش ۋاقىت رايونىدىكى بىرەر شەھەرنى تاللاڭ.

en: Choose a file from your computer:
ug: كومپيۇتېرىڭىزدىكى ھۆججەتتىن بىرنى تاللاڭ:

en: Choose a plugin to edit from the menu in the upper right and click the Select button. Click once on any file name to load it in the editor, and make your changes. Don&#8217;t forget to save your changes (Update File) when you&#8217;re finished.
ug: سول تەرەپ ئۈستىدىكى تىزىملىكتىن تەھرىرلىمەكچى بولغان قىستۇرمىنى تاللاپ، «تاللاش» كۇنۇپكىسىنى چېكىڭ. خالىغان ھۆججەتنىڭ ئىسمىنى چېكىپ ھۆججەتنى تەھرىرلىگۈچكە ئەكىرگەندىن كېيىن ئۆزگەرتسىڭىز بولىدۇ. تۈگەتكەندى كېيىن ئۆزگەرتىشلىرىڭىز (يېڭىلانغان ھۆججەت) نى ساقلاشنى ئۇنتۇماڭ.

en: Choose an image from your computer:
ug: كومپيۇتېرىڭىزدىكى سۈرەتتىن بىرنى تاللاڭ:

en: Choose the part of the image you want to use as your header.
ug: باش رەسىمى قىلىپ ئىشلەتمەكچى بولغان دائىرىنى سۈرەتتىن تاللاڭ.

en: Choose the target frame for your link.
ug: ئۇلانمىڭىز ئۈچۈن نىشان رامكىسىنى تاللاپ بېرىڭ.

en: Choose what to export
ug: ئېكسپورتلاش ئوبيېكتىنى تاللاڭ

en: Clean typography
ug: ئازدە خەت نۇسخىسى

en: Clear List
ug: تىزىملىكنى تازىلاش

en: Click Customize for the current theme or Live Preview for any other theme to see a live preview
ug: نۆۋەتتىكى باشتېمىنىڭ «ئىختىيارى» ياكى باشقا باشتېمىلارنىڭ «جانلىق كۆرۈپ بېقىش» كۇنۇپكىسىنى چېكىش ئارقىلىق جانلىق كۆرۈپ بېقىش

en: Click Customize to change the header, background, title and menus of the current theme, all in one place.
ug: «خاسلاشتۇرۇش» نى چېكىپ نۆۋەتتىكى باشتېمىنىڭ بەت بېشى، تەگلىكى، تېمىسى ۋە تىزىملىكلىرىنىڭ ھەممىسىنى مۇشۇ يەردە ئۆزگەرتسىڭىز بولىدۇ.

en: Click Save Menu to make pending menu items public.
ug: تەستىق كۈتۈۋاتقان تىزىملىك تۈرىنى ئاشكارا قىلىش ئۈچۈن «تىزىملىكنى ساقلاش» نى چېكىڭ.

en: Click on the theme to see the theme name, version, author, description, tags, and the Delete link
ug: باشتېمىنى چېكىپ، باشتېما نامى، نەشرى، ئاپتورى، چۈشەندۈرۈشى، تەگلىرى ۋە «ئۆچۈرۈش» ئۇلانمىسىنى كۆرۈش

en: Click the Live Preview links in the Available Themes list below to customize and preview another theme before activating it.
ug: باشقا باشتېمىنى ئاكتىپلاشتىن ئىلگىرى ئۇنى ئىختىيارىي قىلىش ۋە كۆرۈپ بېقىش ئۈچۈن «ئىشلەتكىلى بولىدىغان باشتېمىلار» تىزىملىكىدىكى «جانلىق كۆرۈپ بېقىش» ئۇلانمىسىنى چېكىڭ.

en: Click to edit this part of the permalink
ug: مۇقىم ئۇلانمىنىڭ بۇ قىسمىنى بۇ يەرنى چېكىپ تەھرىرلەڭ

en: Click to insert.
ug: چەكسىڭىز قىستۇرۇلىدۇ.

en: Click to toggle
ug: «كېڭەيتىش ياكى يىغىش» ئۈچۈن چېكىڭ

en: Click to view entire list of files which will be deleted
ug: چەكسىڭىز ئۆچۈرۈلمەكچى بولغان ھۆججەتلەرنىڭ تولۇق تىزىملىكىنى كۆرەلەيسىز

en: Clicking <strong>Select Files</strong> opens a navigation window showing you files in your operating system. Selecting <strong>Open</strong> after clicking on the file you want activates a progress bar on the uploader screen.
ug: <strong>ھۆججەت تاللاش</strong>نى چەكسىڭىز، مەشغۇلات سىستېمىسىدىكى ھۆججەتلىرىڭىزنى كۆرسىتىپ بېرىدىغان يۆتكىلىش كۆزنىكى ئېچىلىدۇ. خالىغان بىر ھۆججەتنى چەككەندىن كېيىن <strong>ئېچىش</strong>نى تاللىسىڭىز، يوللاش ئېكرانىدىكى جەريان بالدىقى ئاكتىپلىنىدۇ.

en: Close Window
ug: كۆزنەكنى ئېتىش

en: Close overlay
ug: قەۋەت (كۆزنەكنى) ئېتىش

en: Cofounder, Project Lead
ug: باش ئاساسچى، تۈر يېتەكچىسى

en: Collapse
ug: يىغىش

en: Collapse Sidebar
ug: يانبالداقنى يىغىش

en: Collapse menu
ug: تىزىملىكنى يىغىش

en: Comment %d does not exist
ug: باھا %d مەۋجۇت ئەمەس

en: Comment Blacklist
ug: باھا قارا تىزىملىكى

en: Comment Moderation
ug: باھا تەستىقلاش

en: Comment author must fill out name and e-mail
ug: باھا يازغۇچى چوقۇم نامى ۋە ئېلېكتىرونلۇق خەت ئادرېسىنى تولدۇرۇشى كېرەك

en: Comment author must have a previously approved comment
ug: باھا يازغۇچىنىڭ بىرەر باھاسى چوقۇم ئىلگىرى تەستىقلانغان بولۇشى كېرەك

en: Comment by %s marked as spam.
ug: %s نىڭ باھالىرىغا «ئەخلەت خەت» دەپ بەلگە قويۇلدى.

en: Comment by %s moved to the trash.
ug: %s نىڭ باھالىرى ئەخلەت ساندۇقىغا يۆتكىۋېتىلدى.

en: Comment must be manually approved
ug: باھا قولدا تەستىقلانسۇن

en: Comments %s
ug: %s باھالار

en: Comments Template
ug: باھا قېلىپى

en: Comments on &#8220;%s&#8221;
ug:  &#8221;%s&#8220; دىكى باھالار

en: Comments should be displayed with the %s comments at the top of each page
ug: ھەر بىر بەتنىڭ ئەڭ ئۈستىدە %s باھالار كۆرسىتىلسۇن

en: Common Settings
ug: ئاساسىي تەڭشەكلەر

en: Compare Revisions
ug: نۇسخا سېلىشتۇرۇش

en: Compare Revisions of &#8220;%1$s&#8221;
ug: «%1$s» نى سېلىشتۇرۇپ تەكشۈرۈش

en: Compare any two revisions
ug: ھەرقانداق ئىككى نۇسخىنى سېلىشتۇرۇش

en: Compare two different revisions by <strong>selecting the &#8220;Compare any two revisions&#8221; box</strong> to the side.
ug: يان تەرەپتىكى <strong>&#8220;ھەرقانداق ئىككى نۇسخىنى سېلىشتۇرۇش&#8221; رامكىسىنى تاللاش</strong> ئارقىلىق ئوخشىمىغان ئىككى خىل نۇسخىنى سېلىشتۇرۇڭ.

en: Compatibility with WordPress %1$s: %2$d%% (%3$d "works" votes out of %4$d total)
ug: WordPress %1$s بىلەن سىغىشىشچانلىقى: %2$d%% (جەمئىي %4$d كىشىدىن %3$d كىشى "ئىشلەيدۇ" دەپ بېلەت تاشلىدى)

en: Compatibility with WordPress %1$s: 100%% (according to its author)
ug: WordPress %1$s نەشرى بىلەن سىغىشىشچانلىقى: 100%% (ئاپتورىنىڭ دېيىشىچە)

en: Compatibility with WordPress %1$s: Unknown
ug: WordPress %1$s نەشرى بىلەن سىغىشىشچانلىقى: نامەلۇم

en: Compatible up to:
ug: ماس كېلىدىغان ئەڭ يېڭى نەشرى:

en: Configuration Error
ug: سەپلەش خاتالىقى

en: Configure
ug: سەپلەش

en: Configuring this is optional. By default, it should be blank.
ug: بۇنى ئىختىيارىڭىزچە سەپلىسىڭىز بولىدۇ. ئادەتتە بوش پېتى قويسىڭىز بولىدۇ.

en: Confirm Deletion
ug: ئۆچۈرۈشنى جەزملەشتۈرۈش

en: Confirm Removal
ug: ئۆچۈرۈشنى جەزملەشتۈرۈش

en: Connection Information
ug: ئۇلىنىش ئۇچۇرلىرى

en: Connection Type
ug: ئۇلىنىش تىپى

en: Contact Info
ug: ئالاقىلىشىش ئۇچۇرلىرى

en: Contextual Help Tab
ug: كونتېكىست ياردەملىرى بەتكۈشى

en: Continue
ug: داۋاملاشتۇرۇش

en: Contributing Developers
ug: تۆھپىكار تۈزگۈچىلەر

en: Contributors can write and manage their posts but not publish posts or upload media files.
ug: تۆھپىكارلار ئۆزىنىڭ يازمىسىنى يېزىپ تەھرىرلىيەلىسىمۇ، يازمىلارنى ئېلان قىلالمايدۇ ۋە مېدىيا ھۆججەتلىرىنى يۈكلىيەلمەيدۇ.

en: Convert emoticons like <code>:-)</code> and <code>:-P</code> to graphics on display
ug: <code>:-)</code> ۋە <code>:-P</code> قاتارلىق ھېسسىي بەلگىلەر رەسىم شەكلىدە كۆرسىتىلسۇن

en: Copying the required files&#8230;
ug: تەلەپ قىلىنغان ھۆججەتلەر كۆچۈرۈلۈۋاتىدۇ...

en: Core Committer
ug: يادرولۇق ھاۋالە قىلىنغۇچى

en: Core Contributors to WordPress %s
ug: WordPress %s نىڭ يادرولۇق تۆھپىكارى

en: Core Developer
ug: يادرولۇق تۈزگۈچى

en: Core Developers
ug: يادرولۇق تۈزگۈچىلەر

en: Could not access filesystem.
ug: ھۆججەت سىستېمىسى ئوقۇلمىدى.

en: Could not copy file.
ug: ھۆججەتنى كۆچۈرگىلى بولمىدى.

en: Could not copy files.
ug: ھۆججەتلەرنى كۆچۈرگىلى بولمىدى.

en: Could not copy files. You may have run out of disk space.
ug: ھۆججەتنى كۆچۈرگىلى بولمىدى. دىسكا بوشلۇقىڭىزنى ئىشلىتىپ بوپسىز.

en: Could not create Temporary file.
ug: ۋاقىتلىق ھۆججەتنى قۇرغىلى بولمىدى.

en: Could not create directory.
ug: مۇندەرىجىنى قۇرغىلى بولمىدى.

en: Could not extract file from archive.
ug: ئارخىپتىكى ھۆججەتلەرنى يەشكىلى بولمىدى.

en: Could not fully remove the plugin(s) %s.
ug: قىستۇرما %s نى تولۇق ئۆچۈرگىلى بولمىدى.

en: Could not fully remove the theme %s.
ug: باشتېما %s نى تولۇق ئۆچۈرگىلى بولمىدى.

en: Could not insert link into the database
ug: ساندانغا ئۇلانما قىستۇرۇشقا بولمىدى

en: Could not remove the old plugin.
ug: كونا قىستۇرمىنى ئۆچۈرگىلى بولمىدى.

en: Could not remove the old theme.
ug: كونا باشتېمىنى ئۆچۈرگىلى بولمىدى.

en: Could not retrieve file from archive.
ug: ئارخىپتىكى ھۆججەتلەرنى ئەسلىگە كەلتۈرگىلى بولمىدى.

en: Could not update link in the database
ug: سانداندىكى ئۇلانمىلار يېڭىلانمىدى

en: Create Menu
ug: تىزىملىك قۇرۇش

en: Create a New Site
ug: يېڭى توربەت قۇرۇش

en: Create a New User
ug: يېڭى ئىشلەتكۈچى قۇرۇش

en: Create a beautiful magazine-style site with WordPress and Twenty Fourteen. Choose a grid or a slider to display featured content on your homepage. Customize your site with three widget areas or change your layout with two page templates.
ug: WordPress ۋە «ئىككى مىڭ ئون تۆت» باشتېمىسى ئارقىلىق گۈزەل ژۇرنال ئۇسلۇبىدىكى بېكەت قۇرالايسىز. كاتەكچە ۋە سىيرىلما بۆلەكچىنى تاللاپ، باشبېتىڭىزدە تەۋسىيەلىك مەزمۇن كۆرسىتەلەيسىز. 3 كىچىك قورال رايونى ئارقىلىق بېكىتىڭىزنى خاسلاشتۇرالايسىز ياكى 2 بەتلىك قېلىپ ئارقىلىق بەت ئورۇنلاشتۇرۇشىنى ئۆزگەرتەلەيسىز.

en: Create a brand new user and add them to this site.
ug: يېڭىدىن ئىشلەتكۈچى قۇرۇپ، ئۇلارنى بۇ بېكەتكە قوشۇڭ.

en: Create, edit, and delete menus
ug: تىزىملىكلەرنى قۇرۇش، تەھرىرلەش ۋە ئۆچۈرۈش

en: Creating a Page is very similar to creating a Post, and the screens can be customized in the same way using drag and drop, the Screen Options tab, and expanding/collapsing boxes as you choose. This screen also has the distraction-free writing space, available in both the Visual and Text modes via the Fullscreen buttons. The Page editor mostly works the same as the Post editor, but there are some Page-specific features in the Page Attributes box:
ug: «بەت» قۇرۇش «يازما» قۇرغانغا ئوخشاش بولۇپ ، ئېكرانلارنى سۆرەپ تاشلاش،  «ئېكران تاللانمىلىرى» بەتكۈشى ۋە يېيىش ياكى يىغىش رامكىلىرىنى  ئىشلەتكەنگە ئوخشاش ئۇسۇل بىلەن ئېكراننى ئىختىيارىي قىلىشقا بولىدۇ. بۇ ئېكراندا يەنە «تولۇق ئېكران» كۇنۇپكىلىرى ئارقىلىق كۆرۈنمە ۋە تېكىستلىك ھالەتنىڭ ھەر ئىككىلىسىدە ئىشلەتكىلى بولىدىغان دەخلىسىز يېزىش بوشلۇقى بار. «بەت» تەھرىرلىگۈچ «يازما» تەھرىرلىگۈچكە ئوخشاش ئىشلەيدۇ، لېكىن «بەت خاسلىقى» رامكىسىدا بەزى «بەت»كىلا خاس ئىقتىدارلار بار.

en: Credits
ug: قاتناشقۇچىلار

en: Crop
ug: كېسىش

en: Crop Aspect Ratio
ug: كەڭلىك- ئۇزۇنلۇق نىسبىتى بويىچە كېسىش

en: Crop Header Image
ug: توربەت رەسىمىنى كېسىۋېلىش

en: Crop Selection
ug: كېسىش ئۈچۈن تاللاش

en: Crop and Publish
ug: كېسىش ۋە يوللاش

en: Crop thumbnail to exact dimensions (normally thumbnails are proportional)
ug: كىچىكلىتىلگەن كۆرۈنۈش مۇشۇ چوڭلۇقتا كېسىۋېلىنسۇن (ئادەتتە كىچىكلىتىلگەن سۈرەتتە ئەسلى نىسبەت ساقلاپ قېلىنىدۇ)

en: Current Revision by %s
ug: نۆۋەتتىكى ئۆزگەرتكۈچى: %s

en: Current Theme
ug: نۆۋەتتىكى باشتېما

en: Current page
ug: نۆۋەتتىكى بەت

en: Current thumbnail
ug: نۆۋەتتىكى كىچىك كۆرۈنۈش

en: Custom Background
ug: خاس تەگلىك

en: Custom Colors
ug: خاس رەڭ

en: Custom Fields
ug: ئۆزى بەلگىلەش بۆلىكى

en: Custom Header
ug: خاس توربەت رەسىمى

en: Custom Structure
ug: ئۆزى بەلگىلىگەن شەكىلدە

en: Custom Structures
ug: خاس قۇرۇلمىلار

en: Custom database class.
ug: ئۆزى بەلگىلىگەن ساندان بۆلىكى.

en: Custom database error message.
ug: ساندان خاتالىقى كۆرۈلگەندىكى ئۇچۇر.

en: Custom field deleted.
ug: ئۆزى بەلگىلەش بۆلىكى ئۆچۈرۈلدى.

en: Custom field updated.
ug: ئۆزى بەلگىلەش بۆلىكى يېڭىلاندى.

en: Custom fields can be used to add extra metadata to a post that you can <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Custom_Fields" target="_blank">use in your theme</a>.
ug: ئۆزى بەلگىلەش بۆلىكىنى يازمىغا كېڭەيتىلگەن مېتا سانلىق مەلۇماتلىرىنى قوشۇشتا ئىشلىتىشكە بولىدۇ. سىز ئۇلارنى <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Custom_Fields" target="_blank"> باشتېما ئىچىدە ئىشلىتەلەيسىز</a>.

en: Custom install script.
ug: قاچىلاش ئارىگىنالى تۈزىتىلىدۇ.

en: Custom maintenance message.
ug: ئاسراش ۋاقتىدا كۆرسىتىلىدىغان ئۇچۇر.

en: Custom site deleted message.
ug: بىلوگ ئۆچۈرۈلگەنلىك ئۇچۇرى تۈزىتىلىدۇ.

en: Custom site inactive message.
ug: بىلوگ ئاكتىپسىزلانغانلىق ئۇچۇرى تۈزىتىلىدۇ.

en: Custom site suspended message.
ug: بىلوگ مەجبۇرى توختىتىلغانلىق ئۇچۇرى تۈزىتىلىدۇ.

en: Custom:
ug: ئۆزى بەلگىلەش:

en: Customize %s
ug: %s نى خاسلاشتۇرۇش

en: Customize &#8220;%s&#8221;
ug: &#8220;%s&#8221; نى خاسلاشتۇرۇش

en: Customize Your Site
ug: تور بېتىڭىزنى خاسلاشتۇرۇڭ

en: Customizing This Display
ug: بۇ كۆرۈنۈشنى خاسلاشتۇرۇش

en: Dark
ug: قېنىق

en: Database Host
ug: ساندان مۇلازىمېتىرى

en: Database Name
ug: ساندان نامى

en: Database Update Required
ug: ساندان يېڭىلىنىشى كېرەك

en: Database host
ug: ساندان مۇلازىمېتىرى

en: Database name
ug: ساندان نامى

en: Database password
ug: ساندان پارولى

en: Database username
ug: ساندان ئىشلەتكۈچى نامى

en: Date
ug: چېسلا

en: Date range:
ug: ۋاقىت دائىرىسى:

en: Date/Time
ug: چېسلا/ۋاقىت

en: Day and name
ug: چېسلا ۋە يازما نامى بويىچە

en: Daylight saving time begins on: <code>%s</code>.
ug: يازلىق ۋاقىتنىڭ باشلىنىش ۋاقتى: <code>%s</code>.

en: Deactivate
ug: توختىتىش

en: Deactivate this plugin
ug: بۇ قىستۇرمىنى ئىشلىتىشتىن قالدۇرۇش

en: Dear User,
    You recently clicked the 'Delete Site' link on your site and filled in a
    form on that page.
    If you really want to delete your site, click the link below. You will not
    be asked to confirm again so only click this link if you are absolutely certain:
    ###URL_DELETE###
    
    If you delete your site, please consider opening a new site here
    some time in the future! (But remember your current site and username
    are gone forever.)
    
    Thanks for using the site,
    Webmaster
    ###SITE_NAME###
ug: ھۆرمەتلىك ئىشلەتكۈچى،
     سىز يېقىندا تور بېكىتىڭىزدىكى «تور بېكەتنى ئۆچۈرۈش» ئۇلانمىسىنى چېكىپ، ئۇ بەتتىكى مۇنبەرنى تولدۇردىڭىز.
    تور بېكىتىڭىزنى راستتىنلا ئۆچۈرمەكچى بولسىڭىز، تۆۋەندىكى ئۇلانمىنى چېكىڭ.
    ئەمدى قايتا ئەسكەرتىلمەيدىغانلىقىڭىز ئۈچۈن، تۆۋەندىكىنى ئېنىق
    جەزملەشتۈرگەن ئەھۋالدا  ئاندىن بۇ ئۇلانمىنى چېكىڭ:
    ###URL_DELETE###
    
    تور بېكىتىڭىزنى ئۆچۈرسىڭىز، كېيىن بۇ يەردە يېڭى تور بېكەت ئېچىشنى ئويلىشىپ بېقىڭ
     (لېكىن نۆۋەتتىكى تور بېكەت ۋە ئىشلەتكۈچى نامىڭىز مەڭگۈلۈك ئۆچۈرۈلىدۇ .)
    
    تور بېكەت 
    Webmaster
    ###SITE_NAME نى ئىشلەتكەنلىكىڭىزگە رەھمەت.

en: Dear user,
    
    You recently requested to have the administration email address on
    your site changed.
    If this is correct, please click on the following link to change it:
    ###ADMIN_URL###
    
    You can safely ignore and delete this email if you do not want to
    take this action.
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
ug: ھۆرمەتلىك ئىشلەتكۈچى،
    
    سىز يېقىندا ئىلتىماس قىلغان بېكىتىڭىزدىكى 
    باشقۇرغۇچى ئېلېكتىرونلۇق خەت ئادرېسى ئۆزگەردى.
    ئەگەر بۇ توغرا بولسا تۆۋەندىكى ئۇلانمىنى چېكىپ ئۆزگەرتىڭ:
    ###ADMIN_URL###
    
    ئەگەر سىز بۇ مەشغۇلاتنى ئېلىپ بارمىسىڭىز، ئۇنداقتا
    بىخەتەر ئۆتكۈزۈۋېتەلەيسىز ھەمدە بۇ ئېلېكتىرونلۇق خەتنى ئۆچۈرۈۋېتەلەيسىز.
    
    بۇ ئېلېكتىرونلۇق خەت ###EMAIL###غا ئەۋەتىلدى
    
    سالام بىلەن،
    ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Dear user,
    
    You recently requested to have the email address on your account changed.
    If this is correct, please click on the following link to change it:
    ###ADMIN_URL###
    
    You can safely ignore and delete this email if you do not want to
    take this action.
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
ug: ھۆرمەتلىك ئىشلەتكۈچى،
    
    سىز يېقىندا ھېساباتىڭىزنى ئۆزگەرتىش ھەققىدە ئېلېكتىرونلۇق خەت ئادرېسىنى تەلەپ قىلدىڭىز.
    ئەگەر ھەقىقەتەن شۇنداق بولسا، تۆۋەندىكى ئۇلانمىنى چېكىپ، ئۇنى  ئۆزگەرتىڭ:
    ###ADMIN_URL###
    
    ئەگەر بۇ مەشغۇلاتنىڭ ئىجرا بولۇشىنى خالىمىسىڭىز، ئۇلانمىنى
    چەكمەي بۇ ئېلېكتىرونلۇق خەتنى ئۆچۈرۈۋەتسىڭىزلا بولىدۇ.
    
    بۇ ئېلېكتىرونلۇق خەت ###EMAIL### غا ئەۋەتىلدى
    
    ھۆرمەت بىلەن،
    ###SITENAME###
    ###SITEURL

en: Default Avatar
ug: سۈكۈتتىكى باش سۈرەت

en: Default Images
ug: كۆڭۈلدىكى سۈرەتلەر

en: Default Link Category
ug: كۆڭۈلدىكى ئۇلانما سەھىپىسى

en: Default Mail Category
ug: سۈكۈتتىكى ئېلېكتىرونلۇق خەت سەھىپىسى

en: Default Post Category
ug: سۈكۈتتىكى يازما سەھىپىسى

en: Default Post Format
ug: كۆڭۈلدىكى يازما فورماتى

en: Default Template
ug: سۈكۈتتىكى قېلىپ

en: Default article settings
ug: كۆڭۈلدىكى يازما تەڭشەكلىرى

[ctx: Default category slug]
en: Uncategorized
ug: سەھىپىگە ئايرىلمىغان

en: Default is <code>wp-content/uploads</code>
ug: كۆڭۈلدىكى ئادرېسى <code>wp-content/uploads</code>

[ctx: Default post slug]
en: hello-world
ug: سالام دۇنيا!

en: Delete
ug: ئۆچۈرۈش

en: Delete Menu
ug: تىزىملىكنى ئۆچۈرۈش

en: Delete My Site
ug: توربېتىمنى ئۆچۈرىمەن

en: Delete My Site Permanently
ug: توربېتىمنى مەڭگۈلۈك ئۆچۈرىمەن

en: Delete Plugin | Delete Plugins
ug[0]: قىستۇرمىنى ئۆچۈرۈش
ug[1]: قىستۇرمىلارنى ئۆچۈرۈش

en: Delete Site
ug: توربەتنى ئۆچۈرۈش

en: Delete Users
ug: ئىشلەتكۈچىلەرنى ئۆچۈرۈش

en: Delete a menu item by <strong>expanding it and clicking the Remove link</strong>
ug: <strong>تىزىملىك ئەزالىرىنى يېيىپ، ئۇلانما «چىقىرىۋېتىش»نى چېكىپ</strong> تىزىملىك ئەزالىرىنى ئۆچۈرۈش

en: Delete all posts.
ug: بارلىق يازمىلار ئۆچۈرۈلسۇن.

en: Delete brings you to the Delete Users screen for confirmation, where you can permanently remove a user from your site and delete their posts. You can also delete multiple users at once by using Bulk Actions.
ug: تور بېكىتىڭىزدىن ئىشلەتكۈچى چىقىرىۋېتىپ ئۇلارنىڭ يازمىلىرىنى ئۆچۈرگىنىڭىزدە، «ئۆچۈرۈش» ئارقىلىق «ئىشلەتكۈچى ئۆچۈرۈش» ئېكرانىغا يۆتكىلىپ ئۆچۈرۈشنى دەلىللىسىڭىز بولىدۇ. سىز يەنە «تۈركۈملەپ مەشغۇلات قىلىش»نى ئىشلىتىپ بىرلا ۋاقىتتا كۆپ ئىشلەتكۈچى ئۆچۈرەلەيسىز.

en: Delete this item permanently
ug: بۇ تۈرنى مەڭگۈلۈك ئۆچۈرۈش

en: Delete this plugin
ug: بۇ قىستۇرمىنى ئۆچۈرۈش

en: Delete this theme
ug: بۇ باشتېمىنى ئۆچۈرۈش

en: Deleted
ug: ئۆچۈرۈلگەن

en: Deleting Links
ug: ئۇلانمىلارنى ئۆچۈرۈش

en: Denied: %s
ug: رەت قىلىندى: %s

en: Descending
ug: كېمىيىش تەرتىپى

en: Designer
ug: لايىھەلىگۈچىلەر

en: Destination folder already exists.
ug: نىشان ھۆججەت قىسقۇچى مەۋجۇت ئىكەن.

en: Details
ug: تەپسىلاتى

en: Developer
ug: ئاچقۇچىلار

en: Dimensions:
ug: چوڭ- كىچىكلىكى:

en: Disable
ug: چەكلەش

en: Disable accessibility mode
ug: زىيارەت ھالىتى ئىناۋەتسىز

en: Disable the visual editor when writing
ug: يېزىۋاتقاندا كۆرۈنمىلىك تەھرىرلىگۈچ ئېتىۋېتىلسۇن

en: Disable this theme
ug: بۇ باشتېمىنى توختىتىش

en: Disabled <span class="count">(%s)</span> | Disabled <span class="count">(%s)</span>
ug[0]: توختىتىلغان <span class="count">(%s)</span>
ug[1]: توختىتىلغان <span class="count">(%s)</span>

en: Disabling Maintenance mode&#8230;
ug: ئاسراش ھالىتىنى توختىتىش&#8230;

en: Discard any changes and restore the original image.
ug: بارلىق ئۆزگەرتىشلەرنى بىكار قىلىپ، ئەسلىدىكى سۈرەتكە قايتۇرۇلسۇن.

en: Discourage search engines from indexing this site
ug: ئىزدەش موتورىلىرىنىڭ بۇ بېكەتنى رەتكە تۇرغۇزۇشىنى ئىناۋەتسىز قىلىش

en: Discussion
ug: مۇھاكىمە

en: Discussion Settings
ug: مۇھاكىمە تاللاشلىرى

en: Display Options
ug: كۆرسىتىش تاللانمىلىرى

en: Display name publicly as
ug: ئاشكارا كۆرسىتىلىدىغان ئىسىم

en: Displaying %s&#8211;%s of %s
ug: كۆرسىتىلىۋاتقىنى %s&#8211;%s، جەمئىي%s

en: Do not allow
ug: رۇخسەت يوق

en: Documentation:
ug: ماتېرىياللار:

en: Domain
ug: تور ئادرېسى

en: Don&#8217;t forget to click &#8220;Save Changes&#8221; when you&#8217;re done!
ug: تاماملىغاندىن كېيىن «ئۆزگەرتىشلەرنى ساقلاش» نى چېكىشنى ئۇنتۇماڭ!

en: Don&#8217;t forget to click on the Save Changes button when you are finished.
ug: تاماملىغاندىن كېيىن «تاللاشلارنى ساقلاش» كۇنۇپكىسىنى چېكىشنى ئۇنتۇماڭ.

en: Don&#8217;t you wish all software came with these freedoms? So do we! For more information, check out the <a href="http://www.fsf.org/">Free Software Foundation</a>.
ug: بارلىق يۇمشاق دېتاللاردا مۇشۇنداق ئەركىنلىك بولسىكەن دەمسىز؟ بىزمۇ شۇنداق ئويلايمىز! بۇ ھەقتىكى تەپسىلىي ئۇچۇرلارنى <a href="http://www.fsf.org/">ھەقسىز يۇمشاق دېتاللار فوندى</a>دىن تاپالايسىز.

en: Double-check your email address before continuing.
ug: داۋاملاشتۇرۇشتىن بۇرۇن ئېلېكتىرونلۇق خەت ئادرېسىڭىزنى قايتا تەكشۈرۈڭ.

en: Down one
ug: بىرنى ئاستىغا

en: Download %s
ug: %s نەشرىنى چۈشۈرۈش

en: Download Export File
ug: ئېكسپورت ھۆججىتىنى چۈشۈرۈش

en: Download failed.
ug: چۈشۈرگىلى بولمىدى.

en: Download nightly build
ug: ئەڭ يېڭى قۇرۇلما نەشرىنى چۈشۈرۈش

en: Downloaded:
ug: چۈشۈرۈلۈش قېتىم سانى:

en: Downloading install package from <span class="code">%s</span>&#8230;
ug: <span class="code">%s</span> دىن قاچىلاش بولىقى چۈشۈرۈلۈۋاتىدۇ&#8230;

en: Downloading translation from <span class="code">%s</span>&#8230;
ug: تەرجىمە <span class="code">%s</span>دىن چۈشۈرۈلۈۋاتىدۇ...

en: Downloading update from <span class="code">%s</span>&#8230;
ug: يېڭىلاش بولىقى <span class="code">%s</span> دىن چۈشۈرۈلۈۋاتىدۇ&#8230;

en: Draft created on %1$s at %2$s
ug: ئارگىنال قۇرۇلغان ۋاقىت %1$s،  %2$s

en: Draft saved at %s.
ug: كوپىيە %s دە ساقلاندى.

en: Drafts
ug: ئارگىناللار

en: Drag each item into the order you prefer. Click the arrow on the right of the item to reveal additional configuration options.
ug: ھەربىر ئەزانى سىز ياقتۇرىدىغان تەرتىپ بويىچە سۆرەڭ. ئەزانىڭ ئوڭ تەرىپىدىكى ئىسترېلكىنى چېكىپ، تېخىمۇ كۆپ سەپلىمە تاللانمىلىرىنى كۆرسىتىڭ.

en: Drag widgets here to remove them from the sidebar but keep their settings.
ug: كىچىك قوراللارنىڭ تەڭشەكلىرىنى ساقلاپ قېلىپ يانبالداقتىن يۆتكىۋېتىش ئۈچۈن بۇ يەرگە تارتىپ ئەكىرىڭ.

en: Drag-and-drop the following link to your bookmarks bar or right click it and add it to your favorites for a posting shortcut.
ug: تۆۋەندىكى ئۇلانمىنى خەتكۈش ئىستونىڭىزغا تارتىپ ئاپىرىش ياكى ئۇنىڭ ئۈستىدە مائۇسنىڭ ئوڭ كۇنۇپكىسىنى چېكىپ خەتكۈشلەش ئارقىلىق يازما يېزىش تېزلەتمىسى قۇرالايسىز.

en: Drag-drag-drag. Scroll-scroll-scroll. Widget management can be complicated. With the new design, we&#8217;ve worked to streamline the widgets&nbsp;screen.
ug: سۆرەش-سۆرەش-سۆرۈش. ئاغدۇرۇش-ئاغدۇرۇش-ئاغدۇرۇش. كىچىك قورال باشقۇرۇش مۇرەككەپ ئىدى. ھازىرقى يېڭى لايىھەدە نەپىس كىچىك قورال باشقۇرۇشنى تاماملىدۇق.

en: Drop files here
ug: ھۆججەتلەرنى بۇ يەرگە تاشلاڭ

en: Drop-ins <span class="count">(%s)</span> | Drop-ins <span class="count">(%s)</span>
ug[0]: تاشلانمىلار <span class="count">(%s)</span>
ug[1]: تاشلانمىلار <span class="count">(%s)</span>

en: Drop-ins are advanced plugins in the <code>%s</code> directory that replace WordPress functionality when present.
ug: تاشلانمىلار بولسا<code>%s</code> مۇندەرىجىسىدىكى WordPress ئىقتىدارلىرىنىڭ ئورنىنى ئالالايدىغان ئالىي قىستۇرمىلارنى كۆرسىتىدۇ.

en: Due to an error during updating, WordPress has rolled back to your previous version.
ug: يېڭىلاش مەزگىلىدە خاتالىق كۆرۈلگەن بولغاچقا، WordPress ئىلگىرىكى نەشرىڭىزگە قايتىپ كەتمەكچى.

en: E-mail (%s):
ug: Elxet Adresi (%s):

en: E-mail Address
ug: ئېلېكتىرونلۇق خەت ئادرېسى

en: E-mail me whenever
ug: تۆۋەندىكى ئەھۋاللاردا ئېلېكتىرونلۇق خەتتە ئۇقتۇرۇش قىلىنسۇن:

en: E-mail or Username
ug: ئېلېكتىرونلۇق خەت ياكى ئىشلەتكۈچى نامى

en: E-mail:
ug: ئېلېكتىرونلۇق خەت:

en: ERROR:
ug: خاتالىق:

en: ERROR: %s
ug: خاتالىق: %s

en: ERROR: please type a comment.
ug: خاتالىق: بىرەر باھا يېزىڭ.

en: ERROR: you are replying to a comment on a draft post.
ug: .خاتالىق: ئارگىنال ھالىتىدىكى يازمىنىڭ باھاسىغا جاۋاب بەرمەكچى بولۇۋاتىسىز

en: Each custom menu may contain a mix of links to pages, categories, custom URLs or other content types. Menu links are added by selecting items from the expanding boxes in the left-hand column below.
ug: ھەربىر ئىختىيارى تىزىملىك ئۇلىنىدىغان بەتلەر، سەھىپىلەر، ئىختىيارى URL لار ياكى باشقا مەزمۇن تىپلىرىنىڭ ئارىلاشمىسىنى ئۆز ئىچىگە ئالالايدۇ. تىزىملىك ئۇلانمىلىرى تۆۋەندىكى سول قول تەرەپتىكى ئىستوندىكى يېيىلغان رامكىلاردىن ئەزالارنى تاللاش ئارقىلىق قوشۇلىدۇ.

en: Edit &#8220;%s&#8221;
ug: &#8220;%s&#8221; نى تەھرىرلەش

en: Edit Comment
ug: باھا تەھرىرلەش

en: Edit Link
ug: ئۇلانمىنى تەھرىرلەش

en: Edit Lock
ug: تەھرىرلەش قۇلۇپى

en: Edit Menu Item
ug: تىزىملىكنى تەھرىرلەش

en: Edit Menus
ug: تىزىملىك تەھرىرلەش

en: Edit Plugins
ug: قىستۇرمىنى تەھرىرلەش

en: Edit Themes
ug: باشتېما تەھرىرلەش

en: Edit User
ug: ئىشلەتكۈچى تەھرىرلەش

en: Edit comment
ug: ئىنكاسنى تەھرىرلەش

en: Edit takes you to the editable profile screen for that user. You can also reach that screen by clicking on the username.
ug: «تەھرىرلەش» ئارقىلىق ئىشلەتكۈچىنىڭ تەھرىرلەشكە بولىدىغان ئارخىپ ئېكرانىغا يۆتكىلەلەيسىز. بۇ ئېكرانغا يەنە ئىشلەتكۈچى نامىنى چېكىش ئارقىلىقمۇ يۆتكىلەلەيسىز.

en: Edit this item
ug: بۇ تۈرنى تەھرىرلەش

en: Edit this item inline
ug: بۇ تۈرنى مۇشۇ يەردىلا تەھرىرلەش

en: Edit your default menu by adding or removing items. Drag each item into the order you prefer. Click Create Menu to save your changes.
ug: ئەزالارنى قوشۇش ياكى چىقىرىۋېتىش ئارقىلىق سۈكۈتتىكى تىزىملىكىڭىزنى تەھرىرلەڭ. ھەربىر ئەزانى سىز ياقتۇرىدىغان تەرتىپ بويىچە سۆرەڭ. «تىزىملىك قۇرۇش»نى چېكىپ، ئۆزگەرتىشلىرىڭىزنى ساقلاڭ.

en: Edit your front page
ug: ئالدى بېتىڭىزنى تەھرىرلەڭ

en: Edit your menu below, or <a href="%s">create a new menu</a>.
ug: تۆۋەندىكى تىزىملىكنىى تەھرىرلەڭ، ياكى <a href="%s">يېڭى تىزىملىك قۇرۇڭ</a>.

en: Editing <strong>%s</strong> (active)
ug: <strong>%s</strong> تەھرىرلىنىۋاتىدۇ (ئاكتىپ)

en: Editing <strong>%s</strong> (inactive)
ug: نۆۋەتتە <strong>%s</strong> تەھرىرلىنىۋاتىدۇ

en: Editing Menus
ug: تىزىملىك تەھرىرلەش

en: Editor Style
ug: تەھرىرلىگۈچ شەكلىدە

en: Editors can publish posts, manage posts as well as manage other people&#8217;s posts, etc.
ug: تەھرىر سالاھىيىتىدىكىلەر يازما ئېلان قىلىش، باشقىلارنىڭ يازمىلىرىنىمۇ باشقۇرۇش مەشغۇلاتلىرىنى ئورۇنلىيالايدۇ.

en: Embed Code
ug: كود قىستۇرۇش

en: Embed a Video
ug: سىننى ئىچىگە قوشۇش

en: Embeds
ug: قىستۇرۇلمىلار

en: Empty Spam
ug: ئەخلەت خەت ساندۇقىنى تازىلاش

en: Empty Title filled from filename.
ug: ھۆججەت نامى بوش قويۇلغان.

en: Empty Trash
ug: ئەخلەت ساندۇقىنى تازىلاش

en: Empty archive.
ug: ئارخىپ قۇرۇق.

en: Enable
ug: قوزغىتىش

en: Enable accessibility mode
ug: زىيارەت ھالىتى ئىناۋەتلىك

en: Enable keyboard shortcuts for comment moderation.
ug: باھا تەستىقلاشتا تېزلەتمە كۇنۇپكىلار ئىشلىتىلسۇن.

en: Enable this theme
ug: بۇ باشتېمىنى قوزغىتىش

en: Enable this theme for all sites in this network
ug: بۇ باشتېما بۇ توردىكى بارلىق توربەتكە قارىتا قوزغىتىلىدۇ

en: Enable threaded (nested) comments %s levels deep
ug: باھالار %s  قەۋەتكىچە قاتلاملىق شەكىلدە كۆرسىتىلسۇن

en: Enabled <span class="count">(%s)</span> | Enabled <span class="count">(%s)</span>
ug[0]: قوشۇلغان <span class="count">(%s)</span>
ug[1]: قوشۇلغان <span class="count">(%s)</span>

en: Enabling Accessibility Mode, via Screen Options, allows you to use Add and Edit buttons instead of using drag and drop.
ug: «ئېكران تاللانمىلىرى» ئارقىلىق زىيارەت ھالىتىنى ئىناۋەتلىك قىلغاندا، سۆرەپ ئەكىلىشنىڭ ئورنىغا قوشۇش ۋە تەھرىرلەش كۇنۇپكىلىرىنى ئىشلەتكىلى بولىدۇ.

en: Enabling Maintenance mode&#8230;
ug: ئاسراش ھالىتىنى قوزغىتىش&#8230;

en: Encoding for pages and feeds
ug: بەت ۋە قايتمىلارنىڭ كودلىنىشى

en: End Date
ug: ئاخىرلىشىش ۋاقتى

en: English
ug: ئىنگىلىزچە

en: Enter menu name here
ug: تىزىملىك نامىنى بۇ يەرگە كىرگۈزۈڭ

en: Enter new
ug: يېڭىدىن كىرگۈزۈڭ

en: Enter the address here if you want your site homepage <a href="http://codex.wordpress.org/Giving_WordPress_Its_Own_Directory">to be different from the directory</a> you installed WordPress.
ug: <br />ئەگەر WordPress بىلوگىڭىزنىڭ باش بېتى بىلەن ئۇ قاچىلانغان مۇندەرىجىسىنىڭ <a href="http://codex.wordpress.org/Giving_WordPress_Its_Own_Directory">ئوخشاش بولماسلىقىنى ئۈمىد قىلسىڭىز</a>، ئۇنداقتا ئادرېسنى كىرگۈزۈڭ.

en: Enter the email address of an existing user on this network to invite them to this site. That person will be sent an email asking them to confirm the invite.
ug: بۇ توردىكى ئىشلەتكۈچىلەرنى بۇ تور بېكىتىگە تەكلىپ قىلىش ئۈچۈن ئۇلارنىڭ ئېلېكتىرونلۇق خەت ئادرېسىنى كىرگۈزۈڭ. ئېلېكتىرونلۇق خەت ئەۋەتىلگەن ئادەم تەكلىپنى دەلىللەش ھەققىدە سورىلىدۇ.

en: Enter the email address or username of an existing user on this network to invite them to this site. That person will be sent an email asking them to confirm the invite.
ug: بۇ توردىكى ئىشلەتكۈچىلەرنى بۇ تور بېكىتىگە تەكلىپ قىلىش ئۈچۈن ئۇلارنىڭ ئېلېكتىرونلۇق خەت ئادرېسى ياكى ئىشلەتكۈچى نامىنى كىرگۈزۈڭ. ئېلېكتىرونلۇق خەت ئەۋەتىلگەن ئادەم تەكلىپنى دەلىللەش ھەققىدە سورىلىدۇ.

en: Enter the location on the server where the keys are located. If a passphrase is needed, enter that in the password field above.
ug: ئاچقۇچنىڭ مۇلازىمېتىردىكى ئورنىنى كىرگۈزۈڭ. پارول لازىم بولسا يۇقىرىقى رامكىغا تولدۇرۇڭ.

en: Error code: %s
ug: خاتالىق كود: %s

en: Error in deleting.
ug: ئۆچۈرۈش جەريانىدا خاتالىق يۈز بەردى.

en: Error in displaying the widget settings form.
ug: كىچىك قورالنىڭ تەڭشەك رامكىسىنى كۆرسىتىشتە خاتالىق يۈز بەردى.

en: Error in moving to Trash.
ug: ئۆچۈرۈش جەريانىدا خاتالىق يۈز بەردى.

en: Error in moving to trash.
ug: «ئەخلەت»كە يۆتكىگەندە خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Error in restoring from Trash.
ug: ئەخلەت ساندۇقىدىن ئەسلىگە كەلتۈرۈشتە خاتالىق يۈز بەردى.

en: Error in restoring from trash.
ug: «ئەخلەت»تىن ئەسلىگە قايتۇرغاندا خاتالىق يۈز بەردى.

en: Error saving media attachment.
ug: مېدىيا قوشۇمچە ھۆججىتىنى ساقلاشتا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Error while saving the scaled image. Please reload the page and try again.
ug: چوڭلۇقى ئۆزگەرتىلگەن سۈرەتنى ساقلاشتا خاتالىق كۆرۈلدى. بۇ بەتنى قايتا ئېچىپ سىناپ بېقىڭ.

en: Error while saving.
ug: ساقلاشتا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Error: [%1$s] %2$s
ug: خاتالىق:  [%1$s] %2$s

en: Every plugin and theme in WordPress.org&#8217;s directory is 100%% GPL or a similarly free and compatible license, so you can feel safe finding <a href="%1$s">plugins</a> and <a href="%2$s">themes</a> there. If you get a plugin or theme from another source, make sure to <a href="%3$s">ask them if it&#8217;s GPL</a> first. If they don&#8217;t respect the WordPress license, we don&#8217;t recommend them.
ug: WordPress.org مۇندەرىجىسىدىكى ھەربىر قىستۇرما ۋە باشتېما 100%% GPL ياكى ئاساسەن ھەقسىز ھەمدە ئىجازەتنامە بىلەن سىغىشىدۇ. شۇڭا ئۇ يەردىكى <a href="%1$s">قىستۇرمىلار</a> ۋە <a href="%2$s">باشتېمىلار</a>نى خاتىرجەم ئىشلەتسىڭىز بولىدۇ. ئەگەر قىستۇرما ياكى باشتېمىڭىز باشقا مەنبەدىن كەلگەن بولسا، ئىشلىتىشتىن ئاۋۋال <a href="%3$s">ئۇنىڭs GPL</a> لىنىڭ قانچىلىك ئىكەنلىكىنى سورىۋېلىڭ. ئەگەر ئۇلار WordPress ئىجازەتنامىسىگە ئەمەل قىلمىسا، ئۇلارنى ئىشلىتىشىڭىزنى تەۋسىيە قىلمايمىز.

en: Example: <code>http://wordpress.org/</code> &#8212; don&#8217;t forget the <code>http://</code>
ug: مەسىلەن: <code>/http://wordpress.org</code> دېگەندەك. دىققەت: <code>//:http</code> نى ئۇنتۇپ قالماڭ

en: Example: Nifty blogging software
ug: مىسال: يۇلغۇن تور يۈزىدە ئۇيغۇرچە كىرگۈزۈش دېتالى

en: Excerpt View
ug: يىغىنچاق كۆرسىتىش

en: Excerpts are optional hand-crafted summaries of your content that can be used in your theme. <a href="http://codex.wordpress.org/Excerpt" target="_blank">Learn more about manual excerpts.</a>
ug: ئۈزۈندە بولسا يازمىڭىزنىڭ قىسقىچە مەزمۇنىدىن ئىبارەت. سىز ئۇنى باشتېمىڭىزدا ئىشلىتەلەيسىز. ئۇنىڭغا مۇناسىۋەتلىك <a href="http://codex.wordpress.org/Excerpt" target="_blank">تەپسىلاتلارنى بۇ يەردىن كۆرۈڭ.</a>

en: Executed before Multisite is loaded.
ug: كۆپ ئىشلەتكۈچىلىك توربەت قوزغىلىشتىن بۇرۇن ئىجرا قىلىندى.

en: Export
ug: ئېكسپورتلاش

en: Extended Core Team
ug: كېڭەيتىلگەن يادرولۇق گۇرۇپپا

en: External Libraries
ug: سىرتقى توپلام

en: External object cache.
ug: سىرتقى ئوبيېكت cache.

en: FAILED: %s
ug: مەغلۇپ بولدى: %s

en: FAILED: WordPress failed to update to %s
ug: مەغلۇپ بولدى: WordPress نى %s گە يېڭىلاش مەغلۇپ بولدى.

en: FTP Password
ug: FTP پارولى

en: FTP Username
ug: FTP ئىشلەتكۈچى نامى

en: FTP hostname is required
ug: FTP مۇلازىمېتىر نامى كېرەك

en: FTP password is required
ug: FTP پارولى كېرەك

en: FTP username is required
ug: FTP ئىشلەتكۈچى نامى كېرەك

en: FTP/SSH Password
ug: FTP/SSH پارولى

en: FTP/SSH Username
ug: FTP/SSH ئىشلەتكۈچى نامى

en: FTPS (SSL)
ug: (SSL) FTPS

en: FYI
ug: ئۇچۇر

en: Failed to connect to FTP Server %1$s:%2$s
ug: FTP مۇلازىمېتىرى %1$s:%2$s غا ئۇلاش مەغلۇب بولدى

en: Failed to connect to SSH2 Server %1$s:%2$s
ug: SSH2 مۇلازىمېتىرى %1$s:%2$s غا ئۇلاش مەغلۇب بولدى

en: Failed to optimize the %1$s table. Error: %2$s
ug: %1$s جەدۋىلىنى ئەلالاشتۇرۇش مەغلۇب بولدى. خاتالىق: %2$s

en: Failed to repair the %1$s table. Error: %2$s
ug: %1$s جەدۋىلىنى تۈزىتىش مەغلۇب بولدى. خاتالىق: %2$s

en: Failed to write file to disk.
ug: ھۆججەتنى دىسكىغا يېزىش مەغلۇب بولدى.

en: Feature Filter
ug: ئالاھىدىلىكنى تاللاش

en: Featured Image
ug: خىل سۈرەت

en: Featured Image Header
ug: خىل سۈرەتلىك بەت بېشى

en: Featured Images
ug: خىل سۈرەتلەر

en: Features
ug: ئالاھىدىلىكلەر

en: File URL
ug: ھۆججەت ئادرېسى

en: File URL:
ug: ھۆججەت ئادرېسى:

en: File edited successfully.
ug: ھۆججەت ئوڭۇشلۇق تەھرىرلەندى.

en: File is empty. Please upload something more substantial.
ug: ھۆججەت قۇرۇق ئىكەن. باشقا بىرىنى يۈكلەڭ.

en: File is empty. Please upload something more substantial. This error could also be caused by uploads being disabled in your php.ini or by post_max_size being defined as smaller than upload_max_filesize in php.ini.
ug: ھۆججەت قۇرۇق ئىكەن. بىرەر مەزمۇننى ئۆز ئىچىگە ئالغان ھۆججەتنى يۈكلەڭ. بۇ خاتالىق سىزنىڭ php.ini ھۆججىتىدە يۈكلەشنى چەكلىگەنلىكىڭىز ياكى يازمىنىڭ چوڭ- كىچىكلىكى يۈكلەشكە بولىدىغان ئەڭ چوڭ ھۆججەت سىغىمىدىن كىچىك بولغانلىقى سەۋەبىدىن يۈز بەرگەن بولۇشىمۇ مۇمكىن.

en: File is empty. Please upload something more substantial. This error could also be caused by uploads being disabled in your php.ini.
ug: ھۆججەت قۇرۇق. بىرەر مەزمۇننى ئۆز ئىچىگە ئالغان ھۆججەتنى يۈكلەڭ. بۇ خاتالىق سىزنىڭ php.ini ھۆججىتىدە يۈكلەشنى چەكلىگەنلىكىڭىز سەۋەبىدىن يۈز بەرگەن بولۇشىمۇ مۇمكىن.

en: File name:
ug: ھۆججەت نامى:

en: File size:
ug: ھۆججەت چوڭلۇقى:

en: File type:
ug: ھۆججەت تىپى:

en: File upload stopped by extension.
ug: ھۆججەت يوللاش كېڭەيتىلمە تەرىپىدىن توختىتىپ قويۇلدى.

en: Files in the <code>%s</code> directory are executed automatically.
ug: <code>%s</code> مۇندەرىجىسىدىكى ھۆججەتلەر ئاپتوماتىك ئىجرا بولىدۇ.

en: Files of this type are not editable.
ug: بۇ تىپتىكى ھۆججەتنى تەھرىرلىگىلى بولمايدۇ.

en: Filesystem error.
ug: ھۆججەت سىستېمىسى خاتالىقى كۆرۈلدى.

en: Filter
ug: سۈزۈش

en: Filter &#187;
ug: سۈزگۈچ...

en: Find Posts or Pages
ug: يازما ياكى بەتلەرنى تېپىش

en: Find Themes
ug: باشتېما ئىزدەش

en: Find a theme based on specific features.
ug: كۆرسىتىلگەن ئالاھىدىلىك بويىچە باشتېما ئىزدىلىدۇ.

en: First Name
ug: ئىسىم

en: Fixed Layout
ug: مۇقىم بەت لايىھەسى

en: Flexible Header
ug:  ماسلاشما بەت بېشى

en: Flip horizontally
ug: گورىزونتال ئۆرۈش

en: Flip vertically
ug: ۋېرتىكال ئۆرۈش

en: Fluid Layout
ug: لەيلىمە بەت لايىھەسى

[ctx: Followed by post revision info]
en: From:
ug: ئەۋەتكۈچى:

[ctx: Followed by post revision info]
en: To:
ug: تاپشۇرۇۋالغۇچى:

en: Footer
ug: بەت تېگى

en: For PHP files, you can use the Documentation dropdown to select from functions recognized in that file. Look Up takes you to a web page with reference material about that particular function.
ug: PHP ھۆججەتلىرى ئۈچۈن «ھۆججەت» ئېسىلما تىزىملىكى ئارقىلىق ھۆججەتتىكى تونۇيدىغان فۇنكسىيەلەردىن تاللىيالايسىز. ئىزدەش سىزنى ئالاھىدە ئىقتىدار ھەققىدىكى پايدىلىنىش ماتېرىيالى بار بولغان تور بەتكە باشلاپ بارىدۇ.

en: For each article in a feed, show
ug: تەرمىلەردىكى ھەر بىر يازما ئۈچۈن كۆرسىتىلىدىغىنى

en: For images only, you can click on Edit Image under the thumbnail to expand out an inline image editor with icons for cropping, rotating, or flipping the image as well as for undoing and redoing. The boxes on the right give you more options for scaling the image, for cropping it, and for cropping the thumbnail in a different way than you crop the original image. You can click on Help in those boxes to get more information.
ug: تۆۋەندىكى مەزمۇن سۈرەتلەرگىلا خاس. سۈرەتنى قىرقىش، چۆرگۈلىتىش ياكى ئايلاندۇرۇش،  يېنىۋېلىش ياكى ياندۇرۇش ئۈچۈن «كىچىك كۆرۈنۈش» ئاستىدىكى «سۈرەتنى تەھرىرلەش»نى چېكىپ (سىنبەلگىسى بار) ئىچكى سۈرەت تەھرىرلىگۈچنى يايسىڭىز بولىدۇ. ئوڭ تەرەپتىكى رامكىلار سىزنى سۈرەتنى ئورۇنلاشتۇرۇش، قىرقىش، كىچىك كۆرۈنۈشنى ئەسلى سۈرەتنى قىرقىغانغا ئوخشىمىغان ئۇسۇل بىلەن قىرقىش قاتارلىق مەشغۇلاتلار ئۈچۈن تېخىمۇ كۆپ تاللانمىلار بىلەن تەمىنلەيدۇ. تېخىمۇ كۆپ ئۇچۇرغا ئېرىشمەكچى بولسىڭىز، بۇ رامكىلاردىكى «ياردەم»نى چېكىڭ.

en: For more information, see <a href="%s">the release notes</a>.
ug: تەپسىلاتىنى <a href="%s">تارقىتىش خاتىرىلىرى</a>دىن كۆرۈڭ.

en: For more information:
ug: تەپسىلاتى بۇ يەردە:

en: For more on version %s, see the About WordPress screen:
ug:  %s نەشرىدىكى تېخىمۇ كۆپ ئۇچۇرلارنى «WordPress ھەققىدە» ئېكرانىدىن كۆرۈۋېلىڭ:

en: For most themes, the header text is your Site Title and Tagline, as defined in the <a href="%1$s">General Settings</a> section.
ug: <a href="%1$s">دائىمىي تەڭشەكلەر</a> بۆلىكىدە بايان قىلىنغىنىدەك، كۆپىنچە باشتېمىلارنىڭ بەت قېشى تېكىستى بولسا «تور بېكەت تېمىسى» ۋە «يانداش تېما» ھېسابلىنىدۇ.

en: For users without a custom avatar of their own, you can either display a generic logo or a generated one based on their e-mail address.
ug: ئۆزىنىڭ كارتون باش رەسىمى بولمىغان ئىشلەتكۈچىلەر ئۈچۈن سىز بىر ئۇنىۋېرسال باش رەسىمى ياكى ئۇلارنىڭ ئېلېكتىرونلۇق خەت ئادرېسىغا ئاساسەن ھاسىل قىلىنغان باش رەسىمىنى كۆرسەتسىڭىز بولىدۇ.

en: Formatting
ug: فورماتلاش

en: Found %s
ug: %s تېپىلدى

en: Four Columns
ug: تۆت ئىستونلۇق

en: Freedoms
ug: ئەركىنلىكىڭىز

en: From %1$s on %2$s%3$s
ug: %1$s: %2$s%3$s دىكى ئىنكاس

en: From Computer
ug: كومپيۇتېردىن

en: From URL
ug: توردىكى ئادرېستىن

en: From this screen you can review, compare, and restore revisions:
ug: بۇ ئېكراندىن ئۆزگەرتىشلەرگە قاراپ چىقىش، سېلىشتۇرۇش ۋە ئەسلىگە قايتۇرۇش مەشغۇلاتىنى قىلالايسىز:

en: From this screen you can:
ug: بۇ ئېكراندا مۇنداق ئىشلارنى قىلالايسىز:

en: Front Page Posting
ug: ئالدى بەتتە يوللاش

en: Front page: %s
ug: باش بەتتە %s بېتىدىكى مەزمۇن كۆرۈنسۇن.

en: Full URL path to files
ug: ھۆججەتنىڭ تولۇق ئادرېسى

en: Full Width Template
ug: تولۇق كەڭلىكتىكى قېلىپى

en: Full text
ug: تولۇق تېكىست

en: Function Name&hellip;
ug: فۇنكسىيە نامى&hellip;

en: Future security updates will be applied automatically.
ug: كەلگۈسىدىكى بىخەتەرلىك يېڭىلانمىلىرى ئاپتوماتىك قوللىنىلىدۇ.

en: G &#8212; Suitable for all audiences
ug: G &#8212; ئادەتتىكى دەرىجە، ھەر قانداق ياشتىكىلەر كۆرەلەيدۇ

en: Gallery
ug: ئالبوم

en: Gallery (%s)
ug: ئالبوم (%s)

en: Gallery columns:
ug: ئالبوم ئىستونلىرى:

en: General Settings
ug: ئاساسلىق تەڭشەكلەر

en: Genre:
ug: ژانىرى:

en: Genre: %s.
ug: ژانىرى: %s.

en: Get Favorites
ug: خەتكۈشلەرنى ئېلىش

en: Get Shortlink
ug: قىسقا ئۇلانما ئېلىش

en: Get Started
ug: باشلاش

en: Give your menu a name above, then click Create Menu.
ug: ئۈستىدىكى تىزىملىككە نام بېرىڭ، ئاندىن «تىزىملىك قۇرۇش»نى چېكىڭ.

en: Global Settings
ug: ئومۇمىي تەڭشەكلەر

en: Go back
ug: قايتىش

en: Go to Dashboard
ug: باشقۇرۇش بېتىگە يۆتكىلىش

en: Go to Dashboard &rarr; Home
ug: باشقۇرۇش بېتى &rarr; باش بەتكە يۆتكىلىش

en: Go to WordPress Updates page
ug: WordPress يېڭىلاش بېتىگە يۆتكىلىش

en: Go to plugins page
ug: قىستۇرما بېتىگە قايتىش

en: Go to the first page
ug: تۇنجى بەتكە يۆتكىلىش.

en: Go to the last page
ug: ئاخىرقى بەتكە يۆتكىلىش

en: Go to the next page
ug: كېيىنكى بەتكە يۆتكىلىش

en: Go to the previous page
ug: ئالدىنقى بەتكە يۆتكىلىش

en: Go to themes page
ug: باشتېما بېتىگە قايتىش

en: Grant this user super admin privileges for the Network.
ug: بۇ ئىشلەتكۈچىگە تورنىڭ ئالاھىدە باشقۇرغۇچىلىق سالاھىيىتى بېرىلسۇن.

en: Gravatar Logo
ug: گراۋاتار تۇغى

en: Guest Committer
ug: مېھمان ھاۋالە قىلىنغۇچى

en: Have a large monitor? Multiple widget areas stack side-by-side to use the available space. Using a tablet? Just tap a widget to add it.
ug: چوڭ ئېكرانىڭىز بارمۇ؟ كۆپ خىل كىچىك قورال رايونى يانمۇيان تىزىلغان بولۇپ، ئىشلەتكىلى بولىدىغان بوشلۇقنى ئىشلىتىدۇ. تاختا كومپيۇتېرىڭىز بارمۇ؟ كىچىك قورالنى بېسىپلا بىرنى قوشۇڭ.

en: Header Text
ug:  بەت بېشى تېكىستى

en: Header updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
ug: بىلوگ رەسىمى يېڭىلاندى. قانداق بولغانلىقىنى بىلمەكچى بولسىڭىز <a href="%s">تور بېتىڭىزنى زىيارەت قىلىڭ</a>.

en: Hello Dolly
ug: سالام دوللى!

en: Hello world!
ug: سالام دۇنيا!

en: Here is a basic overview of the different user roles and the permissions associated with each one:
ug: ئوخشىمىغان ئىشلەتكۈچى روللارنىڭ قىسقىچە چۈشەندۈرۈلىشى ۋە ھەربىر رول بىلەن باغلانغان ھوقۇقلار بۇ يەردە كۆرسىتىلدى:

en: Hi,
    
    You've been invited to join '%1$s' at
    %2$s with the role of %3$s.
    
    Please click the following link to confirm the invite:
    %4$s
ug: ياخشىمۇسىز، / Yaxshimusiz
    
    '%1$s' غا قاتنىشىشقا تەكلىپ قىلىندىڭىز / gha qatnishishqa teklip qilindingiz.
    ئورۇن/Orun: %2$s سالاھىيەت/Salahiyet: %3$s.
    تەكلىپنى جەزملەش ئۈچۈن تۆۋەندىكى ئۇلانمىنى چېكىڭ/Teklipni Jezmlesh üchün töwendiki ulanmini chéking.:
    %4$s

en: Hi,
    You've been invited to join '%1$s' at
    %2$s with the role of %3$s.
    If you do not want to join this site please ignore
    this email. This invitation will expire in a few days.
    
    Please click the following link to activate your user account:
    %%s
ug: ئەسسالامۇئەلەيكۇم، 
    '%1$s' غا قاتنىشىشقا تەكلىپ قىلىندىڭىز / gha qatnishishqa teklip qilindingiz.
    ئورۇن/Orun: %2$s سالاھىيەت/Salahiyet: %3$s.
    بۇ توربەتكە قاتنىشىشنى خالىمىسىڭىز بۇ ئېلېكتىرونلۇق خەتكە پەرۋا قىلماڭ.
    تەكلىپنامە بىر قانچە كۈندىن كېيىن ئەمەلدىن قالىدۇ.
    
    ھېساباتىڭىزنى ئاكتىپلاش ئۈچۈن تۆۋەندىكى ئۇلانمىنى چېكىڭ/Hésabatingizni aktiplash üchün töwendiki ulanmini chéking.:
    %%s

en: Hi, this is a comment.
    To delete a comment, just log in and view the post&#039;s comments. There you will have the option to edit or delete them.
ug: ئەسسالامۇئەلەيكۇم، بۇ بىر باھا.
    باھانى ئۆچۈرۈش ئۈچۈن ئاۋۋال تىزىملىتىپ كىرىپ، يازما باھالىرىنى كۆرۈڭ. ئۇ يەردە ئۇلارنى تەھرىرلەيدىغان ياكى ئۆچۈرىدىغان تاللانمىلارنى ئۇچرىتىسىز

en: Hide
ug: يوشۇرۇش

en: Hide Details
ug: ئىخچام كۆرسىتىش

en: Hide hidden updates
ug: يوشۇرۇن يېڭىلاشلارنى يوشۇرۇش

en: Hide this update
ug: بۇ يېڭىلاشنى يوشۇرۇش

en: High definition at high&nbsp;speed
ug: سۈزۈك ۋە تېز

en: Hold a comment in the queue if it contains %s or more links. (A common characteristic of comment spam is a large number of hyperlinks.)
ug: يېزىلغان باھا %s ياكى ئۇنىڭدىن كۆپ ئۇلانمىنى ئۆز ئىچىگە ئالغاندا ئۇ تەستىق كۈتۈش قاتارىغا كىرگۈزۈلسۇن. (ئەخلەت خەت باھالارنىڭ ئورتاق ئالاھىدىلىكى شۇكى، ئۇ زور مىقداردىكى ئۇلانمىنى ئۆز ئىچىگە ئالغان بولىدۇ(

en: Holiday
ug: دەم ئېلىش كۈنى

en: Hostname
ug: مۇلازىمېتىر نامى

en: Hover or tap to see Activate and Live Preview buttons
ug: «ئاكتىپ» ۋە «جانلىق كۆرۈپ بېقىش» كۇنۇپكىلىرى ئۈستىدە تۇرۇش ياكى بېسىش

en: Hovering over a row in the posts list will display action links that allow you to manage your post. You can perform the following actions:
ug: مائۇسنى يازما تىزىملىكىدىكى بىرەر قۇر ئۈستىگە ئەكەلسىڭىز، يازمىلارنى باشقۇرۇشقا تەمىنلەنگەن مەشغۇلات ئۇلانمىلىرى كۆرسىتىلىدۇ. سىز تۆۋەندىكى مەشغۇلاتلارنى ئورۇنلىيالايسىز:

en: Hovering over a row in the users list will display action links that allow you to manage users. You can perform the following actions:
ug: مائۇسنى يازما تىزىملىكىدىكى بىرەر قۇر ئۈستىگە ئەكەلسىڭىز، يازمىلارنى باشقۇرۇشقا تەمىنلەنگەن مەشغۇلات ئۇلانمىلىرى كۆرسىتىلىدۇ. سىز تۆۋەندىكى مەشغۇلاتلارنى ئورۇنلىيالايسىز:

en: Hovering over a row reveals action links: Edit, Delete Permanently, and View. Clicking Edit or on the media file&#8217;s name displays a simple screen to edit that individual file&#8217;s metadata. Clicking Delete Permanently will delete the file from the media library (as well as from any posts to which it is currently attached). View will take you to the display page for that file.
ug: قۇر ئۈستىگە مائۇسنى توختىتىپ تۇرسىڭىز تۆۋەندىكىدەك مەشغۇلات ئۇلانمىلىرى كۆرۈنىدۇ: «تەھرىرلەش»، «مەڭگۈلۈك ئۆچۈرۈش» ۋە «كۆرۈش». «تەھرىرلەش» ياكى مېدىيا ھۆججىتىنىڭ نامىنى چەكسىڭىز، شۇ يەككە مېدىيا ھۆججىتىنىڭ مەلۇمات ئۇچۇرلىرىنى تەھرىرلەيدىغان ئاددىي كۆزنەكنى كۆرۈنىدۇ . «مەڭگۈلۈك ئۆچۈرۈش»نى چەكسىڭىز، تاللانغان ھۆججەت مېدىيا ئامبىرى ۋە نۆۋەتتە باغلانغان بارلىق يازمىلاردىن ئۆچۈرۈلىدۇ . «كۆرۈش» ئارقىلىق ھۆججەتنى كۆرسىتىش بېتىگە يۆتكىلەلەيسىز.

en: How to Update
ug: قانداق يېڭىلايمەن

[ctx: Howdy]
en: Welcome
ug: مەرھابا

en: Howdy! Your site at %1$s has been updated automatically to WordPress %2$s.
ug: ئەسسالامۇئەلەيكۇم! %1$s دىكى بېكىتىڭىز WordPress %2$s غا ئاپتوماتىك يېڭىلاندى.

en: I'm sorry, the link you clicked is stale. Please select another option.
ug: كەچۈرۈڭ، سىز چەككەن ئۇلانما خاتا ئىكەن. باشقا تاللانمىنى تاللاڭ.

en: I'm sure I want to permanently disable my site, and I am aware I can never get it back or use %s again.
ug: تور بېكىتىمنى راستتىنلا مەڭگۈلۈك ئىناۋەتسىز قىلىمەن شۇنداقلا ئۇنى قايتا ئەسلىگە كەلتۈرەلمەيدىغانلىقىمنى ياكى %s نى قايتا ئىشلىتەلمەيدىغانلىقىمنى ئېنىق بىلىمەن

en: ID #%1$s: %2$s <strong>The current user will not be deleted.</strong>
ug: ID #%1s: %2s <strong>نۆۋەتتىكى ئىشلەتكۈچىنى ئۆچۈرگىلى بولمايدۇ.</strong>

en: ID #%1$s: %2$s <strong>The current user will not be removed.</strong>
ug: ID #%1s: %2s <strong>نۆۋەتتىكى ئىشلەتكۈچىنى يۆتكىگىلى بولمايدۇ.</strong>

en: ID #%1$s: %2$s <strong>You don't have permission to remove this user.</strong>
ug: ID #%1s: %2s <strong>بۇ ئىشلەتكۈچىنى يۆتكەش ھوقۇقىڭىز يوق.</strong>

en: IP address:
ug: IP ئادرېسى:

en: Icon Design
ug: سىنبەلگە لايىھىلىگۈچى

en: Identicon (Generated)
ug: كىرىشتۈرۈلمە سۈرەت (ئاپتوماتىك)

en: If a media file has not been attached to any post, you will see that in the Attached To column, and can click on Attach File to launch a small popup that will allow you to search for a post and attach the file.
ug: مېدىيا ھۆججىتى ھېچقانداق يازمىغا باغلانمىغان بولسا، «ئىستونغا باغلاش»تا ئۇنى كۆرەلەيسىز. «ھۆججەت باغلاش»نى چېكىش ئارقىلىق كىچىك سەكرىمە كۆزنەكنى قوزغىتىپ، يازما ئىزدەپ، ھۆججەت باغلىسىڭىز بولىدۇ.

en: If an update is available, you&#8127;ll see a notification appear in the Toolbar and navigation menu.
ug: يېڭىلانمىنى ئىشلەتكىلى بولسا «قورالبالداق» ياكى «يولباشچى» تىزىملىكىدە ئۇقتۇرۇشىنى كۆرىسىز.

en: If for any reason this automatic file creation doesn&#8217;t work, don&#8217;t worry. All this does is fill in the database information to a configuration file. You may also simply open <code>wp-config-sample.php</code> in a text editor, fill in your information, and save it as <code>wp-config.php</code>.
ug: ئەگەر بىرەر سەۋەبتىن بۇ ئاپتوماتىك ھۆججەتنى قۇرۇش ئىشقا ئاشمىغان بولسا، ئەنسىرىمەڭ. بۇلارنىڭ ھەممىسى سەپلەنمە ھۆججەتتىكى ساندانغا تولدۇرۇلىدۇ. ياكى ئۆزىڭىز <code>wp-config-sample.php</code> نى  تېكىست تەھرىرلىگۈچتە ئېچىپلا ئۇچۇرلىرىڭىزنى تولدۇرۇپ، <code>wp-config.php</code> نامىدا ساقلاپ قويسىڭىزمۇ بولىدۇ.

en: If something goes wrong with a plugin and you can&#8217;t use WordPress, delete or rename that file in the <code>%s</code> directory and it will be automatically deactivated.
ug: ئەگەر بىرەر قىستۇرمىڭىزدا مەسىلە كۆرۈلۈش سەۋەبىدىن WordPress نورمال ئىشلىمىسە، <code>%s</code> مۇندەرىجىسىدىكى ماس قىستۇرما ھۆججىتىنىڭ نامىنى ئۆزگەرتىۋېتىڭ ياكى ئۆچۈرۈپ تاشلاڭ. شۇنداقتا ئۇ ئىشتىن توختايدۇ.

en: If the importer you need is not listed, <a href="%s">search the plugin directory</a> to see if an importer is available.
ug: ئېھتىياجلىق كىرگۈزگۈچ بۇ تىزىملىكتە بولمىسا، شۇنداق كىرگۈزگۈچنىڭ بار- يوقلۇقىنى <a href="%s">قىستۇرما مۇندەرىجىسىدىن ئىزدەپ كۆرۈڭ</a>.

en: If the link is to a person, you can specify your relationship with them using the above form. If you would like to learn more about the idea check out <a href="http://gmpg.org/xfn/">XFN</a>.
ug: ئەگەر ئۇلانما بىر ئادەمگە قارىتا بولسا، ئۇنىڭ بىلەن بولغان مۇناسىۋەتنى ئۈستىدىكى جەدۋەلدە كۆرسىتىپ بەرسىڭىز بولىدۇ. بۇ ھەقتە تەپسىلىي بىلمەكچى بولسىڭىز <a href="http://gmpg.org/xfn/">XFN</a> غا قاراپ بېقىڭ.

en: If the root directory of your site were <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">writable</a>, we could do this automatically, but it isn&#8217;t so this is the url rewrite rule you should have in your <code>web.config</code> file. Create a new file, called <code>web.config</code> in the root directory of your site. Click in the field and press <kbd>CTRL + a</kbd> to select all. Then insert this code into the <code>web.config</code> file.
ug: ئەگەر مۇلازىمېتىرىڭىزنىڭ غول مۇندەرىجىسى <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">يېزىشقا بولىدىغان ھالەتتە</a> بولسا،  بىز بۇنى ئاپتوماتىك ئورۇنلايمىز. لېكىن ئۇنداق ئەمەسكەن. شۇڭا <code>web.config</code> ھۆججىتىڭىزگە يېزىشىڭىز ئۈچۈن ئۇلىنىش بېرىلدى. تور بېتىڭىزنىڭ غول مۇندەرىجىسىگە <code>web.config</code> نامىدا بىر ھۆججەت قۇرۇڭ. ھەممىنى تاللاش ئۈچۈن تاللىماقچى بولغان ئورۇننى چېكىپ، <kbd>CTRL + a</kbd> كۇنۇپكىسىنى چېكىڭ. ئاندىن بۇ كودلارنى <code>web.config</code> ھۆججىتىگە قوشۇڭ.

en: If you are looking to use the link manager, please install the <a href="%s">Link Manager</a> plugin.
ug: ئۇلانما باشقۇرۇشنى ئىشلىتىپ باقماقچى بولسىڭىز، <a href="%s">«ئۇلانما باشقۇرۇش»</a>نى قاچىلاڭ.

en: If you change your mind and revert to your previous theme, we&#8217;ll put the widgets back the way you had them.
ug: ئەگەر پىلانىڭىزنى ئۆزگەرتىپ ئالدىنقى باشتېمىڭىزغا قايتۇرماقچى بولسىڭىز، بىز كىچىك قوراللارنى بۇرۇنقىدەك جايلاشتۇرۇپ قويىمىز.

en: If you delete a link, it will be removed permanently, as Links do not have a Trash function yet.
ug: ئۇلانمىنى ئۆچۈرۈۋەتسىڭىز، ئۇلانمىغا قارىتا ئەخلەت ساندۇقىغا تاشلاش ئىقتىدارى بولمىغاچقا  مەڭگۈلۈك ئۆچۈپ كېتىدۇ.

en: If you do not remember your credentials, you should contact your web host.
ug: كىملىك ئۇچۇرلىرىڭىزنى ئۇنتۇپ قالغان بولسىڭىز، تور مۇلازىمەت تەمىنلىگۈچىڭىز بىلەن ئالاقىلىشىڭ.

en: If you do not want to use your %s site any more, you can delete it using the form below. When you click <strong>Delete My Site Permanently</strong> you will be sent an email with a link in it. Click on this link to delete your site.
ug: %s تور بېكىتىڭىزنى قايتا ئىشلىتىشنى خالىمىسىڭىز، تۆۋەندىكى مۇنبەرنى ئىشلىتىپ ئۇنى ئۆچۈرۈۋەتسىڭىز بولىدۇ. <strong>«تور بېكىتىمنى مەڭگۈلۈك ئۆچۈرۈش»</strong> نى چەكسىڭىز، سىزگە بىر پارچە ئىچىدە ئۇلانما بار ئېلېكتىرونلۇق خەت ئەۋەتىلىدۇ. ئۇ ئۇلانمىنى چېكىپ تور بېكىتىڭىزنى ئۆچۈرۈڭ.

en: If you don&#8217;t want a header image to be displayed on your site at all, click the &#8220;Remove Header Image&#8221; button at the bottom of the Header Image section of this page. If you want to re-enable the header image later, you just have to select one of the other image options and click &#8220;Save Changes&#8221;.
ug: ناۋادا بەت بېشى رەسىمىڭىزنى كۆرۈنمىسۇن دېسىڭىز، بۇ بەتتىكى «توربەت رەسىمى» بۆلىكىنىڭ ئاستىدىكى «بەت بېشى رەسىمىنى ئۆچۈرۈش» كۇنۇپكىسىنى چېكىڭ. ناۋادا بەت بېشى رەسىمىڭىزنى قايتىدىن كۆرسەتمەكچى بولسىڭىز، سۈرەتتىن بىرنى تاللاپ «ئۆزگەرتىشلەرنى ساقلاش» نى چەكسىڭىزلا بولىدۇ.

en: If you don&lsquo;t want to upload your own image, you can use one of these cool headers, or show a random one.
ug: شەخسىي رەسىمىڭىزنى يوللاشنى خالىمىسىڭىز، بۇ ئاقسا بەت قاشلىرىنىڭ بىرسىنى ئىشلەتسىڭىزمۇ ياكى خالىغانچە ئالماشتۇرۇپ ئىشلەتسىڭىزمۇ بولىدۇ.

en: If you experience any issues or need support, the volunteers in the WordPress.org support forums may be able to help.
ug: ھەرقانداق مەسىلىگە يولۇقسىڭىز ياكى قوللاشقا ئېھتىياجلىق بولسىڭىز، WordPress.org قوللاش مۇنبىرىدىكى پىدائىيلار ياردەم بېرەلىشى مۇمكىن.

en: If you have a plugin in a .zip format, you may install it by uploading it here.
ug: ئەگەر سىزدە zip. فورماتىدا بىرەر قىستۇرما بولسا، ئۇنى بۇ يەرگە يۈكلەش ئارقىلىق قاچىلىيالايسىز.

en: If you have a theme in a .zip format, you may install it by uploading it here.
ug: ئەگەر سىزدە zip. فورماتىدا بىرەر باشتېما بار بولسا، ئۇنى بۇ يەرگە يۈكلەش ئارقىلىق قاچىلىيالايسىز.

en: If you have marked plugins as favorites on WordPress.org, you can browse them here.
ug: WordPress.org دا قىستۇرمىلارنى خەتكۈشلىۋالغان بولسىڭىز، ئۇلارنى بۇ يەردە كۆرەلەيسىز.

en: If you have posts or comments in another system, WordPress can import those into this site. To get started, choose a system to import from below:
ug: ئەگەر يازما ۋە باھالىرىڭىز باشقا بىر سىستېمىدا بولسا، WordPress ئۇلارنى بۇ بىلوگقا ئىمپورتلىيالايدۇ. باشلاش ئۈچۈن بۇرۇن ئىشلەتكەن سىستېمىڭىزغا ئاساسەن تۆۋەندىكىلەردىن ماس كەلگەن بىرىنى تاللاڭ:

en: If you haven&#8217;t yet created any menus, <strong>click the &#8217;create a new menu&#8217; link</strong> to get started
ug: ھازىرغىچە ھېچقانداق تىزىملىك قۇرمىغان بولسىڭىز، <strong>«يېڭى تىزىملىك قۇرۇش» ئۇلانمىسى</strong>نى چېكىپ، ئىشلىتىشنى باشلاڭ

en: If you just want to get an idea of what&#8217;s available, you can browse Featured, Popular, and Newest plugins by using the links in the upper left of the screen. These sections rotate regularly.
ug: نېمىلەرنى ئىشلەتكىلى بولىدىغانلىقىنى بىلمەكچى بولسىڭىز، ئېكراننىڭ سول ئۈستى تەرىپىدىكى ئۇلانمىلارنى ئىشلىتىپ «تەۋسىيە»، «ئاممىباب» ۋە «يېڭىلىقلار» قىستۇرمىسىنى كۆرۈڭ. بۇ بۆلەك قەرەللىك ھالدا ئۆزگىرىپ تورىدۇ.

en: If you know what you&#8217;re looking for, Search is your best bet. The Search screen has options to search the WordPress.org Plugin Directory for a particular Term, Author, or Tag. You can also search the directory by selecting popular tags. Tags in larger type mean more plugins have been labeled with that tag.
ug: نېمە ئىزدىمەكچى بولغانلىقىڭىزنى بىلسىڭىز، ئۇنداقتا «ئىزدەش» سىزنىڭ ئەڭ ياخشى تاللىشىڭىز. «ئىزدەش» ئېكرانىدا مەلۇم «ئاتالغۇ»، «ئاپتور » ياكى «بەلگە» ئۈچۈن WordPress.org «قىستۇرما مۇندەرىجىسى»نى  ئىزدەيدىغان تاللانمىلار بار. سىز يەنە ئومۇملاشقان بەلگىلەرنى تاللاش ئارقىلىق مۇندەرىجىدىن ئىزدەلەيسىز. چوڭ بەلگىلەر بولسا ئۇلاردا تېخىمۇ كۆپ قىستۇرۇلمىلار بارلىقىنى بىلدۈرىدۇ.

en: If you like, you may enter custom structures for your category and tag <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>s here. For example, using <code>topics</code> as your category base would make your category links like <code>http://example.org/%stopics/uncategorized/</code>. If you leave these blank the defaults will be used.
ug: خالىسىڭىز سەھىپە ۋە خەتكۈش <abbr title="Universal Resource Locator">ئادرېسلىرىڭىز</abbr>نىڭ قۇرۇلمىسىنى بۇ يەردە بەلگىلىسىڭىز بولىدۇ. مەسىلەن، <kbd>topics</kbd> دەپ كىرگۈزسىڭىز، سەھىپە ئۇلانمىسى <code>http://example.org/topics/uncategorized/</code> شەكلىدە كۆرۈنىدۇ. بۇ ئورۇن بوش قويۇلسا كۆڭۈلدىكى قۇرۇلما ئىشلىتىلىدۇ.

en: If you need to re-install version %s, you can do so here or download the package and re-install manually:
ug: ئەگەر %s نەشرىنى قايتا قاچىلىماقچى بولسىڭىز، بۇ يەردە قىلالايسىز ياكى بولاقنى چۈشۈرۈپ، قولدا قايتا قاچىلاڭ:

en: If you pick an option other than Default, your general URL path with structure tags, terms surrounded by <code>%</code>, will also appear in the custom structure field and your path can be further modified there.
ug: «سۈكۈتتىكى»دىن باشقا تاللانما تاللىسىڭىز، قورۇلما بەلگىسى بار دائىمىي URL يولىڭىز، <code>%</code> بىلەن قورشالغان ئاتالغۇلار ئىختىيارىي بۆلەكتىمۇ كۆرۈنىدۇ ھەمدە يولىڭىزنى كېيىن بۇ يەردە ئۆزگەرتىشكە بولىدۇ.

en: If you reached this screen by accident and meant to visit one of your own sites, here are some shortcuts to help you find your way.
ug: ئەگەر بۇ ئېكرانغا بىلمەي كېلىپ قالغان، شۇنداقلا مەلۇم بىر بېكىتىڭىزنى زىيارەت قىلماقچى بولسىڭىز، سىزگە قانداق قىلىشىڭىزنى ئېيتىپ بېرىدىغان بەزى قىسقا يوللار بۇ يەردە.

en: If you take over, %s will be blocked from continuing to edit.
ug: ئەگەر تاماملىغان بولسىڭىز، %s داۋاملىق تەھرىرلەشتىن توسۇۋېلىنىدۇ.

en: If you temporarily make your <code>web.config</code> file writable for us to generate rewrite rules automatically, do not forget to revert the permissions after rule has been saved.
ug: ئەگەر قائىدىلەرنى ئاپتوماتىك قايتا يېزىشىمىز ئۈچۈن  <code>web.config</code> ھۆججىتىنى يېزىشقا بولىدىغان قىلىپ قويغان بولسىڭىز، ئۇنداقتا قائىدىلەر ساقلىنىپ بولغاندىن كېيىن ئۇ ھۆججەتنىڭ ئىجازىتىنى ئەسلىگە كەلتۈرۈپ قويۇشنى ئۇنتۇماڭ.

en: If you temporarily make your site&#8217;s root directory writable for us to generate the <code>web.config</code> file automatically, do not forget to revert the permissions after the file has been created.
ug: <code>web.config</code> ھۆججىتىنى ئاپتوماتىك ھاسىل قىلىشىمىز ئۈچۈن مۇلازىمېتىرىڭىزنىڭ غول مۇندەرىجىسىنى يېزىشقا بولىدىغان قىلىپ قويغان بولسىڭىز، ئۇنداقتا ھۆججەت قۇرۇلۇپ بولغاندىن كېيىن ئۇ مۇندەرىجىنىڭ ئىجازىتىنى ئەسلىگە كەلتۈرۈپ قويۇشنى ئۇنتۇماڭ.

en: If you want site visitors to be able to register themselves, as opposed to by the site administrator, check the membership box. A default user role can be set for all new users, whether self-registered or registered by the site admin.
ug: ناۋادا توربەت زىيارەتچىلىرىڭىزنى باشقۇرغۇچى تەرىپىدىن تىزىملاتماستىن بەلكى ئۆزلىرى تىزىملىتالايدىغان قىلماقچى بولسىڭىز، ئۇنداقتا «ھەركىم تىزىملىتالايدۇ» تاللىشىنى تاللاپ قويۇڭ. ئۆزلىرى تىزىملاتقان ياكى باشقۇرغۇچى تەرىپىدىن تىزىملىتىلغان بولۇشىدىن قەتئىينەزەر، بارلىق يېڭى ئىشلەتكۈچىلەرگە كۆڭۈلدىكى ئىشلەتكۈچى دەرىجىسى بەلگىلىنىدۇ.

en: If you want to convert your categories to tags (or vice versa), use the <a href="%s">Categories and Tags Converter</a> available from the Import screen.
ug: سەھىپىلەرنى خەتكۈشكە ياكى خەتكۈشلەرنى سەھىپىلەرگە ئايلاندۇرماقچى بولسىڭىز، «ئىمپورتلاش» ئېكرانىدىكى <a href="%s">سەھىپە ۋە خەتكۈشلەرنى ئايلاندۇرغۇچ</a>نى ئىشلىتىڭ.

en: If you want to install a plugin that you&#8217;ve downloaded elsewhere, click the Upload link in the upper left. You will be prompted to upload the .zip package, and once uploaded, you can activate the new plugin.
ug: ئەگەر باشقا&#8217 يەردىن چۈشۈرگەن قىستۇرمىلارنى قاچىلىماقچى بولسىڭىز، سول ئۈستى تەرەپتىكى «يوللاش» ئۇلانمىسىنى چېكىڭ. .zip بولىقى يوللاش ھەققىدە ئەسكەرتىلىسىز. يوللاپ بولۇنسىلا، يېڭى قىستۇرۇلمىنى ئاكتىپلىيالايسىز.

en: If you want to make changes but don&#8217;t want them to be overwritten when the plugin is updated, you may be ready to think about writing your own plugin. For information on how to edit plugins, write your own from scratch, or just better understand their anatomy, check out the links below.
ug: ئەگەر ئۆزگەرتىش ئېلىپ بارماقچى ھەمدە قىستۇرما يېڭىلانغاندا بۇ ئۆزگەرتىشلەرنىڭ بىكار قىلىنماسلىقىنى خالىسىڭىز، ئۆزىڭىزنىڭ خۇسۇسىي قىستۇرمىسىنى قۇرۇش ھەققىدە ئويلىشىپ بېقىڭ. قىستۇرما تەھرىرلەش، خۇسۇسىي قىستۇرما قۇرۇش ئۇسۇللىرى ھەققىدە تېخىمۇ كۆپ ئۇچۇرغا ئېرىشىش ياكى ئۇنىڭ ئىنچىكە ھالقىلىرىنى چۈشىنىش ئۈچۈن، تۆۋەندىكى ئۇلانمىلارنى تەكشۈرۈپ بېقىڭ

en: If you want to remove the widget but save its setting for possible future use, just drag it into the Inactive Widgets area. You can add them back anytime from there. This is especially helpful when you switch to a theme with fewer or different widget areas.
ug: كىچىك قورالنى چىقىرىۋەتمەكچى لېكىن ئۇنىڭ تەڭشەكلىرىنى كېيىن ئىشلىتىش ئۈچۈن ساقلاپ قالماقچى بولسىڭىز، ئۇنى «ئاكتىپسىز كىچىك قوراللار» رايونىغا سۆرىسىڭىزلا بولىدۇ. ئۇنى كېيىن خالىغان ۋاقىتتا بۇ يەردىن قوشالايسىز. كىچىك قورال رايونلىرى ئاز بولغان ياكى بۇرۇنقىسىغا ئوخشىمايدىغان باشتېمىغا ئالماشقىنىڭىزدا، بۇ ئۇسۇلنىڭ چوڭ ياردىمى بولىدۇ.

en: If you want to run multiple WordPress installations in a single database, change this.
ug: بىرقانچە WordPress نى بىرلا ساندانغا قاچىلاپ ئىشلەتمەكچى بولسىڭىز بۇ يەرنى ئۆزگەرتىڭ.

en: If you would like to change the password type a new one. Otherwise leave this blank.
ug: پارول ئۆزگەرتمەكچى بولسىڭىز يېڭى پارولنى كىرگۈزۈڭ. ئۆزگەرتمىسىڭىز بوش پېتى قويۇڭ.

en: If you would like to see more themes to choose from, click on the &#8220;Add New&#8221; button and you will be able to browse or search for additional themes from the <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Theme Directory</a>. Themes in the WordPress.org Theme Directory are designed and developed by third parties, and are compatible with the license WordPress uses. Oh, and they&#8217;re free!
ug: تېخىمۇ كۆپ باشتېما ئارىسىدىن تاللىماقچى بولسىڭىز، «يېڭىدىن قوشۇش» كۇنۇپكىسىنى چەكسىڭىز، <a href="%s" target="_blank">WordPress.org «باشتېما مۇندەرىجىسى»</a>دىكى قوشۇمچە باشتېمىلارنى كۆرەلەيسىز ياكى ئىزدىيەلەيسىز. WordPress.org باشتېما مۇندەرىجىسىدىكى باشتېمىلارنى ئۈچىنچى تەرەپ لايىھەلەپ ياسىغان بولۇپ، ئىجازەتنامە ئالغان WordPress تا بىردەك ئىشلەتكىلى بولىدۇ. ئەلۋەتتە، ئۇلار پۈتۈنلەي ھەقسىز.

en: If your <code>.htaccess</code> file were <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">writable</a>, we could do this automatically, but it isn&#8217;t so these are the mod_rewrite rules you should have in your <code>.htaccess</code> file. Click in the field and press <kbd>CTRL + a</kbd> to select all.
ug: ئەگەر <code>.htaccess</code> ھۆججىتىڭىز <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">يېزىش ھالىتىدە بولسا</a> بىز بۇنى ئاپتوماتىك ئورۇنلايمىز. ئۇنداق بولمىسا mod_rewrite قائىدىلىرى <code>.htaccess</code> ھۆججىتىدە بولۇشى كېرەك. ھەممىنى تاللاش ئۈچۈن رامكا ئۈستىدە مائۇسنى بىر چېكىپ <kbd>CTRL + a</kbd> كۇنۇپكىسىنى بېسىڭ.

en: If your <code>web.config</code> file were <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">writable</a>, we could do this automatically, but it isn&#8217;t so this is the url rewrite rule you should have in your <code>web.config</code> file. Click in the field and press <kbd>CTRL + a</kbd> to select all. Then insert this rule inside of the <code>/&lt;configuration&gt;/&lt;system.webServer&gt;/&lt;rewrite&gt;/&lt;rules&gt;</code> element in <code>web.config</code> file.
ug: ئەگەر <code>web.config</code> ھۆججىتىڭىز <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">يېزىش ھالىتىدە</a> بولسا،  بىز بۇنى ئاپتوماتىك ئورۇنلايمىز. لېكىن ئۇنداق ئەمەسكەن. شۇڭا <code>web.config</code> ھۆججىتىڭىزگە يېزىشىڭىز ئۈچۈن قايتا يېزىش قائىدىلىرى ئۇلىنىشى تەمىنلەندى. ھەممىنى تاللاش ئۈچۈن رامكا ئۈستىدە مائۇسنى بىر چېكىپ <kbd>CTRL + a</kbd> كۇنۇپكىسىنى بېسىڭ. ئاندىن بۇ قائىدىلەرنى <code>web.config</code> ھۆججىتىڭىزدىكى <code>/&lt;configuration&gt;/&lt;system.webServer&gt;/&lt;rewrite&gt;/&lt;rules&gt;</code> ئېلېمېنتىغا قىستۇرۇڭ.

en: If your bookmarks toolbar is hidden: copy the code below, open your Bookmarks manager, create new bookmark, type Press This into the name field and paste the code into the URL field.
ug: ئەگەر خەتكۈش قورالبالدىقىڭىز يوشۇرۇن بولسا: تۆۋەندىكى كودنى كۆچۈرۈپ، «خەتكۈش باشقۇرغۇچ»نى ئېچىپ، يېڭى خەتكۈش قۇرۇپ، نامى بۆلىكىگە «بۇنى بېسىش»نى كىرگۈزۈڭ، URL قۇرىغا كۆچۈرگەن كودنى چاپلاڭ.

en: If your theme has more than one default header image, or you have uploaded more than one custom header image, you have the option of having WordPress display a randomly different image on each page of your site. Click the &#8220;Random&#8221; radio button next to the Uploaded Images or Default Images section to enable this feature.
ug: ئەگەر باشتېمىڭىزدا بىردىن ئارتۇق سۈكۈتتىكى بەت قېشى سۈرىتى بار بولسا، ياكى بىردىن ئارتۇق ئىختىيارىي بەت قېشى سۈرىتىنى يوللىغان بولسىڭىز، WordPress نى تور بېكىتىڭىزنىڭ ھەربىر بېتىدە رەسىملەر خالىغانچە ئالمىشىپ كۆرۈنىدىغان قىلىپ تەڭشىيەلەيسىز.

en: Image Address
ug: سۈرەت ئادرېسى

en: Image Attachment Template
ug: سۈرەت قوشۇمچە ھۆججەت قېلىپى

en: Image Caption
ug: سۈرەت چۈشەندۈرۈلۈشى

en: Image Crop
ug: سۈرەت كېسىش

en: Image File
ug: سۈرەت ھۆججىتى

en: Image Processing Error
ug: سۈرەت بىر تەرەپ قىلىشتا خاتالىق يۈز بەردى

en: Image Upload Error
ug: سۈرەت يۈكلەش خاتالىقى

en: Image could not be processed. Please go back and try again.
ug: سۈرەتنى بىر تەرەپ قىلغىلى بولمىدى. قايتىپ قايتا سىناپ بېقىڭ.

en: Image data does not exist. Please re-upload the image.
ug: سۈرەت ھۆججىتى مەۋجۇد ئەمەس. سۈرەتنى قايتا يۈكلەپ بېرىڭ.

en: Image metadata is inconsistent.
ug: سۈرەت ئۇچۇرلىرى ماس كەلمىدى.

en: Image restored successfully.
ug: سۈرەت ئوڭۇشلۇق ئەسلىگە كەلتۈرۈلدى.

en: Image rotation is not supported by your web host.
ug: تور غول كومپيۇتېرىڭىز رەسىم ئايلاندۇرۇشنى قوللىمايدۇ.

en: Image saved
ug: سۈرەت ساقلاندى

en: Image sizes
ug: سۈرەت چوڭلۇقى

en: Images of exactly <strong>%1$d &times; %2$d pixels</strong> will be used as-is.
ug: <strong>كەڭلىكى %1$d، ئېگىزلىكى %2$d پىكسېل</strong> بولغان سۈرەتنى ئىشلىتىشكە بولىدۇ.

en: Images should be at least <strong>%1$d pixels</strong> tall.
ug: سۈرەتلەر كامىدا <strong>%1$d پىكسېل</strong> ئېگىزلىكتە بولۇشى كېرەك.

en: Images should be at least <strong>%1$d pixels</strong> wide.
ug: سۈرەتلەر كامىدا <strong>%1$d پىكسېل</strong> كەڭلىكتە بولۇشى كېرەك.

en: Import
ug: ئىمپورتلاش

en: Important:
ug: دىققەت:

en: In a few words, explain what this site is about.
ug:  بۇ بىلوگ ھەققىدە ئىككى كەلىمە چۈشەندۈرۈش بېرىڭ.

en: In all likelihood, these items were supplied to you by your Web Host. If you do not have this information, then you will need to contact them before you can continue. If you&#8217;re all ready&hellip;
ug: ئادەتتىكى ئەھۋالدا، بۇ ئۇچۇرلار سىزنىڭ تور مۇلازىمەتچىڭىز تەرىپىدىن تەمىنلەنگەن بولىدۇ. ئەگەر بۇ ئۇچۇرلارغا تېخى ئېرىشمىگەن بولسىڭىز، ئۇنداقتا داۋاملاشتۇرۇشتىن بۇرۇن ئۇلار بىلەن ئالاقىلىشىشىڭىزغا توغرا كېلىدۇ. تەييار بولغان بولسىڭىز&hellip;

en: In most cases, WordPress will automatically apply maintenance and security updates in the background for you.
ug: نۇرغۇن ئەھۋالدا WordPress ئاسىراش ۋە بىخەتەرلىك يېڭىلانمىلىرىنى ئارقا سۇپىدا ئاپتوماتىك قوللىنىدۇ.

en: In previous versions of WordPress, all importers were built-in. They have been turned into plugins since most people only use them once or infrequently.
ug: WordPress نىڭ بۇرۇنقى نەشرلىرىدە بارلىق كىرگۈزگۈچلەر WordPress كە قوشۇۋېتىلگەن بولسىمۇ، كۆپلىگەن كىشىلەر ئۇلارنى بىر ياكى بىر قانچە قېتىملا ئىشلىتىدىغان بولغاچقا، كېيىنچە قىستۇرما ھالىتىگە ئۆزگەرتىلگەن.

en: In reply to <a href="%1$s">%2$s</a>.
ug: <a href="%1$s">%2$s</a> ئۈچۈن جاۋاب قايتۇرۇش.

en: In the <strong>Author</strong> column, in addition to the author&#8217;s name, email address, and blog URL, the commenter&#8217;s IP address is shown. Clicking on this link will show you all the comments made from this IP address.
ug: <strong>ئاپتور</strong> ئىستونىدا ئاپتورنىڭ نام- شەرىپى، ئېلېكتىرونلۇق خەت ئادرېسى ۋە بىلوگ ئادرېسىغا قوشۇپ ئىنكاس يازغۇچىنىڭ IP ئادرېسىنى كۆرسەتكىلى بولىدۇ. IP ئۇلانمىسىنى چەكسىڭىز، شۇ IP دىن يوللانغان بارلىق باھالارنى كۆرەلەيسىز.

en: In the <strong>Comment</strong> column, above each comment it says &#8220;Submitted on,&#8221; followed by the date and time the comment was left on your site. Clicking on the date/time link will take you to that comment on your live site. Hovering over any comment gives you options to approve, reply (and approve), quick edit, edit, spam mark, or trash that comment.
ug: In the <strong>باھا</strong> ئىستونىدا، ھەربىر باھانىڭ  ئۈسىتىدە مەزكۇر باھا تور بېكىتىڭىزگە قالدۇرۇلغاندىكى چېسلا ۋە ۋاقىتنى كۆرسىتىپ بېرىدىغان &#8220;يوللانغان ۋاقتى،&#8221; بىلەن باشلانغان ئۇچۇر بار. چېسلا ۋە ۋاقىت ئۇلانمىسىنى چېكىش ئارقىلىق تور بېكىتىڭىزدىكى مەزكۇر باھاغا يۆتكىلەلەيسىز. خالىغان بىر باھا ئۈستىدە مائۇسنى توختىتىپ تۇرسىڭىز، قوشۇلۇش، جاۋاب قايتۇرۇش (ۋە قوشۇلۇش)، تېز تەھرىرلەش، تەھرىرلەش، ئەخلەت ئۇچۇر بەلگىسى سېلىش ياكى ئۇنى سېۋەتكە يوللاشقا ئوخشاش تاللاشلار كۆرۈنىدۇ .

en: In the <strong>In Response To</strong> column, there are three elements. The text is the name of the post that inspired the comment, and links to the post editor for that entry. The View Post link leads to that post on your live site. The small bubble with the number in it shows the number of approved comments that post has received. If the bubble is gray, you have moderated all comments for that post. If it is blue, there are pending comments. Clicking the bubble will filter the comments screen to show only comments on that post.
ug: <strong>«ئىنكاس»</strong> ئىستونى ئۈچ مەزمۇندىن تۈزۈلگەن. باھا يېزىشقا ئىلھاملاندۇرىدىغان يازما نامى، ئۇ ئادەتتە يازما تەھرىرلەشكە ئۇلانما قىلىنىلىدۇ؛ «يازما كۆرۈش» ئۇلانمىسى ئارقىلىق تور بېكىتىڭىزدىكى يازمىلارنى كۆرۈشكە بولىدۇ؛ ئىچىدە رەقەملەر بار بولغان كۆپۈكچە بولسا يازمىغا يوللىنىپ تەستىقلانغان باھالارنىڭ سانىنى كۆرسىتىپ بېرىدۇ. ئەگەر ئۇ كۆپۈكچە كۈلرەڭدە بولسا، يازمىغا چۈشكەن بارلىق ئىنكاسلارنى مۇۋاپىق تەڭشىگەنلىكىڭىزنى بىلدۈرىدۇ. ئەگەر ئۇ كۆك رەڭدە بولسا، تەستىقلاشنى كۈتۈۋاتقان ئىنكاسلار بارلىقىنى بىلدۈرىدۇ. كۆپۈكچىنى چەكسىڭىز، پەقەت ئاشۇ يازمىغىلا چۈشكەن ئىنكاسلارنىلا كۆرسىتىپ بېرىدۇ.

en: In the Header Text section of this page, you can choose whether to display this text or hide it. You can also choose a color for the text by clicking the Select Color button and either typing in a legitimate HTML hex value, e.g. &#8220;#ff0000&#8221; for red, or by choosing a color using the color picker.
ug: بۇ بەتنىڭ «بەت بېشى تېكىستى» بۆلىكىدە، بۇ تېكىستنى كۆرسىتىش ياكى يوشۇرۇشنى تاللىيالايسىز. تېكىست رەڭگىنى تاللاش ئۈچۈن، «رەڭ تاللاش» كۇنۇپكىسىنى چېكىپ، ئۈنۈملۈك HTML قىممەت (ئون ئالتىلىق سىستېمىدا) كىرگۈزسىڭىزمۇ ( مەسىلەن، قىزىل رەڭ ئۈچۈن &#8220;#ff0000&#8221;) ياكى رەڭ تاللىغۇچنى ئىشلىتىپ رەڭ تاللىسىڭىزمۇ بولىدۇ.

en: In the editing area the Tab key enters a tab character. To move below this area by pressing Tab, press the Esc key followed by the Tab key.
ug: تەھرىرلەش رايونىدا Tab كۇنۇپكىسى بېسىلسا tab ھەرپى كىرگۈزۈلىدىغان بولۇپ،  بۇ رايوندا Tab كۇنۇپكىسىنى بېسىپ تۆۋەنگە يۆتكىلىش ئۈچۈن، Tab كۇنۇپكىسىدىن كېيىنلا Esc كۇنۇپكىسىنى بېسىڭ.

en: Inactive <span class="count">(%s)</span> | Inactive <span class="count">(%s)</span>
ug[0]: قوزغىتىلمىغان <span class="count">(%s)</span>
ug[1]: قوزغىتىلمىغان <span class="count">(%s)</span>

en: Inactive Sidebar (not used)
ug: قوزغىتىلمىغان يانبالداق (ئىشلىتىلمىگەن)

en: Inactive Widgets
ug: قوزغىتىلمىغان كىچىك قوراللار

en: Inactive:
ug: قوزغىتىلمىغان:

en: Incompatible Archive.
ug: سىغىشمايدىغان ئارخىپ.

en: Information needed
ug: زۆرۈر ئۇچۇرلار

en: Insert Video
ug: سىن قىستۇرۇش

en: Insert an Image
ug: بىر سۈرەت قىستۇرۇش

en: Insert into Post
ug: يازمىغا قىستۇرۇش

en: Insert media from another website
ug: باشقا بىر توربەتتىن مېدىيا قىستۇرۇش

en: Inserting Media
ug: مېدىيا قىستۇرۇش

en: Install
ug: قاچىلاش

en: Install %s
ug: %s نى قاچىلاش

en: Install Now
ug: ھازىر قاچىلاش

en: Install Plugins
ug: قىستۇرمىلارنى قاچىلاش

en: Install Themes
ug: باشتېما قاچىلاش

en: Install Update Now
ug: ھازىر قاچىلاپ يېڭىلاش

en: Install WordPress
ug: WordPress نى قاچىلاش

en: Install a plugin in .zip format
ug: zip. ھالىتىدە قىستۇرما قاچىلاش

en: Install a theme in .zip format
ug: zip. ھالىتىدە باشتېما قاچىلاش

en: Install importer
ug: كىرگۈزگۈچ قاچىلاش

en: Install package not available.
ug: قاچىلاش بولىقى مەۋجۇت ئەمەس.

en: Install the Blogger importer to import posts, comments, and users from a Blogger blog.
ug: بىلوگگېر بىلوگىدىن يازما، باھا ھەم ئىشلەتكۈچىلەرنى ئىمپورتلايدىغان كىرگۈزگۈچ قاچىلىنىدۇ.

en: Install the LiveJournal importer to import posts from LiveJournal using their API.
ug: LiveJournal يازمىلىرىنى ئۇنىڭ API لىرىدىن پايدىلىنىپ ئىمپورتلايدىغان كىرگۈزگۈچ قاچىلىنىدۇ.

en: Install the Movable Type importer to import posts and comments from a Movable Type or TypePad blog.
ug: Movable Type ياكى Typepad بىلوگىدىكى يازما ۋە باھالارنى ئىمپورتلايدىغان كىرگۈزگۈچ قاچىلىنىدۇ.

en: Install the RSS importer to import posts from an RSS feed.
ug: يازمىلارنى RSS تەرمىسىدىن ئىمپورتلايدىغان كىرگۈزگۈچ قاچىلىنىدۇ.

en: Install the Tumblr importer to import posts &amp; media from Tumblr using their API.
ug: Tumblr يازمىلىرىنى ئۇنىڭ API لىرىدىن پايدىلىنىپ ئىمپورتلايدىغان Tumblr كىرگۈزگۈچى قاچىلىنىدۇ.

en: Install the WordPress importer to import posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags from a WordPress export file.
ug: WordPress ئېكسپورت ھۆججىتىدىن يازما، بەت، باھا، ئىختىيارى بۆلەك، سەھىپە ۋە خەتكۈشلەرنى ئىمپورتلايدىغان WordPress كىرگۈزگۈچى قاچىلىنىدۇ.

en: Install the blogroll importer to import links in OPML format.
ug: ئۇلانمىلارنى OPML فورماتىدا ئىمپورتلايدىغان بىلوگرول كىرگۈزگۈچى قاچىلىنىدۇ.

en: Install the category/tag converter to convert existing categories to tags or tags to categories, selectively.
ug: مەۋجۇت سەھىپىلەرنى خەتكۈشكە ياكى خەتكۈشلەرنى سەھىپىگە تاللاپ ئايلاندۇرۇشقا بولىدىغان سەھىپە-خەتكۈش ئايلاندۇرغۇچى قاچىلىنىدۇ.

en: Installation Failed
ug: قاچىلاش مەغلۇب بولدى

en: Installed Plugins
ug: قاچىلانغان قىستۇرمىلار

en: Installing Plugin from uploaded file: %s
ug: قىستۇرما تۆۋەندىكى ھۆججەتتىن قاچىلىنىۋاتىدۇ: %s

en: Installing Plugin: %s
ug: قاچىلىنىۋاتقان قىستۇرما: %s

en: Installing Theme from uploaded file: %s
ug: باشتېما تۆۋەندىكى ھۆججەتتىن قاچىلىنىۋاتىدۇ: %s

en: Installing Theme: %s
ug: قاچىلىنىۋاتقان باشتېما: %s

en: Installing the latest version&#8230;
ug: ئەڭ يېڭى نەشرى قاچىلىنىۋاتىدۇ&#8230;

en: Installing the plugin&#8230;
ug: قىستۇرما قاچىلىنىۋاتىدۇ&#8230;

en: Installing the theme&#8230;
ug: باشتېما قاچىلىنىۋاتىدۇ&#8230;

en: Insufficient Requirements
ug: ئورۇنلانمىغان تەلەپلەر

en: Internationalization
ug: خەلقئارالاشتۇرۇش

en: Introducing a modern new&nbsp;design
ug: پۈتۈنلەي يېڭى ھازىرقى زامان لايىھەسىنى تونۇشتۇرۇش

en: Invalid Data provided.
ug: تەمىنلەنگەن سانلىق مەلۇمات ئۈنۈمسىز

en: Invalid URL Provided.
ug: تەمىنلەنگەن تور ئادرېسى ئۈنۈمسىز.

en: Invalid form submission.
ug: ئۈنۈمسىز مۇنبەر تەكلىپى

en: Invalid plugin page
ug: قىستۇرما بېتى ئۈنۈمسىز

en: Invalid plugin path.
ug: قىستۇرما ئادرېسى ئۈنۈمسىز.

en: Invitation email sent to new user. A confirmation link must be clicked before their account is created.
ug: يېڭى ئىشلەتكۈچىگە تەكلىپ ئېلېكتىرونلۇق خېتى ئەۋەتىلدى. ھېسابات تۇرغۇزۇلۇشتىن بۇرۇن چوقۇم جەزملەش ئۇلانمىسى چېكىلىشى كېرەك.

en: Invitation email sent to user. A confirmation link must be clicked for them to be added to your site.
ug: ئىشلەتكۈچىگە تەكلىپ ئېلېكتىرونلۇق خېتى ئەۋەتىلدى. ئۇلارنىڭ تور بېتىڭىزگە قوشۇۋېلىنىشى ئۈچۈن جەزملەش ئۇلانمىسى چېكىلىشى كېرەك.

en: It is up to search engines to honor this request.
ug: بۇ ئىزدەش موتورىلىرىنىڭ بۇ ئىلتىماسقا رىئايە قىلىش قىلماسلىقىغا باغلىق.

en: It looks like you're using an insecure version of <a href='%s'>%s</a>. Using an outdated browser makes your computer unsafe. For the best WordPress experience, please update your browser.
ug: سىز بىخەتەر بولمىغان كونا نەشىردىكى <a href='%s'>%s</a> تور كۆرگۈچنى ئىشلىتىۋېتىپسىز. ۋاقتى ئۆتكەن تور كۆرگۈچ بىخەتەر ئەمەس. WordPress تە ئەڭ ياخشى ئۈنۈمگە ئېرىشمەكچى بولسىڭىز تور كۆرگۈچىڭىزنىڭ نەشرىنى يېڭىلاڭ.

en: It looks like you're using an old version of <a href='%s'>%s</a>. For the best WordPress experience, please update your browser.
ug: سىز كونا نەشىردىكى <a href='%s'>%s</a> تور كۆرگۈچىسىنى ئىشلىتىۋېتىپسىز. WordPress تە ئەڭ ياخشى ئۈنۈمگە ئېرىشمەكچى بولسىڭىز تور كۆرگۈچىڭىزنىڭ نەشرىنى يېڭىلاڭ.

en: Item added.
ug: تۈر قوشۇلدى.

en: Item deleted.
ug: تۈر ئۆچۈرۈلدى.

en: Item not added.
ug: تۈر قوشۇلمىدى.

en: Item not updated.
ug: تۈر يېڭىلانمىدى.

en: Item updated.
ug: تۈر يېڭىلاندى.

en: Items deleted.
ug: تۈرلەر ئۆچۈرۈلدى.

en: Just another %s site
ug: يەنە بىر %s توربېتى

en: Just another WordPress site
ug: يەنە بىر WordPress تور بېكىتى

en: Keep this link private
ug: بۇ ئۇلانمىنى يوشۇرۇش

en: Keeping your site up to date is important for your site&#8217;s security, and makes the internet a safer place for you and your readers.
ug: بېكىتىڭىزنى يېڭىلاپ تۇرۇش بېكىتىڭىزنىڭ بىخەتەرلىكى ئۈچۈن مۇھىمدۇر ھەمدە ئۇ سىز ۋە سىزنىڭ ئوقۇرمەنلىرىڭىزنى ئىنتېرنېتتتا تېخىمۇ بىخەتەر قىلىدۇ.

en: Keeping your site updated is important for security. It also makes the internet a safer place for you and your readers.
ug: بېكىتىڭىزنى يېڭىلاپ تۇرۇش بىخەتەرلىكنىڭ مۇھىملىقىدۇر. بۇنىڭدىن باشقا ئۇ سىز ۋە سىزنىڭ ئوقۇرمەنلىرىڭىزنى ئىنتېرنېتتتا تېخىمۇ بىخەتەر قىلىدۇ.

en: Key
ug: ئاچقۇچ

en: Keyboard Shortcuts
ug: تېزلەتمە كۇنۇپكىلار

en: Keyword
ug: ئاچقۇچلۇق سۆز

en: Large size
ug: چوڭ

en: Last Modified
ug: ئاخىرقى ئۆزگەرتىلگىنى

en: Last Name
ug: فامىلە

en: Last Updated
ug: ئاخىرقى يېڭىلانغان ۋاقتى

en: Last Updated:
ug: ئاخىرقى يېڭىلانغان ۋاقتى:

en: Last checked on %1$s at %2$s.
ug: ئاخىرقى تەھرىرلەنگەن ۋاقىت: %1$s سائەت %2$s

en: Last edited by %1$s on %2$s at %3$s
ug: ئاخىرقى قېتىم %1$s تەرىپىدىن %2$s %3$s دە تەھرىرلەندى

en: Last edited on %1$s at %2$s
ug: ئاخىرقى تەھرىرلەنگەن ۋاقىت: %1$s %2$s

en: Latest
ug: ئەڭ يېڭى

en: Latest Version Installed
ug: ئەڭ يېڭى نەشرى قاچىلاندى

en: Layout
ug: ئېكران ئورۇنلاشتۇرۇلۇشى

en: Lead Developer
ug: باش ئاچقۇچى

en: Learn more about getting started
ug: باشلاش ھەققىدىكى تېخىمۇ كۆپ تەپسىلاتلار

en: Left Sidebar
ug: يانبالدىقى سولدا

en: Let&#8217;s go!
ug: باشلايلى!

en: Library
ug: مېدىيا ئامبىرى

en: Light
ug: سۇس

en: Likely direct inclusion of wp-admin/includes/template.php in order to use add_meta_box(). This is very wrong. Hook the add_meta_box() call into the add_meta_boxes action instead.
ug: add_meta_box() نى ئىشلىتىش ئۈچۈن، wp-admin/includes/template.php نىڭ تارمىقى بىۋاسىتە ئىشلىتىلگەندەك قىلىدۇ. بۇنداق قىلىش خاتا. dd_meta_boxes مەشغۇلاتىنىڭ ئورنىغا dd_meta_box() نى چاقىرىپ ئىشلىتىڭ.

en: Link Image To:
ug: سۈرەتنى ئۇلاش:

en: Link Relationship (XFN)
ug: ئۇلانما مۇناسىۋىتى (XFN)

en: Link Target
ug: ئۇلانما ئوبيېكتى

en: Link Text
ug: ئۇلانما تېكىستى

en: Link added.
ug: ئۇلانما قوشۇلدى.

en: Link not found.
ug: ئۇلانما تېپىلمىدى.

en: Link text, e.g. &#8220;Ransom Demands (PDF)&#8221;
ug: ئۇلانما تېكىست، مەسىلەن، &#8220;ئىشلىتىش چۈشەندۈرۈلۈشى (PDF)&#8221;

en: Link thumbnails to:
ug: كىچىك كۆرۈنۈشكە ئۇلانغىنى:

en: Link to image
ug: سۈرەتكە ئۇلانما قىلىش

en: Links Template
ug: ئۇلانما قېلىپى

en: Links in the Toolbar at the top of the screen connect your dashboard and the front end of your site, and provide access to your profile and helpful WordPress information.
ug: ئېكراننىڭ يۇقىرى قىسمىدىكى «قورالبالداق»ئۇلانمىلىرى باشقۇرۇش تاختىڭىزنى تور بېكىتىڭىزنىڭ ئالدى قىرى بىلەن ئۆز-ئارا ئۇلايدۇ، شۇڭا بۇ ئۇلانمىلار ئارقىلىق ئارخىپىڭىزنى زىيارەت قىلالايسىز ھەمدە ياردىمى تېگىدىغان WordPress ئۇچۇرلىرىغا ئېرىشەلەيسىز.

en: Links may be separated into Link Categories; these are different than the categories used on your posts.
ug: ئۇلانمىلار «ئۇلانما سەھىپىلىرى» دەپ ئايرىلىشى مۇمكىن؛ بۇ يازمىلىرىڭىزدا ئىشلىتىلگەن سەھىپىلەردىن پەرقلىنىدۇ.

en: List View
ug: تىزىپ كۆرسىتىش

en: Live Preview
ug: دەرھال كۆرۈپ بېقىش

en: Loading&#8230;
ug: ئوقۇلۇۋاتىدۇ...

en: Loading&hellip;
ug: يۈكلىنىۋاتىدۇ...

en: Local time is <code>%1$s</code>
ug: يەرلىك ۋاقىت: <code>%1$s</code>

en: Location of the uploaded file.
ug: يۈكلەنگەن ھۆججەتلەرنىڭ ئورنى.

en: Login Name
ug: ئىشلەتكۈچى نامى

en: Look Up
ug: ئىزدەش

en: Looking for %1$s in %2$s
ug: %2$s دىن %1$s نى ئىزدەۋاتىدۇ

en: M j, Y @ G:i
ug: Y-يىل j-F @ G:i

en: M jS
ug: m - ئاينىڭ j - كۈنى @ G:i

en: MB (Leave blank for network default)
ug: MB (تورنىڭ سۈكۈتتىكى قىممىتى بولسا بوش قويۇڭ)

en: Mail Server
ug: ئېلېكتىرونلۇق خەت مۇلازىمېتىرى

en: Main Index Template
ug: ئاساسىي ئىندېكس قېلىپى

en: Main Page (no parent)
ug: باش بەت (مۇستەقىل)

en: Main content
ug: ئاساسىي مەزمۇن

en: Maintenance Release | Maintenance Releases
ug[0]: ئاسراش تارقىتىلمىسى
ug[1]: ئاسراش تارقىتىلمىلىرى

en: Maintenance and Security Release | Maintenance and Security Releases
ug[0]: ئاسراش ۋە بىخەتەرلىك تارقىتىلمىسى
ug[1]: ئاسراش ۋە بىخەتەرلىك تارقىتىلمىلىرى

en: Make this post sticky
ug: بۇ يازمىنى چوققىلاش

en: Manage <a href="%1$s">widgets</a> or <a href="%2$s">menus</a>
ug: <a href="%1$s">«كىچىك قوراللار»</a>نى ياكى <a href="%2$s">«تىزىملىكلەر»</a>نى باشقۇرۇش

en: Manage Locations
ug: ئورۇن باشقۇرۇش

en: Manage Themes
ug: باشتېما باشقۇرۇش

en: Manage Uploads
ug: يۈكلەشنى باشقۇرۇش

en: Managing Pages
ug: بەتلەرنى باشقۇرۇش

en: Managing pages is very similar to managing posts, and the screens can be customized in the same way.
ug: «بەت باشقۇرۇش» يازما باشقۇرغانغا ئاساسەن ئوخشاش بولۇپ، ئېكرانلارنى ئوخشاش ئۇسۇل بىلەن ئىختىيارىي قىلىشقا بولىدۇ.

en: Many people choose to use &#8220;pretty permalinks,&#8221; URLs that contain useful information such as the post title rather than generic post ID numbers. You can choose from any of the permalink formats under Common Settings, or can craft your own if you select Custom Structure.
ug: كۆپ ساندىكى كىشىلەر يازمىنىڭ ژانىر كىملىك نومىرىنى ئۆز ئىچىگە ئالغان ئۇلانما ئىشلەتمەي، ئۇنىڭ ئورنىغا يازما تېمىسى قاتارلىق ئىشلىتىشچان ئۇچۇرلارنى ئۆز ئىچىگە ئالغان &#8220;چىرايلىق مۇقىم ئۇلانما&#8221; ۋە URL لارنى ئىشلىتىشنى ياخشى كۆرىدۇ. سىز «ئادەتتىكى تەڭشەكلەر» ئاستىدىكى خالىغان مۇقىم ئۇلانمىنى تاللاپ ئىشلەتسىڭىزمۇ ياكى «ئىختىيارىي قورۇلما»نى تاللاپ ئۆزىڭىزنىڭ مۇقىم ئۇلانمىسىنى قۇرۇپ ئىشلەتسىڭىزمۇ بولىدۇ.

en: Many people take advantage of keyboard shortcuts to moderate their comments more quickly. Use the link to the side to learn more.
ug: باھالارنى تېخىمۇ تېز تەستىقلاش ئۈچۈن نۇرغۇن كىشىلەر تېزلەتمە كۇنۇپكىلاردىن پايدىلىنىدۇ. تەپسىلاتىنى تۆۋەندىكى ئۇلانمىدىن كۆرۈڭ.

en: Many themes show some sidebar widgets by default until you edit your sidebars, but they are not automatically displayed in your sidebar management tool. After you make your first widget change, you can re-add the default widgets by adding them from the Available Widgets area.
ug: كۆپلىگەن باشتېمىلار ئادەتتە يانبالدىقىڭىزنى تەھرىرلەشتىن بۇرۇن يانبالداق كىچىك قوراللىرىنى كۆرسىتىپ بەرسىمۇ، لېكىن بۇلار يانبالداق باشقۇرۇش قورالىڭىزدا ئاپتوماتىك كۆرسىتىلمەيدۇ. تۇنجى قېتىم كىچىك قورالنى ئۆزگەرتكەندىن كېيىن سۈكۈتتىكى كىچىك قوراللارنى «ئىشلەتكىلى بولىدىغان كىچىك قوراللار» رايونىدىن قايتا قوشسىڭىز بولىدۇ.

en: Mark this comment as spam
ug: بۇ باھاغا «ئەخلەت خەت» دەپ بەلگە قويۇش

en: Mature
ug: چوڭلارغا قارىتىلغان توربەت

en: Max Height
ug: ماكسىمۇم ئېگىزلىكى

en: Max Width
ug: ماكسىمۇم كەڭلىكى

en: Maximum Rating
ug: ئەڭ يۇقىرى دەرىجە

en: Maximum size: %s
ug: ئەڭ چوڭ چوڭلۇقى: %s

en: Media
ug: مېدىيا

en: Media Settings
ug: مېدىيا تەڭشەكلىرى

en: Media attachment moved to the trash. | %d media attachments moved to the trash.
ug[0]: مېدىيا قوشۇمچە ھۆججىتى ئەخلەت ساندۇقىغا يۆتكىۋېتىلدى.
ug[1]: %d مېدىيا قوشۇمچە ھۆججىتى ئەخلەت ساندۇقىغا يۆتكىۋېتىلدى.

en: Media attachment permanently deleted. | %d media attachments permanently deleted.
ug[0]: مېدىيا قوشۇمچە ھۆججىتى مەڭگۈلۈك ئۆچۈرۈلدى.
ug[1]: %d مېدىيا قوشۇمچە ھۆججىتى مەڭگۈلۈك ئۆچۈرۈلدى.

en: Media attachment restored from the trash. | %d media attachments restored from the trash.
ug[0]: مېدىيا قوشۇمچە ھۆججىتى ئەخلەت ساندۇقىدىن ئەسلىگە كەلتۈرۈلدى.
ug[1]: %d مېدىيا قوشۇلمىسى ئەخلەت ساندۇقىدىن ئەسلىگە كەلتۈرۈلدى.

en: Media attachment updated.
ug: مېدىيا قوشۇمچە ھۆججىتى يېڭىلاندى.

en: Media moved to the trash.
ug: مېدىيا ئەخلەت ساندۇقىغا يۆتكىۋېتىلدى.

en: Media permanently deleted.
ug: مېدىيا مەڭگۈلۈك ئۆچۈرۈلدى.

en: Media restored from the trash.
ug: مېدىيا ئەخلەت ساندۇقىدىن ئەسلىگە كەلتۈرۈلدى.

en: Medium size
ug: ئوتتۇراھال

en: Membership
ug: ئەزا بولۇش

en: Menu 1
ug: تىزىملىك 1

en: Menu Item
ug: تىزىملىك تۈرى

en: Menu Management
ug: تىزىملىك باشقۇرۇش

en: Menu Name
ug: تىزىملىك نامى

en: Menu Settings
ug: تىزىملىك تەڭشەكلىرى

en: Menu Structure
ug: تىزىملىك قۇرۇلمىسى

en: Menu locations updated.
ug: تىزىملىك ئورنى يېڭىلاندى.

en: Menu order
ug: تىزىملىك تەرتىپى

en: Menus can be displayed in locations defined by your theme, even used in sidebars by adding a &#8220;Custom Menu&#8221; widget on the <a href="%1$s">Widgets</a> screen. If your theme does not support the custom menus feature (the default themes, %2$s and %3$s, do), you can learn about adding this support by following the Documentation link to the side.
ug: تىزىملىك ھەتتا <a href="%1$s">«كىچىك قوراللار»</a> ئېكرانىدىكى ئىختىيارى تىزىملىك كىچىك قورالىنى قوشۇش ئارقىلىق يانبالداقلاردىمۇ ئىشلىگەن بولۇشىدىن قەتئىي نەزەر باشتېمىڭىز تەرىپىدىن ئېنىقلانغان جايدا كۆرسىتىلىدۇ. ئەگەر باشتېمىڭىز ئىختىيارى تىزىملىك ئىقتىدارىنى (يەنى سۈكۈتتىكى باشتېما، %2$s ۋە %3$s) قوللىمايدىغان بولسىمۇ، يان تەرەپ تۆۋەندىكى «ھۆججەتلەر» ئۇلانمىسى ئارقىلىق بۇنداق قوللاشنى قوشۇش ھەققىدە تېخىمۇ كۆپ مەزمۇنلارنى ئۆگىنەلەيسىز.

en: Microformats
ug: مىكرو فورمات

en: Mime-type:
ug: MIME تىپى:

en: Missed schedule
ug: ئۆتۈپ كەتكەن كۈنتەرتىپ

en: Missing Widgets
ug: قوزغىتىلمىغان كىچىك قوراللار

en: Missing a temporary folder.
ug: ۋاقىتلىق ھۆججەت قىسقۇچ چۈشۈپ قالغان.

en: Moderate Comment
ug: باھا تەستىقلاش

en: Moderating Comments
ug: باھا تەستىقلاش

en: Modern aesthetic
ug: ھازىرقى زامان گۈزەللىك ئىلىمى

en: MonsterID (Generated)
ug: غەلىتە مەخلۇقچاق (ئاپتوماتىك)

en: Month and name
ug: ئاي ۋە يازما نامى بويىچە

en: More
ug: تېخىمۇ كۆپ

en: More Actions
ug: تېخىمۇ كۆپ مەشغۇلاتلار

en: More information about %s
ug: %s ھەققىدە تەپسىلىي ئۇچۇرلار

en: Most Recent
ug: ئەڭ يېڭى

en: Most Used
ug: ئەڭ كۆپ ئىشلىتىلگەنلەر

en: Most of the time, plugins play nicely with the core of WordPress and with other plugins. Sometimes, though, a plugin&#8217;s code will get in the way of another plugin, causing compatibility issues. If your site starts doing strange things, this may be the problem. Try deactivating all your plugins and re-activating them in various combinations until you isolate which one(s) caused the issue.
ug: كۆپ ھاللاردا ھەر خىل  قىستۇرمىلار WordPress ۋە باشقا قىستۇرمىلار بىلەن ياخشى ماسلىشىپ ئىشلەيدۇ. لېكىن بەزىدە قىسمەن قىستۇرما كودلىرى باشقا قىستۇرمىلارغا دەخلى قىلىپ، سىغىشماسلىق مەسىلىسىنى كەلتۈرۈپ چىقىرىدىغان ئەھۋاللار بولىدۇ. تور بېتىڭىزدىكى غەيرىيلىك قىستۇرما سەۋەبىدىن بولۇشى مۇمكىن. بۇ چاغدا بارلىق قىستۇرمىلارنى توختىتىۋېتىپ، قايسى قىستۇرمىدىن چاتاق چىققانلىقىنى تاپقانغا قەدەر قىستۇرمىلارنى ھەر خىل گۇرۇپپىلاش شەكلىدە قوزغىتىپ كۆرۈڭ..

en: Most themes display the site title at the top of every page, in the title bar of the browser, and as the identifying name for syndicated feeds. The tagline is also displayed by many themes.
ug: كۆپلىگەن باشتېمىلاردا توربەت تېمىسى ھەر بىر بەتنىڭ ئەڭ ئۈستىدە، تور كۆرگۈچنىڭ تېما بالدىقىدا، ماس ھالدىكى تەرمىلەردە كۆرسىتىلىدۇ. بىر قىسىم باشتېمىلار يانداش تېمىمۇ قوشۇپ كۆرسىتىلىدۇ.

en: Movable Type and TypePad
ug: Movable Type ۋە TypePad

en: Move
ug: يۆتكەش

en: Move down
ug: تۆۋەنگە چۈشۈرۈش

en: Move down one
ug: بىرنى تۆۋەنگە يۆتكەش

en: Move out from under %s
ug: %s نىڭ ئاستىدىن يۆتكەپ چىقىش

en: Move this comment to the trash
ug: بۇ باھانى ئەخلەت ساندۇقىغا يۆتكەش

en: Move this item to the Trash
ug: بۇ تۈرنى ئەخلەت ساندۇقىغا يۆتكەش

en: Move to Trash
ug: ئەخلەت ساندۇقىغا يۆتكەش

en: Move to the top
ug: ئۈستىگە يۆتكەش

en: Move under %s
ug: %s نىڭ ئاستىغا يۆتكەش

en: Move up
ug: ئۈستىگە چىقىرىش

en: Move up one
ug: بىرنى ئۈستىگە يۆتكەش

en: Mr WordPress
ug: WordPress ئەپەندى

en: Multisite support is not enabled.
ug: كۆپ ئىشلەتكۈچىنى قوللاش ئىقتىدارى ئېتىۋېتىلگەن.

en: Must-Use <span class="count">(%s)</span> | Must-Use <span class="count">(%s)</span>
ug[0]: ئەڭ ئىشلىتىلگەنلىرى <span class="count">(%s)</span>
ug[1]: ئەڭ ئىشلىتىلگەنلىرى <span class="count">(%s)</span>

en: My Site
ug: تور بېتىم

en: Mystery Man
ug: سىرلىق ئادەم

en: Name:
ug: نامى:

en: Navigation Label
ug: يولباش بەلگىسى

en: Need help? Use the Help tab in the upper right of your screen.
ug: ياردەم لازىممۇ؟ ئۇنداقتا ئېكراننىڭ سول تەرەپ ئۈستىدىكى ياردەم بەتكۈچىنى ئىشلىتىڭ.

en: Network Activate
ug: تورنى قوزغىتىش

en: Network Admin is now located in the My Sites menu.
ug: «تور باشقۇرغۇچىسى» نۆۋەتتە «توربەتلىرىم» تىزىملىكىنىڭ ئىچىدە.

en: Network Deactivate
ug: تور توختىتىش

en: Network Disable
ug: تور چەكلەنگەن

en: Network Enable
ug: تور ئوچۇق

en: Network Setup
ug: تور قاچىلاش

en: Never
ug: زادىلا

en: New Feature: Choose Image from Library
ug: يېڭى ئالاھىدىلىك: سۈرەت ئامبىرىدىن تاللاش

en: New Feature: Customizer
ug: يېڭى ئالاھىدىلىك: خاسلاشتۇرغۇچ

en: New Feature: Saving Widgets
ug: يېڭى ئالاھىدىلىك: كىچىك قوراللارنى ساقلاش

en: New Feature: Toolbar
ug: يېڭى ئالاھىدىلىك: قورال ئىستونى

en: New Media Manager
ug: يېڭى مېدىيا باشقۇرۇش

en: New Password
ug: يېڭى پارول

en: New User Default Role
ug: يېڭى ئىشلەتكۈچىنىڭ دەرىجىسى

en: New WordPress Site
ug: يېڭى WordPress تور بېكىتى

en: New category name
ug: يېڭى سەھىپە نامى

en: New theme activated. <a href="%s">Visit site</a>
ug: يېڭى باشتېما قوزغىتىلدى. <a href="%s">بەتنى كۆرۈش</a>.

en: New user created.
ug: يېڭى ئىشلەتكۈچى قۇرۇلدى.

en: New user created. <a href="%s">Edit user</a>
ug: يېڭى ئىشلەتكۈچى قۇرۇلدى. <a href="%s">ئىشلەتكۈچىنى تەھرىرلەش</a>

en: New users will receive an email letting them know they&#8217;ve been added as a user for your site. By default, this email will also contain their password. Uncheck the box if you don&#8217;t want the password to be included in the welcome email.
ug: يېڭى ئىشلەتكۈچىلەر تور بېتىڭىزگە ئەزا سۈپىتىدە قوشۇلغانلىق ئەسكەرتىشىنى ئېلېكتىرونلۇق خەتتە تاپشۇرۇپ ئالىدۇ، سۈكۈتتىكى ھالەتتە بۇ ئېلېكتىرونلۇق خەتتە پارولمۇ قوشۇپ ئەۋەتىلىدۇ. پارولنىڭ ئېلېكتىرونلۇق خەتتە ئەۋەتىلىشىنى خالىمىسىڭىز تاللاشنى ئېلىۋېتىڭ.

en: New users will receive an email letting them know they&#8217;ve been added as a user for your site. This email will also contain their password. Check the box if you don&#8217;t want the user to receive a welcome email.
ug: يېڭى ئىشلەتكۈچىلەر تور بېتىڭىزگە ئەزا سۈپىتىدە قوشۇلغانلىق ئەسكەرتىشىنى ئېلېكتىرونلۇق خەتتە تاپشۇرۇپ ئالىدۇ. بۇ ئېلېكتىرونلۇق خەتتە پارولمۇ قوشۇپ ئەۋەتىلىدۇ. ئىشلەتكۈچىلەرنىڭ ئېلېكتىرونلۇق خەت تاپشۇرۇۋېلىشىنى خالىمىسىڭىز بۇ تاللاشنى تاللاپ قويۇڭ..

en: Newer Version (%s) Installed
ug: يېڭىراق نەشرى (%s)  قاچىلاندى

en: Next Steps
ug: كېيىنكى باسقۇچلار

en: Nickname
ug: تەخەللۇس

en: No Update Required
ug: يېڭىلاش ھاجەتسىز

en: No activity yet!
ug: پائالىيەت يوق

en: No comments awaiting moderation.
ug: نۆۋەتتە تەستىق كۈتۈۋاتقان باھا يوق.

en: No comments found.
ug: ھېچقانداق باھا يوق.

en: No file was uploaded.
ug: ھېچقانداق ھۆججەت يوللانمىدى.

en: No further action is needed on your part.
ug: سىز يەنە بىرنەرسە قىلمىسىڭىزمۇ بولىدۇ

en: No importers are available.
ug: كىرگۈزگۈچ يوق.

en: No items.
ug: ھېچقانداق تۈر يوق.

en: No links found.
ug: ھېچقانداق ئۇلانما تېپىلمىدى.

en: No matching users were found!
ug: ماس كېلىدىغان ئىشلەتكۈچى تېپىلمىدى!

en: No matching users were found.
ug: ماس كېلىدىغان ئىشلەتكۈچى تېپىلمىدى.

en: No media attachments found.
ug: ھېچقانداق مېدىيا قوشۇمچە ھۆججىتى تېپىلمىدى.

en: No out of date plugins were selected.
ug: ۋاقتى ئۆتكەن بىرمۇ قىستۇرما تاللانمىدى.

en: No plugins found.
ug: قىستۇرما تېپىلمىدى.

en: No plugins match your request.
ug: تەلىپىڭىزگە ماس قىستۇرما يوق.

en: No sites found.
ug: توربەت تېپىلمىدى.

en: No such file exists! Double check the name and try again.
ug: بۇنداق ھۆججەت يوقكەن! ھۆججەت نامىنى تەكشۈرۈپ قايتا سىناپ بېقىڭ.

en: No thanks, do not remind me again
ug: بولدى، قايتا ئەسكەرتمە

en: No themes found.
ug: ھېچقانداق باشتېما تېپىلمىدى.

en: No themes match your request.
ug: تەلىپىڭىزگە ماس كېلىدىغان باشتېما يوق.

en: No users found.
ug: ئىشلەتكۈچى تېپىلمىدى.

en: No valid plugins were found.
ug: ئۈنۈملۈك قىستۇرما تېپىلمىدى.

en: No, Return me to the plugin list
ug: ياق، قىستۇرما تىزىملىكىگە قايتىمەن

en: Not Sticky
ug: چوققىدىن قالدۇرۇش

en: Not enough space to upload. %1$s KB needed.
ug: يۈكلەشكە بوشلۇق يېتىشمەيدۇ. %1$s KB لازىم.

en: Note that you crop the image by clicking on it (the Crop icon is already selected) and dragging the cropping frame to select the desired part. Then click Save to retain the cropping.
ug: ئىزاھات: سۈرەتنى چېكىپ («قىرقىش» سىنبەلگىسى ئاللىبۇرۇن تاللانغان)، قىرقىش رامكىسىنى مۇۋاپىق ئورۇنغا سۆرەش ئارقىلىق سۈرەتنى قىرقالايسىز. قىرقىشنى ساقلاپ قېلىش ئۈچۈن «ساقلاش»نى باسسىڭىز بولىدۇ.

en: Note: Neither of these options blocks access to your site &mdash; it is up to search engines to honor your request.
ug: ئەسكەرتىش: بۇ تاللانمىلارنىڭ ھېچقايسىسى تور بېتىڭىزنى نورمال زىيارەت قىلىشتىن توسۇپ قويمايدۇ &mdash; ئۇ پەقەت ئىزدەش ماتورلىرىغا بولغان تەلىپىڭىزنى ئەكس ئەتتۈرىدۇ.

en: Notes
ug: كۆرسەتمە

en: Nothing to save, the image has not changed.
ug: ھېچنىمە ساقلانمىدى. سۈرەت ئۆزگەرمىدى.

en: Notice:
ug: ئەسكەرتمە:

en: Number of Columns:
ug: ئىستون سانى:

en: Numeric
ug: سان ھالىتىدە

en: On this screen, you can update to the latest version of WordPress, as well as update your themes and plugins from the WordPress.org repositories.
ug: بۇ ئېكراندا ئەڭ يېڭى نەشردىكى WordPress كە يېڭىلاش مەشغۇلاتى، شۇنداقلا باشتېما ۋە قىستۇرمىلارنى WordPress.org يېڭىلاش بوشلۇقىدىن يېڭىلاش مەشغۇلاتىنى ئورۇنلىغىلى بولىدۇ.

en: Once generated, your WXR file can be imported by another WordPress site or by another blogging platform able to access this format.
ug: ھاسىل قىلىنغان WXR ھۆججىتىنى باشقا بىر WordPress تور بېتىگە ياكى بۇ خىل ھۆججەت تىپىنى قوللايدىغان باشقا بىر بىلوگ سۇپىسىغا ئىمپورتلىغىلى بولىدۇ.

en: Once started, the selection can be adjusted by entering new values (in pixels). Note that these values are scaled to approximately match the original image dimensions. The minimum selection size equals the thumbnail size as set in the Media settings.
ug: باشلانغاندىن كېيىن يېڭى قىممەت (پىكسېل بويىچە) كىرگۈزۈش ئارقىلىق تاللاش دائىرىسىنى تەڭشەشكە بولىدۇ. بۇ قىممەتنىڭ ئەسلى سۈرەتنىڭ ئۆلچىمىگە ئاساسەن ماس ھالدا ئۆزگىرىدىغانلىقىغا دىققەت قىلىڭ. ئەڭ كىچىك قىممىتى مېدىيا تەڭشەكلىرىدە بەلگىلەنگەن كىچىك كۆرۈنۈشنىڭ قىممىتىگە تەڭ بولىدۇ.

en: Once you have generated a list of themes, you can preview and install any of them. Click on the thumbnail of the theme you&#8217;re interested in previewing. It will open up in a full-screen Preview page to give you a better idea of how that theme will look.
ug: باشتېمىلارنىڭ تىزىملىكىنى تۇرغۇزۇۋالسىڭىز، ئۇلارنى خالىغانچە كۆرۈپ باقالايسىز ياكى قاچىلىيالايسىز. ئالدىن كۆرۈۋاتقاندا ئۆزىڭىز قىزىققان باشتېمىنىڭ كىچىك كۆرۈنۈشىنى چەكسىڭىز، ئۇنىڭ ئۈنۈمىنى تولۇق ئېكران ھالىتىدە كۆرەلەيسىز.

en: Once you&#8217;ve saved the download file, you can use the Import function in another WordPress installation to import the content from this site.
ug: چۈشۈرۈش ھۆججىتىنى ساقلىۋالسىڭىز، كېيىن ئۇنى ئىمپورتلاش ئىقتىدارىدىن پايدىلىنىپ باشقا بىر WordPress كە ئىمپورتلىيالايسىز.

en: One Column
ug: بىر ئىستونلۇق

en: One of the plugins is invalid.
ug: ئارىسىدا ئۈنۈمسىز قىستۇرما بار ئىكەن.

en: One or more database tables are unavailable. To allow WordPress to attempt to repair these tables, press the &#8220;Repair Database&#8221; button. Repairing can take a while, so please be patient.
ug: بىر ياكى بىرقانچە ساندان جەدۋىلى ئىشلىمىدى. WordPress نىڭ بۇ جەدۋەللەرنى ئوڭشىشىغا رۇخسەت قىلماقچى بولسىڭىز، &#8220;سانداننى ئوڭشاش&#8221; نى بېسىڭ. بۇنىڭغا بىر ئاز ۋاقىت كېتىدۇ، شۇڭا سەۋرچانلىق بىلەن ساقلاپ تۇرۇڭ.

en: Only showing first 5 users.
ug: دەسلەپكى 5 ئىشلەتكۈچىلا كۆرسىتىلسۇن.

en: Only the current theme is available to you. Contact the %s administrator for information about accessing additional themes.
ug: سىز پەقەت نۆۋەتتىكى باشتېمىنى ئىشلىتەلەيسىز. باشقا باشتېمىنى كۆرمەكچى بولسىڭىز،  %s باشقۇرغۇچىسى بىلەن ئالاقىلىشىڭ.

en: Oops, no comment with this ID.
ug: ئاپلا، بۇ كىملىك (ID) بىلەن باھا يېزىلماپتۇ.

en: Oops, no such file exists! Double check the name and try again, merci.
ug: ئاپلا، بۇنداق ھۆججەت يوقكەن! ھۆججەت نامىنى تەكشۈرۈپ قايتا سىناپ بېقىڭ. رەھمەت.

en: Oops, you don&#8217;t have access to add new drafts.
ug: ئاپلا، يېڭى ئارگىنال قوشۇش ھوقۇقىڭىز يوق ئىكەن.

en: Open this file in the Plugin Editor
ug: بۇ ھۆججەتنى قىستۇرما تەھرىرلىگۈچتە ئېچىش

en: Open this theme in the Theme Editor
ug: بۇ باشتېمىنى باشتېما تەھرىرلىگۈچتە ئېچىش

en: Optional
ug: ئىختىيارى

en: Or choose an image from your media library:
ug: ياكى مېدىيا ئامبىرىدىكى سۈرەتتىن بىرنى تاللاڭ:

en: Order
ug: تەرتىپ

en: Order images by:
ug: سۈرەت تەرتىپى:

en: Order:
ug: تەرتىپ:

en: Organize my uploads into month- and year-based folders
ug: يۈكلەر ئاي ۋە يىل ئايرىمىسى بويىچە ھۆججەت قىسقۇچتا ساقلانسۇن

en: Original dimensions %s
ug: ئەسلى چوڭ- كىچىكلىكى %s

en: Original: %s
ug: ئەسلى چوڭلۇقى: %s

en: Other WordPress News
ug: WordPress نىڭ باشقا خەۋەرلىرى

en: Other comment settings
ug: باشقا باھا تەڭشەكلىرى

en: Other user roles have been changed.
ug: باشقا ئىشلەتكۈچىلەرنىڭ دەرىجىسى ئۆزگەرتىلدى.

en: Other users have been deleted.
ug: باشقا ئىشلەتكۈچىلەر ئۆچۈرۈۋېتىلدى.

en: Other users have been removed.
ug: باشقا ئىشلەتكۈچىلەر ئۆچۈرۈۋېتىلدى.

en: Out from under %s
ug: %s نىڭ ئاستىدىن چىقىش

en: Overview
ug: قىسقىچە تونۇشتۇرۇش

en: PG &#8212; Possibly offensive, usually for audiences 13 and above
ug: PG &#8212; كىشىنى بىئارام قىلىدىغان سۈرەت، 13 ياشتىن ئاشقانلارلا كۆرەلەيدۇ

en: Page Attributes
ug: بەت خاسلىقلىرى

en: Page Template
ug: بەت قېلىپى

en: Page draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview page</a>
ug: بەت ئارگىنالى يېڭىلاندى. <a target="_blank" href="%s">بەتنى كۆرۈپ بېقىش</a>

en: Page published. <a href="%s">View page</a>
ug: بەت ئېلان قىلىندى. <a href="%s">بەتنى كۆرۈش</a>

en: Page restored to revision from %s
ug: بەت %s دىن تۈزىتىلگەن نۇسخىسىغا قايتۇرۇلدى

en: Page saved.
ug: بەت ساقلاندى.

en: Page scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview page</a>
ug: بەت كۈنتەرتىپكە قويۇلدى: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">بەتنى كۆرۈپ بېقىڭ</a>

en: Page submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview page</a>
ug: بەت يوللاندى. <a target="_blank" href="%s">كۆرۈپ بېقىش</a>

en: Page updated.
ug: بەت يېڭىلاندى.

en: Page updated. <a href="%s">View page</a>
ug: بەت يېڭىلاندى. <a href="%s">بەتنى كۆرۈش</a>

en: Pages are similar to Posts in that they have a title, body text, and associated metadata, but they are different in that they are not part of the chronological blog stream, kind of like permanent posts. Pages are not categorized or tagged, but can have a hierarchy. You can nest Pages under other Pages by making one the &#8220;Parent&#8221; of the other, creating a group of Pages.
ug: «بەت» يازمىغا ئوخشاش بولۇپ، ئۇنىڭمۇ تېمىسى، مەزمۇن تېكىستى ۋە باغلانغان مەلۇمات ئۇچۇرى بار، لېكىن ئوخشىمايدىغان يېرى بەتلەرنىڭ مەڭگۈلۈك يازمىلارغا ئوخشاش ئىلگىرى كېيىنلىك بىلوگ تەرتىپى بولمايدۇ. بەتلەر سەھىپىگە ئايرىلمايدۇ، بەلگە قويۇلمايدۇ، لېكىن دەرىجە-قاتلامغا ئايرىشقا بولىدۇ. مەلۇم بىر بەتنى باشقا بەتلەرنىڭ &#8220;بېشى&#8221; قىلىپ بەت گۇرۇپپىسى قۇرۇپ، باشقا بەتلەرنى ئۇنىڭ ئاستىغا قەۋەتلىيەلەيسىز.

en: Pages are similar to posts in that they have a title, body text, and associated metadata, but they are different in that they are not part of the chronological blog stream, kind of like permanent posts. Pages are not categorized or tagged, but can have a hierarchy. You can nest pages under other pages by making one the &#8220;Parent&#8221; of the other, creating a group of pages.
ug: «بەت» يازمىغا ئوخشاش بولۇپ، ئۇنىڭمۇ تېمىسى، مەزمۇن تېكىستى ۋە باغلانغان مەلۇمات ئۇچۇرى بار، لېكىن ئوخشىمايدىغان يېرى بەتلەرنىڭ مەڭگۈلۈك يازمىلارغا ئوخشاش ئىلگىرى كېيىنلىك بىلوگ تەرتىپى بولمايدۇ. بەتلەر سەھىپىگە ئايرىلمايدۇ، بەلگە قويۇلمايدۇ، لېكىن دەرىجە-قاتلامغا ئايرىشقا بولىدۇ. مەلۇم بىر بەتنى باشقا بەتلەرنىڭ &#8220;بېشى&#8221; قىلىپ بەت گۇرۇپپىسى قۇرۇپ، باشقا بەتلەرنى ئۇنىڭ ئاستىغا قەۋەتلىيەلەيسىز.

en: Parent
ug: تەۋەلىكى

en: Password protected
ug: پارولدا قوغدالغان

en: Password, twice
ug: پارول، ئىككى قېتىم

en: Pending <span class="count">(<span class="pending-count">%s</span>)</span> | Pending <span class="count">(<span class="pending-count">%s</span>)</span>
ug[0]: تەستىق كۈتۈۋاتقان <span class="count">(<span class="pending-count">%s</span>)</span>
ug[1]: تەستىق كۈتۈۋاتقان <span class="count">(<span class="pending-count">%s</span>)</span>

en: Permalink Settings
ug: مۇقىم ئۇلانما تەڭشەكلىرى

en: Permalink structure updated.
ug: مۇقىم ئۇلانما قۇرۇلمىسى يېڭىلاندى.

en: Permalink structure updated. Remove write access on web.config file now!
ug: مۇقىم ئۇلانما قۇرۇلمىسى يېڭىلاندى. ئەمدى web.config ھۆججىتىنىڭ يېزىش ئىجازىتىنى ئېلىۋېتىڭ.

en: Permalink:
ug: مۇقىم ئۇلانمىلار:

en: Permalinks
ug: مۇقىم ئۇلانما

en: Permalinks are the permanent URLs to your individual pages and blog posts, as well as your category and tag archives. A permalink is the web address used to link to your content. The URL to each post should be permanent, and never change &#8212; hence the name permalink.
ug: مۇقىم ئۇلانما بولسا سىزنىڭ خۇسۇسىي بەتلىرىڭىز، بىلوگ يازمىلىرىڭىز، سەھىپە ۋە بەلگە ئارخىپلىرىڭىزغا قۇرۇلغان مەڭگۈلۈك URL بولۇپ، مەزمۇنىڭىزغا ئۇلانما قىلىش ئۈچۈن ئىشلىتىلىدىغان تور ئادرېسىنى كۆرسىتىدۇ. ھەر بىر يازمىنىڭ URL سى مەڭگۈلۈك بولۇشى، ئۆزگەرتىلمەسلىكى كېرەك بولغانلىقتىن ئۇ مۇقىم ئۇلانما ھېسابلىنىدۇ.

en: Permanently Delete Comment
ug: باھانى مەڭگۈلۈك ئۆچۈرۈش

en: Personal Options
ug: شەخسىي تاللانمىلار

en: Photoblogging
ug: سۈرەت بىلوگى

en: Pick a color
ug: رەڭ تاللاش

en: Please check out your site now. It's possible that everything is working. If it says you need to update, you should do so:
ug: تور بېكىتىڭىزنى دەرھال تەكشۈرۈڭ. ھەممە نورمال ئىشلىسۇن. ئەگەر ئۇ يېڭىلاشنى تەلەپ قىلسا، سىز مۇنداق قىلىڭ:

en: Please enter a valid menu name.
ug: ئۈنۈملۈك تىزىملىك نامىنى كىرگۈزۈڭ.

en: Please enter your FTP credentials to proceed.
ug: داۋاملاشتۇرۇش ئۈچۈن FTP ئۇچۇرلىرىڭىزنى كىرگۈزۈڭ.

en: Please enter your FTP or SSH credentials to proceed.
ug: داۋاملاشتۇرۇش ئۈچۈن FTP ياكى SSH ئۇچۇرلىرىڭىزنى كىرگۈزۈڭ.

en: Please provide a custom field name.
ug: ئۆزى بەلگىلەش بۆلىكىگە نام قويۇڭ.

en: Please provide a custom field value.
ug: ئۆزى بەلگىلەش بۆلىكىگە قىممەت بېرىڭ.

en: Please provide a valid username.
ug: ئۈنۈملۈك ئىشلەتكۈچى نامى بىلەن تەمىنلەڭ.

en: Please provide the following information. Don&#8217;t worry, you can always change these settings later.
ug: تۆۋەندىكى ئۇچۇرلارنى تولدۇرۇڭ. ئەنسىرىمەڭ، بۇ تەڭشەكلەرنى ھەر قانداق چاغدا ئۆزگەرتەلەيسىز.

en: Please select a file
ug: ھۆججەتتىن بىرنى تاللاڭ

en: Please select an option.
ug: بىر تاللانمىنى تاللاڭ.

en: Please select one or more plugins to update.
ug: يېڭىلىماقچى بولغان بىر ياكى بىر قانچە قىستۇرمىنى تاللاڭ.

en: Please select one or more themes to update.
ug: يېڭىلىماقچى بولغان بىر ياكى بىرقانچە باشتېمىنى تاللاڭ.

en: Please update your site at %1$s to WordPress %2$s.
ug: بېكىتىڭىز %1$s دىكى WordPress %2$s نى يېڭىلىۋېلىڭ.

en: Plugin <strong>activated</strong>.
ug: قىستۇرما <strong>قوزغىتىلدى</strong>.

en: Plugin <strong>deactivated</strong>.
ug: قىستۇرما <strong>ئىشلىتىشتىن توختىتىلدى</strong>.

en: Plugin Files
ug: قىستۇرما ھۆججەتلىرى

en: Plugin Homepage &#187;
ug: قىستۇرما باش بېتى &#187;

en: Plugin Install
ug: قىستۇرما قاچىلاش

[ctx: Plugin Installer]
en: Favorites
ug: خەتكۈشلەنگەنلەر

[ctx: Plugin Installer]
en: Featured
ug: نادىر

[ctx: Plugin Installer]
en: Newest
ug: ئەڭ يېڭى

[ctx: Plugin Installer]
en: Popular
ug: ئەڭ ئاۋاتلىرى

[ctx: Plugin Installer]
en: Tag
ug: خەتكۈش

en: Plugin Reactivation
ug: قىستۇرمىنى قايتا قوزغىتىش

en: Plugin could not be activated because it triggered a <strong>fatal error</strong>.
ug: بۇ قىستۇرما <strong>ئەجەللىك خاتالىق</strong> سادىر قىلىشى مۇمكىن بولغاچقا قوزغىتىلمىدى.

en: Plugin could not be deleted due to an error: %s
ug: تۆۋەندىكى خاتالىق سەۋەبىدىن قىستۇرمىنى ئۆچۈرگىلى بولمىدى: %s

en: Plugin failed to reactivate due to a fatal error.
ug: خاتالىق كۆرۈلگەچكە قىستۇرمىنى قايتا قوزغىتىش مەغلۇب بولدى.

en: Plugin file does not exist.
ug: قىستۇرما ھۆججىتى مەۋجۇت ئەمەس.

en: Plugin install failed.
ug: قىستۇرما قاچىلاش مەغلۇب بولدى.

en: Plugin installed successfully.
ug: قىستۇرما ئوڭۇشلۇق قاچىلاندى.

[ctx: Plugin installer section title]
en: Changelog
ug: يېڭىلاش خاتىرىسى

[ctx: Plugin installer section title]
en: Description
ug: چۈشەندۈرۈش

[ctx: Plugin installer section title]
en: FAQ
ug: سوئال- جاۋابلار

[ctx: Plugin installer section title]
en: Installation
ug: قاچىلاش

[ctx: Plugin installer section title]
en: Other Notes
ug: باشقا ئەسكەرتمىلەر

[ctx: Plugin installer section title]
en: Screenshots
ug: ئېكران كۆرۈنۈشلىرى

en: Plugin reactivated successfully.
ug: قىستۇرما ئوڭۇشلۇق ھالدا قايتا قوزغىتىلدى.

en: Plugin update failed.
ug: قىستۇرمىنى يېڭىلاش مەغلۇب بولدى.

en: Plugin updated successfully.
ug: قىستۇرما ئوڭۇشلۇق يېڭىلاندى.

en: Plugin zip file
ug: قىستۇرمىنىڭ زىپ ھۆججىتى

en: Plugins %s
ug: قىستۇرما %s

en: Plugins extend and expand the functionality of WordPress. Once a plugin is installed, you may activate it or deactivate it here.
ug: قىستۇرمىلار WordPress ئىقتىدارلىرىنى كۈچەيتىدۇ ياكى كۆپەيتىدۇ. قىستۇرما WordPress كە قوشۇلغاندىن كېيىن، سىز ئۇلارنى بۇ يەردىن قوزغىتالايسىز ياكى ئىشلىتىشتىن قالدۇرالايسىز.

en: Plugins extend and expand the functionality of WordPress. You may automatically install plugins from the <a href="%1$s">WordPress Plugin Directory</a> or upload a plugin in .zip format via <a href="%2$s">this page</a>.
ug: قىستۇرما دېتاللار WordPress نىڭ ئىقتىدارىنى ئاشۇرىدۇ. <a href="%1$s">WordPress قىستۇرما دېتال مۇندەرىجىسى</a>دىن قىستۇرما دېتاللارنى ئاپتوماتىك قاچىلىسىڭىزمۇ ياكى <a href="%2$s">بۇ بەت</a> ئارقىلىق قىستۇرما دېتالنى zip فورماتىدا يوللىسىڭىزمۇ بولىدۇ.

en: Plugins hook into WordPress to extend its functionality with custom features. Plugins are developed independently from the core WordPress application by thousands of developers all over the world. All plugins in the official <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Plugin Directory</a> are compatible with the license WordPress uses. You can find new plugins to install by searching or browsing the Directory right here in your own Plugins section.
ug: WordPress قا لايىھەلىنىپ ياسالغان قىستۇرمىلارنىڭ WordPress نىڭ ئىختىيارىي ئىقتىدارلىرىنى ئاشۇرۇش رولى بار. قىستۇرمىلار دۇنيادىكى نۇرغۇنلىغان ياسىغۇچىلار تەرىپىدىن WordPress نىڭ مەركىزىدىن پايدىلىنىپ مۇستەقىل ياساپ تارقىتىلغان. ئىجازەتنامە ئالغان WordPress ئىشلەتكۈچىلىرى ئىگە تەرەپ <a href="%s" target="_blank">WordPress.org قىستۇرما مۇندەرىجىسى</a>دىكى بارلىق قىستۇرمىلارنى ئىشلىتەلەيدۇ. شەخسى «قىستۇرما» بۆلىكىدىكى «مۇندەرىجە»نى ئاختۇرۇش ئارقىلىق يېڭى قىستۇرمىلارنى كۆرۈپ ياكى ئىزدەپ قاچىلىيالايسىز.

en: Popular Plugin
ug: ئالقىشلانغان قىستۇرما

en: Popular tags
ug: ئاۋات خەتكۈشلەر

en: Popup Comments
ug: سەكرىمە باھا

en: Popup Comments Template
ug: سەكرىمە باھا قېلىپى

en: Port
ug: پورت

en: Position
ug: ئورۇن

en: Post Format:
ug: يازما فورماتى:

en: Post Formats
ug: يازما فورماتلىرى

en: Post Via Email
ug: ئېلېكتىرونلۇق خەت ئارقىلىق يوللاش

en: Post draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview post</a>
ug: يازما ئارگىنالى يېڭىلاندى. <a target="_blank" href="%s">يازمىنى كۆرۈپ بېقىڭ</a>

en: Post name
ug: يازما نامى

en: Post published. <a href="%s">View post</a>
ug: يازما ئېلان قىلىندى. <a href="%s">يازمىنى كۆرۈش</a>

en: Post restored successfully.
ug: يازما ئوڭۇشلۇق ئەسلىگە قايتۇرۇلدى.

en: Post restored to revision from %s
ug: يازما %s دىن تۈزىتىلگەن نۇسخىسىغا قايتۇرۇلدى

en: Post saved.
ug: يازما ساقلاندى.

en: Post scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview post</a>
ug: يازما كۈنتەرتىپكە قويۇلدى: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">يازمىنى كۆرۈپ بېقىڭ</a>

en: Post submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview post</a>
ug: يازما يوللاندى. <a target="_blank" href="%s">يازمىنى كۆرۈپ بېقىش</a>

en: Post updated.
ug: يازما يېڭىلاندى.

en: Post updated. <a href="%s">View post</a>
ug: يازما يېڭىلاندى. <a href="%s">يازمىنى كۆرۈش</a>

en: Post via e-mail
ug: ئېلېكتىرونلۇق خەت ئارقىلىق ئېلان قىلىش

en: Post via email settings allow you to send your WordPress install an email with the content of your post. You must set up a secret e-mail account with POP3 access to use this, and any mail received at this address will be posted, so it&#8217;s a good idea to keep this address very secret.
ug: ئېلېكتىرونلۇق خەتتە يوللاش تەڭشىكى ئارقىلىق يازمىلارنى WordPress ئېلېكتىرونلۇق خەت يوللىيالايسىز.بۇنىڭ ئۈچۈن چوقۇم POP3 نى قوللايدىغان بىر مەخپىي ئېلېكتىرونلۇق خەت ھېساباتى تۇرغۇزۇشىڭىز كېرەك. بۇ ئادرېستا قوبۇللانغان ھەر قانداق ئېلېكتىرونلۇق خەت ئېلان قىلىنىدۇ. شۇڭا بۇ ئادرېسنى مەخپىي تۇتۇش بىر ئاقىلانىلىك بولۇپ ھېسابلىنىدۇ.

en: Posts
ug: يازمىلار

en: Posts page: %s
ug: ئەسلىدىكى باش بەتتە كۆرۈنىدىغان ئەڭ يېڭى 10 يازما %s بېتىدە كۆرۈنسۇن.

en: Preparing to install <strong>%1$s %2$s</strong>&#8230;
ug: <strong>%1$s %2$s</strong> نى قاچىلاشقا تەييارلىق قىلىنىۋاتىدۇ&#8230;

en: Preparing to install the latest version&#8230;
ug: ئەڭ يېڭى نەشرىنى قاچىلاشقا تەييارلىنىۋاتىدۇ...

en: Press This is a bookmarklet that makes it easy to blog about something you come across on the web. You can use it to just grab a link, or to post an excerpt. Press This will even allow you to choose from images included on the page and use them in your post. Just drag the Press This link on this screen to your bookmarks bar in your browser, and you&#8217;ll be on your way to easier content creation. Clicking on it while on another website opens a popup window with all these options.
ug: «بۇنى بېسىڭ» بولسا سىز توردا يولۇققان مەزمۇنلار ھەققىدە بىلوگ قۇرۇشنى ئاسانلاشتۇرىدىغان خەتكۈشچە بولۇپ، ئۇنى ئىشلىتىپ ئۇلانمىغا ئېرىشەلەيسىز ياكى ئۈزۈندە يوللىيالايسىز. «بۇنى بېسىڭ»نىڭ ياردىمىدە يەنە بەتلەردىكى رەسىمنى تاللاپ يازمىڭىزدا ئىشلىتەلەيسىز. بۇ ئېكراندىكى «بۇنى بېسىڭ» ئۇلانمىسىنى تور كۆرگۈچىڭىزدىكى خەتكۈشلەرگە سۆرەپ، ئىنتايىن ئاسانلا مەزمۇن قۇرالايسىز. باشقا تور بېكەتلەردە ئۇنى چەكسىڭىز، بۇ تاللانمىلارنىڭ ھەممىسى بار بولغان سەكرىمە كۆزنەك  ئېچىلىدۇ.

en: Press This is a bookmarklet: a little app that runs in your browser and lets you grab bits of the web.
ug: Press This بولسا بىر خەتكۈشلىگۈچ بولۇپ، توربەت يۈزىدە ئىجرا بولۇپ، توردىكى ھەرخىل ئۇچۇرلارنى ساقلىشىڭىزغا ياردەم بېرىدىغان كىچىك پروگراممىدىن ئىبارەت.

en: Preview %s
ug: %s نى كۆرۈپ بېقىش

en: Preview &#8220;%s&#8221;
ug: &#8220;%s&#8221; نى كۆرۈپ بېقىش

en: Preview Changes
ug: ئۆزگەرتىشلەرنى كۆرۈپ بېقىش

en: Preview not available. Please save as a draft first.
ug: ئالدىن كۆرگىلى بولمايدۇ. ئاۋۋال كوپىيە قىلىپ ساقلاڭ.

en: Previewing and Customizing
ug: ئالدىن كۆرۈش ۋە خاسلاشتۇرۇش

en: Previewing and Installing
ug: ئالدىن كۆرۈش ۋە قاچىلاش

en: Previously edited copies of the image will not be deleted.
ug: سۈرەتنىڭ ئىلگىرى تەھرىرلەنگەن نۇسخىسى ئۆچۈرۈلمەيدۇ.

en: Primary Site
ug: ئاساسىي توربەت

en: Privacy
ug: مەخپىيەتلىك

en: Private Key:
ug: شەخسىي ئاچقۇچ:

en: Proceed
ug: ئىجرا قىلىش

en: Profile
ug: ئارخىپ

en: Profile updated.
ug: ئارخىپ يېڭىلاندى.

en: Project Leaders
ug: تۈر باشقۇرغۇچىلىرى

en: Public Key:
ug: ئورتاق ئاچقۇچ:

en: Public and Private keys incorrect for %s
ug: %s نىڭ ئاشكارا ۋە شەخسىي ئاچقۇچى توغرا ئەمەس

en: Publish <b>immediately</b>
ug: <b>دەرھال</b> ئېلان قىلىش

en: Publish Settings
ug: ئېلان قىلىش تەڭشەكلىرى

en: Publish on: <b>%1$s</b>
ug: ئورنى: <b>%1$s</b>

en: Published on: <b>%1$s</b>
ug: ئېلان قىلىنغان ۋاقىت: <b>%1$s</b>

en: Publishing Soon
ug: يېقىندا ئېلان قىلىنىدۇ

en: Quick Draft
ug: تېز ئارگىنال

en: Quick Edit
ug: تېز تەھرىرلەش

en: Quick&nbsp;Edit
ug: تېز تەھرىرلەش

en: R &#8212; Intended for adult audiences above 17
ug: R &#8212;ئون سەككىز ياشتىن ئاشقان قۇرامىغا يەتكەنلەرگە ماس كېلىدۇ

en: RSS Address
ug: RSS ئادرېسى

en: RTL Language Support
ug: ئۇيغۇرچىنى قوللايدىغان

en: RTL Stylesheet
ug: ئوڭدىن سولغا بولغان ئۇسلۇب ھۆججىتى

en: Random
ug: ئىختىيارىي

en: Rating
ug: باھا

en: Re-install Now
ug: قايتا قاچىلاي

en: Reading
ug: ئوقۇش

en: Reading Settings
ug: ئوقۇش تەڭشەكلىرى

en: Reattached %d attachment. | Reattached %d attachments.
ug[0]: %d دانە قوشۇمچە ھۆججەت قايتا يۈكلەندى
ug[1]: %d دانە قوشۇمچە ھۆججەت قايتا يۈكلەندى

en: Recent Rockstars
ug: يېقىنقى پائالىيەتچانلار

en: Recently Active <span class="count">(%s)</span> | Recently Active <span class="count">(%s)</span>
ug[0]: يېقىندا ئاكتىپلاشقان  <span class="count">(%s)</span>
ug[1]: يېقىندا ئاكتىپلاشقان <span class="count">(%s)</span>

en: Recently Published
ug: يېقىندا ئېلان قىلىنغانلىرى

en: Refined contrast
ug: نەپس سېلىشتۇرما

en: Refined theme management
ug: نەپس باشتېما باشقۇرۇش

en: Relationship
ug: مۇناسىۋىتى

en: Released: %d.
ug: تارقىتىلغان چېسلا: %d.

en: Remember to click Update Media to save metadata entered or changed.
ug: مېتا سانلىق مەلۇماتلىرىنى كىرگۈزگەن ياكى ئۆزگەرتكەندىن كېيىن «مېدىيانى يېڭىلاش» نى چېكىپ ساقلىۋېتىشنى ئۇنتۇماڭ.

en: Remember to click the Add New User button at the bottom of this screen when you are finished.
ug: تۈگەتكەندە بۇ بەتنىڭ ئاستىدىكى «يېڭى ئىشلەتكۈچى قوشۇش» كۇنۇپكىسىنى چېكىشنى ئۇنتۇماڭ.

en: Remember to click the Update Profile button when you are finished.
ug: تۈگەتكەندە «ئارخىپنى يېڭىلاش» كۇنۇپكىسىنى چېكىشنى ئۇنتۇماڭ.

en: Remember, once deleted your site cannot be restored.
ug: ئېسىڭىزدە بولسۇن، تور بېتىڭىزنى ئۆچۈرۈۋەتسىڭىز قايتا ئەسلىگە كەلتۈرگىلى بولمايدۇ.

en: Remove Background Image
ug: تەگلىك سۈرىتىنى ئۆچۈرۈش

en: Remove Header Image
ug: توربەت رەسىمىنى ئۆچۈرۈش

en: Remove Users from Site
ug: ئىشلەتكۈچىلەرنى توربەتتىن ئۆچۈرۈش

en: Remove allows you to remove a user from your site. It does not delete their posts. You can also remove multiple users at once by using Bulk Actions.
ug: «چىقىرىۋېتىش»نى ئىشلىتىپ تور بېكىتىڭىزدىن ئىشلەتكۈچى چىقىرىۋېتەلەيسىز. بۇنداق قىلىش ئۇلارنىڭ يازمىلىرىنى ئۆچۈرمەيدۇ. سىز يەنە «تۈركۈملەپ مەشغۇلات قىلىش»نى ئىشلىتىپ بىرلا ۋاقىتتا كۆپ ئىشلەتكۈچى چىقىرىۋېتەلەيسىز.

en: Remove featured image
ug: خىل سۈرەتنى ئۆچۈرۈش

en: Removing and Reusing
ug: ئۆچۈرۈش ۋە قايتا ئىشلىتىش

en: Removing the old version of the plugin&#8230;
ug: قىستۇرمىنىڭ كونا نەشرى ئۆچۈرۈلۈۋاتىدۇ&#8230;

en: Removing the old version of the theme&#8230;
ug: باشتېمىنىڭ كونا نەشرى ئۆچۈرۈلۈۋاتىدۇ&#8230;

en: Repair Database
ug: سانداننى ئەسلىگە كەلتۈرۈش

en: Repair and Optimize Database
ug: سانداننى تۈزىتىش ۋە ئەلالاشتۇرۇش

en: Repairs complete. Please remove the following line from wp-config.php to prevent this page from being used by unauthorized users.
ug: تۈزىتىش تاماملاندى. ھوقۇق بېرىلگەن ئىشلەتكۈچىلەرنىڭ بۇ بەتنى كۆرەلىشى ئۈچۈن تۆۋەندىكى قۇرلارنى wp-config.php ھۆججىتىڭىزدىن ئۆچۈرۈۋېتىڭ.

en: Repeat
ug: تەكرارلىنىشى

en: Repeat New Password
ug: يېڭى پارولنى تەكرارلاڭ

en: Repeat Password
ug: پارولنى تەكرارلاڭ

en: Reply to Comment
ug: باھاغا جاۋاب يېزىش

en: Reply to this comment
ug: بۇ باھاغا جاۋاب يېزىش

en: Required fields are indicated; the rest are optional. Profile information will only be displayed if your theme is set up to do so.
ug: كۆرسىتىلگەنلەر تولدۇرۇش تەلەپ قىلىنىدىغان بۆلەكلەر، قالغانلىرى ئىختىيارى. ئارخىپ ئۇچۇرلىرى پەقەت باشتېمىڭىزدا كۆرسىتىش بەلگىلەنگەندىلا كۆرسىتىلىدۇ.

en: Requires <code>%s</code> in <code>wp-config.php</code>.
ug: <code>wp-config.php</code> ھۆججىتىدىكى <code>%s</code> تەلەپ قىلىنىدۇ.

en: Requires WordPress Version:
ug: WordPress نىڭ لازىملىق نەشرى:

en: Reset Image
ug: سۈرەتنى قايتا بەلگىلەش

en: Responsive Layout
ug: ئىنكاسچان بەت لايىھەسى

en: Restore
ug: ئەسلىگە قايتۇرۇش

en: Restore Original Header Image
ug: توربەت رەسىمىنى ئەسلىگە ياندۇرۇش

en: Restore Original Image
ug: ئەسلىدىكى سۈرەتكە قايتۇرۇش

en: Restore This Autosave
ug: بۇ «ئاپتوماتىك ساقلاش»نى ئەسلىگە قايتۇرۇش

en: Restore This Revision
ug: بۇ ئۆزگەرتىشنى ئەسلىگە قايتۇرۇش

en: Restore image
ug: سۈرەتنى ئەسلىگە قايتۇرۇش

en: Restore the backup.
ug: زاپاسنى ئەسلىگە قايتۇرۇش

en: Restore this item from the Trash
ug: بۇ تۈرنى ئەخلەت ساندۇقىدىن ئەسلىگە كەلتۈرۈش

en: Retro (Generated)
ug: Retro (ئاپتوماتىك)

en: Return to Dashboard &rarr; Updates
ug: باشقۇرۇش بېتى &rarr; يېڭىلاشقا قايتىش

en: Return to Importers
ug: كىرگۈزگۈچ بېتىگە قايتىش

en: Return to Plugin Installer
ug: قىستۇرما قاچىلاش پروگراممىسىغا قايتىش

en: Return to Plugins page
ug: قىستۇرما بېتىگە قايتىش

en: Return to Theme Installer
ug: باشتېما قاچىلاش پروگراممىسىغا قايتىش

en: Return to Themes page
ug: باشتېما بېتىگە قايتىش

en: Return to Updates
ug: يېڭىلاش بېتىگە قايتىش

en: Return to WordPress Updates
ug: WordPress يېڭىلاش بېتىگە قايتىش

en: Revert to the <strong>Browser Uploader</strong> by clicking the link below the drag and drop box.
ug: سىيرىلما تىزىملىكنىڭ ئاستىدىكى ئۇلانمىنى چېكىپ <strong>تور كۆرگۈچ يۈكلىگۈچىسى</strong>گە ئالماشتۇرۇڭ.

en: Revision by %s
ug: نۇسخا ئاپتورى: %s

en: Revisions are saved copies of your post or page, which are periodically created as you update your content. The red text on the left shows the content that was removed. The green text on the right shows the content that was added.
ug: ئۆزگەرتىش مەزمۇنىڭىزنى يېڭىلىغاندا قەرەللىك قۇرۇلغان يازما ياكى بەتلىرىڭىزنىڭ كۆچۈرۈلمىسىنى ساقلايدۇ. سول تەرەپتىكى قىزىل تېكىست چىقىرىۋېتىلگەن مەزمۇننى كۆرسىتىدۇ، ئوڭ تەرەپتىكى يېشىل تېكىست قوشۇلغان مەزمۇننى كۆرسىتىدۇ.

en: Revisions: %s
ug: ئۆزگەرتىش: %s

en: Right Now
ug: نۆۋەتتىكى ھالەت

en: Right Sidebar
ug: يانبالدىقى ئوڭدا

en: Role
ug: دەرىجە

en: Rollback Error: [%1$s] %2$s
ug: Rollback خاتالىقى:  [%1$s] %2$s

en: Rotate clockwise
ug: سائەت ئىسترېلكىسى بويىچە ئايلاندۇرۇش

en: Rotate counter-clockwise
ug: سائەت ئىسترېلكىسىغا قارشى ئايلاندۇرۇش

en: Run the install
ug: قاچىلاشنى باشلاش

en: SSH2 hostname is required
ug: SSH2 مۇلازىمېتىر نامى كېرەك

en: SSH2 password is required
ug: SSH2 پارولى كېرەك

en: SSH2 username is required
ug: SSH2 ئىشلەتكۈچى نامى كېرەك

en: SUCCESS: %s
ug: ئوڭۇشلۇق بولدى: %s

en: SUCCESS: WordPress was successfully updated to %s
ug: ئوڭۇشلۇق بولدى: WordPress نى %s گە يېڭىلاش ئوڭۇشلۇق بولدى

en: Sample Page
ug: ئۈلگە بەت

en: Save Menu
ug: تىزىملىكنى ساقلاش

en: Save Widget
ug: كىچىك قوراللارنى ساقلاش

en: Save all changes
ug: بارلىق ئۆزگەرتىشلەرنى ساقلاش

en: Save failed
ug: ساقلاش مەغلۇب بولدى

en: Saving is disabled: %s is currently editing this page.
ug: ئاپتوماتىك ساقلاش ئېتىۋېتىلگەن: نۆۋەتتە %s بۇ بەتنى تەھرىرلەۋاتىدۇ.

en: Saving is disabled: %s is currently editing this post.
ug: ئاپتوماتىك ساقلاش ئېتىۋېتىلگەن: نۆۋەتتە %s بۇ يازمىنى تەھرىرلىنىۋاتىدۇ.

en: Saving revision...
ug: ئۆزگەرتىشلەر ساقلىنىۋاتىدۇ...

en: Scale Image
ug: سۈرەت چوڭلۇقىنى ئۆزگەرتىش

en: Scale images to match the large size selected in %1$simage options%2$s (%3$d &times; %4$d).
ug: سۈرەت ئورنىنى %1$sسۈرەت تاللانمىلىرى%2$s (%3$d &times; %4$d) دا تاللانغان چوڭ سېغىمغا ماسلىشىدىغان قىلىڭ.

en: Scan for lost attachments
ug: قوشۇمچە ھۆججەتلەرنى ئىزدەش

en: Schedule for: <b>%1$s</b>
ug: كۈنتەرتىپكە قويۇلغانلار: <b>%1$s</b>

en: Scheduled
ug: كۈنتەرتىپكە قويۇلغان

en: Scheduled for: <b>%1$s</b>
ug: ئېلان قىلىنىش ۋاقتى: <b>%1$s</b>

en: Screen Content
ug: ئېكران مەزمۇنى

en: Screen Display
ug: ئېكران كۆرۈنۈشى

en: Screen Layout
ug: ئېكران ئورۇنلاشتۇرۇلۇشى

en: Screen Options
ug: ئېكران تاللانمىلىرى

en: Screen Options Tab
ug: ئېكران تاللانمىلىرى بەتكۈشى

en: Search Comments
ug: باھالاردىن ئىزدەش

en: Search Engine Visibility
ug: ئىزدەش ماتورلىرىغا كۆرسىتىلىشى

en: Search Engines Discouraged
ug: ئىزدەش ماتورلىرى چەكلەندى

en: Search Form
ug: ئىزدەش رامكىسى

en: Search Installed Plugins
ug: قاچىلانغان قىستۇرمىلاردىن ئىزدەش

en: Search Installed Themes
ug: قاچىلانغان باشتېمىلاردىن ئىزدەش

en: Search Links
ug: ئۇلانمىلاردىن ئىزدەش

en: Search Media
ug: مېدىيا ئىزدەش

en: Search Plugins
ug: قىستۇرمىلاردىن ئىزدەش

en: Search Results
ug: ئىزدەش نەتىجىسى

en: Search Sites
ug: توربەتلەردىن ئىزدەش

en: Search Users
ug: ئىشلەتكۈچى ئىزدەش

en: Search by author
ug: ئاپتور بويىچە ئىزدەش

en: Search by keyword
ug: ئاچقۇچلۇق سۆز بويىچە ئىزدەش

en: Search by tag
ug: خەتكۈش بويىچە ئىزدەش

en: Search for themes by keyword.
ug: ئاچقۇچلۇق سۆزگە ئاساسەن باشتېما ئىزدەيدۇ

en: Search installed themes...
ug: قاچىلانغان باشتېمىلارنى ئىزدەش...

en: Search results for &#8220;%s&#8221;
ug: &#8220;%s&#8221 نىڭ ئىزدەش نەتىجىسى

en: Seasonal
ug: پەسىللىك

en: Security Release | Security Releases
ug[0]: بىخەتەرلىك تارقىتىلمىسى
ug[1]: بىخەتەرلىك تارقىتىلمىلىرى

en: See %s more&hellip;
ug: تېخىمۇ كۆپ %s نى كۆرۈش...

en: Select %s
ug: %s نى تاللاڭ

en: Select Image
ug: سۈرەت تاللاش

en: Select a Menu
ug: تىزىملىك تاللاش

en: Select a menu to edit:
ug: تىزىملىك تاللاپ تەھرىرلەش:

en: Select both the sidebar for this widget and the position of the widget in that sidebar.
ug: بۇ كىچىك قورال ئۈچۈن يانبالداق ۋە ئۇنىڭ يانبالداقتىكى ئورنىنى تاللاپ بېرىڭ.

en: Select comment
ug: باھا تاللاڭ

en: Select plugin to edit:
ug: تەھرىرلىمەكچى بولغان قىستۇرمىنى تاللاڭ:

en: Select theme to edit:
ug: تەھرىرلىمەكچى بولغان باشتېمىنى تاللاڭ:

en: Selected menus have been successfully deleted.
ug: تاللانغان تىزىملىكلەر ئوڭۇشلۇق ئۆچۈرۈلدى.

en: Selected plugins <strong>activated</strong>.
ug: تاللانغان قىستۇرمىلار <strong>قوزغىتىلدى</strong>.

en: Selected plugins <strong>deactivated</strong>.
ug: تاللانغان قىستۇرمىلار <strong>ئىشلىتىشتىن توختىتىلدى</strong>.

en: Selection:
ug: تاللانغىنى:

en: Send Password?
ug: پارول يوللانسۇنمۇ؟

en: Send Trackbacks
ug: ئىزچى ئەۋەتىش

en: Send this password to the new user by email.
ug: بۇ پارول ئېلېكتىرونلۇق خەتتە يېڭى ئىشلەتكۈچىگە ئەۋەتىلسۇن.

en: Send trackbacks to:
ug: ئىزچى ئەۋەتىش:

en: Separate multiple URLs with spaces
ug: ئادرېس كۆپ بولسا بوش ئورۇن بىلەن ئايرىڭ

en: Set as background
ug: تەگلىك قىلىپ بەلگىلەش

en: Set as header
ug: توربەت رەسىمى قىلىپ بەلگىلەش

en: Settings saved and theme activated. <a href="%s">Visit site</a>
ug: تەڭشەكلەر ساقلىنىپ باشتېما قوزغىتىلدى. <a href="%s">توربەتنى زىيارەت قىلىڭ</a>.

en: Several boxes on this screen contain settings for how your content will be published, including:
ug: بۇ ئېكراندىكى بىر نەچچە رامكا يازمىلارنىڭ ئېلان قىلىنىش ئۇسۇلىنى بەلگىلەيدىغان تۆۋەندىكى تەڭشەكلەرنى ئۆز ئىچىگە ئالغان:

en: Share a little biographical information to fill out your profile. This may be shown publicly.
ug: ئارخىپىڭىزغا تولدۇرغان ئۆزىڭىزگە ئائىت بىر قىسىم ئۇچۇرلار باشقىلارغا ئاشكارا كۆرسىتىلىدۇ.

en: Show
ug: كۆرسىتىش

en: Show Avatars
ug: باش سۈرەتلەر كۆرسىتىلسۇن

en: Show Details
ug: تەپسىلىي كۆرسىتىش

en: Show Toolbar when viewing site
ug: توربەتنى كۆرگەندە قورال ئىستونى كۆرۈنسۇن

en: Show advanced menu properties
ug: تەپسىلىي تىزىملىك خاسلىقىنى كۆرۈش

en: Show all comment types
ug: بارلىق باھا تىپىنى كۆرسىتىش

en: Show all dates
ug: بارلىق ۋاقىتنى كۆرسىتىش

en: Show comments
ug: باھالارنى كۆرۈش

en: Show header text with your image.
ug: بەت بېشى تېكىستى رەسىم بىلەن بىللە كۆرسىتىلسۇن.

en: Show hidden updates
ug: يوشۇرۇلغان يېڭىلاشلارنى كۆرسىتىش

en: Show next theme
ug: كېيىنكى باشتېمىنى كۆرسىتىش

en: Show on screen
ug: ئېكراندا كۆرسىتىش

en: Show previous theme
ug: ئالدىنقى باشتېمىنى كۆرسىتىش

en: Single Post
ug: يەككە يازما

en: Site Language
ug: توربەت تىلى

en: Site Upload Space Quota
ug: توربەتنىڭ يۈكلەش بوشلۇقى چېكى

en: Site Visibility
ug: تور بەت ئاشكارىلىقى

en: Skip Confirmation Email
ug: دەلىللىش ئېلېكتىرونلۇق خېتى ئەۋەتىلمىسۇن

en: Skip Cropping, Publish Image as Is
ug: سۈرەتنى قىرقىمايلا تۆۋەندىكىدەك ئېلان قىلىش

en: Skip to main content
ug: ئاساسىي مەزمۇنغا ئاتلاش

en: Slug
ug: باشقا نام

en: Smoother widget experience
ug: راۋان كىچىك قورال تۇيغۇسى

en: Some database problems could not be repaired. Please copy-and-paste the following list of errors to the <a href="%s">WordPress support forums</a> to get additional assistance.
ug: بەزىبىر ساندان خاتالىقلىرىنى تۈزەتكىلى بولمىدى. تۆۋەندىكى خاتالىق تىزىملىكىنى كۆچۈرۈپ <a href="%s">WordPress قوللاش مۇنبىرى (ئىنگىلىزچە)</a> غا چاپلاپ ياردەمگە ئېرىشىڭ.

en: Some of your translations are out of date.
ug: بەزى تەرجىمىلىرىڭىزنىڭ كونا ئىكەن.

en: Some of your translations need updating. Sit tight for a few more seconds while we update them as well.
ug: بەزى تەرجىمىلىرىڭىزنى يېڭىلاڭ. بىز ئۇلارنى يېڭىلاۋاتقاندا بىرنەچچە سېكۇنت سەۋر قىلىڭ.

en: Some themes come with additional header images bundled. If you see multiple images displayed, select the one you&#8217;d like and click the &#8220;Save Changes&#8221; button.
ug: بەزى باشتېمىلارغا قوشۇمچە سۈرەتلەر باغلانغان بولۇپ، كۆپ سۈرەتلەرنى كۆرسىڭىز، ئۆزىڭىز ياقتۇرغان بىرسىنى تاللاپ، &#8220;ئۆزگەرتىشلەرنى ساقلاش&#8221; كۇنۇپكىسىنى چېكىڭ.

en: Someone
ug: بىراۋ

en: Someone else is editing this. No need to refresh; the lock will disappear when they&#8217;re done.
ug: بۇنى باشقا بىرەيلەن تەھرىرلەۋاتىدۇ، قايتا يېڭىلاش ھاجەتسىز، تەھرىرلەش تاماملانغان ھامان &#8217; قۇلۇپ بىكار قىلىنىدۇ.

en: Sorry, I need a wp-config-sample.php file to work from. Please re-upload this file from your WordPress installation.
ug: كەچۈرۈڭ، ماڭا wp-config-sample.php ھۆججىتى لازىم. بۇ ھۆججەتنى WordPress قاچىلاش مۇندەرىجىڭىزدىن قايتا يۈكلەپ بېرىڭ

en: Sorry, but I can&#8217;t write the <code>wp-config.php</code> file.
ug: كەچۈرۈڭ، <code>wp-config.php</code> ھۆججىتىگە يازالمىدىم.

en: Sorry, can&#8217;t edit files with &#8220;..&#8221; in the name. If you are trying to edit a file in your WordPress home directory, you can just type the name of the file in.
ug: كەچۈرۈڭ. ھۆججەت نامىدا &#8220;..&#8221; بار بولغان ھۆججەتنى تەھرىرلەشكە بولمايدۇ. WordPress غول مۇندەرىجىسىدىكى ھۆججەتنى تەھرىرلىمەكچى بولسىڭىز ھۆججەت نامىنىلا كىرگۈزسىڭىز بولىدۇ.

en: Sorry, something went wrong. The requested comparison could not be loaded.
ug: كەچۈرۈڭ، مەسىلە كۆرۈلدى. ئىلتىماس قىلىنغان سېلىشتۇرۇشنى يۈكلىگىلى بولمىدى.

en: Sorry, that isn&#8217;t a valid email address. Email addresses look like <code>username@example.com</code>.
ug: كەچۈرۈڭ، بۇ ئۈنۈملۈك ئېلېكتىرونلۇق خەت ئادرېسى ئەمەس. ئېلېكتىرونلۇق خەت ئادرېسى بۇنىڭغا ئوخشاش بولىدۇ، <code>username@example.com</code>.

en: Sorry, this file type is not permitted for security reasons.
ug: كەچۈرۈڭ، بىخەتەرلىك سەۋەبىدىن بۇ خىل ھۆججەت تىپىغا رۇخسەت بېرىلمىگەن.

en: Sorry, you have used all of your storage quota of %s MB.
ug: كەچۈرۈڭ، ساقلاش بوشلۇقىڭىز %sMB نىڭ ھەممىسىنى ئىشلىتىپ بولدىڭىز.

en: Sorry, you have used your space allocation. Please delete some files to upload more files.
ug: كەچۈرۈڭ، ساقلاش بوشلۇقىڭىز توشۇپ قاپتۇ. داۋاملىق يۈكلەش ئۈچۈن بىر قىسىم ھۆججەتلەرنى ئۆچۈرۈۋېتىڭ.

en: Sorry, you must be logged in to reply to a comment.
ug: كەچۈرۈڭ، باھاغا جاۋاب يېزىش ئۈچۈن چوقۇم تىزىملىتىپ كىرىشىڭىز كېرەك.

en: Sorry, you must delete files before you can upload any more.
ug: كەچۈرۈڭ، داۋاملىق يۈكلەش ئۈچۈن كونا ھۆججەتلەرنى ئۆچۈرۈۋېتىشىڭىز كېرەك.

en: Sort Order:
ug: تىزىش تەرتىپى:

en: Spam <span class="count">(<span class="spam-count">%s</span>)</span> | Spam <span class="count">(<span class="spam-count">%s</span>)</span>
ug[0]: ئەخلەت خەت قىلىنغان <span class="count">(<span class="spam-count">%s</span>)</span>
ug[1]: سپەملەنگەن <span class="count">(<span class="spam-count">%s</span>)</span>

en: Spam Comment
ug: باھانى «ئەخلەت خەت» قىلىش

en: Specified file does not exist.
ug: كۆرسىتىلگەن ھۆججەت مەۋجۇت ئەمەس

en: Specified file failed upload test.
ug: كۆرسىتىلگەن ھۆججەت يۈكلەش سىنىقىدىن ئۆتمىدى.

en: Standard time begins on: <code>%s</code>.
ug: ئۆلچەملىك ۋاقىتنىڭ باشلىنىش ۋاقتى: <code>%s</code>.

en: Start Date
ug: باشلانغان ۋاقتى

en: Status
ug: ھالەت

en: Status:
ug: ھالىتى:

en: Stick this post to the front page
ug: بۇ يازما باش بەتكە چوققىلانسۇن

en: Sticky
ug: چوققىلاش

en: Sticky Post
ug: يازما چوققىلاش

en: Storage Space
ug: ساقلاش بوشلۇقى

en: Store uploads in this folder
ug: يۈكلەنگەن ھۆججەتلەر ساقلىنىدىغان ھۆججەت قىسقۇچ

en: Subject
ug: ماۋزۇ

en: Submit Reply
ug: جاۋابنى يوللاش

en: Submit for Review
ug: كۆزدىن كۆچۈرۈشكە يوللاش

en: Submitted on <a href="%1$s">%2$s at %3$s</a>
ug: يوللانغان ۋاقىت: <a href="%1$s">%2$s سائەت %3$s</a>

en: Submitted on: <b>%1$s</b>
ug: يوللانغان ۋاقتى: <b>%1$s</b>

en: Subscribers can read comments/comment/receive newsletters, etc. but cannot create regular site content.
ug: مۇشتەرى سالاھىيىتىدىكىلەر باھانى ئوقۇيالايدۇ، خەۋەرلەرنى قوبۇللىيالايدۇ، لېكىن تور بېكەتتە مەزمۇن قۇرالمايدۇ.

en: Success!
ug: ئوڭۇشلۇق بولدى!

en: Successfully installed the parent theme, <strong>%1$s %2$s</strong>.
ug: ئانا باشتېما <strong>%1$s %2$s</strong> ئوڭۇشلۇق قاچىلاندى.

en: Successfully installed the plugin <strong>%s %s</strong>.
ug: قىستۇرما <strong>%s %s</strong> ئوڭۇشلۇق قاچىلاندى.

en: Successfully installed the theme <strong>%1$s %2$s</strong>.
ug: باشتېما <strong>%1$s %2$s</strong> ئوڭۇشلۇق قاچىلاندى.

en: Successfully optimized the %s table.
ug: %s جەدۋىلى ئوڭۇشلۇق ئەلالاشتۇرۇلدى.

en: Successfully repaired the %s table.
ug: %s جەدۋىلى ئوڭۇشلۇق تۈزىتىلدى.

en: Suggested height is <strong>%1$d pixels</strong>.
ug: تەۋسىيەلىك ئېگىزلىكى <strong>%1$d پىكسېل</strong>.

en: Suggested width is <strong>%1$d pixels</strong>.
ug: تەۋسىيەلىك ئېگىزلىكى <strong>%1$d پىكسېل</strong>.

en: Summary
ug: ئاساسىي مەزمۇنى

en: Super Admin
ug: ئالىي باشقۇرغۇچى

en: Super Admin <span class="count">(%s)</span> | Super Admins <span class="count">(%s)</span>
ug[0]: ئالىي باشقۇرغۇچى <span class="count">(%s)</span>
ug[1]: ئالىي باشقۇرغۇچى <span class="count">(%s)</span>

en: Super admin privileges cannot be removed because this user has the network admin email.
ug: بۇ ئىشلەتكۈچىنىڭ تور باشقۇرغۇچىلىق ئېلېكتىرونلۇق خەت ئادرېسى بار بولغاچقا ئالاھىدە باشقۇرغۇچى ئىمتىيازىنى ئۆچۈرۈۋەتكىلى بولمايدۇ.

en: Syndication feeds show the most recent
ug: RSS/ئاتوم تەرمىلىرىدە كۆرسىتىلىدىغىنى ئەڭ يېڭى

en: Table Prefix
ug: جەدۋەل ئالدى قوشۇمچىسى

en: Table prefix (if you want to run more than one WordPress in a single database)
ug: جەدۋەل ئالدى قوشۇلغۇچىسى (بىر سانداندا بىردىن ئارتۇق WordPress ئىشلەتمەكچى بولسىڭىز)

en: Tag Template
ug: خەتكۈش قېلىپى

en: Tag added.
ug: بەلگە قوشۇلدى.

en: Tag base
ug: خەتكۈش سورتلاش قوشۇمچىسى

en: Tag deleted.
ug: بەلگە ئۆچۈرۈلدى.

en: Tag not added.
ug: بەلگە قوشۇلمىدى.

en: Tag not updated.
ug: بەلگە يېڭىلاندى.

en: Tag updated.
ug: بەلگە يېڭىلاندى.

en: Tags can be selectively converted to categories using the <a href="%s">tag to category converter</a>.
ug:  سەھىپىلەرنى <a href="%s">سەھىپىلەرنى خەتكۈشكە ئايلاندۇرۇش</a> تىن پايدىلىنىپ تاللاپ تۇرۇپ خەتكۈشكە ئايلاندۇرۇشقا بولىدۇ.

en: Tags deleted.
ug: بەلگىلەر ئۆچۈرۈلدى.

en: Tags:
ug: خەتكۈچلەر:

en: Take over
ug: تاماملاندى

en: Tan
ug: جىگەررەڭ

en: Tap or hover on any theme then click the Live Preview button to see a live preview of that theme and change theme options in a separate, full-screen view. You can also find a Live Preview button at the bottom of the theme details screen. Any installed theme can be previewed and customized in this way.
ug: ھەرقانداق باشتېمىنى چېكىپ ياكى ئۈستىدە توختاپ، «جانلىق كۆرۈپ بېقىش» كۇنۇپكىسىنى چېكىپ، باشتېمىلارنى جانلىق كۆرۈڭ. ئاندىن ئايرىم، پۈتۈن ئېكرانلىق كۆرۈنۈشتە باشتېما تاللانمىلىرىنى ئۆزگەرتىڭ. سىز يەنە باشتېما تەپسىلاتلىرى ئېكرانىنىڭ ئاستىدىن «جانلىق كۆرۈپ بېقىش» كۇنۇپكىسىنى تاپالايسىز.

[ctx: Taxonomy Description]
en: Description
ug: چۈشەندۈرۈش

[ctx: Taxonomy Name]
en: Name
ug: ئىسىم

[ctx: Taxonomy Parent]
en: Parent
ug: تەۋەلىكى

[ctx: Taxonomy Slug]
en: Slug
ug: باشقا نام

en: Templates
ug: قېلىپلار

en: Temporary permalink. Click to edit this part.
ug: ۋاقىتلىق مۇقىم ئۇلانما. بۇ قىسىمنى تەھرىرلەش ئۈچۈن چېكىڭ.

en: Text Color
ug: تېكىست رەڭگى

en: Thank you for Updating! Please visit the <a href="%s">Upgrade Network</a> page to update all your sites.
ug: يېڭىلىماقچى بولغانلىقىڭىز ئۈچۈن رەھمەت! <a href="%s">«دەرىجە ئۆستۈرۈش تورى»</a>بېتىنى زىيارەت قىلىپ، بارلىق بېكىتىڭىزنى يېڭىلاڭ.

en: Thank you for creating with <a href="http://wordpress.org/">WordPress</a>.
ug: <a href="http://wordpress.org/">WordPress </a> تە قۇرغىنىڭىزغا رەھمەت.

en: Thank you for updating to WordPress %s, the most beautiful WordPress&nbsp;yet.
ug: WordPress %s گە يېڭىلىغانلىقىڭىزغا رەھمەت! ھازىرغىچە ئەڭ گۈزەل WordPress.

en: Thank you for using %s, your site has been deleted. Happy trails to you until we meet again.
ug: %sنى ئىشلەتكەنلىكىڭىزگە رەھمەت. تور بېتىڭىز ئۆچۈرۈۋېتىلدى. قايتا كېلىشىڭىزنى قارشى ئالىمىز.

en: Thank you. Please check your email for a link to confirm your action. Your site will not be deleted until this link is clicked.
ug: رەھمەت. مەشغۇلاتىڭىزنى جەزملەش ئۇلانمىسى ئۈچۈن ئېلېكتىرونلۇق خېتىڭىزنى تەكشۈرۈڭ. بۇ ئۇلانما چېكىلگۈچە تور بېتىڭىز ئۆچۈرۈلمەيدۇ.

en: That user is already a member of this site.
ug: ئۇ ئىشلەتكۈچى بۇ توربەتنىڭ ئەزاسى بولۇپ بولغان.

en: The "%s" options group has been removed. Use another settings group.
ug: "%s"  تاللانمىلىرى گۇرۇپپىسى ئۆچۈرۈۋېتىلگەن. باشقا تەڭشەك گۇرۇپپىسىنى ئىشلىتىڭ.

en: The %1$s table is not okay. It is reporting the following error: %2$s. WordPress will attempt to repair this table&hellip;
ug: %1$s جەدۋىلىدە مەسىلە بار. تۆۋەندىكى خاتالىق مەلۇم قىلىندى:  %2$s. WordPress بۇ table&hellip; نى ئوڭشاپ سىناپ باقىدۇ.

en: The %s table is already optimized.
ug: %s جەدۋىلى ئەلالاشتۇرۇپ بولۇنغان.

en: The %s table is okay.
ug: %s جەدۋىلى تەييار بولدى.

en: The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
ug: «باشقىچە نام» بولسا ئۇلىنىش ئىچىدە ئىشلەتكىلى بولىدىغان ئىسىم بولۇپ، ئادەتتە كىچىك ھالەتتە يېزىلغان ھەرپ-بەلگىلەردىن تۈزۈلىدۇ. پەقەت ھەرپ، سان ۋە ئۇلانما بەلگىلەرنىلا ئىشلىتىشكە بولىدۇ.

en: The <a href="http://codex.wordpress.org/Glossary#Character_set">character encoding</a> of your site (UTF-8 is recommended)
ug: تور بېتىڭىزنىڭ <a href="http://codex.wordpress.org/Glossary#Character_set">كودلىنىش شەكلى</a> (UTF-8 تەۋسىيە قىلىنىدۇ)

en: The <code>%1$s</code> plugin header is deprecated. Use <code>%2$s</code> instead.
ug: <code>%1$s</code> قىستۇرما بېشى ئەمەلدىن قالماقچى. ئورنىغا <code>%2$s</code> نى ئىشلىتىڭ.

en: The <code>%1$s</code> setting is unregistered. Unregistered settings are deprecated. See http://codex.wordpress.org/Settings_API
ug: <code>%1$s</code> تەڭشىكى تىزىملىتىلمىغان. تىزىملىتىلمىغان تەڭشەكلەر كېيىنكى نەشرىدە ئەمەلدىن قالىدۇ. http://codex.wordpress.org/Settings_API غا قاراڭ.

en: The <code>style.css</code> stylesheet doesn't contain a valid theme header.
ug: <code>style.css</code> باشتېما ھۆججىتى ھېچقانداق ئۈنۈملۈك باشتېما بەت قېشىنى ئۆز ئىچىگە ئالمايدۇ.

en: The <strong>%s</strong> importer is invalid or is not installed.
ug: <strong>%s</strong> كىرگۈزگۈچى ئۈنۈمسىز ياكى قاچىلانمىغان.

en: The Available Widgets section contains all the widgets you can choose from. Once you drag a widget into a sidebar, it will open to allow you to configure its settings. When you are happy with the widget settings, click the Save button and the widget will go live on your site. If you click Delete, it will remove the widget.
ug: «تەييار كىچىك قوراللار» بۆلىكى سىز تاللىيالايدىغان بارلىق كىچىك قوراللارنى ئۆز ئىچىگە ئالغان. مەلۇم بىر كىچىك قورالنى يانبالداققا سۆرىسىڭىز، ئۇ ئېچىلىپ ئۇنىڭ تەڭشەكلىرىنى سەپلىشىڭىزگە رۇخسەت قىلىدۇ. كىچىك قورال تەڭشەكلىرى ئۆزىڭىز رازى بولغىدەك تەڭشەپ بولغاندىن كېيىن، «ساقلاش» كۇنۇپكىسىنى باسسىڭىز، كىچىك قورال تور بېكىتىڭىزدە ئاكتىپ ھالەتكە ئۆتىدۇ. كىچىك قۇرال چىقىرىۋېتىش ئۈچۈن، ئۆچۈرۈشنى باسسىڭىز بولىدۇ.

en: The Categories and Tags Converter link on this screen will take you to the Import screen, where that Converter is one of the plugins you can install. Once that plugin is installed, the Activate Plugin &amp; Run Importer link will take you to a screen where you can choose to convert tags into categories or vice versa.
ug: بۇ ئېكراندىكى «سەھىپە ۋە بەلگە ئايلاندۇرغۇچ» ئۇلانمىسى ئارقىلىق «ئايلاندۇرغۇچ»نى قىستۇرما سۈپىتىدە قاچىلاشقا بولىدىغان «كىرگۈزۈش» ئېكرانىغا يۆتكىلەلەيسىز. ئۇ قىستۇرما قاچىلانغاندىن كېيىن، «ئاكتىپلاش قىستۇرمىسى» &amp; «كىرگۈزگۈچنى ئىجرا قىلىش» ئۇلانمىسى ئارقىلىق بەلگە بىلەن سەھىپىنى ئۆز-ئارا ئايلاندۇرۇشقا بولىدىغان ئېكرانغا يۆتكىلەلەيسىز.

en: The Documentation menu below the editor lists the PHP functions recognized in the plugin file. Clicking Look Up takes you to a web page about that particular function.
ug: تۆۋەندىكى تەھرىرلىگۈچتىكى «ھۆججەت» تىزىملىكى قىستۇرما ھۆججەتتىكى PHP فۇنكسىيەلىرىنى كۆرسىتىدۇ. «ئىزدەش»نى چېكىش سىزنى ئالاھىدە ئىقتىدارى بار تور بېكەتكە ئېلىپ بارىدۇ.

en: The Open Sans typeface provides simple, friendly text that is optimized for both desktop and mobile viewing. It&#8217;s even open source, just like WordPress.
ug: Open Sans خەت نۇسخىسى ئۈستەل كومپيۇتېرى ۋە يان تېلېفوندا كۆرۈشتە ئاددىي ۋە يېقىشلىق تېكىست بىلەن تەمىن ئېتىدۇ. ئۇ WordPress غا ئوخشاش ئوچۇق مەنبەلىك.

en: The Optional fields let you customize the &#8220;category&#8221; and &#8220;tag&#8221; base names that will appear in archive URLs. For example, the page listing all posts in the &#8220;Uncategorized&#8221; category could be <code>/topics/uncategorized</code> instead of <code>/category/uncategorized</code>.
ug: «ئىختىيارىي» بۆلەكلەر سىزنى ئارخىپ URL لىرىدا كۆرۈنىدىغان &#8220;سەھىپە&#8221; ۋە &#8220;بەلگە&#8221; ئاساسىي نامىنى ئىختىيارىي قىلىش ئىمكانىيىتىگە ئىگە قىلىدۇ. مەسىلەن، &#8220;سەھىپىگە ئايرىلمىغان&#8221; سەھىپىسىدىكى بارلىق يازمىلارنىڭ بەت تىزىلىشى <code>/category/uncategorized</code> بولماي <code>/topics/uncategorized</code> بولسىمۇ بولىدۇ.

en: The Walker class named <strong>%s</strong> does not exist.
ug: <strong>%s</strong> نامىدىكى Walker class مەۋجۇت ئەمەس.

en: The WordPress Team
ug: WordPress كوللېكتىپى

en: The WordPress URL and the Site URL can be the same (example.com) or different; for example, having the WordPress core files (example.com/wordpress) in a subdirectory instead of the root directory.
ug: WordPress ئادرېسى ۋە توربەت ئادرېسى ئوخشاش بولسىمۇ (example.com) ياكى پەرقلىق بولسىمۇ بولىدۇ: مەسىلەن، WordPress  ھۆججەتلىرىنى غول مۇندەرىجە ئەمەس، بەلكى قىسمىي مۇندەرىجە (example.com/wordpress) ئاستىغا قاچىلاشقىمۇ بولىدۇ.

en: The active theme is broken. Reverting to the default theme.
ug: ئىشلىتىلىۋاتقان باشتېما بۇزۇلغان بولغاچقا ئەسلى باش تېمىغا قايتىۋاتىدۇ.

en: The backup of this post in your browser is different from the version below.
ug: تور كۆرگۈچىڭىزدىكى بۇ يازمىنىڭ زاپاسلىنىشى تۆۋەندىكى نەشرى بىلەن ئوخشىمايدۇ.

en: The boxes for link name, web address, and description have fixed positions, while the others may be repositioned using drag and drop. You can also hide boxes you don&#8217;t use in the Screen Options tab, or minimize boxes by clicking on the title bar of the box.
ug: ئۇلانما نامى، تور ئادرېسى ۋە چۈشەندۈرۈش رامكىلىرىنىڭ ئورنى مۇقىم بولىدۇ، باشقا رامكىلارنىڭ ئورنىنى سۆرەپ تاشلاشنى ئىشلىتىپ ئۆزگەرتەلەيسىز. سىز ئىشەنچلىك ئەمەس دەپ قارىغان رامكىلارنى «ئېكران تاللانمىلىرى» بەتكۈشىدە يوشۇرۇپ قويالايسىز ياكى رامكىنىڭ تېما بالدىقىنى چېكىپ، ئۇ رامكىنى كىچىكلىتەلەيسىز.

en: The boxes on your Dashboard screen are:
ug: باشقۇرۇش بېتىڭىزدىكى بۆلەكلەر:

en: The checksum of the file (%1$s) does not match the expected checksum value (%2$s).
ug: بۇ ھۆججەتنىڭ تەكشۈرۈلمىسى (%1$s) ئۈمىد قىلغان تەكشۈرۈلمە قىممەت (%2$s) غا ماس كەلمىدى.

en: The current theme is displayed highlighted as the first theme.
ug: نۆۋەتتىكى باشتېما يورۇتۇلغان بىرىنچى باشتېما.

en: The current user&#8217;s role must have user editing capabilities.
ug: نۆۋەتتىكى ئىشلەتكۈچىنىڭ دەرىجىسىدە ئۆز ئارخىپىنى تەھرىرلەش ھوقۇقى بولۇشى كېرەك.

en: The description is not prominent by default; however, some themes may show it.
ug: بۇ چۈشەندۈرۈش ئادەتتىكى ئەھۋالدا كۆرۈنمىسىمۇ، لېكىن بۇنى كۆرسىتىدىغان باشتېمىلار بار.

en: The description will be displayed in the menu if the current theme supports it.
ug: نۆۋەتتىكى باشتېما قوللىغان ئەھۋالدا بۇ چۈشەندۈرۈش تىزىملىك يېنىدا كۆرسىتىلىدۇ.

en: The fields on this screen determine some of the basics of your site setup.
ug: بۇ ئېكراندا تور بېتىڭىزنىڭ ئاساسىي تەڭشەكلىرى تەمىنلەنگەن.

en: The file 'wp-config.php' already exists one level above your WordPress installation. If you need to reset any of the configuration items in this file, please delete it first. You may try <a href='install.php'>installing now</a>.
ug: «wp-config.php» ھۆججىتى WordPress قاچىلاش مۇندەرىجىسىنىڭ بىر دەرىجە يۇقىرى مۇندەرىجىسىدە بار ئىكەن. ئەگەر بۇ ھۆججەتتىكى بىرەر سەپلىمىنى قايتا بەلگىلىمەكچى بولسىڭىز، ئالدى بىلەن ئۇنى ئۆچۈرۈپ تاشلاڭ. <a href='install.php'>ھازىر قاچىلاپ</a> كۆرۈپ باقسىڭىز بولىدۇ.

en: The file 'wp-config.php' already exists. If you need to reset any of the configuration items in this file, please delete it first. You may try <a href='%s'>installing now</a>.
ug: «wp-config.php» ھۆججىتى بار ئىكەن. ئەگەر بۇ ھۆججەتتىكى بىرەر سەپلىمىنى قايتا بەلگىلىمەكچى بولسىڭىز، ئالدى بىلەن ئۇنى ئۆچۈرۈپ تاشلاڭ. <a href='%s'>ھازىر قاچىلاپ</a> كۆرۈپ باقسىڭىز بولىدۇ.

en: The following plugins failed to update:
ug: تۆۋەندىكى قىستۇرمىلار يېڭىلىنالمىدى:

en: The following plugins have new versions available. Check the ones you want to update and then click &#8220;Update Plugins&#8221;.
ug: تۆۋەندىكى قىستۇرمىلارنىڭ يېڭى نەشرى چىقتى. يېڭىلىماقچى بولغان قىستۇرمىنى تاللاپ، &#8221;قىستۇرمىلارنى يېڭىلاش&#8220; كۇنۇپكىسىنى چېكىڭ.

en: The following plugins were successfully updated:
ug: تۆۋەندىكى قىستۇرمىلار ئوڭۇشلۇق يېڭىلاندى:

en: The following themes are installed but incomplete. Themes must have a stylesheet and a template.
ug: تۆۋەندىكى باشتېمىلار تولۇق قاچىلانمىدى. باشتېمىنىڭ چوقۇم CSS ھۆججىتى ۋە قېلىپ ھۆججىتى بولۇشى كېرەك.

en: The following themes failed to update:
ug: تۆۋەندىكى باشتېمىلار يېڭىلىنالمىدى:

en: The following themes have new versions available. Check the ones you want to update and then click &#8220;Update Themes&#8221;.
ug: تۆۋەندىكى باشتېمىلارنىڭ يېڭى نەشرى چىقتى. يېڭىلىماقچى بولغىنىڭىزنى تاللاپ،&#8221;قىستۇرمىلارنى يېڭىلاش&#8220; نى چېكىڭ.

en: The following themes were successfully updated:
ug: تۆۋەندىكى باشتېمىلار ئوڭۇشلۇق يېڭىلاندى:

en: The following translations failed to update:
ug: تۆۋەندىكى تەرجىمىلەر يېڭىلىنالمىدى:

en: The following translations were successfully updated:
ug: تۆۋەندىكى تەرجىمىلەر ئوڭۇشلۇق يېڭىلاندى:

en: The ftp PHP extension is not available
ug: ftp قورالىنىڭ PHP كېڭەيتىلمىسى يوق ئىكەن

en: The image can be cropped by clicking on it and dragging to select the desired part. While dragging the dimensions of the selection are displayed below.
ug: سۈرەتنى چېكىپ، لازىملىق قىسمىغىچە مائۇسنى سىيرىش ئارقىلىق سۈرەتنى كېسىۋېلىشقا بولىدۇ. سىيرىش جەريانىدىكى تاللانغان قىسىمنىڭ ئۆلچىمى تۆۋەندە كۆرسىتىلىدۇ.

en: The installer attempted to contact a random hostname (<code>%1$s</code>) on your domain.
ug: قاچىلاش پروگراممىسى تور نامىڭىزدىكى خالىغان مۇلازىمېتىر (<code>%1$s</code>) بىلەن ئۇلانماقچى بولۇۋاتىدۇ.

en: The item you are trying to move to the Trash no longer exists.
ug: «ئەخلەت»كە يۆتكەپ باقماقچى بولغان ئەزالار ئەمدى مەۋجۇت ئەمەس.

en: The item you are trying to restore from the Trash no longer exists.
ug: «ئەخلەت»تىن ئەسلىگە قايتۇرۇپ باقماقچى بولغان ئەزالار ئەمدى مەۋجۇت ئەمەس.

en: The language pack is missing either the <code>.po</code> or <code>.mo</code> files.
ug: تىل بولىقىنىڭ <code>.po</code> ياكى <code>.mo</code> ھۆججەتلىرى يوق.

en: The left-hand navigation menu provides links to all of the WordPress administration screens, with submenu items displayed on hover. You can minimize this menu to a narrow icon strip by clicking on the Collapse Menu arrow at the bottom.
ug: سول تەرەپتىكى يۆتكىلىش تىزىملىكى ئارقىلىق WordPress نىڭ بارلىق باشقۇرۇش ئېكرانلىرىغا يۆتكىلەلەيسىز، مائۇسنى توختىتىپ تۇرغاندا تارماق تىزىملىكتىكى ئەزالار كۆرۈنىدۇ . ئاستى تەرەپتىكى «يىغىش» تىزىملىكىنى چېكىش ئارقىلىق بۇ تىزىملىكنى تار سىنبەلگە ھالىتىگە كىچىكلىتەلەيسىز.

en: The menu has been successfully deleted.
ug: تىزىملىك ئوڭۇشلۇق ئۆچۈرۈلدى.

en: The menu item has been successfully deleted.
ug: تىزىملىك تۈرى ئوڭۇشلۇق ئۆچۈرۈلدى.

en: The menu management box at the top of the screen is used to control which menu is opened in the editor below.
ug: ئۈستىدىكى ئېكراننىڭ تىزىملىك باشقۇرۇش رامكىسى تۆۋەندىكى تەھرىرلىگۈچتە ئېچىلغان تىزىملىكلەرنى كونترول قىلىشقا ئىشلىتىلىدۇ.

en: The miscellaneous options group has been removed. Use another settings group.
ug: «باشقا تاللانمىلار» گۇرۇپپىسى ئۆچۈرۈۋېتىلگەن. باشقا گۇرۇپپىنى ئىشلىتىڭ.

en: The name is how it appears on your site.
ug: تور بېتىڭىزدە مۇشۇ ئىسىمدا كۆرسىتىلىدۇ.

en: The name of the database you want to run WP in.
ug: WordPress ئۈچۈن ئىشلەتمەكچى بولغان ساندىنىڭىزنىڭ نامى.

en: The network already exists.
ug: تور مەۋجۇت ئىكەن.

en: The new WordPress dashboard has a fresh, uncluttered design that embraces clarity and simplicity.
ug: يېڭى WordPress نىڭ باشقۇرۇش تاختىسى پاكىزە، رەتلىك ۋە ئاددىي لايىھەلەندى.

en: The new themes screen lets you survey your themes at a glance. Or want more information? Click to discover more. Then sit back and use your keyboard&#8217;s navigation arrows to flip through every theme you&#8217;ve got.
ug: يېڭى باشتېما ئېكرانىدا باشتېمىڭىزغا بىر قاراپلا تەكشۈرەلەيسىز. تېخىمۇ كۆپ ئۇچۇر كېرەك بولسا، چېكىپلا ئېرىشىڭ. كۇنۇپكا تاختىسىدىكى يۆنىلىش كۇنۇپكىسى بىلەن ھەربىر باشتېمىڭىزنى كۆرۈڭ.

en: The package contains no files.
ug: بۇ بولاقتا ھېچقانداق ھۆججەت يوق ئىكەن.

en: The package could not be installed.
ug: بولاق قاچىلانمىدى.

en: The parent theme, <strong>%1$s %2$s</strong>, is currently installed.
ug: ئانا باشتېما <strong>%1$s %2$s</strong> قاچىلىنىپ بولغان.

en: The password you chose during the install.
ug: قاچىلاش جەريانىدا تاللىغان پارولىڭىز.

en: The plugin <code>%s</code> has been <strong>deactivated</strong> due to an error: %s
ug: تۆۋەندىكى خاتالىق سەۋەبىدىن قىستۇرما <code>%s</code> ئىشلىتىشتىن <strong>توختىتىۋېتىلدى</strong>: %s

en: The plugin contains no files.
ug: قىستۇرمىنىڭ ھېچقانداق ھۆججىتى يوق ئىكەن.

en: The plugin does not have a valid header.
ug: بۇ قىستۇرمىنىڭ ئۈنۈملۈك بېشى يوق ئىكەن.

en: The plugin generated %d characters of <strong>unexpected output</strong> during activation. If you notice &#8220;headers already sent&#8221; messages, problems with syndication feeds or other issues, try deactivating or removing this plugin.
ug: قىستۇرما ئاكتىپلاش جەريانىدا <strong>كۈتۈلمىگەن چىقىرىش خاتالىقى</strong> كۆرۈلۈپ %d ھەرپ-بەلگە ھاسىل قىلدى. ئەگەر بىرلەشمە مەنبە مەسىلىلىرى ياكى باشقا كاشىلىلار ھەققىدە #8220;بەت قېشى&#8221; ئۇچۇرى ئەۋەتىلگەنلىكىنى بايقىغان بولسىڭىز، بۇ قىستۇرمىنى ئاكتىپسىزلاپ بېقىڭ ياكى ئۇنى چىقىرىۋېتىپ سىناپ بېقىڭ.

en: The plugin generated unexpected output.
ug: قىستۇرما كۈتۈلمىگەن قىممەت ھاسىل قىلدى.

en: The plugin is at the latest version.
ug: بۇ قىستۇرمىنىڭ نەشرى ئەڭ يېڭى ئىكەن.

en: The primary site you chose does not exist.
ug: سىز تاللىغان ئاساسىي توربەت مەۋجۇد ئەمەس.

en: The privacy options group has been removed. Use another settings group.
ug: مەخپىيەتلىك تاللانمىلىرى گۇرۇپپىسى ئۆچۈرۈۋېتىلگەن. باشقا تەڭشەك گۇرۇپپىسىنى ئىشلىتىڭ.

en: The requested theme does not exist.
ug: تەلەپ قىلىنغان باشتېما مەۋجۇت ئەمەس.

en: The selected plugins have been <strong>deleted</strong>.
ug: تاللانغان قىستۇرمىلار <strong>ئۆچۈرۈۋېتىلگەن</strong>.

en: The sizes listed below determine the maximum dimensions in pixels to use when adding an image to the Media Library.
ug: تۆۋەندە كۆرسىتىلگەن چوڭلۇق پىكسېل بويىچە «مېدىيا ئامبىرى»غا رەسىملەرنى قوشقاندىكى ئەڭ چوڭ ئۆلچەمنى بەلگىلەيدۇ.

en: The ssh2 PHP extension is available, however, we require the PHP5 function <code>stream_get_contents()</code>
ug: ssh2 PHP كېڭەيتىلمىسى بار ئىكەن، لېكىن PHP5 نىڭ <code>stream_get_contents()</code> فۇنكسىيىسىنى تەلەپ قىلىدىكەن

en: The ssh2 PHP extension is not available
ug: ssh2 قورالىنىڭ PHP كېڭەيتىلمىسى يوق ئىكەن

en: The theme being previewed is fully interactive &mdash; navigate to different pages to see how the theme handles posts, archives, and other page templates. The settings may differ depending on what theme features the theme being previewed supports. To accept the new settings and activate the theme all in one step, click the Save &amp; Activate button above the menu.
ug: نۆۋەتتە كۆرۈۋاتقان باشتېمىڭىز پۈتۈنلەي ئۆز-ئارالىق بولۇپ، ئوخشىمىغان بەتلەرگە يۆتكىلىش ئارقىلىق باشتېمىلارنىڭ يازمىلارنى قانداق كۆرسىتىدىغانلىقىنى، ئارخىپلايدىغانلىقىنى ۋە باشقا بەت قېلىپلىرىنى كۆرەلەيسىز. باشتېمىلارنىڭ ئىقتىدارىغا ئاساسەن تەڭشەكلەر ئوخشاش بولماسلىقى مۇمكىن. يېڭى تەكشەكلەر قوبۇل قىلىپ، باشتېمىلارنى بىرلا باسقۇچتا ئاكتىپلاش ئۈچۈن «ساقلاش ۋە ئاكتىپلاش» كۇنۇپكىسىنى چېكىڭ.

en: The theme contains no files.
ug: بۇ باشتېمىدا ھېچقانداق ھۆججەت يوق ئىكەن.

en: The theme is at the latest version.
ug: بۇ ئەڭ يېڭى نەشردىكى باشتېما.

en: The theme is missing the <code>index.php</code> file.
ug: باشتېمىنىڭ <code>index.php</code> ھۆججىتى تېپىلمىدى.

en: The theme is missing the <code>style.css</code> stylesheet.
ug: باشتېمىنىڭ <code>style.css</code> ھۆججىتى تېپىلمىدى.

en: The theme you are currently using isn&#8217;t widget-aware, meaning that it has no sidebars that you are able to change. For information on making your theme widget-aware, please <a href="http://codex.wordpress.org/Widgetizing_Themes">follow these instructions</a>.
ug: ئىشلىتىۋاتقان باشتېمىڭىز يانبالداق كىچىك قورالىنى قوللىمايدىغان بولغاچقا، يانبالداقنى ئۆزگەرتەلمەيسىز. باشتېمىنى كىچىك قوراللارنى قوللايدىغان قىلىش ئۈچۈن <a href="http://codex.wordpress.org/Widgetizing_Themes">بۇ يەردىكى كۆرسەتمىلەردىن پايدىلىنىڭ</a>.

en: The thumbnail image can be cropped differently. For example it can be square or contain only a portion of the original image to showcase it better. Here you can select whether to apply changes to all image sizes or make the thumbnail different.
ug: كىچىك كۆرۈنۈشنى ئوخشىمىغان شەكىلدە كېسىۋېلىشقا بولىدۇ. مەسىلەن، ئېنىقراق كۆرسىتىش ئۈچۈن كۇۋادىرات شەكلىدە ياكى ئەسلى سۈرەتنىڭ بىر قىسمىنى كېسىۋېلىش دېگەندەك. بۇ يەردە، بارلىق چوڭلۇقدىكى سۈرەتنى ئۆزگەرتىش ياكى كىچىك كۆرۈنۈشنىلا ئۆزگەرتىش دېگەنلەرنى تاللىغىلى بولىدۇ.

en: The title field and the big Post Editing Area are fixed in place, but you can reposition all the other boxes using drag and drop. You can also minimize or expand them by clicking the title bar of each box. Use the Screen Options tab to unhide more boxes (Excerpt, Send Trackbacks, Custom Fields, Discussion, Slug, Author) or to choose a 1- or 2-column layout for this screen.
ug: تېما ۋە «يازما تەھرىرلەش رايونى»نىڭ ئورنى مۇقىم بولۇپ، باشقا ھەرقانداق رامكىنى سۆرەپ تاشلاشنى ئىشلىتىپ خالىغان ئورۇنغا يۆتكىيەلەيسىز. ھەربىر رامكىنىڭ تېما بالدىقىنى چېكىش ئارقىلىق ئۇنى كىچىكلىتىپ چوڭايتالايسىز. «ئېكران تاللانمىلىرى» بەتكۈشىنى ئىشلىتىپ تېخىمۇ كۆپ رامكىلار («ئۈزۈندە»، «نەقىل ئەۋەتىش»، «ئىختىيارىي بۆلەكلەر»، «مۇنازىرە»، «ئاپتور»)نى يوشۇرالايسىز ياكى بۇ ئېكراننىڭ جايلىشىشىنى بىر ئىستون ياكى ئىككى ئىستون قىلىپ بەلگىلىيەلەيسىز.

en: The translation is up to date.
ug: تەرجىمىلەر يېڭى ئىكەن.

en: The update cannot be installed because WordPress %1$s requires MySQL version %2$s or higher. You are running version %3$s.
ug: WordPress %1$s نەشرى MySQL نەشرىنىڭ %2$s ياكى ئۇنىڭدىن يۇقىرى بولۇشىنى تەلەپ قىلىدۇ. ئىشلىتىۋاتقىنىڭىز %3$s نەشرى ئىكەن، شۇڭا يېڭىلاشنى قاچىلىغىلى بولمايدۇ.

en: The update cannot be installed because WordPress %1$s requires PHP version %2$s or higher and MySQL version %3$s or higher. You are running PHP version %4$s and MySQL version %5$s.
ug: WordPress %1$s نەشرى PHP نەشرىنىڭ %2$s ياكى ئۇنىڭدىن يۇقىرى بولۇشىنى، MySQL نەشرىنىڭ %3$s ياكى ئۇنىڭدىن يۇقىرى بولۇشىنى تەلەپ قىلىدۇ. ئىشلىتىۋاتقىنىڭىز PHP نىڭ %4$s نەشرى، MySQL نىڭ بولسا %5$s نەشرى ئىكەن، شۇڭا يېڭىلاشنى قاچىلىغىلى بولمايدۇ.

en: The update cannot be installed because WordPress %1$s requires PHP version %2$s or higher. You are running version %3$s.
ug: WordPress %1$s نەشرى PHP نەشرىنىڭ %2$s ياكى ئۇنىڭدىن يۇقىرى بولۇشىنى تەلەپ قىلىدۇ. ئىشلىتىۋاتقىنىڭىز %3$s نەشرى ئىكەن، شۇڭا يېڭىلاشنى قاچىلىغىلى بولمايدۇ.

en: The update cannot be installed because we will be unable to copy some files. This is usually due to inconsistent file permissions.
ug: يېڭىلانما قاچىلىنالمىدى، چۈنكى بەزى ھۆججەتلەرنى كۆچۈرەلمىدۇق. بۇنىڭ ئاساسىي سەۋەبى ھۆججەت ھوقۇقلىرى بىردەك ئەمەس.

en: The update could not be unpacked
ug: يېڭىلاش ھۆججەتلىرىنى يەشكىلى بولمىدى

en: The update of %1$s failed.
ug: %1$s نى يېڭىلاش مەغلۇب بولدى.

en: The update process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
ug: يېڭىلاش مەشغۇلاتى باشلاندى. بۇنىڭغا ئازراق ۋاقىت كېتىدۇ، سەۋرچانلىق بىلەن ساقلاپ تۇرۇڭ.

en: The update process may take a little while, so please be patient.
ug: يېڭىلاشقا ئازراق ۋاقىت كېتىدۇ، سەۋرچانلىق بىلەن ساقلاپ تۇرۇڭ.

en: The uploaded file could not be moved to %s.
ug: يۈكلەنگەن ھۆججەتنى %s غا يۆتكەشكە مۇمكىن بولمىدى.

en: The uploaded file exceeds the <code>upload_max_filesize</code> directive in <code>php.ini</code>.
ug: يۈكلەنگەن ھۆججەتنىڭ سىغىمى <code>php.ini</code> ھۆججىتىدە بەلگىلەنگەن <code>upload_max_filesize</code> دىن ئېشىپ كەتتى.

en: The uploaded file exceeds the <em>MAX_FILE_SIZE</em> directive that was specified in the HTML form.
ug: يۈكلەنگەن ھۆججەتنىڭ سىغىمى HTML فورمىسىدا بەلگىلەنگەن <em>MAX_FILE_SIZE</em> دىن ئېشىپ كەتتى.

en: The uploaded file exceeds the MAX_FILE_SIZE directive that was specified in the HTML form.
ug: يۈكلەنگەن ھۆججەتنىڭ سىغىمى HTML فورمىسىدا بەلگىلەنگەن MAX_FILE_SIZE دىن ئېشىپ كەتتى.

en: The uploaded file exceeds the upload_max_filesize directive in php.ini.
ug: يۈكلەنگەن ھۆججەتنىڭ سىغىمى php.ini ھۆججىتىدە بەلگىلەنگەن upload_max_filesize دىن ئېشىپ كەتتى.

en: The uploaded file is not a valid image. Please try again.
ug: يۈكلەنگىنى ئىناۋەتلىك سۈرەت ھۆججىتى ئەمەسكەن. قايتا سىناپ بېقىڭ.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
ug: يۈكنىڭ پەقەت بىر قىسمىلا يۈكلەندى.

en: The username you provided has invalid characters.
ug: تەمىنلىگەن ئىشلەتكۈچى نامىڭىزدا ئۈنۈمسىز ھەرپ-بەلگىلەر بار.

en: Theme
ug: باشتېما

en: Theme Customizer Options
ug: باشتېما خاسلاشتۇرغۇچ تاللانمىلىرى

en: Theme Details
ug: باشتېما تەپسىلاتى

en: Theme Functions
ug: باشتېما فۇنكسىيەلىرى

en: Theme Install
ug: باشتېما قاچىلاش

[ctx: Theme Installer]
en: Featured
ug: نادىر

[ctx: Theme Installer]
en: Newest
ug: ئەڭ يېڭى

[ctx: Theme Installer]
en: Recently Updated
ug: يېقىندا يېڭىلانغانلىرى

[ctx: Theme Installer]
en: Tag
ug: خەتكۈش

en: Theme Location
ug: باشتېما ئورنى

en: Theme Options
ug: باشتېما تاللانمىلىرى

en: Theme deleted.
ug: باشتېما ئۆچۈرۈلدى.

en: Theme install failed.
ug: باشتېما قاچىلاش مەغلۇب بولدى.

en: Theme installed successfully.
ug: باشتېما ئوڭۇشلۇق قاچىلاندى.

en: Theme locations
ug: باشتېما ئورنى

[ctx: Theme stylesheets in theme editor]
en: Styles
ug: ئۇسلۇبلار

en: Theme update failed.
ug: باشتېما يېڭىلاش مەغلۇب بولدى.

en: Theme updated successfully.
ug: باشتېما ئوڭۇشلۇق يېڭىلاندى.

en: Themes page
ug: باشتېما بېتى

en: There are no plugins installed on this site.
ug: بۇ توربەتكە قاچىلانغان قىستۇرما يوق.

en: There are no valid users selected for deletion.
ug: ئۆچۈرۈش ئۈچۈن تاللانغان ئۈنۈملۈك ئىشلەتكۈچى يوق

en: There are no valid users selected for removal.
ug: چىقىرىۋېتىش ئۈچۈن تاللانغان ئۈنۈملۈك ئىشلەتكۈچى يوق.

en: There are some invalid menu items. Please check or delete them.
ug: بەزىبىر تىزىملىك تۈرلىرى ئۈنۈمسىز. ئۇلارنى تەكشۈرۈڭ ياكى ئۆچۈرۈۋېتىڭ.

en: There are unsaved changes that will be lost. 'OK' to continue, 'Cancel' to return to the Image Editor.
ug: بۇ يەردىكى ساقلانمىغان ئۆزگەرتىشلەر يوققا چىقىدۇ. داۋاملاشتۇرۇش ئۈچۈن 'OK' نى، سۈرەت تەھرىرلىگۈچكە قايتىش ئۈچۈن 'Cancel'  بېسىڭ.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%1$s">View version %3$s details</a> or <a href="%4$s" %5$s>update now</a>.
ug: يېڭىدىن %1$s نەشرى چىقتى. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%1$s">%3$s نەشرىنىڭ تەپسىلاتىنى بۇ يەردىن كۆرۈڭ</a> ياكى <a href="%4$s" %5$s>ھازىر يېڭىلاڭ</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%1$s">View version %3$s details</a>.
ug: يېڭى نەشرى %1$s چىقتى. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">%4$s نەشرىنىڭ تەپسىلاتىنى بۇ يەردىن كۆرۈڭ</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%1$s">View version %3$s details</a>. <em>Automatic update is unavailable for this theme.</em>
ug: %1$s نىڭ يېڭى نەشرى چىقتى. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%1$s">%3$s نەشرىنىڭ تەپسىلاتىنى بۇ يەردىن كۆرۈڭ</a>. <em>بۇ باشتېمىنى ئاپتوماتىك يېڭىلىغىلى بولمايدۇ</em>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a> or <a href="%5$s">update now</a>.
ug: يېڭىدىن %1$s نەشرى چىقتى. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">%4$s نەشرىنىڭ تەپسىلاتىنى بۇ يەردىن كۆرۈڭ</a> ياكى <a href="%5$s">ھازىر يېڭىلاڭ</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a>.
ug: يېڭى نەشرى %1$s چىقتى. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">%4$s نەشرىنىڭ تەپسىلاتىنى بۇ يەردىن كۆرۈڭ</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a>. <em>Automatic update is unavailable for this plugin.</em>
ug: يېڭى نەشرى %1$s چىقتى. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">%4$s نەشرىنىڭ تەپسىلاتىنى بۇ يەردىن كۆرۈڭ</a>. <em>بۇ قىستۇرمىنى ئاپتوماتىك يېڭىلىغىلى بولمايدۇ</em>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a>. <em>Automatic update is unavailable for this theme.</em>
ug: %1$s نىڭ يېڭى نەشرى چىقتى. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">%4$s نەشرىنىڭ تەپسىلاتىنى بۇ يەردىن كۆرۈڭ</a>. <em>بۇ باشتېمىنى ئاپتوماتىك يېڭىلىغىلى بولمايدۇ</em>.

en: There is a pending change of the admin e-mail to <code>%1$s</code>. <a href="%2$s">Cancel</a>
ug: باشقۇرۇش ئېلېكتىرونلۇق خەت ئادرېسىڭىزنى <code>%1$s</code> قىلىپ ئۆزگەرتىش ئىلتىماسىڭىز تەستىق كۈتۈۋاتىدۇ. <a href="%2$s">بىكار قىلىمەن</a>

en: There is a pending change of your e-mail to <code>%1$s</code>. <a href="%2$s">Cancel</a>
ug: ئېلېكتىرونلۇق خەت ئادرېسىڭىزنى <code>%1$s</code> قىلىپ ئۆزگەرتىش ئىلتىماسىڭىز تەستىق كۈتۈۋاتىدۇ. <a href="%2$s">بىكار قىلىمەن</a>

en: There is an autosave of this post that is more recent than the version below. <a href="%s">View the autosave</a>
ug: بۇ يازمىنىڭ تۆۋەندىكىدىنمۇ يېڭىراق ئاپتوماتىك ساقلانغان نۇسخىسى بار. <a href="%s">ئاپتوماتىك ساقلانغىنىنى كۆرۈڭ</a>.

en: There is not enough free disk space to complete the update.
ug: يېڭىلانمىنى تاماملاش ئۈچۈن يېتەرلىك بوش دىسكا بوشلۇقى يوق.

en: These settings may be overridden for individual articles.
ug: تۆۋەندىكى تەڭشەكلەر بولسا يېڭىدىن يازما يازغاندىكى كۆڭۈلدىكى تەڭشەكلەر بولىدۇ.

en: This <a href="%1$s">child theme</a> requires its parent theme, %2$s.
ug: بۇ <a href="%1$s">تارماق باشتېما</a> ئۆزىنىڭ باش باشتېمىسى %2$s نى تەلەپ قىلىدۇ.

en: This address is used for admin purposes, like new user notification.
ug: بۇ ئادرېس پەقەت باشقۇرغۇچى ئۈچۈنلا، يېڭى ئىشلەتكۈچىدىن خەۋەر بېرىش قاتارلىقلاردا ئىشلىتىلىدۇ.

en: This address is used for admin purposes. If you change this we will send you an e-mail at your new address to confirm it. <strong>The new address will not become active until confirmed.</strong>
ug: بۇ ئادرېس باشقۇرۇشقىلا ئىشلىتىلىدۇ. بۇنى ئۆزگەرتسىڭىز سىزنىڭ يېڭى ئادرېسىڭىزغا جەزملەش ئېلېكتىرونلۇق خېتى ئەۋەتىپ بېرىمىز. <strong>جەزملەش تاماملانغىچە يېڭى ئادرېسىڭىز ئاكتىپلانمايدۇ.</strong>

en: This child theme inherits templates from a parent theme, %s.
ug: بۇ تارماق باشتېما باش باشتېما %s نىڭ قېلىپىغا ۋارىسلىق قىلغان.

en: This comment is already approved.
ug: بۇ باھا تەستىقلانغان ئىكەن.

en: This comment is already in the Trash.
ug: بۇ باھا ئۆچۈرۈلگەن ئىكەن.

en: This comment is already marked as spam.
ug: بۇ باھاغا «ئەخلەت خەت» دەپ بەلگە سېلىنغان ئىكەن.

en: This comment is currently approved.
ug: بۇ باھا يېڭىلا تەستىقلاندى.

en: This comment is currently in the Trash.
ug: بۇ باھا بايىلا ئەخلەت ساندۇقىغا تاشلاندى.

en: This comment is currently marked as spam.
ug: بۇ باھاغا يېڭىلا ئەخلەت خەت دەپ بەلگە قويۇلدى.

en: This comment is in the Trash. Please move it out of the Trash if you want to edit it.
ug: بۇ باھا ئەخلەت ساندۇقىدا. ئۇنى تەھرىرلىمەكچى بولسىڭىز، ئاۋۋال باھا ساندۇقىدىن چىقىرىۋېتىڭ.

en: This content is currently locked.
ug: بۇ مەزمۇن نۆۋەتتە قۇلۇپلانغان.

en: This file is too big. Files must be less than %1$s KB in size.
ug: بۇ ھۆججەت بەك چوڭ ئىكەن. ھۆججەت سىغىمى %1$s كىلوبايتتىن كىچىك بولۇشى كېرەك.

en: This format, which we call WordPress eXtended RSS or WXR, will contain your posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags.
ug: WordPress نىڭ كېڭەيتىلگەن RSSى ياكى WXR دەپ ئاتىلىدىغان بۇ شەكىل سىزنىڭ بارلىق يازما، بەت، باھا، ئىختىيارى بۆلەكلەر، سەھىپە ۋە خەتكۈشلىرىڭىزنى ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ.

en: This importer is not installed. Please install importers from <a href="%s">the main site</a>.
ug: بۇ كىرگۈزگۈچ قاچىلانمىدى. كىرگۈزگۈچلەرنى <a href="%s">ئاساسىي بېكەت</a>تىن قاچىلاڭ.

en: This is a child theme of %s.
ug: بۇ %s نىڭ بالا باشتېمىسى

en: This is a file in your current parent theme.
ug: بۇ ھۆججەت نۆۋەتتىكى ئانا باشتېمىڭىزنىڭ بىر قىسمى.

en: This is an example page. It's different from a blog post because it will stay in one place and will show up in your site navigation (in most themes). Most people start with an About page that introduces them to potential site visitors. It might say something like this:
    
    <blockquote>Hi there! I'm a bike messenger by day, aspiring actor by night, and this is my blog. I live in Los Angeles, have a great dog named Jack, and I like pi&#241;a coladas. (And gettin' caught in the rain.)</blockquote>
    
    ...or something like this:
    
    <blockquote>The XYZ Doohickey Company was founded in 1971, and has been providing quality doohickeys to the public ever since. Located in Gotham City, XYZ employs over 2,000 people and does all kinds of awesome things for the Gotham community.</blockquote>
    
    As a new WordPress user, you should go to <a href="%s">your dashboard</a> to delete this page and create new pages for your content. Have fun!
ug: بۇ بىر ئۈلگە بەت. ئۇ بىلوگ يازمىسىغا ئوخشىمايدۇ. چۈنكى ئۇ مۇقىم بىر ئورۇندا تۇرىدۇ ھەم (كۆپلىگەن باشتېمىلاردا) تور بېتىڭىزنىڭ يولباشچى ئىستونىمۇ كۆرسىتىلىدۇ. كۆپلىگەن كىشىلەر تۆۋەندىكى شەكىلدە زىيارەتچىلەرگە ئۆزىنى تونۇشتۇرىدىغان «ھەققىدە» بېتىنى ئىشلىتىشى مۇمكىن:
    
    <blockquote>ئەسسالامۇ ئەلەيكۇم! مەن كۈندۈزدە ئوقۇغۇچى، كەچتە كومپيۇتېر ئىنژېنىرى. بۇ مېنىڭ بىلوگىم. مەن مەركىزى شەھەردە نىشانىمىز ئوخشاش بولغان بىر قانچە دوستلىرىم بىلەن بىللە تۇرىمەن. مەن مايدا پىشۇرۇلغان تۇخۇم قورۇمىسىغا تولىمۇ ئامراق. (مېنى شۇنىڭدا مېھمان قىلسىڭىز ئەڭ خوش بولىمەن.)</blockquote>
    
    ... ياكى تۆۋەندىكىدەك شەكىلدە بولۇشىمۇ مۇمكىن:
    
    <blockquote>ئا ئە بې پې شىركىتى 2010- يىلى قۇرۇلغان، توربەت لايىھىلەش مۇلازىمىتى بىلەن شۇغۇللىنىدىغان پايچەك شەكلىدىكى شىركەت بولۇپ، مەركىزىي شەھەرنىڭ ئاۋات كوچىسىغا جايلاشقان. نۆۋەتتىكى ئومۇمىي خىزمەتچىسى 9 بولۇپ، خېرىدارلارنى ھەر قانداق تەلەپتىكى ۋە ھەر قانداق شەكىلدىكى توربەت لايىھىلەش مۇلازىمىتى بىلەن تەمىن .ئېتىدۇ</blockquote>
    
    يېڭى WordPress ئىشلەتكۈچىسى بولسىڭىز، ئۇنداقتا <a href="%s">باشقۇرۇش بېتىڭىزدە</a> بۇ بەتنى ئۆچۈرۈپ تاشلاپ، ئۆزىڭىزگە ماس كېلىدىغان يېڭى بەتنى قۇرۇۋېلىڭ. كۆڭۈللۈك ئىشلىتىشىڭىزگە تىلەكداشمىز!

en: This is not just a plugin, it symbolizes the hope and enthusiasm of an entire generation summed up in two words sung most famously by Louis Armstrong: Hello, Dolly. When activated you will randomly see a lyric from <cite>Hello, Dolly</cite> in the upper right of your admin screen on every page.
ug: بۇ مۇنداقلا قوشۇپ قويۇلغان قىستۇرما ئەمەس. ئۇ Louis Armstrong تەرىپىدىن ئېيتىلىپ داڭ چىقارغان ئىككى سۆز «سالام، دوللى» غا مۇجەسسەملەنگەن شۇ دەۋردىكى بارلىق كىشىلەرنىڭ ئۈمىد ۋە قىزغىنلىقلىرىنىڭ سىمۋولى. بۇ قىستۇرما قوزغىتىلسا، باشقۇرۇش بېتىدىكى ھەر بىر ئېكراننىڭ سول تەرەپ يۇقىرى بۈرجىكىدە <cite>سالام، دوللى</cite> ناخشىسىنىڭ تېكىستى بىر مىسرادىن ئىختىيارى تەرتىپتە كۆرسىتىلىدۇ.

en: This item has already been deleted.
ug: بۇ ئەزا ئۆچۈرۈلگەن ئىكەن.

en: This localized version contains both the translation and various other localization fixes. You can skip upgrading if you want to keep your current translation.
ug: تەرجىمە نەشرى تەرجىمىدىن باشقا يەنە كۆپلىگەن تەرجىمە ياماقلىرىنى ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ. نۆۋەتتىكى تەرجىمىنى ساقلاپ قالماقچى بولسىڭىز يېڭىلىماي ئۆتۈپ كەتسىڭىز بولىدۇ.

en: This means your site may be offline or broken. Don't panic; this can be fixed.
ug: بۇ بېكىتىڭىز توردىن ئۈزۈلگەن ياكى بۇزۇلغان دېمەكچى. كۆڭلىڭىزنى يېرىم قىلماڭ، بۇنى ئوڭشاشقا بولىدۇ.

en: This password will not be stored on the server.
ug: بۇ پارول بۇ مۇلازىمىتېرغا ساقلىنالمىدى.

en: This plugin has been deactivated because your changes resulted in a <strong>fatal error</strong>.
ug: ئۆزگەرتىشلىرىڭىز <strong>ئەجەللىك خاتالىق</strong> بىلەن نەتىجىلەنگەچكە، بۇ قىستۇرما ئىشلىتىشتىن توختىتىۋېتىلدى.

en: This plugin is already installed and is up to date
ug: بۇ قىستۇرما قاچىلاپ بولۇنغان ھەم ئەڭ يېڭى ھالەتتە

en: This plugin may be active on other sites in the network. | These plugins may be active on other sites in the network.
ug[0]: بۇ قىستۇرما توردىكى باشقا توربەتلەردە ئاكتىپ ھالەتتە بولۇشى مۇمكىن.
ug[1]: بۇ قىستۇرما توردىكى باشقا توربەتلەردە ئاكتىپ ھالەتتە بولۇشى مۇمكىن.

en: This resulted in an error message: %s
ug: تۆۋەندىكى خاتالىق ئۇچۇرى بىلەن نەتىجىلەندى: %s

en: This screen allows you to choose your default permalink structure. You can choose from common settings or create custom URL structures.
ug: بۇ ئېكران ئارقىلىق سۈكۈتتىكى مۇقىم ئۇلانمىڭىزنىڭ قۇرۇلمىسىنى تاللىيالايسىز. ئادەتتىكى تەڭشەكلەردىن تاللىسىڭىزمۇ ياكى ئىختىيارىي URL قۇرۇلمىسى قۇرسىڭىزمۇ بولىدۇ.

en: This screen allows you to edit five fields for metadata in a file within the media library.
ug: بۇ ئېكراندا مېدىيا ئامبىرىڭىزدىكى ھۆججەتنىڭ مېتا سانلىق مەلۇماتىدىن بەش بۆلەكنى تەھرىرلىيەلەيسىز.

en: This screen allows you to edit four fields for metadata in a file within the media library.
ug: بۇ ئېكراندا مېدىيا ئامبىرىڭىزدىكى ھۆججەتنىڭ مېتا سانلىق مەلۇماتىدىن بەش بۆلەكنى تەھرىرلىيەلەيسىز.

en: This screen contains the settings that affect the display of your content.
ug: بۇ ئېكران مەزمۇنلىرىڭىزنى كۆرسىتىشكە مۇناسىۋەتلىك تەڭشەكلەرنى مۇجەسسەم قىلغان.

en: This screen is used for globally assigning menus to locations defined by your theme.
ug: بۇ ئېكران تىزىملىكلەرنى باشتېمىڭىز تەرىپىدىن ئېنىقلانغان ئورۇنغا ئومۇمىي جەھەتتىن تەقسىملەش ئۈچۈن ئىشلىتىلىدۇ.

en: This screen is used for managing your content revisions.
ug: بۇ ئېكران سىزنىڭ مەزمۇن ئۆزگەرتىشلىرىڭىزنى باشقۇرىدۇ.

en: This screen is used for managing your custom navigation menus.
ug: بۇ ئېكران ئىختىيارى يولباشچى تىزىملىكلەرنى باشقۇرۇش ئۈچۈن ئىشلىتىلىدۇ

en: This screen is used for managing your installed themes. Aside from the default theme(s) included with your WordPress installation, themes are designed and developed by third parties.
ug: بۇ ئېكراندا قاچىلانغان باشتېمىلارنى باشقۇرالايسىز. WordPress قاچىلاش پىروگراممىڭىزدا ئۆز ئىچىگە ئالغان سۈكۈتتىكى باشتېمىلاردىن باشقىلىرىنى ئۈچۈنچى تەرەپ لايىھەلىگەن.

en: This screen is used to customize the header section of your theme.
ug: بۇ ئېكران باشتېمىڭىزنىڭ بەت بېشى قىسمىنى خاسلاشتۇرۇشقا ئىشلىتىلىدۇ.

en: This screen lists all the existing users for your site. Each user has one of five defined roles as set by the site admin: Site Administrator, Editor, Author, Contributor, or Subscriber. Users with roles other than Administrator will see fewer options in the dashboard navigation when they are logged in, based on their role.
ug: تور بېكىتىڭىزدىكى بارلىق ئىشلەتكۈچىلەر بۇ ئېكراندا تىزىلدى. ھەربىر ئىشلەتكۈچىدە تور بېكەت باشقۇرغۇچىسى بېكىتكەن تۆۋەندىكى بەش خىل رولنىڭ بىرى بار: تور بېكەت باشقۇرغۇچىسى، تەھرىر، ئاپتور ، تۆھپىكار ياكى مۇشتەرى بولغۇچى. باشقۇرغۇچىلىق رولى بار بولمىغان ئىشلەتكۈچىلەر تىزىملاپ كىرگەندە ئۆزىنىڭ رولىغا قاراپ باشقۇرۇش تاختىسى بۆلىكىدە چەكلىك تاللانمىلارنى ئىشلىتەلەيدۇ.

en: This screen lists links to plugins to import data from blogging/content management platforms. Choose the platform you want to import from, and click Install Now when you are prompted in the popup window. If your platform is not listed, click the link to search the plugin directory for other importer plugins to see if there is one for your platform.
ug: بۇ ئېكراندا باشقا بىلوگ ياكى مەزمۇن باشقۇرۇش سۇپىسىدىكى سانلىق مەلۇماتلارنى ئىمپورتلىيالايدىغان قىستۇرمىلارنىڭ ئۇلانمىسى تىزىپ كۆرسىتىلگەن. ئىمپورتلىماقچى بولغان سۇپىنى تاللاپ، كۆرسىتىلگەن سەكرىمە تىزىملىكتە «ھازىر قاچىلاش» نى چېكىڭ. سىزنىڭ سۇپىڭىز تىزىملىكتە بولمىسا، ئىزدەش ئۇلانمىسىنى چېكىپ، سۇپىڭىزدىن ئىمپورتلىيالايدىغان قىستۇرمىلارنىڭ بار- يوقلۇقىنى قىستۇرما مۇندەرىجىسىدىن ئىزدەپ كۆرۈپ بېقىڭ.

en: This screen provides access to all of your posts. You can customize the display of this screen to suit your workflow.
ug: بۇ ئېكران ئارقىلىق بارلىق يازمىلىرىڭىزنى زىيارەت قىلالايسىز. بۇ ئېكراننىڭ كۆرۈنىشىنى ئىختىيارىيلاشتۇرۇپ خىزمەت تەرتىپىڭىزگە ماس قىلالايسىز.

en: This screen provides many options for controlling the management and display of comments and links to your posts/pages. So many, in fact, they won&#8217;t all fit here! :) Use the documentation links to get information on what each discussion setting does.
ug: بۇ ئېكراندا باھالار ۋە يازما ياكى بەتلەرگە قارىتىلغان ئۇلانمىلارنى كۆرسىتىش ۋە باشقۇرۇش قاتارلىقلارنى كونترول قىلىدىغان بىرقانچە تاللانمىلار تەمىنلەنگەن. بۇ تاللانمىلار ئەمەلىيەتتە بۇ يەرگە پاتمىغۇدەك دەرىجىدە كۆپ! ھەر بىر مۇھاكىمە تەڭشىكىنىڭ قانداق رولى بارلىقىنى بىلمەكچى بولسىڭىز ئاستى تەرەپتىكى ئۇلانمىلاردا تەمىنلەنگەن ماتېرىياللاردىن پايدىلىنىڭ.

en: This screen shows an individual user all of their sites in this network, and also allows that user to set a primary site. They can use the links under each site to visit either the frontend or the dashboard for that site.
ug: بۇ ئېكران بۇ توردىكى يەككە ئىشلەتكۈچىنىڭ بارلىق تور بېكەتلىرىنى كۆرسىتىپ بېرىدۇ، شۇنداقلا ئۇ ئىشلەتكۈچىنىڭ ئاۋۋال ئىشلىتىلىدىغان بېكەت بەلگىلىشىگە رۇخسەت قىلىدۇ. ئۇ ئىشلەتكۈچى ھەر بىر بېكەتنىڭ ئاستىدىكى ئۇلانمىنى ئىشلىتىپ ئۇ تور بېكەتنىڭ كۆرۈرمەن قىسىمى ياكى باشقۇرۇش تاختىسىنى زىيارەت قىلالايدۇ.

en: This sidebar is no longer available and does not show anywhere on your site. Remove each of the widgets below to fully remove this inactive sidebar.
ug: تور بېكىتىڭىزدە بۇ يانبالداقنى ئەمدى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ. بۇ ئاكتىپسىز يانبالداقنى تەلتۆكۈس چىقىرىۋېتىش ئۈچۈن تۆۋەندىكى كىچىك قوراللارنىڭ ھەممىسىنى چىقىرىۋېتىڭ.

en: This theme is already installed and is up to date
ug: بۇ باشتېما قاچىلاپ بولۇنغان ھەم ئەڭ يېڭى ھالەتتە

en: This theme is broken.
ug: بۇ باشتېما بۇزۇلغان.

en: This theme requires a parent theme. Checking if it is installed&#8230;
ug: بۇ باشتېما ئانا باشتېمىنى لازىم قىلىدۇ. قاچىلانغان بولسا تاللاپ بېرىڭ&#8230;

en: This timezone does not observe daylight saving time.
ug: بۇ ۋاقىت رايونىدا يازلىق ۋاقىت ئىشلىتىلمەيدۇ.

en: This timezone is currently in daylight saving time.
ug: نۆۋەتتە بۇ ۋاقىت رايونىدا يازلىق ۋاقىت ئىشلىتىلمەكتە.

en: This timezone is currently in standard time.
ug: نۆۋەتتە بۇ ۋاقىت رايونىدا ئۆلچەملىك ۋاقىت ئىشلىتىلمەكتە.

en: This user has super admin privileges.
ug: بۇ ئىشلەتكۈچىگە ئالاھىدە باشقۇرغۇچىلىق سالاھىيىتى بېرىلگەن.

en: This widget requires JavaScript.
ug: بۇ كىچىك قورال JavaScript نى تەلەپ قىلىدۇ.

en: This will be shown when someone hovers over the link in the blogroll, or optionally below the link.
ug: بۇ ئىزاھات مائۇسنى ئۇلانما بېتىدىكى بىرەر ئۇلانما ئۈستىگە ئەكەلگەندە ياكى ئۇلانما ئاستىدا كۆرۈنىدۇ.

en: This will contain all of your posts, pages, comments, custom fields, terms, navigation menus and custom posts.
ug: بۇنىڭدا بارلىق يازما، بەت، باھا، ئىختىيارى بۆلەك، ئىبارە، يولباش تىزىملىكى ۋە خاس يازمىلىرىڭىزنىڭ ھەممىسىنى ئۆز ئىچىگە ئالغان.

en: This will remove the background image. You will not be able to restore any customizations.
ug: بۇنىڭدا تەگلىك رەسىمى ئۆچۈپ كېتىدۇ. ئۆزگەرتىشلىرىڭىزنى ئەسلىگە كەلتۈرەلمەيسىز.

en: This will remove the header image. You will not be able to restore any customizations.
ug: بۇنىڭدا توربەت رەسىمى ئۆچۈپ كېتىدۇ. ئۆزگەرتىشلىرىڭىزنى ئەسلىگە كەلتۈرەلمەيسىز.

en: This will restore the original background image. You will not be able to restore any customizations.
ug: بۇنىڭدا تەگلىك رەسىمى ئەسلىگە قايتۇرۇلىدۇ. ئۆزگەرتىشلىرىڭىزنىڭ ھەممىسى يوققا چىقىدۇ.

en: This will restore the original header image. You will not be able to restore any customizations.
ug: بۇنىڭدا ئەسلىدىكى توربەت رەسىمى ئەسلىگە قايتۇرۇلىدۇ. ئۆزگەرتىشلىرىڭىزنى ئەسلىگە كەلتۈرەلمەيسىز.

en: Threaded Comments
ug: باھالىرى قاتلاملىق

en: Three Columns
ug: ئۈچ ئىستونلۇق

en: Thumbnail Settings
ug: كىچىك كۆرۈنۈش تەڭشەكلىرى

en: Thumbnail size
ug: كىچىك كۆرۈنۈش چوڭلۇقى

en: Timezone
ug: ۋاقىت رايونى

en: Title Attribute
ug: تېما خاسلىقلىرى

en: Title and Post Editor
ug: تېما ۋە يازما تەھرىرلىگۈچ

en: To activate a widget drag it to a sidebar or click on it. To deactivate a widget and delete its settings, drag it back.
ug: كىچىك قوراللارنى قوزغىتىش ئۈچۈن ئۇلارنى بۇ يەردىن يانبالداققا سۆرەپ ئەكېرىڭ ياكى ئۇنى چېكىڭ. كىچىك قوراللارنى توختىتىپ، تەڭشەكلىرىنى ئۆچۈرۈۋېتىش ئۈچۈن بۇ يەرگە قايتا سۆرەپ ئەكېرىڭ.

en: To add a custom link, <strong>expand the Links section, enter a URL and link text, and click Add to Menu</strong>
ug: ئىختىيارى ئۇلانما قوشۇش ئۈچۈن <strong>ئۇلانمىلار بۆلىكىنى يېيىپ، بىر URL ۋە ئۇلانما تېكىستى كىرگۈزۈپ، «تىزىملىككە قوشۇش»نى چېكىڭ</strong>

en: To add a new menu instead of assigning an existing one, <strong>click the &#8217;Use new menu&#8217; link</strong>. Your new menu will be automatically assigned to that theme location
ug: مەۋجۇت بىرسىگە تەقسىملەشنىڭ ئورنىغا يېڭى تىزىملىك قۇرۇش ئۈچۈن <strong>«يېڭى تىزىملىك ئۇلانمىسىنى ئىشلىتىش»نى چېكىڭ</strong>. يېڭى تىزىملىكىڭىز بۇ باشتېما ئورنىغا ئاپتوماتىك تەقسىملىنىدۇ.

en: To add a new user for your site, click the Add New button at the top of the screen or Add New in the Users menu section.
ug: تور بېتىڭىزگە يېڭى ئىشلەتكۈچى قۇرۇش ئۈچۈن ئېكراننىڭ ئۈستى تەرىپىدىكى «يېڭىدىن قوشۇش» كۇنۇپكىسىنى ياكى «ئىشلەتكۈچىلەر» تىزىملىكىدىكى «يېڭىدىن قوشۇش» كۇنۇپكىسىنى چېكىڭ.

en: To add a new user to your site, fill in the form on this screen and click the Add New User button at the bottom.
ug: يېڭى ئىشلەتكۈچىنى تور بېتىڭىزگە قوشۇش ئۈچۈن تۆۋەندىكى رامكىلارنى تولدۇرۇپ بولۇپ ئاستى تەرەپتىكى «يېڭى ئىشلەتكۈچى قوشۇش» كۇنۇپكىسىنى چېكىڭ.

en: To allow use of this page to automatically repair database problems, please add the following line to your <code>wp-config.php</code> file. Once this line is added to your config, reload this page.
ug: بۇ بەتنىڭ ساندان مەسىلىلىرىنى ئاپتوماتىك ھەل قىلىشقا رۇخسەت قىلىش ئۈچۈن، تۆۋەندىكى قۇرنى <code>wp-config.php</code> ھۆججىتىڭىزگە قوشۇڭ. بۇ ھۆججەت config ڭىزگە قوشۇلغاندىن كېيىن، بۇ بەتنى قايتا يۈكلەڭ.

en: To assign menus to one or more theme locations, <strong>select a menu from each location&#8217;s drop down.</strong> When you&#8217;re finished, <strong>click Save Changes</strong>
ug: تىزىملىكلەرنى بىر ياكى بىرنەچچە باشتېما ئورنىغا تەقسىملەش ئۈچۈن <strong>ھەربىر ئورۇندىكى ئېسىلما تىزىملىكلەردىن تىزىملىك تاللاڭ</strong>. تاماملاپ بولغىنىڭىزدا، <strong>«ئۆزگەرتىشلەرنى ساقلاش»نى چېكىڭ</strong>

en: To change your color scheme later, just <a href="%1$s">visit your profile</a>.
ug: رەڭ لايىھەيىڭىزنى كېيىن ئۆزگەرتىش ئۈچۈن <a href="%1$s">ئارخىپىڭىزنى زىيارەت قىلىڭ</a>.

en: To edit a menu currently assigned to a theme location, <strong>click the adjacent &#8217;Edit&#8217; link</strong>
ug: نۆۋەتتە باشتېما ئورنىغا تەقسىملەنگەن تىزىملىكلەرنى تەھرىرلەش ئۈچۈن <strong>خوشنا تەھرىرلەشنىڭ ئۇلانمىسىنى چېكىڭ</strong>

en: To edit an existing menu, <strong>choose a menu from the drop down and click Select</strong>
ug: مەۋجۇت تىزىملىكلەرنى تەھرىرلەش ئۈچۈن <strong>ئېسىلما تىزىملىكتىن بىر تىزىملىكنى تاللاپ، «تاللاش»نى چېكىڭ</strong>

en: To install the theme so you can preview it with your site&#8217;s content and customize its theme options, click the "Install" button at the top of the left-hand pane. The theme files will be downloaded to your website automatically. When this is complete, the theme is now available for activation, which you can do by clicking the "Activate" link, or by navigating to your Manage Themes screen and clicking the "Live Preview" link under any installed theme&#8217;s thumbnail image.
ug: باشتېما قاچىلاپ، ئۇنىڭ بىلەن تور بېكىتىڭىزنىڭ مەزمۇنىنى كۆرۈپ بېقىش ھەمدە باشتېما تاللانمىلىرىنى ئىختىيارىي قىلىش ئۈچۈن، سول تەرەپتىكى رامكىنىڭ ئۈستىدىكى "Install" كۇنۇپكىسىنى چەكسىڭىز، باشتېما ھۆججەتلىرى تور بېكىتىڭىزگە ئاپتوماتىك چۈشۈرۈلىدۇ. بۇ تاماملانغان ھامان باشتېمىنى ئاكتىپلاشقا بولىدىغان بولۇپ، "Activate" ئۇلانمىسىنى چېكىپ ياكى «باشتېما باشقۇرۇش» ئېكرانىغا يۆتكىلىپ، خالىغان قاچىلانغان باشتېمىنىڭ  كىچىك كۆرۈنۈش رەسىمى ئاستىدىكى «جانلىق كۆرۈپ بېقىش» ئۇلانمىسىنى چېكىپ ئاكتىپلىسىڭىز بولىدۇ.

en: To navigate between revisions, <strong>drag the slider handle left or right</strong> or <strong>use the Previous or Next buttons</strong>.
ug: ئۆزگەرتىشلەر ئارىسىدا يۆتكىلىش ئۈچۈن <strong>سىيرىغۇچ تۇتقۇچىنى ئوڭغا ياكى سولغا سۆرەڭ</strong>ياكى <strong>«ئالدىنقى» ياكى «كېيىنكى» كۇنۇپكىلارنى ئىشلىتىڭ</strong>.

en: To perform the requested action, WordPress needs to access your web server.
ug: تەلەپ قىلىنغان مەشغۇلاتنى ئىجرا قىلىش ئۈچۈن WordPress تور مۇلازىمېتىرىڭىزنى زىيارەت قىلىشى كېرەك.

en: To post to WordPress by e-mail you must set up a secret e-mail account with POP3 access. Any mail received at this address will be posted, so it&#8217;s a good idea to keep this address very secret. Here are three random strings you could use: <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>.
ug: WordPress كە ئېلېكتىرونلۇق خەت ئارقىلىق يوللاش ئۈچۈن چوقۇم POP3 نى قوللايدىغان بىر مەخپىي ئېلېكتىرونلۇق خەت ھېساباتى تۇرغۇزۇشىڭىز كېرەك. بۇ ئادرېستا قوبۇللانغان ھەر قانداق ئېلېكتىرونلۇق خەت ئېلان قىلىنىدۇ. شۇڭا بۇ ئادرېسنى مەخپىي تۇتۇش بىر ئاقىلانىلىك بولۇپ ھېسابلىنىدۇ. بۇ يەردە خالىغان 3 ھەرپ- بەلگە تىزمىسى ئىشلىتىشىڭىز ئۈچۈن تەمىنلەندى: <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>.

en: To reorganize menu items, <strong>drag and drop items with your mouse or use your keyboard</strong>. Drag or move a menu item a little to the right to make it a submenu
ug: تىزىملىك ئەزالىرىنى قايتا رەتلەش ئۈچۈن <strong>مائۇس ياكى كۇنۇپكا تاختىسى ئارقىلىق ئەزالارنى سۆرەپ تاشلاڭ</strong>. تىزىملىك ئەزالىرىنى ئوڭغا ئازراق سۆرەپ ياكى يۆتكەپ، تارماق تىزىملىك قۇرۇڭ.

en: To restore a revision, <strong>click Restore This Revision</strong>.
ug: ئۆزگەرتىشلەرنى ئەسلىگە قايتۇرۇش ئۈچۈن <strong>«بۇ ئۆزگەرتىشلەرنى ئەسلىگە قايتۇرۇش»نى چېكىڭ</strong>.

en: To the top
ug: ئەڭ ئۈستىگە

en: To use a background image, simply upload it or choose an image that has already been uploaded to your Media Library by clicking the &#8220;Choose Image&#8221; button. You can display a single instance of your image, or tile it to fill the screen. You can have your background fixed in place, so your site content moves on top of it, or you can have it scroll with your site.
ug: تەگلىك سۈرىتى ئىشلىتىش ئۈچۈن، «سۈرەت تاللاش»&#8221; كۇنۇپكىسىنى چېكىپ سۈرەت يوللىسىڭىز ياكى مېدىيا ئامبىرىغا يوللانغان سۈرەتنى تاللىسىڭىز بولىدۇ. تاللىغان سۈرەتنىڭ مەلۇم بىر بۆلىكىنى كۆرسەتسىڭىزمۇ ياكى ئۇنى يېيىپ ئېكرانغا تولدۇرسىڭىزمۇ بولىدۇ. تەگلىك سۈرىتىڭىزنى مەلۇم بىر ئورۇنغا مۇقىملاپ ، ئۇنىڭ ئۈستىدە تور بېكەتتىكى مەزمۇنلار يۆتكىلىپ تۇرالايدىغان قىلسىڭىزمۇ ياكى ئۇنى تور بېكەت بىلەن بىرگە سىيرىلىدىغان قىلسىڭىزمۇ بولىدۇ.

en: To use a subdomain configuration, you must have a wildcard entry in your DNS. This usually means adding a <code>*</code> hostname record pointing at your web server in your DNS configuration tool.
ug: تارماق دائىرە سەپلىمىسىنى ئىشلىتىش ئۈچۈن، DNS يىڭىزدا ئورتاق ئىشلىتىلىدىغان كىرگۈزمە بولۇشى كېرەك. ئادەتتە بۇ DNS سەپلەش قورالىڭىزدىكى تور مۇلازىمىتېرىغا <code>*</code> غول كومپيۇتېر نامىنىڭ خاتىرىلەش نۇقتىسى قۇرۇشنى كۆرسىتىدۇ.

en: Today
ug: بۈگۈن

en: Tomorrow
ug: ئەتە

en: Tools
ug: قوراللار

en: Track %1$s of %2$s.
ug: %1$s - كۈي، جەمئىي كۈي %2$s.

en: Track %1$s.
ug: %1$s - كۈي.

en: Trackbacks are a way to notify legacy blog systems that you&#8217;ve linked to them. If you link other WordPress sites they&#8217;ll be notified automatically using <a href="http://codex.wordpress.org/Introduction_to_Blogging#Managing_Comments" target="_blank">pingbacks</a>, no other action necessary.
ug: ئىزچى (Trackback) بولسا ئۇلانما قىلىنغانلىق خەۋىرىنى ئەسلى ئادرېسقا ئۇقتۇرۇش قىلىشتا قوللىنىلغان بىر خىل ئۇسۇل بولۇپ، كونا نەشردىكى بىلوگلارغا ئىشلىتىلگەن. بىرەر WordPress تور بېتىنى ئۇلانما قىلغاندا، ئۇلانما قىلىنغان توربەت ئاپتوماتىك ھالدا <a href="http://codex.wordpress.org/Introduction_to_Blogging#Managing_Comments" target="_blank">قايتما</a> تاپشۇرۇپ ئالىدىغان بولغاچقا، يەنە ئۇقتۇرۇش ئەۋەتىشنىڭ ھاجىتى يوق.

[ctx: Translate this to be the equivalent of English Translators in your language for the credits page Translators section]
en: Translators
ug: تەرجىمانلار

en: Translation Ready
ug: تەرجىمىسى پۈتكەنلەر

en: Translation update failed.
ug: تەرجىمە يېڭىلانمىدى.

en: Translation updated successfully.
ug: تەرجىمە ئوڭۇشلۇق يېڭىلاندى.

en: Translations
ug: تەرجىمىلەر

en: Translations for %s
ug: %s نىڭ تەرجىمىسى

en: Trash
ug: ئەخلەت

en: Trash <span class="count">(<span class="trash-count">%s</span>)</span> | Trash <span class="count">(<span class="trash-count">%s</span>)</span>
ug[0]: ئەخلەت <span class="count">(<span class="trash-count">%s</span>)</span>
ug[1]: ئەخلەت <span class="count">(<span class="trash-count">%s</span>)</span>

en: Trash Comment
ug: باھا ئۆچۈرۈش

en: Troubleshooting
ug: كاشىلىلارنى ئوڭشاش

en: Try again
ug: قايتا سىناڭ

en: Turn comments on or off
ug: باھالارنى ئېچىش ياكى ئېتىش

en: Turn your blog into a&nbsp;magazine
ug: بىلوگىڭىزنى ژۇرنالغا ئايلاندۇرۇڭ

en: Twenty Fourteen, a sleek new magazine&nbsp;theme
ug: «ئىككى مىڭ ئون تۆت»، يېڭى ژۇرنال باشتېمىسى

en: Two Columns
ug: ئىككى ئىستونلۇق

en: Type of search
ug: ئىزدەش تىپى

en: Type your new password again.
ug: يېڭى پارولىڭىزنى قايتا كىرگۈزۈڭ.

en: UPDATE LOG
ug: يېڭىلاش خاتىرىسى

en: URL (%s):
ug: ئادرېس (%s):

en: URL:
ug: ئادرېس:

en: UTC means Coordinated Universal Time.
ug: UTC بولسا خەلقئارالىق ئۆلچەملىك ۋاقىتنى كۆرسىتىدۇ.

en: Unable to create new image.
ug: يېڭى سۈرەت قۇرغىلى بولمىدى.

en: Unable to locate WordPress Content directory (wp-content).
ug: WordPress مەزمۇن مۇندەرىجىسى (wp-content) تېپىلمىدى.

en: Unable to locate WordPress Plugin directory.
ug: WordPress قىستۇرما مۇندەرىجىسى تېپىلمىدى.

en: Unable to locate WordPress Root directory.
ug: WordPress غول مۇندەرىجىسىنى بېكىتىش مۇمكىن بولمىدى.

en: Unable to locate WordPress Theme directory.
ug: WordPress باشتېما مۇندەرىجىسىنى بېكىتىش مۇمكىن بولمىدى.

en: Unable to locate WordPress theme directory.
ug: WordPress باشتېما مۇندەرىجىسىنى بېكىتىشكە مۇمكىن بولمىدى.

en: Unable to locate needed folder (%s).
ug: لازىملىق مۇندەرىجە (%s) نى بېكىتىش مۇمكىن بولمىدى.

en: Unable to perform command: %s
ug: بۇيرۇق %s نى ئىجرا قىلغىلى بولمايدۇ

en: Unable to retrieve images or no images on page.
ug: سۈرەتكە ئېرىشكىلى بولمىدى، ياكى بەتتە سۈرەت يوق.

en: Unable to save the image.
ug: سۈرەتنى ساقلىغىلى بولمىدى.

en: Unable to submit this form, please refresh and try again.
ug: بۇ جەدۋەلنى تاپشۇرالمىدى، يېڭىلاپ قايتا سىناپ بېقىڭ.

en: Unapprove
ug: تەستىقلىماسلىق

en: Unapprove this comment
ug: بۇ باھانى تەستىقلىماسلىق

en: Unarchive
ug: ئارخىپتىن قالدۇرۇش

en: Under %s
ug: %s نىڭ ئاستىدا

en: Undo.
ug: يېنىۋېلىش.

en: Unknown action.
ug: نامەلۇم مەشغۇلات.

en: Unknown post type.
ug: يازما تىپى نامەلۇم.

en: Unpacking the package&#8230;
ug: بولاق يېشىلىۋاتىدۇ&#8230;

en: Unpacking the update&#8230;
ug: يېڭىلاش بولىقى يېشىلىۋاتىدۇ&#8230;

en: Unpublished
ug: ئېلان قىلىنمايدۇ

en: Up one
ug: بىرنى ئۈستىگە

en: Up until WordPress version 3.0, what is now called a Multisite Network had to be installed separately as WordPress MU (multi-user).
ug: ھازىرقى «كۆپ بېكەت تورى» WordPress  نىڭ 3.0 نەشرىدىن ئىلگىرىكى نەشىرلىرىدە WordPress MU (كۆپ ئىشلەتكۈچى) سۈپىتىدە ئايرىم قاچىلىناتتى.

en: Update Available
ug: يېڭىلانمىنى ئىشلەتكىلى بولىدۇ.

en: Update Available <span class="count">(%s)</span> | Update Available <span class="count">(%s)</span>
ug[0]: تەييار يېڭىلاشلار <span class="count">(%s)</span>
ug[1]: تەييار يېڭىلاشلار <span class="count">(%s)</span>

en: Update Comment
ug: باھا يېڭىلاش

en: Update Complete
ug: يېڭىلاش ئاياغلاشتى

en: Update File
ug: ھۆججەتنى يېڭىلاش

en: Update File and Attempt to Reactivate
ug: ھۆججەتنى يېڭىلاش ۋە قايتا قوزغىتىش

en: Update Link
ug: ئۇلانمىنى يېڭىلاش

en: Update Media
ug: مېدىيانى يېڭىلاش

en: Update Now
ug: ھازىرلا يېڭىلاش

en: Update Plugin
ug: قىستۇرمىنى يېڭىلاش

en: Update Plugins
ug: قىستۇرمىلارنى يېڭىلاش

en: Update Profile
ug: ئارخىپنى يېڭىلاش

en: Update Services
ug: يۈكلەش مۇلازىمىتى

en: Update Theme
ug: باشتېمىنى يېڭىلاش

en: Update Themes
ug: باشتېما يېڭىلاش

en: Update Translations
ug: تەرجىمىلەرنى يېڭىلاش

en: Update User
ug: ئىشلەتكۈچى يېڭىلاش

en: Update WordPress
ug: WordPress نى يېڭىلاش

en: Update WordPress Database
ug: WordPress ساندىنىنى يېڭىلاش

en: Update gallery settings
ug: ئالبوم تەڭشەكلىرىنى يېڭىلاش

en: Update package not available.
ug: يېڭىلاش بولىقىنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ.

en: Update to %s
ug: %s نەشرىگە يېڭىلاش

en: Update to version %s
ug: %s نەشرىگە يېڭىلاش

en: Updates %s
ug: يېڭىلاشلار %s

en: Updating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
ug: قىستۇرما %1$s يېڭىلىنىۋاتىدۇ (%2$d/%3$d)

en: Updating Theme %1$s (%2$d/%3$d)
ug: باشتېما %1$s يېڭىلىنىۋاتىدۇ (%2$d/%3$d)

en: Updating is easy and only takes a few moments:
ug: يېڭىلاش ئاسان، پەقەت بىرنەچچە مىنۇت ۋاقىت كېتىدۇ:

en: Updating plugin: %s
ug: يېڭىلىنىۋاتقان قىستۇرۇلما: %s

en: Updating theme: %s
ug: يېڭىلىنىۋاتقان باشتېما: %s

en: Updating this theme will lose any customizations you have made. 'Cancel' to stop, 'OK' to update.
ug: بۇ ئۇسلۇبنى يېڭىلىسىڭىز، بۇرۇنقى بارلىق ئۆزگەرتىشلىرىڭىز يوققا چىقىدۇ.  توختىتىش ئۈچۈن «ئىناۋەتسىز»نى، يېڭىلاش ئۈچۈن «ھەئە»نى بېسىڭ.

en: Updating to WordPress %s
ug: WordPress %s غا يېڭىلاش

en: Updating translations for %1$s (%2$s)&#8230;
ug: %1$s (%2$s) نىڭ تەرجىمىسى يېڭىلىنىۋاتىدۇ...

en: Upgrading database&#8230;
ug: ساندان يېڭىلىنىۋاتىدۇ&#8230;

en: Upgrading to a newer version of the same theme will override changes made here. To avoid this, consider creating a <a href="%s" target="_blank">child theme</a> instead.
ug: ئوخشاش باشتېمىنىڭ يېڭىراق نۇسخىسىغا يېڭىلاش بۇ يەردە ئېلىپ بارغان ئۆزگەرتىشلەرنى قاپلاپ يېزىۋېتىدۇ. بۇنىڭدىن ساقلىنىش ئۈچۈن ئۇنىڭ ئورنىغا <a href="%s" target="_blank">بالا باشتېما</a> قۇرۇشنى ئويلىشىپ بېقىڭ.

en: Upload New Media
ug: يېڭى مېدىيا يۈكلەش

en: Upload Plugin
ug: قىستۇرمىنى يېڭىلاش

en: Upload Theme
ug: باشتېما يېڭىلاش

en: Upload date:
ug: يۈكلەنگەن ۋاقىت:

en: Upload file and import
ug: ھۆججەت يۈكلەش ۋە ئىمپورتلاش

en: Uploaded Images
ug: يۈكلەنگەن سۈرەتلەر

en: Uploaded on: <b>%1$s</b>
ug: يوللانغان ۋاقتى: <b>%1$s</b>

[ctx: Uploader: Drop files here - or - Select Files]
en: or
ug: ياكى

en: Uploading Files
ug: ھۆججەت يۈكلەش

en: Uploading files and creating image galleries has a whole new look. Check it out!
ug: ھۆججەت يوللاش ۋە رەسىم ئالبومى قۇرۇش پۈتۈنلەي يېڭى قىياپەت بىلەن ئوتتۇرغا چىقتى، دەرھال كۆرۈپ بېقىڭ!

en: Uploads
ug: يۈكلەر

en: Use Press This to clip text, images and videos from any web page. Then edit and add more straight from Press This before you save or publish it in a post on your site.
ug: Press This ئارقىلىق خالىغان توربەتتىكى تېكىست، سۈرەت ۋە سىنلارنى كۆچۈرۈۋېلىشقا بولىدۇ. ئۇلارنى يازما قىلىپ ساقلاش ياكى يوللاشتىن بۇرۇن Press This ئارقىلىق تەھرىرلەشكە ۋە تېخىمۇ كۆپ مەزمۇن قوشۇشقا بولىدۇ.

en: Use WP_Image_Editor::flip
ug: WP_Image_Editor::flip نى ئىشلىتىش

en: Use WP_Image_Editor::rotate
ug: WP_Image_Editor::rotate نى ئىشلىتىش

en: Use https
ug: https ئىشلىتىش

en: Used by millions, Akismet is quite possibly the best way in the world to <strong>protect your blog from comment and trackback spam</strong>. It keeps your site protected from spam even while you sleep. To get started: 1) Click the "Activate" link to the left of this description, 2) <a href="http://akismet.com/get/?return=true">Sign up for an Akismet API key</a>, and 3) Go to your Akismet configuration page, and save your API key.
ug: مىليونلىغان كىشىلەر ئىشلىتىپ كېلىۋاتقان ئاكىزمېت <strong>بىلوگىڭىزنى ئىنكاس ۋە ئىزچى سپەملىرىدىن قوغداشتىكى</strong> ئەڭ ياخشى قورال بولۇشى مۇمكىن. ئۇ بىلوگىڭىزنى سىز ئۇخلاۋاتقاندىمۇ سپەملەردىن قوغداپ تۇرىدۇ. ئۇنى ئىشلىتىش ئۈچۈن ئاۋال بۇ چۈشەندۈرۈشنىڭ ئوڭ تەرىپىدىكى «قوزغىتىش» ئۇلانمىسىنى چېكىڭ. ئاندىن <a href="http://akismet.com/get/?return=true">ئاكىزمېت API ئاچقۇچىدىن بىرنى تىزىملىتىپ ئېلىڭ</a>. ئاخىرىدا <a href="admin.php?page=akismet-key-config">ئاكىزمېت سەپلىمىلىرى</a> بېتىدە بۇ API ئاچقۇچىنى ساقلىۋەتسىڭىز بولىدۇ.

en: Used: %1$s%% of %2$s
ug: ئىشلىتىلگەن بوشلۇق: %1$s%% :جەمئىي %2$s

en: User <a href="#%s">%s</a> added
ug: ئىشلەتكۈچى <a href="#%s">%s</a> قوشۇلدى.

en: User Experience Lead
ug: ئىشلەتكۈچى تەجرىبە يېتەكچىسى

en: User Name
ug: ئىشلەتكۈچى نامى

en: User Roles
ug: ئىشلەتكۈچى دەرىجىلىرى

en: User added.
ug: ئىشلەتكۈچى قوشۇلدى.

en: User already exists. Password inherited.
ug: بۇ ئىشلەتكۈچى مەۋجۇت، پارول ئۆزگەرتىلمەيدۇ.

en: User deleted. | %s users deleted.
ug[0]: ئىشلەتكۈچى ئۆچۈرۈلدى.
ug[1]: %s ئىشلەتكۈچى ئۆچۈرۈلدى.

en: User deletion is not allowed from this screen.
ug: ئىشلەتكۈچىنى بۇ بەتتە ئۆچۈرگىلى بولمايدۇ.

en: User has been added to your site.
ug: ئىشلەتكۈچى تور بېتىڭىزگە قوشۇلدى.

en: User removed from this site.
ug: ئىشلەتكۈچى توربەتتىن ئۆچۈرۈلدى.

[ctx: User role]
en: Administrator
ug: باشقۇرغۇچى

[ctx: User role]
en: Author
ug: ئاپتور

[ctx: User role]
en: Contributor
ug: تۆھپىكار

[ctx: User role]
en: Editor
ug: تەھرىر

[ctx: User role]
en: Subscriber
ug: مۇشتەرى

en: User updated.
ug: ئىشلەتكۈچى يېڭىلاندى.

en: User(s) already exists.
ug: بۇ ئىشلەتكۈچى مەۋجۇت ئىكەن.

en: Username/Password incorrect for %s
ug: %s نىڭ ئىشلەتكۈچى نامى ياكى پارولى توغرا ئەمەس

en: Usernames can have only alphanumeric characters, spaces, underscores, hyphens, periods and the @ symbol.
ug: ئىشلەتكۈچى نامىغا پەقەت ھەرپلەر، بوش ئورۇن، ئاستى سىزىقچە، ئۈستى سىزىقچە، چېكىت ۋە @ بەلگىسىنىلا ئىشلەتكىلى بولىدۇ.

en: Usernames cannot be changed.
ug: ئىشلەتكۈچى نامىنى ئۆزگەرتكىلى بولمايدۇ.

en: Users must be registered and logged in to comment
ug: باھا يېزىش ئۈچۈن ئىشلەتكۈچى چوقۇم تىزىملىتىپ كىرگەن بولۇشى كېرەك.

en: Value
ug: قىممىتى

en: Verifying the unpacked files&#8230;
ug: يېشىلگەن ھۆججەتلەر تەكشۈرۈلۈۋاتىدۇ&#8230;

en: Version %s
ug: نەشرى %s

en: Version:
ug: نەشرى:

en: Version: %s
ug: نەشرى: %s

en: Video Attachment Template
ug: سىن قوشۇمچە ھۆججەت قېلىپى

en: View
ug: كۆرۈش

en: View &#8220;%s&#8221;
ug: &#8220;%s&#8221; نى كۆرۈش

en: View All
ug: ھەممىنى كۆرۈش

en: View Comment
ug: باھا كۆرۈش

en: View Site
ug: توربەتنى كۆرۈش

en: View Trash
ug: ئەخلەت ساندۇقىنى كۆرۈش

en: View all
ug: ھەممىنى كۆرۈش

en: View all categories
ug: بارلىق سەھىپىنى كۆرۈش

en: View post
ug: يازما كۆرۈش

en: View posts by this author
ug: بۇ ئاپتورنىڭ يازمىلىرىنى كۆرۈش

en: View version %1$s details
ug: %1$s نەشرىنىڭ تەپسىلاتىنى كۆرۈش

en: View your site
ug: تور بېتىڭىزنى كۆرۈڭ

en: View, compare, and restore other versions of this content on the improved revisions screen.
ug: بۇ مەزمۇننىڭ باشقا نۇسخىلىرىنى ياخشىلانغان نۇسخا ئېكرانىدا كۆرۈڭ، سېلىشتۇرۇڭ ياكى ئەسلىگە قايتۇرۇڭ.

en: Visibility:
ug: ئاشكارىلىقى:

en: Visible
ug: ئاشكارا

en: Visit
ug: كۆرۈش

en: Visit %s
ug: %s نى زىيارەت قىلىش

en: Visit Dashboard
ug: باشقۇرۇش بېتىگە بېرىش

en: Visit Link
ug: ئۇلانمىنى زىيارەت قىلىش

en: Visit Theme Site
ug: باشتېما توربېتىنى زىيارەت قىلىش

en: Visit plugin homepage
ug: قىستۇرما باش بېتىنى زىيارەت قىلىش

en: Visit plugin site
ug: قىستۇرما بېتىنى كۆرۈش

en: Visit theme homepage
ug: باشتېما باش بېتىنى زىيارەت قىلىش

en: Visual Editor
ug: كۆرۈنمىلىك تەھرىرلىگۈچ

en: Visual Editor RTL Stylesheet
ug: كۆرۈنمىلىك تەھرىرلىگۈچنىڭ RTL ئۇسلۇب ھۆججىتى

en: Visual Editor Stylesheet
ug: كۆرۈنمىلىك تەھرىرلىگۈچنىڭ ئۇسلۇب ھۆججىتى

en: Want to see your name in lights on this page? <a href="%s">Get involved in WordPress</a>.
ug: ئىسمىڭىزنىڭ بۇ بەتتە يورۇتۇلۇپ كۆرسىتىلىشىنى خالامسىز؟ <a href="%s">WordPress كە قېتىلىش</a>

en: Want to use an image you uploaded earlier? Select it from your media library instead of uploading it again.
ug: ئىلگىرى يوللىغان سۈرەتنى ئىشلىتەمسىز؟ قايتا يوللاشنىڭ ئورنىغا ئۇنى مېدىيا ئامبىرىڭىزدىن تاللاڭ.

en: Warning! Wildcard DNS may not be configured correctly!
ug: ئاگاھلاندۇرۇش! Wildcard DNS بەلكىم توغرا سەپلەنمىدى!

en: Wavatar (Generated)
ug: Wavatar (ئاپتوماتىك)

en: We all access the internet in different ways. Smartphone, tablet, notebook, desktop &mdash; no matter what you use, WordPress will adapt and you&#8217;ll feel right at home.
ug: بىز ئوخشىمىغان شەكىلدە ئىنتېرنېتنى زىيارەت قىلىمىز. ئەقلىي تېلېفون، تاختا كومپيۇتېر، خاتىرە كومپيۇتېر، ئۈستەل كومپيۇتېرى...دېگەندەك مەيلى نېمىنى ئىشلەتمەڭ، WordPress ئۇنىڭغا ماسلىشىپ، سىزنى خاتىرجەم قىلىدۇ.

en: We have some data that describes the error your site encountered.
ug: بىزدە بېكىتىڭىز يولۇققان خاتالىقلارنى چۈشەندۈرۈپ بېرىدىغان بەزى مەلۇماتلار بار.

en: We think beautiful design should never sacrifice legibility. With superior contrast and large, comfortable type, the new design is easy to read and a pleasure to navigate.
ug: گۈزەل لايىھە ئوقۇشچانلىقنى قۇربانلىق قىلسۇن دەپ قارىمايمىز. يۇقىرى سېلىشتۇرما ۋە چوڭ، راھەت ۋە يېڭى لايىھەنىڭ ئوقۇشچانلىقى تېخىمۇ ياخشى، ئۇنى كۆرۈشمۇ بىر ھوزۇر.

en: We tried but were unable to update your site automatically.
ug: سىناپ باقتۇق، ئەمما بېكىتىڭىزنى ئاپتوماتىك يېڭىلىيالمىدۇق.

en: We&#8217;re backing up this post in your browser, just in case.
ug: كۆتۈلىمىگەن ئەھۋالدىن ساقلىنىش ئۈچۈن، بۇ يازمىنى تور كۆرگۈچىڭىزگە زاپاس ساقلاۋاتىمىز.

en: We&#8217;ve assembled some links to get you started:
ug: ئوڭۇشلۇق باشلىشىڭىز ئۈچۈن بىر قىسىم ئۇلانمىلارنى تەمىنلىدۇق.

en: We&#8217;ve combined the admin bar and the old Dashboard header into one persistent toolbar. Hover over the toolbar items to see what&#8217;s new.
ug: باشقۇرۇش بالدىقى بىلەن ئىلگىرىكى «باشقۇرۇش تاختىسى» بەت قېشىنى بىرلەشتۈرۈپ ھازىرقى قورال بالدىقىنى تەييارلىدۇق. قانداق يېڭىلىقلار بارلىقىنى كۆرۈش ئۈچۈن، مائۇسنى قورالبالداق ئەزالىرى ئۈستىدە توختىتىپ تۇرۇڭ.

en: We&#8217;ve included eight color schemes so you can pick your favorite. Choose from any of them below to change it instantly.
ug: بىز 8 خىل رەڭ لايىھەسىنى تەمىنلىدۇق، ياقتۇرىدىغىنىڭىزنى تاللاڭ. تۆۋەندىن ئۇلارنىڭ خالىغان بىرىنى تاللاپ، ئۇنىڭغا دەرھال ئۆزگەرتەلەيسىز.

en: Web Address
ug: تور ئادرېسى

en: Week Starts On
ug: ھەپتە بېشى

[ctx: Welcome panel]
en: Welcome
ug: مەرھابا

en: Welcome to <a href="SITE_URL">SITE_NAME</a>. This is your first post. Edit or delete it, then start blogging!
ug: <a href="SITE_URL">SITE_NAME</a> تور بېتىگە خۇش كېلىپسىز. بۇ تۇنجى يازمىڭىز. ئۇنى تەھرىرلەڭ ياكى ئۆچۈرۈڭ، ئاندىن بىلوگ ئىشلىتىشنى باشلاڭ!

en: Welcome to WordPress %1$s. <a href="%2$s">Learn more</a>.
ug: WordPress %1$s نەشرىگە خۇش كېلىپسىز. <a href="%2$s">تەپسىلاتىنى كۆرۈش</a>.

en: Welcome to WordPress %1$s. You will be redirected to the About WordPress screen. If not, click <a href="%2$s">here</a>.
ug: WordPress  %1$s نەشرىگە خۇش كېلىپسىز. نۆۋەتتە سىزنى «WordPress ھەققىدە»دىكى ئېكرانىغا باشلايمىز. بۇنى خالىمىسىڭىز <a href="%2$s">بۇ يەرنى</a> چېكىڭ.

en: Welcome to WordPress %s
ug: WordPress %s نەشرىگە خۇش كېلىپسىز

en: Welcome to WordPress!
ug: WordPress كە خۇش كېلىپسىز!

en: Welcome to WordPress&nbsp;%s
ug: WordPress %s نەشرىگە خۇش كېلىپسىز

en: Welcome to WordPress. Before getting started, we need some information on the database. You will need to know the following items before proceeding.
ug: WordPress كە خۇش كېلىپسىز. باشلاشتىن بۇرۇن بىز ساندانغا مۇناسىۋەتلىك بىر قىسىم ئۇچۇرلارغا ئېھتىياجلىق بولىمىز. داۋاملاشتۇرۇشتىن ئاۋال تۆۋەندىكى ئۇچۇرلارنى بىلىۋېلىڭ.

en: Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start blogging!
ug: WordPress كە خۇش كېلىپسىز. بۇ تۇنجى يازمىڭىز. ئۇنى تەھرىرلەڭ ياكى ئۆچۈرۈڭ، ئاندىن بىلوگ ئىشلىتىشنى باشلاڭ!

en: Welcome to the famous five minute WordPress installation process! You may want to browse the <a href="%s">ReadMe documentation</a> at your leisure. Otherwise, just fill in the information below and you&#8217;ll be on your way to using the most extendable and powerful personal publishing platform in the world.
ug: داڭلىق 5 مىنۇتلۇق &rsaquo;قاچىلاش پروگراممىسىغا خۇش كېلىپسىز! ۋاقتىڭىز چىقسا <a href="%s">ياردەم ھۆججىتى</a> نى كۆرۈپ بېقىڭ. ياكى تۆۋەندىكى ئۇچۇرلارنى تولدۇرسىڭىزلا، ئىقتىدارلىرىنى كېڭەيتكىلى بولىدىغان دۇنيادىكى ئەڭ كۈچلۈك شەخسىي ئۇچۇر ئېلان قىلىش سۇپىسىنى ئىشلىتەلەيسىز.

en: Welcome to your WordPress Dashboard! This is the screen you will see when you log in to your site, and gives you access to all the site management features of WordPress. You can get help for any screen by clicking the Help tab in the upper corner.
ug: WordPress باشقۇرۇش تاختىسىغا خۇش كېلىپسىز! بۇ ئېكران تور بېتىڭىزگە كىرگىنىڭىزدە كۆرۈنۈپ، WordPress نىڭ بارلىق توربەت باشقۇرۇش ئىقتىدارلىرىدىن پايدىلىنىشىڭىزغا ياردەم بېرىدۇ. خالىغان ئېكراندا سول تەرەپ ئۈستىدىكى «ياردەم» بەتكۈچىنى چېكىپ ياردەمگە ئېرىشەلەيسىز.

en: What should be done with posts owned by this user? | What should be done with posts owned by these users?
ug[0]: بۇ ئىشلەتكۈچىنىڭ بارلىق يازمىلىرى ۋە ئۇلانمىلىرى قانداق بىر تەرەپ قىلىنىدۇ؟
ug[1]: بۇ ئىشلەتكۈچىلەرنىڭ بارلىق يازمىلىرى ۋە ئۇلانمىلىرى قانداق بىر تەرەپ قىلىنىدۇ؟

en: What&#8217;s New
ug: قانداق يېڭىلىقلار بار

en: What&#8217;s on your mind?
ug: نېمىنى ئويلاۋاتىسىز؟

en: What&#8217;s the difference between categories and tags? Normally, tags are ad-hoc keywords that identify important information in your post (names, subjects, etc) that may or may not recur in other posts, while categories are pre-determined sections. If you think of your site like a book, the categories are like the Table of Contents and the tags are like the terms in the index.
ug: سەھىپە بىلەن بەلگىنىڭ قانداق پەرقى بار؟ ئادەتتىكى ئەھۋالدا، بەلگە بولسا يازمىلىرىڭىزدىكى باشقا يازمىلاردا قايتا كۆرۈنىشى مۇمكىن بولغان مۇھىم ئۇچۇر (نامى، تېمىسى قاتارلىقلار)نى پەرقلەندۈرۈشكە ئىشلىتىلىدىغان ئېلان خاراكتېردىكى ھالقىلىق سۆزلەرنى كۆرسىتىدۇ، سەھىپە بولسا ئالدىن بېكىتىلگەن بۆلەكلەرنى كۆرسىتىدۇ. ئەگەر بېكىتىڭىزنى بىر كىتاب دەپ قارىسىڭىز، سەھىپىلەر مەزمۇنى مۇندەرىجىسىگە، بەلگىلەر ئىندېكستىكى ئاتالغۇلارغا ئوخشايدۇ.

en: When a comment contains any of these words in its content, name, URL, e-mail, or IP, it will be held in the <a href="edit-comments.php?comment_status=moderated">moderation queue</a>. One word or IP per line. It will match inside words, so &#8220;press&#8221; will match &#8220;WordPress&#8221;.
ug: يېزىلغان باھادىكى ئىسىم، ئېلېكتىرونلۇق خەت، ئادرېس ياكى IP ئادرېس تۆۋەندىكى سۆزلەردىن خالىغان بىرىنى ئۆز ئىچىگە ئالسا، ئۇ ھالدا ئۇ ھەر قۇردا بىردىن سۆز ياكى IP ئادرېس يېزىلغان ھالەتتە <a href="edit-comments.php?comment_status=moderated">تەستىق كۈتۈش قاتارى</a> غا قوشۇلىدۇ. ئۇ سۆز تەركىبى بويىچە سېلىشتۇرۇلىدۇ. شۇڭا "press" نى ئىزدىگەندە "WordPress" مۇ كۆرسىتىلىدۇ.

en: When a comment contains any of these words in its content, name, URL, e-mail, or IP, it will be marked as spam. One word or IP per line. It will match inside words, so &#8220;press&#8221; will match &#8220;WordPress&#8221;.
ug: يېزىلغان باھادىكى ئىسىم، ئېلېكتىرونلۇق خەت، ئادرېس ياكى IP ئادرېس تۆۋەندىكى سۆزلەردىن خالىغان بىرىنى ئۆز ئىچىگە ئالسا، ئۇ ھالدا ئۇ ھەر قۇردا بىردىن سۆز ياكى IP ئادرېس يېزىلغان ھالەتتە ئەخلەت خەت قىلىنىدۇ. ئۇ سۆز تەركىبى بويىچە سېلىشتۇرۇلىدۇ. شۇڭا &#8221;press&#8220; بىلەن &#8221;WordPress&#8220; ئوخشاش بولۇپ چىقىدۇ.

en: When adding a new category on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
ug: بۇ بەتكە يېڭىدىن سەھىپە قوشماقچى بولسىڭىز، ئۇنداقتا تۆۋەندىكى ئورۇنغا تولدۇرسىڭىز بولىدۇ:

en: When adding a new tag on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
ug: بۇ بەتكە يېڭىدىن خەتكۈش قوشماقچى بولسىڭىز، ئۇنداقتا تۆۋەندىكى ئورۇنغا تولدۇرسىڭىز بولىدۇ:

en: When changing themes, there is often some variation in the number and setup of widget areas/sidebars and sometimes these conflicts make the transition a bit less smooth. If you changed themes and seem to be missing widgets, scroll down on this screen to the Inactive Widgets area, where all of your widgets and their settings will have been saved.
ug: باشتېما ئۆزگەرتكەندە، سان ۋە كىچىك قورال رايونى (ياكى يانبالدىقى) نىڭ تەڭشىلىشىدە بەزى پەرقلەر بولىدۇ، شۇنداقلار بۇ پەرقلەر باشتېما ئالماشتۇرۇشقا ئازراق ئاۋارىچىلىك ئېلىپ كېلىدۇ. ئەگەر باشتېما ئۆزگەرتىپ بەزى كىچىك قوراللار كۆرۈنمىگەن بولسا، بۇ ئېكراننى تۆۋەنگە سىيرىپ «ئاكتىپسىز قورال بالداقلار» رايونىغا ئەكېلىڭ، بۇ يەردە  بارلىق كېچىك قوراللىرىڭىز ۋە ئۇلارنىڭ تەڭشەكلىرى ساقلىنىدۇ.

en: When previewing on smaller monitors, you can use the collapse icon at the bottom of the left-hand pane. This will hide the pane, giving you more room to preview your site in the new theme. To bring the pane back, click on the collapse icon again.
ug: كىچىكرەك ئېكرانلاردا كۆرۈپ باققاندا، سول تەرەپتىكى رامكىنىڭ ئاستىدىكى «يىغىش» سىنبەلگىسىنى ئىشلەتسىڭىز بولىدۇ. بۇ رامكىنى يوشۇرۇپ تور بېكىتىڭىزنى يېڭى باشتېمىدا كۆرۈپ بېقىش ئۈچۈن كۆپرەك بوشلۇق بىلەن تەمىنلەيدۇ. رامكىنى ئەسلىگە قايتۇرۇش ئۈچۈن، «يىغىش» كۇنۇپكىسىنى قايتا چېكىڭ.

en: When this setting is in effect, a reminder is shown in the At a Glance box of the Dashboard that says, &#8220;Search Engines Discouraged,&#8221; to remind you that your site is not being crawled.
ug: بۇ تەڭشەكلەر كۈچكە ئىگە بولغاندا، «باشقۇرۇش تاختىسى»دىكى «كۆز يۈگۈرتۈش» رامكىسىدا «ئىزدەش ماتورلىرى ئىناۋەتسىز قىلىندى» دېگەن ئەسكەرتىش كۆرۈنۈپ، تور بېكىتىڭىزنىڭ ئاپتوماتىك زىيارەت قىلىنمىغانلىقىنى ئەسكەرتىدۇ.

en: When using Bulk Edit, you can change the metadata (categories, author, etc.) for all selected posts at once. To remove a post from the grouping, just click the x next to its name in the Bulk Edit area that appears.
ug: «تۈركۈملەپ تەھرىرلەش»نى ئىشلەتسىڭىز، تاللانغان بارلىق يازمىلارنىڭ مېتا مەلۇماتلىرى (سەھىپە، ئاپتور ۋە باشقىلار)نى بىراقلا ئۆزگەرتەلەيسىز. گۇرۇپپىدىن يازما چىقىرىۋېتىش ئۈچۈن، كۆرۈنگەن «تۈركۈملەپ تەھرىرلەش»رايونىدا يازما نامىنىڭ يېنىدىكى x نى باسسىڭىزلا بولىدۇ.

en: When you assign multiple categories or tags to a post, only one can show up in the permalink: the lowest numbered category. This applies if your custom structure includes <code>%category%</code> or <code>%tag%</code>.
ug: يازمىغا بىردىن ئارتۇق سەھىپە ياكى بەلگە باغلىسىڭىز، مۇقىم ئۇلانمىدا پەقەت بىرسى، يەنى ئەڭ كىچىك ساندىكى سەھىپە كۆرۈنىدۇ. ئەگەر ئىختىيارىي قورۇلمىڭىز <code>%category%</code> ياكى <code>%tag%</code> نى ئۆز ئىچىگە ئالسا بۇ قوللىنىلىدۇ.

en: When you click the button below WordPress will create an XML file for you to save to your computer.
ug: تۆۋەندىكى كۇنۇپكىنى باسقىنىڭىزدا، WordPress كومپيۇتېرىڭىزغا ساقلىۋېلىشىڭىز ئۈچۈن سىزگە XML ھۆججىتى قۇرۇپ بېرىدۇ.

en: When you publish a new post, WordPress automatically notifies the following site update services. For more about this, see <a href="http://codex.wordpress.org/Update_Services">Update Services</a> on the Codex. Separate multiple service <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>s with line breaks.
ug: يېڭى يازما يوللىغان ۋاقتىڭىزدا، WordPress ئاپتوماتىك ھالدا تۆۋەندىكى توربەتلەرگە يېڭىلانغانلىق ئۇقتۇرۇشى ئەۋەتىدۇ. تەپسىلاتىنى بىلەي دېسىڭىز WordPress  كودېكستىكى <a href="http://codex.wordpress.org/Update_Services">يېڭىلاش مۇلازىمىتى</a> غا قاراڭ. بىر نەچچە مۇلازىمېتىر <abbr title="ئۇنىۋېرسال مەنبە بەلگىلىگۈچ">ئادرېسىنى</abbr> يازماقچى بولسىڭىز ھەر بىرىنى بىر قۇرغا يېزىڭ.

en: While your site is being updated, it will be in maintenance mode. As soon as your updates are complete, your site will return to normal.
ug: تور بېتىڭىز يېڭىلىنىۋاتقاندا ئاسراش ھالىتىدە بولىدۇ. يېڭىلاپ بولۇنغاندىن كېيىن نورمال ھالەتكە قايتىدۇ.

en: Widget %s
ug: %s كىچىك قورالى

en: Widgets are independent sections of content that can be placed into any widgetized area provided by your theme (commonly called sidebars). To populate your sidebars/widget areas with individual widgets, drag and drop the title bars into the desired area. By default, only the first widget area is expanded. To populate additional widget areas, click on their title bars to expand them.
ug: كىچىك قوراللار بولسا باشتېما تەرىپىدىن تەمىنلەنگەن ھەرقانداق كىچىكلىتىشكە بولىدىغان رايون (ئادەتتە يانبالداق دەپمۇ ئاتىلىدۇ) غا قويۇشقا بولىدىغان مۇستەقىل مەزمۇن بۆلىكى بولۇپ، خاس كىچىك قوراللار بىلەن يانبالداق ياكى كىچىك قورال رايونىڭىزنى بېيىتىش ئۈچۈن، تېما بالدىقىنى ئۆزىڭىز ياقتۇرغان ئورۇنغا سۆرەپ تارتىڭ. سۈكۈت بويىچە، پەقەت دەسلەپكى كىچىك قورال رايونىنىلا يايغىلى بولىدۇ. قوشۇمچە كىچىك قورال رايونلىرىنى بېيىتىش ئۈچۈن، ئۇلارنىڭ تېما بالدىقىنى چېكىپ ئۇلارنى يېيىڭ.

en: Widgets may be used multiple times. You can give each widget a title, to display on your site, but it&#8217;s not required.
ug: كىچىك قوراللارنى تەكرار ئىشلەتكىلى بولىدۇ. سىز ھەر بىر كىچىك قورالغا بىر تېما بەلگىلەپ تور بېتىڭىزدە كۆرسىتەلەيسىز. لېكىن ئۇنداق قىلىش شەرت ئەمەس.

en: With a striking design that does not compromise our trademark simplicity, Twenty Fourteen is our most intrepid default theme yet.
ug: ئاددىي بولۇش ئالاھىدىلىكىگە تەسىر يەتمىگەن، كىشىنى جەلپ قىلىدىغان ئاساستا لايىھەلەنگەن «ئىككى مىڭ ئون تۆت» ئەڭ مەتانەتلىك سۈكۈتتىكى باشتېمىمىز بولدى.

en: WordPress %1$s running %2$s theme.
ug: WordPress %1$s ئىجرا بولۇۋاتقان باشتېما %2$s

en: WordPress %s is also now available.
ug: ھازىر WordPress %s نى ئىشلەتكىلى بولىدۇ.

en: WordPress &rsaquo; Database Repair
ug: WordPress سانداننى ئەسلىگە كەلتۈرۈش

en: WordPress &rsaquo; Installation
ug: WordPress نى &rsaquo; قاچىلاش

en: WordPress &rsaquo; Setup Configuration File
ug: WordPress &rsaquo; سەپلىمە ھۆججىتى قۇرۇش

en: WordPress &rsaquo; Update
ug: WordPress &rsaquo; يېڭىلاش

en: WordPress Blog
ug: WordPress بىلوگى

en: WordPress News
ug: WordPress خەۋەرلىرى

en: WordPress Updates
ug: WordPress يېڭىلانمىلىرى

en: WordPress can also attempt to optimize the database. This improves performance in some situations. Repairing and optimizing the database can take a long time and the database will be locked while optimizing.
ug: WordPress تە سانداننى ئەلالاشتۇرۇشقىمۇ بولىدۇ. بۇ ئارقىلىق بەزىبىر مەشغۇلاتلارنى تېزلەشتۈرگىلى بولىدۇ. سانداننى ئەلالاشتۇرۇش ۋە تۈزىتىشكە بىر ئاز ۋاقىت كېتىشى مۇمكىن. بۇ جەرياندا ساندان قۇلۇپلاقلىق ھالەتتە تۇرىدۇ.

en: WordPress can automatically look for some common database problems and repair them. Repairing can take a while, so please be patient.
ug: WordPress ساندانغا مۇناسىۋەتلىك بەزىبىر مەسىلىلەرنى ئاپتوماتىك تېپىپ تۈزىتەلەيدۇ. بۇنىڭغا بىر ئاز ۋاقىت كېتىدۇ، شۇڭا سەۋرچانلىق بىلەن ساقلاپ تۇرۇڭ.

en: WordPress grows when people like you tell their friends about it, and the thousands of businesses and services that are built on and around WordPress share that fact with their users. We&#8217;re flattered every time someone spreads the good word, just make sure to <a href="%s">check out our trademark guidelines</a> first.
ug: سىزگە ئوخشاش كىشىلەر دوستلىرىغا WordPress ھەققىدە كۆپرەك ئېيتىپ بەرسە، ھەمدە WordPress ئارقىلىق ئېلىپ بېرىلىدىغان مىڭلىغان سودا ۋە مۇلازىمەت ئىگىلىرى ئۆز ئىشلەتكۈچىلىرى بىلەن ئۆز تەسىراتلىرىنى ئورتاقلاشسا، WordPress تېخىمۇ زورىيىدۇ. ھەرقېتىم بىرەيلەن كىچىككىنە ياخشى سۆزنى باشقىلارغا يەتكۈزۈپ قويغانلىقىنى ئاڭلىساق قالتىس ھاياجانلىنىپ كېتىمىز.  ئالدى بىلەن <a href="%s">تاۋار ماركىسى يېتەكلىمىلىرى</a>نى تەكشۈرگەنلىكىڭىزنى جەزملەشتۈرۈڭ.

en: WordPress has been installed. Were you expecting more steps? Sorry to disappoint.
ug: WordPress قاچىلاندى. داۋامى بار دەپ ئويلىغانمىدىڭىز؟ كەچۈرۈڭ، سىزنى ئالداپ قويدۇق.

en: WordPress has been updated! Before we send you on your way, we have to update your database to the newest version.
ug: WordPress يېڭىلىنىپ بولدى! كېيىنكى قەدەمگە يۆتكىلىشتىن ئاۋال، بىز سىزنىڭ ساندىنىڭىزنى ئەڭ يېڭى نەشرگە يېڭىلىشىمىز كېرەك.

en: WordPress is Free and open source software, built by a distributed community of mostly volunteer developers from around the world. WordPress comes with some awesome, worldview-changing rights courtesy of its <a href="%s">license</a>, the GPL.
ug: WordPress ھەقسىز ھەم ئوچۇق مەنبەلىك يۇمشاق دېتال بولۇپ، ئاساسەن دۇنيانىڭ ھەرقايسى جايلىرىدىكى پىدائىي يۇمشاق دېتال ئاچقۇچىلار تەرىپىدىن ياسىلىپ تارقىتىلغان. WordPress ھەقىقەتەن قالتىس بولۇپ،  ئۆزىنىڭ <a href="%s">ئىجازەتنامىسى</a> ۋە GPL گە ئەمەل قىلغان ئاساستا دۇنيانىڭ ھەرقانداق يېرىدە ئۆزگەرتىپ ئىشلىتىلسە بولىدۇ.

en: WordPress is at the latest version.
ug: بۇ ئەڭ يېڭى نەشردىكى WordPress .

en: WordPress is created by a <a href="%1$s">worldwide team</a> of passionate individuals. <a href="%2$s">Get involved in WordPress</a>.
ug: WordPress <a href="%1$s">دۇنيانىڭ ھەرقايسى جايلىرىدىكى ئوت يۈرەك تۆھپىكارلار تەرىپىدىن قۇرۇلغان. <a href="%2$s">WordPress كە قېتىلىش</a>.

en: WordPress is created by a worldwide team of passionate individuals.
ug: WordPress دۇنيانىڭ ھەرقايسى جايلىرىدىكى ئوت يۈرەك تۆھپىكارلار تەرىپىدىن قۇرۇلغان.

en: WordPress is not notifying any <a href="http://codex.wordpress.org/Update_Services">Update Services</a> because of your site&#8217;s <a href="%s">visibility settings</a>.
ug: بىلوگىڭىزنىڭ <a href="%s">ئاشكارىلىق تەڭشەكلىرى</a> سەۋەبىدىن WordPress  <a href="http://codex.wordpress.org/Update_Services">يېڭىلاش مۇلازىمىتى</a> ھەققىدە ئەسكەرتىش بەرمەيدۇ.

en: WordPress is sharper than ever with new vector-based icons that scale to your screen. By ditching pixels, pages load significantly faster, too.
ug: ۋېكتورلۇق سىنبەلگە ئارقىلىق WordPress ئىلگىرىكىدىن ئېنىق بولۇپ، ئېكرانىڭىزغا تېخىمۇ ماسلىشىدۇ. پىكېسل(چېكىت)لەردىن ۋاز كېچىپ، بەت يۈكلەش كۆرۈنەرلىك تېزلەشتى.

en: WordPress on every&nbsp;device
ug: ھەربىر ئۈسكۈنىدىكى WordPress

en: WordPress should correct invalidly nested XHTML automatically
ug: WordPress ئۈنۈمسىز قىستۇرۇلغان XHTML بەلگىلىرىنى توغرىلىسۇن

en: WordPress site: %s
ug: WordPress بېكىتى: %s

en: WordPress updated successfully
ug: WordPress ئوڭۇشلۇق يېڭىلاندى

en: WordPress.org Plugin Page &#187;
ug: WordPress.org قىستۇرما بېتى »

en: Write your first blog post
ug: تۇنجى يازمىڭىزنى يېزىڭ

en: Writing
ug: يېزىش

en: Writing Settings
ug: يېزىش تەڭشەكلىرى

en: X &#8212; Even more mature than above
ug: X &#8212; ئەڭ يۇقىرى دەرىجە، كۆپلىگەن كىشىلەرنىڭ كۆرۈشىگە ماس كەلمەيدۇ

en: XFN stands for <a href="http://gmpg.org/xfn/" target="_blank">XHTML Friends Network</a>, which is optional. WordPress allows the generation of XFN attributes to show how you are related to the authors/owners of the site to which you are linking.
ug: XFN بولسا ئىختىيارىي بولغان <a href="http://gmpg.org/xfn/" target="_blank">XHTML دوستلار تورى</a>غا ۋەكىللىك قىلىدۇ. WordPress  سىز ئۇلانما بەرگەن تور بېكەتنىڭ قۇرغۇچىسى ياكى ئىگىسى بىلەن بولغان مۇناسىۋىتىڭىزنى كۆرسىتىش ئۈچۈن XFN خاسلىقلىرى ھاسىل قىلىشىڭىزغا رۇخسەت قىلىدۇ.

en: XML error: %1$s at line %2$s
ug: XML خاتالىقى: %1$s  قۇر نومۇرى: %2$s

en: Year:
ug: يىل:

en: Yes, Delete these files
ug: شۇنداق، بۇ ھۆججەتلەرنى ئۆچۈرىمەن

en: Yes, Delete these files and data
ug: شۇنداق، بۇ ھۆججەت ۋە سانلىق مەلۇماتلارنى ئۆچۈرىمەن.

en: Yes, take me to my profile page
ug: بولىدۇ، ئارخىپ بېتىمگە باشلاپ بارغىن

en: You also have some plugins or themes with updates available. Update them now:
ug: سىزنىڭ يەنە يېڭىلانمىلىرىنى ئىشلەتكىلى بولىدىغان بەزى قىستۇرۇلمىلىرىڭىز ياكى باشتېمىڭىز بار. ئۇلارنى دەرھال يېڭىلاڭ:

en: You are about to activate the site %s
ug: توربەت %s نى ئاكتىپلىماقچى بولۇۋاتىسىز

en: You are about to approve the following comment:
ug: تۆۋەندىكى باھانى تەستىقلىماقچى بولۇۋاتىسىز.

en: You are about to archive the site %s.
ug: توربەت %s نى ئارخىپلىماقچى بولۇۋاتىسىز.

en: You are about to deactivate the site %s
ug: توربەت %s نى ئاكتىپسىزلىماقچى بولۇۋاتىسىز

en: You are about to delete <strong>%s</strong>.
ug: <strong>%s</strong> نى ئۆچۈرمەكچى بولۇۋاتىسىز.

en: You are about to delete the following comment:
ug: تۆۋەندىكى باھانى ئۆچۈرمەكچى بولۇۋاتىسىز.

en: You are about to delete the site %s.
ug: توربەت %s نى ئۆچۈرمەكچى بولۇۋاتىسىز.

en: You are about to delete this link '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
ug: ئۇلانما «%s» نى ئۆچۈرمەكچى بولۇۋاتىسىز.
     توختىتىش ئۈچۈن 'Cancel' نى، ئۆچۈرۈش ئۈچۈن 'OK' نى بېسىڭ.

en: You are about to delete this link '%s'
     'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
ug: ئۇلانما «%s» نى ئۆچۈرمەكچى بولۇۋاتىسىز.
     توختىتىش ئۈچۈن 'Cancel' نى، ئۆچۈرۈش ئۈچۈن 'OK' نى بېسىڭ.

en: You are about to delete this theme '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
ug: باشتېما '%s' نى ئۆچۈرمەكچى بولۇۋاتىسىز
     توختىتىش ئۈچۈن «ئىناۋەتسىز»نى، ئۆچۈرۈش ئۈچۈن «ھەئە»نى بېسىڭ.

en: You are about to install WordPress %s <strong>in English (US).</strong> There is a chance this update will break your translation. You may prefer to wait for the localized version to be released.
ug: WordPress %s نىڭ <strong>ئىنگىلىزچە (US)</strong> نەشرىنى قاچىلىماقچى بولۇۋاتىسىز. بۇ يېڭىلاشنىڭ تەرجىمە قىلىنغان ھۆججەتلىرىڭىزنى بۇزۇۋېتىش ئېھتىمالى بار. تەرجىمە نۇسخىسى تارقىتىلغىچە ساقلاپ تۇرغىنىڭىز ئەۋزەل.

en: You are about to mark the following comment as spam:
ug: تۆۋەندىكى باھاغا «ئەخلەت خەت» دەپ بەلگە قويماقچى بولۇۋاتىسىز.

en: You are about to mark the site %s as spam.
ug: توربەت %s كە ئەخلەت خەت دەپ بەلگە قويماقچى بولۇۋاتىسىز.

en: You are about to move the following comment to the Trash:
ug: تۆۋەندىكى باھانى ئەخلەت ساندۇقىغا يۆتكىمەكچى بولۇۋاتىسىز:

en: You are about to remove the following plugin: | You are about to remove the following plugins:
ug[0]: تۆۋەندىكى قىستۇرمىنى ئۆچۈرمەكچى بولۇۋاتىسىز
ug[1]: تۆۋەندىكى قىستۇرمىلارنى ئۆچۈرمەكچى بولۇۋاتىسىز

en: You are about to unarchive the site %s.
ug: توربەت %s نى ئارخىپتىن قالدۇرماقچى بولۇۋاتىسىز.

en: You are about to unspam the site %s.
ug: تور بېكەت %s نى ئەخلەت خەتتىن قالدۇرماقچى بولۇۋاتىسىز.

en: You are not allowed to create pages on this site.
ug: بۇ توربەتتە بەت قۇرۇشىڭىزغا ئىجازەت بېرىلمىگەن.

en: You are not allowed to create posts or drafts on this site.
ug: بۇ توربەتتە كوپىيە ياكى يازمىلارنى يېزىشىڭىزغا ئىجازەت بېرىلمىگەن.

en: You are not allowed to delete this item.
ug: بۇ تۈرنى ئۆچۈرۈشىڭىزگە ئىجازەت بېرىلمىگەن.

en: You are not allowed to delete this post.
ug: بۇ يازمىنى ئۆچۈرۈشىڭىزگە ئىجازەت بېرىلمىگەن

en: You are not allowed to edit comments on this post.
ug: بۇ يازمىدىكى باھالارنى تەھرىرلىشىڭىزگە رۇخسەت بېرىلمىگەن.

en: You are not allowed to edit pages as this user.
ug: بۇ ئىشلەتكۈچى ھالىتىدە بەت تەھرىرلىشىڭىزگە رۇخسەت بېرىلمىگەن.

en: You are not allowed to edit pages.
ug: بەتلەرنى تەھرىرلىشىڭىزگە رۇخسەت بېرىلمىگەن.

en: You are not allowed to edit posts as this user.
ug: بۇ ئىشلەتكۈچى ھالىتىدە يازمىلارنى تەھرىرلىشىڭىزگە رۇخسەت بېرىلمىگەن.

en: You are not allowed to edit posts.
ug: يازمىلارنى تەھرىرلىشىڭىزگە رۇخسەت بېرىلمىگەن.

en: You are not allowed to edit this attachment.
ug: قوشۇمچە ھۆججەت تەھرىرلىشىڭىزگە ئىجازەت بېرىلمىگەن.

en: You are not allowed to edit this comment.
ug: بۇ باھانى تەھرىرلىشىڭىزگە رۇخسەت بېرىلمىگەن.

en: You are not allowed to edit this item.
ug: بۇ تۈرنى تەھرىرلىشىڭىزگە رۇخسەت بېرىلمىگەن.

en: You are not allowed to edit this page.
ug: بۇ بەتنى تەھرىرلىشىڭىزگە رۇخسەت بېرىلمىگەن.

en: You are not allowed to edit this post.
ug: بۇ يازمىنى تەھرىرلىشىڭىزگە رۇخسەت بېرىلمىگەن.

en: You are not allowed to import.
ug: ئىمپورتلىشىڭىزغا رۇخسەت بېرىلمىگەن.

en: You are not allowed to move this item out of the Trash.
ug: بۇ تۈرنى ئەخلەت ساندۇقىدىن چىقىرىشىڭىزغا رۇخسەت بېرىلمىگەن.

en: You are not allowed to move this item to the Trash.
ug: بۇ تۈرنى ئەخلەت ساندۇقىغا يۆتكىشىڭىزگە رۇخسەت بېرىلمىگەن.

en: You are not allowed to move this post out of the trash.
ug: بۇ يازمىنى ئەخلەت ساندۇقىدىن چىقىرىشىڭىزغا رۇخسەت بېرىلمىگەن.

en: You are not allowed to move this post to the trash.
ug: بۇ يازمىنى ئەخلەت ساندۇقىغا تاشلىشىڭىزغا رۇخسەت بېرىلمىگەن.

en: You are not allowed to restore this item from the Trash.
ug: بۇ تۈرنى ئەخلەت ساندۇقىدىن ئەسلىگە كەلتۈرۈشىڭىزگە ئىجازەت بېرىلمىگەن.

en: You are not allowed to scan for lost attachments.
ug: يوقالغان قوشۇمچە ھۆججەتلەرنى ئىزدىشىڭىزگە ئىجازەت بېرىلمىگەن.

en: You are previewing %s
ug: ئالدىن كۆرۈۋاتقىنىڭىز: %s

en: You are using <span class="b">WordPress %s</span>.
ug: ئىشلىتىۋاتقىنىڭىز <span class="b">WordPress نىڭ %s نەشرى</span>.

en: You are using a development version (%1$s). Cool! Please <a href="%2$s">stay updated</a>.
ug: سىز تەتقىقات نەشرى (%1$s) نى ئىشلىتىۋېتىپسىز. قالتىس بوپتۇ! لېكىن يەنىلا <a href="%2$s">دائىم يېڭىلاپ</a> تۇرغايسىز.

en: You are using a development version of WordPress. You can update to the latest nightly build automatically or download the nightly build and install it manually:
ug: ئىشلىتىۋاتقىنىڭىز WordPress نىڭ تەتقىقات نەشرى ئىكەن. ۋوردپرەسنى ئەڭ يېڭى قۇرۇلما نەشرىگە ئاپتوماتىك يېڭىلىسىڭىزمۇ بولىدۇ، ياكى ئۇنى توردىن چۈشۈرۈپ ئۆزىڭىز يېڭىلىسىڭىزمۇ بولىدۇ.

en: You are using an insecure browser!
ug: بىخەتەر بولمىغان تور كۆرگۈچنى ئىشلىتىۋېتىپسىز!

en: You are using the browser&#8217;s built-in file uploader. The WordPress uploader includes multiple file selection and drag and drop capability. <a href="#">Switch to the multi-file uploader</a>.
ug: تور كۆرگۈچنىڭ ئىچكى ھۆججەت يوللىغۇچىنى ئىشلىتىۋاتىسىز. WordPress يوللىغۇچىسىنىڭ كۆپ ھۆججەت تاللاش ۋە سۆرەپ تاشلاش ئىقتىدارى بار. <a href="#">كۆپ ھۆججەت يوللىغۇچقا ئالمىشىش</a>.

en: You are using the multi-file uploader. Problems? Try the <a href="%1$s" target="%2$s">browser uploader</a> instead.
ug: كۆپ ھۆججەت يۈكلىگۈچىسىنى ئىشلىتىۋاتىسىز. مەسىلە كۆرۈلدىمۇ؟ ئۇنداقتا <a href="%1$s" target="%2$s">تور كۆرگۈچ يۈكلىگۈچىسى</a>نى سىناپ بېقىڭ.

en: You attempted to access the "%1$s" dashboard, but you do not currently have privileges on this site. If you believe you should be able to access the "%1$s" dashboard, please contact your network administrator.
ug: "%1$s" باشقۇرۇش تاختىسىنى زىيارەت قىلىشقا ئۇرۇندىڭىز، لېكىن نۆۋەتتە بۇ بېكەتنى زىيارەت قىلىش ھوقۇقىڭىز يوقكەن. ئەگەر راستتىنلا "%1$s" نى زىيارەت قىلالايتتىم دەپ قارىسىڭىز، تور باشقۇرغۇچىڭىز بىلەن ئالاقىلىشىڭ.

en: You attempted to edit an attachment that doesn&#8217;t exist. Perhaps it was deleted?
ug: سىز مەۋجۇت بولمىغان قوشۇمچە ھۆججەتنى تەھرىرلىمەكچى بولۇۋاتىسىز. ئۇ ئۆچۈرۈۋېتىلگەنمۇ قانداق؟

en: You attempted to edit an item that doesn&#8217;t exist. Perhaps it was deleted?
ug: سىز مەۋجۇت بولمىغان تۈرنى تەھرىرلىمەكچى بولۇۋاتىسىز. ئۇ ئۆچۈرۈۋېتىلگەنمۇ قانداق؟

en: You attempted to edit an item that isn&#8217;t an attachment. Please go back and try again.
ug: سىز قوشۇمچە ھۆججەت بولمىغان نەرسىنى تەھرىرلىمەكچى بولۇۋاتىسىز. قايتىپ قايتا سىناڭ.

en: You can Search for themes by keyword, author, or tag, or can get more specific and search by criteria listed in the feature filter. Alternately, you can browse the themes that are Featured, Newest, or Recently Updated. When you find a theme you like, you can preview it or install it.
ug: ھالقىلىق سۆز، ئاپتور ياكى بەلگىلەر ئارقىلىق باشتېما ئىزدىيەلەيسىز. ئىقتىدار سۈزگۈچىدىكى ئۆلچەملەر ئارقىلىق ئىزدەشنى تېخىمۇ كونكرېتلاشتۇرالايسىز. ئوخشاشلا، «تەۋسىيە»، «ئەڭ يېڭى» ياكى «يېقىندا يېڭىلىغان» باشتېمىلارنى كۆرەلەيسىز. ئۆزىڭىز ياقتۇرغان باشتېما تاپقىنىڭىزدا، ئۇنى كۆرۈپ باقسىڭىزمۇ ياكى بىۋاسىتە قاچىلىسىڭىزمۇ بولىدۇ.

en: You can Upload a theme manually if you have already downloaded its ZIP archive onto your computer (make sure it is from a trusted and original source). You can also do it the old-fashioned way and copy a downloaded theme&#8217;s folder via FTP into your <code>/wp-content/themes</code> directory.
ug: باشتېمىنىڭ ZIP ئارخىپىنى كومپيۇتېرىڭىز چۈشۈرۈپ بولغان بولسىڭىز (ئۇنىڭ ئىشەنچلىك ئەسلى مەنبەدىن كەلگەنلىكىنى جەزملەشتۈرۈڭ)، ئۇنى قولدا يوللىيالايسىز. سىز يەنە كونا ئۇسۇل بويىچە FTP ئارقىلىق چۈشۈرۈلگەن باشتېمىنىڭ قىسقۇچىنى <code>/wp-content/themes</code> مۇندەرىجىڭىزگە قىستۇرۇپ قويسىڭىزمۇ بولىدۇ

en: You can add links here to be displayed on your site, usually using <a href="%s">Widgets</a>. By default, links to several sites in the WordPress community are included as examples.
ug: ئادەتتە، <a href="%s">كىچىك قوراللار</a>نى ئىشلىتىپ، بۇ يەردە ئۇلانما قوشۇپ تور بېكىتىڭىزدە كۆرسىتەلەيسىز. سۈكۈت بويىچە، WordPress تىكى بىرنەچچە تور بېكەتلەرگە قۇرۇلغان ئۇلانمىلار مىسال تەرىقىسىدە بېرىلگەن.

en: You can add or edit links on this screen by entering information in each of the boxes. Only the link&#8217;s web address and name (the text you want to display on your site as the link) are required fields.
ug: ھەربىر رامكىغا ئۇچۇر كىرگۈزۈش ئارقىلىق ئۇلانما قوشالايسىز ياكى بۇ يەردىكى ئۇلانمىلارنى تەھرىرلىيەلەيسىز. پەقەت ئۇلانمىنىڭ تور ئادرېسى ۋە نامى (تورىڭىزدا ئۇلانما ھالەتتە كۆرسەتمەكچى بولغان تېكىست) چوقۇم تولدۇرۇلىدىغان بۆلەك ھېسابلىنىدۇ.

en: You can also browse a user&#8217;s favorite plugins, by using the Favorites link in the upper left of the screen and entering their WordPress.org username.
ug: سىز يەنە ئېكراننىڭ سول ئۈستى تەرىپىدىكى «ياقتۇرىدىغانلار» ئۇلانمىسىنى ئىشلىتىپ، ئىشلەتكۈچىلەرنىڭ WordPress.org دىكى نامىنى كىرگۈزۈپ، ئۇلارنىڭ ياقتۇرغان قىستۇرۇلمىلىرىنى كۆرەلەيسىز.

en: You can also choose a background color by clicking the Select Color button and either typing in a legitimate HTML hex value, e.g. &#8220;#ff0000&#8221; for red, or by choosing a color using the color picker.
ug: سىز يەنە «رەڭ تاللاش» كۇنۇپكىسىنى چېكىپ، ئۈنۈملۈك HTML قىممەت (ئون ئالتىلىق سىستېمىدا) كىرگۈزسىڭىزمۇ  مەسىلەن، قىزىل رەڭ ئۈچۈن &#8220;#ff0000&#8221; ياكى رەڭ تاللىغۇچنى ئىشلىتىپ رەڭ تاللىسىڭىزمۇ بولىدۇ.

en: You can also control the display of your content in RSS feeds, including the maximum numbers of posts to display and whether to show full text or a summary.
ug: مەزمۇنىڭىزنىڭ RSS مەنبەلىرىدىكى كۆرۈنۈش ئۇسۇلىنى ھەر ۋاقىت كونترول قىلالايسىز. مەسىلەن كۆرسىتىلىدىغان ئەڭ چوڭ يازما سانى ۋە تولۇق تېكىستنى ياكى قىسقىچە مەزمۇنىنى كۆرسىتىش قاتارلىقلار.

en: You can also create posts with the <a href="%s">Press This bookmarklet</a>.
ug: سىز يەنە <a href="%s">Press This خەتكۈشى</a> ئارقىلىق يازما يازلايسىز.

en: You can also edit or move multiple posts to the trash at once. Select the posts you want to act on using the checkboxes, then select the action you want to take from the Bulk Actions menu and click Apply.
ug: بىرلا ۋاقىتتا كۆپ يازما تەھرىرلىيەلەيسىز ياكى ئۇلارنى سېۋەتكە يوللىيالايسىز. تەكشۈرۈش رامكىسىنى ئىشلىتىپ مەشغۇلات ئېلىپ بارماقچى بولغان يازمىلارنى تاللاپ، ئاندىن «تۈركۈملەپ مەشغۇلات قىلىش» تىزىملىكىدىن ئېلىپ بارماقچى بولغان مەشغۇلاتنى تاللاپ، «قوللىنىش»نى باسسىڭىز بولىدۇ.

en: You can also embed media from many popular websites including Twitter, YouTube, Flickr and others by pasting the media URL on its own line into the content of your post/page. Please refer to the Codex to <a href="http://codex.wordpress.org/Embeds">learn more about embeds</a>.
ug: سىز يەنە Twitter, YouTube, Flickr ۋە باشقىلارغا ئوخشاش نۇرغۇن داڭلىق تور بېكەتلەردىن يازما ياكى بېتىڭىزنىڭ مەزمۇنىدىكى ئۆزىنىڭ قۇرىدا مېدىيا URL نى چاپلاش ئارقىلىق مېدىيا قىستۇرالايسىز. Codex نى<a href="http://codex.wordpress.org/Embeds">قىستۇرۇش ھەققىدە تېخىمۇ كۆپ ئۇچۇرلارنى بىلىۋېلىش</a>غا قارىتىڭ.

en: You can also moderate the comment from this screen using the Status box, where you can also change the timestamp of the comment.
ug: بۇ ئېكراندىكى ھالەت رامكىسى ئارقىلىق باھالارنى تەستىقلاشتىن باشقا، باھا ۋاقىت تامغىسىنىمۇ ئۆزگەرتەلەيسىز.

en: You can also perform the same types of actions, including narrowing the list by using the filters, acting on a page using the action links that appear when you hover over a row, or using the Bulk Actions menu to edit the metadata for multiple pages at once.
ug: ئوخشاش تىپتىكى مەشغۇلاتلارنى ئورۇندىيالايسىز. مەسىلەن، سۈزگۈچ ئىشلىتىپ تىزىملىكتىكى ئەزالارنى سۈزۈپ كۆرسىتىش؛ قۇر ئۈستىدە مائۇسنى توختىتىپ تۇرغاندا كۆرۈنىدىغان مەشغۇلات ئۇلانمىلىرىنى ئارقىلىق بەت ئالمىشىش؛ «تۈركۈملەپ مەشغۇلات قىلىش» تىزىملىكىنى ئىشلىتىپ، كۆپ بەتنىڭ مەلۇمات ئۇچۇرلىرىنى بىراقلا ئۆزگەرتىش قاتارلىقلار.

en: You can assign keywords to your posts using <strong>tags</strong>. Unlike categories, tags have no hierarchy, meaning there&#8217;s no relationship from one tag to another.
ug: <strong>بەلگىلەر</strong>نى ئىشلىتىپ يازمىلىرىڭىزغا ھالقىلىق سۆز باغلىيالايسىز. بەلگىلەرنىڭ سەھىپىلەرگە ئوخشىمايدىغان يېرى، بەلگىلەر دەرىجە-قاتلامغا ئايرىلمايدۇ، بۇ دېگەنلىك بىر بەلگە بىلەن يەنە بىر بەلگە ئوتتۇرىسىدا ھېچقانداق باغلىنىش بولمايدۇ.

en: You can assign theme locations to individual menus by <strong>selecting the desired settings</strong> at the bottom of the menu editor. To assign menus to all theme locations at once, <strong>visit the Manage Locations tab</strong> at the top of the screen.
ug: باشتېما ئورنىنى تىزىملىك تەھرىرلىگۈچنىڭ ئاستىدىكى <strong>ئارزۇ قىلغان تەڭشەكلەرنى تاللاش</strong> ئارقىلىق خاس تىزىملىكلەرگە تەقسىملىيەلەيسىز.

en: You can change the display of this screen using the Screen Options tab to set how many items are displayed per screen and to display/hide columns in the table.
ug: «ئېكران تاللانمىلىرى» بەتكۈچىدە ھەر ئېكراندا كۆرسىتىلىدىغان تۈر سانىنى ۋە ئىستونلارنى كۆرسىتىش- يوشۇرۇش ھالىتىنى بەلگىلەش ئارقىلىق بۇ ئېكراننىڭ كۆرۈنۈشىنى ئۆزگەرتەلەيسىز.

en: You can change your password, turn on keyboard shortcuts, change the color scheme of your WordPress administration screens, and turn off the WYSIWYG (Visual) editor, among other things. You can hide the Toolbar (formerly called the Admin Bar) from the front end of your site, however it cannot be disabled on the admin screens.
ug: پارولىڭىزنى ئۆزگەرتەلەيسىز، كۇنۇپكا تاختىسى قىسقا يوللىرىنى ئېچىپ قويالايسىز، WordPress باشقۇرغۇچىلىق ئېكرانلىرىنىڭ رەڭ تۈسىنى ئۆزگەرتەلەيسىز، جانلىق ئۈنۈمدىكى (كۆرۈنمە) تەھرىرلىگۈچنى ئېتىۋېتەلەيسىز ۋە باشقا ئىشلارنى قىلالايسىز. قورالبالدىقى (ئىلگىرىكى نەشرىدىكى «باشقۇرۇش بالدىقى»)نى بېكىتىڭىزنىڭ ئالدى قىرىدىن يوشۇرۇپ قويالايسىز، لېكىن ئۇنى باشقۇرۇش ئېكرانىدا ئىناۋەتسىز قىلغىلى بولمايدۇ.

en: You can choose from the theme&#8217;s default header images, or use one of your own. You can also customize how your Site Title and Tagline are displayed.
ug: باشتېمىنىڭ سۈكۈتتىكى بەت قېشى سۈرەتلىرى ئىچىدىن ياكى ئۆزىڭىز خالىغان باشقا بىر رەسىمنى تاللىسىڭىز بولىدۇ. سىز يەنە «تور بېكەت تېمىسى» ۋە «يانداش تېما»نىڭ كۆرۈنۈش ئۇسۇلىنى ئىختىيارىي قىلالايسىز.

en: You can choose one of your previously uploaded headers, or show a random one.
ug: ئىلگىرى يوللىغان بەت قاشلىرىدىن بىرسىنى تاللىسىڭىزمۇ ياكى خالىغانچە ئالماشتۇرۇپ ئىشلەتسىڭىزمۇ بولىدۇ.

en: You can choose what&#8217;s displayed on the front page of your site. It can be posts in reverse chronological order (classic blog), or a fixed/static page. To set a static home page, you first need to create two <a href="%s">Pages</a>. One will become the front page, and the other will be where your posts are displayed.
ug: سىز باش بەتتە نېمىلەرنى كۆرسىتىشنى تاللىيالايسىز. بۇ كۆرسىتىشلەر بۇرۇنقى بىلوگلاردەك يازمىلارنى تەتۈر ۋاقىت تەرتىپى بويىچە كۆرسىتىش ياكى مۇقىم ياكى ئىستاتىك بەتتە كۆرسىتىش قاتارلىقلارنى ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ. ئىستاتىك ھالەتتىكى باش بەتنى بەلگىلەش ئۈچۈن ئاۋال ئىككى <a href="%s">بەت</a> قۇرۇشىڭىز كېرەك. بىرى باش بەت بولىدۇ، يەنە بىرى يازمىلىرىڭىزنى كۆرسىتىدىغان بەت بولىدۇ.

en: You can choose whether or not your site will be crawled by robots, ping services, and spiders. If you want those services to ignore your site, click the checkbox next to &#8220;Discourage search engines from indexing this site&#8221; and click the Save Changes button at the bottom of the screen. Note that your privacy is not complete; your site is still visible on the web.
ug: ماشىنا ئادەم، ping مۇلازىمەتلىرى ۋە «ئۆمۈچۈك»لەرنىڭ تور بېكىتىڭىزنى زىيارەت قىلىشى ياكى قىلماسلىقىنى تاللىيالايسىز. ئەگەر بۇ مۇلازىمەتلەرنىڭ تور بېكىتىڭىزنى زىيارەت قىلماسلىقىنى خالىسىڭىز،  &#8220;«ئىزدەش موتورىلىرىنىڭ بۇ بېكەتنى رەتكە تۇرغۇزۇشىنى ئىناۋەتسىز قىلىش»&#8221; يېنىدىكى تەكشۈرۈش رامكىسىنى چېكىپ، ئېكراننىڭ ئاستى تەرىپىدىكى «ئۆزگەرتىشلەرنى ساقلاش» كۇنۇپكىسىنى چېكىڭ. ئىزاھات: مەخپىيەتلىكىڭىز مۇكەممەل بولمايدۇ، تور بېكىتىڭىزنى يەنىلا توردا كۆرگىلى بولىدۇ.

en: You can create groups of links by using Link Categories. Link Category names must be unique and Link Categories are separate from the categories you use for posts.
ug: «ئۇلانما سەھىپىلىرى»نى ئىشلىتىپ گۇرۇپپا ئۇلانمىلىرى قۇرالايسىز. «ئۇلانما سەھىپىسى»نىڭ نامى بىردىنبىر بولۇشى ھەمدە «ئۇلانما سەھىپىلىرى» سىز يازما ئۈچۈن ئىشلەتكەن سەھىپىلەردىن ئايرىلغان بولۇشى كېرەك.

en: You can create the <code>wp-config.php</code> manually and paste the following text into it.
ug: سىز <code>wp-config.php</code> ھۆججىتىنى قولدا قۇرۇپ تۆۋەندىكى تېكىستنى چاپلاپ ئىشلەتسىڭىزمۇ بولىدۇ.

en: You can customize the display of this screen in a number of ways:
ug: بۇ بەتنىڭ كۆرۈنۈشىنى بىر قانچە خىل ئۇسۇلدا ئۆزگەرتەلەيسىز:

en: You can customize the display of this screen using the Screen Options tab and/or the dropdown filters above the links table.
ug: «ئېكران تاللانمىلىرى» بەتكۈشى ۋە (ياكى) ئۇلانما جەدۋىلى ئۈستىدىكى ئاسما سۈزگۈچنى ئىشلىتىپ بۇ ئېكراننىڭ كۆرۈنىشىنى ئىختىيارىي قىلالايسىز.

en: You can customize the display of this screen&#8217;s contents in a number of ways:
ug: بۇ بەتنىڭ كۆرۈنۈشىنى بىر قانچە خىل ئۇسۇلدا ئۆزگەرتەلەيسىز:

en: You can customize the look of your site without touching any of your theme&#8217;s code by using a custom background. Your background can be an image or a color.
ug: ئۆزىڭىز بەلگىلىگەن تەگلىك ئىشلىتىش ئارقىلىق باشتېمىنىڭ ھېچقانداق كودىنى ئۆزگەرتمەستىلا تور بېتىڭىزنى كۆركەملەشتۈرەلەيسىز. تەگلىك ئۈچۈن سۈرەت ياكى ساپ رەڭ ئىشلىتەلەيسىز.

en: You can delete Link Categories in the Bulk Action pull-down, but that action does not delete the links within the category. Instead, it moves them to the default Link Category.
ug: «تۈركۈملەپ مەشغۇلات قىلىش» ئاسما تىزىملىكىدىكى «ئۇلانما سەھىپە»لەرنى ئۆچۈرەلەيسىز، لېكىن سەھىپە ئىچىدىكى ئۇلانمىلار ئۆچۈرۈلمەي سۈكۈتتىكى «ئۇلانما سەھىپە»گە يۆتكىلىدۇ.

en: You can edit the information left in a comment if needed. This is often useful when you notice that a commenter has made a typographical error.
ug: زۆرۈر تېپىلسا باھا ئۇچۇرلىرىنى تەھرىرلىيەلەيسىز. بۇنىڭ باھادا خاتا ئىشلىتىلگەن سۆز قاتارلىقلارنى ئەسكەرتىشكە ياردىمى بولىدۇ.

en: You can export a file of your site&#8217;s content in order to import it into another installation or platform. The export file will be an XML file format called WXR. Posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags can be included. You can choose for the WXR file to include only certain posts or pages by setting the dropdown filters to limit the export by category, author, date range by month, or publishing status.
ug: باشقا بىر WordPress كە ياكى باشقا بىر سۇپىغا ئىمپورتلاش ئۈچۈن توربەتتىكى مەزمۇنلىرىڭىزنى WXR دەپ ئاتىلىدىغان XML ھۆججىتى شەكلىدە چىقىرىۋالالايسىز. بۇ ھۆججەت يازمىلار، بەتلەر، باھالار، خاس بۆلەكلەر، سەھىپىلەر ۋە خەتكۈشلەرنى ئۆز ئىچىگە ئالالايدۇ. سىيرىلما تىزىملىك ھالىتىدىكى سۈزگۈچتە سەھىپە، ئاپتور، ئاي بويىچە كۆرسىتىلگەن ۋاقىت ئارىلىقى ياكى ئېلان قىلىنىش ھالىتىنى چەكلەش ئارقىلىق WXR ھۆججىتىگە ساقلىنىدىغان يازما ياكى بەتلەرنى تاللاپ كۆرسىتىپ بېرەلەيسىز.

en: You can filter the list of posts by post status using the text links in the upper left to show All, Published, Draft, or Trashed posts. The default view is to show all posts.
ug: يازما تىزىملىكىنى ئوڭ تەرەپ ئۈستىدىكى «بارلىق»، «ئېلان قىلىنغان»، «ئارگىنال» ياكى «ئەخلەت» قاتارلىق تېكىست ئۇلانمىلىرى ئارقىلىق يازما ھالىتى بويىچە سۈزەلەيسىز. سۈكۈتتىكى ھالەتتە بارلىق يازمىلار كۆرسىتىلىدۇ.

en: You can filter the list of users by User Role using the text links in the upper left to show All, Administrator, Editor, Author, Contributor, or Subscriber. The default view is to show all users. Unused User Roles are not listed.
ug:  ھەممىسى، باشقۇرغۇچى، تەھرىرلىگۈچى، ئاپتور ، تۆھپە قوشقۇچى ياكى مۇشتەرى بولغۇچىنى كۆرسىتىش ئۈچۈن،  «ئىشلەتكۈچى رولى»نىڭ سول ئۈستى تەرەپتىكى تېكىست ئۇلانمىسىنى ئىشلىتىپ ئىشلەتكۈچى تىزىملىكىنى سۈزسىڭىز بولىدۇ. سۈكۈتتىكى ھالەتتە ھەممە ئىشلەتكۈچى كۆرسىتىلىدۇ. «ئىشلىتىلمىگەن ئىشلەتكۈچى روللىرى» تىزىملىككە تىزىلمايدۇ.

en: You can find additional plugins for your site by using the <a href="%1$s">Plugin Browser/Installer</a> functionality or by browsing the <a href="%2$s" target="_blank">WordPress Plugin Directory</a> directly and installing new plugins manually. To manually install a plugin you generally just need to upload the plugin file into your <code>/wp-content/plugins</code> directory. Once a plugin has been installed, you can activate it here.
ug: سىز يېڭى <a href="%1$s">قىستۇرما كۆرۈش ۋە قاچىلاش</a> ئىقتىدارىدىن پايدىلىنىپ، ئۆز تور بېتىڭىزگە تولۇقلايدىغان قىستۇرمىلارنى تاپالايسىز، ياكى بىۋاسىتە <a href="%2$s" target="_blank">WordPress قىستۇرما مۇندەرىجىسى</a> نى زىيارەت قىلىپ قولدا قاچىلىيالايسىز. بىرەر قىستۇرمىنى قولدا قاچىلاش ئۈچۈن قىستۇرما ھۆججىتىنى <code>/wp-content/plugins</code>مۇندەرىجىڭىزگە يۈكلىسىڭىزلا بولىدۇ. قىستۇرما قاچىلىنىپ بولغاندىن كېيىن ئۇنى بۇ يەردىن قوزغىتالايسىز.

en: You can find additional themes for your site by using the Theme Browser/Installer on this screen, which will display themes from the <a href="%s" target="_blank">WordPress.org Theme Directory</a>. These themes are designed and developed by third parties, are available free of charge, and are compatible with the license WordPress uses.
ug: بۇ ئېكراندىكى، <a href="%s" target="_blank">WordPress.org باشتېما مۇندەرىجىسى</a>دىكى باشتېمىلارنى كۆرسىتىپ بېرىدىغان، «باشتېما كۆرگۈچ ۋە قاچىلىغۇچ»نى ئىشلىتىپ تور بېكىتىڭىز ئۈچۈن قوشۇمچە باشتېما ئىزدەپ تاپالايسىز. بۇ باشتېمىلار ئۈچىنچى تەرەپ تەرىپىدىن لايىھەلىنىپ ياسالغان بولۇپ، ھەقسىز، ھەمدە ئىجازەتنامە ئالغان WordPress تە بىردەك ئىشلەتكىلى بولىدۇ.

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many posts to list per screen using the Screen Options tab.
ug: «ئېكران تاللانمىلىرى» بەتكۈچىدە ئىستونلارنى ئېھتىياجىڭىزغا ئاساسەن يوشۇرالايسىز ياكى كۆرسىتەلەيسىز، شۇنداقلا ھەر ئېكراندا كۆرسىتىلىدىغان يازما سانىنى بەلگىلىيەلەيسىز.

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many users to list per screen using the Screen Options tab.
ug: «ئېكران تاللانمىلىرى» بەتكۈچىدە ئىستونلارنى ئېھتىياجىڭىزغا ئاساسەن يوشۇرالايسىز ياكى كۆرسىتەلەيسىز، شۇنداقلا ھەر ئېكراندا كۆرسىتىلىدىغان يازما سانىنى بەلگىلىيەلەيسىز.

en: You can manage comments made on your site similar to the way you manage posts and other content. This screen is customizable in the same ways as other management screens, and you can act on comments using the on-hover action links or the Bulk Actions.
ug: يازما ۋە باشقا مەزمۇنلارنى باشقۇرغانغا ئوخشاشلا تور بېتىڭىزدىكى باھالارنىمۇ باشقۇرالايسىز. بۇ ئېكراننىمۇ باشقىلىرىغا ئوخشاشلا ئۆزىڭىز تەڭشىيەلەيسىز. باھالار ئۈستىدە تېز تىزىملىك ياكى «تۈركۈملەپ مەشغۇلات قىلىش» تىزىملىكى ئارقىلىق مەشغۇلات قىلالايسىز.

en: You can narrow the list by file type/status using the text link filters at the top of the screen. You also can refine the list by date using the dropdown menu above the media table.
ug: ئېكراننىڭ ئۈستى قىسمىدىكى تېكىست ئۇلانمىلىرى ئارقىلىق مېدىيا تىپى ياكى ھالىتىگە ئاساسەن كۆرسىتىلىدىغان تۈرلەرنى سۈزگىلى بولىدۇ. تۆۋەنگە تارتىش تىزىملىكى ئارقىلىق چېسلا بويىچە سۈزگىلىمۇ بولىدۇ.

en: You can proportionally scale the original image. For best results the scaling should be done before performing any other operations on it like crop, rotate, etc. Note that images can only be scaled down, not up.
ug: ئەسلى رەسىمنى مۇۋاپىق رەۋىشتە چوڭايتالايسىز. ئەڭ ياخشى كۆرۈنۈش ئۈنۈمىگە ئېرىشىش ئۈچۈن، چوڭايتىشنى قىرقىش، ئايلاندۇرۇشقا ئوخشاش مەشغۇلاتلاردىن ئاۋۋال قىلىۋېلىڭ.

en: You can refine the list to show only posts in a specific category or from a specific month by using the dropdown menus above the posts list. Click the Filter button after making your selection. You also can refine the list by clicking on the post author, category or tag in the posts list.
ug: يازما تىزىملىكى ئۈستىدىكى ئېسىلما تىزىملىكىنى ئىشلىتىش ئارقىلىق تىزىملىكىنى ئەلالاشتۇرۇپ، مەلۇم سەھىپىدىكى ياكى مەلۇم بىر ئايدىكى يازمىلارنىلا كۆرسىتەلەيسىز. تاللاپ بولغاندىن كېيىن «سۈزۈش»نى چېكىڭ. سىز يەنە سەھىپە تىزىملىكتە يازما ئاپتورى، سەھىپە ياكى بەلگىلەرنى چېكىش ئارقىلىق تىزىملىكنى ئەلالاشتۇرالايسىز.

en: You can select an image to be shown at the top of your site by uploading from your computer or choosing from your media library. After selecting an image you will be able to crop it.
ug: كومپيۇتېرىڭىزدىن  سۈرەت يوللاش ياكى مېدىيا ئامبىرىڭىزدىن سۈرەت تاللاش ئارقىلىق تور بېكىتىڭىزنىڭ ئۈستىدە كۆرسىتىلىدىغان سۈرەتنى تاللىيالايسىز. سۈرەت تاللىغاندىن كېيىن ئۇنى قىرقىپ تەھرىرلىيەلەيسىز.

en: You can set a custom image header for your site. Simply upload the image and crop it, and the new header will go live immediately. Alternatively, you can use an image that has already been uploaded to your Media Library by clicking the &#8220;Choose Image&#8221; button.
ug: بېكىتىڭىزنىڭ سۈرەتلىك بەت بېشىنى ئىختىيارى بەلگىلىيەلەيسىز. سۈرەتنى يوللىسىڭىزلا يېڭى بەت بېشى دەرھال كۆرۈنىدۇ. ياكى &#8220;«سۈرەت تاللاش»&#8221; كۇنۇپكىسىنى چېكىپ، مېدىيا ئامبىرىغا يوللانغان سۈرەتلەرنى تاللىسىڭىزمۇ بولىدۇ.

en: You can set maximum sizes for images inserted into your written content; you can also insert an image as Full Size.
ug: سىز يېزىۋاتقان مەزمۇنغا قىستۇرۇلىدىغان سۈرەتنىڭ ئەڭ چوڭ چوڭلۇقىنى بەلگىلىيەلەيسىز؛ سىز يەنە سۈرەتنى ئەسلى چوڭلۇقتا قىستۇرالايسىز.

en: You can specify the crop selection aspect ratio then hold down the Shift key while dragging to lock it. The values can be 1:1 (square), 4:3, 16:9, etc. If there is a selection, specifying aspect ratio will set it immediately.
ug: كېسىۋېلىنىدىغان قىسىمنىڭ كەڭلىك- ئۇزۇنلۇق نىسبىتىنى بەلگىلەپ، Shift كۇنۇپكىسىنى بېسىپ تۇرۇپ سىيرىش ئارقىلىق كەڭلىك- ئۇزۇنلۇق نىسبىتىنى مۇقىم قىلغىلى بولىدۇ. ئۇنىڭ قىممىتىنى 1:1 (كۇۋادىرات)، 4:3، 16:9 قىلىپ بەلگىلەشكە بولىدۇ. كېسىۋالىدىغان قىسىمنى تاللاپ بولغان ئەھۋالدا، كەڭلىك- ئۇزۇنلۇق نىسبىتى بېكىتىلسە دەرھال كۈچكە ئىگە بولىدۇ.

en: You can still use your site but any subdomain you create may not be accessible. If you know your DNS is correct, ignore this message.
ug: تور بېتىڭىزنى داۋاملىق ئىشلىتەلىسىڭىزمۇ، قۇرغان قىسمىي ئادرېسنى زىيارەت قىلالماسلىقىڭىز مۇمكىن. DNS مۇلازىمېتىرىڭىزنى توغرا دەپ بىلسىڭىز بۇ ئۇچۇرغا پەرۋا قىلماڭ.

en: You can submit content in several different ways; this screen holds the settings for all of them. The top section controls the editor within the dashboard, while the rest control external publishing methods. For more information on any of these methods, use the documentation links.
ug: سىز مەزمۇنلارنى ئوخشىمىغان بىر قانچە ئۇسۇلدا يوللىيالايسىز. بۇ ئېكراندا شۇ ئۇسۇللارنىڭ ھەممىسىگە ئىشلەيدىغان تەڭشەكلەر تەمىنلەنگەن. ئۈستى تەرەپتىكى بۆلەكتە باشقۇرۇش بېتىدىكى تەھرىرلىگۈچلەرنى، قالغانلىرىدا قوشۇمچە ئېلان قىلىش ئۇسۇللىرىنى باشقۇرغىلى بولىدۇ. بۇ ئۇسۇللار ھەققىدە تەپسىلىي بىلمەكچى بولسىڭىز ئاستىدىكى ئۇلانمىلاردا تەمىنلەنگەن ماتېرىياللاردىن پايدىلىنىڭ.

en: You can update to <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %2$s</a> automatically or download the package and install it manually:
ug: <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %2$s</a> نەشرىگە ئاپتوماتىك يېڭىلىيالايسىز ياكى ئۇنى توردىن چۈشۈرۈپ ئۆزىڭىز قاچىلىيالايسىز.

en: You can upload and insert media (images, audio, documents, etc.) by clicking the Add Media button. You can select from the images and files already uploaded to the Media Library, or upload new media to add to your page or post. To create an image gallery, select the images to add and click the &#8220;Create a new gallery&#8221; button.
ug: «مېدىيا قوشۇش» كۇنۇپكىسىنى چېكىش ئارقىلىق (رەسىم، ئاۋاز، ھۆججەت،...قاتارلىق) مېدىيالارنى يۈكلىپ قىستۇرالايسىز. «مېدىيا ئامبىرى»غا يوللانغان رەسىم ۋە ھۆججەتلەرنى تاللىيالايسىز ياكى يېڭى مېدىيانى يوللاپ بەت ياكى يازمىلىرىڭىزغا قوشالايسىز. رەسىم ئامبىرى قۇرۇش ئۈچۈن رەسىملەرنى تاللاپ، يېڭى ئامبار «قۇرۇش»نى چېكىڭ.

en: You can upload media files here without creating a post first. This allows you to upload files to use with posts and pages later and/or to get a web link for a particular file that you can share. There are three options for uploading files:
ug: يازما قۇرماي تۇرۇپمۇ بۇ يەرگە مېدىيا ھۆججىتى يوللىيالايسىز. بۇنداق بولغاندا بۇ ھۆججەتلەرنى كېيىن يازما ۋە بەتلەرگە  قوشۇپ ئىشلىتەلەيسىز ياكى مەلۇم بىر ھۆججەتنى تاللاپ ئۇنىڭ ئۇلانمىسىنى ئورتاقلاشتۇرالايسىز. ھۆججەت يوللاشنىڭ ئۈچ خىل ئۇسۇلى بار.

en: You can use categories to define sections of your site and group related posts. The default category is &#8220;Uncategorized&#8221; until you change it in your <a href="%s">writing settings</a>.
ug: سەھىپە ئىشلىتىپ تور بېكەت ۋە گۇرۇپپىڭىزنىڭ يازمىغا مۇناسىۋەتلىك بۆلەكلىرىنى بەلگىلىيەلەيسىز. تاكى سىز ئۇنى <a href="%s">يېزىش تەڭشەكلىرى</a>ڭىزدە ئۆزگەرتكەنگە قەدەر سۈكۈتتىكى سەھىپىڭىز &#8220;سەھىپىگە ئايرىلمىغان&#8221; بولۇپ تۇرىدۇ.

en: You can use one of these cool headers or show a random one on each page.
ug: بۇ ئاقسا بەت قاشلىرىنىڭ بىرسىنى ئىشلەتسىڭىزمۇ ياكى ھەر بىر بەتتە خالىغانچە ئالماشتۇرۇپ ئىشلەتسىڭىزمۇ بولىدۇ.

en: You can use the Theme Editor to edit the individual CSS and PHP files which make up your theme.
ug: سىز باشتېمىڭىز تەشكىل قىلىدىغان يەككە CSS ۋە PHP ھۆججەتلىرىنى «باشتېما تەھرىرلىگۈچ»تە تەھرىرلىيەلەيسىز.

en: You can use the editor to make changes to any of your plugins&#8217; individual PHP files. Be aware that if you make changes, plugins updates will overwrite your customizations.
ug: تەھرىرلىگۈچ ئارقىلىق ھەرقانداق قىستۇرمىنىڭ يەككە PHP ھۆججەتلىرىنى ئۆزگەرتەلەيسىز. سەمىڭىزدە بولسۇنكى، قىستۇرمىلارنى يېڭىلىغاندا ئۆزگەرتىشلىرىڭىزنىڭ ھەممىسى يۇيۇلۇپ كېتىدۇ.

en: You can use the following controls to arrange your Dashboard screen to suit your workflow. This is true on most other administration screens as well.
ug: تۆۋەندىكى كونتروللارنى ئىشلىتىپ «باشقۇرۇش تاختىڭىز»نى خىزمەت تەرتىپىڭىزگە ماسلاشتۇرالايسىز. باشقا كۆپ قىسىم باشقۇرۇش ئېكرانلىرىدىمۇ بۇنى قىلغىلى بولىدۇ.

en: You can view all posts made by a user by clicking on the number under the Posts column.
ug: «يازمىلار» ئىستونى ئاستىدىكى رەقەمنى چېكىش ئارقىلىق مەلۇم بىر ئىشلەتكۈچى يوللىغان بارلىق يازمىلارنى كۆرەلەيسىز.

en: You can view posts in a simple title list or with an excerpt. Choose the view you prefer by clicking on the icons at the top of the list on the right.
ug: يازمىلارنى ئاددىي ھالدىكى تېما تىزىملىكى ياكى يىغىنچاق ھالەتتە كۆرەلەيسىز. يازما تىزىملىكىنىڭ سول تەرەپ ئۈستىدىكى سىنبەلگىنى چېكىش ئارقىلىق كۆرسىتىش شەكلىنى تاللاڭ.

en: You can&#8217;t delete that user.
ug: بۇ ئىشلەتكۈچىنى ئۆچۈرەلمەيسىز.

en: You can&#8217;t delete the current user.
ug: نۆۋەتتىكى ئىشلەتكۈچىنى ئۆچۈرەلمەيسىز.

en: You can&#8217;t delete users.
ug: ئىشلەتكۈچىلەرنى ئۆچۈرەلمەيسىز.

en: You can&#8217;t edit that user.
ug: بۇ ئىشلەتكۈچىنى تەھرىرلىيەلمەيسىز.

en: You can&#8217;t edit this attachment because it is in the Trash. Please move it out of the Trash and try again.
ug: بۇ قوشۇمچە ھۆججەت ئەخلەت ساندۇقىدا بولغاچقا ئۇنى تەھرىرلىيەلمەيسىز. ئەخلەت ساندۇقىدىن يۆتكىۋېتىپ قايتا سىناڭ.

en: You can&#8217;t edit this item because it is in the Trash. Please restore it and try again.
ug: بۇ تۈر ئەخلەت ساندۇقىدا بولغاچقا ئۇنى تەھرىرلىيەلمەيسىز. ئەخلەت ساندۇقىدىن ئەسلىگە كەلتۈرۈپ قايتا سىناڭ.

en: You can&#8217;t give users that role.
ug: ئىشلەتكۈچىلەرگە بۇ ھوقۇقنى بېرەلمەيسىز.

en: You can&#8217;t remove users.
ug: ئىشلەتكۈچىلەرنى ئۆچۈرەلمەيسىز.

en: You can't remove the current user.
ug: نۆۋەتتىكى ئىشلەتكۈچىنى ئۆچۈرەلمەيسىز.

en: You cannot delete a plugin while it is active on the main site.
ug: ئاساسىي توربەتتە ئاكتىپ ھالەتتە تۇرۇۋاتقان قىستۇرمىنى ئۆچۈرەلمەيسىز.

en: You cannot install because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires MySQL version %2$s or higher. You are running version %3$s.
ug: <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s نەشرى</a> MySQL نەشرىنىڭ %2$s ياكى ئۇنىڭدىن يۇقىرى بولۇشىنى تەلەپ قىلىدۇ. ئىشلىتىۋاتقىنىڭىز %3$s نەشرى ئىكەن، شۇڭا قاچىلىيالمايسىز..

en: You cannot install because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher and MySQL version %3$s or higher. You are running PHP version %4$s and MySQL version %5$s.
ug: <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s نەشرى</a> PHP نەشرىنىڭ %2$s ياكى ئۇنىڭدىن يۇقىرى بولۇشىنى، MySQL نەشرىنىڭ %3$s ياكى ئۇنىڭدىن يۇقىرى بولۇشىنى تەلەپ قىلىدۇ. ئىشلىتىۋاتقىنىڭىز PHP نىڭ %4$s نەشرى، MySQL نىڭ بولسا %5$s نەشرى ئىكەن، شۇڭا قاچىلىيالمايسىز.

en: You cannot install because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher. You are running version %3$s.
ug: <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s نەشرى</a> PHP نەشرىنىڭ %2$s ياكى ئۇنىڭدىن يۇقىرى بولۇشىنى تەلەپ قىلىدۇ. ئىشلىتىۋاتقىنىڭىز %3$s نەشرى ئىكەن، شۇڭا قاچىلىيالمايسىز..

en: You cannot modify this Taxonomy.
ug: بۇ تۈر ئايرىمىسىنى تەھرىرلىيەلمەيسىز.

en: You cannot move this item to the Trash. %s is currently editing.
ug: بۇ ئەزانى «ئەخلەت»كە يۆتكىيەلمەيسىز. %s نۆۋەتتە تەھرىرلىنىۋاتىدۇ.

en: You cannot update because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires MySQL version %2$s or higher. You are running version %3$s.
ug: <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s نەشرى</a> MySQL نەشرىنىڭ %2$s ياكى ئۇنىڭدىن يۇقىرى بولۇشىنى تەلەپ قىلىدۇ. ئىشلىتىۋاتقىنىڭىز PHP نىڭ %3$s نەشرى ئىكەن، شۇڭا يېڭىلىيالمايسىز.

en: You cannot update because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher and MySQL version %3$s or higher. You are running PHP version %4$s and MySQL version %5$s.
ug: <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s نەشرى</a> PHP نەشرىنىڭ %2$s ياكى ئۇنىڭدىن يۇقىرى بولۇشىنى، MySQL نەشرىنىڭ %3$s ياكى ئۇنىڭدىن يۇقىرى بولۇشىنى تەلەپ قىلىدۇ. ئىشلىتىۋاتقىنىڭىز PHP نىڭ %4$s نەشرى، MySQL نىڭ بولسا %5$s نەشرى ئىكەن، شۇڭا يېڭىلىيالمايسىز.

en: You cannot update because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher. You are running version %3$s.
ug: <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s نەشرى</a> PHP نەشرىنىڭ %2$s ياكى ئۇنىڭدىن يۇقىرى بولۇشىنى تەلەپ قىلىدۇ. ئىشلىتىۋاتقىنىڭىز PHP نىڭ %3$s نەشرى ئىكەن، شۇڭا يېڭىلىيالمايسىز.

en: You did not enter a category name.
ug: سەھىپە نامىنى كىرگۈزمىدىڭىز.

en: You did not select an item for editing.
ug: تەھرىرلىمەكچى بولغان تۈرنى تاللىمىدىڭىز.

en: You do not appear to have any plugins available at this time.
ug: نۆۋەتتە ئىشلىتىشكە بولىدىغان ھېچقانداق قىستۇرمىڭىز يوق ئىكەن.

en: You do not appear to have any themes available at this time.
ug: نۆۋەتتە ئىشلەتكىلى بولىدىغان ھېچقانداق باشتېمىڭىز يوق ئىكەن.

en: You do not have permission to customize headers.
ug: بىلوگ رەسىمىنى ئۆزگەرتىشىڭىزگە ھوقۇق بېرىلمىگەن.

en: You do not have permission to edit this user.
ug: بۇ ئىشلەتكۈچىنى تەھرىرلەش ھوقۇقىڭىز يوق.

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
ug: بۇ بەتنى زىيارەت قىلىشىڭىزغا يېتەرلىك ئىجازەت بېرىلمىگەن.

en: You do not have sufficient permissions to activate plugins for this site.
ug: بۇ توربەتنىڭ قىستۇرمىلىرىنى ئاكتىپلىشىڭىزغا يېتەرلىك ئىجازەت بېرىلمىگەن.

en: You do not have sufficient permissions to add links to this site.
ug: بۇ توربەتكە ئۇلانما قوشۇشىڭىزغا يېتەرلىك ئىجازەت بېرىلمىگەن.

en: You do not have sufficient permissions to deactivate plugins for this site.
ug: بۇ توربەتنىڭ قىستۇرمىلىرىنى توختىتىشىڭىزغا يېتەرلىك ئىجازەت بېرىلمىگەن.

en: You do not have sufficient permissions to delete plugins for this site.
ug: بۇ توربەتنىڭ قىستۇرمىلىرىنى ئۆچۈرۈشىڭىزگە يېتەرلىك ئىجازەت بېرىلمىگەن.

en: You do not have sufficient permissions to delete this site.
ug: بۇ توربەتنى ئۆچۈرۈشىڭىزگە يېتەرلىك ئىجازەت بېرىلمىگەن.

en: You do not have sufficient permissions to edit plugins for this site.
ug: بۇ توربەتنىڭ قىستۇرمىلىرىنى تەھرىرلىشىڭىزگە يېتەرلىك ئىجازەت بېرىلمىگەن.

en: You do not have sufficient permissions to edit templates for this site.
ug: بۇ تور بېكەتنىڭ قېلىپلىرىنى تەھرىرلىشىڭىزگە يېتەرلىك ئىجازەت بېرىلمىگەن.

en: You do not have sufficient permissions to edit the links for this site.
ug: بۇ توربەتتىكى ئۇلانمىلارنى تەھرىرلىشىڭىزگە يېتەرلىك ئىجازەت بېرىلمىگەن.

en: You do not have sufficient permissions to export the content of this site.
ug: بۇ توربەتتىكى مەزمۇنلارنى ئېكسپورتلىشىڭىزغا يېتەرلىك ئىجازەت بېرىلمىگەن.

en: You do not have sufficient permissions to import content in this site.
ug: بۇ توربەتتە مەزمۇنلارنى ئىمپورتلىشىڭىزغا يېتەرلىك ھوقۇق بېرىلمىگەن.

en: You do not have sufficient permissions to install plugins on this site.
ug: بۇ توربەتكە قىستۇرما قاچىلىشىڭىزغا يېتەرلىك ئىجازەت بېرىلمىگەن.

en: You do not have sufficient permissions to install themes on this site.
ug: بۇ توربەتكە باشتېما قاچىلىشىڭىزغا يېتەرلىك ئىجازەت بېرىلمىگەن.

en: You do not have sufficient permissions to manage options for this site.
ug: بۇ توربەتنىڭ تاللانمىلىرى باشقۇرۇشىڭىزغا يېتەرلىك ئىجازەت بېرىلمىگەن.

en: You do not have sufficient permissions to manage plugins for this site.
ug: بۇ توربەتنىڭ قىستۇرمىلىرىنى باشقۇرۇشىڭىزغا يېتەرلىك ئىجازەت بېرىلمىگەن.

en: You do not have sufficient permissions to modify unregistered settings for this site.
ug: بۇ توربەتتىكى تىزىملىتىلمىغان تەكشەكلەرنى ئۆزگەرتىشىڭىزگە يېتەرلىك ئىجازەت بېرىلمىگەن.

en: You do not have sufficient permissions to update plugins for this site.
ug: بۇ توربەتنىڭ قىستۇرمىلىرىنى يېڭىلىشىڭىزغا يېتەرلىك ئىجازەت بېرىلمىگەن.

en: You do not have sufficient permissions to update themes for this site.
ug: بۇ توربەتنىڭ باشتېمىلىرىنى يېڭىلىشىڭىزغا يېتەرلىك ئىجازەت بېرىلمىگەن.

en: You do not have sufficient permissions to update this site.
ug: بۇ توربەتنى يېڭىلىشىڭىزغا يېتەرلىك ئىجازەت بېرىلمىگەن.

en: You do not have sufficient permissions to view this page.
ug: بۇ بەتنى زىيارەت قىلىشىڭىزغا يېتەرلىك ئىجازەت بېرىلمىگەن.

en: You have %1$s and %2$s.
ug: ئېرىشكىنىڭىز %1$s ۋە %2$s.

en: You have access to the source code, the freedom to study how the program works, and the freedom to change it to make it do what you wish.
ug: ئەسلى كودقا قارىتا، پروگراممىنىڭ قانداق ئىشلەيدىغانلىقىنى ئۆگىنىش ۋە ئۆز ئارزۇيىڭىز بويىچە ئىشلەيدىغان قىلىپ ئۆزگەرتىش ئەركىنلىكىڭىز بار.

en: You have specified these users for removal:
ug: تۆۋەندىكى ئىشلەتكۈچىلەرنى ئۆچۈرمەكچى بولۇۋاتىسىز:

en: You have specified this user for deletion: | You have specified these users for deletion:
ug[0]: بۇ ئىشلەتكۈچىنى ئۆچۈرۈشكە كۆرسەتتىڭىز:
ug[1]: بۇ ئىشلەتكۈچىلەرنى ئۆچۈرۈشكە كۆرسەتتىڭىز:

en: You have the freedom to distribute copies of your modified versions to others. By doing this you can give the whole community a chance to benefit from your changes.
ug: ئۆزىڭىز ئۆزگەرتكەن پروگراممىنى باشقىلارغا كۆچۈرۈپ تارقىتىش ئەركىنلىكىڭىز بار. بۇ ئارقىلىق كۆپچىلىكنى ئۆزگەرتىشلىرىڭىزدىن پايدىلىنىش پۇرسىتىگە ئېرىشتۈرسىڭىز بولىدۇ.

en: You have the freedom to redistribute copies of the original program so you can help your neighbor.
ug: ئەسلى پروگراممىنى كۆچۈرۈپ تارقىتىش ئەركىنلىكىڭىز بار، بۇ ئارقىلىق باشقىلارغا ياردەم بەرسىڭىز بولىدۇ.

en: You have the freedom to run the program, for any purpose.
ug: بۇ پروگراممىنى ھەر قانداق مەقسەتتە ئىشلىتىش ئەركىنلىكىڭىز بار.

en: You have the latest version of WordPress.
ug: ئەڭ يېڭى نەشردىكى WordPress نى ئىشلىتىۋېتىپسىز.

en: You have used your space quota. Please delete files before uploading.
ug: بوشلۇقىڭىزنى ئىشلىتىپ بولدىڭىز. يوللاشتىن بۇرۇن بەزى ھۆججەتلەرنى ئۆچۈرۈۋېتىڭ.

en: You have version %1$s installed. Update to %2$s.
ug: ئىشلىتىۋاتقىنىڭىز  %1$s نەشرى ئىكەن.  %2$s نەشرىگە يېڭىلىۋېلىڭ.

en: You may also browse based on the most popular tags in the Plugin Directory:
ug: قىستۇرما مۇندەرىجىسىدە قىستۇرمىلارنى يەنە ئاۋات خەتكۈشلەرگە ئاساسەن كۆرەلەيسىز.

en: You must assign a password to the new user, which they can change after logging in. The username, however, cannot be changed.
ug: يېڭى ئىشلەتكۈچىگە پارول بەلگىلىشىڭىز كېرەك. ئۇلار كىرگەندىن كېيىن ئۇنى ئۆزگەرتەلەيدۇ. شۇغىنىسى ئىشلەتكۈچى نامىنى ئۆزگەرتكىلى بولمايدۇ.

en: You must be a member of at least one site to use this page.
ug: بۇ بەتنى ئىشلىتىش ئۈچۈن ئاز دېگەندە بىر توربەتكە ئەزا بولۇشىڭىز كېرەك.

en: You must click the Save Changes button at the bottom of the screen for new settings to take effect.
ug: يېڭى تەڭشەكلەرنى كۈچكە ئىگە قىلىش ئۈچۈن ئېكراننىڭ ئاستىدىكى «ئۆزگەرتىشلەرنى ساقلاش» كۇنۇپكىسىنى چېكىڭ.

en: You must provide a domain name.
ug: تور نامىنى كىرگۈزۈشىڭىز كېرەك.

en: You must provide a name for your network of sites.
ug: توربەتلەردىن قۇرغان تورىڭىزغا بىر نام قويۇشىڭىز كېرەك.

en: You must provide a valid e-mail address.
ug: ئۈنۈملۈك ئېلېكتىرونلۇق خەت ئادرېسى كىرگۈزۈشىڭىز كېرەك.

en: You must provide an email address.
ug: بىر ئېلېكتىرونلۇق خەت ئادرېسى تەمىنلەڭ.

en: You need Javascript to choose a part of the image.
ug: بۇ سۈرەتنىڭ بىر قىسمىنى تاللاش ئۈچۈن جاۋاسكرىپت لازىم بولىدۇ.

en: You need to make this file writable before you can save your changes. See <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">the Codex</a> for more information.
ug: ئۆزگەرتىشلىرىڭىزنى ساقلاشتىن بۇرۇن بۇ ھۆججەتنى يېزىشقا بولىدىغان قىلىپ بەلگىلىشىڭىز كېرەك. تەپسىلىي بىلمەكچى بولسىڭىز <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">the Codex (ئىنگلىزچە)</a> قا قاراڭ.

en: You only have one theme enabled for this site right now. Visit the Network Admin to <a href="%1$s">enable</a> more themes.
ug: نۆۋەتتە بۇ توربەتتە بىرلا باشتېما بار ئىكەن. تېخىمۇ كۆپ باشتېمىلارنى<a href="%1$s">قوزغىتىش</a> ئۈچۈن تور باشقۇرغۇچىسى بېتىنى زىيارەت قىلىڭ.

en: You only have one theme enabled for this site right now. Visit the Network Admin to <a href="%1$s">enable</a> or <a href="%2$s">install</a> more themes.
ug: نۆۋەتتە بۇ توربەتتە بىرلا باشتېما بار ئىكەن. تېخىمۇ كۆپ باشتېمىلارنى<a href="%1$s">قوزغىتىش</a> ياكى <a href="%2$s">قاچىلاش</a> ئۈچۈن تور باشقۇرغۇچىسى بېتىنى زىيارەت قىلىڭ.

en: You only have one theme installed right now. Live a little! You can choose from over 1,000 free themes in the WordPress.org Theme Directory at any time: just click on the <a href="%s">Install Themes</a> tab above.
ug: سىز پەقەت بىرلا باشتېمىنى قاچىلاپسىز. سىزمۇ ياشاپ قويۇڭ! خالىغان ۋاقىتتا WordPress.org باشتېما مۇندەرىجىسىدىكى مىڭدىن ئارتۇق ھەقسىز باشتېمىدىن بىرەرنى تاللىۋالالايسىز: ئۈستى تەرەپتىكى <a href="%s">باشتېما قاچىلاش</a> ئۇلانمىسىنى چەكسىڭىزلا بولىدۇ.

en: You should be able to get this info from your web host, if <code>localhost</code> does not work.
ug: ئەگەر <code>localhost</code> نورمال ئىشلىمىسە، بۇ ئۇچۇرنى تور مۇلازىمىتى تەمىنلىگۈچىڭىزدىن ئېرىشەلەيسىز.

en: You should update your .htaccess now.
ug: ئەمدى .htaccess ھۆججىتىڭىزنى يېڭىلاڭ.

en: You should update your web.config now.
ug: ئەمدى web.config ھۆججىتىڭىزنى يېڭىلاڭ.

en: You&rsquo;re using the auto-generated password for your account. Would you like to change it to something easier to remember?
ug: ئىشلىتىۋاتقىنىڭىز ئاپتوماتىك ھاسىل قىلىنغان پارول ئىكەن. ئۇنى ئەستە تۇتۇش ئاسانراق قىلىپ ئۆزگەرتىۋالامسىز؟

en: Your <code>wp-config.php</code> file has an empty database table prefix, which is not supported.
ug: <code>wp-config.php</code> ھۆججىتىڭىزدىكى ساندان جەدۋىلى ئالدى قوشۇمچىسى كىرگۈزۈلمەپتۇ.

en: Your E-mail
ug: ئېلېكتىرونلۇق خەت ئادرېسىڭىز

en: Your MySQL username
ug: MySQL ئىشلەتكۈچى نامىڭىز

en: Your Profile
ug: ئارخىپىڭىز

en: Your Sites
ug: تور بېتىڭىز

en: Your WordPress database has been successfully updated!
ug: WordPress ساندىنىڭىز ئوڭۇشلۇق يېڭىلاندى!

en: Your WordPress database is already up-to-date!
ug: WordPress ساندىنىڭىز يېڭىلىنىپ بولغان.

en: Your WordPress.org username:
ug: WordPress.org دىكى ئىشلەتكۈچى نامىڭىز:

en: Your browser has some limitations uploading large files with the multi-file uploader. Please use the browser uploader for files over 100MB.
ug: تور كۆرگۈچىڭىز كۆپ ھۆججەت يۈكلىگۈچتە چوڭراق ھۆججەتلەرنى يۈكلەشتە چەكلىمىگە ئۇچرايدىكەن. سىغىمى 100MB تىن چوڭ بولغان ھۆججەتلەر ئۈچۈن تور كۆرگۈچ يۈكلىگۈچىسىنى ئىشلىتىڭ.

en: Your browser is out of date!
ug: تور كۆرگۈچىڭىزنىڭ ۋاقتى ئۆتكەن!

en: Your chosen password.
ug: تاللىغان پارولىڭىز.

en: Your email address has not been updated yet. Please check your inbox at %s for a confirmation email.
ug: ئېلېكتىرونلۇق خەت ئادرېسىڭىز يېڭىلانماپتۇ. جەزملەش ئېلېكتىرونلۇق خېتىنى %s دىكى ئېلېكتىرونلۇق خەت ساندۇقىڭىزدىن تەكشۈرۈڭ.

en: Your hosting company, support forum volunteers, or a friendly developer may be able to use this information to help you:
ug: سىزنىڭ غول كومپيۇتېر(مۇلازىمىتېر) بىلەن تەمىنلىگەن شىركىتىڭىز، قوللاش مۇنبىرىدىكى پىدائىيلار ياكى دوستانە ئىجادىيەتچىلەر بۇ ئۇچۇرلار ئارقىلىق سىزگە ياردەم بېرىدۇ:

en: Your latest changes were saved as a revision.
ug: ئەڭ ئاخىرقى ئۆزگەرتىشلىرىڭىز بىر تۈزىتىش قىلىنىپ ساقلاندى.

en: Your new WordPress site has been successfully set up at:
    
    %1$s
    
    You can log in to the administrator account with the following information:
    
    Username: %2$s
    Password: %3$s
    
    We hope you enjoy your new site. Thanks!
    
    --The WordPress Team
    http://wordpress.org/
ug: سىزنىڭ يېڭى WordPress تور بېتىڭىز ئوڭۇشلۇق ھالدا تۆۋەندىكىدەك قۇرۇلدى:
    
    %1$s
    
    تۆۋەندىكى ئۇچۇرلار ئارقىلىق باشقۇرغۇچى ھېساباتىغا كىرەلەيسىز:
    
    ئىشلەتكۈچى نامى: %2$s
    پارول: %3$s
    
    يېڭى تور بېتىڭىزنى كۆڭۈللۈك ئىشلىتىشىڭىزگە تىلەكداشمىز. رەھمەت!
    
    --WordPress  ئۇيغۇرچە گۇرۇپپىسىدىن
    http://ug.wordpress.org/

en: Your passwords do not match. Please try again.
ug: پارول ماسلاشمىدى. كېيىن قايتا سىناپ بېقىڭ.

en: Your plugins are all up to date.
ug: قىستۇرمىلىرىڭىزنىڭ ھەممىسى ئەڭ يېڭى ھالەتتە.

en: Your post has been saved.
ug: يازمىڭىز ساقلىنىپ بولغان.

en: Your profile contains information about you (your &#8220;account&#8221;) as well as some personal options related to using WordPress.
ug: ئارخىپىڭىز سىز ( &#8220;ھېساباتىڭىز&#8221;) ۋە WordPress نى ئىشلىتىشكە مۇناسىۋەتلىك بەزى خۇسۇسىي تاللانمىلار ھەققىدىكى ئۇچۇرلارنى ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ.

en: Your site at %1$s experienced a critical failure while trying to update WordPress to version %2$s.
ug: %1$s دىكى بېكىتىڭىز WordPress نەشرىنى %2$s غا يېڭىلىۋاتقاندا ئەجەللىك خاتالىققا يولۇقتى.

en: Your site at %1$s experienced a critical failure while trying to update to the latest version of WordPress, %2$s.
ug: %1$s دىكى بېكىتىڭىز WordPress نىڭ %2$s ئەڭ يېڭى نەشرىگە يېڭىلىۋاتقاندا ئەجەللىك خاتالىققا يولۇقتى.

en: Your site is asking search engines not to index its content
ug: تور بېتىڭىز ئىزدەش ماتورلىرىنىڭ ئىندېكسلىشىغا رۇخسەت قىلمىغان

en: Your site is configured to keep only the last %s revisions.
ug: بېكىتىڭىز پەقەت ئەڭ يېڭى %s نەشرىدە تۇرۇشقا سەپلەنگەن.

en: Your site was running version %s.
ug: بېكىتىڭىزدە ئىجرا بولۇۋاتقان نەشرى %s.

en: Your theme does not natively support menus, but you can use them in sidebars by adding a &#8220;Custom Menu&#8221; widget on the <a href="%s">Widgets</a> screen.
ug: باش تېمىڭىز تېگىدىن تىزىملىكلەرنى قوللىمايدۇ، ئەمما &#8220;«ئىختىيارى تىزىملىك»&#8221 نى قوشۇش ئارقىلىق ئۇلارنى يانبالداقتا ئىشلىتەلەيسىز. كىچىك قوراللار <a href="%s">كىچىك قوراللار</a>ئېكرانىدا.

en: Your theme does not support navigation menus or widgets.
ug: باشتېمىڭىز يۆتكەش تىزىملىكى ياكى كىچىك قورالنى قوللىمايدىكەن.

en: Your themes are all up to date.
ug: باشتېمىلىرىڭىزنىڭ ھەممىسى ئەڭ يېڭى ھالەتتە.

en: Your translations are all up to date.
ug: تەرجىمىلىرىڭىزنىڭ ئەڭ يېڭى ئىكەن.

en: Your username cannot be changed, but you can use other fields to enter your real name or a nickname, and change which name to display on your posts.
ug: ئىشلەتكۈچى نامىڭىزنى ئۆزگەرتەلمەيسىز، لېكىن باشقا يەرلەرگە ئەسلى ئىسمىڭىز ياكى تەخەللۇسىڭىزنى كىرگۈزۈپ، يازمىڭىزدا كۆرسىتىلىدىغان ئىسىمنى ئۆزگەرتەلەيسىز.

en: [%1$s] URGENT: Your site may be down due to a failed update
ug: [%1$s] جىددىي: بېكىتىڭىز يېڭىلاشتا مەغلۇپ بولغانلىقتىن تاقىلىدۇ.

en: [%1$s] WordPress %2$s is available. Please update!
ug: [%1$s] WordPress %2$s نى ئىشلەتكىلى بولىدۇ. يېڭىلىۋېلىڭ!

en: [%1$s] Your site has updated to WordPress %2$s
ug: [%1$s] تور بېكىتىڭىز WordPress %2$ غا يېڭىلاندى

en: [%s] Background updates have finished
ug: [%s] ئارقا سۇپىدا يېڭىلاش تاماملاندى

en: [%s] Joining confirmation
ug: [%s] قاتنىشىشنى جەزملەش

en: [%s] New Admin Email Address
ug: [%s] يېڭى باشقۇرغۇچى ئېلېكتىرونلۇق خەت ئادرېسى

en: [%s] New Email Address
ug: [%s] يېڭى ئېلېكتىرونلۇق خەت ئادرېسى

en: [%s] There were failures during background updates
ug: [%s] ئارقا سۇپىدا يېڭىلىۋاتقاندا مەغلۇپ بولدى

en: [%s] Your site invite
ug: [%s] تور بېتىڭىزنىڭ تەكلىپلىرى

en: [Pending]
ug: [تەستىق كۈتۈۋاتقان]

en: acquaintance
ug: تونۇش

[ctx: adjective]
en: Pending
ug: تەستىق كۈتۈۋاتقان

[ctx: admin menu]
en: All Links
ug: بارلىق ئۇلانمىلار

en: another web address of mine
ug: باشقا تور ئادرېسىم

en: child
ug: بالا

en: click images to select
ug: تاللاش ئۈچۈن سۈرەتنى چېكىڭ

en: co-resident
ug: يولۇچى

en: co-worker
ug: خىزمەتداش

en: colleague
ug: ھەمراھ

[ctx: color]
en: Default: %s
ug: سۈكۈتتىكى: %s

[ctx: column name]
en: Comment
ug: باھا

[ctx: column name]
en: Date
ug: ۋاقىت

[ctx: column name]
en: File
ug: ھۆججەت

[ctx: column name]
en: In Response To
ug: ماس يازما

[ctx: column name]
en: Title
ug: تېما

[ctx: column name]
en: Uploaded to
ug: يۈكلىنىدىغان ئورۇن:

[ctx: comment]
en: Mark as Spam
ug: ئەخلەت خەت دەپ بەلگە قويۇش

[ctx: comment]
en: Not Spam
ug: ئەخلەت خەت ئەمەس

[ctx: comments]
en: %s in moderation | %s in moderation
ug[0]: %s مودىرىيەتتە
ug[1]: %s مودىرىيەتتە

[ctx: comments]
en: All | All
ug[0]: ھەممە
ug[1]: ھەممە

[ctx: comments per page (screen options)]
en: Comments
ug: باھالار

en: contact
ug: ئالاقىلەشكۈچى

en: crush
ug: كۆيگىنى

[ctx: dashboard]
en: %1$s on %2$s
ug: %1$s دىكى %2$s

en: date
ug: ھەمراھ

[ctx: detached files]
en: Unattached <span class="count">(%s)</span> | Unattached <span class="count">(%s)</span>
ug[0]: قىستۇرۇلمىغان <span class="count">(%s)</span>
ug[1]: قىستۇرۇلمىغان <span class="count">(%s)</span>

[ctx: drafts]
en: View all
ug: ھەممىنى كۆرۈش

[ctx: example password]
en: password
ug: parol

[ctx: example username]
en: username
ug: ishletkuchi

en: family
ug: ئائىلە

[ctx: file]
en: Add New
ug: يېڭىدىن قوشۇش

en: first
ug: تۇنجى

en: friend
ug: دوست

en: friendship
ug: دوستانە

en: geographical
ug: جۇغراپىيىلىك

en: identity
ug: سالاھىيەت

en: items
ug: تۈر

[ctx: items per page (screen options)]
en: Media items
ug: مېدىيا

en: kin
ug: تۇغقان

en: last
ug: ئاخىرقى

[ctx: link]
en: Add New
ug: يېڭىدىن قوشۇش

[ctx: link name]
en: Name
ug: نامى

[ctx: media item]
en: Edit
ug: تەھرىرلەش

[ctx: menu]
en: Edit
ug: تەھرىرلەش

[ctx: menu]
en: Use new menu
ug: يېڭى تىزىملىك ئىشلىتىش

en: met
ug: سەپەرداش

[ctx: meta name]
en: Name
ug: نامى

en: muse
ug: خىيالىي

en: my-hacks.php (legacy hacks support)
ug: my-hacks.php (كونا نەشرىنى قوللايدۇ)

[ctx: nav menu front page title]
en: Home: %s
ug: باشبەت: %s

[ctx: nav menu home label]
en: Home
ug: باشبەت

en: neighbor
ug: قوشنا

en: newer
ug: يېڭىراق

en: none
ug: يوق

en: older
ug: كونىراق

en: or <a href="%s">create a new menu</a>.
ug: ياكى <a href="%s">«يېڭى تىزىملىك قۇرۇڭ»</a>.

en: or, <a href="%s">change your theme completely</a>
ug: ياكى <a href="%s">باشتېمىڭىزنى تولۇق ئۆزگەرتىڭ</a>

[ctx: paging]
en: %1$s of %2$s
ug: %1$s جەمئىي  %2$s بەت

en: parent
ug: ئاتا-ئانا

en: physical
ug: فىزىكىلىق

[ctx: plugin]
en: Add New
ug: يېڭىدىن قوشۇش

[ctx: plugin]
en: Installed
ug: قاچىلانغانلار

[ctx: plugin editor]
en: Editor
ug: تەھرىرلىگۈچ

[ctx: plugin name]
en: Name
ug: نامى

[ctx: plugins]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
ug[0]: بارلىق <span class="count">(%s)</span>
ug[1]: بارلىق <span class="count">(%s)</span>

[ctx: plugins per page (screen options)]
en: Plugins
ug: قىستۇرمىلار

[ctx: post state]
en: Pending
ug: تەستىق كۈتۈۋاتقان

en: posts
ug: يازما

[ctx: posts]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
ug[0]: بارلىق <span class="count">(%s)</span>
ug[1]: بارلىق <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: Mine <span class="count">(%s)</span> | Mine <span class="count">(%s)</span>
ug[0]: ئۆزەمنىڭ <span class="count">(%s)</span>
ug[1]: ئۆزەمنىڭ <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: Sticky <span class="count">(%s)</span> | Sticky <span class="count">(%s)</span>
ug[0]: چوققىلانغان <span class="count">(%s)</span>
ug[1]: چوققىلانغان <span class="count">(%s)</span>

en: professional
ug: كەسپىي

en: rel:
ug: مۇناسىۋەت:

[ctx: removing-widget]
en: Deactivate
ug: توختىتىش

[ctx: revision date short format]
en: j M @ G:i
ug: m - ئاينىڭ j - كۈنى @ G:i

[ctx: revisions]
en: Browse
ug: كۆرۈش

en: romantic
ug: رومانتىك

[ctx: sample permalink base]
en: archives
ug: ئارخىپلار

[ctx: sample permalink structure]
en: sample-post
ug: yazma-misali

en: send e-mail
ug: ئېلېكتىرونلۇق خەت ئەۋەتىش

[ctx: settings screen]
en: General
ug: ئادەتتىكى

en: sibling
ug: بىر تۇغقان

[ctx: site]
en: Mark as Spam
ug: ئەخلەت خەت دەپ بەلگە قويۇش

[ctx: site]
en: Not Spam
ug: ئەخلەت خەت ئەمەس

[ctx: site]
en: Registered
ug: تىزىملاتقان ۋاقتى

[ctx: site]
en: Spam
ug: ئەخلەت خەت

en: spouse
ug: جورا

en: sub item
ug: تارماق ئەزا

en: sweetheart
ug: سۆيگۈنى

[ctx: term name]
en: Name
ug: نامى

[ctx: theme]
en: Active:
ug: ئاكتىپ:

[ctx: theme]
en: Installed
ug: قاچىلانغانلار

[ctx: theme editor]
en: Editor
ug: تەھرىرلىگۈچ

[ctx: theme name]
en: Name
ug: نامى

[ctx: themes]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
ug[0]: بارلىق <span class="count">(%s)</span>
ug[1]: بارلىق <span class="count">(%s)</span>

[ctx: uploaded files]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
ug[0]: بارلىق <span class="count">(%s)</span>
ug[1]: بارلىق <span class="count">(%s)</span>

[ctx: uploaded files]
en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
ug[0]: ئەخلەت <span class="count">(%s)</span>
ug[1]: ئەخلەت <span class="count">(%s)</span>

[ctx: user]
en: Add Existing
ug: بارىنى قوشۇش

[ctx: user]
en: Add Existing User
ug: مەۋجۇد ئىشلەتكۈچى قوشۇش

[ctx: user]
en: Add New
ug: يېڭىدىن قوشۇش

[ctx: user]
en: Add New User
ug: يېڭى ئىشلەتكۈچى قوشۇش

[ctx: user]
en: Mark as Spam
ug: ئەخلەت خەت دەپ بەلگە قويۇش

[ctx: user]
en: Not Spam
ug: ئەخلەت خەت ئەمەس

[ctx: user]
en: Registered
ug: تىزىملاتقان ۋاقتى

[ctx: users]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
ug[0]: بارلىق <span class="count">(%s)</span>
ug[1]: بارلىق <span class="count">(%s)</span>

[ctx: users per page (screen options)]
en: Users
ug: ئىشلەتكۈچىلەر

[ctx: verb]
en: Clear
ug: ئۆچۈرۈش

[ctx: verb]
en: Spam
ug: ئەخلەت خەت قىلىش

[ctx: verb]
en: Trash
ug: ئەخلەتلەش

[ctx: verb; site]
en: Archive
ug: ئارخىپ

en: via
ug: ئارقىلىق

en: visit site
ug: توربەتنى كۆرۈش

[ctx: widget]
en: Add
ug: قوشۇش

[ctx: widget]
en: Edit
ug: تەھرىرلەش
