Development (trunk) - en to az translation catalogue (1688 entries)

en: 
    <h1>Error establishing a database connection</h1>
    <p>This either means that the username and password information in your <code>wp-config.php</code> file is incorrect or we can't contact the database server at <code>%s</code>. This could mean your host's database server is down.</p>
    <ul>
    	<li>Are you sure you have the correct username and password?</li>
    	<li>Are you sure that you have typed the correct hostname?</li>
    	<li>Are you sure that the database server is running?</li>
    </ul>
    <p>If you're unsure what these terms mean you should probably contact your host. If you still need help you can always visit the <a href='http://wordpress.org/support/'>WordPress Support Forums</a>.</p>
az: 
    <h1>Verilənlər bazası bağlantısı qurularkən xəta oldu</h1>
    <p>Bu <code>wp-config.php</code> dosyesində yer alan istifadəçi adı və şifrənizin yanlış olduğu ya da <code>%s</code> mövqesində yer alan verilənlər bazanıza qoşula bilmədiyimiz mənasına gəlir ola bilər. Ayrıca yayımlayıcınızın verilənlər bazası serveri çökmüş ola bilər.</p>
    <ul>
    \t<li>Doğru istifadəçi adı və şifrəsi daxil etdiyinizdən əminsinizmi?</li>
    \t<li>Doğru server adını yazdığınızdan əminsinizmi  ?</li>
    \t<li>Verilənlər bazası serverinin işlədiyindən əminsinizmi?</li>
    </ul>
    <p>Əgər bu terminlərin nə mənaya gəldiklərini bilmirsinizsə yayımcı firma ilə əlaqəyə keçməyiniz yaxşı olar. Yenə də yardıma ehtiyacınız varsa hər zaman üçün <a href='http://wordpress.org/support/'>WordPress Dəstək Forumları</a>nı ziyarət edə bilərsiniz.</p>

en:  and
az: və

en: "caller_get_posts" is deprecated. Use "ignore_sticky_posts" instead.
az: "caller_get_posts" artıq istifadə edilmir. Yerinə "ignore_sticky_posts" istifadə edin.

en: #%d (no title)
az: #%d (başlıq yoxdur)

en: % Comments
az: % Şərh

en: %1$s %2$s %3$s Category Feed
az: %1$s %2$s %3$s Kateqoriya Qidalandırıcısı

en: %1$s %2$s %3$s Comments Feed
az: %1$s %2$s %3$s Şərh Qidalandırıcısı

en: %1$s %2$s %3$s Feed
az: %1$s %2$s %3$s Qidalandırıcısı

en: %1$s %2$s %3$s Tag Feed
az: %1$s %2$s %3$s Etiket Qidalandırıcısı

en: %1$s %2$s Comments Feed
az: %1$s %2$s Şərh Qidalandırıcısı

en: %1$s %2$s Feed
az: %1$s %2$s Qidalandırıcısı

en: %1$s %2$s Posts by %3$s Feed
az: %3$s Qidalandırıcısı üçün %1$s %2$s Yazıları

en: %1$s %2$s Search Results for &#8220;%3$s&#8221; Feed
az: %1$s %2$s &#8220;%3$s&#8221; Qidalandırıcısı üçün axtarışın nəticələri

en: %1$s - Comments on %2$s
az: %1$s - %2$s üçün şərhlər

en: %1$s [Autosave]
az: %1$s [Avtomatik qeyd et]

en: %1$s [Current Revision]
az: %1$s [Mövcud versiya]

en: %1$s and %2$s.
az: %1$s və %2$s.

en: %1$s at %2$s
az: %1$s tarixində, saat %2$s

en: %1$s comments recovered.
az: %1$s şərh geri gətirildi.

en: %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s with no alternative available.
az: %1$s %2$s versiyasından bəri<strong>istifadə edilməyəcək</strong> və bu an üçün alternativi yoxdur.

en: %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! Use %3$s instead.
az: %1$s %2$s versiyasından bəri<strong>istifadə edilməyəcək</strong>! Yerinə %3$s istifadə edin.

en: %1$s is proudly powered by %2$s
az: %1$s %2$s ilə gücləndirilmişdir

en: %1$s was called <strong>incorrectly</strong>. %2$s %3$s
az: %1$s <strong>xətalı</strong> çağırıldı. %2$s %3$s

en: %1$s was called with an argument that is <strong>deprecated</strong> since version %2$s with no alternative available.
az: %2$s versiyasından bəri %1$s çağrıldığı parametr ilə <strong>keçərliliyini itirmişdir</strong> və alternativi yoxdur!

en: %1$s was called with an argument that is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! %3$s
az: %2$s versiyasından bəri %1$s çağrıldığı parametr ilə <strong>keçərliliyini itirmişdir</strong>! %3$s

en: %H:%M:%S
az: %S:%D:%S

en: %Y-%m-%d
az: %İ-%a-%g

en: %d Plugin Update | %d Plugin Updates
az[0]: %d plaqin yenilənməsi
az[1]: %d plaqin yenilənməsi

en: %d Theme Update | %d Theme Updates
az[0]: %d mövzu yenilənməsi
az[1]: %d mövzu yenilənməsi

en: %d WordPress Update
az: %d WordPress yenilənməsi

en: %d queries. %s seconds.
az: %d sorğu. %s saniyə.

en: %d selected
az: %d seçildi

en: %s <span class="says">says:</span>
az: %s <span class="says">dedi ki:</span>

en: %s Ago
az: %s öncə

en: %s ago
az: %s öncə

en: %s approved | %s approved
az[0]: %s təsdiqlənən
az[1]: %s təsdiqlənən

en: %s changed the comment status to %s
az: %s şərh statusu %s olaraq dəyişdirdi

en: %s comment awaiting moderation | %s comments awaiting moderation
az[0]: %s şərh moderasiya gözləyir
az[1]: %s şərh moderasiya gözləyir

en: %s day | %s days
az[0]: %s gün
az[1]: %s gün

en: %s exceeds the maximum upload size for the multi-file uploader when used in your browser.
az: %s çoxlu yükləyicidən istifadə edərkən izin verilən ən yüksək fayl ölçüsünü keçir.

en: %s exceeds the maximum upload size for this site.
az: %s bu sayt üçün təyin edilmiş ən yüksək fayl ölçüsünü keçir.

en: %s hour | %s hours
az[0]: %s saat
az[1]: %s saat

en: %s is a protected WP option and may not be modified
az: %s qorumalı bir WP seçimdir və üzərində dəyişiklik edilməməlidir

en: %s is your new username
az: yeni istifadəçi adınız: %s

en: %s min | %s mins
az[0]: %s dəqiqə
az[1]: %s dəqiqə

en: %s month | %s months
az[0]: %s ay
az[1]: %s ay

en: %s reported this comment as not spam
az: %s bu şərhin spam olmadığı təsdiqləndi

en: %s reported this comment as spam
az: %s bu şərhin spam olduğu təsdiqləndi

en: %s topic | %s topics
az[0]: %s bəhs
az[1]: %s bəhs

en: %s week | %s weeks
az[0]: %s həftə
az[1]: %s həftə

en: %s year | %s years
az[0]: %s il
az[1]: %s il

en: &#8220;%s&#8221; has failed to upload.
az: &#8220;%s&#8221; yükləməsi alınmadı.

en: &#8592; Cancel Gallery
az: &#8592; Qalereyanı ləğv et

en: &#8592; Return to library
az: &#8592; Kitabxanaya qayıt

en: &laquo; Back
az: &laquo; Geri

en: &laquo; Older Comments
az: &laquo; Əski Şərhlər

en: &laquo; Previous
az: &laquo; Öncəki

en: &laquo; Previous Page
az: &laquo; Öncəki Səhifə

en: &larr; Back to %s
az: &larr; %s əsas səhifəsinə geri dön

en: &lt; Prev
az: &lt; Öncəki

en: &mdash; Select &mdash;
az: &mdash; Seç &mdash;

en: (Edit)
az: (Redaktə et)

en: (Must be at least 4 characters, letters and numbers only.)
az: (Sadəcə hərf və rəqəmdən ibarət olan 4 simvol olmalıdır.)

en: (This message was added in version %s.)
az: (Bu mesaj %s versiyasında əlavə edildi.)

en: (more&hellip;)
az: (daha&helliip;)

en: (no title)
az: (başlıqsız)

en: (required)
az: (gərəkli)

en: , and
az:  və

en: -- Not set --
az: -- Qurulmamış --

en: 1 Comment
az: 1 Şərh

[ctx: 1: date, 2: time]
en: %1$s at %2$s
az: %1$s %2$s

en: <a href="%1$s">Akismet</a> blocks spam from getting to your blog.
az: <a href="%1$s">Akismet</a> bloqunuzu spam şərhlərdən qoruyur.

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comment already.  | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comments already.
az[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> saytınızı %2$s spam şərhdən qorumuşdur.
az[1]: <a href="%1$s">Akismet</a> saytınızı %2$s spam şərhlərdən qorumuşdur.

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comments</a>. | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comments</a>.
az[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> bu ana qədər saytınızı  ümumilikdə <a href="%2$s">%3$s spam şərhdən qorudu</a>.
az[1]: <a href="%1$s">Akismet</a> bu ana qədər saytınızı ümumilikdə <a href="%2$s">%3$s spam şərhdən qorudu</a>.

en: <a href="http://%1$s">http://%2$s</a> is your new site. <a href="%3$s">Log in</a> as &#8220;%4$s&#8221; using your existing password.
az: <a href="http://%1$s">http://%2$s</a> yeni saytınız. Mövcud olan parolunuz ilə &#8220;%4$s&#8221; olaraq <a href="%3$s">giriş</a> edə bilərsiniz.

en: <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr> feed for comments on this post.
az: Bu yazıya edilən şəhlər üçün <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr> qidalandırıcıları.

en: <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>
az: <abbr title="Universal Mənbə Mövqeləndiricisi">URL</abbr>

en: <cite class="fn">%s</cite> <span class="says">says:</span>
az: <cite class="fn">%s</cite> <span class="says">deyir ki:</span>

en: <em>Rich editing</em>, also called WYSIWYG for What You See Is What You Get, means your text is formatted as you type. The rich editor creates HTML code behind the scenes while you concentrate on writing. Font styles, links and images all appear approximately as they will on the internet.
az: <em>Zəngin mətn redaktoru</em>, eynı zamanda WYSIWYG (Nə görürsən onu alarsan) da deyilir, mətnin siz yazarkən formatlanacağı mənasına gəlir. Siz yazınıza başınız qarışmışkən zəngin mətn redaktoru arxa planda HTML kodlarını yaradır. Yazı növü stilləri, bağlantılar və rəsmlər internet üzərində görünəcəkləri şəkildə görünürlər.

en: <h1>Can&#8217;t select database</h1>
    <p>We were able to connect to the database server (which means your username and password is okay) but not able to select the <code>%1$s</code> database.</p>
    <ul>
    <li>Are you sure it exists?</li>
    <li>Does the user <code>%2$s</code> have permission to use the <code>%1$s</code> database?</li>
    <li>On some systems the name of your database is prefixed with your username, so it would be like <code>username_%1$s</code>. Could that be the problem?</li>
    </ul>
    <p>If you don't know how to set up a database you should <strong>contact your host</strong>. If all else fails you may find help at the <a href="http://wordpress.org/support/">WordPress Support Forums</a>.</p>
az: <h1>Verilənlər bazası seçilə bilmir</h1>\n
    <p>Verilənlər bazası serverinizə bağlana bilirik (ki bu da istifadəçi adı və parolunuzun doğru olduğu mənasına gəlir) amma <code>%1$s</code> verilənlər bazası seçilə bilmir.</p>\n
    <ul>\n
    <li>Var olduğundan əminsinizmi?</li>\n
    <li><code>%2$s</code> istifadəçi <code>%1$s</code> verilənlər bazasını işlətmək üçün gərəkən iznə sahibdirmi?</li>\n
    <li>Bəzi sistemlərdə verilənlər bazası adlarının önünə istifadəçi adları ön əlavə olaraq əlavə edilir, yəni verilənlər bazasının adı <code>istifadəçiadi_%1$s</code> şəklində ola bilir. Problem bu ola bilərmi?</li>\n
    </ul>\n
    <p>Əgər bir verilənlər bazasını necə quracağınızı bilmirsinizsə <strong>server provayderi ilə əlaqə qurmalısınız</strong>. Bunların heç biri sizə yardımçı olmazsa <a href="http://wordpress.org/support/">WordPress Dəstək Forumlarında</a> dəstək axtara bilərsiniz.</p>

en: <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong> | <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong>
az[0]: <strong class="count">%1$s spam</strong> şərh <strong>Akismet</strong> tərəfindən əngəlləndi
az[1]: <strong class="count">%1$s spam</strong> şərh <strong>Akismet</strong> tərəfindən əngəlləndi

en: <strong>Almost done</strong> - activate your account and say goodbye to comment spam
az: <strong>Demək olar ki, hazırdır</strong> - hesabınızı aktivləşdirin və spam ilə əlaqədar problemlərə əlvida deyin.

en: <strong>Author:</strong> %s
az: <strong>Müəllif:</strong> %s

en: <strong>Conflicting values for the constants VHOST and SUBDOMAIN_INSTALL.</strong> The value of SUBDOMAIN_INSTALL will be assumed to be your subdomain configuration setting.
az: <strong>VHOST və SUBDOMAIN_INSTALL dəyərləri arasında münaqişə var.</strong> SUBDOMAIN_INSTALL dəyəri alt sahə adı parametrləri üçün baza götürüləcəkdir.

en: <strong>Could not find site <code>%1$s</code>.</strong> Searched for table <code>%2$s</code> in database <code>%3$s</code>. Is that right?
az: <strong> saytı <code>%1$s</code>. </strong> tapılmadı.Lövhə <code>%2$s</code> verilənlər bazasında <code>%3$s</code> axtarıldı . Bu doğrudurmu?

en: <strong>Database tables are missing.</strong> This means that MySQL is not running, WordPress was not installed properly, or someone deleted <code>%s</code>. You really should look at your database now.
az: <strong>Verilənlər bazası lövhələri əksikdir.</strong> MySQL çalışmır, WordPress düzgün yüklənməmiş ya da biriləri <code>%s</code> maddələrini silmiş ola bilər. Həmən verilənlər bazasını yoxlayın.

en: <strong>ERROR</strong>: <code>$table_prefix</code> in <code>wp-config.php</code> can only contain numbers, letters, and underscores.
az: <strong>XƏTA</strong>: <code>wp-config.php</code> qovluğunda göstərilən  <code>$table_prefix</code> sadəcə rəqəm, hərf və altı çizgili simvollardan ibarət ola bilər.

en: <strong>ERROR</strong>: Cookies are blocked or not supported by your browser. You must <a href='http://www.google.com/cookies.html'>enable cookies</a> to use WordPress.
az: .<strong>XƏTA</strong>: Çərəzlər(kuklar) əngəllənmiş və ya brauzeriniz tərəfindən dəstəklənmir.WordPress-dən istifadə etmək üçün <a href='http://www.google.com/cookies.html'>çərəzləri aktivləşdirməlisiniz</a>

en: <strong>ERROR</strong>: Couldn&#8217;t register you&hellip; please contact the <a href="mailto:%s">webmaster</a> !
az: <strong>XƏTA</strong>: Qeydiyyat baş tutmur&hellip; lütfən <a href="mailto:%s">veb nəzarətçi</a> ilə əlaqə qurun!

en: <strong>ERROR</strong>: Enter a username or e-mail address.
az: <strong>XƏTA</strong>: Lütfən istifadəçi adı ya da e-poçt ünvanını daxil edin.

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username or e-mail.
az: <strong>XƏTA</strong>: Keçərsiz istifadəçi adı ya da e-poçt

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username or incorrect password.
az: <strong>XƏTA</strong>: Keçərsiz istifadəçi adı və ya keçərsiz parol

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username. <a href="%s" title="Password Lost and Found">Lost your password</a>?
az: <strong>XƏTA</strong>: Keçərsiz istifadəçi adı. <a href="%s" title="İtmiş Parollar tapılır">Parolunuzu unutdunuzmu</a>?

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter a username.
az: <strong>XƏTA</strong>: Lütfən bir istifadəçi adı daxil edin.

en: <strong>ERROR</strong>: Please type your e-mail address.
az: <strong>XƏTA</strong>: Lütfən e-poçt ünvanınızı daxil edin.

en: <strong>ERROR</strong>: Site URL already taken.
az: <strong>XƏTA</strong>: Saytın ünvanı daha öncədən alınmışdır.

en: <strong>ERROR</strong>: The email address isn&#8217;t correct.
az: <strong>XƏTA</strong>: E-poçt ünvanı xətalıdır.

en: <strong>ERROR</strong>: The password field is empty.
az: <strong>XƏTA</strong>: Parol sahəsi boşdur.

en: <strong>ERROR</strong>: The password you entered for the username <strong>%1$s</strong> is incorrect. <a href="%2$s" title="Password Lost and Found">Lost your password</a>?
az: <strong>XƏTA</strong>: <strong>%1$s</strong> istifadəçi üçün daxil etdiyiniz parol keçərsizdir.<a href="%2$s" title="Parolunuzu unutdunuzmu?">Parolunuzu unutdunuzmu</a>?

en: <strong>ERROR</strong>: The username field is empty.
az: <strong>XƏTA</strong>: İstifadəçi adı sahəsi boşdur.

en: <strong>ERROR</strong>: There is no user registered with that email address.
az: <strong>XƏTA</strong>: Bu e-poçt ünvanı ilə qeydiyyatdan keçmiş istifadəçi yoxdur.

en: <strong>ERROR</strong>: This email is already registered, please choose another one.
az: <strong>XƏTA</strong>: Bu e-poçt ilə qeydiyyatdan keçilmişdir.Lütfən bir başqasını seçin.

en: <strong>ERROR</strong>: This username is already registered. Please choose another one.
az: <strong>XƏTA</strong>: Bu istifadəçi adı öncədən qeyd edilmişdir. Lütfən başqa birini seçin.

en: <strong>ERROR</strong>: This username is invalid because it uses illegal characters. Please enter a valid username.
az: <strong>XƏTA</strong>: Bu istifadəçi adı qəbul edilməyən simvollardan ibarət olduğu üçün keçərli deyil.Lütfən keçərli bir istifadəçi adı daxil edin.

en: <strong>ERROR</strong>: WordPress %1$s requires MySQL %2$s or higher
az: <strong>XƏTA</strong>: WordPress %1$s üçün MySQL %2$s və yuxarı versiyalar lazımdır

en: <strong>ERROR</strong>: Your account has been marked as a spammer.
az: <strong>XƏTA</strong>: Hesabınız spam olaraq işarələnmişdir.

en: <strong>ERROR</strong>: please enter a valid email address.
az: <strong>XƏTA</strong>: lütfən keçərli bir e-poçt ünvanı daxil edin.

en: <strong>ERROR</strong>: please fill the required fields (name, email).
az: <strong>XƏTA</strong>: lütfən gərəkli sahələri doldurun (ad, e-poçt).

en: <strong>ERROR</strong>: please type a comment.
az: <strong>XƏTA</strong>: lütfən bir şərh yazın.

en: <strong>ERROR</strong>: problem creating site entry.
az: <strong>XƏTA</strong>: sayt girişi yaradılarkən xəta baş verdi.

en: <strong>Posted title:</strong> %s
az: <strong>Yazının başlığı:</strong> %s

en: <strong>RSS Error</strong>: %s
az: <strong>RSS Xətası</strong>: %s

en: <strong>Sign up success!</strong> Please check your email for your Akismet API Key and enter it below.
az: <strong>Qeydiyyat uğurla nəticələndi!</strong> Lütfən e-poçtunuzu  Akismet API açarı üçün yoxlayın və açarı aşağıdakı qutuya daxil edin.

en: <strong>XHTML:</strong> You can use these tags: <code>%s</code>
az: <strong>XHTML:</strong> Bu etiketlərdən istifadə edə bilərsiniz: <code>%s</code>

en: <strong>You have successfully updated WordPress!</strong> Please log back in to experience the awesomeness.
az: <strong>WordPress-i müvəffəqiyyətlə yenilədiniz!</strong> Daha möhtəşəm bir təcrübə üçün təkrar daxil olun.

en: A DNS problem or firewall is preventing all access from your web server to Akismet.com.  <strong>Akismet cannot work correctly until this is fixed.</strong>  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet and firewalls</a>.
az: Bir DNS problemi ya da brandmauzer serverinizdən Akismet.com istiqamətindəki bütün qoşulmalara mane olur. <strong>Bu problem həll edilənə qədər Akismet düzgün işləməyəcəkdir.</strong> Lütfən serverinizlə ya da brandmauzer nəzarətçinizlə əlaqə qurub <a href="%s" target="_blank">Akismet və brandmauzerlər haqqındakı bu məqalə</a> haqqında məlumat verin.

en: A calendar of your site&#8217;s Posts.
az: Saytınızdakı Yazıların təqvimi.

en: A cloud of your most used tags.
az: Sizin ən çox istifadə etdiyiniz etiketlərin buludu.

en: A list of your site&#8217;s Pages.
az: Saytınızdakı Səhifələrin siyahısı.

en: A list or dropdown of categories.
az: Siyahı və ya açılan menyu şəklində kateqoriyalar.

en: A monthly archive of your site&#8217;s Posts.
az: Saytınızdakı yazıların aylıq arxivləri.

en: A name is required for this term
az: Bu element üçün bir ad gərəkir

en: A network problem or firewall is blocking all connections from your web server to Akismet.com.  <strong>Akismet cannot work correctly until this is fixed.</strong>  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet and firewalls</a>.
az: Bir şəbəkə problemi ya da bir brandmauzer sizin serverinizdən Akismet.com istiqamətindəki bütün bağlantılara mane olur. <strong>Bu problem həll edilənə qədər Akismet düzgün işləməyəcəkdir</strong>. Lütfən serverinizlə ya da brandmauzer nəzarətçinizlə əlaqə qurub <a href="%s" target="_blank">Akismet və brandmauzerlər haqqındakı bu məqalə</a> haqqında məlumat verin.

en: A network problem or firewall is blocking some connections from your web server to Akismet.com.  Akismet is working but this may cause problems during times of network congestion.  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet and firewalls</a>.
az: Bir şəbəkə problemi ya da bir brandmauzer sizin serverinizdən Akismet.com istiqamətindəki bəzi bağlantıların qoşulmasına mane olur. Akismet işləyir amma bu vəziyyət çox vaxt şəbəkədə tıxac yaranmasına səbəb ola bilir. Lütfən serverinizlə ya da brandmauzer nəzarətçinizlə əlaqə yaradıb <a href="%s" target="_blank">Akismet və brandmauzerlər haqqındakı bu məqalə</a> haqqında məlumat verin.

en: A new comment on the post "%s" is waiting for your approval
az: "%s" yazısında yeni bir şərh təsdiqinizi gözləyir.

en: A new pingback on the post "%s" is waiting for your approval
az: "%s" yazısında yeni bir geri bildiriş təsdiqinizi gözləyir.

en: A new trackback on the post "%s" is waiting for your approval
az: "%s" yazısında yeni bir geri izləmə təsdiqinizi gözləyir

en: A password will be e-mailed to you.
az: Parolunuz sizə e-poçt ilə göndəriləcək.

en: A search form for your site.
az: Saytınız üçün axtarış forması.

en: A static page
az: Sabit bir səhifə

en: A term with the name and slug provided already exists with this parent.
az: Göstərilən maddə adı və yarlıq bir valideyin ilə zatən mövcuddur.

en: A term with the name and slug provided already exists.
az: Göstərilən maddə adı və yarlıq zatən mövcuddur.

en: A term with the name provided already exists with this parent.
az: Bildirilən element üçün ad zatən kökdə var.

en: A valid URL was not provided.
az: Keçərli bir ünvan əldə edilmədi.

en: A valid email address is required
az: Keçərli bir e-poçt ünvanı gərəkir

en: Abbreviation
az: Abbreviatura

en: About
az: Haqqında

en: About TinyMCE
az: TinyMCE HAQQINDA

en: About WordPress
az:  WordPress Haqqında

en: About the software
az: Proqram haqqında

en: Accessibility Help
az: Yetişə bilmək yardımı

en: Accessible
az: Əlçatan

en: Acronym
az: Eyni mənalı

en: Action
az: Hərəkət

en: Actions
az: Hərəkətlər

en: Activate
az: Aktivləşdir

en: Activate your Akismet account
az: Akismet hesabınızı aktivləşdirin

en: Activation Key Required
az: Aktivasiya açarı lazımdır

en: Activation Key:
az: Aktivasiya açarı:

en: Add Audio
az: Audio əlavə et

en: Add Link
az: Bağlantı əlavə et

en: Add Media
az: Media əlavə et

en: Add New Category
az: Yeni kateqoriya əlavə et

en: Add New Link Category
az: Yeni bağlantı kateqoriyası əlavə et

en: Add New Page
az: Yeni səhifə əlavə et

en: Add New Post
az: Yeni yazı əlavə et

en: Add New Tag
az: Yeni etiket əlavə et

en: Add Video
az: Video əlavə et

en: Add a custom menu to your sidebar.
az: Yan menyu çubuğuna özəl menyu əlavə et.

en: Add an Image
az: Bir təsvir əlavə et

en: Add or remove tags
az: Etiket əlavə et ya da sil

en: Add to Gallery
az: Qalereyaya Əlavə et

en: Add to gallery
az: Qalereyaya əlavə et

en: Address
az: Ünvan

en: Advanced
az: Qabaqcıl

en: Advanced Image Settings
az: Müasir rəng parametrləri

en: Advanced Link Settings
az: Müasir Bağlantı Parametrləri

en: Advanced Rich Editing
az: Qabaqşıl mətn redaksiyası

en: Advanced Settings
az: Qabaqcıl parametrlər

en: Advanced use of the Rich Editor
az: Mətn redaktorunun istifadəsi

en: Akismet %s requires WordPress 3.0 or higher.
az: Akismet %s  WordPress 3.0 və daha yuxarı versiyalarla işləyir.

en: Akismet <a href="%s" class="add-new-h2">Stats</a>
az: Akismet <a href="%s" class="add-new-h2">statistikası</a>

en: Akismet API Key
az: Akismet API açarı

en: Akismet Error Code
az: Akismet Xəta Kodu

en: Akismet Stats
az: Akismet Statistikası

en: Akismet Widget
az: Akismet Vidceti

en: Akismet caught this comment as spam
az: Akismet bu şərhi spam olaraq  yaxaladı.

en: Akismet caught this comment as spam during an automatic retry.
az: Akismet avtomatik yoxlama sırasında bu şərhi spam olaraq yaxaladı.

en: Akismet cleared this comment
az: Akismet şərhi təmizlədi.

en: Akismet cleared this comment during an automatic retry.
az: Akismet avtomatik təkrar sırasında bu şərhi təmizlədi.

en: Akismet eliminates the comment and trackback spam you get on your site. To use Akismet you may need to sign up for an API key. Click the button below to get started.
az: Akismet, saytınızda yarana biləcək spam şərhləri və geri izləmələri yox edər. Akismet-i işlətmək üçün API açarına ehtiyacınız vardır. Bunun üçün qeydiyyatdan keçməyiniz lazımdır. Başlanğıc üçün aşağıdakı düyməyə tıklayın.

en: Akismet has caught <strong>%1$s spam</strong> for you since you first installed it.
az: Akismet, onu qurduğunuzdan bəri sizin üçün <strong>%1$s</strong> ədəd spam şərh ələ keçirdi.

en: Akismet has detected a problem.
az: Akismet bir problem tapdı.

en: Akismet is almost ready.
az: Akismet demək olar ki hazırdır.

en: Akismet is working correctly.  All servers are accessible.
az: Akismet düzgün işləyir. Bütün serverlər əlçatan vəziyyətdədir.

en: Akismet re-checked and caught this comment as spam
az: Akismet təkrar yoxlamada bu şərhi spam olaraq təyin etdi

en: Akismet re-checked and cleared this comment
az: Akismet təkrar yoxlamada bu şərhi təmizlədi

en: Akismet server
az: Akismet serveri

en: Akismet was unable to check this comment (response: %s), will automatically retry again later.
az: Akismet bu şərhi yoxlaya bilmədi (cavab: %s), daha sonra təkrar yoxlayacaq.

en: Akismet was unable to re-check this comment (response: %s)
az: Akismet bu şərhi təkrar yoxlaya bilmədi (cavab: %s)

en: Align
az: Sırala

en: Align Center
az: Ortala

en: Align Center (Alt + Shift + C)
az: Ortala (Alt + Shift + C)

en: Align Full (Alt + Shift + J)
az: İki yana söykə (Alt + Shift + J)

en: Align Left
az: Sola sırala

en: Align Left (Alt + Shift + L)
az: Sola sırala (Alt + Shift + L)

en: Align Right
az: Sağa sırala

en: Align Right (Alt + Shift + R)
az: Sağa söykə (Alt + Shift + R)

en: Alignment
az: Cərgə

en: All
az: Tamamı

en: All Akismet servers are available.
az: Bütün Akismet serverləri işləyir.

en: All Categories
az: Bütün Kateqoriyalar

en: All Link Categories
az: Bütün bağlantı kateqoriyaları

en: All Pages
az: Bütün səhifələr

en: All Posts
az: Bütün yazılar

en: All Tags
az: Bütün etiketlər

en: All media items
az: Bütün media elementləri

en: All spam deleted.
az: Bütün spam şərhlər silindi.

en: Allow link notifications from other blogs (pingbacks and trackbacks)
az: Digər bloqlardan bağlantı bildirişi almağa izin ver (geri bildiriş və geri izləmələr)

en: Allow new users to sign up
az: Yeni istifadəçilərin üzv ola bilməsinə icazə ver

en: Allow people to post comments on new articles
az: Yeni yazıların şərh edilməsinə izin ver

en: Allow search engines to index this site.
az: Axtarış sistemlərinin bu saytı indeksləməsinə izin ver

en: Allowed Files
az: İzin verilən  fayllar

en: Already Installed
az: Zatən yüklənmişdir

en: Alt Text
az: Alternativ mətn

en: Alternative Text
az: Alternativ mətn

en: Alternative source 1
az: Alternativ mənbə 1

en: Alternative source 2
az: Alternativ mənbə 2

en: Amber
az: Əmbər

en: Ambiguous term name used in a hierarchical taxonomy. Please use term ID instead.
az: İyerarxik kateqoriyalarda təkrarlanan ad istifadə edildi. lütfən element ID istifadə edin.

en: An error has occurred, which probably means the feed is down. Try again later.
az: Bir xəta baş verdi, qidalandırıcı bağlı görünür.Lütfən daha sonra bir də yoxlayın.

en: An error occurred adding you to this site. Back to the <a href="%s">homepage</a>.
az: Sizi bu sayta əlavə edərkən bir xəta baş verdi. <a href="%s">Əsas səhifəyə</a> geri dön.

en: An error occurred during the activation
az: Aktivləşdirmə sırasında bir xəta baş verdi.

en: An error occurred in the upload. Please try again later.
az: Yüklənmə sırasında xəta baş verdi. Lütfən daha sonra bir də yoxlayın.

en: An unexpected error occurred. Something may be wrong with WordPress.org or this server&#8217;s configuration. If you continue to have problems, please try the <a href="http://wordpress.org/support/">support forums</a>.
az: Gözlənməyən bir xəta baş verdi. WordPress.org və ya bu serverin tərtibatı səhv ola bilər. Əgər problem davam edərsə, lütfən <a href="http://wordpress.org/support/">dəstək forumları</a>-na baş vurun.

en: An unidentified error has occurred.
az: Təyin edilə bilməyən bir xəta baş verdi.

en: Anchor name
az: Lövbər adı

en: Anonymous
az: Anonim

en: Any HTML entered directly into the rich editor will show up as text when the post is viewed. What you see is what you get. When you want to include HTML elements that cannot be generated with the toolbar buttons, you must enter it by hand in the Text editor. Examples are tables and &lt;code&gt;. To do this, click the Text tab and edit the code, then switch back to Visual mode. If the code is valid and understood by the editor, you should see it rendered immediately.
az: Zəngin mətn redaktoruna daxil edilən hər hansı bir HTML kodu yazı görüntüləndiyində mətn olaraq görüntülənəcəkdir. Nə görürsünüzsə onu alarsınız. Alət çubuğundakı düymələr ilə yaratmayacağınız HTML elementlətini əlavə etmək istəsəniz, Mətn redaktoruna keçib özünüz etməlisiniz. Məsələn lövhələr və &lt;code&gt;. Bunu etmək üçün Mətn səkməsinə tıklayın və redaktə edin, sonra təkrar vizual rejimə keçin. Əgər keçərli bir kod yazmısınızsa və redaktor onu anlamışdırsa, nəticələrini həmən görəcəksiniz.

en: Apply
az: Təsdiqlə

en: Approve and Reply
az: Təsdiqlə və cavabla

en: Approve it: %s
az: Təsdiqlə: %s

en: Apr_April_abbreviation
az: Apr

en: April
az: Aprel

en: Aqua
az: Açıq dəniz mavisi

en: Arbitrary text or HTML.
az: İxtiyari mətn və ya HTML

en: Archives
az: Arxivlər

en: Are you lost?
az: Azdınızmı?

en: Are you sure you want to clear all contents?
az: Bütün mühtəviyyatı təmizləmək istədiyizdən əminmisiz?

en: Are you sure you want to do this?
az: Bunu etmək istədiyinizdən əminsizmi?

en: Are you sure you want to install this plugin?
az: Bu plaqini yükləmək istədiyizdən əminsizmi?

en: Attachment Details
az: Əlavə detalları

en: Attachment Display Settings
az: Əlavə göstərmə parametrləri

en: Attachment Page
az: Əlavə səhifəsi

en: Attempted to set image quality outside of the range [1,100].
az: Təsvirin keyfiyyəti aralığın xaricində verilməyə çalışıldı [1,100].

en: Audio <span class="count">(%s)</span> | Audio <span class="count">(%s)</span>
az[0]: Səs faylı <span class="count">(%s)</span>
az[1]: Səs faylı <span class="count">(%s)</span>

en: Aug_August_abbreviation
az: Avq

en: August
az: Avqust

en: Authentication failed
az: Təsdiqləmə baş tutmadı

en: Author
az: Müəllif

en: Author : %1$s (IP: %2$s , %3$s)
az: Müəllif : %1$s (IP: %2$s , %3$s)

en: Author is %s
az: Müəllif: %s

en: Auto goto URL
az: URL-ə avtomatik get

en: Auto play
az: Avtoifa

en: Auto start
az: Avtostart

en: Auto-delete spam submitted on posts more than a month old.
az: Bir aylıqdan daha əski yazılara edilən  şərhləri avtomatik olaraq sil.

en: Auto-detete old spam
az: Əski spamları avtomatik sil

en: Automatically add paragraphs
az: Avtomatik paraqraf əlavə et

en: Awaiting spam check
az: Spam yoxlama gözləyir

en: Background
az: Arxa fon

en: Background Attachment
az: Arxa fon əlavəsi

en: Background Color
az: Arxa fon rəngi

en: Background Image
az: Arxa fon təsviri

en: Background Position
az: Arxa fon mövqesi

en: Background Repeat
az: Arxa fonu təkrarla

en: Balance
az: Balans

en: Base
az: Baza

en: Base URL
az: Baza URL

en: Baseline
az: Baza xətti

en: Basics
az: Əsas bilgilər

en: Basics of Rich Editing
az: Zəngin mətn redaksiyasının əsasları

en: Black
az: Qara

en: Blockquote
az: Alıntı

en: Blockquote (Alt + Shift + Q)
az: Alıntı (Alt + Shift + Q)

en: Blue
az: Mavi

en: Bold
az: Qalın

en: Bold (Ctrl + B)
az: Qalın (Ctrl + B)

en: Bookmarks
az: Seçilmişlər

en: Border
az: Kənar

en: Bottom
az: Alt

en: Bottom left
az: Alt sol

en: Bottom right
az: Alt sağ

en: Briefly unavailable for scheduled maintenance. Check back in a minute.
az: Sayt hazırda xidmət rejimindədir. Bir neçə dəqiqədən sonra təkrar yoxlayın.

en: Brown
az: Palıdı

en: Browse
az: Göz at

en: Buffer
az: Bufer

en: Burnt orange
az: Yanıq narıncı

en: But, before you can start using your new username, <strong>you must activate it</strong>.
az: Fəqət yeni istifadəçi adınızdan istifadə etmədən öncə, <strong> aktivləşdirməyiniz gərəkdir</strong>.

en: But, before you can start using your site, <strong>you must activate it</strong>.
az: Amma yeni saytınızı işlətmədən öncə <strong>aktivləşdirməyiniz gərəkdir</strong>.

en: By: %s
az: Müəllif: %s

en: CSS Class
az: CSS Sinifi

en: Cache
az: Keş

en: Calendar
az: Təqvim

en: Cancel
az: İmtina

en: Cancel all changes
az: Bütün dəyişiklikləri ləğv et

en: Cancel reply
az: Cavabı ləğv et

en: Cannot create a revision of a revision
az: Versiyanın başqa bir versiyası yaradıla bilməz

en: Cannot create a user with an empty login name.
az: Boş giriş ismi ilə istifadəçi yaradıla bilmir.

en: Caption
az: Başlıq

en: Caption this image&hellip;
az: Bu təsvirə başlıq verin&hellip;

en: Captioning id
az: Altyazı nömrəsi

en: Captions/Subtitles
az: Başlıqlar/altyazılar

en: Categories
az: Kateqoriyalar

en: Caught Spam
az: Ələ keçirilmiş bütün spam şərhlər

en: Cell
az: Hüceyrə

en: Center
az: Mərkəz

en: Cheatin&#8217; uh?
az: Hiyləkarlıqmı edirsiniz?

en: Check Network Status
az: Şəbəkənin statusunu yoxla

en: Check Spelling
az: İmlanı yoxla

en: Check for Spam
az: Spam şərhləri yoxla

en: Check the junk or spam folder of your email client. Sometime emails wind up there by mistake.
az: E-poçt müştərisinin spam ya da gərəksiz poçt bölmələrini yoxlayın.Bəzən e-poçtlar yanlışlıqla bu bölmələrə daxil ola bilir.

en: Check your e-mail for the confirmation link.
az: Təsdiqləmə bağlantısı üçün poçtunuza baxın.

en: Check your e-mail for your new password.
az: Yeni parol üçün poçtunuza baxın.

en: Check your inbox at <strong>%s</strong> and click the link given.
az: <strong>%s</strong> poçt qutunuzu yoxlayın və göndərilən bağlantıya tıklayın.

en: Choke speed
az: Boğma sürəti

en: Choose from the most used tags
az: Ən çox istifadə edilən etiketlər arasından seç

en: Circle
az: Çəmbər

en: Citation
az: Sitat

en: Class
az: Sinif

en: Cleanup messy code
az: Dağınıq kodu redaktə et

en: Clear
az: Təmizlə

en: Cleared by Akismet
az: Akismet tərəfindən təmizlənmişdir

en: Click here to cancel reply.
az: Cavabı ləğv etmək üçün tıklayın.

en: Close
az: Bağla

en: Close all open tags
az: Bütün açıq etiketləri bağla

en: Close this window.
az: Pəncərəni bağla.

en: Code
az: Kod

en: Code sample
az: Kod nümunəsi

en: Color picker
az: Rəng seçici

en: Color:
az: Rəng:

en: Colors
az: Rənglər

en: Column
az: Sütun

en: Columns
az: Sütunlar

[ctx: Comma-separated list of search stopwords in your language]
en: about,an,are,as,at,be,by,com,for,from,how,in,is,it,of,on,or,that,the,this,to,was,what,when,where,who,will,with,www
az: haqqında,bir,olan,olaraq,də,olmaq,tərəfindən,com,üçün,etibarən,necə,içində,olduğunu,o,dan,üzərində,və ya,nə,ki,bu,qədər,oldu,nə,zaman,hara,kim,iradə,ilə,www

en: Command failed
az: Əmr baş tutmadı

en: Comment History
az: Şərhlərin tarixçəsi

en: Comment author name and email are required
az: Şərh müəllifinin ismi və e-poçt ünvanı lazımdır

en: Comment on %1$s by %2$s
az: %1$s yazısına %2$s tərəfindən edilən şərhlər

en: Comment on %s
az: %s üçün edilən şərhlər

en: Comment status was changed to %s
az: Şərhin statusu  %s olaraq dəyişdirildi

en: Comment was caught by wp_blacklist_check
az: Şərh wp_blacklist_check tərəfindən yaxalandı.

en: Comment:
az: Şərh:

en: Comments
az: Şərhlər

en: Comments (RSS)
az:  (RSS) Şərhlər

en: Comments <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr>
az: <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr> Şərhlər

en: Comments Feed
az: Şərhlərin Qidalandırıcıları

en: Comments Off
az: Şərhlər bağlıdır

en: Comments are closed.
az: Şərh üçün bağlıdır.

en: Comments for %1$s searching on %2$s
az: %1$s üçün şərhlər, %2$s üzərində axtarılır

en: Comments for %s
az: %s üçün şərhlər

en: Comments on %s
az: %s üzərinə edilmiş şərhlər

en: Comments on: %s
az: %s yazısına edilən şərhlər

en: Comments you de-spam will be submitted to Akismet as mistakes so it can learn and get better.
az: Spam deyil olaraq bildirdiyiniz şərhlər Akismet-in inkişafına və daha yaxşısını təqdim etməsinə yardım edəcək.

en: Conditional query tags do not work before the query is run. Before then, they always return false.
az: Şəraitə bağlı sorgu etiketləri sorgu çalışmadan əvvəl çalışmazlar. Öncəsində hər zaman yanlış dəyəri döndürürlər.

en: Confirm new password
az: Yeni parolu təsdiqlə

en: Congratulations! Your new site, %s, is almost ready.
az: Təbriklər! Yeni saytınız %s, demək olar ki hazırdır.

en: Console
az: Konsol

en: Constrain proportions
az: Proporsiyaları məhdudlaşdır

en: Content
az: Mühtəviyyat

en: Content, title, and excerpt are empty.
az: Mühtəviyyat, başlıq və xülasə boşdur.

en: Controller
az: Nəzarətçi

en: Controls
az: Nəzarətlər

en: Copy
az: Köçür

en: Copy table row
az: Lövhə sətrini köçür

en: Copy/Cut/Paste is not available in Mozilla and Firefox.
az: Mozilla və Firefox-da Köçür/Kəs/Yapışdır əməliyyatları tətbiq oluna bilməz.

en: Copyright &copy; 2003-2011, <a href="http://www.moxiecode.com" target="_blank">Moxiecode Systems AB</a>, All rights reserved.
az: &copy; 2003-2011, <a href="http://www.moxiecode.com" target="_blank">Moxiecode Systems AB</a>, Bütün hüquqları qorunur.

en: Could not calculate resized image dimensions
az: Yenidən ölçüləndirilən təsvirin ölçüləri hesablana bilmədi

en: Could not create site.
az: Sayt yaradıla bilmədi.

en: Could not create user
az: İstifadəçi yaradıla bilmədi.

en: Could not insert post into the database
az: Yazı verilənlər bazasına əlavə edilə bilmir

en: Could not insert term into the database
az: Element verilənlər bazasına əlavə edilə bilmir

en: Could not insert term relationship into the database
az: Element əlaqəsi verilənlər bazasına əlavə edilə bilmədi

en: Could not load the preview image. Please reload the page and try again.
az: Təsvir ön izləməsi yüklənə bilmir.Lütfən səhifəni yenidən yükləyib bir də yoxlayın.

en: Could not open handle for fopen() to %s
az: %s üçün fopen() tutucusu açılmadı

en: Could not read image size
az: Təsvir ölçüləri oxuna bilmədi

en: Could not read image size.
az: Təsvirin ölçüləri oxuna bilmədi.

en: Could not set that as the thumbnail image. Try a different attachment.
az: Əlaqədar fayl kiçik təsvir olaraq təyin edilmədi. Başqa bir fayl yoxlayın.

en: Could not update comment status
az: Şərhin statusu yenilənə bilmir.

en: Could not update post in the database
az: Verilənlər bazasında yazı yenilənə bilmir

en: Could not write file %1$s (%2$s)
az: Fayl yazılmır %1$s (%2$s)

en: Could not write file %s
az: fayl yazıla bilmir %s

en: Create Gallery
az: Qalereya yarat

en: Create Site
az: Sayt yarat

en: Create a Configuration File
az: Bir konfiqurasiya faylı yarat

en: Create a new Akismet Key
az: Yeni Akismet açarı yarat

en: Create a new gallery
az: Yeni qalereya yarat

en: Crop thumbnail to exact dimensions
az: Miniatür təsviri bildirilən ölçülərə görə kəs

en: Crunching&hellip;
az: İşlənir&hellip;

en: Current Color
az: Hazırkı rəng

en: Current Link
az: Mövcud Bağlantı

en: Current marker
az: Mövcud işarələyici

en: Current position
az: Mövcud mövqe

en: Currently %s comment is waiting for approval. Please visit the moderation panel: | Currently %s comments are waiting for approval. Please visit the moderation panel:
az[0]: Hazırda %s ədəd şərh təsdiq üçün gözləyir. Lütfən nəzarət lövhəsini ziyarət edin:
az[1]: Hazırda %s ədəd şərh təsdiq üçün gözləyir. Lütfən nəzarət lövhəsini ziyarət edin:

en: Currently not supported by your browser, use keyboard shortcuts instead.
az: Hazırda mövcud brauzeriniz tərəfindən dəstəklənmir, bunun yerinə klaviatura qısa yollarından istifadə edin.

en: Custom
az: Özəl

en: Custom Menu
az: Özəl menyu

en: Custom URL
az: Özəl URL

en: Customize
az: Özəlləşdir

en: Cut
az: Kəs

en: Cut table row
az: Lövhə sətrini kəs

en: Dark azure
az: Qoyu göy mavisi

en: Dark green
az: Qoyu yaşıl

en: Dark olive
az: Qoyu zeytun yaşılı

en: Dashboard
az: Əsas İdarəetmə Lövhəsi

en: Database Error
az: Verilənlər bazasının  xətası

en: Database tables are missing.
az: Verilənlər bazasının lövhələri əksikdir.

en: Date Format
az: Tarix formatı

en: De-spam marked comments &raquo;
az: İşarələnmiş şərhlər spam deyil &raquo;

en: Dear User,
    
    Your new SITE_NAME site has been successfully set up at:
    BLOG_URL
    
    You can log in to the administrator account with the following information:
    Username: USERNAME
    Password: PASSWORD
    Log in here: BLOG_URLwp-login.php
    
    We hope you enjoy your new site. Thanks!
    
    --The Team @ SITE_NAME
az: Hörmətli istifadəçi,\n
    \n
    Yeni saytınız SITE_NAME müvəffəqiyyətlə yaradıldı:\n
    BLOG_URL\n
    \n
    Nəzarətçi hesabına aşağıdakı məlumatlar ilə daxil ola bilərsiniz:\n
    İstifadəçi adı: USERNAME\n
    Parol: PASSWORD\n
    Buradan daxil olun: BLOG_URLwp-login.php\n
    \n
    Yeni saytınızdan keyif almağınız diləyi ilə. Təşəkkürlər!\n
    \n
    --SITE_NAME komandası

en: Dear User,
    
    Your new account is set up.
    
    You can log in with the following information:
    Username: USERNAME
    Password: PASSWORD
    LOGINLINK
    
    Thanks!
    
    --The Team @ SITE_NAME
az: Möhtərəm Üzvümüz,
    
    Yeni hesabınız yaradıldı.
    
    Aşağıdakı məlumatlardan istifadə edərək giriş edə bilərsiniz:
    İstifadəçi Adı: USERNAME
    Parol: PASSWORD
    LOGINLINK
    
    Təşəkkür edirik!
    
    --Komanda @ SITE_NAME

en: Dec_December_abbreviation
az: Dek

en: December
az: Dekabr

en: Default
az: Mövcud

en: Default frame
az: Mövcud çərçivə

en: Default volume
az: Mövcud səs səviyyəsi

en: Default width
az: Mövcud genişlik

en: Definition description
az: Tanınma açıqlaması

en: Definition term
az: Tanınma elementi

en: Delete Gallery
az: Qalereyanı sil

en: Delete Image
az: Təsviri sil

en: Delete Permanently
az: Birdəfəlik sil

en: Delete all
az: Tamamını sil

en: Delete it: %s
az: Sil: %s

en: Delete row
az: Sətri sil

en: Delete table
az: Lövhəni sil

en: Deletion
az: Silmə

en: Describe this audio file&hellip;
az: Bu səs faylını tərif edin&hellip;

en: Describe this media file&hellip;
az: Bu media faylını tərif edin&hellip;

en: Describe this video&hellip;
az: Bu videonu tərif edin&hellip;

en: Description
az: Açıqlama

en: Deselect
az: Seçimi qaldır

en: Destination directory for file streaming does not exist or is not writable.
az: Fayl axışı üçün təyin edilən hədəf direktoriya yoxdur ya da yazıla bilən deyil.

en: Dimensions
az: Ölçülər

en: Direction left to right
az: Soldan sağa

en: Direction right to left
az: Sağdan sola

en: Disc
az: Disk

en: Dismiss
az: Gizlət

en: Dismiss Errors
az: Xətaları gizlət

en: Display Header Text
az: Üst hissə mətnini göstər

en: Display as dropdown
az: Açılan menyu olaraq göstər

en: Display item author if available?
az: Maddə müəllifini mümkünsə göstərsinmi?

en: Display item content?
az: Maddə mühtəviyyatını göstərsinmi?

en: Display item date?
az: Maddə tarixini göstərsinmi?

en: Display post date?
az: Yazı tarixi göstərilsinmi?

en: Display the number of spam comments Akismet has caught
az: Akismet-in ələ keçirdiyi spam şərhlərin miqdarını göstər

en: Distraction Free Writing mode
az: Diqqət dağıtmadan yazma rejimi

en: Distraction Free Writing mode (Alt + Shift + W)
az: Diqqət dağıtmadan yazma rejimi (Alt + Shift + W)

en: Do not deregister the %1$s script in the administration area. To target the frontend theme, use the %2$s hook.
az: İdarəetmə sahəsində %1$s skriptini qeydiyyatdan çıxarmayın. Ön mövzunuzu hədəf seçmək üçün %2$s qarmağından istifadə edin.

en: Do you really want to <a href='%s'>log out</a>?
az: Gərçəkdən <a href='%s'>çıxış</a> etmək istəyirsinizmi?

en: Do you want to use the WYSIWYG mode for this textarea?
az: Bu mətn sahəsi üçün zəngin mətn redaktorundan istifadə etmək istəyirsinizmi?

en: Document properties
az: Sənəd xüsusiyyətləri

en: Documentation
az: Sənədlər

en: Done
az: Tamam

en: Download File
az: Faylı endir

en: Download Video
az: Videonu endir

en: Draft
az: Qaralama

en: Draft <span class="count">(%s)</span> | Drafts <span class="count">(%s)</span>
az[0]: Qaralama <span class="count">(%s)</span>
az[1]: Qaralama <span class="count">(%s)</span>

en: Drag and drop to reorder images.
az: Təsvirləri yenidən sıralamaq üçün sürüklə burax edin.

en: Drop a file here or <a href="#" class="upload">select a file</a>.
az: Buraya bir fayl sürükləyib buraxın və ya <a href="#" class="upload">bir fayl seçin</a>.

en: Drop files anywhere to upload
az: Yükləmək istədiyiz faylları hər hansı bir yerə sürükləyib buraxın

en: Drop files to upload
az: Yükləmək üçün faylları sürükləyib buraxın

en: Duplicate comment detected; it looks as though you&#8217;ve already said that!
az: Təkrar edilən bir şərh tapıldı; deyəsən bu şərhi daha öncədən zatən siz etmisiniz!

en: E-mail
az: E-poçt

en: E-mail : %s
az: E-poçt : %s

en: E-mail: %s
az: E-poçt: %s

en: ERROR: Invalid values entered, these are marked in red.
az: XƏTA: Keçərsiz dəyərlər qırmızı ilə işarələndi.

en: ERROR: The themes directory is either empty or doesn&#8217;t exist. Please check your installation.
az: XƏTA: mövzu bölməsi boşdur ya da mövcud deyil. Lütfən qurulumunuzu yoxlayın.

en: ERROR: This is not a valid feed template.
az: XƏTA: Bu keçərli bir qidalandırıcı şablonu deyil.

en: Edit
az: Redaktə et

en: Edit CSS Style
az: CSS Stilini redaktə et

en: Edit Category
az: Kateqoriyanı redaktə et

en: Edit Gallery
az: Qalereyanı redaktə et

en: Edit HTML Source
az: HTML mənbə kodunu redaktə et

en: Edit Image
az: Təsviri redaktə et

en: Edit Link Category
az: Bağlantı kateqoriyalarını redaktə et

en: Edit Media
az: Medianı redaktə et

en: Edit My Profile
az: Profilimi Dəiyşdir

en: Edit Page
az: Səhifəni redaktə et

en: Edit Post
az: Yazını redaktə et

en: Edit Site
az: Saytı redaktə et

en: Edit Tag
az: Etiketi redaktə et

en: Edit This
az: Redaktə et

en: Edit embedded media
az: Basdırılmış medianı redaktə et

en: Editor width in Distraction Free Writing mode:
az: Diqqət dağıtmadan yazma rejimi üçün redaktor genişliyi:

en: Either there are no posts, or something went wrong.
az: Heç bir yazı yoxdur ya da bir şeylər düzgün deyil.

en: Email
az: E-poşt

en: Email&nbsp;Address:
az: E-poçt&nbsp;Ünvanı:

en: Embed Media Player
az: Media oynadıcısını basdır

en: Embed or Link
az: Basdır ya da bağlantı ver

en: Emotions
az: İfadələr

en: Empty
az: Boş

en: Empty Term
az: Boş element

en: Empty command string
az: Boş əmr

en: Empty filename
az: Boş fayl  ismi

en: Enable JavaScript
az: JavaScript-i aktivləşdir

en: Enabled
az: Aktiv

en: End time
az: Bitiş zamanı

en: English=en,Danish=da,Dutch=nl,Finnish=fi,French=fr,German=de,Italian=it,Polish=pl,Portuguese=pt,Spanish=es,Swedish=sv
az: İngiliscə=en,Danimarkaca=da,Flemenqcə=nl,Fincə=fi,Fransızca=fr,Almanca=de,İtalyanca=it,Polşa=pl,Portuqalca=pt,İspanca=es,İsveçcə=sv

en: Enter a description of the image
az: Təsvir üçün bir açıqlama yazın

en: Enter a link URL or click above for presets.
az: Bir bağlantı ünvanı daxil edin ya da mövcud olanlar arasından seçin.

en: Enter the RSS feed URL here:
az: RSS qidalandırıcısının URL ünvanını buraya yazın:

en: Enter the URL
az: URL yazın

en: Enter the URL of the image
az: Təsvirin URL-nı yazın

en: Enter the destination URL
az: Mənzil ünvanını yazın

en: Enter title here
az: Başlıq yazın

en: Enter your new password below.
az: Yeni parolunuzu aşağıda daxil edin.

en: Enter your password to view comments.
az: Şərhləri görmək üçün parolunuzu daxil edin.

en: Entries (RSS)
az:  (RSS) Yazılar

en: Entries <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr>
az: <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr> Yazılar

en: Entries from any RSS or Atom feed.
az: RSS və ya Atom qidalandırıcılarından daxil olan yazılar.

en: Error
az: Xəta

en: Error
az: Xəta

en: Error establishing a database connection
az: Verilənlər bazası ilə bağlantı qurularkən xəta baş verdi

en: Error while saving the changes.
az: Dəyişiklikləri qeyd edərkən xəta baş verdi.

en: Excerpt
az: Xülasə

en: Excerpt:
az: Alıntı:

en: Exclude:
az: Ayrı tut:

en: Exit fullscreen
az: Tam ekran rejimindən çıx

en: F j, Y
az: d F Y

en: F j, Y g:i a
az: d F Y H:i

en: F, Y
az: İ

en: F_Friday_initial
az: C

en: Failed
az: Uğursuz

en: Failed to delete the page.
az: Səhifənin silinməsi baş tutmadı.

en: Failed to write request to temporary file.
az: Müvəqqəti fayla istək yazma alınmadı.

en: Feb_February_abbreviation
az: Fev

en: February
az: Fevral

en: Feed for all posts filed under %s
az: %s kateqoriyası altındakı bütün yazılar üçün qidalandırıcı

en: Feedback
az: Geri bildiriş

en: File &#8220;%s&#8221; doesn&#8217;t exist?
az: Fayl &#8220;%s&#8221; mövcud deyilmi?

en: File &#8220;%s&#8221; is not an image.
az: Fayl &#8220;%s&#8221; bir təsvir deyil.

en: File canceled.
az: Fayl ləğv edildi.

en: File doesn&#8217;t exist?
az: Fayl yoxdurmu?

en: File is not an image.
az: Fayl bir təsvir deyildir.

en: File/URL
az: Fayl/URL

en: Find
az: Tap

en: Find/Replace
az: Tap/Dəyişdir

en: First Post
az: İlk yazı

en: Fixed
az: Sabit

en: Flagged as spam by %s
az: %s tərəfindən spam olaraq işarələnmiş

en: Flagged as spam by Akismet
az: Akismet tərəfindən spam olaraq işarələnmiş şərh

en: Flash options
az: Flash parametrləri

en: Flash video options
az: Flash video parametrləri

en: Font family
az: yazı növü ailəsi

en: Font size
az: Yazı növünün ölçüsü

en: For more information about this software visit the <a href="http://tinymce.com" target="_blank">TinyMCE website</a>.
az: Bu proqram haqqında daha ətraflı məlumat üçün <a href="http://tinymce.com" target="_blank">TinyMCE web saytını</a> ziyarət edin.

en: For some strange yet very annoying reason, this post could not be deleted.
az: Bilinməyən bir səbəb üzündən bu yazı redaktə edilmədi.

en: For some strange yet very annoying reason, this post could not be edited.
az: Bilinməyən bir səbəb üzündən bu yazı redaktə edilmədi.

en: Fri
az: C

en: Friday
az: Cümə

en: Front page
az: Ön səhifə

en: Front page displays
az: Ön səhifənin görünüşü

en: Full
az: Tamamı

en: Full Size
az: Tam ölçü

en: Fullscreen
az: Tam ekran

en: GNU Library General Public License
az: GNU kitabxanası Əsas İctimai Lisenziyası

en: Gallery Settings
az: Qalereya parametrləri

en: General
az: Əsas

en: General Usage
az: Əsas İstifadə

en: Get <em>another</em> %s site in seconds
az: Saniyələr içində <em>another</em> %s saytı əldə edin

en: Get New Password
az: Yeni Parol əldə edin

en: Get your own %s account in seconds
az: Saniyələr içində %s hesabınızı açın

en: Gimme a site!
az: Mənə bir sayt ver!

en: Give the feed a title (optional):
az: Qidalandırıcı başlığı yazın (seçimə bağlı):

en: Global Dashboard: %s
az: Əsas başlanğıc səhifəsi: %s

en: Go Fullscreen
az: Tam ekrana keç

en: Gold
az: Qızılı

en: Got Moxie?
az: Moxie aldınızmı?

en: Gray
az: Boz

en: Grayish blue
az: Boza çalan mavi

en: Green
az: Yaşıl

en: Greetings Site Administrator! You are currently allowing &#8220;%s&#8221; registrations. To change or disable registration go to your <a href="%s">Options page</a>.
az: Salam sayt nəzarətçisi! &#8220;%s&#8221; qeydiyyata izin verirsiniz. Dəyişdirmək ya da qeydiyyatları dayandırmaq üçün  <a href="%s">parametrlər səhifəsinə</a> gedin.

en: H-Space
az: Üfüqi boşluq

en: HTML Source Editor
az: HTML mənbə kodu redaktoru

en: HTML in the Rich Editor
az: Zəngin Mətn redaktorunda HTML

en: HTML5 Video Options
az: HTML5 Video parametrləri

en: HTTP error.
az: HTTP xətası

en: Have you entered your email correctly? You have entered %s, if it&#8217;s incorrect, you will not receive your email.
az: E-poçt ünvanınızı doğru daxil etdiyinizdən əminsinizmi? Siz %s daxil etmisiniz, əgər yanlış bir e-poçt daxil etmisinizsə e-poçt alamayacaqsınız.

en: Header
az: Başlıq

en: Header Image
az: Başlıq təsviri

en: Header Text Color
az: Başlıq mətninin rəngi

en: Heading 1
az: Başlıq 1

en: Heading 2
az: Başlıq 2

en: Heading 3
az: Başlıq 3

en: Heading 4
az: Başlıq 4

en: Heading 5
az: Başlıq 5

en: Heading 6
az: Başlıq 6

en: Height
az: Yüksəklik

en: Help
az: Yardım

en: Help (Alt + Shift + H)
az: Yardım (Alt + Shift + H)

en: Hex Value
az: Hex dəyəri

en: Hidden
az: Gizli

en: Hidden GUI
az: Gizli GUI

en: Hint: The password should be at least seven characters long. To make it stronger, use upper and lower case letters, numbers and symbols like ! " ? $ % ^ &amp; ).
az: Məsləhət: Parolunuz ən az yeddi simvoldan ibarət olmalıdır.Daha güclü bir parol üçün parolunuzda böyük-kiçik hərflər, rəqəmlər və ! \" ? $ % ^ &amp; ) simvollarından istifadə edin.

en: History
az: Keçmiş

en: Home
az: Əsas səhifə

en: Horizontal rule
az: Üfüqi cizgi

en: Horizontal space
az: Üfüqi boşluq

en: Hotkeys
az: Qısa yollar

en: How many items would you like to display?
az: Neçə maddə görünməsini istəyirsiniz?

en: Howdy, %1$s
az: Salam, %1$s

en: I already have a key
az: Zatən bir açarım var

en: IO error.
az: Fayl oxuma/yazma xətası.

en: Id
az: İD

en: If this was a mistake, just ignore this email and nothing will happen.
az: Əgər bir xəta üzündən bu e-poçtu aldınızsa onu göz ardı edin.Heç bir şey olmayacaqdır.

en: If you are the owner of this network please check that MySQL is running properly and all tables are error free.
az: Əgər bu şəbəkənin nəzarətçisisinizsə lütfən MySQL serverinin işlək vəziyyətdə olduğundan və bütün lövhələrin xətasız olduğundan əmin olun.

en: If you do not activate your site within two days, you will have to sign up again.
az: İstifadəçi adınızı iki gün içində aktivləşdirməsəniz yenidən qeydiyyatdan keçməli olacaqsınız.

en: If you do not activate your username within two days, you will have to sign up again.
az: İstifadəçi adınızı iki gün içində aktivləşdirməsəniz yenidən qeydiyyatdan keçməli olacaqsınız.

en: If you do not like the way the rich editor works, you may turn it off from Your Profile submenu, under Users in the admin menu.
az: Əgər zəngin mətn redaktorunu bəyənməzsəniz idarəetmə menyusundakı istifadəçilər bölməsindən, profilinizi redaktə etdiyiniz səhifədən bağlaya bilərsiniz.

en: If you haven&#8217;t received your email yet, there are a number of things you can do:
az: Əgər hələ də e-poçt almamısınızsa edə biləcəyiz bir neçə şey var:

en: If you need to upload an image or another media file from your computer, you can use the Media Library button above the editor. The media library will attempt to create a thumbnail-sized copy from each uploaded image. To insert your image into the post, first click on the thumbnail to reveal a menu of options. When you have selected the options you like, click "Insert into Post" and your image or file will appear in the post you are editing.
az: Əgər bilgisayarınızdan bir təsvir ya da hər hansı bir media faylı yükləmək istəsəniz redaktorun yuxarısında olan Media kitabxanası tuşundan istifadə edə bilərsiniz. Media kitabxanası yüklədiyiniz təsvirlərin kiçik ölçülərini də yaratmağa çalışacaqdır. Bir təsviri yazıya əlavə etmək istəsəniz əvvəlcə kiçik təsvirinə tıklayaraq parametrlərini ortaya çıxardın, daha sonra "Yazıya əlavə et" tuşundan istifadə edərək yazıya əlavə edin.

en: If you&#8217;re not going to use a great site domain, leave it for a new user. Now have at it!
az: Əgər gərçəkdən də möhtəşəm bir sahə adı istifadə etməyəcəksinizsə buraxın başqa yeni bir istifadəçi istifadə etsin.

en: If you&#8217;re still stuck with this message, then check that your database contains the following tables:
az: Əgər bu mesajda ilişib qalmısınızsa o zaman verilənlər bazasında aşağıdakı lövhələr varmı deyə yoxlayın:

en: If your site does not display, please contact the owner of this network.
az: Əgər saytınız görüntülənmirsə lütfən şəbəkənin sahibi ilə əlaqə yaradın.

en: Ignore all
az: Tamamını göz ardı et

en: Ignore word
az: Kəlməni göz ardı et

en: Image
az: Təsvir

en: Image <span class="count">(%s)</span> | Images <span class="count">(%s)</span>
az[0]: Təsvir <span class="count">(%s)</span>
az[1]: Təsvir <span class="count">(%s)</span>

en: Image Editor Save Failed
az: Təsvir redaktoru yazılması baş tutmadı

en: Image URL
az: Təsvir URL-i

en: Image crop failed.
az: Təsvir kəsmə baş tutmadı.

en: Image default align
az: Mövcud təsvirin sırası

en: Image default link type
az: Mövcud təsvirin bağlantı növü

en: Image default size
az: Mövcud təsvirin ölçüsü

en: Image description
az: Təsvirin açıqlaması

en: Image flip failed.
az: Təsvir çevirmə baş tutmadı.

en: Image list
az: Təsvir siyahısı

en: Image properties
az: Təsvir xüsusiyyətləri

en: Image resize failed.
az: Təsvir ölçüləndirmə uğursuz alındı.

en: Image rotate failed.
az: Təsvir döndürmə baş tutmadı.

en: Image status
az: Təsvirin statusu

en: Images
az: Təsvirlər

en: Images and Attachments
az: Təsvirlər və fayl əlavələri

en: In <code>%1$s</code>, use the <code>%2$s</code> method, not the <code>%3$s</code> function. See %4$s.
az: <code>%1$s</code> olaraq, <code>%2$s</code> metodu deyil, <code>%3$s</code> funksiyasından istifadə edin. $ S% 4-ə baxın.

en: Incorrect username or password.
az: Keçərsiz istifadəçi adı ya da parol.

en: Indent
az: Girintini artır

en: Indigo
az: İndiqo

en: Insert
az: Əlavə et

en: Insert / edit embedded media
az: Basdırılmış media əlavə et / redaktə et

en: Insert Image
az:  Təsvir əlavə et

en: Insert Media
az: Media əlavə et

en: Insert More Tag
az: Daha çox etiket əlavə et

en: Insert More Tag (Alt + Shift + T)
az: Daha çox etiket əlavə et (Alt + Shift + T)

en: Insert Page Break
az: Səhifə sonuna əlavə et

en: Insert Page Break tag
az: Səhifə sonu etiketləri əlavə et

en: Insert Page break (Alt + Shift + P)
az: Səhifə sonuna əlavə et (Alt + Shift + P)

en: Insert column after
az: Ardına sütun əlavə et

en: Insert column before
az: Önünə sütun əlavə et

en: Insert custom character
az: Fərdi simvol əlavə et

en: Insert date
az: Tarix əlavə et

en: Insert from URL
az: URL-dən əlavə et

en: Insert gallery
az: Qalereya əlavə et

en: Insert horizontal ruler
az: Üfüqi cədvəl əlavə et

en: Insert into page
az: Səhifəyə əlavə et

en: Insert into post
az: Yazıya əlavə et

en: Insert link
az: Bağlantı əlavə et

en: Insert new layer
az: Yeni lay əlavə et

en: Insert non-breaking space character
az: Boşluq simvolu əlavə et

en: Insert predefined template content
az: Ön tanıdıcı şablon mühtəviyyatı əlavə et

en: Insert row after
az: Ardına sətir əlavə et

en: Insert row before
az: Önünə sətir əlavə et

en: Insert time
az: Saat əlavə et

en: Insert/Edit Attributes
az: Atribut əlavə et/redaktə et

en: Insert/edit anchor
az: Lövbər əlavə et/redaktə et

en: Insert/edit image
az: Təsvir əlavə et/redaktə et

en: Insert/edit image (Alt + Shift + M)
az: Təsvir əlavə et/Dəiyşdir (Alt + Shift + M)

en: Insert/edit link
az: Bağlantı əlavə et/redaktə et

en: Insert/edit link (Alt + Shift + A)
az: Bağlantı əlavə et/Dəiyşdir (Alt + Shift + A)

en: Insertion
az: Əlavə etmə

en: Inserts a new table
az: Yeni lövhə əlavə et

en: Insufficient arguments passed to this XML-RPC method.
az: Bu XML-RPC metoduna yetərsiz parametr seçildi.

en: Invalid
az: Xətalı

en: Invalid Taxonomy
az: Zədəli taksonomiya

en: Invalid activation key.
az: Keçərsiz aktivasiya açarı.

en: Invalid attachment ID.
az: Keçərsiz əlavəli qovluq ID

en: Invalid author ID.
az: Keçərsiz müəllif ID

en: Invalid comment ID.
az: Keçərsiz şərh ID.

en: Invalid comment status.
az: Keçərsiz şərh izahı.

en: Invalid file type
az: Xətalı fayl növü

en: Invalid key
az: Keçərsiz açar

en: Invalid object ID
az: Keçərsiz maddə nömrəsi

en: Invalid post
az: Keçərsiz yazı

en: Invalid post ID
az: Keçərsiz yazı ID

en: Invalid post ID.
az: Keçərsiz yazı ID.

en: Invalid post format
az: Keçərsiz yazı formatı

en: Invalid post type
az: Zədəli yazı növü

en: Invalid taxonomy
az: Zədəli taksonomiya

en: Invalid term ID
az: Keçərsiz element ID

en: Invalid user ID
az: Keçərsiz istifadəçi ID

en: Invalid user ID.
az: Keçərsiz istifadəçi.

en: Invoke URLs
az: Baş vurma ünvanları

en: Is there no link to us?
az: Bizə bir bağlantı verəcək biri yoxdurmu?

en: Italic
az: Əyri(italik)

en: Italic (Ctrl + I)
az: Əyri (Ctrl + I)

en: JS Callback
az: JS çağrışı

en: Jan_January_abbreviation
az: Yan

en: January
az: Yanvar

en: JavaScript must be enabled to use this feature.
az: Gələcəkdə bu xüsusiyyətin istifadə edilə bilməsi üçün JavaScript aktiv olmalıdır.

en: Jul_July_abbreviation
az: İyl

en: July
az: İyul

en: Jump to tool buttons - Alt+Q, Jump to editor - Alt-Z, Jump to element path - Alt-X
az: Alət düymələrinə keçiş et - Alt+Q, Redaktora keçiş et - Alt-Z, element yoluna keçiş et Alt+X

en: Jun_June_abbreviation
az: İyn

en: June
az: İyun

en: Just a username, please.
az: Sadəcə istifadəçi adı, lütfən.

en: Just write.
az: Sadəcə yaz.

en: Justify Text
az: Mətni düzəlt

en: Keep linebreaks
az: Sətir sonlarını saxla

en: Kiosk mode
az: Kiosk rejimi

en: Languages
az: Dillər

en: Large
az: Böyük

en: Large size image height
az: Böyük ölçüdəki təsvirin yüksəkliyi

en: Large size image width
az: Böyük ölçüdəki təsvirin genişliyi

en: Last Checked
az: Son yoxlama

en: Last Post
az: Son Yazı

en: Last updated
az: Son yenilənmə

en: Last updated: %s
az: Son yenilənmə: %s

en: Learn word
az: Kəlmə öyrən

en: Leave a Comment
az: Şərh yaz

en: Leave a Reply
az: Bir cavab yazın

en: Leave a Reply to %s
az: %s üçün bir cavab yazın

en: Leave a comment
az: Bir şərh yazın

en: Left
az: Sol

en: Length:
az: Müddət:

en: Letter
az: Hərf

en: License
az: Lisenziya

en: Light sky blue
az: Açıq göy mavisi

en: Light yellow
az: Açıq sarı

en: Lime
az: Limon yaşılı

en: Line and paragraph breaks automatic, e-mail address never displayed, <acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym> allowed: <code>%s</code>
az: Sətirlər və paraqraflar avtomatik kəsilir, e-poçt ünvanı göstərilməz, <acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym> dəstəklənir: <code>%s</code>

en: Link Categories
az: Bağlantı Kateqoriyaları

en: Link Category
az: Bağlantı kateqoriyası

en: Link ID
az: Bağlantı ID

en: Link Rel
az: Bağlantı üçün Rel

en: Link To
az: Bağlantı

en: Link URL
az: URL ünvanı

en: Link list
az: Bağlantı siyahısı

en: Link rating
az: Bağlantı reytinqi

en: Link title
az: Bağlantı başlığı

en: Link to Attachment Page
az: Əlavə səhifəsinə bağlantı

en: Link to Image
az: Təsvirə Bağlantı

en: Link to Media File
az: Media faylına bağlantı

en: Links
az: Bağlantılar

en: Links for %s
az: %s üçün bağlantılar

[ctx: Links widget]
en: Random
az: Təsadüfi

en: List
az: Siyahı

en: Loaded plugins
az: Yüklənmiş plaqinlər

en: Log In
az: Giriş

en: Log Out
az: Çıxış

en: Log in
az: Giriş

en: Log in to Reply
az: Cavab yazmaq üçün daxil olun

en: Log in to leave a Comment
az: Şərh etmək üçün daxil olun

en: Log out
az: Çıxış

en: Log out &raquo;
az: Çıxış &raquo;

en: Log out of this account
az: Bu hesabdan çıx.

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>.
az: <a href="%1$s">%2$s</a> olaraq giriş edilmişdir.

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Log out of this account">Log out &raquo;</a>
az: <a href="%1$s">%2$s</a> olaraq giriş edilmişdir. <a href="%3$s" title="Bu hesabdan çıx">Çıxış &raquo;</a>

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Log out of this account">Log out?</a>
az: <a href="%1$s">%2$s</a> olaraq giriş edilmişdir. <a href="%3$s" title="Bu hesabdan çıx">Çıxış &raquo;</a>

en: Login Address (URL)
az: Giriş ünvanı (URL)

en: Login, RSS, &amp; WordPress.org links.
az: Giriş, RSS və WordPress.org bağlantıları.

en: Loop
az: Döngü

en: Lost Password
az: İtmiş Parol

en: Lost your password?
az: Parolunuzu unutdunuzmu?

en: Lower alpha
az: Kiçik alfa

en: Lower greek
az: Kiçik yunan

en: Lower roman
az: Kiçik roman

en: M_Monday_initial
az: Be

en: Magenta
az: Bənövşəyə çalan qırmızı

en: Mail (will not be published)
az: E-poçt (dərc edilməyəcək)

en: Maintain aspect
az: Mütənasibliyi qoru

en: Maintenance
az: Xidmət

en: Manage Audio
az: Səs fayllarını idarə et

en: Manage Comments
az: Şərhləri moderasiya et

en: Manage Images
az: Təsvirləri idarə et

en: Manage Video
az: Videoları idarə et

en: Manual Offsets
az: Manual Ofsetlər

en: Mar_March_abbreviation
az: Mar

en: March
az: Mart

en: Maroon
az: bənövşəyi

en: Maximum upload file size: %d%s.
az: Yüklənən  faylın maksimal ölçüsü: %d%s.

en: May_May_abbreviation
az: May

en: Media File
az: Media faylı

en: Media Library
az: Media kitabxanası

en: Medium
az: Orta

en: Medium gray
az: Orta boz

en: Medium size image height
az: Orta böyüklükdəki təsvirin yüksəkliyi

en: Medium size image width
az: Orta ölçülü təsvirin genişliyi

en: Memory exceeded. Please try another smaller file.
az: Yaddaş limitini aşdınız. Lütfən daha kiçik bir fayl seçin.

en: Menu
az: Menyu

en: Menus
az: Menyular

en: Merge table cells
az: Lövhə hüceyrələrini birləşdir

en: Middle
az: Orta

en: Mismatch
az: Uyuşmayan

en: Missing Attachment
az: İtmiş qovluq əlavəsi

en: Mission complete. Message <strong>%s</strong> deleted.
az: Missiya tamamlandı.  <strong>%s</strong> mesajı silindi.

en: Mon
az: Be

en: Monday
az: Bazar ertəsi

en: More colors
az: Daha çox rəng

en: More...
az: Daha çox...

en: Move backward
az: Əvvələ qayıt

en: Move forward
az: İrəli get

[ctx: Multisite active signup type]
en: all
az: hamısı

[ctx: Multisite active signup type]
en: blog
az: bloq

[ctx: Multisite active signup type]
en: none
az: heç biri

[ctx: Multisite active signup type]
en: user
az: istifadəçi

en: Multisite only works without the port number in the URL.
az: Çoxlu sayt ünvanda port nömrəsi olmadığında çalışır.

en: Must be at least 4 characters, letters and numbers only. It cannot be changed, so choose carefully!
az: Ən azı 4 simvol uzunluğunda, sadəcə hərflər və rəqəmlərdən ibarət olmalıdır.Daha sonra dəyişdirilməyəcəyi üçün diqqətlə seçin!

en: Mute
az: Səssiz

en: Mute Toggle
az: Səsi bağla/aç

en: My Account
az: Mənim hesabım

en: My Sites
az: Mənim Saytlarım

en: Name
az: Ad

[ctx: Name for the Text editor tab (formerly HTML)]
en: Text
az: Mətn

en: Named
az: İsimli

en: Named colors
az: İsimli rənglər

en: Narrower
az: Daha dar

en: Navigation
az: Naviqasiya

en: Navigation Menu
az: Naviqasiya menyusu

en: Navigation Menu Item
az: Naviqasiya menyusu elementi

en: Navigation Menu Items
az: Naviqasiya menyusunun elementləri

en: Navigation Menus
az: Naviqasiya menyuları

en: Navy Blue
az: Ordu mavisi

en: Need more help? <a href='http://codex.wordpress.org/Editing_wp-config.php'>We got it</a>.
az: Daha çox yardımmı lazımdır? <a href='http://codex.wordpress.org/Editing_wp-config.php'>Buradan buyrun</a>.

en: Network Admin
az: Şəbəkə Nəzarətçisi

en: Network Admin: %s
az: Şəbəkə Nəzarətçisi: %s

en: Network Status
az: Şəbəkənin Statusu

en: Network functions are disabled.
az: Şəbəkə funksiyaları qadağan edilmişdir.

en: New %1$s Site: %2$s
az: Yeni %1$s Sayt: %2$s

en: New %1$s User: %2$s
az: Yeni %1$s İstifadəçi: %2$s

en: New Category Name
az: Yeni kateqoriya adı

en: New Link Category Name
az: Yeni bağlantı kateqoriyasının adı

en: New Page
az: Yeni səhifə

en: New Post
az: Yeni yazı

en: New Site Registration: %s
az: Yeni sayt qeydiyyatı: %s

en: New Site: %1$s
    URL: %2$s
    Remote IP: %3$s
    
    Disable these notifications: %4$s
az: Yeni Sayt: %1$s
    URL: %2$s
    Uzaq IP: %3$s
    
    Bu bildirişləri gözardı et: %4$s

en: New Tag Name
az: Yeni etiket adı

en: New User Registration: %s
az: Yeni İstifadəçi Qeydiyyatı: %s

en: New User: %1$s
    Remote IP: %2$s
    
    Disable these notifications: %3$s
az: Yeni İstifadəçi: %1$s
    Uzaq IP: %2$s
    
    Bu bildirişləri gözardı et: %3$s

en: New comment on your post "%s"
az: "%s" yazınızda yeni şərh

en: New document
az: Yeni sənəd

en: New layer...
az: Yeni lay...

en: New password
az: Yeni parol

en: New pingback on your post "%s"
az: "%s" yazınızda yeni geri bildiriş

en: New trackback on your post "%s"
az: "%s" yazınızda yeni geri izləmə

en: New user registration on your site %s:
az: %s saytınız üçün yeni istifadəçi qeydiyyatı:

en: Newer Comments &raquo;
az: Yeni Şərhlər &raquo;

en: Next
az: Sonrakı

en: Next &gt;
az: Sonrakı &gt;

en: Next &raquo;
az: Sonrakı &raquo;

en: Next Page &raquo;
az: Sonrakı Səhifə &raquo;

en: Next Post
az: Sonrakı yazı

en: Next page
az: Sonrakı səhifə

en: Next page...
az: Sonrakı səhifə...

en: No
az: Yox

en: No Comments
az: Şərh edilməmiş

en: No Image
az: Təsvir yoxdur

en: No Repeat
az: Təkrarlama

en: No categories
az: Kateqoriya yoxdur

en: No comments yet.
az: Hələlik heç bir şərh yoxdur

en: No connection to server
az: Serverə qoşulma baş tutmadı

en: No correction
az: Düzəltmə yoxdur

en: No editor could be selected.
az: Heç bir redaktor seçilmədi.

en: No items found.
az: Heç nə tapılmadı.

en: No java
az: java yoxdur

en: No login ID submitted
az: Giriş nömrəsi göndərilmədi

en: No matches found.
az: Eyniləşən qeyd tapılmadı.

en: No menus have been created yet. <a href="%s">Create some</a>.
az: Hələki heç bir menyu yaradılmamışdır. <a href="%s">Bir ədədini yaradın</a>.

en: No misspellings found.
az: İmla xətası tapılmadı.

en: No more comments found.
az: Daha çox şərh tapılmadı.

en: No msg number submitted
az: Mesaj nömrəsi göndərilmədi

en: No pages found in Trash.
az: Zibil qutusunda səhifə yoxdur.

en: No pages found.
az: Səhifələr tapılmadı.

en: No password submitted
az: Parol göndərilmədi

en: No posts found in Trash.
az: Zibil qutusunda yazı yoxdur.

en: No posts found.
az: Yazı tapılmadı

en: No results found.
az: Heç bir nəticə əldə edilmədi.

en: No search term specified. Showing recent items.
az: Axtarış kriteriyası bildirilməmişdir. Ən yeni maddələr göstərilir.

en: No server banner
az: Server bannerı yoxdur

en: No server specified
az: Server təyin edilməmişdir

en: No site by that name on this system.
az: Bu sistem üzərində belə bir ismə sahib sayt yoxdur.

en: No site defined on this host. If you are the owner of this site, please check <a href="http://codex.wordpress.org/Debugging_a_WordPress_Network">Debugging a WordPress Network</a> for help.
az: Bu server üçün sayt tanıdılmamışdır. Əgər bu saytın sahibisinizsə, lütfən <a href="http://codex.wordpress.org/Debugging_a_WordPress_Network">WordPress şəbəkə nəzarəti və təmiri</a> sənədinə göz atın.

en: No suggestions
az: Məsləhət yoxdur

en: No tags found.
az: Heç bir etiket tapılmadı.

en: None
az: Heç biri

en: Not Spam
az: Spam deyil

en: Not yet
az: Hələki deyil

en: Nov_November_abbreviation
az: Noy

en: November
az: Noyabr

en: Num loops
az: Döngü miqdarı

en: Number of comments to show:
az: Göstəriləcək şərhlərin miqdarı:

en: Number of links to show:
az: Bağlantı nömrəsini göstər

en: Number of posts to show:
az: Göstəriləcək yazı miqdarı:

en: OK
az: Ok

en: Oct_October_abbreviation
az: Okt

en: October
az: Oktyabr

en: Olive
az: Zeytun yaşılı

en: Once Daily
az: Gündə Bir

en: Once Hourly
az: Saatda Bir

en: One Response to %2$s | %1$s Responses to %2$s
az[0]: %2$s üçün cavab
az[1]: %2$s üçün %1$s cavab

en: One or more database tables are unavailable. The database may need to be <a href="%s">repaired</a>.
az: Bir ya da daha çox verilənlər bazası lövhəsi pis durumdadır. Verilənlər bazasının <a href="%s">təmir</a> edilməsi lazım ola bilər.

en: Only a static class method or function can be used in an uninstall hook.
az: Bir qaldırma qarmağında sadəcə statik sinif metodu ya da funksiyası istifadə edilə bilər.

en: Only lowercase letters (a-z) and numbers are allowed.
az: Sadəcə kiçik hərflər (a-z) və rəqəmlərə izin verilir.

en: Oops: %s
az: Ooppa: %s

[ctx: Open Sans font: add new subset (greek, cyrillic, vietnamese)]
en: no-subset
az: altset yoxdur

en: Open link in a new window
az: Bağlantıları yeni pəncərədə aç

en: Open link in a new window/tab
az: Bağlantını yeni pəncərədə/səkmədə aç

en: Open link in the same window
az: Bağlantıları eyni pəncərədə aç

en: Options saved.
az: Parametrlər qeyd edildi.

en: Or link to existing content
az: ya da var olan mühtəviyyata bağlantı verin

en: Orange
az: Narıncı

en: Ordered list (Alt + Shift + O)
az: Sıralı siyahı (Alt + Shift + O)

en: Original Size
az: Orjinal ölçü

en: Outdent
az: Girintini azalt

en: Page ID
az: Səhifə ID

en: Page IDs, separated by commas.
az: Səhifə nömrələri, vergüllərlə ayrılmış.

en: Page not found
az: Səhifə tapılmadı

en: Page order
az: Səhifə sıralaması

en: Page title
az: Səhifə başlığı

en: Pages
az: Səhifələr

en: Pages:
az: Səhifələr:

en: Pale cyan
az: Solğun şam göbəyi

en: Pale green
az: Solğun yaşıl

en: Palette
az: Palet

en: Palette colors
az: Rəng paleti

en: Paragraph
az: Paraqraf

en: Parent Category
az: Valideyin kateqoriya

en: Parent Category:
az: Valideyin kateqoriya:

en: Parent Page:
az: Valideyin səhifə:

en: Parent term does not exist.
az: Valideyin element tapılmır.

en: Passing an integer number of posts is deprecated. Pass an array of arguments instead.
az: Tam miqdar olaraq yazı miqdarını parametrə əlavə etmək artıq işlədilmir. Bunun yerinə parametr arqumenti göndərin.

en: Password
az: Parol

en: Password Lost and Changed for user: %s
az: Bu istifadəçi üçün itmiş parol yenisi ilə dəyişdirildi: %s

en: Password Lost and Found
az: İtmiş parolu tap

en: Password Protected
az: Parolla qorunur

en: Password Reset
az: Parolu sıfırla

en: Password reset is not allowed for this user
az: Bu istifadəçi üçün parol sıfırlama icazəniz yoxdur.

en: Password:
az: Parol:

en: Password: %s
az: Parol: %s

en: Paste
az: Yapışdır

en: Paste as Plain Text
az: Düz Mətn olaraq yapışdır

en: Paste from Word
az: Word-dan Yapışdır

en: Paste is now in plain text mode. Click again to toggle back to regular paste mode.
az: Yapışdırma hazırda mətn rejimindədir.Təkrar tıklayaraq normal yapışdırma rejiminə keçə bilərsiniz.

en: Paste is now in plain text mode. Click again to toggle back to regular paste mode. After you paste something you will be returned to regular paste mode.
az: Yapışdırma hazırda  mətn rejimindədir.Təkrar tıklayaraq normal rejimə keçə bilərsiniz.Hər hansı bir şey yapışdırdıqdan sonra normal yapışdırma rejiminə dönərsiniz.

en: Paste table row after
az: Lövhə sətrini ardına yapışdır

en: Paste table row before
az: Lövhə sətrini önünə yapışdır

en: Pasting content from another application, like Word or Excel, is best done with the Paste from Word button on the second row, or in Text mode.
az: Word ya da Excel kimi başqa bir proqramdan mühtəviyyat yapışdırarkən ən yaxşısı alət çubuğunun ikinci sətrində yer alan Word tuşundan istifadə etmək ya da Mətn rejimindən istifadə etməkdir.

en: Pasting in the Rich Editor
az: Zəngin mətn redaktoruna yapışdırma

en: Path
az: Yol

en: Peach
az: Şaftalı

en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
az[0]: Yoxlama gözləyən <span class="count">(%s)</span>
az[1]: Yoxlama gözləyən <span class="count">(%s)</span>

en: Pending Review
az: Yoxlama gözləyir

en: Permalink: %s
az: Daimi bağlantı: %s

en: Picker
az: Seçici

en: Pingback
az: Geri bildiriş

en: Pingback excerpt:
az: Geri bildiriş xülasəsi:

en: Pingback from %1$s to %2$s registered. Keep the web talking! :-)
az: %1$s ünvanından %2$s ünvanına göndərilən pingback qeyd edildi.

en: Pingback:
az: Geri izləmə:

en: Pink
az: Çəhrayı

en: Play count
az: İfa miqdarı

en: Play every frame
az: Hər çərçivəni oynat

en: Play/Pause
az: İfa etdir/fasilə ver

en: Please <a href="%s">upgrade WordPress</a> to a current version, or <a href="%s">downgrade to version 2.4 of the Akismet plugin</a>.
az: Lütfən <a href="%s">WordPress versiyasını yüksəldin</a> (ən son versiyaya) ya da <a href="%s">Akismet plaqinini 2.4 versiyasına endirin.</a>

en: Please enter a site name.
az: Lütfən bir sayt adı daxil edin.

en: Please enter a site title.
az: Lütfən bir sayt başlığı daxil edin.

en: Please enter a username.
az: Lütfən bir istifadəçi adı daxil edin.

en: Please enter a valid email address.
az: Lütfən keçərli bir e-poşt ünvanı daxil edin.

en: Please enter an API key
az: Lütfən bir API açarı daxil edin

en: Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
az: Lütfən istifadəçi adı və ya e-poçt ünvanınızı daxil edin.Yeni parol yarada bilməyiniz üçün e-poçt yolu ilə bir bağlantı alacaqsınız.

en: Please include a %1$s template in your theme.
az: Lütfən mövzunuza %1$s şablonu əlavə edin.

en: Please log in again.
az: Lütfən təkrar giriş edin.

en: Please see <a href="http://codex.wordpress.org/Debugging_in_WordPress">Debugging in WordPress</a> for more information.
az: Daha çox məlumat üçün lütfən <a href="http://codex.wordpress.org/Debugging_in_WordPress">Xəta düzəltmə</a> sənədinə baxın.

en: Please try again.
az: Lütfən təkrar yoxlayın.

en: Please try uploading this file with the %1$sbrowser uploader%2$s.
az: Lütfən faylları yükləmək üçün %1$saxtarış yükləyicisindən%2$s istifadə edin.

en: Please wait...
az: Lütfən gözləyin...

en: Plugin
az: Plaqin

en: Plugin Information:
az: Plaqin haqqında məlumat:

en: Plugins
az: Plaqinlər

en: Plum
az: Ərik

en: Popular Tags
az: Populyar etiketlər

en: Possible reason: your host may have disabled the mail() function.
az: Mümkün səbəb: servis provayderiniz mail() funksiyasını əngəlləmiş ola bilər.

en: Post Comment
az: Şərh göndər

en: Post Thumbnail
az: Yazının miniatürü

[ctx: Post format]
en: Aside
az: Kənar

[ctx: Post format]
en: Chat
az: Söhbət

[ctx: Post format]
en: Gallery
az: Galereya

[ctx: Post format]
en: Image
az: Təsvir

[ctx: Post format]
en: Link
az: Bağlantı

[ctx: Post format]
en: Quote
az: Sitat

[ctx: Post format]
en: Standard
az: Standart

en: Post types cannot exceed 20 characters in length
az: Yazı növləri 20 simvol uzunluğunu keçə bilməz

en: Posts by %s
az: %s tərəfindən yazılan yazılar

en: Posts page
az: Yazı səhifəsi

en: Powered by <a href="%s" title="Powered by WordPress, state-of-the-art semantic personal publishing platform"><strong>WordPress</strong></a>
az: <a href="%s" title="Sənət əsəri fərdi yayın platforması WordPress ilə yeniləndirilmişdir."><strong>WordPress</strong></a> ilə yeniləndirilmişdir.

en: Powered by WordPress
az: WordPress-in dəstəyi ilə

en: Powered by WordPress, state-of-the-art semantic personal publishing platform.
az: WordPress-in dəstəyi ilə, fərdi yayın platforması.

en: Prefetch
az: Keşlə

en: Preformatted
az: Öncədən formatlanmış

en: Preload
az: Ön yükləmə

en: Premature end of list
az: Erkən siyahının sonu

en: Press ALT F10 for toolbar. Press ALT 0 for help.
az: Alət çubuğu üçün ALT F10 istifadə edin. Yardım üçün ALT 0.

en: Preview
az: Ön izləmə

en: Previous Post
az: Öncəki yazı

en: Previous page
az: Öncəki səhifə

en: Print
az: Çap et

en: Privacy:
az: Gizlilik:

en: Private
az: Xüsusi

en: Private <span class="count">(%s)</span> | Private <span class="count">(%s)</span>
az[0]: Özəl <span class="count">(%s)</span>
az[1]: Özəl <span class="count">(%s)</span>

en: Private: %s
az: Özəl: %s

en: Privately Published
az: Özəl olaraq dərc edildi

en: Progress
az: İrəliləmə

en: Protected Comments: Please enter your password to view comments.
az: Parolla qorunan şərhlər: Lütfən şərhləri görmək üçün parolunuzu daxil edin.

en: Protected: %s
az: Qorumalı: %s

en: Public
az: Hər kəsə açıq

en: Public, Sticky
az: Hər kəsə açıq, Sabit

en: Publish
az: Dərc et

en: Publish on:
az: Dərc ediləcəyi tarix:

en: Published
az: Dərc edilmiş

en: Published <span class="count">(%s)</span> | Published <span class="count">(%s)</span>
az[0]: Dərc edilmiş <span class="count">(%s)</span>
az[1]: Dərc edilmiş <span class="count">(%s)</span>

en: Published on:
az: Dərc etmə tarixi:

en: Purple
az: Tünd qırmızı

en: QT Src
az: QT mənbəyi

en: Quality
az: Keyfiyyət

en: QuickTime options
az: QuickTime parametrləri

en: Quote
az: Sitat

en: RSS Error: %s
az: RSS Xətası: %s

en: Random Default Image
az: Təsadüfi mövcud təsvir

en: Random Order
az: Qarışıq sıra

en: Random Uploaded Image
az: Təsadüfi yüklənmiş təsvir

en: Rate
az: Mütənasiblik

en: Rather than reaching for your mouse to click on the toolbar, use these access keys. Windows and Linux use Ctrl + letter. Macintosh uses Command + letter.
az: Mausunuzla alət çubuğuna tıklamaq yerinə, bu qısayollardan istifadə edə bilərsiniz. Windows və Linux-da Ctrl + hərf şəklində, Macintosh-da isə Command + hərf şəklində istifadə edilir.

en: Re-trying
az: Təkrar yoxlanır

en: Read the <a target="_blank" href="http://codex.wordpress.org/Debugging_a_WordPress_Network">bug report</a> page. Some of the guidelines there may help you figure out what went wrong.
az: <a target="_blank" href="http://codex.wordpress.org/Debugging_a_WordPress_Network">Xəta bildirişi</a> səhifəsini oxuyun. Bəzi məlumatlar nəyin tərs getdiyini anlamağınıza yardımçı ola bilər.

en: Real media player options
az: Real media player parametrləri

en: Recent Comments
az: Son şərhlər

en: Recent Posts
az: Son Yazılar

en: Recheck Queue for Spam
az: Spam şərhləri təkrar yoxla

en: Red
az: Qırmızı

en: Redo
az: İrəli al

en: Redo (Ctrl + Y)
az: Təkrarala (Ctrl + Y)

en: Refresh
az: Təzələ

en: Register
az: Qeydiyyat

en: Register For This Site
az: Bu saytda qeydiyyatdan keç

en: Registration Form
az: Qeydiyyat Forması

en: Registration complete. Please check your e-mail.
az: Qeydiyyat tamamlandı.Lütfən e-poçt ünvanına baxın.

en: Registration has been disabled.
az: Qeydiyyat əngəllənmişdir.

en: Remember Me
az: Məni Unutma

en: Remove
az: Sil

en: Remove From Bulk Edit
az: Kütləvi redaktədən çıxar

en: Remove Image
az: Təsviri sil

en: Remove column
az: Sütunu sil

en: Remove formatting
az: Formatlamanı ləğv et

en: Remove link
az: Bağlantını sil

en: Reply
az: Cavabla

en: Required fields are marked %s
az: Gərəkli sahələr %s ilə işarələnmişdir

en: Reset Password
az: Parolu sıfırla

en: Reverse order
az: Sıralamanı tərs çevir

en: Revision
az: Versiya

en: Revisions
az: Versiyalar

en: Rich Editing Basics
az: Zəngin redaktorun əsasları

en: Rich Editor Help
az: Zəngin Mətn Redaktoru Yardımı

en: Rich Text Area
az: Zəngin mətn sahəsi

en: Right
az: Sağ

en: Row
az: Sətir

en: Royal blue
az: Royal mavi

en: Run spell checking
az: İmla yoxlaması et

en: SAlign
az: SSırala

en: S_Saturday_initial
az: Şb

en: S_Sunday_initial
az: B

en: Sat
az: Şb

en: Saturday
az: Şənbə

en: Save
az: Qeyd et

en: Save &amp; Activate
az: Qeyd et ve aktivləşdir

en: Save &amp; Publish
az: Qeyd et və dərc et

en: Save Changes
az: Dəyişiklikləri qeyd et

en: Save Draft
az: Qaralama olaraq qeyd et

en: Save as Pending
az: Gözləyən olaraq qeyd et

en: Saved
az: Qeyd edildi

en: Saved.
az: Qeyd edildi.

en: Saving Draft&#8230;
az: Qaralama qeyd edilir&#8230;

en: Saving...
az: Yazılır...

en: Say It!
az: Söylə!

en: Scale
az: Ölçü

en: Scale mode
az: Ölçmə rejimi

en: Schedule
az: Ertələ

en: Schedule for:
az: Ertələ:

en: Scheduled <span class="count">(%s)</span> | Scheduled <span class="count">(%s)</span>
az[0]: Ertələnmiş <span class="count">(%s)</span>
az[1]: Ertələnmiş <span class="count">(%s)</span>

en: Script callbacks
az: Skript çağrışları

en: Scripts and styles should not be registered or enqueued until the %1$s, %2$s, or %3$s hooks.
az: Skriptlər və stillər %1$s, %2$s, ya da %3$s qarmaqlarından öncə qeyd edilməməli ya da sıraya alınmamalıdır.

en: Scroll
az: Sürüşdür

en: Sea green
az: Dəniz yaşılı

en: Search
az: Axtar

en: Search Categories
az: Kateqoriyaları axtar

en: Search Link Categories
az: Bağlantı kateqoriyalarını axtar

en: Search Pages
az: Səhifələri axtar

en: Search Posts
az: Yazıları axtar

en: Search Results %1$s %2$s
az: Axtarışın Nəticələri %1$s %2$s

en: Search Spam &raquo;
az: Spam şərhləri axtar &raquo;

en: Search Tags
az: Etiketləri axtar

en: Security error.
az: Təhlükəsizlik xətası.

en: Select
az: Seç

en: Select All
az: Tamamını seç

en: Select Category
az: Kateqoriya seç

en: Select Color
az: Rəng seç

en: Select File
az: Fayl seç

en: Select Files
az: Fayl seçin

en: Select Link Category:
az: Bağlantı kateqoriyası seçin:

en: Select Menu:
az: Menyu seçin:

en: Select Month
az: Ay Seçin

en: Select a city
az: Şəhər seçin

en: Select a color
az: Bir rəng seçin

en: Select all
az: Tamamını seç

en: Select background color
az: Arxa fon rəngini seç

en: Select custom character
az: Fərdi simvol seçin

en: Select text color
az: Mətnin rəngini seç

en: Sep_September_abbreviation
az: Sen

en: Separate tags with commas
az: Etiketləri vergül ilə ayırın

en: September
az: Sentyabr

en: Server Connectivity
az: Server Bağlantısının Vəziyyəti

en: Server Status
az: Serverin statusu

en: Session expired
az: Sessiyanın müddəti doldu

en: Session expired. Please log in again. You will not move away from this page.
az: Sessiyanızın müddəti dolmuşdur. Lütfən təkrar giriş edin. Bu səhifədən başqa bir səhifəyə göndərilməyəcəksiniz.

en: Set Featured Image
az: Özəl təsvir

en: Set featured image
az: Özəl təsvir

en: Settings
az: Parametrlər

en: Settings saved.
az: Parametrlər qeyd edildi.

en: Shockwave options
az: Shockwave parametrləri

en: Shortlink
az: Qısa Bağlantı

en: Show Link Description
az: Bağlantı açıqlamasını göstər

en: Show Link Image
az: Bağlantı təsvirini göstər

en: Show Link Name
az: Bağlantı ismini göstər

en: Show Link Rating
az: Bağlantı reytinqini göstər

en: Show approved comments
az: Təsdiqlənmiş şərhləri göstər

en: Show hierarchy
az: İyerarxiyanı göstər

en: Show menu
az: Menyunu göstər

en: Show more comments
az: Daha çox şərh göstər

en: Show post counts
az: Yazı miqdarını göstər

en: Show scale modes
az: Ölçmə rejimlərini göstər

en: Show the number of comments you've approved beside each comment author.
az: Hər şərh sahibinin yanında neçə şərhini təsdiqlədiyinizi göstərir.

en: Show/Hide Kitchen Sink (Alt + Shift + Z)
az: Mətbəx dəzgahını göstər/gizlət (Alt + Shift + Z)

en: Shuffle
az: Qarışdır

en: Sidebar
az: Yan menyu

en: Sidebar %d
az: Yan Menyu %d

en: Signup
az: Üzv Ol

en: Silver
az: Gümüşü

en: Site Address (URL)
az: Saytın ünvanı (URL)

en: Site Admin
az: Sayt Nəzarətçisi

en: Site Domain:
az: Saytın domeni:

en: Site Name:
az: Sayt adı:

en: Site Tagline
az: Saytın şüarı

en: Site Title
az: Sayt Başlığı

en: Site Title & Tagline
az: Saytın başlığı və şüarı

en: Site Title:
az: Saytın Başlığı:

en: Site name must be at least 4 characters.
az: Saytın adı ən az 4 simvol olmalıdır.

en: Site registration has been disabled.
az: Sayt qeydiyyatları bağlanmışdır.

en: Sites
az: Saytlar

en: Sites you are already a member of:
az: Üzvü olduğunuz saytlar:

en: Size
az: Ölçü

en: Skip to toolbar
az: Alət çubuğuna keç

en: Sky blue
az: Göy mavisi

en: Slow down cowboy, no need to check for new mails so often!
az: Bir az yavaş kovboy, yeni e-poçtlara bu qədər tez-tez baxmağa lüzum yoxdur.

en: Smooth video
az: Düzgün video

en: Software Name
az: Proqramın adı

en: Software Version
az: Proqramın versiyası

en: Some comments have not yet been checked for spam by Akismet. They have been temporarily held for moderation. Please check your <a href="%s">Akismet configuration</a> and contact your web host if problems persist.
az: Bəzi şərhlər hələ ki Akismet tərəfindən yoxlanılmamışdır. Müvəqqəti olaraq moderasiyada saxlanılırlar. Lütfən <a href="%s">Akismet tərtibatınızı</a> yoxlayın və problem davam edərsə xost firmanız ilə əlaqə qurun.

en: Someone requested that the password be reset for the following account:
az: Birisi aşağıdakı hesab üçün parol sıfırlama tələb etdi:

en: Sorry, but we have noticed that your popup-blocker has disabled a window that provides application functionality. You will need to disable popup blocking on this site in order to fully utilize this tool.
az: Pop-up əngəlləyiciniz proqramın çalışması üçün gərəkli bir pəncərənin açılmasını əngəllədi. Bu aləti tam mənası ilə işlədə bilmək üçün bu saytda pop-up əngəlləyicinizi bağlamalı ya da gərəkli parametrləri qurmalısınız.

en: Sorry, comments are closed for this item.
az: Bağışlayın, bu maddəyə şərh yazmaq qapalıdır.

en: Sorry, deleting the term failed.
az: Bağışlayın, element silmə baş tutmadı.

en: Sorry, editing the term failed.
az: Bağışlayın, elementi redaktə etmək baş tutmadı.

en: Sorry, new registrations are not allowed at this time.
az: Bağışlayın, hazırda yeni qeydiyyatlara icazə verilmir.

en: Sorry, no posts matched your criteria.
az: Bağışlayın, kriteriyalarınıza uyğun yazı yoxdur.

en: Sorry, no such page.
az: Bağışlayın, belə bir səhifə yoxdur.

en: Sorry, no such post.
az: Bağışlayın, belə bir yazı yoxdur.

en: Sorry, one of the given taxonomies is not supported by the post type.
az: Bağışlayın, göstərilən kateqoriyalardan biri bu yazı növü tərəfindən dəstəklənmir.

en: Sorry, revisions are disabled.
az: Bağışlayın versiya tutma aktiv deyil.

en: Sorry, site names may not contain the character &#8220;_&#8221;!
az: Bağışlayın, sayt adları &#8220;_&#8221; simvollarından ibarət ola bilməzlər!

en: Sorry, site names must have letters too!
az: Bağışlayın, sayt adları hərflərdən də ibarət olmalıdır.

en: Sorry, that email address is already used!
az: Bağışlayın, bu e-poçt ünvanı zatən istifadə edilir!

en: Sorry, that email address is not allowed!
az: Bağışlayın, bu e-poçt ünvanına izin verilmir!

en: Sorry, that file cannot be edited.
az: Bağışlayın, bu fayl redaktə edilə bilməz.

en: Sorry, that key does not appear to be valid.
az: Bağışlayın bu açar səhv açara bənzəyir.

en: Sorry, that key has expired. Please try again.
az: Bağışlayın, bu açarın müddəti dolmuşdur. Lütfən təkrar yoxlayın.

en: Sorry, that site already exists!
az: Bağışlayın, bu sayt zatən var.

en: Sorry, that site is reserved!
az: Bağışlayın, bu sayt xüsusi olaraq ayrılmışdır.

en: Sorry, that username already exists!
az: Bağışlayın, bu istifadəçi adı zatən istifadə edilir!

en: Sorry, the comment could not be edited. Something wrong happened.
az: Bağışlayın, yazınız redaktə edilmədi.Deyəsən bir şeylər tərs getdi.

en: Sorry, the comment form is closed at this time.
az: Bağışlayın, şərh forması indilik bağlıdır.

en: Sorry, the new category failed.
az: Bağışlayın, yeni kateqoriya yaratmaq baş tutmadı.

en: Sorry, the user cannot be updated.
az: Bağışlayın, istifradəçi yenilənə bilməz.

en: Sorry, usernames may not contain the character &#8220;_&#8221;!
az: Bağışlayın, istifadəçi adları &#8220;_&#8221; simvollardan ibarət ola bilməz!

en: Sorry, usernames must have letters too!
az: Bağışlayın, istifadəçi adlarında hərf də yer almalıdır!

en: Sorry, you are not allowed to add a term to one of the given taxonomies.
az: Bağışlayın, göstərilən kateqoriyalardan birinə element əlavə etmə izniniz yoxdur.

en: Sorry, you are not allowed to assign a term to one of the given taxonomies.
az: Bağışlayın, göstərilən kateqoriyalardan biri üçün element əlavə etmə izniniz yoxdur.

en: Sorry, you are not allowed to create password protected posts in this post type
az: Bağışlayın, bu yazı növündə parolla qorunan yazı yaratma izniniz yoxdur.

en: Sorry, you are not allowed to create private posts in this post type
az: Bağışlayın, bu yazı növündə özəl yazı yaratmaq üçün izniz yoxdur.

en: Sorry, you are not allowed to delete this post.
az: Bağışlayın, bu yazını silmə izniniz yoxdur.

en: Sorry, you are not allowed to edit posts in this post type
az: Bağışlayın, bu yazı növündəki yazıları dəiyşdirmə izniz yoxdur.

en: Sorry, you are not allowed to edit posts.
az: Bağışlayın, bu yazıları redaktə etmək üçün izniniz yoxdur.

en: Sorry, you are not allowed to edit this post type.
az: Bağışlayın, bu yazı növünü redaktə etmək üçün izniniz yoxdur.

en: Sorry, you are not allowed to edit this post.
az: Bağışlayın, bu yazını redaktə etmək üçün izniniz yoxdur.

en: Sorry, you are not allowed to post on this site.
az: Bağışlayın, bu saytda yazı yazmaq üçün izniniz yoxdur.

en: Sorry, you are not allowed to publish pages on this site.
az: Bağışlayın, bu saytda səhifə dərc etmə izniniz yoxdur.

en: Sorry, you are not allowed to publish posts in this post type
az: Bağışlayın, bu yazı növündə yazı dərc etmə haqqınız yoxdur.

en: Sorry, you are not allowed to publish posts on this site.
az: Bağışlayın, bu saytda yazı dərc etmə izniniz yoxdur.

en: Sorry, you are not allowed to stick this post.
az: Bağışlayın, bu yazını sabitləmə izniniz yoxdur.

en: Sorry, you can not edit this post.
az: Bağışlayın, bu yazını redaktə edə bilməzsiniz.

en: Sorry, you cannot edit comments.
az: Bağışlayın, şərhləri redaktə edə bilməzsiniz.

en: Sorry, you cannot edit pages.
az: Bağışlayın, bu səhifələri redaktə edə bilməzsiniz.

en: Sorry, you cannot edit posts on this site.
az: Bağışlayın, bu saytda yazıları redaktə edə bilməzsiniz.

en: Sorry, you cannot edit this page.
az: Bağışlayın, bu səhifəni redaktə edə bilməzsiniz.

en: Sorry, you cannot edit this post.
az: Bağışlayın, bu yazını redaktə edə bilməzsiniz.

en: Sorry, you cannot edit users.
az: Bağışlayın, istifadəçiləri redaktə edə bilməzsiniz.

en: Sorry, you cannot edit your profile.
az: Bağışlayın, profilinizi redaktə edə bilməzsiniz.

en: Sorry, you cannot list users.
az: Bağışlayın, istifadəçiləri sıralaya bilməzsiniz.

en: Sorry, you cannot publish this post.
az: Bağışlayın, bu yazını dərc edə bilməzsiniz.

en: Sorry, you cannot stick a private post.
az: Bağışlayın, özəl bir yazını yapışqan edə bilməzsiniz.

en: Sorry, you do not have access to user data on this site.
az: Bağışlayın, bu saytda istifadəçi haqqındakı məlumatlara baxma izniniz yoxdur.

en: Sorry, you do not have the right to add a category.
az: Bağışlayın, yeni kateqoriya əlavə etnək üçün izniniz yoxdur.

en: Sorry, you do not have the right to delete a category.
az: Bağışlayın, kateqoriyanı silmək üçün izniniz yoxdur.

en: Sorry, you do not have the right to delete this page.
az: Bağışlayın, bu səhifəni silmək üçün izniniz yoxdur.

en: Sorry, you do not have the right to delete this post.
az: Bağışlayın, bu yazını simək üçün izniniz yoxdur.

en: Sorry, you do not have the right to edit this page.
az: Bağışlayın, bu səhifəni redaktə etmək üçün izniniz yoxdur.

en: Sorry, you do not have the right to edit this post.
az: Bağışlayın, bu yazını redaktə etmək üçün izniniz yoxdur.

en: Sorry, you do not have the right to publish this page.
az: Bağışlayın, bu səhifəni dərc etmə izniniz yoxdur.

en: Sorry, you do not have the right to publish this post.
az: Bağışlayın, bu yazını dərc etmək üçün izniniz yoxdur.

en: Sorry, you may not use that site name.
az: Bağışlayın, bu sayt adını istifadə edə bilməzsiniz.

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view categories.
az: Bağışlayın, kateqoriyalara baxmaq üçün bu saytda yazıları redaktə etmə izniniz olmalıdır.

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view tags.
az: Bağışlayın, etiketlərə baxmaq üçün bu saytda yazıları redaktə etmə izniniz olmalıdır.

en: Sorry, you must be able to edit posts to this site in order to view categories.
az: Bağışlayın, kateqoriyalara baxmaq üçün bu saytda yazıları redaktə etmə izniniz olmalıdır.

en: Sorry, you must be logged in to post a comment.
az: Bağışlayın şərh yazmaq üçün giriş etməlisiniz.

en: Sorry, your entry could not be edited. Something wrong happened.
az: Bağışlayin, yazınız redaktə edilmədi.Deyəsən problem var.

en: Sorry, your entry could not be posted. Something wrong happened.
az: Bağışlayın, yazınız göndərilmədi. Deyəsən bir problem var.

en: Sorry, your term could not be created. Something wrong happened.
az: Bağışlayın, element yaradıla bilmədi. Deyəsən bir şeylər tərs getdi.

en: Sort by:
az: Sırala:

en: Sound
az: Səs

en: Source
az: Mənbə

en: Spam Blocked
az: Spam blok edildi

en: Spam it: %s
az: Spam olaraq işarələ: %s

en: Spellchecker settings
az: İmla bələdçisi parametrləri

en: Split merged table cells
az: Birləşdirilmiş lövhə hüceyrələrini ayır

en: Square
az: Kvadrat

en: Start image
az: Başlanğıc təsviri

en: Start time
az: Başlanğıc zamanı

en: Static Front Page
az: Sabit ön səhifə

en: Still waiting for your email?
az: Siz hələ də e-poçt gözləyirsinizmi?

en: Streamed rtsp resources should be added to the QT Src field under the advanced tab.
az: Gerçək zamanlı axan protokol mənbələri QT mənbə sahəsinin altındakı qabaqcıl səkməsindən əlavə edilməlidir.

en: Strength indicator
az: Etibarlılıq göstəricisi

en: Stretch H-Align
az: Üfüqi vəziyyətdə yay

en: Stretch V-Align
az: Şaquli vəziyyətdə yay

en: Stretch style
az: Yayma stili

en: Stretch to fit
az: Uyğunlaşdırmaq üçün genişlət

en: Strikethrough
az: Üzəri xətlənmiş

en: Strikethrough (Alt + Shift + D)
az: Üzərini xətlə (Alt + Shift + D)

en: Strong
az: Güclü

en: Styles
az: Stillər

en: Stylesheet
az: Stil

en: Stylesheet is missing.
az: Stil səhifəsi itib.

en: Stylesheet is not readable.
az: Stil faylı oxuna bilmir.

en: Submit
az: Dəstək

en: Submit Comment
az: Şərhi Göndər

en: Submitted on:
az: Göndərilmə tarixi:

en: Subscript
az: Alt simvol

en: Suggestions
az: Məsləhətlər

en: Sun
az: Bz

en: Sunday
az: Bazar

en: Superscript
az: Üst simvol

en: Support Forums
az: Dəstək Forumları

en: Syndicate this content
az: RSS ilə mühtəviyyatdan xəbərdar ol

en: Syndicate this site using RSS 2.0
az: RSS 2.0 ilə bu sayta abunə olun

en: T_Thursday_initial
az: Ca

en: T_Tuesday_initial
az: Ça

en: Table cell properties
az: Lövhə hüceyrəsinin xüsusiyyətləri

en: Table properties
az: Lövhənin xüsusiyyətləri

en: Table row properties
az: Lövhə sətrinin xüsusiyyətləri

en: Tag Cloud
az: Etiket buludu

en: Tagline
az: Şüar

en: Tags
az: Etiketlər

en: Tags:
az: Etiketlər:

en: Target
az: Hədəf

en: Target cache
az: Hədəf keş

en: Taxonomies cannot exceed 32 characters in length
az: Etiketlər 32 simvoldan uzun ola bilməz

en: Taxonomy:
az: Taksanomiya:

en: Teal
az: Dəniz mavisi

en: Template
az: Şablon

en: Template is missing.
az: Şablon itib.

en: Text
az: Mətn

en: Text bottom
az: Mətn altda

en: Text top
az: Mətn üstdə

en: That email address has already been used. Please check your inbox for an activation email. It will become available in a couple of days if you do nothing.
az: Bu e-poçt ünvanı zatən istifadə edilir.lütfən aktivləşdirmə poçtuna baxmaq üçün gələn qutunuzu yoxlayın. Bir şey etməsəniz bir neçə gün içində aktiv olacaq.

en: That name is not allowed.
az: Bu addan istifadə edilə bilməz.

en: That site does not exist. Please try <a href="%s">%s</a>.
az: Belə bir sayt yoxdur. Lütfən <a href="%s">%s</a> ünvanınızı yoxlayın.

en: That site is currently reserved but may be available in a couple days.
az: Bu sayt hazırda ayrılmış vəziyyətdədir. Amma bir neçə günə müsaid olacaq.

en: That user does not exist.
az: Belə bir istifadəçi mövcud deyil.

en: That username is already activated.
az: Bu istifadəçi adı zatən aktivdir.

en: That username is currently reserved but may be available in a couple of days.
az: Bu istifadəçi adı hazırda mənimsənilmiş durumdadır, fəqət bir neçə gün içində müsaid ola bilər.

en: That username is not allowed.
az: Bu addan istifadə edilə bilməz.

en: The "%s" theme is not a valid parent theme.
az: "%s" mövzusu keçərli bir valideyin mövzu deyil.

en: The <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr> to TrackBack this entry is: <em>%s</em>
az: Bu yazını geri izləmə üçün gərəkli <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>: <em>%s</em>

en: The GD image library is not installed.
az: GD təsvir kitabxanası qurulmuş deyil.

en: The SSL certificate for the host could not be verified.
az: Host üçün SSL sertifikatı təsdiqlənmədi.

en: The Site address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
az: Daxil etdiyiniz sayt ünvanı keçərli bir veb ünvanı deyil. Lütfən keçərli bir veb ünvanı daxil dein.

en: The URL to the admin area
az: İdarəetmə paneli üçün ünvan

en: The URL you entered seems to be an email address, do you want to add the required mailto: prefix?
az: Deyəsən daxil etdiyiniz ünvan bir e-poçt ünvanıdır, ünvanın başına mailto: əlavə edilməsini istərdinizmi?

en: The URL you entered seems to external link, do you want to add the required http:// prefix?
az: Deyəsən daxil etdiyiz ünvan  xarici bir ünvandır, ünvanın başına http:// əlavə edilməsini istərdinizmi?

en: The WordPress address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
az: Daxil etdiyiniz WordPress ünvanı keçərli bir veb ünvanı deyil. Lütfən keçərli bir veb ünvanı daxil edin.

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
az: Bu səhifəni tərk etsəniz etmiş olduğunuz dəyişikliklər sıfırlanacaqdır.

en: The constant <code>VHOST</code> <strong>is deprecated</strong>. Use the boolean constant <code>SUBDOMAIN_INSTALL</code> in wp-config.php to enable a subdomain configuration. Use is_subdomain_install() to check whether a subdomain configuration is enabled.
az: Sabit <code>VHOST</code> dəyəri <strong>etibarlılığını itirmişdir</strong>. Bunun yerinə alt sahə adı parametrləri üçün wp-config.php qovluğundakı <code>SUBDOMAIN_INSTALL</code> məntiqi sabitini işlədin. is_subdomain_install() metodunu işlədərək alt sahə adı parametrlərinin aktivliyini yoxlayın.

en: The e-mail could not be sent.
az: E-poçt göndərilə bilmədi.

en: The email address entered did not appear to be a valid email address. Please enter a valid email address.
az: Daxil etdiyiniz e-poçt ünvanı keçərli bir e-poçt ünvanı deyil.Lütfən keçərli bir e-poçt daxil edin.

en: The following shortcuts use different access keys: Alt + Shift + letter.
az: Bu qısa yollar dəyişik yetişmə tuşlarından istifadə edir: Alt + Shift + hərf.

en: The given object ID is not that of a menu item.
az: Verilən maddə ID bir menyu elementi deyil.

en: The key below was previously validated but a connection to akismet.com can not be established at this time. Please check your server configuration.
az: Aşağıdakı açar daha öncədən doğrulandı, fəqət akismet.com-la bağlantı qurula bilmədi. Lütfən server ttərtibatınızı yoxlayın.

en: The key you entered could not be verified because a connection to akismet.com could not be established. Please check your server configuration.
az: Daxil etdiyiniz açar təsdiqlənmədi, çünki akismet.com-la bağlantı qurula bilmədi. Lütfən server tərtibatınızı yoxlayın.

en: The key you entered is invalid. Please double-check it.
az: Daxil etdiyiniz açar etibarsızdır. Lütfən iki dəfə yoxlayın.

en: The latest comments to all posts in RSS
az: Bütün yazılara edilən son şərhlər (RSS formatında)

en: The login page will open in a new window. After logging in you can close it and return to this page.
az: Giriş səhifəsi yeni bir pəncərədə açılacaqdır. Giriş etdikdən sonra pəncərəni bağlayıb bu səhifəyə dönə bilərsiniz.

en: The menu ID should not be empty.
az: Menyu ID-si boş olmamalıdır.

en: The menu name <strong>%s</strong> conflicts with another menu name. Please try another.
az: Menyu ismi<strong>%s</strong>  başqa bir menyu ismi ilə ziddiyyət təşkil edir. Lütfən başqa bir isim seçin.

en: The page template is invalid.
az: Səhifə şablonu keçərli deyil.

en: The parent theme is missing. Please install the "%s" parent theme.
az: Kök mövzu əksikdir. Lütfən "%s" kök mövzunu yükləyin.

en: The passwords do not match.
az: Parollar uyğun deyil.

en: The pingback has already been registered.
az: Pingback zatən qeydiyyatlıdır.

en: The post cannot be deleted.
az: Bu yazı silinə bilməz.

en: The post type may not be changed.
az: Yazı növünü dəyişdirməyə bilər.

en: The post type specified is not valid
az: Göstərilən yazı növü keçərli deyil

en: The requested user does not exist.
az: Belə bir istifadəçi mövcud deyil.

en: The role specified is not valid
az: Göstərilən rol keçərli deyil

en: The site %s is yours.
az: %s saytı sizindir

en: The site is already active.
az: Sayt daha öncə aktivləşdirilmişdir.

en: The site you have requested is not installed properly. Please contact the system administrator.
az: İstədiyiniz sayt düzgün yüklənməmişdir. Lütfən sistem nəzarətçisi ilə əlaqə qurun.

en: The site you were looking for, <strong>%s</strong>, does not exist, but you can create it now!
az: Açmağa çalışdığiz sayt, <strong>%s</strong>, tapılmır, fəqət siz elə indi yarada bilərsiniz!

en: The site you were looking for, <strong>%s</strong>, does not exist.
az: Açmağa çalışdığınız sayt, <strong>%s</strong>, tapılmır.

en: The slug &#8220;%s&#8221; is already in use by another term
az: yarlıq &#8220;%s&#8221; hazırda başqa bir element tərəfindən istifadə edilir

en: The source URL and the target URL cannot both point to the same resource.
az: Mənbə URL və hədəf URL eyni mənbəni göstərə bimir.

en: The source URL does not contain a link to the target URL, and so cannot be used as a source.
az: Mənbə URL, hədəf URL-la bir bağlantıya sahib deyil; bu üzdən mənbə olaraq istifadə edilmir.

en: The source URL does not exist.
az: Mənbə URL mövcud deyil.

en: The specified target URL cannot be used as a target. It either doesn&#8217;t exist, or it is not a pingback-enabled resource.
az: Göstərilən hədəf URL, hədəf olaraq istifadə edilə bilməz. Ya belə bir ünvan mövcud deyildir, ya da əlaqəli ünvan pingback-ların aktiv olduğu bir mənbə deyildir.

en: The specified target URL does not exist.
az: Təyin edilmiş hədəf URL mövcud deyil.

en: The term name cannot be empty.
az: Element adı boş ola bilməz.

en: The theme directory "%s" does not exist.
az:  "%s" mövzu direktoriyası mövcud deyil.

en: The timezone you have entered is not valid. Please select a valid timezone.
az: Daxil etdiyiniz saat qurşağı keçərli bir saat qurşağı deyil.Lütfən keçərli bir saat qurşağı daxil edin.

en: The user is already active.
az: Bu istifadəçi zatən aktivdir.

en: The web browser on your device cannot be used to upload files. You may be able to use the <a href="%s">native app for your device</a> instead.
az: Cihazınızdakı veb brauzer fayl yükləmək üçün istifadə edilə bilmir. Bunun yerinə cihazınız üçün təkmilləşdirilmiş <a href="%s">əlavəsindən</a> istifadə edə bilərsiniz.

en: Theme without %1$s
az: %1$s olmayan mövzu

en: Themes
az: Mövzular

en: There are currently %1$s comments identified as spam.
az: İndilik %1$s şərh spam olaraq təyin edilməmişdir.

en: There are no HTTP transports available which can complete the requested request.
az: İsətyinizə uyğun HTTP daşıyıcı olmadığı üçün istək tamamlana bilmir.

en: There are no options for this widget.
az: Bu vidcet üçün heç bir seçim yoxdur.

en: There doesn&#8217;t seem to be any new mail.
az: Yeni e-poçt görünmür.

en: There doesn't seem to be a <code>wp-config.php</code> file. I need this before we can get started.
az: Bir <code>wp-config.php</code> faylı tapılmadı. Başlamaq üçün bu fayla ehtiyacım var.

en: There is a button in the editor toolbar for inserting images that are already hosted somewhere on the internet. If you have a URL for an image, click this button and enter the URL in the box which appears.
az: Redaktor alət qutusunda internetdə hər hansı bir yerdə saxlanılan təsvirləri əlavə etmək üçün bir düymə vardır. Bir təsvirin URL-nı bilirsinzsə, bu düyməyə tıklayın və açılan qutuya təsvirin URL-nı daxil edin.

en: There is a revision of this post that is more recent.
az: Bu yazı üçün daha aktual bir versiya mövcuddur.

en: There is no excerpt because this is a protected post.
az: Burada alıntı yoxdur çünki bu yazı parolla qorunur.

en: There was a configuration error. Please contact the server administrator.
az: Bir tərtiblənidrmə problemi var. Lütfən şəbəkə nəzarətçisi ilə əlaqə qurun.

en: There was a problem connecting to the Akismet server. Please check your server configuration.
az: Akismet serverinə bağlanmada bir problem var. Lütfən server tərtibatınızı yoxlayın.

en: There was a problem, please correct the form below and try again.
az: Bir xəta baş veredi. Lütfən aşağıdakı formanı düzəldib təkrar yoxlayın.

en: There's <a href="%2$s">%1$s comment</a> in your spam queue right now. | There are <a href="%2$s">%1$s comments</a> in your spam queue right now.
az[0]: Spam növbəsində hazırda <a href="%2$s">%1$s şərh</a> var.
az[1]: Spam növbəsində hazırda <a href="%2$s">%1$s şərh</a> var.

en: There's nothing in your <a href='%1$s'>spam queue</a> at the moment.
az: Hazırda <a href='%1$s'>spam növbəsində </a> heç bir maddə yoxdur.

en: These are the latest comments identified as spam by Akismet. If you see any mistakes, simply mark the comment as "not spam" and Akismet will learn from the submission. If you wish to recover a comment from spam, simply select the comment, and click Not Spam. After 15 days we clean out the junk for you.
az: Bunlar, Akismet tərəfindən spam olaraq təyin edilən son şərhlərdir. Əgər bir xəta görsəniz, şərhi bəsitcə \"spam deyil\" olaraq işarələyin və Akismet bunu öyrənəcək. Əgər spam olaraq işarələnmiş bir şərhi geri gətirmək istəsəniz, şərhi seçin və Spam deyil düyməsinə tıklayın. 15 gün sonra zibil qutusunu sizin üçün təmizləyəcəyik.

en: This action has been disabled by the administrator.
az: Bu əməliyyat nəzarətçi tərəfindən dayandırılmışdır.

en: This argument has changed to an array to match the behavior of the other cron functions.
az: Digər zamanlı funksiyaların davranışları ilə örtüşməsi üçün arqument bir filmə çevrildi.

en: This content is password protected. To view it please enter your password below:
az: Bu mühtəviyyat parolla qorunur. Yazını görmək üçün parolunuzu daxil edin:

en: This feature requires inline frames. You have iframes disabled or your browser does not support them.
az: Bu özəllik daxili çərçivələrə ehtiyac duyar. Ya brauzerinizdə daxili çərçivələr özəlliyi bağlanmışdır ya da brauzeriniz dəstəkləmir.

en: This file is empty. Please try another.
az: Bu fayl boşdur. Lütfən başqa birini yoxlayın.

en: This file is not an image. Please try another.
az: Bu fayl bir təsvir faylı deyil. Lütfən başqa bir fayl seçin.

en: This file is too big. Files must be less than %d KB in size.
az: Fayl çox böyükdür. Fayllar %d KB ölçüsündən daha kiçik olmalıdırlar.

en: This file no longer needs to be included.
az: Artıq bu faylın daxil edilməsinə ehtiyac yoxdur.

en: This file type is not allowed. Please try another.
az: Bu fayl növünə izin verilmir. Lütfən bir başqasını yoxlayın.

en: This is larger than the maximum size. Please try another.
az: Bu faylın ölçüsü izin verilən ölçüdən böyükdür. Lütfən başqa birini seçin.

en: This is the short link.
az: Bu qısa bağlantıdır.

en: This key is invalid.
az: Bu açar yararsızdır.

en: This page validates as XHTML 1.0 Transitional
az: Bu səhifə XHTML 1.0 Transitional standartındadır.

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
az: Bu yazı parolla qorunur. Şərhləri görmək için parolu daxil edin.

en: This site has been archived or suspended.
az: Bu sayt ya arxivlənmişdir ya da nəzarətə götürülmüşdür.

en: This site has not been activated yet. If you are having problems activating your site, please contact <a href="mailto:%1$s">%1$s</a>.
az: Bu sayt hələki aktiv deyil. Əgər saytınızı aktivləşdirmək ilə bağlı bir problem varsa, lütfən <a href="mailto:%1$s">%1$s</a> ilə əlaqə qurun.

en: This taxonomy is not hierarchical so you can't set a parent.
az: Kateqoriya iyerarxik deyil, bu üzdən də bir valideyin təyin edə bilməzsiniz.

en: This taxonomy is not hierarchical.
az: Kateqoriya iyerarxik deyil.

en: This user has elected to delete their account and the content is no longer available.
az: Bu istifadəçi hesabını silməyi seçdi və artıq mühtəviyyat əlçatmaz durumdadır.

en: Thu
az: Ca

en: Thumbnail
az: Miniatür

en: Thumbnail Height
az: Miniatür təsvirin yüksəkliyi

en: Thumbnail Width
az: Miniatür təsvirin genişliyi

en: Thursday
az: Cümə axşamı

en: Tile
az: Döşə

en: Tile Horizontally
az: Üfüqi döşə

en: Tile Vertically
az: Şaquli döşə

en: Time Format
az: Zaman formatı

en: Time Zone
az: Zaman Qurşağı

en: TinyMCE is a platform independent web based Javascript HTML WYSIWYG editor released as Open Source under %sLGPL</a>	by Moxiecode Systems AB. It has the ability to convert HTML TEXTAREA fields or other HTML elements to editor instances.
az: TinyMCE platformu müstəqil, veb əsaslı, Javascript HTML WYSIWYG redaktorudur. Açıq mənbə kodlu olaraq %sLGPL lisenziyası altında yayılır.</a> Moxiecode Systems AB tərəfindən yaradılmışdır. HTML TEXTAREA sahələrini ya da digər HTML elementlərini zəngin mətn redaktoruna dönüşdürür.

en: Title
az: Başlıq

en: Title:
az: Başlıq:

en: To activate your blog, please click the following link:
    
    %s
    
    After you activate, you will receive *another email* with your login.
    
    After you activate, you can visit your site here:
    
    %s
az: Bloqunuzu aktivləşdirmək üçün, aşağıdakı bağlantıya tıklayın:\n
    \n
    %s\n
    \n
    Aktivləşdirdikdən sonra, giriş məlumatlarınızı daşıyan bir başqa e-poçt alacaqsınız.\n
    \n
    Aktivləşdirdikdən sonra bloqunuzu buradan ziyarət edə bilərsiniz:\n
    \n
    %s

en: To activate your user, please click the following link:
    
    %s
    
    After you activate, you will receive *another email* with your login.
az: İstifadəçinizi aktivləşdirmək üçün, lütfən aşağıdakı bağlantıya tıklayın:\n
    \n
    %s\n
    \n
    Aktivləşdirdikdən sonra, giriş məlumatlarınızı daşıyan *başqa bir e-poşt* alacaqsınız.

en: To reset your password, visit the following address:
az: Parolunuzu sıfırlamaq üçün aşağıdakı ünvanı ziyarət edin:

en: Toggle Editor Text Direction
az: Yazı redaktorunun mətn yönünü dəyişdir

en: Toggle absolute positioning
az: Qəti mövqeni dəyişdir

en: Toggle fullscreen mode
az: Tam ekran rejimi

en: Toggle fullscreen mode (Alt + Shift + G)
az: Tam ekran rejimi (Alt + Shift + G)

en: Toggle guidelines/invisible elements
az: Görünməyən alətləri və rəhbər elementləri aç/bağla

en: Toggle spellchecker (Alt + Shift + N)
az: Yazı yoxlaması (Alt + Shift + N)

en: Too many redirects.
az: Həddindən çox yönləndirmə.

en: Toolbar
az: Alət çubuğu

en: Top
az: Üst

en: Top left
az: Üst sol

en: Top navigation toolbar.
az: Üst naviqasiya alət çubuğu.

en: Top right
az: Üst sağ

en: Trackback
az: Geri İzləmə

en: Trackback excerpt:
az: Xülasə geri izləməsi:

en: Translation Updates
az: Tərcümə Yenilənmələri

en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
az[0]: Zibil <span class="count">(%s)</span>
az[1]: Zibil <span class="count">(%s)</span>

en: Trash it: %s
az: Zibil qutusuna göndər: %s

en: Tue
az: Ça

en: Tuesday
az: Çərşənbə axşamı

en: Turn off Fullscreen
az: Tam ekranı bağla

en: Turquoise
az: Turkuaz

en: Twice Daily
az: Gündə İki Kərə

en: Type
az: Növ

en: Types
az: Növlər

en: UI Mode
az: UI Rejimi

en: Un-spammed by %s
az: %s tərəfindən spam işarəti ləğv edildi

en: Unable to create directory %s. Is its parent directory writable by the server?
az: %s direktoriyası yaradıla bilmir. Bir üst direktoriya server tərəfindən yazıla bilərmi?

en: Unable to find Akismet servers.
az: Akismet serverlər əlçatan deyil.

en: Unable to reach any Akismet servers.
az: Akismet serverlərinə bağlanmaq olmur.

en: Unable to reach some Akismet servers.
az: Bəzi Akismet serverləri ilə əlaqə qurula bilmir.

en: Unapproved
az: Təsdiqlənməmiş

en: Uncategorized
az: Kateqoriyasız

en: Underline
az: Altı xətlənmiş

en: Undo
az: Geri al

en: Undo (Ctrl + Z)
az: Geri al (Ctrl + Z)

en: Unknown Feed
az: Bilinməyən Qidalandırıcı

en: Unlink (Alt + Shift + S)
az: Bağlantını qaldır (Alt + Shift + S)

en: Unmute
az: Səsi geri aç

en: Unordered list (Alt + Shift + U)
az: Sırasız siyahı (Alt + Shift + U)

en: Untitled
az: Başlıqsız

en: Update
az: Yenilə

en: Update Category
az: Kateqoriyanı yenilə

en: Update Link Category
az: Bağlantı kateqoriyasını yenilə

en: Update Tag
az: Etiketi yenilə

en: Update gallery
az: Qalereyanı yenilə

en: Updated.
az: Yeniləndi.

en: Upload
az: Yüklə

en: Upload Files
az: Fayl yüklə

en: Upload Images
az: Təsvirləri yüklə

en: Upload Limit Exceeded
az: Yükləmə həddi aşıldı

en: Upload New
az: Yenisini yüklə

en: Upload failed.
az: Yeniləmə baş tutmadı.

en: Upload stopped.
az: Yükləmə durdu.

en: Uploaded
az: Yükləndi

en: Uploaded to this page
az: Bu səhifəyə yüklənmiş

en: Uploaded to this post
az: Bu yazıya yüklənmiş

en: Uploading
az: Yüklənir

en: Upper alpha
az: Böyük alfa

en: Upper roman
az: Böyük roman

en: Usage of user levels by plugins and themes is deprecated. Use roles and capabilities instead.
az: Plaqinlərə və mövzulara bağlı istifadəçi səviyyələri etibarlılığını itirdi. Bunun yerinə rollardan və bacarıqlardan istifadə edin.

en: Use <code>WP_User->ID</code> instead.
az: Bunun yerinə <code>WP_User->ID</code> isitfadə edin.

en: Use <code>get_the_author()</code> instead if you do not want the value echoed.
az: Dəyərin basılmasını istəmirsəniz <code>get_the_author()</code> istifadə edin.

en: Use <code>get_trackback_url()</code> instead if you do not want the value echoed.
az: Dəyərin basılmasını istəmirsinizsə <code>get_trackback_url()</code> istifadə edin.

en: Use CTRL+V on your keyboard to paste the text into the window.
az: Pəncərəyə mətn yapışdırmaq üçün CTRL+V kombinasiyasından istifadə edin.

en: Use as featured image
az: Özəl təsvir olaraq istifadə et

en: Use commas instead of %s to separate excluded terms.
az: Xarici terminləri ayırmaq üçün vergül yerinə %s istifadə edin.

en: Use left and right arrows to navigate.
az: Naviqasiya üçün sağ və sol ox tuşlarından istifadə edin.

en: Use the <code>%s</code> option instead.
az: <code>%s</code> parametrindən istifadə edin.

en: User has blocked requests through HTTP.
az: İstifadəçi HTTP üzərindən gələn istəkləri əngəllənmişdir.

en: User registration has been disabled.
az: İstifadəçi qeydiyyatı əngəllənmişdir.

en: User registration is currently not allowed.
az: İstifadəçi qeydiyyatına hal-hazırda icazə verilmir.

en: Username
az: İstifadəçi adı

en: Username must be at least 4 characters.
az: İstifadəçi adı ən az 4 simvol olmalıdır.

en: Username or E-mail:
az: İstifadəçi adı və ya e-poçt:

en: Username:
az: İstifadəçi adı:

en: Username: %s
az: İstifadəçi adı: %s

en: Users
az: İstifadəçilər

en: V-Space
az: Şaquli boşluq

en: Valid
az: Keçərli

en: Valid <abbr title="eXtensible HyperText Markup Language">XHTML</abbr>
az: Keçərli <abbr title="eXtensible HyperText Markup Language">XHTML</abbr>

en: Version
az: Versiya

en: Version:
az: Versiya:

en: Vertical space
az: Şaquli boşluq

en: Very dark gray
az: Çox qoyu boz

en: Very weak
az: Çox zəif

en: View Attachment Page
az: Əlavə səhifəsinə bax

en: View Category
az: Kateqoriyaya bax

en: View Page
az: Səhifəyə bax

en: View Post
az: Yazıya Bax

en: View Tag
az: Etiketə bax

en: View all posts filed under %s
az: %s kateqoriyası altındakı bütün yazılara bax

en: View all posts in %s
az: %s kateqoriyasındakı bütün yazılara bax

en: View comment history
az: Şərh tarixçəsinə bax

en: View posts for %1$s %2$s
az: %1$s %2$s üçün yazıları göstər

en: Visit %s&#8217;s website
az: %s isimli istifadəçinin saytını ziyarət edin

en: Visit Site
az: Saytı ziyarət et

en: Visit author homepage
az: Müəllifin əsas səhifəsinə keç

en: Visual
az: Vizual

en: Visual control characters on/off.
az: Vizual nəzarət xarakterləri açıq/bağlı.

en: Volume
az: Səs

en: WMode
az: WModu

en: W_Wednesday_initial
az: Ç

en: Wait a little longer. Sometimes delivery of email can be delayed by processes outside of our control.
az: Bir müddət daha gözləyin.Bəzən nəzarətimizdən kənarda baş verən hadisələrdən dolayı e-poçtların təslim edilməsi gecikə bilir.

en: We cannot find a title on that page.
az: Bu səhifədə bir başlıq tapılmadı.

en: We send your registration email to this address. (Double-check your email address before continuing.)
az: Qeydiyyat işləri ilə bağlı e-poçtu bu ünvana göndərəcəyik.(Davam etmədən öncə e-poçtunuzu iki dəfə yoxlayın.)

en: Weak
az: Zəif

en: Website
az: Veb sayt

en: Website : %1$s (IP: %2$s , %3$s)
az: İnternet saytı: %1$s (IP: %2$s , %3$s)

en: Website: %1$s (IP: %2$s , %3$s)
az: İnternet saytı: %1$s (IP: %2$s , %3$s)

en: Wed
az: Ç

en: Wednesday
az: Çərşənbə

en: Welcome back, %s. By filling out the form below, you can <strong>add another site to your account</strong>. There is no limit to the number of sites you can have, so create to your heart&#8217;s content, but write responsibly!
az: Təkrar xoş gəldiniz, %s. Aşağıdakı formanı dolduraraq <strong>hesabınıza bir başqa sayt əlavə edə bilərsiniz</strong>. Sahib olacağınız sayt miqdarı ilə bağlı bir məhdudiyyət yoxdur, dolayısı ilə istədiyiniz qədər sayt yaradın, amma yazarkən sayğılı olun.

en: What do I do now?
az: Sırada nə var?

en: When pasting content from another web page the results can be inconsistent and depend on your browser and on the web page you are pasting from. The editor tries to correct any invalid HTML code that was pasted, but for best results try using the Text tab or one of the paste buttons that are on the second row. Alternatively try pasting paragraph by paragraph. In most browsers to select one paragraph at a time, triple-click on it.
az: Başqa bir veb saytindan yazı köçürüb yapışdırdığınızda, əlaqədar veb saytına və brauzerinizə bağlı olaraq əsassız nəticələr ortaya çıxa bilər. Redaktor yapışdırdığınız mətnin içindəki keçərsiz HTML satuslarını düzəltməyə çalışacaqdır fəqət ən yaxşı nəticə üçün Mətn formatında yazı daxil edin ya da ikinci sırada yer alan yapışdırma parametrlərindən istifadə edin. Alternativ olaraq paraqraf-paraqraf yazını ötürə bilərsiniz. Bir çox brauzerdə paraqraf mətninə sürətlə üç dəfə tıklandığında bütün mətni seçər.

en: While using the editor, most basic keyboard shortcuts work like in any other text editor. For example: Shift+Enter inserts line break, Ctrl+C = copy, Ctrl+X = cut, Ctrl+Z = undo, Ctrl+Y = redo, Ctrl+A = select all, etc. (on Mac use the Command key instead of Ctrl). See the Hotkeys tab for all available keyboard shortcuts.
az: Bir çox mətn redaktorunda keçərli olan bəsit klaviatura qısayolları zəngin mətn redaktorunda da keçərlidir. Məsələn Shift+Enter sətri ötürür, Ctrl+C = köçür, Ctrl+X = kəs, Ctrl+Z = geri al, Ctrl+Y = irəli al, Ctrl+A = tamamını seç vb. (Mac üzərində Ctrl yerinə Command tuşunu işlədin). Hal-hazırda istifadə edə biləcəyiniz bütün qısayol tuşları üçün Qısayollar səkməsinə baxa bilərsiniz.

en: White
az: Ağ

en: Whoops, the provided date is invalid.
az: Göstərilən tarix keçərsizdir.

en: Wider
az: Daha geniş

en: Widgets
az: Vidcetlər

en: Width
az: En

en: Windowless video
az: Pəncərəsiz video

en: Windows media player options
az: Windows media player parametrləri

en: Word count: %s
az: Kəlmə miqdarı: %s

en: Word wrap
az: Uzun sətrləri kəs

en: WordPress &rsaquo; Error
az: WordPress &rsaquo; Xəta

en: WordPress &rsaquo; Success
az: WordPress &rsaquo; Müvəffəqiyyətlə Quruldu!

en: WordPress Address (URL)
az: WordPress ünvanı (URL)

en: WordPress Failure Notice
az: WordPress Xəta Bildirişi

en: WordPress database error %1$s for query %2$s
az: %2$s sorğusu üçün WordPress verilənlər bazası xətası %1$s

en: WordPress database error %1$s for query %2$s made by %3$s
az: %3$s tərəfindən yaradılan %2$s sorğusu üçün WordPress verilənlər bazası xətası %1$s

en: WordPress includes a rich HTML editor that works well in all major web browsers used today. However editing HTML is not the same as typing text. Each web page has two major components: the structure, which is the actual HTML code and is produced by the editor as you type, and the display, that is applied to it by the currently selected WordPress theme and is defined in style.css. WordPress is producing valid XHTML 1.0 which means that inserting multiple line breaks (BR tags) after a paragraph would not produce white space on the web page. The BR tags will be removed as invalid by the internal HTML correcting functions.
az: WordPress günümüzdə istifadə edilən ən yayğın brauzerlərdə işləyən bir zəngin mətn redaktoruna sahibdir. HTML redaktə etmək yazı yazmaq kimi bir şey deyildir. Hər veb səhifəsi iki əsas parçadan ibarətdir: Tərtibat- ki,bu siz yazdıqca redaktor tərəfindən yaradılan əsl HTML kodudur və Görüntü- bu da WordPress mövzunuz və stil qovluğunuza görə yazdıqlarınızın necə görünəcəyidir. WordPress keçərli XHTML 1.0 kodu yaradır, ki, bu da o deməkdir ki paraqrafdan sonra, ard-arda əlavə edilən səhifə sonluqları (BR etiketləri) səhifədə ağ bir boşluq yaratmaz. BR etiketləri daxili HTML düzəltmə funksiyaları tərəfindən keçərsiz qəbul ediləcəklərindən çıxardılır.

en: Words:
az: Kəlmələr:

en: Writing at Full Speed
az: Son sürətlə yazır

en: XHTML Friends Network
az: XHTML dost şəbəkəsi

en: XML error: %s at line %d
az: XML xətası: %s, %d sətrində

en: XML-RPC services are disabled on this site.
az: XML-RPC servisləri bu sayt üçün qapalıdır.

en: Y/m/d
az: İl/ay/gün

en: Yellow
az: Sarı

en: Yellow green
az: Sarı yaşıl

en: Yes
az: Bəli

en: You appear to have already installed WordPress. To reinstall please clear your old database tables first.
az: Deyəsən WordPress-i çoxdan yükləmisiniz. Təkrar yükləmək üçün lütfən ilk öncə əski verilənlər bazası lövhələrini təmizləyin.

en: You are about to permanently delete the selected items.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
az: Seçilmiş maddələri birdəfəlik olaraq silmək üzrəsiniz.\n
     Ləğv etmək üçün 'İmtina', silmək üçün 'OK' düyməsinə basın.

en: You are about to permanently delete this item.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
az: Bu elementi birdəfəlik silmək üzrəsiniz.\n
     Dayandırmaq üçün 'İmtina', silmək üçün 'OK' tuşuna basın.

en: You are about to permanently delete this menu. 
     'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
az: Bu menyunu birdəfəlik silmək üzrəsiniz.\n
     Ləğv etmək üçün 'İmtina', silmək üçün 'OK' düyməsinə basın.

en: You are attempting to log out of %s
az: %s sistemindən çıxış edirsiniz

en: You are currently browsing the <a href="%1$s/">%2$s</a> blog archives for %3$s.
az: Hazırda %3$s üçün <a href="%1$s/">%2$s</a> bloq arxivini gəzirsiniz.

en: You are currently browsing the <a href="%1$s/">%2$s</a> blog archives for the day %3$s.
az: Hazırda %3$s günü üçün <a href="%1$s/">%2$s</a> bloq arxivini gəzirsiniz.

en: You are currently browsing the <a href="%1$s/">%2$s</a> blog archives for the year %3$s.
az: Hazırda %3$s ili üçün <a href="%1$s/">%2$s</a> bloq arxivini gəzirsiniz.

en: You are currently browsing the <a href="%1$s/">%2$s</a> blog archives.
az: Hazırda <a href="%1$s/">%2$s</a> bloq arxivini gəzirsiniz.

en: You are currently browsing the archives for the %s category.
az: %s kateqoriyası üçün bloq arxivini gəzirsiniz.

en: You are logged in already. No need to register again!
az: Zatən giriş etmisiniz. Yenidən qeydiyyatdan keçməyinizə lüzum yoxdur!

en: You are not allowed access to details about comments.
az: Bu şərh haqqındakı detallara baxma izniniz yoxdur.

en: You are not allowed access to details about this site.
az: Bu sayt haqqındakı detallara baxma izniniz yoxdur.

en: You are not allowed to assign terms in this taxonomy.
az: Bu kateqoriyada element əlavə etmə izniniz yoxdur.

en: You are not allowed to change the page author as this user.
az: Bu istifadəçi olaraq səhifələrin yazılarını dəyişdirmə izniniz yoxdur.

en: You are not allowed to change the post author as this user.
az: Bu istifadəçi olaraq  yazıların müəlliflərini dəyişdirmə izniniz yoxdur.

en: You are not allowed to create pages as this user.
az: Bu istifadəçi ilə səhifə yaratmağınıza icazə verilmir.

en: You are not allowed to create posts as this user.
az: Bu istifadəçinin adına yazı yaratma icazəniz yoxdur.

en: You are not allowed to create terms in this taxonomy.
az: Bu kateqoriya içində yeni element yaratma izniniz yoxdur.

en: You are not allowed to delete terms in this taxonomy.
az: Bu kateqoriyada element silmə izniniz yoxdur.

en: You are not allowed to edit terms in this taxonomy.
az: Bu kateqoriyada element redaktə etmə izniniz yoxdur.

en: You are not allowed to moderate comments on this site.
az: Bu saytdakı şərhlərə nəzarət etmə izniniz yoxdur.

en: You are not allowed to update options.
az: Seçimləri yeniləmək üçün izniniz yoxdur.

en: You are now logged out.
az: Hal-hazırda saytdan çıxmısınız.

en: You are posting comments too quickly. Slow down.
az: Çox tez-tez şərh göndərirsiniz.Bir az yavaşlayın.

en: You can confirm that Akismet.com is up by <a href="%s" target="_blank">clicking here</a>.
az: <a href="%s" target="_blank">Buraya tıklayaraq</a> Akismet.com ünvanının açıq olub-olmadığını təsdiqləyə bilərsiniz.

en: You can create a <code>wp-config.php</code> file through a web interface, but this doesn't work for all server setups. The safest way is to manually create the file.
az: <code>wp-config.php</code> faylını veb interfeysi ilə hazırlaya bilərsiniz, amma bu hər serverdə işləməyə bilər. Ən etibarlı variant faylı özünüzün hazırlamanızdır.

en: You can delete all of the spam from your database with a single click. This operation cannot be undone, so you may wish to check to ensure that no legitimate comments got through first. Spam is automatically deleted after 15 days, so don&#8217;t sweat it.
az: Verilənlər bazanızdakı bütün spamları tək hərəkətlə silə bilərsiniz. Bu əməliyyatın geri dönüşü yoxdur, problemsiz şərhlərin silinməməsi üçün onları dəqiqliklə yoxlamalısınız. Spam şərhlər avtomatik olaraq 15 gün sonra silinirlər, bu üzdən heç yorulmayın.

en: You can edit your menu content on the Menus screen in the Appearance section.
az: Görünüş başlığı altındakı Menyu ekranından menyu mühtəviyyatını redaktə edə bilərsiniz.

en: You can see all comments on this post here:
az: Bu yazı üçün edilmiş bütün şərhləri burada görə bilərsiniz:

en: You can see all pingbacks on this post here:
az: Bu yazı üçün bütün geri bildirişləri burada görə bilərsiniz:

en: You can see all trackbacks on this post here:
az: Bu yazı üçün bütün geri izləmələri burada görə bilərsiniz:

en: You cannot use that email address to signup. We are having problems with them blocking some of our email. Please use another email provider.
az: Qeydiyyatdan keçmək üçün bu e-poçt ünvanından istifadə edə bilməzsiniz. Bu poçt servisi, bizim e-poçtlarımızın bir qismini əngəllədiyi üçün problemlə üzləşirik. Lütfən başqa bir servisdən aldığınız ünvandan istifadə edin.

en: You do not have permission to do that.
az: Bunu etmək üçün izniniz yoxdur.

en: You do not have permission to preview drafts.
az: Qaralamaların önizləməsinə baxmaq üçün izniniz yoxdur.

en: You do not have permission to upload files.
az: Fayl yükləmək üçün səlahiyyətiniz yoxdur.

en: You do not have sufficient permission to moderate comments.
az: Şərhləri moderasiya etmək üçün yetərli izniniz yoxdur.

en: You have attempted to queue too many files.
az: Sıraya çox miqdarda fayl qoymağa çalışdınız.

en: You have been added to this site. Please visit the <a href="%s">homepage</a> or <a href="%s">log in</a> using your username and password.
az: Bu sayta əlavə edildiniz. Lütfən <a href="%s">əsas səhifəni</a> ziyarət edin ya da <a href="%s">giriş</a> səhifəsində istifadəçi adını və parolunuzu daxil edin.

en: You have logged in successfully.
az: Uğurlu bir şəkildə daxil oldunuz.

en: You have no spam currently in the queue. Must be your lucky day. :)
az: İndilik gözləyən spam şərh yoxdur. Şanslı gününüzdəsiniz :)

en: You have searched the <a href="%1$s/">%2$s</a> blog archives for <strong>&#8216;%3$s&#8217;</strong>. If you are unable to find anything in these search results, you can try one of these links.
az: <a href="%1$s/">%2$s</a> bloq arxivlərində <strong>&#8216;%3$s&#8217;</strong> axtarışı etdiniz. Əgər heç bir şey tapmadınızsa aşağıdakı bağlantıları yoxlaya bilərsiniz.

en: You may only upload 1 file.
az: Sadəcə 1 fayl yükləyə bilərsiniz.

en: You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: %s
az: Bu <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> etiketlərindən və xüsusiyyətlərindən istifadə edə bilərsiniz: %s

en: You must <a href="%1$s">enter your Akismet API key</a> for it to work.
az: İşləməsi üçün <a href="%1$s">Akismet API açarınızı daxil edin</a>.

en: You must be <a href="%s">logged in</a> to post a comment.
az: Şərh yaza bilmək üçün <a href="%s">giriş etməlisiniz</a>.

en: You must be registered to comment
az: Şərh yazmaq üçün qeydiyyatdan keçmiş olmalısınız

en: You must enter a valid Akismet API key here. If you need an API key, you can <a href="%s">create one here</a>
az: Buraya keçərli bir Akismet API açarı daxil etməlisiniz. Əgər bir API açarına ehtiyacınız varsa, buradan <a href="%s">bir ədəd açar yarat</a> ala bilərsiniz

en: You must first <a href="%s">log in</a>, and then you can create a new site.
az: Bir sayt qurmaq üçün öncə <a href="%s">giriş etməlisiniz</a>.

en: You should specify a nonce action to be verified by using the first parameter.
az: Doğrulamaq üçün ilk parametrdən istifadə edərək nonce action-u bildirməlisinz.

en: Your Akismet account has been successfully set up and activated. Happy blogging!
az: Akismet hesabınız müvəffəqiyyətlə yaradıldı və aktivləşdirildi. Uğurlu bloqlamalar!

en: Your Comment
az: Şərhiniz

en: Your PHP installation appears to be missing the MySQL extension which is required by WordPress.
az: PHP qurulumunuzda WordPress-in çalışması üçün lazım olan MySQL əlavəsi əksikdir.

en: Your WordPress home URL %s is invalid.  Please fix the <a href="%s">home option</a>.
az: WordPress əsas səhifə ünvanınız %s keçərsizdir. Lütfən <a href="%s">əsas səhifə parametrindən</a> düzəldin.

en: Your account has been activated. You may now <a href="%1$s">log in</a> to the site using your chosen username of &#8220;%2$s&#8221;. Please check your email inbox at %3$s for your password and login instructions. If you do not receive an email, please check your junk or spam folder. If you still do not receive an email within an hour, you can <a href="%4$s">reset your password</a>.
az: Hesabınız aktivləşditildi.Seçmiş olduğunuz istifadəçi adı &#8220;%2$s&#8221; ilə <a href="%1$s">giriş</a> edə bilərsiniz. Lütfən e-poçtunuzu %3$s yoxlayın. Parolunuz və giriş təlimatınız sizə göndərilmişdir.Əgər bir e-poçt almadınızsa lütfən spam və zibil qutusu bölmələrini yoxlayın. əgər bir saat içində yenə də e-poçt almadınızsa <a href="%4$s">parolunuzu sıfırlaya bilərsiniz</a>.

en: Your account is now activated. <a href="%1$s">Log in</a> or go back to the <a href="%2$s">homepage</a>.
az: Hesabınız aktivləşdirildi. <a href="%1$s">Giriş edin</a> ya da <a href="%2$s">əsas səhifə</a>yə geri dönün.

en: Your account is now activated. <a href="%1$s">View your site</a> or <a href="%2$s">Log in</a>
az: Hesaınız aktivləşdirildi.<a href="%1$s">Saytınıza baxın</a> ya da <a href="%2$s">giriş edin</a>

en: Your account is now active!
az: Hesbınız indi aktivdir!

en: Your address will be %s.
az: Ünvanınız %s olacaq.

en: Your blogroll
az: Bağlantılarınız

en: Your browser has some limitations uploading large files with the multi-file uploader. Please use the <a href="%1$s" target="%2$s">browser uploader</a> for files over 100MB.
az: Brauzerinizin böyük faylları çoxlu fayl yükləyicisi ilə yükləməklə bağlı məhdudiyyətləri var. 100MB-dan yuxarı fayllar üçün lütfən  <a href="%1$s" target="%2$s">brauzer yükləyicisindən</a> istifadə edin.

en: Your comment is awaiting moderation.
az: Şərhiniz yoxlama gözləyir.

en: Your email address will not be published.
az: Sizin e-poçt ünvanınız dərc edilməyəcəkdir.

en: Your key has been cleared.
az: Açarınız təmizləndi.

en: Your latest posts
az: Ən son yazılarınız

en: Your password has been reset.
az: Parolunuz sıfırlandı.

en: Your server is running PHP version %1$s but WordPress %2$s requires at least %3$s.
az: Serveriniz PHP %1$s versiyasını işlədir fəqət WordPress %2$s ən az %3$s gərəkdirir.

en: Your session has expired. You can log in again from this page or go to the login page.
az: Sessiyanızın müddəti dolmuşdur. Bu səhifədən təkrar daxil ola bilər ya da giriş səhifəsinə keçə bilərsiniz.

en: Your site at <a href="%1$s">%2$s</a> is active. You may now log in to your site using your chosen username of &#8220;%3$s&#8221;. Please check your email inbox at %4$s for your password and login instructions. If you do not receive an email, please check your junk or spam folder. If you still do not receive an email within an hour, you can <a href="%5$s">reset your password</a>.
az: Saytınız <a href="%1$s">%2$s</a> aktivləşdirildi.Seçmiş olduğunuz istifadəçi adı &#8220;%3$s&#8221; ilə daxil ola bilərsiniz.Lütfən e-poçtunuzu %4$s yoxlayın.Parolunuz və giriş təlimatınız sizə göndərilmişdir.Əgər bir e-poçt almadınızsa lütfən spam və ya zibil qutusu bölmələrini yoxlayın.Əgər bir saat içində yenə də e-poçt almadınızsa <a href="%5$s">parolunuzu sıfırlaya bilərsiniz</a>.

en: Your site&#8217;s most recent Posts.
az: Saytınızın ən son yazıları.

en: Your site&#8217;s most recent comments.
az: Saytınızın ən yeni şərhləri.

en: Your theme supports %s menu. Select which menu you would like to use. | Your theme supports %s menus. Select which menu appears in each location.
az[0]: Mövzunuz %s menyu dəstəkləyir. Hansı menyudan istifadə edəcəyinizi aşağıdan seçin.
az[1]: Mövzunuz %s menyu dəstəkləyir. Hər bir mövqe üçün hansı menyudan istifadə edəcəyinizi aşağıdan seçin.

en: Your theme supports a static front page.
az: Mövzunuz sabit ön səhifəni dəstəkləyir.

en: Your web host or server administrator has disabled PHP's <code>fsockopen</code> or <code>gethostbynamel</code> functions.  <strong>Akismet cannot work correctly until this is fixed.</strong>  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet's system requirements</a>.
az: Web serveriniz ya da server nəzarətçiniz PHP <code>fsockopen</code> ya da <code>gethostbynamel</code> funksiyalarının istifadəsini qadağan etmişdir.<strong>Bu problem həll edilənə qədər  Akismet düzgün işləməyəcəkdir.</strong> Lütfən serverinizlə ya da brandmauzer nəzarətçinizlə əlaqə qurub  <a href="%s" target="_blank">Akismet və brandmauzer haqqındakı bu məqalə</a> haqqında məlumat verin.

en: [%1$s] Activate %2$s
az: [%1$s] Aktivləşdir %2$s

en: [%1$s] Comment: "%2$s"
az: [%1$s] Şərh: "%2$s"

en: [%1$s] Pingback: "%2$s"
az: [%1$s] Geri bildiriş: "%2$s"

en: [%1$s] Please moderate: "%2$s"
az: [%1$s] Lütfən nəzarət edin: \"%2$s\"

en: [%1$s] Trackback: "%2$s"
az: [%1$s] Geri İzləmə: "%2$s"

en: [%s] New User Registration
az: [%s] Yeni İstifadəçi qeydiyyatı

en: [%s] Password Lost/Changed
az: [%s] Parol İtmiş/Dəyişdirildi

en: [%s] Password Reset
az: [%s] Parolu sıfırla

en: [%s] Your username and password
az: [%s] İstifadəçi adı və parolunuz

en: abort
az: imtina

[ctx: add new from admin bar]
en: Link
az: Bağlantı

[ctx: add new from admin bar]
en: Media
az: Media faylı

[ctx: add new from admin bar]
en: User
az: İstifadəçi

[ctx: add new media]
en: Add New
az: Yenisini əlavə et

[ctx: add new on admin bar]
en: Page
az: Səhifə

[ctx: add new on admin bar]
en: Post
az: Yazı

[ctx: adjective]
en: Approved
az: Təsdiqlənmiş

[ctx: admin bar menu group label]
en: Add New
az: Yenisini əlavə et

[ctx: admin bar menu group label]
en: New
az: Yeni

[ctx: admin color scheme]
en: Blue
az: Mavi

[ctx: admin color scheme]
en: Coffee
az: Kofe

[ctx: admin color scheme]
en: Default
az: Mövcud

[ctx: admin color scheme]
en: Ectoplasm
az: Ektoplazma

[ctx: admin color scheme]
en: Light
az: Gündüz

[ctx: admin color scheme]
en: Midnight
az: Gecə yarısı

[ctx: admin color scheme]
en: Ocean
az: Okean

[ctx: admin color scheme]
en: Sunrise
az: Qürub

en: apop authentication failed
az: apop təsdiqlənməsi alınmadı

en: by %1$s &#8212; %2$s @ <a href="#comment-%3$s">%4$s</a>
az: %1$s tərəfindən &#8212; %2$s @ <a href="#comment-%3$s">%4$s</a>

en: close tags
az: etiketləri bağla

en: connection does not exist
az: bağlantı mövcud deyil

en: connection not established
az: bağlantı qurula bilmədi

en: domain
az: domen

en: fullscreen
az: tam ekran

en: g:i a
az: H:i

[ctx: html attribute]
en: Name
az: İsim

[ctx: html attribute]
en: Name:
az: İsim:

en: ieSpell not detected. Do you want to install it now?
az: ieSpell tapılmadı.İndi yükləmək istərdinizmi?

en: l, F jS, Y
az: l, j F Y

[ctx: label]
en: Search for:
az: Axtarış:

[ctx: links widget]
en: All Links
az: Bütün bağlantılar

en: moved to the trash.
az: Zibil qutusuna daşındı.

en: new WordPress Loop
az: yeni WordPress Döngüsü

en: no login ID submitted
az: Giriş nömrəsi göndərilmədi

en: not configured
az: parametrlənməmiş

[ctx: noun]
en: Comment
az: Şərh

en: number_format_decimal_point
az: ,

en: number_format_thousands_sep
az: .

en: of
az: ,

[ctx: page]
en: Add New
az: Yenisini əlavə et

[ctx: password strength]
en: Medium
az: Orta

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
az: Axtar &hellip;

[ctx: post]
en: Add New
az: Yenisini əlavə et

[ctx: post]
en: Draft
az: Qaralama

[ctx: post]
en: Pending
az: Gözləyən

[ctx: post]
en: Private
az: Özəl

[ctx: post]
en: Published
az: Dərc edilmiş

[ctx: post]
en: Scheduled
az: Ertələnmiş

[ctx: post]
en: Trash
az: Zibil Qutusu

[ctx: post revision title]
en: %1$s %2$s, %3$s ago (%4$s)
az: %1$s %2$s, %3$s öncə (%4$s)

[ctx: post revision title extra]
en: %1$s [Autosave]
az: %1$s [Avtomatik qeyd et]

[ctx: post revision title extra]
en: %1$s [Current Revision]
az: %1$s [Mövcud versiya]

[ctx: post type general name]
en: Pages
az: Səhifələr

[ctx: post type general name]
en: Posts
az: Yazılar

[ctx: post type singular name]
en: Page
az: Səhifə

[ctx: post type singular name]
en: Post
az: Yazı

[ctx: revision date format]
en: j F, Y @ G:i
az: d F Y @ H:i

[ctx: revision date format]
en: j F, Y @ G:i:s
az: j F Y @ G:i:s

[ctx: search results]
en: No results found.
az: Heç bir nəticə əldə edilmədi.

en: sitename
az: sayt adı

[ctx: submit button]
en: Search
az: Axtar

[ctx: taxonomy general name]
en: Categories
az: Kateqoriyalar

[ctx: taxonomy general name]
en: Tags
az: Etiketlər

[ctx: taxonomy singular name]
en: Category
az: Kateqoriya

[ctx: taxonomy singular name]
en: Tag
az: Etiket

en: text direction
az: mətn yönü

[ctx: widgets]
en: %1$s on %2$s
az: %2$s üçün %1$s

[ctx: word count: words or characters?]
en: words
az: kəlmə

en: {#field} must be a number
az: {#field} miqdarı olmalı

en: {#field} must be a number greater than {#min}
az: {#field} {#min} dəyərindən böyük bir miqdar olmalıdır

en: {#field} must be a number or percentage
az: {#field} bir miqdar ya da yüzdə olmalı
