Development (trunk) - en to bg translation catalogue (1687 entries)

[ctx: admin color scheme]
en: Sunrise
bg: Изгрев

[ctx: admin color scheme]
en: Ectoplasm
bg: Ектоплазма

[ctx: admin color scheme]
en: Ocean
bg: Океан море

[ctx: admin color scheme]
en: Coffee
bg: Кафе

en: Attempted to set image quality outside of the range [1,100].
bg: Опит за настройка на качество на изображението извън границите [1,100]

en: A term with the name and slug provided already exists with this parent.
bg: В този родител вече съществува етикет с това име и slug (кратко име).

en: A term with the name and slug provided already exists.
bg: Вече съществува етикет с това име и slug (кратко име).

en: A list of your site&#8217;s Pages.
bg: Списък със стрниците на сайта.

en: A search form for your site.
bg: Форма за търсене за сайта.

en: A monthly archive of your site&#8217;s Posts.
bg: Месечен архив на публикациите в сайта.

en: Login, RSS, &amp; WordPress.org links.
bg: Вход, RSS, връзки към WordPress.org

en: A calendar of your site&#8217;s Posts.
bg: Календар на публикациите в сайта.

en: Arbitrary text or HTML.
bg: Произволен текст или HTML.

en: A list or dropdown of categories.
bg: Списък или падащо меню с категории.

en: Your site&#8217;s most recent Posts.
bg: Най-новите публикации в сайта.

en: Your site&#8217;s most recent comments.
bg: Най-новите коментари в сайта.

en: Entries from any RSS or Atom feed.
bg: Записи от всеки RSS или Atom фийд.

en: A cloud of your most used tags.
bg: Облак с най-използваните етикети.

en: Add a custom menu to your sidebar.
bg: Добавяне на собствено меню в страничната лента.

[ctx: admin color scheme]
en: Default
bg: Основна

[ctx: admin color scheme]
en: Light
bg: Светла

[ctx: admin color scheme]
en: Midnight
bg: Тъмна

en: Use commas instead of %s to separate excluded terms.
bg: Използвайте запетаи вместо %s за разделяне на въведените стойности

en: An unexpected error occurred. Something may be wrong with WordPress.org or this server&#8217;s configuration. If you continue to have problems, please try the <a href="http://wordpress.org/support/">support forums</a>.
bg: Стана грешка. Има проблем с WordPress.org или с настройките на вашия сървър. Ако проблемите продължат, опитайте да намерите помощ във <a href="http://wordpress.org/support/">форумите</a>.

en: Menu
bg: Меню

en: Translation Updates
bg: Обновления на превода

en: Sorry, that key has expired. Please try again.
bg: Този ключ вече не е валиден. Опитайте отново.

en: The theme directory "%s" does not exist.
bg: Папката за тема "%s" не съществува.

en: In <code>%1$s</code>, use the <code>%2$s</code> method, not the <code>%3$s</code> function. See %4$s.
bg: В <code>%1$s</code>, използвайте метод <code>%2$s</code>, а не функция <code>%3$s</code>. Вижте %4$s.

en: ERROR: This is not a valid feed template.
bg: Грешка: Това не е валиден темплейт.

en: This content is password protected. To view it please enter your password below:
bg: Съдържанието е заключено. За да го разгледате, въведете паролата си отдолу:

[ctx: Comma-separated list of search stopwords in your language]
en: about,an,are,as,at,be,by,com,for,from,how,in,is,it,of,on,or,that,the,this,to,was,what,when,where,who,will,with,www
bg: за,с,със,към,на,от,до,през,ще,щеше,в,във,то,това,тези,този,тази,кога, когато,когото, където,кой,който,на кого,на когото,www,съм,се,си,са,е,сме,сте,щяха

en: Failed to write request to temporary file.
bg: Опитът за запсване на временния файл беше неуспешен.

en: The SSL certificate for the host could not be verified.
bg: SSL сертификатът не може да бъде потвърден.

en: Embed Media Player
bg: Вграждане на медия

en: Length:
bg: Дължина:

en: Embed or Link
bg: Вграждане или препратка

en: Link to Media File
bg: Връзка към файл

en: Link to Attachment Page
bg: Връзка към страницата с файла

en: Download File
bg: Сваляне на файл

en: Download Video
bg: Сваляне на видео

en: Play/Pause
bg: Пускане / Пауза

en: Mute Toggle
bg: Контрол на звука

en: Turn off Fullscreen
bg: Изключване на цял екран

en: Go Fullscreen
bg: Показване на цял екран

en: Unmute
bg: Включване на звука

en: Captions/Subtitles
bg: Надписи/Субтитри

en: Empty
bg: Празно

en: Valid
bg: Валиден

en: Invalid
bg: Невалиден

en: Failed
bg: Неуспех

en: Activate your Akismet account
bg: Активирайте вашия Akismet профил

en: <strong>Almost done</strong> - activate your account and say goodbye to comment spam
bg: <strong>Почти приключихте</strong> - активирайте профила си и забравете за спама в коментарите

en: %s week | %s weeks
bg[0]: %s седмица
bg[1]: %s седмици

en: %s month | %s months
bg[0]: %s месец
bg[1]: %s месеца

en: %s year | %s years
bg[0]: %s година
bg[1]: %s години

en: #%d (no title)
bg: #%d (няма заглавие)

en: JavaScript must be enabled to use this feature.
bg: За тази функционалност се изисква JavaScript.

en: F j, Y
bg: d.m.Y

en: g:i a
bg: G:i

en: F j, Y g:i a
bg: d.m.Y G:i

en: Your Akismet account has been successfully set up and activated. Happy blogging!
bg: Вашият Akismet профил беше активиран и настроен. Приятно блогване!

en: Please enter an API key
bg: Въведете API ключ

en: Akismet <a href="%s" class="add-new-h2">Stats</a>
bg: Akismet <a href="%s" class="add-new-h2">Статистика</a>

en: Akismet eliminates the comment and trackback spam you get on your site. To use Akismet you may need to sign up for an API key. Click the button below to get started.
bg: Akismet се опитва да елиминира спама от коментари и trackbacks към вашия сайт. За да използвате Akismet, се нуждаете от API ключ. Започнете като натиснете бутона по-долу.

en: Create a new Akismet Key
bg: Създаване на нов Akismet ключ

en: I already have a key
bg: Вече имам ключ

en: You must enter a valid Akismet API key here. If you need an API key, you can <a href="%s">create one here</a>
bg: Трябва да въведете правилен Akismet API ключ. Ако се нуждаете от API ключ, можете да го <a href="%s">създадете тук</a>

en: Auto-detete old spam
bg: Автоматично изтриване на стари спам коментари

en: Show approved comments
bg: Показване на одобрените коментари

en: Save Changes
bg: Запазване на промените

en: Server Status
bg: Статус на сървъра

en: Check Network Status
bg: Проверка на мрежовия статус

en: Last Checked
bg: Последна проверка

en: %s Ago
bg: преди %s

en: Not yet
bg: Никога

en: You can confirm that Akismet.com is up by <a href="%s" target="_blank">clicking here</a>.
bg: Можете да проверите дали има връзка с Akismet.com като <a href="%s" target="_blank">натиснете тук</a>.

en: Akismet Error Code
bg: Грешка в кода за Akismet

en: Login Address (URL)
bg: Адрес за вход (URL)

en: The URL to the admin area
bg: URL адресът до администраторския панел

en: The web browser on your device cannot be used to upload files. You may be able to use the <a href="%s">native app for your device</a> instead.
bg: Браузърът на вашето устройство не може да качва файлове. Вместо него можете да използвате <a href="%s">вградената по подразбиране програма</a>.

en: (more&hellip;)
bg: (още&hellip;)

en: Possible reason: your host may have disabled the mail() function.
bg: Възможна причина: вашият хост е изключил mail() функцията.

en: <strong>ERROR</strong>: Couldn&#8217;t register you&hellip; please contact the <a href="mailto:%s">webmaster</a> !
bg: <strong>ГРЕШКА</strong>: Неуспешна регистрация&hellip; моля, свържете се с <a href="mailto:%s">администратора</a>.

[ctx: post revision title extra]
en: %1$s [Autosave]
bg: %1$s [Автоматичен запис]

[ctx: post revision title extra]
en: %1$s [Current Revision]
bg: %1$s [Текуща версия]

en: Your session has expired. You can log in again from this page or go to the login page.
bg: Сесията ви изтече. Можете да влезете пак през тази страница или да отидете на страницата за вход.

en: %1$s %2$s, %3$s @ %4$s : %5$s
bg: %2$s %1$s, %3$s @ %4$s : %5$s

en: Session expired. Please log in again. You will not move away from this page.
bg: Сесията е изтекла. Моля влезте отново. Няма да излезете от тази страница.

en: Have you entered your email correctly? You have entered %s, if it&#8217;s incorrect, you will not receive your email.
bg: Правилен ли е въведеният от вас имейл? Въвели сте %s, ако адресът не е верен, няма да получавате поща.

en: The site you were looking for, <strong>%s</strong>, does not exist, but you can create it now!
bg: Сайтът, който търсите - <strong>%s</strong>, не съществува, но можете да го създадете сега!

en: The site you were looking for, <strong>%s</strong>, does not exist.
bg: Сайтът, който търсите - <strong>%s</strong>, не съществува.

en: The login page will open in a new window. After logging in you can close it and return to this page.
bg: Страницата за вход ще се отвори в нов прозорец. След като влезете я затворете и се върнете в тази страница.

[ctx: post revision title]
en: %1$s %2$s, %3$s ago (%4$s)
bg: %1$s %2$s, преди %3$s (%4$s)

en: %s <span class="says">says:</span>
bg: %s <span class="says">каза:</span>

[ctx: 1: date, 2: time]
en: %1$s at %2$s
bg: %1$s в %2$s

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
bg: Търсене &hellip;

[ctx: label]
en: Search for:
bg: Търсене за:

[ctx: submit button]
en: Search
bg: Търсене

en: Session expired
bg: Изтекла сесия

en: No tags found.
bg: Няма намерени етикети.

en: Do not deregister the %1$s script in the administration area. To target the frontend theme, use the %2$s hook.
bg: Не дерегистрирайте %1$s скрипта в администраторския панел. Ако искате да използвате този скрипт в темата на сайта, използвайте %2$s куката.

en: WordPress Address (URL)
bg: WordPress Адрес (URL)

en: Site Address (URL)
bg: Адрес на сайта (URL)

en: Invalid user ID.
bg: Невалидно потребителско ID.

en: Random Order
bg: Произволен ред

en: Caption this image&hellip;
bg: Описание на това изображение&hellip;

en: %d selected
bg: Избрани: %d

en: Insert from URL
bg: Вмъкване от URL

en: Set Featured Image
bg: Избор на картинка за публикацията

[ctx: Links widget]
en: Random
bg: Произволно

en: No items found.
bg: Не е намерено нищо.

en: Add to Gallery
bg: Добавяне към галерия

en: Reverse order
bg: Обръщане на реда

en: Set featured image
bg: Избор на картинка за публикацията

en: Deselect
bg: Отмаркиране

en: Sorry, that file cannot be edited.
bg: Файлът не може да бъде редактиран.

en: Your browser has some limitations uploading large files with the multi-file uploader. Please use the <a href="%1$s" target="%2$s">browser uploader</a> for files over 100MB.
bg: Вашият браузър има ограничения за броя качени файлове с модула за качване на множество файлове. Моля, използвайте <a href="%1$s" target="%2$s">модула за качване в браузъра</a> за файлове над 100MB

en: You are about to permanently delete this item.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
bg: Наистина ли искате да изтриете завинаги този запис?
    Натиснете „Отказ“ за прекратяване или „Добре“ за изтриване.

en: Delete Permanently
bg: Изтриване завинаги

en: Upload Limit Exceeded
bg: Превишен е лимитът за качване

en: Maximum upload file size: %d%s.
bg: Максимален размер за качване на файл: %d%s.

en: Dismiss Errors
bg: Скриване на грешките

en: Error
bg: Грешка

en: No editor could be selected.
bg: Проблем при избора на редактор.

en: Uploading
bg: Качване

en: Manage Images
bg: Управление на изображения

en: Image <span class="count">(%s)</span> | Images <span class="count">(%s)</span>
bg[0]: Изображение <span class="count">(%s)</span>
bg[1]: Изображения <span class="count">(%s)</span>

en: Manage Audio
bg: Управление на аудио

en: Audio <span class="count">(%s)</span> | Audio <span class="count">(%s)</span>
bg[0]: Аудио <span class="count">(%s)</span>
bg[1]: Аудио <span class="count">(%s)</span>

en: Video
bg: Видео

en: Manage Video
bg: Управление на видео

en: Video <span class="count">(%s)</span> | Video <span class="count">(%s)</span>
bg[0]: Видео <span class="count">(%s)</span>
bg[1]: Видеа <span class="count">(%s)</span>

en: Insert into page
bg: Вмъкване в страницата

en: Uploaded to this page
bg: Качено на тази страница

en: All media items
bg: Всички файлове

en: Uploaded to this post
bg: Качени към тази публикация

en: Audio
bg: Аудио

en: &#8592; Return to library
bg: &#8592; Връщане към библиотеката

en: Custom URL
bg: Потребителски URL адрес

en: Attachment Details
bg: Подробности за файла

en: Alt Text
bg: Alt текст

en: Columns
bg: Колони

en: Drag and drop to reorder images.
bg: Изображенията могат да се подреждат чрез влачене.

en: Large
bg: Голяма

en: Attachment Display Settings
bg: Настройки на изгледа на прикачения файл

en: Gallery Settings
bg: Настройки на галерията

en: Upload Images
bg: Качване на изображения

en: &#8592; Cancel Gallery
bg: &#8592; Отказ от галерията

en: WordPress &rsaquo; Success
bg: WordPress &rsaquo; Успех

en: Drop files anywhere to upload
bg: Пуснете файловете някъде тук, за да се качат

en: Upload Files
bg: Качване на файлове

en: Insert gallery
bg: Вмъкване на галерия

en: Drop files to upload
bg: За да качите файловете, пуснете ги тук

en: Media Library
bg: Качени файлове

en: Create Gallery
bg: Създаване на галерия

en: To activate your user, please click the following link:
    
    %s
    
    After you activate, you will receive *another email* with your login.
bg: За да активирате потребителския профил, последвайте тази връзка:
    
    %s
    
    След активирането ще получите *още едно писмо* с вашите данни за вход.

en: Already Installed
bg: Вече инсталиран

en: You appear to have already installed WordPress. To reinstall please clear your old database tables first.
bg: Изглежда вече имате инсталиран WordPress. За да го преинсталирате, първо изтрийте старите таблици от базата данни.

en: Taxonomies cannot exceed 32 characters in length
bg: Имената на категоризациите не могат да превишават 32 символа

en: New Site: %1$s
    URL: %2$s
    Remote IP: %3$s
    
    Disable these notifications: %4$s
bg: Нов сайт: %1$s
    URL: %2$s
    Отдалечено IP: %3$s
    
    Изключване на следните нотификации: %4$s

en: New User: %1$s
    Remote IP: %2$s
    
    Disable these notifications: %3$s
bg: Нов потребител: %1$s
    Отдалечено IP: %2$s
    
    Изключване на следните нотификации: %3$s

en: Link To
bg: Връзка към

en: Attachment Page
bg: Страницата за файла

en: Media File
bg: Файл

en: Describe this video&hellip;
bg: Описание на видеото&hellip;

en: Describe this audio file&hellip;
bg: Описание на звуковия файл&hellip;

en: Describe this media file&hellip;
bg: Описание на файла&hellip;

en: Update gallery
bg: Обновяване на галерията

en: The requested user does not exist.
bg: Този потребител не съществува.

en: Please enter a valid email address.
bg: Моля, въведете валиден имейл адрес.

en: <strong>ERROR</strong>: This username is already registered. Please choose another one.
bg: <strong>ГРЕШКА</strong>: Потребителското име е вече заето. Опитайте с друго.

en: File doesn&#8217;t exist?
bg: Липсващ файл?

en: File is not an image.
bg: Файлът не е изображение.

en: Could not read image size.
bg: Размерът на изображението не може да бъде определен.

en: Image resize failed.
bg: Неуспешно оразмеряване на изображението.

en: Image crop failed.
bg: Неуспешно изрязване на изображението.

en: Image rotate failed.
bg: Неуспешно завъртане на изображението.

en: Image flip failed.
bg: Неуспешно обръщане на изображението.

en: Image Editor Save Failed
bg: Записването на изображението бе неуспешно.

[ctx: post type general name]
en: Media
bg: Файлове

[ctx: add new media]
en: Add New
bg: Качване

en: View Attachment Page
bg: Преглед на страницата за файла

en: Whoops, the provided date is invalid.
bg: ГРЕШКА: Предоставената дата не е валидна.

en: Insert Media
bg: Вмъкване на медия

en: Create a new gallery
bg: Създаване на нова галерия

en: Insert into post
bg: Вмъкване в публикацията

en: Add to gallery
bg: Добавяне към галерията

en: Clear
bg: Изчистване

en: Select Color
bg: Избор на цвят

en: Current Color
bg: Текущ цвят

en: Could not insert term relationship into the database
bg: Грешка при създаването на връзка към термин

en: Incorrect username or password.
bg: Грешно потребителско име или парола.

en: XML-RPC services are disabled on this site.
bg: XML-RPC услугата е изключена за този сайт.

en: There is a revision of this post that is more recent.
bg: Има по-нова версия на тази публикация.

en: %1$s %2$s %3$s Feed
bg: %1$s %2$s Хранилка за %3$s

en: Display post date?
bg: Показване датата на публикацията

en: You are not allowed to create pages as this user.
bg: Нямата права за създаване на страници с този потребител.

en: Invalid post ID
bg: Невалидно ID на публикация

en: Sorry, you cannot edit users.
bg: Изглежда не можете да променяте потребители.

en: Invalid user ID
bg: Невалидно ID на потребител

en: Sorry, you cannot list users.
bg: Не можете да видите списъкът с потребители.

en: The role specified is not valid
bg: Избраната роля не е валидна

en: Sorry, you cannot edit your profile.
bg: Не можете да редактирате профила си.

en: Sorry, the user cannot be updated.
bg: Потребителят не може да бъде обновен.

en: Sorry, you are not allowed to edit posts.
bg: Нямате право да редактирате публикации.

en: Sorry, revisions are disabled.
bg: Не са включени версии за публикациите.

en: Alternative Text
bg: Алтернативен текст

en: Select Files
bg: Избор на файлове

en: Distraction Free Writing mode
bg: Редактиране на цял екран

en: For more information about this software visit the <a href="http://tinymce.com" target="_blank">TinyMCE website</a>.
bg: За повече информация относно този софтуер, посетете <a href="http://tinymce.com" target="_blank">уеб сайта на TinyMCE</a>.

en: Pasting content from another application, like Word or Excel, is best done with the Paste from Word button on the second row, or in Text mode.
bg: Ако копирате текст от Word или Excel, е препоръчително да използвате или бутона за поставяне на текст от Word, който се намира на втория ред, или текстовия режим на редактора.

en: When pasting content from another web page the results can be inconsistent and depend on your browser and on the web page you are pasting from. The editor tries to correct any invalid HTML code that was pasted, but for best results try using the Text tab or one of the paste buttons that are on the second row. Alternatively try pasting paragraph by paragraph. In most browsers to select one paragraph at a time, triple-click on it.
bg: Ако се опитате да вмъкнете текст от друга интернет страница, резултатите може да изглеждат по различен начин, тъй като зависят от браузъра ви и страницата, от която вмъквате текст. Редакторът ще се опита да поправи HTML кода, който получава, но най-добре използвате текстовия режим на редактора или някой от бутоните за вмъкване, които се намират на втория ред. Друга възможност е да вмъквате абзац по абзац. В повечето браузъри цял абзац се избира чрез тройно щракване върху него.

en: Any HTML entered directly into the rich editor will show up as text when the post is viewed. What you see is what you get. When you want to include HTML elements that cannot be generated with the toolbar buttons, you must enter it by hand in the Text editor. Examples are tables and &lt;code&gt;. To do this, click the Text tab and edit the code, then switch back to Visual mode. If the code is valid and understood by the editor, you should see it rendered immediately.
bg: Всякакъв HTML код, въведен директно във визуалния редактор, ще се покаже като текст във публикацията. Ако желаете да вмъкнете HTML елементи, които не могат да бъдат генерирани от бутоните в лентата с инструменти, трябва да го направите ръчно от HTML редактора. Ако кодът е валиден и разбираем от редактора, ще бъде визуализиран веднага.

en: If you need to upload an image or another media file from your computer, you can use the Media Library button above the editor. The media library will attempt to create a thumbnail-sized copy from each uploaded image. To insert your image into the post, first click on the thumbnail to reveal a menu of options. When you have selected the options you like, click "Insert into Post" and your image or file will appear in the post you are editing.
bg: Ако искате да качите изображение или файл от компютъра си, използвайте файловата библиотека, която се намира над редактора. Тя ще се опита да създаде умалени версии или иконки за вашите файлове. За да качите изображение, кликнете върху иконата и от падащото меню изберете опцията, която желаете, а след това натиснете "Вмъкване в публикацията". Така изображението или файлът, който сте избрали, ще се появи в публикацията ви.

en: Editor width in Distraction Free Writing mode:
bg: Ширина на редактора в режим на цял екран:

en: QuickTime options
bg: Настройки за QuickTime

en: Skip to toolbar
bg: Към лентата с инструменти

en: Top navigation toolbar.
bg: Лента с инструменти.

en: Distraction Free Writing mode (Alt + Shift + W)
bg: Редактиране на цял екран (Alt + Shift + W)

en: Horizontal rule
bg: Хоризонтална линия

[ctx: Name for the Text editor tab (formerly HTML)]
en: Text
bg: Текстов редактор

en: Hex Value
bg: Код на цвета (hex)

en: Header Text Color
bg: Цвят на заглавния текст

en: Colors
bg: Цветове

en: Save &amp; Activate
bg: Запис и активиране

en: Saved
bg: Записано

en: <strong>You have successfully updated WordPress!</strong> Please log back in to experience the awesomeness.
bg: <strong>Вие обновихте успешно вашият WordPress!</strong> Влезте отново, за да се запознаете с подобренията.

en: Save &amp; Publish
bg: Запис и публикуване

en: Select File
bg: Избор на файл

en: Customize
bg: Настройки

en: Insufficient arguments passed to this XML-RPC method.
bg: Недостатъчен брой параметри, подадени към XML-RPC.

en: Sorry, you cannot stick a private post.
bg: Лична публикация не може да бъде залепвана.

en: This key is invalid.
bg: Ключът е невалиден.

en: Some comments have not yet been checked for spam by Akismet. They have been temporarily held for moderation. Please check your <a href="%s">Akismet configuration</a> and contact your web host if problems persist.
bg: Някои коментари все още не са проверени за спам от Akismet. Те са времено задържани за одобряване. Моля проверете <a href="%s">Akismet настройките</a> или се свържете с вашият хостинг, ако проблемът остане.

en: Awaiting spam check
bg: Очакващи проверка за спам

en: Akismet Widget
bg: Джаджа на Akismet

en: Display the number of spam comments Akismet has caught
bg: Показване броя на спам коментарите, които Akismet е прихванал

en: <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong> | <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong>
bg[0]: <strong class="count">%1$s нежелан коментар</strong>, блокиран от <strong>Akismet</strong>
bg[1]: <strong class="count">%1$s нежелани коментара</strong>, блокирани от <strong>Akismet</strong>

en: No Image
bg: Липсва изображение.

en: Random Default Image
bg: Произволно изображение.

en: Random Uploaded Image
bg: Произволно изображение от качените.

en: You can edit your menu content on the Menus screen in the Appearance section.
bg: Може да редактирате менютата си от екрана "Менюта" в раздел "Външен вид".

en: Drop a file here or <a href="#" class="upload">select a file</a>.
bg: Пуснете файл тук или <a href="#" class="upload">изберете от компютъра си</a>.

en: Header Image
bg: Заглавно изображение

en: Post Thumbnail
bg: Обложка за публикацията

en: text direction
bg: направление на текста

en: Toggle Editor Text Direction
bg: Превключване на посоката на текста

en: Site name must be at least 4 characters.
bg: Името на сайта трябва да бъде от поне 4 символа.

en: Please enter a site name.
bg: Въведете име на сайта.

en: That username is not allowed.
bg: Непозволено потребителско име.

en: Please enter a username.
bg: Въведете потребителско име.

en: Please enter a site title.
bg: Моля въведете заглавие на сайта.

en: That name is not allowed.
bg: Непозволено име.

en: Username must be at least 4 characters.
bg: Потребителското име трябва да бъде от поне 4 символа.

en: A static page
bg: Статична страница

en: Display Header Text
bg: Показване на заглавен текст

en: Background Color
bg: Цвят на фона

en: Background Image
bg: Изображение за фон

en: Background Repeat
bg: Повторение на фона

en: Background Position
bg: Разположение на фона

en: Background Attachment
bg: Закачване на фона

en: Uploaded
bg: Качени

en: Upload New
bg: Качване на нов(и)

en: Remove Image
bg: Премахване на изображението

en: Sorry, you are not allowed to edit this post type.
bg: Нямате право да редактирате този вид публикация.

en: Scroll
bg: Скролиращ

en: Fixed
bg: Неподвижен

en: No Repeat
bg: Без повтаряне

en: Tile
bg: Мозайка

en: Tile Horizontally
bg: Хоризонтална мозайка

en: Tile Vertically
bg: Вертикална мозайка

en: Front page
bg: Начална страница

en: Posts page
bg: Страница с публикации

en: Upload
bg: Качване

en: Remove
bg: Изтриване

en: Allowed Files
bg: Позволени файлове

en: The term name cannot be empty.
bg: Името на термина не може да бъде празно.

en: You are not allowed to create terms in this taxonomy.
bg: Нямате право да създавате термини в тази категоризация.

en: This taxonomy is not hierarchical.
bg: Категоризацията не е йерархична.

en: Parent term does not exist.
bg: Родителският термин не съществува.

en: Sorry, your term could not be created. Something wrong happened.
bg: Възникна грешка при създаването на термина.

en: You are not allowed to edit terms in this taxonomy.
bg: Нямате право да редактирате термини от тази категоризация.

en: This taxonomy is not hierarchical so you can't set a parent.
bg: Категоризацията не е йерархична, затова не може да зададете родител.

en: Sorry, editing the term failed.
bg: Възникна грешка при редактирането на термина.

en: You are not allowed to delete terms in this taxonomy.
bg: Нямате право да триете термини от тази категоризация.

en: Sorry, deleting the term failed.
bg: Възникна грешка при изтриването на термина.

en: You are not allowed to assign terms in this taxonomy.
bg: Нямате право да задавате термини в тази категоризация.

en: Select Link Category:
bg: Избор на категория за връзки:

en: Template
bg: Шаблон

en: Stylesheet
bg: Стил

en: Link title
bg: Заглавие на връзка

en: Link rating
bg: Оценка на връзките

en: Link ID
bg: ID на връзката

en: Number of links to show:
bg: Брой връзки за показване:

en: ERROR: The themes directory is either empty or doesn&#8217;t exist. Please check your installation.
bg: ГРЕШКА: Директорията с темите е празна или не съществува. Моля, проверете вашата инсталация.

en: Stylesheet is not readable.
bg: Файлът със стилове не може да бъде прочетен.

en: The "%s" theme is not a valid parent theme.
bg: Темата "%s" не е валидна родителска тема.

en: Navigation
bg: Навигация

en: Your theme supports %s menu. Select which menu you would like to use. | Your theme supports %s menus. Select which menu appears in each location.
bg[0]: Темата ви поддържа %s меню. Изберете кое меню да се използва.
bg[1]: Темата ви поддържа %s менюта. Изберете кои менюта да се използват.

en: Refresh
bg: Опресняване

en: Static Front Page
bg: Статична начална страница

en: Your theme supports a static front page.
bg: Темата ви поддържа статична начална страница.

en: Your latest posts
bg: Последни публикации

en: Front page displays
bg: Началната страница показва

en: Site Title & Tagline
bg: Заглавие и описание на сайта

en: Tagline
bg: Кратко описание

en: &mdash; Select &mdash;
bg: &mdash; Избор &mdash;

en: Styles
bg: Стилове

en: Use left and right arrows to navigate.
bg: Използвайте лявата и дясната стрелка, за да навигирате.

[ctx: word count: words or characters?]
en: words
bg: думи

en: The post type may not be changed.
bg: Типът на публикацията не може да бъде променян.

en: Image default size
bg: Размери на изображения по подразбиране

en: Image default link type
bg: Връзка към изображения по подразбиране

en: Image default align
bg: Подравняване на изображения по подразбиране

en: Sorry, you are not allowed to edit this post.
bg: Нямате право да редактирате тази публикация.

en: Edit Site
bg: Редактиране на сайт

en: Sorry, you are not allowed to edit posts in this post type
bg: Нямате право да редактирате публикации от този тип.

en: Invalid author ID.
bg: Невалидно ID на автор.

en: Sorry, you are not allowed to delete this post.
bg: Нямате право да изтриете тази публикация.

en: Ambiguous term name used in a hierarchical taxonomy. Please use term ID instead.
bg: Съществува повтарящ се термин в йерархичната категоризация. Моля, използвайте идентификатор на термина.

en: Sorry, you are not allowed to add a term to one of the given taxonomies.
bg: Нямате право да добавяте термини към една от дадените категоризации.

en: The post cannot be deleted.
bg: Тази публикация не може да бъде изтрита.

en: The post type specified is not valid
bg: Избраният вид на публикацията е невалиден.

en: Invalid post type
bg: Невалиден тип на публикацията

en: Sorry, you are not allowed to create password protected posts in this post type
bg: Нямате право да създавате публикации от този тип, защитени с парола.

en: You are not allowed to create posts as this user.
bg: Нямате право да създавате нови публикации с настоящия потребителски акаунт.

en: Sorry, you are not allowed to create private posts in this post type
bg: Нямате право да създавате лични публикации от този тип.

en: Sorry, you are not allowed to publish posts in this post type
bg: Нямате право да създавате публикации от този тип.

en: Sorry, you are not allowed to assign a term to one of the given taxonomies.
bg: Нямате право да свързвате термини към някоя от дадените категоризации.

en: Sorry, one of the given taxonomies is not supported by the post type.
bg: Някоя от дадените категоризации не се поддържа от този тип публикации.

en: Sorry, you are not allowed to stick this post.
bg: Нямате право да залепяте тази публикация.

en: English=en,Danish=da,Dutch=nl,Finnish=fi,French=fr,German=de,Italian=it,Polish=pl,Portuguese=pt,Spanish=es,Swedish=sv
bg: Английски=en,Датски=da,Холандски=nl,Финландски=fi,Френски=fr,Немски=de,Италиански=it,Полски=pl,Португалски=pt,Испански=es,Шведски=sv

[ctx: opening curly double quote]
en: &#8220;
bg: &#8222;

[ctx: closing curly double quote]
en: &#8221;
bg: &#8220;

en: Allow search engines to index this site.
bg: Позволяване на търсачките да индексират този сайт.

en: There doesn't seem to be a <code>wp-config.php</code> file. I need this before we can get started.
bg: Изглежда, че файлът <code>wp-config.php</code> липсва. Нужен е такъв файл, преди да започнем.

en: Need more help? <a href='http://codex.wordpress.org/Editing_wp-config.php'>We got it</a>.
bg: Нуждаете се от повече помощ? <a href='http://codex.wordpress.org/Editing_wp-config.php'>Вижте тук</a>.

en: You can create a <code>wp-config.php</code> file through a web interface, but this doesn't work for all server setups. The safest way is to manually create the file.
bg: Може да създадете <code>wp-config.php</code> файл през уеб-интерфейса, но това действие не работи за всички сървъри. По-безопасният начин е да го създадете ръчно.

en: Create a Configuration File
bg: Създаване на конфигурационен файл

en: http://wordpress.org/
bg: http://bg.wordpress.org/

en: Your site at <a href="%1$s">%2$s</a> is active. You may now log in to your site using your chosen username of &#8220;%3$s&#8221;. Please check your email inbox at %4$s for your password and login instructions. If you do not receive an email, please check your junk or spam folder. If you still do not receive an email within an hour, you can <a href="%5$s">reset your password</a>.
bg: Вашият сайт на <a href="%1$s">%2$s</a> е активиран. Можете да влезете още сега, използвайки избраното от вас потребителско име &#8220;%3$s&#8221;. Проверете вашата входяща поща от %4$s за писмо с инструкции и парола. Ако такова писмо липсва, проверете в папките Кошче и Спам. Ако все пак до няколко часа писмото все още липсва, може да <a href="%5$s">поискате нова парола</a>.

en: <a href="http://%1$s">http://%2$s</a> is your new site. <a href="%3$s">Log in</a> as &#8220;%4$s&#8221; using your existing password.
bg: Вашият нов сайт е <a href="http://%1$s">http://%2$s</a>. <a href="%3$s">Влезте</a> като &#8220;%4$s&#8221;, използвайки вашата вече съществуваща парола.

en: Your account has been activated. You may now <a href="%1$s">log in</a> to the site using your chosen username of &#8220;%2$s&#8221;. Please check your email inbox at %3$s for your password and login instructions. If you do not receive an email, please check your junk or spam folder. If you still do not receive an email within an hour, you can <a href="%4$s">reset your password</a>.
bg: Вашият акаунт беше активиран. Можете да <a href="%1$s">влезете</a> още сега, използвайки потребителско име &#8220;%2$s&#8221;. Проверете вашата входяща пощенска кутия при %3$s за парола и указания за влизане. Ако не сте получили писмо, проверете в папките Кошче и Спам. Ако до час все още писмото липсва, може да <a href="%4$s">поискате нова парола</a>.

en: One or more database tables are unavailable. The database may need to be <a href="%s">repaired</a>.
bg: Една или повече таблици от базата данни не са на разположение. Базата данни може да се нуждае от <a href="%s">поправка</a>.

en: Mission complete. Message <strong>%s</strong> deleted.
bg: Мисията изпълнена. Съобщението <strong>%s</strong> е изтрито.

en: You are posting comments too quickly. Slow down.
bg: Коментирате прекалено бързо, моля, намалете темпото.

[ctx: admin bar menu group label]
en: New
bg: Създаване

en: %s comment awaiting moderation | %s comments awaiting moderation
bg[0]: %s коментар очаква одобрение
bg[1]: %s коментара очакват одобрение

en: What do I do now?
bg: Ами сега?

en: %s exceeds the maximum upload size for the multi-file uploader when used in your browser.
bg: Файлът %s надвишава позволения размер при групово качване на файлове.

en: Please try uploading this file with the %1$sbrowser uploader%2$s.
bg: Моля, опитайте да качите файла с %1$sвградения метод за качване на браузъра%2$s.

en: &#8220;%s&#8221; has failed to upload.
bg: Неуспех при качването на &#8220;%s&#8221;.

en: Toggle spellchecker (Alt + Shift + N)
bg: Превключване на проверката за правопис (Alt + Shift + N)

en: Toggle fullscreen mode (Alt + Shift + G)
bg: Превключване в режим на цял екран (Alt + Shift + G)

en: Align Center (Alt + Shift + C)
bg: Центриране (Alt + Shift + C)

en: Align Left (Alt + Shift + L)
bg: Ляво подравняване (Alt + Shift + L)

en: Strikethrough (Alt + Shift + D)
bg: Зачертаване (Alt + Shift + D)

en: Align Full (Alt + Shift + J)
bg: Двустранно подравняване (Alt + Shift + J)

en: Redo (Ctrl + Y)
bg: Повторение (Ctrl + Y)

en: Undo (Ctrl + Z)
bg: Отмяна (Ctrl + Z)

en: Insert Page break (Alt + Shift + P)
bg: Вмъкване на разделител за страница (Alt + Shift + P)

en: Insert More Tag (Alt + Shift + T)
bg: Вмъкване на разделител "прочети още" (Alt + Shift + T)

en: Show/Hide Kitchen Sink (Alt + Shift + Z)
bg: Показване/Скриване на допълнителния панел (Alt + Shift + Z)

en: Blockquote (Alt + Shift + Q)
bg: Цитат (Alt + Shift + Q)

en: Align Right (Alt + Shift + R)
bg: Дясно подравняване (Alt + Shift + R)

[ctx: links widget]
en: All Links
bg: Всички връзки

[ctx: em dash]
en: &#8212;
bg: &#8211;

en: The menu ID should not be empty.
bg: Идентификаторът на менюто не може да бъде празен.

en: About WordPress
bg: За WordPress

en: http://wordpress.org/support/
bg: http://bg.forums.wordpress.org/

en: %s exceeds the maximum upload size for this site.
bg: %s надминава максимално допустимия размер на файл за качване.

en: Please see <a href="http://codex.wordpress.org/Debugging_in_WordPress">Debugging in WordPress</a> for more information.
bg: Моля, вижте <a href="http://codex.wordpress.org/Debugging_in_WordPress">Debugging_in_WordPress</a> за повече информация.

en: Feedback
bg: Обратна връзка

en: Dear User,
    
    Your new SITE_NAME site has been successfully set up at:
    BLOG_URL
    
    You can log in to the administrator account with the following information:
    Username: USERNAME
    Password: PASSWORD
    Log in here: BLOG_URLwp-login.php
    
    We hope you enjoy your new site. Thanks!
    
    --The Team @ SITE_NAME
bg: Здравейте,
    
    Вашият нов сайт в SITE_NAME беше успешно създаден и може да се отвори на адрес:
    BLOG_URL
    
    Можете да влезете в административния панел, използвайки следната информация:
    Потребителско име: USERNAME
    Парола: PASSWORD
    Влезте от тук: BLOG_URLwp-login.php
    
    Надяваме се да се насладите на новия си сайт. Благодарим!
    
    -- Екипът на SITE_NAME

en: <strong>ERROR</strong>: please type a comment.
bg: <strong>ГРЕШКА</strong>: Моля, напишете коментар.

en: <strong>ERROR</strong>: please enter a valid email address.
bg: <strong>ГРЕШКА</strong>: моля, въведете валиден имейл адрес.

en: <strong>ERROR</strong>: please fill the required fields (name, email).
bg: <strong>ГРЕШКА</strong>: моля, попълнете задължителните полета (име, имейл).

en: ERROR: Invalid values entered, these are marked in red.
bg: ГРЕШКА: Въведени са невалидни стойности, маркирани са в червено.

en: Could not load the preview image. Please reload the page and try again.
bg: Прегледът на картинката не може да се зареди. Моля, презаредете страницата и опитайте отново.

en: <strong>ERROR</strong>: Site URL already taken.
bg: <strong>ГРЕШКА</strong>: URL адресът на сайта вече е зает.

en: <strong>ERROR</strong>: problem creating site entry.
bg: <strong>ГРЕШКА</strong>: проблем при създаването на сайт.

en: No
bg: Не

en: Email
bg: Имейл

en: Users
bg: Потребители

en: Update
bg: Обновяване

en: Sites
bg: Сайтове

en: E-mail
bg: Имейл

en: Name
bg: Име

en: Username
bg: Потребителско име

en: Settings
bg: Настройки

en: Dashboard
bg: Табло

en: Cheatin&#8217; uh?
bg: Шмекеруваме, а?

en: Themes
bg: Теми

en: Log In
bg: Вход

en: Title
bg: Заглавие

en: Public
bg: Публична

en: Path
bg: Път

en: Plugins
bg: Разширения

en: Yes
bg: Да

en: My Sites
bg: Моите сайтове

en: Site Title
bg: Заглавие на сайта

en: First Post
bg: Първа публикация

en: Password:
bg: Парола:

en: Activate
bg: Включване

en: Documentation
bg: Документация

en: Support Forums
bg: Форуми за поддръжка

en: Database Error
bg: Грешка в базата данни

en: Error establishing a database connection
bg: Грешка при свързване с базата данни

en: WordPress.org
bg: WordPress България

en: Global Dashboard: %s
bg: Глобално табло: %s

en: Network Admin: %s
bg: Мрежов администратор: %s

[ctx: taxonomy general name]
en: Tags
bg: Етикети

[ctx: taxonomy singular name]
en: Tag
bg: Етикет

en: Scripts and styles should not be registered or enqueued until the %1$s, %2$s, or %3$s hooks.
bg: Скриптовете и стиловете не следва да се регистрират или да бъдат поставяни на опашката чрез куките %1$s, %2$s, или %3$s.

en: Allow link notifications from other blogs (pingbacks and trackbacks)
bg: Разреши известяването за връзки от други блогове (pingback и trackback)

en: Use <code>WP_User->ID</code> instead.
bg: Използвайте <code>WP_User->ID</code> вместо това.

en: You have been added to this site. Please visit the <a href="%s">homepage</a> or <a href="%s">log in</a> using your username and password.
bg: Бяхте добавени към този сайт. Моля, посетете <a href="%s">началната страница</a> или <a href="%s">влезте</a>, използвайки вашето потребителско име и парола.

en: Memory exceeded. Please try another smaller file.
bg: Недостатъчна памет. Моля, опитайте с по-малък файл.

en: This is larger than the maximum size. Please try another.
bg: Файлът е по-голям от допустимия размер. Моля, опитайте с друг.

en: This file is not an image. Please try another.
bg: Този файл не е изображение. Моля, опитайте с друг.

[ctx: admin color scheme]
en: Blue
bg: Синьо

en: The timezone you have entered is not valid. Please select a valid timezone.
bg: Часовата зона, която сте въвели, е невалидна. Моля, изберете валидна часова зона.

[ctx: add new on admin bar]
en: Post
bg: Публикация

[ctx: add new on admin bar]
en: Page
bg: Страница

[ctx: html attribute]
en: Name
bg: Име

[ctx: html attribute]
en: Name:
bg: Име:

[ctx: add new from admin bar]
en: Media
bg: Качване на файлове

[ctx: add new from admin bar]
en: Link
bg: Връзка

[ctx: add new from admin bar]
en: User
bg: Потребител

en: You should specify a nonce action to be verified by using the first parameter.
bg: Трябва да укажете nonce идентификатор, за да може да бъде извършена проверката.

en: View Tag
bg: Преглед на етикета

en: View Category
bg: Преглед на категорията

en: Wider
bg: По-широко

en: Narrower
bg: По-тясно

en: Default width
bg: Широчина по подразбиране

en: Word count: %s
bg: Брой думи: %s

en: Your account is now activated. <a href="%1$s">Log in</a> or go back to the <a href="%2$s">homepage</a>.
bg: Вашият акаунт е активиран. <a href="%1$s">Влезте</a> или се върнете към <a href="%2$s">началната страница</a>.

en: Your account is now activated. <a href="%1$s">View your site</a> or <a href="%2$s">Log in</a>
bg: Вашият акаунт е вече активиран. <a href="%1$s">Посетете сайта</a> или <a href="%2$s">влезте</a>.

en: Help (Alt + Shift + H)
bg: Помощ (Alt + Shift + H)

en: Howdy, %1$s
bg: Привет, %1$s

en: Exit fullscreen
bg: Изход от Цял екран

en: Just write.
bg: Просто пишете.

en: Approve and Reply
bg: Одобряване и отговор

en: All Posts
bg: Всички

en: All Pages
bg: Всички

en: Updated.
bg: Обновен.

en: fullscreen
bg: на цял екран

en: Bold (Ctrl + B)
bg: Получер (Ctrl + B)

en: Italic (Ctrl + I)
bg: Курсив (Ctrl + I)

en: Ordered list (Alt + Shift + O)
bg: Подреден списък (Alt + Shift + O)

en: Unordered list (Alt + Shift + U)
bg: Неподреден списък (Alt + Shift + U)

en: Insert/edit image (Alt + Shift + M)
bg: Вмъкване/редактиране на изображения (Alt + Shift + M)

en: Insert/edit link (Alt + Shift + A)
bg: Вмъкване/редактиране на връзка (Alt + Shift + A)

en: Unlink (Alt + Shift + S)
bg: Премахване на връзка (Alt + Shift + S)

en: TinyMCE is a platform independent web based Javascript HTML WYSIWYG editor released as Open Source under %sLGPL</a>	by Moxiecode Systems AB. It has the ability to convert HTML TEXTAREA fields or other HTML elements to editor instances.
bg: TinyMCE е платформено независим уеб базиран WYSIWYG Javascript HTML редактор с отворен код под%sLGPL лиценз</a> → от Moxiecode Systems AB. Той дава възможност за преобразуване на HTML текстовото поле полета или други HTML елементи към обекти на редактора.

en: Indigo
bg: Индиго

en: Navy Blue
bg: Тъмносин

en: Dark green
bg: Тъмно зелен

en: Amber
bg: Кехлибар

en: Olive
bg: Маслина

en: Words:
bg: Думи:

en: Maroon
bg: Кафеникаво

en: Poster
bg: Плакат

en: Preload
bg: Предварително зареждане

en: Alternative source 2
bg: Алтернативен източник 2

en: Alternative source 1
bg: Алтернативен източник 1

en: Disc
bg: Диск

en: Upper roman
bg: Главни римски цифри

en: Aqua
bg: Аква

en: Lime
bg: Лайм

en: Magenta
bg: Магента

en: Royal blue
bg: Кралско синьо

en: Turquoise
bg: Тюркоаз

en: Yellow green
bg: Жълто-зелен

en: Upper alpha
bg: Главни латински букви

en: Lower roman
bg: Малки римски цифри

en: Burnt orange
bg: Тъмно оранжево

en: Paste is now in plain text mode. Click again to toggle back to regular paste mode.
bg: Вмъкването е в режим на чист текст. Натиснете отново, за да се върнете в нормалния режим.

en: Plum
bg: Слива

en: {#field} must be a number
bg: {#field} трябва да е число

en: Medium gray
bg: Средно сиво

en: Sea green
bg: Морско зелено

en: Paste is now in plain text mode. Click again to toggle back to regular paste mode. After you paste something you will be returned to regular paste mode.
bg: Вмъкването е в режим на чист текст. Натиснете отново, за да се върнете в нормалния режим. След като вмъкнете нещо, ще се върнете автоматично в нормалния режим.

en: HTML5 Video Options
bg: HTML5 Видео опции

en: Very dark gray
bg: Много тъмно сиво

en: Press ALT F10 for toolbar. Press ALT 0 for help.
bg: Натиснете ALT F10 за лентата с инструменти. Натиснете ALT 0 за помощ.

en: Accessibility Help
bg: Помощ за достъпност

en: General Usage
bg: Обща употреба

en: {#field} must be a number greater than {#min}
bg: {#field} трябва да е число по-голямо от {#min}

en: Dark azure
bg: Тъмно небесносин

en: Dark olive
bg: Тъмно маслиново

en: Lower greek
bg: Малки гръцки букви

en: Lower alpha
bg: Малки латински букви

en: Learn word
bg: Запомняне на думата

en: Types
bg: Видове

en: Toolbar
bg: Лента с инструменти

en: {#field} must be a number or percentage
bg: {#field} трябва да е число или процент

en: Square
bg: Квадрат

en: Gold
bg: Злато

en: Light sky blue
bg: Светло небесно синьо

en: Circle
bg: Кръг

en: Peach
bg: Праскова

en: Copyright &copy; 2003-2011, <a href="http://www.moxiecode.com" target="_blank">Moxiecode Systems AB</a>, All rights reserved.
bg: Copyright © 2003-2011, <a href="http://www.moxiecode.com" target="_blank">Moxiecode Systems AB</a>, Всички права запазени.

en: Sky blue
bg: Небесно син

en: Rich Text Area
bg: Форматирана област за текст

en: Pale green
bg: Бледозелен

en: Light yellow
bg: Светло жълтo

en: Teal
bg: Синьо-зелено

en: Pale cyan
bg: Бледо синьозелено

en: Grayish blue
bg: Сиво-синьо

en: Destination directory for file streaming does not exist or is not writable.
bg: Изходната директория не съществува или нямате права за писане там.

en: There are no HTTP transports available which can complete the requested request.
bg: Няма налични HTTP библиотеки и заявката не може да бъде изпълнена.

[ctx: post format]
en: Format
bg: Формат

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comment already.  | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comments already.
bg[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> е защитил сайта ви от %2$s спам коментар.
bg[1]: <a href="%1$s">Akismet</a> е защитил сайта ви от %2$s спам коментара.

en: There's <a href="%2$s">%1$s comment</a> in your spam queue right now. | There are <a href="%2$s">%1$s comments</a> in your spam queue right now.
bg[0]: Има <a href="%2$s">%1$s коментар</a> в опашката за спам.
bg[1]: Има <a href="%2$s">%1$s коментарa</a> в опашката за спам.

en: <a href="%1$s">Akismet</a> blocks spam from getting to your blog.
bg: <a href="%1$s">Akismet</a> не позволява спама да стигне до блога ви.

en: <strong>Sign up success!</strong> Please check your email for your Akismet API Key and enter it below.
bg: <strong>Регистрацията беше успешна!</strong> Проверете електронната си поща за API ключа за Akismet и го въведете по-долу.

en: Flagged as spam by Akismet
bg: Маркирано като спам от Akismet

en: History
bg: История

[ctx: comments]
en: Spam
bg: Спам

en: There's nothing in your <a href='%1$s'>spam queue</a> at the moment.
bg: В момента <a href='%1$s'>опашката за спам </a> е празна.

en: Cleared by Akismet
bg: Одобрено от Akismet

en: Enter the destination URL
bg: Въведете адреса на връзката

en: Or link to existing content
bg: Или дайте връзка към вече съществуващо съдържание

en: The user is already active.
bg: Този потребител е вече активен.

en: %1$s was called <strong>incorrectly</strong>. %2$s %3$s
bg: %1$ е извикана <strong>некоректно</strong>. %2$s %3$s

en: (This message was added in version %s.)
bg: (Това съобщение беше добавено във версия %s.)

en: <strong>ERROR</strong>: The password you entered for the username <strong>%1$s</strong> is incorrect. <a href="%2$s" title="Password Lost and Found">Lost your password</a>?
bg: <strong>Грешка</strong>: Паролата въведена за потребител <strong>%1$s</strong> е неправилна. <a href="%2$s" title="Загубени и намерени пароли">Забравена парола</a>?

en: Sorry, you cannot publish this post.
bg: Нямате право да публикувате.

en: Comment History
bg: История на коментарите

en: Akismet %s requires WordPress 3.0 or higher.
bg: Akismet %s изисква WordPress версия 3.0 или по-нова.

en: %s approved | %s approved
bg[0]: %s одобрен
bg[1]: %s одобрени

en: %s reported this comment as not spam
bg: %s е докладвал, че този коментар не е спам

en: Akismet caught this comment as spam
bg: Akismet е маркирал този коментар като спам

en: %s reported this comment as spam
bg: %s е докладвал този коментар като спам

en: Akismet caught this comment as spam during an automatic retry.
bg: Akismet е уловил този коментар като спам по време на автоматично филтриране на коментарите.

en: Re-trying
bg: Повторен опит

en: Auto-delete spam submitted on posts more than a month old.
bg: Автоматично изтриване на спам коментарите в постовете, по-стари от месец.

en: Your WordPress home URL %s is invalid.  Please fix the <a href="%s">home option</a>.
bg: Адресът на блога ви е невалиден: %s. Моля поправете настройката за <a href="%s">начална страница</a>.

en: Show the number of comments you've approved beside each comment author.
bg: Показване на броя на одобрените от вас коментари, до името на всеки автор.

en: %s changed the comment status to %s
bg: %s е променил статуса на коментара на %s

en: Comment status was changed to %s
bg: Статусът на коментара е променен на %s

en: Akismet cleared this comment during an automatic retry.
bg: Akismet е одобрил този коментар по време на автоматичен повторен опит.

en: Akismet cleared this comment
bg: Akismet е одобрил коментара.

en: Comment was caught by wp_blacklist_check
bg: Коментарът е задържан от wp_blacklist_check

en: Accessible
bg: Достъпен

en: Akismet was unable to check this comment (response: %s), will automatically retry again later.
bg: Akismet не e успял да провери коментара (отговор: %s), и ще опита автоматично по-късно.

en: Permalink: %s
bg: Постоянна връзка: %s

[ctx: Post format]
en: Standard
bg: Стандартен

en: Post types cannot exceed 20 characters in length
bg: Типовете на публикациите на могат да бъдат по-дълги от 20 символа

en: Your address will be %s.
bg: Вашият адрес ще бъде %s.

en: domain
bg: домейн

[ctx: admin bar menu group label]
en: Add New
bg: Създаване

[ctx: Post format]
en: Audio
bg: Аудио

en: Invalid post format
bg: Невалиден формат на публикация

en: Open link in a new window/tab
bg: Отваряне на връзката в нов прозорец/таб

en: No search term specified. Showing recent items.
bg: Не сте търсили за нищо. Показват се последните публикации.

en: Only a static class method or function can be used in an uninstall hook.
bg: Само статични метод или функцията могат да бъдат използвани в uninstall hook

en: Passing an integer number of posts is deprecated. Pass an array of arguments instead.
bg: Предаването на номера на статията вече е непрепоръчително. Моля предавате масив от аргументи вместо това.

[ctx: Post format]
en: Aside
bg: Бележка

[ctx: Post format]
en: Chat
bg: Чат

[ctx: Post format]
en: Gallery
bg: Галерия

[ctx: Post format]
en: Link
bg: Връзка

[ctx: Post format]
en: Image
bg: Изображение

[ctx: Post format]
en: Quote
bg: Цитат

[ctx: Post format]
en: Status
bg: Статус

[ctx: Post format]
en: Video
bg: Видео

en: No pages found in Trash.
bg: Няма намерени страници в кошчето.

en: No pages found.
bg: Няма намерени страници.

en: No posts found in Trash.
bg: Няма намерени публикации в Кошчето.

en: Shortlink
bg: Кратка връзка

en: Invalid attachment ID.
bg: Невалиден идентификатор на прикачен файл.

en: This file no longer needs to be included.
bg: Файлът вече няма нужда да бъде включван.

en: Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
bg: Моля, въведете потребителско си име или имейл адрес. Ще получите връзка, чрез която да промените паролата си.

en: Display as dropdown
bg: Показване като падащо меню

en: Large size image height
bg: Височина на голямо изображение

en: Medium size image width
bg: Ширина на средно изображение

en: Medium size image height
bg: Височина на средно изображение

en: Large size image width
bg: Ширина на голямо изображение

en: Crop thumbnail to exact dimensions
bg: Изрязване на умалените изображения до точните размери.

en: Thumbnail Height
bg: Височина на умаленото изображение

en: Thumbnail Width
bg: Ширина на умаленото изображение

en: No matches found.
bg: Не са открити съвпадения.

en: New password
bg: Нова парола

en: Confirm new password
bg: Новата парола (повторно)

en: To reset your password, visit the following address:
bg: Посетете този адрес за да промените паролата си:

en: Reset Password
bg: Промяна на парола

en: The passwords do not match.
bg: Паролите не съвпадат.

en: Password Reset
bg: Промяна на парола

en: Your password has been reset.
bg: Паролата ви беше променена.

en: Someone requested that the password be reset for the following account:
bg: Някой е поиска промяна на паролата за следния потребител:

en: If this was a mistake, just ignore this email and nothing will happen.
bg: Ако това е грешка, просто игнорирайте това писмо и нищо няма да се случи.

en: Enter your new password below.
bg: Въведете новата си парола по-долу.

en: Invalid post
bg: Грешна публикация

en: Edit My Profile
bg: Редактиране на профила

en: My Account
bg: Моят профил

en: Manage Comments
bg: Управление на коментарите

en: View comment history
bg: Преглед историята на коментарите

en: Akismet was unable to re-check this comment (response: %s)
bg: Akismet не е успял да провери отново коментара (резултат: %s)

en: Flagged as spam by %s
bg: Отбелязан като спам от %s

en: Akismet re-checked and caught this comment as spam
bg: Akismet е проверил отново коментара и го е отбелязал като спам

en: Please <a href="%s">upgrade WordPress</a> to a current version, or <a href="%s">downgrade to version 2.4 of the Akismet plugin</a>.
bg: Моля, <a href="%s">обновете WordPress</a> до най-новата версия или <a href="%s">инсталирайте по-старата версия 2.4 на разширението Akismet</a>.

en: Un-spammed by %s
bg: %s е маркирал коментара като не-спам

en: Akismet re-checked and cleared this comment
bg: Akismet е проверил отново и одобрил коментара

en: Only lowercase letters (a-z) and numbers are allowed.
bg: Позволени са само малки букви на латиница (a-z) и цифри.

en: "caller_get_posts" is deprecated. Use "ignore_sticky_posts" instead.
bg: "caller_get_posts" вече не трябва да се използва. Използвайте "ignore_sticky_posts" вместо нея.

en: New Link Category Name
bg: Име на новата категория за връзки

en: Add New Link Category
bg: Нова категория за връзки

en: Update Link Category
bg: Обновяване на категорията за връзки

en: All Link Categories
bg: Всички категории за връзки

en: Search Link Categories
bg: Търсене в категориите за връзки

en: Link Category
bg: Категория за връзки

en: Network Admin
bg: Администрация на мрежата

en: <h1>Can&#8217;t select database</h1>
    <p>We were able to connect to the database server (which means your username and password is okay) but not able to select the <code>%1$s</code> database.</p>
    <ul>
    <li>Are you sure it exists?</li>
    <li>Does the user <code>%2$s</code> have permission to use the <code>%1$s</code> database?</li>
    <li>On some systems the name of your database is prefixed with your username, so it would be like <code>username_%1$s</code>. Could that be the problem?</li>
    </ul>
    <p>If you don't know how to set up a database you should <strong>contact your host</strong>. If all else fails you may find help at the <a href="http://wordpress.org/support/">WordPress Support Forums</a>.</p>
bg: <h1>Базата от данни не може да бъде избрана</h1>
     <p>Успяхме да се свържем със сървъра (което означава, че потребителското име и паролата са правилни), но базата от данни <code>%1$s</code> не бе отворена успешно.</p>
     <ul>
     <li>Сигурни ли сте, че такава база от данни съществува?</li>
     <li>Има ли право потребителят <code>%2$s</code> да използва базата от данни <code>%1$s</code>?</li>
     <li>На някои сървъри пред името на базата се поставя потребителското ви име. Дали името ѝ не е нещо като <code>%2$s_%1$s</code>?</li>
     </ul>
     <p>Ако не можете да настроите базата си от данни, <strong>свържете се с вашия хостинг</strong>. Ако не намерите помощ на друго място, опитайте във <a href='http://bg.forums.wordpress.org/'>форумите за поддръжка на WordPress</a>.</p>

en: Read the <a target="_blank" href="http://codex.wordpress.org/Debugging_a_WordPress_Network">bug report</a> page. Some of the guidelines there may help you figure out what went wrong.
bg: Прочетете как <a target="_blank" href="http://codex.wordpress.org/Debugging_a_WordPress_Network">да откривате грешки в мрежова инсталация</a>. Някои от насоките там могат да помогнат за да разберете какво не е наред.

en: [%1$s] Activate %2$s
bg: [%1$s] Активиране %2$s

en: No site defined on this host. If you are the owner of this site, please check <a href="http://codex.wordpress.org/Debugging_a_WordPress_Network">Debugging a WordPress Network</a> for help.
bg: Няма зададен сайт за този хост. Ако сте собственик на този сайт, моля проверете <a href="http://codex.wordpress.org/Debugging_a_WordPress_Network">Debugging_a_WordPress_Network</a> за помощ.

en: Spam Blocked
bg: Спамът беше блокиран

en: You must <a href="%1$s">enter your Akismet API key</a> for it to work.
bg: Трябва да <a href="%1$s">въведете API ключа си за Akismet</a> за да работи.

en: Akismet API Key
bg: API ключ за Akismet

en: Your server is running PHP version %1$s but WordPress %2$s requires at least %3$s.
bg: В момента използвате PHP версия %1$s, но WordPress %2$s има нужда от PHP версия %3$s или по-нова.

en: A new trackback on the post "%s" is waiting for your approval
bg: Нов trackback по публикацията "%s" чака одобрение

en: If you are the owner of this network please check that MySQL is running properly and all tables are error free.
bg: Ако сте собственик на тази мрежа, моля проверете дали MySQL сървърът работи и дали в таблиците няма грешки.

en: If your site does not display, please contact the owner of this network.
bg: Ако сайтът ви не се вижда, моля свържете се със собственика на мрежата от сайтове.

en: One Response to %2$s | %1$s Responses to %2$s
bg[0]: 1 отговор към %2$s
bg[1]: %1$s отговора към %2$s

[ctx: Multisite active signup type]
en: user
bg: потребители

[ctx: Multisite active signup type]
en: blog
bg: блогове

[ctx: Multisite active signup type]
en: none
bg: никакви

[ctx: Multisite active signup type]
en: all
bg: потребители и блогове

en: Custom Menu
bg: Собствено меню

en: New pingback on your post "%s"
bg: Нов pingback към публикацията ви „%s“

en: A new pingback on the post "%s" is waiting for your approval
bg: Нов pingback към публикацията ви „%s“ чака одобрение

en: A new comment on the post "%s" is waiting for your approval
bg: Нов коментар към публикацията "%s" очаква одобрение

en: New trackback on your post "%s"
bg: Нов trackback по публикацията „%s“

en: New comment on your post "%s"
bg: Нов коментар по публикацията „%s“

en: Valid <abbr title="eXtensible HyperText Markup Language">XHTML</abbr>
bg: Валиден <abbr title="eXtensible HyperText Markup Language">XHTML</abbr>

en: %1$s and %2$s.
bg: %1$s и %2$s.

en: You are currently browsing the <a href="%1$s/">%2$s</a> blog archives.
bg: Разглеждате архива на <a href="%1$s/">%2$s</a>.

en: You are currently browsing the <a href="%1$s/">%2$s</a> blog archives for %3$s.
bg: Разглеждате архива на <a href="%1$s/">%2$s</a> за %3$s.

en: Comments are closed.
bg: Коментари са забранени.

en: You are currently browsing the <a href="%1$s/">%2$s</a> blog archives for the year %3$s.
bg: Разглеждате архива на <a href="%1$s/">%2$s</a> за %3$sг..

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>.
bg: Влезли сте като <a href="%1$s">%2$s</a>.

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Log out of this account">Log out &raquo;</a>
bg: Влезли сте като <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Изход от тази потребителска сесия">Изход &raquo;</a>

en: Submit Comment
bg: Изпращане на коментара

en: %1$s is proudly powered by %2$s
bg: %1$s се задвижва с гордост от %2$s

en: <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>
bg: Интернет адрес

en: Your Comment
bg: Вашият коментар

en: Say It!
bg: Публикуване!

en: Close this window.
bg: Затваряне на прозореца.

en: Sorry, no posts matched your criteria.
bg: Няма публикации, които да отговарят на вашите условия

en: Powered by <a href="%s" title="Powered by WordPress, state-of-the-art semantic personal publishing platform"><strong>WordPress</strong></a>
bg: Задвижвано от <a href="%s"><strong>WordPress</strong></a>

en: Log out of this account
bg: Изход

en: Log out &raquo;
bg: Изход &raquo;

en: Mail (will not be published)
bg: Имейл (няма да бъде публикуван)

en: <strong>XHTML:</strong> You can use these tags: <code>%s</code>
bg: <strong>XHTML:</strong> може да използвате следните тагове: <code>%s</code>

en: You have searched the <a href="%1$s/">%2$s</a> blog archives for <strong>&#8216;%3$s&#8217;</strong>. If you are unable to find anything in these search results, you can try one of these links.
bg: Търсили сте в архива на <a href="%1$s/">%2$s</a> за<strong>&#8216;%3$s&#8217;</strong>. Ако не сте намерили това, което търсите, опитайте някои от връзките по-долу.

en: l, F jS, Y
bg: d.m.Y

en: You are currently browsing the <a href="%1$s/">%2$s</a> blog archives for the day %3$s.
bg: Разглеждате архива на <a href="%1$s/">%2$s</a> за %3$s.

en: You are currently browsing the archives for the %s category.
bg: Разглеждате архив за категория %s.

en: %d queries. %s seconds.
bg: %d заявки. %s секунди

en: Comments (RSS)
bg: Коментари (RSS)

en: Entries (RSS)
bg: Публикации (RSS)

en: Line and paragraph breaks automatic, e-mail address never displayed, <acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym> allowed: <code>%s</code>
bg: Новите редове ще бъдат вмъкнати автоматично, вашият имейл адрес няма да бъде показван, разрешени са следните <acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym> тагове: <code>%s</code>

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
bg: Публикацията е защитена с парола. За да я видите, моля въведете паролата.

en: This page validates as XHTML 1.0 Transitional
bg: Страницата е с валиден XHTML 1.0 Transitional код

en: Sorry, the comment form is closed at this time.
bg: Нямате право да публикувате коментари в момента.

en: %1$s - Comments on %2$s
bg: %1$s - Коментари на %2$s

en: <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr> feed for comments on this post.
bg: <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr> хранилка за коментарите към тази публикация.

en: The <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr> to TrackBack this entry is: <em>%s</em>
bg: Адрес за TrackBack към публикацията: <em>%s</em>

en: by %1$s &#8212; %2$s @ <a href="#comment-%3$s">%4$s</a>
bg: от %1$s &#8212; %2$s @ <a href="#comment-%3$s">%4$s</a>

en: Leave a comment
bg: Вашият коментар

en: Choose from the most used tags
bg: Избор от най-често използваните етикети

en: You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: %s
bg: Можете да използвате тези <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> тагове и атрибути: %s

[ctx: taxonomy singular name]
en: Category
bg: Категория

en: Search Tags
bg: Търсене в етикети

en: Popular Tags
bg: Популярни етикети

en: New Category Name
bg: Име на новата категория

en: New Tag Name
bg: Име на нов етикет

en: Add New Category
bg: Нова категория

en: Add New Tag
bg: Нов етикет

en: Update Tag
bg: Обновяване на етикет

en: Parent Category:
bg: Родителска категория:

en: Parent Category
bg: Родителска категория

en: All Tags
bg: Всички етикети

[ctx: taxonomy general name]
en: Categories
bg: Категории

en: Sorry, new registrations are not allowed at this time.
bg: Нови регистрации не са позволени към този момент.

en: Check your inbox at <strong>%s</strong> and click the link given.
bg: Проверете входящата си кутия на <strong>%s</strong> и кликнете на получената връзка.

en: Wait a little longer. Sometimes delivery of email can be delayed by processes outside of our control.
bg: Изчакайте още малко. Понякога изпращането на писма може да бъде забавено от процеси, които не са под ваш контрол.

en: Check the junk or spam folder of your email client. Sometime emails wind up there by mistake.
bg: Проверете папките "кошче" и "спам" на електронната си поща. Понякога писмата отиват там по грешка.

en: Greetings Site Administrator! You are currently allowing &#8220;%s&#8221; registrations. To change or disable registration go to your <a href="%s">Options page</a>.
bg: Привет, администраторе! В момента статусът на позволените регистрации е: &#8220;%s&#8221;. За да промените това или забраните регистрирането, отидете в <a href="%s">Настройки</a>.

en: We send your registration email to this address. (Double-check your email address before continuing.)
bg: Ние ще изпратим регистрационно писмо на този адрес. (Моля проверете отново имейл адресът преди да продължите.)

en: Search Pages
bg: Търсене на страници

en: Add New Post
bg: Нова публикация

en: Parent Page:
bg: Родителска страница:

[ctx: post type general name]
en: Posts
bg: Публикации

en: Edit Page
bg: Редактиране

en: Search Posts
bg: Търсене на публикации

en: Add New Page
bg: Нова страница

[ctx: post type general name]
en: Pages
bg: Страници

[ctx: post type singular name]
en: Page
bg: Страница

[ctx: post type singular name]
en: Post
bg: Публикация

en: The constant <code>VHOST</code> <strong>is deprecated</strong>. Use the boolean constant <code>SUBDOMAIN_INSTALL</code> in wp-config.php to enable a subdomain configuration. Use is_subdomain_install() to check whether a subdomain configuration is enabled.
bg: Константата <code>VHOST</code> <strong>не трябва да се използва повече</strong>. Използвайте булевата константа <code>SUBDOMAIN_INSTALL</code> в wp-config.php за да разрешите конфигурирането на поддомейни. Използвайте is_subdomain_install() за да проверите дали е разрешено конфигурирането на поддомейни.

en: <strong>Conflicting values for the constants VHOST and SUBDOMAIN_INSTALL.</strong> The value of SUBDOMAIN_INSTALL will be assumed to be your subdomain configuration setting.
bg: <strong>Стойностите на константите VHOST и SUBDOMAIN_INSTALL са в конфликт.</strong> За конфигурацията ще се приеме стойността на SUBDOMAIN_INSTALL, и вашата мрежа ще работи с поддомейни.

en: <strong>ERROR</strong>: This username is invalid because it uses illegal characters. Please enter a valid username.
bg: <strong>Грешка</strong>: потребителското име е невалидно, защото използва непозволени символи. Моля, въведете валидно потребителско име.

en: Required fields are marked %s
bg: Задължителните полета са отбелязани с %s

en: Please include a %1$s template in your theme.
bg: Моля добавете шаблон %1$s към темата си.

en: Theme without %1$s
bg: Тема без %1$s

en: <strong>Could not find site <code>%1$s</code>.</strong> Searched for table <code>%2$s</code> in database <code>%3$s</code>. Is that right?
bg: <strong>Сайтът <code>%1$s</code> не може да бъде намерен.</strong> Търсено бе за таблица <code>%2$s</code> в <code>%3$s</code> базата данни.

en: The <code>%s</code> option is deprecated for the family of <code>bloginfo()</code> functions.
bg: <code>bloginfo()</code> вече не приема аргумент <code>%s</code>.

en: Use the <code>%s</code> option instead.
bg: Използвайте <code>%s</code>.

en: Your web host or server administrator has disabled PHP's <code>fsockopen</code> or <code>gethostbynamel</code> functions.  <strong>Akismet cannot work correctly until this is fixed.</strong>  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet's system requirements</a>.
bg: Вашият хостинг доставчик или администратора на сървъра е забранил PHP функциите <code>fsockopen</code> или <code>gethostbynamel</code>.  <strong>Akismet не може да работи коректно при тези условия.</strong>  Моля, свържете се с администратора на  сървъра и го информирайте <a href="%s" target="_blank">за системните изисквания на Akismet</a>.

en: <strong>Database tables are missing.</strong> This means that MySQL is not running, WordPress was not installed properly, or someone deleted <code>%s</code>. You really should look at your database now.
bg: <strong>Липсват таблици в базата данни.</strong> Това означава, че MySQL сървърът не работи, WordPress не е инсталиран правилно, или някой е изтрил <code>%s</code>. Налага се да прегледате базата данни.

en: Sorry, you do not have access to user data on this site.
bg: Нямате достъп до потребителските данни в този сайт.

en: Sorry, you are not allowed to post on this site.
bg: Нямате право да публикувате в този сайт.

en: Sorry, you are not allowed to publish posts on this site.
bg: Нямате право на публикации в този сайт.

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view categories.
bg: За да можете да виждате категориите е необходимо да имате права за редактиране на мнения в този сайт.

en: Sorry, you are not allowed to publish pages on this site.
bg: Нямате право за публикуване на страници в този сайт.

en: Sorry, that site already exists!
bg: Този сайт вече съществува!

en: To activate your blog, please click the following link:
    
    %s
    
    After you activate, you will receive *another email* with your login.
    
    After you activate, you can visit your site here:
    
    %s
bg: За да активирате своя блог, моля последвайте тази връзка:
    
    %s
    
    След като активирате, ще получите *още едно писмо* с вашите данни..
    
    След това ще можете да влезете във вашият нов сайт:
    
    %s

en: New Site Registration: %s
bg: Регистриране на нов сайт: %s

en: Sorry, site names may not contain the character &#8220;_&#8221;!
bg: Имената на сайтовете не могат да съдържат символите  &#8220;_&#8221;!

en: New %1$s Site: %2$s
bg: Нов %1$s сайт: %2$s

en: The site is already active.
bg: Сайтът е вече активиран.

en: Sorry, you cannot edit posts on this site.
bg: Не можете да редактирате публикациите.

en: Sorry, you must be able to edit posts to this site in order to view categories.
bg: Трябва да можете да редактирате публикации в сайта, за да виждате категориите.

en: You are not allowed access to details about this site.
bg: Нямате право да достъпвате подробностите за този сайт.

en: Could not create site.
bg: Грешка при създаване на сайт.

en: Sorry, site names must have letters too!
bg: Имената на сайтовете трябва да съдържат и букви!

en: Sorry, you may not use that site name.
bg: Съжалявам, не може да използвате тоова име за сайт.

en: Sorry, that site is reserved!
bg: Този сайт е запазен!

en: That site is currently reserved but may be available in a couple days.
bg: В момента това име на сайт е запазено, но може да бъде свободен след няколко дни.

en: New user registration on your site %s:
bg: Нов потребител във вашия сайт %s:

en: You are not allowed to moderate comments on this site.
bg: Нямате право да модерирате коментарите в този сайт.

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view tags.
bg: Трябва да можете да променяте публикации на този сайт, за да виждате етикети.

en: Site Tagline
bg: Кратко описание

en: This site has been archived or suspended.
bg: Този сайт беше архивиран или замразен.

en: No site by that name on this system.
bg: Няма сайт с такова име в системата.

en: That site does not exist. Please try <a href="%s">%s</a>.
bg: Сайтът не съществува. Моля опитайте <a href="%s">%s</a>.

en: The site you have requested is not installed properly. Please contact the system administrator.
bg: Сайтът, в който се опитвате да влезете не е инсталиран правилно. Моля свържете се със системният администратор.

[ctx: search results]
en: No results found.
bg: Няма намерени резултати.

en: The menu name <strong>%s</strong> conflicts with another menu name. Please try another.
bg: Името на менюто <strong>%s</strong> съвпада с името на друго меню. Изберете друго.

en: The given object ID is not that of a menu item.
bg: Даденият идентификатор не е елемент от меню.

en: The email address entered did not appear to be a valid email address. Please enter a valid email address.
bg: Въведеният имейл адрес не е валиден. Моля въведете валиден имейл адрес.

en: The WordPress address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
bg: Адресът, който сте въвели, не е валиден. Моля въведете правилен адрес.

en: The Site address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
bg: Адресът, който въведохте не прилича на валиден URL адрес. Моля, въведете валиден адрес.

en: A term with the name provided already exists with this parent.
bg: В родителския раздел вече съществува елемент с това име.

en: An error occurred adding you to this site. Back to the <a href="%s">homepage</a>.
bg: Възникна грешка при добавянето ви към този сайт. Връщане към <a href="%s">началната страница</a>.

en: This file is too big. Files must be less than %d KB in size.
bg: Файлът е прекалено голям. Файловете трябва да бъдат по-малки от %d KB.

en: number_format_decimal_point
bg: ,

en: Your email address will not be published.
bg: Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван.

en: A valid URL was not provided.
bg: Липсва валиден адрес.

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Log out of this account">Log out?</a>
bg: Влезли сте като <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Изход от системата">Изход</a>

en: Could not calculate resized image dimensions
bg: Проблем при определяне размера на изображението.

en: Must be at least 4 characters, letters and numbers only. It cannot be changed, so choose carefully!
bg: Трябва да бъде поне 4 символа, единствено букви и цифри. Не може да бъде променяно, така, че избирайте внимателно.

en: You must first <a href="%s">log in</a>, and then you can create a new site.
bg: Трябва да <a href="%s">влезете</a>, за да можете да създадете нов сайт.

en: You are logged in already. No need to register again!
bg: Вече сте влезли в системата. Няма нужда да се регистрирате отново!

en: Use <code>get_trackback_url()</code> instead if you do not want the value echoed.
bg: Използвайте <code>get_trackback_url()</code> ако не искате стойността да се изписва.

en: This action has been disabled by the administrator.
bg: Това действие е забранено от администратор.

en: Welcome back, %s. By filling out the form below, you can <strong>add another site to your account</strong>. There is no limit to the number of sites you can have, so create to your heart&#8217;s content, but write responsibly!
bg: Добре дошли отново, %s. С попълването на следващия формуляр, ще можете да <strong>добавите нов сайт към вашият профил</strong>. Няма зададен лимит за това колко сайтове създавате. За това пишете колкото ви сърце иска, но моля, не прекалявайте!

en: Sorry, usernames may not contain the character &#8220;_&#8221;!
bg: Потребителските имена не могат да съдържат &#8220;_&#8221;!

en: If you haven&#8217;t received your email yet, there are a number of things you can do:
bg: Ако все още не сте получили писмо, има няколко неща, които може да направите:

en: Use <code>get_the_author()</code> instead if you do not want the value echoed.
bg: Ползвайте <code>get_the_author()</code> ако не искате да се изписва стойността.

en: If you&#8217;re still stuck with this message, then check that your database contains the following tables:
bg: Ако все още получавате това съобщение, проверете дали базата данни съдържа следните таблици:

en: Enter title here
bg: Заглавие

en: Are you sure you want to install this plugin?
bg: Наистина ли искате да инсталирате това разширение?

en: Use as featured image
bg: Използване като картинка за публикацията

en: Mismatch
bg: Несъответствие

en: Maintenance
bg: Поддръжка

en: Briefly unavailable for scheduled maintenance. Check back in a minute.
bg: Недостъпен поради планирана поддръжка. Моля, проверете отново след минута.

en: Navigation Menu Items
bg: Елементи от навигационно меню

en: Navigation Menu Item
bg: Елемент от навигационно меню

en: Navigation Menus
bg: Навигационни менюта

en: Multisite only works without the port number in the URL.
bg: Мрежовия режим работи единствено когато няма зададен порт в URL адреса.

en: Links for %s
bg: Връзки за %s

en: Custom
bg: Собствено

en: No menus have been created yet. <a href="%s">Create some</a>.
bg: Все още не са създадени никакви менюта. <a href="%s">Ново меню</a>.

en: You are about to permanently delete this menu. 
     'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
bg: Наистина ли искате да изтриете завинаги това меню?
     'Отказ' за прекратяване, 'Добре' за изтриване.

en: This is the short link.
bg: Това е кратката връзка.

en: %d WordPress Update
bg: %d обновление на WordPress

en: %d Theme Update | %d Theme Updates
bg[0]: 1 обновление на тема
bg[1]: %d обновления на теми

en: %d Plugin Update | %d Plugin Updates
bg[0]: %s обновление на разширение
bg[1]: %s обновления на разширения

en: The site %s is yours.
bg: Сайтът "%s" е ваш.

en: Create Site
bg: Създаване на сайт

en: If you&#8217;re not going to use a great site domain, leave it for a new user. Now have at it!
bg: Ако няма да използвате този домейн, оставете го, за да могат други потребители да го ползват.

en: Sites you are already a member of:
bg: Сайтове, на които сте член:

en: This site has not been activated yet. If you are having problems activating your site, please contact <a href="mailto:%1$s">%1$s</a>.
bg: Този сайт все още не е активиран. Ако имате проблем с активирането на сайта, моля свържете се с <a href="mailto:%1$s">%1$s</a>.

en: File canceled.
bg: Файлът е отменен.

en: Site Title:
bg: Заглавие на сайта:

en: Site Domain:
bg: Домейн на сайта:

en: Site Name:
bg: Име на сайта:

en: sitename
bg: име на сайт

en: Get <em>another</em> %s site in seconds
bg: Направи <em>друг</em> %s сайт сега

en: Congratulations! Your new site, %s, is almost ready.
bg: Поздравления! Вашият нов сайт, %s, е почти готов.

en: Site registration has been disabled.
bg: Регистрацията на нови сайтове е преустановена.

en: Gimme a site!
bg: Искам сайт!

en: But, before you can start using your site, <strong>you must activate it</strong>.
bg: Преди да започнете да използвате сайта, <strong>трябва да го активирате</strong>.

en: If you do not activate your site within two days, you will have to sign up again.
bg: Ако не активирате вашият сайт до два дни, ще се наложи да се регистрирате отново.

en: Select Menu:
bg: Избор на меню:

en: Navigation Menu
bg: Навигационно меню

en: Taxonomy:
bg: Категоризация:

en: Menus
bg: Менюта

en: Software Name
bg: Име на програмата

en: Software Version
bg: Версия

en: Time Zone
bg: Часова зона

en: Allow new users to sign up
bg: Позволяване на регистрация на нови потребители

en: Sorry, you cannot edit this page.
bg: Нямате право да редактирате тази страница.

en: Sorry, no such page.
bg: Няма такава страница.

en: Sorry, you cannot edit pages.
bg: Нямате право да редактирате страници.

en: Sorry, you do not have the right to delete this page.
bg: Нямате право да изтриете тази страница.

en: Failed to delete the page.
bg: Грешка при изтриването на страницата.

en: Sorry, you do not have the right to edit this page.
bg: Нямате право да редактирате тази страница.

en: Sorry, you do not have the right to add a category.
bg: Нямате право да добавяте категории.

en: Sorry, the new category failed.
bg: Грешка при създаването на категорията.

en: Sorry, you do not have the right to delete a category.
bg: Нямате право да изтривате категории.

en: Invalid comment ID.
bg: Невалиден идентификатор на коментар.

en: Sorry, you cannot edit comments.
bg: Нямате право да редактирате коментари.

en: Invalid comment status.
bg: Невалидно състояние на коментар.

en: Sorry, the comment could not be edited. Something wrong happened.
bg: Грешка при редактирането на коментара.

en: You must be registered to comment
bg: Потребители трябва да са регистрирани, за да могат да коментират

en: Invalid post ID.
bg: Невалидно ID на публикация.

en: Comment author name and email are required
bg: Авторът на коментар трябва да попълни името и имейл адреса си.

en: A valid email address is required
bg: Имейл адресът трябва да е валиден

en: You are not allowed access to details about comments.
bg: Нямате права да разглеждате подробности за коментарите.

en: You are not allowed to update options.
bg: Нямате право да променяте настройките.

en: Sorry, you cannot edit this post.
bg: Нямате право да редактирате тази публикация.

en: Either there are no posts, or something went wrong.
bg: Няма нови публикации.

en: Sorry, no such post.
bg: Няма такава публикация.

en: Sorry, you do not have the right to publish this post.
bg: Нямате право да публикувате публикации.

en: You are not allowed to change the post author as this user.
bg: Нямате право да променяте автора на публикацията.

en: You are not allowed to change the page author as this user.
bg: Нямате право да сменяте автора на страницата.

en: Sorry, you do not have the right to publish this page.
bg: Нямате право да публикувате тази страница.

en: Sorry, your entry could not be edited. Something wrong happened.
bg: Грешка при редактирането на публикацията.

en: Could not write file %1$s (%2$s)
bg: Неуспешен запис във файла %1$s (%2$s)

en: Sorry, you can not edit this post.
bg: Нямате право да редактирате тази публикация.

en: Is there no link to us?
bg: Няма ли връзка към нас?

en: The specified target URL cannot be used as a target. It either doesn&#8217;t exist, or it is not a pingback-enabled resource.
bg: Адресът не може да бъде използван тъй като или не съществува, или не поддържа pingback.

en: The source URL and the target URL cannot both point to the same resource.
bg: Адресите източник и цел не могат да сочат към един и същи ресурс.

en: The pingback has already been registered.
bg: Pingback-ът вече е получен.

en: The source URL does not exist.
bg: Адресът на източник не съществува.

en: We cannot find a title on that page.
bg: Заглавието на страницата не може да бъде открито.

en: The source URL does not contain a link to the target URL, and so cannot be used as a source.
bg: Не може да използван адрес, който съдържа връзка към адреса-цел.

en: Pingback from %1$s to %2$s registered. Keep the web talking! :-)
bg: Получен pingback от %1$s по%2$s.

en: The specified target URL does not exist.
bg: Адресът не съществува.

en: Your PHP installation appears to be missing the MySQL extension which is required by WordPress.
bg: Изглежда, че вашата PHP конфигурация не включва поддръжка  за MySQL, без която WordPress не е в състояние да работи.

en: <strong>ERROR</strong>: <code>$table_prefix</code> in <code>wp-config.php</code> can only contain numbers, letters, and underscores.
bg: <strong>Грешка</strong>: <code>$table_prefix</code> във <code>wp-config.php</code> може да съдържа само латински букви, цифри и долна черта.

en: 
    <h1>Error establishing a database connection</h1>
    <p>This either means that the username and password information in your <code>wp-config.php</code> file is incorrect or we can't contact the database server at <code>%s</code>. This could mean your host's database server is down.</p>
    <ul>
    	<li>Are you sure you have the correct username and password?</li>
    	<li>Are you sure that you have typed the correct hostname?</li>
    	<li>Are you sure that the database server is running?</li>
    </ul>
    <p>If you're unsure what these terms mean you should probably contact your host. If you still need help you can always visit the <a href='http://wordpress.org/support/'>WordPress Support Forums</a>.</p>
bg: 
    <h1>Грешка при свързването с базата от данни</h1>
    <p>Най-вероятните причини за грешката са или грешни потребителско име/парола в <code>wp-config.php</code>, или MySQL сървърът на <code>%s</code> не отговаря. Вероятно сървърът не работи!</p>
    <ul>
    	<li>Подали ли сте вярно потребителско име и вярна парола за него?</li>
    	<li>Правилен ли е адреса на MySQL сървъра?</li>
    	<li>Сигурни ли сте, че сървъра работи?</li>
    </ul>
    <p>Ако не сте съвсем сигурни какво означават горните неща, най-добре е да се обърнете към вашия хостинг.Ако все пак имате нужда от допълнителна помощ, винаги ще я намерите на <a href='http://bg.forums.wordpress.org/'>форумите за поддръжка на WordPress</a>.</p>

en: WordPress database error %1$s for query %2$s made by %3$s
bg: Грешка: %1$s при заявка %2$s изпълнена от %3$s

en: WordPress database error %1$s for query %2$s
bg: Грешка: %1$s при заявка %2$s

en: Cancel reply
bg: Отказ

en: Post Comment
bg: Публикуване

en: Unapproved
bg: Неодобрен

en: Duplicate comment detected; it looks as though you&#8217;ve already said that!
bg: Не може да има два еднакви ваши коментара по една и съща публикация!

en: Could not update comment status
bg: Грешка при обновяването на статуса на коментара

en: This argument has changed to an array to match the behavior of the other cron functions.
bg: Аргументът е променен на масив (Array) за да съвпада с поведението на останалите cron функции.

en: Once Hourly
bg: На всеки час

en: Twice Daily
bg: Два пъти дневно

en: Once Daily
bg: Ежедневно

en: Sort by:
bg: Сортиране по:

en: Page title
bg: Заглавие на страницата

en: Page order
bg: Ред на страницата

en: Page ID
bg: Идентификатор

en: Exclude:
bg: Изключване на:

en: Page IDs, separated by commas.
bg: Идентификатори на страници, разделени със запетая

en: Your blogroll
bg: Връзки

en: Show Link Image
bg: Показване на картинката на връзката

en: Show Link Name
bg: Показване на името на връзката

en: Show Link Description
bg: Показване на описанието

en: Show Link Rating
bg: Показване на оценката на връзките

en: Select Month
bg: - Избор на месец -

en: Show post counts
bg: Показване на броя на публикациите

en: Syndicate this site using RSS 2.0
bg: RSS 2.0 хранилка

en: Entries <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr>
bg: <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr> за публикациите

en: Calendar
bg: Календар

en: Text
bg: Текст

en: Automatically add paragraphs
bg: Автоматично добавяне на параграфи

en: Select Category
bg: Изберете категория

en: Show hierarchy
bg: Йерархично изобразяване

en: Recent Posts
bg: Последни публикации

en: Number of posts to show:
bg: Брой публикации:

[ctx: widgets]
en: %1$s on %2$s
bg: %1$s за %2$s

en: Syndicate this content
bg: Разпространяване на съдържанието чрез RSS

en: Untitled
bg: Без заглавие

en: RSS Error: %s
bg: RSS Грешка: %s

en: Enter the RSS feed URL here:
bg: Въведете адреса на RSS хранилката:

en: Give the feed a title (optional):
bg: Заглавие на хранилката (незадължително):

en: How many items would you like to display?
bg: Колко публикации искате да се показват?

en: Display item content?
bg: Показване на съдържанието?

en: Display item author if available?
bg: Показване на автора (ако е наличен)?

en: Display item date?
bg: Показване на датата?

en: Tag Cloud
bg: Облак от етикети

en: new WordPress Loop
bg: новият WordPress Loop

en: Last updated
bg: Последно обновяване

en: Missing Attachment
bg: Липсва прикачен файл

en: Comments for %1$s searching on %2$s
bg: Коментари към %1$s, при търсене на %2$s

en: Comments for %s
bg: Коментари за %s

en: Comment on %1$s by %2$s
bg: Коментари по %1$s от %2$s

en: By: %s
bg: От: %s

en: Comments on: %s
bg: Коментари на: %s

en: Protected Comments: Please enter your password to view comments.
bg: Въведете вашата паролата, за да видите коментарите.

en: %s min | %s mins
bg[0]: %s минута
bg[1]: %s минути

en: %s hour | %s hours
bg[0]: един час
bg[1]: %s часа

en: %s day | %s days
bg[0]: един ден
bg[1]: %s дни

en: , and
bg:  и

en:  and
bg:  и

en: %s is a protected WP option and may not be modified
bg: Нямате право да променяте настройката %s

en: Unable to create directory %s. Is its parent directory writable by the server?
bg: Неуспешно създаване на директория %s. Имате ли право да пишете в родителската ѝ директория?

en: Empty filename
bg: Празен файл

en: Could not write file %s
bg: Неуспешен запис във файла %s

en: You are attempting to log out of %s
bg: Опитвате се да излезете от %s

en: WordPress Failure Notice
bg: Грешка

en: Do you really want to <a href='%s'>log out</a>?
bg: Наистина ли искате да <a href='%s'>излезете</a>?

en: Please try again.
bg: Моля, опитайте отново.

en: &laquo; Back
bg: &laquo; Назад

en: WordPress &rsaquo; Error
bg: WordPress &rsaquo; Грешка

en: %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! Use %3$s instead.
bg: %1$s вече <strong>не трябва да се използва</strong> след версия %2$s! Заменена е от %3$s.

en: %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s with no alternative available.
bg: %1$s вече <strong>не трябва да се използва</strong> след версия %2$s!

en: %1$s was called with an argument that is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! %3$s
bg: %1$s е извикана с параметър, който <strong>не трябва да се използва</strong> след версия %2$s! %3$s

en: %1$s was called with an argument that is <strong>deprecated</strong> since version %2$s with no alternative available.
bg: %1$s е извикана с параметър, който <strong>не трябва да се използва</strong> от версия %2$s.

en: Select a city
bg: Изберете град

en: UTC
bg: По Гринуич

en: Manual Offsets
bg: Часова разлика

en: Log in
bg: Вход

en: Log out
bg: Изход

en: Remember Me
bg: Запомняне

en: Register
bg: Регистрация

en: Site Admin
bg: Администрация

en: Search Results %1$s %2$s
bg: Резултати от търсене %1$s %2$s

en: Page not found
bg: Страницата не е открита

en: View posts for %1$s %2$s
bg: Всички публикации за %1$s %2$s

en: %1$s %2$s Feed
bg: %1$s %2$s Хранилка

en: %1$s %2$s Comments Feed
bg: %1$s %2$s Хранилка за коментари

en: %1$s %2$s %3$s Comments Feed
bg: %1$s %2$s Хранилка за коментари на %3$s

en: %1$s %2$s %3$s Category Feed
bg: %1$s %2$s Хранилка за категорията %3$s

en: %1$s %2$s %3$s Tag Feed
bg: %1$s %2$s Хранилка за етикета %3$s

en: %1$s %2$s Posts by %3$s Feed
bg: %1$s %2$s Хранилка за публикациите от %3$s

en: %1$s %2$s Search Results for &#8220;%3$s&#8221; Feed
bg: %1$s %2$s Хранилка за търсене на &#8222;%3$s&#8220;

en: &laquo; Previous
bg: &laquo; Предишни

en: Next &raquo;
bg: Следваща страница &raquo;

en: Gray
bg: Сиви

en: User has blocked requests through HTTP.
bg: Потребителят е забранил HTTP заявки.

en: Too many redirects.
bg: Твърде много пренасочвания.

en: Could not open handle for fopen() to %s
bg: Неуспешна връзка с %s

en: Do you want to use the WYSIWYG mode for this textarea?
bg: Искате ли да използвате визуален режим за това текстово поле?

en: Insert
bg: Вмъкване

en: Browse
bg: Разглеждане

en: Class
bg: Клас

en: -- Not set --
bg: -- Празно --

en: Copy/Cut/Paste is not available in Mozilla and Firefox.
bg: Не можете да копирате/вмъквате в Mozilla и Firefox

en: Currently not supported by your browser, use keyboard shortcuts instead.
bg: Не се поддържа от вашият браузър, използвайте клавиатурни команди.

en: More colors
bg: Още цветове

en: Full
bg: Двустранно

en: %Y-%m-%d
bg: %d.%m.%Y

en: Insert date
bg: Вмъкване на дата

en: Insert time
bg: Вмъкване на време

en: January
bg: януари

en: February
bg: февруари

en: March
bg: март

en: April
bg: април

en: May
bg: май

en: June
bg: юни

en: July
bg: юли

en: August
bg: август

en: September
bg: септември

en: October
bg: октомври

en: November
bg: ноември

en: December
bg: декември

en: Jan_January_abbreviation
bg: яну

en: Feb_February_abbreviation
bg: фев

en: Mar_March_abbreviation
bg: мар

en: Apr_April_abbreviation
bg: апр

en: May_May_abbreviation
bg: май

en: Jun_June_abbreviation
bg: юни

en: Jul_July_abbreviation
bg: юли

en: Aug_August_abbreviation
bg: авг

en: Sep_September_abbreviation
bg: сеп

en: Oct_October_abbreviation
bg: окт

en: Nov_November_abbreviation
bg: ное

en: Dec_December_abbreviation
bg: дек

en: Sunday
bg: неделя

en: Monday
bg: понеделник

en: Tuesday
bg: вторник

en: Wednesday
bg: сряда

en: Thursday
bg: четвъртък

en: Friday
bg: петък

en: Saturday
bg: събота

en: Sun
bg: нд

en: Mon
bg: пн

en: Tue
bg: вт

en: Wed
bg: ср

en: Thu
bg: чт

en: Fri
bg: пт

en: Sat
bg: сб

en: Print
bg: Отпечатване

en: Direction left to right
bg: Текст от ляво надясно

en: Direction right to left
bg: Текст от дясно наляво

en: Insert new layer
bg: Вмъкване на нов слой

en: Move forward
bg: Преместване напред

en: Move backward
bg: Преместване назад

en: Toggle absolute positioning
bg: Включване на абсолютно позициониране

en: New layer...
bg: Нов слой...

en: Cancel all changes
bg: Отказване на всички промени

en: Insert non-breaking space character
bg: Вмъкване на непрекъсваем интервал

en: Run spell checking
bg: Проверка на правописа

en: ieSpell not detected. Do you want to install it now?
bg: ieSpell не е открит. Желаете ли да го инсталирате сега?

en: Emotions
bg: Емоции

en: Find
bg: Търсене

en: Find/Replace
bg: Търсене/Заместване

en: Insert/edit image
bg: Вмъкване/редактиране на изображение

en: Insert/edit link
bg: Вмъкване/редактиране на хипервръзка

en: Citation
bg: Цитат

en: Abbreviation
bg: Съкращение

en: Acronym
bg: Акроним

en: Deletion
bg: Изтриване

en: Insertion
bg: Вмъкване

en: Insert/Edit Attributes
bg: Вмъкване/редактиране на атрибути

en: Edit CSS Style
bg: Редактиране на CSS стил

en: Paste as Plain Text
bg: Вмъкване на обикновен текст

en: Paste from Word
bg: Вмъкване от Word

en: Use CTRL+V on your keyboard to paste the text into the window.
bg: Използвайте CTRL+V на клавиатурата, за да вмъкнете текста в прозореца.

en: Keep linebreaks
bg: Запазване на новите редове

en: Inserts a new table
bg: Вмъкване на нова таблица

en: Insert row before
bg: Вмъкване на ред преди

en: Insert row after
bg: Вмъкване на ред след

en: Delete row
bg: Изтриване на ред

en: Insert column before
bg: Вмъкване на колона преди

en: Insert column after
bg: Вмъкване на колона след

en: Remove column
bg: Премахване на колона

en: Split merged table cells
bg: Разделяне на слети клетки

en: Merge table cells
bg: Сливане на клетките

en: Table row properties
bg: Свойства на реда

en: Table cell properties
bg: Свойства на клетката

en: Table properties
bg: Свойства на таблицата

en: Paste table row before
bg: Вмъкване на ред преди

en: Paste table row after
bg: Вмъкване на ред след

en: Cut table row
bg: Отрязване ред

en: Copy table row
bg: Копиране на ред

en: Delete table
bg: Изтриване на таблица

en: Row
bg: Ред

en: Column
bg: Колона

en: Cell
bg: Клетка

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
bg: Промените които направихте ще се загубят, ако отидете на друга страница.

en: Toggle fullscreen mode
bg: Включване/изключване на цял екран

en: Insert / edit embedded media
bg: Вмъкване/редактиране на файл

en: Edit embedded media
bg: Редактиране на вмъкнат файл

en: Document properties
bg: Настройки на документа

en: Insert predefined template content
bg: Вмъкване на шаблон

en: Visual control characters on/off.
bg: Вкл./Изкл. на контролните символи.

en: Spellchecker settings
bg: Настройки на проверката на правопис

en: Ignore word
bg: Игнориране на дума

en: Ignore all
bg: Игнориране всички

en: Languages
bg: Езици

en: Please wait...
bg: Моля изчакайте...

en: Suggestions
bg: Предложения

en: No suggestions
bg: Няма предложения

en: No misspellings found.
bg: Няма грешно написани думи.

en: Insert Page Break
bg: Добавяне на нова страница

en: Font size
bg: Размер на шрифта

en: Font family
bg: Шрифт

en: Format
bg: Формат

en: Paragraph
bg: Параграф

en: Address
bg: Адрес

en: Preformatted
bg: Предварително форматиран

en: Heading 1
bg: Заглавие 1

en: Heading 2
bg: Заглавие 2

en: Heading 3
bg: Заглавие 3

en: Heading 4
bg: Заглавие 4

en: Heading 5
bg: Заглавие 5

en: Heading 6
bg: Заглавие 6

en: Blockquote
bg: Цитат

en: Code
bg: Код

en: Code sample
bg: Примерен код

en: Definition term
bg: Дефиниция

en: Definition description
bg: Описание на дефиниция

en: Bold
bg: Получер

en: Italic
bg: Курсив

en: Underline
bg: Подчертан

en: Strikethrough
bg: Зачеркнат

en: Align Left
bg: Ляво подравняване

en: Align Center
bg: Центриране

en: Align Right
bg: Дясно подравняване

en: Outdent
bg: Отместване наляво

en: Indent
bg: Отместване надясно

en: Cleanup messy code
bg: Изчистване на кода

en: Edit HTML Source
bg: Редактиране на HTML кода

en: Subscript
bg: Долен индекс

en: Superscript
bg: Горен индекс

en: Insert horizontal ruler
bg: Вмъкване на хоризонтална линия

en: Remove formatting
bg: Премахване на форматирането

en: Select text color
bg: Цвят на текста

en: Select background color
bg: Цвят на фона

en: Insert custom character
bg: Вмъкване на символ

en: Toggle guidelines/invisible elements
bg: Вкл./изкл. невидимите елементи

en: Insert/edit anchor
bg: Вмъкване/редактиране котва

en: Cut
bg: Изрязване

en: Copy
bg: Копиране

en: Paste
bg: Вмъкване

en: Image properties
bg: Свойства на картинката

en: New document
bg: Нов документ

en: Are you sure you want to clear all contents?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете този текст?

en: Jump to tool buttons - Alt+Q, Jump to editor - Alt-Z, Jump to element path - Alt-X
bg: Инструменти &mdash; Alt+Q, редактор &mdash; Alt-Z, пътят с елементи &mdash; Alt-X

en: About TinyMCE
bg: Относно TinyMCE

en: License
bg: Лиценз

en: Loaded plugins
bg: Заредени разширения

en: Anchor name
bg: Име на котвата

en: HTML Source Editor
bg: Редактор на HTML

en: Word wrap
bg: Пренос на думи

en: Select a color
bg: Цвят

en: Picker
bg: Избор

en: Color picker
bg: Избор на цвят

en: Palette
bg: Палитра

en: Palette colors
bg: Цветова палитра

en: Named
bg: Именувани

en: Named colors
bg: Именувани цветове

en: Color:
bg: Цвят:

en: Select custom character
bg: Изберете символ

en: Image description
bg: Описание на изображение

en: Image list
bg: Списък с изображения

en: Border
bg: Рамка

en: Dimensions
bg: Размери

en: Vertical space
bg: Вертикално разстояние

en: Horizontal space
bg: Хоризонтално разстояние

en: Baseline
bg: Базова линия

en: Top
bg: Горе

en: Middle
bg: Среда

en: Bottom
bg: Долу

en: Text top
bg: Текст горе

en: Text bottom
bg: Текст долу

en: Open link in the same window
bg: Отваряне в същия прозорец

en: Open link in a new window
bg: Отваряне в нов прозорец

en: The URL you entered seems to be an email address, do you want to add the required mailto: prefix?
bg: Това прилича на имейл адрес, искате ли да добавите mailto: ?

en: The URL you entered seems to external link, do you want to add the required http:// prefix?
bg: Това прилича на външна връзка, искате ли да добавите http:// ?

en: Link list
bg: Списък с връзки

en: General
bg: Общи

en: File/URL
bg: Файл/URL

en: List
bg: Списък

en: Constrain proportions
bg: Ограничаване на пропорциите

en: Type
bg: Тип

en: Id
bg: Номер

en: Auto play
bg: Автоматичен старт

en: Loop
bg: Зацикляне

en: Show menu
bg: Показване на меню

en: Quality
bg: Качество

en: Align
bg: Подравняване

en: Background
bg: Фон

en: Base
bg: Основа

en: Cache
bg: Кеш

en: Hidden
bg: Скрит

en: Controller
bg: Контролер

en: Kiosk mode
bg: Kiosk режим

en: Play every frame
bg: Показване на всеки кадър

en: Target cache
bg: Целеви кеш

en: No correction
bg: Без поправки

en: Enable JavaScript
bg: Включи JavaScript

en: Start time
bg: Начално време

en: End time
bg: Време за край

en: Choke speed
bg: Пределна скорост

en: Volume
bg: Сила на звука

en: Auto start
bg: Автоматичен старт

en: Fullscreen
bg: Цял екран

en: Mute
bg: Спиране на звука

en: Stretch to fit
bg: Разпъване

en: Windowless video
bg: Видео без прозорец

en: Balance
bg: Баланс

en: Base URL
bg: Основен адрес

en: Current marker
bg: Текущ маркер

en: Current position
bg: Текуща позиция

en: Default frame
bg: Начален кадър

en: Play count
bg: Брой повторения

en: Rate
bg: Скорост

en: UI Mode
bg: UI режим

en: Flash options
bg: Настройки за Flash

en: Windows media player options
bg: настройки за Windows media player

en: Real media player options
bg: Настройки за Real media player

en: Shockwave options
bg: Настройки за Shockwave

en: Auto goto URL
bg: Автоматично преминаване на URL

en: Image status
bg: Статус на изображение

en: Maintain aspect
bg: Запазване на съотношението

en: No java
bg: Без java

en: Prefetch
bg: Предварително сваляне

en: Shuffle
bg: Разбъркано

en: Console
bg: Конзола

en: Num loops
bg: Брой повторения

en: Controls
bg: Управление

en: Stretch style
bg: Стил на разпъване

en: Stretch H-Align
bg: Разпъване H-Align

en: Stretch V-Align
bg: Разпъване V-Align

en: Sound
bg: Звук

en: Progress
bg: Прогрес

en: Top left
bg: Горе ляво

en: Top right
bg: Горе дясно

en: Bottom left
bg: Долу ляво

en: Bottom right
bg: Долу дясно

en: Flash video options
bg: Видео настройки за Flash

en: Scale mode
bg: Режим на преоразмеряване

en: Buffer
bg: Буфер

en: Start image
bg: Начално изображение

en: Default volume
bg: Сила на звука по подразбиране

en: Hidden GUI
bg: Скрито управление

en: Show scale modes
bg: Показване на режимите на преоразмеряване

en: Smooth video
bg: Гладък образ

en: Insert More Tag
bg: Вмъкване на "Още

en: More...
bg: Още...

en: Next page...
bg: Следваща страница...

en: Edit Gallery
bg: Редактиране на галерия

en: Delete Gallery
bg: Изтриване на галерия

en: Delete Image
bg: Изтриване на картинка

en: Advanced Settings
bg: Още настройки

en: Current Link
bg: Текуща връзка

en: Link to Image
bg: Връзка към изображение

en: Advanced Image Settings
bg: Още настройки

en: Source
bg: Адрес

en: Original Size
bg: Оригинален размер

en: CSS Class
bg: CSS Клас

en: Advanced Link Settings
bg: Още настройки

en: Link Rel
bg: rel атрибут

en: Rich Editor Help
bg: Помощ за визуалния редактор

en: Basics of Rich Editing
bg: Работа с визуалния редактор

en: Basics
bg: Основни

en: Advanced use of the Rich Editor
bg: Още за визуалния редактор

en: Hotkeys
bg: Бързи клавиши

en: About the software
bg: За софтуера

en: Rich Editing Basics
bg: Работа с визуалния редактор

en: <em>Rich editing</em>, also called WYSIWYG for What You See Is What You Get, means your text is formatted as you type. The rich editor creates HTML code behind the scenes while you concentrate on writing. Font styles, links and images all appear approximately as they will on the internet.
bg: Под <em>Визуално редактиране</em> се има предвид, че можете да форматирате текст, докато го пишете.  Редакторът се справя сам с HTML кода, който стои зад различните шрифтове, стилове и изображения, а за вас остава само да се концентрирате върху смисъла.

en: WordPress includes a rich HTML editor that works well in all major web browsers used today. However editing HTML is not the same as typing text. Each web page has two major components: the structure, which is the actual HTML code and is produced by the editor as you type, and the display, that is applied to it by the currently selected WordPress theme and is defined in style.css. WordPress is producing valid XHTML 1.0 which means that inserting multiple line breaks (BR tags) after a paragraph would not produce white space on the web page. The BR tags will be removed as invalid by the internal HTML correcting functions.
bg: WordPress includes a rich HTML editor that works well in all major web browsers used today. However editing HTML is not the same as typing text. Each web page has two major components: the structure, which is the actual HTML code and is produced by the editor as you type, and the display, that is applied to it by the currently selected WordPress theme and is defined in style.css. Furthermore WordPress is producing valid XHTML 1.0 which means that display cannot be controlled by structural elements. So inserting multiple line breaks (BR tags) after a paragraph would not produce white space on the web page. The BR tags will be stripped as invalid by the internal HTML correcting functions.

en: While using the editor, most basic keyboard shortcuts work like in any other text editor. For example: Shift+Enter inserts line break, Ctrl+C = copy, Ctrl+X = cut, Ctrl+Z = undo, Ctrl+Y = redo, Ctrl+A = select all, etc. (on Mac use the Command key instead of Ctrl). See the Hotkeys tab for all available keyboard shortcuts.
bg: Основните клавишни комбинации са същите като при всеки текстов редактор:  Shift+Enter слага край на реда, Ctrl+C = копиране, Ctrl + X = изрязване, Ctrl + Z = отмяна, Ctrl + Y = връщане, Ctrl + B = получер текст, Ctrl + I = наклонен текст и т.н. (ако ползвате Mac, заменете Ctrl с Apple бутона)

en: If you do not like the way the rich editor works, you may turn it off from Your Profile submenu, under Users in the admin menu.
bg: Ако визуалният редактор не ви допада може да го изключите от вашия профил.

en: Advanced Rich Editing
bg: Още за визуалния редактор

en: Images and Attachments
bg: Картинки и прикачени файлове

en: There is a button in the editor toolbar for inserting images that are already hosted somewhere on the internet. If you have a URL for an image, click this button and enter the URL in the box which appears.
bg: Има бутон в лентата с инструменти за вмъкване на изображения, които вече се намират някъде в Интернет. Ако имате адреса на изображението, натиснете този бутон и го въведете в полето.

en: HTML in the Rich Editor
bg: HTML във визуален редактор

en: Pasting in the Rich Editor
bg: HTML във визуален редактор

en: Writing at Full Speed
bg: Писане на пълна скорост

en: Rather than reaching for your mouse to click on the toolbar, use these access keys. Windows and Linux use Ctrl + letter. Macintosh uses Command + letter.
bg: Вместо да посягате към мишката и да натискате върху инструментите, използвайте тези клавиши. При Windows и Linux използвайте Ctrl+буква, а при Macintosh Ctrl+буква.

en: Letter
bg: Писмо

en: Action
bg: Действие

en: Select all
bg: Избор на всички

en: The following shortcuts use different access keys: Alt + Shift + letter.
bg: Следните клавишни комбинации използват Alt + Shift + буква.

en: Check Spelling
bg: Проверка на правописа

en: Justify Text
bg: Подравняване на текста

en: Insert link
bg: Вмъкване/редактиране на връзка

en: Remove link
bg: Премахване на връзка

en: Quote
bg: Цитат

en: Insert Page Break tag
bg: Вмъкване на край на страница

en: Got Moxie?
bg: Чували ли сте за Moxie?

en: Comments Feed
bg: Хранилка за коментари

en: Previous Post
bg: Предишна публикация

en: Next Post
bg: Следваща публикация

en: Last Post
bg: Последна публикация

en: Newer Comments &raquo;
bg: По-нови коментари &raquo;

en: &laquo; Older Comments
bg: &laquo; По-стари

en: S_Sunday_initial
bg: Н

en: M_Monday_initial
bg: П

en: T_Tuesday_initial
bg: В

en: W_Wednesday_initial
bg: С

en: T_Thursday_initial
bg: Ч

en: F_Friday_initial
bg: П

en: S_Saturday_initial
bg: С

en: Could not read image size
bg: Грешка при извличане на размера на изображението

en: That user does not exist.
bg: Такъв потребител не съществува.

en: You cannot use that email address to signup. We are having problems with them blocking some of our email. Please use another email provider.
bg: Не можете да използвате този имейл адрес за регирстрация. Този доставчик блокира някои от нашите писма. Моля изберете друг доставчик.

en: Sorry, usernames must have letters too!
bg: Потребителските имена трябва да съдържат и букви!

en: Sorry, that email address is not allowed!
bg: Този имейл адрес не е позволен!

en: Sorry, that username already exists!
bg: Това потребителско име вече съществува!

en: Sorry, that email address is already used!
bg: Този имейл адрес вече се използва.

en: That username is currently reserved but may be available in a couple of days.
bg: В момента това потребителско име е запазено, но може да бъде свободно след няколко дни.

en: That email address has already been used. Please check your inbox for an activation email. It will become available in a couple of days if you do nothing.
bg: Този имейл адрес вече е използван. Моля проверете входяща си поща за активационни писма. А ако не предприемете нищо, адресът ще бъде освободен до няколко дни.

en: Invalid activation key.
bg: Невалиден активационен код.

en: Could not create user
bg: Невъзможност за създаване на потребител

en: That username is already activated.
bg: Това потребителско име е вече активирано.

en: New User Registration: %s
bg: Регистриране на нов потребител: %s

en: New %1$s User: %2$s
bg: Нов %1$s Потребител: %2$с

en: Dear User,
    
    Your new account is set up.
    
    You can log in with the following information:
    Username: USERNAME
    Password: PASSWORD
    LOGINLINK
    
    Thanks!
    
    --The Team @ SITE_NAME
bg: Здравейте,
    
    Вашият профил е настроен.
    
    Можете да влезете чрез следните данни:
    Потребителско име: USERNAME
    Парола: PASSWORD
    LOGINLINK
    
    Благодарим!
    
    -- Екипът на SITE_NAME

en: This user has elected to delete their account and the content is no longer available.
bg: Този потребител е избрал да изтрие профила си и неговото съдържание не е налично повече.

en: Database tables are missing.
bg: Липсват таблици в базата данни.

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username or incorrect password.
bg: <strong>Грешка</strong>: невалидно потребителско име или парола.

en: Author : %1$s (IP: %2$s , %3$s)
bg: Автор: %1$s (IP: %2$s , %3$s)

en: E-mail : %s
bg: Имейл: %s

en: URL    : %s
bg: Интернет страница: %s

en: Comment:
bg: Коментар:

en: You can see all comments on this post here:
bg: Всички коментари на публикацията:

en: [%1$s] Comment: "%2$s"
bg: [%1$s] Коментар: "%2$s"

en: Website: %1$s (IP: %2$s , %3$s)
bg: Сайт: %1$s (IP: %2$s , %3$s)

en: Excerpt:
bg: Откъс:

en: You can see all trackbacks on this post here:
bg: Всички trackbacks за публикацията:

en: You can see all pingbacks on this post here:
bg: Всички pingbacks за публикацията:

en: Trash it: %s
bg: Към кошчето: %s

en: Delete it: %s
bg: Изтриване: %s

en: Spam it: %s
bg: Това е спам: %s

en: Website : %1$s (IP: %2$s , %3$s)
bg: Интернет страница: %1$s (IP: %2$s , %3$s)

en: Trackback excerpt:
bg: Откъс от trackback:

en: Pingback excerpt:
bg: Откъс от pingback:

en: Approve it: %s
bg: Одобряване: %s

en: Currently %s comment is waiting for approval. Please visit the moderation panel: | Currently %s comments are waiting for approval. Please visit the moderation panel:
bg[0]: В момента %s коментар чака одобрение. Моля, посетете страницата за модериране:
bg[1]: В момента %s коментара чакат одобрение. Моля, посетете страницата за модериране:

en: [%1$s] Please moderate: "%2$s"
bg: [%1$s] За одобрение: "%2$s"

en: Password Lost and Changed for user: %s
bg: Променена е паролата за потребител: %s

en: [%s] Password Lost/Changed
bg: [%s] Загубена/Сменена парола

en: Username: %s
bg: Потребителско име: %s

en: [%s] New User Registration
bg: [%s] Регистриране на нов потребител

en: Password: %s
bg: Парола: %s

en: [%s] Your username and password
bg: [%s] Потребителско име и парола

en: Protected: %s
bg: Защитен: %s

en: Private: %s
bg: Лична: %s

en: There is no excerpt because this is a protected post.
bg: Няма откъс, защото публикацията е защитена.

en: Next page
bg: Следваща страница

en: Previous page
bg: Предишна страница

en: Home
bg: Начало

[ctx: revision date format]
en: j F, Y @ G:i
bg: d.m.Y @ G:i

en: %1$s [Autosave]
bg: %1$s [Автоматичен запис]

en: %1$s [Current Revision]
bg: %1$s [Текуща версия]

en: Revision
bg: Ревизия

[ctx: post]
en: Published
bg: Публична

en: Published <span class="count">(%s)</span> | Published <span class="count">(%s)</span>
bg[0]: Публикувани <span class="count">(%s)</span>
bg[1]: Публикувани <span class="count">(%s)</span>

[ctx: post]
en: Scheduled
bg: Планирана

en: Scheduled <span class="count">(%s)</span> | Scheduled <span class="count">(%s)</span>
bg[0]: Планирани <span class="count">(%s)</span>
bg[1]: Планирани <span class="count">(%s)</span>

[ctx: post]
en: Draft
bg: Чернова

en: Draft <span class="count">(%s)</span> | Drafts <span class="count">(%s)</span>
bg[0]: Чернови <span class="count">(%s)</span>
bg[1]: Чернови <span class="count">(%s)</span>

[ctx: post]
en: Pending
bg: Чакаща

en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
bg[0]: Чакащи <span class="count">(%s)</span>
bg[1]: Чакащи <span class="count">(%s)</span>

[ctx: post]
en: Private
bg: Лична

en: Private <span class="count">(%s)</span> | Private <span class="count">(%s)</span>
bg[0]: Лични <span class="count">(%s)</span>
bg[1]: Лични <span class="count">(%s)</span>

[ctx: post]
en: Trash
bg: В Кошчето

en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
bg[0]: Кошче <span class="count">(%s)</span>
bg[1]: Кошче <span class="count">(%s)</span>

en: Content, title, and excerpt are empty.
bg: Съдържанието, заглавието и откъсът са празни.

en: Could not update post in the database
bg: Грешка при обновяването на публикацията

en: Could not insert post into the database
bg: Грешка при вмъкването на публикацията

en: The page template is invalid.
bg: Шаблонът за страница е невалиден

en: Cannot create a revision of a revision
bg: Не може да се създаде версия на версия

en: You do not have permission to preview drafts.
bg: Нямате право да преглеждате чернови.

en: Cannot create a user with an empty login name.
bg: Не може да се създаде потребител, ако потребителското име е празно.

en: An error has occurred, which probably means the feed is down. Try again later.
bg: Грешка при отваряне на хранилката. Вероятно за момента не работи, опитайте скоро пак.

en: You are about to permanently delete the selected items.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
bg: Наистина ли искате да изтриете завинаги избраните записи?
     'Отказ' за прекратяване, 'Добре' за изтриване.

en: Close all open tags
bg: Затваряне на всички отворени тагове

en: close tags
bg: затваряне на таговете

en: Enter the URL
bg: Адрес

en: Enter the URL of the image
bg: Адрес на изображението

en: Enter a description of the image
bg: Описание на изображението

en: You do not have permission to do that.
bg: Нямате право да правите това.

en: An unidentified error has occurred.
bg: Възникна неидентифицирана грешка.

en: Next &gt;
bg: Следващ &gt;

en: &lt; Prev
bg: &lt; Пред

en: Image
bg: Изображение

en: of
bg: на

en: This feature requires inline frames. You have iframes disabled or your browser does not support them.
bg: Тази фунцкионалност изисква наличието на iframes. Изглежда, че или сте ги забранили, или вашият браузър не ги поддържа.

en: not configured
bg: не е настроен

en: You have attempted to queue too many files.
bg: Опитали сте се да качите прекалено много файлове.

en: This file is empty. Please try another.
bg: Файлът е празен. Опитайте с някой друг.

en: This file type is not allowed. Please try another.
bg: Този тип файлове са забранени. Опитайте с друг.

en: An error occurred in the upload. Please try again later.
bg: Грешка при качване на файла. Опитайте отново по-късно.

en: There was a configuration error. Please contact the server administrator.
bg: Грешка в конфигурацията на PHP. Свържете се с администратора.

en: You may only upload 1 file.
bg: Може да качите само един файл.

en: HTTP error.
bg: HTTP грешка

en: Upload failed.
bg: Грешка при качване на файла.

en: IO error.
bg: Входно-изходна грешка.

en: Security error.
bg: Проблем със сигурността.

en: Upload stopped.
bg: Качването бе прекратено.

en: Crunching&hellip;
bg: Качване&hellip;

en: moved to the trash.
bg: преместен в Кошчето.

[ctx: password strength]
en: Medium
bg: Средна

en: Publish on:
bg: Публикуване на:

en: Schedule for:
bg: Насрочване за:

en: Published on:
bg: Публикувана на:

en: Show more comments
bg: Показване на повече коментари

en: No more comments found.
bg: Няма повече коментари.

en: Password Protected
bg: Защитена с парола

en: Submitted on:
bg: Изпратен на:

en: Error while saving the changes.
bg: Грешка при записване на промените.

en: Remove From Bulk Edit
bg: Премахване от списъка за редактиране

en: Plugin Information:
bg: Информация за разширението:

en: Saving...
bg: Записване...

en: Could not set that as the thumbnail image. Try a different attachment.
bg: Грешка при запазване на умаленото изображение. Опитайте с друг файл.

en: Saving Draft&#8230;
bg: Записване на чернова&hellip;

en: Invalid Taxonomy
bg: Невалидна категоризация

en: Empty Term
bg: Празна категория

en: Invalid term ID
bg: Невалиден идентификатор на термин

en: A name is required for this term
bg: Трябва да въведете име за този термин

en: Could not insert term into the database
bg: Грешка при вмъкване на термина в базата данни.

en: The slug &#8220;%s&#8221; is already in use by another term
bg: Краткото име &#8220;%s&#8221; вече е заето от друг етикет или категория

en: Invalid object ID
bg: Невалиден идентификатор на обект.

en: Template is missing.
bg: Липсва шаблон.

en: The parent theme is missing. Please install the "%s" parent theme.
bg: Липсва родителската тема. Моля, инсталирайте родителската тема "%s".

en: Stylesheet is missing.
bg: Стиловете липсват

en: <strong>ERROR</strong>: The username field is empty.
bg: <strong>Грешка</strong>: Липсва парола.

en: <strong>ERROR</strong>: The password field is empty.
bg: <strong>Грешка</strong>: Липсва парола.

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username. <a href="%s" title="Password Lost and Found">Lost your password</a>?
bg: <strong>Грешка</strong>: Невалидно потребителско име.  <a href="%s" title="Забравена или загубена парола">Загубена парола?</a>?

en: <strong>ERROR</strong>: Your account has been marked as a spammer.
bg: <strong>Грешка</strong>: профилът ви е маркиран като спамер.

en: Please log in again.
bg: Моля, влезте отново.

en: Sidebar %d
bg: Странична лента %d

en: <strong>ERROR</strong>: WordPress %1$s requires MySQL %2$s or higher
bg: <strong>Грешка</strong>: WordPress %1$s изисква MySQL версия %2$s или по-нова

en: Powered by WordPress
bg: Задвижвано от WordPress

en: <strong>ERROR</strong>: Enter a username or e-mail address.
bg: <strong>Грешка</strong>: моля въведете потребителско име или e-mail адрес.

en: <strong>ERROR</strong>: There is no user registered with that email address.
bg: <strong>Грешка</strong>: няма потребител с този имейл адрес.

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username or e-mail.
bg: <strong>Грешка</strong>: невалидно потребителско име или имейл адрес.

en: Password reset is not allowed for this user
bg: Нямате право да искате нова парола за този потребител

en: [%s] Password Reset
bg: [%s] Промяна на парола

en: The e-mail could not be sent.
bg: Грешка при изпращане на писмото!

en: Invalid key
bg: Невалиден ключ

en: <strong>ERROR</strong>: Please type your e-mail address.
bg: <strong>Грешка</strong>: моля въведете e-mail адрес.

en: <strong>ERROR</strong>: The email address isn&#8217;t correct.
bg: <strong>Грешка</strong>: невалиден имейл адрес.

en: Sorry, that key does not appear to be valid.
bg: Този ключ e невалиден.

en: Lost Password
bg: Изгубена парола

en: Username or E-mail:
bg: Потребителско име или имейл:

en: Get New Password
bg: Нова парола

en: Are you lost?
bg: Изгубихте ли се?

en: &larr; Back to %s
bg: &larr; Назад към %s

en: Registration Form
bg: Формуляр за регистриране

en: Register For This Site
bg: Регистрация

en: A password will be e-mailed to you.
bg: Паролата ви ще бъде изпратена по имейл.

en: Password Lost and Found
bg: Изгубена парола

en: Lost your password?
bg: Изгубена парола?

en: You have logged in successfully.
bg: Влязохте успешно.

en: <strong>ERROR</strong>: Cookies are blocked or not supported by your browser. You must <a href='http://www.google.com/cookies.html'>enable cookies</a> to use WordPress.
bg: <strong>Грешка</strong>: cookies са забранени или не се поддържат от вашия браузър. Трябва да  <a href='http://www.google.com/cookies.html'>ги включите</a>, за да може да използвате WordPress.

en: You are now logged out.
bg: Излязохте успешно.

en: User registration is currently not allowed.
bg: Регистрацията на нови потребители в момента не е позволена.

en: Check your e-mail for the confirmation link.
bg: Проверете входящата си поща за писмо с връзката за потвърждение.

en: Check your e-mail for your new password.
bg: Проверете входящата си поща за писмо с новата парола.

en: Registration complete. Please check your e-mail.
bg: Регистрацията е завършена. Моля, проверете пощата си.

en: Slow down cowboy, no need to check for new mails so often!
bg: Забавете малко, няма нужда да проверявате за нови писма толкова често!

en: There doesn&#8217;t seem to be any new mail.
bg: Няма нови писма.

en: Author is %s
bg: Авторът е %s

en: <strong>Author:</strong> %s
bg: <strong>Автор:</strong> %s

en: <strong>Posted title:</strong> %s
bg: <strong>Публикувано заглавие:</strong> %s

en: Oops: %s
bg: Опа: %s

en: Privacy:
bg: Поверителност:

en: (Must be at least 4 characters, letters and numbers only.)
bg: (Трябва да е от поне 4 символа, латински букви и цифри.)

en: Email&nbsp;Address:
bg: Имейл адрес:

en: There was a problem, please correct the form below and try again.
bg: Възникна проблем, коригирайте формуляра и опитайте отново.

en: Get your own %s account in seconds
bg: Направи си акаунт в %s бързо и лесно

en: Just a username, please.
bg: Само потребителско име.

en: Next
bg: Напред

en: %s is your new username
bg: %s е вашето ново потребителско име

en: But, before you can start using your new username, <strong>you must activate it</strong>.
bg: Преди да започнете да използвате вашето ново потребителско име, <strong>първо трябва да го активирате</strong>.

en: If you do not activate your username within two days, you will have to sign up again.
bg: Ако не активирате потребителското си име до два дни, ще се наложи да се регистрирате отново.

en: Signup
bg: Регистриране

en: Still waiting for your email?
bg: Все още ли чакате писмото?

en: Registration has been disabled.
bg: Регистрациите са преустановени.

en: User registration has been disabled.
bg: Регистрацията на нови потребители е преустановена.

en: Help
bg: Помощ

en: Black
bg: Черна

en: Blue
bg: Сини

en: Brown
bg: Кафява

en: Green
bg: Зелена

en: Orange
bg: Оранжева

en: Pink
bg: Розова

en: Purple
bg: Лилава

en: Red
bg: Червена

en: Silver
bg: Сребриста

en: White
bg: Бяла

en: Yellow
bg: Жълта

en: Width
bg: Широчина

en: About
bg: Относно

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter a username.
bg: <strong>Грешка</strong>: моля въведете потребителско име.

en: <strong>ERROR</strong>: This email is already registered, please choose another one.
bg: <strong>Грешка</strong>: Имейл адресът вече е регистриран, моля изберете друг.

en: There are no options for this widget.
bg: Няма настройки за тази джаджа

en: Strength indicator
bg: Устойчивост на паролата

en: Hint: The password should be at least seven characters long. To make it stronger, use upper and lower case letters, numbers and symbols like ! " ? $ % ^ &amp; ).
bg: Съвет: Паролата трябва да е дълга поне 7 символа. Може да я направите по-силна като използвате малки и главни букви, цифри и символи като ! " ? $ % ^ &amp; ).

en: Very weak
bg: Много слаба

en: Weak
bg: Слаба

en: Strong
bg: Устойчива

en: Edit Category
bg: Редактиране на категория

[ctx: page]
en: Add New
bg: Добавяне

en: Options saved.
bg: Настройките са запазени.

en: Enabled
bg: Включен

en: Allow people to post comments on new articles
bg: Позволяване на потребителите да коментират нови публикации

en: Date Format
bg: Формат на датата

en: Time Format
bg: Формат на часа

en: Settings saved.
bg: Настройките са запазени.

en: Height
bg: Височина

en: Default
bg: По подразбиране

en: Plugin
bg: Разширение

en: Insert Image
bg: Вмъкване на изображение

en: Visual
bg: Визуален редактор

en: Title:
bg: Заглавие:

en: Separate tags with commas
bg: Разделете етикетите със запетаи

en: Select All
bg: Избор на всички

en: (required)
bg: (задължително)

en: Website
bg: Интернет страница

en: Widgets
bg: Джаджи

en: Sorry, your entry could not be posted. Something wrong happened.
bg: Грешка при запазване на публикацията!

en: Sorry, you do not have the right to edit this post.
bg: Нямате право да редактирате тази публикация.

en: For some strange yet very annoying reason, this post could not be edited.
bg: Грешка при редактиране на публикацията.

en: Sorry, you do not have the right to delete this post.
bg: Нямате право да триете тази публикация.

en: For some strange yet very annoying reason, this post could not be deleted.
bg: Грешка при изтриване на публикацията!

en: Sorry, comments are closed for this item.
bg: Коментарите са затворени.

en: Sorry, you must be logged in to post a comment.
bg: Трябва да влезете, за да публикувате коментар.

en: Your key has been cleared.
bg: Ключът ви беше премахнат.

en: The key you entered is invalid. Please double-check it.
bg: Вашият ключ е невалиден. Опитайте отново.

en: The key you entered could not be verified because a connection to akismet.com could not be established. Please check your server configuration.
bg: Вашия ключ не може да бъде проверен, тъй като няма връзка със сървъра на Akismet.

en: There was a problem connecting to the Akismet server. Please check your server configuration.
bg: Няма връзка със сървъра на Akismet.

en: The key below was previously validated but a connection to akismet.com can not be established at this time. Please check your server configuration.
bg: До скоро ключът е бил валиден, но сега няма връзка с akismet.com. Проверете мрежовите си настройки.

en: Server Connectivity
bg: Свързаност със сървърите

en: Unable to reach some Akismet servers.
bg: Грешка при свързване с някои сървъри на Akismet.

en: A network problem or firewall is blocking some connections from your web server to Akismet.com.  Akismet is working but this may cause problems during times of network congestion.  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet and firewalls</a>.
bg: Поради мрежов проблем или защитна стена не може да бъде осъществена връзка от вашия блог към Akismet.com. Akismet функционира, но може да спре при по неблагоприятни мрежови условия.  Свържете се с хостинг доставчика си, или с мрежовия си администратор и  им подайте <a href="%s" target="_blank">тази статия за това как Akismet работи със защитни стени.</a>

en: Unable to reach any Akismet servers.
bg: Проблем при свързването със сървърите на Akismet.

en: A network problem or firewall is blocking all connections from your web server to Akismet.com.  <strong>Akismet cannot work correctly until this is fixed.</strong>  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet and firewalls</a>.
bg: Поради мрежов проблем или защитна стена не може да бъде осъществена връзка от вашия блог към Akismet.com. <strong>Akismet не може да функционира преди проблема да се отстрани.</strong>  Свържете се с хостинг доставчика си, или с мрежовия си администратор и  им подайте <a href="%s" target="_blank">тази статия за това как Akismet работи със защитни стени.</a>

en: All Akismet servers are available.
bg: Всички сървъри на Akismet са на линия

en: Akismet is working correctly.  All servers are accessible.
bg:  Akismet работи. Всички сървъри са достъпни.

en: Network functions are disabled.
bg: Мрежовите функции са изключени.

en: Unable to find Akismet servers.
bg: Грешка при свързване със сървърите на Akismet.

en: A DNS problem or firewall is preventing all access from your web server to Akismet.com.  <strong>Akismet cannot work correctly until this is fixed.</strong>  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet and firewalls</a>.
bg: Проблем с DNS или защитна стена пречи на достъпа от вашия уеб сървър към Akismet.com. <strong>Akismet не може да функционира преди проблема да се отстрани.</strong>  Свържете се с хостинг доставчика си, или с мрежовия си администратор и  им подайте <a href="%s" target="_blank">тази статия за това как Akismet работи със защитни стени.</a>

en: Akismet server
bg: Сървър на Akismet

en: Network Status
bg: Състояние на мрежата

en: Akismet Stats
bg: Статистики за Akismet

en: Akismet is almost ready.
bg: Почти сте готови с Akismet.

en: Akismet has detected a problem.
bg: Проблем с  Akismet

en: Akismet Spam (%s)
bg: Akismet Спам (%s)

en: Akismet Spam
bg: Akismet Спам

en: You do not have sufficient permission to moderate comments.
bg: Нямате право да одобрявате коментари.

en: %1$s comments recovered.
bg: Бяха възстановени %1$s коментара.

en: All spam deleted.
bg: Спамът е изтрит.

en: Caught Spam
bg: Открит спам

en: Akismet has caught <strong>%1$s spam</strong> for you since you first installed it.
bg: Akismet е открил <strong>%1$s</strong> нежелани писма откакто е инсталиран.

en: You have no spam currently in the queue. Must be your lucky day. :)
bg: За сега нямате спам. Може би имате щастлив ден. :)

en: You can delete all of the spam from your database with a single click. This operation cannot be undone, so you may wish to check to ensure that no legitimate comments got through first. Spam is automatically deleted after 15 days, so don&#8217;t sweat it.
bg: Можете да изтриете всичкия спам от вашата база от данни с едно натискане на мишката. Изтритите коментари не могат да бъдат върнати обратно, така че е добра идея да ги прегледате. Спамът се изтрива автоматично 15 дни след като бъде получен.

en: There are currently %1$s comments identified as spam.
bg: В момента %1$s коментара са идентифицирани като спам.

en: Delete all
bg: Изтриване на всички

en: These are the latest comments identified as spam by Akismet. If you see any mistakes, simply mark the comment as "not spam" and Akismet will learn from the submission. If you wish to recover a comment from spam, simply select the comment, and click Not Spam. After 15 days we clean out the junk for you.
bg: Това са най-скорошните коментари идентифицирани като спам от Akismet. Ако виждате някакви грешки, просто отбележете коментара, че "не е спам" и Akismet ще се поучи. Ако желаете да възстановите коментар от спам, просто изберете коментара и натиснете Не е Спам. След 15 дни боклука ще бъде изчистен автоматично.

en: All
bg: Всички

en: Search Spam &raquo;
bg: Търсене в нежеланите коментари &raquo;

en: &laquo; Previous Page
bg: &laquo; Предишна страница

en: Next Page &raquo;
bg: Следваща страница &raquo;

en: De-spam marked comments &raquo;
bg: Избраните коментари НЕ са спам &raquo;

en: Comments you de-spam will be submitted to Akismet as mistakes so it can learn and get better.
bg: За коментарите, които отбележите като не-спам ще бъде съобщено на Akismet, че е сгрешил, за да може да си вземе бележка и да става все по-добър.

en: No results found.
bg: Не са открити резултати.

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comments</a>. | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comments</a>.
bg[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> е защитил вашия сайт от <a href="%2$s">%3$s нежелани коментара</a>.
bg[1]: <a href="%1$s">Akismet</a> е защитил вашия сайт от <a href="%2$s">%3$s нежелани коментара</a>.

en: Recheck Queue for Spam
bg: Повторна проверка на опашката за спам

en: Check for Spam
bg: Проверка на опашката за спам

en: Comments on %s
bg: Коментари на %s

en: Powered by WordPress, state-of-the-art semantic personal publishing platform.
bg: Задвижвано от WordPress - система за публикуване на лично съдържание.

en: Enter your password to view comments.
bg: Въведете вашата паролата, за да видите коментарите.

en: No Comments
bg: Няма коментари

en: 1 Comment
bg: 1 коментар

en: % Comments
bg: % коментара

en: Edit This
bg: Редактиране

en: You must be <a href="%s">logged in</a> to post a comment.
bg: Трябва да <a href="%s">влезете</a>, за да публикувате коментар.

en: Tags:
bg: Етикети:

en: Pages:
bg: Страници:

en: The latest comments to all posts in RSS
bg: Последните коментари на всички публикации в RSS

en: Comments <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr>
bg: <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr> за коментарите

en: <cite class="fn">%s</cite> <span class="says">says:</span>
bg: <cite class="fn">%s</cite> <span class="says">казва:</span>

en: Your comment is awaiting moderation.
bg: Коментарът ви очаква одобрение.

en: %1$s at %2$s
bg: %1$s в %2$s

en: (Edit)
bg: (Редактиране)

en: View all posts in %s
bg: Всички публикации в %s

en: Meta
bg: Служебни

en: XML error: %s at line %d
bg: XML грешка: %s на ред %d

en: Visit %s&#8217;s website
bg: Посетете страницата на %s

en: Posts by %s
bg: Публикации от %s

en: Last updated: %s
bg: Последно обновяване: %s

en: Bookmarks
bg: Връзки

en: Usage of user levels by plugins and themes is deprecated. Use roles and capabilities instead.
bg: Използването на потребителски нива от разширения и теми не се поддържа. Вместо това използвайте роли и способности.

en: No categories
bg: Няма категории

en: %s topic | %s topics
bg[0]: %s тема
bg[1]: %s теми

en: No server specified
bg: Не е указан сървър

en: Error
bg: Грешка

en: no login ID submitted
bg: липсва идентификатор на потребител

en: connection not established
bg: връзката не е осъществена

en: No password submitted
bg: Липсва парола

en: Authentication failed
bg: Грешка при автентикация

en: No connection to server
bg: Няма връзка със сървъра

en: No login ID submitted
bg: Липсва идентификатор на потребител

en: Premature end of list
bg: Твърде ранен край на списъка

en: Empty command string
bg: Празна команда

en: connection does not exist
bg: връзката не съществува

en: No msg number submitted
bg: Липсва брой на съобщенията

en: Command failed
bg: Грешка при командата

en: View all posts filed under %s
bg: Всички публикации в %s

en: Feed for all posts filed under %s
bg: RSS хранилка за всички публикации в %s

en: Comments Off
bg: Коментарите са изключени

en: Comment on %s
bg: Коментар на %s

en: Log in to Reply
bg: Влезте, за да отговорите

en: Leave a Comment
bg: Вашият коментар

en: Log in to leave a Comment
bg: Влезте, за да оставите коментар

en: Click here to cancel reply.
bg: Отказване на отговора

en: Leave a Reply
bg: Вашият коментар

en: Leave a Reply to %s
bg: Вашият отговор на %s

en: Author
bg: Автор

en: URL
bg: Адрес

[ctx: noun]
en: Comment
bg: Коментар:

en: Are you sure you want to do this?
bg: Сигурни ли сте, че искате да направите това?

en: Edit
bg: Редактиране

en: %s ago
bg: преди %s

en: Undo
bg: Отмяна

en: Not Spam
bg: Не е спам

en: Apply
bg: Прилагане

en: Comments
bg: Коментари

en: Publish
bg: Публикуване

en: Excerpt
bg: Откъс

en: Revisions
bg: Версии

[ctx: adjective]
en: Approved
bg: Одобрен

[ctx: adjective]
en: Spam
bg: Спам

en: Link Categories
bg: Категории за връзки

en: Search Categories
bg: Търсене

en: Edit Link Category
bg: Редактиране на категория за връзки

en: Update Category
bg: Обновяване на категория

en: Add Link
bg: Нова връзка

en: Save
bg: Запис

en: Categories
bg: Категории

en: Target
bg: Target (HTML атрибут)

en: Advanced
bg: Допълнителни

en: Description
bg: Описание

en: None
bg: Няма

en: Invalid taxonomy
bg: Невалидна категоризация

en: Edit Tag
bg: Редактиране

[ctx: post]
en: Add New
bg: Добавяне

en: View Post
bg: Преглед

en: Edit Post
bg: Редактиране на публикация

en: Done
bg: Готово

en: Anonymous
bg: Анонимен

en: Submit
bg: Напред

en: Invalid file type
bg: Невалиден тип файл

en: Preview
bg: Преглед

en: Recent Comments
bg: Последни коментари

en: Cancel
bg: Отказ

en: Content
bg: Съдържание

en: Tags
bg: Етикети

en: Save Draft
bg: Запис като чернова

en: No comments yet.
bg: Все още няма коментари.

en: Reply
bg: Отговор

en: Number of comments to show:
bg: Брой коментари:

en: <strong>RSS Error</strong>: %s
bg: <strong>RSS грешка:</strong> %s

en: Unknown Feed
bg: Непозната хранилка

en: Header
bg: Заглавна картинка

en: Sidebar
bg: Странична лента

en: Archives
bg: Архив

en: Password
bg: Парола

en: Scale
bg: Оразмеряване

en: Thumbnail
bg: Умалена картинка

en: File &#8220;%s&#8221; doesn&#8217;t exist?
bg: Файлът &#8222;%s&#8220; не съществува?

en: The GD image library is not installed.
bg: Библиотеката GD не е инсталирана.

en: File &#8220;%s&#8221; is not an image.
bg: Файлът &#8222;%s&#8220; не е картинка.

en: Add Media
bg: Добавяне на файл

en: Add an Image
bg: Добавяне на изображение

en: Add Video
bg: Добавяне на видео

en: Add Audio
bg: Добавяне на аудио

en: Saved.
bg: Успешен запис.

en: Left
bg: Ляво

en: Center
bg: Център

en: Right
bg: Дясно

en: Medium
bg: Среден

en: Full Size
bg: Пълен размер

en: Size
bg: Размер

en: Alignment
bg: Подравняване

en: Caption
bg: Кратко описание

en: Link URL
bg: Адрес на връзката

en: Enter a link URL or click above for presets.
bg: Въведете адрес за връзката или натиснете по-горе за готови предложения.

en: Edit Image
bg: Редактиране на изображение

en: Actions
bg: Действия

en: Image URL
bg: URL на картинка

en: Save as Pending
bg: Запазване за одобрение

en: Privately Published
bg: Лична

en: OK
bg: Добре

en: Private
bg: Лична

en: Public, Sticky
bg: Публична, залепена

en: Schedule
bg: Планиране

en: Add or remove tags
bg: Добавяне или премахване на етикети

en: All Categories
bg: Всички категории

en: Dismiss
bg: Затваряне

en: Search
bg: Търсене

en: Version
bg: Версия

en: Version:
bg: Версия:

en: Visit author homepage
bg: Уеб страница на автора

en: Images
bg: Изображения

en: View Page
bg: Преглед на страницата

en: Links
bg: Връзки

en: Uncategorized
bg: Без категория

en: E-mail: %s
bg: Електронна поща: %s

en: Pages
bg: Страници

en: Close
bg: Затваряне

en: Select
bg: Избор

en: New Page
bg: Нова страница

en: Edit Media
bg: Редактиране на информация за файл

en: New Post
bg: Нова публикация

en: (no title)
bg: (без заглавие)

en: Activation Key Required
bg: Нужен е ключ за активация

en: Activation Key:
bg: Код за активиране:

en: Your account is now active!
bg: Профилът ви вече е активен!

en: An error occurred during the activation
bg: Възникна грешка по време на активацията

en: Username:
bg: Потребителско име:

en: No posts found.
bg: Не са открити публикации.

en: Published
bg: Публична

en: Pending Review
bg: Очакваща преглед

en: Draft
bg: Чернова

en: Y/m/d
bg: d.m.Y

en: Visit Site
bg: Към сайта

en: Log Out
bg: Изход

en: You do not have permission to upload files.
bg: Нямате право да качвате файлове.
