Development (trunk) - en to ca translation catalogue (1681 entries)

en: 
    <h1>Error establishing a database connection</h1>
    <p>This either means that the username and password information in your <code>wp-config.php</code> file is incorrect or we can't contact the database server at <code>%s</code>. This could mean your host's database server is down.</p>
    <ul>
    	<li>Are you sure you have the correct username and password?</li>
    	<li>Are you sure that you have typed the correct hostname?</li>
    	<li>Are you sure that the database server is running?</li>
    </ul>
    <p>If you're unsure what these terms mean you should probably contact your host. If you still need help you can always visit the <a href='http://wordpress.org/support/'>WordPress Support Forums</a>.</p>
ca: 
    <h1>Error en establir una connexió a la base de dades</h1>
    <p>Això pot ser bé perquè el nom d'usuari i la contrasenya al fitxer <code>wp-config.php</code> siguin incorrectes o que no hagi estat possible contactar amb el servidor de base de dades a <code>%s</code>. Podria ser que el servidor de la base de dades fos fora de línia.</p>
    <ul>
    	<li>Esteu segur que teniu el nom d'usuari i contrasenya correctes?</li>
    	<li>Esteu segur que heu escrit correctament el nom del servidor?</li>
    	<li>Vos heu assegurat que el servidor de base de dades estigui funcionant?</li>
    </ul>
    <p>Si no teniu clar el que volen dir aquests termes, hauríeu de contactar amb el vostre proveïdor. Si encara necessiteu ajuda, visiteu els <a href='http://wordpress.org/support/'>Fòrums d'Ajuda del WordPress</a> <em>(En Anglès).</p>

en:  and
ca:  i

en: "caller_get_posts" is deprecated. Use "ignore_sticky_posts" instead.
ca: "caller_get_posts" està obsoleta. Useu per contra "ignore_sticky_posts" .

en: #%d (no title)
ca: #%d (sense títol)

en: % Comments
ca: % comentaris

en: %1$s %2$s %3$s Category Feed
ca: %1$s %2$s %3$s Canal de les categories

en: %1$s %2$s %3$s Comments Feed
ca: %1$s %2$s %3$s Canal dels comentaris

en: %1$s %2$s %3$s Feed
ca: s%1$s %2$s canal d'informació

en: %1$s %2$s %3$s Tag Feed
ca: %1$s %2$s %3$s Canal de les etiquetes

en: %1$s %2$s Comments Feed
ca: %1$s %2$s Canal dels comentaris

en: %1$s %2$s Feed
ca: %1$s %2$s canal d'informació

en: %1$s %2$s Posts by %3$s Feed
ca: %1$s %2$s Entrades per al Canal %3$s

en: %1$s %2$s Search Results for &#8220;%3$s&#8221; Feed
ca: %1$s %2$s Resultats de la cerca per al Canal &quot;%3$s&quot;

en: %1$s %2$s, %3$s @ %4$s : %5$s
ca: %2$s de %1$s de %3$s a les %4$s : %5$s

en: %1$s - Comments on %2$s
ca: %1$s - Comentaris a %2$s

en: %1$s [Autosave]
ca: %1$s [Desat Automàtic]

en: %1$s [Current Revision]
ca: %1$s [Revisió Actual]

en: %1$s and %2$s.
ca: %1$s i %2$s.

en: %1$s at %2$s
ca: %1$s a les %2$s

en: %1$s comments recovered.
ca: %1$s comentaris restablerts.

en: %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s with no alternative available.
ca: %1$s és <strong>obsolet</strong> des de la versió %2$s i no hi ha cap alternativa disponible!

en: %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! Use %3$s instead.
ca: %1$s és <strong>obsolet</strong> des de la versió %2$s! Usa %3$s com a substitució.

en: %1$s is proudly powered by %2$s
ca: %1$s funciona gràcies al %2$s

en: %1$s was called <strong>incorrectly</strong>. %2$s %3$s
ca: %1$s s'ha cridat <strong>de manera incorrecta</strong>. %2$s %3$s

en: %1$s was called with an argument that is <strong>deprecated</strong> since version %2$s with no alternative available.
ca: S'ha executat %1$s amb un argument que és <strong>obsolet</strong> des de la versió %2$s sense cap alternativa disponible.

en: %1$s was called with an argument that is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! %3$s
ca: S'ha executat %1$s amb un argument que és <strong>obsolet</strong> des de la versió %2$s! %3$s

en: %Y-%m-%d
ca: %d-%m-%Y

en: %d Plugin Update | %d Plugin Updates
ca[0]: %d actualització d'extensions
ca[1]: %d actualitzacions d'extensions

en: %d Theme Update | %d Theme Updates
ca[0]: %d Tema s'ha actualitzat
ca[1]: %d Temes s'han actualitzats

en: %d WordPress Update
ca: %d actualitzacions del WordPress

en: %d queries. %s seconds.
ca: %d consultes. %s segons.

en: %d selected
ca: %d seleccionats

en: %s <span class="says">says:</span>
ca: %s <span class="says">ha dit:</span>

en: %s Ago
ca: Fa %s

en: %s ago
ca: fa %s

en: %s approved | %s approved
ca[0]: %s aprovat
ca[1]: %s aprovats

en: %s changed the comment status to %s
ca: %s ha canviat l'estat del comentari a %s

en: %s comment awaiting moderation | %s comments awaiting moderation
ca[0]: %s comentari està esperant moderació
ca[1]: %s comentaris estan esperant moderació

en: %s day | %s days
ca[0]: %s dia
ca[1]: %s dies

en: %s exceeds the maximum upload size for the multi-file uploader when used in your browser.
ca: %s excedeix la grandària màxima de càrrega per al carregador multifitxers quan s'usa al navegador.

en: %s exceeds the maximum upload size for this site.
ca: %s sobrepassa la mida màxima de càrrega per aquest lloc web.

en: %s hour | %s hours
ca[0]: %s hora
ca[1]: %s hores

en: %s is a protected WP option and may not be modified
ca: %s és una opció protegida del WP i no es pot modificar

en: %s is your new username
ca: El nou nom d'usuari és %s

en: %s min | %s mins
ca[0]: %s minut
ca[1]: %s minuts

en: %s month | %s months
ca[0]: %s mes
ca[1]: %s mesos

en: %s reported this comment as not spam
ca: %s ha informat que aquest comentari no és brossa

en: %s reported this comment as spam
ca: %s ha informat que aquest comentari és brossa

en: %s topic | %s topics
ca[0]: %s tema
ca[1]: %s temes

en: %s week | %s weeks
ca[0]: %s setmana
ca[1]: %s setmanes

en: %s year | %s years
ca[0]: %s any
ca[1]: %s anys

en: &#8220;%s&#8221; has failed to upload.
ca: &#8220;%s&#8221; no s'ha pogut penjar a causa d'un error

en: &#8592; Cancel Gallery
ca: &#8592; Cancel·la la galeria

en: &#8592; Return to library
ca: &#8592; Torna a la mediateca

en: &laquo; Back
ca: « Tornar enrere

en: &laquo; Older Comments
ca: &laquo; Comentaris anteriors

en: &laquo; Previous
ca: &laquo; Entrades anteriors

en: &laquo; Previous Page
ca: &laquo; Pàgina prèvia

en: &larr; Back to %s
ca: &larr; Torna cap a %s

en: &lt; Prev
ca: &lt; Entrades anteriors

en: &mdash; Select &mdash;
ca: &mdash; Selecciona &mdash;

en: (Edit)
ca: (Edita)

en: (Must be at least 4 characters, letters and numbers only.)
ca: (Ha de tenir almenys 4 caràcters, lletres i números solament.)

en: (This message was added in version %s.)
ca: (Aquest missatge s'ha afegit en la versió %s.)

en: (more&hellip;)
ca: (més&hellip;)

en: (no title)
ca: (sense títol)

en: (required)
ca: (necessari)

en: , and
ca: , i

en: -- Not set --
ca: -- No establert --

en: 1 Comment
ca: 1 comentari

[ctx: 1: date, 2: time]
en: %1$s at %2$s
ca: %1$s a les %2$s

en: <a href="%1$s">Akismet</a> blocks spam from getting to your blog.
ca: <a href="%1$s">L'Akismet</a> bloca la brossa que arriba al vostre bloc.

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comment already.  | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comments already.
ca[0]: <a href="%1$s">L'Akismet</a> ja ha protegit la vostra pàgina web d'%2$s comentari brossa.
ca[1]: <a href="%1$s">L'Akismet</a> ja ha protegit la vostra pàgina web d'%2$s comentaris brossa.

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comments</a>. | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comments</a>.
ca[0]: <a href="%1$s">L'Akismet</a> ha protegit el lloc web d'<a href="%2$s">%3$s comentari brossa</a>.
ca[1]: <a href="%1$s">L'Akismet</a> ha protegit el lloc web de <a href="%2$s">%3$s comentaris brossa</a>.

en: <a href="http://%1$s">http://%2$s</a> is your new site. <a href="%3$s">Log in</a> as &#8220;%4$s&#8221; using your existing password.
ca: <a href="http://%1$s">http://%2$s</a> és el vostre nou lloc web.  <a href="%3$s">Entreu</a> com a &#8220;%4$s&#8221; fent servir la vostra contrasenya.

en: <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr> feed for comments on this post.
ca: Canal <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr> pels comentaris a aquesta entrada.

en: <cite class="fn">%s</cite> <span class="says">says:</span>
ca: <cite class="fn">%s</cite> <span class="says">escrigué:</span>

en: <em>Rich editing</em>, also called WYSIWYG for What You See Is What You Get, means your text is formatted as you type. The rich editor creates HTML code behind the scenes while you concentrate on writing. Font styles, links and images all appear approximately as they will on the internet.
ca: L'<em>edició visual</em>, també anomenada WYSIWYG per l'expressió anglesa <em>What You See Is What You Get</em>, consisteix a donar forma al vostre text mentre escrius. L'editor visual va creant el codi HTML per sota mentre vosaltres us concentreu a escriure. Tipus de lletra, enllaços i imatges es veuen tal i com apareixeran a Internet.

en: <h1>Can&#8217;t select database</h1>
    <p>We were able to connect to the database server (which means your username and password is okay) but not able to select the <code>%1$s</code> database.</p>
    <ul>
    <li>Are you sure it exists?</li>
    <li>Does the user <code>%2$s</code> have permission to use the <code>%1$s</code> database?</li>
    <li>On some systems the name of your database is prefixed with your username, so it would be like <code>username_%1$s</code>. Could that be the problem?</li>
    </ul>
    <p>If you don't know how to set up a database you should <strong>contact your host</strong>. If all else fails you may find help at the <a href="http://wordpress.org/support/">WordPress Support Forums</a>.</p>
ca: <h1>No es pot seleccionar la base de dades</h1>
    <p>Hem pogut connectar amb la base de dades del servidor (la qual cosa significa que el nom d'usuari i contrasenya són correctes) però no hem pogut seleccionar la base de dades <code>%1$s</code>.</p>
    <ul>
    <li>Esteu segurs que existeix?</li>
    <li>Té l'usuari <code>%2$s</code> permisos per usar la base de dades <code>%1$s</code>?</li>
    <li>En alguns sistemes el nom de la base de dades té com a prefix el nom d'usuari, per la qual cosa seria una cosa com <code>usuari_%1$s</code>. Podria ser aquest el problema?</li>
    </ul>
    <p>Si no sabeu com configurar una base de dades, hauríeu de <strong>contactar amb el vostre proveïdor</strong>. Si tot falla, podreu trobar ajuda als <a href="http://wordpress.org/support/">fórums de suport del WordPress</a> (en anglès).</p>

en: <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong> | <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong>
ca[0]: <strong class="count">%1$s brossa</strong> blocat per l'<strong>Akismet</strong>
ca[1]: <strong class="count">%1$s brosses</strong> blocats per l'<strong>Akismet</strong>

en: <strong>Almost done</strong> - activate your account and say goodbye to comment spam
ca: <strong>Ja gairebé hem acabat</strong> - activeu el compte i digueu adéu a la brossa dels comentaris

en: <strong>Author:</strong> %s
ca: <strong>Autor:</strong> %s

en: <strong>Conflicting values for the constants VHOST and SUBDOMAIN_INSTALL.</strong> The value of SUBDOMAIN_INSTALL will be assumed to be your subdomain configuration setting.
ca: <strong>Valors en conflicte per a les constants VHOST and SUBDOMAIN_INSTALL.</strong> El valor de SUBDOMAIN_INSTALL s'assumirà que és el del paràmetre de configuració del subdomini.

en: <strong>Could not find site <code>%1$s</code>.</strong> Searched for table <code>%2$s</code> in database <code>%3$s</code>. Is that right?
ca: <strong>No es pot trobar el lloc web <code>%1$s</code>.</strong> Resultats de la cerca per a la taula <em>%2$s</em> en la base de dades <code>%3$s</code>. És correcte?

en: <strong>Database tables are missing.</strong> This means that MySQL is not running, WordPress was not installed properly, or someone deleted <code>%s</code>. You really should look at your database now.
ca: <strong>Les taules de la base de dades no existeixen.</strong> Això vol dir que el MySQL no s'està executant, que el WordPress no està instal·lat correctament, o que algú ha esborrat <code>%s</code>. De debò que ara <em>hauríeu</em> de pegar-li un cop d'ull a la base de dades.

en: <strong>ERROR</strong>: <code>$table_prefix</code> in <code>wp-config.php</code> can only contain numbers, letters, and underscores.
ca: <strong>ERROR</strong>: <code>$table_prefix</code> a <code>wp-config.php</code> només pot contenir xifres, lletres i subratllats.

en: <strong>ERROR</strong>: Cookies are blocked or not supported by your browser. You must <a href='http://www.google.com/cookies.html'>enable cookies</a> to use WordPress.
ca: <strong>ERROR</strong>: Les galetes estan bloquejades o no suportades pel vostre navegador. Heu <a href='http://www.google.com/cookies.html'>d'activar les galetes</a> per usar el WordPress.

en: <strong>ERROR</strong>: Couldn&#8217;t register you&hellip; please contact the <a href="mailto:%s">webmaster</a> !
ca: <strong>ERROR</strong>: no hem podut registrar-vos&hellip; contacteu amb l'<a href="mailto:%s">administrador de la web</a> !

en: <strong>ERROR</strong>: Enter a username or e-mail address.
ca: <strong>ERROR</strong>: introduïu un nom d'usuari o adreça de correu electrònic.

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username or e-mail.
ca: <strong>ERROR</strong>: Nom d'usuari o adreça electrònica no vàlids.

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username or incorrect password.
ca: <strong>ERROR</strong>: Nom d'usuari o contrasenya incorrectes.

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username. <a href="%s" title="Password Lost and Found">Lost your password</a>?
ca: <strong>ERROR</strong>: Nom d'usuari incorrecte. <a href="%s" title="Recuperació de la contrasenya perduda">Heu perdut la vostra contrasenya</a>?

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter a username.
ca: <strong>ERROR</strong>: Introduïu un nom d'usuari.

en: <strong>ERROR</strong>: Please type your e-mail address.
ca: <strong>ERROR</strong>: Teclegeu la vostra adreça de correu electrònic.

en: <strong>ERROR</strong>: Site URL already taken.
ca: <strong>ERROR</strong>: La URL del lloc ja existeix.

en: <strong>ERROR</strong>: The email address isn&#8217;t correct.
ca: <strong>ERROR</strong>: La adreça de correu electrònic no és correcta.

en: <strong>ERROR</strong>: The password field is empty.
ca: <strong>ERROR</strong>: El camp de la contrasenya està buit.

en: <strong>ERROR</strong>: The password you entered for the username <strong>%1$s</strong> is incorrect. <a href="%2$s" title="Password Lost and Found">Lost your password</a>?
ca: <strong>ERROR</strong>: La contrasenya que heu introduït per a l'usuari <strong>%1$s</strong> és incorrecta. <a href="%2$s" title="Contrasenya perduda">Heu perdut la contrasenya</a>?

en: <strong>ERROR</strong>: The username field is empty.
ca: <strong>ERROR</strong>: El camp del nom d'usuari està buit.

en: <strong>ERROR</strong>: There is no user registered with that email address.
ca: <strong>ERROR</strong>: No hi ha cap usuari registrat amb aquesta adreça electrònica.

en: <strong>ERROR</strong>: This email is already registered, please choose another one.
ca: <strong>ERROR</strong>: Aquesta adreça electrònica ja existeix. Trieu-ne una altra.

en: <strong>ERROR</strong>: This username is already registered. Please choose another one.
ca: <strong>ERROR</strong>: Aquest nom d'usuari ja està registrat. Trieu-ne un altre.

en: <strong>ERROR</strong>: This username is invalid because it uses illegal characters. Please enter a valid username.
ca: <strong>ERROR</strong>: El nom d'usuari no és vàlid perquè conté caràcters il·legals. Introduïu un nom d'usuari vàlid.

en: <strong>ERROR</strong>: WordPress %1$s requires MySQL %2$s or higher
ca: <strong>ERROR</strong>: el WordPress %1$s requereix MySQL %2$s o posterior

en: <strong>ERROR</strong>: Your account has been marked as a spammer.
ca: <strong>ERROR</strong>: El vostre compte s'ha marcat com a brossa.

en: <strong>ERROR</strong>: please enter a valid email address.
ca: <strong>ERROR</strong>: introduïu una adreça de correu electrònic vàlida.

en: <strong>ERROR</strong>: please fill the required fields (name, email).
ca: <strong>ERROR</strong>: ompliu els camps necessaris (nom, correu electrònic).

en: <strong>ERROR</strong>: please type a comment.
ca: <strong>ERROR</strong>: Teclegeu un comentari.

en: <strong>ERROR</strong>: problem creating site entry.
ca: <strong>ERROR</strong>: s'ha produít un problema en creat l'entrada del lloc web.

en: <strong>Posted title:</strong> %s
ca: <strong>Títol de l'entrada:</strong> %s

en: <strong>RSS Error</strong>: %s
ca: <strong>Error del fil RSS</strong>: %s

en: <strong>Sign up success!</strong> Please check your email for your Akismet API Key and enter it below.
ca: <strong>Registre correcte!</strong> Consulteu el correu electrònic per aconseguir la clau API de l'Akismet i introduïu-la a continuació.

en: <strong>XHTML:</strong> You can use these tags: <code>%s</code>
ca: <strong>XHTML:</strong> Podeu fer servir aquestes etiquetes: <code>%s</code>

en: <strong>You have successfully updated WordPress!</strong> Please log back in to experience the awesomeness.
ca: <strong>Heu actualitzat correctament el WordPress!</strong> Torneu a entrar per experimentar la meravella.

en: A DNS problem or firewall is preventing all access from your web server to Akismet.com.  <strong>Akismet cannot work correctly until this is fixed.</strong>  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet and firewalls</a>.
ca: Un problema de DNS o tallafocs està impedint tots els accessos des del vostre servidor a Akismet.com. <strong>Akismet no pot funcionar correctament fins que estiga solucionat.</strong>  Contacteu amb els vostres administradors web o del tallafocs i doneu-los <a href="%s" target="_blank">aquesta informació sobre l'akismet i els tallafocs</a>.

en: A calendar of your site&#8217;s Posts.
ca: Un calendari de les entrades del lloc web.

en: A cloud of your most used tags.
ca: Un núvol de les etiquetes més utilitzades.

en: A list of your site&#8217;s Pages.
ca: Una llista de les pàgines del lloc web.

en: A list or dropdown of categories.
ca: Una llista de categories o un desplegable

en: A monthly archive of your site&#8217;s Posts.
ca: Un arxiu de les entrades del lloc web.

en: A name is required for this term
ca: Es requereix un nom per a aquest terme

en: A network problem or firewall is blocking all connections from your web server to Akismet.com.  <strong>Akismet cannot work correctly until this is fixed.</strong>  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet and firewalls</a>.
ca: Un problema de xarxa o tallafocs està blocant totes les connexions des del vostre servidor web a Akismet.com. <strong>Akismet no pot funcionar correctament fins que això sia solucionat.</strong> Contacteu amb els vostres administradors web o del tallafocs i doneu-los <a href="%s" target="_blank">aquesta informació sobre Akismet i els tallafocs</a> (en anglès).

en: A network problem or firewall is blocking some connections from your web server to Akismet.com.  Akismet is working but this may cause problems during times of network congestion.  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet and firewalls</a>.
ca: Un problema de xarxa o tallafocs està blocant algunes connexions des del vostre servidor a Akismet.com. Akismet està funcionant però açò pot causar problemes de congestió de xarxa durant estones. Contacteu amb els vostres administradors del vostre web o del tallafocs i doneu-los <a href="%s" target="_blank">aquesta informació sobre l'Akismet i els tallafocs</a>.

en: A new comment on the post "%s" is waiting for your approval
ca: Un nou comentari a l'entrada "%s" espera l'aprovació

en: A new pingback on the post "%s" is waiting for your approval
ca: Hi ha un nou retroping a l'entrada "%s" esperant l'aprovació

en: A new trackback on the post "%s" is waiting for your approval
ca: Hi ha un nou retroenllaç a l'entrada "%s" esperant la vostra aprovació.

en: A password will be e-mailed to you.
ca: Rebreu una contrasenya per correu electrònic.

en: A search form for your site.
ca: Un formulari de cerca del lloc web.

en: A static page
ca: Una pàgina estàtica

en: A term with the name and slug provided already exists with this parent.
ca: Ja existeix un terme amb aquest pare amb el nom i url que heu proporcionat.

en: A term with the name and slug provided already exists.
ca: Ja existeix un terme amb el nom i url que heu proporcionat.

en: A term with the name provided already exists with this parent.
ca: Un terme amb el nom proporcionat ja existeix amb aquest pare.

en: A valid URL was not provided.
ca: No heu introduït una URL vàlida.

en: A valid email address is required
ca: Es necessita una adreça de correu electrònic vàlida

en: Abbreviation
ca: Abreviació

en: About
ca: Quant a

en: About TinyMCE
ca: Quant a TinyMCE

en: About WordPress
ca: Quant al WordPress

en: About the software
ca: Quant al programa

en: Accessibility Help
ca: Ajuda sobre accessibilitat

en: Acronym
ca: Acrònim

en: Action
ca: Acció

en: Actions
ca: Accions

en: Activate
ca: Activa

en: Activate your Akismet account
ca: Activa el compte de l'Akismet

en: Activation Key Required
ca: Cal un codi d'activació

en: Activation Key:
ca: Codi d'activació:

en: Add Audio
ca: Afegeix Àudio

en: Add Link
ca: Afegeix un enllaç

en: Add Media
ca: Afegeix un mèdia

en: Add New Category
ca: Afegeix

en: Add New Link Category
ca: Afegeix una categoria d'enllaços

en: Add New Page
ca: Afegeix una pàgina nova

en: Add New Post
ca: Afegeix una entrada nova

en: Add New Tag
ca: Afegeix una etiqueta nova

en: Add Video
ca: Afegeix vídeo

en: Add a custom menu to your sidebar.
ca: Afegiu un menú personalitzat a la barra lateral.

en: Add an Image
ca: Afegeix imatge

en: Add or remove tags
ca: Afegeix o elimina etiquetes

en: Add to Gallery
ca: Afegeix a la galeria

en: Add to gallery
ca: Afegeix a la galeria

en: Address
ca: Adreça

en: Advanced
ca: Avançat

en: Advanced Image Settings
ca: Opcions avançades de la Imatge

en: Advanced Link Settings
ca: Opcions Avançades d'Enllaç

en: Advanced Rich Editing
ca: Edició visual avançada

en: Advanced Settings
ca: Opcions Avançades

en: Advanced use of the Rich Editor
ca: Ús avançat de l'editor visual

en: Akismet %s requires WordPress 3.0 or higher.
ca: L'Akismet %s requereix el WordPress 3.0 o superior.

en: Akismet <a href="%s" class="add-new-h2">Stats</a>
ca: <a href="%s" class="add-new-h2">Estadístiques</a> de l'Akismet

en: Akismet API Key
ca: Clau API d'Akismet

en: Akismet Error Code
ca: Codi d'error de l'Akismet

en: Akismet Spam
ca: Brossa a Akismet

en: Akismet Spam (%s)
ca: Brossa a Akismet (%s)

en: Akismet Stats
ca: Estadístiques de l'Akismet

en: Akismet Widget
ca: Giny de l'Akismet

en: Akismet caught this comment as spam
ca: L'Akismet ha capturat aquest comentari com a brossa

en: Akismet caught this comment as spam during an automatic retry.
ca: L'Akismet ha capturat aquest comentari com a brossa en un reintent automàtic.

en: Akismet cleared this comment
ca: L'Akismet ha netejat aquest comentari

en: Akismet cleared this comment during an automatic retry.
ca: L'Akismet ha netejat aquest comentari durant un reintent automàtic.

en: Akismet eliminates the comment and trackback spam you get on your site. To use Akismet you may need to sign up for an API key. Click the button below to get started.
ca: L'akismet elimina la brossa dels comentaris i retroenllaços que us arriben al lloc web. Per utilitzar l'Akismet necessiteu registrar-vos per demanar una clau API. Feu clic al botó següetn per començar.

en: Akismet has caught <strong>%1$s spam</strong> for you since you first installed it.
ca: Akismet ha bloquejat <strong>%1$s missatges brossa</strong> des que ho vas activar.

en: Akismet has detected a problem.
ca: Akismet ha detectat un problema.

en: Akismet is almost ready.
ca: Akismet està gairebé llest.

en: Akismet is working correctly.  All servers are accessible.
ca: Akismet està funcionant correctament. Tots els servidors són accessibles.

en: Akismet re-checked and caught this comment as spam
ca: L'Akismet a tornat a comprovar i ha capturat aquest comentari com a brossa

en: Akismet re-checked and cleared this comment
ca: L'Akismet ha tornat a comprovar i esborrat aquest comentari

en: Akismet server
ca: Servidor d'Akismet

en: Akismet was unable to check this comment (response: %s), will automatically retry again later.
ca: L'Akismet no ha pogut comprovar aquest comentari (resposta: %s), ho tornarà a intentar automàticament més tard.

en: Akismet was unable to re-check this comment (response: %s)
ca: L'Akismet no ha pogut tornar a comprovar aquest comentari (resposta: %s)

en: Align
ca: Alineació

en: Align Center
ca: Centrar

en: Align Center (Alt + Shift + C)
ca: Centrat (Alt + Shift + C)

en: Align Full (Alt + Shift + J)
ca: Justificat (Alt + Shift + J)

en: Align Left
ca: Alineació a l'esquerra

en: Align Left (Alt + Shift + L)
ca: Alinea a l'esquerra (Alt + Shift + L)

en: Align Right
ca: Alineació a la dreta

en: Align Right (Alt + Shift + R)
ca: Alinea a la dreta (Alt + Shift + R)

en: Alignment
ca: Alineació

en: All
ca: Tots

en: All Akismet servers are available.
ca: Tots els servidors d'Akismet estan disponibles

en: All Categories
ca: Totes les categories

en: All Link Categories
ca: Totes les categories d'enllaços

en: All Pages
ca: Totes les pàgines

en: All Posts
ca: Totes les entrades

en: All Tags
ca: Totes les etiquetes

en: All media items
ca: Tots els mèdia

en: All spam deleted.
ca: Suprimit tot el correu brossa.

en: Allow link notifications from other blogs (pingbacks and trackbacks)
ca: Permet notificacions d'enllaç des d'altres blocs (pingbacks i retropings)

en: Allow new users to sign up
ca: Permet als nous usuaris iniciar sessió

en: Allow people to post comments on new articles
ca: Permet a la gent fer comentaris a les noves entrades

en: Allow search engines to index this site.
ca: Permet als cercadors indexar aquest lloc.

en: Allowed Files
ca: Fitxers permesos

en: Already Installed
ca: Ja s'ha instal·lat

en: Alt Text
ca: Text Alt

en: Alternative Text
ca: Text alternatiu

en: Alternative source 1
ca: Codi font alternatiu 1

en: Alternative source 2
ca: Codi font alternatiu 2

en: Amber
ca: Ambre

en: Ambiguous term name used in a hierarchical taxonomy. Please use term ID instead.
ca: El nom del terme és ambigu en una taxonomia jeràrquica. Useu per contra l'identificador del terme.

en: An error has occurred, which probably means the feed is down. Try again later.
ca: S'ha produït un error; probablement l'RSS ha deixat de funcionar. Torneu-ho a provar d'aquí una estona.

en: An error occurred adding you to this site. Back to the <a href="%s">homepage</a>.
ca: S'ha produït un error afegint-vos a aquest lloc web. Torneu a la <a href="%s">pàgina d'inici</a>.

en: An error occurred during the activation
ca: S'ha produït un error durant l'activació.

en: An error occurred in the upload. Please try again later.
ca: S'ha produït un error carregant el fitxer. Torneu-ho a provar d'aquí una estona.

en: An unexpected error occurred. Something may be wrong with WordPress.org or this server&#8217;s configuration. If you continue to have problems, please try the <a href="http://wordpress.org/support/">support forums</a>.
ca: S'ha produït un error inesperat. Alguna cosa pot estar malament amb WordPress.org o amb la configuració d'aquest servidor. Si continueu tenint problemes, aneu als <a href="http://ca.forums.wordpress.org/">fòrums de suport</a>.

en: An unidentified error has occurred.
ca: S'ha produït un error no identificat.

en: Anchor name
ca: Nom d'àncora

en: Anonymous
ca: Anònim

en: Any HTML entered directly into the rich editor will show up as text when the post is viewed. What you see is what you get. When you want to include HTML elements that cannot be generated with the toolbar buttons, you must enter it by hand in the Text editor. Examples are tables and &lt;code&gt;. To do this, click the Text tab and edit the code, then switch back to Visual mode. If the code is valid and understood by the editor, you should see it rendered immediately.
ca: Qualsevol codi HMTL introduït directament a l'editor de text enriquit es mostrarà com a text quan es visualitza l'entrada. El que vegeu és el que obteniu. Quan voleu incloure elements HTML que no s'han generat amb els botons de la barra d'eines, heu d'introduir-los a mà a l'editor de text. Exemples són les taules i &lt;code&gt;. Per fer això, feu clic a la pestanya de text i editeu el codi, aleshores canvieu de nou al mode visual. Si el codi és correcte i l'editor el comprèn, hauríeu de veure'l renderitzat immediatament.

en: Apply
ca: Aplica

en: Approve and Reply
ca: Aprova i respon

en: Approve it: %s
ca: Aprova: %s

en: Apr_April_abbreviation
ca: abr

en: April
ca: abril

en: Aqua
ca: Aigua

en: Arbitrary text or HTML.
ca: Text arbitrari o HTML

en: Archives
ca: Arxius

en: Are you lost?
ca: Us heu perdut?

en: Are you sure you want to clear all contents?
ca: Segur que voleu eliminar tot el contingut?

en: Are you sure you want to do this?
ca: Segur que voleu fer això?

en: Are you sure you want to install this plugin?
ca: Esteu segur que voleu instal·lar aquesta extensió?

en: Attachment Details
ca: Detalls de l'adjunt

en: Attachment Display Settings
ca: Configuració de la visualització dels adjunts

en: Attachment Page
ca: Pàgina de les adjuncions

en: Attempted to set image quality outside of the range [1,100].
ca: S'ha intentat establir una qualitat d'imatge fora de rang [1, 100].

en: Audio
ca: Àudio

en: Audio <span class="count">(%s)</span> | Audio <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Àudio <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Àudios <span class="count">(%s)</span>

en: Aug_August_abbreviation
ca: ago

en: August
ca: agost

en: Authentication failed
ca: Ha fallat l'autenticació

en: Author
ca: Autor

en: Author : %1$s (IP: %2$s , %3$s)
ca: Autor : %1$s (IP: %2$s , %3$s)

en: Author is %s
ca: L'autor és %s

en: Auto goto URL
ca: Ves automàticament a URL

en: Auto play
ca: Reproducció automàtica

en: Auto start
ca: Inici automàtic

en: Auto-delete spam submitted on posts more than a month old.
ca: Realitzat l'esborrament automàtic dels comentaris brossa en les entrades de més d'un mes.

en: Auto-detete old spam
ca: Suprimeix automàticament la brossa antiga

en: Automatically add paragraphs
ca: Afegeix paràgrafs automàticament

en: Awaiting spam check
ca: S'està esperant la comprovació de la brossa

en: Background
ca: Fons

en: Background Attachment
ca: Adjunta un fons

en: Background Color
ca: Color de fons

en: Background Image
ca: Imatge de fons

en: Background Position
ca: Posició del fons

en: Background Repeat
ca: Repeteix el fons

en: Balance
ca: Balanç

en: Base URL
ca: URL base

en: Baseline
ca: Línia de base

en: Basics
ca: Bàsic

en: Basics of Rich Editing
ca: Edició visual bàsica

en: Black
ca: Negre

en: Blockquote
ca: Citació

en: Blockquote (Alt + Shift + Q)
ca: Citació (Alt+Shift+Q)

en: Blue
ca: Blau

en: Bold
ca: Negreta

en: Bold (Ctrl + B)
ca: Negreta (Ctrl + B)

en: Bookmarks
ca: Favorits

en: Border
ca: Contorn

en: Bottom
ca: A baix

en: Bottom left
ca: A baix a l'esquerra

en: Bottom right
ca: A baix a la dreta

en: Briefly unavailable for scheduled maintenance. Check back in a minute.
ca: No disponible breument per realitzar tasques de manteniment programades. Torneu en un minut.

en: Brown
ca: Marró

en: Browse
ca: Veure

en: Buffer
ca: Memòria intermèdia

en: Burnt orange
ca: Taronja fort

en: But, before you can start using your new username, <strong>you must activate it</strong>.
ca: Però, abans de començar a fer servir el vostre nom d'usuari, <strong>haureu d'activar-lo</strong>.

en: But, before you can start using your site, <strong>you must activate it</strong>.
ca: Però, abans de començar a fer servir el vostre web, <strong>heu d'activar-lo</strong>.

en: By: %s
ca: Per: %s

en: CSS Class
ca: Classe CSS

en: Cache
ca: Memòria cau

en: Calendar
ca: Calendari

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Cancel all changes
ca: Cancel·la tots els canvis

en: Cancel reply
ca: Cancel·la les respostes

en: Cannot create a revision of a revision
ca: No es pot crear una revisió d'una revisió

en: Cannot create a user with an empty login name.
ca: No es pot crear un usuari amb un nom d'usuari buit.

en: Caption
ca: Llegenda

en: Caption this image&hellip;
ca: Posa-li títol a aquesta imatge&hellip;

en: Captioning id
ca: Identificador d'etiquetatge

en: Captions/Subtitles
ca: Títols/subtítols

en: Caught Spam
ca: Brossa bloquejada

en: Cell
ca: Cel·la

en: Center
ca: Centrat

en: Cheatin&#8217; uh?
ca: Fent trampes, eh?

en: Check Network Status
ca: Comprova l'estat de la xarxa

en: Check Spelling
ca: Revisió ortogràfica

en: Check for Spam
ca: Comprova la brossa

en: Check the junk or spam folder of your email client. Sometime emails wind up there by mistake.
ca: Reviseu la paperera o la carpeta de correu brossa al vostre client de correu. A vegades els correus electrònics acaben allà per error.

en: Check your e-mail for the confirmation link.
ca: Comproveu si heu rebut per correu electrònic l'enllaç de confirmació.

en: Check your e-mail for your new password.
ca: Comproveu si heu rebut per correu electrònic la contrasenya nova.

en: Check your inbox at <strong>%s</strong> and click the link given.
ca: Comproveu la safata d'entrada a <strong>%1$s</strong> i cliqueu en l'enllaç que hi trobareu.

en: Choke speed
ca: Velocitat de choke

en: Choose from the most used tags
ca: Trieu una de les etiquetes més usades

en: Circle
ca: Cercle

en: Citation
ca: Citació

en: Class
ca: Classe

en: Cleanup messy code
ca: Neteja el codi intricat

en: Clear
ca: Neteja

en: Cleared by Akismet
ca: Netejat per l'Akismet

en: Click here to cancel reply.
ca: Feu clic aquí per cancel·lar la resposta.

en: Close
ca: Tanca

en: Close all open tags
ca: Tanca totes les etiquetes obertes

en: Close this window.
ca: Tanca aquesta finestra.

en: Code
ca: Codi

en: Code sample
ca: Exemple de codi

en: Color picker
ca: Selector de colors

en: Column
ca: Columna

en: Columns
ca: Columnes

[ctx: Comma-separated list of search stopwords in your language]
en: about,an,are,as,at,be,by,com,for,from,how,in,is,it,of,on,or,that,the,this,to,was,what,when,where,who,will,with,www
ca: a, abans, abans-d'ahir, abintestat, ací, adesiara, adés, adéu, adàgio, ah, ahir, ai, aitambé, aitampoc, aitan, aitant, aitantost, aixà, això, així, aleshores, algun, alguna, algunes, alguns, algú, alhora, allà, allèn, allò, allí, almenys, alto, altra, altre, altres, altresí, altri, alça, al·legro, amargament, amb, ambdues, ambdós, amunt, amén, anc, andante, andantino, anit, ans, antany, apa, aprés, aqueix, aqueixa, aqueixes, aqueixos, aqueixs, aquell, aquella, aquelles, aquells, aquest, aquesta, aquestes, aquests, aquèn, aquí, ara, arran, arrera, arrere, arreu, arri, arruix, atxim, au, avall, avant, aviat, avui, açò, bah, baix, baldament, ballmanetes, banzim-banzam, bastant, bastants, ben, bis, bitllo-bitllo, bo, bé, ca, cada, cal, cap, car, caram, catorze, cent, centes, cents, cerca, cert, certa, certes, certs, cinc, cinquanta, cinquena, cinquenes, cinquens, cinquè, com, comsevulla, contra, cordons, corrents, cric-crac, d, daixonses, daixò, dallonses, dallò, dalt, daltabaix, damunt, darrera, darrere, davall, davant, de, debades, dedins, defora, dejorn, dejús, dellà, dementre, dempeus, demés, demà, des, desena, desenes, desens, després, dessobre, dessota, dessús, desè, deu, devers, devora, deçà, diferents, dinou, dins, dintre, disset, divers, diversa, diverses, diversos, divuit, doncs, dos, dotze, dues, durant, ecs, eh, el, ela, elis, ell, ella, elles, ells, els, em, emperò, en, enans, enant, encara, encontinent, endalt, endarrera, endarrere, endavant, endebades, endemig, endemés, endemà, endins, endintre, enfora, engir, enguany, enguanyasses, enjús, enlaire, enlloc, enllà, enrera, enrere, ens, ensems, ensota, ensús, entorn, entre, entremig, entretant, entrò, envers, envides, environs, enviró, ençà, ep, ep, era, eren, eres, ergo, es, escar, essent, esser, est, esta, estada, estades, estan, estant, estar, estaran, estarem, estareu, estaria, estarien, estaries, estaré, estarà, estaràs, estaríem, estaríeu, estat, estats, estava, estaven, estaves, estem, estes, esteu, estic, estiguem, estigueren, estigueres, estigues, estiguessis, estigueu, estigui, estiguin, estiguis, estigué, estiguérem, estiguéreu, estigués, estiguí, estos, està, estàs, estàvem, estàveu, et, etc, etcètera, ets, excepte, fins, fora, foren, fores, força, fos, fossin, fossis, fou, fra, fui, fóra, fórem, fóreu, fóreu, fóssim, fóssiu, gaire, gairebé, gaires, gens, girientorn, gratis, ha, hagi, hagin, hagis, haguda, hagudes, hagueren, hagueres, haguessin, haguessis, hagut, haguts, hagué, haguérem, haguéreu, hagués, haguéssim, haguéssiu, haguí, hala, han, has, hauran, haurem, haureu, hauria, haurien, hauries, hauré, haurà, hauràs, hauríem, hauríeu, havem, havent, haver, haveu, havia, havien, havies, havíem, havíeu, he, hem, heu, hi, ho, hom, hui, hàgim, hàgiu, i, igual, iguals, inclusive, ja, jamai, jo, l, la, leri-leri, les, li, lla, llavors, llevat, lluny, llur, llurs, lo, los, ls, m, ma, mai, mal, malament, malgrat, manco, mant, manta, mantes, mantinent, mants, massa, mateix, mateixa, mateixes, mateixos, me, mentre, mentrestant, menys, mes, meu, meua, meues, meus, meva, meves, mi, mig, mil, mitges, mitja, mitjançant, mitjos, moixoni, molt, molta, moltes, molts, mon, mos, més, n, na, ne, ni, ningú, no, nogensmenys, només, noranta, nos, nosaltres, nostra, nostre, nostres, nou, novena, novenes, novens, novè, ns, nòs, nós, o, oh, oi, oidà, on, onsevulga, onsevulla, onze, pas, pengim-penjam, per, perquè, pertot, però, piano, pla, poc, poca, pocs, poques, potser, prest, primer, primera, primeres, primers, pro, prompte, prop, prou, puix, pus, pàssim, qual, quals, qualsevol, qualsevulla, qualssevol, qualssevulla, quan, quant, quanta, quantes, quants, quaranta, quart, quarta, quartes, quarts, quasi, quatre, que, quelcom, qui, quin, quina, quines, quins, quinze, quisvulla, què, ran, re, rebé, renoi, rera, rere, res, retruc, s, sa, salvament, salvant, salvat, se, segon, segona, segones, segons, seguida, seixanta, sempre, sengles, sens, sense, ser, seran, serem, sereu, seria, serien, series, seré, serà, seràs, seríem, seríeu, ses, set, setanta, setena, setenes, setens, setze, setè, seu, seua, seues, seus, seva, seves, si, sia, siau, sic, siguem, sigues, sigueu, sigui, siguin, siguis, sinó, sis, sisena, sisenes, sisens, sisè, sobre, sobretot, sol, sola, solament, soles, sols, som, son, sos, sota, sots, sou, sovint, suara, sí, sóc, són, t, ta, tal, tals, també, tampoc, tan, tanmateix, tant, tanta, tantes, tantost, tants, te, tercer, tercera, terceres, tercers, tes, teu, teua, teues, teus, teva, teves, ton, tos, tost, tostemps, tot, tota, total, totes, tothom, tothora, tots, trenta, tres, tret, tretze, tu, tururut, u, uf, ui, uix, ultra, un, una, unes, uns, up, upa, us, va, vagi, vagin, vagis, vaig, vair, vam, van, vares, vas, vau, vem, verbigràcia, vers, vet, veu, vint, vora, vos, vosaltres, vostra, vostre, vostres, vostè, vostès, vuit, vuitanta, vuitena, vuitenes, vuitens, vuitè, vés, vàreig, vàrem, vàreu, vós, xano-xano, xau-xau, xec, érem, éreu, és, ésser, àdhuc, àlies, ça, ço, òlim, ídem, últim, última, últimes, últims, únic, única, únics, úniques

en: Command failed
ca: Ordre fallida

en: Comment History
ca: Historial dels comentaris

en: Comment author name and email are required
ca: L'autor del comentari ha d'emplenar el nom i el correu electrònic

en: Comment on %1$s by %2$s
ca: Comentari de %2$s a %1$s

en: Comment on %s
ca: Comentaris a %s

en: Comment status was changed to %s
ca: S'ha canviat l'estat del comentari a %s

en: Comment was caught by wp_blacklist_check
ca: El comentari ha estat capturat per wp_blacklist_check

en: Comment:
ca: Comentari:

en: Comments
ca: Comentaris

en: Comments (RSS)
ca: Comentaris (RSS)

en: Comments <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr>
ca: <abbr title="en inglés, Really Simple Syndication">RSS</abbr> dels comentaris

en: Comments Feed
ca: Canal de comentaris

en: Comments Off
ca: Desactiva els comentaris

en: Comments are closed.
ca: Els comentaris estan tancats.

en: Comments for %1$s searching on %2$s
ca: Comentaris per %1$s buscant %2$s

en: Comments for %s
ca: Comentaris per %s

en: Comments on %s
ca: Comentaris a %s

en: Comments on: %s
ca: Comentaris a: %s

en: Comments you de-spam will be submitted to Akismet as mistakes so it can learn and get better.
ca: Comentaris que qualifiqueu com a no-brossa seran enviats a Akismet com a falles per tal de poder-ne aprendre.

en: Conditional query tags do not work before the query is run. Before then, they always return false.
ca: Les etiquetes de consulta condicionals no funcionen abans d'executar la consulta. Mentre no s'executi, sempre retornen false.

en: Confirm new password
ca: Confirma la contrasenya nova

en: Congratulations! Your new site, %s, is almost ready.
ca: Felicitacions! El vostre nou lloc web, %s, ja quasi està llest.

en: Console
ca: Consola

en: Constrain proportions
ca: Manté les proporcions

en: Content
ca: Contingut

en: Content, title, and excerpt are empty.
ca: El contingut, títol i extracte són buits.

en: Controller
ca: Controladora

en: Copy
ca: Copia

en: Copy table row
ca: Copia la fila

en: Copy/Cut/Paste is not available in Mozilla and Firefox.
ca: Copia/Retalla/Enganxa no està disponible al Mozilla i el Firefox.

en: Copyright &copy; 2003-2011, <a href="http://www.moxiecode.com" target="_blank">Moxiecode Systems AB</a>, All rights reserved.
ca: Copyright &copy; 2003-2011, <a href="http://www.moxiecode.com" target="_blank">Moxiecode Systems AB</a>, tots els drets reservats.

en: Could not calculate resized image dimensions
ca: No es pot calcular les dimensions de la imatge redimensionada

en: Could not create site.
ca: No s'ha pogut crear el lloc web.

en: Could not create user
ca: No s'ha pogut crear l'usuari

en: Could not insert post into the database
ca: No s'ha pogut inserir l'entrada a la base de dades

en: Could not insert term into the database
ca: No s'ha pogut inserir el terme a la base de dades

en: Could not insert term relationship into the database
ca: No s'ha pogut inserir les relacions del terme a la base de dades

en: Could not load the preview image. Please reload the page and try again.
ca: No es pot carregar la vista prèvia de la imatge. Recarregueu la pàgina i torneu-ho a provar.

en: Could not open handle for fopen() to %s
ca: No s'ha pogut obrir un gestor per fopen() a %s

en: Could not read image size
ca: No es pot llegir la mida de la imatge

en: Could not read image size.
ca: No s'ha pogut llegir la mida de la imatge.

en: Could not set that as the thumbnail image. Try a different attachment.
ca: No podem establir-la com a miniatura de la imatge. Proveu amb un altre fitxer adjunt.

en: Could not update comment status
ca: No s'ha pogut actualitzar l'estat del comentari

en: Could not update post in the database
ca: No s'ha pogut actualitzar l'entrada a la base de dades

en: Could not write file %1$s (%2$s)
ca: No s'ha pogut escriure el fitxer %1$s (%2$s)

en: Could not write file %s
ca: El fitxer %s no es pot desar

en: Create Gallery
ca: Crea una galeria

en: Create Site
ca: Crea un lloc web

en: Create a Configuration File
ca: Crea un fitxer de configuració

en: Create a new Akismet Key
ca: Crea una clau de l'Akismet nova

en: Create a new gallery
ca: Crea una galeria nova

en: Crop thumbnail to exact dimensions
ca: Retalla la miniatura a les dimensions exactes

en: Crunching&hellip;
ca: Processant&hellip;

en: Current Color
ca: Color actual

en: Current Link
ca: Enllaç Actual

en: Current marker
ca: Marca actual

en: Current position
ca: Posició actual

en: Currently %s comment is waiting for approval. Please visit the moderation panel: | Currently %s comments are waiting for approval. Please visit the moderation panel:
ca[0]: En aquest moment hi ha %s comentari esperant l'aprovació. Visiteu el tauler de moderació:
ca[1]: En aquest moment hi ha %s comentaris esperant l'aprovació. Visiteu el tauler de moderació:

en: Currently not supported by your browser, use keyboard shortcuts instead.
ca: Actualment no suportat pel vostre navegador, podeu usar una combinació de teclat.

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Custom Menu
ca: Menú personalitzat

en: Custom URL
ca: URL personalitzada

en: Customize
ca: Personalitza

en: Cut
ca: Retalla

en: Cut table row
ca: Retalla la fila

en: Dark azure
ca: Blau celeste fosc

en: Dark green
ca: Verd fosc

en: Dark olive
ca: Oliva fosc

en: Dashboard
ca: Tauler

en: Database Error
ca: Error de la base de dades

en: Database tables are missing.
ca: Les taules de la base de dades falten.

en: Date Format
ca: Format de data

en: De-spam marked comments &raquo;
ca: Els comentaris indicats no són brossa &raquo;

en: Dear User,
    
    Your new SITE_NAME site has been successfully set up at:
    BLOG_URL
    
    You can log in to the administrator account with the following information:
    Username: USERNAME
    Password: PASSWORD
    Log in here: BLOG_URLwp-login.php
    
    We hope you enjoy your new site. Thanks!
    
    --The Team @ SITE_NAME
ca: Hola blocaire,
    
    El lloc SITE_NAME nou s'ha configurat correctament a:
    BLOG_URL
    
    Podeu entrar en el compte administratiu amb la següent informació:
    Nom d'usuari: USERNAME
    Contrasenya: PASSWORD
    Entreu aquí: BLOG_URLwp-login.php
    
    Esperem que gaudiu del lloc nou. Gràcies!
    
    --L'equip @ SITE_NAME

en: Dear User,
    
    Your new account is set up.
    
    You can log in with the following information:
    Username: USERNAME
    Password: PASSWORD
    LOGINLINK
    
    Thanks!
    
    --The Team @ SITE_NAME
ca: Blocaire,
    
    El vostre compre està configurat.
    
    Podeu iniciar una sessió amb la següent informació:
    Usuari: USERNAME
    Contrasenya: PASSWORD
    LOGINLINK
    
    Gràcies!
    
    --L'equip @ SITE_NAME

en: Dec_December_abbreviation
ca: des

en: December
ca: desembre

en: Default
ca: Predeterminada

en: Default frame
ca: Marc per defecte

en: Default volume
ca: Volum per defecte

en: Default width
ca: Amplada per defecte

en: Definition description
ca: Definició

en: Definition term
ca: Terme definit

en: Delete Gallery
ca: Suprimeix la galeria

en: Delete Image
ca: Suprimeix la Imatge

en: Delete Permanently
ca: Esborra permanentment

en: Delete all
ca: Suprimeix-los tots

en: Delete it: %s
ca: Suprimeix-lo: %s

en: Delete row
ca: Suprimeix la fila

en: Delete table
ca: Suprimeix la taula

en: Deletion
ca: Suprimeix

en: Describe this audio file&hellip;
ca: Descriu aquest àudio&hellip;

en: Describe this media file&hellip;
ca: Descriu aquest mèdia&hellip;

en: Describe this video&hellip;
ca: Descriu aquest vídeo&hellip;

en: Description
ca: Descripció

en: Deselect
ca: Deselecciona

en: Destination directory for file streaming does not exist or is not writable.
ca: El directori de destí per al flux de fitxers no existeix o no té permisos d'escriptura.

en: Direction left to right
ca: Direcció d'esquerra a dreta

en: Direction right to left
ca: Direcció de dreta a esquerra

en: Dismiss
ca: Descarta-ho

en: Dismiss Errors
ca: Descarta els errors

en: Display Header Text
ca: Mostra el text de la capçalera

en: Display as dropdown
ca: Mostra com un menú desplegable

en: Display item author if available?
ca: Mostra l'autor si és disponible?

en: Display item content?
ca: Mostra el contingut de les entrades?

en: Display item date?
ca: Mostra la data de les entrades?

en: Display post date?
ca: Mostreu la data de les entrades?

en: Display the number of spam comments Akismet has caught
ca: Mostra el nombre de comentaris brossa que l'Akismet ha capturat

en: Distraction Free Writing mode
ca: Mode d'escriptura lliure de distracció

en: Distraction Free Writing mode (Alt + Shift + W)
ca: Mode d'escriptura lliure de distracció (Alt + Shift + W)

en: Do not deregister the %1$s script in the administration area. To target the frontend theme, use the %2$s hook.
ca: No desactiveu l'script %1$s a l'àrea d'administració. Per adreçar-vos al tema de la pàgina d'inici, utilitzeu el codi %2$s.

en: Do you really want to <a href='%s'>log out</a>?
ca: Realment voleu <a href='%s'>sortir</a>?

en: Do you want to use the WYSIWYG mode for this textarea?
ca: Voleu usar el mode WYSIWYG en aquesta àrea de text?

en: Document properties
ca: Propietats del document

en: Documentation
ca: Documentació (en anglès)

en: Done
ca: Fet

en: Download File
ca: Baixa el fitxer

en: Download Video
ca: Baixa el vídeo

en: Draft
ca: Esborrany

en: Draft <span class="count">(%s)</span> | Drafts <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Esborrany <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Esborranys</a> <span class="count">(%s)</span>

en: Drag and drop to reorder images.
ca: Arrossegueu i deseu anar per reordenar les imatges.

en: Drop a file here or <a href="#" class="upload">select a file</a>.
ca: Arrossegueu el fitxer aqui o <a href="#" class="upload">seleccioneu un fitxer</a>.

en: Drop files anywhere to upload
ca: Desa els fitxers a qualsevol lloc per penjar

en: Drop files to upload
ca: Desa els fitxers per penjar

en: Duplicate comment detected; it looks as though you&#8217;ve already said that!
ca: Comentari duplicat: sembla ser que ja s'havia dit això abans!

en: E-mail
ca: Correu electrònic

en: E-mail : %s
ca: Correu electrònic : %s

en: E-mail: %s
ca: Correu electrònic: %s

en: ERROR: Invalid values entered, these are marked in red.
ca: ERROR: Heu introduït valors incorrectes, aquests s'han marcat en vermell.

en: ERROR: The themes directory is either empty or doesn&#8217;t exist. Please check your installation.
ca: ERROR: el directori de temes o bé està buit o bé no existeix. Comproveu la instal·lació.

en: ERROR: This is not a valid feed template.
ca: ERROR: Això no és una plantilla de canal de sindicació vàlida.

en: Edit
ca: Edita

en: Edit CSS Style
ca: Edita l'estil CSS

en: Edit Category
ca: Edita la categoria

en: Edit Gallery
ca: Edita la galeria

en: Edit HTML Source
ca: Edita font HTML

en: Edit Image
ca: Edita la Imatge

en: Edit Link Category
ca: Edita la categoria d'enllaços

en: Edit Media
ca: Edita un mèdia

en: Edit My Profile
ca: Edita el perfil

en: Edit Page
ca: Edita pàgina

en: Edit Post
ca: Edita l'entrada

en: Edit Site
ca: Edita el lloc

en: Edit Tag
ca: Edita l'etiqueta

en: Edit This
ca: Edita això

en: Edit embedded media
ca: Edita el mèdia incrustat

en: Editor width in Distraction Free Writing mode:
ca: Amplada de l'editor al mode d'escriptura lliure de distracció:

en: Either there are no posts, or something went wrong.
ca: O bé no hi ha cap entrada o bé ha ocorregut un problema tècnic.

en: Email
ca: Correu electrònic

en: Email&nbsp;Address:
ca: Adreça&nbsp;electrònica:

en: Embed Media Player
ca: Incrusta el reproductor de mèdia

en: Embed or Link
ca: Incrusta o enllaça

en: Emotions
ca: Emocions

en: Empty
ca: Buida

en: Empty Term
ca: Terme buit

en: Empty command string
ca: Cadena d'instruccions buida

en: Empty filename
ca: Nom d'e fitxer buit

en: Enable JavaScript
ca: Permet JavaScript

en: Enabled
ca: Activat

en: End time
ca: Hora final

en: English=en,Danish=da,Dutch=nl,Finnish=fi,French=fr,German=de,Italian=it,Polish=pl,Portuguese=pt,Spanish=es,Swedish=sv
ca: Anglès=en,Danès=da,Holandès=nl,Finès=fi,Francès=fr,Alemany=de,Italià=it,Polac=pl,Portuguès=pt,Castellà=es,Suec=sv

en: Enter a description of the image
ca: Introdueix una descripció de la imatge

en: Enter a link URL or click above for presets.
ca: Introduïu l'URL d'un enllaç o cliqueu aquí dalt per als valors predeterminats.

en: Enter the RSS feed URL here:
ca: Introdueix la URL del canal RSS aquí:

en: Enter the URL
ca: Introdueix URL

en: Enter the URL of the image
ca: Introdueix URL de la imatge

en: Enter the destination URL
ca: Introduïu la URL de destinació

en: Enter title here
ca: Entreu el títol aquí

en: Enter your new password below.
ca: Introduïu la contrasenya nova a continuació.

en: Enter your password to view comments.
ca: Escriviu la vostra contrasenya per veure els comentaris.

en: Entries (RSS)
ca: Entrades (RSS)

en: Entries <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr>
ca: <abbr title="en anglès, Really Simple Syndication">RSS</abbr> de les entrades

en: Entries from any RSS or Atom feed.
ca: Entrades de qualsevol fil de subscripció RSS o Atom.

en: Error establishing a database connection
ca: S'ha produït un error en establir la connexió amb la base de dades

en: Error while saving the changes.
ca: S'ha produït un error mentre es desaven els canvis.

en: Excerpt
ca: Extracte

en: Excerpt:
ca: Extracte:

en: Exclude:
ca: Excloure:

en: Exit fullscreen
ca: Surt de la pantalla completa

en: F j, Y
ca: j \d\e F \d\e Y

en: F j, Y g:i a
ca: j \d\e F \d\e Y G:i

en: F, Y
ca: F \d\e Y

en: F_Friday_initial
ca: dv.

en: Failed
ca: Ha fallat

en: Failed to delete the page.
ca: Error en intentar suprimir la pàgina.

en: Failed to write request to temporary file.
ca: Ha fallat la sol·licitud d'escriptura al fitxer temporal.

en: Feb_February_abbreviation
ca: feb

en: February
ca: febrer

en: Feed for all posts filed under %s
ca: Canal de totes les entrades arxivades en %s

en: Feedback
ca: Opinions (en anglès)

en: File &#8220;%s&#8221; doesn&#8217;t exist?
ca: Fitxer '%s' inexistent?

en: File &#8220;%s&#8221; is not an image.
ca: El fitxer '%s' no és cap imatge.

en: File canceled.
ca: Fitxer cancel·lat.

en: File doesn&#8217;t exist?
ca: Potser el fitxer no existeix?

en: File is not an image.
ca: El fitxer no és una imatge.

en: File/URL
ca: Fitxer/URL

en: Find
ca: Cerca

en: Find/Replace
ca: Cerca/reemplaça

en: First Post
ca: Primera entrada

en: Fixed
ca: Fixat

en: Flagged as spam by %s
ca: Marcat com a brossa per %s

en: Flagged as spam by Akismet
ca: Marcat com a brossa per l'Akismet

en: Flash options
ca: Opcions del Flash

en: Flash video options
ca: Opcions de vídeo Flash

en: Flashvars
ca: Variables Flash

en: Font family
ca: Família de font

en: Font size
ca: Mida de font

en: For more information about this software visit the <a href="http://tinymce.com" target="_blank">TinyMCE website</a>.
ca: Per a més informació sobre aquest programari, visiteu la <a href="http://tinymce.com" target="_blank">pàgina web del TinyMCE</a>.

en: For some strange yet very annoying reason, this post could not be deleted.
ca: Per algun motiu estrany i molest aquesta entrada no s'ha pogut suprimir.

en: For some strange yet very annoying reason, this post could not be edited.
ca: Per algun motiu estrany i molest aquesta entrada no s'ha pogut publicar.

en: Fri
ca: dv.

en: Friday
ca: divendres

en: Front page
ca: Pàgina inicial

en: Front page displays
ca: Mostra la pàgina principal

en: Full
ca: Complet

en: Full Size
ca: Mida Original

en: Fullscreen
ca: Pantalla completa

en: GNU Library General Public License
ca: Llicència Pública General de Llibreria GNU

en: Gallery Settings
ca: Configuració de la galeria

en: General Usage
ca: Ús general

en: Get <em>another</em> %s site in seconds
ca: Obté <em>altre</em> lloc web %s en segons

en: Get New Password
ca: Obté una contrasenya nova

en: Get your own %s account in seconds
ca: Obteniu el vostre compte %s en segons

en: Gimme a site!
ca: Dòna'm un lloc web!

en: Give the feed a title (optional):
ca: Pots donar un títol al fil (opcional):

en: Global Dashboard: %s
ca: Tauler global: %s

en: Go Fullscreen
ca: Vés a la pantalla completa

en: Gold
ca: Or

en: Got Moxie?
ca: Tens Moxie?

en: Gray
ca: Gris

en: Grayish blue
ca: Blau grisenc

en: Green
ca: Verd

en: Greetings Site Administrator! You are currently allowing &#8220;%s&#8221; registrations. To change or disable registration go to your <a href="%s">Options page</a>.
ca: Felicitats administrador del lloc web! Actualment esteu permetent &#8220;%s&#8221; registres. Per a canviar o desactivar el registre, aneu a la <a href="%s">pàgina d'opcions</a>.

en: H-Space
ca: Espai horitzontal

en: HTML Source Editor
ca: Editor de font HTML

en: HTML in the Rich Editor
ca: HTML en l'editor visual

en: HTML5 Video Options
ca: Opcions de Vídeo HTML5

en: HTTP error.
ca: Error d'HTTP.

en: Have you entered your email correctly? You have entered %s, if it&#8217;s incorrect, you will not receive your email.
ca: Heu introduït l'adreça de correu electrònic correctament? Heu introduït %s, si no és correcte, no rebreu el correu electrònic.

en: Header
ca: Capçalera

en: Header Image
ca: Imatge de la capçalera

en: Header Text Color
ca: Color del text de la capçalera

en: Heading 1
ca: Capçalera 1

en: Heading 2
ca: Capçalera 2

en: Heading 3
ca: Capçalera 3

en: Heading 4
ca: Capçalera 4

en: Heading 5
ca: Capçalera 5

en: Heading 6
ca: Capçalera 6

en: Height
ca: Alçada

en: Help
ca: Ajuda

en: Help (Alt + Shift + H)
ca: Ajuda (Alt + Shift + H)

en: Hex Value
ca: Valor hexadecimal

en: Hidden
ca: Invisible

en: Hidden GUI
ca: GUI invisible

en: Hint: The password should be at least seven characters long. To make it stronger, use upper and lower case letters, numbers and symbols like ! " ? $ % ^ &amp; ).
ca: Pista: és recomanable que la contrasenya tinga almenys 7 caràcters. Per fer-la més robusta, feu servir lletres majúscules i minúscules, nombres i signes com ara ! " ? $ % ^ &amp; ).

en: History
ca: Historial

en: Home
ca: Pàgina d'inici

en: Horizontal rule
ca: Regla horitzontal

en: Horizontal space
ca: Espai horitzontal

en: Hotkeys
ca: Dreceres de teclat

en: How many items would you like to display?
ca: Quantes entrades s'han de mostrar?

en: Howdy, %1$s
ca: Hola, %1$s

en: I already have a key
ca: Ja tinc una clau

en: IO error.
ca: Error d'Entrada/Sortida.

en: Id
ca: Identificador

en: If this was a mistake, just ignore this email and nothing will happen.
ca: Si això fos un error, ignoreu aquest correu electrònic i no passarà res.

en: If you are the owner of this network please check that MySQL is running properly and all tables are error free.
ca: Si sou el propietari d'aquesta xarxa, comproveu que MySQL s'està executant correctament i totes les taules estan lliures d'error.

en: If you do not activate your site within two days, you will have to sign up again.
ca: Si no activeu el vostre lloc web en dos dies, haureu de registrar-vos altra vegada.

en: If you do not activate your username within two days, you will have to sign up again.
ca: Si no activeu el vostre nom d'usuari en dos dies, haureu de registrar-vos altra vegada.

en: If you do not like the way the rich editor works, you may turn it off from Your Profile submenu, under Users in the admin menu.
ca: Si no us agrada com funciona l'editor visual, el podeu desactivar en el submenú perfil, sota Usuaris en el menú d'administració.

en: If you haven&#8217;t received your email yet, there are a number of things you can do:
ca: Si no heu rebut encara el correu electrònic, hi ha un nombre de coses que podeu fer:

en: If you need to upload an image or another media file from your computer, you can use the Media Library button above the editor. The media library will attempt to create a thumbnail-sized copy from each uploaded image. To insert your image into the post, first click on the thumbnail to reveal a menu of options. When you have selected the options you like, click "Insert into Post" and your image or file will appear in the post you are editing.
ca: Si necessiteu penjar una imatge o altre fitxer mèdia des del vostre ordinador, podeu utilitzar el botó de la mediateca que hi ha a la part superior de l'editor. La mediateca intentarà crear una còpia en miniatura de cada imatge que pengeu. Per inserir la imatge a l'entrada, primer feu clic a la miniatura perquè aparegui el menú d'opcions. Quan seleccioneu les opcions que us agradin, feu clic a "Insereix a l'entrada" i la imatge o fitxer apareixerà a l'entrada que esteu editant.

en: If you&#8217;re not going to use a great site domain, leave it for a new user. Now have at it!
ca: Si no aneu a fer servir el domini d'un gran lloc, deseu-lo per a un altre usuari nou. Ara en tenim!

en: If you&#8217;re still stuck with this message, then check that your database contains the following tables:
ca: Si encara esteu encallats amb aquest missatge, reviseu que la base de dades conté les següents taules:

en: If your site does not display, please contact the owner of this network.
ca: Si el lloc no es mostra, contacteu amb el propietari de la xarxa.

en: Ignore all
ca: Ignora-ho tot

en: Ignore word
ca: Ignora la paraula

en: Image
ca: Imatge

en: Image <span class="count">(%s)</span> | Images <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Imatge <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Imatges <span class="count">(%s)</span>

en: Image Editor Save Failed
ca: Ha fallat el desament de l'editor d'imatges

en: Image URL
ca: Adreça URL

en: Image crop failed.
ca: Ha fallat l'escapçada de la imatge.

en: Image default align
ca: Alineació per defecte de la imatge

en: Image default link type
ca: Tipus d'enllaç per defecte de la imatge

en: Image default size
ca: Mida per defecte de la imatge

en: Image description
ca: Descripció de l'imatge

en: Image flip failed.
ca: Ha fallat la inversió de la imatge.

en: Image list
ca: Llista d'imatges

en: Image properties
ca: Propietats de la imatge

en: Image resize failed.
ca: Ha fallat el canvi de mida de la imatge.

en: Image rotate failed.
ca: Ha fallat la rotació de la imatge.

en: Image status
ca: Estat de la imatge

en: Images
ca: Imatges

en: Images and Attachments
ca: Imatges i adjunts

en: In <code>%1$s</code>, use the <code>%2$s</code> method, not the <code>%3$s</code> function. See %4$s.
ca: En <code>%1$s</code>, utilitzeu el mètode <code>%2$s</code>, no la funció <code>%3$s</code>. Mireu %4$s.

en: Incorrect username or password.
ca: Nom d'usuari o contrasenya incorrectes

en: Indent
ca: Sagna

en: Indigo
ca: Indi

en: Insert
ca: Insereix

en: Insert / edit embedded media
ca: Insereix/Edita un mèdia incrustat

en: Insert Image
ca: Insereix imatge

en: Insert Media
ca: Insereix un mèdia

en: Insert More Tag
ca: Insereix una etiqueta "Més"

en: Insert More Tag (Alt + Shift + T)
ca: Insereix l'etiqueta Més (Alt + Shift + T)

en: Insert Page Break
ca: Insereix un salt de pàgina

en: Insert Page Break tag
ca: Insereix una marca "salt de pàgina"

en: Insert Page break (Alt + Shift + P)
ca: Insereix salt de línia (Alt + Shift + P)

en: Insert column after
ca: Insereix columna després

en: Insert column before
ca: Insereix columna abans

en: Insert custom character
ca: Insereix un caràcter especial

en: Insert date
ca: Insereix la data

en: Insert from URL
ca: Insereix des de una URL

en: Insert gallery
ca: Insereix una galeria

en: Insert horizontal ruler
ca: Insereix la regla horitzontal

en: Insert into page
ca: Insereix a la pàgina

en: Insert into post
ca: Insereix a l'entrada

en: Insert link
ca: Insereix un enllaç

en: Insert new layer
ca: Insereix una capa nova

en: Insert non-breaking space character
ca: Insereix un caràcter d'espai inseparable

en: Insert predefined template content
ca: Insereix plantilla de contingut predefinida

en: Insert row after
ca: Insereix fila després

en: Insert row before
ca: Insereix fila abans

en: Insert time
ca: Insereix l'hora

en: Insert/Edit Attributes
ca: Insereix/Edita atributs

en: Insert/edit anchor
ca: Insereix/Edita una àncora

en: Insert/edit image
ca: Insereix/Edita una imatge

en: Insert/edit image (Alt + Shift + M)
ca: Insereix/edita una imatge (Alt + Shift + M)

en: Insert/edit link
ca: Insereix/Edita un enllaç

en: Insert/edit link (Alt + Shift + A)
ca: Insereix/edita un enllaç (Alt + Shift + A)

en: Insertion
ca: Insereix

en: Inserts a new table
ca: Insereix una taula

en: Insufficient arguments passed to this XML-RPC method.
ca: S'han passat un nombre insuficient d'arguments a aquest mètode XML-RPC.

en: Invalid
ca: Incorrecte

en: Invalid Taxonomy
ca: Taxonomia no vàlida

en: Invalid activation key.
ca: Codi d'activació no vàlid.

en: Invalid attachment ID.
ca: Identificador d'adjunt incorrecte.

en: Invalid author ID.
ca: Identificador d'autor no vàlid.

en: Invalid comment ID.
ca: Identificador de comentari no vàlid.

en: Invalid comment status.
ca: Estat del comentari no vàlid.

en: Invalid file type
ca: Tipus de fitxer invàlid

en: Invalid key
ca: Clau no vàlida

en: Invalid object ID
ca: Identificador d'objecte no vàlid

en: Invalid post
ca: Entrada no vàlida

en: Invalid post ID
ca: Identificador d'entrada no vàlid.

en: Invalid post ID.
ca: Identificador de l'entrada no vàlid.

en: Invalid post format
ca: Format d'article invàlid

en: Invalid post type
ca: Tipus d'entrada no vàlida

en: Invalid taxonomy
ca: Taxonomia incorrecta

en: Invalid term ID
ca: Identificador de terme és invàlid

en: Invalid user ID
ca: Identificador d'usuari no vàlid.

en: Invalid user ID.
ca: Identificador d'usuari incorrecte.

en: Invoke URLs
ca: Invoca URLs

en: Is there no link to us?
ca: No hi ha cap enllaç cap a nosaltres?

en: Italic
ca: Itàlica

en: Italic (Ctrl + I)
ca: Cursiva (Ctrl + I)

en: JS Callback
ca: Crida de retorn JS

en: Jan_January_abbreviation
ca: gen

en: January
ca: gener

en: JavaScript must be enabled to use this feature.
ca: S'ha d'activar el JavaScript per utilitzar aquesta característica.

en: Jul_July_abbreviation
ca: jul

en: July
ca: juliol

en: Jump to tool buttons - Alt+Q, Jump to editor - Alt-Z, Jump to element path - Alt-X
ca: Ves als botons de control - Alt+Q, Anar a l'editor - Alt-Z, Anar a la ruta (path) de l'element - Alt-X

en: Jun_June_abbreviation
ca: jun

en: June
ca: juny

en: Just a username, please.
ca: Solament un nom d'usuari.

en: Just write.
ca: Solament escriu.

en: Justify Text
ca: Text justificat

en: Keep linebreaks
ca: Manté la separació de línies

en: Kiosk mode
ca: Mode Kiosk

en: Languages
ca: Idiomes

en: Large
ca: Gran

en: Large size image height
ca: Alçada de la imatge de mida gran

en: Large size image width
ca: Amplada de la imatge de mida gran

en: Last Checked
ca: Comprovat per darrera vegada

en: Last Post
ca: Darrera entrada

en: Last updated
ca: Darrera actualització

en: Last updated: %s
ca: Darrera actualització: %s

en: Learn word
ca: Aprèn la paraula

en: Leave a Comment
ca: Feu un comentari

en: Leave a Reply
ca: Deixa un comentari

en: Leave a Reply to %s
ca: Respon a %s

en: Leave a comment
ca: Deixa un comentari

en: Left
ca: Esquerra

en: Length:
ca: Longitud:

en: Letter
ca: Lletra

en: License
ca: Llicència

en: Light sky blue
ca: Blau clar

en: Light yellow
ca: Groc clar

en: Lime
ca: Llima

en: Line and paragraph breaks automatic, e-mail address never displayed, <acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym> allowed: <code>%s</code>
ca: El salt de línia i paràgraf són automàtics, l'adreça de correu electrònic no es mostrarà mai, l'<acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym> permès és: <code>%s</code>

en: Link Categories
ca: Categories d'enllaços

en: Link Category
ca: Categoria d'enllaços

en: Link ID
ca: Identificador de l'enllaç

en: Link Rel
ca: Relatiu a l'enllaç

en: Link To
ca: Enllaça a

en: Link URL
ca: URL

en: Link list
ca: Llista d'enllaços

en: Link rating
ca: Valoració de l'enllaç

en: Link title
ca: Títol de l'enllaç

en: Link to Attachment Page
ca: Enllaça a la pàgina de les adjuncions

en: Link to Image
ca: Enllaça a la Imatge

en: Link to Media File
ca: Enllaça a un mèdia

en: Links
ca: Enllaços

en: Links for %s
ca: Enllaços amb %s

[ctx: Links widget]
en: Random
ca: Aleatori

en: List
ca: Llista

en: Loaded plugins
ca: Extensions carregades

en: Log In
ca: Entra

en: Log Out
ca: Surt

en: Log in
ca: Entra

en: Log in to Reply
ca: Entra per respondre

en: Log in to leave a Comment
ca: Entra per fer un comentari

en: Log out
ca: Surt

en: Log out &raquo;
ca: Surt &raquo;

en: Log out of this account
ca: Surt d'aquest compte

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>.
ca: Heu iniciat sessió com a <a href="%1$s">%2$s</a>.

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Log out of this account">Log out &raquo;</a>
ca: Heu iniciat sessió com a <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Tanca aquesta sessió">Tanca la sessió &raquo;</a>

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Log out of this account">Log out?</a>
ca: Identificat com <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Deixeu aquest compte">Sortim?</a>

en: Login Address (URL)
ca: Adreça d'inici de sessió (URL)

en: Login, RSS, &amp; WordPress.org links.
ca: Inici de sessió, fils de subscripció RSS, &amp; enllaços de WordPress.org.

en: Loop
ca: Llaç (Loop)

en: Lost Password
ca: Contrasenya perduda

en: Lost your password?
ca: Heu perdut la contrasenya?

en: Lower alpha
ca: Alfa minúscula

en: Lower greek
ca: Grega minúscula

en: Lower roman
ca: Romana minúscula

en: M_Monday_initial
ca: dl.

en: Mail (will not be published)
ca: El correu electrònic (no es publicarà)

en: Maintain aspect
ca: Manté l'aspecte

en: Maintenance
ca: Manteniment

en: Manage Audio
ca: Gestiona els fitxers d'àudio

en: Manage Comments
ca: Gestiona els comentaris

en: Manage Images
ca: Gestiona les imatges

en: Manage Video
ca: Gestiona vídeos

en: Manual Offsets
ca: Òfsets manuals

en: Mar_March_abbreviation
ca: mar

en: March
ca: març

en: Maroon
ca: Granat

en: Maximum upload file size: %d%s.
ca: La mida màxima de càrrega de fitxers: %d%s.

en: May
ca: maig

en: May_May_abbreviation
ca: mai

en: Media File
ca: Mèdia

en: Media Library
ca: Mediateca

en: Medium
ca: Mitjana

en: Medium gray
ca: Grisenc

en: Medium size image height
ca: Alçada de la imatge de mida mitjana

en: Medium size image width
ca: Amplada de la imatge de mida mitjana

en: Memory exceeded. Please try another smaller file.
ca: S'ha excedit la memòria. Torneu a provar amb un altre fitxer més petit.

en: Menu
ca: Menú

en: Menus
ca: Menús

en: Merge table cells
ca: Ajunta les cel·les

en: Middle
ca: Al mig

en: Mismatch
ca: No conincideixen

en: Missing Attachment
ca: Falta l'adjunt

en: Mission complete. Message <strong>%s</strong> deleted.
ca: Missió aconseguida. S'ha esborrat el missatge <strong>%s</strong>.

en: Mon
ca: dl.

en: Monday
ca: dilluns

en: More colors
ca: Més colors

en: More...
ca: Més...

en: Move backward
ca: Torna enrere

en: Move forward
ca: Ves endavant

[ctx: Multisite active signup type]
en: all
ca: tots

[ctx: Multisite active signup type]
en: blog
ca: bloc

[ctx: Multisite active signup type]
en: none
ca: cap

[ctx: Multisite active signup type]
en: user
ca: usuari

en: Multisite only works without the port number in the URL.
ca: Multi lloc solament funciona sense el número de port en la URL.

en: Must be at least 4 characters, letters and numbers only. It cannot be changed, so choose carefully!
ca: Ha de ser d'almenys 4 caràcters, lletres i números solament. No es pot canviar, així que trieu-la amb cura!

en: Mute
ca: Desactiva el so

en: Mute Toggle
ca: Commuta el silenci

en: My Account
ca: El meu compte

en: My Sites
ca: Els meus llocs

en: Name
ca: Nom

en: Named
ca: Per nom

en: Named colors
ca: Colors amb nom

en: Narrower
ca: Més estret

en: Navigation
ca: Navegació

en: Navigation Menu
ca: Menú de navegació

en: Navigation Menu Item
ca: Element del menú de navegació

en: Navigation Menu Items
ca: Elements del menú de navegació

en: Navigation Menus
ca: Menús de navegació

en: Navy Blue
ca: Blau marí

en: Need more help? <a href='http://codex.wordpress.org/Editing_wp-config.php'>We got it</a>.
ca: Necessiteu més ajuda? <a href='http://codex.wordpress.org/Editing_wp-config.php'>La tenim</a>.

en: Network Admin
ca: Administrador de la xarxa

en: Network Admin: %s
ca: Administrador de la xarxa: %s

en: Network Status
ca: Estat de la xarxa

en: Network functions are disabled.
ca: Les funcions de xarxa estan desactivades.

en: New %1$s Site: %2$s
ca: Nou lloc web %1$s: %2$s

en: New %1$s User: %2$s
ca: Nou %1$s usuari: %2$s

en: New Category Name
ca: Nou nom de categoria

en: New Link Category Name
ca: Nom de categoria d'enllaços nova

en: New Page
ca: Pàgina nova

en: New Post
ca: Entrada nova

en: New Site Registration: %s
ca: Registre de nou lloc web: %s

en: New Site: %1$s
    URL: %2$s
    Remote IP: %3$s
    
    Disable these notifications: %4$s
ca: Pàgina web nova: %1$s
    URL: %2$s
    IP remota: %3$s
    
    Desactiva aquestes notificacions: %4$s

en: New Tag Name
ca: Nou nom d'etiqueta

en: New User Registration: %s
ca: Registre d'un nou usuari: %s

en: New User: %1$s
    Remote IP: %2$s
    
    Disable these notifications: %3$s
ca: Usuari nou o usuària nova: %1$s
    IP remota: %2$s
    
    Desactiva aquestes notificacions: %3$s

en: New comment on your post "%s"
ca: Hi ha un nou retroenllaç a l'entrada "%s"

en: New document
ca: Nou document

en: New layer...
ca: Capa nova...

en: New password
ca: Contrasenya nova

en: New pingback on your post "%s"
ca: Hi ha un nou retroping de l'entrada "%s"

en: New trackback on your post "%s"
ca: Hi ha un nou retroenllaç a l'entrada "%s"

en: New user registration on your site %s:
ca: Registre d'usuari nou al lloc web %s:

en: Newer Comments &raquo;
ca: Comentaris més recents &raquo;

en: Next
ca: Següent

en: Next &gt;
ca: Entrades següents &gt;

en: Next &raquo;
ca: Entrades següents &raquo;

en: Next Page &raquo;
ca: Pàgina següent &raquo;

en: Next Post
ca: Entrada següent

en: Next page
ca: Pàgina següent

en: Next page...
ca: Pàgina següent...

en: No Comments
ca: No hi ha comentaris

en: No Image
ca: Sense imatge

en: No Repeat
ca: Sense repetició

en: No categories
ca: No hi ha categories

en: No comments yet.
ca: Encara no hi ha comentaris.

en: No connection to server
ca: No hi ha connexió amb el servidor

en: No correction
ca: Sense correcció

en: No editor could be selected.
ca: No s'ha seleccionat cap editor.

en: No items found.
ca: No s'han trobat elements.

en: No java
ca: Sense java

en: No login ID submitted
ca: No s'ha enviat l'identificador d'usuari

en: No matches found.
ca: No s'ha trobat cap resultat.

en: No menus have been created yet. <a href="%s">Create some</a>.
ca: No s'ha creat cap menú encara. <a href="%s">Creeu algun</a>.

en: No misspellings found.
ca: No s'ha trobat cap falta d'ortografia.

en: No more comments found.
ca: No s'han trobat més comentaris.

en: No msg number submitted
ca: No s'ha enviat cap número de missatge

en: No pages found in Trash.
ca: No s'ha trobat cap pàgina a la paperera.

en: No pages found.
ca: No s'ha trobat cap pàgina.

en: No password submitted
ca: No s'ha enviat la contrasenya

en: No posts found in Trash.
ca: No s'ha trobat cap entrada a la paperera.

en: No posts found.
ca: No s'ha trobat cap entrada.

en: No results found.
ca: No s'ha trobat cap resultat.

en: No search term specified. Showing recent items.
ca: No s'ha especificat cap terme de cerca. Es mostren els articles més recents.

en: No server banner
ca: No hi identificació del servidor

en: No server specified
ca: Servidor no especificat

en: No site by that name on this system.
ca: No hi ha cap lloc web amb aquest nom al sistema.

en: No site defined on this host. If you are the owner of this site, please check <a href="http://codex.wordpress.org/Debugging_a_WordPress_Network">Debugging a WordPress Network</a> for help.
ca: No s'ha definit cap lloc web en aquest amfitrió. Si sou propietari d'aquest lloc web, pegueu un cop d'ull a <a href="http://codex.wordpress.org/Debugging_a_WordPress_Network">Depurant una xarxa Wordpress</a> (en anglès) per si trobeu ajuda.

en: No suggestions
ca: Cap suggeriment

en: No tags found.
ca: No s'han trobat etiquetes.

en: None
ca: Cap

en: Not Spam
ca: No és brossa

en: Not yet
ca: Encara no

en: Nov_November_abbreviation
ca: nov

en: November
ca: novembre

en: Num loops
ca: Bucles Num

en: Number of comments to show:
ca: Nombre de comentaris que cal mostrar:

en: Number of links to show:
ca: Nombre d'enllaços que cal mostrar:

en: Number of posts to show:
ca: Nombre d'entrades que cal mostrar:

en: OK
ca: D'acord

en: Oct_October_abbreviation
ca: oct

en: October
ca: octubre

en: Olive
ca: Oliva

en: Once Daily
ca: Diària

en: Once Hourly
ca: Una vegada per hora

en: One Response to %2$s | %1$s Responses to %2$s
ca[0]: Una resposta a %2$s
ca[1]: %1$s respostes a %2$s

en: One or more database tables are unavailable. The database may need to be <a href="%s">repaired</a>.
ca: Una o més taules de la base de dades no estan disponibles. La base de dades necessita ser <a href="%s">reparada</a>.

en: Only a static class method or function can be used in an uninstall hook.
ca: Solament una funció o mètode estàtics es poden fer servir en un script de desinstal·lació.

en: Only lowercase letters (a-z) and numbers are allowed.
ca: Solament estan permeses lletres en minúscula de la 'a' a la 'z' i números.

en: Oops: %s
ca: Ups!: %s

en: Open link in a new window
ca: Obre en una altra finestra

en: Open link in a new window/tab
ca: Obre l'enllaç en una finestra o pestanya nova

en: Open link in the same window
ca: Obre a la mateixa finestra

en: Options saved.
ca: Opcions desades.

en: Or link to existing content
ca: O enllaça a un contingut existent

en: Orange
ca: Taronja

en: Ordered list (Alt + Shift + O)
ca: Llista ordenada (Alt + Shift + O)

en: Original Size
ca: Mida Original

en: Outdent
ca: Treu el sagnat

en: Page ID
ca: Identificador de la pàgina

en: Page IDs, separated by commas.
ca: Identificador de les pàgines, separats per comes.

en: Page not found
ca: Pàgina no trobada

en: Page order
ca: Ordre de les pàgines

en: Page title
ca: Títol de la pàgina

en: Pages
ca: Pàgines

en: Pages:
ca: Pàgines:

en: Pale cyan
ca: Cian pàl·lid

en: Pale green
ca: Verd clar

en: Palette
ca: Paleta

en: Palette colors
ca: Paleta de colors

en: Paragraph
ca: Paràgraf

en: Parent Category
ca: Categoria pare

en: Parent Category:
ca: Categoria pare:

en: Parent Page:
ca: Pàgina mare

en: Parent term does not exist.
ca: El terme superior no existeix.

en: Passing an integer number of posts is deprecated. Pass an array of arguments instead.
ca: El pas d'un nombre enter d'entrades és obsolet. Passeu per contra una matriu d'arguments.

en: Password
ca: Contrasenya

en: Password Lost and Changed for user: %s
ca: Contrasenya perduda i canviada per a l'usuari: %s

en: Password Lost and Found
ca: Recuperació de la contrasenya perduda

en: Password Protected
ca: Protecció amb contrasenya

en: Password Reset
ca: Reinicialitza la contrasenya

en: Password reset is not allowed for this user
ca: Per a aquest nom d'usuari no es permet reinicialitzar la contrasenya

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Password: %s
ca: Contrasenya: %s

en: Paste
ca: Enganxa

en: Paste as Plain Text
ca: Enganxa com a text pla

en: Paste from Word
ca: Enganxa des del Word

en: Paste is now in plain text mode. Click again to toggle back to regular paste mode.
ca: Enganxa està ara en el mode de text pla. Feu clic altra vegada per tornar al mode regular.

en: Paste is now in plain text mode. Click again to toggle back to regular paste mode. After you paste something you will be returned to regular paste mode.
ca: Enganxa està ara en el mode de text pla. Feu clic altra vegada per tornar al mode regular. Després d'enganxar alguna cosa, tornareu al mode regular.

en: Paste table row after
ca: Enganxa com a fila posterior

en: Paste table row before
ca: Enganxa com a fila anterior

en: Pasting content from another application, like Word or Excel, is best done with the Paste from Word button on the second row, or in Text mode.
ca: Si pegueu contingut des d'altra aplicació, com ara el Word o l'Excel, és millor fer-ho des del botó de Pegar des del Word a la segona fila, o en mode text.

en: Pasting in the Rich Editor
ca: S'està enganxant en l'editor visual

en: Path
ca: Camí

en: Peach
ca: Préssec

en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Pendent <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Pendents <span class="count">(%s)</span>

en: Pending Review
ca: Pendent de revisió

en: Permalink: %s
ca: Enllaç permanent: %s

en: Picker
ca: Selector

en: Pingback
ca: Retroping

en: Pingback excerpt:
ca: Extracte del retroping:

en: Pingback from %1$s to %2$s registered. Keep the web talking! :-)
ca: Retroping de %1$s a %2$s registrat.

en: Pingback:
ca: Retroenllaç:

en: Pink
ca: Rosa

en: Play count
ca: Comptador de reproducció

en: Play every frame
ca: Reprodueix cada fotograma

en: Play/Pause
ca: Reprodueix/Pausa

en: Please <a href="%s">upgrade WordPress</a> to a current version, or <a href="%s">downgrade to version 2.4 of the Akismet plugin</a>.
ca: <a href="%s">Actualitzeu el WordPress</a> a la versió actual, o <a href="%s">desactualitzeu l'extensió de l'Akismet a la versió 2.4</a>.

en: Please enter a site name.
ca: Entreu un nom del lloc web

en: Please enter a site title.
ca: Entreu el títol del lloc web.

en: Please enter a username.
ca: Entreu un nom d'usuari.

en: Please enter a valid email address.
ca: Introduïu una adreça electrònica vàlida.

en: Please enter an API key
ca: Introduïu una clau API

en: Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
ca: Introduïu el nom d'usuari i contrasenya. Rebreu per correu electrònic un enllaç per crear una contrasenya nova.

en: Please include a %1$s template in your theme.
ca: Inclogueu una plantilla %1$s en el tema.

en: Please log in again.
ca: Entreu de nou.

en: Please see <a href="http://codex.wordpress.org/Debugging_in_WordPress">Debugging in WordPress</a> for more information.
ca: Mireu <a href="http://codex.wordpress.org/Debugging_in_WordPress">la depuració en el WordPress</a> per a més informació.

en: Please try again.
ca: Torneu-ho a provar.

en: Please try uploading this file with the %1$sbrowser uploader%2$s.
ca: Proveu a penjar aquest fitxer amb el %1$scarregador del navegador%2$s.

en: Please wait...
ca: Espereu...

en: Plugin
ca: Extensió

en: Plugin Information:
ca: Informació de l'extensió:

en: Plugins
ca: Extensions

en: Plum
ca: Pruna

en: Popular Tags
ca: Etiquetes més comuns

en: Possible reason: your host may have disabled the mail() function.
ca: Possible raó: el servidor pot tenir desactivada la funció mail().

en: Post Comment
ca: Envia un comentari

en: Post Thumbnail
ca: Publica la miniatura

[ctx: Post format]
en: Aside
ca: Anotació

[ctx: Post format]
en: Audio
ca: Àudio

[ctx: Post format]
en: Chat
ca: Xat

[ctx: Post format]
en: Gallery
ca: Galeria

[ctx: Post format]
en: Image
ca: Imatge

[ctx: Post format]
en: Link
ca: Enllaç

[ctx: Post format]
en: Quote
ca: Citació

[ctx: Post format]
en: Standard
ca: Estàndard

[ctx: Post format]
en: Status
ca: Estat

[ctx: Post format]
en: Video
ca: Vídeo

en: Post types cannot exceed 20 characters in length
ca: Els tipus d'entrades no poden tenir més de 20 caràcters

en: Poster
ca: Publicador

en: Posts by %s
ca: Entrades de %s

en: Posts page
ca: Pàgina d'entrades

en: Powered by <a href="%s" title="Powered by WordPress, state-of-the-art semantic personal publishing platform"><strong>WordPress</strong></a>
ca: Funciona amb el <a href="%s" title="Funciona amb el WordPress, una plataforma de publicació semàntica personal en estat d'art"><strong>WordPress</strong></a>

en: Powered by WordPress
ca: Funcionant amb el WordPress

en: Powered by WordPress, state-of-the-art semantic personal publishing platform.
ca: Funcionant amb el WordPress, plataforma semàntica de publicació personal de primer ordre.

en: Preformatted
ca: Preformatat

en: Preload
ca: Precàrrega

en: Premature end of list
ca: Final de la llista inesperat

en: Press ALT F10 for toolbar. Press ALT 0 for help.
ca: Premeu ALT+F10 per mostrar la barra d'eines. Premeu ALT+0 per a l'ajuda.

en: Preview
ca: Previsualitza

en: Previous Post
ca: Entrada prèvia

en: Previous page
ca: Pàgina prèvia

en: Print
ca: Imprimeix

en: Privacy:
ca: Privadesa:

en: Private
ca: Privada

en: Private <span class="count">(%s)</span> | Private <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Privada <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Privades <span class="count">(%s)</span>

en: Private: %s
ca: Privat: %s

en: Privately Published
ca: Publicat com a privada

en: Progress
ca: Progrés

en: Protected Comments: Please enter your password to view comments.
ca: Comentaris protegits: introdueix la contrasenya per veure els comentaris.

en: Protected: %s
ca: Protegit: %s

en: Public
ca: Pública

en: Public, Sticky
ca: Públic, fixat

en: Publish
ca: Publica

en: Publish on:
ca: Publica el:

en: Published
ca: Publicada

en: Published <span class="count">(%s)</span> | Published <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Publicada <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Publicades <span class="count">(%s)</span>

en: Published on:
ca: Publicat el:

en: Purple
ca: Violeta

en: Quality
ca: Qualitat

en: QuickTime options
ca: Opcions del Quicktime

en: Quote
ca: Citació

en: RSS Error: %s
ca: Error dels fils de subscripció: %s

en: Random Default Image
ca: Imatge predeterminada aleatòria

en: Random Order
ca: Ordre aleatori

en: Random Uploaded Image
ca: Imatge penjada aleatòria

en: Rate
ca: Puntuació

en: Rather than reaching for your mouse to click on the toolbar, use these access keys. Windows and Linux use Ctrl + letter. Macintosh uses Command + letter.
ca: En lloc d' utilitzar el ratolí per fer clic a la barra d'eines, useu aquestes tecles d'accés. A Windows i Linux usa Ctrl + lletra. A Macintosh usa Apple + lletra.

en: Re-trying
ca: Està tornant-ho a intentar.

en: Read the <a target="_blank" href="http://codex.wordpress.org/Debugging_a_WordPress_Network">bug report</a> page. Some of the guidelines there may help you figure out what went wrong.
ca: Llegiu la pàgina <a target="_blank" href="http://codex.wordpress.org/Debugging_a_WordPress_Network">d'informe d'errades</a> (en anglès). Algunes de les guies que hi ha allà us poden ajudar a esbrinar que va anar malament.

en: Real media player options
ca: Opcions del Real media player

en: Recent Comments
ca: Comentaris recents

en: Recent Posts
ca: Entrades recents

en: Recheck Queue for Spam
ca: Comprova altre cop la brossa a la cua d'espera

en: Red
ca: Vermell

en: Redo
ca: Refés

en: Redo (Ctrl + Y)
ca: Repeteix (Ctrl + Y)

en: Refresh
ca: Refresca

en: Register
ca: Registra

en: Register For This Site
ca: Registra'm en aquest lloc

en: Registration Form
ca: Formulari de registre

en: Registration complete. Please check your e-mail.
ca: Registre complet. Comproveu el correu electrònic.

en: Registration has been disabled.
ca: El registre s'ha desactivat.

en: Remember Me
ca: Recorda'm

en: Remove
ca: Suprimeix

en: Remove From Bulk Edit
ca: Suprimeix de l'edició massiva

en: Remove Image
ca: Suprimeix la imatge

en: Remove column
ca: Suprimeix la columna

en: Remove formatting
ca: Suprimeix el format

en: Remove link
ca: Suprimeix l'enllaç

en: Reply
ca: Respon

en: Required fields are marked %s
ca: Els camps necessaris estan marcats amb %s

en: Reset Password
ca: Reinicialitza la contrasenya

en: Reverse order
ca: Inverteix l'ordre

en: Revision
ca: Revisió

en: Rich Editing Basics
ca: Edició visual bàsica

en: Rich Editor Help
ca: Ajuda de l'editor visual

en: Rich Text Area
ca: Àrea de text enriquit

en: Right
ca: Dreta

en: Row
ca: Fila

en: Royal blue
ca: Blau real

en: Run spell checking
ca: Fes la correcció ortogràfica

en: SAlign
ca: Alineació vertical

en: S_Saturday_initial
ca: ds.

en: S_Sunday_initial
ca: dg.

en: Sat
ca: ds.

en: Saturday
ca: dissabte

en: Save
ca: Desa

en: Save &amp; Activate
ca: Desa i activa

en: Save &amp; Publish
ca: Desa i publica

en: Save Changes
ca: Desa els canvis

en: Save Draft
ca: Desa l'esborrany

en: Save as Pending
ca: Desa com a pendent

en: Saved
ca: S'ha desat

en: Saved.
ca: Desat.

en: Saving Draft&#8230;
ca: S'està desant l'esborrany&#8230;

en: Saving...
ca: S'està desant...

en: Say It!
ca: Digues-ho!

en: Scale
ca: Escala

en: Scale mode
ca: Mode d'escala

en: Schedule
ca: Previst

en: Schedule for:
ca: Prevista per:

en: Scheduled <span class="count">(%s)</span> | Scheduled <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Previst <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Previstos <span class="count">(%s)</span>

en: Script callbacks
ca: Crides de retorn de script

en: Scripts and styles should not be registered or enqueued until the %1$s, %2$s, or %3$s hooks.
ca: Els scripts i estils no haurien de registrar-se o encuar-se fins el %1$s, %2$s, o codi %3$s.

en: Scroll
ca: Desplaça

en: Sea green
ca: Verd color mar

en: Search
ca: Cerca

en: Search Categories
ca: Cerca categories

en: Search Link Categories
ca: Cerca categories d'enllaços

en: Search Pages
ca: Cerca pàgines

en: Search Posts
ca: Cerca a les entrades

en: Search Results %1$s %2$s
ca: Resultat de la cerca %1$s %2$s

en: Search Spam &raquo;
ca: Cerca brossa &raquo;

en: Search Tags
ca: Cerca etiquetes

en: Security error.
ca: Error de seguretat.

en: Select
ca: Selecciona

en: Select All
ca: Selecciona-ho tot

en: Select Category
ca: Selecciona la categoria

en: Select Color
ca: Selecciona un color

en: Select File
ca: Selecciona el fitxer

en: Select Files
ca: Seleccioneu fitxers

en: Select Link Category:
ca: Selecciona la categoria de l'enllaç:

en: Select Menu:
ca: Seleccioneu el menú:

en: Select Month
ca: Selecciona el mes

en: Select a city
ca: Selecciona una ciutat

en: Select a color
ca: Selecciona un color

en: Select all
ca: Selecciona-ho tot

en: Select background color
ca: Selecciona el color de fons

en: Select custom character
ca: Selecciona un caràcter especial

en: Select text color
ca: Selecciona el color de text

en: Sep_September_abbreviation
ca: set

en: Separate tags with commas
ca: Separa les etiquetes amb comes

en: September
ca: setembre

en: Server Connectivity
ca: Connectivitat del servidor

en: Server Status
ca: Estat del servidor

en: Session expired
ca: La sessió ha caducat

en: Session expired. Please log in again. You will not move away from this page.
ca: La sessió ha caducat. Inicieu sessió de nou. No sortireu d'aquesta pàgina.

en: Set Featured Image
ca: Defineix la imatge destacada

en: Set featured image
ca: Defineix la imatge destacada

en: Settings
ca: Opcions

en: Settings saved.
ca: S'han desat les opcions.

en: Shockwave options
ca: Opcions de Shockwave

en: Shortlink
ca: Enllaç curt

en: Show Link Description
ca: Mostra la descripció de l'enllaç

en: Show Link Image
ca: Mostra la imatge de l'enllaç

en: Show Link Name
ca: Mostra el nom de l'enllaç

en: Show Link Rating
ca: Mostra la valoració de l'enllaç

en: Show approved comments
ca: Mostra els comentaris aprovats

en: Show hierarchy
ca: Mostra la jerarquia

en: Show menu
ca: Mostra el menú

en: Show more comments
ca: Mostra més comentaris

en: Show post counts
ca: Mostra el nombre d'entrades

en: Show scale modes
ca: Mostra modes d'escala

en: Show the number of comments you've approved beside each comment author.
ca: Mostra el nombre de comentaris que heu aprovat al costat de l'autor del comentari.

en: Show/Hide Kitchen Sink (Alt + Shift + Z)
ca: Mostra/amaga tot (Alt + Shift + Z)

en: Shuffle
ca: Mesclar

en: Sidebar
ca: Barra lateral

en: Sidebar %d
ca: Barra lateral %d

en: Signup
ca: Registre

en: Silver
ca: Plata

en: Site Address (URL)
ca: Adreça del lloc web (URL)

en: Site Admin
ca: Administració

en: Site Domain:
ca: Domini del lloc web:

en: Site Name:
ca: Nom del lloc web:

en: Site Tagline
ca: Lema del lloc web

en: Site Title
ca: Títol del lloc web

en: Site Title & Tagline
ca: Títol i descripció curta del lloc web

en: Site Title:
ca: Títol del lloc web:

en: Site name must be at least 4 characters.
ca: El nom del lloc web ha de tenir almenys 4 caràcters.

en: Site registration has been disabled.
ca: El registre de llocs web s'ha desactivat.

en: Sites
ca: Llocs

en: Sites you are already a member of:
ca: Llocs dels quals ja sou membres:

en: Size
ca: Mida

en: Skip to toolbar
ca: Aneu a la barra d'eines

en: Sky blue
ca: Blau cel

en: Slow down cowboy, no need to check for new mails so often!
ca: Tranqui company!, no cal comprovar si hi ha nous e-mails tant a sovint!

en: Smooth video
ca: Vídeo suau

en: Software Name
ca: Nom de Programa

en: Software Version
ca: Versió de Programa

en: Some comments have not yet been checked for spam by Akismet. They have been temporarily held for moderation. Please check your <a href="%s">Akismet configuration</a> and contact your web host if problems persist.
ca: Alguns comentaris no poden comprovar-se per l'Akismet. Temporalment s'han posat en moderació. Comproveu la  <a href="%s">configuració de l'Akismet</a> i contacteu amb el proveïdor d'allotjament si el problema persisteix.

en: Someone requested that the password be reset for the following account:
ca: Hom ha sol·licitat reinicialitzar la contrasenya per al següent compte:

en: Sorry, but we have noticed that your popup-blocker has disabled a window that provides application functionality. You will need to disable popup blocking on this site in order to fully utilize this tool.
ca: Disculpeu, però hem notat que el vostre bloquejador de finestres ha desactivat una finestra que aporta funcionalitat a l'aplicació. Necessiteu desactivar el bloqueig d'anuncis emergents en aquest lloc web si voleu utilitzar aquest editor amb totes les possibilitats.

en: Sorry, comments are closed for this item.
ca: Disculpeu, els comentaris estan tancats.

en: Sorry, deleting the term failed.
ca: Ha fallat la supressió del terme.

en: Sorry, editing the term failed.
ca: Ha fallat l'edició del terme.

en: Sorry, new registrations are not allowed at this time.
ca: Ho sentim, no estan permesos els nous registres en aquest moment.

en: Sorry, no posts matched your criteria.
ca: No hi ha cap entrada que es correspongui amb els criteris.

en: Sorry, no such page.
ca: La pàgina no existeix.

en: Sorry, no such post.
ca: No existeix l'entrada.

en: Sorry, one of the given taxonomies is not supported by the post type.
ca: No està admesa una de les taxonomies donades per al tipus d'entrada.

en: Sorry, revisions are disabled.
ca: Les revisions estan desactivades.

en: Sorry, site names may not contain the character &#8220;_&#8221;!
ca: Els noms dels llocs web no poden contenir el caràcter &#8220;_&#8221;!

en: Sorry, site names must have letters too!
ca: Els noms de lloc web han de tenir lletres també!

en: Sorry, that email address is already used!
ca: Aquesta adreça de correu electrònic ja l'estan utilitzant!

en: Sorry, that email address is not allowed!
ca: Aquesta adreça de correu electrònic no està permesa!

en: Sorry, that file cannot be edited.
ca: Aquest fitxer no es pot editar.

en: Sorry, that key does not appear to be valid.
ca: La contrasenya sembla no ser vàlida.

en: Sorry, that key has expired. Please try again.
ca: La clau ha caducat. Torneu a provar.

en: Sorry, that site already exists!
ca: Ho sentim, aquest lloc web ja existeix!

en: Sorry, that site is reserved!
ca: Ho sentim, aquest lloc web està reservat!

en: Sorry, that username already exists!
ca: Aquest nom d'usuari ja existeix!

en: Sorry, the comment could not be edited. Something wrong happened.
ca: No s'ha pogut editar el comentari. S'ha produït un error.

en: Sorry, the comment form is closed at this time.
ca: El formulari de comentaris està tancat ara mateix.

en: Sorry, the new category failed.
ca: Error en la categoria nova.

en: Sorry, the user cannot be updated.
ca: No es pot actualitzar l'usuari.

en: Sorry, usernames may not contain the character &#8220;_&#8221;!
ca: Els noms d'usuari no poden contenir el caràcter &#8220;_&#8221;!

en: Sorry, usernames must have letters too!
ca: Els nom d'usuaris han de tenir lletres també!

en: Sorry, you are not allowed to add a term to one of the given taxonomies.
ca: No teniu permès afegir un terme a una de les taxonomies donades.

en: Sorry, you are not allowed to assign a term to one of the given taxonomies.
ca: No teniu permès assignar un terme a una de les taxonomies donades.

en: Sorry, you are not allowed to create password protected posts in this post type
ca: No teniu permès crear entrades protegides amb contrasenya en aquest tipus d'entrades

en: Sorry, you are not allowed to create private posts in this post type
ca: No teniu permès crear entrades privades en aquest tipus d'entrades

en: Sorry, you are not allowed to delete this post.
ca: No teniu permisos per suprimir aquesta entrada.

en: Sorry, you are not allowed to edit posts in this post type
ca: No teniu permès editar entrades en aquest tipus d'entrada

en: Sorry, you are not allowed to edit posts.
ca: No teniu permisos per editar entradess.

en: Sorry, you are not allowed to edit this post type.
ca: No teniu autorització per editar aquest tipus d'entrada

en: Sorry, you are not allowed to edit this post.
ca: No teniu permisos per editar aquesta entrada.

en: Sorry, you are not allowed to post on this site.
ca: No teniu autorització per publicar en aquest lloc web.

en: Sorry, you are not allowed to publish pages on this site.
ca: No teniu autorització per publicar en aquest lloc web.

en: Sorry, you are not allowed to publish posts in this post type
ca: No teniu permès publicar entrades en aquest tipus d'entrades

en: Sorry, you are not allowed to publish posts on this site.
ca: No teniu permisos per publicar entrades en aquest lloc web.

en: Sorry, you are not allowed to stick this post.
ca: No teniu permisos per fixar aquesta entrada.

en: Sorry, you can not edit this post.
ca: No teniu autorització per editar aquesta entrada.

en: Sorry, you cannot edit comments.
ca: No podeu editar comentaris.

en: Sorry, you cannot edit pages.
ca: No podeu editar pàgines.

en: Sorry, you cannot edit posts on this site.
ca: No podeu editar entrades en aquest lloc web.

en: Sorry, you cannot edit this page.
ca: No podeu editar aquesta pàgina.

en: Sorry, you cannot edit this post.
ca: No teniu autorització per editar aquesta entrada.

en: Sorry, you cannot edit users.
ca: No podeu editar usuaris.

en: Sorry, you cannot edit your profile.
ca: No podeu editar el perfil.

en: Sorry, you cannot list users.
ca: No podeu llistar els usuaris.

en: Sorry, you cannot publish this post.
ca: No podeu publicar aquesta entrada

en: Sorry, you cannot stick a private post.
ca: No podeu fixar una entrada privada.

en: Sorry, you do not have access to user data on this site.
ca: No teniu accés a les dades d'usuari en aquest lloc web.

en: Sorry, you do not have the right to add a category.
ca: No esteu acreditat per afegir una categoria.

en: Sorry, you do not have the right to delete a category.
ca: No teniu permisos per suprimir una categoria.

en: Sorry, you do not have the right to delete this page.
ca: No teniu permís per suprimir aquesta pàgina.

en: Sorry, you do not have the right to delete this post.
ca: No teniu autorització per suprimir aquesta entrada.

en: Sorry, you do not have the right to edit this page.
ca: No teniu permís per editar aquesta pàgina.

en: Sorry, you do not have the right to edit this post.
ca: No teniu permís per editar aquesta entrada.

en: Sorry, you do not have the right to publish this page.
ca: No teniu permís per publicar aquesta pàgina.

en: Sorry, you do not have the right to publish this post.
ca: No teniu permisos per publicar aquesta entrada.

en: Sorry, you may not use that site name.
ca: Ho sentim, no podeu fer servir aquest nom de lloc web.

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view categories.
ca: Heu de tenir permís per editar entrades en aquest lloc web per veure les categories.

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view tags.
ca: Heu de tenir permís per editar entrades en aquest lloc web per a veure les etiquetes.

en: Sorry, you must be able to edit posts to this site in order to view categories.
ca: Heu de tenir permís per editar entrades en aquest lloc web per a veure les categories.

en: Sorry, you must be logged in to post a comment.
ca: Disculpeu, heu d'iniciar una sessió per escriure un comentari.

en: Sorry, your entry could not be edited. Something wrong happened.
ca: No s'ha pogut editar l'entrada. S'ha produït un error.

en: Sorry, your entry could not be posted. Something wrong happened.
ca: Desgraciadament l'entrada no s'ha pogut publicar per algun problema tècnic.

en: Sorry, your term could not be created. Something wrong happened.
ca: No s'ha pogut crear el terme. Alguna cosa ha anat malament.

en: Sort by:
ca: Ordenat per:

en: Sound
ca: So

en: Source
ca: Codi font

en: Spam Blocked
ca: S'han blocat els comentaris brossa

en: Spam it: %s
ca: Marca com a brossa: %s

en: Spellchecker settings
ca: Opcions de correcció ortogràfica

en: Split merged table cells
ca: Parteix cel·les ajuntades

en: Square
ca: Quadrat

en: Start image
ca: Inicia la imatge

en: Start time
ca: Hora d'inici

en: Static Front Page
ca: Pàgina principal estàtica

en: Still waiting for your email?
ca: Encara esteu esperant el correu electrònic?

en: Streamed rtsp resources should be added to the QT Src field under the advanced tab.
ca: Recursos de flux rtsp són recomanables que siguen afegits al camp QT Src a la pestanya avançada.

en: Strength indicator
ca: Indicador de robustesa

en: Stretch H-Align
ca: Alineació horitzontal d'allargament

en: Stretch V-Align
ca: Alineació vertical d'allargament

en: Stretch style
ca: Estil d'allargament

en: Stretch to fit
ca: Estén fins a omplir

en: Strikethrough
ca: Ratllat

en: Strikethrough (Alt + Shift + D)
ca: Tatxat (Alt + Shift + D)

en: Strong
ca: Robusta

en: Styles
ca: Estils

en: Stylesheet
ca: Full d'estil

en: Stylesheet is missing.
ca: Falta el full d'estil.

en: Stylesheet is not readable.
ca: No es pot llegir el full d'estil

en: Submit
ca: Envia

en: Submit Comment
ca: Envia el comentari

en: Submitted on:
ca: Enviat el:

en: Subscript
ca: Subíndex

en: Suggestions
ca: Suggeriments

en: Sun
ca: dg.

en: Sunday
ca: diumenge

en: Superscript
ca: Superíndex

en: Support Forums
ca: Fòrums de suport

en: Syndicate this content
ca: Sindica aquest contingut

en: Syndicate this site using RSS 2.0
ca: Sindica aquest lloc fent servir RSS 2.0

en: T_Thursday_initial
ca: dj.

en: T_Tuesday_initial
ca: dt.

en: Table cell properties
ca: Propietats de les cel·les

en: Table properties
ca: Propietats de la taula

en: Table row properties
ca: Propietats de les files

en: Tag Cloud
ca: Núvol d'etiquetes

en: Tagline
ca: Descripció curta

en: Tags
ca: Etiquetes

en: Tags:
ca: Etiquetes:

en: Target
ca: Destinació

en: Target cache
ca: Memòria cau de destinació

en: Taxonomies cannot exceed 32 characters in length
ca: Les taxonomies no poden fer més de 32 caràcters de llarg

en: Taxonomy:
ca: Taxonomia:

en: Teal
ca: Verd blavenc

en: Template
ca: Plantilla

en: Template is missing.
ca: Falta la plantilla.

en: Text bottom
ca: Al text per baix

en: Text top
ca: Al text per dalt

en: That email address has already been used. Please check your inbox for an activation email. It will become available in a couple of days if you do nothing.
ca: Ja s'ha usat aquest adreça electrònica. Comproveu si us ha arribat un correu electrònic d'activació a la safata d'entrada. Estarà disponible en un parell de dies si no feu res.

en: That name is not allowed.
ca: Aquest nom no està permès.

en: That site does not exist. Please try <a href="%s">%s</a>.
ca: Aquest lloc web no existeix. Intenteu-ho amb <a href="%s">%s</a>.

en: That site is currently reserved but may be available in a couple days.
ca: Aquest lloc web està actualment reservat però pot estar disponible en un parell de dies.

en: That user does not exist.
ca: Aquest usuari no existeix.

en: That username is already activated.
ca: Aquest nom d'usuari ja està actiu.

en: That username is currently reserved but may be available in a couple of days.
ca: Aquest nom d'usuari està actualment reservat però pot estar disponible en un parell de dies.

en: That username is not allowed.
ca: Aquest nom d'usuari no està permès.

en: The "%s" theme is not a valid parent theme.
ca: El tema "%s" no és un tema pare vàlid.

en: The <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr> to TrackBack this entry is: <em>%s</em>
ca: L'<abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr> pels retroenllaços a aquesta entrada és: <em>%s</em>

en: The <code>%s</code> option is deprecated for the family of <code>bloginfo()</code> functions.
ca: L'opció <code>%s</code> és obsoleta per a la família de funcions <code>bloginfo()</code>.

en: The GD image library is not installed.
ca: La biblioteca GD de tractament d'imatge no està instal·lada.

en: The SSL certificate for the host could not be verified.
ca: El certificat SSL de l'amfitrió no s'ha pogut verificar.

en: The Site address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
ca: L'adreça del lloc web que heu introduït no sembla ser una URL vàlida. Entreu una URL vàlida.

en: The URL to the admin area
ca: L'URL a l'àrea d'administració

en: The URL you entered seems to be an email address, do you want to add the required mailto: prefix?
ca: La URL indicada sembla ser una adreça electrònica, voleu afegir el prefix mailto: necessari?

en: The URL you entered seems to external link, do you want to add the required http:// prefix?
ca: La URL indicada sembla ser un enllaç extern, voleu afegir el prefix http:// necessari?

en: The WordPress address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
ca: L'adreça del WordPress que heu entrat no sembla ser una URL vàlida. Entreu una URL vàlida.

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
ca: Perdreu els canvis que heu fet si abandoneu aquesta pàgina.

en: The constant <code>VHOST</code> <strong>is deprecated</strong>. Use the boolean constant <code>SUBDOMAIN_INSTALL</code> in wp-config.php to enable a subdomain configuration. Use is_subdomain_install() to check whether a subdomain configuration is enabled.
ca: La constant <code>VHOST</code> <strong>està defasada</strong>. Feu servir la constan booleana <code>SUBDOMAIN_INSTALL</code> al fitxer wp-config.php per activar la configuració de subdominis. Utilitzeu is_subdomain_install() per comprovar si la configuració del subdomini està activada.

en: The e-mail could not be sent.
ca: No s'ha pogut enviar el correu electrònic.

en: The email address entered did not appear to be a valid email address. Please enter a valid email address.
ca: L'adreça electrònica que heu introduït no sembla que sia una adreça de correu electrònic vàlida. Introduïu una adreça electrònica vàlida.

en: The following shortcuts use different access keys: Alt + Shift + letter.
ca: Les següents dreceres usen unes altres tecles. A Windows i Linux usa Alt + lletra. A Macintosh usa Ctrl + lletra.

en: The given object ID is not that of a menu item.
ca: L'identificador d'objecte donat no és el d'un element del menú.

en: The key below was previously validated but a connection to akismet.com can not be established at this time. Please check your server configuration.
ca: La clau següent ha pogut ser verificada però ara no s'ha pogut establir cap connexió amb akismet.com. Comproveu la configuració del vostre servidor.

en: The key you entered could not be verified because a connection to akismet.com could not be established. Please check your server configuration.
ca: La clau que heu introduït no ha pogut ser verificada perquè no s'ha pogut establir una connexió amb akismet.com. Comproveu la configuració del vostre servidor.

en: The key you entered is invalid. Please double-check it.
ca: La vostra clau no és vàlida. Comproveu-la.

en: The latest comments to all posts in RSS
ca: Últims comentaris a totes les entrades en RSS

en: The login page will open in a new window. After logging in you can close it and return to this page.
ca: La pàgina d'inici de sessió s'obrirà en una finestra nova. Després d'iniciar sessió podeu tancar-la i tornar a aquesta pàgina.

en: The menu ID should not be empty.
ca: L'identificador del menú no pot estar buit.

en: The menu name <strong>%s</strong> conflicts with another menu name. Please try another.
ca: El nom del menú <strong>%s</strong> entra en conflicte amb una altre nom de menú. Proveu amb un altre.

en: The page template is invalid.
ca: La plantilla de pàgina no és vàlida

en: The parent theme is missing. Please install the "%s" parent theme.
ca: El tema pare no existeix. Instal·leu el tema pare "%s".

en: The passwords do not match.
ca: La contrasenya no coincideix.

en: The pingback has already been registered.
ca: El retroping ja s'ha registrat.

en: The post cannot be deleted.
ca: No es pot suprimir l'entrada.

en: The post type may not be changed.
ca: El tipus d'entrada no es pot canviar.

en: The post type specified is not valid
ca: El tipus d'entrada especificada no és vàlida

en: The requested user does not exist.
ca: L'usuari sol·licitat no existeix.

en: The role specified is not valid
ca: El rol que heu especificat no és vàlid

en: The site %s is yours.
ca: El lloc web %s és vostre.

en: The site is already active.
ca: El lloc web ja és actiu.

en: The site you have requested is not installed properly. Please contact the system administrator.
ca: El lloc web que heu sol·licitat no s'ha instal·lat correctament. Contacteu amb l'administrador del sistema.

en: The site you were looking for, <strong>%s</strong>, does not exist, but you can create it now!
ca: La pàgina web que esteu cercant, <strong>%s</strong>, no existeix, però podeu crear-la ara!

en: The site you were looking for, <strong>%s</strong>, does not exist.
ca: La pàgina web que esteu cercant, <strong>%s</strong>, no existeix.

en: The slug &#8220;%s&#8221; is already in use by another term
ca: L'URL &#8220;%s&#8221; ja s'utilitza en un altre terme

en: The source URL and the target URL cannot both point to the same resource.
ca: La URL d'origen i de destinació no poden apuntar al mateix recurs.

en: The source URL does not contain a link to the target URL, and so cannot be used as a source.
ca: La URL d'origen no conté cap enllaç a una URL de destinació i per tant no pot ser usada com a origen.

en: The source URL does not exist.
ca: La URL d'origen no existeix.

en: The specified target URL cannot be used as a target. It either doesn&#8217;t exist, or it is not a pingback-enabled resource.
ca: La URL indicada no pot ser usada com a destinació. O bé no existeix, o bé no admet retropings.

en: The specified target URL does not exist.
ca: La URL de destinació no existeix.

en: The term name cannot be empty.
ca: En nom del terme no pot ser buit.

en: The theme directory "%s" does not exist.
ca: No existeix el directori "%s" del tema.

en: The timezone you have entered is not valid. Please select a valid timezone.
ca: El fus horari que heu introduït no és correcte. Seleccioneu un fus horari correcte.

en: The user is already active.
ca: L'usuari ja està actiu.

en: The web browser on your device cannot be used to upload files. You may be able to use the <a href="%s">native app for your device</a> instead.
ca: El navegador web del dispositiu no es pot utilitzar per penjar imatges. Potser podeu utilitzar l'<a href="%s">aplicació nativa del dispositiu</a> per contra.

en: Theme without %1$s
ca: Tema sense %1$s

en: Themes
ca: Temes

en: There are currently %1$s comments identified as spam.
ca: En aquest moment hi ha %1$s comentaris identificats com a brossa.

en: There are no HTTP transports available which can complete the requested request.
ca: No hi ha transports HTTP disponibles que puguin completar la sol·licitud.

en: There are no options for this widget.
ca: No hi ha opcions per a aquest giny.

en: There doesn&#8217;t seem to be any new mail.
ca: No sembla que hi hagi cap correu nou.

en: There doesn't seem to be a <code>wp-config.php</code> file. I need this before we can get started.
ca: Sembla que no hi és el fitxer <code>wp-config.php</code>. El necessitem abans de poder començar.

en: There is a button in the editor toolbar for inserting images that are already hosted somewhere on the internet. If you have a URL for an image, click this button and enter the URL in the box which appears.
ca: Hi ha un botó a la caixa d'eines d'edició per inserir imatges allotjades en algun altre lloc d'Internet. Si teniu una URL per a una imatge, feu clic a aquest botó i introduïu la URL en la caixa que apareix.

en: There is a revision of this post that is more recent.
ca: Hi ha una revisió d'aquesta entrada que és més recent.

en: There is no excerpt because this is a protected post.
ca: No hi ha extracte perquè és una entrada protegida.

en: There was a configuration error. Please contact the server administrator.
ca: S'ha produït un error de configuració. Contacteu amb l'administrador del servidor.

en: There was a problem connecting to the Akismet server. Please check your server configuration.
ca: S'ha produït un error en connectar amb el servidor d'Akismet. Comproveu la configuració del vostre servidor.

en: There was a problem, please correct the form below and try again.
ca: Ha hagut un problema, corregiu el formulari d'aquí sota i proveu de nou.

en: There's <a href="%2$s">%1$s comment</a> in your spam queue right now. | There are <a href="%2$s">%1$s comments</a> in your spam queue right now.
ca[0]: Ara mateix hi ha <a href="%2$s">%1$s comentari</a> en la cua de brossa.
ca[1]: Ara mateix hi ha <a href="%2$s">%1$s comentaris</a> en la cua de brossa.

en: There's nothing in your <a href='%1$s'>spam queue</a> at the moment.
ca: No hi ha res en aquest moment a la <a href='%1$s'>cua de la brossa</a>.

en: These are the latest comments identified as spam by Akismet. If you see any mistakes, simply mark the comment as "not spam" and Akismet will learn from the submission. If you wish to recover a comment from spam, simply select the comment, and click Not Spam. After 15 days we clean out the junk for you.
ca: Aquests són els últims comentaris identificats com a brossa per l'Akismet. Si trobeu algun error, només heu de marcar-lo com "No és brossa" i Akismet ho aprendrà en rebre-ho. Si voleu recuperar un comentari, seleccioneu-lo i feu clic a "No és brossa". Després de 15 dies, les escombraries desapareixeran soles.

en: This action has been disabled by the administrator.
ca: Aquesta acció s'ha desactivat per part de l'administrador.

en: This argument has changed to an array to match the behavior of the other cron functions.
ca: Aquest argument s'ha canviat a una matriu per fer-lo coincidir amb el comportament de les altres funcions del cron.

en: This content is password protected. To view it please enter your password below:
ca: El contingut està protegit amb contrasenya. Per veure'l, introduïu la contrasenya a continució:

en: This feature requires inline frames. You have iframes disabled or your browser does not support them.
ca: Aquesta funció requereix de marcs en línia. Teniu els marcs incorporats desactivats o el vostre navegador no els suporta.

en: This file is empty. Please try another.
ca: Aquest fitxer és buit. Escolliu-ne un altre.

en: This file is not an image. Please try another.
ca: Aquest fitxer no és una imatge. Prova'n un altre.

en: This file is too big. Files must be less than %d KB in size.
ca: El fitxer és massa gran. Els fitxers han de ser de menys de %d Kb de grandària.

en: This file no longer needs to be included.
ca: Aquest fitxer ja no ha de ser inclòs.

en: This file type is not allowed. Please try another.
ca: Aquest fitxer és d'un tipus no permès. Proveu-ho amb altre.

en: This is larger than the maximum size. Please try another.
ca: Aquest és més gran que la mida màxima. Prova'n un altre.

en: This is the short link.
ca: Això és un enllaç curt.

en: This key is invalid.
ca: Aquesta clau no és correcta.

en: This page validates as XHTML 1.0 Transitional
ca: Aquesta pàgina té codi XHTML 1.0 Transitional vàlid

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
ca: Aquesta entrada està protegida amb contrasenya. Introduïu-la per veure'n els comentaris.

en: This site has been archived or suspended.
ca: Aquest lloc web ha estat arxivat o suspès.

en: This site has not been activated yet. If you are having problems activating your site, please contact <a href="mailto:%1$s">%1$s</a>.
ca: Aquest lloc web no s'ha activat encara. Si esteu tenint problemes per activar el vostre web, contacteu amb <a href="mailto:%1$s">%1$s</a>.

en: This taxonomy is not hierarchical so you can't set a parent.
ca: Aquesta taxonomia no és jeràrquica, així que no podeu establir un parent.

en: This taxonomy is not hierarchical.
ca: Aquesta taxonomia no és jeràrquica.

en: This user has elected to delete their account and the content is no longer available.
ca: Aquest usuari ha triat suprimir el seu compte i el contingut no està ja disponible.

en: Thu
ca: dj.

en: Thumbnail
ca: Miniatura

en: Thumbnail Height
ca: Alçada de la miniatura

en: Thumbnail Width
ca: Amplada de la miniatura

en: Thursday
ca: dijous

en: Tile
ca: Títol

en: Tile Horizontally
ca: Mosaic horitzontal

en: Tile Vertically
ca: Mosaic vertical

en: Time Format
ca: Format de l'hora

en: Time Zone
ca: Fus horari

en: TinyMCE is a platform independent web based Javascript HTML WYSIWYG editor released as Open Source under %sLGPL</a>	by Moxiecode Systems AB. It has the ability to convert HTML TEXTAREA fields or other HTML elements to editor instances.
ca: El TinyMCE és un editor web d'HTML WYSIWYG independent de la plataforma i basat en javascript publicat sota la llicència %sLGPL</a>
    per Moxiecode Systems AB. Té la capacitat de convertir camps TEXTAREA o altres elements HTML en instàncies de l'editor.

en: Title
ca: Títol

en: Title:
ca: Títol:

en: To activate your blog, please click the following link:
    
    %s
    
    After you activate, you will receive *another email* with your login.
    
    After you activate, you can visit your site here:
    
    %s
ca: Per activar el bloc, feu clic en el següent enllaç:
    
    %s
    
    Una vegada l'activeu, rebreu *altre correu electrònic* amb les dades d'entrada.
    
    Una vegada l'activeu, podeu visitar el vostre lloc web aquí:
    
    %s

en: To activate your user, please click the following link:
    
    %s
    
    After you activate, you will receive *another email* with your login.
ca: Per activar l'usuari, feu clic al següent enllaç:
    
    %s
    
    Una vegada activat, rebreu *altre correu electrònic* amb les dades per entrar.

en: To reset your password, visit the following address:
ca: Per reinicialitzar la contrasenya, visiteu l'adreça següent:

en: Toggle Editor Text Direction
ca: Commuta la direcció del text de l'editor

en: Toggle absolute positioning
ca: Mostra/amaga el posicionament absolut

en: Toggle fullscreen mode
ca: Activa/desactiva el mode de pantalla completa

en: Toggle fullscreen mode (Alt + Shift + G)
ca: Commuta al mode de pantalla completa (Alt + Shift + G)

en: Toggle guidelines/invisible elements
ca: Mostra/amaga les regles i elements invisibles

en: Toggle spellchecker (Alt + Shift + N)
ca: Commuta el corrector (Alt + Shift + N)

en: Too many redirects.
ca: Massa redireccionaments.

en: Toolbar
ca: Barra d'eines

en: Top
ca: A dalt

en: Top left
ca: A dalt a l'esquerra

en: Top navigation toolbar.
ca: Barra d'eines de navegació a la part superior.

en: Top right
ca: A dalt a la dreta

en: Trackback
ca: Retroenllaç

en: Trackback excerpt:
ca: Extracte del retroenllaç:

en: Translation Updates
ca: Actualitzacions de les traduccions

en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Paperera <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Paperera <span class="count">(%s)</span>

en: Trash it: %s
ca: Envia-la a la Paperera: %s

en: Tue
ca: dt.

en: Tuesday
ca: dimarts

en: Turn off Fullscreen
ca: Tanca la pantalla completa

en: Turquoise
ca: Turquesa

en: Twice Daily
ca: Dos cops al dia

en: Type
ca: Tipus

en: Types
ca: Tipus

en: UI Mode
ca: Mode UI

en: Un-spammed by %s
ca: Marcat com a no brossa per %s

en: Unable to create directory %s. Is its parent directory writable by the server?
ca: No es pot crear el directori %s. Teniu permís d'escriptura en el directori superior?

en: Unable to find Akismet servers.
ca: No es pot trobar servidors d'Akismet.

en: Unable to reach any Akismet servers.
ca: No es pot accedir a cap dels servidors d'Akismet.

en: Unable to reach some Akismet servers.
ca: No es pot accedir a alguns servidors d'Akismet.

en: Unapproved
ca: Rebutjat

en: Uncategorized
ca: General

en: Underline
ca: Subratllat

en: Undo
ca: Desfés

en: Undo (Ctrl + Z)
ca: Desfés (Ctrl + Z)

en: Unknown Feed
ca: Fil de RSS desconegut

en: Unlink (Alt + Shift + S)
ca: Desenllaça (Alt + Shift + S)

en: Unmute
ca: Activa el so

en: Unordered list (Alt + Shift + U)
ca: Llista desordenada (Alt + Shift + U)

en: Untitled
ca: Sense títol

en: Update
ca: Actualitza

en: Update Category
ca: Actualitza la categoria

en: Update Link Category
ca: Actualitza la categoria d'enllaços

en: Update Tag
ca: Actualitza l'etiqueta

en: Update gallery
ca: Actualitza la galeria

en: Updated.
ca: S'ha actualitzat.

en: Upload
ca: Penja

en: Upload Files
ca: Penja fitxers

en: Upload Images
ca: Penja imatges

en: Upload Limit Exceeded
ca: S'ha sobrepassat el límit de càrrega

en: Upload New
ca: Penja

en: Upload failed.
ca: La càrrega del fitxer ha fallat.

en: Upload stopped.
ca: La càrrega del fitxer s'ha aturat.

en: Uploaded
ca: Penjades

en: Uploaded to this page
ca: S'ha penjat a aquesta pàgina

en: Uploaded to this post
ca: S'ha penjat a aquesta entrada

en: Uploading
ca: S'està penjant

en: Upper alpha
ca: Alfa majúscula

en: Upper roman
ca: Romana majúscula

en: Usage of user levels by plugins and themes is deprecated. Use roles and capabilities instead.
ca: L'ús de tipus d'usuari per les extensions i els temes és obsolet. Useu en el seu lloc rols i capacitats.

en: Use <code>WP_User->ID</code> instead.
ca: Useu per contra <code>WP_User->ID</code>.

en: Use <code>get_the_author()</code> instead if you do not want the value echoed.
ca: Useu <code>get_the_author()</code> en el seu lloc si no voleu que el valor repetit.

en: Use <code>get_trackback_url()</code> instead if you do not want the value echoed.
ca: Useu en el seu lloc <code>get_trackback_url()</code> si no voleu repetir el valor.

en: Use CTRL+V on your keyboard to paste the text into the window.
ca: Useu CTRL+V en el teclat per enganxar el text en la finestra.

en: Use as featured image
ca: Useu com a imatge destacada

en: Use commas instead of %s to separate excluded terms.
ca: Utilitzeu comes en lloc de %s per separar els termes exclosos.

en: Use left and right arrows to navigate.
ca: Utilitzeu les fletxes dreta i esquerra per navegar.

en: Use the <code>%s</code> option instead.
ca: Utilitzeu per contra l'opció <code>%s</code>.

en: User has blocked requests through HTTP.
ca: L'usuari ha blocat les peticions HTTP.

en: User registration has been disabled.
ca: El registre d'usuaris s'ha desactivat.

en: User registration is currently not allowed.
ca: No es permet el registre de nous usuaris.

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Username must be at least 4 characters.
ca: El nom d'usuari ha de tenir 4 caràcters almenys.

en: Username or E-mail:
ca: Nom d'usuari o adreça electrònica:

en: Username:
ca: Nom d'usuari:

en: Username: %s
ca: Nom d'usuari: %s

en: Users
ca: Usuaris

en: V-Space
ca: Espai vertical

en: Valid
ca: Vàlida

en: Valid <abbr title="eXtensible HyperText Markup Language">XHTML</abbr>
ca: Vàlid <abbr title="eXtensible HyperText Markup Language">XHTML</abbr>

en: Version
ca: Versió

en: Version:
ca: Versió:

en: Vertical space
ca: Espai vertical

en: Very dark gray
ca: Gris molt fosc

en: Very weak
ca: Molt feble

en: Video
ca: Vídeo

en: Video <span class="count">(%s)</span> | Video <span class="count">(%s)</span>
ca[0]: Vídeo <span class="count">(%s)</span>
ca[1]: Vídeos <span class="count">(%s)</span>

en: View Attachment Page
ca: Visualitza la pàgina d'adjuncions

en: View Category
ca: Mostra la categoria

en: View Page
ca: Mostra la pàgina

en: View Post
ca: Mostra l'entrada

en: View Tag
ca: Mostra l'etiqueta

en: View all posts filed under %s
ca: Mostra totes les entrades arxivades en %s

en: View all posts in %s
ca: Mostra totes les entrades a %s

en: View comment history
ca: Visualitza l'historial dels comentaris

en: View posts for %1$s %2$s
ca: Mostra totes les entrades per a %1$s %2$s

en: Visit %s&#8217;s website
ca: Visita el web de %s

en: Visit Site
ca: Visita el web

en: Visit author homepage
ca: Visita el lloc web de l'autor

en: Visual control characters on/off.
ca: Caràcters de control visuals actius/inactius.

en: Volume
ca: Volum

en: WMode
ca: Mode W

en: W_Wednesday_initial
ca: dc.

en: Wait a little longer. Sometimes delivery of email can be delayed by processes outside of our control.
ca: Espereu una mica més. A vegades l'enviament de correu es demora per processos fora del nostre control.

en: We cannot find a title on that page.
ca: No podem trobar cap títol en aquesta pàgina.

en: We send your registration email to this address. (Double-check your email address before continuing.)
ca: Us enviem el correu electrònic de registre a aquesta adreça. (Comproveu dues vegades l'adreça de correu abans de continuar.)

en: Weak
ca: Feble

en: Website
ca: Lloc web

en: Website : %1$s (IP: %2$s , %3$s)
ca: Lloc web : %1$s (IP: %2$s , %3$s)

en: Website: %1$s (IP: %2$s , %3$s)
ca: Lloc web: %1$s (IP: %2$s , %3$s)

en: Wed
ca: dc.

en: Wednesday
ca: dimecres

en: Welcome back, %s. By filling out the form below, you can <strong>add another site to your account</strong>. There is no limit to the number of sites you can have, so create to your heart&#8217;s content, but write responsibly!
ca: Benvinguts de nou, %s. En emplenar el formulari d'aquí sota, podeu <strong>afegir un altre lloc web al vostre compte</strong>. No hi ha límit al nombre de llocs web que podeu tenir, així que creeu el que senti el vostre cor, però escriviu amb responsabilitat.

en: What do I do now?
ca: Què faig ara?

en: When pasting content from another web page the results can be inconsistent and depend on your browser and on the web page you are pasting from. The editor tries to correct any invalid HTML code that was pasted, but for best results try using the Text tab or one of the paste buttons that are on the second row. Alternatively try pasting paragraph by paragraph. In most browsers to select one paragraph at a time, triple-click on it.
ca: Quan enganxeu contingut des d'altra pàgina web, els resultats poden ser inconsistents i dependre del navegador i de la pàgina des d'on enganxeu. L'editor tracta de corregir el codi HTML incorrecte que s'enganxa, però per obtenir millors resultats utilitzeu la pestanya de text o un dels botons d'enganxar que hi ha en la segona fila. També podeu intentar enganxar paràgraf a paràgraf. A la majoria de navegadors per seleccionar un paràgraf, feu clic en ell tres vegades.

en: While using the editor, most basic keyboard shortcuts work like in any other text editor. For example: Shift+Enter inserts line break, Ctrl+C = copy, Ctrl+X = cut, Ctrl+Z = undo, Ctrl+Y = redo, Ctrl+A = select all, etc. (on Mac use the Command key instead of Ctrl). See the Hotkeys tab for all available keyboard shortcuts.
ca: En usar l'editor la majoria de combinacions de tecles funcionen com en qualsevol altre editor de text. Per exemple, Majúscules+Intro insereix un salt de línia, Ctrl+C = copiar, Ctrl + X = retallar, Ctrl + Z = desfer, Ctrl + Y = refer, Ctrl + B = negreta, Ctrl + I = itàlica, Ctrl + U = subratllat, etc. (en el Mac s'usa la tecla Apple enlloc de Ctrl). Per a una llista completa vegeu l'apartat Dreceres de teclat.

en: White
ca: Blanc

en: Whoops, the provided date is invalid.
ca: Buf, la data que heu donat no és vàlida.

en: Wider
ca: Més ample

en: Widgets
ca: Ginys

en: Width
ca: Amplada

en: Windowless video
ca: Vídeo sense finestra

en: Windows media player options
ca: Opcions del Windows media player

en: Word count: %s
ca: Paraules comptades: %s

en: Word wrap
ca: Salts de línia automàtic

en: WordPress &rsaquo; Success
ca: WordPress &rsaquo; Èxit

en: WordPress Address (URL)
ca: Adreça del WordPress (URL)

en: WordPress Failure Notice
ca: Avís de fallada del WordPress

en: WordPress database error %1$s for query %2$s
ca: Error a la base de dades del WordPress: %1$s per la consulta %2$s

en: WordPress database error %1$s for query %2$s made by %3$s
ca: Error a la base de dades del WordPress %1$s a la consulta %2$s feta per %3$s

en: WordPress includes a rich HTML editor that works well in all major web browsers used today. However editing HTML is not the same as typing text. Each web page has two major components: the structure, which is the actual HTML code and is produced by the editor as you type, and the display, that is applied to it by the currently selected WordPress theme and is defined in style.css. WordPress is producing valid XHTML 1.0 which means that inserting multiple line breaks (BR tags) after a paragraph would not produce white space on the web page. The BR tags will be removed as invalid by the internal HTML correcting functions.
ca: El WordPress inclou un editor avançat d'HTML que funciona bé amb els principals navegadors actuals. Però editar HTML no és el mateix que escriure text. Cada pàgina web té dos components principals: l'estructura, que és de fet el codi HTML, produït per l'editor mentre aneu escrivint, i la representació gràfica que s'hi aplica segons el tema del WordPress que sigui actiu i està definida a style.css. El WordPress produeix XHTML 1.0 vàlid, la qual cosa vol dir que inserir múltiples salts de línia (marques BR) entre dos paràgrafs no augmentarà la seva distància a la pàgina web. Les marques BR seran automàticament suprimides per les funcions internes correctores d'HTML.

en: WordPress.org
ca: WordPress.org (en anglès)

en: Words:
ca: Paraules:

en: Writing at Full Speed
ca: Escriure a tota velocitat

en: XML error: %s at line %d
ca: Error de XML: %s en la línia %d

en: XML-RPC services are disabled on this site.
ca: Els serveis XML-RPC estan desactivats en aquesta pàgina web.

en: Y/m/d
ca: d/m/Y

en: Yellow
ca: Groc

en: Yellow green
ca: Verd groguenc

en: Yes
ca: Sí

en: You appear to have already installed WordPress. To reinstall please clear your old database tables first.
ca: Sembla que ja teniu instal·lat el WordPress. Per reinstal·lar heu de buidar primer les taules de la base de dades antiga.

en: You are about to permanently delete the selected items.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
ca: Ara eliminareu els elements seleccionats definitivament.
      «Cancel·la» per sortir, «D'acord» per suprimir.

en: You are about to permanently delete this item.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
ca: Ara eliminareu aquest element definitivament.
    'Cancel·la' per sortir, 'D'acord' per eliminar.

en: You are about to permanently delete this menu. 
     'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
ca: Ara eliminareu aquest menú definitivament.
      «Cancel·la» per sortir, «D'acord» per eliminar.

en: You are attempting to log out of %s
ca: Heu sortit de %s

en: You are currently browsing the <a href="%1$s/">%2$s</a> blog archives for %3$s.
ca: Esteu navegant pels arxius del bloc <a href="%1$s/">%2$s</a> del %3$s.

en: You are currently browsing the <a href="%1$s/">%2$s</a> blog archives for the day %3$s.
ca: Esteu navegant pels arxius del bloc <a href="%1$s/">%2$s</a> del dia %3$s.

en: You are currently browsing the <a href="%1$s/">%2$s</a> blog archives for the year %3$s.
ca: Esteu navegant pels arxius del bloc <a href="%1$s/">%2$s</a> de l'any %3$s.

en: You are currently browsing the <a href="%1$s/">%2$s</a> blog archives.
ca: Esteu navegant pels arxius del lloc <a href="%1$s/">%2$s</a>.

en: You are currently browsing the archives for the %s category.
ca: Esteu navegant pels arxius de la categoria %s.

en: You are logged in already. No need to register again!
ca: Ja esteu identificats. No necessiteu registrar-vos de nou!

en: You are not allowed access to details about comments.
ca: No teniu autorització per accedir als detalls dels comentaris.

en: You are not allowed access to details about this site.
ca: No teniu autorització per accedir als detalls sobre aquest lloc web.

en: You are not allowed to assign terms in this taxonomy.
ca: No teniu permès assignar termes en aquesta taxonomia.

en: You are not allowed to change the page author as this user.
ca: Amb aquest nom d'usuari no teniu autorització per canviar l'autor de la pàgina.

en: You are not allowed to change the post author as this user.
ca: Amb aquest nom d'usuari no teniu autorització per canviar l'autor de l'entrada.

en: You are not allowed to create pages as this user.
ca: Amb aquest nom d'usuari no teniu autorització per crear pàgines.

en: You are not allowed to create posts as this user.
ca: Amb aquest nom d'usuari no teniu autorització per crear entrades.

en: You are not allowed to create terms in this taxonomy.
ca: No teniu autorització per a crear termes en aquesta taxonomia.

en: You are not allowed to delete terms in this taxonomy.
ca: No teniu permès suprimir els termes en aquesta taxonomia.

en: You are not allowed to edit terms in this taxonomy.
ca: No teniu permès editar termes en aquesta taxonomia.

en: You are not allowed to moderate comments on this site.
ca: No teniu autorització per moderar comentaris en aquest lloc web.

en: You are not allowed to update options.
ca: No teniu autorització per actualitzar les opcions

en: You are now logged out.
ca: L'usuari s'ha desconnectat.

en: You are posting comments too quickly. Slow down.
ca: Esteu enviant comentaris massa ràpid. Calma i bons aliments.

en: You can confirm that Akismet.com is up by <a href="%s" target="_blank">clicking here</a>.
ca: Podeu confirmar que Akismet.com està actiu <a href="%s" target="_blank">en fer clic aquí</a>.

en: You can create a <code>wp-config.php</code> file through a web interface, but this doesn't work for all server setups. The safest way is to manually create the file.
ca: Podeu crear un fitxer <code>wp-config.php</code> mitjaçant la interfície web, però això no funciona en totes les configuracions de servidors. La manera més segura és crear el fitxer manualment.

en: You can delete all of the spam from your database with a single click. This operation cannot be undone, so you may wish to check to ensure that no legitimate comments got through first. Spam is automatically deleted after 15 days, so don&#8217;t sweat it.
ca: Podeu suprimir tota la brossa de la base de dades amb un sol clic. Aquesta operació no pot ser corregida, així que tal vegada vulgueu assegurar-vos primer que no s'ha colat cap comentari autèntic. La brossa se suprimeix automàticament cada quinze dies, no us preocupeu.

en: You can edit your menu content on the Menus screen in the Appearance section.
ca: Podeu editar el contingut del menú a la pantalla dels menús de la secció Aparença.

en: You can see all comments on this post here:
ca: Podeu veure tots els comentaris d'aquesta entrada aquí:

en: You can see all pingbacks on this post here:
ca: Podeu veure tots els retropings d'aquesta entrada aquí:

en: You can see all trackbacks on this post here:
ca: Podeu veure tots els retroenllaços d'aquesta entrada aquí:

en: You cannot use that email address to signup. We are having problems with them blocking some of our email. Please use another email provider.
ca: No podeu utilitzar aquest correu electrònic per registrar-vos. Estem tenint problemes amb ell perquè bloca alguns dels nostres correus electrònics. Utilitzeu altre proveïdor de correu.

en: You do not have permission to do that.
ca: No teniu permisos per fer això.

en: You do not have permission to preview drafts.
ca: No teniu permisos per veure els esborranys.

en: You do not have permission to upload files.
ca: No teniu permisos per penjar fitxers.

en: You do not have sufficient permission to moderate comments.
ca: No teniu els permisos necessaris per moderar comentaris.

en: You have attempted to queue too many files.
ca: Heu intentat enviar a la cua massa fitxers.

en: You have been added to this site. Please visit the <a href="%s">homepage</a> or <a href="%s">log in</a> using your username and password.
ca: Heu estat afegit a aquest lloc web. Visiteu la <a href="%s">pàgina principal</a> o <a href="%s">entreu</a> amb el nom i la contrasenya.

en: You have logged in successfully.
ca: Heu iniciat la sessió correctament.

en: You have no spam currently in the queue. Must be your lucky day. :)
ca: En aquest moment no teniu brossa a la cua. Potser és el teu dia de sort. :)

en: You have searched the <a href="%1$s/">%2$s</a> blog archives for <strong>&#8216;%3$s&#8217;</strong>. If you are unable to find anything in these search results, you can try one of these links.
ca: Heu cercat <strong>&#8216;%3$s&#8217;</strong> als arxius del bloc <a href="%1$s/">%2$s</a>. Si no podeu trobar el que voleu als resultats, podeu provar amb algun d'aquests enllaços.

en: You may only upload 1 file.
ca: Només podeu penjar 1 fitxer.

en: You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: %s
ca: Podeu fer servir aquestes etiquetes i atributs <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr>: %s

en: You must <a href="%1$s">enter your Akismet API key</a> for it to work.
ca: Heu d'<a href="%1$s">introduir la vostra clau API d'Akismet</a> per fer-lo anar.

en: You must be <a href="%s">logged in</a> to post a comment.
ca: Disculpa, heu d'<a href="%s">iniciar la sessió</a> per escriure un comentari.

en: You must be registered to comment
ca: Heu de registrar-vos per comentar

en: You must enter a valid Akismet API key here. If you need an API key, you can <a href="%s">create one here</a>
ca: Heu d'introduir aquí una clau API d'Akismet vàlida. Si necessiteu una clau API, podeu <a href="%s">crear-ne una aquí</a>

en: You must first <a href="%s">log in</a>, and then you can create a new site.
ca: Primer, heu d'<a href="%s">iniciar la sessió</a>, i després podeu crear un nou lloc web.

en: You should specify a nonce action to be verified by using the first parameter.
ca: Hauríeu d'especificar una acció per verificar-se en fer servir el primer paràmetre.

en: Your Akismet account has been successfully set up and activated. Happy blogging!
ca: El compte de l'Akismet s'ha configurat i activat correctament. Avant blocaires!

en: Your Comment
ca: El vostre comentari

en: Your PHP installation appears to be missing the MySQL extension which is required by WordPress.
ca: Sembla que manca el connector per al MySQL del PHP que és necessari per al WordPress.

en: Your WordPress home URL %s is invalid.  Please fix the <a href="%s">home option</a>.
ca: La URL %s de la pàgina inicial del WordPress és incorrecta. Solucioneu <a href="%s">la opció de la pàgina inicial</a>.

en: Your account has been activated. You may now <a href="%1$s">log in</a> to the site using your chosen username of &#8220;%2$s&#8221;. Please check your email inbox at %3$s for your password and login instructions. If you do not receive an email, please check your junk or spam folder. If you still do not receive an email within an hour, you can <a href="%4$s">reset your password</a>.
ca: El compte s'ha activat. Ara podeu <a href="%1$s">iniciar la sessió</a> fent servir el nom d'usuari &#8220;%2$s&#8221; que heu triat. Comproveu la safata d'entrada del compte de correu %3$s per aconseguir la contrasenya i les instruccions per entrar. Si no rebeu aquest correu electrònic, comproveu la paperera o la carpeta de brossa. Si tot i així, encara no rebeu un correu electrònic en una hora, podeu <a href="%4$s">reinicialitzar la contrasenya</a>.

en: Your account is now activated. <a href="%1$s">Log in</a> or go back to the <a href="%2$s">homepage</a>.
ca: S'ha activat el vostre compte. <a href="%1$s">Entreu</a> o torneu enrere a la <a href="%2$s">pàgina d'inici</a>.

en: Your account is now activated. <a href="%1$s">View your site</a> or <a href="%2$s">Log in</a>
ca: S'ha activat el vostre compte. <a href="%1$s">Mostreu la pàgina web</a> o <a href="%2$s">entreu</a>

en: Your account is now active!
ca: El vostre compte és actiu ara!

en: Your address will be %s.
ca: L'adreça serà %s.

en: Your blogroll
ca: La vostra llista d'enllaços

en: Your browser has some limitations uploading large files with the multi-file uploader. Please use the <a href="%1$s" target="%2$s">browser uploader</a> for files over 100MB.
ca: El vostre navegador té algunes limitacions per penjar fitxers grans amb el carregador multifitxer. Utilitzeu el <a href="%1$s" target="%2$s">carregador del navegador</a> per a fitxers de més de 100Mb.

en: Your comment is awaiting moderation.
ca: El comentari està esperant moderació.

en: Your email address will not be published.
ca: L'adreça electrònica no es publicarà

en: Your key has been cleared.
ca: La vostra clau s'ha eliminat.

en: Your latest posts
ca: Les darreres entrades

en: Your password has been reset.
ca: La contrasenya ha estat reinicialitzada.

en: Your server is running PHP version %1$s but WordPress %2$s requires at least %3$s.
ca: El servidor executa la versió %1$s del PHP però el WordPress %2$s necessita almenys la %3$s.

en: Your session has expired. You can log in again from this page or go to the login page.
ca: La sessió ha caducat. Podeu iniciar sessió de nou des d'aquesta pàgina o anar a la pàgina d'entrada.

en: Your site at <a href="%1$s">%2$s</a> is active. You may now log in to your site using your chosen username of &#8220;%3$s&#8221;. Please check your email inbox at %4$s for your password and login instructions. If you do not receive an email, please check your junk or spam folder. If you still do not receive an email within an hour, you can <a href="%5$s">reset your password</a>.
ca: El lloc web <a href="%1$s">%2$s</a> s'ha activat. Podeu entrar al web fent servir el nom d'usuari &#8220;%3$s&#8221; que heu triat.  Reviseu a la safata d'entrada del vostre compte de correu a %4$s per aconseguir la contrasenya i les instruccions per identificar-vos.  Si no rebeu un correu electrònic, reviseu la paperera o la carpeta de correu brossa. Si així i tot no rebeu un correu electrònic en una hora, podeu <a href="%5$s">reiniciar la contrasenya</a>.

en: Your site&#8217;s most recent Posts.
ca: Les entrades més recents del lloc web.

en: Your site&#8217;s most recent comments.
ca: Els comentaris més recents del lloc web.

en: Your theme supports %s menu. Select which menu you would like to use. | Your theme supports %s menus. Select which menu appears in each location.
ca[0]: El tema admet %s menú. Trieu quin voleu fer servir.
ca[1]: El tema admet %s menús. Seleccioneu quin menú apareix en cada lloc.

en: Your theme supports a static front page.
ca: El tema admet una pàgina principal estàtica.

en: Your web host or server administrator has disabled PHP's <code>fsockopen</code> or <code>gethostbynamel</code> functions.  <strong>Akismet cannot work correctly until this is fixed.</strong>  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet's system requirements</a>.
ca: L'administrador del vostre servidor web ha desactivat les funcions PHP <code>fsockopen</code> o <code>gethostbynamel</code>. <strong>Akismet no pot funcionar correctament fins que això estiga solucionat.</strong> Contacteu amb els vostre administrador web o del tallafocs i doneu-li <a href="%s" target="_blank">aquesta informació sobre els requisits de sistema de l'Akismet</a>.

en: [%1$s] Activate %2$s
ca: [%1$s] Activa %2$s

en: [%1$s] Comment: "%2$s"
ca: [%1$s] Comentari des de: "%2$s"

en: [%1$s] Pingback: "%2$s"
ca: [%1$s] Retroping des de: "%2$s"

en: [%1$s] Please moderate: "%2$s"
ca: [%1$s] Pendents de moderació: "%2$s"

en: [%1$s] Trackback: "%2$s"
ca: [%1$s] Retroenllaç des de: "%2$s"

en: [%s] New User Registration
ca: [%s] Registre d'usuari nou

en: [%s] Password Lost/Changed
ca: [%s] Contrasenya perduda/canviada

en: [%s] Password Reset
ca: [%s] Reinicialitza la contrasenya

en: [%s] Your username and password
ca: [%s] El nom d'usuari i contrasenya

en: abort
ca: cancel·la

[ctx: add new from admin bar]
en: Link
ca: Enllaç

[ctx: add new from admin bar]
en: Media
ca: Mèdia

[ctx: add new from admin bar]
en: User
ca: Usuari

[ctx: add new media]
en: Add New
ca: Afegeix nou

[ctx: add new on admin bar]
en: Page
ca: Pàgina

[ctx: add new on admin bar]
en: Post
ca: Entrada

[ctx: adjective]
en: Approved
ca: Aprovat

[ctx: adjective]
en: Spam
ca: Correu brossa

[ctx: admin bar menu group label]
en: Add New
ca: Afegeix

[ctx: admin bar menu group label]
en: New
ca: Afegeix

[ctx: admin color scheme]
en: Blue
ca: Blau

[ctx: admin color scheme]
en: Coffee
ca: Cafè

[ctx: admin color scheme]
en: Default
ca: Predeterminat

[ctx: admin color scheme]
en: Ectoplasm
ca: Ectoplasma

[ctx: admin color scheme]
en: Light
ca: Clar

[ctx: admin color scheme]
en: Midnight
ca: Mitjanit

[ctx: admin color scheme]
en: Ocean
ca: Oceà

[ctx: admin color scheme]
en: Sunrise
ca: Sortida de sol

en: apop authentication failed
ca: ha fallat l'autenticació apop

en: by %1$s &#8212; %2$s @ <a href="#comment-%3$s">%4$s</a>
ca: per %1$s &#8212; %2$s a les <a href="#comment-%3$s">%4$s</a>

en: close tags
ca: Tanca les etiquetes

[ctx: comments]
en: Spam
ca: Comentaris brossa

en: connection does not exist
ca: connexió inexistent

en: connection not established
ca: connexió no establerta

en: domain
ca: domini

en: fullscreen
ca: pantalla completa

en: g:i a
ca: G:i

[ctx: html attribute]
en: Name
ca: Nom

[ctx: html attribute]
en: Name:
ca: Nom:

en: http://wordpress.org/support/
ca: http://ca.forums.wordpress.org/

en: ieSpell not detected. Do you want to install it now?
ca: No s'ha detectat ieSpell. Voleu instal·lar-lo ara?

en: l, F jS, Y
ca: l, j \d\e\/\d\' F \d\e Y

[ctx: label]
en: Search for:
ca: Cerca:

[ctx: links widget]
en: All Links
ca: Tots els enllaços

en: moved to the trash.
ca: s'ha mogut a la paperera.

en: new WordPress Loop
ca: Nou bucle del WordPress

en: no login ID submitted
ca: no s'ha enviat l'identificador d'usuari

en: not configured
ca: sense configurar

[ctx: noun]
en: Comment
ca: Comentari

en: number_format_decimal_point
ca: .

en: number_format_thousands_sep
ca: .

en: of
ca: de

[ctx: page]
en: Add New
ca: Afegeix

[ctx: password strength]
en: Medium
ca: Mitjana

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
ca: Cerca &hellip;

[ctx: post]
en: Add New
ca: Afegeix

[ctx: post]
en: Draft
ca: Esborrany

[ctx: post]
en: Pending
ca: Pendent

[ctx: post]
en: Private
ca: Privada

[ctx: post]
en: Published
ca: Publicada

[ctx: post]
en: Scheduled
ca: Prevista

[ctx: post]
en: Trash
ca: Paperera

[ctx: post revision title]
en: %1$s %2$s, %3$s ago (%4$s)
ca: %1$s %2$s, fa %3$s (%4$s)

[ctx: post revision title extra]
en: %1$s [Autosave]
ca: %1$s [Desat automàtic]

[ctx: post revision title extra]
en: %1$s [Current Revision]
ca: %1$s [Revisió actual]

[ctx: post type general name]
en: Media
ca: Mèdia

[ctx: post type general name]
en: Pages
ca: Pàgines

[ctx: post type general name]
en: Posts
ca: Entrades

[ctx: post type singular name]
en: Page
ca: Pàgina

[ctx: post type singular name]
en: Post
ca: Entrada

[ctx: revision date format]
en: j F, Y @ G:i
ca: d-m-Y a les G:i

[ctx: revision date format]
en: j F, Y @ G:i:s
ca: j \d\e F \d\e Y G:i:s

[ctx: search results]
en: No results found.
ca: No s'ha trobat cap resultat.

en: sitename
ca: nom del lloc

[ctx: submit button]
en: Search
ca: Cerca

[ctx: taxonomy general name]
en: Tags
ca: Etiquetes

[ctx: taxonomy singular name]
en: Category
ca: Categoria

[ctx: taxonomy singular name]
en: Tag
ca: Etiqueta

en: text direction
ca: direcció del text

[ctx: text direction]
en: ltr
ca: d'esquerra a dreta

[ctx: widgets]
en: %1$s on %2$s
ca: %1$s en %2$s

en: {#field} must be a number
ca: {#field} ha de ser un número

en: {#field} must be a number greater than {#min}
ca: {#field} ha de ser un número més gran que {#min}

en: {#field} must be a number or percentage
ca: {#field} ha de ser un número o percentatge
