timezones4 - en to sr translation catalogue (456 entries)

en: Africa
sr: Африка

en: Abidjan
sr: Абиџан

en: Accra
sr: Акре

en: Addis Ababa
sr: Адис_Абеба

en: Algiers
sr: Алжир

en: Asmara
sr: Асмара

en: Asmera
sr: Асмера

en: Bamako
sr: Бамако

en: Bangui
sr: Банги

en: Banjul
sr: Банжул

en: Bissau
sr: Бисао

en: Blantyre
sr: Блантир

en: Brazzaville
sr: Бразавил

en: Bujumbura
sr: Бујумбура

en: Cairo
sr: Каиро

en: Casablanca
sr: Казабланка

en: Ceuta
sr: Цеута

en: Conakry
sr: Конакри

en: Dakar
sr: Дакар

en: Dar es Salaam
sr: Дар_ес_Салам

en: Djibouti
sr: Џибути

en: Douala
sr: Дуала

en: El Aaiun
sr: Ел_Ајун

en: Freetown
sr: Фритаун

en: Gaborone
sr: Габорне

en: Harare
sr: Хараре

en: Johannesburg
sr: Јоханесбург

en: Kampala
sr: Кампала

en: Khartoum
sr: Картум

en: Kigali
sr: Кигали

en: Kinshasa
sr: Киншаса

en: Lagos
sr: Лагос

en: Libreville
sr: Либревил

en: Lome
sr: Ломе

en: Luanda
sr: Луанда

en: Lubumbashi
sr: Лумбаши

en: Lusaka
sr: Лусака

en: Malabo
sr: Малабо

en: Maputo
sr: Мапуто

en: Maseru
sr: Масеру

en: Mbabane
sr: Мбабане

en: Mogadishu
sr: Могадиш

en: Monrovia
sr: Монровија

en: Nairobi
sr: Најроби

en: Ndjamena
sr: Нџамена

en: Niamey
sr: Нимај

en: Nouakchott
sr: Новакчот

en: Ouagadougou
sr: Оуагадоугоу

en: Porto-Novo
sr: Порто_Ново

en: Sao Tome
sr: Св_Тома

en: Timbuktu
sr: Тимбукту

en: Tripoli
sr: Триполи

en: Tunis
sr: Тунис

en: Windhoek
sr: Виндхок

en: America
sr: Америка

en: Adak
sr: Адак

en: Anchorage
sr: Енкориџ

en: Anguilla
sr: Ангила

en: Antigua
sr: Антигва

en: Araguaina
sr: Арагвајна

en: Argentina
sr: Аргентина

en: Buenos Aires
sr: Буенос Ајрес

en: Catamarca
sr: Катамарка

en: ComodRivadavia
sr: Комод_Ривадавија

en: Cordoba
sr: Кордоба

en: Jujuy
sr: Жужуи

en: La Rioja
sr: Ла Риожа

en: Mendoza
sr: Мендоза

en: Rio Gallegos
sr: Рио_Галегос

en: San Juan
sr: Сан Жуан

en: San Luis
sr: Сан Луис

en: Tucuman
sr: Тукуман

en: Ushuaia
sr: Ушуаја

en: Aruba
sr: Аруба

en: Asuncion
sr: Асунсион

en: Atikokan
sr: Атикокан

en: Atka
sr: Атка

en: Bahia
sr: Баија

en: Barbados
sr: Барбадос

en: Belem
sr: Белем

en: Belize
sr: Белиз

en: Blanc-Sablon
sr: Блан‑Саблон

en: Boa Vista
sr: Боа_Виста

en: Bogota
sr: Богота

en: Boise
sr: Бојз

en: Cambridge Bay
sr: Кејмбриџ_залив

en: Campo Grande
sr: Кампо_гранде

en: Cancun
sr: Канкун

en: Caracas
sr: Каракас

en: Cayenne
sr: Сајон

en: Cayman
sr: Кајмани

en: Chicago
sr: Чикаго

en: Chihuahua
sr: Чихуха

en: Coral Harbour
sr: Корал_харбор

en: Costa Rica
sr: Костарика

en: Cuiaba
sr: Куијаба

en: Curacao
sr: Куракао

en: Danmarkshavn
sr: Демаркшавн

en: Dawson
sr: Досон

en: Dawson Creek
sr: Досон_Крик

en: Denver
sr: Денвер

en: Detroit
sr: Детроит

en: Dominica
sr: Доминика

en: Edmonton
sr: Едмонтон

en: Eirunepe
sr: Еирунепе

en: El Salvador
sr: Ел_Салвадор

en: Ensenada
sr: Енсенада

en: Fort Wayne
sr: Форт_Вејн

en: Fortaleza
sr: Форталеза

en: Glace Bay
sr: Глејс_залив

en: Godthab
sr: Готаб

en: Goose Bay
sr: Залив_гусака

en: Grand Turk
sr: Велики_Турк

en: Grenada
sr: Гренада

en: Guadeloupe
sr: Гвадалупе

en: Guatemala
sr: Гватемала

en: Guayaquil
sr: Гвајакил

en: Guyana
sr: Гвајана

en: Halifax
sr: Халифакс

en: Havana
sr: Хавана

en: Hermosillo
sr: Хермосило

en: Indiana
sr: Индијана

en: Indianapolis
sr: Индијанаполис

en: Knox
sr: Нокс

en: Marengo
sr: Маренго

en: Petersburg
sr: Питерсбург

en: Tell City
sr: Тел Сити

en: Vevay
sr: Вивеј

en: Vincennes
sr: Винсенес

en: Winamac
sr: Винамак

en: Inuvik
sr: Инувик

en: Iqaluit
sr: Икалуит

en: Jamaica
sr: Јамајка

en: Juneau
sr: Жуно

en: Kentucky
sr: Кентаки

en: Louisville
sr: Луисвил

en: Monticello
sr: Монтичело

en: Knox IN
sr: Нокс, Индијана

en: La Paz
sr: Ла_Паз

en: Lima
sr: Лима

en: Los Angeles
sr: Лос_Анђелес

en: Maceio
sr: Макејо

en: Managua
sr: Манагва

en: Manaus
sr: Манаус

en: Marigot
sr: Маригот

en: Martinique
sr: Мартиник

en: Mazatlan
sr: Мацатлан

en: Menominee
sr: Меномини

en: Merida
sr: Мерида

en: Mexico City
sr: Мексико Сити

en: Miquelon
sr: Микелон

en: Moncton
sr: Монктон

en: Monterrey
sr: Монтереј

en: Montevideo
sr: Монтевидео

en: Montreal
sr: Монтреал

en: Montserrat
sr: Монсерат

en: Nassau
sr: Насау

en: New York
sr: Њујорк

en: Nipigon
sr: Нипигон

en: Nome
sr: Ном

en: Noronha
sr: Норона

en: North Dakota
sr: Северна Дакота

en: Center
sr: Средишња

en: New Salem
sr: Њу Селм

en: Panama
sr: Панама

en: Pangnirtung
sr: Пангниртунг

en: Paramaribo
sr: Парамарибо

en: Phoenix
sr: Феникс

en: Port-au-Prince
sr: Портопренс

en: Port of Spain
sr: Портоспејн

en: Porto Acre
sr: Порто_Акре

en: Porto Velho
sr: Портовељо

en: Puerto Rico
sr: Порторико

en: Rainy River
sr: Кишна_река

en: Rankin Inlet
sr: Ранкин_увала

en: Recife
sr: Ресифе

en: Regina
sr: Регина

en: Resolute
sr: Резолјут

en: Rio Branco
sr: Рио_Бранко

en: Rosario
sr: Розарио

en: Santiago
sr: Сантијаго

en: Santo Domingo
sr: Санто_Доминго

en: Sao Paulo
sr: Сао_Пауло

en: Scoresbysund
sr: Скорсбисанд

en: Shiprock
sr: Шипрок

en: St Barthelemy
sr: Сент_Бартелеми

en: St Johns
sr: Св_Џонс

en: St Kitts
sr: Св_Китс

en: St Lucia
sr: Св_Луција

en: St Thomas
sr: Св_Томас

en: St Vincent
sr: Св_Винсент

en: Swift Current
sr: Свифт Карнт

en: Tegucigalpa
sr: Тегучигалпа

en: Thule
sr: Тула

en: Thunder Bay
sr: Тандер_залив

en: Tijuana
sr: Тихуана

en: Toronto
sr: Торонто

en: Tortola
sr: Тортола

en: Vancouver
sr: Ванкувер

en: Virgin
sr: Вирџин

en: Whitehorse
sr: Вајтхорс

en: Winnipeg
sr: Винипег

en: Yakutat
sr: Јакута

en: Yellowknife
sr: Јелоунајф

en: Antarctica
sr: Антарктик

en: Casey
sr: Кејси

en: Davis
sr: Дејвис

en: DumontDUrville
sr: Думон_Дурвил

en: Mawson
sr: Мосон

en: McMurdo
sr: Мекмардо

en: Palmer
sr: Палмер

en: Rothera
sr: Ротера

en: South Pole
sr: Јужни пол

en: Syowa
sr: Сијова

en: Vostok
sr: Восток

en: Arctic
sr: Арктик

en: Longyearbyen
sr: Лонгјирбјен

en: Asia
sr: Азија

en: Aden
sr: Аден

en: Almaty
sr: Алмати

en: Amman
sr: Аман

en: Anadyr
sr: Анадир

en: Aqtau
sr: Актау

en: Aqtobe
sr: Актобе

en: Ashgabat
sr: Ашгабат

en: Ashkhabad
sr: Ашкабад

en: Baghdad
sr: Багдад

en: Bahrain
sr: Бахреин

en: Baku
sr: Баку

en: Bangkok
sr: Бангкок

en: Beirut
sr: Бејрут

en: Bishkek
sr: Бишкек

en: Brunei
sr: Брунеј

en: Calcutta
sr: Калкута

en: Choibalsan
sr: Чиобалзан

en: Chongqing
sr: Чонгкуинг

en: Chungking
sr: Чунгкинг

en: Colombo
sr: Коломбо

en: Dacca
sr: Дака

en: Damascus
sr: Дамаск

en: Dhaka
sr: Дака

en: Dili
sr: Дили

en: Dubai
sr: Дубаи

en: Dushanbe
sr: Душанбе

en: Gaza
sr: Газа

en: Harbin
sr: Харбин

en: Ho Chi Minh
sr: Хо_Ши_Мин

en: Hong Kong
sr: Хонгконг

en: Hovd
sr: Ховд

en: Irkutsk
sr: Иркутск

en: Istanbul
sr: Истамбул

en: Jakarta
sr: Џакарта

en: Jayapura
sr: Џајапура

en: Jerusalem
sr: Јерусалим

en: Kabul
sr: Кабул

en: Kamchatka
sr: Камчатка

en: Karachi
sr: Карачи

en: Kashgar
sr: Кашгар

en: Katmandu
sr: Катманду

en: Kolkata
sr: Калкута

en: Krasnoyarsk
sr: Краснојарск

en: Kuala Lumpur
sr: Куалалумпур

en: Kuching
sr: Кучинг

en: Kuwait
sr: Кувајт

en: Macao
sr: Макао

en: Macau
sr: Макао

en: Magadan
sr: Магадан

en: Makassar
sr: Макасар

en: Manila
sr: Манила

en: Muscat
sr: Мускат

en: Nicosia
sr: Никозија

en: Novosibirsk
sr: Новосибирск

en: Omsk
sr: Омск

en: Oral
sr: Орал

en: Phnom Penh
sr: Пном_Пен

en: Pontianak
sr: Понтијанак

en: Pyongyang
sr: Пјонгјанг

en: Qatar
sr: Катар

en: Qyzylorda
sr: Кизилорда

en: Rangoon
sr: Рангун

en: Riyadh
sr: Ријад

en: Saigon
sr: Сајгон

en: Sakhalin
sr: Сахалин

en: Samarkand
sr: Самарканд

en: Seoul
sr: Сеул

en: Shanghai
sr: Шангај

en: Singapore
sr: Сингапур

en: Taipei
sr: Тајпеј

en: Tashkent
sr: Ташкент

en: Tbilisi
sr: Тбилиси

en: Tehran
sr: Техеран

en: Tel Aviv
sr: Тел_Авив

en: Thimbu
sr: Тимбу

en: Thimphu
sr: Тимфу

en: Tokyo
sr: Токијо

en: Ujung Pandang
sr: Ујунг_Панданг

en: Ulaanbaatar
sr: Уланбатор

en: Ulan Bator
sr: Уланбатор

en: Urumqi
sr: Урумки

en: Vientiane
sr: Вијентијан

en: Vladivostok
sr: Владивосток

en: Yakutsk
sr: Јакутск

en: Yekaterinburg
sr: Јекатеринбург

en: Yerevan
sr: Јереван

en: Atlantic
sr: Атлантик

en: Azores
sr: Азори

en: Bermuda
sr: Бермуда

en: Canary
sr: Канарска острва

en: Cape Verde
sr: Кејп_Верде

en: Faeroe
sr: Фарска

en: Faroe
sr: Фарска

en: Jan Mayen
sr: Јан Мајен

en: Madeira
sr: Мадеирска острва

en: Reykjavik
sr: Рејкјавик

en: South Georgia
sr: Јужна_Џорџија

en: St Helena
sr: Св_Јелена

en: Stanley
sr: Стенли

en: Australia
sr: Аустралија

en: ACT
sr: АЦТ

en: Adelaide
sr: Аделејд

en: Brisbane
sr: Бризбејн

en: Broken Hill
sr: Броукн Хил

en: Canberra
sr: Канбера

en: Currie
sr: Кири

en: Darwin
sr: Дарвин

en: Eucla
sr: Јукла

en: Hobart
sr: Хобарт

en: LHI
sr: ЛХИ

en: Lindeman
sr: Линдерман

en: Lord Howe
sr: острво Лорда Хоува

en: Melbourne
sr: Мелбурн

en: North
sr: Север

en: NSW
sr: НЈВ

en: Perth
sr: Перт

en: Queensland
sr: Квинсленд

en: South
sr: Југ

en: Sydney
sr: Сиднеј

en: Tasmania
sr: Тасманија

en: Victoria
sr: Викторија

en: West
sr: Запад

en: Yancowinna
sr: Јанковина

en: Etc
sr: Итд

en: Greenwich
sr: Гринич

en: Universal
sr: Универзално

en: UTC
sr: УТЦ

en: Zulu
sr: Зулу

en: Europe
sr: Европа

en: Amsterdam
sr: Амстердам

en: Andorra
sr: Андора

en: Athens
sr: Атина

en: Belfast
sr: Белфаст

en: Belgrade
sr: Београд

en: Berlin
sr: Берлин

en: Bratislava
sr: Братислава

en: Brussels
sr: Брисел

en: Bucharest
sr: Букурешт

en: Budapest
sr: Будимпешта

en: Chisinau
sr: Чисинау

en: Copenhagen
sr: Копенхаген

en: Dublin
sr: Даблин

en: Gibraltar
sr: Гибралтар

en: Guernsey
sr: Гернси

en: Helsinki
sr: Хелсинки

en: Isle of Man
sr: Острво Ман

en: Jersey
sr: Џерси

en: Kaliningrad
sr: Калињинград

en: Kiev
sr: Кијев

en: Lisbon
sr: Лисабон

en: Ljubljana
sr: Љубљана

en: London
sr: Лондон

en: Luxembourg
sr: Луксембург

en: Madrid
sr: Мадрид

en: Malta
sr: Малта

en: Mariehamn
sr: Марихамн

en: Minsk
sr: Минск

en: Monaco
sr: Монако

en: Moscow
sr: Москва

en: Oslo
sr: Осло

en: Paris
sr: Париз

en: Podgorica
sr: Подгорица

en: Prague
sr: Праг

en: Riga
sr: Рига

en: Rome
sr: Рим

en: Samara
sr: Самара

en: San Marino
sr: Сан_Марино

en: Sarajevo
sr: Сарајево

en: Simferopol
sr: Симферопољ

en: Skopje
sr: Скопље

en: Sofia
sr: Софија

en: Stockholm
sr: Штокхолм

en: Tallinn
sr: Талин

en: Tirane
sr: Тирана

en: Tiraspol
sr: Тираспољ

en: Uzhgorod
sr: Ужгород

en: Vaduz
sr: Вадуз

en: Vatican
sr: Ватикан

en: Vienna
sr: Беч

en: Vilnius
sr: Вилнус

en: Volgograd
sr: Волгоград

en: Warsaw
sr: Варшава

en: Zagreb
sr: Загреб

en: Zaporozhye
sr: Запорожје

en: Zurich
sr: Цирих

en: Indian
sr: Индијски_океан

en: Antananarivo
sr: Антанариво

en: Chagos
sr: Чагос

en: Christmas
sr: Божићна_острва

en: Cocos
sr: Кокос

en: Comoro
sr: Коморо

en: Kerguelen
sr: Кергвелен

en: Mahe
sr: Махе

en: Maldives
sr: Малдиви

en: Mauritius
sr: Маурицијус

en: Mayotte
sr: Мајота

en: Reunion
sr: Реунион

en: Pacific
sr: Пацифик

en: Apia
sr: Апија

en: Auckland
sr: Оукленд

en: Chatham
sr: Чатамска острва

en: Easter
sr: Ускршња_острва

en: Efate
sr: Ефат

en: Enderbury
sr: Ендербури

en: Fakaofo
sr: Факаофо

en: Fiji
sr: Фиџи

en: Funafuti
sr: Фунафути

en: Galapagos
sr: Галапагос

en: Gambier
sr: Гамбјер

en: Guadalcanal
sr: Гвадалканал

en: Guam
sr: Гуам

en: Honolulu
sr: Хонолулу

en: Johnston
sr: Џонстон

en: Kiritimati
sr: Киритимати

en: Kosrae
sr: Косре

en: Kwajalein
sr: Квајалајн

en: Majuro
sr: Мајуро

en: Marquesas
sr: Маркесас

en: Midway
sr: Мидвеј

en: Nauru
sr: Науру

en: Niue
sr: Ниује

en: Norfolk
sr: Норфолк

en: Noumea
sr: Нума

en: Pago Pago
sr: Паго_Паго

en: Palau
sr: Палау

en: Pitcairn
sr: Питкарн

en: Ponape
sr: Понап

en: Port Moresby
sr: Порт_Моресби

en: Rarotonga
sr: Раротонга

en: Saipan
sr: Сајпан

en: Samoa
sr: Самоа

en: Tahiti
sr: Тахити

en: Tarawa
sr: Тарава

en: Tongatapu
sr: Тонгатапу

en: Truk
sr: Трук

en: Wake
sr: Вејк

en: Wallis
sr: Волис

en: Yap
sr: Јап
