Continents & Cities - en to te translation catalogue (29 entries)

en: Jamaica
te: జమైకా

en: New York
te: న్యూయార్క్

en: Panama
te: పనామా

en: Toronto
te: టొరంటో

en: Arctic
te: ఆర్కిటిక్

en: Asia
te: ఆసియా

en: Bahrain
te: బహరైన్

en: Colombo
te: కొలంబో

en: Hong Kong
te: హాంకాంగ్

en: Seoul
te: సియోల్

en: Singapore
te: సింగపూర్

en: Taipei
te: తైపీ

en: Tokyo
te: టోక్యో

en: Bermuda
te: బెర్ముడా

en: Greenwich
te: గ్రీన్‌విచ్

en: Europe
te: ఐరోపా

en: Budapest
te: బుడాపెస్ట్

en: Copenhagen
te: కోపెన్‌హెగెన్

en: Dublin
te: డబ్లిన్

en: Gibraltar
te: జిబ్రాల్టర్

en: Madrid
te: మాడ్రిడ్

en: Monaco
te: మొనాకో

en: Rome
te: రోమ్

en: Maldives
te: మాల్దీవులు

en: Nairobi
te: నైరోబీ

en: America
te: అమెరికా

en: Timbuktu
te: టింబక్టు

en: Cairo
te: కైరో

en: Africa
te: ఆఫ్రికా
