Development (trunk) - en to eu translation catalogue (1704 entries)

[ctx: admin color scheme]
en: Sunrise
eu: Egunsentia

[ctx: admin color scheme]
en: Ectoplasm
eu: Ektoplasma

[ctx: admin color scheme]
en: Ocean
eu: Ozeanoa

[ctx: admin color scheme]
en: Coffee
eu: Kafea

en: Attempted to set image quality outside of the range [1,100].
eu: Sartutako kalitatea, onartutako tartetik kanpo dago [1,100]

en: A term with the name and slug provided already exists with this parent.
eu: Sartutako izena eta izen-laburra dituen termino bat badago jada guraso honetan.

en: A term with the name and slug provided already exists.
eu: Sartutako izena eta izen-laburra dituen termino bat badago jada.

en: A list of your site&#8217;s Pages.
eu: Zure guneko orrialdeen zerrenda

en: A search form for your site.
eu: Zure gunean bilatzeko kutxa

en: A monthly archive of your site&#8217;s Posts.
eu: Zure sarreren hilabetekako artxiboa

en: Login, RSS, &amp; WordPress.org links.
eu: Sartu, RSS eta WordPress.org-erako loturak

en: A calendar of your site&#8217;s Posts.
eu: Zure guneko sarreren egutegia

en: Arbitrary text or HTML.
eu: Nahi duzun testu edo HTMLa

en: A list or dropdown of categories.
eu: Kategorien zerrenda eta aukeraketa-kutxa

en: Your site&#8217;s most recent Posts.
eu: Zure guneko azken sarrerak

en: Your site&#8217;s most recent comments.
eu: Zure guneko azken erantzunak

en: Entries from any RSS or Atom feed.
eu: Edozein RSS edo Atom jarioko sarrerak,

en: A cloud of your most used tags.
eu: Gehien erabilitako etiketen lainoa

en: Add a custom menu to your sidebar.
eu: Menu pertsonalizatua gehitu alboko barran.

[ctx: admin color scheme]
en: Default
eu: Lehenetsia

[ctx: admin color scheme]
en: Light
eu: Argia

[ctx: admin color scheme]
en: Midnight
eu: Gauerdia

en: Use commas instead of %s to separate excluded terms.
eu: %s beharrean komak erabili alde batera utzitako terminoak banatzeko.

[ctx: Open Sans font: add new subset (greek, cyrillic, vietnamese)]
en: no-subset
eu: azpimultzorik-ez

en: An unexpected error occurred. Something may be wrong with WordPress.org or this server&#8217;s configuration. If you continue to have problems, please try the <a href="http://wordpress.org/support/">support forums</a>.
eu: Ustekabeko errore bat gertatu da. Zerbait gaizki dago WordPress.org edo zerbitzari honen konfigurazioarekin. Arazoak izaten jarraitzen badituzu, mesedez saiatu <a href="http://wordpress.org/support/">euskarri foroekin</a>.

en: Menu
eu: Menua

en: Translation Updates
eu: Itzulpenen eguneraketak

en: Sorry, that key has expired. Please try again.
eu: Barkatu, gako hori iraungita dago. Saiatu berriz mesedez.

en: The theme directory "%s" does not exist.
eu: "%s" itxuren karpeta ez dago.

en: In <code>%1$s</code>, use the <code>%2$s</code> method, not the <code>%3$s</code> function. See %4$s.
eu: <code>%1$s</code>-n, <code>%2$s</code> modua erabili, ez <code>%3$s</code> funtzioa. Ikusi %4$s.

en: ERROR: This is not a valid feed template.
eu: ERROREA: hau ez da jario batentzako txantilioi egokia.

en: This content is password protected. To view it please enter your password below:
eu: Edukia pasahitzarekin babestuta dago. Ikusteko, idatzi ezazu zure pasahitza:

[ctx: Comma-separated list of search stopwords in your language]
en: about,an,are,as,at,be,by,com,for,from,how,in,is,it,of,on,or,that,the,this,to,was,what,when,where,who,will,with,www
eu: eta,edo

en: Failed to write request to temporary file.
eu: Errorea gertatu da eskaera aldi baterako fitxategi baten idaztean.

en: The SSL certificate for the host could not be verified.
eu: Zerbitzariaren SSL ziurtagiria ezin izan da egiaztatu.

en: Embed Media Player
eu: Txertatu erreproduzigailua

en: Length:
eu: Luzera:

en: Embed or Link
eu: Txertatu ala estekatu

en: Link to Media File
eu: Estekatu media fitxategia

en: Link to Attachment Page
eu: Esteka eranskin orrialdera

en: Download File
eu: Deskargatu fitxategia

en: Download Video
eu: Deskargatu bideoa

en: Play/Pause
eu: Erreproduzitu/Pausa

en: Mute Toggle
eu: Mututzeko palanka

en: Turn off Fullscreen
eu: Pantaila osoa kendu

en: Go Fullscreen
eu: Pantaila osoa erabili

en: Unmute
eu: Gaitu soinua

en: Captions/Subtitles
eu: Epigrafeak/Azpidatziak

en: Empty
eu: Hutsik

en: Valid
eu: Egokia

en: Invalid
eu: Okerra

en: Failed
eu: Huts egin du

en: Activate your Akismet account
eu: Zure Akismet kontua aktibatu

en: <strong>Almost done</strong> - activate your account and say goodbye to comment spam
eu: <strong>Ia egina</strong> - aktibatu zure kontua eta esan agur zabor-iruzkinei

en: %s week | %s weeks
eu[0]: aste %s
eu[1]: %s aste

en: %s month | %s months
eu[0]: hilabete %s
eu[1]: %s hilabete

en: %s year | %s years
eu[0]: urte %s
eu[1]: %s urte

en: #%d (no title)
eu: #%d (izenbururik ez)

en: JavaScript must be enabled to use this feature.
eu: JavaScript gaituta izan behar da ezaugarri hau erabiltzeko.

en: F j, Y
eu: Y-m-d

en: g:i a
eu: G:i

en: F j, Y g:i a
eu: Y-m-d G:i

en: Your Akismet account has been successfully set up and activated. Happy blogging!
eu: Zure Akismet kontua ondo ezarri eta gaitu da. Erabiltzazu bloga gustora!

en: Please enter an API key
eu: Sartu API gako bat mesedez

en: Akismet <a href="%s" class="add-new-h2">Stats</a>
eu: Akismet <a href="%s" class="add-new-h2">Estatistikak</a>

en: Akismet eliminates the comment and trackback spam you get on your site. To use Akismet you may need to sign up for an API key. Click the button below to get started.
eu: Akismet-ek zure gunera heltzen den zabor-iruzkin eta zabor-aipuak kentzen ditu. Akismet erabiltzeko API gako batekin saioa hasi behar duzu. Egin klik azpiko botoian hasteko.

en: Create a new Akismet Key
eu: Sortu Akismet-eko gako berri bat

en: I already have a key
eu: Dagoeneko badut gako bat

en: You must enter a valid Akismet API key here. If you need an API key, you can <a href="%s">create one here</a>
eu: Akismet-eko API gako zuzen bat sartu behar duzu hemen. API gako bat behar baduzu, <a href="%s">hemen sortu dezakezu</a>

en: Auto-detete old spam
eu: Auto-ezabatu zabor zaharra

en: Show approved comments
eu: Erakutsi onartutako iruzkinak

en: Save Changes
eu: Gorde aldaketak

en: Server Status
eu: Zerbitzariaren egoera

en: Check Network Status
eu: Egiaztatu sareko egoera

en: Last Checked
eu: Azkenekoz egiaztatua

en: %s Ago
eu: Orain dela %s

en: Not yet
eu: Oraindik ez

en: You can confirm that Akismet.com is up by <a href="%s" target="_blank">clicking here</a>.
eu: Akismet.com martxan dagoela <a href="%s" target="_blank">hemen klik eginez</a> egiaztatu dezakezu.

en: Akismet Error Code
eu: Akismet-eko errore-kodea

en: Login Address (URL)
eu: Saioa hasteko helbidea (URL)

en: The URL to the admin area
eu: Administrazio gunerako URLa

en: The web browser on your device cannot be used to upload files. You may be able to use the <a href="%s">native app for your device</a> instead.
eu: Zure web nabigatzaileak ez dizu fitxategiak igotzeko aukerarik ematen. Fitxategiak igo ahal izateko <a href="%s">zure gailuarentzako espresuki egindako aplikazioa</a> erabili dezakezu.

en: (more&hellip;)
eu: (gehiago&hellip;)

en: Possible reason: your host may have disabled the mail() function.
eu: Arrazoi posiblea: zure ostalariak mail() funtzioa ezgaituta izan lezake...

en: <strong>ERROR</strong>: Couldn&#8217;t register you&hellip; please contact the <a href="mailto:%s">webmaster</a> !
eu: <strong>ERROREA</strong>: Zure erregistroak huts egin duhellip; jar zaitez harremanetan <a href="mailto:%s">web arduradunarekin</a> !

[ctx: post revision title extra]
en: %1$s [Autosave]
eu: %1$s [Auto-gordea]

[ctx: post revision title extra]
en: %1$s [Current Revision]
eu: %1$s [Indarrean dagoen berrikusketa]

en: Your session has expired. You can log in again from this page or go to the login page.
eu: Zure saioa iraungi da. Orrialde honetan bertan saioa berriro has dezakezu edo saioa hasteko orrialdera joan zaitezke.

en: %1$s %2$s, %3$s @ %4$s : %5$s
eu: %3$s(e)ko %1$sk %2$s, %4$s : %5$se(t)an

en: Session expired. Please log in again. You will not move away from this page.
eu: Saioa iraungi da. Hasi saioa berriro mesedez. Orrialde honetan geratuko zara.

en: Have you entered your email correctly? You have entered %s, if it&#8217;s incorrect, you will not receive your email.
eu: Ondo idatzi al duzu zure e-posta helbidea?  %s idatzi duzu eta zuzena ez bada, ez duzu zure e-posta jasoko.

en: The site you were looking for, <strong>%s</strong>, does not exist, but you can create it now!
eu: Bila zenbiltzan gunea, <strong>%s</strong>, ez da existitzen, baina orain sor dezakezu!

en: The site you were looking for, <strong>%s</strong>, does not exist.
eu: Bila zenbiltzan gunea, <strong>%s</strong>, ez da existitzen.

en: The login page will open in a new window. After logging in you can close it and return to this page.
eu: Saioa hasteko orrialdea leiho berri batean irekiko da. Saioa hasitakoan, leiho hori itxi eta honetara buelta zaitezke.

[ctx: post revision title]
en: %1$s %2$s, %3$s ago (%4$s)
eu: %1$s %2$s, orain dela %3$s (%4$s)

en: %s <span class="says">says:</span>
eu: %s(e)k <span class="says">dio:</span>

[ctx: 1: date, 2: time]
en: %1$s at %2$s
eu: %1$s, ordua: %2$

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
eu: Bilatu &hellip;

[ctx: label]
en: Search for:
eu: Bilatu:

[ctx: submit button]
en: Search
eu: Bilatu

en: Session expired
eu: Saioa iraungita

en: No tags found.
eu: Ez da etiketarik aurkitu.

en: Do not deregister the %1$s script in the administration area. To target the frontend theme, use the %2$s hook.
eu: Etzazu %1$s script-a desregistratu administrazio gunean. Itxuraren interfazera heltzeko, erabiltzazu %2$s gakoa.

en: WordPress Address (URL)
eu: WordPress Helbidea (URL)

en: Site Address (URL)
eu: Gunearen helbidea (URLa)

en: Invalid user ID.
eu: Erabiltzaile ID baliogabea.

en: Random Order
eu: Ausazko ordena

en: Caption this image&hellip;
eu: Irudi honi argazki-oina jarri&hellip;

en: %d selected
eu: %d aukeratuta

en: Insert from URL
eu: Txertatu URLtik

en: Set Featured Image
eu: Ezarri nabarmendutako irudia

[ctx: Links widget]
en: Random
eu: Ausazkoa

en: No items found.
eu: Ez da elementurik aurkitu.

en: Add to Gallery
eu: Gehitu galerian

en: Reverse order
eu: Alderantzizko ordena

en: Set featured image
eu: Ezarri nabarmendutako irudia

en: Deselect
eu: Ez-hautatu

en: Sorry, that file cannot be edited.
eu: Fitxategi hori ezin da editatu.

en: Your browser has some limitations uploading large files with the multi-file uploader. Please use the <a href="%1$s" target="%2$s">browser uploader</a> for files over 100MB.
eu: Zure nabigatzaileak fitxategi anitz igotzeko moduluarekin fitxategia handiak igotzeko mugak ditu. 100MB baino handiagoak diren fitxategiak igotzeko erabil ezazu <a href="%1$s" target="%2$s">browser uploader</a> delakoa.

en: You are about to permanently delete this item.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
eu: Elementu hau behin betiko ezabatzera zoaz.
      'Utzi' gelditzeko, 'Ados' ezabatzeko.

en: Delete Permanently
eu: Ezabatu behin betiko

en: Upload Limit Exceeded
eu: Igotzeko muga gainditu egin da

en: Maximum upload file size: %d%s.
eu: Igotzeko fitxategiaren gehienezko tamaina: %d%s.

en: Dismiss Errors
eu: Erroreak baztertu

en: Error
eu: Errorea

en: No editor could be selected.
eu: Ezin izan da editorerik aukeratu.

en: Uploading
eu: Igotzen

en: Manage Images
eu: Kudeatu irudiak

en: Image <span class="count">(%s)</span> | Images <span class="count">(%s)</span>
eu[0]: Irudia <span class="count">(%s)</span>
eu[1]: Irudiak <span class="count">(%s)</span>

en: Manage Audio
eu: Kudeatu audioa

en: Audio <span class="count">(%s)</span> | Audio <span class="count">(%s)</span>
eu[0]: Audioa <span class="count">(%s)</span>
eu[1]: Audioak <span class="count">(%s)</span>

en: Video
eu: Bideoa

en: Manage Video
eu: Kudeatu bideoa

en: Video <span class="count">(%s)</span> | Video <span class="count">(%s)</span>
eu[0]: Bideoa <span class="count">(%s)</span>
eu[1]: Bideoak <span class="count">(%s)</span>

en: Insert into page
eu: Txertatu orrialdean

en: Uploaded to this page
eu: Orrialde honetara igo da

en: All media items
eu: Media elementu guztiak

en: Uploaded to this post
eu: Bidalketa honetara igo da

en: Audio
eu: Audioa

en: &#8592; Return to library
eu: &#8592; Itzuli mediatekara

en: Custom URL
eu: URL pertsonalizatua

en: Attachment Details
eu: Eranskinaren xehetasunak

en: Alt Text
eu: Testu alternatiboa

en: Columns
eu: Zutabeak

en: Drag and drop to reorder images.
eu: Arrastatu eta jaregin irudiak antolatzeko.

en: Large
eu: Handia

en: Attachment Display Settings
eu: Eranskinen bistaratze aukerak

en: Gallery Settings
eu: Galeriaren ezarpenak

en: Upload Images
eu: Igo irudiak

en: &#8592; Cancel Gallery
eu: &#8592; Utzi galeria

en: WordPress &rsaquo; Success
eu: WordPress &rsaquo; Arrakastatsu

en: Drop files anywhere to upload
eu: Jaregin fitxategiak nonahi igo ahal izateko

en: Upload Files
eu: Igo fitxategiak

en: Insert gallery
eu: Txertatu galeria

en: Drop files to upload
eu: Jaregin igotzeko fitxategiak

en: Media Library
eu: Mediateka

en: Create Gallery
eu: Sortu galeria

en: To activate your user, please click the following link:
    
    %s
    
    After you activate, you will receive *another email* with your login.
eu: Zure erabiltzailea aktibatzeko, klik egin ondorengo estekan:
    
    %s
    
    Aktibatu ondoren *beste e-posta bat* jasoko duzu zure erabiltzaile-izenarekin.

en: Already Installed
eu: Dagoeneko instalatuta

en: You appear to have already installed WordPress. To reinstall please clear your old database tables first.
eu: Badirudi WordPress dagoeneko instalaturik dagoela. Berriro ere instalatu nahi baduzu, lehenik ezabatu itzazu zure datu-baseko taula zaharrak.

en: Taxonomies cannot exceed 32 characters in length
eu: Taxonomiak ezin dute 32 karaktere baino gehiago izan

en: New Site: %1$s
    URL: %2$s
    Remote IP: %3$s
    
    Disable these notifications: %4$s
eu: Gune berria: %1$s
    URLa: %2$s
    Urruneko IPa: %3$s
    
    Desgaitu jakinarazpen hauek: %4$s

en: New User: %1$s
    Remote IP: %2$s
    
    Disable these notifications: %3$s
eu: Erabiltzaile berria: %1$s
    Urruneko IPa: %2$s
    
    Desgaitu jakinarazpen hauek: %3$s

en: Link To
eu: Estekaren helburua

en: Attachment Page
eu: Eranskin orrialdea

en: Media File
eu: Media fitxategia

en: Describe this video&hellip;
eu: Deskribatu bideo hau&hellip;

en: Describe this audio file&hellip;
eu: Deskribatu soinu fitxategi hau&hellip;

en: Describe this media file&hellip;
eu: Deskribatu media fitxategi hau&hellip;

en: Update gallery
eu: Eguneratu galeria

en: The requested user does not exist.
eu: Eskatutako erabiltzailea ez da existitzen.

en: Please enter a valid email address.
eu: Idatzi e-posta helbide egoki bat.

en: <strong>ERROR</strong>: This username is already registered. Please choose another one.
eu: <strong>ERROREA</strong>: Erabiltzaile-izen hau dagoeneko erregistratuta dago. Aukeratu beste bat mesedez.

en: File doesn&#8217;t exist?
eu: fitxategia ez da existitzen?

en: File is not an image.
eu: Fitxategia ez da irudi bat.

en: Could not read image size.
eu: Ezin izan da irudiaren tamaina irakurri.

en: Image resize failed.
eu: Irudiaren tamaina aldaketak huts egin du.

en: Image crop failed.
eu: Irudiaren mozketak huts egin du.

en: Image rotate failed.
eu: Irudiaren biratzeak huts egin du.

en: Image flip failed.
eu: Irudia iraultzean huts egin du.

en: Image Editor Save Failed
eu: Irudi editorean gordetzeak huts egin du

[ctx: add new media]
en: Add New
eu: Gehitu berria

en: View Attachment Page
eu: Ikusi eranskinen orrialdea

en: Whoops, the provided date is invalid.
eu: ups, data baliogabea da.

en: Insert Media
eu: Txertatu media

en: Create a new gallery
eu: Sortu galeria berria

en: Insert into post
eu: Txertatu bidalketan

en: Add to gallery
eu: Gehitu galerian

en: Clear
eu: Garbitu

en: Select Color
eu: Hautatu kolorea

en: Current Color
eu: Oraingo kolorea

en: Could not insert term relationship into the database
eu: Ezin da termino erlazioa datu-basean txertatu

en: Incorrect username or password.
eu: Erabiltzaile-izena edo pasahitza ez dira zuzenak.

en: XML-RPC services are disabled on this site.
eu: XML-RPC zerbitzuak desgaituta daude gune honetan.

en: There is a revision of this post that is more recent.
eu: Bidalketa honen berrikuspen berriago bat dago.

en: %1$s %2$s %3$s Feed
eu: %1$s %2$s %3$s jarioa

en: Display post date?
eu: Bistaratu bidalketaren data?

en: You are not allowed to create pages as this user.
eu: Erabiltzaile honekin ez daukazu orrialdeak sortzeko baimenik.

en: Invalid post ID
eu: Bidalketa ID baliogabea

en: Sorry, you cannot edit users.
eu: Ez duzu erabiltzaileak aldatzeko baimenik.

en: Invalid user ID
eu: Erabiltzaile ID baliogabea

en: Sorry, you cannot list users.
eu: Ez duzu erabiltzaileak ikusteko baimenik.

en: The role specified is not valid
eu: Emandako rola ez da zuzena

en: Sorry, you cannot edit your profile.
eu: Ezin duzu profila editatu.

en: Sorry, the user cannot be updated.
eu: Erabiltzailea ezin da eguneratu.

en: Sorry, you are not allowed to edit posts.
eu: Ez duzu bidalketak editatzeko baimenik.

en: Sorry, revisions are disabled.
eu: Berrikusketak desgaituta daude.

en: Alternative Text
eu: Testu alternatiboa

en: Select Files
eu: Hautatu fitxategiak

en: Distraction Free Writing mode
eu: Distraziorik gabe idazteko era

en: For more information about this software visit the <a href="http://tinymce.com" target="_blank">TinyMCE website</a>.
eu: Software honen inguruko informazio gehiago eskuratzeko <a href="http://tinymce.com" target="_blank">TinyMCEren webgunea</a> bisitatu.

en: GNU Library General Public License
eu: GNU Library General Public Licence

en: Pasting content from another application, like Word or Excel, is best done with the Paste from Word button on the second row, or in Text mode.
eu: Beste aplikazio batetik edukia itsastean, Word edo Excel modukoak, hobe da bigarren ilaran dagoen Wordetik Itsatsi botoiarekin egitea, edo Testu moduan.

en: When pasting content from another web page the results can be inconsistent and depend on your browser and on the web page you are pasting from. The editor tries to correct any invalid HTML code that was pasted, but for best results try using the Text tab or one of the paste buttons that are on the second row. Alternatively try pasting paragraph by paragraph. In most browsers to select one paragraph at a time, triple-click on it.
eu: Beste web orrialde batetik edukiak itsastean emaitzak funsgabekoak izan daitezke eta zure nabigatzailearen eta orrialdearen araberakoak izango dira. Editorea itsatsitako edozein HTML kode baliogabea saiatuko da zuzentzen, baina emaitza hobeagoetarako saiatu Testu fitxa edo bigarren ilarako itsatsi botoietako bat erabiltzen. Bestela saiatu pasarteka itsasten. Nabigatzaile gehienetan pasarte bat aukeratzeko klik hirukoitza egin behar izaten zaio.

en: Any HTML entered directly into the rich editor will show up as text when the post is viewed. What you see is what you get. When you want to include HTML elements that cannot be generated with the toolbar buttons, you must enter it by hand in the Text editor. Examples are tables and &lt;code&gt;. To do this, click the Text tab and edit the code, then switch back to Visual mode. If the code is valid and understood by the editor, you should see it rendered immediately.
eu: Editore aberatsean sartutako edozein HTML kode testu bezala bistaratuko da bidalketa ikustean. Ikusten duzuna da lortzen duzuna (WYSIWYG). Tresna-barrako botoien bidez sortu ezin diren HTML elementuak txertatu nahi dituzunean, eskuz sartu behar dituzu HTML editorean. Honen adibide dira taulak eta &lt;kodea&gt;. Hau egiteko, egin klik Testu fitxan eta editatu kodea, gero itzuli modu Bisualera. Kodea baliozkoa bada eta editoreak ulertu badu, momentuan errendatuta ikusi beharko zenuke.

en: If you need to upload an image or another media file from your computer, you can use the Media Library button above the editor. The media library will attempt to create a thumbnail-sized copy from each uploaded image. To insert your image into the post, first click on the thumbnail to reveal a menu of options. When you have selected the options you like, click "Insert into Post" and your image or file will appear in the post you are editing.
eu: Zure konputagailutik irudi edo bestelako multimedia fitxategi bat igo behar baduzu, editorearen gainean dauden Mediateka botoia erabil dezakezu. Igotako irudi bakoitzeko, Mediateka iruditxo bat sortzen saiatuko da. Igotako irudia bidalketan txertatzeko, lehenbizi egintzazu klik koadro txikian, aukeren menu bat ager dadin. Gustoko dituzun aukerak egin ostean, klikatu "Gehitu bidalketara" eta zure irudia edo fitxategia editatzen ari zaren bidalketan agertuko da.

en: Editor width in Distraction Free Writing mode:
eu: Editorearen zabalera distraziorik gabe idazteko eran:

en: QuickTime options
eu: QuickTime aukerak

en: Skip to toolbar
eu: Tresna-barrara saltatu

en: Top navigation toolbar.
eu: Goiko nabigazio tresna-barra.

en: Distraction Free Writing mode (Alt + Shift + W)
eu: Distraziorik gabe idazteko era (Alt + Shift + W)

en: Horizontal rule
eu: Erregela horizontala

[ctx: Name for the Text editor tab (formerly HTML)]
en: Text
eu: Testua

en: Hex Value
eu: Hex balorea

en: Header Text Color
eu: Goiburuaren testuaren kolorea

en: Colors
eu: Koloreak

en: Save &amp; Activate
eu: Gorde eta aktibatu

en: Saved
eu: Gordeta

en: <strong>You have successfully updated WordPress!</strong> Please log back in to experience the awesomeness.
eu: <strong>WordPress ongi eguneratu da!</strong> Sartu berriro bere bikaintasunaz gozatzeko.

en: Save &amp; Publish
eu: Gorde eta argitaratu

en: Select File
eu: Hautatu fitxategia

en: Customize
eu: Pertsonalizatu

en: Insufficient arguments passed to this XML-RPC method.
eu: XML-RPC metodoari ez zaizkio aldagai nahiko pasatu.

en: Sorry, you cannot stick a private post.
eu: Ezin duzu bidalketa pribatu bat nabarmendu.

en: This key is invalid.
eu: Gakoa ez da baliozkoa.

en: Some comments have not yet been checked for spam by Akismet. They have been temporarily held for moderation. Please check your <a href="%s">Akismet configuration</a> and contact your web host if problems persist.
eu: Akismet-ek ez ditu iruzkin batzuk aztertu. Moderatzeko utzi dira aldi baterako. <a href="%s">Akismet-en konfigurazioa</a> berrikusi eta arazoak jarraituko balu, jarri zaitez zure web ostalarariarekin harremanetan.

en: Awaiting spam check
eu: Zabor egiaztapenaren zain

en: Akismet Widget
eu: Akismet Widgeta

en: Display the number of spam comments Akismet has caught
eu: Erakutsi Akismet-ek harrapatutako zabor-iruzkin kopurua

en: <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong> | <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong>
eu[0]: <strong class="count">zabor %1$s</strong><strong>Akismet-ek</strong> blokeatua
eu[1]: <strong class="count">%1$s zabor </strong><strong>Akismet-ek</strong> blokeatuak

en: No Image
eu: Irudirik ez

en: Random Default Image
eu: Lehenetsitako ausazko irudia

en: Random Uploaded Image
eu: Igotako ausazko irudia

en: You can edit your menu content on the Menus screen in the Appearance section.
eu: Zure menuen edukia Aurkezpena atalaren Menuak azpiatalean aldatu dezakezu.

en: Drop a file here or <a href="#" class="upload">select a file</a>.
eu: Jaregin fitxategi bat hemen edo <a href="#" class="upload">aukeratu fitxategi bat</a>.

en: Header Image
eu: Goiburuko irudia

en: Post Thumbnail
eu: Bidalketaren iruditxoa

en: text direction
eu: testuaren norabidea

en: Toggle Editor Text Direction
eu: Aldatu editorean testuaren norabidea

en: Site name must be at least 4 characters.
eu: Gune-izenak gutxienez 4 karaktere izan behar ditu.

en: Please enter a site name.
eu: Idatzi gunearen izena.

en: That username is not allowed.
eu: Erabiltzaile-izen hori ez da onartzen.

en: Please enter a username.
eu: Idatzi erabiltzaile-izen bat.

en: Please enter a site title.
eu: Idatzi gunearen izenburua.

en: That name is not allowed.
eu: Izen hori ez da onartzen.

en: Username must be at least 4 characters.
eu: Erabiltzaile-izenak gutxienez 4 karaktere izan behar ditu.

en: A static page
eu: Orrialde estatikoa

en: Display Header Text
eu: Erakutsi goiburuaren testua

en: Background Color
eu: Atzeko planoaren kolorea

en: Background Image
eu: Atzeko planoko irudia

en: Background Repeat
eu: Atzeko planoaren errepikapena

en: Background Position
eu: Atzeko planoaren posizioa

en: Background Attachment
eu: Atzeko planoko eranskina

en: Uploaded
eu: Igota

en: Upload New
eu: Igo berria

en: Remove Image
eu: Kendu irudia

en: Sorry, you are not allowed to edit this post type.
eu: Ez duzu bidalketa mota hau aldatzeko baimenik.

en: Scroll
eu: Korritu

en: Fixed
eu: Finkoa

en: No Repeat
eu: Ez errepikatu

en: Tile
eu: Mosaikoa

en: Tile Horizontally
eu: Mosaiko horizontala

en: Tile Vertically
eu: Mosaiko bertikala

en: Front page
eu: Azaleko orrialdea

en: Posts page
eu: Bidalketen orrialdea

en: Upload
eu: Igo

en: Remove
eu: Kendu

en: Allowed Files
eu: Baimendutako fitxategiak

en: The term name cannot be empty.
eu: Izena ezin da hutsik gelditu.

en: You are not allowed to create terms in this taxonomy.
eu: Taxonomia honetan ez duzu hitzak sortzeko baimenik.

en: This taxonomy is not hierarchical.
eu: Taxonomia hau ez da hierarkikoa.

en: Parent term does not exist.
eu: Gurasoa ez da existitzen.

en: Sorry, your term could not be created. Something wrong happened.
eu: Zure terminoa ezin izan da sortu. Zerbait gaizki joan da.

en: You are not allowed to edit terms in this taxonomy.
eu: Taxonomia honetan hitzak aldatzeko ez duzu baimenik.

en: This taxonomy is not hierarchical so you can't set a parent.
eu: Taxonomia hau ez da hierarkikoa, beraz, ezin diozu gurasoa egokitu.

en: Sorry, editing the term failed.
eu: Terminoa aldatzeak huts egin du.

en: You are not allowed to delete terms in this taxonomy.
eu: Taxonomia honetan ez duzu hitzak ezabatzeko baimenik.

en: Sorry, deleting the term failed.
eu: Terminoa ezabatzeak huts egin du.

en: You are not allowed to assign terms in this taxonomy.
eu: Taxonomia honetan ez duzu hitzak egokitzeko baimenik.

en: Select Link Category:
eu: Hautatu estekaren kategoria:

en: Template
eu: Txantiloia

en: Stylesheet
eu: Estilo-orria

en: Link title
eu: Estekaren izenburua

en: Link rating
eu: Estekaren puntuazioa

en: Link ID
eu: Estekaren IDa

en: Number of links to show:
eu: Erakutsi beharreko esteka kopurua:

en: ERROR: The themes directory is either empty or doesn&#8217;t exist. Please check your installation.
eu: ERROREA: Itxuren direktorioa hutsik dago edo ez da existitzen. Egiaztatu instalazioa.

en: Stylesheet is not readable.
eu: Estilo orria ezin da irakurri.

en: The "%s" theme is not a valid parent theme.
eu: "%s" ezin da guraso-itxura izan.

en: Navigation
eu: Nabigazioa

en: Your theme supports %s menu. Select which menu you would like to use. | Your theme supports %s menus. Select which menu appears in each location.
eu[0]: Zure itxurak menu %s onartzen du. Hautatu zein menu erabili nahi duzun.
eu[1]: Zure itxurak %s menu onartzen ditu. Hautatu zeintzu menu erabili nahi dituzun.

en: Refresh
eu: Berritu

en: Static Front Page
eu: Azaleko orrialde estatikoa

en: Your theme supports a static front page.
eu: Zure itxurak azaleko orrialde estatikoa onartzen du.

en: Your latest posts
eu: Bidalitako azken mezuak

en: Front page displays
eu: Azaleko orrialdeak honakoa bistaratzen du

en: Site Title & Tagline
eu: Gunearen izenburua eta eslogana

en: Tagline
eu: Eslogana

en: &mdash; Select &mdash;
eu: &mdash; Hautatu &mdash;

en: Styles
eu: Estiloak

en: Use left and right arrows to navigate.
eu: Erabili ezker-gezia eta eskuin-gezia nabigatzeko.

en: The post type may not be changed.
eu: Bidalketa mota ezin da aldatu.

en: Image default size
eu: Irudiaren lehenetsitako tamaina

en: Image default link type
eu: Irudiaren lehenetsitako esteka mota

en: Image default align
eu: Irudiaren lehenetsitako lerrokatzea

en: Sorry, you are not allowed to edit this post.
eu: Ez duzu bidalketa hau aldatzeko baimenik.

en: Edit Site
eu: Editatu gunea

en: Sorry, you are not allowed to edit posts in this post type
eu: Ez daukazu bidalketa mota honetako bidalketak aldatzeko baimenik

en: Invalid author ID.
eu: Erabiltzaile ID baliogabea.

en: Sorry, you are not allowed to delete this post.
eu: Ez duzu bidalketa hau ezabatzeko baimenik.

en: Ambiguous term name used in a hierarchical taxonomy. Please use term ID instead.
eu: Hitz anbiguoa erabili duzu taxonomia hierarkian. Erabil ezazu ID bat horren ordez.

en: Sorry, you are not allowed to add a term to one of the given taxonomies.
eu: Emandako taxonomia bati terminoak gehitzeko baimenik ez duzu.

en: The post cannot be deleted.
eu: Bidalketa ezin da ezabatu.

en: The post type specified is not valid
eu: Emandako bidalketa mota ez da baliozkoa

en: Invalid post type
eu: Bidalketa mota baliogabea

en: Sorry, you are not allowed to create password protected posts in this post type
eu: Ez daukazu bidalketa mota honetan pasahitzez babestutako bidalketak sortzeko baimenik

en: You are not allowed to create posts as this user.
eu: Erabiltzaile honekin ez daukazu bidalketak sortzeko baimenik.

en: Sorry, you are not allowed to create private posts in this post type
eu: Ez daukazu bidalketa mota honetan bidalketa pribatuak sortzeko baimenik

en: Sorry, you are not allowed to publish posts in this post type
eu: Ez daukazu bidalketa mota honetan bidalketak argitaratzeko baimenik

en: Sorry, you are not allowed to assign a term to one of the given taxonomies.
eu: Emandako taxonomia bati terminoak egokitzeko baimenik ez duzu.

en: Sorry, one of the given taxonomies is not supported by the post type.
eu: Bidalketa mota honek ez du emandako taxonomia onartzen.

en: Sorry, you are not allowed to stick this post.
eu: Ez daukazu bidalketa hau nabarmentzeko baimenik.

en: English=en,Danish=da,Dutch=nl,Finnish=fi,French=fr,German=de,Italian=it,Polish=pl,Portuguese=pt,Spanish=es,Swedish=sv
eu: Gaztelera=es,Frantzesa=fr,Ingelesa=en,Alemaniera=de,Italiera=it,Portugesa=pt

en: Allow search engines to index this site.
eu: Baimendu bilaketa motorrek gune hau indexatzea.

en: There doesn't seem to be a <code>wp-config.php</code> file. I need this before we can get started.
eu: <code>wp-config.php</code> fitxategia ez dago. Beharrezkoa da jarraitu ahal izateko.

en: Need more help? <a href='http://codex.wordpress.org/Editing_wp-config.php'>We got it</a>.
eu: Laguntza gehiago behar? <a href='http://codex.wordpress.org/Editing_wp-config.php'>Badago!</a>.

en: You can create a <code>wp-config.php</code> file through a web interface, but this doesn't work for all server setups. The safest way is to manually create the file.
eu: <code>wp-config.php</code> fitxategia web interfaze honen bidez sortu dezakezu, baina batzuetan honek ez du ondo funtzionatzen. Modu seguruena, fitxategia eskuz sortzea da.

en: Create a Configuration File
eu: Sortu konfigurazio fitxategia

en: Your site at <a href="%1$s">%2$s</a> is active. You may now log in to your site using your chosen username of &#8220;%3$s&#8221;. Please check your email inbox at %4$s for your password and login instructions. If you do not receive an email, please check your junk or spam folder. If you still do not receive an email within an hour, you can <a href="%5$s">reset your password</a>.
eu: Zure gunea (<a href="%1$s">%2$s</a>) aktibatu egin da. Orain gunean saioa hasi nahiko duzu agian &#8220;%3$s&#8221; gunerako aukeratutako erabiltzaile-izenarekin. Egiazta ezazu zure e-postaren sarrera-ontzia (%4$s) pasahitza eta saio-hasierako argibideak jasotzeko. Ez baduzu e-postarik jasotzen, egiaztatu zaborraren edo spamaren karpeta. Ordubetean ez baduzu oraindik ezer jaso, <a href="%5$s">zure pasahitza berrezarri</a> dezakezu.

en: <a href="http://%1$s">http://%2$s</a> is your new site. <a href="%3$s">Log in</a> as &#8220;%4$s&#8221; using your existing password.
eu: <a href="http://%1$s">http://%2$s</a> da zure gune berria. <a href="%3$s">Hasi saioa</a> &#8220;%4$s&#8221; bezala zure pasahitza erabiliz.

en: Your account has been activated. You may now <a href="%1$s">log in</a> to the site using your chosen username of &#8220;%2$s&#8221;. Please check your email inbox at %3$s for your password and login instructions. If you do not receive an email, please check your junk or spam folder. If you still do not receive an email within an hour, you can <a href="%4$s">reset your password</a>.
eu: Zure kontua aktibatu egin da. Orain gunean <a href="%1$s">saioa hasi</a> nahiko duzu agian &#8220;%2$s&#8221; gunerako aukeratutako erabiltzaile-izenarekin. Egiazta ezazu zure e-postako sarrera-ontzia (%3$s) pasahitza eta saio-hasierako argibideak jasotzeko. Ez baduzu e-postarik jasotzen, egiaztatu zaborraren edo spamaren karpeta. Ordubetean ez baduzu oraindik ezer jaso, <a href="%4$s">zure pasahitza berrezarri</a> dezakezu.

en: One or more database tables are unavailable. The database may need to be <a href="%s">repaired</a>.
eu: Datu-baseko taula bat edo gehiago ez daude erabilgarri. Datu-baseak <a href="%s">konpontzea</a> behar du agian.

en: Mission complete. Message <strong>%s</strong> deleted.
eu: Eginda! <strong>%s</strong> mezua ezabatu da.

en: You are posting comments too quickly. Slow down.
eu: Arinegi ari zara iruzkinak bidaltzen. Lasaitu.

[ctx: admin bar menu group label]
en: New
eu: Berria

en: %s comment awaiting moderation | %s comments awaiting moderation
eu[0]: Iruzkin %s moderazio zain
eu[1]: %s iruzkin moderazio zain

en: What do I do now?
eu: Zer egingo dut orain?

en: %s exceeds the maximum upload size for the multi-file uploader when used in your browser.
eu: %s(e)k fitxategi anitz igotzeko gehienezko tamaina gainditzen du zure nabigatzailean.

en: Please try uploading this file with the %1$sbrowser uploader%2$s.
eu: Mesedez saiatu fitxategi hau igotzen %1$sbrowser uploader%2$s(r)ekin.

en: &#8220;%s&#8221; has failed to upload.
eu: &#8220;%s&#8221; igotzean akatsa egon da.

en: Toggle spellchecker (Alt + Shift + N)
eu: Aldatu zuzentzaile modura (Alt + Shift + N)

en: Toggle fullscreen mode (Alt + Shift + G)
eu: Aldatu pantaila osoko ikuspegira (Alt + Shift + G)

en: Align Center (Alt + Shift + C)
eu: Lerrokatu Erdian (Alt + Shift + C)

en: Align Left (Alt + Shift + L)
eu: Lerrokatu Ezkerrean (Alt + Shift + L)

en: Strikethrough (Alt + Shift + D)
eu: Marratua (Alt + Shift + D)

en: Align Full (Alt + Shift + J)
eu: Lerrokatu Osoa (Alt + Shift + J)

en: Redo (Ctrl + Y)
eu: Berregin (Ctrl + Y)

en: Undo (Ctrl + Z)
eu: Desegin (Ctrl + Z)

en: Insert Page break (Alt + Shift + P)
eu: Txertatu orrialde-jauzia (Alt + Shift + P)

en: Insert More Tag (Alt + Shift + T)
eu: Txertatu etiketa gehiago (Alt + Shift + T)

en: Show/Hide Kitchen Sink (Alt + Shift + Z)
eu: Erakutsi/ezkutatu sukaldeko harraska (Alt + Shift + Z)

en: Blockquote (Alt + Shift + Q)
eu: Aipamen-blokea (Alt + Shift + Q)

en: Align Right (Alt + Shift + R)
eu: Lerrokatu Eskuinean (Alt + Shift + R)

[ctx: links widget]
en: All Links
eu: Esteka guztiak

en: The menu ID should not be empty.
eu: Menu IDak ez luke hutsik egon behar.

en: About WordPress
eu: WordPress-i buruz

en: %s exceeds the maximum upload size for this site.
eu: %s(e)k gune hontako igotzeko gehienezko tamaina gainditzen du.

en: Please see <a href="http://codex.wordpress.org/Debugging_in_WordPress">Debugging in WordPress</a> for more information.
eu: Ikusi <a href="http://codex.wordpress.org/Debugging_in_WordPress">WordPress-en arazketa</a> informazio gehiagorako.

en: Feedback
eu: Iritzia

en: Dear User,
    
    Your new SITE_NAME site has been successfully set up at:
    BLOG_URL
    
    You can log in to the administrator account with the following information:
    Username: USERNAME
    Password: PASSWORD
    Log in here: BLOG_URLwp-login.php
    
    We hope you enjoy your new site. Thanks!
    
    --The Team @ SITE_NAME
eu: Erabiltzaile hori:
    
    Zure SITE_NAME gune berria ondo ezarri da ondorengo helbidean:
    BLOG_URL
    
    Administratzaile kontuan saioa has dezakezu honako informazioarekin:
    Erabiltzaile-izena: USERNAME
    Pasahitza: PASSWORD
    Hasi saioa hemen: BLOG_URLwp-login.php
    
    Espero dugu zure gune berria gustuko izatea. Mila esker!
    
    -- SITE_NAME(e)ko taldea.

en: <strong>ERROR</strong>: please type a comment.
eu: <strong>ERROREA</strong>: idatz ezazu iruzkin bat.

en: <strong>ERROR</strong>: please enter a valid email address.
eu: <strong>ERROREA</strong>: idatzi baliozko e-posta helbide bat.

en: <strong>ERROR</strong>: please fill the required fields (name, email).
eu: <strong>ERROREA</strong>: bete itzazu eskatutako eremuak (izena, e-posta).

en: ERROR: Invalid values entered, these are marked in red.
eu: ERROREA: balio baliogabeak sartu dira; gorriz markatuta daude.

en: Could not load the preview image. Please reload the page and try again.
eu: Ezin izan da irudiaren aurrebista kargatu. Mesedez birkargatu orrialdea eta saiatu berriro.

en: <strong>ERROR</strong>: Site URL already taken.
eu: <strong>ERROREA</strong>: Gunearen URLa hartuta dago.

en: <strong>ERROR</strong>: problem creating site entry.
eu: <strong>ERROREA</strong>: arazoa guneko sarrera sortzean.

en: No
eu: Ez

en: Email
eu: E-posta

en: Users
eu: Erabiltzaileak

en: Update
eu: Eguneratu

en: Sites
eu: Guneak

en: E-mail
eu: E-posta

en: Name
eu: Izena

en: Username
eu: Erabiltzaile-izena

en: Settings
eu: Ezarpenak

en: Dashboard
eu: Arbela

en: Cheatin&#8217; uh?
eu: Tranpa egiten ala?

en: Themes
eu: Itxurak

en: Log In
eu: Hasi saioa

en: Title
eu: Izenburua

en: Public
eu: Publikoa

en: Path
eu: Bidea

en: Plugins
eu: Plugin-ak

en: Yes
eu: Bai

en: My Sites
eu: Nire guneak

en: Site Title
eu: Gunearen izenburua

en: First Post
eu: Lehen bidalketa

en: Password:
eu: Pasahitza:

en: Activate
eu: Aktibatu

en: Documentation
eu: Dokumentazioa

en: Support Forums
eu: Laguntza-foroak

en: Database Error
eu: Errorea datu-basean

en: Error establishing a database connection
eu: Errorea datu-basearekin konexioa ezartzean

en: Global Dashboard: %s
eu: Arbel orokorra: %s

en: Network Admin: %s
eu: Sareko administratzailea: %s

[ctx: taxonomy general name]
en: Tags
eu: Etiketak

[ctx: taxonomy singular name]
en: Tag
eu: Etiketa

en: Scripts and styles should not be registered or enqueued until the %1$s, %2$s, or %3$s hooks.
eu: Scriptak eta estiloak ez lirateke erregistratu edo zerrendatu behar, %1$s, %2$s edo %3$s(e)k gakoz lotu arte.

en: Allow link notifications from other blogs (pingbacks and trackbacks)
eu: Onartu esteken jakinarazpenak beste blog batzuetatik (pingback-ak eta aipuak)

en: Use <code>WP_User->ID</code> instead.
eu: Erabili <code>WP_User->ID</code> horren ordez.

en: You have been added to this site. Please visit the <a href="%s">homepage</a> or <a href="%s">log in</a> using your username and password.
eu: Gune honetara gehitua izan zara. <a href="%s">Hasiera-orrira</a> joan edo <a href="%s">hasi saioa</a> zure erabiltzaile-izena eta pasahitza erabiliz.

en: Memory exceeded. Please try another smaller file.
eu: Memoria gainditua. Fitxategi txikiago batekin saiatu mesedez.

en: This is larger than the maximum size. Please try another.
eu: Gehienezko fitxategi tamaina gainditu da. Saiatu beste batekin.

en: This file is not an image. Please try another.
eu: Fitxategi hau ez da irudi bat. Saiatu beste batekin.

[ctx: admin color scheme]
en: Blue
eu: Urdina

en: The timezone you have entered is not valid. Please select a valid timezone.
eu: Sartu duzun ordu-zona ez da baliozkoa. Hautatu baliozko ordu-zona bat.

[ctx: add new on admin bar]
en: Post
eu: Bidalketa

[ctx: add new on admin bar]
en: Page
eu: Orrialdea

[ctx: html attribute]
en: Name
eu: Izena

[ctx: html attribute]
en: Name:
eu: Izena:

[ctx: add new from admin bar]
en: Link
eu: Esteka

[ctx: add new from admin bar]
en: User
eu: Erabiltzailea

en: You should specify a nonce action to be verified by using the first parameter.
eu: Ausazko ekintza bat zehaztu behar zenuke lehen parametroa erabiliz.

en: View Tag
eu: Ikusi etiketa

en: View Category
eu: Ikusi kategoria

en: Wider
eu: Zabalagoa

en: Narrower
eu: Estuagoa

en: Default width
eu: Zabalera lehenetsia

en: Word count: %s
eu: Hitz kopurua: %s

en: Your account is now activated. <a href="%1$s">Log in</a> or go back to the <a href="%2$s">homepage</a>.
eu: Zure kontua gaituta dago orain. <a href="%1$s">Hasi saioa</a> edo itzul zaitez <a href="%2$s">hasiera-orrira</a>.

en: Your account is now activated. <a href="%1$s">View your site</a> or <a href="%2$s">Log in</a>
eu: Zure kontua gaituta dago orain. <a href="%1$s">Ikusi zure gunea</a> edo <a href="%2$s">hasi saioa</a>

en: Help (Alt + Shift + H)
eu: Laguntza (Alt + Shift + H)

en: Howdy, %1$s
eu: Kaixo, %1$s

en: Exit fullscreen
eu: Irten pantaila osotik

en: Just write.
eu: Idatzi besterik gabe.

en: Approve and Reply
eu: Onartu eta erantzun

en: All Posts
eu: Bidalketa guztiak

en: All Pages
eu: Orrialde guztiak

en: Updated.
eu: Eguneratuta.

en: fullscreen
eu: pantaila-osoa

en: Bold (Ctrl + B)
eu: Lodia (Ctrl + B)

en: Italic (Ctrl + I)
eu: Etzana (Ctrl + I)

en: Ordered list (Alt + Shift + O)
eu: Ordenatutako zerrenda (Alt + Shift + O)

en: Unordered list (Alt + Shift + U)
eu: Ordenatu gabeko zerrenda (Alt + Shift + U)

en: Insert/edit image (Alt + Shift + M)
eu: Txertatu/editatu irudia (Alt + Shift + M)

en: Insert/edit link (Alt + Shift + A)
eu: Txertatu/editatu esteka (Alt + Shift + A)

en: Unlink (Alt + Shift + S)
eu: Kendu esteka (Alt + Shift + S)

en: Pingback:
eu: Pingback-a:

en: TinyMCE is a platform independent web based Javascript HTML WYSIWYG editor released as Open Source under %sLGPL</a>	by Moxiecode Systems AB. It has the ability to convert HTML TEXTAREA fields or other HTML elements to editor instances.
eu: TinyMCE plataformarekiko independentea den webean oinarritutako Javascript HTML WYSIWYG editore kontrola da, Moxiecode Systems AB-k %sLGPL</a>	 lizentziapean argitaratua. HTML TEXTAREA eremuak edo beste elementu batzuk editore instantzia bilakatzeko gaitasuna dauka.

en: Indigo
eu: Urdin iluna

en: Navy Blue
eu: Itsa urdina

en: Dark green
eu: Berde iluna

en: Amber
eu: Anbarra

en: Olive
eu: Oliba

en: Words:
eu: Hitzak:

en: Maroon
eu: Granatea

en: Poster
eu: Posterra

en: Preload
eu: Aurrekargatu

en: Alternative source 2
eu: 2. iturri alternatiboa

en: Alternative source 1
eu: 1. iturri alternatiboa

en: Disc
eu: Diskoa

en: Upper roman
eu: Roman larriak

en: Lime
eu: Lima

en: Royal blue
eu: Urdin argia

en: Turquoise
eu: Turkesa

en: Yellow green
eu: Berde horixka

en: Upper alpha
eu: Alpha larriak

en: Lower roman
eu: Roman xeheak

en: Burnt orange
eu: Laranja errea

en: Paste is now in plain text mode. Click again to toggle back to regular paste mode.
eu: Orain itsastea testu-soil moduan dago. Klikatu berriro ohiko itsaste modura itzultzeko.

en: Plum
eu: Okarana

en: {#field} must be a number
eu: {#field} eremuak zenbakia izan behar du

en: Medium gray
eu: Gris ertaina

en: Sea green
eu: Itsas-orlegia

en: Paste is now in plain text mode. Click again to toggle back to regular paste mode. After you paste something you will be returned to regular paste mode.
eu: Orain itsastea testu-soil moduan dago. Klikatu berriro ohiko itsaste modura itzultzeko. Zerbait itsatsi ondoren ere ohiko modura itzuliko zara.

en: HTML5 Video Options
eu: HTML5 bideoen aukerak

en: Very dark gray
eu: Gris oso iluna

en: Press ALT F10 for toolbar. Press ALT 0 for help.
eu: Sakatu ALT + F10 tresna-barrarako. Sakatu ALT + 0 laguntzarako.

en: Accessibility Help
eu: Irisgarritasunaren laguntza

en: General Usage
eu: Erabilera orokorra

en: {#field} must be a number greater than {#min}
eu: {#field} eremuak {#min} baino zenbaki handiagoa izan behar du

en: Dark azure
eu: Zeru-urdin iluna

en: Dark olive
eu: Oliba iluna

en: Lower greek
eu: Greek xeheak

en: Lower alpha
eu: Alpha xeheak

en: Learn word
eu: Ikasi hitza

en: Types
eu: Motak

en: Toolbar
eu: Tresna-barra

en: {#field} must be a number or percentage
eu: {#field} eremuak zenbakia edo portzentajea izan behar du

en: Square
eu: Karratua

en: Gold
eu: Urrea

en: Light sky blue
eu: Zeru-urdin argia

en: Circle
eu: Zirkulua

en: Peach
eu: Melokotoia

en: Copyright &copy; 2003-2011, <a href="http://www.moxiecode.com" target="_blank">Moxiecode Systems AB</a>, All rights reserved.
eu: Copyright &copy; 2003-2011, <a href="http://www.moxiecode.com" target="_blank">Moxiecode Systems AB</a>, Eskubide guztiak erreserbatuta.

en: Sky blue
eu: Zeru-urdina

en: Rich Text Area
eu: Testu-eremu aberatsa

en: Pale green
eu: Berde argia

en: Light yellow
eu: Hori argia

en: Teal
eu: Orlegi urdinxka

en: Pale cyan
eu: Zian argia

en: Grayish blue
eu: Urdin grisaxka

en: Destination directory for file streaming does not exist or is not writable.
eu: Streaming fitxategiarentzako helburu direktorioa ez dago edo ezin da bertan idatzi.

en: There are no HTTP transports available which can complete the requested request.
eu: Ez dago eskatutako eskaera burutu dezakeen HTTP garraiorik eskura.

[ctx: post format]
en: Format
eu: Formatua

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comment already.  | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comments already.
eu[0]: <a href="%1$s">Akismet-ek</a> dagoeneko zure gunea spam iruzkin %2$setik babestu du.
eu[1]: <a href="%1$s">Akismet-ek</a> dagoeneko zure gunea %2$s spam iruzkinetik babestu du.

en: There's <a href="%2$s">%1$s comment</a> in your spam queue right now. | There are <a href="%2$s">%1$s comments</a> in your spam queue right now.
eu[0]: <a href="%2$s">Iruzkin %1$s</a> dago zure zabor-ilaran oraintxe bertan.
eu[1]: <a href="%2$s">%1$s iruzkin</a> dago zure zabor-ilaran oraintxe bertan.

en: <a href="%1$s">Akismet</a> blocks spam from getting to your blog.
eu: <a href="%1$s">Akismet-ek</a> zaborra zure blogera heltzea blokeatzen du.

en: <strong>Sign up success!</strong> Please check your email for your Akismet API Key and enter it below.
eu: <strong>Izen-emate arrakastatsua!</strong> Bilatu zure Akismet APIko gakoa zure e-postan eta azpian sartu.

en: Flagged as spam by Akismet
eu: Akismet-ek zabor bezala markatua

en: History
eu: Historia

[ctx: comments]
en: Spam
eu: Zaborra

en: There's nothing in your <a href='%1$s'>spam queue</a> at the moment.
eu: Ez dago ezer zure <a href='%1$s'>zabor-posta ilaran</a> momentu honetan.

en: Cleared by Akismet
eu: Akismet-ek garbituta

en: Enter the destination URL
eu: Sartu helburu URLa

en: Or link to existing content
eu: Edo existitzen den edukia estekatu

en: Conditional query tags do not work before the query is run. Before then, they always return false.
eu: Galdera exekutatu arte, baldintzazko etiketak ez dabiltza. Exekutatu aurretik beti false itzultzen dute.

en: The user is already active.
eu: Erabiltzailea dagoeneko gaituta dago.

en: %1$s was called <strong>incorrectly</strong>. %2$s %3$s
eu: %1$s modu <strong>desegokian</strong> deitu izan da. %2$s %3$s

en: (This message was added in version %s.)
eu: (Mezu hau %s bertsioan gehitu zen.)

en: <strong>ERROR</strong>: The password you entered for the username <strong>%1$s</strong> is incorrect. <a href="%2$s" title="Password Lost and Found">Lost your password</a>?
eu: <strong>ERROREA</strong>: <strong>%1$s</strong> erabiltzailearentzat sartu duzun pasahitza okerra da. <a href="%2$s" title="Pasahitz galdua eta aurkitua">Pasahitza galdu duzu</a>?

en: Sorry, you cannot publish this post.
eu: Ezin duzu bidalketa hau argitaratu.

en: Comment History
eu: Iruzkin-historia

en: Akismet %s requires WordPress 3.0 or higher.
eu: Akismet %s(e)k WordPress 3.0 edo berriagoa behar du.

en: %s approved | %s approved
eu[0]: %s onartua
eu[1]: %s onartuak

en: %s reported this comment as not spam
eu: %s(e)k iruzkin hau zaborra ez bezala markatu du

en: Akismet caught this comment as spam
eu: Akismet-ek iruzkina zabor bezala markatu du

en: %s reported this comment as spam
eu: %s(e)k iruzkin hau zabor bezala markatu du

en: Akismet caught this comment as spam during an automatic retry.
eu: Akismet-ek iruzkina spam gisa harrapatu du automatikoki berriro saiatzean.

en: Re-trying
eu: Berriro saiatzen

en: Auto-delete spam submitted on posts more than a month old.
eu: Automatikoki ezabatu bidalitako spama hilabete baino zaharragoak diren bidalketetan.

en: Your WordPress home URL %s is invalid.  Please fix the <a href="%s">home option</a>.
eu: %s WordPress-eko URL nagusia okerra da.  Mesedez konpondu <a href="%s">hasierako orrialdearen aukera</a>.

en: Show the number of comments you've approved beside each comment author.
eu: Erakutsi onartu dituzun iruzkinen kopurua iruzkin egile bakoitzaren ondoan.

en: %s changed the comment status to %s
eu: %s(e)k iruzkin honen egoera %s(e)ra aldatu du

en: Comment status was changed to %s
eu: Iruzkinaren egoera aldatu egin da: %s

en: Akismet cleared this comment during an automatic retry.
eu: Akismet-ek automatikoki berriro saiatzean garbitu du iruzkina.

en: Akismet cleared this comment
eu: Akismet-ek iruzkin hau garbitu du

en: Comment was caught by wp_blacklist_check
eu: Iruzkina wp_blacklist_check-ek arrapatu du

en: Accessible
eu: Irisgarri

en: Akismet was unable to check this comment (response: %s), will automatically retry again later.
eu: Akismet-ek ezin izan du iruzkin hau egiaztatu (erantzuna: %s), beranduago saiatuko da berriro.

en: Permalink: %s
eu: Esteka iraunkorra: %s

[ctx: Post format]
en: Standard
eu: Estandarra

en: Post types cannot exceed 20 characters in length
eu: Bidalketen testuek ezin dituzte 20 karaktereak gainditu

en: Your address will be %s.
eu: Zure helbidea %s izango da.

en: domain
eu: domeinua

[ctx: admin bar menu group label]
en: Add New
eu: Gehitu berria

[ctx: Post format]
en: Audio
eu: Audioa

en: Invalid post format
eu: Bidalketa-formatu baliogabea

en: Open link in a new window/tab
eu: Ireki esteka leiho/fitxa berrian

en: No search term specified. Showing recent items.
eu: Ez da bilaketa-terminorik zehaztu. Azken elementuak erakusten.

en: Only a static class method or function can be used in an uninstall hook.
eu: Hook desinstalatzaile batean klase estatikodun metodo edo funtzioak bakarrik erabil daitezke.

en: Passing an integer number of posts is deprecated. Pass an array of arguments instead.
eu: Sarreren zenbaki oso bat pasatzea ez da onartzen. Bere ordez pasa argudio matrize bat.

[ctx: Post format]
en: Aside
eu: Albokoa

[ctx: Post format]
en: Chat
eu: Txata

[ctx: Post format]
en: Gallery
eu: Galeria

[ctx: Post format]
en: Link
eu: Esteka

[ctx: Post format]
en: Image
eu: Irudia

[ctx: Post format]
en: Quote
eu: Aipamena

[ctx: Post format]
en: Status
eu: Egoera

[ctx: Post format]
en: Video
eu: Bideoa

en: No pages found in Trash.
eu: Ez da orrialderik aurkitu zakarrontzian.

en: No pages found.
eu: Ez da orrialderik aurkitu.

en: No posts found in Trash.
eu: Ez da bidalketarik aurkitu zakarrontzian.

en: Shortlink
eu: Esteka laburra

en: Invalid attachment ID.
eu: Eranskin ID baliogabea.

en: This file no longer needs to be included.
eu: Fitxategi hau ez da gehiago sartu behar.

en: Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
eu: Idatzi zure erabiltzaile-izena edo e-posta helbidea. Pasahitz berria sortzeko esteka jasoko duzu e-posta bidez.

en: Display as dropdown
eu: Bistaratu goitibeherako menu bezala

en: Large size image height
eu: Tamaina handiko irudi-altuera

en: Medium size image width
eu: Tamaina ertaineko irudi-zabalera

en: Medium size image height
eu: Tamaina ertaineko irudi-altuera

en: Large size image width
eu: Tamaina handiko irudi-zabalera

en: Crop thumbnail to exact dimensions
eu: Moztu iruditxoa dimentsio zehatzetara

en: Thumbnail Height
eu: Iruditxoaren altuera

en: Thumbnail Width
eu: Iruditxoaren zabalera

en: No matches found.
eu: Ez da bat datorrenik aurkitu.

en: New password
eu: Pasahitz berria

en: Confirm new password
eu: Berretsi pasahitz berria

en: To reset your password, visit the following address:
eu: Pasahitza berrezartzeko, ondorengo helbidera joan:

en: Reset Password
eu: Berrezarri pasahitza

en: The passwords do not match.
eu: Pasahitzak ez datoz bat.

en: Password Reset
eu: Pasahitza berrezarrita

en: Your password has been reset.
eu: Zure pasahitza berrezarri da.

en: Someone requested that the password be reset for the following account:
eu: Norbaitek ondorengo kontuaren pasahitza berrezartzea eskatu du:

en: If this was a mistake, just ignore this email and nothing will happen.
eu: Akatsa baldin bazen, ez egin kasurik mezu honi eta ez da ezer pasako.

en: Enter your new password below.
eu: Idatzi azpian zure pasahitz berria.

en: Invalid post
eu: Bidalketa baliogabea

en: Edit My Profile
eu: Editatu nire profila

en: My Account
eu: Nire kontua

en: Manage Comments
eu: Kudeatu iruzkinak

en: View comment history
eu: Ikusi iruzkin-historia

en: Akismet was unable to re-check this comment (response: %s)
eu: Akismet-ek ezin izan du iruzkin hau berriz egiaztatu (erantzun: %s)

en: Flagged as spam by %s
eu: %s(e)k zabor bezala markatua

en: Akismet re-checked and caught this comment as spam
eu: Akismet-ek iruzkina berriz egiaztatu eta zabor bezala markatu du

en: Please <a href="%s">upgrade WordPress</a> to a current version, or <a href="%s">downgrade to version 2.4 of the Akismet plugin</a>.
eu: <a href="%s">WordPress bertsio-berritu</a> ezazu egungo bertsiora, edo bestela <a href="%s">Akismet plugin-a 2.4 bertsiora jaitsi</a>.

en: Un-spammed by %s
eu: %s(e)k zabor bezala desmarkatua

en: Akismet re-checked and cleared this comment
eu: Akismet-ek iruzkin hau berriz egiaztatu eta garbitu du

en: Only lowercase letters (a-z) and numbers are allowed.
eu: Letra xeheak (a-z) eta zenbakiak bakarrik onartzen dira.

en: "caller_get_posts" is deprecated. Use "ignore_sticky_posts" instead.
eu: "caller_get_posts" zaharkituta dago. Ordez, erabili "ignore_sticky_posts".

en: New Link Category Name
eu: Esteka-kategoria berriaren izena

en: Add New Link Category
eu: Gehitu esteka-kategoria berria

en: Update Link Category
eu: Eguneratu esteka-kategoria

en: All Link Categories
eu: Esteka-kategoria guztiak

en: Search Link Categories
eu: Bilatu esteka-kategoriak

en: Link Category
eu: Esteka-kategoria

en: Network Admin
eu: Sarearen administratzailea

en: <h1>Can&#8217;t select database</h1>
    <p>We were able to connect to the database server (which means your username and password is okay) but not able to select the <code>%1$s</code> database.</p>
    <ul>
    <li>Are you sure it exists?</li>
    <li>Does the user <code>%2$s</code> have permission to use the <code>%1$s</code> database?</li>
    <li>On some systems the name of your database is prefixed with your username, so it would be like <code>username_%1$s</code>. Could that be the problem?</li>
    </ul>
    <p>If you don't know how to set up a database you should <strong>contact your host</strong>. If all else fails you may find help at the <a href="http://wordpress.org/support/">WordPress Support Forums</a>.</p>
eu: <h1>Ezin izan da datu-basea aukeratu</h1>
    <p>Datu-basearen zerbitzarira ondo konektatzea lortu dugu (erabiltzaile-izena eta pasahitza ondo daude beraz), baina ezin izan da <code>%1$s</code> datu-basea aurkitu.</p>
    <ul>
    <li>Existitzen da datu-base hori?</li>
    <li><code>%2$s</code> erabiltzaileak badu <code>%1$s</code>datu-basea erabiltzeko baimenik?</li>
    <li>Sistema batzuetan datu-basearen izenaren aurretik erabiltzailearena joaten da, <code>erabiltzaileizena_%1$s</code> moduko zerbait izango litzakeelarik. Hori izan daiteke arazoa?</li>
    </ul>
    <p>Ez badakizu datu-base bat nola sortu, <strong>jarri harremanetan zure ostatatze-zerbitzariarekin</strong>. Horrek ere huts egiten badu, <a href="http://wordpress.org/support/">WordPress-eko laguntza foroetan saiatu zaitezke laguntza aurkitzen</a>.</p>

en: Read the <a target="_blank" href="http://codex.wordpress.org/Debugging_a_WordPress_Network">bug report</a> page. Some of the guidelines there may help you figure out what went wrong.
eu: Irakur ezazu <a target="_blank" href="http://codex.wordpress.org/Debugging_a_WordPress_Network">bug-ak jakinarazteko</a> orrialdea. Bertako zenbait jarraibidek, gaizki zer joan den aurkitzen lagun zaitzakete.

en: [%1$s] Activate %2$s
eu: [%1$s] Aktibatu %2$s

en: No site defined on this host. If you are the owner of this site, please check <a href="http://codex.wordpress.org/Debugging_a_WordPress_Network">Debugging a WordPress Network</a> for help.
eu: Ez da gunerik definitu ostalari honetan. Gune honen jabea bazara, ikuskatu mesedez <a href="http://codex.wordpress.org/Debugging_a_WordPress_Network">WordPress sarea arazten</a> orrialdea laguntza jasotzeko.

en: Spam Blocked
eu: Blokeatutako zaborra

en: You must <a href="%1$s">enter your Akismet API key</a> for it to work.
eu: Zure <a href="%1$s">Akismet API gakoa sartu</a> behar duzu funtzionatu ahal izateko.

en: Akismet API Key
eu: Akismet API gakoa

en: Your server is running PHP version %1$s but WordPress %2$s requires at least %3$s.
eu: Zure zerbitzariak PHP %1$s bertsioa darabil baina WordPress %2$sek gutxienez %3$s bertsioa behar du.

en: A new trackback on the post "%s" is waiting for your approval
eu: "%s" bidalketan aipu berri bat zure onarpenaren zain dago

en: If you are the owner of this network please check that MySQL is running properly and all tables are error free.
eu: Sare honen jabea bazara, egiaztatu MySQL ondo ari dela exekutatzen eta taula guztiak erroreetatik libre daudela.

en: If your site does not display, please contact the owner of this network.
eu: Zure gunea ez bada bistaratzen, jar zaitez harremanetan sare honen jabearekin.

en: One Response to %2$s | %1$s Responses to %2$s
eu[0]: Erantzun bat %2$s(r)i
eu[1]: %1$s erantzun %2$s(r)i

[ctx: Multisite active signup type]
en: user
eu: erabiltzailea

[ctx: Multisite active signup type]
en: blog
eu: bloga

[ctx: Multisite active signup type]
en: none
eu: bat ere ez

[ctx: Multisite active signup type]
en: all
eu: guztiak

en: Custom Menu
eu: Menu pertsonalizatua

en: New pingback on your post "%s"
eu: Pingback berria zure "%s" bidalketan

en: A new pingback on the post "%s" is waiting for your approval
eu: "%s" bidalketan pingback berri bat zure onarpenaren zain dago

en: A new comment on the post "%s" is waiting for your approval
eu: "%s" bidalketan iruzkin berri bat zure onarpenaren zain dago

en: New trackback on your post "%s"
eu: Aipu berria zure "%s" bidalketan

en: New comment on your post "%s"
eu: Aipu berria zure "%s" bidalketan

en: Valid <abbr title="eXtensible HyperText Markup Language">XHTML</abbr>
eu: Baliozko <abbr title="eXtensible HyperText Markup Language">XHTML</abbr> kodea

en: %1$s and %2$s.
eu: %1$s eta %2$s.

en: F, Y
eu: Y(\e)\k\o F

en: You are currently browsing the <a href="%1$s/">%2$s</a> blog archives.
eu: Une honetan <a href="%1$s/">%2$s</a> blogaren artxiboak arakatzen ari zara.

en: You are currently browsing the <a href="%1$s/">%2$s</a> blog archives for %3$s.
eu: Une honetan <a href="%1$s/">%2$s</a> blogaren artxiboak arakatzen ari zara %3$s(e)rako.

en: Comments are closed.
eu: Iruzkinak itxita daude.

en: You are currently browsing the <a href="%1$s/">%2$s</a> blog archives for the year %3$s.
eu: Une honetan <a href="%1$s/">%2$s</a> blogaren artxiboak arakatzen ari zara %3$s urterako.

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>.
eu: <a href="%1$s">%2$s</a> bezala saioa hasita.

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Log out of this account">Log out &raquo;</a>
eu: <a href="%1$s">%2$s</a> bezala saioa hasita. <a href="%3$s" title="Amaitu kontu honetako saioa">Amaitu saioa &raquo;</a>

en: Submit Comment
eu: Bidali iruzkina

en: %1$s is proudly powered by %2$s
eu: %1$s %2$s(r)ekin egina dago

en: <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>
eu: <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>a

en: Your Comment
eu: Zure iruzkina

en: Say It!
eu: Bidali!

en: Close this window.
eu: Itxi leiho hau.

en: Sorry, no posts matched your criteria.
eu: Irizpide horiek betetzen dituen bidalketarik ez da aurkitu.

en: Powered by <a href="%s" title="Powered by WordPress, state-of-the-art semantic personal publishing platform"><strong>WordPress</strong></a>
eu: <a href="%s" title="WordPress-ekin egina, norberak semantikoki argitaratzeko punta-puntako plataforma"><strong>WordPress</strong></a>ekin egina

en: Log out of this account
eu: Irten kontu honetatik

en: Log out &raquo;
eu: Amaitu saioa &raquo;

en: Mail (will not be published)
eu: Posta (ez da argitaratuko)

en: <strong>XHTML:</strong> You can use these tags: <code>%s</code>
eu: <strong>XHTML:</strong> Etiketa hauek erabil ditzakezu: <code>%s</code>

en: You have searched the <a href="%1$s/">%2$s</a> blog archives for <strong>&#8216;%3$s&#8217;</strong>. If you are unable to find anything in these search results, you can try one of these links.
eu: <a href="%1$s/">%2$s</a> blog artxiboetan <strong>&#8216;%3$s&#8217;</strong> bilatu duzu. Ez bazara bilaketa-emaitza hauetan ezer aurkitzeko gai, ondorengo esteketako batekin saia zaitezke.

en: l, F jS, Y
eu: Y(\e)\k\o F\k j, l

en: You are currently browsing the <a href="%1$s/">%2$s</a> blog archives for the day %3$s.
eu: Une honetan <a href="%1$s/">%2$s</a> blogaren artxiboak arakatzen ari zara %3$s egunerako.

en: You are currently browsing the archives for the %s category.
eu: Une honetan %s kategoriaren artxiboak arakatzen ari zara.

en: %d queries. %s seconds.
eu: %d kontsulta. %s segundo.

en: Comments (RSS)
eu: Iruzkinak (RSS)

en: Entries (RSS)
eu: Sarrerak (RSS)

en: Line and paragraph breaks automatic, e-mail address never displayed, <acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym> allowed: <code>%s</code>
eu: Paragrafo eta lerro-salto automatikoak, e-posta helbidea ez da inoiz bistaratuko, <acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym>-a onartzen da: <code>%s</code>

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
eu: Bidalketa hau pasahitzez babestuta dago. Idatzi pasahitza iruzkinak ikusteko.

en: This page validates as XHTML 1.0 Transitional
eu: Orrialde honek XHTML 1.0 Transitional betetzen du

en: Sorry, the comment form is closed at this time.
eu: Iruzkin formularioa une honetan itxita dago.

en: %1$s - Comments on %2$s
eu: %1$s - %2$s(r)i buruzko iruzkinak

en: <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr> feed for comments on this post.
eu: Bidalketa honen iruzkinentzako <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr> jarioa.

en: The <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr> to TrackBack this entry is: <em>%s</em>
eu: Sarrera honi aipua egiteko <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>a ondorengoa da: <em>%s</em>

en: by %1$s &#8212; %2$s @ <a href="#comment-%3$s">%4$s</a>
eu: %1$s &#8212; %2$s @ <a href="#comment-%3$s">%4$s</a>

en: Leave a comment
eu: Utzi iruzkina

en: Choose from the most used tags
eu: Aukeratu gehien erabilitako etiketen artean

en: You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: %s
eu: Ondorengo <abbr title="eXtensible HyperText Markup Language">XHTML</abbr> etiketa eta atributuak erabil ditzakezu: %s

[ctx: taxonomy singular name]
en: Category
eu: Kategoria

en: Search Tags
eu: Bilatu etiketak

en: Popular Tags
eu: Etiketa erabilienak

en: New Category Name
eu: Kategoria berriaren izena

en: New Tag Name
eu: Etiketa berriaren izena

en: Add New Category
eu: Gehitu kategoria berria

en: Add New Tag
eu: Gehitu etiketa berria

en: Update Tag
eu: Eguneratu etiketa

en: Parent Category:
eu: Kategoriaren gurasoa:

en: Parent Category
eu: Kategoriaren gurasoa

en: All Tags
eu: Etiketa guztiak

[ctx: taxonomy general name]
en: Categories
eu: Kategoriak

en: Sorry, new registrations are not allowed at this time.
eu: Erregistro berriak une honetan ez daude baimendurik.

en: Check your inbox at <strong>%s</strong> and click the link given.
eu: Begiratu zure sarrerako ontzia <strong>%s</strong>-(e)n, eta egin klik emandako loturan.

en: Wait a little longer. Sometimes delivery of email can be delayed by processes outside of our control.
eu: Itxaron pixka bat gehiago. Batzuetan, atzeratu egin daiteke mezuen banaketa, gure kontrolpean ez dauden prozesu batzuen bidez.

en: Check the junk or spam folder of your email client. Sometime emails wind up there by mistake.
eu: Begiratu zure e-posta bezeroko mezu baztergarri edo spamen karpeta. Batzuetan, e-postak hutsegite baten ondorioz agertzen dira hor.

en: Greetings Site Administrator! You are currently allowing &#8220;%s&#8221; registrations. To change or disable registration go to your <a href="%s">Options page</a>.
eu: Zorionak guneko administratzaileari! &#8220;%s&#8221; erregistrazio baimentzen ari zara. Erregistrazio bat aldatu edo desaktibatzeko, joan zure <a href="%s">Aldaketen orrialdea</a> aukerara.

en: We send your registration email to this address. (Double-check your email address before continuing.)
eu: Erregistratzeko e-posta helbide honetara bidaltzen dugu. (Egiaztatu birritan e-posta helbidea jarraitu aurretik.)

en: Search Pages
eu: Bilatu orrialdeak

en: Add New Post
eu: Gehitu bidalketa berria

en: Parent Page:
eu: Orrialde gurasoa:

[ctx: post type general name]
en: Posts
eu: Bidalketak

en: Edit Page
eu: Editatu orrialdea

en: Search Posts
eu: Bilatu bidalketak

en: Add New Page
eu: Gehitu orrialde berria

[ctx: post type general name]
en: Pages
eu: Orrialdeak

[ctx: post type singular name]
en: Page
eu: Orrialdea

[ctx: post type singular name]
en: Post
eu: Bidalketa

en: The constant <code>VHOST</code> <strong>is deprecated</strong>. Use the boolean constant <code>SUBDOMAIN_INSTALL</code> in wp-config.php to enable a subdomain configuration. Use is_subdomain_install() to check whether a subdomain configuration is enabled.
eu: <code>VHOST</code> konstantea <strong>zaharkituta dago</strong>. Erabili <code>SUBDOMAIN_INSTALL</code> konstante boolearra wp-config.php fitxategian azpidomeinu-konfigurazioa gaitzeko. Erabili is_subdomain_install() azpidomeinu-konfigurazio bat gaituta dagoen egiaztatzeko.

en: <strong>Conflicting values for the constants VHOST and SUBDOMAIN_INSTALL.</strong> The value of SUBDOMAIN_INSTALL will be assumed to be your subdomain configuration setting.
eu: <strong>Gatazkan dauden balioak VHOST eta SUBDOMAIN_INSTALL konstanteentzat.</strong> SUBDOMAIN_INSTALL konstantearen balioa zure azpidomeinuaren konfigurazio-ezarpenaren parekotzat hartuko da.

en: <strong>ERROR</strong>: This username is invalid because it uses illegal characters. Please enter a valid username.
eu: <strong>ERROREA</strong>: Erabiltzaile-izena ez da zuzena karaktere baliogabeak erabiltzen dituelako. Idatzi baliozko erabiltzaile-izen bat.

en: Required fields are marked %s
eu: Beharrezko eremuak %s markatuta daude

en: Please include a %1$s template in your theme.
eu: Mesedez sartu %1$s txantiloi bat zure itxuran.

en: Theme without %1$s
eu: %1$s(r)ik gabeko itxura

en: <strong>Could not find site <code>%1$s</code>.</strong> Searched for table <code>%2$s</code> in database <code>%3$s</code>. Is that right?
eu: <strong>Ezin izan da <code>%1$s</code> gunea aurkitu.</strong> <code>%3$s</code> bilatu da <code>%2$s</code> taulan. Ondo dago?

en: The <code>%s</code> option is deprecated for the family of <code>bloginfo()</code> functions.
eu: <code>%s</code> aukera zaharkituta dago <code>bloginfo()</code> funtzioen familiarako.

en: Use the <code>%s</code> option instead.
eu: Horren ordez erabili <code>%s</code> aukera.

en: Your web host or server administrator has disabled PHP's <code>fsockopen</code> or <code>gethostbynamel</code> functions.  <strong>Akismet cannot work correctly until this is fixed.</strong>  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet's system requirements</a>.
eu: Zure web ostalariak edo zerbitzariaren administratzaileak PHPren <code>fsockopen</code> edo <code>gethostmynamel</code> funtzioak desgaitu ditu.  <strong>Akismet ez da behar bezala ibiliko hau konpondu arte.</strong>  Jar zaitez harremanetan zure web ostalariaren edo suebakiaren administratzailearekin eta emaiozu <a href="%s" target="_blank">Akismet-en sistemaren beharren inguruko informazio hau</a>.

en: <strong>Database tables are missing.</strong> This means that MySQL is not running, WordPress was not installed properly, or someone deleted <code>%s</code>. You really should look at your database now.
eu: <strong>Datu-baseko taulak falta dira.</strong> Honek esan nahi du MySQL ez dela ari exekutatzen, WordPress ez dela ondo instalatu edo norbaitek <code>%s</code> ezabatu duela. Zure datu-basea begiratu behar zenuke orain.

en: Sorry, you do not have access to user data on this site.
eu: Ez daukazu gune honetan erabiltzaile-datuen atzipenik.

en: Sorry, you are not allowed to post on this site.
eu: Ez daukazu gune honetan bidalketak egiteko baimenik.

en: Sorry, you are not allowed to publish posts on this site.
eu: Ez duzu gune honetan bidalketak argitaratzeko baimenik.

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view categories.
eu: Gune honetan bidalketak editatzeko baimena behar duzu kategoriak ikus ahal izateko.

en: Sorry, you are not allowed to publish pages on this site.
eu: Ez daukazu gune honetan orrialdeak argitaratzeko baimenik.

en: Sorry, that site already exists!
eu: Gune hori badago lehendik!

en: To activate your blog, please click the following link:
    
    %s
    
    After you activate, you will receive *another email* with your login.
    
    After you activate, you can visit your site here:
    
    %s
eu: Zure bloga aktibatzeko, egin klik ondorengo estekan:
    
    %s
    
    Aktibatu ondoren, *beste e-posta bat* jasoko duzu zure erabiltzaile-izenarekin.
    
    Aktibatu ondoren, zure gunea hemen bisita dezakezu:
    
    %s

en: New Site Registration: %s
eu: Gune berriaren erregistroa: %s

en: Sorry, site names may not contain the character &#8220;_&#8221;!
eu: Gune-izenek ezin dute &#8220;_&#8221; karaktererik izan!

en: New %1$s Site: %2$s
eu: %1$s gune berria: %2$s

en: The site is already active.
eu: Gune hau aktibatuta dago lehendik.

en: Sorry, you cannot edit posts on this site.
eu: Ezin dituzu gune honetan bidalketak editatu.

en: Sorry, you must be able to edit posts to this site in order to view categories.
eu: Gune honetan bidalketak editatzeko baimena behar duzu kategoriak ikus ahal izateko.

en: You are not allowed access to details about this site.
eu: Ez daukazu gune honen xehetasunak atzitzeko baimenik.

en: Could not create site.
eu: Ezin izan da gunea sortu.

en: Sorry, site names must have letters too!
eu: Gune-izenek letrak ere izan behar dituzte!

en: Sorry, you may not use that site name.
eu: Ezin duzu gune-izen hori erabili.

en: Sorry, that site is reserved!
eu: Gune hori erreserbatuta dago!

en: That site is currently reserved but may be available in a couple days.
eu: Gune hori une honetan erreserbatuta dago baina egun pare batean eskuragarri egon liteke.

en: New user registration on your site %s:
eu: Erabiltzaile berriaren erregistroa zure %s gunean:

en: You are not allowed to moderate comments on this site.
eu: Ez daukazu gune honetan iruzkinak moderatzeko baimenik.

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view tags.
eu: Gune honetan bidalketak editatzeko baimena behar duzu etiketak ikusi ahal izateko.

en: Site Tagline
eu: Gunearen eslogana

en: This site has been archived or suspended.
eu: Gune hau artxibatu edo geldiarazi egin da.

en: No site by that name on this system.
eu: Gunerik ez izen horrekin sistema honetan.

en: That site does not exist. Please try <a href="%s">%s</a>.
eu: Gune hori ez dago. Mesedez saiatu <a href="%s">%s</a>.

en: The site you have requested is not installed properly. Please contact the system administrator.
eu: Eskatu duzun gunea ez dago ondo instalatuta. Jar zaitez harremanetan sistemaren administratzailearekin.

[ctx: search results]
en: No results found.
eu: Ez da emaitzarik aurkitu.

en: The menu name <strong>%s</strong> conflicts with another menu name. Please try another.
eu: <strong>%s</strong> menu-izena beste menu-izen batekin gatazkan dago. Saiatu beste batekin mesedez.

en: The given object ID is not that of a menu item.
eu: Emandako objektu IDa ez da menu-elementu batena.

en: The email address entered did not appear to be a valid email address. Please enter a valid email address.
eu: Badirudi sartutako e-posta helbidea ez dela zuzena. Sartu baliozko e-posta helbide bat mesedez.

en: The WordPress address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
eu: Sartu duzun WordPress helbideak ez dirudi baliozko URL bat. Idatzi baliozko URL bat mesedez.

en: The Site address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
eu: Sartu duzun gunearen helbideak ez dirudi baliozko URL bat. Idatzi baliozko URL bat mesedez.

en: A term with the name provided already exists with this parent.
eu: Termino bat emandako izenarekin eta guraso honekin badago lehendik.

en: An error occurred adding you to this site. Back to the <a href="%s">homepage</a>.
eu: Errore gertatu da gunean zu gehitzean. Atzera <a href="%s">hasiera-orrira</a>.

en: This file is too big. Files must be less than %d KB in size.
eu: Fitxategia handiegia da. Fitxategiek %d KB baino txikiagoak izan behar dute.

en: number_format_decimal_point
eu: ,

en: Your email address will not be published.
eu: Zure e-posta helbidea ez da argitaratuko.

en: A valid URL was not provided.
eu: Ez da baliozko URLrik eman.

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Log out of this account">Log out?</a>
eu: <a href="%1$s">%2$s</a> bezala saioa hasita. <a href="%3$s" title="Amaitu kontu honetako saioa">Saioa amaitu?</a>

en: Could not calculate resized image dimensions
eu: Ezin izan dira tamainaz aldatutako irudiaren neurriak kalkulatu

en: Must be at least 4 characters, letters and numbers only. It cannot be changed, so choose carefully!
eu: Gutxienez lau karaktere izan behar ditu, letrak eta zenbakiak soilik. Ezin da aldatu, kontuz aukeratu beraz!

en: You must first <a href="%s">log in</a>, and then you can create a new site.
eu: Gune berri bat sortzeko <a href="%s">saioa hasi</a> behar duzu.

en: You are logged in already. No need to register again!
eu: Saioa hasi duzu dagoeneko. Ez dago berriro erregistratzeko beharrik!

en: Use <code>get_trackback_url()</code> instead if you do not want the value echoed.
eu: Erabili <code>get_trackback_url()</code> ez baduzu balioa pantailaratzea nahi.

en: This action has been disabled by the administrator.
eu: Ekintza hau administratzaileak desgaitu du.

en: Welcome back, %s. By filling out the form below, you can <strong>add another site to your account</strong>. There is no limit to the number of sites you can have, so create to your heart&#8217;s content, but write responsibly!
eu: Ongi etorri berriz, %s. Beheko inprimakia betez, <strong>beste gune bat gehi diezaiokezu zure kontuari</strong>. Ez dago eduki ditzakezun guneen mugarik, beraz, idatzi nahi adina, baina idatzi arduraz!

en: Sorry, usernames may not contain the character &#8220;_&#8221;!
eu: Erabiltzaile-izenek ezin dute &#8220;_&#8221; karaktererik izan!

en: If you haven&#8217;t received your email yet, there are a number of things you can do:
eu: Zure e-posta ez baduzu dagoeneko jaso, egin ditzazkezun gauza batzuk daude:

en: Use <code>get_the_author()</code> instead if you do not want the value echoed.
eu: Erabili <code>get_the_author()</code> ez baduzu balioa pantailaratzea nahi.

en: If you&#8217;re still stuck with this message, then check that your database contains the following tables:
eu: Mezu honekin oraindik aurrera egin ezinda bazabiltza, egiaztatu zure datu-baseak ondorengo taulak dituela:

en: Enter title here
eu: Idatzi izenburua hemen

en: Are you sure you want to install this plugin?
eu: Ziur zaude plugin hau instalatu nahi duzula?

en: Use as featured image
eu: Erabili nabarmendutako irudi gisa

en: Mismatch
eu: Ez datoz bat

en: Maintenance
eu: Mantentze-lanak

en: Briefly unavailable for scheduled maintenance. Check back in a minute.
eu: Eguneraketa bat egiten ari gara eta webgunea ez dago erabilgarri. Berehala izango gara martxan. Barkatu eragozpenak.

en: Navigation Menu Items
eu: Nabigazio-menuko elementuak

en: Navigation Menu Item
eu: Nabigazio-menuko elementua

en: Navigation Menus
eu: Nabigazio-menuak

en: Multisite only works without the port number in the URL.
eu: Gune-anitzak URLan ataka zenbakirik gabe bakarrik funtzionatzen du.

en: Links for %s
eu: %s(e)rako estekak

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: No menus have been created yet. <a href="%s">Create some</a>.
eu: Oraindik ez da menurik sortu. <a href="%s">Sortu baten bat</a>.

en: You are about to permanently delete this menu. 
     'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
eu: Menu hau behin betiko ezabatzear zaude. 
      'Utzi' gelditzeko, 'Ados' ezabatzeko.

en: This is the short link.
eu: Esteka laburra da hau.

en: %d WordPress Update
eu: %d WordPress eguneraketa

en: %d Theme Update | %d Theme Updates
eu[0]: Itxura eguneraketa %d
eu[1]: %d itxura eguneraketa

en: %d Plugin Update | %d Plugin Updates
eu[0]: Plugin eguneraketa %d
eu[1]: %d plugin eguneraketa

en: The site %s is yours.
eu: %s gunea zurea da.

en: Create Site
eu: Sortu gunea

en: If you&#8217;re not going to use a great site domain, leave it for a new user. Now have at it!
eu: Ez baduzu erabili behar gune handi bateko domeinua, utz iezaiozu beste erabiltzaile bati. Orain, hel iezaiozu!

en: Sites you are already a member of:
eu: Dagoeneko kide zaren guneak:

en: This site has not been activated yet. If you are having problems activating your site, please contact <a href="mailto:%1$s">%1$s</a>.
eu: Gune hau ez da oraindik aktibatu. Zure gunea aktibatzeko arazoak badituzu, jar zaitez harremanetan <a href="mailto:%1$s">%1$s</a>(r)ekin.

en: File canceled.
eu: Fitxategi ezeztatua.

en: Site Title:
eu: Gunearen izenburua:

en: Site Domain:
eu: Gunearen domeinua:

en: Site Name:
eu: Gunearen izena:

en: sitename
eu: gunearen izena

en: Get <em>another</em> %s site in seconds
eu: <em>Beste</em> %s gune bat lortu azkar batean

en: Congratulations! Your new site, %s, is almost ready.
eu: Zorionak! Zure gune berria, %s, ia martxan da.

en: Site registration has been disabled.
eu: Guneen erregistroa desgaitu egin da.

en: Gimme a site!
eu: Emaidazu gune bat!

en: But, before you can start using your site, <strong>you must activate it</strong>.
eu: Bainan, gunea erabiltzen hasi bainan lehenago, <strong>aktibatu egin behar duzu</strong>.

en: If you do not activate your site within two days, you will have to sign up again.
eu: Ez baduzu aktibatzen zure gunea bi egunen barruan, berriz erregistratu beharko duzu.

en: Select Menu:
eu: Hautatu menua:

en: Navigation Menu
eu: Nabigazio-menua

en: Taxonomy:
eu: Taxonomia:

en: Menus
eu: Menuak

en: Software Name
eu: Softwarearen izena

en: Software Version
eu: Softwarearen bertsioa

en: Time Zone
eu: Ordu-zona

en: Allow new users to sign up
eu: Baimendu erabiltzaile berrien erregistroa

en: Sorry, you cannot edit this page.
eu: Ezin duzu orrialde hau editatu.

en: Sorry, no such page.
eu: Ez dago halako orrialderik.

en: Sorry, you cannot edit pages.
eu: Ezin duzu orrialderik editatu.

en: Sorry, you do not have the right to delete this page.
eu: Ez daukazu orrialde hau ezabatzeko baimenik.

en: Failed to delete the page.
eu: Orrialdea ezabatzeak huts egin du.

en: Sorry, you do not have the right to edit this page.
eu: Ez daukazu orrialde hau editatzeko baimenik.

en: Sorry, you do not have the right to add a category.
eu: Ez duzu kategoriarik gehitzeko baimenik.

en: Sorry, the new category failed.
eu: Kategoria berriak huts egin du.

en: Sorry, you do not have the right to delete a category.
eu: Ez duzu kategoriarik ezabatzeko baimenik.

en: Invalid comment ID.
eu: Iruzkin ID baliogabea.

en: Sorry, you cannot edit comments.
eu: Ezin duzu iruzkinik editatu.

en: Invalid comment status.
eu: Iruzkinaren egoera baliogabea.

en: Sorry, the comment could not be edited. Something wrong happened.
eu: Iruzkina ezin izan da editatu. Zerbait gaizki joan da.

en: You must be registered to comment
eu: Iruzkinak egiteko erregistratuta egon behar duzu

en: Invalid post ID.
eu: Bidalketa ID baliogabea.

en: Comment author name and email are required
eu: Iruzkinaren egileak izena eta e-posta bete behar ditu

en: A valid email address is required
eu: Beharrezkoa da baliozko e-posta helbidea

en: You are not allowed access to details about comments.
eu: Ez duzu iruzkinen inguruko xehetasunak atzitzeko baimenik.

en: You are not allowed to update options.
eu: Ez duzu aukerak eguneratzeko baimenik.

en: Sorry, you cannot edit this post.
eu: Ezin duzu bidalketa hau editatu.

en: Either there are no posts, or something went wrong.
eu: Edo ez dago bidalketarik edo zerbait gaizki joan da.

en: Sorry, no such post.
eu: Bidalketa ez dago.

en: Sorry, you do not have the right to publish this post.
eu: Ez duzu baimenik bidalketa hau argitaratzeko.

en: You are not allowed to change the post author as this user.
eu: Ezin duzu bidalketaren egilea aldatu erabiltzaile honekin.

en: You are not allowed to change the page author as this user.
eu: Ezin duzu orrialdearen egilea aldatu erabiltzaile honekin.

en: Sorry, you do not have the right to publish this page.
eu: Ez duzu orrialde hau argitaratzeko baimenik.

en: Sorry, your entry could not be edited. Something wrong happened.
eu: Zure sarrera ezin izan da editatu. Zerbait gaizki joan da.

en: Could not write file %1$s (%2$s)
eu: Ezin izan da %1$s fitxategia idatzi (%2$s)

en: Sorry, you can not edit this post.
eu: Ezin duzu bidalketa hau editatu.

en: Is there no link to us?
eu: Ez dago gureganako estekarik?

en: The specified target URL cannot be used as a target. It either doesn&#8217;t exist, or it is not a pingback-enabled resource.
eu: Zehaztutako helburu URLa ezin da helburu bezala erabili. Edo ez da existitzen edo ez da pingback-a gaituta duen baliabide bat.

en: The source URL and the target URL cannot both point to the same resource.
eu: Iturburu URLak eta helburu URLak ezin dute biek baliabide berbera erreferentziatu.

en: The pingback has already been registered.
eu: Pingback-a dagoeneko erregistratuta dago.

en: The source URL does not exist.
eu: Iturburu URLa ez da existitzen.

en: We cannot find a title on that page.
eu: Ezin dugu izenburu bat aurkitu orrialde horretan.

en: The source URL does not contain a link to the target URL, and so cannot be used as a source.
eu: Iturburu URLak ez du estekarik helburu URLra eta beraz ezin da iturburu bezala erabili.

en: Pingback from %1$s to %2$s registered. Keep the web talking! :-)
eu: %1$s(e)tik %2$s(e)rako pingback-a erregistratu da. Mantendu sarea berritsu! :-)

en: The specified target URL does not exist.
eu: Zehaztutako helburu URLa ez da existitzen.

en: Your PHP installation appears to be missing the MySQL extension which is required by WordPress.
eu: Zure PHP instalazioak MySQL hedapena falta duela dirudi, eta hau beharrezkoa da WordPress erabiltzeko.

en: <strong>ERROR</strong>: <code>$table_prefix</code> in <code>wp-config.php</code> can only contain numbers, letters, and underscores.
eu: <strong>ERROREA</strong>: <code>wp-config.php</code> fitxategiko <code>$table_prefix</code> zenbaki, hizki, eta azpimarraz soilik osatuta egon behar da.

en: 
    <h1>Error establishing a database connection</h1>
    <p>This either means that the username and password information in your <code>wp-config.php</code> file is incorrect or we can't contact the database server at <code>%s</code>. This could mean your host's database server is down.</p>
    <ul>
    	<li>Are you sure you have the correct username and password?</li>
    	<li>Are you sure that you have typed the correct hostname?</li>
    	<li>Are you sure that the database server is running?</li>
    </ul>
    <p>If you're unsure what these terms mean you should probably contact your host. If you still need help you can always visit the <a href='http://wordpress.org/support/'>WordPress Support Forums</a>.</p>
eu: 
    <h1>Errorea datu-baseko konexioa ezartzean</h1>
    <p>Edo erabiltzaile-izen eta pasahitza baliogabeak dira <code>wp-config.php</code> fitxategian edo ezin dugu <code>%s</code> helbidean dagoen datu-base zerbitzariarekin konektatu. Beharbada zure datu-base zerbitzaria lineaz kanpo dago.</p>
    <ul>
    	<li>Ziur zaude erabiltzaile-izen eta pasahitz egokiak dituzula?</li>
    	<li>Ziur zaude ostalari-izen egokia idatzi duzula?</li>
    	<li>Ziur zaude datu-base zerbitzaria martxan dagoela?</li>
    </ul>
    <p>Ez bazaude ziur termino hauek zer esanahi duten, zure ostalariarekin jarri beharko zenuke harremanetan. Laguntza gehiago behar baduzu, <a href='http://wordpress.org/support/'>WordPress laguntza foroetara</a> joan zaitezke beti.</p>

en: WordPress database error %1$s for query %2$s made by %3$s
eu: WordPress datu-basearen %1$s errorea %3$s erabiltzaileak egindako %2$s kontsultarentzat

en: WordPress database error %1$s for query %2$s
eu: WordPress datu-basearen %1$s errorea %2$s kontsultarentzat

en: Cancel reply
eu: Utzi erantzuna

en: Post Comment
eu: Bidali iruzkina

en: Unapproved
eu: Gaitzetsia

en: Duplicate comment detected; it looks as though you&#8217;ve already said that!
eu: Iruzkin bikoiztua antzeman da; badirudi aurretik hori bera esan duzula!

en: Could not update comment status
eu: Ezin izan da bidalketaren egoera eguneratu

en: This argument has changed to an array to match the behavior of the other cron functions.
eu: Argumentu hau orain array bat da beste cron funtzioekin bat etor dadin.

en: Once Hourly
eu: Orduan behin

en: Twice Daily
eu: Egunean birritan

en: Once Daily
eu: Egunean behin

en: Sort by:
eu: Hurrenkera:

en: Page title
eu: Orrialdearen izenburua

en: Page order
eu: Orrialdeen hurrenkera

en: Page ID
eu: Orrialdearen IDa

en: Exclude:
eu: Baztertu:

en: Page IDs, separated by commas.
eu: Orrialdeen IDak, komaz bananduak.

en: Your blogroll
eu: Zure blogroll-a

en: Show Link Image
eu: Erakutsi irudirako esteka

en: Show Link Name
eu: Erakutsi estekaren izena

en: Show Link Description
eu: Erakutsi estekaren azalpena

en: Show Link Rating
eu: Erakutsi estekaren puntuazioa

en: Select Month
eu: Aukeratu hilabetea

en: Show post counts
eu: Erakutsi bidalketen zenbaketa

en: Syndicate this site using RSS 2.0
eu: Sindikatu gune hau RSS 2.0 erabiliz

en: Entries <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr>
eu: Sarreren <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr>a

en: Calendar
eu: Egutegia

en: Text
eu: Testua

en: Automatically add paragraphs
eu: Automatikoki gehitu paragrafoak

en: Select Category
eu: Aukeratu kategoria

en: Show hierarchy
eu: Erakutsi hierarkia

en: Recent Posts
eu: Azken bidalketak

en: Number of posts to show:
eu: Erakutsi beharreko bidalketa kopurua:

[ctx: widgets]
en: %1$s on %2$s
eu: %1$s(e)k %2$s bidalketan

en: Syndicate this content
eu: Sindikatu eduki hau

en: Untitled
eu: Izenik gabe

en: RSS Error: %s
eu: RSS errorea: %s

en: Enter the RSS feed URL here:
eu: Sartu RSS jarioaren URLa:

en: Give the feed a title (optional):
eu: Emaiozu izenburu bat jarioari (aukerazkoa):

en: How many items would you like to display?
eu: Zenbat elementu bistaratu nahi dituzu?

en: Display item content?
eu: Bistaratu elementuaren edukia?

en: Display item author if available?
eu: Bistaratu elementuaren egilea eskuragarri egonez gero?

en: Display item date?
eu: Bistaratu elementuaren data?

en: Tag Cloud
eu: Etiketen hodeia

en: new WordPress Loop
eu: WordPress begizta berria

en: Last updated
eu: Azken eguneraketa

en: Missing Attachment
eu: Eranskina falta da

en: Comments for %1$s searching on %2$s
eu: %1$s(e)ko iruzkinak %2$s(e)n bilatzen

en: Comments for %s
eu: %s(e)ko iruzkinak

en: Comment on %1$s by %2$s
eu: %2$s(e)k %1$s(r)i buruz egindako iruzkinak

en: By: %s
eu: %s(e)k

en: Comments on: %s
eu: %s(e)ko iruzkinak

en: Protected Comments: Please enter your password to view comments.
eu: Babestutako iruzkinak: sartu zure pasahitza iruzkinak ikusteko.

en: %s min | %s mins
eu[0]: min %s
eu[1]: %s min

en: %s hour | %s hours
eu[0]: ordu %s
eu[1]: %s ordu

en: %s day | %s days
eu[0]: egun %s
eu[1]: %s egun

en: , and
eu: , eta

en:  and
eu:  eta

en: %s is a protected WP option and may not be modified
eu: %s WPren babestutako aukera bat da eta agian ezin liteke aldatu

en: Unable to create directory %s. Is its parent directory writable by the server?
eu: Ezin izan da %s direktorioa sortu. Zerbitzariak direktorio gurasoan idatz dezake?

en: Empty filename
eu: Fitxategi izena hutsik dago

en: Could not write file %s
eu: %s fitxategia ezin izan da idatzi

en: You are attempting to log out of %s
eu: %s(r)en saioa ixtea saiatzen ari zara

en: WordPress Failure Notice
eu: WordPress-en hutsegite-oharra

en: Do you really want to <a href='%s'>log out</a>?
eu: Benetan <a href='%s'>saioa amaitu</a> nahi duzula?

en: Please try again.
eu: Saiatu berriro mesedez.

en: &laquo; Back
eu: &laquo; Atzera

en: WordPress &rsaquo; Error
eu: WordPress &rsaquo; Errorea

en: %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! Use %3$s instead.
eu: %1$s <strong>zaharkituta</strong> dago %2$s bertsiotik aurrera! Erabili %3$s horren ordez.

en: %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s with no alternative available.
eu: %1$s <strong>zaharkituta</strong> dago %2$s bertsiotik aurrera eta ez dago beste alternatibarik.

en: %1$s was called with an argument that is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! %3$s
eu: %2$s bertsiotik aurrera <strong>zaharkituta</strong> dagoen argumentu batekin deitu da %1$s! %3$s

en: %1$s was called with an argument that is <strong>deprecated</strong> since version %2$s with no alternative available.
eu: %2$s bertsiotik aurrera <strong>zaharkituta</strong> dagoen argumentu batekin deitu da %1$s eta ez dauka beste alternatibarik.

en: Select a city
eu: Hautatu hiria

en: Manual Offsets
eu: Eskuzko desplazamenduak

en: Log in
eu: Hasi saioa

en: Log out
eu: Irten

en: Remember Me
eu: Gogora nazazu

en: Register
eu: Erregistratu

en: Site Admin
eu: Gunearen administrazioa

en: Search Results %1$s %2$s
eu: Bilaketaren emaitzak %1$s %2$s

en: Page not found
eu: Orrialdea ez da aurkitu

en: %1$s %2$d
eu: %2$d(e)ko %1$s

[ctx: calendar caption]
en: %1$s %2$s
eu: %2$s(e)ko %1$s

en: View posts for %1$s %2$s
eu: Ikusi bidalketak %1$s(e)tik %2$s(e)ra

en: %1$s %2$s Feed
eu: %1$s %2$s Jarioa

en: %1$s %2$s Comments Feed
eu: %1$s %2$s Iruzkinen jarioa

en: %1$s %2$s %3$s Comments Feed
eu: %1$s %2$s %3$s bidalketako iruzkinen jarioa

en: %1$s %2$s %3$s Category Feed
eu: %1$s %2$s %3$s kategoriaren jarioa

en: %1$s %2$s %3$s Tag Feed
eu: %1$s %2$s %3$s etiketaren jarioa

en: %1$s %2$s Posts by %3$s Feed
eu: %1$s %2$s %3$s egilearen bidalketen jarioa

en: %1$s %2$s Search Results for &#8220;%3$s&#8221; Feed
eu: %1$s %2$s &#8220;%3$s&#8221; bilaketaren emaitzen jarioa

en: &laquo; Previous
eu: &laquo; Aurrekoa

en: Next &raquo;
eu: Hurrengoa &raquo;

en: Gray
eu: Grisa

en: User has blocked requests through HTTP.
eu: Erabiltzaileak HTTP bidezko eskaerak blokeatu ditu.

en: Too many redirects.
eu: Berbideratze gehiegi.

en: Could not open handle for fopen() to %s
eu: Ezin izan da fopen() funtzioaren maneiatzailerik ireki %s(e)rako

en: Do you want to use the WYSIWYG mode for this textarea?
eu: WYSIWYG modua erabili nahi duzu testu area honetan?

en: Insert
eu: Txertatu

en: Browse
eu: Arakatu

en: Class
eu: Klasea

en: -- Not set --
eu: -- Ezarri gabea --

en: Copy/Cut/Paste is not available in Mozilla and Firefox.
eu: Kopiatu/Ebaki/Itsasi ez dago eskuragarri Mozilla eta Firefox-en.

en: Currently not supported by your browser, use keyboard shortcuts instead.
eu: Momentuz zure nabigatzaileak ez du onartzen, erabili teklatuaren lasterbideak horren ordez.

en: Sorry, but we have noticed that your popup-blocker has disabled a window that provides application functionality. You will need to disable popup blocking on this site in order to fully utilize this tool.
eu: Zure popup blokeatzaileak, aplikazioa honen funtzionaltasunetako bat ematen duen leihoa blokeatu du. Gune honetarako blokeoa desgaitu behar duzu tresna hau bere osotasunean erabiltzeko.

en: More colors
eu: Kolore gehiago

en: Full
eu: Osoa

en: Insert date
eu: Txertatu data

en: Insert time
eu: Txertatu ordua

en: January
eu: urtarrila

en: February
eu: otsaila

en: March
eu: martxoa

en: April
eu: apirila

en: May
eu: maiatza

en: June
eu: ekaina

en: July
eu: uztaila

en: August
eu: abuztua

en: September
eu: iraila

en: October
eu: urria

en: November
eu: azaroa

en: December
eu: abendua

en: Jan_January_abbreviation
eu: Urt

en: Feb_February_abbreviation
eu: Ots

en: Mar_March_abbreviation
eu: Mar

en: Apr_April_abbreviation
eu: Api

en: May_May_abbreviation
eu: Mai

en: Jun_June_abbreviation
eu: Eka

en: Jul_July_abbreviation
eu: Uzt

en: Aug_August_abbreviation
eu: Abu

en: Sep_September_abbreviation
eu: Ira

en: Oct_October_abbreviation
eu: Urr

en: Nov_November_abbreviation
eu: Aza

en: Dec_December_abbreviation
eu: Abe

en: Sunday
eu: Igandea

en: Monday
eu: Astelehena

en: Tuesday
eu: Asteartea

en: Wednesday
eu: Asteazkena

en: Thursday
eu: Osteguna

en: Friday
eu: Ostirala

en: Saturday
eu: Larunbata

en: Sun
eu: ig.

en: Mon
eu: al.

en: Tue
eu: ar.

en: Wed
eu: az.

en: Thu
eu: og.

en: Fri
eu: ol.

en: Sat
eu: lr.

en: Print
eu: Inprimatu

en: Direction left to right
eu: Ezkerretik eskuinera

en: Direction right to left
eu: Eskuinetik ezkerrera

en: Insert new layer
eu: Txertatu geruza berria

en: Move forward
eu: Aurrera

en: Move backward
eu: Itzuli

en: Toggle absolute positioning
eu: Txandakatu posizionamendu absolutua

en: New layer...
eu: Geruza berria...

en: Cancel all changes
eu: Utzi aldaketa guztiak

en: Insert non-breaking space character
eu: Zuriune-karaktere zatiezina txertatu

en: Run spell checking
eu: Exekutatu ortografia-egiaztatzailea

en: ieSpell not detected. Do you want to install it now?
eu: Ez da ieSpell atzeman. Orain instalatu nahi duzu?

en: Emotions
eu: Zirrarak

en: Find
eu: Bilatu

en: Find/Replace
eu: Bilatu/Ordeztu

en: Insert/edit image
eu: Txertatu/editatu irudia

en: Insert/edit link
eu: Txertatu/editatu esteka

en: Citation
eu: Aipamena

en: Abbreviation
eu: Laburdura

en: Acronym
eu: Akronimoa

en: Deletion
eu: Ezabaketa

en: Insertion
eu: Txertaketa

en: Insert/Edit Attributes
eu: Txertatu/Editatu atributuak

en: Edit CSS Style
eu: Editatu CSS Estiloa

en: Paste as Plain Text
eu: Itsasi testu-soil gisa

en: Paste from Word
eu: Itsatsi Word-etik

en: Use CTRL+V on your keyboard to paste the text into the window.
eu: Erabili Ctrl+V testua leiho honetan itsasteko.

en: Keep linebreaks
eu: Mantendu lerro-jauziak

en: Inserts a new table
eu: Taula berri bat sartzen du

en: Insert row before
eu: Txertatu errenkada aurretik

en: Insert row after
eu: Txertatu errenkada ostean

en: Delete row
eu: Ezabatu errenkada

en: Insert column before
eu: Txertatu zutabe aurretik

en: Insert column after
eu: Txertatu zutabe ostean

en: Remove column
eu: Kendu zutabea

en: Split merged table cells
eu: Zatitu batutako taula gelaxkak

en: Merge table cells
eu: Batu taula gelaxkak

en: Table row properties
eu: Taula errenkaden propietateak

en: Table cell properties
eu: Taula gelaxken propietateak

en: Table properties
eu: Taularen propietateak

en: Paste table row before
eu: Itsatsi taula errenkada aurretik

en: Paste table row after
eu: Itsatsi taula errenkada ostean

en: Cut table row
eu: Moztu taula errenkada

en: Copy table row
eu: Kopiatu taula errenkada

en: Delete table
eu: Ezabatu taula

en: Row
eu: Errenkada

en: Column
eu: Zutabea

en: Cell
eu: Gelaxka

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
eu: Egindako aldaketak galdu egingo dira orrialde honetatik kanpo nabigatuz gero.

en: Toggle fullscreen mode
eu: Txandakatu pantaila osoko ikuspegia

en: Insert / edit embedded media
eu: Txertatu/editatu kapsulatutako media

en: Edit embedded media
eu: Editatu kapsulatutako media

en: Document properties
eu: Dokumentuaren propietateak

en: Insert predefined template content
eu: Txertatu aurredefinitutako txantiloi edukia

en: Visual control characters on/off.
eu: Ikus-kontrol karaktereak on/off.

en: Spellchecker settings
eu: Ortograzia-zuzentzailearen ezarpenak

en: Ignore word
eu: Ezikusi hitza

en: Ignore all
eu: Ezikusi guztiak

en: Languages
eu: Hizkuntzak

en: Please wait...
eu: Itxaron mesedez...

en: Suggestions
eu: Gomendioak

en: No suggestions
eu: Gomendiorik ez

en: No misspellings found.
eu: Ez da ortografia-hutsegiterik aurkitu.

en: Insert Page Break
eu: Txertatu orrialde-jauzia

en: Font size
eu: Letra-tamaina

en: Font family
eu: Letra-familia

en: Format
eu: Formatua

en: Paragraph
eu: Paragrafoa

en: Address
eu: Helbidea

en: Preformatted
eu: Aurreformatutakoa

en: Heading 1
eu: Goiburua 1

en: Heading 2
eu: Goiburua 2

en: Heading 3
eu: Goiburua 3

en: Heading 4
eu: Goiburua 4

en: Heading 5
eu: Goiburua 5

en: Heading 6
eu: Goiburua 6

en: Blockquote
eu: Bloke-aipamena

en: Code
eu: Kodea

en: Code sample
eu: Kode-adibidea

en: Definition term
eu: Definizio terminoa

en: Definition description
eu: Definizio azalpena

en: Bold
eu: Lodia

en: Italic
eu: Etzana

en: Underline
eu: Azpimarratua

en: Strikethrough
eu: Marratua

en: Align Left
eu: Lerrokatu ezkerrean

en: Align Center
eu: Lerrokatu erdian

en: Align Right
eu: Lerrokatu eskuinean

en: Outdent
eu: Kendu koska

en: Indent
eu: Gehitu koska

en: Cleanup messy code
eu: Garbitu kode narratsa

en: Edit HTML Source
eu: Editatu HTML iturburua

en: Subscript
eu: Azpi-indizea

en: Superscript
eu: Goi-indizea

en: Insert horizontal ruler
eu: Txertatu erregela horizontala

en: Remove formatting
eu: Kendu formatua

en: Select text color
eu: Aukeratu testuaren kolorea

en: Select background color
eu: Aukeratu atzeko planoko kolorea

en: Insert custom character
eu: Txertatu pertsonalizatutako karakterea

en: Toggle guidelines/invisible elements
eu: Txandakatu orientabide/ikustezin elementuak

en: Insert/edit anchor
eu: Txertatu/editatu aingura

en: Cut
eu: Ebaki

en: Copy
eu: Kopiatu

en: Paste
eu: Itsatsi

en: Image properties
eu: Irudiaren propietateak

en: New document
eu: Dokumentu berria

en: Are you sure you want to clear all contents?
eu: Ziur zaude eduki guztiak ezabatu nahi dituzula?

en: Jump to tool buttons - Alt+Q, Jump to editor - Alt-Z, Jump to element path - Alt-X
eu: Jauzi tresnen botoietara - Alt+Q, Jauzi editorera - Alt-Z, Jauzi elementuaren bidera - Alt-X

en: About TinyMCE
eu: TinyMCEri buruz

en: License
eu: Lizentzia

en: Loaded plugins
eu: Kargatutako plugin-ak

en: Anchor name
eu: Ainguraren izena

en: HTML Source Editor
eu: HTML iturburuaren editorea

en: Word wrap
eu: Itzulbiratu

en: Select a color
eu: Aukeratu kolorea

en: Picker
eu: Hautatzailea

en: Color picker
eu: Kolore hautatzailea

en: Palette
eu: Paleta

en: Palette colors
eu: Paletaren koloreak

en: Named
eu: Izena

en: Named colors
eu: Kolore izenak

en: Color:
eu: Kolorea:

en: Select custom character
eu: Aukeratu pertsonalizatutako karakterea

en: Image description
eu: Irudiaren azalpena

en: Image list
eu: Irudien zerrenda

en: Border
eu: Ertza

en: Dimensions
eu: Neurriak

en: Vertical space
eu: Leku bertikala

en: Horizontal space
eu: Leku orizontala

en: Baseline
eu: Oinarri gida

en: Top
eu: Goia

en: Middle
eu: Erdia

en: Bottom
eu: Behea

en: Text top
eu: Testuaren goikaldera

en: Text bottom
eu: Testuaren behekaldera

en: Open link in the same window
eu: Ireki esteka leiho berean

en: Open link in a new window
eu: Ireki esteka leiho berrian

en: The URL you entered seems to be an email address, do you want to add the required mailto: prefix?
eu: Idatzi duzun URLak e-posta helbidea dirudi; beharrezkoa den mailto: aurrizkia gehitu nahi duzu?

en: The URL you entered seems to external link, do you want to add the required http:// prefix?
eu: Idatzi duzun URLak kanporako esteka dirudi; beharrezkoa den http:// aurrizkia gehitu nahi duzu?

en: Link list
eu: Esteka zerrenda

en: General
eu: Orokorra

en: File/URL
eu: Fitxategia/URLa

en: List
eu: Zerrenda

en: Constrain proportions
eu: Proportzio murriztuak

en: Type
eu: Mota

en: V-Space
eu: B-Lekua

en: H-Space
eu: H-Lekua

en: Auto play
eu: Berez hasi

en: Loop
eu: Errepikatu

en: Show menu
eu: Erakutsi menua

en: Quality
eu: Kalitatea

en: Align
eu: Lerrokatu

en: SAlign
eu: SLerrokatu

en: WMode
eu: WModua

en: Background
eu: Atzeko planoa

en: Base
eu: Oinarria

en: Cache
eu: Katxea

en: Hidden
eu: Ezkutatua

en: Controller
eu: Kontroladorea

en: Kiosk mode
eu: Kiosko modua

en: Play every frame
eu: Erreproduzitu marko guztiak

en: Target cache
eu: Helburu katxea

en: No correction
eu: Zuzenketarik ez

en: Enable JavaScript
eu: Gaitu JavaScript

en: Start time
eu: Hasiera ordua

en: End time
eu: Bukatze ordua

en: Choke speed
eu: "Choke" abiadura

en: Volume
eu: Bolumena

en: Auto start
eu: Hasiera automatikoa

en: Fullscreen
eu: Pantaila osoa

en: Invoke URLs
eu: Deitu URLak

en: Mute
eu: Mututu

en: Stretch to fit
eu: Tiratu doitzeko

en: Windowless video
eu: Leihorik gabeko bideoa

en: Balance
eu: Balantzea

en: Base URL
eu: Oinarri URLa

en: Captioning id
eu: Argazki-oinaren id-a

en: Current marker
eu: Indarrean dagoen markatzailea

en: Current position
eu: Indarrean dagoen posizioa

en: Default frame
eu: Marko lehenetsia

en: Play count
eu: Joaldi zenbatzailea

en: Rate
eu: Tasa

en: UI Mode
eu: UI MOdua

en: Flash options
eu: Flash aukerak

en: Windows media player options
eu: Windows media player aukerak

en: Real media player options
eu: Real media player aukerak

en: Shockwave options
eu: Shockwave aukerak

en: Auto goto URL
eu: Joan automatikoki URLra

en: Image status
eu: Irudiaren egoera

en: Maintain aspect
eu: Itxura mantendu

en: No java
eu: Java-rik ez

en: Prefetch
eu: Aurrebilaketa

en: Shuffle
eu: Nahastu

en: Console
eu: Kontsola

en: Num loops
eu: Errepikapen kopurua

en: Controls
eu: Kontrolak

en: Script callbacks
eu: Scriptaren atzeradeia

en: Stretch style
eu: Luzaketa estiloa

en: Stretch H-Align
eu: Luzaketa H-Lerrokatzea

en: Stretch V-Align
eu: Luzaketa B-Lerrokatzea

en: Sound
eu: Soinua

en: Progress
eu: Aurrerapena

en: Streamed rtsp resources should be added to the QT Src field under the advanced tab.
eu: Stream bidezko rtsp iturburuak QT Src eremuari atxiki behar zatzaizkie fitxa aurreratua erabiliz.

en: Top left
eu: Goia ezkerra

en: Top right
eu: Goia eskuina

en: Bottom left
eu: Behea ezkerra

en: Bottom right
eu: Behea eskuina

en: Flash video options
eu: Flash bideoen aukerak

en: Scale mode
eu: Eskala modua

en: Start image
eu: Hasi irudia

en: Default volume
eu: Bolumen lehenetsia

en: Hidden GUI
eu: Ezkutatutako GUI

en: Show scale modes
eu: Erakutsi eskala moduak

en: Smooth video
eu: Bideo leuna

en: JS Callback
eu: JS atzeradeia

en: Insert More Tag
eu: Txertatu etiketa gehiago

en: More...
eu: Gehiago...

en: Next page...
eu: Hurrengo orrialdea...

en: Edit Gallery
eu: Editatu galeria

en: Delete Gallery
eu: Ezabatu galeria

en: Delete Image
eu: Ezabatu irudia

en: Advanced Settings
eu: Ezarpean aurreratuak

en: Current Link
eu: Uneko esteka

en: Link to Image
eu: Irudira esteka

en: Advanced Image Settings
eu: Irudien ezarpen aurreratuak

en: Source
eu: Iturria

en: Original Size
eu: Jatorrizko tamaina

en: CSS Class
eu: CSS klasea

en: Advanced Link Settings
eu: Esteken ezarpen aurreratuak

en: Link Rel
eu: Estekaren erlazioa

en: 60%
eu: %60

en: 70%
eu: %70

en: 80%
eu: %80

en: 90%
eu: %90

en: 100%
eu: %100

en: 110%
eu: %110

en: 120%
eu: %120

en: 130%
eu: %130

en: Rich Editor Help
eu: Editore aberatsaren laguntza

en: Basics of Rich Editing
eu: Edizio aberatsaren oinarrizkoak

en: Basics
eu: Oinarrizkoak

en: Advanced use of the Rich Editor
eu: Editore aberatsaren erabilpen aurreratua

en: Hotkeys
eu: Teklatuaren lasterbideak

en: About the software
eu: Softwareari buruz

en: Rich Editing Basics
eu: Edizio aberatsaren oinarriak

en: <em>Rich editing</em>, also called WYSIWYG for What You See Is What You Get, means your text is formatted as you type. The rich editor creates HTML code behind the scenes while you concentrate on writing. Font styles, links and images all appear approximately as they will on the internet.
eu: <em>Edizio aberastua</em>, WYSIWYG (What You See Is What You Get - Ikusten duzuna lortzen duzuna da) bezala ere ezagutzen dena, idatzi ahala zure testuari formatua ematen zaiola esan nahi du. Editore aberatsak, HTML kodea sortzen du atzealdean zuk idazteari ekiten diozun bitartean. Letra estiloak, estekak eta irudiak Interneten daudenean ikusiko diren bezala agertzen dira.

en: WordPress includes a rich HTML editor that works well in all major web browsers used today. However editing HTML is not the same as typing text. Each web page has two major components: the structure, which is the actual HTML code and is produced by the editor as you type, and the display, that is applied to it by the currently selected WordPress theme and is defined in style.css. WordPress is producing valid XHTML 1.0 which means that inserting multiple line breaks (BR tags) after a paragraph would not produce white space on the web page. The BR tags will be removed as invalid by the internal HTML correcting functions.
eu: WordPress-ek gaur egun erabiltzen diren nabigatzaile gehienetan funtzionatzen duen HTML editore boteretsu bat du. Web orrialde bakoitzak bi osagai nagusi ditu: egitura, gaur egungo HTML kodea dena eta idazten duzunean editoreak sortzen duena, eta bistaratzea, hau berari WordPress itxura ezarriz lortzen da eta style.css fitxategian definitzen da. WordPress-ek baliozko XHTML 1.0 kodea sortzen du, honekin nahiz lerro haustura anitz (BR etiketak) jarri ez da zuriunerik sortuko web orrialdean. BR etiketak kendu egingo dira okerrak direlako HTML konpontzeko barne-funtzioak.

en: While using the editor, most basic keyboard shortcuts work like in any other text editor. For example: Shift+Enter inserts line break, Ctrl+C = copy, Ctrl+X = cut, Ctrl+Z = undo, Ctrl+Y = redo, Ctrl+A = select all, etc. (on Mac use the Command key instead of Ctrl). See the Hotkeys tab for all available keyboard shortcuts.
eu: Editorea erabiltzean, teklatuaren lasterbide ohikoenak beste edozein testu editoreetan bezala darabilte. Adibidez: Shift+Enter lerro-jauzia txertatzen du, Ctrl+C = kopiatu, Ctrl+X = moztu, Ctrl+Z = desegin, Ctrl+Y = berregin, Ctrl+A = dena aukeratu, etabar. (Mac-etan Command tekla erabili dute Ctrl beharrean). Begiratu Hotkeys fitxa erabilgarri dauden tekla-laburrak ezagutzeko.

en: If you do not like the way the rich editor works, you may turn it off from Your Profile submenu, under Users in the admin menu.
eu: Gustoko ez baduzu nola egiten duen lan testu aberats editoreak, berau itzal dezakezu Zure profila azpimenuan, admin menuan Erabiltzaileak atalean.

en: Advanced Rich Editing
eu: Edizio aberats aurreratua

en: Images and Attachments
eu: Irudiak eta eranskinak

en: There is a button in the editor toolbar for inserting images that are already hosted somewhere on the internet. If you have a URL for an image, click this button and enter the URL in the box which appears.
eu: Editorearen tresna-barran botoi bat dago dagoeneko interneten nonbait ostatutako irudiak txertatzeko. Irudi baten URLa baldin baduzu, egin klik botoi honetan eta sar ezazu URLa azaltzen den koadroan.

en: HTML in the Rich Editor
eu: HTML editore aberatsean

en: Pasting in the Rich Editor
eu: HTML editore aberatsean itsasten

en: Writing at Full Speed
eu: Abiadura osoz idazten

en: Rather than reaching for your mouse to click on the toolbar, use these access keys. Windows and Linux use Ctrl + letter. Macintosh uses Command + letter.
eu: Tresna-barrara iristeko sagua erabili beharrean, laster-tekla hauek erabili. Windows eta Linux-en erabili Ctrl + letra. Macintosh-en erabili Command + letra.

en: Letter
eu: Letra

en: Action
eu: Ekintza

en: Select all
eu: Aukeratu guztiak

en: The following shortcuts use different access keys: Alt + Shift + letter.
eu: Ondorengo lasterbideek bizkortzaile ezberdinak erabiltzen dituzte: Alt + Shift + letra.

en: Check Spelling
eu: Zuzendu ortografia

en: Justify Text
eu: Justifikatu testua

en: Insert link
eu: Txertatu esteka

en: Remove link
eu: Ezabatu esteka

en: Quote
eu: Aipamena

en: Insert Page Break tag
eu: Txertatu orrialde-jauzia etiketa

en: Got Moxie?
eu: Moxie badaukazu?

en: Comments Feed
eu: Iruzkinen jarioa

en: Previous Post
eu: Aurreko bidalketa

en: Next Post
eu: Hurrengo bidalketa

en: Last Post
eu: Azken bidalketa

en: Newer Comments &raquo;
eu: Iruzkin berriagoak &raquo;

en: &laquo; Older Comments
eu: &laquo; Bidalketa zaharragoak

en: S_Sunday_initial
eu: I

en: M_Monday_initial
eu: A

en: T_Tuesday_initial
eu: A

en: W_Wednesday_initial
eu: A

en: T_Thursday_initial
eu: O

en: F_Friday_initial
eu: O

en: S_Saturday_initial
eu: L

en: number_format_thousands_sep
eu: .

en: Could not read image size
eu: Ezin izan da irudiaren tamaina irakurri

en: That user does not exist.
eu: Erabiltzaile hori ez dago.

en: You cannot use that email address to signup. We are having problems with them blocking some of our email. Please use another email provider.
eu: Ezin duzu e-posta helbide hori erabili izen-emateko. Gure e-posta blokeatzen dabil eta arazoak izaten ari gara. Mesedez erabili beste posta-hornitzaile bat.

en: Sorry, usernames must have letters too!
eu: Erabiltzaile-izenek letrak ere izan behar dituzte!

en: Sorry, that email address is not allowed!
eu: E-posta helbide hori ez da onartzen!

en: Sorry, that username already exists!
eu: Erabiltzaile-izen hori badago lehendik!

en: Sorry, that email address is already used!
eu: E-posta helbide hori erabilita dago lehendik!

en: That username is currently reserved but may be available in a couple of days.
eu: Erabiltzaile-izen hori une honetan erreserbatuta dago baina egun pare batean eskuragarri egon liteke.

en: That email address has already been used. Please check your inbox for an activation email. It will become available in a couple of days if you do nothing.
eu: E-posta helbide hori erabilita dago lehendik. Egiaztatu zure sarrera-ontzia aktibazio e-postarako. Ezer egiten ez baduzu, pare bat egunean eskuragarri egongo da.

en: Invalid activation key.
eu: Aktibazio-gako baliogabea.

en: Could not create user
eu: Ezin izan da erabiltzailea sortu

en: That username is already activated.
eu: Erabiltzaile-izen hau aktibatuta dago lehendik.

en: New User Registration: %s
eu: Erabiltzaile berriaren erregistroa: %s

en: New %1$s User: %2$s
eu: %1$s erabiltzaile berria: %2$s

en: Dear User,
    
    Your new account is set up.
    
    You can log in with the following information:
    Username: USERNAME
    Password: PASSWORD
    LOGINLINK
    
    Thanks!
    
    --The Team @ SITE_NAME
eu: Erabiltzaile hori,
    
    Zure kontu berria ezarri da.
    
    Saioa has dezakezu ondorengo informazioarekin:
    Erabiltzaile-izena: USERNAME
    Pasahitza: PASSWORD
    LOGINLINK
    
    Mila esker!
    
    -- SITE_NAME(e)ko taldea.

en: This user has elected to delete their account and the content is no longer available.
eu: Erabiltzaileak bere kontua ezabatzea aukeratu du eta edukia ez dago eskuragarri.

en: Database tables are missing.
eu: Datu-baseko taulak falta dira.

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username or incorrect password.
eu: <strong>ERROREA</strong>: Erabiltzaile-izen edo pasahitz baliogabeak.

en: Author : %1$s (IP: %2$s , %3$s)
eu: Egilea : %1$s (IP-a: %2$s , %3$s)

en: E-mail : %s
eu: E-posta: %s

en: URL    : %s
eu: URLa    : %s

en: Comment:
eu: Iruzkina:

en: You can see all comments on this post here:
eu: Bidalketa honetako iruzkin guztiak hemen ikus ditzakezu:

en: [%1$s] Comment: "%2$s"
eu: [%1$s] Iruzkina: "%2$s"

en: Website: %1$s (IP: %2$s , %3$s)
eu: Webgunea: %1$s (IP-a: %2$s , %3$s)

en: Excerpt:
eu: Laburpena:

en: You can see all trackbacks on this post here:
eu: Bidalketa honetako aipu guztiak hemen ikus ditzakezu:

en: [%1$s] Trackback: "%2$s"
eu: [%1$s] Aipua: "%2$s"

en: You can see all pingbacks on this post here:
eu: Bidalketa honetako pingback guztiak hemen ikus ditzakezu:

en: [%1$s] Pingback: "%2$s"
eu: [%1$s] Pingback-a: "%2$s"

en: Trash it: %s
eu: Bota zakarrontzira: %s

en: Delete it: %s
eu: Ezabatu: %s

en: Spam it: %s
eu: Markatu zabor bezala: %s

en: Website : %1$s (IP: %2$s , %3$s)
eu: Webgunea: %1$s (IP-a: %2$s , %3$s)

en: Trackback excerpt:
eu: Aipu laburpena:

en: Pingback excerpt:
eu: Pingback laburpena:

en: Approve it: %s
eu: Onartu: %s

en: Currently %s comment is waiting for approval. Please visit the moderation panel: | Currently %s comments are waiting for approval. Please visit the moderation panel:
eu[0]: Momentu honetan iruzkin %s dago onarpenaren zain. Joan moderazio-panelera:
eu[1]: Momentu honetan %s iruzkin daude onarpenaren zain. Joan moderazio-panelera:

en: [%1$s] Please moderate: "%2$s"
eu: [%1$s] Mesedez moderatu: "%2$s"

en: Password Lost and Changed for user: %s
eu: Pasahitza galdua eta aldatua %s erabiltzailearentzat

en: [%s] Password Lost/Changed
eu: [%s] Pasahitz galdua/aldatua

en: Username: %s
eu: Erabiltzaile-izena: %s

en: [%s] New User Registration
eu: [%s] Erabiltzaile berrientzako erregistroa

en: Password: %s
eu: Pasahitza: %s

en: [%s] Your username and password
eu: [%s] Zure erabiltzaile-izen eta pasahitza

en: Protected: %s
eu: Babestuta: %s

en: Private: %s
eu: Pribatua: %s

en: There is no excerpt because this is a protected post.
eu: Ez dauka laburpenik, pasahitza behar duen bidalketa babestua baita.

en: Next page
eu: Hurrengo orrialdea

en: Previous page
eu: Aurreko orrialdea

en: Home
eu: Hasiera

[ctx: revision date format]
en: j F, Y @ G:i
eu: Y(\e)\k\o F\r\e\n j\a, G:i(\e)\t\a\n

en: %1$s [Autosave]
eu: %1$s [Auto-gordea]

en: %1$s [Current Revision]
eu: %1$s [Indarrean dagoen berrikusketa]

en: Revision
eu: Berrikusketa

[ctx: post]
en: Published
eu: Argitaratuta

en: Published <span class="count">(%s)</span> | Published <span class="count">(%s)</span>
eu[0]: Argitaratua <span class="count">(%s)</span>
eu[1]: Argitaratuak <span class="count">(%s)</span>

[ctx: post]
en: Scheduled
eu: Programatuta

en: Scheduled <span class="count">(%s)</span> | Scheduled <span class="count">(%s)</span>
eu[0]: Planifikatua <span class="count">(%s)</span>
eu[1]: Planifikatuak <span class="count">(%s)</span>

[ctx: post]
en: Draft
eu: Zirriborroa

en: Draft <span class="count">(%s)</span> | Drafts <span class="count">(%s)</span>
eu[0]: Zirriborroa <span class="count">(%s)</span>
eu[1]: Zirriborroak <span class="count">(%s)</span>

[ctx: post]
en: Pending
eu: Zain

en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
eu[0]: Zain <span class="count">(%s)</span>
eu[1]: Zain <span class="count">(%s)</span>

[ctx: post]
en: Private
eu: Pribatua

en: Private <span class="count">(%s)</span> | Private <span class="count">(%s)</span>
eu[0]: Pribatua <span class="count">(%s)</span>
eu[1]: Pribatuak <span class="count">(%s)</span>

[ctx: post]
en: Trash
eu: Zakarrontzia

en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
eu[0]: Zakarrontzian <span class="count">(%s)</span>
eu[1]: Zakarrontzian <span class="count">(%s)</span>

en: Content, title, and excerpt are empty.
eu: Edukia, izenburua eta laburpena hutsik daude.

en: Could not update post in the database
eu: Ezin izan da bidalketa datu-basean eguneratu

en: Could not insert post into the database
eu: Ezin izan da bidalketa datu-basean txertatu

en: The page template is invalid.
eu: Orrialdearen txantiloia baliogabea da.

en: Cannot create a revision of a revision
eu: Ezin da berrikusketa baten berrikusketa sortu

en: You do not have permission to preview drafts.
eu: Ez daukazu zirriborroak aurreikusteko baimenik.

en: Cannot create a user with an empty login name.
eu: Ezin da erabiltzaile-izen hutseko erabiltzailea sortu.

en: An error has occurred, which probably means the feed is down. Try again later.
eu: Errore bat gertatu da, ziurrenik jarioa eskuragarri ez dagoelako. Saiatu berriro beranduago.

en: You are about to permanently delete the selected items.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
eu: Hautatutako elementuak behin betiko ezabatzear zaude.
      'Utzi' gelditzeko, 'Ados' ezabatzeko.

en: Close all open tags
eu: Itxi etiketa irekiak

en: close tags
eu: itxi etiketak

en: Enter the URL
eu: Sartu URLa

en: Enter the URL of the image
eu: Sartu irudiaren URLa

en: Enter a description of the image
eu: Sartu irudiaren azalpena

en: You do not have permission to do that.
eu: Ez daukazu hori egiteko baimenik.

en: An unidentified error has occurred.
eu: Identifikatu gabeko errore bat gertatu da.

en: Next &gt;
eu: Hurrengoa &gt;

en: &lt; Prev
eu: &lt; Aurrekoa

en: Image
eu: Irudia

en: of
eu: /

en: This feature requires inline frames. You have iframes disabled or your browser does not support them.
eu: Ezaugarri honek iframe-ak behar ditu. Iframe-ak desgaituta dauzkazu edo zure nabigatzaileak ez ditu onartzen.

en: not configured
eu: konfiguratu gabe

en: You have attempted to queue too many files.
eu: Ilaran fitxategi gehiegi jartzen saiatu zara.

en: This file is empty. Please try another.
eu: Fitxategia hutsik dago. Saiatu beste batekin.

en: This file type is not allowed. Please try another.
eu: Fitxategi mota hau ez da onartzen. Saiatu beste batekin.

en: An error occurred in the upload. Please try again later.
eu: Igoeran errore bat gertatu da. Saiatu berriro beranduago.

en: There was a configuration error. Please contact the server administrator.
eu: Konfigurazio errore bat dago. Jar zaitez kontaktuan zerbitzariaren administratzailearekin.

en: You may only upload 1 file.
eu: Fitxategi bakarra igo dezakezu.

en: HTTP error.
eu: HTTP errorea.

en: Upload failed.
eu: Igotzeak kale egin du.

en: IO error.
eu: SI errorea.

en: Security error.
eu: Segurtasun errorea.

en: Upload stopped.
eu: Igoera gelditua.

en: Crunching&hellip;
eu: Txikitzen&hellip;

en: moved to the trash.
eu: zakarrontzira bota da.

[ctx: password strength]
en: Medium
eu: Ertaina

en: Publish on:
eu: Argitaratu:

en: Schedule for:
eu: Programatu:

en: Published on:
eu: Argitaratua:

en: Show more comments
eu: Erakutsi iruzkin gehiago

en: No more comments found.
eu: Ez da iruzkin gehiago aurkitu.

en: Password Protected
eu: Pasahitzez babestua

en: Submitted on:
eu: Bidalia:

en: Error while saving the changes.
eu: Errorea aldaketak gordetzean.

en: Remove From Bulk Edit
eu: Multzokako ediziotik atera

en: Plugin Information:
eu: Plugin-aren informazioa:

en: Saving...
eu: Gordetzen...

en: Could not set that as the thumbnail image. Try a different attachment.
eu: Ezin izan da iruditxo gisa ezarri. Saiatu beste eranskin batekin.

en: Saving Draft&#8230;
eu: Zirriborroa gordetzen&#8230;

en: Invalid Taxonomy
eu: Taxonomia baliogabea

en: Empty Term
eu: Terminoa hutsik dago

en: Invalid term ID
eu: Baliogabeko termino IDa

en: A name is required for this term
eu: Izena beharrezkoa da termino honentzat

en: Could not insert term into the database
eu: Ezin da terminoa datu-basean txertatu

en: The slug &#8220;%s&#8221; is already in use by another term
eu: &#8220;%s&#8221; slug-a dagoeneko beste termino batek erabiltzen du

en: Invalid object ID
eu: Objektu ID baliogabea

en: Template is missing.
eu: Txantiloia falta da.

en: The parent theme is missing. Please install the "%s" parent theme.
eu: Guraso-itxura falta da. Mesedez instalatu "%s" guraso-itxura.

en: Stylesheet is missing.
eu: Estilo orria falta da.

en: <strong>ERROR</strong>: The username field is empty.
eu: <strong>ERROREA</strong>: Erabiltzaile-izenaren eremua hutsik dago.

en: <strong>ERROR</strong>: The password field is empty.
eu: <strong>ERROREA</strong>: Pasahitzaren eremua hutsik dago.

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username. <a href="%s" title="Password Lost and Found">Lost your password</a>?
eu: <strong>ERROREA</strong>: Okerreko erabiltzaile-izena. <a href="%s" title="Password Lost and Found">Zure pasahitza galdu duzu</a>?

en: <strong>ERROR</strong>: Your account has been marked as a spammer.
eu: <strong>ERROREA</strong>: Zure kontua spammer gisa markatu da.

en: Please log in again.
eu: Hasi saioa berriro mesedez.

en: Sidebar %d
eu: Albo-barra %d

en: <strong>ERROR</strong>: WordPress %1$s requires MySQL %2$s or higher
eu: <strong>ERROREA</strong>: WordPress %1$s bertsioak MySQL %2$s edo berriagoa behar du

en: Powered by WordPress
eu: WordPress-ekin egina

en: <strong>ERROR</strong>: Enter a username or e-mail address.
eu: <strong>ERROREA</strong>: Sar ezazu zure erabiltzaile-izena edo e-posta helbidea.

en: <strong>ERROR</strong>: There is no user registered with that email address.
eu: <strong>ERROREA</strong>: Ez dago e-posta helbide horrekin erregistratutako erabiltzailerik.

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username or e-mail.
eu: <strong>ERROREA</strong>: Erabiltzaile-izen edo e-posta ezegokia.

en: Password reset is not allowed for this user
eu: Pasahitza berrezartzea ez da onartzen erabiltzaile honentzat

en: [%s] Password Reset
eu: [%s] Pasahitza berrezartzea

en: The e-mail could not be sent.
eu: Ezin izan da e-maila bidali.

en: Invalid key
eu: Gako okerra

en: <strong>ERROR</strong>: Please type your e-mail address.
eu: <strong>ERROREA</strong>: Sar ezazu zure e-posta helbidea.

en: <strong>ERROR</strong>: The email address isn&#8217;t correct.
eu: <strong>ERROREA</strong>: E-posta helbidea ez da zuzena.

en: Sorry, that key does not appear to be valid.
eu: Ez dirudi gakoa zuzena denik.

en: Lost Password
eu: Galdutako pasahitza

en: Username or E-mail:
eu: Erabiltzaile-izena edo e-posta:

en: Get New Password
eu: Jaso pasahitz berria

en: Are you lost?
eu: Galduta zaude?

en: &larr; Back to %s
eu: &larr; Itzuli %s-(e)ra

en: Registration Form
eu: Erregistratzeko formularioa

en: Register For This Site
eu: Erregistra zaitez gune honetan

en: A password will be e-mailed to you.
eu: Pasahitz bat e-posta bidez bidaliko zaizu.

en: Password Lost and Found
eu: Pasahitz galdua eta aurkitua

en: Lost your password?
eu: Zure pasahitza galdu duzu?

en: You have logged in successfully.
eu: Saioa ondo hasi duzu.

en: <strong>ERROR</strong>: Cookies are blocked or not supported by your browser. You must <a href='http://www.google.com/cookies.html'>enable cookies</a> to use WordPress.
eu: <strong>ERROREA</strong>: Cookie-ak blokeatuta daude edo zure nabigatzaileak ez ditu onartzen. <a href='http://www.google.com/cookies.html'>Cookie-ak gaitu</a> behar dituzu WordPress erabili ahal izateko.

en: You are now logged out.
eu: Jadanik irten zara.

en: User registration is currently not allowed.
eu: Erabiltzaileen erregistroa ez dago baimendurik.

en: Check your e-mail for the confirmation link.
eu: Begiratu zure e-posta berrespen estekarako.

en: Check your e-mail for your new password.
eu: Begiratu zure e-posta pasahitz berria heldu zaizun egiaztatzeko.

en: Registration complete. Please check your e-mail.
eu: Erregistroa osatu da. Begira ezazu zure e-posta.

en: Slow down cowboy, no need to check for new mails so often!
eu: Lasai motel, ez dago posta berria horren sarri egiaztatu beharrik!

en: There doesn&#8217;t seem to be any new mail.
eu: Ez dirudi posta berririk dagoenik.

en: Author is %s
eu: Egilea %s da

en: <strong>Author:</strong> %s
eu: <strong>Egilea:</strong> %s

en: <strong>Posted title:</strong> %s
eu: <strong>Argitaratutako izenburua:</strong> %s

en: Oops: %s
eu: Ene: %s

en: Privacy:
eu: Pribatutasuna:

en: (Must be at least 4 characters, letters and numbers only.)
eu: (Gutxienez 4 karaktere izan behar ditu, letrak eta zenbakiak soilik.)

en: Email&nbsp;Address:
eu: E-posta helbide:

en: There was a problem, please correct the form below and try again.
eu: Arazo bat egon da, zuzendu azpiko inprimakia eta saiatu berriro.

en: Get your own %s account in seconds
eu: Lortu zure %s kontu berria segundo batzuetan

en: Just a username, please.
eu: Erabiltzaile-izen bat soilik, mesedez.

en: Next
eu: Hurrengoa

en: %s is your new username
eu: %s da zure erabiltzaile-izen berria

en: But, before you can start using your new username, <strong>you must activate it</strong>.
eu: Baina, zure erabiltzaile-izen berria erabiltzen hasi aurretik, <strong>aktibatu egin behar duzu</strong>.

en: If you do not activate your username within two days, you will have to sign up again.
eu: Zure erabiltzaile-izena bi egunen buruan ez baduzu aktibatzen, izen ematea berriro egin beharko duzu.

en: Signup
eu: Eman izena

en: Still waiting for your email?
eu: Oraindik zure e-postaren zain?

en: Registration has been disabled.
eu: Erregistroa desgaitu egin da.

en: User registration has been disabled.
eu: Erabiltzaileen erregistroa desgaitu egin da.

en: Help
eu: Laguntza

en: Black
eu: Beltza

en: Blue
eu: Urdina

en: Brown
eu: Marroia

en: Green
eu: Berdea

en: Orange
eu: Laranja

en: Pink
eu: Arrosa

en: Purple
eu: Morea

en: Red
eu: Gorria

en: Silver
eu: Zilarra

en: White
eu: Zuria

en: Yellow
eu: Horia

en: Width
eu: Zabalera

en: About
eu: Honi buruz

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter a username.
eu: <strong>ERROREA</strong>: Idatz ezazu erabiltzaile-izen bat.

en: <strong>ERROR</strong>: This email is already registered, please choose another one.
eu: <strong>ERROREA</strong>: E-posta helbide hau erregistraturik dago jada; aukeratu beste bat.

en: There are no options for this widget.
eu: Aukerarik ez widget honentzat.

en: Strength indicator
eu: Sendotasun-adierazlea

en: Hint: The password should be at least seven characters long. To make it stronger, use upper and lower case letters, numbers and symbols like ! " ? $ % ^ &amp; ).
eu: Aholkua: zure pasahitzak gutxienez zazpi karakterekoa izan behar luke. Sendoagoa egiteko, erabili letra larri eta xeheak, zenbakiak eta ! " ? $ % ^ &amp; ) bezalako sinboloak.

en: Very weak
eu: Oso ahula

en: Weak
eu: Ahula

en: Strong
eu: Sendoa

en: Edit Category
eu: Editatu kategoria

[ctx: page]
en: Add New
eu: Gehitu berria

en: Options saved.
eu: Ezarpenak gordeak.

en: Enabled
eu: Gaituta

en: Allow people to post comments on new articles
eu: Onartu jendeak artikulu berrietan iruzkinak bidali ahal izatea

en: Date Format
eu: Daten formatua

en: Time Format
eu: Orduen formatua

en: Settings saved.
eu: Ezarpenak gordeak.

en: Height
eu: Garaiera

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Plugin
eu: Plugin-a

en: Insert Image
eu: Txertatu irudia

en: Visual
eu: Bisuala

en: Title:
eu: Izenburua:

en: Separate tags with commas
eu: Etiketak komaz banandu

en: Select All
eu: Hautatu dena

en: (required)
eu: (beharrezkoa)

en: Website
eu: Webgunea

en: Widgets
eu: Widget-ak

en: Sorry, your entry could not be posted. Something wrong happened.
eu: Zure bidalketa ezin izan da argitaratu. Zerbait gaizki joan da.

en: Sorry, you do not have the right to edit this post.
eu: Ez duzu bidalketa hau editatzeko baimenik.

en: For some strange yet very annoying reason, this post could not be edited.
eu: Arrazoi arraro eta oso gogaikarri baten ondorioz, bidalketa hau ezin izan da editatu.

en: Sorry, you do not have the right to delete this post.
eu: Ez duzu bidalketa hau ezabatzeko baimenik.

en: For some strange yet very annoying reason, this post could not be deleted.
eu: Arrazoi arraro eta oso gogaikarri baten ondorioz, bidalketa hau ezin izan da ezabatu.

en: Sorry, comments are closed for this item.
eu: Iruzkinak itxita daude sarrera honetan.

en: Sorry, you must be logged in to post a comment.
eu: Iruzkin bat egin ahal izateko saioa hasi behar duzu.

en: Your key has been cleared.
eu: Zure gakoa garbitu da.

en: The key you entered is invalid. Please double-check it.
eu: Sartu duzun gakoa baliogabea da. Egiazta ezazu berriro.

en: The key you entered could not be verified because a connection to akismet.com could not be established. Please check your server configuration.
eu: Sartu duzun gakoa ezin izan da egiaztatu, akismet.com zerbitzariarekin konexiorik ezarri ezin izan delako. Mesedez egiaztatu ezazu zure zerbitzariaren konfigurazioa.

en: There was a problem connecting to the Akismet server. Please check your server configuration.
eu: Arazo bat gertatu da Akismet zerbitzarira konektatzea. Egiazta ezazu zure zerbitzariaren konfigurazioa.

en: The key below was previously validated but a connection to akismet.com can not be established at this time. Please check your server configuration.
eu: Beheko gakoa aurretik balioztatua izan da baina une honetan akismet.com zerbitzarira ezin daiteke konexio bat ezarri. Egiaztatu zure zerbitzariaren konfigurazioa.

en: Server Connectivity
eu: Zerbitzariaren konektibitatea

en: Unable to reach some Akismet servers.
eu: Ezin da zenbait Akismet zerbitzaritara iritsi.

en: A network problem or firewall is blocking some connections from your web server to Akismet.com.  Akismet is working but this may cause problems during times of network congestion.  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet and firewalls</a>.
eu: DNS arazo bat edo suebaki bat Akismet.com-erako konexio batzuk blokeatzen ari da zure web zerbitzaritik.  Akismet badabil baina sareko kongestioak daudenean arazoak sor ditzake.  Jar zaitez harremanetan zure web ostalariaren edo suebakiaren administratzailearekin eta emaiozu <a href="%s" target="_blank">Akismet eta suebakien inguruko informazio hau</a>.

en: Unable to reach any Akismet servers.
eu: Ezin da Akismet zerbitzarietara iritsi.

en: A network problem or firewall is blocking all connections from your web server to Akismet.com.  <strong>Akismet cannot work correctly until this is fixed.</strong>  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet and firewalls</a>.
eu: DNS arazo bat edo suebaki bat Akismet.com-erako konexio guztiak blokeatzen ari da zure web zerbitzaritik.  <strong>Akismet ez da behar bezala ibiliko hau konpondu arte.</strong>  Jar zaitez harremanetan zure web ostalariaren edo suebakiaren administratzailearekin eta emaiozu <a href="%s" target="_blank">Akismet eta suebakien inguruko informazio hau</a>.

en: All Akismet servers are available.
eu: Akismet zerbitzari guztiak eskura daude.

en: Akismet is working correctly.  All servers are accessible.
eu: Akismet ondo dabil.  Zerbitzari guztiak atzi daitezke.

en: Network functions are disabled.
eu: Sareko funtzioa desgaituta daude.

en: Unable to find Akismet servers.
eu: Ezin da Akismet zerbitzaririk aurkitu.

en: A DNS problem or firewall is preventing all access from your web server to Akismet.com.  <strong>Akismet cannot work correctly until this is fixed.</strong>  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet and firewalls</a>.
eu: DNS arazo bat edo suebaki bat Akismet.com-erako atzipen guztiak eragozten ari da zure web zerbitzaritik.  <strong>Akismet ez da behar bezala ibiliko hau konpondu arte.</strong>  Jar zaitez harremanetan zure web ostalariaren edo suebakiaren administratzailearekin eta emaiozu <a href="%s" target="_blank">Akismet eta suebakien inguruko informazio hau</a>.

en: Akismet server
eu: Akismet zerbitzaria

en: Network Status
eu: Sarearen egoera

en: Akismet Stats
eu: Akismet estatistikak

en: Akismet is almost ready.
eu: Akismet lehendik dago gaituta.

en: Akismet has detected a problem.
eu: Akismet-ek arazo bat atzeman du.

en: Akismet Spam (%s)
eu: Akismet zaborra (%s)

en: Akismet Spam
eu: Akismet zaborra

en: You do not have sufficient permission to moderate comments.
eu: Ez duzu baimen nahikorik iruzkinak moderatzeko.

en: %1$s comments recovered.
eu: %1$s iruzkin berreskuratu dira.

en: All spam deleted.
eu: Zabor guztia ezabatu da.

en: Caught Spam
eu: Harrapatutako zaborra

en: Akismet has caught <strong>%1$s spam</strong> for you since you first installed it.
eu: Akismet-ek <strong>%1$s zabor bidalketa</strong> harrapatu du zugatik berau instalatu zenuenetik.

en: You have no spam currently in the queue. Must be your lucky day. :)
eu: Ez duzu zaborrik ilaran. Badirudi zortea alde duzula gaurkoan. :)

en: You can delete all of the spam from your database with a single click. This operation cannot be undone, so you may wish to check to ensure that no legitimate comments got through first. Spam is automatically deleted after 15 days, so don&#8217;t sweat it.
eu: Zure datu-basetik zabor guztia ezaba dezakezu klik bakar batez. Eragiketa hau ezin da desegin, beraz kontu izan iruzkin garrantzitsurik ez ezabatzeko. Zaborra automatikoki ezabatzen da 15 egun eta gero, beraz ez duzu izerditu beharrik.

en: There are currently %1$s comments identified as spam.
eu: Une honetan %1$s iruzkin daude zabor bezala identifikatuta.

en: Delete all
eu: Ezabatu guztiak

en: These are the latest comments identified as spam by Akismet. If you see any mistakes, simply mark the comment as "not spam" and Akismet will learn from the submission. If you wish to recover a comment from spam, simply select the comment, and click Not Spam. After 15 days we clean out the junk for you.
eu: Hauek dira Akismet-ek zabor bezala identifikatutako azken iruzkinak. Akatsik ikusten baduzu, iruzkinean "Ez da zaborra" markatu baino ez duzu egin behar eta Akismet-ek akatsetatik ikasiko du. Zaborretik iruzkin bat berreskuratu nahi baduzu, iruzkina hautatu eta egin klik "Ez da zaborra". 15 egun beranduago zaborra ezabatu egiten da.

en: All
eu: Guztiak

en: Search Spam &raquo;
eu: Bilatu zaborra &raquo;

en: &laquo; Previous Page
eu: &laquo; Aurreko orrialdea

en: Next Page &raquo;
eu: Hurrengo orrialdea &raquo;

en: De-spam marked comments &raquo;
eu: Markatu ez da zaborra bezala aukeratutako iruzkinak &raquo;

en: Comments you de-spam will be submitted to Akismet as mistakes so it can learn and get better.
eu: Zabor egoeratik kentzen dituzun iruzkinak Akismet-era bidaliko dira akats bezala honek ikasteko eta emaitza hobeak lortzeko.

en: No results found.
eu: Ez da emaitzarik aurkitu.

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comments</a>. | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comments</a>.
eu[0]: <a href="%1$s">Akismet-ek</a> zure gunea <a href="%2$s">spam iruzkin %3$setik</a> babestu du.
eu[1]: <a href="%1$s">Akismet-ek</a> zure gunea <a href="%2$s">%3$s spam iruzkinetik</a> babestu du.

en: Recheck Queue for Spam
eu: Berraztertu ilara zabor bila

en: Check for Spam
eu: Zaborrik dagoen begiratu

en: Comments on %s
eu: %s(r)i buruzko iruzkinak

en: Powered by WordPress, state-of-the-art semantic personal publishing platform.
eu: WordPress-ekin egina; norberak semantikoki argitaratzeko punta-puntako plataforma.

en: Enter your password to view comments.
eu: Sartu pasahitza iruzkinak ikusteko.

en: No Comments
eu: Iruzkinik ez

en: 1 Comment
eu: Iruzkin 1

en: % Comments
eu: % iruzkin

en: Edit This
eu: Editatu hau

en: You must be <a href="%s">logged in</a> to post a comment.
eu: Iruzkinak bidaltzeko <a href="%s">saioa hasi</a> behar duzu.

en: Tags:
eu: Etiketak:

en: Pages:
eu: Orrialdeak:

en: The latest comments to all posts in RSS
eu: Bidalketa guztiei egindako azken iruzkinak RSS formatuan

en: Comments <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr>
eu: Iruzkinen <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr>a

en: <cite class="fn">%s</cite> <span class="says">says:</span>
eu: <cite class="fn">%s</cite>(e)k <span class="says">dio:</span>

en: Your comment is awaiting moderation.
eu: Zure iruzkina moderatzeko zain dago.

en: %1$s at %2$s
eu: %2$s %1$s

en: (Edit)
eu: (Editatu)

en: View all posts in %s
eu: Ikusi bidalketa guztiak %s kategorian

en: XML error: %s at line %d
eu: XML errorea: %s %d. lerroan

en: Visit %s&#8217;s website
eu: Joan %s(r)en webgunera

en: Posts by %s
eu: %s(r)en bidalketak

en: Last updated: %s
eu: Azken eguneraketa: %s

en: Bookmarks
eu: Laster-markak

en: Usage of user levels by plugins and themes is deprecated. Use roles and capabilities instead.
eu: Plugin eta itxurek erabiltzaile-mailak erabiltzea zaharkituta dago. Erabili eginkizun eta gaitasunak horren ordez.

en: No categories
eu: Ez dago kategoriarik

en: %s topic | %s topics
eu[0]: gai %s
eu[1]: %s gai

en: No server specified
eu: Ez da zerbitzaririk zehaztu

en: Error
eu: Errorea

en: no login ID submitted
eu: saioa hasteko IDa ez da bidali

en: connection not established
eu: konexioa ez da burutu

en: No password submitted
eu: Pasahitza ez da bidali

en: Authentication failed
eu: Egiaztatzeak huts egin du

en: No connection to server
eu: Zerbitzarira konexiorik ez

en: No login ID submitted
eu: Saioa hasteko IDa ez da bidali

en: No server banner
eu: Zerbitzariaren bannerrik ez dago

en: abort
eu: ezeztatu

en: apop authentication failed
eu: apop autentikazioak huts egin du

en: Premature end of list
eu: Zerrendaren behar baino lehenagoko bukaera

en: Empty command string
eu: Komando-katea hutsik

en: connection does not exist
eu: konexioa ez da existitzen

en: No msg number submitted
eu: Mezu zenbakirik ez da bidali

en: Command failed
eu: Komandoak huts egin du

en: View all posts filed under %s
eu: Ikusi %s kategorian sailkatutako bidalketa guztiak

en: Feed for all posts filed under %s
eu: %s kategorian sailkatutako bidalketa guztien jarioa

en: Comments Off
eu: Iruzkinak ezgaituta

en: Comment on %s
eu: %s(e)ko iruzkinak

en: Log in to Reply
eu: Hasi saioa erantzuteko

en: Leave a Comment
eu: Utzi iruzkina

en: Log in to leave a Comment
eu: Hasi saioa iruzkina uzteko

en: Click here to cancel reply.
eu: Egin klik hemen erantzuna bertan behera uzteko.

en: Leave a Reply
eu: Utzi erantzuna

en: Leave a Reply to %s
eu: Utzi erantzuna %s(r)i

en: Author
eu: Egilea

en: URL
eu: URLa

[ctx: noun]
en: Comment
eu: Iruzkin

en: Are you sure you want to do this?
eu: Ziur zaude hau egin nahi duzula?

en: Edit
eu: Editatu

en: %s ago
eu: duela %s

en: Undo
eu: Desegin

en: Not Spam
eu: Ez da zaborra

en: Apply
eu: Aplikatu

en: Comments
eu: Iruzkinak

en: Publish
eu: Argitaratu

en: Excerpt
eu: Laburpena

en: Revisions
eu: Berrikuspenak

[ctx: adjective]
en: Approved
eu: Onartua

[ctx: adjective]
en: Spam
eu: Zaborra

en: Link Categories
eu: Esteken kategoriak

en: Search Categories
eu: Bilatu kategoriak

en: Edit Link Category
eu: Editatu esteka-kategoria

en: Update Category
eu: Eguneratu kategoria

en: Add Link
eu: Gehitu esteka

en: Save
eu: Gorde

en: Categories
eu: Kategoriak

en: Target
eu: Helburua

en: Advanced
eu: Aurreratua

en: Description
eu: Azalpena

en: None
eu: Bat ere ez

en: Invalid taxonomy
eu: Baliogabeko taxonomia

en: Edit Tag
eu: Editatu etiketa

[ctx: post]
en: Add New
eu: Gehitu berria

en: View Post
eu: Ikusi bidalketa

en: Edit Post
eu: Editatu bidalketa

en: Done
eu: Eginda

en: Anonymous
eu: Anonimoa

en: Submit
eu: Bidali

en: Invalid file type
eu: Fitxategi mota okerra

en: Preview
eu: Aurrebista

en: Recent Comments
eu: Iruzkin berriak

en: Cancel
eu: Utzi

en: Content
eu: Edukia

en: Tags
eu: Etiketak

en: Save Draft
eu: Gorde zirriborroa

en: No comments yet.
eu: Oraindik ez dago iruzkinik.

en: Reply
eu: Erantzun

en: Pingback
eu: Pingback-a

en: Trackback
eu: Aipua

en: Number of comments to show:
eu: Erakutsi beharreko iruzkin kopurua:

en: <strong>RSS Error</strong>: %s
eu: <strong>RSS errorea</strong>: %s

en: Unknown Feed
eu: Jario ezezaguna

en: Header
eu: Goiburua

en: Sidebar
eu: Albo-barra

en: Archives
eu: Artxiboak

en: Password
eu: Pasahitza

en: Redo
eu: Berregin

en: Scale
eu: Eskalatu

en: Thumbnail
eu: Iruditxoari

en: File &#8220;%s&#8221; doesn&#8217;t exist?
eu: &#8220;%s&#8221; fitxategia ez dago?

en: The GD image library is not installed.
eu: GD irudi liburutegia ez dago instalaturik.

en: File &#8220;%s&#8221; is not an image.
eu: &#8220;%s&#8221; fitxategia ez da irudi bat.

en: Add Media
eu: Gehitu media

en: Add an Image
eu: Gehitu irudia

en: Add Video
eu: Gehitu bideoa

en: Add Audio
eu: Gehitu audioa

en: Saved.
eu: Gordeta.

en: Left
eu: Ezkerra

en: Center
eu: Erdia

en: Right
eu: Eskuina

en: Medium
eu: Ertaina

en: Full Size
eu: Tamaina osoa

en: Size
eu: Tamaina

en: Alignment
eu: Lerrokatzea

en: Caption
eu: Argazki-oina

en: Link URL
eu: Estekaren URLa

en: Enter a link URL or click above for presets.
eu: Idatzi esteka baten URLa edo egin klik goian aurrez ezarritakoak erabiltzeko.

en: Edit Image
eu: Editatu irudia

en: Actions
eu: Ekintzak

en: Image URL
eu: Irudiaren URLa

en: Save as Pending
eu: Gorde berrikusteke bezala

en: Privately Published
eu: Modu pribatuan argitaratua

en: OK
eu: Ados

en: Private
eu: Pribatua

en: Public, Sticky
eu: Publikoa, itsaskorra

en: Schedule
eu: Programatu

en: Add or remove tags
eu: Gehitu edo kendu etiketak

en: All Categories
eu: Kategoria guztiak

en: Dismiss
eu: Bistatik kendu

en: Search
eu: Bilatu

en: Version
eu: Bertsioa

en: Version:
eu: Bertsioa:

en: Visit author homepage
eu: Joan egilearen webgunera

en: Images
eu: Irudiak

en: View Page
eu: Ikusi orrialdea

en: Links
eu: Estekak

en: Uncategorized
eu: Sailkatu gabea

en: E-mail: %s
eu: E-posta: %s

en: Pages
eu: Orrialdeak

en: Close
eu: Itxi

en: Select
eu: Hautatu

en: New Page
eu: Orrialde berria

en: Edit Media
eu: Editatu media

en: New Post
eu: Bidalketa berria

en: (no title)
eu: (izenbururik ez)

en: Activation Key Required
eu: Aktibazio-gakoa beharrezkoa

en: Activation Key:
eu: Aktibazio-gakoa:

en: Your account is now active!
eu: Zure kontua aktibo dago orain!

en: An error occurred during the activation
eu: Errorea gertatu da aktibazioan

en: Username:
eu: Erabiltzaile-izena:

en: No posts found.
eu: Ez da bidalketarik aurkitu.

en: Published
eu: Argitaratuta

en: Pending Review
eu: Berrikusteke

en: Draft
eu: Zirriborroa

en: Visit Site
eu: Bisitatu gunea

en: Log Out
eu: Amaitu saioa

en: You do not have permission to upload files.
eu: Ez daukazu fitxategiak igotzeko baimenik.
