Development (future 3.4) - en to ka translation catalogue (2734 entries)

en: Full Width Template
ka: სრულფართობიანი თემა

en: Post Formats
ka: ჩანაწერის ფორმატები

en: Featured Images
ka: რჩეული სურათები

[ctx: add new on admin bar]
en: Post
ka: პოსტი

[ctx: add new on admin bar]
en: Page
ka: გვერდი

en: %s (Invalid)
ka: %s (არასწორია)

[ctx: plugin name]
en: Name
ka: სახელწოდება

[ctx: term name]
en: Name
ka: სახელწოდება

[ctx: meta name]
en: Name
ka: სახელწოდება

[ctx: theme name]
en: Name
ka: სახელწოდება

[ctx: link name]
en: Name
ka: სახელწოდება

[ctx: html attribute]
en: Name
ka: სახელწოდება

[ctx: html attribute]
en: Name:
ka: სახელწოდება

[ctx: add new from admin bar]
en: Media
ka: მედია

[ctx: add new from admin bar]
en: Link
ka: ბმული

[ctx: add new from admin bar]
en: User
ka: წევრი

en: Add:
ka: ახალი...

en: Available Tools
ka: მისაწვდომი საშუალებები

en: Network Setup
ka: ქსელის კონფიგურაცია

en: User Experience Lead
ka: მომხმარებელთა გამოცდილების გაზიარების დანაყოფის ხელმძღვანელი

[ctx: Translate this to be the equivalent of English Translators in your language for the credits page Translators section]
en: Translators
ka: მთარგმნელები

en: Word count: %s
ka: %s სიტყვა

en: Lead Developer
ka: მთავარი დეველოპერი

en: Developer
ka: დეველოპერი

en: Help (Alt + Shift + H)
ka: დახმარება (Alt + Shift + H)

en: Extended Core Team
ka: ბირთვის გაფართოებული გუნდი

en: Want to see your name in lights on this page? <a href="%s">Get involved in WordPress</a>.
ka: გსურთ ამ გვერდზე თქვენი სახელის ხილვა? <a href="%s">მიიღეთ მონაწილეობა ვორდპრესის განვითარებაში!</a>.

[ctx: removing-widget]
en: Deactivate
ka: გათიშვა

en: Howdy, %1$s
ka: რასა იქმ, %1$s?

en: Recent Rockstars
ka: ჩვენი ვარსკვლავები

en: Exit fullscreen
ka: სრული ზომის რეჟიმის გათიშვა

en: Just write.
ka: უბრალოდ, წერეთ.

en: All Comments
ka: ყველა კომენტარი

en: Installed Plugins
ka: დაყენებული დამატებები

en: All Users
ka: ყველა მომხმარებელი

en: WordPress is created by a <a href="%1$s">worldwide team</a> of passionate individuals. <a href="%2$s">Get involved in WordPress</a>.
ka: ვორდპრესი შექმნილია მხურვალე პიროვნებების <a href="%1$s">საერთაშორისო გუნდის მიერ</a>. <a href="%2$s">მიიღეთ მონაწილეობა!</a>.

en: Project Leaders
ka: პროექტის ხელმძღვანელობა

en: Designer
ka: დიზაინერი

en: You have the freedom to run the program, for any purpose.
ka: თქვენ შეგიძლიათ პროგრამის გამოყენება ნებისმიერი მიზნისთვის.

en: You have the freedom to redistribute copies of the original program so you can help your neighbor.
ka: თქვენ თავისუფლად შეგიძლიათ პროგრამის გავრცელება, ასე რომ, დაეხმარეთ თქვენ მეზობელს.

en: You are using an insecure browser!
ka: თქვენ ინტერნეტის არასწორ მიმომხილველს იყენებთ!

en: Your browser is out of date!
ka: ინტერნეტის თქვენი  მიმომხილველი ძალიან, ძალიან ძველია!

en: Freedoms
ka: თავისუფლებები

en: Clear
ka: გასუფთავება

en: Search Installed Themes
ka: ძიება არსებულ თემებში

en: Approve and Reply
ka: დადასტურება და პასუხი

en: All Posts
ka: ყველა პოსტი

en: All Pages
ka: ყველა გვერდი

en: Collapse menu
ka: მენიუს დამალვა

en: Drop-ins are advanced plugins in the <code>%s</code> directory that replace WordPress functionality when present.
ka: ჩამგდებები არიან სპეციალური, მაღალი სირთული მქონე დამატებები (<code>%s</code>), რომლებიც არსებობის შმეთხვევაში ცვლიან ვორდპრესის ფუნქციონირებას .

en: Updated.
ka: განახლდა

en: fullscreen
ka: სრული ზომა

en: Uploaded Images
ka: ატვირთული სურათები

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Your_Profile_Screen" target="_blank">Documentation on User Profiles</a>
ka: <a href="http://codex.wordpress.org/Users_Your_Profile_Screen" target="_blank">მომხმარებელთა პროფილის დოკუმენტაცია</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Permalinks_Screen" target="_blank">Documentation on Permalinks Settings</a>
ka: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Permalinks_Screen" target="_blank">მუდმივი ბმულების დოკუმენტაცია</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Categories_Screen" target="_blank">Documentation on Categories</a>
ka: <a href="http://codex.wordpress.org/Posts_Categories_Screen" target="_blank">კატეგორიების დოკუმენტაცია</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Link_Categories_Screen" target="_blank">Documentation on Link Categories</a>
ka: <a href="http://codex.wordpress.org/Links_Link_Categories_Screen" target="_blank">ბმულების კატეგორიების დოკუმენტაცია</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Widgets_Screen" target="_blank">Documentation on Widgets</a>
ka: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Widgets_Screen" target="_blank">ვიჯეტების დოკუმენტაცია</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Menus_Screen" target="_blank">Documentation on Menus</a>
ka: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Menus_Screen" target="_blank">მენიუს დოკუმენტაცია</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen#Edit_Media" target="_blank">Documentation on Edit Media</a>
ka: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Add_New_Screen#Edit_Media" target="_blank">მედიის რედაქტირების დოკუმენტაცია</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Screen#Editing_Individual_Pages" target="_blank">Documentation on Editing Pages</a>
ka: <a href="http://codex.wordpress.org/Pages_Screen#Editing_Individual_Pages" target="_blank">გვერდების რედაქტირების დოკუმენტაცია</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Library_Screen" target="_blank">Documentation on Media Library</a>
ka: <a href="http://codex.wordpress.org/Media_Library_Screen" target="_blank">მედია ბიბლიოთეკების დოკუმეტაცია</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Screen" target="_blank">Documentation on Tools</a>
ka: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Screen" target="_blank">ხელსწაყოების დოკუმენტაცია</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Header_Screen" target="_blank">Documentation on Custom Header</a>
ka: <a href="http://codex.wordpress.org/Appearance_Header_Screen" target="_blank">გვერდის თავის დოკუმენტაცია</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Export_Screen" target="_blank">Documentation on Export</a>
ka: <a href="http://codex.wordpress.org/Tools_Export_Screen" target="_blank">ექსპორტის დოკუმენტაცია</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_General_Screen" target="_blank">Documentation on General Settings</a>
ka: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_General_Screen" target="_blank">გენერალური პარამეტრების დოკუმენტაცია</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Media_Screen" target="_blank">Documentation on Media Settings</a>
ka: <a href="http://codex.wordpress.org/Settings_Media_Screen" target="_blank">მედიის პარამეტრების დოკუმენტაცია</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_Updates_Screen" target="_blank">Documentation on Updating WordPress</a>
ka: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_Updates_Screen" target="_blank">ვორდპრესის განახლების დოკუმენტაცია</a>

en: Bold (Ctrl + B)
ka: მუქი (Ctrl + B)

en: Italic (Ctrl + I)
ka: კურსივი (Ctrl + I)

en: Insert/edit image (Alt + Shift + M)
ka: სურათის ჩსმა/რედაქტირება (Alt + Shift + M)

en: Unlink (Alt + Shift + S)
ka: ბმულის წაშლა (Alt + Shift + S)

en: Save failed
ka: შენახვა ვერ მოხერხდა

en: Autosave disabled.
ka: ავტოშენახვა გათიშულია.

en: Gold
ka: ოქროსფერი

[ctx: post format]
en: Format
ka: ფორმატი

en: Flagged as spam by Akismet
ka: აკისემტმა ეს სპამად ჩათვალა

en: <div id="akismetwrap"><div id="akismetstats"><a id="aka" href="http://akismet.com" title=""><div id="akismet1"><span id="akismetcount">%1$s</span> <span id="akismetsc">spam comment</span></div> <div id="akismet2"><span id="akismetbb">blocked by</span><br /><span id="akismeta">Akismet</span></div></a></div></div> | <div id="akismetwrap"><div id="akismetstats"><a id="aka" href="http://akismet.com" title=""><div id="akismet1"><span id="akismetcount">%1$s</span> <span id="akismetsc">spam comments</span></div> <div id="akismet2"><span id="akismetbb">blocked by</span><br /><span id="akismeta">Akismet</span></div></a></div></div>
ka[0]: მხოლობითი რიცხვი: <div id="akismetwrap"><div id="akismetstats"><a id="aka" href="http://akismet.com" title=""><div id="akismet1"><span id="akismetcount">%1$s</span> <span id="akismetsc">სპამის შემცვლელი კომენტარი</span></div> <div id="akismet2"><span id="akismetbb">დაბლოკა</span><br /><span id="akismeta">აკისმეტმა</span></div></a></div></div>
    
    მრავლობითი რიცხვი: <div id="akismetwrap"><div id="akismetstats"><a id="aka" href="http://akismet.com" title=""><div id="akismet1"><span id="akismetcount">%1$s</span> <span id="akismetsc">სპამის შემცვლელი კომენტარები</span></div> <div id="akismet2"><span id="akismetbb">დაბლოკნენ</span><br /><span id="akismeta">აკისმეტის მიერ</span></div></a></div></div>

en: History
ka: ისტორია

[ctx: comments]
en: Spam
ka: სპამი

[ctx: user]
en: Add Existing
ka: გაფართოების დამატება

[ctx: user]
en: Add New User
ka: ახალი წევრის დამატება

[ctx: admin bar menu group label]
en: Add New
ka: ახალი...

[ctx: Post format]
en: Audio
ka: აუდიო

en: New password
ka: ახალი პაროლი

en: Confirm new password
ka: ახალი პაროლის დადასტურება

en: To reset your password, visit the following address:
ka: ახალი პაროლის მისაღებად, გთხოთ შემდეგ მისამართზე გადახვიდეთ:

en: Reset Password
ka: ახალი პაროლი

en: The passwords do not match.
ka: პაროლები ერთმანეთს არ ემთხვევა

en: Password Reset
ka: ახალი პაროლი

en: Your password has been reset.
ka: თქვენი პაროლი განახლდა

en: Someone requested that the password be reset for the following account:
ka: ვიღაცამ მოითხოვა პაროლის შეცვლა შემდეგი ანგარიშისთვის:

en: If this was a mistake, just ignore this email and nothing will happen.
ka: იმ შემთხვევაში, თუ ეს შეცდომაა, უბრალოდ არ შეიმჩნიოთ ეს წერილი და არაფერი მოხდება.

en: Enter your new password below.
ka: გთხოვთ, შეიყვანოთ ახალი პაროლი ქვემოთ.

en: Invalid post
ka: არასწორი ჩანაწერი

en: Global Dashboard
ka: გლობალური კონსოლი

en: Edit My Profile
ka: ჩემი პროფილის რედაქტირება

en: Manage Comments
ka: კომენტარების მართვა

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time">Documentation on date and time formatting</a>.
ka: <a href="http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time">თარიღისა და დროის მართვის ფორმატირების დოკუმენტაცია</a>.

en: Akismet
ka: აკისმეტი

en: Options:
ka: პარამეტრები:

en: (Signup has been disabled. Only members of this site can comment.)
ka: (საიტზე გათიშულია რეგისტრაცია. კომენტირება მხოლოდ წევრებს შეუძლიათ.)

en: You can update to <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %2$s</a> automatically or download the package and install it manually:
ka: შეგიძლიათ ავტომატურად განაახლოთ <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress-ი %2$s</a> ვერსიამდე ან გადმოტვირთეთ პაკეტი და ხელით დააყენეთ ის.

en: New users will receive an email letting them know they&#8217;ve been added as a user for your site. By default, this email will also contain their password. Uncheck the box if you don&#8217;t want the password to be included in the welcome email.
ka: ახალი მომხმარებელი მიიღებს ელწერილს შეტყობინებით, რომ ის დამატებულია თქვენს საიტზე მომხმარებლის სახით. ნაგულისხმევად, ეს ელწერილი ასევე შეიცავს მის პაროლს. მოხსენით სათანადო თოლია, თუ გსურთ რომ პაროლი არ იქნას დართული მისალმების ელწერილზე.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%1$s">View version %3$s details</a>.
ka: ნაპოვნია %1$s-ის უფრო ახალი ვერსია. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%1$s">%3$s ვერსიის დეტალები</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%3$s">View version %4$s details</a>.
ka: ნაპოვნია %1$s-ის უფრო ახალი ვერსია. <a href="%2$s" class="thickbox" title="%1$s">%3$s ვერსიის დეტალები</a>.

en: Go to themes page
ka: თემის გვერდზე გადასვლა

en: Item moved to the Trash. | %s items moved to the Trash.
ka[0]: %s ელემენტი გადატანილია სანაგვეში.

en: Go to plugins page
ka: ჩადგმის გვერდზე გადასვლა

en: Go to WordPress Updates page
ka: WordPress-ის განახლების გვერდზე გადასვლა

en: Spam Blocked
ka: დაბლოკილი სპამი

en: %s (Pending)
ka: %s (გადასახედი)

en: Click Save Menu to make pending menu items public.
ka: ახალი მენიუს გამოქვეყნებისთვის, დააჭირეთ ღილაკს &laquo;მენიუს შენახვა&raquo;.

en: You must <a href="%1$s">enter your Akismet API key</a> for it to work.
ka: ამუშავებისთვის უნდა <a href="%1$s">შეიყვანოთ თქვენი Akismet-ის API-გასაღები</a>.

en: For many people, <a href="%1$s">Akismet</a> will greatly reduce or even completely eliminate the comment and trackback spam you get on your site. If one does happen to get through, simply mark it as "spam" on the moderation screen and Akismet will learn from the mistakes. If you don't have an API key yet, you can get one at <a href="%2$s">Akismet.com</a>.
ka: მრავალი მომხმარებლისათვის <a href="%1$s">Akismet</a>-ი საგრძნობლად ამცირებს ან საერთოდ გააქრობს საიტიდან შეტყობინებებისა და კომენტარების სპამს. თუ ასეთები მაინც მოიძებნა, უბრალოდ მონიშნეთ ის როგორც "სპამი" მოდერაციის გვერდზე და Akismet-ი ისწავლის საკუთარ შეცდომებზე. თუ ჯერ არ გაქვთ API გასაღები, შეგიძლიათ მიიღოთ ის საიტზე <a href="%2$s">Akismet.com</a>.

en: Akismet API Key
ka: Akismet-ის API-გასაღები

en: <a href="http://akismet.com/get/">What is this?</a>
ka: <a href="http://akismet.com/get/">რა არის ეს?</a>

en: Your server is running PHP version %1$s but WordPress %2$s requires at least %3$s.
ka: სერვერზე მუშაობს PHP ვერსია, %s WordPress-ისთვის კი საჭიროა სულ ცოტა 4.3.

en: Create a New Site
ka: ახალი საიტის შექმნა

[ctx: plugins per page (screen options)]
en: Plugins
ka: ჩანართები

[ctx: items per page (screen options)]
en: Media items
ka: მედია ფაილები

[ctx: comments per page (screen options)]
en: Comments
ka: კომენტარები

[ctx: users per page (screen options)]
en: Users
ka: წევრები

en: Images of exactly <strong>%1$d &times; %2$d pixels</strong> will be used as-is.
ka: ნახატები ზომით <strong>%1$d &times; %2$d პიქსელი</strong> გამოჩნდება ცვლილების გარეშე.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Themes#Adding_New_Themes" target="_blank">Documentation on Adding New Themes</a>
ka: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Themes#Adding_New_Themes" target="_blank">დოკუმენტაცია ახალი თემების დამატებაზე</a>

en: Crop and Publish
ka: შემოჭრა და გამოქვეყნება

en: Some themes come with additional header images bundled. If you see multiple images displayed, select the one you&#8217;d like and click the Save Changes button.
ka: ზოგიერთი თემის ნაკრებში შესულია სათაოს დამატებითი ნახატები. თუ ტქვენ ხედავთ რამოდენიმე ნახატს, აირჩიეთ რომელიც მოგწონთ და დააჭირეთ ღილაკზე &laquo;ცვლილებების შენახვა&raquo;.

en: A new trackback on the post "%s" is waiting for your approval
ka: ახალი კომენტარი ჩანაწერზე #%1$s "%2$s" ელოდება გააქტიურებას

en: Upgrading to a newer version of the same theme will override changes made here. To avoid this, consider creating a <a href="http://codex.wordpress.org/Child_Themes" target="_blank">child theme</a> instead.
ka: იგივე თემის ახალი ვერსიის დაყენება გააუქმებს აქ შეტანილ ცვლილებებს. ამის ასაცილებლად, განიხილეთ <a href="http://codex.wordpress.org/Child_Themes" target="_blank">შვილობილი თემის</a> შექმნის შესაძლებლობა.

en: You can find additional plugins for your site by using the <a href="%1$s">Plugin Browser/Installer</a> functionality or by browsing the <a href="%2$s" target="_blank">WordPress Plugin Directory</a> directly and installing new plugins manually. To manually install a plugin you generally just need to upload the plugin file into your <code>/wp-content/plugins</code> directory. Once a plugin has been installed, you can activate it here.
ka: შეგიძლიათ მოძებნოთ დამატებითი ჩანართები, <a href="%1$s">ჩანართების ნახვის/ინსტალაციის</a> ფუნქციის მეშვეობით, ან გადახედოთ უშუალოდ <a href="%2$s" target="_blank">WordPress-ის ჩანართების კრებულს</a> და დააყენოთ ჩანართები ხელით. ახალი ჩანართების დასაყენებლად საჭიროა ატვირთოთ ჩანართის ფაილი საიტის <code>/wp-content/plugins</code> საქაღალდეში. დაყენების შემდეგ, შეგეძლებათ მათი ამ გვერდიდან ჩართვა.

en: XFN stands for <a href="http://gmpg.org/xfn/" target="_blank">XHTML Friends Network</a>, which is optional. WordPress allows the generation of XFN attributes to show how you are related to the authors/owners of the site to which you are linking.
ka: XFN იშიფრება როგორც <a href="http://gmpg.org/xfn/" target="_blank">XHTML Friends Network</a> და არასავალდებულო ბლოკია. WordPress-ი საშუალებას იძლევა გამოვიყენოთ XFN ატრიბუტი, რათა ვაჩვენოთ თქვენი დამოკიდებულბა იმ საიტის მფლობელთან, რომლეზეც გაქვთ ბმული.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Managing_Plugins#Plugin_Management" target="_blank">Documentation on Managing Plugins</a>
ka: <a href="http://codex.wordpress.org/Managing_Plugins#Plugin_Management" target="_blank">დოკუმენტაცია ჩანართების შესახებ</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Template_Tags" target="_blank">Documentation on Template Tags</a>
ka: <a href="http://codex.wordpress.org/Template_Tags" target="_blank">დოკუმენტაცია შაბლონების ტეგებზე</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Editing_Files" target="_blank">Documentation on Editing Files</a>
ka: <a href="http://codex.wordpress.org/Editing_Files" target="_blank">დოკუმენტაცია ფაილების რედაქტირებაზე</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Themes" target="_blank">Documentation on Using Themes</a>
ka: <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Themes" target="_blank">დოკუმენტაცია თემების გამოყენებაზე</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Theme_Development" target="_blank">Documentation on Theme Development</a>
ka: <a href="http://codex.wordpress.org/Theme_Development" target="_blank">დოკუმენტაცია თემების შემუშავებაზე</a>

en: FTP Password
ka: FTP პაროლი

en: FTP Username
ka: FTP მომხმარებლის სახელწოდება

en: FTP/SSH Password
ka: FTP/SSH პაროლი

en: FTP/SSH Username
ka: FTP/SSH მომხმარებლის სახელწოდება

en: You can choose what&#8217;s displayed on the front page of your site. It can be posts in reverse chronological order (classic blog), or a fixed/static page. To set a static home page, you first need to create two <a href="%s">Pages</a>. One will become the front page, and the other will be where your posts are displayed.
ka: შეგიძლიათ გადაწყვიტოთ, თუ რა გამოჩნდება თქვენი საიტის მთავარ გვერდზე. შესაძლებელია, რომ ეს იყოს თქვენი ჩანაწერები, დალაგებული თარიღის მიხედვით(კლასიკური ბლოგი), ან ფიქსირებული/სტატიკური გვერდი. იმისათვის, რომ გამოიყენოთ სტატიკური გვერდი, უნდა შექმნათ ორი <a href="%s">გვერდი</a>. ერთი გახდება საწყისი გვერდი, მეორეზე კი, გამოჩნდება თქვენი ჩანაწერები.

en: The Optional fields let you customize the &#8220;category&#8221; and &#8220;tag&#8221; base names that will appear in archive URLs. For example, the page listing all posts in the &#8220;Uncategorized&#8221; category could be <code>/topics/uncategorized</code> instead of <code>/category/uncategorized</code>.
ka: არჩევითი ველები გაძლევენ საშუალებას განსაზღვროთ როგორ გამოიყურებიან &#8220;კატეგორიები&#8221; და &#8220;ტეგები&#8221; არქივების ბმულებში. მაგალითად, გვერდი, რომელზეც ჩამოთვლილია ყველა პოსტი კატეგორიაში &#8220;კატეგორიის გარეშე&#8221;, შეიძლება იყოს <code>/topics/uncategorized</code> იმის მაგივრად, რომ იყოს <code>/category/uncategorized</code>.

en: The following themes are installed but incomplete. Themes must have a stylesheet and a template.
ka: ეს თემები დაყენებულია შეცდომით.  თემებს უნდა ჰქონდეს სტილის ფაილი და თემა.

en: <strong>Plugins</strong> - Features the most popular, newest, and recently updated plugins from the WordPress.org Plugin Directory.
ka: <strong>ჩანართები</strong> — აქ თავმოყრილია ყველაზე პოპულარული და უახლესი ჩანართები საიტის WordPress.org ჩანართების კოლექციიდან.

en: When you assign multiple categories or tags to a post, only one can show up in the permalink: the lowest numbered category. This applies if your custom structure includes <code>%category%</code> or <code>%tag%</code>.
ka: შეგიძლიათ ჩანაწერს მიანიჭოთ რამდენიმე ტეგი ან კატეგორია, მაგრამ მუდმივ ბმულზე გამოჩნდება მხოლოდ ერთი: ის კატეგორია, რომელსაც აქვს უდაბლესი რიცხვი. ეს მართებულია, როცა თქვენს მიერ მორგებული სტრუქტურა შეიცავს <code>%category%</code> ან <code>%tag%</code>.

en: If you pick an option other than Default, your general URL path with structure tags, terms surrounded by <code>%</code>, will also appear in the custom structure field and your path can be further modified there.
ka: თუ გააკეთებთ ნაგულისხმევიდან განსხვავებულ არჩევანს, თქვენი ზოგადი ბმული სტრუქტურის ტეგებით, გარშემორტყმული <code>%</code> სიმბოლოთი ასევე გამოჩნდება მორგებული სტრუქტურის ველში, სადაც შეგეძლებათ მისი მომდევნო ცვლილება.

en: Many themes show some sidebar widgets by default until you edit your sidebars, but they are not automatically displayed in your sidebar management tool. After you make your first widget change, you can re-add the default widgets by adding them from the Available Widgets area.
ka: სანამ არ მოარგებთ გვერდით პანელს, ბევრი თემა აჩვენებს რაღაც ნაგულისხმევ ვიჯეტებს. ისინი არ არიან მოთავსებული გვერდითი პანელის მართვის ხელსაწყოში. იმის მერე, რაც შეიტანთ ვიჯეტებში ცვლილებას, შეგეძლებათ დააბრუნოთ ნაგულისხმევი ვიჯეტები ხელმისაწვდომი ვიჯეტების არიდან.

en: The template files are located in <code>%2$s</code>. The stylesheet files are located in <code>%3$s</code>. <strong>%4$s</strong> uses templates from <strong>%5$s</strong>. Changes made to the templates will affect both themes.
ka: თემას ფაილები მდებარეობს აქ: <code>%2$s</code>. სტილების სია არის აქ: <code>%3$s</code>. <strong>%4$s</strong> იყენებს შაბლონებს <strong>%5$s</strong>-დან. ცვლილებებმა შეიძლება იქონიონ გავლენა ორივე თემაზე.

en: If you want to remove the widget but save its setting for possible future use, just drag it into the Inactive Widgets area. You can add them back anytime from there. This is especially helpful when you switch to a theme with fewer or different widget areas.
ka: თუ გსურთ საიტიდან ამოიღოთ ვიჯეტი, მაგრამ შეინახოთ პარამეტრები მომავალი გამოყენებისთვის, გადაზიდეთ ის გათიშული ვიჯეტების არეში. შეგიძლიათ დააბრუნოთ ისინი ნებისმიერ სხვა დროს. ეს მოსახერხებელია როცა გადადიხართ თემაზე, რომელსაც აქვს ნაკლები ან განსხვავებული ვიჯეტების არე.

en: To add a new user for your site, click the Add New button at the top of the screen or Add New in the Users menu section.
ka: ახალი მომხმარებლის დამატებისათვის, დააჭირეთ გვერდის თავსა ან მომხმარებლების მენიუში მყოფ დამატების ღილაკს.

en: You can set maximum sizes for images inserted into your written content; you can also insert an image as Full Size.
ka: შეგიძლიათ განსაზღვროთ თქვენს შიგთავსში მოთავსებული გამოსახულებების მაქსიმალური ზომები; აგრეთვე, შეგიძლიათ გამოიყენოთ გამოსახულებები სრული ზომით.

en: If you know what you&#8217;re looking for, Search is your best bet. The Search screen has options to search the WordPress.org Plugin Directory for a particular Term, Author, or Tag. You can also search the directory by selecting a popular tags. Tags in larger type mean more plugins have been labeled with that tag.
ka: თუ იცით, რა გსურთ, ძიება ყველაზე კარგი არჩევანია. ძიების გვერდს აქვს საშუალება მოიძიოს შედეგები WordPress.org ჩანართების ბაზაში, ცალკეული სიტყვის, ავტორისა ან ტეგის მიხედვით. ასევე, შესაძლებელია მოიძიოთ პოპულარული ტეგების არჩევის მეშვეობით. დიდი ზომი ტეგები იმის მანიშნებელია, რომ ბევრი ჩანართია მაგით მონიშნული.

en: The Embed option allows you embed a video, image, or other media content into your content automatically by typing the URL (of the web page where the file lives) on its own line when you create your content.
ka: ჩასმის ფუნქცია გაძლევთ საშუალებას ჩასვათ თქვენს საიტზე ვიდეო რგოლი, გამოსახულება, ან სხვა მედია შიგთავსი, ფაილის ბმულის ჩასმით(იმ ბმულის, სადაც მოთავსებულია თვითონ ფაილი).

en: Most themes display the site title at the top of every page, in the title bar of the browser, and as the identifying name for syndicated feeds. The tagline is also displayed by many themes.
ka: თემების უმეტესობა აჩვენებს საიტის სათაურს თითოეული გვერდის თავში, ასევე როგორც ბრაუზერის სათაურის ზოლში და როგორც საიდენტიფიკაციო სახელწოდება აქტიური არხებისთვის. აგრეთვე, მრავალი თემა გამოაჩენს საიტის მოკლე აღწერას.

en: <strong>Order</strong> - Pages are usually ordered alphabetically, but you can choose your own order by entering a number (1 for first, etc.) in this field.
ka: <strong>თანმიმდევრობა</strong> — გვერდები როგორც წესი დახარისხებულია ალბანურად, მაგრამ თქვენ შეგიძლიათ შექმნათ საკუთარი თანმიმდევრობა ამ ველში რიცხვის შეყვანით (1 - პირველი და ა.შ.).

en: Please enter your FTP or SSH credentials to proceed.
ka: გაგრძელებისთვის შეიყვანეთ თქვენი FTP ან SSH ინფორმაცია.

en: Please enter your FTP credentials to proceed.
ka: გაგრძელებისთვის შეიყვანეთ თქვენი FTP ინფორმაცია.

en: If you do not remember your credentials, you should contact your web host.
ka: თუ არ გახსოვთ თქვენი ინფორმაცია, დაუკავშირდით თქვენს ვებ-ჰოსტს.

en: You can Upload a theme manually if you have already downloaded its ZIP archive onto your computer (make sure it is from a trusted and original source). You can also do it the old-fashioned way and copy a downloaded theme&#8217;s folder via FTP into your <code>/wp-content/themes</code> directory.
ka: შეგიძლიათ ხელით ატვირთოთ თემა, თუ უკვე გაქვთ გადმოტვირთული მისი ZIP არქივი(დარწმუნდით, რომ ის არის სანდო და პირველწყაროდან). ასევე, შეგიძლიათ ძველებურად გააკეთოთ ეს - ატვირთოთ თემის ფაილების ასლები სერვერზე თემების საქაღალდეში <code>/wp-content/themes</code> FTP პროტოკოლის მეშვეობით.

en: Your profile contains information about you (your &#8220;account&#8221;) as well as some personal options related to using WordPress.
ka: თქვენი პროფილი შეიცავს ინფორმაციას თქვენს(თქვენი &#8220;ანგარიშის&#8221;) შესახებ. ასევე, ის შეიცავს WordPress-ის სისტემის გამოყნებასთან დაკავშირებულ პარამეტრებს.

en: Pages are similar to Posts in that they have a title, body text, and associated metadata, but they are different in that they are not part of the chronological blog stream, kind of like permanent posts. Pages are not categorized or tagged, but can have a hierarchy. You can nest Pages under other Pages by making one the &#8220;Parent&#8221; of the other, creating a group of Pages.
ka: გვერდები ჩანაწერებს ჰგავს იმით, რომ მათ აქვთ სათაური, ტექსტი და მეტამონაცემები, მაგრამ განსხვავდებიან იმით, რომ არ მიუკეთვნებიან ბლოგის ქრონოლოგიურ ნაკადს, არამედ მუდმივი ჩანაწერების სახე გააჩნიათ. გვერდებს არ მიენიჭება კატეგორიები და ტეგები, თუმცა შესაძლოა რომ ჰქონდეთ იერარქია. შესაძლებელია ერთი გვერდის მეორეს ქვეშ განთავსება.

en: <strong>Send Trackbacks</strong> - Trackbacks are a way to notify legacy blog systems that you&#8217;ve linked to them. Enter the URL(s) you want to send trackbacks. If you link to other WordPress sites they&#8217;ll be notified automatically using pingbacks, and this field is unnecessary.
ka: <strong>უკუბმულების გაგზავნა</strong> — ეს არის საშუალება აცნობოთ მოძველებულ პლათფორმებზე განთავსებულ ბლოგებს, რომ თქვენ ბმულით დაუკავშირდით მათ. შეიტანეთ მისამართები, რომლებზეც გსურთ უკუბმულების გაგზავნა. თუ თქვენ ბმულით უკავშირდებით ბლოგს, რომელიც მუშაობს WordPress-ზე, ასეთი უკუბმულის გაგზავნა არ დაგჭირდებათ, შეტყობინება ავტომატურად გაიგზავნება.

en: Contributors can write and manage their posts but not publish posts or upload media files.
ka: წევრს შეუძლია დაწეროს და ჩაასწოროს საკუთარი ჩანაწერები, მაგრამ არ შეუძლია მათი გამოქვეყნება ან ფაილების ატვირთვა.

en: Administrators have access to all the administration features.
ka: ადმინისტრატორს აქვს წვდომა ყველა ადმინისტრაციულ ფუნქციასთან.

en: The Documentation menu below the editor lists the PHP functions recognized in the plugin file. Clicking Lookup takes you to a web page about that particular function.
ka: რედაქტირების არის ქვემოთ მყოფი დოკუმენტაციის მენიუში ჩამოთვლილია ჩანართის მიერ მხარდაჭერილი PHP ფუნქციები. ძებნის ღილაკზე დაჭერა გადაგიყვანთ ვებ-გვერდზე, სადაც აღწერილი იქნება კონკრეტული ფუნქცია.

en: You can use the editor to make changes to any of your plugins&#8217; individual PHP files. Be aware that if you make changes, plugins updates will overwrite your customizations.
ka: შეგიძლიათ გამოიყენოთ რედაქტორი, რათა შეიტანოთ ცვლილებები თქვენი ჩანართის ნებისმიერ PHP ფაილში. გაითვალისწინეთ ის, რომ თქვენს მიერ შეტანილი ცვლილებები გაუქმდება ჩანართის განახლებისას.

en: You can add links here to be displayed on your site, usually using <a href="%s">Widgets</a>. By default, links to several sites in the WordPress community are included as examples.
ka: საიტზე ბმულების დამატებისთვის დაამტეთ ისინი აქ მყოფ სიაში. გამოჩენისთვის გამოიყენეთ <a href="%s">ვიჯეტები</a>. ნაგულისხმევად, WordPress-ის საზოგადოების რამდენიმე საიტის ბმული უკვე დამატებულია ნიმუშის სახით.

en: If you delete a link, it will be removed permanently, as Links do not have a Trash function yet.
ka: თუ წაშლით ბმულს, ის წაიშლება სამუდამოდ. ბმულებს ჯერ-ჯერობით არ აქვთ სანაგვე ყუთის ფუნქცია.

en: Updating your WordPress installation is a simple one-click procedure; just click on the Update button when it says a new version is available.
ka: WordPress-ის სისტემის განახლება არის მარტივი, რომელიც ერთი დაწკაპუნებით სრულდება; უბრალოდ დაწკაპუნეთ განახლების ღილაკზე, როცა მიიღებთ შეტყობინებას, რომ ხელმისაწვდომია ახალი ვერსია.

en: Don&#8217;t forget to click on the Save Changes button when you are finished.
ka: დასრულების შემდგომ არ დაგავიწყდეთ ღილაკზე &laquo;ცვლილელების შენახვა&raquo; დაჭერა.

en: If you want to discard your custom header and go back to the default included in your theme, click on the buttons to remove the custom image and restore the original header image.
ka: თუ გსურთ მორგებული სათაოს გაუქმება და ნაგულისხმევის აღდგენა, დააჭირეთ ღილაკებს ნახატის წასაშლელად.

en: To use a background image, simply upload it, then choose your display options below. You can display a single instance of your image, or tile it to fill the screen. You can have your background fixed in place, so your site content moves on top of it, or you can have it scroll with your site.
ka: ფონის ნახატის გამოსაყენებლად უბრალოდ ატვირთეთ ის და აირჩიეთ ჩვენების პარამეტრები. შესაძლებელია ნახატის ერთი ეგზემპლარის ჩვენება, ანდა მოზაიკის სახით. შესაძლებელია ფონის ფიქსირება, შედეგად საიტის შიგთავსი გადაადგილდება მის ზემოდან.

en: You can customize the look of your site without touching any of your theme&#8217;s code by using a custom background. Your background can be an image or a color.
ka: შესაძლებელია საიტის გარეგანი სახის მორგება თემის ფაილებში კოდის ცვლილების გარეშე, მორგებული ფონის საშუალებით. შეგიძლიათ გამოიყენოთ ნახატი ან ფერი.

en: You can set a custom image header for your site. Simply upload the image and crop it, and the new header will go live immediately.
ka: შეგიძლიათ გამოიყენოთ მორგებული სათაო ნახატი. უბრალოდ ატვირთეთ და შემოჭერით ნახატი, ის დაუყოვნებლივ მოხვდება საიტზე.

en: <strong>Slug</strong> - The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
ka: <strong>ჭდე</strong> — გახლავთ დასახელება, რომელიც კარგად ერგება URL-მისამართს. როგორც წესი შეიცავს მხოლოდ ლათინურ ასოებს, ციფრებს და დეფისს.

en: You can also create posts with the <a href="%s">Press This bookmarklet</a>.
ka: ასევე შეგიძლიათ ჩანაწერების გაკეთება <a href="%s">სანიშნე &laquo;გამოქვეყნება&raquo;</a>.

en: Your username cannot be changed, but you can use other fields to enter your real name or a nickname, and change which name to display on your posts.
ka: თქვენი მომხმარებლის სახელწოდებას შეცვლა შეუძლებელია. სამაგიეროდ, შეგიძლიათ გამოიყენოთ სხვა ველები ნამდვილი სახელწოდებასა ან თიკუნის შეყვანისთვის. შესაძლებელია აირჩიოთ, თუ რა სახელწოდება გამოჩნდეს თქვენს ჩანაწერებში.

en: Required fields are indicated; the rest are optional. Profile information will only be displayed if your theme is set up to do so.
ka: აუცილებელი ველები მითითებულია; სხვა დანარჩენი არასავალდებულოა. პროფილის ინფორმაცია იქნება ნაჩვენები მხოლოდ თუ თქვენ თემას გააჩნია ეს ფუნქცია.

en: Remember to click the Update Profile button when you are finished.
ka: დასრულებისას, არ დაგავიწყდეთ დააჭიროთ პროფილის განახლების ღილაკს.

en: Editors can publish posts, manage posts as well as manage other people&#8217;s posts, etc.
ka: რედაქტორს შეუძლია გამოაქვეყნოს ჩანაწერები, ჩაასწოროს როგორც თავისი, ასევე სხვისი ჩანაწერები და ა.შ.

en: Background Repeat
ka: ფონის გემორება

en: You can also moderate the comment from this screen using the Status box, where you can also change the timestamp of the comment.
ka: ასევე შეგიძლიათ მოიწონოთ ან დაიწუნოთ კომენტარი ამ ეკრანზე ბლოკის &laquo;სტატუსი&raquo; მეშვეობით. ასევე შეგიძლიათ კომენტარის გამოქვეყნების დროის შეცვლა.

en: You can edit the information left in a comment if needed. This is often useful when you notice that a commenter has made a typographical error.
ka: სურვილის შემთხვევაში შეგიძლიათ ჩაასწოროთ კომენტარი. ეს სასარგებლოა, როდესაც კომენტარის ავტორმა შეცდომა დაუშვა მართლწერაში.

en: Background Attachment
ka: ფონის მიმაგრება

en: Automatically add new top-level pages
ka: ზედა დონის გვერდების ავტომატური დამატება.

en: Enter menu name here
ka: შეიყვანეთ მენიუს სახელწოდება აქ

en: You can also control the display of your content in RSS feeds, including the maximum numbers of posts to display, whether to show full text or a summary, and the character set encoding.
ka: ასევე შეგიძლიათ მართოთ ის, თუ როგორ გამოჩნდება შიგთავსი RSS წყაროებში, ნაჩვენები ჩანაწერების მაქსიმალური რაოდენობის, მთლიანი თუ შემოკლებული ტექსტის ჩვენებისა და კოდირების პარამეტრების ჩათვლით.

en: UTC means Coordinated Universal Time.
ka: UTC ნიშნავს Coordinated Universal Time(გრინვიჩის დრო).

en: The fields on this screen determine some of the basics of your site setup.
ka: ამ გვერდზე მოცემული ველები ხელს გიწყობენ საიტის გამართვაში.

en: This screen contains the settings that affect the display of your content.
ka: ეს გვერდი შეიცავს პარამეტრებს, რომლებსაც გავლენა აქვს თქვენი შიგთავსის ჩვენებაზე.

en: You must click the Save Changes button at the bottom of the screen for new settings to take effect.
ka: ცვლილებების გამოსაყენებლად უნდა დააჭიროთ ღილაკს &laquo;ცვლილებების შენახვა&raquo;.

en: The WordPress URL and the Site URL can be the same (example.com) or different; for example, having the WordPress core files (example.com/wordpress) in a subdirectory instead of the root directory.
ka: WordPress-ის მისამართი და საიტის მისამართი შეიძლება იყოს ერთი და იგივე(example.com) ან განსხვავდებოდნენ; მაგალითისთვის, შესაძლებელია გქონდეთ WordPress-ის ძრავის ფაილები არა ძირეულ საქაღალდეში, არამედ მასში მყოფ ქვესაქაღალდეში(example.com/wordpress)

en: The boxes for link name, web address, and description have fixed positions, while the others may be repositioned using drag and drop. You can also hide boxes you don&#8217;t use in the Screen Options tab, or minimize boxes by clicking on the title bar of the box.
ka: ბლოკების &laquo;დასახელება&raquo;, &laquo;მისამართი&raquo; და &laquo;აღწერილობა&raquo; დაფისქირებულია, თუმცა შესაძებელია ყველა სხვა დანარჩენის გადაადგილება მაუსის საშუალებით. ასევე შესაძლებელია არასაჭირო ბლოკების დამალვა ჩანართზე &laquo;ეკრანის მორგება&raquo;, ან მათი ჩაკეცვა ბლოკის სათაურზე დაწკაპუნებით.

en: While your site is being updated, it will be in maintenance mode. As soon as your updates are complete, your site will return to normal.
ka: სანამ მიმდინარეობს საიტის განახლება, ის დახურული იქნება ტექნიკური მიზეზებით. როგორც კი განახლება დასრულდება, ის დაუბრუნდება მუშაობის ჩვეულებრივ რეჟიმს.

en: Your plugins are all up to date.
ka: ყველა თქვენი ჩანართი უახლესი ვერსიისაა.

en: You have the latest version of WordPress.
ka: WordPress-ი ბოლო ვერსიისაა.

en: Your themes are all up to date.
ka: ყველა თემა განახლებულია ბოლო ვერსიამდე.

en: An updated version of WordPress is available.
ka: WordPress %1$s ვერსია უკვე გამოვიდა! <a href="%2$s">გთხოვთ განაახლოთ</a>.

en: Original: %s
ka: საწყისი: %s

en: Function Name&hellip;
ka: ფუნქციის დასახელება

en: Activate importer
ka: იმპორტის სკრიპტის გააქტიურება

en: You can add or edit links on this screen by entering information in each of the boxes. Only the link&#8217;s web address and name (the text you want to display on your site as the link) are required fields.
ka: ამ ეკრანზე შეგიძლიათ დაამატოთ ან ჩაასწოროთ ბმულები, მიუთითოთ ინფორმაცია ყოველ ბლოკში. სავალდებულოა მხოლოდ მისამართი და დასახელება.

en: Return to Importers
ka: იმპორტის სკრიპტებზე დაბრუნება

en: Activate Plugin &amp; Run Importer
ka: ჩადგმის გააქტიურება და იმპორტის დაწყება

en: One Response to %2$s | %1$s Responses to %2$s
ka[0]: %1$s გამოხმაურება %2$s-ზე

en: Categories can be selectively converted to tags using the <a href="%s">category to tag converter</a>.
ka: კატეგორიები შეიძლება გადაყვანილ იქნეს ტეგებად <a href="%s">კონვერტორის საშუალებით</a>.

en: Tags can be selectively converted to categories using the <a href="%s">tag to category converter</a>
ka: კატეგორიები შეიძლება გადაყვანილ იქნეს ტეგებად <a href="%s">კონვერტორის საშუალებით</a>.

[ctx: nav menu front page title]
en: Home: %s
ka: მთავარი: %s

en: ERROR:
ka: შეცდომა:

en: The <strong>%s</strong> importer is invalid or is not installed.
ka: ჩადგმა <strong>%s</strong> უვარგისია ან არ არის დაყენებული.

en: Page Attributes
ka: გვერდის ატრიბუტები

en: Need help? Use the Help tab in the upper right of your screen.
ka: გჭირდებათ დახმარება? გამოიყენეთ დახმარების ჩანართი ეკრანის მარჯვენა ზედა კუთხეში.

en: This screen lists links to plugins to import data from blogging/content management platforms. Choose the platform you want to import from, and click Install Now when you are prompted in the popup window. If your platform is not listed, click the link to search the plugin directory for other importer plugins to see if there is one for your platform.
ka: ამ ეკრანზე წარმოდგენილია ბმულები ჩადგმებზე შიგთავსის იმპორტისათვის. აირჩიეთ სასურველი პლათფორმა და დააჭირეთ ღილაკზე &laquo;დაყენება&raquo; ეკრანზე გამოსუკ სარკმელში. თუ ტქვენი პლათფორმა არ არის სიაში, დააჭრეთ ბმულზე სხვა ჩადგმების მისაძებნად, შესაძლოა მოიძებნოს თქვენთვის სასურველი.

en: Once generated, your WXR file can be imported by another WordPress site or by another blogging platform able to access this format.
ka: WXR-ფაილის შექმნის შემდგომ შესაძლებელია მისი იმპორტი სხვა საიტზე, რომელიც WordPress-ის ძრავზე მუშაობს ანდა სხვა პლათფორმაზე, რომლეც მხარს უჭერს ამ ფორმატს.

en: You can customize the display of this screen using the Screen Options tab and/or the dropdown filters above the links table.
ka: შეგიძლიათ ცვალოთ ეკრანის გარეგნობა ჩანართიდან &laquo;ეკრანის პარამეტრები&raquo; და/ან ბმულების ცხრილის ზედ მყოფი ჩამოსაშლელი ფილტრების მეშვებობით.

en: Choose a plugin to edit from the menu in the upper right and click the Select button. Click once on any file name to load it in the editor, and make your changes. Don&#8217;t forget to save your changes (Update File) when you&#8217;re finished.
ka: აირჩიეთ ჩასასწორებელი მარჯვნივ და ზემოთ მყოფი მენიუდან და დააჭირეთ არჩევის ღილაკს. ნებისმიერი ფაილის რედაქტირების ველში გასახსნელად, დააწკაპუნეთ მის დასახელებაზე. დასრულებისას, არ დაგავიწყდეთ ცვლილებელის შენახვა("ფაილის განახლება").

en: Most of the time, plugins play nicely with the core of WordPress and with other plugins. Sometimes, though, a plugin&#8217;s code will get in the way of another plugin, causing compatibility issues. If your site starts doing strange things, this may be the problem. Try deactivating all your plugins and re-activating them in various combinations until you isolate which one(s) caused the issue.
ka: უმეტეს შემთხვევაში, ჩანართები მშვენივრად ურთიერთქმედებენ WordPress-სთან და სხვა ჩანართებთან. ხანდახან, ერთი ჩანართის კოდი მეორეს "წინ დაუდგება", რაც იწვევს თავსებადობის პრობლემებს. თუ თქვენი საიტი იწყებს არასწორად ან უცნაურად მუშაობას, ეს იქნება სავარაუდო მიზეზი. სცადეთ ყველა თქვენი ჩანართის გათიშვა და მათი სხვადასხვა კომბინაციით ჩართვა სანამ არ გაარკვევთ თუ რომელი იწვევდა პრობლემას.

en: You can see your active theme at the top of the screen. Below are the other themes you have installed that are not currently in use. You can see what your site would look like with one of these themes by clicking the Preview link. To change themes, click the Activate link.
ka: ეკრანის ზედა ნაწილში დაინახავთ აქტიურ თემას. მის ქვეშ მოთავსებულია ყველა დანარჩენი დაყენებული თემა. შეგიძლიათ გადახედოთ ამ თემების გამოყენების შემთხვევაში თუ როგორ გამოიყურება თქვენი საიტი. ამისთვის მიჰყევით გადახედვის ბმულს. თემის შესაცვლელად გამოიყენეთ აქტივაციის ბმული.

en: Aside from the default theme included with your WordPress installation, themes are designed and developed by third parties.
ka: საწყისი თემის გარდა, რომელიც გამოიყენება WordPress-ის ინსტალაციის შემდეგ, მათ ასევე ქმნიან და ამუშავებენ მესამე პირები.

en: For PHP files, you can use the Documentation dropdown to select from functions recognized in that file. Lookup takes you to a web page with reference material about that particular function.
ka: PHP ფაილებისთვის, გამოიყენეთ დოკუმენტაციის ჩამოსაშლელი მენიუ და იხილეთ ფაილში არსებული ფუნქციები. ძებნის ღილაკი გადაგიყვანთ ვებგვერდზე, სადაც აღწერილი იქნება კონკრეტული ფუნქცია.

en: Widgets may be used multiple times. You can give each widget a title, to display on your site, but it&#8217;s not required.
ka: ვიჯეტი მრავალჯერ გამოყენებადია. შეგიძლიათ თითოეულს მიანიჭოთ საიტზე გამოსაჩენი სათაური, მაგრამ ეს აუცილებელი არ არის.

en: Enabling Accessibility Mode, via Screen Options, allows you to use Add and Edit buttons instead of using drag and drop.
ka: <em>ეკრანის მართვის</em> ჩანართიდან <em>დამხმარე რეჟიმის</em> ჩართვა გაძლევთ საშუალებას გამოიყენოთ დამატების და რედაქტირების ღილაკები გადაზიდვის მაგიერ.

en: You can use the Theme Editor to edit the individual CSS and PHP files which make up your theme.
ka: შეგიძლიათ გამოიყენოთ თემების რედაქტორი რათა ჩაასწოროთ თემის CSS და PHP ფაილები.

en: Begin by choosing a theme to edit from the dropdown menu and clicking Select. A list then appears of all the template files. Clicking once on any file name causes the file to appear in the large Editor box.
ka: ჩამოსაშლელი მენიუდან აირჩიეთ შესაცვლელი თემა და დააჭირეთ არჩევის ღილაკს. შემდეგ, გაჩნდება სია ყველა ხელმისაწვდომი თემათ. ნებისმიერი ფაილის სახელზე დაწკაპუნების შედეგად, მისი შიგთავსი გაიხსნება რედაქტირების ველში.

en: Widgets are independent sections of content that can be placed into any widgetized area provided by your theme (commonly called sidebars). To populate your sidebars/widget areas with individual widgets, drag and drop the title bars into the desired area. By default, only the first widget area is expanded. To populate additional widget areas, click on their title bars to expand them.
ka: ვიჯეტი არის შიგთავსის დამოუკიდებელი განყოფილება, რომელიც გამოიყენება თემის ნებისმიერ ვიჯეტისთვის ვარგისიან არეში(ე.წ. "გვერდითი პანელები"). გვერდით პანელებზე, ან სხვა ვიჯეტებისტვის ვარგისიან არეზე ვიჯეტების განთავსებისათვის, გადაზიდეთ სათაურის პანელები სასურველ არეში. ნაგულისხმევად, ჩამოშლილია მხოლოდ პირველი სავიჯეტო არე. დამატებითი სავიჯეტო არეების გასაშლელად, დაწკაპუნეთ მათ სათაურზე.

en: You can Search for themes by keyword, author, or tag, or can get more specific and search by criteria listed in the feature filter. Alternately, you can browse the themes that are Featured, Newest, or Recently Updated. When you find a theme you like, you can preview it or install it.
ka: შეგიძლიათ ეძიოთ თემებში სიტყვის, ავტორის, ან ტეგის მიხედვით, ან შეგიძლიათ მოძებნოთ თვისებების ფილტრში ჩამოთვლილი პარამეტრების მიხედვით. ანალოგიურად, შეგიძლიათ დაათვალიეროთ თემები, გადახედოთ რჩეულ, უახლესსა ან ახლახანს განახლებულებს. როცა მოძებნით სათქვენო თემას, შეგეძლებათ გადახედოთ ან დააყენოთ ის.

en: <strong>Advice:</strong> think very carefully about your site crashing if you are live-editing the theme currently in use.
ka: <strong>რჩევა:</strong> დაფიქრდით საიტის შესაძლო პრობლემებზე, რომელთა გაჩენა შესაძლებელია იმ შემთხვევაში, თუ ცოცხლად ასწორებთ თემის ფაილებს.

en: After typing in your edits, click Update File.
ka: ფაილის რედაქტირების შემდეგ, დააჭირეთ ღილაკს "ფაილის განახლება".

en: (no parent)
ka: (მშობლის გარეშე)

en: <strong>Template</strong> - Some themes have custom templates you can use for certain pages that might have additional features or custom layouts. If so, you&#8217;ll see them in this dropdown menu.
ka: <strong>თემა</strong> — ზოგიერთ თემაში ზოგიერთი გვერდებისათვის შეიძლება იყოს განსაკუთრებული შაბლონები დამატებითი ფუქნციებით და ან განსხვვაებული დიზაინით. თქვენ მათ ამ სიაში ნახავთ.

en: <strong>Parent</strong> - You can arrange your pages in hierarchies. For example, you could have an &#8220;About&#8221; page that has &#8220;Life Story&#8221; and &#8220;My Dog&#8221; pages under it. There are no limits to how many levels you can nest pages.
ka: <strong>მშობელი გვერდი</strong> — შეგიძლიათ შექმნათ გვერდების იერარქია. მაგალითად, შექნმათ გვერდი &laquo;ჩემს შესახებ&raquo;, რომლეშიც იქნება გვერდები &laquo;ბიოგრაფია&raquo; და &laquo;ჩემი ძაღლი&raquo;. იერარქიის დონე შეზღუდული არ არის.

en: All updates have been completed.
ka: ყველა განახლება დასრულებულია.

en: Select menu items (pages, categories, links) from the boxes at left to begin building your custom menu.
ka: მენიუს ელემენტის შესაქმნელად, გამოიყენეთ მარცხნივ მყოფი სარკმელების ელემენტები (გვერდები, კატეგორიები, ბმულები).

en: When adding a new tag on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
ka: ახალი ჭდის დამატებისას ამ ეკრანზე ივსება შემდეგი ველები:

en: You can use categories to define sections of your site and group related posts. The default category is &#8220;Uncategorized&#8221; until you change it in your <a href="%s">writing settings</a>.
ka: შესაძლებელია კატეგორიების გამოყენება რათა განვსაზღვროთ საიტის სექციები და დავაჯგუფოთ ჩანაწერები თემების მიხედვით. ნაგულისხმევად ჩანაწერები ხვდებიან კატეგორიაში &laquo;დაუხარისხებელი&raquo;, თუ არ შევცვლით ამას <a href="%s">წერის პარამეტრებში</a>.

en: What&#8217;s the difference between categories and tags? Normally, tags are ad-hoc keywords that identify important information in your post (names, subjects, etc) that may or may not recur in other posts, while categories are pre-determined sections. If you think of your site like a book, the categories are like the Table of Contents and the tags are like the terms in the index.
ka: რა სხვაობა კატეგორებსა და ტეგებს შორის? როგორც წესი, ტეგებად იყენებენ ნებისმიერ საკვანძო სიტყვას, რომელიც ამ ჩანაწერში მნიშველობის მატარებელია (სახელები, იბიექტები და ა.შ.)და რომლებიც შეიძლება სხვა ჩანაწერებშიც შეგვხვდეს, ხოლო კატეორიებად გამოიყენება წინასწარ განსაზღვრული სექციები. თუ საიტს შევხედავთ როგორც წიგნს, მაშინ კატეგორები ჰგავს შინაარს, ხოლო ტეგები — ანბანურ საძიებელს.

en: You can change the display of this screen using the Screen Options tab to set how many items are displayed per screen and to display/hide columns in the table.
ka: შესაძლებელია ამ ეკრანის გამოსახვის შეცვლა ჩანართში &laquo;ეკრანის მორგება&raquo; იმის მითითებით, თუ რამდენი ელემენტის და ცხრილის რამდენი სვეტის გამოსახვაა საჭირო.

en: <strong>Description</strong> - The description is not prominent by default; however, some themes may display it.
ka: <strong>Description</strong> — ნაგულისხმევად არ გამოჩნდება, თუმცა ზოგიერთი თემა მას გამოსახავს.

en: <strong>Parent</strong> - Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have children categories for Bebop and Big Band. Totally optional. To create a subcategory, just choose another category from the Parent dropdown.
ka: <strong>მშობელი კატეგორია</strong> — კატეგორიებს, ტეგებისაგან განსხვავებით, შეიძლება ჰქონდეთ იერარქია. მაგალითად, შეგიძლიათ შექმნათ კატეგორია &laquo;ჯაზი&raquo; და მას დაუქვემდებაროთ კატეგორიები &laquo;ბიბოპი&raquo; და &laquo;ბიგ ბენდები&raquo;. ყველაფერი მორგებადია. ქვეკატეგორიის შესაქმნელად, უბრალოდ აირჩიეთ სხვა კატეგორია სიაში &laquo;მშობელი კატეგორია&raquo;

en: <strong>Name</strong> - The name is how it appears on your site.
ka: <strong>სახელწოდება</strong> — განსაზღვრავს, თუ როგორ გამოჩნდება ელემენტი საიტზე.

en: When adding a new category on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
ka: ახალი კატეგორიის დამატებისას ამ ეკრანზე ივსება შემდეგი ველები:

en: You can narrow the list by file type/status using the text link filters at the top of the screen. You also can refine the list by date using the dropdown menu above the media table.
ka: ზემოთ მოთავსებული ტექსტური ბმულების გამოყენებით შეგიძლიათ ამოირჩიოთ ფაილები სიიდან თანახმად სახეობისა ან მდგომარეობისა. ასევე, შეგიძლიათ დაალაგოთ სია თარიღის მიხედვით სიის თავთან არსებული ჩამოსაშლელი მენიუს დახმარებით.

en: Header Image
ka: საიტის სათაოს ნახატი

en: Default Images
ka: ნაგულისხმევი ნახატები

en: Crop Header Image
ka: საიტის სათაოს ნახატის შემოჭრა

en: For more information:
ka: დამატებითი ინფორმაციისათვის:

en: This will remove the header image. You will not be able to restore any customizations.
ka: ეს ფუნქცია წაშლის სათაოს ნახატს. ვერ შეძლებთ ცვლილების გაუქმებას.

en: You can upload a custom header image to be shown at the top of your site instead of the default one. On the next screen you will be able to crop the image.
ka: შეგიძლიათ ატვირთოთ მორგებული ნახატი, რომელიც ნაჩვენები იქნება ბლოგის ზედა ნაწილში ნაგულისხმევის ნაცვლად. შემდეგ გვერდზე შეძლებთ ნახატის შემოჭრას.

en: Remove Header Image
ka: საიტის სათაოს ნახატის ამოღება

en: Reset Image
ka: სურათის ჩამოყრა

en: This will restore the original header image. You will not be able to restore any customizations.
ka: ეს ფუნქცია აღადგენს სათაოს საწყის ნახატს. ვერ შეძლებთ ცვლილების გაუქმებას.

en: Restore Original Header Image
ka: საიტის სათაოს საწყისი ნახატის აღდგენა

en: Display Text
ka: ტექსტის ჩვენება

en: Text Color
ka: ტექსტის ფერი

en: If you want to hide header text, add <strong>#blank</strong> as text color.
ka: თუ გსურთ სათაოს ტექსტის დამალვა, დაამატეთ <strong>#blank</strong>,როგორც ფერი.

en: Reset Text Color
ka: ტექსტის ფერის ჩამოყრა

en: This will restore the original header text. You will not be able to restore any customizations.
ka: ეს ფუნქცია აღადგენს სათაოს საწყის ტექსტს. ვერ შეძლებთ ცვლილების გაუქმებას.

en: Restore Original Header Text
ka: სათაოს საწყისი ტექსტის აღდგენა.

en: Image Upload Error
ka: ნახატის ატვირთვის შეცდომა

en: You need Javascript to choose a part of the image.
ka: საჭიროა Javascript-ი ნახატის ნაწილის ასარჩევად.

en: A yellow row means the comment is waiting for you to moderate it.
ka: ყვითელი მონიშვნა ნიშნავს, რომ კომენტარი საჭიროებს შემოწმებას.

en: Edit this item
ka: ამ ელემენტის რედაქტირება

en: Edit this item inline
ka: ამ ელემენტის თვისებების რედაქტირება

en: Restore this item from the Trash
ka: ელემენტის სანაგვე ყუთიდან აღდგენა.

en: Move this item to the Trash
ka: ელემენტის სანაგვე ყუთში გადატანა

en: Delete this item permanently
ka: ელემენტის სამუდამოდ წაშლა

en: Allow comments.
ka: კომენტარები ჩართულია.

en: Install the LiveJournal importer to import posts from LiveJournal using their API.
ka: LIveJournal-ის ჩანაწერების საკუთარი API-ს საშალებით იმპორტის ჩადგმის დაყენება.

en: Sorry, you have filled your storage quota (%s MB).
ka: სამწუხაროდ, თქვენი საცავის ქვოტა ამოიწურა (%s მბ).

en: The current theme does not natively support menus, but you can use the &#8220;Custom Menu&#8221; widget to add any menus you create here to the theme&#8217;s sidebar.
ka: მიმდინარე თემას არ აქვს მენიუს ბუნებრივი მხარდაჭერა, მაგრამ შეგიძლიათ გამოიყენოთ ვიჯეტი &#8220;Custom Menu&#8221;(მორგებული მენიუ) იმისათვის, რომ დაამატოთ თქვენს მიერ შექმნილი მენიუები საიტის გვერდით პანელზე.

en: Return to WordPress Updates
ka: WordPress-ის განახლების გვერდზე დაბრუნება

en: <strong>Publish</strong> - You can set the terms of publishing your post in the Publish box. For Status, Visibility, and Publish (immediately), click on the Edit link to reveal more options. Visibility includes options for password-protecting a post or making it stay at the top of your blog indefinitely (sticky). Publish (immediately) allows you to set a future or past date and time, so you can schedule a post to be published in the future or backdate a post.
ka: <strong>გამოქვეყნება</strong> — შესაძლებელია გამოქვეყნების პირობის მითითება ბლოკში &laquo;გამოქვეყნება&raquo;. პუნქტებისათვის &laquo;სტატუსი&raquo;, &laquo;ხილულობა&raquo; და &laquo;გამოქვეყნება (დაუყოვნებლივ)&raquo; დამატებითი ვარინატების სანახავად დააჭირეთ ბმულს &laquo;რედაქტირება&raquo; მათ გვერდით. პუნქტში &laquo;ხილულობა&raquo; შესაძლებელია ჩანაწერის პაროლით დაცვა ანდა მთავარ გვერდზე მიჭიკარტება. პუნქტი &laquo;გამოქვეყნება (დაუყოვნებლივ)&raquo; შესაძლებლობას იძლევა ჩანაწერს მიეთითოს გამოქვეყნების თარიღი როგორც წარსული დროით, ასევე მომავლითაც, ასე რომ შეგიძლიათ დაგეგმოთ ჩანაწერის გამოქვეყნება უკანა რიცხვითაც.

en: <strong>Featured Image</strong> - This allows you to associate an image with your post without inserting it. This is usually useful only if your theme makes use of the featured image as a post thumbnail on the home page, a custom header, etc.
ka: <strong>ჩანაწერის ესკიზი</strong> — ეს ბლოკი საშუალებას გაძლევთ ჩანაწერს დაუკავშიროთ ნახატი მისი ჩანაწერში ჩასმის გარეშე. ამას აზრი აქვს, როგორც წესი მაშინ, როდესაც ბლოგზე გამოყენებული გაფორმების თემას მთავარ გვერდზე გამოაქვს ჩანაწერის ესკიზი.

en: <strong>Title</strong> - Enter a title for your post. After you enter a title, you&#8217;ll see the permalink below, which you can edit.
ka: <strong>სათაური</strong> — შეიტანეთ ჩანაწერის სათაური. ამის შემდეგ მის ქვეშ გაჩნდება მუდმივი ბმული, რომლის შეცვლაც შესაძლებელია.

en: <strong>Discussion</strong> - You can turn comments and pings on or off, and if there are comments on the post, you can see them here and moderate them.
ka: <strong>განხილვა</strong> — შესაძლებელია კომენტარების და შეტყობინებების ჩართვა ან გამორთვა. თუ ჩანაწერს გააჩნია კომენტარი, აქ შეძლებთ მის წაკითხვას და შემოწმებასაც.

en: You can refine the list to show only posts in a specific category or from a specific month by using the dropdown menus above the posts list. Click the Filter button after making your selection. You also can refine the list by clicking on the post author, category or tag in the posts list.
ka: შესაძლებელია სიის დეტალიზაცია, კონკრეტული კატეგრიიდან ჩანაწერების გამოტანით განსაზღვრული თვის მიხედვით, ჩამოშლად სიაში პარამეტრების არჩევით. არჩევის შემდეგ დააჭირეთ ღილაკს &laquo;ფილტრი&raquo;. ასევე შესაძებელია სიის დეტალიზაცია ჩანაწერის ავტორზე, კატეგორიაზე ან ტეგზე დაწკაპუნებით.

en: You can view posts in a simple title list or with an excerpt. Choose the view you prefer by clicking on the icons at the top of the list on the right.
ka: შეგიძლიათ ნახოთ ჩანაწერები სათაურიების უბრალო სიის სახით, ანდა ციტატებთან ერთად. აირჩიეთ სასურველი ხედი ხატულების მეშვეობით სიის ზედა მარჯვენა კუთხეში.

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many posts to list per screen using the Screen Options tab.
ka: შეგიძლიათ დამალოთ/გამოაჩიონოთ სვეტები თქვენი სურვილის მიხედვით და მიუთითოთ სასურველი ჩანაწერების რაოდენობა ჩანართზე &laquo;ეკრანი მორგება&raquo;.

en: You can filter the list of posts by post status using the text links in the upper left to show All, Published, Draft, or Trashed posts. The default view is to show all posts.
ka: შესაძებელია გვერდების დაფილტვრა სტატუსის მიხედვით, ზედა მარცხენა კუთხეში ტექსტური ბმულების გამოყენებით, იმისათვის რომ აჩვენოთ ყველა ჩანაწერი, გამოქვეყნებული, მონახაზები ან წაშლილები. ნაგულისხმევად ნაჩვენებია ყველა ჩანაწერი.

en: You can customize the display of this screen in a number of ways:
ka: შეგიძლაით მოარგოთ ეკრანის გამოსახვა რამოდენიმე ხერხით:

en: Hovering over a row in the posts list will display action links that allow you to manage your post. You can perform the following actions:
ka: მაუსის მიმთითებლის ჩანაწერთა სიაში სტრიქონზე გადატარებისას გამოჩნდება ბმული, რომელიც საშუალებას გაძლევთ მართოთ ჩანაწერი. შეგიძლიათ განახორციელოთ შემდეგი ქმედებები:

en: Custom Menu
ka: მორგებული მენიუ

en: Use this widget to add one of your custom menus as a widget.
ka: გამოიყენეთ ეს ვიჯეტი რატა გამოიყენოთ თქვენს მიერ შექმნილი მენიუები ვიჯეტის სახით.

en: Search Installed Plugins
ka: ჩანართის გვერდზე გადასვლა

en: Your theme supports %s menu. Select which menu you would like to use. | Your theme supports %s menus. Select which menu appears in each location.
ka[0]: თქვენი თემას აქვს %s მენიუს მხარდაჭერა. აირჩიეთ, რომლის გამოყენება გსურთ და სად.

en: <strong>Incoming Links</strong> - Shows links to your site found by Google Blog Search.
ka: <strong>შემომავალი ბმულები</strong>

en: <strong>QuickPress</strong> - Allows you to create a new post and either publish it or save it as a draft.
ka: <strong>სწრაფი გამოქვეყნება</strong> — საშუალებას გაძლევთ შექმნათ ახალი პოსტი, და გამოაქვეყნოთ ან შეინახოთ იგი მონახაზის სახით.

en: <strong>Recent Drafts</strong> - Displays links to the 5 most recent draft posts you&#8217;ve started.
ka: <strong>ბოლო მონახაზები</strong> — აჩვენებს თქვენი 5 უკანასკნელი მონახაზის ბმულებს.

en: <strong>Right Now</strong> - Displays a summary of the content on your site and identifies which theme and version of WordPress you are using.
ka: <strong>ამ წუთში</strong> — აჩვენებს თქვენი საიტის შიგთავსის სტატისტიკას და აჩვენებს, თუ რომელ თემასა და WordPress-ის ვერსიას იყენებთ.

en: <strong>Recent Comments</strong> - Shows the most recent comments on your posts (configurable, up to 30) and allows you to moderate them.
ka: <strong>ბოლო კომენტარები</strong> — აჩვენებს ყველაზე ახალ კომენტარებს თქვენ პოსტებზე (რაოდენობა მორგებადია, მაქს. 30) და გაძლევთ საშუალებას მართოთ ისინი.

en: Your theme does not support navigation menus or widgets.
ka: თქვენს თემას არ აქვს სანავიგაციო მენიუებისა ან ვიჯეტების მხარდაჭერა.

en: &#8220;%s&#8221; has failed to upload due to an error
ka: შეცდომის გამო ვერ მოხერხდა &#8220;%s&#8221; ფაილის ატვირთვა

en: Post published. <a href="%s">View post</a> | <a href="%s">Edit post</a>
ka: ჩანაწერი გამოქვეყნდა. <a href="%s">ნახვა</a> | <a href="%s">რედაქტირება</a>

en: Draft saved. <a href="%s">Preview post</a> | <a href="%s">Edit post</a>
ka: მონახაზი შენახულია. <a href="%s">ნახვა</a> | <a href="%s">რედაქტირება</a>

en: Categories and Tags Converter
ka: კატეგორიების და ტეგების კონვერტორი.

en: Install the category/tag converter to convert existing categories to tags or tags to categories, selectively.
ka: კატეგორიების ტეგებად და ტეგების კატეგორიად კონვერტაციის ჩადგმის დაყენება.

en: New pingback on your post "%s"
ka: ახალი შეტყობინება თქვენი ჩანაწერის შესახებ: "%s"

en: A new pingback on the post "%s" is waiting for your approval
ka: ახალი კომენტარი ჩანაწერზე #%1$s "%2$s" ელოდება გააქტიურებას

en: A new comment on the post "%s" is waiting for your approval
ka: ახალი კომენტარი ჩანაწერზე #%1$s "%2$s" ელოდება გააქტიურებას

en: New trackback on your post "%s"
ka: ახალი უკუბმული თქვენ ჩანაწერზე: "%s"

en: New comment on your post "%s"
ka: თქვენს ჩანაწერზე "%s" ახალი კომენტარია

en: There is a pending change of your e-mail to <code>%1$s</code>. <a href="%2$s">Cancel</a>
ka: მიმდინარეობს თქვენი ელფოსტის მისამართის შეცვლა შემდეგით: <code>%1$s</code>. <a href="%2$s">გაუქმება</a>

en: Most Recent
ka: უახლესი

en: End Date
ka: საბოლოო თარიღი

en: Start Date
ka: საწყისი თარიღი

en: A term with the name provided already exists.
ka: ელემენტი მოყვანილი სახელწოდებათ უკვე არსებობს.

en: No Repeat
ka: გამეორების გარეშე

en: XHTML Friends Network
ka: XHTML მეგობრების ქსელი

en: Valid <abbr title="eXtensible HyperText Markup Language">XHTML</abbr>
ka: მართებული <abbr title="eXtensible HyperText Markup Language">XHTML</abbr>

en: %1$s and %2$s.
ka: %1$s და %2$s.

en: You are currently browsing the <a href="%1$s/">%2$s</a> blog archives.
ka: თქვენ იმყოფებით <a href="%1$s/">%2$s</a> ბლოგის არქივში.

en: You are currently browsing the <a href="%1$s/">%2$s</a> blog archives for %3$s.
ka: თქვენ იმყოფებით <a href="%1$s/">%2$s</a> ბლოგის არქივში, %3$s-თვის.

en: Comments are closed.
ka: დისკუსია დახურულია.

en: You are currently browsing the <a href="%1$s/">%2$s</a> blog archives for the year %3$s.
ka: თქვენ იმყოფებით <a href="%1$s/">%2$s</a> ბლოგის არქივში, წელიწადი: %3$s.

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>.
ka: შესული როგორც <a href="%1$s">%2$s</a>.

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Log out of this account">Log out &raquo;</a>
ka: შესული როგორც <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="ანგარიშიდან გასვლა">გასვლა &raquo;</a>

en: Submit Comment
ka: კომენტარის დატოვება

en: %1$s is proudly powered by %2$s
ka: %1$s იყენებს %2$s

en: <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>
ka: <abbr title="Universal Resource Locator">URL-მისამართი</abbr>

en: Your Comment
ka: თქვენი კომენტარი

en: Say It!
ka: კომენტარის დამატება

en: Close this window.
ka: ფანჯრის დახურვა.

en: Sorry, no posts matched your criteria.
ka: თქვენს მოთხოვნას არ დაემთხვა არცერთი ჩანაწერი.

en: Powered by <a href="%s" title="Powered by WordPress, state-of-the-art semantic personal publishing platform"><strong>WordPress</strong></a>
ka: აღჭურვილია <a href="%s" title="აღჭურვილია WordPress-თ, პირადული სემანტური გამოცემის პლატფორმების შედევრით"><strong>WordPress</strong>-თ</a>

en: Log out of this account
ka: ანგარიშიდან გასვლა

en: Log out &raquo;
ka: ანგარიშიდან გასვლა &raquo;

en: Mail (will not be published)
ka: ელფოსტა (არ იქნება ნაჩვენები)

en: <strong>XHTML:</strong> You can use these tags: <code>%s</code>
ka: <strong>XHTML:</strong> შეგიძლიათ გამოიყენოთ ეს ტეგები: <code>%s</code>

en: You have searched the <a href="%1$s/">%2$s</a> blog archives for <strong>&#8216;%3$s&#8217;</strong>. If you are unable to find anything in these search results, you can try one of these links.
ka: თქვენ ეძებდით <a href="%1$s/">%2$s</a> ბლოგის არქივში <strong>&#8216;%3$s&#8217;</strong>-ს. თუ ვერაფერს ნახავთ, შეგიძლიათ სცადოთ შემდეგი ბმულებიდან ერთ-ერთი.

en: You are currently browsing the <a href="%1$s/">%2$s</a> blog archives for the day %3$s.
ka: თქვენ იმყოფებით <a href="%1$s/">%2$s</a> ბლოგის არქივში, თარიღი: %3$s.

en: You are currently browsing the archives for the %s category.
ka: თქვენ იმყოფებით %s კატეგორიის არქივში.

en: %d queries. %s seconds.
ka: %d მოთხოვნა. %s წამი.

en: Comments (RSS)
ka: კომენტარები (RSS)

en: Entries (RSS)
ka: ჩანაწერები (RSS)

en: Line and paragraph breaks automatic, e-mail address never displayed, <acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym> allowed: <code>%s</code>
ka: ხაზისა და აბზაცის გადატანა ავტომატურია, ელფოსტის მისამართები არასოდეს ჩანს, შესაძლებელი <acronym title="Hypertext Markup Language">HTML</acronym> კოდი: <code>%s</code>

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
ka: ეს ჩანაწერი პაროლით არის დაცული. კომენტარების ხილვისთვის შეიყვანეთ პაროლი.

en: This page validates as XHTML 1.0 Transitional
ka: ეს გვერდი მოწმდება XHTML 1.0 Transitional სტანდარტით.

en: Sorry, the comment form is closed at this time.
ka: სამწუხაროდ, კომენტარები ამჟამად გათიშულია.

en: %1$s - Comments on %2$s
ka: %1$s — კომენტარი: %2$s

en: <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr> feed for comments on this post.
ka: <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr> არხი ამ პოსტის კომენტარებისათვის.

en: The <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr> to TrackBack this entry is: <em>%s</em>
ka: შენატანის უკუბმულის <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr> მისამართი არის: <em>%s</em>

en: by %1$s &#8212; %2$s @ <a href="#comment-%3$s">%4$s</a>
ka: ავტორი %1$s &#8212; %2$s, დრო <a href="#comment-%3$s">%4$s</a>

en: Leave a comment
ka: კომენტარის დატოვება

[ctx: Screen Options]
en: Show on screen
ka: ეკრანზე ჩანს

en: Install the WordPress importer to import posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags from a WordPress export file.
ka: WordPress-ის ჩანაწერების, კომენტარებისა და მომხმარებელთა, კატეგორიების ტეგებად და ტეგების კატეგორიად კონვერტაციის იმპორტის ჩადგმის დაყენება.

en: Install the RSS importer to import posts from an RSS feed.
ka: RSS-არხის ჩანაწერების იმპორტის ჩადგმის დაყენება.

en: Install the blogroll importer to import links in OPML format.
ka: OPML-ფორმატის ბმულების იმპორტის ჩადგმის დაყენება.

en: Install the Movable Type importer to import posts and comments from a Movable Type or TypePad blog.
ka: Movable Type-ის ან TypePad-ის ჩანაწერებისა და კომენტარების იმპორტის ჩადგმის დაყენება.

en: Install the Blogger importer to import posts, comments, and users from a Blogger blog.
ka: Blogger-ის ჩანაწერების, კომენტარებისა და მომხმარებელთა იმპორტის ჩადგმის დაყენება.

en: Install importer
ka: იმპორტის სკრიპტის დაყენება

[ctx: revisions column name]
en: New
ka: ახალი

[ctx: revisions column name]
en: Old
ka: ძველი

[ctx: revisions column name]
en: Date Created
ka: შექმნის თარიღი

en: Choose from the most used tags
ka: აირჩიეთ პოპულარული ტეგებიდან.

[ctx: Theme stylesheets in theme editor]
en: Styles
ka: სტილები

[ctx: Plugin Installer]
en: Tag
ka: ტეგი

[ctx: Theme Installer]
en: Tag
ka: ტეგი

[ctx: verb]
en: Clear
ka: გასუფთავება

[ctx: Taxonomy Description]
en: Description
ka: აღწერა

[ctx: Taxonomy Slug]
en: Slug
ka: ჭდე

[ctx: Taxonomy Name]
en: Name
ka: სახელწოდება

[ctx: Taxonomy Parent]
en: Parent
ka: მშობელი

[ctx: adjective]
en: Pending
ka: გადასახედი

[ctx: comment]
en: Mark as Spam
ka: მონიშნე სპამად

en: You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> tags and attributes: %s
ka: შეგიძლიათ გამოიყენოთ ეს <abbr title="HyperText Markup Language">HTML</abbr> ტეგები და ატრიბუტები: %s

en: Background Image
ka: ფონის ნახატი

en: Remove Background Image
ka: ფონის ნახატის ამოღება

en: Comments on &#8220;%s&#8221;
ka: კომენტარები: &#8220;%1$s&#8221;

en: The Walker class named <strong>%s</strong> does not exist.
ka: Walker კლასი სახელწოდებათ <strong>%s</strong> არ არსებობს.

en: Show advanced menu properties
ka: მენიუს გაფართოებული პარამეტრების ჩვენება

[ctx: Columns]
en: Show on screen
ka: ეკრანზე ჩანს

[ctx: Metaboxes]
en: Show on screen
ka: ეკრანზე ჩანს

en: Theme Locations
ka: თემის არეები

[ctx: taxonomy singular name]
en: Category
ka: კატეგორია

en: Search Tags
ka: ტეგების ძებნა

en: Popular Tags
ka: პოპულარული ტეგები

en: New Category Name
ka: ახალი კატეგორიის სახელწოდება

en: New Tag Name
ka: ახალი კატეგორიის სახელწოდება

en: Add New Category
ka: ახალი კატეგორიის დამატება

en: Add New Tag
ka: ახალი ტეგის დამატება

en: Update Tag
ka: ტეგის განახლება

en: Parent Category:
ka: მშობელი კატეგორია:

en: Parent Category
ka: მშობელი კატეგორია

en: All Tags
ka: ყველა ტეგი

[ctx: taxonomy general name]
en: Categories
ka: კატეგორიები

en: Theme <span class="b">%1$s</span> with <span class="b"><a href="widgets.php">%2$s Widget</a></span> | Theme <span class="b">%1$s</span> with <span class="b"><a href="widgets.php">%2$s Widgets</a></span>
ka[0]: თემა <span class="b"><a href="themes.php">%1$s</a></span>, <span class="b"><a href="widgets.php">%2$s ვიჯეტით.</a></span>

en: Search Pages
ka: გვერდების ძებნა

en: Add New Post
ka: ახალი ჩანაწერის დამატება

en: Parent Page:
ka: მშობელი გვერდი:

[ctx: post type general name]
en: Posts
ka: ჩანაწერები

en: Edit Page
ka: გვერდის რედაქტირება

en: Search Posts
ka: ჩანაწერების ძებნა

en: Add New Page
ka: ახალი გვერდის დამატება

[ctx: post type general name]
en: Pages
ka: გვერდები

[ctx: post type singular name]
en: Page
ka: გვერდი

[ctx: post type singular name]
en: Post
ka: ჩანაწერი

en: You have version %1$s installed. Update to %2$s.
ka: თქვენ იყენებთ %1$s ვერსიას. განაახლეთ: %2$s.

[ctx: nav menu home label]
en: Home
ka: მთავარი

en: New theme activated. This theme supports widgets, please visit the <a href="%s">widgets settings</a> screen to configure them.
ka: ახალი თემა გააქტიურდა. ამ თემას აქვს ვიჯეტების მხარდაჭერა, ესტუმრეთ  <a href="%s">ვიჯეტების მართვის გვერდს</a> მათ სამართავად.

en: <strong>ERROR</strong>: This username is invalid because it uses illegal characters. Please enter a valid username.
ka: <strong>შეცდომა</strong>: ეს თიკუნი არამართებულია, რადგან ის შეიცავს მიუღებელ სიმბოლოებს. გთხოვთ შეიყვანოთ მისაღები თიკუნი.

[ctx: comment]
en: Spam | Spam
ka[0]: სპამი

[ctx: comment]
en: Not Spam
ka: სპამი არ არის

en: Required fields are marked %s
ka: აუცილებელი ველები მონიშნულია %s

en: This will restore the original background image. You will not be able to restore any customizations.
ka: ეს ფუქნცია არადგენს საწყის ფონურ ნახატს. ვერ შეძლებთ ცვლილების გაუქმებას.

en: Please include a %1$s template in your theme.
ka: გთოვთ, თემაში დაიმატეთ %1$s თემა.

en: Theme without %1$s
ka: თემა%1$s გარეშე

en: The <code>%s</code> option is deprecated for the family of <code>bloginfo()</code> functions.
ka: <code>%s</code> გაუქმებული და ამოღებულია <code>bloginfo()</code> ფუნქციების ოჯახიდან.

en: Use the <code>%s</code> option instead.
ka: ამის მაგივრად გამოიყენეთ <code>%s</code>.

en: Label
ka: წარწერა

en: Add New Menu
ka: ახალი მენიუს დამატება

en: When you have finished building your custom menu, make sure you click the Save Menu button.
ka: მორგებული მენიუს აწყობის დასრულებისას, არ დაგავიწყდეთ დააჭიროთ ღილაკზე &laquo;მენიუს შენახვა&raquo;.

en: After you have added your items, drag and drop to put them in the order you want. You can also click each item to reveal additional configuration options.
ka: საგნების დამატების შემდეგ, დააჭირეთ და გადაადგილეთ ისინი სასურველი წყობის მისაღებად. ასევე, დამატებითი ინფორმაციისთვის, შეგიძლიათ დააწკაპუნოთ თითოეულზე.

en: Create Menu
ka: მენიუს შექმნა

en: To create a custom menu, give it a name above and click Create Menu. Then choose items like pages, categories or custom links from the left column to add to this menu.
ka: მორგებული მენიუს შესაქმნელად, ზემოთ შეიყვანეთ სასურველი სახელწოდება და დააჭირეთ ღილაკს "მენიუს შექმნა". ამის შემდეგ, მარცხენა პანელიდან აირჩიეთ ის გვერდები, კატეგორიები ან მორგებული ბმულები მენიუში გამოსაყენებლად.

en: Your site&#8217;s WordPress Pages
ka: თქვენი ბლოგის გვერდები

en: Your new WordPress site has been successfully set up at:
    
    %1$s
    
    You can log in to the administrator account with the following information:
    
    Username: %2$s
    Password: %3$s
    
    We hope you enjoy your new site. Thanks!
    
    --The WordPress Team
    http://wordpress.org/
ka: თქვენი ახალი WordPress-საიტი წარმატებით შეიქმნა შემდეგ მისამართზე:
    
    %1$s
    
    თქვენ შეგიძლიათ შეხვიდეთ ადმინისტატორის ანგარიშზე შემდეგი ინფორმაციით:
    
    თიკუნი: %2$s
    პაროლი: %3$s
    
    იმედი გვაქვს, თქვენი ახალი საიტით კმაყოფილი დარჩებით. გმადლობთ!
    
    --WordPress-ის ჯგუფი
    http://wordpress.org/

en: WordPress Blog
ka: WordPress-ის ბლოგი

en: Your web host or server administrator has disabled PHP's <code>fsockopen</code> or <code>gethostbynamel</code> functions.  <strong>Akismet cannot work correctly until this is fixed.</strong>  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet's system requirements</a>.
ka: თქვენი ვებ-ჰოსტინგის ან სერვერის ადმინისტრატორმა გათიშა PHP ფუნქციები <code>fsockopen</code> ან <code>gethostbynamel</code>. <strong>Akismet-ი გამართულად ვერ იმუშავებს, სანამ ეს არ გასწორდება.</strong>  გთხოვთ დაუკავშირდეთ ვებ-ჰოსტინგის ან ბრანდმაუერის ადმინისტრატორს და მიაწოდოთ <a href="%s" target="_blank">ეს ცნობები Akismet-ის სისტემური მოთხოვნების შესახებ</a>.

en: Sorry, you do not have access to user data on this site.
ka: უკაცრავად, მაგრამ თქვენ არ გაქვთ წევრების მონაცემებთან წვდომის უფლება.

en: Sorry, you are not allowed to post on this site.
ka: უკაცრავად მაგრამ თქვენ არ გაქვთ ამ ბლოგზე ჩანაწერების გამოქვეყნების უფლება.

en: Sorry, you are not allowed to publish posts on this site.
ka: უკაცრავად მაგრამ თქვენ არ გაქვთ ამ ბლოგზე ჩანაწერების გამოქვეყნების უფლება.

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view categories.
ka: უკაცრავად, მაგრამ თქვენ უნდა გქონდეთ ჩანაწერების რედაქტირების უფლება, რომ შეძლოთ ტეგების ნახვა.

en: Sorry, you are not allowed to publish pages on this site.
ka: უკაცრავად, მაგრამ თქვენ არ გაქვთ ამ ბლოგზე გვერდების გამოქვეყნების უფლება.

en: &mdash; No role for this site &mdash;
ka: &mdash; საიტისთვის როლი მინიჭებული არ არის &mdash;

en: Sorry, you cannot edit posts on this site.
ka: სამწუხაროდ, არ შეგიძლიათ ჩაასწოროთ ამ საიტზე არსებული ჩანაწერები.

en: Sorry, you must be able to edit posts to this site in order to view categories.
ka: უკაცრავად, მაგრამ თქვენ უნდა შეგეძლოთ ჩანაწერების რედაქტირება, რომ შეძლოთ კატეგორიების ნახვა.

en: You are not allowed access to details about this site.
ka: თქვენ არ გაქვთ ბლოგის დეტალების ხილვის უფლება.

en: Use Press This to clip text, images and videos from any web page. Then edit and add more straight from Press This before you save or publish it in a post on your site.
ka: გამოიყენეთ "გამოაქვეყნე", რათა ნებისმიერი ვებ-გვერდიდან ამოჭრათ ტექსტი, გამოსახულებები და ვიდეო. შემდეგ ჩაასწორეთ და ჩაამატეთ რამე უშუალოდ "გამოაქვეყნე"-ს მეშვეობით და გამოაქვეყნეთ პოსტი თქვენს საიტზე.

en: The most recent posts on your site
ka: უახლესი ჩანაწერები თქვენს საიტზე

en: A calendar of your site&#8217;s posts
ka: ჩანაწერების კალენდარი

en: A monthly archive of your site&#8217;s posts
ka: ჩანაწერების არქივი თვეების მიხედვით

en: A search form for your site
ka: საძიებო ფორმა თქვენი საიტისათვის

en: Sorry, you do not have the right to access this site.
ka: უკაცრავად, მაგრამ თქვენ არ გაქვთ ამ გვერდის წაშლის უფლება.

en: User removed from this site.
ka: საიტიდან მომხმარებელი ამოშლილია.

en: New user registration on your site %s:
ka: თქვენს საიტზე %s გაწევრიანდა:

en: Site Suspended.
ka: საიტი გაყინულია.

en: You are not allowed to moderate comments on this site.
ka: თქვენ არ შეგიძლიათ ამ ბლოგზე კომენტარების რედაქტირება.

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view tags.
ka: უკაცრავად, მაგრამ თქვენ უნდა გქონდეთ ჩანაწერების რედაქტირების უფლება, რომ შეძლოთ ტეგების ნახვა.

en: Site Tagline
ka: მოკლე აღწერა

en: Site URL
ka: ვებ-მისამართიდან

en: Remove Users from Site
ka: საიტიდან მომხმარებლების ამოშლა

en: You are not allowed to create posts or drafts on this site.
ka: თქვენ არ შეგიძლიათ გვერდების ესკიზის შექმნა ამ ბლოგში.

en: Custom site deleted message.
ka: წაშლილი საიტის მორგებული შეტყობინება.

en: Custom site suspended message.
ka: შეჩერებული საიტის მორგებული შეტყობინება.

en: Custom site inactive message.
ka: გათიშული საიტის მორგებული შეტყობინება.

en: Trackbacks are a way to notify legacy blog systems that you&#8217;ve linked to them. If you link other WordPress sites they&#8217;ll be notified automatically using <a href="http://codex.wordpress.org/Introduction_to_Blogging#Managing_Comments" target="_blank">pingbacks</a>, no other action necessary.
ka: უკუბმული არის საშუალება, რომ შეატყობინოთ სხვა ბლოგებს მათთან კავშირის შესახებ. თუ თქვენ დაუკავშირდებით (ბმულით) სხვა WordPress-ის საიტს, ისინი ავტომატურად შეიტყობენ ამის შესახებ <a href="http://codex.wordpress.org/Introduction_to_Blogging#Managing_Comments" target="_blank">შეტყობინების</a> საშუალებით.

en: You are not allowed to create pages on this site.
ka: თქვენ არ შეგიძლიათ ამ ბლოგში გვერდების შექმნა.

en: My Site
ka: ჩემი საიტი

en: Allow my site to appear in search engines like Google and Technorati.
ka: ჩანდეს ჩემი ბლოგი საძიებო სისტემებში, როგორიცაა Google და Technorati.

en: New WordPress Site
ka: WordPress-ის ახალი საიტი

en: You do not have sufficient permissions to install themes for this site.
ka: თქვენ არ გაგაჩნიათ საკმარისი უფლებები, რათა დააყენოთ თემები ამ საიტზე.

en: You do not have sufficient permissions to install plugins for this site.
ka: თქვენ არ გაგაჩნიათ საკმარისი უფლებები, რათა დააყენოთ ჩანართები ამ საიტზე.

en: You do not have sufficient permissions to update themes for this site.
ka: თქვენ არ გაგაჩნიათ საკმარისი უფლებები, რათა განაახლოთ საიტზე დამატებული თემები.

en: You do not have sufficient permissions to update plugins for this site.
ka: თქვენ არ გაგაჩნიათ საკმარისი უფლებები, რათა განაახლოთ ამ საიტის ჩანართები.

en: The site you have requested is not installed properly. Please contact the system administrator.
ka: მოთხოვნილი საიტი არ არის მართებულად ჩაყენებული. გთხოვთ დაუკავშირდეთ სისტემის ადმინისტრატორს.

en: You do not have sufficient permissions to install themes on this site.
ka: <a href="http://codex.wordpress.org/Dashboard_Updates_SubPanel" target="_blank">Documentation on Updating WordPress</a>

en: You do not have sufficient permissions to edit templates for this site.
ka: არ გაგაჩნიათ შაბლონების რედაქტირებისთვის საკმარისი უფლება.

en: You do not have sufficient permissions to activate plugins for this site.
ka: თქვენ არ გაგაჩნიათ საკმარისი უფლებები, რათა გაააქტიუროთ მიმდინარე საიტის ჩანართები.

en: You do not have sufficient permissions to install plugins on this site.
ka: არ გაგაჩნიათ ამ საიტზე ჩანართების დამატებისთვის საჭირო უფლებები.

en: You do not have sufficient permissions to deactivate plugins for this site.
ka: თქვენ არ გაგაჩნიათ საკმარისი უფლებები, რათა გათიშოთ მიმდინარე საიტის ჩანართები.

en: You do not have sufficient permissions to delete plugins for this site.
ka: თქვენ არ გაგაჩნიათ საკმარისი უფლებები, რათა წაშალოთ მიმდინარე საიტის ჩანართები.

en: You do not have sufficient permissions to add links to this site.
ka: თქვენ არ გაგაჩნიათ საკმარისი უფლებები, რათა საიტზე დაამატოთ ბმულები.

en: You do not have sufficient permissions to edit the links for this site.
ka: თქვენ არ გაგაჩნიათ საკმარისი უფლებები, რათა მართოთ საიტზე დამატებული ბმულები.

en: You do not have sufficient permissions to export the content of this site.
ka: არ გაქვთ საკმარისი უფლებამოსილება ამ საიტის შიგთავსის ექსპორტისათვის.

en: You do not have sufficient permissions to import content in this site.
ka: არ გაქვთ საკმარისი უფლებამოსილება ამ საიტის შიგთავსის იმპორტზე.

en: If you have posts or comments in another system, WordPress can import those into this site. To get started, choose a system to import from below:
ka: თუ გაქვთ ჩანაწერები და კომენტარები ბლოგინგის სხვა სისტემაში, WordPress-ი ავტომატურად განახორციელებს მათ იმპორტს. დასაწყისისთვის აირჩიეთ სასურველი სისტემა ქვემოდან.

en: There are no plugins installed on this site.
ka: ამ საიტზე არ აყენია ჩანართები.

en: You do not have sufficient permissions to edit plugins for this site.
ka: უფლება არ გაქვთ ცვალოთ ჩანართები ამ საიტზე.

en: No items.
ka: ელემენტების გარეშე.

en: Menu Name
ka: მენიუს სახელწოდება

en: CSS Classes
ka: CSS კლასები

en: Navigation Label
ka: ბმულის წარწერა

[ctx: search results]
en: No results found.
ka: შედეგები არ არის.

en: The menu name <strong>%s</strong> conflicts with another menu name. Please try another.
ka: მენიუს სახელწოდება <strong>%s</strong> კონფლიქტშია სხვა მენიუს სახელთან. გთხოვთ, შეიყვანოთ სხვა.

en: To use a subdomain configuration, you must have a wildcard entry in your DNS. This usually means adding a <code>*</code> hostname record pointing at your web server in your DNS configuration tool.
ka: იმისათვის, რომ ისარგებლოთ ქვედომენების გამართვით, თქვენს DNS ჩანაწერში უნდა გქონდეთ ტრაფარეტი. ზოგადად, ეს ნიშნავს, რომ საკმარისია თქვენი გამართვის ხელსაწყოთი ჩაამატოთ სერვერის DNS  მისამართი <code>*</code>.

en: The installer attempted to contact a random hostname (<code>%1$s</code>) on your domain.
ka: ინსტალატორმა შეეცადა კავშირი დაემყარებინა თქვენს დომენზე მყოფ შემთხვევით მისამართთან (<code>%1$s</code>).

en: Custom Links
ka: მორგებული ბმულები

en: The given object ID is not that of a menu item.
ka: მოცემული ობიექტის ID არ შეესაბამება მენიუს ელემენტს.

en: Usernames can have only alphanumeric characters, spaces, underscores, hyphens, periods and the @ symbol.
ka: თიკუნი შეიძლება შიცევდეს მხოლოდ ასოებსა და ციფრებს, ჰარებს, ქვედა დეფისებს, დეფისებს, წერტილებსა და @ სიმბოლოს.

en: the username you provided has invalid characters.
ka: თქვენს მიერ მითითებული თიკუნი შეიცავს დაუშვებელ სიმბოლოებს.

en: Move down
ka: ქვემოთ ჩამოტანა

en: The menu item has been successfully deleted.
ka: მენიუს ეს ელემენტი წარმატებით წაიშალა.

en: Move up
ka: ზემოთ ამოტანა

en: Add menu
ka: მენიუს დამატება

en: The email address entered did not appear to be a valid email address. Please enter a valid email address.
ka: ელფოსტის ეს მისამართი არ არის მართებული. გთხოვთ შეიყვანოთ ვარგისი მისამართი.

en: The WordPress address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
ka: თქვენს მიერ მოწოდებული WordPress-მისამართი არ არის მართებული URL-მისამართი. გთხოვთ შეიყვანოთ მართებული URL-მისამართი.

en: The Site address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
ka: თქვენს მიერ მოწოდებული მისამართი არ არის მართებული URL-მისამართი. გთხოვთ შეიყვანოთ მართებული URL-მისამართი.

en: A term with the name provided already exists with this parent.
ka: ელემენტი მოყვანილი სახელწოდებათ ამ მშობელს უკვე გააჩნია.

en: Try again
ka: ხელახლა სცადეთ

en: An unknown error occurred.
ka: დაფიქსირდა გაურკვეველი შეცდომა.

en: An Unexpected HTTP Error occurred during the API request.
ka: მოხდა მოულოდნელი HTTP შეცდომა API მოთხოვნის შესრულებისას.

en: Please provide a custom field name.
ka: გთხოვთ მიუთითოთ მორგებული ველის სახელწოდება.

en: Your email address will not be published.
ka: თქვენი ელფოსტის მისამართი გამოქვეყნებული არ იყო.

en: Display Options
ka: ჩვენების პარამეტრები

en: Remove Image
ka: ნახატის ამოღება

en: Upload Image
ka: ნახატის ატვირთვა

en: Background Color
ka: ფონის ფერი

en: Background Position
ka: ფონის მდებარეობა

en: You have specified these users for removal:
ka: თქვენ აპირებთ ამ მომხმარებლების წაშლას:

en: User deletion is not allowed from this screen.
ka: ამ გვერდიდან მომხმარებლის წაშლა შეუძლებელია.

en: You can&#8217;t delete that user.
ka: თქვენ არ შეგიძლიათ ამ მომხმარებლის წაშლა.

en: ID #%1s: %2s <strong>The current user will not be removed.</strong>
ka: იდენტიფიკატორი #%1s: %2s <strong>ეს მომხმარებელი ვერ წაიშლება.</strong>

en: ID #%1s: %2s <strong>You don't have permission to remove this user.</strong>
ka: იდენტიფიკატორი #%1s: %2s <strong>არ გაქვთ უფლება წაშალოთ ეს მომხმარებელი.</strong>

en: Confirm Removal
ka: წაშლის დადასტურება

en: There are no valid users selected for removal.
ka: წასაშლელი მომხმარებლები არაა არჩეული.

en: You can't remove the current user.
ka: თქვენ არ შეგიძლიათ მიმდინარე მომხმარებლის წაშლა.

en: Other users have been removed.
ka: სხვა მომხმარებლები ამოშლილია.

en: %1$s updated successfully.
ka: %1$s წარმატებით განახლდა.

en: Show Details
ka: დეტალების ჩვენება

en: Hide Details
ka: დეტალების დამალვა

en: you must provide a valid username.
ka: თიკუნის მითითება აუცილებელია.

en: Yes, take me to my profile page
ka: დიახ, გადამიყვანე ჩემი პროფილის გვერდზე

en: Your chosen password.
ka: თქვენი ახალი პაროლი.

en: No thanks, do not remind me again
ka: არა, მადლობა, აღარ შემახსენოთ.

en: You are not allowed to move this item out of the Trash.
ka: თქვენ არ გაქვთ უფლება აღადგინოთ ეს ელემენტი სანაგვე ყუთიდან.

en: Error in deleting.
ka: შეცდომა წაშლისას

en: Error in restoring from Trash.
ka: შეცდომა სანაგვედან აღდგენისას.

en: You are not allowed to restore this item from the Trash.
ka: თქვენ არ შეგიძლიათ ამ ელემენტების სანაგვედან აღდგენა.

en: Error in moving to Trash.
ka: შეცდომა სანაგვეში გადატანისას.

en: %s comment restored from the Trash | %s comments restored from the Trash
ka[0]: %s კომენტარი აღდგენილია სანაგვედან.

en: %s comment moved to the Trash. | %s comments moved to the Trash.
ka[0]: %s კომენტარი გადატანილია სანაგვეში.

en: You are not allowed to move this item to the Trash.
ka: არ გაქვთ საკმარისი უფლება, რომ გადაიტანოთ ელემენტი სანაგვეში.

en: Item restored from the Trash. | %s items restored from the Trash.
ka[0]: %s ელემენტი აღდგენილია სანაგვიდან.

en: The following themes have new versions available. Check the ones you want to update and then click &#8220;Update Themes&#8221;.
ka: შემდეგი თემებისთვის ხელმისაწვდომია განახლებული ვერსიები. მონიშნეთ თოლიები იმათ გასწვრივ, რომელთა გაუმჯობესებაც გსურთ და დააჭირეთ ღილაკს &#8220;თემების განახლება&#8221;.

en: A valid URL was not provided.
ka: მოწოდებულია უვარგისი ბმული.

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Log out of this account">Log out?</a>
ka: თქვენ შეხვედით როგორც <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="ანგარიშიდან გასვლა">გსურთ გამოსვლა?</a>

en: User has been added to your site.
ka: თქვენს საიტს დაემატა მომხმარებელი.

en: That user is already a member of this site.
ka: ეს მომხმარებელი უკვე რეგისტრირებულია ამ საიტზე.

en: Invitation email sent to user. A confirmation link must be clicked for them to be added to your site.
ka: ელფოსტის წერილი მოსაწვევით გაიგზავნა. ანგარიშის შესაქმნელად აუცილებელია, რომ მომხმარებელმა დააწკაპუნოს დადასტურების ბმულზე.

en: Could not calculate resized image dimensions
ka: ზომაშეცვლილი გამოსახულების ზომების გამოთვლა შეუძლებელია.

en: Use <code>get_trackback_url()</code> instead if you do not want the value echoed.
ka: გამოიყენეთ <code>get_trackback_url()</code> თუ არ გსურთ მნიშვნელობის გამოტანა.

en: The following plugins have new versions available. Check the ones you want to update and then click &#8220;Update Plugins&#8221;.
ka: შემდეგი ჩანართებისთვის ხელმისაწვდომია განახლებული ვერსიები. მონიშნეთ თოლიები იმათ გასწვრივ, რომელთა გაუმჯობესებაც გსურთ და დააჭირეთ ღილაკს &#8220;ჩანართების განახლება&#8221;.

en: This action has been disabled by the administrator.
ka: ეს ქმედება გათიშულია ადმინისტრატორის მიერ.

en: Use <code>get_the_author()</code> instead if you do not want the value echoed.
ka: თუ არ გსურთ დაგიბრუნდეთ მნიშვნელობა, გამოიყენეთ ფუნქცია <code>get_the_author()</code>.

en: The <code>%1$s</code> setting is unregistered. Unregistered settings are deprecated. See http://codex.wordpress.org/Settings_API
ka: პარამეტრი <code>%1$s</code> რეგისტრირებული არ არის. არარეგისტრირებული პარამეტრები გაუქმებულია. იხილეთ http://codex.wordpress.org/Settings_API

en: This will remove the background image. You will not be able to restore any customizations.
ka: ეს ფუნქცია ამოიღებს ფონურ ნახატს. ვერ შეძლებთ ცვლილების გაუქმებას.

en: You did not select an item for editing.
ka: არ არის არჩეული ელემენტი ჩასასწორებლად.

en: Only the current theme is available to you. Contact the %s administrator for information about accessing additional themes.
ka: თქვენთვის ხელმისაწვდომია მხოლოდ მიმდინარე თემა. დამატებით თემებზე წვდომის შესახებ ინფორმაციისთვის, დაუკავშერდით %s ადმინისტრატორს.

en: Author Template
ka: ავტორის თემა

en: Visual Editor Stylesheet
ka: რედაქტორის სტილების სია

en: Tag Template
ka: ტეგის თემა

[ctx: Link used in suggestion to use child themes in GUU]
en: http://codex.wordpress.org/Child_Themes
ka: <a href="http://codex.wordpress.org/">დოკუმენტაცია</a>

en: Page saved.
ka: გვერდი შენახულია.

en: Enter title here
ka: შეიტანეთ სათაური აქ

en: You can&#8217;t remove users.
ka: თქვენ არ შეგიძლიათ ამ მომხმარებლის წაშლა.

en: Are you sure you want to install this plugin?
ka: დარწმუნებული ბრძანდებით ამ ჩანართის დაყენებაში?

en: This plugin is already installed and is up to date
ka: ეს ჩანართი უკვე დაყენებულია და განახლებულია ბოლო ვერსიამდე.

en: More information about %s
ka: დამატებითი ინფორმაცია %s შესახებ

en: Update Now
ka: განახლება

en: Grant this user super admin privileges for the Network.
ka: მიანიჭეთ ამ მომხმარებელს ქსელის ზეადმინისტრატორის უფლებები.

en: Important:
ka: მნიშვნელოვანია:

en: This user has super admin privileges.
ka: ამ მომხმარებელს გააჩნია ზეადმინისტრატორის უფლებები.

en: Remove featured image
ka: მინიატურის ამოღება

en: Set featured image
ka: მინიატურის დაყენება

en: Use as featured image
ka: გამოსახულების ესკიზის სახით გამოყენება

en: Featured Image
ka: ჩანაწერის ესკიზი

en: Update to version %s
ka: %s ვერსიამდე განახლება

en: User added.
ka: მომხმარებელი დაემატა.

en: Mismatch
ka: თანხვედრა არ არის

en: <strong>ERROR</strong>: "Table Prefix" can only contain numbers, letters, and underscores.
ka: <strong>შეცდომა</strong>: "Table Prefix"(ცხრილის თავსართი) შეიძლება შესდგეს მხოლოდ ასოები, ციფრებისა და ქვედა დეფისებისაგან.

en: You cannot modify this Taxonomy.
ka: არ შეგიძლიათ ცვალოთ ეს ტაქსონომია.

en: Tile Vertically
ka: შვეული მოზაიკა

en: Tile Horizontally
ka: თარაზული მოზაიკა

en: Maintenance
ka: მოწესრიგება

en: Briefly unavailable for scheduled maintenance. Check back in a minute.
ka: დროებით მიუწვდომელია დაგეგმილი მოწესრიგების გამო. დაგვიბრუნდით ცოტა ხანში.

en: items
ka: ელემენტები

en: Usernames cannot be changed.
ka: თქვენი მომხმარებლის სახელწოდებას შეცვლა არ შეიძლება.

en: Navigation Menu Items
ka: ნავიგაციის მენიუს ელემენტები

en: Navigation Menu Item
ka: ნავიგაციის მენიუს ელემენტი

en: Navigation Menus
ka: ნავიგაციის მენიუები

en: The <strong>%s</strong> menu has been updated.
ka: მენიუ <strong>%s</strong> განახლდა.

en: The menu has been successfully deleted.
ka: მენიუ წარმატებით წაიშალა.

en: Search Engines Blocked
ka: საძიებო სისტემები დაბლოკილია

en: Your site is asking search engines not to index its content
ka: თვქენი საიტი სთხოვს საძიებო სისტემებს, რომ არ მოახდინონ მისი შიგთავსის ინდექსირება.

en: You do not have sufficient permissions to manage plugins for this site.
ka: თქვენ არ გაგაჩნიათ საკმარისი უფლებები, რათა მართოთ მიმდინარე საიტის ჩანართები.

en: Enter the address here if you want your site homepage <a href="http://codex.wordpress.org/Giving_WordPress_Its_Own_Directory">to be different from the directory</a> you installed WordPress.
ka: მიუთითეთ მისამართი აქ, თუ თქვენი WordPress-ი <a href="http://codex.wordpress.org/Giving_WordPress_Its_Own_Directory">სხვა საქაღალდეშია</a>.

en: In a few words, explain what this site is about.
ka: რამდენიმე სიტყვით აღწერეთ თქვენი ბლოგი.

en: Site Visibility
ka: საიტის ხილვადობა

en: WordPress is not notifying any <a href="http://codex.wordpress.org/Update_Services">Update Services</a> because of your site&#8217;s <a href="%s">privacy settings</a>.
ka: WordPress-ი არ გამოიყენებს<a href="http://codex.wordpress.org/Update_Services">განახლების სერვისს</a> თქვენი საიტის <a href="%s">უსაფრთხოების პარამეტრების</a> წესების მიხედვით.

en: The <a href="http://codex.wordpress.org/Glossary#Character_set">character encoding</a> of your site (UTF-8 is recommended, if you are adventurous there are some <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Character_set">other encodings</a>)
ka: თქვენი საიტის <a href="http://codex.wordpress.org/Glossary#Character_set">კოდირება</a> (რეკომენდებულია UTF-8, მაგრამ თუ გიყვართ თავგადასავლები, სცადეთ <a href="http://en.wikipedia.org/wiki/Character_set">რომელიმე სხვა</a>)

en: The miscellaneous options group has been removed. Use another settings group.
ka: ჯგუფი &laquo;სხვადასხვა პარამეტრები&raquo; მოშორებულია. გამოიყენეთ პარამეტრების სხვა ჯგუფი.

en: Links for %s
ka: ბმულები: %s

en: Custom
ka: მორგებული

en: The description will be displayed in the menu if the current theme supports it.
ka: ეს აღწერილობა გამოჩნდება, თუ მიმდინარე თემას აქვს მისი მხარდაჭერა.

en: No menus have been created yet. <a href="%s">Create some</a>.
ka: მენიუები შექმნილი არ არის. <a href="%s">შექმენით რამდენიმე</a>.

en: You do not have sufficient permissions to modify unregistered settings for this site.
ka: არ გაგაჩნიათ არარეგისტრირებული პარამეტრების ცვლილებისთვის საჭირო უფლებები.

en: There is a pending change of the admin e-mail to <code>%1$s</code>. <a href="%2$s">Cancel</a>
ka: მოლოდინშია ადმინისტრატორის ელფოსტის შეცვლის მოთხოვნა მისამართზე <code>%1$s</code>. <a href="%2$s">გაუქმება</a>

en: You are about to permanently delete this menu. 
     'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
ka: მენიუს სამუდამოდ ამოშლის პირას ხართ. 
     'გაუქმება' — შეწყვეტა, 'კარგი' — წაშლა.

en: Title Attribute
ka: ატრიბუტი Title

en: The <strong>%s</strong> menu has been successfully created.
ka: მენიუ <strong>%s</strong> წარმატებით შეიქმნა.

en: Link Target
ka: ბმულის სამიზნე

en: CSS Classes (optional)
ka: CSS კლასები (არასავალდებულო)

en: Save Menu
ka: მენიუს შენახვა

en: A password will be automatically generated for you if you leave this blank.
ka: თუ დატოვებთ ამ ველს ცარიელს, პაროლი ავტომატურად შეიქმნება.

en: Password, twice
ka: პაროლი, ორჯერ

en: Updating Theme %1$s (%2$d/%3$d)
ka: მიმდინარეობს %1$s თემის განახლება (%2$d/%3$d)

en: This is the short link.
ka: ეს არის მოკლე ბმული.

en: You must provide a domain name.
ka: თქვენ აუცილებლად უნდა შეიყვანოთ დომენის სახელწოდება.

en: You must provide a name for your network of sites.
ka: თქვენ აუცილებლად უნდა შეიყვანოთ თქვენი ქსელის დასახელება

en: The network already exists.
ka: საქაღალდე უკვე არსებობს.

en: You must provide a valid e-mail address.
ka: თქვენ აუცილებლად უნდა შეიყვანოთ ვარგისიანი ელფოსტა.

en: This resulted in an error message: %s
ka: ამან გამოწვია შეცდომა შეტყობინებით: %s

en: You can still use your site but any subdomain you create may not be accessible. If you know your DNS is correct, ignore this message.
ka: თქვენ ახლაც შეგიძლიათ გამოიყენოთ თქვენი საიტი, მაგრამ თქვენს მიერ შექმნილი ნებისმიერი ქვედომენი მიუწვდომელი იქნება. თუ იცით, რომ თქვენი DNS სწორად არის გამართული, ამ შეტყობინებას ყურადღება არ მიაქციოთ.

en: Delete Site
ka: საიტის წაშლა

en: Notice:
ka: შეტყობინება:

en: Get Shortlink
ka: მოკლე ბმულის მიღება

en: %d WordPress Update
ka: %d WordPress-ის განახლება

en: %d Theme Update | %d Theme Updates
ka[0]: %d თემის განახლება

en: %d Plugin Update | %d Plugin Updates
ka[0]: %d ჩადგმის განახლება

en: Updating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
ka: ჩადგმის განახლება: %1$s (%2$d/%3$d)

en: The update of %1$s failed.
ka: %1$s-ის განახლება ჩაიშალა.

en: The password you chose during the install.
ka: პაროლი, რომელიც თქვენ მიუთითეთ დაყენების დროს.

en: User already exists. Password inherited.
ka: მომხმარებელი უკვე არსებობს. პაროლი მიენიჭა მემკვიდრეობით.

en: your passwords do not match. Please try again
ka: თქვენი პაროლები არ ემთხვევა ერთმანეთს. კიდევ სცადეთ.

en: Updates %s
ka: განახლებები %s

en: You cannot update because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires MySQL version %2$s or higher. You are running version %3$s.
ka: განახლება შეუძლებელია, რადგან <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress-ი ვერსიით %1$s</a> მოითხოვს MySQL-ს ვერსიით %2$s ან უფრო ახალს. თქვენ იყენებთ ვერსიას %3$s.

en: WordPress updated successfully
ka: WordPress-ი წარმატებით განახლდა

en: Update WordPress
ka: WordPress-ის განახლება

en: Update Plugins
ka: ჩანართების განახლება

en: You cannot update because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher. You are running version %3$s.
ka: განახლება შეუძლებელია, რადგან <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress-ი ვერსიით %1$s</a> მოითხოვს PHP-ს ვერსიით %2$s ან უფრო ახალს. თქვენ იყენებთ ვერსიას %3$s.

en: You cannot update because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher and MySQL version %3$s or higher. You are running PHP version %4$s and MySQL version %5$s.
ka: განახლება შეუძლებელია, რადგან <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress-ი ვერსიით %1$s</a> მოითხოვს PHP-ს ვერსიით %2$s ან უფრო ახალს და MySQL-ს ვერსიით %3$s ან უფრო ახალს. თქვენ იყენებთ PHP-ს ვერსიით %4$s და MySQL ვერსიით %5$s.

en: You have the latest version of WordPress. You do not need to update. However, if you want to re-install version %s, you can do so automatically or download the package and re-install manually:
ka: თქვენ იყენებთ WordPress-ის უახლეს ვერსიას. განახლება არ არის საჭირო. თუ გსურთ %s ვერსიის ხელახლა დაყენება, შეგიძლიათ გააკეთოთ ეს ავტომატურად ან გადმოიწეროთ პაკეტი და ატვირთოთ ხელახლა.

en: WordPress Updates
ka: WordPress-ის განახლებები

en: Select a Color
ka: აირჩიეთ ფერი

en: You do not have sufficient permissions to manage options for this site.
ka: არ გაგაჩნიათ საკმარისი უფლებები, რათა მართოთ საიტის პარამეტრები.

en: Invalid post type
ka: ჩანაწერის არასწორი ტიპი

en: Edit Menu Item
ka: მენიუს ელემენტის რედაქტირება

en: File canceled.
ka: ჩატვირთვა გაუქმებულია.

en: GLOBALS overwrite attempt detected
ka: გამოვლენილია GLOBALS ცვლადების გადაწერის მცდელობა

en: This address is used for admin purposes. If you change this we will send you an e-mail at your new address to confirm it. <strong>The new address will not become active until confirmed.</strong>
ka: ეს მისამართი გამოიყენება ადმინისტრაციული მიზნებისათვის. თუ შეცვლით მას, ელფოსტაზე გამოგიგზავნით წერილს, რათა დაადასტუროთ მისამართის ცვლილება. <strong>ახალი მისამართი არ გამოიყენება მანამ, სანამ არ დაადასტურებთ მას.</strong>

en: Daylight saving time begins on: <code>%s</code>.
ka: ზაფხულის დროზე გადასვლა: <code>%s</code>.

en: <strong>%1$s</strong> by <em>%2$s</em> (will also <strong>delete its data</strong>)
ka: <strong>%1$s</strong>, ავტორი <em>%2$s</em> (ეს ასევე <strong>წაშლის მის მონაცემებს</strong>)

en: You are about to remove the following plugin: | You are about to remove the following plugins:
ka[0]: თქვენ შლით შემდეგ ჩანართებს:

en: Delete Plugin | Delete Plugins
ka[0]: ჩანართ(ებ)ის წაშლა

en: Are you sure you wish to delete these files and data?
ka: დანამდვილებით გსურთ ამ ფაილებისა და მონაცემების წაშლა?

en: Yes, Delete these files and data
ka: კი, წაიშალოს ყველა ფაილი და მონაცემი

en: Requires <code>%s</code> in <code>wp-config.php</code>.
ka: მოითხოვს <code>%s</code> კოდის ჩაწერას ფაილში <code>wp-config.php</code>.

en: Inactive:
ka: გაუქმებული ვიჯეტები

en: Must-Use <span class="count">(%s)</span> | Must-Use <span class="count">(%s)</span>
ka[0]: აუცილებელი <span class="count">(%s)</span>

[ctx: theme]
en: Manage Themes
ka: თემების რედაქტირება

[ctx: theme]
en: Install Themes
ka: თემების ინსტალაცია

en: Select Menu:
ka: მენიუს არჩევა:

en: Navigation Menu
ka: ნავიგაციის მენიუ

en: Taxonomy:
ka: ტაქსონომია:

en: Please enter a valid menu name.
ka: გთხოვთ შეიყვანოთ მენიუს ელემენტისთვის ვარგისიანი სახელწოდება.

en: Delete Menu
ka: მენიუს წაშლა

en: Menu Item
ka: მენიუს ელემენტი

en: View All
ka: ყველას ნახვა

en: Add to Menu
ka: მენიუში დამატება

en: This timezone is currently in daylight saving time.
ka: ამ სარტყელში ამჟამად მოქმედებს ზაფხულის დრო.

en: This timezone does not observe daylight saving time.
ka: ეს სარტყელი არ გამოიყენებს ზაფხულის დროს.

en: Executed before Multisite is loaded.
ka: სრულდება Multisite-ის ჩატვირთამდე.

en: External object cache.
ka: გარე ელემენტების ქეში.

en: Custom maintenance message.
ka: ტექნიკური სამუშაოების მორგებული შეტყობინება.

en: Custom install script.
ka: ინსტალაციის მორგებული სკრიპტი.

en: Custom database error message.
ka: მორგებული მონაცემთა ბაზის შეცდომის შეტყობინება.

en: File is empty. Please upload something more substantial.
ka: ფაილი ცარიელია. გთხოვთ, ატვირთოთ რამე არსებითი.

en: Install %s
ka: %s-ის დაყენება

en: Custom database class.
ka: მონაცემთა ბაზის მორგებული კლასი.

en: Advanced caching plugin.
ka: კეშირების დამატებითი ჩანართი.

en: You cannot install because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires MySQL version %2$s or higher. You are running version %3$s.
ka: ინსტალაცია შეუძლებელია, რადგან <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> მოითხოვს MySQL-ს ვერსიით %2$s ან უფრო ახალს. თქვენ გამოიყენებთ MySQL ვერსიით %3$s.

en: You cannot install because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher. You are running version %3$s.
ka: ინსტალაცია შეუძლებელია, რადგან <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> მოითხოვს PHP-ს ვერსიით %2$s ან უფრო ახალს. თქვენ გამოიყენებთ PHP-ს ვერსიით %3$s.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> is available! Please notify the site administrator.
ka: <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> ხელმისაწვდომი გახდა! გთხოვთ, შეატყობინეთ ადმინისტრატორს.

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> is available! <a href="%2$s">Please update now</a>.
ka: <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> ხელმისაწვდომია! <a href="%2$s">გთხოვთ განაახლოთ</a>.

en: You cannot install because <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> requires PHP version %2$s or higher and MySQL version %3$s or higher. You are running PHP version %4$s and MySQL version %5$s.
ka: ინსტალაცია შეუძლებელია, რადგან <a href="http://codex.wordpress.org/Version_%1$s">WordPress %1$s</a> მოითხოვს PHP-ს ვერსიით %2$s ან უფრო ახალს და MySQL-ს ვერსიით %3$s ან უფრო ახალს. თქვენ გამოიყენებთ PHP-ს ვერსიით %4$s და MySQL-ს ვერსიით %5$s.

en: Menus
ka: მენიუები

en: This comment is currently marked as spam.
ka: ეს კომენტარი მონიშნულია როგორც სპამი.

en: Moderate Comment
ka: კომენტარის რედაქტირება

en: This comment is currently approved.
ka: ეს კომენტარი მოწონებულია.

en: This comment is already approved.
ka: ეს კომენტარი უკვე მოწონებულია.

en: This comment is currently in the Trash.
ka: ეს კომენტარი სანაგვეშია.

en: Repeat
ka: გამეორება

en: Attachment
ka: მიმაგრება

en: Tile
ka: მოზაიკა

en: Scroll
ka: გადაცოცება

en: Fixed
ka: დაფიქსირება

en: This comment is already in the Trash.
ka: ეს კომენტარი უკვე სანაგვეშია.

en: View Trash
ka: სანაგვის ნახვა

en: This comment is already marked as spam.
ka: ეს კომენტარი უკვე მოინიშნა როგორც სპამი.

en: Bad login/pass combination.
ka: მომხმარებლის სახელწოდებას/პაროლის არასწორი კომბინაცია.

en: Software Name
ka: პროგრამის სახელწოდება

en: Software Version
ka: პროგრამის ვერსია

en: Time Zone
ka: დროის სარტყელი

en: Allow new users to sign up
ka: საიტზე გაწევრიანების ნებადართვა

en: Sorry, you cannot edit this page.
ka: უკაცრავად, მაგრამ თქვენ არ შეგიძლიათ ამ ჩანაწერის რედაქტირება.

en: Sorry, no such page.
ka: ასეთი გვერდი არ არსებობს.

en: Sorry, you cannot edit pages.
ka: თქვენ არ შეგიძლიათ გვერდების რედაქტირება.

en: Sorry, you cannot add new pages.
ka: სამწუხაროდ, არ შეგიძლიათ დაამატოთ გვერდები.

en: Sorry, you do not have the right to delete this page.
ka: უკაცრავად, მაგრამ თქვენ არ გაქვთ ამ გვერდის წაშლის უფლება.

en: Failed to delete the page.
ka: გვერდის წაშლა ვერ მოხერხდა.

en: Sorry, you do not have the right to edit this page.
ka: უკაცრავად, მაგრამ თქვენ არ გაქვთ უფლება ამ გვერდის რედაქტირებისა.

en: Sorry, you do not have the right to add a category.
ka: უკაცრავად, მაგრამ თქვენ არ შეგიძლიათ ამ კატეგორიის რედაქტირება.

en: Sorry, the new category failed.
ka: უკაცრავად, მაგრამ ახალი კატეგორია ვერ დაემატა.

en: Sorry, you do not have the right to delete a category.
ka: უკაცრავად, მაგრამ თქვენ არ შეგიძლიათ კატეგორიის წაშლა.

en: Invalid comment ID.
ka: კომენტარის ID არასწორია.

en: Sorry, you cannot edit comments.
ka: უკაცრავად, მაგრამ თქვენ არ შეგიძლიათ კომენტარებისრედაქტირება.

en: Invalid comment status.
ka: კომენტარის სტატუსი არასწორია.

en: Sorry, the comment could not be edited. Something wrong happened.
ka: უკაცრავად, მაგრამ კომენტარის რედაქტირება ვერ ხერხდება. რაღაც არასწორადაა.

en: You must be registered to comment
ka: კომენტარის გასაკეთებლად აუცილებელია რეგისტრაცია

en: Invalid post ID.
ka: ჩანაწერის ID არასწორია.

en: Comment author name and email are required
ka: ავტორის სახელწოდება და ელფოსტა აუცილებელია

en: A valid email address is required
ka: აუცილებელია ელფოსტის სწორი მისამართი

en: You are not allowed access to details about comments.
ka: თქვენ არ გაქვთ კომენტარების დეტალების ხილვის უფლება.

en: You are not allowed to update options.
ka: თქვენ არ გაქვთ მონაცემების განახლების უფლება.

en: Sorry, you cannot edit this post.
ka: უკაცრავად, მაგრამ თქვენ არ შეგიძლიათ ამ ჩანაწერის რედაქტირება.

en: Either there are no posts, or something went wrong.
ka: ჩანაწერები არ არის ან რაღაც გაურკვეველი შეცდომა მოხდა.

en: Sorry, this user can not edit the template.
ka: უკაცრავად მაგრამ ამ მომხმარებელს არ შეუძლია თემას რედაქტირება.

en: Sorry, this user cannot edit the template.
ka: უკაცრავად მაგრამ ამ მომხმარებელს არ შეუძლია თემას რედაქტირება.

en: Either the file is not writable, or something wrong happened. The file has not been updated.
ka: ფაილის წაკითხვა ვერ ხერხდება ან რაღაც გაურკვეველი შეცდომაა. ფაილი არ განახლებულა.

en: Sorry, no such post.
ka: უკაცრავად, ასეთი ჩანაწერი არ არსებობს.

en: Sorry, you do not have the right to publish this post.
ka: უკაცრავად, თქვენ არ გაქვთ ამ ჩანაწერის გამოქვეყნების უფლება.

en: Invalid post type.
ka: ჩანაწერის არასწორი ტიპი.

en: You are not allowed to post as this user
ka: თქვენ არ შეგიძლიათ დაწეროთ როგორც მომხმარებელმა

en: You are not allowed to create pages as this user
ka: თქვენ არ შეგიძლიათ გვერდების შექმნა, როგორც მომხმარებელმა

en: You are not allowed to change the post author as this user.
ka: თქვენ არ შეგიძლიათ შეცვალოთ ჩანაწერის ავტორი ამ მომხმარებლის სახელწოდებათ.

en: You are not allowed to change the page author as this user.
ka: თქვენს მომხმარებელს არ შეუძლია შეცვალოს გვერდის ავტორი.

en: Sorry, you do not have the right to publish this page.
ka: უკაცრავად, მაგრამ თქვენ არ გაქვთ უფლება გამოაქვეყნოთ ეს გვერდი.

en: Sorry, your entry could not be edited. Something wrong happened.
ka: უკაცრავად, მაგრამ სტატიის რედაქტირება ვერ ხერხდება. დაფიქსირდა გაურკვეველი შეცდომა.

en: You are not allowed to upload files to this site.
ka: თქვენ არ გაქვთ ფაილები ატვირთვის უფლება.

en: Could not write file %1$s (%2$s)
ka: ვერ მოხერხდა %1$s ფაილის შენახვა (%2$s)

en: Sorry, you can not edit this post.
ka: უკაცრავად, მაგრამ თქვენ არ შეგიძლიათ ამ ჩანაწერის რედაქტირება.

en: Is there no link to us?
ka: ჩვენ არც ერთი ბმული არ გვიკავშირდება?

en: The specified target URL cannot be used as a target. It either doesn&#8217;t exist, or it is not a pingback-enabled resource.
ka: მითითებული URL-მისამართის ადრესატად გამოყენება არ შეიძლება. ის ან არ არსებობს, ან არ არის შეტყობინებებით აღჭურვილი რესურსი.

en: The source URL and the target URL cannot both point to the same resource.
ka: არ შეიძლება წყაროსა და მიზნის მისამართები ერთსა და იგივე რესურსზე მიუთითებდეს.

en: The pingback has already been registered.
ka: შეტყობინება უკვე ჩაწერილია.

en: The source URL does not exist.
ka: წყაროს ბმული არაა ნაპოვნი.

en: We cannot find a title on that page.
ka: გვედის სათაური არ მოიძებნა.

en: The source URL does not contain a link to the target URL, and so cannot be used as a source.
ka: წყაროს მისამართი არ შეიცავს ბმულს მიზნის მისამართზე, ამიტომ ის ვერ გამოიყენება როგორც წყარო.

en: Pingback from %1$s to %2$s registered. Keep the web talking! :-)
ka: შეტყობინება %1$s-დან %2$s-თვის ჩაწერილია. გააგრძელეთ საუბარი! :-)

en: The specified target URL does not exist.
ka: მითითებული მისამართი არ არსებობს.

en: Your PHP installation appears to be missing the MySQL extension which is required by WordPress.
ka: PHP ინსტალაციისას გამორჩენილია MySQL მონაცემთა ბაზა რომელიც აუცილებელი WordPress-ის მუშაობისთვის.

en: <strong>ERROR</strong>: <code>$table_prefix</code> in <code>wp-config.php</code> can only contain numbers, letters, and underscores.
ka: <strong>შეცდომა</strong>: <code>$table_prefix</code> ფაილი <code>wp-config.php</code> შეიძლება შეიცავდეს მხოლოდ ციფრებს, ასოებს და ქვედა ტირეს.

en: 
    <h1>Error establishing a database connection</h1>
    <p>This either means that the username and password information in your <code>wp-config.php</code> file is incorrect or we can't contact the database server at <code>%s</code>. This could mean your host's database server is down.</p>
    <ul>
    	<li>Are you sure you have the correct username and password?</li>
    	<li>Are you sure that you have typed the correct hostname?</li>
    	<li>Are you sure that the database server is running?</li>
    </ul>
    <p>If you're unsure what these terms mean you should probably contact your host. If you still need help you can always visit the <a href='http://wordpress.org/support/'>WordPress Support Forums</a>.</p>
ka: 
    <h1>შეცდომა ბაზასთან დაკავშირებისას</h1>
    <p>ეს ნიშნავს რომ პაროლი ან მომხმარებლის სახელწოდება <code>wp-config.php</code> ფაილში არასწორია, ან ჩვენ ვერ ვუკავშირდებით მონაცემთა ბაზის სერვერს <code>%s</code>. ამის მიზეზი შეიძლება იყოს ჰოსტის მონაცემთა ბაზის გათიშვა.</p>
    <ul>
    	<li>დარწმუნებული ხართ რომ სწორად მიუთითეთ ბაზის მომხმარებლის სახელწოდება და პაროლი?</li>
    	<li>დარწმუნებული ხართ რომ სწორად გიწერიათ ჰოსტის სახელწოდება?</li>
    	<li>დარწმუნებული ხართ რომ თქვენი ჰოსტი მუშაობს?</li>
    </ul>
    <p>თუ არ იცით რას ნიშნავს ეს ყველაფერი დაუკავშირდით თქვენი ჰოსტის ადმინისტრაციას. დამატებითი ინფორმაცია შეგიძლიათ მოიძიოთ <a href='http://wordpress.org/support/'>ჩვენს ფორუმზე</a>.</p>

en: Invalid database prefix
ka: ბაზის არასწორი პრეფიქსი

en: WordPress database error %1$s for query %2$s made by %3$s
ka: WordPress-ის ბაზის შეცდომა %1$s მოთხოვნაზე %2$s განხორციელებული %3$s-ის მიერ.

en: WordPress database error %1$s for query %2$s
ka: WordPress-ის ბაზის შეცდომა %1$s მოთხოვნაზე %2$s

en:  $db->get_row(string query, output type, int offset) -- Output type must be one of: OBJECT, ARRAY_A, ARRAY_N
ka:  $db->get_row(string query, output type, int offset) -- გამონატანი უნდა იყოს ჩამოთვლილიდან ერთ-ერთი: OBJECT, ARRAY_A, ARRAY_N

en: Cancel reply
ka: კომენტარის გაუქმება

en: Post Comment
ka: კომენტარის გაგზავნა

en: Unapproved
ka: არ არის მოწონებული

en: Duplicate comment detected; it looks as though you&#8217;ve already said that!
ka: მოიძებნა წყვილი კომენტარი; ისეთი პირი უჩანს, რომ ეს უკვე ნათქვამი გაქვთ!

en: Could not update comment status
ka: ვერ მოხერხდა კომენტარის სტატუსის განახლება

en: This argument has changed to an array to match the behavior of the other cron functions.
ka: ეს არგუმენტი მასივით იქნა შეცვლილი, რათა ქცევები დაემთხვეს დამგეგმავის ფუნქციებს.

en: Once Hourly
ka: საათში ერთხელ

en: Twice Daily
ka: დღეში ორჯერ

en: Once Daily
ka: დღეში ერთხელ

en: Sort by:
ka: დახარისხება:

en: Page title
ka: გვერდის სათაური

en: Page order
ka: გვერდების დახარისხება

en: Page ID
ka: გვერდის იდენტიფიკატორი

en: Exclude:
ka: გამორიცხვა:

en: Page IDs, separated by commas.
ka: გვერდების იდენტიფიკატორები, გამოყოფილი მძიმეებით.

en: Your blogroll
ka: თქვენი ბმულები

en: Select Link Category
ka: ბმულის კატეგორიის არჩევა

en: Show Link Image
ka: სურათის ჩვენება

en: Show Link Name
ka: ბმულის სახელწოდებას ჩვენება

en: Show Link Description
ka: ბმულის აღწერილობის ჩვენება

en: Show Link Rating
ka: ბმულის რეიტინგის ჩვენება

en: Select Month
ka: აირჩიეთ თვე

en: Show post counts
ka: ჩანაწერების რაოდენობის ჩვენება

en: Log in/out, admin, feed and WordPress links
ka: სისტემაში შესვლა/გასვლის, არხებისა და WordPress-ის ბმულები

en: Syndicate this site using RSS 2.0
ka: საიტის მიწორდება RSS 2.0 არხის მეშვეობით

en: Entries <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr>
ka: ჩანაწერების <abbr title="Really Simple Syndication">RSS-არხი</abbr>

en: Calendar
ka: კალენდარი

en: Arbitrary text or HTML
ka: ჩვეულებრივი ტექსტი ან HTML

en: Text
ka: ტექსტი

en: Automatically add paragraphs
ka: აბზაცების ავტომატური დამატება

en: A list or dropdown of categories
ka: კატეგორიების სია ან ჩამოსაშლელი მენიუ

en: Select Category
ka: კატეგორიის არჩევა

en: Show hierarchy
ka: აჩვენე იერარქიულად

en: Recent Posts
ka: ბოლო ჩანაწერები

en: Number of posts to show:
ka: ჩანაწერების რაოდენობა:

en: The most recent comments
ka: ბოლო კომენტარები

[ctx: widgets]
en: %1$s on %2$s
ka: %1$s კომენტარი %2$s ჩანაწერზე

en: Entries from any RSS or Atom feed
ka: ჩანაწერები ნებისმიერი RSS-არხიდან ან Atom feed-იდან

en: Syndicate this content
ka: ამ შიგთავსზე გაწევრიანება

en: An error has occurred; the feed is probably down. Try again later.
ka: გამოვლინდა შეცდომა; სავარაუდოთ, არხი გათიშულია. სცადეთ მოგვიანებით.

en: Untitled
ka: უსათაურო

en: RSS Error: %s
ka: RSS შეცდომა: %s

en: Enter the RSS feed URL here:
ka: შეიტანეთ RSS-არხის მისამართი:

en: Give the feed a title (optional):
ka: არხის სათაური (დამატებით):

en: How many items would you like to display?
ka: რამდენი სტატია იყოს ნაჩვენები?

en: Display item content?
ka: ნაჩვენები იყოს სტატიის შიგთავსი?

en: Display item author if available?
ka: ნაჩვენები იყოს სტატიის ავტორი, თუ ეს  ხელმისაწვდომია?

en: Display item date?
ka: ნაჩვენები იყოს სტატიის თარიღი?

en: Your most used tags in cloud format
ka: ხშირად გამოყენებული ტეგები ღრუბელის სახით

en: Tag Cloud
ka: ტეგების ღრუბელი

en: new WordPress Loop
ka: WordPress-ის ახალი ციკლი

en: Last updated
ka: ბოლო განახლება

en: Missing Attachment
ka: დანართი ვერ მოიძებნა

en: Comments for %1$s searching on %2$s
ka: კომენტარები საიტზე %1$s, საძიებო სიტყვა: %2$s

en: Comments for %s
ka: კომენტარი: %s

en: Comment on %1$s by %2$s
ka: კომენტარი ჩანაწერზე %1$s (%2$s)

en: By: %s
ka: ავტორი: %s

en: Comments on: %s
ka: კომენტარი: %s

en: Comments for %s searching on %s
ka: კომენტარები საიტზე %1$s, საძიებო სიტყვა: %2$s

en: Protected Comments: Please enter your password to view comments.
ka: დაცული კომენტარი: ამ კომენტარის სანახავად აუცილებელია პაროლის შეყვანა.

en: %s min | %s mins
ka[0]: %s წთ

en: %s hour | %s hours
ka[0]: %s საათი

en: %s day | %s days
ka[0]: %s დღე

en: , and
ka:  და

en:  and
ka:  და

en: %s is a protected WP option and may not be modified
ka: %s არის WordPress-ის დაცული პარამეტრი, რის შეცვლა შეუძლებელია.

en: ERROR: %s is not a valid feed template.
ka: შეცდომა: %s ეს არ არის არხის მართებული თემა.

en: Unable to create directory %s. Is its parent directory writable by the server?
ka: %s საქაღალდის შექმნა შეუძლებელია. სერვერს გააჩნია მის მშობლიურ საქაღალდეში ჩაწერის უფლება.

en: Empty filename
ka: ფაილის ცარიელი სახელწოდება

en: Could not write file %s
ka: ვერ მოხერხდა %s ფაილის შენახვა

en: Your attempt to edit this attachment: &#8220;%s&#8221; has failed.
ka: შემდეგი დანართის: &#8220;%s&#8221; რედაქტირების მცდელობა წარუმატებელია.

en: Your attempt to add this category has failed.
ka: შემდეგი კატეგორიის დამატების მცდელობა წარუმატებელია.

en: Your attempt to delete this category: &#8220;%s&#8221; has failed.
ka: შემდეგი კატეგორიის: &#8220;%s&#8221; წაშლის მცდელობა წარუმატებელია.

en: Your attempt to edit this category: &#8220;%s&#8221; has failed.
ka: შემდეგი კატეგორიის: &#8220;%s&#8221; რედაქტირების მცდელობა წარუმატებელია.

en: Your attempt to delete this comment: &#8220;%s&#8221; has failed.
ka: შემდეგი კომენტარის: &#8220;%s&#8221; წაშლის მცდელობა წარუმატებელია.

en: Your attempt to unapprove this comment: &#8220;%s&#8221; has failed.
ka: შემდეგ კომენტარზე: &#8220;%s&#8221; უარის თქმის მცდელობა წარუმატებელია.

en: Your attempt to approve this comment: &#8220;%s&#8221; has failed.
ka: შემდეგი კომენტარის: &#8220;%s&#8221; დადასტურების მცდელობა წარუმატებელია.

en: Your attempt to edit this comment: &#8220;%s&#8221; has failed.
ka: შემდეგი კომენტარის: &#8220;%s&#8221; რედაქტირების მცდელობა წარუმატებელია.

en: Your attempt to bulk modify comments has failed.
ka: კომენტარების მასიური რედაქტირების მცდელობა წარუმატებელია.

en: Your attempt to moderate comments has failed.
ka: კომენტარების მოდერაციის მცდელობა წარუმატებელია.

en: Your attempt to add this link has failed.
ka: ბმულის დამატების მცდელობა წარუმატებელია.

en: Your attempt to delete this link: &#8220;%s&#8221; has failed.
ka: შემდეგი ბმულის: &#8220;%s&#8221; წაშლის მცდელობა წარუმატებელია.

en: Your attempt to edit this link: &#8220;%s&#8221; has failed.
ka: შემდეგი ბმულის: &#8220;%s&#8221; რედაქტირების მცდელობა წარუმატებელია.

en: Your attempt to bulk modify links has failed.
ka: ბმულების მასიური რედაქტირების მცდელობა წარუმატებელია.

en: Your attempt to add this page has failed.
ka: გვერდის დამატების მცდელობა წარუმატებელია.

en: Your attempt to delete this page: &#8220;%s&#8221; has failed.
ka: შემდეგი გვერდის: &#8220;%s&#8221; წაშლა წარუმატებელია.

en: Your attempt to edit this page: &#8220;%s&#8221; has failed.
ka: შემდეგი გვერდის: &#8220;%s&#8221; რედაქტირების მცდელობა წარუმატებელია.

en: Your attempt to edit this plugin file: &#8220;%s&#8221; has failed.
ka: შემდეგი ჩანართის ფაილის: &#8220;%s&#8221; რედაქტირების მცდელობა წარუმატებელია.

en: Your attempt to activate this plugin: &#8220;%s&#8221; has failed.
ka: შემდეგი ჩანართის: &#8220;%s&#8221; ჩართვის მცდელობა წარუმატებელია.

en: Your attempt to deactivate this plugin: &#8220;%s&#8221; has failed.
ka: შემდეგი ჩანართის: &#8220;%s&#8221; გათიშვის მცდელობა წარუმატებელია.

en: Your attempt to add this post has failed.
ka: ჩანაწერის დამატების მცდელობა წარუმატებელია.

en: Your attempt to delete this post: &#8220;%s&#8221; has failed.
ka: შემდეგი ჩანაწერის: &#8220;%s&#8221; წაშლის მცდელობა წარუმატებელია.

en: Your attempt to edit this post: &#8220;%s&#8221; has failed.
ka: შემდეგი ჩანაწერის: &#8220;%s&#8221; რედაქტირების მცდელობა წარუმატებელია.

en: Your attempt to add this user has failed.
ka: მომხმარებლის დამატების მცდელობა წარუმატებელია.

en: Your attempt to delete users has failed.
ka: მომხმარებლის წაშლის მცდელობა წარუმატებელია.

en: Your attempt to bulk modify users has failed.
ka: მომხმარებლების მასიური ცვლილება წარუმატებელია.

en: Your attempt to edit this user: &#8220;%s&#8221; has failed.
ka: შემდეგი მომხმარებლის: &#8220;%s&#8221; რედაქტირების მცდელობა წარუმატებელია.

en: Your attempt to modify the profile for: &#8220;%s&#8221; has failed.
ka: შემდეგი პროფილის: &#8220;%s&#8221; რედაქტირების მცდელობა წარუმატებელია.

en: Your attempt to edit your settings has failed.
ka: თქვენი პარამეტრების ცვლილების მცდელობა წარუმატებელია.

en: Your attempt to change your permalink structure to: %s has failed.
ka: მუდმივი ბმულების სტრუქტურის ჩანაცვლება შემდეგით: %s წარუმატებელია.

en: Your attempt to edit this file: &#8220;%s&#8221; has failed.
ka: შემდეგი ფაილის: &#8220;%s&#8221; რედაქტირება წარუმატებელია.

en: Your attempt to edit this theme file: &#8220;%s&#8221; has failed.
ka: შემდეგი თემის ფაილის: &#8220;%s&#8221; რედაქტირება წარუმატებელია.

en: Your attempt to switch to this theme: &#8220;%s&#8221; has failed.
ka: შემდეგ თემაზე: &#8220;%s&#8221; გადართვის მცდელობა წარუმატებელია.

en: You are attempting to log out of %s
ka: თქვენ ცდილობთ გახვიდეთ ანგარიშიდან %s

en: WordPress Failure Notice
ka: შეტყობინება შეცდომის შესახებ

en: Do you really want to <a href='%s'>log out</a>?
ka: დანამდვილებით გსურთ <a href='%s'>გასვლა</a>?

en: Please try again.
ka: გთხოვთ სცადოთ ხელახლა.

en: &laquo; Back
ka: უკან

en: WordPress &rsaquo; Error
ka: WordPress-ის &rsaquo; შეცდომა

en: %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! Use %3$s instead.
ka: %1$s <strong>გაუქმებულია</strong> დაწყებული ვერსიიდან %2$s! ამის მაგივრად გამოიყენთ %3$s.

en: %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s with no alternative available.
ka: %1$s <strong>გაუქმებულია</strong> დაწყებული ვერსიიდან %2$s. ალტერნატივა არ მოიძებნება.

en: %1$s was called with an argument that is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! %3$s
ka: %1$s გამოყენებული იქნა არგუმენტით, რომელიც <strong>გაუქმებულია</strong> დაწყებული ვერსიიდან %2$s! %3$s

en: %1$s was called with an argument that is <strong>deprecated</strong> since version %2$s with no alternative available.
ka: %1$s გამოყენებული იქნა არგუმენტით, რომელიც <strong>გაუქმებულია</strong> დაწყებული ვერსიიდან %2$s! ალტერნატივა არ მოიძებნება.

en: Select a city
ka: ქალაქის არჩევა

en: Manual Offsets
ka: ხელით მითითებული დაშორებები

en: Search for:
ka: ძებნა:

en: Log in
ka: შესვლა

en: Log out
ka: გასვლა

en: Remember Me
ka: დამიმახსოვრე

en: Register
ka: რეგისტრაცია

en: Site Admin
ka: ადმინისტრირება

en: Search Results %1$s %2$s
ka: ძებნის შედეგები %1$s %2$s

en: Page not found
ka: გვერდი არ არის ნაპოვნი

en: View posts for %1$s %2$s
ka: ჩანაწერების ნახვა %1$s %2$s

en: %1$s %2$s Feed
ka: %1$s %2$s RSS-არხი

en: %1$s %2$s Comments Feed
ka: %1$s %2$s კომენტარების RSS-არხი

en: %1$s %2$s %3$s Comments Feed
ka: %1$s %2$s %3$s კომენტარების RSS-არხი

en: %1$s %2$s %3$s Category Feed
ka: %1$s %2$s %3$s კატეგორიების RSS-არხი

en: %1$s %2$s %3$s Tag Feed
ka: %1$s %2$s %3$s ტეგების RSS-არხი

en: %1$s %2$s Posts by %3$s Feed
ka: %1$s %2$s %3$s ავტორის RSS-არხი

en: %1$s %2$s Search Results for &#8220;%3$s&#8221; Feed
ka: %1$s %2$s &#8220;%3$s&#8221; ძებნის შედეგების RSS-არხი

en: &laquo; Previous
ka: &laquo; წინა

en: Next &raquo;
ka: შემდეგი &raquo;

en: Gray
ka: ნაცრისფერი

en: User has blocked requests through HTTP.
ka: მომხმარებელმა აკრძალა HTTP კავშირი.

en: Too many redirects.
ka: ძალიან ბევრი გადამისამართებები.

en: Malformed URL: %s
ka: არაკორექტული URL-მისამართი: %s

en: Could not open handle for fopen() to %s
ka: ვერ გაიხსნა fopen()ფუქნქციის დესკრიპტორი %s-თვის

en: Do you want to use the WYSIWYG mode for this textarea?
ka: ნამდვილად გსურთ ამ ველისთვის ვიზუალური(WYSIWYG) რეჟიმის გამოყენება?

en: Insert
ka: ჩასმა

en: Browse
ka: არჩევა

en: Class
ka: კლასი

en: -- Not set --
ka: -- არაა არჩეული --

en: Copy/Cut/Paste is not available in Mozilla and Firefox.
ka: კოპირება/ამოჭრა/ჩასმა მიუწვდომელია ბრაუზერებში Mozilla და Firefox.

en: Currently not supported by your browser, use keyboard shortcuts instead.
ka: ამჟამად მხარდაჭერელი არ არის თქვენი ბრაუზერის მიერ. ამის მაგივრად გამოიყენეთ კლავიატურის მალსახმობი ღილაკები.

en: Sorry, but we have noticed that your popup-blocker has disabled a window that provides application functionality. You will need to disable popup blocking on this site in order to fully utilize this tool.
ka: სამწუხაროდ, ჩვენ შევნიშნეთ, რომ თქვენი რეკლამისაგან დამცველმა(popup-blocker) გათიშა ფანჯარა, რომელიც უზრუნველყოფს პროგრამის მუშაობას. ხელსაწყოს გამართულად გამოყენებისთვის, მოგიწევთ რეკლამისაგან დამცველის გათიშვა.

en: More colors
ka: მეტი ფერები

en: Full
ka: სრული

en: Insert date
ka: თარიღის ჩასმა

en: Insert time
ka: დროის ჩასმა

en: January
ka: იანვარი

en: February
ka: თებერვალი

en: March
ka: მარტი

en: April
ka: აპრილი

en: May
ka: მაისი

en: June
ka: ივნისი

en: July
ka: ივლისი

en: August
ka: აგვისტო

en: September
ka: სექტემბერი

en: October
ka: ოქტომბერი

en: November
ka: ნოემბერი

en: December
ka: დეკემბერი

en: Jan_January_abbreviation
ka: იან

en: Feb_February_abbreviation
ka: თებ

en: Mar_March_abbreviation
ka: მარ

en: Apr_April_abbreviation
ka: აპრ

en: May_May_abbreviation
ka: მაი

en: Jun_June_abbreviation
ka: ივნ

en: Jul_July_abbreviation
ka: ივლ

en: Aug_August_abbreviation
ka: აგვ

en: Sep_September_abbreviation
ka: სექ

en: Oct_October_abbreviation
ka: ოქტ

en: Nov_November_abbreviation
ka: ნოე

en: Dec_December_abbreviation
ka: დეკ

en: Sunday
ka: კვირა

en: Monday
ka: ორშაბათი

en: Tuesday
ka: სამშაბათი

en: Wednesday
ka: ოთხშაბათი

en: Thursday
ka: ხუთშაბათი

en: Friday
ka: პარასკევი

en: Saturday
ka: შაბათი

en: Sun
ka: კვი

en: Mon
ka: ორშ

en: Tue
ka: სამ

en: Wed
ka: ოთხ

en: Thu
ka: ხუთ

en: Fri
ka: პარ

en: Sat
ka: შაბ

en: Print
ka: ბეჭდვა

en: Direction left to right
ka: მიმართულება — მარცხნიდან მარჯვნივ

en: Direction right to left
ka: მიმართულება — მარჯვნიდან მარცხნივ

en: Insert new layer
ka: ახალი ფენის დამატება

en: Move forward
ka: გადაადგილება წინ

en: Move backward
ka: გადაადგილება უკან

en: Toggle absolute positioning
ka: აბსოლუტური პოზიციის ჩართვა/გამორთვა

en: New layer...
ka: ახალი ფენა...

en: Cancel all changes
ka: ყველა ცვლილების გაუქმება

en: Insert non-breaking space character
ka: შეიტანეთ უწყვეტი ჰარის სიმბოლო

en: Run spell checking
ka: მართლწერის შემოწმება

en: ieSpell not detected. Do you want to install it now?
ka: ieSpell არ მოიძებნა. გსურთ დააყენოთ ის?

en: Horizontale rule
ka: ჰორიზონტალური ხაზი

en: Emotions
ka: ემოციები

en: Find
ka: მოძებნა

en: Find/Replace
ka: მოძებნა/ჩანაცვლება

en: Insert/edit image
ka: სურათის ჩასმა/რედაქტირება

en: Insert/edit link
ka: ბმულის ჩასმა/რედაქტირება

en: Citation
ka: ციტატა

en: Abbreviation
ka: აბრევიატურა

en: Acronym
ka: აკრონიმი

en: Deletion
ka: წაშლა

en: Insertion
ka: ჩასმა

en: Insert/Edit Attributes
ka: სურათის ჩასმა/რედაქტირება

en: Edit CSS Style
ka: CSS სტილის რედაქტირება

en: Paste as Plain Text
ka: ჩვეულებრივ ტექსტად ჩასმა

en: Paste from Word
ka: Word-იდან ჩასმა

en: Use CTRL+V on your keyboard to paste the text into the window.
ka: გამოიყენეთ კომბინაცია CTRL+V თქვენს კლავიატურაზე ტექსტის ჩასასმელად ამ ფანჯარაში.

en: Keep linebreaks
ka: სტრიქონთა წყვეტის დატოვება

en: Inserts a new table
ka: ახალი ცხრილის დამატება

en: Insert row before
ka: სტრიქონის ჩასმა ზემოთ

en: Insert row after
ka: სტრიქონის ჩასმა ქვემოთ

en: Delete row
ka: სტრიქონის წაშლა

en: Insert column before
ka: სვეტის ჩასმა მარცხნივ

en: Insert column after
ka: სვეტის ჩასმა მარჯვნივ

en: Remove column
ka: სვეტის წაშლა

en: Split merged table cells
ka: ცხრილის გაერთიანებული უჯრედების დაყოფა

en: Merge table cells
ka: ცხრილის უჯრედების გაერთიანება

en: Table row properties
ka: ცხრილის სტრიქონების პარამეტრები

en: Table cell properties
ka: ცხრილის უჯრედების პარამეტრები

en: Table properties
ka: ცხრილის პარამეტრები

en: Paste table row before
ka: ცხრილის სტრიქონის ჩასმა ზემოთ

en: Paste table row after
ka: ცხრილის სტრიქონის ჩასმა ქვემოთ

en: Cut table row
ka: ცხრილის სტრიქონის მოჭრა

en: Copy table row
ka: ცხრილის სტრიქონის კოპირება

en: Delete table
ka: ცხრილის წაშლა

en: Row
ka: მწკრივი

en: Column
ka: სვეტი

en: Cell
ka: უჯრა

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
ka: თქვენს მიერ განხორციელებული ცვლილებები დაიკარგება თუ დატოვებთ ამ გვერდს.

en: Toggle fullscreen mode
ka: სრულ ეკრანზე

en: Insert / edit embedded media
ka: მედია ფაილის ჩასმა / რედაქტირება

en: Edit embedded media
ka: მედია ფაილის რედაქტირება

en: Document properties
ka: დოკუმენტის პარამეტრები

en: Insert predefined template content
ka: წინასწარ განსაზღვრული თემას ჩასმა

en: Visual control characters on/off.
ka: ვიზუალური მართვის სიმბოლოების ჩართვა/გათიშვა.

en: Spellchecker settings
ka: მართლწერის პარამეტრები

en: Ignore word
ka: სიტყვის გამოტოვება

en: Ignore all
ka: ყველაფრის გამოტოვება

en: Languages
ka: ენები

en: Please wait...
ka: გთხოვთ დაიცადოთ...

en: Suggestions
ka: შემოთავაზებები

en: No suggestions
ka: შემოთავაზებების გარეშე

en: No misspellings found.
ka: ორთოგრაფიული შეცდომები არაა ნაპოვნი.

en: Insert Page Break
ka: გვერდის გამყოფის ჩასმა

[ctx: TinyMCE font styles]
en: Styles
ka: სტილები

en: Font size
ka: შრიფტის ზომა

en: Font family
ka: შრიფტები

en: Format
ka: ფორმატი

en: Paragraph
ka: პარაგრაფი

en: Address
ka: მისამართი

en: Preformatted
ka: დაფორმატებული

en: Heading 1
ka: სათაური 1

en: Heading 2
ka: სათაური 2

en: Heading 3
ka: სათაური 3

en: Heading 4
ka: სათაური 4

en: Heading 5
ka: სათაური 5

en: Heading 6
ka: სათაური 6

en: Blockquote
ka: ციტატა

en: Code
ka: კოდი

en: Code sample
ka: კოდის მაგალითი

en: Definition term
ka: ტერმინი

en: Definition description
ka: ტერმინის აღწერა

en: Bold
ka: მუქი

en: Italic
ka: დახრილი

en: Underline
ka: ხაზგასმული

en: Strikethrough
ka: ხაზგადასმული

en: Align Left
ka: მარცხნივ გასწორება

en: Align Center
ka: შუაში გასწორება

en: Align Right
ka: მარჯვნივ გასწორება

en: Outdent
ka: გამოწევის მოშორება

en: Indent
ka: გამოწევა

en: Cleanup messy code
ka: კოდის მოწესრიგება

en: Edit HTML Source
ka: HTML წყაროს რედაქტირება

en: Subscript
ka: ქვედა ინდექსი

en: Superscript
ka: ზედა ინდექსი

en: Insert horizontal ruler
ka: თარაზული გამყოფის ჩასმა

en: Remove formatting
ka: დაფორმატების ამოღება

en: Select text color
ka: აირჩიეთ ტექსტის ფერი

en: Select background color
ka: აირჩიეთ ფონის ფერი

en: Insert custom character
ka: სასურველი სიმბოლოს ჩასმა

en: Toggle guidelines/invisible elements
ka: წესების/უხილავი ელემენტების გადართვა

en: Insert/edit anchor
ka: ღუზის ჩასმა/რედაქტირება

en: Cut
ka: ამოჭრა

en: Copy
ka: კოპირება

en: Paste
ka: ჩასმა

en: Image properties
ka: სურათის პარამეტრები

en: New document
ka: ახალი დოკუმენტი

en: Are you sure you want to clear all contents?
ka: დარწმუნებული ხართ რომ გსურთ შიგთავსის მთლიანად გასუფთავება?

en: Jump to tool buttons - Alt+Q, Jump to editor - Alt-Z, Jump to element path - Alt-X
ka: გადასვლა ხელსაწყოებზე - Alt+Q, გადასვლა რედაქტორზე - Alt-Z, გადასვლა ელემენტის მდებარეობაზე - Alt-X

en: About TinyMCE
ka: TinyMCE-ს შესახებ

en: License
ka: ლიცენზია

en: Loaded plugins
ka: ჩატვირთული ჩადგმები

en: Anchor name
ka: ღუზის სახელწოდება

en: HTML Source Editor
ka: HTML წყაროს რედაქტორი

en: Word wrap
ka: სიტყვების გადატანა

en: Select a color
ka: ფერის არჩევა

en: Picker
ka: პიპეტი

en: Color picker
ka: ფერთა პიპეტი

en: Palette
ka: პალიტრა

en: Palette colors
ka: პალიტრის ფერები

en: Named
ka: დასათაურებული

en: Named colors
ka: დასათაურებული ფერები

en: Color:
ka: ფერი:

en: Select custom character
ka: სასურველი სიმბოლოს არჩევა

en: Image description
ka: სურათის აღწერა

en: Image list
ka: სურათების სია

en: Border
ka: ჩარჩო

en: Dimensions
ka: ზომები

en: Vertical space
ka: შვეული დაშორება

en: Horizontal space
ka: თარაზული დაშორება

en: Baseline
ka: ათვლის ხაზი

en: Top
ka: ზემოდან

en: Middle
ka: შუაში

en: Bottom
ka: ქვემოდან

en: Text top
ka: ტექსტის ზემოდან

en: Text bottom
ka: ტექსტის ქვემოდან

en: Open link in the same window
ka: ბმულის იმავე ფანჯარაში გახსნა

en: Open link in a new window
ka: ბმულის ახალ ფანჯარაში გახსნა

en: The URL you entered seems to be an email address, do you want to add the required mailto: prefix?
ka: თქვენს მიერ მოწოდებული URL-მისამართი ჰგავს ელფოსტის მისამართს. გსურთ დაუმატოთ საჭირო mailto: თავსართი?

en: The URL you entered seems to external link, do you want to add the required http:// prefix?
ka: თქვენს მიერ მოწოდებული URL-მისამართი ჰგავს გარე ბმულს. გსურთ დაუმატოთ საჭირო http:// თავსართი?

en: Link list
ka: ბმულების სია

en: General
ka: ძირითადი

en: File/URL
ka: ფაილი/URL-მისამართი

en: List
ka: სია

en: Constrain proportions
ka: პროპორციების შენარჩუნება

en: Type
ka: ტიპი

en: V-Space
ka: შვეული დაშორება

en: H-Space
ka: თარაზული დაშორება

en: Auto play
ka: ავტომატური გაშვება

en: Loop
ka: გამეორება

en: Show menu
ka: მენიუს ჩვენება

en: Quality
ka: ხარისხი

en: Align
ka: მდებარეობა

en: Background
ka: ფონი

en: Base
ka: საწყისი საქაღალდე

en: Flashvars
ka: Flashvars ცვლადები

en: Cache
ka: კეში

en: Hidden
ka: დამალული

en: Controller
ka: კონტროლერი

en: Kiosk mode
ka: კიოსკის რეჟიმი

en: Play every frame
ka: ყველა კადრის დაკვრა

en: Target cache
ka: სამიზნე კეში

en: No correction
ka: კორექციის გარეშე

en: Enable JavaScript
ka: JavaScript-ის ჩართვა

en: Start time
ka: დაწყების დრო

en: End time
ka: დასრულების დრო

en: href
ka: ბმული

en: Choke speed
ka: სიჩქარის შემცირება

en: Volume
ka: ხმის სიმაღლე

en: Auto start
ka: ავტომატური გაშვება

en: Fullscreen
ka: მთელ ეკრანზე

en: Invoke URLs
ka: ბმულების გახსნა

en: Mute
ka: დადუმება

en: Stretch to fit
ka: ფანჯრის ზომებამდე გაშლა

en: Windowless video
ka: ვიდეო ფანჯრის გარეშე

en: Balance
ka: ბალანსი

en: Base URL
ka: საწყისი URL-მისამართი

en: Captioning id
ka: სათაურის ID

en: Current marker
ka: მიმდინარე მარკერი

en: Current position
ka: მიმდინარე მდებარეობა

en: Default frame
ka: ნაგულისხმევი კადრი

en: Play count
ka: ჩვენებების რაოდენობა

en: Rate
ka: სიხშირე

en: UI Mode
ka: ინტერფეისის რეჟიმი

en: Flash options
ka: Flash-ის პარამეტრები

en: Quicktime options
ka: Quicktime-ის პარამეტრები

en: Windows media player options
ka: Windows media player-ის პარამეტრები

en: Real media player options
ka: Real Media Player-ის პარამეტრები

en: Shockwave options
ka: Shockwave-ის პარამეტრები

en: Auto goto URL
ka: URL-მისამართზე ავტო გადასვლა

en: Image status
ka: ნახატის სტატუსი

en: Maintain aspect
ka: პროპორციების დაცვა

en: No java
ka: java-ს გარეშე

en: Prefetch
ka: წაკითხვა წინსწრებით

en: Shuffle
ka: ალალბედზე

en: Console
ka: კონსოლი

en: Num loops
ka: გამეორებათა რაოდენობა

en: Controls
ka: მართვა

en: Script callbacks
ka: სკრიპტების ფუნქციები

en: Stretch style
ka: გაწელვის სტილი

en: Stretch H-Align
ka: თარაზული გასწორება

en: Stretch V-Align
ka: შვეული გასწორება

en: Sound
ka: ხმა

en: Progress
ka: ინდიკატორი

en: Streamed rtsp resources should be added to the QT Src field under the advanced tab.
ka: rstp-ნაკადის რესურსები დამატებული უნდა იყოს QT Src ველში, "გაფართოებულ" დაფაში.

en: Top left
ka: ზემოთ მარცხნივ

en: Top right
ka: ზემოთ მარჯვნივ

en: Bottom left
ka: დაბლა მარცხნივ

en: Bottom right
ka: დაბლა მარჯვნივ

en: Flash video options
ka: Flash-ვიდეოს პარამეტრები

en: Scale mode
ka: მასშტაბის რეჟიმი

en: Buffer
ka: ბუფერი

en: Start image
ka: საწყისი ნახატი

en: Default volume
ka: ხმის ნაგულისხმევი მოცულობა

en: Hidden GUI
ka: დამალული GUI

en: Show scale modes
ka: მასშტაბირების რეჟიმების ჩვენება

en: Smooth video
ka: ვიდეოს დაგლუვება

en: JS Callback
ka: JS-ფუქნცია

en: Insert More Tag
ka: ტეგის &laquo;მეტი&raquo; ჩვენება

en: More...
ka: მეტი...

en: Next page...
ka: შემდეგი გვერდი...

en: Edit Gallery
ka: გალერეის რედაქტირება

en: Delete Gallery
ka: გალერეის წაშლა

en: Delete Image
ka: სურათის წაშლა

en: Advanced Settings
ka: დამატებითი პარამეტრები

en: Current Link
ka: არსებული ბმული

en: Link to Image
ka: ბმული სურათზე

en: Advanced Image Settings
ka: სურათის დამატებითი პარამეტრები

en: Source
ka: წყარო

en: Original Size
ka: საწყისი ზომა

en: CSS Class
ka: CSS-კლასი

en: Advanced Link Settings
ka: ბმულის დამატებითი პარამეტრები

en: Link Rel
ka: ურთიერთმდგომარეობა

en: Rich Editor Help
ka: ვიზუალური რედაქტორის დახმარება

en: Basics of Rich Editing
ka: ვიზუალური რედაქტორის საწყისები

en: Basics
ka: საწყისები

en: Advanced use of the Rich Editor
ka: ვიზუალური რედაქტორის გამოყენება

en: Hotkeys
ka: მალსახმობი კლავიშები

en: About the software
ka: პროგრამის შესახებ

en: Rich Editing Basics
ka: ვიზუალური რედაქტორის საწყისები

en: <em>Rich editing</em>, also called WYSIWYG for What You See Is What You Get, means your text is formatted as you type. The rich editor creates HTML code behind the scenes while you concentrate on writing. Font styles, links and images all appear approximately as they will on the internet.
ka: <em>ვიზუალური რედაქტორი</em>, იგივე WYSIWYG (აკრონომია What You See Is What You Get - რასაც ხედავ შედეგიც ის იქნება), ნიშნავს რომ თქვენს ცვლილებებს ხედავთ უშუალოდ რედაქტირების პროცესში და არა ცვლილებების დამახსოვრების შემდეგ. ეს რედაქტორი ავტომატურად ქმნის საჭირო HTML კოდს თქვენს მიერ გაკეთებული ცვლილებების შესაბამისად. ტექსტს, სურათებს, ბმულებს, ყველაფერს ისე ხედავთ, როგორც ცვლილებეის დამახსოვრების შემდეგ დაინახავენ სხვები თავიანთ ბრაუზერში.

en: WordPress includes a rich HTML editor that works well in all major web browsers used today. However editing HTML is not the same as typing text. Each web page has two major components: the structure, which is the actual HTML code and is produced by the editor as you type, and the display, that is applied to it by the currently selected WordPress theme and is defined in style.css. WordPress is producing valid XHTML 1.0 which means that inserting multiple line breaks (BR tags) after a paragraph would not produce white space on the web page. The BR tags will be removed as invalid by the internal HTML correcting functions.
ka: WordPress-ს აქვს ასეთი რედაქტორი, რომელიც მუშაობს ფაქტიურად ყველა ცნობილ ბრაუზერზე. ყველაფრის მიუხედავად HTML-ის რედაქტირება, უბრალო ტექსტის ბეჭდვა მაინც არ არის. ყველა ვებ-გვერდი შედგება ორი ძირითადი კომპონენტისგან, ესენია: სტრუქტურა, რომელსაც განაპირობებს HTML კოდი და რომელიც იქმნება ამ რედაქტორის მიერ და გამოსახულება, რომელიც დამოკიდებული თქვენს მიერ არჩეულ WordPress-ის დიზაინზე და მის style.css ფაილზე. WordPress-ი ყოველთვის ქმნის სწორ XHTML 1.0 კოდს, რაც გულისხმობს იმას რომ ბევრი ახალი ხაზის შემქმნელი კოდი (BR ტეგები) უგულებელყოფილია არსებული სტანდარტების გამო. WordPress-ი არ აჩვენებს ბევრ BR ტეგებს ერთად, HTML კოდის სწორად ფუნქციონირების მიზნით.

en: While using the editor, most basic keyboard shortcuts work like in any other text editor. For example: Shift+Enter inserts line break, Ctrl+C = copy, Ctrl+X = cut, Ctrl+Z = undo, Ctrl+Y = redo, Ctrl+A = select all, etc. (on Mac use the Command key instead of Ctrl). See the Hotkeys tab for all available keyboard shortcuts.
ka: რედაქტირების დროს მოქმედებს უმეტესობა კლავიშების ჩანართები, როგორც ჩვეულებრივ რედაქტორებში. მაგალითად: Shift+Enter ახალი ხაზია, Ctrl+C = კოპირება, Ctrl+X = ამოჭრა,  Ctrl+Z = ცვლილების გაუქმება, Ctrl+Y = ცვლილების აღდგენა, Ctrl+A = მთლიანად მონიშვნა, და ა.შ..

en: If you do not like the way the rich editor works, you may turn it off from Your Profile submenu, under Users in the admin menu.
ka: თუ არ მოგწონთ ამ რედაქტორის მუშაობა, შეგიძლიათ გააუქმოთ იგი თქვენი პროფილიდან. წევრების ჩანართში ადმინისტრატორის მენიუდან.

en: Advanced Rich Editing
ka: ვიზუალური რედაქტირება

en: Images and Attachments
ka: სურათები და დანართები

en: There is a button in the editor toolbar for inserting images that are already hosted somewhere on the internet. If you have a URL for an image, click this button and enter the URL in the box which appears.
ka: რედაქტორს აქვს თავისი ღილაკი, საიდანაც მარტივად შეიძლება სურათის ჩასმა რომელიც უკვე ატვირთულია სერვერზე. მიუთითეთ თქვენი სურათის URL-მისამართი შესაბამის ველში.

en: If you need to upload an image or another media file from your computer, you can use the Media Library buttons above the editor. The media library will attempt to create a thumbnail-sized copy from each uploaded image. To insert your image into the post, first click on the thumbnail to reveal a menu of options. When you have selected the options you like, click "Send to Editor" and your image or file will appear in the post you are editing. If you are inserting a movie, there are additional options in the "Media" dialog that can be opened from the second toolbar row.
ka: თუ გინდათ რომ ატვირთოთ სურათი ან სხვა მედია ფაილი თქვენი კომპიუტერიდან, გამოიყენეთ მედია ბიბლიოთეკის ღილაკი რედაქტორის ზემოთ. სურათის ატვირთვის შემდეგ შეიქმნება სურათის ესკიზი. სურათის ჩანაწერში ჩასასმელად აირჩიეთ სურათის ესკიზი, სასურველი პარამეტრების დაყენების შემდეგ დააჭირეთ "რედაქტორში ჩასმა" და თქვენი სურათი ან ფაილი გამოჩნდება ჩანაწერში. თუ ვიდეოს ჩასმა გსურთ ამისთვის ცალკე ფუნქციებია შექმნილი.

en: HTML in the Rich Editor
ka: HTML ვიზუალურ რედაქტორში

en: Any HTML entered directly into the rich editor will show up as text when the post is viewed. What you see is what you get. When you want to include HTML elements that cannot be generated with the toolbar buttons, you must enter it by hand in the HTML editor. Examples are tables and &lt;code&gt;. To do this, click the HTML tab and edit the code, then switch back to Visual mode. If the code is valid and understood by the editor, you should see it rendered immediately.
ka: რედაქტორი ნებისმიერ HTML კოდს ავტომატურად აქცევს ტექსტად ჩანაწერის მონახულებისას. რასაც ხედავთ შედეგიც ის იქნება. როდესაც გინდათ ისეთი HTML კოდის დამატება, რომელიც არ არის რედაქტორის ღილაკებზე, ეს კოდი ხელით უნდა ჩასვათ რედაქტორის HTML განყოფილებაში. მაგალითად ცხრილები და ტეგი &lt;code&gt;. ამის გასაკეთებლად გადადით რედაქტორის HTML განყოფილებაში და შეცვალოთ იქ არსებული კოდი, შემდეგ ისევ დაბრუნდით ვიზუალურ განყოფილებაში. თუ კოდი სწორია მას აღიქვავს რედაქტორი და უნდა გამოჩნდეს ისე როგორც ჩანაწერის დამახსოვრების შემდეგ გამოჩნდება საიტზე.

en: Pasting in the Rich Editor
ka: ტექსტის ჩასმა ვიზუალურ რედაქტორში

en: When pasting content from another web page the results can be inconsistent and depend on your browser and on the web page you are pasting from. The editor tries to correct any invalid HTML code that was pasted, but for best results try using the HTML tab or one of the paste buttons that are on the second row. Alternatively try pasting paragraph by paragraph. In most browsers to select one paragraph at a time, triple-click on it.
ka: როცა ჩასვამთ შიგთავსს სხვა ვებ-გვერდიდან, შესაძლოა შედეგი იყოს არასასურველი. ეს დამოკიდებულია ბრაუზერსა და ვებ-გვერდზე, რომლიდანაც გსურთ ჩასმა. რედაქტორი ცდილობს გამოასწოროს არამართებული ჩასმული HTML კოდი. საუკეთესო შედეგისთვის სცადეთ გამოიყენოთ HTML დაფა ან რომელიმე მეორე რიგში მყოფი ჩასმის ღილაკი. ან სცადეთ თითო აბზაცის ჩასმა. ბრაუზერების უმეტესობაში მთელი აბზაცის მონიშვნა ხდება სამი ჩქარი დაწკაპუნებით.

en: Pasting content from another application, like Word or Excel, is best done with the Paste from Word button on the second row, or in HTML mode.
ka: შიგთავსის ჩასმა სხვა პროგრამიდან, როგორიცაა Word ან Excel, უკეთეს შედეგს მოიტანს, თუ ჩასვამთ მეორე რიგში მყოფ Word ღილაკს მეშვეობით, ან HTML რეჟიმში.

en: Writing at Full Speed
ka: წერა მაქსიმალური სიჩქარით

en: Rather than reaching for your mouse to click on the toolbar, use these access keys. Windows and Linux use Ctrl + letter. Macintosh uses Command + letter.
ka: ამ რედაქტორში შესაძლებელია სხვადასხვა მოქმედებების კლავიატურიდან შესრულება, რაც ამარტივებს და უფრო მოსახერხებელს ხდის მასთან მუშაობას. Windows-ი და Linux-ი იყენებს Ctrl + კლავიში კომბინაციას, Macintosh-ი კი Command + კლავიში.

en: Letter
ka: ასო-ნიშანი

en: Action
ka: მოქმედება

en: Select all
ka: ყველას მონიშვნა

en: The following shortcuts use different access keys: Alt + Shift + letter.
ka: ეს მოქმედებები საჭიროებენ განსხვავებულ კომბინაციას: Alt + Shift + ასო-ნიშანი.

en: Check Spelling
ka: ორთოგრაფიის შემოწმება

en: Justify Text
ka: სრული გასწორება

en: Insert link
ka: ბმულის ჩასმა

en: Remove link
ka: ბმულის ამოღება

en: Quote
ka: ციტატა

en: Full Screen
ka: მთლიან ეკრანზე

en: Insert Page Break tag
ka: გვერდის გამყოფი ტეგის ჩასმა

en: Switch to HTML mode
ka: HTML რედაქტირების ღეჟიმში გადასვლა

en: For more information about this software visit the <a href="http://tinymce.moxiecode.com" target="_blank">TinyMCE website</a>.
ka: ცნობებისთვის ამ პროგრამული უზრუნველყოფის შესახებ ეწვიეთ <a href="http://tinymce.moxiecode.com" target="_blank">TinyMCE ვებსაიტს</a>.

en: Comments Feed
ka: კომენტარების არხი

en: Previous Post
ka: წინა ჩანაწერი

en: Next Post
ka: შემდეგი ჩანაწერი

en: Last Post
ka: ბოლო ჩანაწერი

en: Newer Comments &raquo;
ka: შემდეგი კომენტარები &raquo;

en: &laquo; Older Comments
ka: &laquo; ძველი კომენტარები

en: S_Sunday_initial
ka: კვ

en: M_Monday_initial
ka: ორ

en: T_Tuesday_initial
ka: სა

en: W_Wednesday_initial
ka: ოთ

en: T_Thursday_initial
ka: ხუ

en: F_Friday_initial
ka: პა

en: S_Saturday_initial
ka: შა

en: Could not read image size
ka: გამოსახულების ზომის წაკითხვა შეუძლებელია.

en: Resize path invalid
ka: ესკიზის არასწორი მისამართი

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username or incorrect password.
ka: <strong>შეცდომა</strong>: არასწორი მეტსახელწოდება ან პაროლი.

en: Author : %1$s (IP: %2$s , %3$s)
ka: ავტორი: %1$s (IP: %2$s , %3$s)

en: E-mail : %s
ka: ელფოსტა : %s

en: URL    : %s
ka: URL-მისამართი    : %s

en: Comment:
ka: კომენტარი:

en: You can see all comments on this post here:
ka: აქ შეგიძლიათ იხილოთ ყველა კომენტარი თქვენს ჩანაწერზე:

en: [%1$s] Comment: "%2$s"
ka: [%1$s] კომენტარი: "%2$s"

en: Website: %1$s (IP: %2$s , %3$s)
ka: ვებ-გვერდი: %1$s (IP: %2$s , %3$s)

en: Excerpt:
ka: ციტატა:

en: You can see all trackbacks on this post here:
ka: ყველა უკუბმული ამ ჩანაწერზე აქაა:

en: [%1$s] Trackback: "%2$s"
ka: [%1$s] უკუბმული: "%2$s"

en: You can see all pingbacks on this post here:
ka: ყველა შეტყობინება ამ ჩანაწერზე აქაა:

en: [%1$s] Pingback: "%2$s"
ka: [%1$s] შეტყობინება: "%2$s"

en: Trash it: %s
ka: სანაგვე ყუთში: %s

en: Delete it: %s
ka: წაშლა: %s

en: Spam it: %s
ka: სპამი: %s

en: Website : %1$s (IP: %2$s , %3$s)
ka: ვე-ბგვერდი : %1$s (IP: %2$s , %3$s)

en: Trackback excerpt:
ka: უკუბმულის ნაწყვეტი:

en: Pingback excerpt:
ka: შეტყობინების ნაწყვეტი:

en: Approve it: %s
ka: გააქტიურება: %s

en: Currently %s comment is waiting for approval. Please visit the moderation panel: | Currently %s comments are waiting for approval. Please visit the moderation panel:
ka[0]: ამჟამად %s კომენტარი დადასტურების მოლოდინშია. გთხოვთ ეწვიოთ სამართავ პანელს:

en: [%1$s] Please moderate: "%2$s"
ka: [%1$s] შეამოწმეთ გეთაყვა: "%2$s"

en: Password Lost and Changed for user: %s
ka: პაროლი იქნა დაკარგული და შემდგომში შეცვლილი მომხმარებლისთვის: %s

en: [%s] Password Lost/Changed
ka: [%s] პაროლის შეცვლა

en: Username: %s
ka: მომხმარებლის სახელწოდება: %s

en: [%s] New User Registration
ka: [%s] ახალი წევრის რეგისტრაცია

en: Password: %s
ka: პაროლი: %s

en: [%s] Your username and password
ka: [%s] თქვენი მომხმარებლის სახელწოდება და პაროლი

en: Protected: %s
ka: დაცული: %s

en: Private: %s
ka: პირადი: %s

en: There is no excerpt because this is a protected post.
ka: ამონაწერი არ არის, რადგან ეს დაცული პოსტია.

en: Next page
ka: შემდეგი გვერდი

en: Previous page
ka: წინა გვერდი

en: Home
ka: მთავარი

en: This post is password protected. To view it please enter your password below:
ka: ეს ჩანაწერი პაროლით დაცულია. თუ გსურთ ეწვიოთ მას, შეიყვანეთ სწორი პაროლი აქ:

en: %1$s [Autosave]
ka: %1$s [ავტოშენახვა]

en: %1$s [Current Revision]
ka: %1$s [მიმდინარე ვერსია]

[ctx: post revision]
en: %1$s by %2$s
ka: %1$s, ავტორი: %2$s

en: Compare Revisions
ka: ვერსიების შედარება

en: Revision
ka: ვერსია

[ctx: post]
en: Published
ka: გამოქვეყნებული

en: Published <span class="count">(%s)</span> | Published <span class="count">(%s)</span>
ka[0]: გამოქვეყნებული <span class="count">(%s)</span>

[ctx: post]
en: Scheduled
ka: დაგეგმილი

en: Scheduled <span class="count">(%s)</span> | Scheduled <span class="count">(%s)</span>
ka[0]: დაგეგმილი <span class="count">(%s)</span>

[ctx: post]
en: Draft
ka: მონახაზი

en: Draft <span class="count">(%s)</span> | Drafts <span class="count">(%s)</span>
ka[0]: ესკიზი <span class="count">(%s)</span>

[ctx: post]
en: Pending
ka: გადასახედი

en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
ka[0]: გადასახედი <span class="count">(%s)</span>

[ctx: post]
en: Private
ka: პირადი

en: Private <span class="count">(%s)</span> | Private <span class="count">(%s)</span>
ka[0]: კერძო <span class="count">(%s)</span>

[ctx: post]
en: Trash
ka: სანაგვე ყუთი

en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
ka[0]: სანაგვე <span class="count">(%s)</span>

en: Content, title, and excerpt are empty.
ka: შიგთავსი, სათაური და ამონაწერი ცარიელია.

en: Could not update post in the database
ka: ვერ ხერხდება ბაზაში ჩანაწერის განახლება

en: Could not insert post into the database
ka: ვერ ხერხდება ბაზაში ჩანაწერის ჩამატება

en: The page template is invalid.
ka: გვერდის თემა დაზიანებულია.

en: Cannot create a revision of a revision
ka: შეუძლებელია ვერსიის ვერსიის შექმნა

en: You do not have permission to preview drafts.
ka: თქვენ არ გაქვთ მონახაზების ნახვის უფლება.

en: Cannot create a user with an empty login name.
ka: მომხმარებლის შექმნა შეუძლებელია თუ მეტსახელწოდებას ველი ცარიელია.

en: This username is already registered.
ka: მოხმარებელი ასეთი მეტსახელწოდებათ უკვე არსებობს.

en: This email address is already registered.
ka: მომხმარებელი ასეთი ელფოსტის მისამართით უკვე არსებობს.

en: An error has occurred, which probably means the feed is down. Try again later.
ka: გამოვლინდა შეცდომა, რაც არხის პრობლემის მანიშნებელია. სცადეთ მოგვიანებით.

en: You are about to permanently delete the selected items.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
ka: თქვენ ამორჩეული ელემენტების სამუდამოდ წაშლის პირას ხართ.
      'გაუქმება' — შეწყვეტა, 'კარგი' — წაშლა.

en: Enter a word to look up:
ka: ჩაწერეთ საძიებო სიტყვა:

en: Dictionary lookup
ka: ლექსიკონში ნახვა

en: lookup
ka: მოძებნა

en: Close all open tags
ka: ყველა გახსნილი ტეგის დახურვა

en: close tags
ka: ტეგების დახურვა

en: Enter the URL
ka: მიუთითეთ URL-მისამართი

en: Enter the URL of the image
ka: მიუთითეთ სურათის URL-მისამართი

en: Enter a description of the image
ka: მიუთითეთ სურათის აღწერა

en: You do not have permission to do that.
ka: თქვენ არ გაქვთ ამის გაკეთების უფლება.

en: An unidentified error has occurred.
ka: დაფიქსირდა გაურკვეველი შეცდომა.

en: Next &gt;
ka: შემდეგი &raquo;

en: &lt; Prev
ka: &lt; წინა

en: Image
ka: სურათი

en: This feature requires inline frames. You have iframes disabled or your browser does not support them.
ka: ეს თვისება მოითხოვს მოტივტივე ჩარჩოებს. თქვენ გათიშული გაქვთ iframes ფუნქცია, ან თქვენს ბრაუზერს არ აქვს მათი მხარდაჭერა.

en: not configured
ka: არ არის მორგებული

en: You have attempted to queue too many files.
ka: თქვენ შეეცადეთ რიგში ბევრი ფაილის ჩასმა.

en: This file is empty. Please try another.
ka: ეს ფაილი ცარიელია. სცადეთ სხვა.

en: This file type is not allowed. Please try another.
ka: ფაილის ეს ტიპი არაა ნებადართული. გთხოვთ სცადოთ სხვა.

en: An error occurred in the upload. Please try again later.
ka: ფაილის ატვირთვისას გამოვლინდა შეცდომა. სცადეთ მოგვიანებით.

en: There was a configuration error. Please contact the server administrator.
ka: პარამეტრებში გაიპარა შეცდომა. გთხოვთ დაუკავშირდეთ სერვერის ადმინისტრატორს.

en: You may only upload 1 file.
ka: თქვენ შეგიძლიათ მხოლოდ 1 ფაილის ატვირთვა.

en: HTTP error.
ka: HTTP შეცდომა.

en: Upload failed.
ka: ატვირთვა ჩაიშალა.

en: IO error.
ka: IO შეცდომა.

en: Security error.
ka: უსაფრთხოების შეცდომა.

en: Upload stopped.
ka: ატვირთვა შეჩერებულია.

en: Crunching&hellip;
ka: დამუშავება&hellip;

en: moved to the trash.
ka: გადატანილია სანაგვე ყუთში.

en: Separate multiple categories with commas.
ka: გამოყავით კატეგორიები მძიმეებით.

[ctx: password strength]
en: Medium
ka: საშუალო

en: Publish on:
ka: გამოქვეყნდა:

en: Schedule for:
ka: დაგეგმვა:

en: Published on:
ka: გამოქვეყნდა:

en: Show more comments
ka: მეტი კომენტარების ჩვენება

en: No more comments found.
ka: კომენტარები არაა ნაპოვნი.

en: Password Protected
ka: პაროლით დაცული

en: Submitted on:
ka: დამატებულია:

en: Error while saving the changes.
ka: შეცდომა ცვლილებების დამახსოვრებისას.

en: Remove From Bulk Edit
ka: მასიური ქმედების სიიდან ამოღება

en: Plugin Information:
ka: ჩანართის ინფორმაცია:

en: Saving...
ka: შენახვა...

en: Could not set that as the thumbnail image. Try a different attachment.
ka: ვერ გამოიყენებთ ამ ნახატს ესკიზის სახით. სცადეთ სხვა დანართი.

en: Saving Draft&#8230;
ka: მონახაზის შენახვა&#8230;

en: Invalid Taxonomy
ka: არასწორი ტაქსონომია

en: Empty Term
ka: ცარიელი ელემენტი

en: Invalid term ID
ka: ელემენტის ID არასწორია.

en: A name is required for this term
ka: აქ საჭიროა სახელწოდებას შეყვანა

en: Could not insert term into the database
ka: ვერ ხერხდება ბაზაში ელემენტების ჩამატება

en: The slug &#8220;%s&#8221; is already in use by another term
ka: ტეგი &#8220;%s&#8221; უკვე გამოიყენება სხვა ელემენტის მიერ

en: Invalid object ID
ka: ობიექტის ID არასწორია

en: File not readable.
ka: ფაილის წაკითხვა ვერ ხერხდება.

en: Template is missing.
ka: თემა ვერ მოიძებნა.

en: The parent theme is missing. Please install the "%s" parent theme.
ka: მშობლიური თემა ვერ მოიძებნა. გთხოვთ, დააყენოთ მშობლიური თემა "%s".

en: Stylesheet is missing.
ka: სტილის ფაილი გამოტოვებულია.

en: <strong>ERROR</strong>: The username field is empty.
ka: <strong>შეცდომა</strong>: თიკუნის ველი ცარიელია.

en: <strong>ERROR</strong>: The password field is empty.
ka: <strong>შეცდომა</strong>: პაროლის ველი ცარიელია.

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username. <a href="%s" title="Password Lost and Found">Lost your password</a>?
ka: <strong>შეცდომა</strong>: არასწორი თიკუნი. <a href="%s" title="დაკარგული და ნაპოვნი პაროლების ბიურო">დაკარგეთ პაროლი</a>?

en: <strong>ERROR</strong>: Your account has been marked as a spammer.
ka: <strong>შეცდომა</strong>: თქვენი ანგარიში სპამერების სიაში არის ჩამატებული.

en: Please log in again.
ka: გთხოვთ გაიაროთ ავტორიზაცია ხელახლა

en: Sidebar %d
ka: გვერდითი პანელი %d

en: <strong>ERROR</strong>: WordPress %1$s requires MySQL %2$s or higher
ka: <strong>შეცდომა</strong>: WordPress %1$s მოითხოვს MySQL ვერსიით %2$s ან უფრო ახალს

en: Powered by WordPress
ka: საიტის მუშაობს WordPress ძრავზე

en: <strong>ERROR</strong>: Enter a username or e-mail address.
ka: <strong>შეცდომა</strong>: მიუთითეთ ელფოსტა ან მომხმარებლის სახელწოდება.

en: <strong>ERROR</strong>: There is no user registered with that email address.
ka: <strong>შეცდომა</strong>: ამ ელფოსტით არავინ დარეგისტრირებულა.

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username or e-mail.
ka: <strong>შეცდომა</strong>: არასწორი მომხმარებლის სახელწოდება ან ელფოსტა.

en: Password reset is not allowed for this user
ka: ამ მომხმარებლისთვის პაროლის აღდგენა დაუშვებელია

en: [%s] Password Reset
ka: [%s] პაროლის აღდგენა

en: The e-mail could not be sent.
ka: ელფოსტა ვერ გაიგზავნა.

en: Possible reason: your host may have disabled the mail() function...
ka: შესაძლებელი მიზეზი: თქვენს ჰოსტზე გათიშულია mail() ფუნქცია...

en: Invalid key
ka: არასწორი გასაღები

en: <strong>ERROR</strong>: This username is already registered, please choose another one.
ka: <strong>შეცდომა</strong>: ასეთი მომხმარებელი უკვე არსებობს. გთხოვთ აირჩიოთ სხვა მომხმარებლის სახელწოდება.

en: <strong>ERROR</strong>: Please type your e-mail address.
ka: <strong>შეცდომა</strong>: გთხოვთ მიუთითეთ თქვენი ელფოსტა.

en: <strong>ERROR</strong>: The email address isn&#8217;t correct.
ka: <strong>შეცდომა</strong>: ელფოსტა არასწორია.

en: <strong>ERROR</strong>: Couldn&#8217;t register you... please contact the <a href="mailto:%s">webmaster</a> !
ka: <strong>შეცდომა</strong>:რეგისტრაცია ვერ ხერხდება, მიმართეთ <a href="mailto:%s">ვებ-მასტერს</a> !

en: Sorry, that key does not appear to be valid.
ka: სამწუხაროდ, ეს გასაღები სავარაუდოდ არ არის ვარგისი.

en: Lost Password
ka: [%s] პაროლის შეცვლა

en: Username or E-mail:
ka: მომხმარებლის სახელწოდება ან ელფოსტა:

en: Get New Password
ka: ახალი პაროლის მიღება

en: Are you lost?
ka: დაიკარგეთ?

en: &larr; Back to %s
ka: &larr; უკან %s

en: Registration Form
ka: რეგისტრაციის ფორმა

en: Register For This Site
ka: რეგისტრაცია საიტზე

en: A password will be e-mailed to you.
ka: პაროლს მიიღებთ ელფოსტით.

en: Password Lost and Found
ka: დაკარგული პაროლის აღდგენა

en: Lost your password?
ka: დაკარგეთ პაროლი?

en: You have logged in successfully.
ka: თქვენ გამოხვედით სისტემიდან.

en: <strong>ERROR</strong>: Cookies are blocked or not supported by your browser. You must <a href='http://www.google.com/cookies.html'>enable cookies</a> to use WordPress.
ka: <strong>შეცდომა</strong>: თქვენს ბრაუზერში cookies არის გათიშული, ან მისი მხარდაჭერა არ აქვს. თუ გსურთ გამოიყენოთ WordPress-ი, თქვენ უნდა <a href='http://www.google.com/cookies.html'>ჩართოთ cookies</a> .

en: You are now logged out.
ka: თქვენ გამოხვედით სისტემიდან.

en: User registration is currently not allowed.
ka: წევრების რეგისტრაცია გაუქმებულია.

en: Check your e-mail for the confirmation link.
ka: შეამოწმეთ ელფოსტა გასააქტიურებელი ბმულისთვის.

en: Check your e-mail for your new password.
ka: შეამოწმეთ ელფოსტა ახალი პაროლისთვის.

en: Registration complete. Please check your e-mail.
ka: რეგისტრაცია დასრულდა. შეამოწმეთ თქვენი ელფოსტა.

en: Your session has expired. Please log-in again.
ka: თქვენს სესიას გაუვიდა ვადა. გთხოვთ ხელახლა გაიაროთ ავტორიზაცია.

en: Slow down cowboy, no need to check for new mails so often!
ka: შეაჩერე სვლა, ახალ წერილებზე ასეთი ხშირი შემოწმება არ არის საჭირო!

en: There doesn&#8217;t seem to be any new mail.
ka: როგოც ჩანს, ახალი წერილები არ არის.

en: Author is %s
ka: ავტორი: %s

en: <strong>Author:</strong> %s
ka: <strong>ავტორი:</strong> %s

en: <strong>Posted title:</strong> %s
ka: <strong>სათაური:</strong> %s

en: Oops: %s
ka: ვაი: %s

en: Help
ka: დახმარება

en: <a href="http://wordpress.org/support/" target="_blank">Support Forums</a>
ka: <a href="http://wordpress.org/support/" target="_blank">დახმარების ფორუმი</a>

en: Screen Options
ka: ეკრანის პარამეტრები

en: Screen Layout
ka: გვერდის განლაგება

en: Number of Columns:
ka: სვეტების რაოდენობა:

en: Search for themes by keyword, author, or tag.
ka: თემების ძებნა საძიებო ფრაზებით, ავტორით ან ტეგით.

en: Feature Filter
ka: მახასიათებლების ფილტრი

en: Find a theme based on specific features
ka: სპეციფიური მახასიათებლის მიხედვით ძებნა

en: Colors
ka: ფერები

en: Black
ka: შავი

en: Blue
ka: ლურჯი

en: Brown
ka: ყავისფერი

en: Green
ka: მწვანე

en: Orange
ka: ნარინჯისფერი

en: Pink
ka: ვარდისფერი

en: Purple
ka: მეწამული

en: Red
ka: წითელი

en: Silver
ka: ვერცხლისფერი

en: Tan
ka: მიხაკისფერი

en: White
ka: თეთრი

en: Yellow
ka: ყვითელი

en: Dark
ka: მუქი

en: Columns
ka: სვეტები

en: One Column
ka: ერთი სვეტი

en: Two Columns
ka: ორი სვეტი

en: Three Columns
ka: სამი სვეტი

en: Four Columns
ka: ოთხი სვეტი

en: Left Sidebar
ka: მარცხენა პანელი

en: Right Sidebar
ka: მარჯვენა პანელი

en: Width
ka: სიგანე

en: Fixed Width
ka: ფიქსირებული

en: Flexible Width
ka: მოქნილი

en: Features
ka: ფუნქციები

en: Custom Colors
ka: მორგებული ფერები

en: Theme Options
ka: თემის პარამეტრები

en: Threaded Comments
ka: განტოტვილი კომენტარები

en: Sticky Post
ka: ჩანაწერის მიჭიკარტება

en: Microformats
ka: მიკროფორმატები

en: Subject
ka: ჩანაწერის თემა

en: Holiday
ka: არდადეგები

en: Photoblogging
ka: ფოტო ბლოგინგი

en: Seasonal
ka: წელიწადის დრონი

en: Find Themes
ka: თემების ძებნა

en: Install a theme in .zip format
ka: .zip ფორმატის ჩანართის დამატება

en: If you have a theme in a .zip format, you may install it by uploading it here.
ka: თუ გაქვთ ჩანართი .zip ფორმატში, შეგიძლიათ დააყენოთ ამ გვერდიდან.

en: Install &#8220;%s&#8221;
ka: &#8220;%1$s&#8221;-ის ინსტალაცია

en: Details
ka: დაწვრილებით

en: Theme Install
ka: თემის ინსტალაცია

en: <strong>Warning:</strong> This theme has <strong>not been tested</strong> with your current version of WordPress.
ka: <strong>გაფრთხილება:</strong> ეს თემა <strong>არაა გასინჯული</strong> WordPress-ის იმ ვერსიაზე, რომელსაც თქვენ იყენებთ.

en: <strong>Warning:</strong> This theme has not been marked as <strong>compatible</strong> with your version of WordPress.
ka: <strong>გაფრთხილება:</strong> ეს თემა არ არის მონიშნული, როგორც <strong>თავსებადი</strong> თქვენი WordPress-ის ვერსიასთან.

en: by %s
ka: ავტორი: %s

en: Version: %s
ka: ვერსია: %s

en: Newer version (%s) is installed.
ka: (%s)-ის ახალი ვერსია დაინსტალირებულია.

en: This version is already installed.
ka: ეს ვერსია უკვე ინსტალირებულია.

en: Unable to locate WordPress theme directory.
ka: ვერ ხერხდება WordPress-ის თემების საქაღალდის ადგილმდებარეობის დადგენა.

en: Could not fully remove the theme %s.
ka: ვერ ხერხდება %s თემის სრული წაშლა.

en: The update cannot be installed because WordPress %1$s requires PHP version %2$s or higher and MySQL version %3$s or higher. You are running PHP version %4$s and MySQL version %5$s.
ka: განახლების დაყენება შეუძლებელია, რადგან WordPress-ი ვერსიით %1$s მოითხოვს PHP-ს ვერსიით %2$s ან უფრო ახალს და MySQL-ს ვერსიით %3$s ან უფრო ახალს. თქვენ გამოიყენებთ PHP-ს ვერსიით %4$s და MySQL-ს ვერსიით %5$s.

en: The update cannot be installed because WordPress %1$s requires PHP version %2$s or higher. You are running version %3$s.
ka: განახლების დაყენება შეუძლებელია, რადგან WordPress-ი ვერსიით %1$s მოითხოვს PHP-ს ვერსიით %2$s ან უფრო ახალს. თქვენ გამოიყენებთ PHP-ს ვერსიით %3$s.

en: The update cannot be installed because WordPress %1$s requires MySQL version %2$s or higher. You are running version %3$s.
ka: განახლების დაყენება შეუძლებელია, რადგან WordPress-ი ვერსიით %1$s მოითხოვს MySQL-ს ვერსიით %2$s ან უფრო ახალს. თქვენ გამოიყენებთ MySQL-ს ვერსიით %3$s.

en: Verifying the unpacked files&#8230;
ka: მიმდინარეობს ამოარქივებული ფაილების შემოწმება&#8230;

en: The update could not be unpacked
ka: განახლების პაკეტის გახსნა ვერ მოხერხდა

en: Upgrading database&#8230;
ka: მონაცემთა ბაზის განახლება&#8230;

en: Version %s
ka: ვერსია %s

en: You are using a development version (%1$s). Cool! Please <a href="%2$s">stay updated</a>.
ka: თქვენ იყენებთ სამუშაო ვერსიას (%1$s). მაგარია! გთხოვთ, <a href="%2$s">თვალყური ადევნეთ განახლებებს</a>.

en: <a href="%1$s">Get Version %2$s</a>
ka: <a href="%1$s">%2$s ვერსიის გადმოწერა</a>

en: You are using <span class="b">WordPress %s</span>.
ka: თქვენ იყენებთ <span class="b">WordPress %s</span>.

en: Update to %s
ka: განახლება ვერსიაზე %s

en: Latest
ka: უახლესი

en: An automated WordPress update has failed to complete - <a href="%s">please attempt the update again now</a>.
ka: ვერ ხერხდება WordPress-ის ავტომატური განახლება - <a href="%s">გთხოვთ სცადოთ ხელახლა</a>.

en: An automated WordPress update has failed to complete! Please notify the site administrator.
ka: WordPress-ის ავრომატური განახლება წარუმატებელია! გთხოვთ, შეატყობინეთ საიტის ადმინისტრატორს.

en: <strong><em>Note that password</em></strong> carefully! It is a <em>random</em> password that was generated just for you.
ka: <strong><em>დაიმახსოვრეთ ეს პაროლი</em></strong> კარგად! გაითვალისწინეთ, <em>რომ იგი შექმნილია</em> სპეციალურად თქვენთვის.

[ctx: Default category slug]
en: Uncategorized
ka: კატეგორიის გარეშე

[ctx: Default link category slug]
en: Blogroll
ka: ბმულები

en: Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start blogging!
ka: მოგესალმებათ WordPress-ი. ეს თქვენი პირველი პოსტია. შეცვალეთ ან წაშალეთ იგი და დაიწყეთ ბლოგერობა.

en: Hello world!
ka: ცხოვრება მშვენიერია!

[ctx: Default post slug]
en: hello-world
ka: ცხოვრება მშვენიერია!

en: Mr WordPress
ka: ბატონი WordPress-ი

en: Hi, this is a comment.<br />To delete a comment, just log in and view the post&#039;s comments. There you will have the option to edit or delete them.
ka: სალამი, ეს კომენტარია.<br />მისი წაშლა ან რედაქტირება შეგიძლიათ ადმინისტრატორის პანელიდან.

en: About
ka: დეტალები

en: You can&#8217;t give users that role.
ka: არ შეგიძლიათ მომხმარებლებისთვის ამ როლის მინიჭება.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter a username.
ka: <strong>შეცდომა</strong>: მიუთითეთ მომხმარებლის სახელწოდება.

en: <strong>ERROR</strong>: You entered your new password only once.
ka: <strong>შეცდომა</strong>: მიუთითეთ თქვენი ახალი პაროლი მხოლოდ ერთხელ.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter your password.
ka: <strong>შეცდომა</strong>: მიუთითეთ თქვენი პაროლი.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter your password twice.
ka: <strong>შეცდომა</strong>: მიუთითეთ თქვენი პაროლი ორჯერ.

en: <strong>ERROR</strong>: Passwords may not contain the character "\".
ka: <strong>შეცდომა</strong>: პაროლი არ შეიძლება შეიცავდეს ამ სიმბოლოებს "\".

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter the same password in the two password fields.
ka: <strong>შეცდომა</strong>: მიუთითეთ იდენტური პაროლები შესაბამის ველებში.

en: <strong>ERROR</strong>: This username is already registered. Please choose another one.
ka: <strong>შეცდომა</strong>: ასეთი მომხმარებელი უკვე დარეგისტრირებულია. აირჩიეთ სხვა მომხმარებლის სახელწოდება.

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter an e-mail address.
ka: <strong>შეცდომა</strong>: გთხოვთ მიუთითოთ თქვენი ელფოსტის მისამართი.

en: <strong>ERROR</strong>: The e-mail address isn&#8217;t correct.
ka: <strong>შეცდომა</strong>: ელფოსტის მისამართი არასწორია.

en: <strong>ERROR</strong>: This email is already registered, please choose another one.
ka: <strong>შეცდომა</strong>: ასეთი ელფოსტის მისამართი უკვე დარეგისტრირებულია. გთხოვთ აირჩიოთ სხვა.

en: There are no options for this widget.
ka: ამ ვიჯეტისთვის არაა პარამეტრები.

en: Dashboard
ka: კონსოლი

en: WordPress &rsaquo; Installation
ka: WordPress-ის &rsaquo; ინსტალაცია

en: <strong>ERROR</strong>: %s
ka: <strong>შეცდომა</strong>: %s

en: User(s) already exists.
ka: მომხმარებელი უკვე არსებობს.

en: Strength indicator
ka: სირთულის ინდიკატორი

en: Hint: The password should be at least seven characters long. To make it stronger, use upper and lower case letters, numbers and symbols like ! " ? $ % ^ &amp; ).
ka: რჩევა: პაროლი უნდა იყოს მინიმუმ შვიდი სიმბოლო. რომ გახადოთ იგი უფრო ძლიერი გამოიყენეთ დიდი და პატარა ასოები, ასევე ეს სიმბოლოები ! " ? $ % ^ &amp; ).

en: Your E-mail
ka: თქვენი ელფოსტის მისამართი

en: Double-check your email address before continuing.
ka: კარგად შეამოწმეთ ელფოსტის მისამართი სანამ გააგრძელებთ.

en: Install WordPress
ka: WordPress-ის ინსტალაცია

en: Already Installed
ka: უკვე დაინსტალირებულია

en: You appear to have already installed WordPress. To reinstall please clear your old database tables first.
ka: როგორც ჩანს თქვენ უკვე დაინსტალირებული გაქვს WordPress-ი. ხელახლა დაინსტალირებისთვის წაშალეთ ძველი ბაზა.

en: Insufficient Requirements
ka: მოთხოვნებისადმი შეუთავსებლობა

en: Welcome
ka: მოგესალმებით

en: Welcome to the famous five minute WordPress installation process! You may want to browse the <a href="%s">ReadMe documentation</a> at your leisure. Otherwise, just fill in the information below and you&#8217;ll be on your way to using the most extendable and powerful personal publishing platform in the world.
ka: კეთილი იყოს თქვენი მობრძანება WordPress-ის ინსტალაციის სახელგანთქმულ ხუთწუთიან პროცესში! დრო რომ გექნებათ, გადახედეთ <a href="%s">დოკუმენტაციას</a>. სხვა შემთხვევაში, უბრალოდ შეავსეთ ქვემოთ მოცემული ველები და თქვენს ხელში მალე აღმოჩნდება მსოფლიოში ყველაზე მძლავრი და მოსახერხებელი პირადი გამომცემლობის პლატფორმა.

en: Information needed
ka: საჭიროა ინფორმაცია

en: Please provide the following information. Don&#8217;t worry, you can always change these settings later.
ka: გთხოვთ, მოგვაწოდოთ შემდეგი ინფორმაცია. ნუ დარდობთ, ამის შეცვლა ყოველთვის შეგეძლებათ შემდეგში.

en: you must provide an e-mail address.
ka: ელფოსტის მითითება აუცილებელია.

en: Success!
ka: გილოცავთ!

en: WordPress has been installed. Were you expecting more steps? Sorry to disappoint.
ka: WordPress-ი წარმატებით დაინსტალირდა. უფრო მეტ ეტაპებს ელოდით? ბოდიში რომ იმედი გაგიცრუეთ :)

en: Log In
ka: შესვლა

en: Very weak
ka: ძალიან სუსტი

en: Weak
ka: სუსტი

en: Strong
ka: ძლიერი

en: Add New Link
ka: ახალი ბმულის დამატება

en: Edit Category
ka: კატეგორიის რედაქტირება

[ctx: link]
en: Add New
ka: ახლის დამატება

en: %s link deleted. | %s links deleted
ka[0]: %s ბმული წაიშალა

en: Search Links
ka: ბმულების ძებნა

en: Yes
ka: კი

en: Visit %s
ka: გადასვლა: %s

en: No links found.
ka: ბმულები არაა ნაპოვნი.

en: XML error: %1$s at line %2$s
ka: XML შეცდომა: %1$s %2$s სტრიქონში

en: Edit Link
ka: ბმულის რედაქტირება

en: Link not found.
ka: ბმული არაა ნაპოვნი.

en: WordPress &rsaquo; Database Repair
ka: WordPress-ის &rsaquo; მონაცემთა ბაზის რემონტი

en: Some database problems could not be repaired. Please copy-and-paste the following list of errors to the <a href="%s">WordPress support forums</a> to get additional assistance.
ka: მონაცემთა ბაზის რამოდენიმე პრობლემა არ ექვემდებარება შეკეთებას. დამატებითი დახმარების მისაღებად, შექმენით შეცდომების სიის ასლი და გამოაქვეყნეთ იგი <a href="%s">WordPress-ის მხარდაჭერის ფორუმზე</a>.

en: Repair Database
ka: ბაზის გასწორება

en: Repair and Optimize Database
ka: მონაცემთა ბაზის შეკეთება და ოპტიმიზაცია

en: You are not allowed to be here
ka: თქვენ არ გაქვთ აქ ყოფნის უფლება

en: Upload New Media
ka: მედია ფაილის ატვირთვა

en: You are not allowed to edit this attachment.
ka: თქვენ არ გაქვთ ამ ფაილის რედაქტირების უფლება.

en: You attempted to edit an attachment that doesn&#8217;t exist. Perhaps it was deleted?
ka: თქვენ ცდილობდით არაარსებული დანართის ცვლილებას. შეიძლება ის წაშლილია?

en: You can&#8217;t edit this attachment because it is in the Trash. Please move it out of the Trash and try again.
ka: თქვენ არ შეგიძლიათ ამ დანართის რედაქტირება, რადგან ის სანაგვეშია. გთხოვთ, ამოიღოთ ის სანაგვიდან და სცადოთ კიდევ ერთხელ.

en: Media attachment updated.
ka: მედია ფაილი განახლებულია.

en: Update Media
ka: მედია ფაილების განახლება

en: Sites
ka: საიტები

en: Themes
ka: თემები

en: My Sites
ka: ჩემი საიტები

en: Library
ka: ბიბლიოთეკა

[ctx: file]
en: Add New
ka: ახლის დამატება

[ctx: page]
en: Add New
ka: ახლის დამატება

en: Comments %s
ka: კომენტარები %s

en: Appearance
ka: იერსახე

[ctx: theme editor]
en: Editor
ka: რედაქტორი

en: Plugins %s
ka: ჩანართები %s

en: Installed
ka: დაყენებულია

[ctx: plugin]
en: Add New
ka: ახლის დამატება

[ctx: plugin editor]
en: Editor
ka: რედაქტორი

en: Profile
ka: პროფილი

[ctx: user]
en: Add New
ka: ახლის დამატება

en: Your Profile
ka: თქვენი პროფილი

en: Tools
ka: ხელსაწყოები

en: Settings
ka: პარამეტრები

[ctx: settings screen]
en: General
ka: ძირითადი

en: Writing
ka: წერა

en: Reading
ka: კითხვა

en: Privacy
ka: პრივატულობა

en: Permalinks
ka: მუდმივი ბმულები

en: Search Users
ka: მომხმარებლების ძებნა

en: Options saved.
ka: პარამეტრები დამახსოვრებულია.

en: First Post
ka: პირველი ჩანაწერი

en: Enabled
ka: ჩართული

en: Path
ka: მდებარეობა

en: Remove
ka: წაშლა

en: Role:
ka: როლი:

en: Deactivate
ka: გათიშვა

en: Site Title
ka: სურათის სათაური

en: Email
ka: ელფოსტა

en: Update Themes
ka: თემების განახლება

en: Discussion Settings
ka: დისკუსიის პარამეტრები

en: Default article settings
ka: სტატიის ნაგულისხმევი პარამეტრები

en: Allow people to post comments on new articles
ka: მნახველებს შეუძლიათ კომენტარების დატოვება ახალ სტატიებზე

en: These settings may be overridden for individual articles.
ka: ეს პარამეტრები შეიძლება შეიცვალოს კონკრეტული პოსტისთვის.

en: Other comment settings
ka: კომენტარების სხვა პარამეტრები

en: Comment author must fill out name and e-mail
ka: კომენტარის ავტორმა უნდა მიუთითოს სახელწოდება და ელფოსტის მისამართი

en: Users must be registered and logged in to comment
ka: მომხმარებელი უნდა იყოს დარეგისტრირებული და უნდა უნდა ჰქონდეს ავტორიზაცია გავლილი რომ დატოვოს კომენტარი.

en: Automatically close comments on articles older than %s days
ka: ავტომატურად გააუქმე კომენტარები პოსტზე რომელიც არის %s დღის.

en: Enable threaded (nested) comments %s levels deep
ka: აჩვენე განტოტვილი სახით %s დონეზე

en: last
ka: ბოლო

en: first
ka: პირველი

en: Break comments into pages with %1$s top level comments per page and the %2$s page displayed by default
ka: დაყავი კომენტარები გვერდებად. ერთ გვერდზე აჩვენე %1$s კოემნტარი და სტანდარტული იყოს %2$s გვერდი.

en: older
ka: უფრო ძველი

en: newer
ka: უფრო ახალი

en: Comments should be displayed with the %s comments at the top of each page
ka: კომენტარების დალაგების მეთოდია %s თავში.

en: E-mail me whenever
ka: მომწერე ელფოსტაზე, როდესაც

en: Anyone posts a comment
ka: ვინმე დაამატებს კომენტარს

en: A comment is held for moderation
ka: კომენტარი ელოდება შემოწმებას

en: Before a comment appears
ka: სანამ კომენტარი გამოჩნდება

en: An administrator must always approve the comment
ka: ადმინისტრატორმა ყოველთვის უნდა შეამოწმოს ის

en: Comment author must have a previously approved comment
ka: კომენტარის ავტორს უნდა ჰქონდეს მანამდე დამტკიცებული კომენტარი

en: Comment Moderation
ka: კომენტარების მოდერაცია

en: Hold a comment in the queue if it contains %s or more links. (A common characteristic of comment spam is a large number of hyperlinks.)
ka: არ გამოაქვეყნო პოსტი თუ ის შეიცავს %s ან მეტ ბმულს. (სპამისგან თავდაცვისათვის.)

en: When a comment contains any of these words in its content, name, URL, e-mail, or IP, it will be held in the <a href="edit-comments.php?comment_status=moderated">moderation queue</a>. One word or IP per line. It will match inside words, so &#8220;press&#8221; will match &#8220;WordPress&#8221;.
ka: თუკი კომენტარი შეიცავს ქვემოთ არღნიშნულ სიტყვას, მისამართს, ელფოსტის მისამართს ან IP მისამართს, იგი არ იქნება გამოქვეყნებული სანამ არ გაივლის <a href="edit-comments.php?comment_status=moderated">მოდერაციას</a>. თითო სიტყვა დაწერეთ თითო ხაზზე. გაითვალისწინეთ, რომ მაგალითად &#8220;press&#8221; დაემთხვევა &#8220;WordPress&#8221;-ს.

en: Comment Blacklist
ka: შავი სია

en: When a comment contains any of these words in its content, name, URL, e-mail, or IP, it will be marked as spam. One word or IP per line. It will match inside words, so &#8220;press&#8221; will match &#8220;WordPress&#8221;.
ka: თუკი კომენტარი შეიცავს ქვემოთ არღნიშნულ სიტყვას, მისამართს, ელფოსტის მისამართს ან IP მისამართს, იგი დაფიქსირდება როგორც სპამი. თითო სიტყვა დაწერეთ თითო ხაზზე.

en: Avatars
ka: ავატარები

en: Avatar Display
ka: ავატარის ჩვენება

en: Don&#8217;t show Avatars
ka: არ აჩვენო ავატარები

en: Show Avatars
ka: აჩვენე ავატარები

en: Maximum Rating
ka: მაქსიმალური რეიტინგი

en: G &#8212; Suitable for all audiences
ka: G &#8212; შესაფერისია ნებისმიერი ტიპის მნახველისთვის

en: PG &#8212; Possibly offensive, usually for audiences 13 and above
ka: PG &#8212; შესაფერისია მხოლოდ 13 წელზე უფროსი მნახველისთვის

en: R &#8212; Intended for adult audiences above 17
ka: R &#8212; შესაფერისია მხოლოდ 17 წელზე უფროსი მნახველისთვის

en: X &#8212; Even more mature than above
ka: X &#8212; უფრო უფროსებისთვის

en: Default Avatar
ka: ნაგულისხმევი ავატარი

en: For users without a custom avatar of their own, you can either display a generic logo or a generated one based on their e-mail address.
ka: მათთვის ვისაც არ აქვს თავისი ავატარი, შეუძლია გამოიყენოს ან სტანდარტული გამოსახულება, ანდა ავტომატურად მათ ელფოსტაზე დაფუძნებით შექმნილი.

en: Mystery Man
ka: უცნობი

en: Blank
ka: ცარიელი

en: Gravatar Logo
ka: Gravatar-ის ლოგო

en: Identicon (Generated)
ka: Identicon (ავტომატურად)

en: Wavatar (Generated)
ka: Wavatar (ავტომატურად)

en: MonsterID (Generated)
ka: MonsterID (ავტომატურად)

en: General Settings
ka: ძირითადი პარამეტრები

[ctx: timezone date format]
en: Y-m-d G:i:s
ka: d.m.Y H:i:s

en: Tagline
ka: საიტის მოკლე აღწერა

en: This address is used for admin purposes, like new user notification.
ka: ადმინისტრატორის ელფოსტა, სადაც მიიღებთ ინფორმაციის თქვენი ბლოგის შესახებ. მაგ. ახალი წევრის რეგისტრაციისას.

en: Membership
ka: გაწევრიანება

en: Anyone can register
ka: ყველას შეუძლია დარეგისტრირდეს

en: New User Default Role
ka: ახალი წევრის ნაგულისხმევი როლი

en: Timezone
ka: დროის სარტყელი

en: <abbr title="Coordinated Universal Time">UTC</abbr> time is <code>%s</code>
ka: <abbr title="Coordinated Universal Time">UTC</abbr>: <code>%s</code>

en: Local time is <code>%1$s</code>
ka: ადგილობრივი დრო: <code>%1$s</code>

en: Choose a city in the same timezone as you.
ka: აირჩიეთ ქალაქი, რომელიც თქვენს სასაათო სარტყელშია.

en: This timezone is currently in standard time.
ka: ამ სარტყელში ამჟამად მოქმედებს ზამთრის დრო.

en: Date Format
ka: თარიღის ფორმატი

en: Custom:
ka: მორგებული:

en: Time Format
ka: დროის ფორმატი

en: Week Starts On
ka: კვირის პირველი დღეა

en: Settings saved.
ka: პარამეტრები დამახსოვრებულია.

en: Media Settings
ka: მედია პარამეტრები

en: Image sizes
ka: სურათის ზომები

en: The sizes listed below determine the maximum dimensions in pixels to use when inserting an image into the body of a post.
ka: დაარეგულირეთ პოსტში ჩასმული სურათის ზომა აქედან.

en: Thumbnail size
ka: ესკიზის ზომა

en: Height
ka: სიმაღლე

en: Crop thumbnail to exact dimensions (normally thumbnails are proportional)
ka: დაჭერი სურათი ამ ზომების მისაღებად (ჩვეულებრივ სტანდარტული ზომით)

en: Medium size
ka: საშუალო ზომა

en: Max Width
ka: მაქსიმალური სიგანე

en: Max Height
ka: მაქსიმალური სიმაღლე

en: Large size
ka: დიდი ზომა

en: Embeds
ka: ჩადგმები

en: Auto-embeds
ka: ავტომატური ჩადგმა

en: Maximum embed size
ka: ჩანაწერის საწერი ველის ზომა

en: If the width value is left blank, embeds will default to the max width of your theme.
ka: თუ სიგანის მნიშვნელობა ცარიელი დარჩება, ის გატოლებული იქნება თქვენი თემის მაქსიმალურ სიგანეს.

en: Uploading Files
ka: ფაილების ატვირთვა

en: Store uploads in this folder
ka: ატვირთული ფაილების ადგილი

en: Default is <code>wp-content/uploads</code>
ka: ნაგულისხმევი არის <code>wp-content/uploads</code>

en: Full URL path to files
ka: სრული მისამართი ფაილებამდე

en: Configuring this is optional. By default, it should be blank.
ka: ამ პარამეტრის შეცვლა არასავალდებულია. ნაგულისხმევად მას არ აქვს მნიშვნელობა.

en: Organize my uploads into month- and year-based folders
ka: დაალაგე ჩემი ატვირთული ფაილები, თვეების და წლების მიხედვით საქაღალდეებში.

en: Permalink Settings
ka: ბმულების პარამეტრები

en: Permalink structure updated. Remove write access on web.config file now!
ka: მუდმივი ბმულების სტრუქტურა განახლებულია. ახლა კი, აკრძალეთ ჩაწერის უფლება ფაილზე web.config!

en: You should update your .htaccess now.
ka: განაახლეთ თქვენი .htaccess

en: Permalink structure updated.
ka: მუდმივი ბმულის სტრუქტურა განახლებულია.

en: By default WordPress uses web <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>s which have question marks and lots of numbers in them, however WordPress offers you the ability to create a custom URL structure for your permalinks and archives. This can improve the aesthetics, usability, and forward-compatibility of your links. A <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Permalinks">number of tags are available</a>, and here are some examples to get you started.
ka: ნაგულისხმევად WordPress-ი იყენებს <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>-ს, რომლებიც აღჭურვილია კითხვის ნიშნებითა და ნუმერაციით, თუმცა თქვენ გაქვთ შესაძლებლობა შექმნათ სკუთარი შაბლონები ბმულებისა და არქივებისათვის. ამით თქვენ ბმულებს მეტ ესთეტიურობას, გამოყენების მოხერხებულობასა და მომავალში თავსებადობის შესაძლებლობას შესძენთ. A <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Permalinks">ტეგების სრული სია</a>, დასაწყისისათვის იხილეთ რამოდენიმე მაგალითი.

en: Default
ka: ნაგულისხმევი

en: Day and name
ka: დღე და დასახელება

en: Month and name
ka: თვე და დასახელება

en: Numeric
ka: ციფრები

en: Custom Structure
ka: მორგებული სტრუქტურა

en: Optional
ka: დამატებით

en: Category base
ka: კატეგორიის პრეფიქსი

en: Tag base
ka: ტეგის პრეფიქსი

en: If your <code>web.config</code> file were <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">writable</a>, we could do this automatically, but it isn&#8217;t so this is the url rewrite rule you should have in your <code>web.config</code> file. Click in the field and press <kbd>CTRL + a</kbd> to select all. Then insert this rule inside of the <code>/&lt;configuration&gt;/&lt;system.webServer&gt;/&lt;rewrite&gt;/&lt;rules&gt;</code> element in <code>web.config</code> file.
ka: თქვენი <code>web.config</code> რომ ყოფილიყო  <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">ჩაწერადი</a>, ჩვენ ავტომატურად გავაკეთებდით ამას. რადგან ეს ასე არ არის, გაძლევთ ბმულების გადაწერის(url rewrite) წესს, რომელიც უნდა იქნას შეტანილი <code>web.config</code> ფაილში. დააწკაპუნეთ ველში და დააწექით <kbd>CTRL + a</kbd> ყველაფრის ასარჩევად. შემდეგ ჩასვით ეს წესი <code>web.config</code> ფაილში, <code>/&lt;configuration&gt;/&lt;system.webServer&gt;/&lt;rewrite&gt;/&lt;rules&gt;</code> ელემენტის შიგნით.

en: If you temporarily make your <code>web.config</code> file writable for us to generate rewrite rules automatically, do not forget to revert the permissions after rule has been saved.
ka: თუ თქვენ გახდით ფაილს <code>web.config</code> დროებით ჩაწერადს, მაშინ ჩვენ შეგვეძლება ავტომატურად შევადგინოთ გადაწერის წესები(rewrite rules). არ დაგავიწყდეთ ფაილში ჩაწერის უფლებების აღდგენა იმის მერე, რაც მასში ჩაიწერება გადაწერის წესები.

en: If the root directory of your site were <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">writable</a>, we could do this automatically, but it isn&#8217;t so this is the url rewrite rule you should have in your <code>web.config</code> file. Create a new file, called <code>web.config</code> in the root directory of your site. Click in the field and press <kbd>CTRL + a</kbd> to select all. Then insert this code into the <code>web.config</code> file.
ka: საიტის ძირეული საქაღალდე <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">ჩაწერადი</a> რომ ყოფილიყო, ჩვენ ავტომატურად გავაკეთებდით ამას. რადგან ეს ასე არ არის, გაძლევთ ბმულების გადაწერის(url rewrite) წესს, რომელიც უნდა იქნას შეტანილი <code>web.config</code> ფაილში. ძირეულ საქაღალდეში შექმენით ახალი ფაილი, სახელწოდებათ <code>web.config</code>. დააწკაპუნეთ ველში და დააწექით <kbd>CTRL + a</kbd> ყველაფრის ასარჩევად. შემდეგ, ჩასვით ეს კოდი <code>web.config</code> ფაილში.

en: If you temporarily make your site&#8217;s root directory writable for us to generate the <code>web.config</code> file automatically, do not forget to revert the permissions after the file has been created.
ka: თუ დროებით გახდით თქვენი საიტის ძირეულ საქაღალდეს ჩვენთვის ჩაწერადს, შეგვეძლება ავტომატურად ჩაგიწეროთ ფაილი <code>web.config</code>. არ დაგავიწყდეთ აღადგინოთ საქაღალდეში ჩაწერის წესები იმის მერე, რაც ფაილი შეიქმნება.

en: If your <code>.htaccess</code> file were <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">writable</a>, we could do this automatically, but it isn&#8217;t so these are the mod_rewrite rules you should have in your <code>.htaccess</code> file. Click in the field and press <kbd>CTRL + a</kbd> to select all.
ka: თქვენი <code>.htaccess</code> ფაილი რომ ყოფილიყო <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">ჩაწერადი</a>, ჩვენ ავტომატურად გავაკეთებდით ამას. რადგან ეს ასე არ არის, გაძლევთ mod_rewrite წესებს, რომლებიც უნდა ჩაისვას <code>.htaccess</code> ფაილში. დააწკაპუნეთ ველში და დააწექით <kbd>CTRL + a</kbd> ყველაფრის ასარჩევად.

en: Privacy Settings
ka: პირადი პარამეტრები

en: Reading Settings
ka: კითხვის პარამეტრები

en: Front page displays
ka: მთავარ გვერდზე ნაჩვენებია

en: Your latest posts
ka: თქვენი ბოლო ჩანაწერები

en: A <a href="%s">static page</a> (select below)
ka: <a href="%s">სტატიკური გვერდი</a> (აირჩიეთ ქვემოდან)

en: Front page: %s
ka: მთავარი გვერდი: %s

en: Posts page: %s
ka: ჩანაწერების გვერდი: %s

en: <strong>Warning:</strong> these pages should not be the same!
ka: <strong>გაფრთხილება:</strong> ეს გვერდები არ უნდა იყოს ერთნაირი!

en: Blog pages show at most
ka: ერთ გვერდზე აჩვენე არა უმეტეს

en: posts
ka: ჩანაწერი

en: Syndication feeds show the most recent
ka: არხებზე აჩვენე უახლესი

en: For each article in a feed, show
ka: არხში, ყველა პოსტისთვის გამოჩნდება

en: Full text
ka: სრული ტექსტი

en: Summary
ka: ანონსი

en: Encoding for pages and feeds
ka: გვერდებისა და არხების კოდირება

en: Writing Settings
ka: წერის პარამეტრები

en: Size of the post box
ka: ჩანაწერის ველის ზომა

en: lines
ka: ხაზების რაოდენობა

en: Formatting
ka: დაფორმატება

en: Convert emoticons like <code>:-)</code> and <code>:-P</code> to graphics on display
ka: ისეთი სიმბოლოები, როგორიცაა <code>:-)</code> და <code>:-P</code> აქციე სიცილაკებად

en: WordPress should correct invalidly nested XHTML automatically
ka: WordPress-მა ავტომატურად შეასწოროს არასწორი XHTML კოდი

en: Default Post Category
ka: ჩანაწერების ნაგულისხმევი კატეგორია

en: Default Link Category
ka: ბმულების ნაგულისხმევი კატეგორია

en: Remote Publishing
ka: დისტანციური გამოქვეყნება

en: To post to WordPress from a desktop blogging client or remote website that uses the Atom Publishing Protocol or one of the XML-RPC publishing interfaces you must enable them below.
ka: დააყენეთ ქვედა პარამეტრები თუ გსურთ რომ შეძლოთ გამოქვეყნება სხვა არხების გამოყენებით.

en: Atom Publishing Protocol
ka: გამოქვეყნების პროტოკოლი Atom-ი

en: Enable the Atom Publishing Protocol.
ka: გამოქვეყნების პროტოკოლი Atom-ის ჩართვა.

en: Enable the WordPress, Movable Type, MetaWeblog and Blogger XML-RPC publishing protocols.
ka: ჩართე Movable Type, MetaWeblog და Blogger XML-RPC გამოქვეყნების პროტოკოლები.

en: Post via e-mail
ka: გამოქვეყნება ელფოსტის მეშვეობით

en: To post to WordPress by e-mail you must set up a secret e-mail account with POP3 access. Any mail received at this address will be posted, so it&#8217;s a good idea to keep this address very secret. Here are three random strings you could use: <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>.
ka: ელფოსტით გამოქვეყნებისათვის უნდა შექმნათ ელფოსტის საიდუმლო ანგარიში, რომელიც მხოლოდ თქვენ გეცოდინებათ, POP3 წვდომის შესაძლებლობით. ყველა წერილი რომელიც ამ ელფოსტით გაიგზავნება, ავტომატურად გამოქვეყნდება საიტზე, ასე რომ ეცადეთ არ გაახმაუროთ ეს მისამართი. ეს არის სამი სტანდარტული ცვლადი რომელიც შეგიძლიათ გამოიყენოთ: <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>.

en: Mail Server
ka: საფოსტო სერვერი

en: Port
ka: პორტი

en: Login Name
ka: მომხმარებლის სახელწოდება

en: Default Mail Category
ka: ელფოსტის ნაგულისხმევი კატეგორია

en: Update Services
ka: სერვისების განახლება

en: When you publish a new post, WordPress automatically notifies the following site update services. For more about this, see <a href="http://codex.wordpress.org/Update_Services">Update Services</a> on the Codex. Separate multiple service <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>s with line breaks.
ka: ახალი ჩანაწერების შესახებ WordPress-ი ავტომატურად შეატყობინებს ამ საიტებს. დამატებითი ინფორმაციისთვის იხილეთ <a href="http://codex.wordpress.org/Update_Services">დოკუმენტაცია</a>

en: All Settings
ka: ყველა პარამეტრი

en: Edit Plugins
ka: ჩანართების რედაქტირება

en: No such file exists! Double check the name and try again.
ka: ასეთი ფაილი არ არსებობს. გადაამოწმეთ სახელწოდება და კიდევ სცადეთ.

en: Files of this type are not editable.
ka: ამ ტიპის ფაილების რედაქტირება შეუძლებელია.

en: Function Name...
ka: ფუნქციის სახელწოდება...

en: File edited successfully.
ka: ფაილი წარმატებით შეიცვალა.

en: This plugin has been deactivated because your changes resulted in a <strong>fatal error</strong>.
ka: ეს ჩანართი იქნა გათიშული, რადგან თქვენს მიერ შეტანილმა ცვლილებებმა გამოიწვიეს <strong>ფატალური შეცდომა</strong>.

en: Editing <strong>%s</strong> (active)
ka: ასწორებთ <strong>%s</strong> (აქტიური)

en: Browsing <strong>%s</strong> (active)
ka: ათვალიერებთ <strong>%s</strong> (აქტიური)

en: Editing <strong>%s</strong> (inactive)
ka: ასწორებთ <strong>%s</strong> (არაა აქტიური)

en: Browsing <strong>%s</strong> (inactive)
ka: ათვალიერებთ <strong>%s</strong> (არაა აქტიური)

en: Select plugin to edit:
ka: აირჩიეთ სასურველი ჩანართი:

en: Plugin Files
ka: ჩანართის ფაილები

en: Documentation:
ka: დოკუმენტაცია:

en: Lookup
ka: მოძებნა

en: Update File and Attempt to Reactivate
ka: ფაილის განახლება და აქტივაციის ხელახალი მცდელობა.

en: Update File
ka: ფაილის განახლება

en: You need to make this file writable before you can save your changes. See <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">the Codex</a> for more information.
ka: შეტანილი ცვლილებების შენახვისთვის უნდა გახადოთ ეს ფაილი ჩაწერადი. დამატებითი ცნობებისთვის გაეცანით <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">კოდექსს</a>.

[ctx: Plugin Installer]
en: Featured
ka: რჩეული

[ctx: Plugin Installer]
en: Popular
ka: პოპულარული

[ctx: Plugin Installer]
en: Newest
ka: უახლესი

en: <strong>%1$s</strong> by <em>%2$s</em>
ka: <strong>%1$s</strong>, ავტორი: <em>%2$s</em>

en: Are you sure you wish to delete these files?
ka: დარწმუნებული ხართ რომ გინდათ ამ ფაილების წაშლა?

en: Yes, Delete these files
ka: დიახ, წაშალე ფაილები

en: No, Return me to the plugin list
ka: არა, დამაბრუნე უკენ ჩანართის ფაილებთან

en: Click to view entire list of files which will be deleted
ka: დააჭირეთ აქ, რომ ნახოთ სრული სია თუ რომელი ფაილები წაიშლება

en: Plugins extend and expand the functionality of WordPress. Once a plugin is installed, you may activate it or deactivate it here.
ka: ჩანართები მატებს დამატებით ფუნქციებს თქვენს საიტს. მათი გააქტიურება ან გაუქმება შეგიძლიათ აქედან.

en: If something goes wrong with a plugin and you can&#8217;t use WordPress, delete or rename that file in the <code>%s</code> directory and it will be automatically deactivated.
ka: თუ მოხდა რაიმე შეცდომა და ჩანართის გააქტიურების გამო თქვენი საიტი ვეღარ მუშაობს, წაშალეთ ან სახელწოდება შეუცვალეთ ამ ჩანართის საქაღალდეს <code>%s</code> დირექტორიაში და ჩანართი ავტომატურად გაუქმდება.

en: The plugin <code>%s</code> has been <strong>deactivated</strong> due to an error: %s
ka: ჩანართი <code>%s</code> <strong>გაუქმებულია</strong> შეცდომის გამო: %s

en: Plugin could not be activated because it triggered a <strong>fatal error</strong>.
ka: ჩანართი არ იქნა გააქტიურებული, რადგან მან გამოიწვია <strong>ფატალური შეცდომა</strong>.

en: Plugin could not be deleted due to an error: %s
ka: ჩანართის წაშლა ვერ ხერხდება ამ შეცდომის გამო: %s

en: The selected plugins have been <strong>deleted</strong>.
ka: არჩეული ჩანართები <strong>წაშლილია</strong>.

en: Plugin <strong>activated</strong>.
ka: ჩანართი <strong>გააქტიურდა</strong>.

en: Selected plugins <strong>activated</strong>.
ka: არჩეული ჩანართები <strong>გააქტიურებულია</strong>.

en: Plugin <strong>deactivated</strong>.
ka: ჩანართი <strong>გაუქმდა</strong>.

en: Selected plugins <strong>deactivated</strong>.
ka: არჩეული ჩანართები <strong>გაუქმებულია</strong>.

en: No out of date plugins were selected.
ka: ვადაგასული ჩანართები არჩეული არ არის.

en: Plugin
ka: ჩანართი

en: Deactivate this plugin
ka: ამ ჩანართის გათიშვა

en: Network Deactivate
ka: ამ ჩანართის გაუქმება

en: Activate this plugin for all sites in this network
ka: ამ ჩადგმის გააქტიურება ქსელის ყველა საიტისათვის

en: Network Activate
ka: ქსელისათვის გააქტიურება

en: Open this file in the Plugin Editor
ka: ამ ფაილის ჩანართის რედაქტორში გახსნა

en: Delete this plugin
ka: ამ ჩანართის წაშლა

en: Visit plugin site
ka: ჩანართის საიტის მონახულება

en: Clear List
ka: სიის გასუფთავება

[ctx: plugins]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
ka[0]: ყველა <span class="count">(%s)</span>

en: Active <span class="count">(%s)</span> | Active <span class="count">(%s)</span>
ka[0]: აქტიური <span class="count">(%s)</span>

en: Recently Active <span class="count">(%s)</span> | Recently Active <span class="count">(%s)</span>
ka[0]: ბოლოს აქტიური <span class="count">(%s)</span>

en: Inactive <span class="count">(%s)</span> | Inactive <span class="count">(%s)</span>
ka[0]: არააქტიური <span class="count">(%s)</span>

en: Network <span class="count">(%s)</span> | Network <span class="count">(%s)</span>
ka[0]: ქსელი <span class="count">(%s)</span>

en: No plugins found.
ka: არცერთი დანამატია ნაპოვნი

en: You do not appear to have any plugins available at this time.
ka: თქვენ არ გაქვთ არც ერთი ჩანართი ამ მომენტისთვის.

en: You attempted to edit an item that doesn&#8217;t exist. Perhaps it was deleted?
ka: თქვენ ცდილობდით არაარსებული ელემენტის რედაქტირებას. შესაძლოა ის წაშლილია?

en: You are not allowed to edit this item.
ka: თქვენ არ გაქვთ ამ გვერდის რედაქტირების უფლება.

en: You can&#8217;t edit this item because it is in the Trash. Please restore it and try again.
ka: თქვენ არ შეგიძლიათ ცვალოთ ეს საგანი, რადგან ის სანაგვე ყუთშია. გთხოვთ, აღადგინოთ ის და სცადოთ კიდევ ერთხელ.

en: Unknown post type.
ka: ჩანაწერის უცნობი ტიპი.

en: Embed Code
ka: ჩასასმელი კოდი

en: Insert Video
ka: ვიდეოს ჩასმა

en: Click to insert.
ka: დააწკაპუნეთ ჩასასმელად.

en: Insert Image
ka: სურათის ჩასმა

en: Unable to retrieve images or no images on page.
ka: გამოსახულების მიღება შეუძლებელია, ან ისინი არ იმყოფება გვედზე.

en: click images to select
ka: აირჩიეთ სასურველი ჩანართი:

en: Add from URL
ka: ბმულიდან დამატება

en: Refresh
ka: განახლება

en: Loading...
ka: იტვირთება...

en: Your post has been saved.
ka: თქვენი ჩანაწერი დამახსოვრებულია!

en: View post
ka: ჩანაწერის ნახვა

en: Close Window
ka: ფანჯრის დახურვა

en: Insert an Image
ka: სურათის ჩასმა

en: Embed a Video
ka: ვიდეოს დამატება

en: Visual
ka: ვიზუალური

en: via
ka: წყარო:

en: Compare Revisions of &#8220;%1$s&#8221;
ka: &#8220;%1$s&#8221;-ის ვერსიების შედარება

en: Revision for &#8220;%1$s&#8221; created on %2$s
ka: &#8220;%1$s&#8221;-ის ვერსია, შექმნილია: %2$s

en: Older: %s
ka: ადრე: %s

en: Newer: %s
ka: გვიან: %s

en: These revisions are identical.
ka: არჩეული ვერსიები იდენტურია.

en: Title:
ka: სათაური:

en: Tags:
ka: ტეგები:

en: Separate tags with commas
ka: ტეგები გამოყავით მძიმეებით

en: Edit Themes
ka: თემების რედაქტირება

en: The requested theme does not exist.
ka: ასეთი თემა არ არსებობს.

en: Select theme to edit:
ka: აირჩიეთ სასურველი თემა:

en: Templates
ka: შაბლონები

en: Oops, no such file exists! Double check the name and try again, merci.
ka: უი, ასეთი ფაილი არ არსებობს! გადაამოწმეთ სახელწოდება და კიდევ სცადეთ, გეთაყვა.

[ctx: Theme Installer]
en: Featured
ka: რჩეული

[ctx: Theme Installer]
en: Newest
ka: უახლესი

[ctx: Theme Installer]
en: Recently Updated
ka: ბოლოს განახლებული

en: New theme activated. <a href="%s">Visit site</a>
ka: გააქტიურდა ახალი თემა. <a href="%s">საიტის ნახვა</a>

en: Theme deleted.
ka: თემა წაიშალა.

en: Current Theme
ka: მიმდინარე თემა

en: Current theme preview
ka: თემის გადახედვა

en: %1$s %2$s by %3$s
ka: %1$s %2$s, %3$s-ისაგან

en: All of this theme&#8217;s files are located in <code>%2$s</code>.
ka: თემის ყველა ფაილი არის <code>%2$s</code> საქაღალდეში.

en: Available Themes
ka: ხელმისაწვდომი თემები

en: Preview of &#8220;%s&#8221;
ka: &#8220;%s&#8221;-ის ნახვა

en: You are about to delete this theme '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
ka: თქვენ აპირებთ ამ თემის წაშლას '%s'
      'გაუქმება' თუ გადაიფიქრეთ, 'კარგი რომ წაშალოთ.

en: Broken Themes
ka: დაზიანებული თემები

en: Press This is a bookmarklet: a little app that runs in your browser and lets you grab bits of the web.
ka: "გამოაქვეყნე" არის მძლავრი სანიშნე: ის შეიცავს პატარა პროგრამას, რომელიც მუშაობს თქვენს ბრაუზერში და გაძლევთ საშუალებას გამოაქვეყნოთ ინტერნეტში მყოფი ინფორმაციის ნაკუწები.

en: Drag-and-drop the following link to your bookmarks bar or right click it and add it to your favorites for a posting shortcut.
ka: გადაათრიეთ შემდეგი ბმული თქვენი სანიშნეების პანელზე, ან დააწკაპუნეთ თაგვის მარჯვენა ღილაკითა და დაამატეთ ის რჩეულებში შემდგომი გამოქვეყნების ხელშეწყობისთვის.

en: Download nightly build
ka: ღამის ანაწყობის გადმოწერა

en: Download %s
ka: ჩამოტვირთვა: %s

en: Hide this update
ka: ამ განახლების დამალვა

en: Bring back this update
ka: განახლების დაბრუნება

en: This localized version contains both the translation and various other localization fixes. You can skip upgrading if you want to keep your current translation.
ka: ეს ნათარგმნი ვერსია შეიცავს როგორც თარგმანს, ასევე სხვა ცვლილებებსაც. თუ გსურთ შეინარჩუნოთ მიმდინარე თარგმანი, გამოტოვეთ ეს განახლება.

en: Show hidden updates
ka: დამალული განახლებების ჩვენება

en: Hide hidden updates
ka: დამალული განახლებების დამალვა

en: Select All
ka: ყველას მონიშვნა

en: Compatibility with WordPress %1$s: 100%% (according to its author)
ka: თავსებადობა WordPress-ის ვერსიასთან %1$s: 100%% (ავტორს თუ დავუჯერებთ)

en: Compatibility with WordPress %1$s: %2$d%% (%3$d "works" votes out of %4$d total)
ka: თავსებადობა WordPress-ის ვერსიასთან %1$s: %2$d%% (დადებითი ხმა: %3$d %4$d-დან)

en: Compatibility with WordPress %1$s: Unknown
ka: თავსებადობა WordPress-ის ვერსიასთან %1$s: უცნობია

en: Installation Failed
ka: ინსტალაცია ჩაიშალა

en: Plugin Reactivation
ka: ჩანართის ხელახალი გააქტიურება

en: Plugin reactivated successfully.
ka: ჩანართის ხელახალი გააქტიურება წარმატებით დასრულდა.

en: Plugin failed to reactivate due to a fatal error.
ka: ჩანართის ხელახალი გააქტიურება შეუძლებელია საბედისწერო შეცდომის გამო.

en: Installing Plugin: %s
ka: ჩანართის დაყენება: %s

en: Upload Plugin
ka: ჩანართის ატვირთვა

en: Installing Plugin from uploaded file: %s
ka: ჩანართის დაყენება ატვირთული ფაილიდან: %s

en: Installing Theme: %s
ka: თემის ინსტალაცია: %s

en: Upload Theme
ka: თემის ატვირთვა

en: Installing Theme from uploaded file: %s
ka: თემის დაყენება ატვირთული ფაილიდან: %s

en: Your WordPress database is already up-to-date!
ka: თქვენი WordPress-ის მონაცემთა ბაზა არ საჭიროებს განახლებას!

en: %s queries
ka: %s მოთხოვნა

en: %s seconds
ka: %s წამი

en: You are not allowed to scan for lost attachments.
ka: არ გაქვთ უფლება მოიძიოთ დაკარგული ჩანართები.

en: You are not allowed to move this post to the trash.
ka: თქვენ არ შეგიძლიათ ჩანაწერის ნაგვის ყუთში გადატანა.

en: You are not allowed to move this post out of the trash.
ka: არ გაქვთ უფლება აღადგინოთ ეს ჩანაწერი სანაგვე ყუთიდან.

en: You are not allowed to delete this post.
ka: თქვენ არ გაქვთ ამ ჩანაწერის წაშლის უფლება.

en: Reattached %d attachment. | Reattached %d attachments.
ka[0]: ხელახლა მიმაგრებულია %d დანართი.

en: Media attachment permanently deleted. | %d media attachments permanently deleted.
ka[0]: %d მედია დანართი სამუდამოდ წაიშალა.

en: Media attachment moved to the trash. | %d media attachments moved to the trash.
ka[0]: %d მედია დანართი გადატანილია სანაგვე ყუთში.

en: Media attachment restored from the trash. | %d media attachments restored from the trash.
ka[0]: %d მედია დანართი აღდგენილია სანაგვე ყუთიდან.

en: Media permanently deleted.
ka: მედია სამუდამოდ წაიშლა.

en: Error saving media attachment.
ka: შეცდომა მედიას დამახსოვრებისას.

en: Media moved to the trash.
ka: მედია გადატანილია სანაგვე ყუთში.

en: Media restored from the trash.
ka: გვერდი აღდგენილია სანაგვე ყუთიდან.

[ctx: uploaded files]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
ka[0]: ყველა <span class="count">(%s)</span>

[ctx: detached files]
en: Unattached <span class="count">(%s)</span> | Unattached <span class="count">(%s)</span>
ka[0]: მისამაგრებელი <span class="count">(%s)</span>

[ctx: uploaded files]
en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
ka[0]: სანაგვე <span class="count">(%s)</span>

en: Attach to a post
ka: ჩანაწერზე მიმაგრება

en: Scan for lost attachments
ka: დაკარგული დანართების ძიება

en: Edit User
ka: წევრის რედაქტირება

en: Invalid user ID.
ka: მომხმარებლის იდენტიფიკატორი არასწორია.

en: Use https
ka: გამოიყენე https

en: Always use https when visiting the admin
ka: ადმინისტრაციული პანელისთვის ყოველთვის უსაფრთხო კავშირის(https) გამოყენება

en: You do not have permission to edit this user.
ka: უკაცრავად, მაგრამ თქვენ არ შეგიძლიათ ამ მომხმარებლის რედაქტირება.

en: User updated.
ka: მომხმარებელი განახლდა.

en: Personal Options
ka: პირადი პარამეტრები

en: Visual Editor
ka: ვიზუალური რედაქტორი

en: Disable the visual editor when writing
ka: ვიზუალური რედაქტორის გაუქმება წერის დროს

en: Admin Color Scheme
ka: ადმინის ფერები

en: Enable keyboard shortcuts for comment moderation.
ka: გაააქტიურე მალსახმობი კლავიშები კომენტარების შემოწმებისათვის.

en: First Name
ka: სახელწოდება

en: Last Name
ka: გვარი

en: Nickname
ka: თიკუნი

en: (required)
ka: (აუცილებელია)

en: Display name publicly as
ka: აჩვენე ჩემი სახელწოდება საჯაროდ როგორც

en: Contact Info
ka: საკონტაქტო ინფორმაცია

en: Website
ka: ვებ-საიტი

en: About Yourself
ka: თქვენს შესახებ

en: About the user
ka: მომხმარებლის შესახებ

en: Biographical Info
ka: ბიოგრაფია

en: Share a little biographical information to fill out your profile. This may be shown publicly.
ka: გვიამბეთ რაიმე თქვენი ბიოგრაფიიდან. ამ ინფორმაციის ნახვა ყველას შეეძლება.

en: New Password
ka: ახალი პაროლი

en: If you would like to change the password type a new one. Otherwise leave this blank.
ka: თუ გინდათ ახალი პაროლი, ჩაწერეთ აქ. სხვა შემთხვევაში დატოვეთ ცარიელი ეს ველი.

en: Type your new password again.
ka: გაიმეორეთ თქვენი ახალი პაროლი.

en: Additional Capabilities
ka: დამატებითი შესაძლებლობები

en: Update Profile
ka: პროფილის განახლება

en: Update User
ka: მომხმარებლის განახლება

en: [%s] Joining confirmation
ka: [%s] გაწევრიანების დადსტურება

en: Add New User
ka: ახალი მომხმარებლის დამატება

en: Invitation email sent to new user. A confirmation link must be clicked before their account is created.
ka: ელფოსტის წერილი მოსაწვევით გაიგზავნა. ანგარიშის შესაქმნელად აუცილებელია, რომ მომხმარებელმა დააწკაპუნოს დადასტურების ბმულზე.

en: (twice, required)
ka: (ორჯერ, აუცილებელია)

en: Send Password?
ka: გაიგზავნოს პაროლი?

en: Send this password to the new user by email.
ka: ამ პაროლის გაგზავნა ახალი მომხმარებლის ელფოსტაზე.

en: Skip Confirmation Email
ka: დადასტურების ელწერილის გამოტოვება

en: You can&#8217;t edit that user.
ka: თქვენ არ შეგიძლიათ ამ მომხმარებლის რედაქტირება.

en: You can&#8217;t delete users.
ka: თქვენ არ შეგიძლიათ მომხმარებლების წაშლა.

en: Delete Users
ka: მომხმარებლების წაშლა

en: ID #%1s: %2s <strong>The current user will not be deleted.</strong>
ka: იდენტიფიკატორი #%1s: %2s <strong>ეს მომხმარებელი ვერ წაიშლება.</strong>

en: ID #%1s: %2s
ka: იდენტიფიკატორი #%1s: %2s

en: What should be done with posts and links owned by this user? | What should be done with posts and links owned by these users?
ka[0]: რა ვუყოთ ამ მომხმარებლის ჩანაწერებსა და ბმულებს?

en: Delete all posts and links.
ka: ყველა ჩანაწერისა და ბმულის წაშლა.

en: Attribute all posts and links to:
ka: ყველა ჩანაწერის და ბმულის დაკავშირება სხვა მომხმარებელთან:

en: Confirm Deletion
ka: წაშლის დადასტურება

en: There are no valid users selected for deletion.
ka: წასაშლელი მომხმარებელი არაა არჩეული.

en: %s user deleted | %s users deleted
ka[0]: %s მომხმარებელი წაიშალა

en: New user created.
ka: ახალი მომხმარებელი შეიქმნა.

en: Changed roles.
ka: როლები შეიცვალა.

en: The current user&#8217;s role must have user editing capabilities.
ka: მიმდინარე მომხმარებლის როლს უნდა გააჩნდეს წევრების რედაქტირების შესაძლებლობა.

en: Other user roles have been changed.
ka: სხვა მომხმარებლების როლები შეცვლილია.

en: You can&#8217;t delete the current user.
ka: თქვენ არ შეგიძლიათ მიმდინარე მომხმარებლის წაშლა.

en: Other users have been deleted.
ka: სხვა მომხმარებლები წაიშლება.

[ctx: users]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
ka[0]: ყველა <span class="count">(%s)</span>

en: Change role to&hellip;
ka: როლის შეცვლა: &hellip;

en: Change
ka: შეცვლა

en: Widgets
ka: ვიჯეტები

en: Inactive Widgets
ka: გაუქმებული ვიჯეტები

en: No Sidebars Defined
ka: გვერდითი პანელი არაა ნაპოვნი

en: The theme you are currently using isn&#8217;t widget-aware, meaning that it has no sidebars that you are able to change. For information on making your theme widget-aware, please <a href="http://codex.wordpress.org/Widgetizing_Themes">follow these instructions</a>.
ka: თემას, რომელსაც თქვენ ახლა იყენებთ, არ აქვს ვიჯეტების მხარდაჭერა, რაც ნიშნავს იმას, რომ არ არის გვერდითი პანელი, რომლის შეცვლაც შეგიძლიათ. იმისათვის რომ მიანიჭოთ თქვენს დიზაინის ვიჯეტების მხარდაჭერა, <a href="http://codex.wordpress.org/Widgetizing_Themes">იხილეთ ინსტრუქცია</a>.

en: Widget %s
ka: ვიჯეტი  %s

en: Select both the sidebar for this widget and the position of the widget in that sidebar.
ka: აირჩიეთ როგორც გვერდითი პანელი ამ ვიჯეტის განთავსებისათვის, ასევე მისი მდებარეობა არჩეულ პანელზე.

en: Position
ka: მდებარეობა

en: Save Widget
ka: ვიჯეტის დამახსოვრება

en: Changes saved.
ka: ცვლილებები დამახსოვრებულია.

en: Error while saving.
ka: შეცდომა ცვლილებების დამახსოვრებისას.

en: Error in displaying the widget settings form.
ka: შეცდომა ვიჯეტის პარამეტრების ჩვენებისას.

en: Available Widgets
ka: ხელმისაწვდომი ვიჯეტები

en: Drag widgets from here to a sidebar on the right to activate them. Drag widgets back here to deactivate them and delete their settings.
ka: გასააქტიურებლად გადაიტანეთ სასურველი ვიჯეტი მარჯვენა მხარეს. თუ აღარ გსურთ მისი გამოყენება და პარამეტრების წაშლა კვლავ გადმოიტანეთ მარცხენა მხარეს.

en: Drag widgets here to remove them from the sidebar but keep their settings.
ka: გადმოიტანეთ ვიჯეტები აქ რომ ამოიღოთ გვერდითი პანელიდან მაგრამ არ წაშალოთ მისი პარამეტრები.

en: Sorry, you do not have the right to edit/publish new posts.
ka: სამწუხაროდ, თქვენ არ გაგაჩნიათ უფლება ჩაასწოროთ/გამოაქვეყნოთ ახალი ჩანაწერები.

en: Sorry, your entry could not be posted. Something wrong happened.
ka: უკაცრავად, მაგრამ ჩანაწერის გამოქვეყნება ვერ ხერხდება. რაღაც მოხდა.

en: Sorry, you do not have the right to access this post.
ka: უკაცრავად, თქვენ არ გაქვთ ამ ჩანაწერზე წვდომის უფლება.

en: Sorry, you do not have the right to edit this post.
ka: უკაცრავად, თქვენ არ გაქვთ ამ ჩანაწერის რედაქტირების უფლება.

en: For some strange yet very annoying reason, this post could not be edited.
ka: ძალიან უცნაური და არასასიამოვნო მიზეზის გამო, ამ ჩანაწერის რედაქტირება შეუძლებელია.

en: Sorry, you do not have the right to delete this post.
ka: უკაცრავად, თქვენ არ გაქვთ ამ ჩანაწერის წაშლის უფლება.

en: For some strange yet very annoying reason, this post could not be deleted.
ka: ძალიან უცნაური და არასასიამოვნო მიზეზის გამო, ამ ჩანაწერის წაშლა შეუძლებელია.

en: Sorry, you do not have permission to upload files.
ka: სამწუხაროდ, თქვენ არ გაგაჩნიათ ფაილების ატვირთვის უფლება.

en: Sorry, comments are closed for this item.
ka: უკაცრავად, კომენტარები არაა ნებადართული.

en: Sorry, you must be logged in to post a comment.
ka: უკაცრავად, კომენტარის დასატოვებლად აუცილებელია ავტორიზაციის გავლა.

en: Akismet Configuration
ka: Akismet-ის პარამეტრები

en: Your key has been cleared.
ka: გასაღები წაიშლა.

en: Your key has been verified. Happy blogging!
ka: თქვენი გასაღები გადამოწმებულია. წარმატებებს გისურვებთ!

en: The key you entered is invalid. Please double-check it.
ka: თქვენს მიერ შეყვანილი გასაღები უვარგისია. გთხოვთ გადაამოწმოთ.

en: The key you entered could not be verified because a connection to akismet.com could not be established. Please check your server configuration.
ka: თქვენს მიერ შეყვანილი გასაღების გადამოწმება შეუძლებელია, რადგან არ მყარდება გავშირი მისამართზე akismet.com; გადაამოწმეთ თქვენი სერვერის პარამეტრები.

en: There was a problem connecting to the Akismet server. Please check your server configuration.
ka: გამოვლინდა პრობლემა Akismet-სერვერთან დაკავშირებისას. გთხოვთ გადაამოწმოთ თქვენი სერვერის პარამეტრები.

en: Please enter an API key. (<a href="%s" style="color:#fff">Get your key.</a>)
ka: გთხოვთ შეიყვანოთ თქვენი API გასაღები. (<a href="%s" style="color:#fff">გასაღების მიღება.</a>)

en: This key is valid.
ka: ეს გასაღები ვარგისია.

en: The key below was previously validated but a connection to akismet.com can not be established at this time. Please check your server configuration.
ka: ქვემოთმოცემული გასაღები წარმატებით გადამოწმდა, მაგრამ ამჟამად კავშირი akismet.com-თან ვერ მყარდება. გთხოვთ გადაამოწმოთ თქვენი სერვერის პარამეტრები.

en: Why might my key be invalid?
ka: რატომ შეიძლება იყოს ჩემი გასაღები უვარგისი?

en: This can mean one of two things, either you copied the key wrong or that the plugin is unable to reach the Akismet servers, which is most often caused by an issue with your web host around firewalls or similar.
ka: ამის მიზეზი შესაძლოა არის ორი რამ: ან არასწორად შეიყვანეთ გასაღები, ან ჩანართს არ აქვს საშუალება დაუკავშირდეს Akismet სერვერებს, რაც ყველაზე ხშირად გამოწვეულია თქვენი ვებ-ჰოსტინგის ბრანდმაუერის ან სხვა რამის მიერ.

en: Update options &raquo;
ka: პარამეტრების განახლება &raquo;

en: Server Connectivity
ka: სერვერთან დაკავშირება

en: Unable to reach some Akismet servers.
ka: ზოგიერთ Akismet-სერვერთან დაკავშირება შეუძლებელია.

en: A network problem or firewall is blocking some connections from your web server to Akismet.com.  Akismet is working but this may cause problems during times of network congestion.  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet and firewalls</a>.
ka: ქსელის შეცდომა ან ბრანდმაუერი ბლოკავს კავშირს თქვენი სერვერიდან Akismet.com-თან. Akismet-ი მუშაობს, მაგრამ ამან შეიძლება გამოიწვიოს პრობლემები ქსელის გადატვირთვის დროს.</strong> გთხოვთ დაუკავშირდეთ ვებ-ჰოსტინგის ან ბრანდმაუერის ადმინისტრატორს და მიაწოდოთ <a href="%s" target="_blank">ეს ცნობები Akismet-სა და ბრანდმაუერების შესახებ</a>.

en: Unable to reach any Akismet servers.
ka: ვერ მოიძებნა Akismet-ის ვერცერთი სერვერი.

en: A network problem or firewall is blocking all connections from your web server to Akismet.com.  <strong>Akismet cannot work correctly until this is fixed.</strong>  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet and firewalls</a>.
ka: ქსელის შეცდომა ან ბრანდმაუერი ბლოკავს კავშირს თქვენი სერვერიდან Akismet.com-თან. <strong>Akismet-ი გამართულად ვერ იმუშავებს, სანამ ეს არ გასწორდება.</strong> გთხოვთ დაუკავშირდეთ ვებ-ჰოსტინგის ან ბრანდმაუერის ადმინისტრატორს და მიაწოდოთ <a href="%s" target="_blank">ცნობები Akismet-სა და ბრანდმაუერების შესახებ</a>.

en: All Akismet servers are available.
ka: ხელმისაწვდომია ყველა Akismet-სერვერი.

en: Akismet is working correctly.  All servers are accessible.
ka: Akismet-ი მართებულად მუშაობს. ყველა სერვერი ხელმისაწვდომია.

en: Network functions are disabled.
ka: ქსელის ფუნქციები გათიშულია.

en: Unable to find Akismet servers.
ka: Akismet-სერვერების მოძებნა შეუძლებელია.

en: A DNS problem or firewall is preventing all access from your web server to Akismet.com.  <strong>Akismet cannot work correctly until this is fixed.</strong>  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet and firewalls</a>.
ka: პრობლემა DNS-თან ან ბრანდმაუერი ბლოკავს ყველა კავშირს თქვენი სერვერიდან Akismet.com-თან. <strong>Akismet-ი გამართულად ვერ იმუშავებს, სანამ ეს არ გასწორდება.</strong> გთხოვთ დაუკავშირდეთ ვებ-ჰოსტინგის ან ბრანდმაუერის ადმინისტრატორს და მიაწოდოთ <a href="%s" target="_blank">ცნობები Akismet-სა და ბრანდმაუერების შესახებ</a>.

en: Akismet server
ka: Akismet-სერვერი

en: Network Status
ka: ქსელის სტატუსი

en: Last checked %s ago.
ka: ბოლო შემოწმება: %s.

en: Check network status &raquo;
ka: შეამოწმეთ ქსელი მდგომარეობა &raquo;

en: Akismet Stats
ka: Akismet-ის სტატისტიკა

en: Akismet is almost ready.
ka: Akismet თითქმის მზადაა.

en: Akismet has detected a problem.
ka: Akismet-მა გამოავლინა პრობლემა.

en: Akismet Spam (%s)
ka: Akismet-ფილტრი (%s)

en: Akismet Spam
ka: Akismet-ფილტრი

en: You do not have sufficient permission to moderate comments.
ka: თქვენ არ გაგაჩნიათ საკმარისი უფლებები, რათა მართოთ კომენტარები.

en: %1$s comments recovered.
ka: %1$s კომენტარი აღდგენილია.

en: All spam deleted.
ka: ყველა სპამი წაშლილია.

en: Caught Spam
ka: შესაძლოა სპამია

en: Akismet has caught <strong>%1$s spam</strong> for you since you first installed it.
ka: Akismet-მა დააფიქსირა <strong>%1$s სპამი</strong> მას შემდეგ რაც იგი დააყენეთ.

en: You have no spam currently in the queue. Must be your lucky day. :)
ka: სპამის არ გაქვთ. დღეს იღბლიანი დღეა. :)

en: You can delete all of the spam from your database with a single click. This operation cannot be undone, so you may wish to check to ensure that no legitimate comments got through first. Spam is automatically deleted after 15 days, so don&#8217;t sweat it.
ka: შეგიძლიათ მონაცემთა ბაზიდან ყველანაირი სპამის ამოშლა ერთი წკაპით. ოპერაციის გაუქმება შეუძლებელია, ამიტომ აჯობებს თუ ჯერ დარწმუნდებით, რომ იქ არ არის მნიშვნელოვანი ინფორმაცია. სპამი ავტომატურად იშლება ყოველი 15 დღის პერიოდულობით, ამიტომ დიდად ნურც შეწუხდებით.

en: There are currently %1$s comments identified as spam.
ka: ამჟამად %1$s კომენტარი ამოცნობილია როგორც სპამი.

en: Delete all
ka: ყველას წაშლა

en: These are the latest comments identified as spam by Akismet. If you see any mistakes, simply mark the comment as "not spam" and Akismet will learn from the submission. If you wish to recover a comment from spam, simply select the comment, and click Not Spam. After 15 days we clean out the junk for you.
ka: ეს არის უახლესი კომენტარები, რომელიც Akismet-მა სპამად აღიქვა. თუ დაინახავთ შეცდომას, უბრალოდ მონიშნეთ შიგთავსი როგორც "სპამი არ არის" და Akismet-ი საკუთარ შეცდომებზე ისწავლის. თუ გსურთ ამოიღოთ რაიმე კომენტარი სპამიდან, მონიშნეთ ის და დააჭირეთ ღილაკს "სპამი არ არის". 15 დღის მერე, ჩვენ გავასუფთავებთ იქაურობას.

en: All
ka: ყველა

en: Search Spam &raquo;
ka: სპამის ძებნა &raquo;

en: &laquo; Previous Page
ka: &laquo; წინა გვერდი

en: Next Page &raquo;
ka: შემდეგი გვერდი &raquo;

en: De-spam marked comments &raquo;
ka: მოინიშნოს კომენტარები როგორც არა-სპამი &raquo;

en: Comments you de-spam will be submitted to Akismet as mistakes so it can learn and get better.
ka: კომენტარები, რომლებსაც მონიშნავთ როგორც არა-სპამს, გაიგზავნება Akismet-ში როგორ შეცდომა, რათა მან ისწავლოს და გააუმჯობესოს მუშაობა.

en: No results found.
ka: შედეგები არ არის.

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comments</a>. | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comments</a>.
ka[0]: <a href="%1$s">Akismet</a>-ი იცავს თქვენს საიტს <a href="%2$s">%3$s სპამ კომენტარისაგან</a>.

en: Recheck Queue for Spam
ka: კომენტარის ზელახალი შემოწმება

en: Check for Spam
ka: სპამზე შემოწმება

en: Comments on %s
ka: კომენტარი: %s

en: Powered by WordPress, state-of-the-art semantic personal publishing platform.
ka: საიტი მუშაობს WordPress-ზე, პერსონალური პუბლიკაციების თანამედროვე სისტემაზე.

en: Enter your password to view comments.
ka: მიუთითეთ თქვენი პაროლი კომენტარების სანახავად.

en: No Comments
ka: კომენტარები ჯერ არ არის

en: 1 Comment
ka: 1 კომენტარი

en: % Comments
ka: % კომენტარი

en: Edit This
ka: რედაქტირება

en: You must be <a href="%s">logged in</a> to post a comment.
ka: კომენტარის დასატოვებლად უნდა გაიაროთ <a href="%s">ავტორიზაცია</a>.

en: Tags:
ka: ტეგები:

en: (more...)
ka: (სრულად...)

en: Pages:
ka: გვერდები:

en: Categories:
ka: კატეგორიები:

en: The latest comments to all posts in RSS
ka: უახლესი კომენტარები ყველა ჩანაწერზე RSS-არხში

en: Comments <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr>
ka: კომენტარების <abbr title="Really Simple Syndication">RSS-არხი</abbr>

en: <cite class="fn">%s</cite> <span class="says">says:</span>
ka: <cite class="fn">%s</cite> <span class="says">ამბობს:</span>

en: Your comment is awaiting moderation.
ka: თქვენი კომენტარები ელოდება გააქტიურებას.

en: %1$s at %2$s
ka: %1$s %2$s-ში

en: (Edit)
ka: (რედაქტირება)

en: View all posts in %s
ka: ყველა პოსტის ჩვენება კატეგორიაში: %s

en: Meta
ka: მეტა

en: XML error: %s at line %d
ka: XML შეცდომა: %s ხაზი: %d

en: Visit %s&#8217;s website
ka: გადადით %s&#8217;s ვებ-გვერდზე

en: Posts by %s
ka: ავტორი: %s

en: Last updated: %s
ka: ბოლო განახლება: %s

en: Bookmarks
ka: სანიშნეები

en: Usage of user levels by plugins and themes is deprecated. Use roles and capabilities instead.
ka: ჩანართებისა და თემების მიერ მომხმარებლების დონეების გამოყენება გაუქმებულია. ამის მაგივრად გამოიყენეთ როლები და შესაძლებლობები.

en: No categories
ka: კატეგორიები არ არის

en: %s topic | %s topics
ka[0]: %s თემა

en: No server specified
ka: სერვერი არაა არჩეული

en: Error
ka: შეცდომა

en: no login ID submitted
ka: ვერ გაიგზავნა შესვლის იდენტიფიკატორი

en: connection not established
ka: კავშირი ვერ დამყარდა.

en: No password submitted
ka: პაროლი არ გაიგზავნა

en: Authentication failed
ka: ავთენთიფიკაცია ჩაიშალა

en: No connection to server
ka: არ არის კავშირი სერვერთან

en: No login ID submitted
ka: ვერ გაიგზავნა შესვლის იდენტიფიკატორი

en: No server banner
ka: არ არის სერვერის სათაური

en: abort
ka: გაუქმება

en: apop authentication failed
ka: apop-ავთენთიფიკაცია ჩაიშალა

en: Premature end of list
ka: სიის უდროო დასრულება

en: Empty command string
ka: ბრძანების სტრიქონი ცარიელია

en: connection does not exist
ka: კავშირი არ არის

en: No msg number submitted
ka: შეტყობინების ნომერი გაგზავნილი არ არის

en: Command failed
ka: ბრძანება არ შესრულდა

en: View all posts filed under %s
ka: ყველა ჩანაწერის ნახვა, კატეგორიაში: %s

en: Feed for all posts filed under %s
ka: ყველა ჩანაწერის RSS-არხი კატეგორიაში: %s

en: Comments Off
ka: კომენტარები გამორთულია

en: Comment on %s
ka: კომენტარები ჩანაწერზე: %s

en: Log in to Reply
ka: გაიარეთ ავტორიზაცია კომენტარის დასამატებლად

en: Leave a Comment
ka: კომენტარის დატოვება

en: Log in to leave a Comment
ka: გამოხმაურებისთვის გაიარეთ ავტორიზაცია

en: Click here to cancel reply.
ka: დააჭირეთ აქ გამოხმაურების გაუქმებისათვის.

en: Leave a Reply
ka: კომენტარის დატოვება

en: Leave a Reply to %s
ka: გაიარეთ ავტორიზაცია კომენტარის დასამატებლად: %s

en: Permanently Delete Comment
ka: კომენტარი სამუდამოდ წაიშალა

en: You are about to approve the following comment:
ka: თქვენ იწონებთ ამ კომენტარს:

en: Approve Comment
ka: კომენტარის მოწონება

en: Caution:
ka: ყურადღება:

en: Author
ka: ავტორი

en: E-mail
ka: ელფოსტა

en: URL
ka: URL-მისამართი

[ctx: noun]
en: Comment
ka: კომენტარი

en: Are you sure you want to do this?
ka: დარწმუნებული ხართ რომ გინდათ ამის გაკეთება?

en: No
ka: არა

en: Unknown action.
ka: გაურკვეველი მოქმედება.

en: Custom Background
ka: მორგებული ფონი

en: Background updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
ka: ფონი განახლდა. <a href="%s">ეწვიეთ თქვენს საიტს</a> ცვლილების სანახავად.

en: Choose an image from your computer:
ka: აირჩიეთ ნახატი თქვენი კომპიუტერიდან:

en: Upload
ka: ატვირთვა

en: Save Changes
ka: ცვლილებების შენახვა

en: Custom Header
ka: მორგებული სათაო

en: Header updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
ka: სათაო განახლდა. <a href="%s">ეწვიეთ თქვენს საიტს</a> ცვლილების სანახავად.

en: Image Processing Error
ka: შეცდომა ნახატის დამუშავებისას

en: Choose the part of the image you want to use as your header.
ka: აირჩიეთ ნახატის ნაწილი, რომელიც უნდა გამოჩნდეს სათაოში.

en: You do not have permission to customize headers.
ka: თქვენ არ გაქვთ საიტის სათაოს მორგების უფლება.

en: Edit &#8220;%s&#8221;
ka: რედაქტირება: &#8220;%1$s&#8221;

en: Edit
ka: რედაქტირება

en: Restore
ka: აღდგენა

en: Trash
ka: სანაგვე

en: Delete Permanently
ka: სამუდამოდ წაშლა

en: View &#8220;%s&#8221;
ka: ნახვა: &#8220;%1$s&#8221;

en: View
ka: ნახვა

en: No Tags
ka: ტეგების გარეშე

en: Unpublished
ka: გამოუქვეყნებელი

en: %s from now
ka: %s გამოქვეყნებამდე

en: %s ago
ka: %s-ის წინ

en: (Unattached)
ka: (მიუმაგრებელი)

en: Attach
ka: მიმაგრება

en: %s pending
ka: %s გადასახედი

en: No media attachments found.
ka: მედია დანართები არაა ნაპოვნი.

en: Search results for &#8220;%s&#8221;
ka: ძებნის შედეგები: &#8220;%s&#8221;

en: %s comment approved | %s comments approved
ka[0]: %s კომენტარი მოწონებულია

en: %s comment marked as spam. | %s comments marked as spam.
ka[0]: %s კომენტარი მონიშნულია როგორც სპამი

en: Undo
ka: გაუქმება

en: %s comment restored from the spam | %s comments restored from the spam
ka[0]: %s კომენტარი აღდგენილია სპამიდან

en: %s comment permanently deleted | %s comments permanently deleted
ka[0]: %s კომენტარი სამუდამოდ წაიშალა.

[ctx: comments]
en: All | All
ka[0]: ყველა

en: Pending <span class="count">(<span class="pending-count">%s</span>)</span> | Pending <span class="count">(<span class="pending-count">%s</span>)</span>
ka[0]: მოლოდინში: <span class="count">(<span class="pending-count">%s</span>)</span>

en: Approved | Approved
ka[0]: მოწონებულია

en: Spam <span class="count">(<span class="spam-count">%s</span>)</span> | Spam <span class="count">(<span class="spam-count">%s</span>)</span>
ka[0]: სპამი: <span class="count">(<span class="spam-count">%s</span>)</span>

en: Trash <span class="count">(<span class="trash-count">%s</span>)</span> | Trash <span class="count">(<span class="trash-count">%s</span>)</span>
ka[0]: სანაგვე <span class="count">(<span class="trash-count">%s</span>)</span>

en: Search Comments
ka: კომენტარების მოძებნა

en: Displaying %s&#8211;%s of %s
ka: ჩვენება: %s&#8211;%s ( %s )

en: Bulk Actions
ka: ერთდროული მოქმედებები

en: Unapprove
ka: გაუქმება

en: Approve
ka: დადასტურება

en: Not Spam
ka: არ არის სპამი

en: Move to Trash
ka: სანაგვეში გადატანა

en: Apply
ka: მისადაგება

en: Show all comment types
ka: ყველა ტიპის კომენტარის ჩვენება

en: Comments
ka: კომენტარები

en: Pings
ka: პინგები

en: Filter
ka: ფილტრი

en: Empty Spam
ka: სპამის გასუფთავება

en: Empty Trash
ka: სანაგვის გასუფთავება

en: No comments awaiting moderation&hellip; yet.
ka: ჯერ-ჯერობით არ არის კომენტარები, რომლებსაც მოდერაცია ესაჭირეობა.

en: No comments found.
ka: კომენტარები ვერ მოიძებნა.

en: Post updated. <a href="%s">View post</a>
ka: ჩანაწერი განახლდა. <a href="%s">გადახედვა</a>

en: Custom field updated.
ka: მორგებული ველი განახლებულია.

en: Custom field deleted.
ka: მორგებული ველი წაიშალა.

en: Post updated.
ka: ჩანაწერი განახლდა.

en: Post restored to revision from %s
ka: ჩანაწერი აღდგენილია: %s

en: Post published. <a href="%s">View post</a>
ka: ჩანაწერი გამოქვეყნდა. <a href="%s">გადახედვა</a>

en: Post saved.
ka: ჩანაწერი შენახულია.

en: Post submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview post</a>
ka: ჩანაწერი შეტანილია. <a target="_blank" href="%s">დათვალიერება</a>

en: Post scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview post</a>
ka: ჩანაწერი დაგეგმილია: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">დათვალიერება</a>

en: M j, Y @ G:i
ka: d.m.Y H:i

en: Post draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview post</a>
ka: ჩანაწერის მონახაზი განახლდა. <a target="_blank" href="%s">დათვალიერება</a>

en: Page updated. <a href="%s">View page</a>
ka: გვერდი განახლდა. <a href="%s">გადახედვა</a>

en: Page updated.
ka: გვერდი განახლდა.

en: Page restored to revision from %s
ka: გვერდი აღდგენილია: %s

en: Page published. <a href="%s">View page</a>
ka: გვერდი განახლდა. <a href="%s">გადახედვა</a>

en: Page submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview page</a>
ka: გვერდი შეტანილია. <a target="_blank" href="%s">დათვალიერება</a>

en: Page scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview page</a>
ka: გვერდი დაგეგმილია: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">დათვალიერება</a>

en: Page draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview page</a>
ka: გვერდის მონახაზი განახლდა. <a target="_blank" href="%s">დათვალიერება</a>

en: Publish
ka: გამოქვეყნება

en: Attributes
ka: ატრიბუტები

en: Excerpt
ka: ციტატა

en: Send Trackbacks
ka: უკუბმულების გაგზავნა

en: Custom Fields
ka: მორგებული ველები

en: Discussion
ka: დისკუსია

en: Slug
ka: ჭდე

en: Revisions
ka: რედაქციები

en: Last edited by %1$s on %2$s at %3$s
ka: ბოლო განახლება %1$s, %2$s at %3$s

en: Last edited on %1$s at %2$s
ka: ბოლო განახლება %1$s, %2$s-ზე

en: View Comment
ka: კომენტარის ნახვა

[ctx: adjective]
en: Approved
ka: დადასტურებული

[ctx: adjective]
en: Spam
ka: სპამი

en: Submitted on: <b>%1$s</b>
ka: დამატებულია: <b>%1$s</b>

en: Update Comment
ka: კომენტარის განახლება

en: Name:
ka: სახელწოდება:

en: E-mail (%s):
ka: ელფოსტა (%s):

en: send e-mail
ka: ელფოსტის გაგზავნა

en: E-mail:
ka: ელფოსტა:

en: visit site
ka: საიტის მონახულება

en: URL (%s):
ka: URL-მისამართი (%s):

en: URL:
ka: URL-მისამართი:

en: Link Categories
ka: ბმულების კატეგორიები

en: Search Categories
ka: კატეგორიის ძებნა

en: Delete
ka: წაშლა

en: The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
ka: &laquo;ჭდე&raquo; გამოიყენება პოსტის ბმულის გამარტივებისთვის.

en: The description is not prominent by default; however, some themes may show it.
ka: აღწერეთ თემა რამდენიმე სიტყვით. დიზაინების უმეტესობაზე იგი არ არის ნაჩვენები.

en: Edit Link Category
ka: ბმულის კატეგორიის დამატება

en: Update Category
ka: კატეგორიის განახლება

en: <a href="%s">Links</a> / Edit Link
ka: <a href="%s">ბმულები</a> / ბმულის რედაქტირება

en: Update Link
ka: ბმულის განახლება

en: <a href="%s">Links</a> / Add New Link
ka: <a href="%s">ბმულები</a> / ახალი ბმულის დამატება

en: Add Link
ka: ბმულის დამატება

en: Save
ka: შენახვა

en: Categories
ka: კატეგორიები

en: Target
ka: სამიზნე

en: Link Relationship (XFN)
ka: ბმულთან კავშირი (XFN)

en: Advanced
ka: დამატებით

en: Link added.
ka: ბმული დამატებულია.

en: Name
ka: სახელწოდება

en: Example: Nifty blogging software
ka: მაგალითი: ბლოგინგისათვის საუკეთესო პლათფორმა

en: Web Address
ka: ვებ-მისამართი

en: Example: <code>http://wordpress.org/</code> &#8212; don&#8217;t forget the <code>http://</code>
ka: მაგალითი: <code>http://wordpress.org/</code> &#8212; არ დაგავიწყდეთ <code>http://</code>

en: Description
ka: აღწერა

en: This will be shown when someone hovers over the link in the blogroll, or optionally below the link.
ka: გამოჩნდება მაშინ როცა მაუსის ისარს გადაატარებენ ბმულზე.

en: The name is how it appears on your site.
ka: სახელწოდება განსაზღვრავს, როგორ გამოჩნდება ელემენტი საიტზე.

en: None
ka: არაფერი

en: Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have children categories for Bebop and Big Band. Totally optional.
ka: კატეგორიებისთვის, ტეგებისგან განსხვავებით შეგიძლიათ შექმნათ იერარქია. შეგიძლიათ შექმნათ ერთი კატეგორია და გააერთიანოთ მასში სხვა კატეგორიები.

en: The description is not prominent by default, however some themes may show it.
ka: აღწერეთ თემა რამდენიმე სიტყვით. დიზაინების უმეტესობაში იგი არ არის ნაჩვენები.

en: Invalid taxonomy
ka: არასწორი ტაქსონომია

en: Edit Tag
ka: ტეგის რედაქტირება

en: Item added.
ka: ელემენტი დამატებულია.

en: Item deleted.
ka: ელემენტი წაიშალა.

en: Item updated.
ka: ელემენტი განახლდა.

en: Item not added.
ka: ელემენტი არაა დამატებული.

en: Items deleted.
ka: ელემენტი წაიშალა.

en: <strong>Note:</strong><br />Deleting a category does not delete the posts in that category. Instead, posts that were only assigned to the deleted category are set to the category <strong>%s</strong>.
ka: <strong>შენიშვნა:</strong><br />კატეგორიის წაშლით არ წაიშლება ის პოსტები რომლებიც ამ კატეგორიაშია. წაშლის ნაცვლად ისინი გადაინაცვლებენ აქ: <strong>%s</strong>.

en: Error in moving to trash...
ka: შეცდომა სანაგვეში გადატანის დროს...

en: Error in restoring from trash...
ka: შეცდომა ნაგვის ყუთიდან აღდგენისას...

en: You are not allowed to delete this item.
ka: თქვენ არ გაქვთ ამ ელემენტის წაშლის უფლება.

en: Error in deleting...
ka: შეცდომა წაშლისას...

[ctx: post]
en: Add New
ka: ახლის დამატება

en: View Post
ka: ჩანაწერის ნახვა

en: Edit Post
ka: ჩანაწერის რედაქტირება

en: %s post updated. | %s posts updated.
ka[0]: %s ჩანაწერი განახლდა.

en: %s item not updated, somebody is editing it. | %s items not updated, somebody is editing them.
ka[0]: %s ელემენტი ვერ განახლდა, ვიღაც ასწორებს მათ.

en: Item permanently deleted. | %s items permanently deleted.
ka[0]: %s ელემენტი სამუდამოდ წაიშლა.

[ctx: posts]
en: Mine <span class="count">(%s)</span> | Mine <span class="count">(%s)</span>
ka[0]: ჩემი <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
ka[0]: ყველა <span class="count">(%s)</span>

en: Show all dates
ka: ყველა თარიღის ჩვენება

en: View all categories
ka: ყველა კატეგორიის ჩვენება

en: List View
ka: სიის ხედი

en: Excerpt View
ka: გაშლილი სახით

en: Export
ka: ექსპორტი

en: When you click the button below WordPress will create an XML file for you to save to your computer.
ka: როდესაც დააწკაპუნებთ ქვედა ღილაკს, WordPress-ი შექმნის XML ფაილს, რომელიც შეინახება თქვენს კომპიუტერში.

en: This format, which we call WordPress eXtended RSS or WXR, will contain your posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags.
ka: ეს ფორმატი, რომელსაც ჩვენ ვეძახით WordPress eXtended RSS ან WXR, შეიცავს თქვენს ჩანაწერებს, გვერდებს, კომენტარებს, დამატებით ველებს, კატეგორიებს და ტეგებს.

en: Download Export File
ka: ექსპორტის ფაილის გადმოწერა

en: No importers are available.
ka: არ არის იმპორტის სკრიპტები ამ მომენტისათვის.

en: Continue
ka: გაგრძელება

en: Posts
ka: ჩანაწერები

en: Users
ka: წევრები

en: Done
ka: მზადაა

en: Anonymous
ka: ანონიმური

en: &mdash; Select &mdash;
ka: &mdash; არჩევა &mdash;

en: Submit
ka: გაგზავნა

en: Movable Type and TypePad
ka: Movable Type და TypePad

en: Blogroll
ka: თქვენი ბმულები

en: Invalid file type
ka: ფაილის არასწორი ტიპი

en: Could not update link in the database
ka: ვერ ხერხდება ბაზაში ბმულების განახლება

en: Could not insert link into the database
ka: ვერ ხერხდება ბაზაში ბმულების ჩამატება

en: Changing to %s
ka: განახლება ვერსიაზე %s

en: Found %s
ka: ნაპოვნია %s

en: The ftp PHP extension is not available
ka: ftp გაფართოება PHP-სათვის არ არის ხელმისაწვდომი

en: FTP hostname is required
ka: აუცილებელია FTP-სერვერის მისამართი

en: FTP username is required
ka: აუცილებელია FTP-სერვერის მომხმარებლის სახელწოდება

en: FTP password is required
ka: აუცილებელია FTP-სერვერის პაროლი

en: Failed to connect to FTP Server %1$s:%2$s
ka: შეუძებელია FTP-სერვერთან დაკავშირება %1$s:%2$s

en: Username/Password incorrect for %s
ka: მომხმარებლის სახელწოდება და პაროლი %s-ისათვის არასწორია

en: The ssh2 PHP extension is not available
ka: ssh2 PHP-სათვის მიუწვდომელია

en: The ssh2 PHP extension is available, however, we require the PHP5 function <code>stream_get_contents()</code>
ka: ssh2 PHP-სათვის ხელმისაწვდომია, თუმცა საჭიროა PHP5-ის ფუნქცია <code>stream_get_contents()</code>

en: SSH2 hostname is required
ka: აუცილებელია SSH2-სერვერის მისამართი

en: SSH2 username is required
ka: აუცილებელია SSH2-სერვერის მომხმარებლის სახელწოდება

en: SSH2 password is required
ka: აუცილებელია SSH2-სერვერის პაროლი

en: Failed to connect to SSH2 Server %1$s:%2$s
ka: შეუძლებელია SSH2-სერვერთან დაკავშირება %1$s:%2$s

en: Public and Private keys incorrect for %s
ka: ღია და დახურული გასაღებები %s-ისათვის არასწორია

en: Unable to perform command: %s
ka: ვერ მოხერხდა ბრძანების შესრულება: %s

en: Invalid Data provided.
ka: მოწოდებულია არასწორი მონაცემები.

en: Could not access filesystem.
ka: არ არის წვდომა ფაილურ სისტემასთან.

en: Filesystem error.
ka: ფაილური სისტემის შეცდომა.

en: Unable to locate WordPress Root directory.
ka: ვერ ხერხდება WordPress-ის ძირეული საქაღალდის მოძიება.

en: Unable to locate WordPress Content directory (wp-content).
ka: ვერ მოხერხდა WordPress-ის შიგთავსის საქაღალდის მოძიება (wp-content).

en: Unable to locate WordPress Plugin directory.
ka: ვერ ხერხდება WordPress-ის ჩადგმების საქაღალდის მოძიება.

en: Unable to locate WordPress Theme directory.
ka: ვერ ხერხდება WordPress-ის თემების საქაღალდის მოძიება.

en: Unable to locate needed folder (%s).
ka: ვერ ხერხდება საჭირო საქაღალდის მოძიება(%s).

en: Download failed.
ka: ჩამოტვირთვა ჩაიშალა.

en: Installing the latest version&#8230;
ka: ახალი ვერსიის დაყენება&#8230;

en: Destination folder already exists.
ka: სამიზნე საქაღალდე უკვე არსებობს.

en: Could not create directory.
ka: ვერ მოხერხდა საქაღალდის შექმნა.

en: Incompatible Archive.
ka: არათავსებადი არქივი.

en: Enabling Maintenance mode&#8230;
ka: ჩართულია მოწესრიგების რეჟიმი&#8230;

en: Disabling Maintenance mode&#8230;
ka: მოწესრიგების რეჟიმი გამორთულია&#8230;

en: The plugin is at the latest version.
ka: ეს ჩადგმა ბოლო ვერსიისაა.

en: Downloading update from <span class="code">%s</span>&#8230;
ka: ჩამოტვირთეთ განახლება: <span class="code">%s</span>&#8230;

en: Unpacking the update&#8230;
ka: განახლების ამოღება&#8230;

en: Deactivating the plugin&#8230;
ka: ჩადგმის დეაქტივაცია&#8230;

en: Removing the old version of the plugin&#8230;
ka: ჩადგმის ძველი ვერსიის ამოღება&#8230;

en: Could not remove the old plugin.
ka: ძველი ჩადგმის სრული წაშლა ვერ მოხერხდა.

en: Install package not available.
ka: საინსტალაციო პაკეტი არაა ხელმისაწვდომი.

en: Downloading install package from <span class="code">%s</span>&#8230;
ka: პაკეტის ჩამოტვირთვა <span class="code">%s</span>&#8230;

en: Unpacking the package&#8230;
ka: განახლების ამოღება&#8230;

en: Installing the plugin&#8230;
ka: ჩადგმის დაყენება&#8230;

en: Plugin install failed.
ka: ჩადგმის დაყენება ჩაიშალა.

en: Plugin installed successfully.
ka: წარმატებით დაინსტალირდა ჩადგმა.

en: The theme is at the latest version.
ka: ეს ჩადგმა ბოლო ვერსიისაა.

en: Removing the old version of the theme&#8230;
ka: თემის ძველი ვერსიის ამოღება&#8230;

en: Could not remove the old theme.
ka: ჩადგმის სრული წაშლა ვერ ხერხდება.

en: Installing the theme&#8230;
ka: თემის დაყენება&#8230;

en: Theme install failed.
ka: თემის ინსტალაცია ჩაიშალა.

en: Theme installed successfully.
ka: თემა წარმატებით დაინსტალირდა.

en: WordPress is at the latest version.
ka: გამოიყენება WordPress-ის ბოლო ვერსია.

en: Could not copy files.
ka: ვერ მოხერხდა ფაილების კოპირება.

en: Reactivating the plugin&#8230;
ka: ჩადგმის ხელახალი გააქტიურება&#8230;

en: Activate this plugin
ka: ამ ჩადგმის გააქტიურება

en: Activate Plugin
ka: ჩადგმის გააქტიურება

en: Return to Plugins page
ka: ჩადგმის გვერდზე დაბრუნება

en: Successfully installed the plugin <strong>%s %s</strong>.
ka: წარმატებით დაინსტალირდა ჩადგმა <strong>%s %s</strong>.

en: Return to Plugin Installer
ka: ჩადგმების ინსტალატორზე დაბრუნება

en: Successfully installed the theme <strong>%1$s %2$s</strong>.
ka: წარმატებით დაინსტალირდა თემა <strong>%s %s</strong>.

en: Preview &#8220;%s&#8221;
ka: იხილე: &#8220;%s&#8221;

en: Preview
ka: გადახედვა

en: Activate &#8220;%s&#8221;
ka: გაააქტიურე: &#8220;%s&#8221;

en: Return to Theme Installer
ka: თემების ინსტალატორზე დაბრუნება

en: Themes page
ka: თემის გვერდი

en: Return to Themes page
ka: თემის გევრდზე დაბრუნება

en: Please select a file
ka: გთხოვთ აირჩოთ ფაილი

en: The uploaded file could not be moved to %s.
ka: ვერ მოხერხდა ატვირთული ფაილის გადაადგილება %s-ში.

en: Right Now
ka: ამ წუთას

en: Recent Comments
ka: ბოლო კომენტარები

en: Incoming Links
ka: შემომავალი ბმულები

en: Plugins
ka: ჩადგმები

en: QuickPress
ka: სწრაფი გამოქვეყნება

en: Recent Drafts
ka: ბოლო მონახაზები

en: Other WordPress News
ka: WordPress-ის სხვა სიახლეები

en: View all
ka: ყველას ჩვენება

en: Cancel
ka: გაუქმება

en: Configure
ka: მორგება

en: Post | Posts
ka[0]: ჩანაწერი

en: Comment | Comments
ka[0]: კომენტარი

en: Page | Pages
ka[0]: გვერდი

[ctx: Right Now]
en: Approved | Approved
ka[0]: მოწონებულია

en: Category | Categories
ka[0]: კატეგორია

en: Pending | Pending
ka[0]: მოლოდინში

en: Tag | Tags
ka[0]: ტეგი

en: Theme <span class="b">%1$s</span> with <span class="b">%2$s Widget</span> | Theme <span class="b">%1$s</span> with <span class="b">%2$s Widgets</span>
ka[0]: თემა <span class="b">%1$s</span> with <span class="b">%2$s ვიჯეტით</span>

en: Theme <span class="b"><a href="themes.php">%1$s</a></span>
ka: თემა <span class="b"><a href="themes.php">%1$s</a></span>

en: Theme <span class="b">%1$s</span>
ka: თემა: <span class="b">%1$s</span>

en: Post submitted. <a href="%s">Preview post</a> | <a href="%s">Edit post</a>
ka: ჩანაწერი შეტანილია. <a href="%s">ნახვა</a> | <a href="%s">რედაქტირება</a>

en: You can also try %s, easy blogging from anywhere on the Web.
ka: სცადეთ აგრეთვე ჩანართი %s, ეს ადვილი გზაა ჩანაწერის დასამატებლად ქსელის ნებისმიერი ადგილიდან.

en: Press This
ka: გამოქვეყნება

en: Content
ka: შიგთავსი

en: Tags
ka: ტეგები

en: Save Draft
ka: ესკიზის შენახვა

en: Reset
ka: ჩამოყრა

en: Submit for Review
ka: დასამტკიცებლად გაგზავნა

en: There are no drafts at the moment
ka: მონახაზები არ არის ამ მომენტისთვის

en: No comments yet.
ka: კომენტარები ჯერ არ არის.

en: Approve this comment
ka: კომენტარის მოწონება

en: Unapprove this comment
ka: კომენტარის დაწუნება

en: Edit comment
ka: კომენტარის რედაქტირება

en: Reply to this comment
ka: ამ კომენტარზე პასუხი

en: Reply
ka: პასუხი

en: Mark this comment as spam
ka: მონიშნე როგორც სპამი

[ctx: verb]
en: Spam
ka: სპამი

en: Move this comment to the trash
ka: კომენტარის სანაგვეში გადატანა

[ctx: verb]
en: Trash
ka: სანაგვე

en: From %1$s on %2$s%3$s
ka: ავტორი %1$s ჩანაწერზე %2$s%3$s

en: [Pending]
ka: [გადასახედი]

en: Pingback
ka: შეტყობინება

en: Trackback
ka: უკუბმული

[ctx: dashboard]
en: %1$s on %2$s
ka: %1$s %2$s ჩანაწერზე

en: Number of comments to show:
ka: კომენტარების რაოდენობა:

en: Loading&#8230;
ka: იტვირთება&#8230;

en: This widget requires JavaScript.
ka: ვიჯეტი მოითხოვს JavaScript-ს.

en: <strong>RSS Error</strong>: %s
ka: <strong>RSS შეცდომა</strong>: %s

en: This dashboard widget queries <a href="http://blogsearch.google.com/">Google Blog Search</a> so that when another blog links to your site it will show up here. It has found no incoming links&hellip; yet. It&#8217;s okay &#8212; there is no rush.
ka: მართვის პანელის ვიჯეტი უკავშირდება <a href="http://blogsearch.google.com/">Google Blog Search</a>-ს, ამიტომ, როდესაც სხვა ბლოგი დაუვავშირდება თქვენს საიტს, ეს გამოჩნდება აქ. შემომავალი ბმულები არ მოიძებნება... ჯერ. არაუშავს &#8212; საჩქარო არაა.

en: Somebody
ka: ვიღაც

en: %1$s linked here <a href="%2$s">saying</a>, "%3$s"
ka: %1$s დაუკავშირდა თემას <a href="%2$s">ტექსტით</a>, "%3$s"

en: %1$s linked here saying, "%3$s"
ka: %1$s მიებმა აქ სიტყვით "%3$s"

en: on %4$s
ka: %4$s

en: Most Popular
ka: ყველაზე პოპულარული

en: Newest Plugins
ka: უახლესი

en: Install
ka: დაყენება

en: Unknown Feed
ka: გაურკვეველი არხი

en: Main Index Template
ka: ძირითადი თემა

en: Stylesheet
ka: სტილების სია

en: RTL Stylesheet
ka: RTL სტილების სია

en: Popup Comments
ka: მოტივტივე კომენტარები

en: Footer
ka: სარდაფი

en: Header
ka: სათაო

en: Sidebar
ka: გვერდითი პანელი

en: Archives
ka: არქივები

en: Category Template
ka: კატეგორიის თემა

en: Page Template
ka: გვერდის თემა

en: Search Results
ka: ძებნის შედეგები

en: Search Form
ka: საძიებო ფორმა

en: Single Post
ka: ერთი ჩანაწერი

en: 404 Template
ka: 404 შეცდომის თემა

en: Links Template
ka: ბმულის თემა

en: Theme Functions
ka: თემის ფუნქციები

en: Attachment Template
ka: მიმაგრებული ფაილის თემა

en: Image Attachment Template
ka: მიმაგრებული სურათის თემა

en: Video Attachment Template
ka: მიმაგრებული ვიდეოს თემა

en: Audio Attachment Template
ka: მიმაგრებული აუდიო ფაილის თემა

en: Application Attachment Template
ka: მიმაგრებული სურათის თემა

en: my-hacks.php (legacy hacks support)
ka: my-hacks.php (მოძველებული ჰაკების მხარდაჭერა)

en: .htaccess (for rewrite rules )
ka: .htaccess (გადამისამართების წესებისთვის )

en: Comments Template
ka: კატეგორიის თემა

en: Popup Comments Template
ka: მოტივტივე კომენტარების თემა

en: Sorry, can&#8217;t edit files with &#8220;..&#8221; in the name. If you are trying to edit a file in your WordPress home directory, you can just type the name of the file in.
ka: სამწუხაროდ, ფაილების რედაქტირება, რომლებიც სახელში შეიცავენ &#8220;..&#8221;, შეუძლებელია. თუ ცდილობთ შეცვალოთ ფაილი Wordpress-ის საწყის საქაღალდეში, შეგიძლიათ უბრალოდ შეიყვანოთ ფაილის სახელწოდება.

en: Sorry, that file cannot be edited.
ka: სამწუხაროდ, ფაილის რედაქტირება შეუძლებელია.

en: The uploaded file exceeds the <code>upload_max_filesize</code> directive in <code>php.ini</code>.
ka: ატვირთული ფაილი აღემატება <code>upload_max_filesize</code> ბრძანებას ფაილში <code>php.ini</code>.

en: The uploaded file exceeds the <em>MAX_FILE_SIZE</em> directive that was specified in the HTML form.
ka: ატვირთული ფაილი აღემატება <em>MAX_FILE_SIZE</em> ბრძანებას, რომელიც მითითებული იყო HTML ფორმაში.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
ka: ფაილი ნაწილობრივ იქნა ატვირთული.

en: No file was uploaded.
ka: არც ერთი ფაილი არ აიტვირთა.

en: Missing a temporary folder.
ka: დროებითი ფაილი ვერ მოიძებნა.

en: Failed to write file to disk.
ka: დისკზე ჩაწერა ვერ მოხერხდა.

en: File upload stopped by extension.
ka: ფაილის ატვირთვა შეჩერებული იქნა გაფართოების გამო.

en: Invalid form submission.
ka: არასწორი გაგზავნის ფორმა.

en: File is empty. Please upload something more substantial. This error could also be caused by uploads being disabled in your php.ini or by post_max_size being defined as smaller than upload_max_filesize in php.ini.
ka: ფაილი ცარიელია. გთხოვთ, ატვირთოთ რამე არსებითი. ეს შეცდომა შეიძლება გამოწვეული იყოს იმით, რომ ატვირთვა გათიშულია თქვენს php.ini-ში ან იმავე ფაილში მითითებული მნიშვნელობა post_max_size ნაკლებია ვიდრე upload_max_filesize.

en: Specified file failed upload test.
ka: მითითებულმა ფაილმა ვერ გაიარა გასინჯვა ატვირთვაზე.

en: File is empty. Please upload something more substantial. This error could also be caused by uploads being disabled in your php.ini.
ka: ფაილი ცარიელია. გთხოვთ, ატვირთოთ რამე არსებითი. ეს შეცდომა შეიძლება გამოწვეული იყოს იმით, რომ ატვირთვა გათიშულია თქვენს php.ini-ში.

en: Specified file does not exist.
ka: განსაზღვრული ფაილი არ არსებობს.

en: Invalid URL Provided.
ka: მოწოდებულია არასწორი URL-მისამართი.

en: Could not create Temporary file.
ka: დროებითი ფაილის შექმნა ვერ მოხერხდა.

en: Could not retrieve file from archive.
ka: შეუძლებელია ფაილის არქივიდან განკუმშვა.

en: Could not extract file from archive.
ka: შეუძლებელია ფაილის არქივიდან ამოღება.

en: Could not copy file.
ka: ვერ მოხერხდა ფაილის კოპირება.

en: Empty archive.
ka: არქივი ცარიელია.

en: Connection Information
ka: დაკავშირებისათვის ინფორმაცია

en: Hostname
ka: სერვერი

en: Username
ka: მომხმარებლის სახელწოდება

en: Password
ka: პაროლი

en: Authentication Keys
ka: ავთენთიფიკაციის გასაღებები

en: Public Key:
ka: საჯარო გასაღები:

en: Private Key:
ka: პირადი გასაღები:

en: Enter the location on the server where the keys are located. If a passphrase is needed, enter that in the password field above.
ka: შეიყვანეთ გასაღებების ადგილმდებარეობა სერვერზე. თუ საჭიროა პაროლი, შეიყვანეთ ის ზემოთმოცემულ ველში.

en: Connection Type
ka: კავშირის ტიპი

en: Proceed
ka: გაგრძელება

en: Image data does not exist. Please re-upload the image.
ka: მონაცემები გამოსახულების შესახებ არ არსებობს. გთხოვთ ხელახლა ატვირთოთ გამოსახულება.

en: Crop
ka: ჩამოჭრა

en: Rotate counter-clockwise
ka: შებრუნება საათის ისრის წინააღმდეგ

en: Rotate clockwise
ka: შებრუნება საათის ისრის მიმართულებით

en: Image rotation is not supported by your web host (function imagerotate() is missing)
ka: გამოსახულების შებრუნება მხარდაჭერილი არ არის სერვერის მიერ (ვერ მოიძებნა ფუნქცია imagerotate() )

en: Flip vertically
ka: გადაბრუნება ვერტიკალურად

en: Flip horizontally
ka: გადაბრუნება ჰორიზონტალურად

en: Redo
ka: აღდგენა

en: Scale Image
ka: სურათის მაშტაბირება

en: You can proportionally scale the original image. For best results the scaling should be done before performing any other operations on it like crop, rotate, etc. Note that if you make the image larger it may become fuzzy.
ka: შეგიძლიათ შეუცვალოთ გამოსახულებას ზომა მისი საწყისი პროპორციების დაურღვევლად. საუკეთესო შედეგისთვის, ეს უნდა მოხდეს სხვა მოქმედებების შესრულებდამდე (ჩამოჭრა, შებრუნება და ა.შ.). გაითვალისწინეთ, რომ თუ გამოსახულებას გაადიდებთ, ის, შესაძლოა, გახდება არამკაფიო.

en: Original dimensions %s
ka: ორიგინალური ზომა %s

en: Scale
ka: მაშტაბი

en: Restore Original Image
ka: საწყისი ნახატის აღდგენა

en: Discard any changes and restore the original image.
ka: ყველა ცვლილების გაუქმება და საწყისი გამოსახულების აღდგენა.

en: Previously edited copies of the image will not be deleted.
ka: გამოსახულების წინად შეცვლილი ასლები არ წაიშლება.

en: Restore image
ka: სურათის აღდგენა

en: Image Crop
ka: სურათის ჩამოჭრა

en: (help)
ka: (დახმარება)

en: The image can be cropped by clicking on it and dragging to select the desired part. While dragging the dimensions of the selection are displayed below.
ka: გამოსახულება ჩამოიჭრება მასზე დაწკაპუნებით და სასურველი ნაწილის გადაზომვით. მონიშნვისას, არჩეული ნაწილის განზომილებები ნაჩვენებია ქვემოთ.

en: Keyboard Shortcuts
ka: კლავიატურის მალსახმობები

en: Arrow: move by 10px
ka: ისარი: გადატანა 10 პიქსელით

en: Shift + arrow: move by 1px
ka: Shift + ისარი: გადატანა 1 პიქსელით

en: Ctrl + arrow: resize by 10px
ka: Ctrl + ისარი: ზომის შეცვლა 10 პიქსელით

en: Ctrl + Shift + arrow: resize by 1px
ka: Ctrl + Shift + ისარი: ზომვის შეცვლა 1 პიქსელით

en: Shift + drag: lock aspect ratio
ka: Shift + გადთრევა: პროპორციების დაცვა

en: Crop Aspect Ratio
ka: ჩამოჭრის პროპორციები

en: You can specify the crop selection aspect ratio then hold down the Shift key while dragging to lock it. The values can be 1:1 (square), 4:3, 16:9, etc. If there is a selection, specifying aspect ratio will set it immediately.
ka: შეგიძლიათ მიუთითოთ ჩამოჭრის მონიშვნის არეს პროპორციები, მერე გეჭიროთ ღილაკი Shift, მათი დაცვისთვის მონიშნვისას. მნიშვნელობები შეიძლება იყოს 1:1(კვადრატი), 4:3, 16:9 და ა.შ. გადაზომავისას, გამოყენებული იქნება მითითებული თანაფარდობა.

en: Crop Selection
ka: მონიშნულის ჩამოჭრა

en: Once started, the selection can be adjusted by entering new values (in pixels). Note that these values are scaled to approximately match the original image dimensions. The minimum selection size equals the thumbnail size as set in the Media settings.
ka: დაწყების შემდეგ, არჩევნის რედაქტირება შეიძლება ახალი მნიშვნელობების ხელით შეყვანით(პიქსელებში). გაითვალისწინეთ, რომ ისინი იცვლება ისე, რომ გამოსახულების განზომილებები მეტ-ნაკლებად იყოს დაცული. არჩევნის მინიმალური ზომები მითითებულია როგორც ესკიზის ზომა, მედიას პარამეტრების მენიუში.

en: Aspect ratio:
ka: პროპორციები:

en: Selection:
ka: არჩევანი:

en: Thumbnail Settings
ka: ესკიზის პარამეტრები

en: The thumbnail image can be cropped differently. For example it can be square or contain only a portion of the original image to showcase it better. Here you can select whether to apply changes to all image sizes or make the thumbnail different.
ka: ესკიზის ჩამოჭრა შეიძლება სხვადასხვა გზით. მაგალითად, ის შეიძლება იყოს კვადრატული, ან, თუ ესკიზი უკეთესად გამოაჩენს გამოსახულებას, შეიცავდეს მის ნაწილს. აქ შეგიძლიათ გადაწყვიტოთ, შეცვალოთ თუ არა ყველა გამოსახულების ზომა, ან მთლიანად ესკიზი.

en: Current thumbnail
ka: მიმდინარე ესკიზი

en: Apply changes to:
ka: ცვლილებების მისადაგება:

en: All image sizes
ka: სურათის ყველა ზომა

en: Thumbnail
ka: ესკიზი

en: All sizes except thumbnail
ka: ყველა ზომა ესკიზის გარდა

en: Cannot load image metadata.
ka: გამოსახულების მეტამონაცემების ჩატვირთვა შეუძლებელია.

en: Cannot save image metadata.
ka: გამოსახულების მეტამონაცემების შენახვა შეუძლებელია.

en: Image metadata is inconsistent.
ka: გამოსახულების მეტემონაცემი არათავსებადია.

en: Image restored successfully.
ka: სურათი წარმატებით აღდგა.

en: Unable to create new image.
ka: ახალი გამოსახულების შექმნა შეუძლებელია.

en: Error while saving the scaled image. Please reload the page and try again.
ka: შეცდომა შეცვლილი ზომის მქონე გამოსახულების შენახვისას. გთხოვთ, გადატვირთეთ გვერდი და კიდევ სცადეთ.

en: Nothing to save, the image has not changed.
ka: შესანახი არაფერია, ეს გამოსახულება უცვლელია.

en: Unable to save the image.
ka: ვერ ხერხდება სურათის შენახვა.

en: Image saved
ka: სურათი დამახსოვრდა.

en: File &#8220;%s&#8221; doesn&#8217;t exist?
ka: ფაილი &#8220;%s&#8221; არ არსებობს?

en: The GD image library is not installed.
ka: არ აყენია გამოსახულების GD ბიბლიოთეკა.

en: File &#8220;%s&#8221; is not an image.
ka: ფაილი &#8220;%s&#8221; გამოსახულება არ არის.

en: From Computer
ka: კომპიუტერიდან

en: From URL
ka: URL-მისამართიდან

en: Gallery
ka: გალერეა

en: Media Library
ka: მედია ბიბლიოთეკა

en: Gallery (%s)
ka: გალერეა (%s)

en: Uploads
ka: ატვირთვები

en: Upload/Insert %s
ka: ატვირთვა/ჩასმა %s

en: Add Media
ka: მედიია დამატება

en: Add an Image
ka: სურათის დამატება

en: Add Video
ka: ვიდეოს დამატება

en: Add Audio
ka: აუდიოს დამატება

en: Saved.
ka: დამახსოვრებულია.

en: Left
ka: მარცხნიდან

en: Center
ka: შუაში

en: Right
ka: მარჯვნიდან

en: Medium
ka: საშუალო

en: Large
ka: დიდი

en: Full Size
ka: სრული ზომა

en: Size
ka: ზომა

en: File URL
ka: ფაილის URL-მისამართი

en: Alternate Text
ka: ალტერნატიული ტექსტი

en: Alt text for the image, e.g. &#8220;The Mona Lisa&#8221;
ka: გამოსახულების ალტერნატიული ტექსტი, მაგ. &#8220;მე და ღამე&#8221;

en: Alignment
ka: გასწორება

en: Empty Title filled from filename.
ka: ცარიელი სათაურის ადგილას ჩაიწერება ფაილის სახელწოდება.

en: Caption
ka: წარწერა

en: Link URL
ka: ბმული

en: Enter a link URL or click above for presets.
ka: მიუთითეთ მისამართი ან დააწკაპუნეთ არსებულს.

en: Order
ka: დალაგება

en: Location of the uploaded file.
ka: ატვირთული ფაილის მდებარეობა.

en: Show
ka: ჩვენება

en: Hide
ka: დამალვა

en: Edit Image
ka: სურათის რედაქტირება

en: File name:
ka: ფაილის სახელწოდება:

en: File type:
ka: ფაილის ტიპი:

en: Upload date:
ka: ატვირთვის თარიღი:

en: Dimensions:
ka: ზომები:

en: Insert into Post
ka: ჩანაწერში ჩასმა

en: You are about to delete <strong>%s</strong>.
ka: თქვენ შლით ამ კომენტარს <strong>%s</strong>.

en: Select Files
ka: ფაილების არჩევა

en: After a file has been uploaded, you can add titles and descriptions.
ka: როდესაც ფაილი აიტვირთება, შეგიძლიათ დაამატოთ სათაური და აღწერა.

en: Add media files from your computer
ka: მედია ფაილის კომპიუტერიდან დამატება

en: Save all changes
ka: ყველა ცვლილების შენახვა

en: All Tabs:
ka: ყველა ჩანართი:

en: Sort Order:
ka: დალაგების მეთოდი

en: Ascending
ka: ზრდადობით

en: Descending
ka: კლებადობით

en: Media
ka: მედია

en: Actions
ka: მოქმედებები

en: Gallery Settings
ka: გალერეის პარამეტრები

en: Link thumbnails to:
ka: ბმული ესკიზიდან:

en: Image File
ka: სურათის ფაილი

en: Attachment Page
ka: დანართის გვერდი

en: Order images by:
ka: სურათების დალაგების მეთოდი:

en: Menu order
ka: მენიუს დალაგების მეთოდი

en: Date/Time
ka: თარიღი/დრო

en: Random
ka: შემთხვევითი

en: Order:
ka: დალაგება:

en: Gallery columns:
ka: გალერეის სვეტები:

en: Insert gallery
ka: გალერეას ჩასმა %s

en: Update gallery settings
ka: გალერეის განახლების პარამეტრები

en: Search Media
ka: მედიის ძებნა

en: All Types
ka: ყველა ტიპი

en: Filter &#187;
ka: ფილტრი &#187;

en: Image Caption
ka: სურათის წარწერა

en: Image URL
ka: სურათის URL-მისამართი

en: Link Image To:
ka: ბმული:

en: Link to image
ka: ბმული სურათზე

en: Link text, e.g. &#8220;Ransom Demands (PDF)&#8221;
ka: ბმულის ტექსტი, მაგ. &#8220;Ransom Demands (PDF)&#8221;

en: Save as Pending
ka: შენახვა დასამტკიცებლად

en: Preview Changes
ka: ცვლილებების წინასწარ გადახედვა

en: Status:
ka: სტატუსი:

en: Privately Published
ka: გამოქვეყნებულია როგორც პირადი

en: OK
ka: კარგი

en: Visibility:
ka: ხილვადობა:

en: Private
ka: პირადი

en: Password protected
ka: პაროლით დაცული

en: Public, Sticky
ka: საჯარო, მიჭიკარტებული

en: Public
ka: საჯარო

en: Stick this post to the front page
ka: ამ ჩანაწერის მთავარ გვერდზე მიჭიკარტება

en: Scheduled for: <b>%1$s</b>
ka: დაგეგმილი პუბლიკაცია: <b>%1$s</b>

en: Published on: <b>%1$s</b>
ka: გამოქვეყნდა: <b>%1$s</b>

en: Publish <b>immediately</b>
ka: გამოქვეყნება <b>დაუყოვნებლივ</b>

en: Schedule for: <b>%1$s</b>
ka: დაგეგმილი: <b>%1$s</b>

en: Publish on: <b>%1$s</b>
ka: გამოქვეყნება: <b>%1$s</b>

en: Schedule
ka: განრიგში

en: Update
ka: განახლება

en: Add or remove tags
ka: ტეგების დამატება ან ამოშლა

en: Add
ka: დამატება

en: All Categories
ka: ყველა კატეგორია

en: Most Used
ka: ხშირად გამოყენებული

en: + Add New Category
ka: + ახალი კატეგორიის დამატება

en: New category name
ka: ახალი კატეგორიის სახელწოდება

en: Excerpts are optional hand-crafted summaries of your content that can be used in your theme. <a href="http://codex.wordpress.org/Excerpt" target="_blank">Learn more about manual excerpts.</a>
ka: თქვენი ჩანაწერის არასავდებულო მოკლე შინაარსი, რომელიც შეგიძლიათ გამოიყენოთ თქვენს თემაში. <a href="http://codex.wordpress.org/Excerpt" target="_blank">გაიგეთ მეტი.</a>

en: Already pinged:
ka: უკვე გაგზავნილია შეტყობინება:

en: Send trackbacks to:
ka: უკუბმულების გაგზავნა:

en: Separate multiple URLs with spaces
ka: URL-მისამართები გამოყავით ჰარეთი

en: Custom fields can be used to add extra metadata to a post that you can <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Custom_Fields" target="_blank">use in your theme</a>.
ka: მორგებული ველებით შეიძლება ჩანაწერისათვის სხვადასხვა ინფორმაციის დამატება. <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Custom_Fields" target="_blank">გამოიყენეთ საკუთარ თემაში</a>.

en: Allow <a href="%s" target="_blank">trackbacks and pingbacks</a> on this page.
ka: გვერდზე <a href="%s" target="_blank">უკუბმულებისა და შეტყობინებების</a> დატოვების ნების დართვა.

en: Show comments
ka: კომენტარების ჩვენება

en: Parent
ka: მშობელი

en: Main Page (no parent)
ka: მთავარი გვერდი (დაუშვებელი შვილობილი)

en: Template
ka: თემა

en: Default Template
ka: ნაგულისხმევი თემა

en: Visit Link
ka: ბმულის მონახულება

en: Keep this link private
ka: შეინახე ეს ბმული როგორც პირადი

en: You are about to delete this link '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
ka: თქვენ აპირებთ ბმულის წაშლას '%s'
      'გაუქმება' თუ გადაიფიქრეთ, 'კარგი' რომ წაშალოთ.

en: <code>_blank</code> &mdash; new window or tab.
ka: <code>_blank</code> &mdash; ახალი ფანჯარა ან დაფა.

en: <code>_top</code> &mdash; current window or tab, with no frames.
ka: <code>_top</code> &mdash; მიმდინარე ფანჯარა ან დაფა, ჩარჩოების გარეშე.

en: <code>_none</code> &mdash; same window or tab.
ka: <code>_none</code> &mdash; იგივე ფანჯარა ან დაფა.

en: Choose the target frame for your link.
ka: აირჩიეთ ბმულების გახსნის ტიპი.

en: identity
ka: პიროვნება

en: another web address of mine
ka: ჩემი სხვა ვებ-მისამართი

en: friendship
ka: მეგობრობა

en: contact
ka: ნაცნობი

en: acquaintance
ka: ამხანაგი

en: friend
ka: მეგობარი

en: none
ka: არავითარი

en: physical
ka: ფიზიკური

en: met
ka: შევხვდით

en: professional
ka: პროფესიული

en: co-worker
ka: თანამშრომელი

en: colleague
ka: კოლეგა

en: geographical
ka: გეოგრაფიული

en: co-resident
ka: თანამშრომელი

en: neighbor
ka: მეზობელი

en: family
ka: ოჯახი

en: child
ka: ბავშვი

en: kin
ka: ნათესავი

en: parent
ka: მშობელი

en: sibling
ka: ძმა ან და

en: spouse
ka: მეუღლე

en: romantic
ka: რომანტიკა

en: muse
ka: მუზა

en: crush
ka: ვნება

en: date
ka: პაემანი

en: sweetheart
ka: სატრფო

en: If the link is to a person, you can specify your relationship with them using the above form. If you would like to learn more about the idea check out <a href="http://gmpg.org/xfn/">XFN</a>.
ka: თუ ეს ბმული ეკუთვნის ვინმე პიროვნებას, შეგიძლიათ დააკავშიროთ მასთან ამ ფორმის საშუალებით. გაიგეთ მეტი ამ პროექტის შესახებ <a href="http://gmpg.org/xfn/">XFN</a>

en: Image Address
ka: სურათის მისამართი

en: RSS Address
ka: RSS მისამართი

en: Notes
ka: შენიშვნები

en: Rating
ka: შეფასება

en: (Leave at 0 for no rating.)
ka: (დატოვეთ 0, თუ არ გინდათ შეფასება)

en: Storage Space
ka: დისკის ზომა

en: Space Allowed
ka: გამოყოფილია

en: Space Used
ka: დაკავაებულია

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
ka: თქვენ არ გაქვთ საკმარისი უფლება ამ გვერდის სანახავად.

en: Dismiss
ka: გაუქმება

en: Search
ka: ძიება

en: Search for plugins by keyword, author, or tag.
ka: ჩანართების ძებნა საძიებო ფრაზებით, ავტორით ან ტეგებით.

en: Popular tags
ka: პოპულარული ტეგები

en: You may also browse based on the most popular tags in the Plugin Directory:
ka: ასევე შეგიძლიათ მოიძიოთ სასურველი ჩადგმა საქაღალდეში:

en: Term
ka: სიტყვა

en: Search Plugins
ka: ჩადგმების ძებნა

en: Install a plugin in .zip format
ka: .zip ფორმატის ჩანართის დაყენება

en: If you have a plugin in a .zip format, you may install it by uploading it here.
ka: თუ გაქვთ ჩანართი .zip ფორმატში, შეგიძლიათ დააყენოთ ის ამ გვერდზე ატვირთვით.

en: Plugin zip file
ka: ჩანართის zip ფაილი

en: Install Now
ka: დაყენება

en: Version
ka: ვერსია

en: No plugins match your request.
ka: არ არის ჩანართები, რომლების ემთხვევა მოთხოვნას.

en: By %s
ka: ავტორი %s

en: (based on %s rating) | (based on %s ratings)
ka[0]: (სულ %s ხმა)

en: 5 stars
ka: 5 ვარსკვლავი

en: 4 stars
ka: 4 ვარსკვლავი

en: 3 stars
ka: 3 ვარსკვლავი

en: 2 stars
ka: 2 ვარსკვლავი

en: 1 star
ka: 1 ვარსკვლავი

en: Plugin Install
ka: ჩანართის დაყენება

en: Install Update Now
ka: განახლების დაყენება

en: Newer Version (%s) Installed
ka: უახლესი ვერსია (%s) დაყენდა

en: Latest Version Installed
ka: ბოლო ვერსია დაყენდა

en: FYI
ka: ცნობისთვის

en: Version:
ka: ვერსია:

en: Author:
ka: ავტორი:

en: Last Updated:
ka: ბოლო განახლება:

en: Requires WordPress Version:
ka: მოითხოვს WordPress ვერსიით:

en: %s or higher
ka: %s ან ახალი

en: Compatible up to:
ka: თავსებადია ვერსიამდე:

en: Downloaded:
ka: ჩამოტვირთვულია:

en: %s time | %s times
ka[0]: %s დრო

en: WordPress.org Plugin Page &#187;
ka: WordPress.org ჩანართის ვებ-გვერდი &#187;

en: Average Rating
ka: საშუალო რეიტინგი

en: <strong>Warning:</strong> This plugin has <strong>not been tested</strong> with your current version of WordPress.
ka: <strong>გაფრთხილება:</strong> ეს ჩანართი <strong>არაა გასინჯული</strong> WordPress-ის იმ ვერსიაზე, რომელსაც თქვენ იყენებთ.

en: <strong>Warning:</strong> This plugin has <strong>not been marked as compatible</strong> with your version of WordPress.
ka: <strong>გაფრთხილება:</strong> ეს ჩანართი <strong>არ არის მონიშნული როგორც თავსებადი</strong> თქვენი WordPress-ის ვერსიასთან.

en: The <code>%1$s</code> plugin header is deprecated. Use <code>%2$s</code> instead.
ka: <code>%1$s</code> სტრიქონი ჩანართის სათაურში მოძველებულია. ამის მაგივრად გამოიყენეთ <code>%2$s</code>.

en: Visit plugin homepage
ka: ჩანართის ვებ-გვერდი

en: Visit author homepage
ka: ავტორის ვებ-გვერდი

en: The plugin generated unexpected output.
ka: ჩანართმა გამოიტანა მოულოდნელი მონაცემი

en: One of the plugins is invalid.
ka: ჩანართებიდან ერთ-ერთი დაზიანებულია.

en: Could not fully remove the plugin(s) %s.
ka: ვერ ხერხდება ჩანართ(ებ)ის %s სრული წაშლა

en: Invalid plugin path.
ka: ჩანართის არასწორი მისამართი.

en: Plugin file does not exist.
ka: ჩანართის ფაილი არ არსებობს.

en: The plugin does not have a valid header.
ka: ჩანართის სათაო არასწორია.

en: You are not allowed to edit pages as this user.
ka: თქვენ არ შეგიძლიათ გვერდების რედაქტირება როგორც წევრს.

en: You are not allowed to create pages as this user.
ka: თქვენ არ შეგიძლიათ გვერდების შექმნა, როგორც წევრს.

en: You are not allowed to edit posts as this user.
ka: თქვენ არ შეგიძლიათ ჩანაწერების რედაქტირება, როგორც წევრს.

en: You are not allowed to post as this user.
ka: თქვენ არ შეგიძლიათ ჩანაწერის გამოქვეყნება, როგორც წევრს.

en: You are not allowed to edit pages.
ka: თქვენ არ შეგიძლიათ გვერდების რედაქტირება.

en: You are not allowed to edit posts.
ka: თქვენ არ შეგიძლიათ ჩანაწერების რედაქტირება.

en: Auto Draft
ka: ესკიზის შენახვა

en: Images
ka: სურათები

en: Manage Images
ka: სურათების მართვა

en: Image <span class="count">(%s)</span> | Images <span class="count">(%s)</span>
ka[0]: ნახატი <span class="count">(%s)</span>

en: Audio
ka: აუდიო

en: Manage Audio
ka: აუდიო ფაილების მართვა

en: Audio <span class="count">(%s)</span> | Audio <span class="count">(%s)</span>
ka[0]: აუდიო <span class="count">(%s)</span>

en: Video
ka: ვიდეო

en: Manage Video
ka: ვიდეო ფაილების მართვა

en: Video <span class="count">(%s)</span> | Video <span class="count">(%s)</span>
ka[0]: ვიდეო <span class="count">(%s)</span>

en: View Page
ka: გვერდის ნახვა

en: Click to edit this part of the permalink
ka: დააწკაპუნეთ მუდმივი ბმულის ნაწილის შესაცვლელად

en: Temporary permalink. Click to edit this part.
ka: დროებითი ბმული. დააწკაპუნეთ ამ ნაწილის ცვლილებისთვის.

en: Permalink:
ka: მუდმივი ბმული:

en: Change Permalinks
ka: მუდმივი ბმულის შეცვლა

en: Warning: %s is currently editing this post
ka: გაფრთხილება: %s ამჟამად ცვლის ამ ჩანაწერს

en: Warning: %s is currently editing this page
ka: გაფრთხილება: %s ამჟამად ცვლის ამ გვერდს

en: Warning: %s is currently editing this.
ka: გაფრთხილება: ამჟამად %s ასწორებს ამას.

en: Preview not available. Please save as a draft first.
ka: წინასწარ გადასახედად არაფერია ნაპოვნი. ჯერ შეინახეთ როგორც ესკიზი.

en: Just another WordPress site
ka: კიდევ ერთი WordPress საიტი

en: Just another %s site
ka: კიდევ ერთი %s საიტი

[ctx: User role]
en: Administrator
ka: ადმინისტრატორი

[ctx: User role]
en: Editor
ka: რედაქტორი

[ctx: User role]
en: Author
ka: ავტორი

[ctx: User role]
en: Contributor
ka: თანამონაწილე

[ctx: User role]
en: Subscriber
ka: ხელმომწერი

en: Welcome to <a href="SITE_URL">SITE_NAME</a>. This is your first post. Edit or delete it, then start blogging!
ka: კეთილი იყოს თქვენი მობრძანება საიტზე <a href="SITE_URL">SITE_NAME</a>. ეს თქვენი პირველი ჩანაწერია. შეცვალეთ ან წაშალეთ ის და მყისვე დაიწყეთ ბლოგერობა!

en: Warning! Wildcard DNS may not be configured correctly!
ka: გაფრთხილება! DNS ჩანაწერის ტრაფარეტი სწორად გამართული არ არის!

en: Quick Edit
ka: სწრაფი რედაქტირება

en: Quick&nbsp;Edit
ka: სწრაფი&nbsp;რედაქტირება

[ctx: column name]
en: Title
ka: სათაური

[ctx: column name]
en: File
ka: ფაილი

[ctx: column name]
en: Attached to
ka: გამოიყენება

[ctx: column name]
en: Date
ka: თარიღი

[ctx: column name]
en: Comment
ka: კომენტარი

en: Relationship
ka: კავშირი

en: Visible
ka: ხილვადობა

en: Links
ka: ბმულები

en: Role
ka: როლი

en: Bulk Edit
ka: მასიური ქმედებები

en: &mdash; No Change &mdash;
ka: &mdash; ცვლილების გარეშე &mdash;

en: &ndash;OR&ndash;
ka: &ndash;ან&ndash;

en: [more]
ka: [მეტი]

en: [less]
ka: [ნაკლები]

en: Allow
ka: ნებადართულია

en: Do not allow
ka: აკრძალულია

en: Allow Comments
ka: კომენტარები ჩართულია

en: Allow Pings
ka: პინგები ჩართულია

en: Sticky
ka: მიჭიკარტებული

en: Not Sticky
ka: მიჭიკარტების გარეშე

en: Make this post sticky
ka: ამ ჩანაწერის მიჭიკარტება

en: Missed schedule
ka: პუბლიკაცია ვადაგასულია

en: Last Modified
ka: ბოლო რედაქტირება

en: Uncategorized
ka: კატეგორიის გარეშე

en: E-mail: %s
ka: ელფოსტა: %s

en: View posts by this author
ka: ამ ავტორის ჩანაწერების ნახვა

en: Y/m/d \a\t g:i A
ka: d.m.Y в H:i

en: In reply to <a href="%1$s">%2$s</a>.
ka: პასუხად ავტორს <a href="%1$s">%2$s</a>.

en: Y/m/d \a\t g:ia
ka: d.m.Y в H:i

en: Reply to Comment
ka: პასუხი კომენტარზე

en: Submit Reply
ka: გამოხმაურება

en: Comment by %s moved to the trash.
ka: %s მიერ დატოვებული კომენტარი გადატანილია სანაგვე ყუთში.

en: Comment by %s marked as spam.
ka: %s მონიშნე როგორც სპამი.

en: Value
ka: მნიშვნელობა

en: Key
ka: გასაღები

en: Add New Custom Field:
ka: მორგებული ველის დამატება:

en: Enter new
ka: ახლის შეყვანა

en: Add Custom Field
ka: მორგებული ველის დამატება

en: Thumbnail linked to file
ka: ესკიზი მიბმული ფაილზე

en: Image linked to file
ka: გამოსახულება უთითებს ფაილზე

en: Thumbnail linked to page
ka: ესკიზი მიბმული გვერდზე

en: Image linked to page
ka: გამოსახულება უთითებს გვერდზე

en: Link to file
ka: ბმული ფაილზე

en: Link to page
ka: ბმული გვერდზე

en: Before you can upload your import file, you will need to fix the following error:
ka: იმპორტის ფაილის ატვირთვამდე უნდა გამოასწოროთ შემდეგი შეცდომა:

en: Choose a file from your computer:
ka: აირჩიეთ ფაილი თქვენი კომპიუტერიდან:

en: Maximum size: %s
ka: მაქსიმალური ზომა: %s

en: Upload file and import
ka: ატვირთეთ ფაილი და მოახდინეთ მისი იმპორტი

en: Click to toggle
ka: დააწკაპუნეთ გადასართავად

en: Find Posts or Pages
ka: გვერდების ან ჩანაწერების მოძებნა

en: Pages
ka: გვერდები

en: Close
ka: დახურვა

en: Select
ka: მონიშვნა

en: New Page
ka: ახალი გვერდი

en: Edit Media
ka: მედია ფაილის რედაქტირება

en: Install Plugins
ka: გაფართოებების დამატება

en: Install Themes
ka: თემების ინსტალაცია

en: Manage Themes
ka: თემების მართვა

en: New Post
ka: ახალი ჩანაწერი

en: (no title)
ka: (უსათაურო)

[ctx: post state]
en: Pending
ka: გადასახედი

en: Enable accessibility mode
ka: წვდომადობის რეჟიმის ჩართვა

en: Disable accessibility mode
ka: წვდომადობის რეჟიმის გამორთვა

en: Activate
ka: გააქტიურება

en: Password:
ka: პაროლი:

en: <strong>ALERT: You are logged out!</strong> Could not save draft. <a href="%s" target="_blank">Please log in again.</a>
ka: <strong>ყურადღება: თქვენ გამოსული ხართ!</strong> ვერ მოხერხდა მონახაზის შენახვა. <a href="%s" target="_blank">გთხოვთ შეხვიდეთ ხელახლა.</a>

en: Comment %d does not exist
ka: კომენტარი %d არაა ნაპოვნი

en: You did not enter a category name.
ka: კატეგორიის სახელწოდება გამოტოვებულია.

en: No tags found!
ka: ტეგები არაა ნაპოვნი!

en: Sorry, you must be logged in to reply to a comment.
ka: ბოდიში ,მაგრამ კომენტარის დასატოვებლად აუცილებელია ავტორიზაცია.

en: Please provide a custom field value.
ka: გთხოვთ მიუთითოთ მორგებული ველის მნიშვნელობა.

en: User <a href="#%s">%s</a> added
ka: დაემატა წევრი <a href="#%s">%s</a>

en: Draft saved at %s.
ka: ასლი შენახულია %s-ზე.

en: Someone
ka: ვიღაც

en: You are not allowed to edit this page.
ka: თქვენ არ გაქვთ ამ გვერდის რედაქტირების უფლება.

en: You are not allowed to edit this post.
ka: თქვენ არ გაქვთ ამ ჩანაწერის რედაქტირების უფლება.

en: Saving is disabled: %s is currently editing this page.
ka: შენახვა გამორთულია: %s ახლა არედაქტირებს ამ გვერდს.

en: Saving is disabled: %s is currently editing this post.
ka: შენახვა გამორთულია: %s ახლა არედაქტირებს ამ ჩანაწერს.

en: Cheatin&#8217; uh?
ka: ჰაკერი ხარ, ბიჭო?

en: Item not updated.
ka: მონაცემი ვერ განახლდა.

en: No posts found.
ka: არცერთი ჩანაწერია ნაპოვნი

en: Title
ka: სათაური

en: Date
ka: თარიღი

en: Status
ka: სტატუსი

en: Published
ka: გამოქვეყნებული

en: Scheduled
ka: დაგეგმილი

en: Pending Review
ka: დასამტკიცებელია

en: Draft
ka: მონახაზი

en: Thank you for creating with <a href="http://wordpress.org/">WordPress</a>.
ka: მადლობა, რომ აირჩიეთ <a href="http://wordpress.org/">ვორდპრესი</a>.

en: Visit Site
ka: საიტის მონახულება

en: Log Out
ka: გასვლა

en: Invalid plugin page
ka: გაფართოების გვერდი არასწორია

en: Cannot load %s.
ka: ვერ მოხერხდა "%s"-ის ჩატვირთვა.

en: You are not allowed to import.
ka: თქვენ არ გაქვთ იმპორტის უფლება

en: Import
ka: იმპორტი

en: You do not have permission to upload files.
ka: თქვენ არ გაქვთ ფაილების ატვირთვის უფლება.

en: Edit Comment
ka: კომენტარის რედაქტირება

en: Oops, no comment with this ID.
ka: ვაი, ვერ მოიძებნა კომენტარები ამ იდენთიფიკატორით.

en: Go back
ka: უკან

en: You are not allowed to edit comments on this post.
ka: თქვენ არ გაქვთ ამ ჩანაწერის კომენტარების რედაქტირების უფლება.

en: This comment is in the Trash. Please move it out of the Trash if you want to edit it.
ka: კომენტარი სანაგვე ყუთშია. გთხოვთ აღადგინოთ ის, თუ გსურთ მისი რედაქტირება.

en: You are about to mark the following comment as spam:
ka: თქვენ აპირებთ შემდეგი კომენტარის სპამში გადატანას:

en: Spam Comment
ka: სპამ-კომენტარი

en: You are about to move the following comment to the Trash:
ka: თქვენ აპირებთ შემდეგი კომენტარის წაშლას:

en: Trash Comment
ka: კომენტარის წაშლა

en: You are about to delete the following comment:
ka: თქვენ აპირებთ შემდეგი კომენტარის წაშლას:
