Twenty Fourteen - en to my translation catalogue (88 entries)

en: Use a <a href="%1$s">tag</a> to feature your posts. If no posts match the tag, <a href="%2$s">sticky posts</a> will be displayed instead.
my: သင့်စာမူများအား အထူး ဦးစားေပးေဖာ်ြပရန် <a href="%1$s">စကားစုတွဲ</a>တစ်ခုကို သံုးပါ။ စကားစုတွဲြဖင့် ကိုက်ညီေသာ စာမူမရှိလျှင် <a href="%2$s">အာရံုစိုက်ရန် စာမူများအား</a> အစားထိုးေဖာ်ြပေပးပါမည်။

en: Not Found
my: မေတွ့ပါ

en: Display Site Title &amp; Tagline
my: ဆိုဒ်ေခါင်းစဉ် &amp; လက်သံုးစကား ေဖာ်ြပရန်

en: The home page features your choice of up to 6 posts prominently displayed in a grid or slider, controlled by the <a href="%1$s">featured</a> tag; you can change the tag and layout in <a href="%2$s">Appearance &rarr; Customize</a>. If no posts match the tag, <a href="%3$s">sticky posts</a> will be displayed instead.
my: <a href="%1$s">အထူးဦးစားေပး</a> စကားစုတွဲြဖင့် ထိန်းချုပ်ထားေသာ စာမူ ၆ ပုဒ်အထိအား ဇယားကွက် သို့မဟုတ် စလိုက်ြဖင့် အဖွင့်စာမျက်နှာတွင် ထင်ထင်ရှားရှား ဦးစားေပး ေဖာ်ြပထားသည်။ စကားစုတွဲနှင့် ေနရာချထားပံုတို့အား <a href="%2$s">အသွင်အြပင် &rarr; စိတ်ြကိုက်ြပုြပင်ရန်</a> တွင် သွားေရာက် ေြပာင်းလဲနိုင်သည်။ စကားစုတွဲြဖင့် ကိုက်ညီေသာ စာမူမရှိလျှင် <a href="%3$s">အာရံုစိုက်ရန် စာမူများအား</a> အစားထိုးေဖာ်ြပေပးပါမည်။

en: For an in-depth tutorial, and more tips and tricks, visit the <a href="%s">Twenty Fourteen documentation</a>.
my: အေသးစိတ် ကျူတိုရီရယ်နှင့် အလွယ်သံုးနည်းနှင့် မှတ်သားရန် ေနာက်ထပ်အချက်အလက်များအတွက် <a href="%s">နှစ်ဆယ် ဆယ့်ေလး လမ်းညွှန်ချက်စာတမ်း</a> အားသွားဖတ်ပါ။

en: Site Title Color
my: ဆိုဒ်ေခါင်းစဉ် အေရာင်

en: Use the <a href="%1$s">"featured" tag</a> to feature your posts. You can change this to a tag of your choice; if no posts match the tag, <a href="%2$s">sticky posts</a> will be displayed instead.
my: သင့်စာမူများအား အထူဦးစားေပး ေဖာ်ြပရန်<a href="%1$s">"အထူးဦးစားေပး" စကားစုတွဲ</a>အား အသံုးြပုပါ။ သင့်စိတ်ြကိုက် စကားစုတွဲ တစ်ခုအားလည်း ေြပာင်းလဲ အသံုးြပုနုိင်သည်။ စကားစုတွဲြဖင့် ကိုက်ညီေသာ စာမူမရှိလျှင် <a href="%2$s">အာရံုစိုက်ရန် စာမူများအား</a> အစားထိုးေဖာ်ြပေပးပါမည်။

en: Tag Name
my: စကားစုတွဲ အမည်

en: Don&rsquo;t display tag on front end.
my: ေရှ့မျက်နှာစာတွင် စကားစုတွဲအား မေဖာ်ြပပါနှင့်။

en: In 2014, our default theme lets you create a responsive magazine website with a sleek, modern design. Feature your favorite homepage content in either a grid or a slider. Use the three widget areas to customize your website, and change your content's layout with a full-width page template and a contributor page to show off your authors. Creating a magazine website with WordPress has never been easier.
my: ၂၀၁၄ တွင်၊ ဆွဲေဆာင်မှုေကာင်းြပီး ေခတ်သစ် ဒီဇိုင်းြဖင့် တံု့ြပန်လွယ်ေသာ မဂ္ဂဇင်းဝဘ်ဆိုဒ်တစ်ခုအား ကွျနု်ပ်တုိ့၏ မူလအခင်းအကျင်းအားသံုး၍ ဖန်တီးနိုင်ပါြပီ။ သင့်စိတ်ြကိုက် အဖွင့်စာမျက်နှာ အေြကာင်းအရာများအား ဇယားကွက် သို့မဟုတ် စလိုက်ကိုသံုး၍ ဦးစားေပး ေဖာ်ြပလိုက်ပါ။ သင့်ဝဘ်ဆိုဒ်အား စိတ်ြကိုက်ြပုြပင်ရန် ဝစ်ဂျက် ဧရိယာ သံုးခုအား သံုးပါ။ သင့်ဆိုဒ် အေြကာင်းအရာများ ေနရာချထားပံုအား မျက်နှာြပင်ြပည့် စာမျက်နှာ တန်းပလိတ်(စံပံုစံ)နှင့် သင့်ဆိုဒ်စာေရးသူများစာရင်းအားြပရန် ပံ့ပိုးကူညီသူ စာမျက်နှာတို့အား သံုး၍ ေြပာင်းလဲပါ။ WordPress အသံုးြပုြပီး မဂ္ဂဇင်းဆိုဒ်တစ်ခုလုပ်ရန် ဘယ်တုန်းကမှ ယခုေလာက် မလွယ်ကူခဲ့ဖူးပါ။

en: Previous
my: အရင်က

en: Next
my: ေနာက်

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
my: ဒီေနရာမှာရှာမေတာ့ဘူးြဖစ်ေနပါတယ်။ ြကိုးစားြပီးထပ်ရှာမလား။

en: All posts by %s
my: %s ေရးသားခဲ့ေသာ စာမူများ အားလံုး

[ctx: Used between list items, there is a space after the comma.]
en: ,
my: ၊

en: Additional sidebar that appears on the right.
my: ညာဘက်တွင်ေပါ်မည့် ထပ်ေဆာင်း ေဘးဘား။

en: Footer Widget Area
my: ေအာက်ေြခဝစ်ဂျက် ဧရိယာ

en: Appears in the footer section of the site.
my: ဆိုဒ်ေအာက်ေြခအပိုင်းတွင် ေပါ်သည်။

en: %d Article | %d Articles
my[0]: ေဆာင်းပါး  %d ပုဒ်
my[1]: ေဆာင်းပါးများ  %d ပုဒ်

en: Previous Image
my: အရင်ရုပ်ပံု

en: Next Image
my: ေနာက်ရုပ်ပံု

en: Twenty Fourteen requires at least WordPress version 3.6. You are running version %s. Please upgrade and try again.
my: နှစ်ဆယ် ဆယ်ေလးသည်  WordPress ဗားရှင်း ၃.၆ အား အနိမ့်ဆံုးအေနြဖင့် လိုအပ်ပါသည်။ သင်သံုးစွဲထားသည်မှာ ဗားရှင်း %s ြဖစ်သည်။ အဆင့်ြမှင့်တင်ြပီးမှ ြပန်စမ်းြကည့်ပါ။

en: Background may only be visible on wide screens.
my: ြမင်ကွင်းကျယ်ေသာ ဖန်သားြပင်များတွင်သာ ေနာက်ခံပံုအား ေတွ့ြမင်ရနုိင်ပါသည်။

en: Featured Content
my: ဦးစားေပး အေြကာင်းအရာ

en: Layout
my: ပံုစံချထားမှု

en: Grid
my: ဇယားကွက်

en: Slider
my: စလိုက်

en: Enhance your site design by using <a href="%s">Featured Images</a> for posts you&rsquo;d like to stand out (also known as post thumbnails). This allows you to associate an image with your post without inserting it. Twenty Fourteen uses featured images for posts and pages&mdash;above the title&mdash;and in the Featured Content area on the home page.
my: ထူးထူးြခားြခားေဖာ်ြပလိုေသာ စာမူများအား <a href="%s">အထူး ရုပ်ပံုများ</a> (စာမူ သရုပ်ေဖာ်ပံု အြဖစ်လည်း သိထားြကသည်) အားသံုးြပီး သင့်ဆိုဒ် ဒီဇီုင်းအား ပိုမို ချဲ့ထွင်လိုက်ပါ။ ဒီနည်းြဖင့် ရုပ်ပံုတစ်ပံုအား စာမူအတွင်း မထည့်သွင်းဘဲ ဆက်စပ်ထားနိုင်ရန် ခွင့်ြပုေပးသည်။ နှစ်ဆယ် ဆယ်ေလးတွင် စာမူများနှင့် စာမျက်နှာများအတွက် အထူး ရုပ်ပံုများအား &mdash;ေခါင်းစဉ် အေပါ်ဘက်တွင်&mdash; အသံုးြပုြပီး အဖွင့်စာမျက်နှာရှိ အထူးေဖာ်ြပချက် ဧရိယာတွင်လည်း အသံုးြပုသည်။

en: Posts navigation
my: စာမူလမ်းေြကာင်းြပ

en: <span class="meta-nav">Published In</span>%title
my: %title<span class="meta-nav">တွင်ေဖာ်ြပထားသည်</span>

en: <span class="meta-nav">Previous Post</span>%title
my: <span class="meta-nav">ေရှ့က စာမူ</span>%title

en: <span class="meta-nav">Next Post</span>%title
my: <span class="meta-nav">ေနာက် စာမူ</span>%title

en: Twenty Fourteen Ephemera
my: နှစ်ဆယ် ဆယ့်ေလး ေြကာ်ြငာဘုတ်

en: Use this widget to list your recent Aside, Quote, Video, Audio, Image, Gallery, and Link posts
my: လတ်တေလာ ေရးသားထားေသာ စကားချပ်၊ ကိုးကားချက်၊ ဗွီဒီယို၊ အသံ၊ ရုပ်ပံု၊ ြပခန်းနှင့် ချိတ်ဆက်လိပ်စာ စာမူများအား စာရင်းြပထားရန် ဒီဝစ်ဂျက်အား သံုးပါ။

en: Audio
my: အသံ

en: This gallery contains <a href="%1$s" rel="bookmark">%2$s photo</a>. | This gallery contains <a href="%1$s" rel="bookmark">%2$s photos</a>.
my[0]: ဒီြပခန်းတွင် <a href="%1$s" rel="bookmark">ဓါတ်ပံု %2$s ပံု</a>ပါဝင်သည်။
my[1]: ဒီြပခန်းတွင် <a href="%1$s" rel="bookmark">ဓါတ်ပံုများ %2$s ပံု</a>ပါဝင်သည်။

en: More %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
my: ေနာက်ထပ် %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Title:
my: ေခါင်းစဉ် -

en: Number of posts to show:
my: ြပထားရန် စာမူအေရအတွက် -

en: Post format to show:
my: ြပန်ရန် စာမူပံုစံ အမျိုးအစား -

en: Contributor Page
my: ကူညီပံ့ပိုးသူ စာမျက်နှာ

en: Category Archives: %s
my: ကဏ္ဍ မှတ်တမ်းများ - %s

en: Tag Archives: %s
my: စကားစုတွဲ မှတ်တမ်းများ - %s

en: Daily Archives: %s
my: ေန့စဉ် မှတ်တမ်းများ - %s

en: Monthly Archives: %s
my: လ အလိုက် မှတ်တမ်းများ - %s

en: Yearly Archives: %s
my: နှစ်အလိုက် မှတ်တမ်းများ - %s

en: Archives
my: မှတ်တမ်းများ

en: One thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
my[0]: &ldquo;%2$s&rdquo; အတွက် အေတွးတစ်ချက်
my[1]: &ldquo;%2$s&rdquo; အတွက် အေတွးများ %1$s

en: Comment navigation
my: မှတ်ချက် လမ်းေြကာင်းြပများ

en: &larr; Older Comments
my: &larr; မှတ်ချက် အေဟာင်းများ

en: Newer Comments &rarr;
my: မှတ်ချက် အသစ်များ &rarr;

en: Comments are closed.
my: မှတ်ချက်ေပးြခင်းကို ပိတ်ထားသည်။

en: Pages:
my: စာမျက်နှာများ -

en: Edit
my: ြပုြပင်ရန်

en: Leave a comment
my: ထင်ြမင်ချက်ေပးရန်။

en: 1 Comment
my: မှတ်ချက် တစ်ခု

en: % Comments
my: မှတ်ချက်များ % ခု

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
my: ဆက်ဖတ်မည် <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: http://wordpress.org/
my: http://mya.wordpress.org/

en: Proudly powered by %s
my: %s မှ ကူညီေထာက်ပံ့ေပးထားသည်။

en: Top primary menu
my: ထိပ်ပိုင်း အဓိက မီနူး

en: Secondary menu in left sidebar
my: ဘယ်ဘက်ေဘးဘားရှိ ဒုတိယ မီနူး

en: Primary Sidebar
my: အဓိက ေဘးဘား

en: Main sidebar that appears on the left.
my: ဘယ်ဘက်တွင်ေပါ်မည့် အဓိကေဘးဘား

en: Content Sidebar
my: အေြကာင်းအရာ ေဘးဘား

[ctx: Lato font: on or off]
en: on
my: off

en: Page %s
my: စာမျက်နှာ %s

en: Search
my: ရှာရန်

en: Primary Menu
my: အဓိက မီနူး

en: Skip to content
my: စာကိုယ်ပိုင်းသို့ သွားရန်

en: Post navigation
my: စာမူ လမ်းေြကာင်းြပ

en: &larr; Previous
my: &larr; ေနာက်ြပန်သွား

en: Next &rarr;
my: ေရှ့ဆက်သွား &rarr;

en: Sticky
my: အေရးြကီးစာမူ

en: Nothing Found
my: ဘာမှ မေတွ့ပါ

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
my: သင့်ပထမဆံုးစာမူကို ထုတ်ေဝရန် အသင့်ြဖစ်ြပီလား။ <a href="%1$s">ဒီမှာ စလိုက်ပါ။</a>။

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
my: သင်ရှာေသာ ေဝါဟာရနှင့် ကိုက်ညီသည်ကို မေတွ့ပါ။ အြခားေသာ့ချက်စကားလံုးတစ်ခုခုြဖင့် ေနာက်တစ်ြကိမ်ြကိုးစားြကည့်ပါ။

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
my: သင်ေတွ့လိုသည်ကို ကွျန်ုပ်တို့ ရှာမေတွ့ပါ။ ရှာေဖွြခင်းမှ အကူအညီရနိုင်ေလာက်သည်။

en: Videos
my: ဗွီဒီယိုများ

en: Images
my: ရုပ်ပံုများ

en: Galleries
my: ြပခန်းများ

en: Asides
my: စကားချပ်များ

en: Links
my: လိပ်စာများ

en: Quotes
my: ကိုးကားချက်များ

en: Search Results for: %s
my: %s အတွက် ရှာေဖွ ေတွ့ရှိမှု ရလဒ်များ

en: Twenty Fourteen
my: နှစ်ဆယ် ဆယ့်ေလး

en: the WordPress team
my: WordPress အဖွဲ့

en: Full Width Page
my: ြမင်ကွင်းကျယ် စာမျက်နှာ
